این استدیوی ورشکسته حالا نمی‌تواند به وعده‌های خود در کیک‌استارتر عمل کند

توسط فرشاد خرمی در ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ , ۲۰:۰۰

Grin Multimedia استدیو سازنده‌ی Woolfe The Red Hood Diaries اعلام ورشکستگی کرده است. استدیوی بلژیکی (با سازنده‌ی سوئدی خالق Bionic Commando اشتباه نشود) به دلیل مشکلات مالی، بیشتر از این قادر به ادامه‌ی فعالیت خود نیست و میدان را خالی خواهد کرد.

این در حالی است که نزدیک به ۲۴۰۰ نفر با پرداخت مبلغ ۷۲,۰۰۰ دلار در کیک‌استارتر، از ساخت این پلتفرمر سینماتیک برای PC حمایت کردند. مارس امسال بازی به قیمت ۷ دلار در استیم منتشر شد و نمره‌ی متوسطی از طرف منتقدین و کاربران دریافت کرد. از آن زمان تاکنون، Grin در سکوت مطلق فرو رفت تا این‌که اخیرا، پایه‌گذار آن آقای Wim Wouters با این جمله در صفحه‌ی کیک‌استارتر بازی که «فکر می‌کنم سکوت ما بین مردم در ماه‌های اخیر حرف‌های زیادی برای گفتن داشت» ورشکستی شرکت را اعلام کرد.

از روی بی‌احترامی نیست که ارتباط ما به صفر کاهش یافته است… این سکوت نشانه‌ی شرمندگی است. خواندن کامنت‌های منفی که در این مدت، از طرف برخی خبرگزاری‌ها و بازیکنان دریافت کرده‌ایم باعث نگرانی شدید ما شد. Woolfe را با بیش‌ترین عشق‌وعلاقه خلق کردیم و زندگی کردن با این احساس که شما را از خود ناامید کرده‌ایم وحشتناک است.

از ادامه‌ی صحبت‌های گلایه‌آمیز آقای Wouters مشخص می‌شود که بازی به اندازه‌ی کافی فروش نداشته است.

در اوایل نمی‌توانستیم باور کنیم که «طفلک ما» موفق عمل نکرده است. در بین احساساتمان به دنبال توضیحی بیرون از خود بازی برای این پیش‌آمد بودیم.

[به خودمان می‌گفتیم] شاید گیمرها فقط مثل آن بچه‌های لوسی هستند که مدام گریه می‌کنند و همه چیز را وحشیانه می‌کوبند. شاید بازار بازی‌های مستقل بیش از اندازه شلوغ و بی‌مزه شده است. شاید همه‌ی آن بازی‌های F2P که استدیوهای بزرگ می‌سازند دارد ارزش‌های دروغینی به بازیکنان منتقل می‌کند. چطور ممکن است مبلغی کمتر از ۱۰ دلار برای بازی زیبایی مثل Woolfe زیاد باشد؟ چطور می‌شود ما مقصر این قضیه باشیم؟

البته، هیچ کدام از توجیهات احساسی ما دلیلی برای نمره‌ی متوسط بازی در استیم نیست. ما در این مورد فقط می‌توانیم خودمان را سرزنش کنیم.

Wouters عدم موفقیت این بازی را به کم‌تجربگی و هزینه‌های مربوط به تصمیم استدیو مبنی بر ساخت یک بازی سه‌بعدی به جای دو‌بعدی نسبت داده است. با این وضعیت، Grin دیگر نمی‌تواند به وعده‌های خود در کیک‌استارتر [در مورد آیتم‌ها و جوایز جانبی] عمل کند.

چیزی که دیوانه‌کننده است، همه‌ی آن جوایز آماده‌ی ارسال است. همه‌ی استیکرهای پشتیبانان و نامه‌های ثبت‌نام‌کنندگان برای ارسال فقط نیاز به تمبر دارند؛ همه‌ی پوسترها امضا شده و آماده‌ی پرینت گرفتن است؛ آرت‌بوک بازی آماده‌ی پرینت است؛ ساندترک بازی برای توزیع آماده است؛ کاور DVD آماده‌ی بهره‌برداری است. اما راست‌اش را بخواهید حتا پولی نداریم که بابت تمبر بپردازیم، چه برسد به این‌که بخواهیم از آرت‌بوک و کاور DVD پرینت بگیریم.

برخی از پشتیبانان در کیک‌استارتر، با صحبت‌های آقای Wouters هم‌دلی کرده و گفته‌اند اگر امکان ارسال فیزیکی جوایز وجود ندارد، به نسخه‌ی دیجیتالی آن‌ها راضی هستند.

آقای Wouters همچنین اعلام کرده است که حق امتیاز و کدمنبع این بازی را برای فروش خواهند گذاشت تا اگر استدیویی توانایی آن را دارد که عنوان موفقی از این IP به وجود آورد ساخت بازی را ادامه دهد.

اگر قوی‌ترین بخش بازی ما سبک گرافیکی آن است پس باید آن را در اختیار افرادی قرار دهیم که در حوزه‌ی گیم‌پلی توانمندتر هستند. چیزی جز این نمی‌خواهیم که Woolfe به موجودیت خود ادامه دهد و تا ابد زنده باشد. یا دست‌کم طولانی‌تر از فقط چندماه.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “این استدیوی ورشکسته حالا نمی‌تواند به وعده‌های خود در کیک‌استارتر عمل کند”

  1. :'( قلب آدم درد میاد اینارو میخونه. حالا خوبه تو ایران نیستند.

    ۰ ۰