تعدادی از بازی‌های مایکروسافت نیز از طریق سرویس Xbox Game Preview عرضه خواهند شد

توسط فرشاد خرمی در ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ , ۱۸:۳۷

مایکروسافت در جریان مراسم E3، سرویسی را تحت عنوان Xbox Game Preview معرفی کرد که توسط آن، همانند کاری که استیم در برنامه‌ی Early Access انجام می‌دهد، گیمرها می‌توانند بازی‌های این کنسول را در وضعیت موسوم به بتا، یعنی پیش از آن‌که کامل شوند و باگ‌ها و کم و کاستی‌های آن‌ها به‌طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و برطرف گردد، خریداری و تجربه کنند.

آقای Shannon Loftis مدیر انتشار محصولات مایکروسافت، درباره‌ی این سرویس گفت‌وگویی با کوتاکو انجام داده و ضمن اشاره به استقبال جدی بازی‌سازها برای عرضه‌ی بازی‌های خود با استفاده از این روش، گفته است مایکروسافت نیز قطعا تعدادی از بازی‌های فرست‌پارتی خود را از این طریق عرضه خواهد کرد.

انتشار بازی‌ها به روش Early Access، از یک طرف باعث می‌شود جمع کثیری از گیمرها بازی را تجربه کنند و اشکالات بازی به سرعت یافت و برطرف گردد، و از طرف دیگر سرمایه‌ی کافی را دراختیار سازنده‌ها قرار می‌دهد تا برای رفع کم و کاستی‌ها مشکل مالی نداشته باشند. به همین دلیل آقای Loftis در مورد استقبال بازی‌سازها از Game Preview می‌گوید:

وقتی این برنامه را برای تست معرفی کردیم، درواقع برای این بود که ببینیم آیا روش ثمربخشی برای بازی‌سازی هست یا خیر. چیزی که دیدیم، استقبال فوق‌العاده‌ای است از سوی بازی‌سازها اتفاق افتاد.

در حال حاضر Game Preview اختصاص به بازی‌های مستقل دارد اما به‌گفته‌ی آقای Loftis مایکروسافت قصد دارد در آینده تعدادی از بازی‌هایی را که خودش می‌سازد هم با این روش روانه‌ی بازار کند.

نمی‌توانم بازی‌های فرست‌پارتی را که قصد داریم در Preview قرار دهیم معرفی کنم. اما مسلما در این زمان، باتوجه به شرایطی که برای بازی‌سازی وجود دارد و با در نظر گرفتن پیچیدگی‌های سیستم‌ها، برای ما اهمیت زیادی دارد که گیمر در تمام مسیر درکنار ما باشد.

Loftis در ادامه‌ی مصاحبه‌ی خود که می‌توانید متن کامل آن را در این‌جا مطالعه کنید، به دو سیاست مهم مایکروسافت در رابطه با Game Preview اشاره کرده است که آن را ازEarly Access در استیم تاحدودی متمایز می‌کند؛ مایکروسافت می‌خواهد هر بازی که توسط Preview عرضه می‌شود، کیفیت کمتری نسبت به بازی‌های دیگر نداشته باشد و از طرفی، شانس این‌که یک بازی با این روش عرضه شود اما نصفه‌نیمه و ناقص باقی مانده و هیچ‌وقت کامل نشود، به حداقل کاهش یابد.

دیدگاه
۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: