ESRB توضیح می‌دهد که چرا عنوان Halo 5: Guardians درجه‌بندی سنی T دریافت کرده است

توسط شایان شفایی در ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ , ۰۱:۰۰

Entertainment Software Rating Board یا به‌اختصار ESRB، به‌تازگی درجه‌بندی سنی عنوان Halo 5: Guardians را که به‌صورت انحصاری برای کنسول Xone در راه است را منتشر کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

ESRB به عنوان Halo 5: Guardians درجه‌بندی T برای نوجوانان را داده است که این درجه‌بندی برای Halo یک اتفاق عجیب به شمار می‌رود چراکه پیش‌ازاین تمامی عناوین اصلی سری Halo درجه‌بندی M برای بزرگ‌سالان را دریافت کرده‌اند. عنوان Halo 5: Guardians اولین عنوان اصلی از سری Halo است که درجه‌بندی T دریافت می‌کند.
توضیحات کلی ESRB در این زمینه به‌طور کامل بیان می‌کند که چرا عنوان Halo 5: Guardians درجه‌بندی T را دریافت کرده است. توضیحات به شرح زیر است:

عنوان Halo 5: Guardians، یک بازی شوتر اول شخص است که در آن بازیکنان در نقش یک سرباز بسیار پیشرفته (Locke) بازی می‌کنند و به دنبال شخصیتی گم‌شده می‌گردند. بازیکنان در این عنوان می‌توانند از اسلحه‌های مختلف، تیربارها، نارنجک‌اندازها و بسیاری سلاح دیگر برای از بین بردن دشمنان (چه دشمنان فضایی و چه انسان‌ها) استفاده کنند.
در جنگ‌ها، تیراندازی، انفجار و خون‌ریزی بسیار واقعی دیده می‌شود. همچنین بازیکنان می‌توانند از “Assassination” استفاده کنند و دشمنان را با شکستن گردن آنها و یا با استفاده از چاقو از بین ببرند. برخی از کلمات توهین‌آمیز و نامناسب هم در این عنوان شنیده می‌شود.

عنوان Halo 5: Guardians در تاریخ ۲۷ اکتبر به‌صورت انحصاری برای Xbox One منتشر خواهد شد.
نظر شما در این زمینه چیست؟

دیدگاه
۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

6 Replies to “ESRB توضیح می‌دهد که چرا عنوان Halo 5: Guardians درجه‌بندی سنی T دریافت کرده است”

 1. caner گفت:

  “در جنگ‌ها، تیراندازی، انفجار و خون‌ریزی بسیار واقعی دیده می‌شود. همچنین بازیکنان می‌توانند از “Assassination” استفاده کنند و دشمنان را با شکستن گردن آنها و یا با استفاده از چاقو از بین ببرند. برخی از کلمات توهین‌آمیز و نامناسب هم در این عنوان شنیده می‌شود.”
  با همه ی اینها درجه ی سنی شده T؟ :۲۱:

  ۰ ۰
 2. Milad RFM گفت:

  فک نکنم واسه یه فرد ۱۳ ساله مناسب باشه. خصوصا داستان و حوادث بازی. همون تریلر که یه کاوننت افتاده بود زمین و نفسای اخرشو میکشید و با شلیک گلوله کشته شد واسه بالای ۱۷ سال هست.

  ۰ ۰
 3. cheater47 گفت:

  این جواب که بیشتر میتونه دلیله این باشه که بازی درجه سنی M بگیره! نه T! اشتباه نشده؟ :!:

  ۰ ۰
 4. Master chief گفت:

  اوه اوه حرفای بد
  شاید واسه خودشون خیلی بد نباشه
  به هر حال بازی خوبیه
  درجه بندی Tبراش کمه باید مثبت شونزده باشه مثل هیلو ۴ :xbox:
  به هر حال نمیشه گفت بازی بدیه چون ربطی به درجه بندی نداره
  مهم جلوه ها و نورپردازی و صداگزاریو این چیزاست که هیلو همشونو بیست میگیره :xbox:

  ۰ ۰
 5. Master chief گفت:

  راستی چرا آواتارا خرابن د یبازی زود تر درستشون کن

  ۰ ۰
 6. marcus payne گفت:

  اینی که گفتن به هر چیزی میخوره غیر درجه T :23:

  ۰ ۰