توسط فرشید عبدالله پور در ۲۸ تیر ۱۳۹۴ , ۲۳:۴۰

از یک جایی به بعد در نمایشگاه یک سری از مردم ژست های خاص به خود میگرفتند! عجیب بود, خدای من این دیگر چه مرامیست؟ چرا اینها خودشان را گرفته اند. وقتی از کسی سوالی را پرسیدم تازه متوجه شده بودم ماجرا از چه قرار است. بله داشتیم به غرفه اصلی مایکروسافت نزدیک میشدیم و این یعنی قدرت نمایی عناصر مایکرو و انحصاریهای غول این شرکت بزرگ, اما با خود گفتم بد نیست سری بزنم به نمایش های یکی از قدرتمندترین انحصاریهای این شرکت و ببینم این ژست های طرفداران برای چیست؟ چرا میگویند امسال مایکروسافت خوب عمل کرد و دل طرفداران را بدست آورد و کلی فن دیگر هم به طرف خود کشید. چه انحصاریهایی باعث شد تا حتی در صورت نبود عنوان رمدی یعنی شکست کوانتومی این شرکت باز هم خوش بدرخشد و طوفانی در نمایشگاه به پا کند. خوب زمانش رسید و اینک نشستم روی صندلی و چشمانم را تیز کردم برای دیدن تریلر, اینک این شما و این میعادگاه نگهبانان . . .

کهکشانی پنجم . . .                                                            میعادگاه نگهبانان

Halo5_KeyArt_Horiz_Final

خوب اگر قرار باشد بیایم و در مورد ماسبق این عنوان پر طرفدار برای شما داستان سرایی کنم نمیشود چون از حوصله مقاله ما خارج هست و البته نیازی هم به بیان بزرگی این عنوان نیست زیرا که طرفداران پر و پا قرص خود را دارد و خیلی نیازی به قصه سرایی نیست. اطلاعات جالبی از بازی پیشرو در نمایشگاه به بیرون درز پیدا کرد و البته سازندگان نیز نمایش تحسین برانگیزی هم برای ارائه در چنته داشتند.
اول آنکه بنا بر اعلام دو شرکت مایکروسافت و ۳۴۳ Industries، مراحل ساخت عنوان Halo 5: Guardians رو به اتمام است و علاقه مندان می توانند در ۵ آبان ماه امسال بازی نام برده شده را به صورت انحصاری بر روی کنسول Xbox One بازی کنند.

image524

هیلو بازی کن قوت بگیری!

مطلب بعد اینکه خودتان را برای داستانی غنی و درگیرکننده آماده کنید زیرا نیروی نظامی که Master Chief و Blue Team را بوجود آورده، وضعیت آن ها را شورشی و فراری اعلام کرده است. مایکروسافت هم در یک اطلاعیه تبلیغاتی مطلب جالبی را عنوان کرده,این یک خط جمله ماجراها در دل خود دارد:” کدامیک شکار است و کدامیک شکارچی” منظور دقیقا به چیف و لاک برمیگردد که آیا در یک مسیر هستند و به صورت موازی و یا نه کاملا در مقابل یکدیگر قرار خواهند گرفت!
Halo 5 با بیش از ۲۰ نقشه مولتی پلیر منتشر خواهد شد و تا ژوئن ۲۰۱۶، پانزده نقشه رایگان دیگر در اختیار بازیکنان قرار می گیرد. مراحل بخش تک نفره به صورت Co-op چهارنفره قابل بازی هستند.
آقای هولمز رئیس بخش توسعه استدیوی ۳۴۳ Industries بی پروا مطلب جالبی را ایراد فرمودند:”یک قسمت در بازی است که من را به گریه انداخت, ما غافلگیری های این چنین به میزان بسیار زیادی در کمپین بازی قرار داده ایم و سعی خواهیم کرد به طرز صحیحی نمایش داده شوند. این دقیقا چیزی است که ما خواستارش هستیم. چیزی که باعث می شود یک بازی در خاطره ها ثبت شود.”
یکی از وبسایت‌های گیمینگ در مصاحبه با Chris Lee، رهبر بخش تولید بازی، از وی سوال کرد که آیا بازی هم در بخش چند نفره و هم تکنفره در حالت ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود یا خیر، مستقیما پاسخ مثبت دریافت کرد ولی زمانی که صحبت به رزولوشن رسید،آقای لی گفت:” ما هنوز داریم بهینه سازی می‌کنیم و هنوز هم رزولوشن نهایی را مشخص نکرده‌ایم ولی در آینده درباره‌اش صحبت خواهیم کرد.”

image520

آخرش کی با کی ازدواج میکند؟
اما فلسفه این سری به کجا ختم خواهد شد؟ ماجرای نسخه های بعدی چطور خواهد بود؟ همه اینها سوالهایی بودند که رئیس استدیو یعنی خانم راس در یک کلام پاسخ دادند که:”ممکن است داستان Master Chief همچنان ادامه پیدا کند. با این حال می خواهم بگویم که خواستار رسیدن به Halo 17 نیستیم که در آن داستان های ۸۰ سالگی Master Chief تعریف شود. بازی ما مانند Final Fantasy نیست و چنین کاری نمی توانیم انجام دهیم. پس کاری که ما می کنیم، الزاما به معنی داستان های جدید Master Chief نخواهد بود. این کاری است که ما برای آینده تصمیم داریم پیش بگیریم.”
خانم راس خیلی حول محور بازی سوال پیچ شد و از قضا او همیشه اطلاعات خوبی را در مورد بازی بدستمان میرساند,منجمله بخش داستان بازی که ایشان فرمودند:” داستان بازی ادامه ی Halo 4 خواهد بود. هنگامی که داستان نسخه ی قبلی به پایان رسید، ما Master Chief را در حالی ترک کردیم که وی واقعا در یک موقعیت چالش بر انگیز قرار داشت. برای او سوال های زیادی درباره ی چیز هایی که تا کنون به آن ها باور داشت، به وجود آمده بود. او بهترین دوست خود را از دست داده بود و این سوال برایش پیش آمده بود که گذشته ی وی چگونه بوده است و هدف او از مبارزه کردن چیست. برای ما این نکته واقعا جالب بود. برای اولین بار زمانی این سوالات برای وی مطرح شد که او کار UNSC را در گذشته به پایان رساند. همان طور که ما با عناوین گذشته ثابت کردیم که می خواهیم داستانی فراتر از یک بازی را ارایه دهیم، این بار هم داستان درباره ی سفر Master Chief است، درباره ی گذشته و آینده ی او.”
همه اینها به کنار خانم راس, راست حسینی به ما بگو داستان اینبار تیره تر و تاریک تر است یا خیر:” اگر شما سه نسخه ی اول سری Halo را تجربه کرده باشید و بدانید که داستان بازی منشا خوبی دارد، حتما می دانید که قهرمان ما Master Chief است. او خود همانند تک تک شما است و سعی دارد بشریت را نجات دهد اما خود در این راه هزینه های زیادی متحمل شده است و همین باعث شده تا سوالات زیادی برای او به وجود آید. وی همواره از خود سوال می کند آیا تصمیماتی که گرفته، درست بوده است و برای پاسخ به این سوال این بار دست به یک سفر و اکتشاف حماسی خواهد زد.”

image525

وقتی راس عصبی میشود!
قانع نشدیم کاملتر توضیح بدید خواهشا:” شما مدام سوال می کنید و ما نمی توانیم به آن پاسخ بدهیم. ما چیز های زیادی از Halo 4 یاد گرفته ایم و اکنون با توانایی های جدیدی بر روی Xbox One کار می کنیم. این کنسول در هایی را برای ما باز کرد که بدون آن انجام چنین کار هایی ممکن نبود. ما بسیار هیجان زده هستیم ولی فعلا نمی توانیم بیش از این چیزی بگوییم.”
با اینکه هسته اصلی سوالات بی پاسخ ماند ولی اطلاعات قابل قبولی را نیز به ما دادند ممنون خانم راس.
فرانک هم یکی از مدیران استدیو است,وقتی دید خانم راس اطلاعات زیادی از بازی بدست طرفداران رساند شلوار را پا کرد و آمد به کنفرانس خبری و او هم اطلاعاتی از موتور بازی و شخصیت های مونث موجود در بازی داد:” در این عنوان شما شاهد کاراکترهای مونث و قوی زیادی خواهد بود ولی کاراکتری که در اولین تصویر منتشر شده مشاهده کردید مئنث نخواهد بود. چیزهایی که در مرکز قرار دارند بسیار مهم و حیاتی می باشند . برای ساخت این نسخه ما از یک موتور جدید استفاده می کنیم و در همین جا اعلام می دارم این موتور نه یک تحول است و نه یک تکرار.”

image523

آقا کولر نه کولتر,عجب داستانیا!
بچه ها کولتر صداگذار شخصیت لاک را میشناسید؟ او معمولا نخود در دهانش خیس نمیخورد و اطلاعات سکرت زیادی را از بازی به بیرون منتشر میکند اینبار او حرف های جالبی را در مورد شخصیت کورتانا که در نسخه چهارم کشته شد قرار است به ما بدهد:” هنگامی که [Locke] وارد Halo 5 می شود، شما می بینید که او به یک Spartan تبدیل می شود، یک سرباز فوق العاده! Spartan ها نقش برجسته ای در بازی ایفا می کنند.بدیهی است که Master Chief همراه با Cortana درگیر داستان بازی می شوند اما Locke یکی از شخصیت های قابل بازی خواهد بود. او نقش برجسته ای خواهد داشت. او را می توان یکی از برجسته ترین شخصیت های بازی به حساب آورد که در نسخه های بعدی سری Halo هم حضور خواهد داشت. بنابراین شما می توانید فرمانده James Locke را در بازی ببینید.”
کولتر به دهن لقی خود ادامه داد و در بین صحبت هاش متوجه شدیم که لاک در پی تعقیب چیف هست و معلوم نیست چیف در چه وضعیتی قرار دارد!

image526

وقتی چیف به دیوونه خونه علی آباد میره . . .
Lock یکی از شخصیت های اصلی فیلم سینمایی Halo: Nightfall است. این فیلم توسط Ridley Scott ساخته شده است. این فیلم به نوعی با داستان Halo 5 مرتبط است. Cortana هوش مصنوعی قابل اعتماد Master Chief است که اولین بار در سال ۲۰۰۱ و در Halo: Combat Evolved رصد شد. بر اساس اطلاعاتِ موجود، هوش مصنوعی این شخصیت در طول زمان کم کم از بین خواهد رفت. این مسئله خود یکی از معماهای Halo 4 بود. در پایان نسخه ی چهارم، Cortana برای اینکه Master Chief را نجات دهد، خود را قربانی کرد. پس از مرگ این شخصیت، Master Chief مشکلات روانی پیدا کرد.
خداوکیلی اطلاعات تاپی بدست آوردیم. واقعا باید اعتراف کنم خیلی علاقه ای به این عنوان نداشتم ولی به مرور زمان این علاقه بدست آمد و میشود گفت یکی از منتظران انتشار این عنوان خوب هستم. زمان نسبتا زیادی تا انتشار بازی باقی مانده و بر خلاف خیلی از بازیها که به مرور شاهد افت کیفیت در آنها هستیم این عنوان خدا رو شکر کیفیت خود را حفظ کرده و در این زمینه هیچگونه ادعای خاصی هم ندارد ولی خوب در واقعیت خوب عمل کرده و خواهد کرد. منتظران کنسول خانگی مایکرو منتظر خوب عنوانی هستید خدا برایتان زیاد کند.

کهکشانی ششم به زودی . . .                              فرشید عبدالله پور

دیدگاه
۲۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

25 Replies to “کهکشانی ها | سیاره پنجم”

 1. AMIRREZA SEDIGH گفت:

  هی هیلو کجایی که…
  ممنون فرشیدجان

  ۷ ۰
 2. $SPARTA$ گفت:

  بسیار ممنون و عالی

  ۲ ۰
 3. KNIGHT ARTORIAS گفت:

  تشکر بابت مطلب

  ۱ ۰
 4. مثل همیشه سبک نگارشتون مجذوب کننده ست

  ۲ ۰
 5. ممنون آقای عبد الله پور منتظر ادامه ی مطلب هستیم. :۱۵:

  ۲ ۰
 6. farokhi گفت:

  من فقط واسه مقاله فرشید جان خوندم و اگر نه که :xbox: ندارم
  ممنون فرشید جان مقاله بسیار خوبی بود خسته نباشی

  ۲ ۰
 7. The Last Son گفت:

  تشکر می کنم از آقای عبداله‌پور بابت مطلب خوبشون‌

  ۱ ۰
 8. arkham knight گفت:

  مقاله ی قشنگی بود خسته نباشید :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۲ ۰
 9. Farshad.ag گفت:

  از معدود مواردی که به فن :xbox: حسودیم میشه :10:

  :۱۵: :ps: :15:

  ۱ ۰
 10. blind گفت:

  مگه اجباره وقتی‌ کشش نداره برا هر بازی جداگونه نوشت

  ۷ ۰
 11. Ali MSN گفت:

  بالاخره نوبت عشق من شد…..
  برم بخونم ببینم چه کردی دنیرو جان :۲۴:

  ۳ ۰
  1. Ali MSN گفت:

   “ممنون خانم راس حالا میتوانید بروید سراغ آشپزیتان!”
   اگه منظورتون از این جمله اون چیزیه که فکرشو میکنم باید بگم Not Cool Bro :12:
   “وقتی چیف به دیوونه خونه علی آباد میره . . .”
   بازم این جمله کول نبود
   ضمنا بنظر میرسه اصرار خاصی داشتید تو این مطلب این بازی رو یه عنوان “خوب” خطاب کنید
   این بازی “خوب” نیست! “شاهکار”ه
   “عالیه”
   ممنون بابت مقاله

   ۵ ۰
 12. deniro گفت:

  نظراتمون با هم تفاوت میکنه اما از اون دو عنوان منظور خاصی نداشتم و صرفا شوخی بود ولی در مورد خوب و شاهکار نظراتمون کمی تفاوت میکنه!

  ۳ ۰
  1. Ali MSN گفت:

   بهرحال نظر شماست و بنده احترام میزارم
   ولی خوشحال میشم دلایلتونو بدونم

   ۳ ۰
  2. Ali MSN گفت:

   نویسنده مقالات دقیقا از بین این بازیا بازی مایکرو رو “خوب” میدونه….
   این “خوب” از فحش مستقیم بدتره
   برادر بد نبود به جای استفاده از شوخی(؟!) و به کار بردن کلماتی که ممکنه باعث رنجش یه مایکروفن بشه یه پیش نمایش زیبا و جمع و جور مینوشتید که همه لذت ببرن؟؟؟؟

   ۴ ۰
  3. AnGel Of Death گفت:

   ” به کار بردن کلماتی که ممکنه باعث رنجش یه مایکروفن بشه”
   علی زیاد خودتو ناراحت نکن متاسفانه هر موقع می رسن به مایکرو این چیزا اهمیتی نداره و این حرفا ، حرف امروز و دیروز نیست بحث هم زیاد در موردش شده دیبازیه جدی نگیر :۲۳:

   ۵ ۰
  4. marcus payne گفت:

   دقیقا
   برای نمونه
   وقتی که هیلو ۴ متاش زیر نود شد و شد اولین نسخه اصلی هیلو که متای زیر نود داره یا یکی مثل تام چیک نمره پایین داد نمره و متا خیلی مهم بود ولی وقتی درایوکلاب و اوردر تو متا گند زدن همینطور یهویی :| متا بی ارزش شد البته بحث آقا فرشید جداست هم نویسنده خوبی هستن هم اینکه به همه احترام میزارن به خاطر مقاله هم ممنون

   ۳ ۰
  5. Ali MSN گفت:

   من دارم خودمو اذیت میکنم
   کم کم عادت میکنم به دیدن این چیزا و بعد یه مدت کلا بیخیالش میشم…

   ۲ ۰
 13. deniro گفت:

  خیلی جنایی کردید موضوع رو,نه اتفاقا من خیلیم از عناوین مایکرو استقبال میکنم و فن هیچ کنسولی هم نیستم تا جایی هم که بتونم بازی خوب انجام میدم,وقتی عنوانی رو انتخاب میکنم به عنوان یک کهکشانی پس حتما درخشان هست! وقتی میگم علاقه ای نداشتم ولی کم کم علاقه پیدا کردم این نشون میده به این بازی احترام زیادی میزارم حتی اگر فن اون نباشم,قرار نیست من تو این سری مقالات بگم تمام عناوین شاهکار هستند, به هرحال ندای وظیفه رو هم نوشتم چون سابقه قوی داره و شاید این نسخه از اون هم هنوز طرفداران قدرتمند خودش رو داشته باشه,به هرحال من هیچوقت دنبال فن بازی و یا هدف قرار دادن فن هیچ کنسولی نبودم و نیستم.
  اما در مورد این که مایکرو فن ناراحت بشه؟! نه به این مسائل فکر نمیکنم چون وقتی دو سه عنوان انحصاری رو میارم تو بخش کهکشانیهای خودم کنار چند پلتفرمیها پس حتما عناوین این کنسول رو درخور میدونم.
  گاهی برخی نوشته ها باعث رنجش یه تعداد میشه کاری نمیشود کرد به هرحال طبیعت نویسندگیست,هیچوقت نمیشه همه را راضی کرد ولی روی عناوین زیاد فکر میکنم و نیازه که گاهی شوخی هم کرد.

  ۱۰ ۰
 14. Milad RFM گفت:

  کلا نمرات بازی چیز دیگه ای میگن. نمراتش میگن بازی یه چیزی فراتر از خوب هست.
  ممنون بابت مقاله.
  به هیتر های عزیز هم بگم که نترسین ترول کنین. البته من همیشه اماده دفاع از هیلو هستم! :lol:

  ۴ ۰
  1. Ali MSN گفت:

   قبل از این که تو برسی من حاضر بودم سر صحنه :۲۴:

   ۴ ۰
 15. m.a 07 گفت:

  با تشکر از فرشید جان. :-)
  یه تاخیری افتاده بود نگران شدیم. :۲۴:
  در مورد هیلو هم که خوب بستگی به معیار ها داره.به نظر من یه بازی عالیه و نوآور بوده ولی الانم هنوز شاهکاره؟من فکر می کنم خیلی تغییری نکرده.فرم کلیش هنوز همون بازی قبلیه با پیشرفت های خوب و البته لازم که خب اینها شاهکار نمی سازن.البته همه ی مجموعه ها با یک داستان یا شخصیت همینن ولی در هر صورت هر کس نظری داره و همون طور که گفتم به معیار ها و پیش زمینه ی افراد بستگی داره.حالا شما رگ کولریتون زده بالا یه چیز دیگس! :۲۴: فن های دیگه رو هم مثال نزنید که فرقی نداره.در هر صورت هر نوشته حاصل تفکر یک فرده که خب مسلّما نمی شه که نظر یک فرد با همه هم سو باشه.
  البته منم با قسمت “ممنون خانم راس حالا میتوانید بروید سراغ آشپزیتان!” خیلی حال نکردم ولی خب مطمئنا بی منظور بوده! :۲۴:

  ۲ ۰
  1. deniro گفت:

   خیلی ممنون از شما دوست خوب,قطعا یک شوخی ساده بوده و بی منظور و برای اینکه سو تعبیر پیش نیاد من تغییرش میدم,البته که آشپزی یک هنر هست و بهترین سرآشپزان دنیا مرد هستند! ولی با این حال من تغییرش میدم به دلیل نگرانی دوستان و این امر که بله نظرات متفاوت هست من احترام زیادی به بازیهای هر دو کنسول و طرفداران هر دو کنسول میزارم و به شخصه تمام عناوین شاخص هر پلتفرم رو در صورت فراهم اومدن شرایط بازی خواهم کرد. اگر سو تعبیری پیش آمده من از همه معذرت خواهی میکنم قصد بدی در کار نبوده بدون شک.

   ۳ ۰
  2. m.a 07 گفت:

   با تشکّر از زحمات و توجّه شما! :-)
   به نظر من که لازم به تغییرش نیست.همون طور که اشاره کردین قطعا آشپزی یک هنره ولی خب تو ایران سوء برداشت میشه که البته با توجّه به شرایط اونقدر ها هم دور از انتظار نیست و طبیعیه ولی به نظر من بهتره هممون شک هامونو کم تر کنیم تا اینکه بیایم متن ها رو عوض بکنیم.
   در هر صورت ممنون. :-)

   ۱ ۰
  3. deniro گفت:

   m.a 07 بیگ لایک

   ۲ ۰