Box Office: نابودگر نابود شد!

توسط bijan joker در ۱۸ تیر ۱۳۹۴ , ۲۱:۱۶

باز هم با جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آخر هفته‌ی سینماهای آمریکای شمالی در خدمتتان هستیم. در این هفته دو فیلم تازه اکران شده Magic Mike XXL و Terminator: Genisys توانستند خود را در بین ۱۰ عنوان پرفروش اثبات کنند، هر چند که هیچ یک از این دو عنوان تازه نفس به ویژه قسمت پنجم سری فیلم “نابودگر” نتوانستند به موفقیت بزرگی دست پیدا کنند اما بعد از سه هفته صدر نشینیِ فیلم رکوردشکن “دنیای ژوراسیک” در این هفته رقیب سرسختش یعنی انیمیشن دیدنیِ Inside Out موفق شد در رقابتی تنگاتنگ و با اختلاف جزئی خود را به صدر جدول برساند.
جدول Box Office این هفته به این شرح است:

۱- Inside Out – $29,771,224 – $245,891,395
۲- Jurassic World – $29,242,025 – $556,542,980
۳- Terminator: Genisys – $27,018,486 – $42,474,183
۴- Magic Mike XXL – $12,857,184 – $27,890,003
۵- Ted 2 – $11,171,520 – $58,500,630
۶- Max (2015) – $6,617,389 – $25,378,166
۷- Spy – $5,137,677 – $97,536,300
۸- San Andreas – $2,824,063 – $147,190,443
۹- Me and Earl and the Dying Girl – $1,246,803 – $3,931,842
۱۰- Dope – $1,118,117 – $14,124,389

Inside Out - 02

فیلم شماره سوم جدول: Terminator: Genisys
ژانر: اکشن/ماجرایی/تخیلی – زمان: ۲ ساعت و ۶ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: ۱۵۵ میلیون
کارگردان: Alan Taylor/ بازیگران: Arnold Schwarzenegger و Emilia Clarke و Jason Clarke و Jai Courtney و J.K. Simmons و Byung-hun Lee و Sandrine Holt
Terminator: Genisys قسمت پنجم سری فیلم “نابودگر” است که هم به عنوان اثری دنباله‌ای، هم پیش درآمد و در عین حال اثری بازسازی شده برای هواداران این سری تهیه شده است. فیلمی که گویا با اضافه و میکس کردن چند خط داستانی و بازسازیِ سکانسهای آشنا از بخشهای کلیدیِ قسمت اول و دوم فیلم (که به کارگردانیِ سلطان سینما جیمز کامرون ساخته شده بودند) به اثری ترش و شیرین و بدمزه تبدیل شده است! داستان قسمت پنجم که به غیر از آرنولد تمامیِ دیگر شخصیتها با بازیگران جدید به مخاطبان معرفی می‌شوند از سال ۲۰۲۹ و جنگ رباتها و انسانهای باقی‌مانده شروع می‌شود، جایی که John Connor (جیسون کلارک) بعد از اینکه متوجه می‌شود ارتش مقابل یک نابودگر را با سفر در زمان به سال ۱۹۸۴ فرستاده تا مادرش یعنی Sarah Connor (امیلیا کلارک) را نابود کند تصمیم می‌گیرد یکی از بهترین یارانِ مبارزش یعنی Kyle Reese (جِی کورتنی) را برای محافظت از مادرش به تاریخ ۱۹۸۴ بفرستد (تا اینجا همه چیز همان اتفاقاتی بود که در قسمت اول فیلم دیده بودیم، یعنی جایی که شخصیت Terminator با بازیِ “آرنولد” به عنوان شخصیت منفیِ داستان قرار داشت و Kyle Reese با بازیِ “مایکل بیِن” در برابرش قرار می‌گرفت). اما زمانی که Kyle به سال مربوطه فرستاده می‌شود متوجه می‌شود که ماجرا پیچیده‌تر از این حرفهاست و اختلالات سفر در زمان باعث شده تا اتفاقات قسمت اول و دوم با هم گره بخورد، یعنی از طرفی یک Terminator (آرنولد) برای نابودیِ Sarah Connor وجود دارد از طرف دیگر یک نگهبان (آرنولد) به عنوان محافظ Sarah Connor قرار داده شده و از طرف دیگر شخصیت منفیِ قسمت دوم یعنی T-1000 یا همان پلیسِ جیوه‌ای (که اینبار چشمهایش تنگ‌تر شده است!) نیز کار را برای حفاظت از جانِ Sarah Connor سخت‌تر می‌کند.

Terminator05 - 03
قسمت پنجم سری فیلم ترمیناتور قبل از شروع اکران جهانی‌اش برای هواداران تبدیل به اثری موفقت آمیز شده بود و بعد از شکست قسمتهای سوم و چهارم فیلم، امیدهای زیادی برای موفقیت این قسمت انتظار می‌رفت، تا جایی که کارگردان دو قسمت ماندگار اولیه یعنی جیمز کامرون که از مخالفان شدید قسمتهای سوم و چهارم بود اعلام کرده بود که: “Terminator: Genisys اولین فیلمی است که میشه به عنوان قسمت سوم Terminator قبولش کرد”. اما بعد از اکران فیلم چه از نظر امتیازات مجلات معتبر و چه از نظر میزان فروش هفته‌ی آغازین مشخص شد قسمت پنجم همان روند نزولیِ قسمتهای گذشته را رعایت کرده و فیلمی نیست که با حتی بتوان آن را از هر نظری با قسمت دوم که ۲۴ سال پیش ساخته شده بود مقایسه کرد.

تغییر چهره‌ی آرنولد در طول 31 سال و چهار فیلم نابودگر

تغییر چهره‌ی آرنولد در طول ۳۱ سال و چهار فیلم نابودگر

جالب است بدانید که در ابتدا قرار بود ستاره‌ی تازه نفس و درجه یک سینمای حال حاضر سینما یعنی Tom Hardy به عنوان John Connor جدید به ایفای نقش بپردازد که خوشبختانه یا بدبختانه به دلیل طولانی شدن مدت فیلمبرداریِ Mad Max: Fury Road به این فیلم نرسید (جالب اینجاست که ۳۱ سال پیش زمانی که کامرون قسمت اول Terminator را اکران کرد اعلام کرده بود که یکی از ایده‌های اصلیِ ساخت فیلم را بعد از تماشای فیلم Mad Max 2: The Road Warrior که سه سال قبل از ترمیناتور یعنی در سال ۱۹۸۱ اکران شده بود گرفته بود). دیالوگ “Come with me if you want to live” جمله‌ای هست که در تمام پنج قسمت سری ترمیناتور چه از زبان آرنولد و چه از زبان دیگر بازیگران گفته شده. هرچند که بدنِ T-800 جوان در این فیلم از آن بازیگر ۲۸ ساله یعنی Brett Azar است که چهره‌ی آرنولد به صورت CGI برویش قرار گرفته اما شخص آرنولدِ ۶۸ ساله شش ماه قبل از فیلمبرداریِ فیلم روزانه سه ساعت تمرینات ویژه‌اش را از سر گرفته بود تا از نظر بدنی برای ایفای نقش خودش به شکل و فرم فیزیکیِ ۱۲ سال پیش و فیلم Terminator 3: Rise of the Machines برسد، جالب اینجاست که فاصله‌ی زمانی حضور آرنولد در قسمت سوم بعد از قسمت دوم نیز درست ۱۲ سال بود. گفته شده آرنولد اصرار داشته تا در این فیلم از رنگ موهای طبیعیِ خودش استفاده شود و رنگ موی خاکستری‌ای که در فیلم مشاهده می‌کنید رنگ طبیعیِ موهای این قهرمان ۶۸ ساله است. Margot Robbie جزو بازیگرانی بود که برای نقش Sarah Connor تست داده بود اما از آنجایی که کارگردان اثر قبل از این کارگردانیِ ۶ قسمت از سریال پرطرفدار Game of Thrones را برعهده داشت و از این جهت با بازیگر این سریال آشناییِ بیشتری داشت Emilia Clarke را برای این نقش برگزید. این در حالی است که در ابتدا Brett Ratner که در کارنامه‌ی هنری‌اش ساخت فیلمهای موفقی چون Rush Hour 1-2-3 و X-Men: The Last Stand و The Family Man و Red Dragon را به ثبت رسانده قرار بود بروی صندلی کارگردانیِ Terminator-5 بنشید که وی به علت ساخت و کارگردانیِ فیلم Hercules این پیشنهاد را رد کرد.
سال ۲۰۱۵ سال ماندگاری در هالیوود است چرا که سال ۲۰۱۵ سال جان گرفتن و بازسازیِ فیلمهای کلاسیک و بزرگی چون Terminator و Jurassic World و Mad Max: Fury Road و ۰۰۷: Spectre و Star Wars: Episode 7 بوده است.

یکی از سکانسهای معروف بازسازی شده‌ی این فیلم از قسمت نخست

یکی از سکانسهای معروف بازسازی شده‌ی این فیلم از قسمت نخست

فیلم شماره چهارم جدول: Magic Mike XXL
ژانر: کمدی/درام/موزیکال – زمان: ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه – درجه بندی: R – هزینه ساخت: ۱۵ میلیون (تقریبی)
کارگردان: Gregory Jacobs/ بازیگران: Channing Tatum و Joe Manganiello و Matt Bomer و Adam Rodriguez و Kevin Nash
بعد از اتفاقات قسمت نخست که در سال ۲۰۱۲ اکران شد اینبار هم Mike (تاتوم) که مایل بود دیگر پایش را در هیچ کافه‌ای نگذارد و به طریقی دیگر پول در بیاورد، باز هم تصمیم می‌گیرد برای آخرین بار به همراه دیگر هم گروهیانش به جاده بزند و در آخرین اجرا و آخرین رقابت به پیروزی برسد.
این اولین بار است که بازیگر و کشتی گیر اسطوره‌ای WCW و WWE یعنی Kevin Nash که امروز تولد ۵۶ سالگی‌اش است در یک فیلم دنباله دار حضور پیدا می‌کند.

فیلم شماره نهم جدول: Me and Earl and the Dying Girl
ژانر: کمدی/درام – زمان: ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه – درجه بندی: PG-13 – هزینه ساخت: اعلام نشده
کارگردان: Alfonso Gomez-Rejon/ بازیگران: Thomas Mann و Olivia Cooke و RJ Cyler و Connie Britton و Chelsea Zhang
در این فیلم احساسی که اکران خصوصی‌اش را از سه هفته‌ی گذشته شروع کرده بود و تا کنون موفق شده در بسیاری از جشنواره‌های گوناگون به موفقیتهای بزرگی دست پیدا کند با یک نوجوان گوشه گیر و منزویِ دبیرستانیِ ۱۷ ساله بنام Greg آشنا می‌شویم که فقط یک دوست بنام Earl دارد و بهترین تفریح آنان ساختن فیلمهای کوتاهی است که با دوربین دستی فیلمبرداری می‌کنند و موضوع فیلمهایشان را بیشتر بر اساس رمانها و فیلمهای مشهور می‌سازند. اما بعد از اتفاقاتی و ادامه دار شدن گوشه‌گیریِ Greg مادرش تصمیم می‌گیرد تا او را با یکی از همکلاسی‌هایش که دختری بنام Rachel است بیشتر آشنا کند تا هم در رفتار Greg تغییراتی ایجاد شود و هم Rachel که به سرطان خون دچار است حس امید به زندگیِ بیشتری پیدا کند. در ادامه پیوند خوردن این سه نوجوان و تصمیم گیری‌های آنان داستان کلیِ این فیلم دیدنی را شکل می‌دهد.

فروش جهانی سه فیلم Terminator-5 و Inside Out و Jurassic World تا به امروز به ترتیب ۱۳۵ و ۳۷۴ و ۱,۴۱۰ میلیون دلار گزارش شده است.

نباید فراموش کرد که آرنولد در بدترین شرایط باز هم آرنولد است قهرمانی که هنوز هم الگوی بسیاری در عالم هنر، سیاست و ورزش است

نباید فراموش کرد که آرنولد در بدترین شرایط باز هم آرنولد است
قهرمانی که هنوز هم الگوی بسیاری در عالم هنر، سیاست و ورزش است

دیدگاه
۳۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

36 Replies to “Box Office: نابودگر نابود شد!”

 1. Amir Gaurdian گفت:

  خوب اولا که inside out واقعا با اون ایده ی جالبش حقه شه اول باشه
  تو این هفته مد مکس رو دیدم
  فیلم خیلی روانی کننده بود ینی کاملا همونی که انتظار داشتم
  فیلمبرداری موسیقی صحنه های اکشن همگی عالی و میشه گفت “sick” بودن :27:
  ۹ از ۱۰ بهش مبدم
  سریال برکینگ بد هم سیزن ۴ رو شروع کردم
  چیزی برای گفتن نیس دیگه همچی عالی بوده
  دقیقا اخر هر اپیزد کاری میکنن که برید و اپیزد بعدی رو ببینید

  ۵ ۰
  1. reza_only گفت:

   ترمیناتور و دنیای ژوراسیک واقعا با inside out قابل مقایسه نیستن. اون دو فیلم بد ساخت کجا این کجا.

   ۲ ۰
 2. A.F.A گفت:

  فیلم تازگیا که فقط مکس دیوانه رو دیدم،ولی اگه برگردیم به ماه قبل،اونجا اره،زیاد!
  فکر کنم قبلا هم در یه کامنت که برای فیلم داستان دو خواهر کیم جی وون گفته بودم قرار بود یکی یکی توضیحی براشون بدم که….گشادی :D
  مکس کولاک بود.چه قدر خوب شد که تصمیم گرفتن اون فیلتر مسخره خاکستری/سیاه رو از فیلم حذف کنن.نصف جذابیتش فقط بخاطر شن های براق و اسمون ابیه زیباش بود.۳ قسمت قبلی رو ندیدم،ولی با این چیزی که من در جاده خشم دیدم،بدون اطلاف وقت باید رفت سراغشون :۱۵: از همین العان منتشر قسمت بعدی :'(
  identity رو هم بعد از ۲ سال دوباره دیدمش.زیبا :۱۵:
  تشکری هم از اقا بردیا بابت ارنولد محشرش :'(

  ۳ ۰
  1. A.F.A گفت:

   منتشر=منتظر :۲۴:
   یک سوالی از دوستان.فیلم تو حال و هوای همین identity یا رمان ۱۰ بچه زنگی چی سراغ دارید؟
   کلا فیلمای این مدلی رو دوست دارم.یه عده دور هم جمع شدن،حالا به هر دلیلی،و شروع ماجرا…
   اره ۲ و ۵ همینطوری بودن.گروهی گیر اره مویی داستان افتاده بودن.یا کابینی در جنگل که اون هم اثر عالیی بود.

   ۳ ۰
 3. ABI RAZOR گفت:

  تشکر از بردیا جان بابت توضیحات درباره ی این سری :۱۵: :۱۵:
  تنها فیلمی که تو این هفته دیدم
  Sincity A Dame for Kill
  پایان بندی خوبی داشت و حق به حقدار رسید :۲۴:

  ۳ ۰
  1. ABI RAZOR گفت:

   اوپس
   از اشتباه تایپی عذر میخام!!
   Sincity A dame to kill for

   ۳ ۰
 4. reza_only گفت:

  Jurassic World انقدر بد ساخت و پر اشتباهه که حتی حق نداره توی ۱۰ تای اول باشه :|
  به Terminatorجدید یکم امیدوارم بودم که اونم بعد از اینکه نقدهاشو خوندم فهمیدم بد گند زده :11:
  یصبرانه منتظر inside out میباشی امیه (^_^) :۱۵:

  ۶ ۰
 5. farokhi گفت:

  حیف ترمیناتور که خراب کرد ازش بیشتر انتظار داشتم هر قسمتش که میاد بدتر میشه ولی این قسمتش رو انتظار داشتم که موفق باشه چون داستان قسمت ۲ رو روایت میکرد گفتم مثل قسمت ۲ میتونه موفق باشه
  حالا باید ببینیم توی هفته های دیگه چی کار میکنه میتونه صدرنشین بشه یا نه

  ۰ ۰
  1. reza_only گفت:

   جاش توی جدول مهم نیست. مهم اینه که فیلم ارزش دیدن نداره :\ ول نمیکنن چرا اینو آخه :11:

   ۱ ۰
 6. farokhi گفت:

  حیف ترمیناتور که خراب کرد ازش بیشتر انتظار داشتم هر قسمتش که میاد بدتر میشه ولی این قسمتش رو انتظار داشتم که موفق باشه چون داستان قسمت ۲ رو روایت میکرد گفتم مثل قسمت ۲ میتونه موفق باشه
  حالا باید ببینیم توی هفته های دیگه چی کار میکنه میتونه صدرنشین بشه یا نه

  ۲ ۰
 7. aghateimor گفت:

  teen wolf season 5 episode 123
  بازم قصه تینیجری و یه داستان مرموز که اخر هر فصل معلوم میشه قضیه چیه ولی این فصلش به نظر روند بهتری داره میگیره نمره ۶/۱۰
  سه گانه ی بتمن کریستوفر نولان
  خب دیگه دوبلشو گرفتم نشستم یه بار دیگه دیدم :۲۴: عجب سه گانه ای بود خیلی حال داد پایانشم خیلی عالی بود از یه طرفم هانس زیمر اهنگاشو ساخته که باید یه فکری به حال خودم بکنم چون هر دفعه مثل معتادا یه سری اهنگاشو هی گوش میدم قبل از این اینتراستلار قبلشم دوازده سال بردگی و در اخر حیف که این بن افلک با اون قیافه ت.خمی ش قراره بتمن بشه نمره هر کدوم ۱۰/۱۰
  daredevil
  شیش قسمت اولشو دیدم .من اصن نمیدونستم مارول همچین هیرویی داره.فکرم نمیکردم فضاش این مدلی باشه فکر میگردم مثل بقیه قهرماناش چکشی تاری سپری چیزی داشته باشه ولی خب نداشت و به مهارتای خودش تکیه کرده در کل زیاد نچسبید ولی نمره۷/۱۰

  ۲ ۰
 8. King-Amir گفت:

  Arslan senki s1
  انیمه بازا ببینن حتماً
  خیلی داستان جالبی داره و فک کنم بیشترش بخاطر وجود شخصیت های ایرانی و اسماشونه
  داستان قشنگ کشش لازم رو داره
  قسمت اولشو که دیدم همون لحظه که تموم شد حمله کردم سمت سایتهای دانلود تا بقیشو دانلود کنم
  ۱۴ قسمتش بیشتر نیومده الام موقعش هست که شروع کنین
  ۱۰/۱۰
  Onepiece eps 1-14
  خیلی انیمه فان و باحالیه
  منم عاشق اینجور انیمه هام که راجب دزدای دریایی و اینجور چیزاس
  اولین انیمه ای هم که دیدم “پورکو روسو” بود که اونم راجب دزدای دریایی بود ولی فرقش اینبود که اینا با هواپیما دزددریایی بودن :27:
  شخصیت هاش رو خیلی دوس دارم
  مخصوصاً مانکی :lol:
  ولی سه چارتا قسمت اولش خیلی خوب نیس
  یعنی اگر ببینی پشیمون میشی ولی از قسمت ۵ به بعد تازه باحال میشه
  ولی الان دیره که شروعش کنین
  ۶۹۱ قسمت اومده ازش :۲۳:
  ۹/۱۰
  Psycho pass
  قشنگه :lol:
  یکم داستانش گنگ و مبهمه ولی بعد یه مدت عادت میکنی
  ۸/۱۰

  ۲ ۰
  1. (Role) گفت:

   فقط پورکو روسو را از انیمه های میازاکی دیدی؟ اگر که جواب مثبته حیف شد.

   ۱ ۰
  2. King-Amir گفت:

   نه بابا
   پونیو
   Nausicaä
   توتورو
   قلعه مترک هاول
   Arrietty
   هم دیدم

   ۱ ۰
  3. (Role) گفت:

   پیشنهاد می کنم این ها رو هم از میازاکی ببینی:
   Castle in the sky_kiki’s delivery service_spirited away_princess mononoke

   “دنیای مخفی آریتی” مال میازاگی نیست. دقت کن که چه فیلم هایی از این کارگردان است. امضای مخصوص این کارگردان هم پرواز است.

   تمام این هایی که نوشتم به اضافه قلعه متحرک هاول از آثار شاخص و مهم این کارگردان هستند. کیفیت بقیه که خودت دیدی و اشاره نکردم نیز مطلوب است. ولی نه در حدی که آن را شاهکار بنامیم.

   حیف است از کارگردانی صاحب سبک، فقط آثار متوسط اش را ببینی. پیشنهاد من این است که به غیر از spirited away، بقیه را زبان اصلی یا زبان انگلیسی تماشا کنی. کیفیت دوبله فارسی spirited away (یا شهر اشباح در ایران) واقعا خوب است و تنها اثر این کارگردان است که دوبله اش را دوست دارم. لذت بخش است. مخصوصا صدای یوبابا(صاحب مهمانخانه) یا کاماجی که جالب است.

   جزو معدود کارگردانانی است که آثارش واقعا ارزش نگاه کردن دارند، به بیهودگی نمی گذرد یا پوچ گرا نیست. زیبایی طبیعت را با مهارت تام به تصویر می کشند. از آن نوع کارگردانانی نیست که خودش نتواند طراحی کند یا خودش نتواند خلق کند، دستی در کارش دارد. بیشتر ایده هایی که در انیمیشن های او دیدیم، از خود او بوده است.
   مثلا خیلی ها فکر می کنند castle of cagliostro را هایائو میازاکی، بدون هیچ تغییری در اصل سری ساخت. در صورتی که ایده ها و جذابیت هایی در این انمیه وجود داشت که از گذشته وام نگرفته بود. برخلاف انیمه های امروزی که از مانگاها بدون کوچکترین تغییراتی ساخته میشوند، میازاکی شخصیت لوپین سوم رو به کلی تغییر داد.

   ضمنا، میازاکی خودش دستی بر قلم دارد و علاوه بر کارگردانی آثارش و نویسندگی بعضی از آن ها، مانگا نیز می نوشت(در حال حاضر از ایشان بی اطلاع هستم).

   یکی از جذابیت های انیمیشن های میازاکی، علاوه بر طراحی با دست و یک سر و گردن بالاتر بودن از طراحی های والت دیزنی، علاوه بر روایت داستانی( ی مصدری خوانده شود) ساختار شکن و زیبا، این موسیقی است که در آن میدرخشد و نمود پیدا می کند. موسیقی فوق العاده ای که روح آدمی را به پرواز در می آورد. به طور مثال موسیقی که در هنگام سقوط “موسکا” در اثر نابینایی اش و نابودی بخش غیر ارگانیک قلعه پخش می شود، معنویت و رستگاری را به آدم القا می کند.

   به همین دلیل است که دوبله های اخیر ایران را به هیچ وجه دوست ندارم. موسیقی اصلی و صدای زمینه را به خاطر اینکه به شکل کاملا قانونی نتوانسته اند فیلم یا کارتون را از شرکت های خارجی بگیرند، بنابراین هرچی توانسته اند صدای نا مربوط و مسخره که برای هزاران فیلم قبلی پیش از این استفاده شده دوباره استفاده می کنند.

   یا به طور کلی، هدف و ژانر یک فیلم را در طی همین روند دوبلاژ، عوض می کنند. نمونه اش فیلم کمدی Hot fuzz که در طی همین روند دوبلاژ و آماده شدن برای پخش در سیما، به طور کلی زدند و نابود کردند و فیلم را جنایی ترسناک ارائه دادند.

   یاد دوبلاژ قدیم به خیر. چه زحمتی برای دوبلاژ می کشیدند و از افراد کار بلد برای هر نقش استفاده می کردند. نه مثل الآن که کاملا شرکتی شده و برای فیلم های مختلف از استدیو، از دوبلر های قبلی و نه آزاد استفاده می کنند و یک نقش دم دستی برای او در نظر می گیرند که فقط روند دوبله لطمه نخورد. من منکر استعداد های دوبلر ها نمی شوم، اما متاسفانه برای یک عده ی خاص تکراری شده است.

   یاد فهمیه راستکار، علی کسمایی و خیلی های دیگر به خیر. خدا رحمتشان کند.

   در اینجا خوب است یادی از بهترین و سخت ترین دوبله ایران یعنی اشک ها و لبخند ها یا آوای موسیقی بکنیم. اگر مردم می دانستند که چه فرآیند پیچیده ای برای دوبله و ضبط صدا و آهنگ این فیلم کشیده شده است، حتما تعجب می کردند!

   خسته نباشید :۱۵:

   ۴ ۰
  4. A.F.A گفت:

   One Piece هیولاس :۱۵: :۱۵: :۱۵:
   :'( :'( :'(
   هیولااااااااااااااااااااا :۱۵: :۱۵: :۱۵:

   ۱ ۰
 9. inside outواقعا کارتون قشنگ و جالبیه حقش بود خوب فروش کنه.دیگه انیمیشن ها دارن فیلم های سینمایی هم میپوکونن :D

  ۱ ۰
 10. mohsen-98 گفت:

  توی این مدت بالاخره به میادین برگشتم!
  Game of thrones Season 5: :'(
  MAD MAX :واقعا که عالی بود این فیلم و تام هاردی :*:
  Leon.the.Professional : یکی از شاهکار های قرن :*:
  Fast &Furious 7:خوب بود مثل همیشه :*:

  ۳ ۰
 11. Nate Drake گفت:

  Penny Dreadful
  وااااااااااااای! یعنی واااااااااااااااااااااااااااااااااااای :۲۳: :۲۳: واسه چی این شاهکارو من تا حالا ندیده بودم؟؟
  یعنی دم این سعید خان میرابی گرم با این پیشنهاداتش!! تنها به خاطر پیشنهاد همین بنده خدا رفتم سراغ این سریال!! چه اثر هنری تا حالا تونسته به این زیبایی مبارزه بین شیطان و خدا رو به نمایش بذاره!! چه قد دیالوگ های این سریال قشنگن!! یعنی ادمو به همه چیز مشکوک میکنه این دیالوگ ها
  نمونه ای از این دیالوگ ها:
  @@@@@@@@@@@@@@
  ونسا آیوز: اونا منو مضطرب میکنن
  جان کلر: کیا؟
  آیوز: راهبه ها
  جان: چرا؟
  آیوز: من در ایمان به خدا بزرگ شدم. برام دشوار بود. شما دینی دارید؟؟
  جان: دارین پیشنهاد میدین؟
  آیوز: بهش نیازی دارین؟
  جان: هیچوقت نداشتم
  آیوز: پس پیشنهاد نمیدم… دیندار ناچیزی میشم. من و خدای متعال گذشته چالش برانگیزی داریم. مطمئن نیستم که این روزا با هم رابطه ی خوبی داشته باشیم : )
  کلر: من انجیل رو وقتی جوون تر بودم خوندم اما… بعد با وردزورث آشنا شدم. و ابتذالات و مثل های انجیل به نظر ضعیف میومد و حتی غیر ضروری
  آیوز: پس فکر کنم آقای وردزورث اون دنیا حسابی جواب پس بده :دی
  کلر: (خنده) دوشیزه آیوز اینگونه نیست! شکوه زندگی بر ترس از مرگ غلبه میکنه.
  مسیحیان خوب… از آتش دوزخ هراس دارن و برای نجات از آتش با هم نوع های خودشون مهربان هستن در حالی که مشرکان خوب چنین ترسی ندارن پس میتونن خودشون باشن… خوب یا بد, هرطوری که طبیعت شون امر میکنه. ما ترسی از خدا نداریم! پس به جز همدیگه به هیچکس جوابگو نیستیم
  آیوز: این مسئولیت بزرگیه!!!! شما واقعا به بهشت اعتقاد ندارین؟؟
  جان: من به این دنیا و موجوداتی که پرش کردن اعتقاد دارم… این همیشه برام کافی بوده!!
  اطرافت رو نگاه کن… در هر گوشه اسرار مقدس وجود داره
  آیوز: ولی هیچ تجلیلی نسبت به زندگی بعدی ندارین؟
  جان کلر: “برای اینکه یک دانه شن را یک دنیا بدانی و یک گل وحشی را بهشت… بی نهایت را به اندازه یک کف دست بدان و ابدیت را یک ساعت”
  آیوز: با نهایت احترام من اینجا گل وحشی نمیبینم… فقط درد و رنجه
  جان کلر: پس باید با دقت بیشتری نگاه کنید
  آیوز: (سکوت)
  @@@@@@@@@@@@@@
  طولانی شد اما این دیالوگ نوشتنش برای کسانی که این اثر هنری رو هنوز ندیدن واجب بود! فقط میتونم بگم این شاهکار هنری رو از دست ندین

  ۳ ۰
  1. Hanna گفت:

   فصل دومش فکر کنم شروع شده باشه البته من هنوز ندیدم ولى فصل یک خیلى خوب بود

   ۲ ۰
  2. Nate Drake گفت:

   فصل دوم تموم شد در واقع :D

   ۱ ۰
 12. FUHRER گفت:

  Home بد نبود سرگرم کرد ۶.۵/۱۰
  اما true detective فصل ۱ رو به علت کنکور نتونستم ببینم که دیدم در یک کلام محشر اونقد پخته بود انگار داری فصل ۳و۴ سریال رومیدیدی چهار شاخصه اصلی داشت
  بازیگری محشر که کلا یه کلاس بازیگری بود واسه خودش
  فیلم نامه بی اشکال طوری که دیالوگ جذابش ادمو به دیدن دوباره تشویق میکرد
  کاگردانی که واسه فصل اول به نظرم محشر بود
  از همه مهمتر کلیشه ای نبودن وداستان نو اورانه در کل در مقایسه با فصل یک سریالهایی مثل بریکینگ بد یا فارگو این سریال از هم سرتر بود
  نمره ۹.۵/۱۰

  ۲ ۰
 13. ahmad گفت:

  توی این ۱۰ تا فیلم Me and Earl and the Dying Girl از همشون بهتره .. یه فیلم مستقل خوش ساخت با داستانی عالی .. من که خیلی منتظرشم ..

  ۱ ۰
 14. Daredevil season 1

  ۸/۱۰ سریال خوش ساختیه و داستان به شیوه هوشمندانه ای روایت میشه، منتظر فصل دومش هستم.

  ۳,Teen wolf Season 5 episode 1,2

  ۴.۵/۱۰

  نسبت به فصل های قبلی پیشرفت خاصی نداشته هر چند جلوه های ویژه در هر فصل حرفه ای تر کار شده اما به نظرم بی جهت دارن داستانش رو ادامه میدن.

  Gravity Falls Season 2

  ۷/۱۰

  شخصیت های جالبی داره و اتفاقات اغلب به گونه ای پیش می ره که علاقه مند میشی قسمت های بعدی رو دنبال کنی.

  ۲ ۰
 15. Hanna گفت:

  من فیلم Terminator رو هفته پیش دیدم. اصلا اینقدر که مى گن بد نیست. داستان مقدار بسیار زیادى با چیزى که بالا اومده فرق داره و بعد از دو شماره اول داستان از همه بهتره اما پرده دوم فیلم جاى کار بیشترى روى نوشتن داشته. به نظر من مشکلات اصلى فیلم اول از همه کمبود بودجه است. کارگردان هرچى بودجه داشته توى ٣٠ دقیقه اول فیلم خرج کرده و چیزى به وسط فیلم نرسیده :D جلوه هاى ویژه و طراحى صحنه ابتدایى فیلم (مخصوصا نسخه جوان آرنولد که نه تنها دیده مى شه بلکه با نسخه جدید درگیرى فیزیکى هم داره) جاى خودشو به یه کار ساده همراه با طراحى صحنه افتضاح مى ده که آخر فیلم بهتر مى شه. مشکل بعدى امیلیا کلارکه. با تمام جذابیتش توى تلویزیون روى پرده بزرگ تصلا خوب نیست (اگر به احترام بازیش تو سریال نگیم افتضاحه). مطمئنا مارگوت رابى با تمام مشکل تین که دوست داره همیشه چشماشو گرد کنه از این انتخاب بهتر بود (تازه فیلم تو استرالیا هم مى ترکوند :D). صحنه بى مزه پایانى فیلم کاملاً اضافه است و به شدت بى مزه اما از این نظر که داستان این سرى رو بالاخره تموم مى کنه و نقطه پایان این مجموعه است به نظر من کار خوبیه. برعکس دنیاى ژوراسیک و ارنجرز فیلم از امکانات سه بعدى جدا خوب استفاده کرده. من به شخصه فیلم رو دوست داشتم و توى سالن هم مردم به شوخى هاى فیلم مى خندیدن که نشون مى داد حداقل از این نظر درست عمل کرده و مردم مى توننن ارتباط باهاش برقرار کنن. من به فیلم حداقل ۶/١٠ مى دم. و امیدوارم امیلیا کلارک هم برگرده به تلویزیون و دست از یر سینما برداره که براى هر دو شون بهتره.

  ۳ ۰
 16. silver گفت:

  ممنون بابت پست همیشگی و دوست داشتنی!
  یه سوال فنی:
  Emilia Clarke و Jason Clarke با هم چه نسبتی دارن؟اصلا نسبت خانوادگی دارن عایا؟! :۱۲:

  ۱ ۰
  1. bijan joker گفت:

   با تشکر از لطف شما رفیق عزیز…
   خیر این دو بازیگر با هم نسبتی ندارند، Emilia Clarke اهل انگلستان و Jason Clarke بازیگر استرالیایی هست…

   _______________________
   ( Batman: Arkham Knight )

   ۱ ۰
  2. silver گفت:

   تشکر…

   ۱ ۰
 17. Venom Snake گفت:

  دیروز تا اومدم کامنت بزارم یهو سایت پوکید!
  با تشکر از بردیا جان

  Snowpiercer
  (حاوی اسپویل)
  با دیدن این فیلم فهمیدم میشه یه ایده ی فوق العاده رو با کارگردانی بد چطوری خراب کرد!
  هسته داستانی فیلم عالیه…همه جای زمین یخبندان و هیچ کس تو سرمای خارج زمین زنده نمیمونه.کل بشریت تو یه قطارن که همیشه دور خودش میچرخه!
  گروهی از مردم که مثل “بردگان همیشه بدهکار” درون قطار هستند و در انتهای قطار،بدترین غذای ممکن،کمترین جای ممکن،کثیف ترین جای ممکن، و تحت نظر ترین جای ممکن قطار حضور دارند…
  داستان خوب جلو میره و با یه سکانس خرسی تموم میشه!ولی به یه سری سوالات اصلا جواب داده نمیشه.مثل اینکه اون کسایی که از بین جمعیت انتهای قطار انتخاب میشن و برای کار کردن به جلو برده میشن چه اتفاقی براشون میوفته که مثل ربات رفتار میکنن.
  یا اینکهاون محافظ وزیر اصلا چطوری به اون میزان از قدرت و مهارت رسیده و چطور ممکنه که با یه چیزی در حد شمشیر(!)توی پهلو و خفه شدن با یه میله فلزی هنوز زنده بمونه؟ و اینکه چطور ممکنه یه معتاد که تیر هم خورده به همچین کسی غلبه کنه؟؟؟
  یا چطور دختر همون معتاد(که معتاد هم هست!)چطور میتونه یه سری چیزا رو پیشبینی کنه؟!
  این جزئیات مانع گرفتن نمره کامل فیلم حتی توی نقطه قوتش که داستان هست میشه!
  گروه بازیگری فیلم خوب هستند ولی من به غیر از دو سه نقش اصلی بازی خوبی از هیچ یک از بازیگرا ندیدم!
  موسیقی فیلم هم حضور داره ولی شاید اصلا متوجهش نشید…نه خوبه نه بد…فقط حضور داره و مشکلی هم ایجاد نمیکنه
  ولی بازم تا اینجا با یه فیلم خوب طرف هستیم…ولی امان از کارگردان این فیلم،استاد(Bong Joon-ho)که عملا زده فیلم رو منفجر کرده با این کارگردانیش!
  نماهای بسته رو به قدری زیاد تو این فیلم شاهدیم که بعضی وقتا اون طرف داره یه سری اتفاقای مهمی میوفته و ما میفهمیم و صداشو میشنویم…ولی دوربین زوم شده روی صورت یه نفر!…که البته مشکلات زیادی داره و من برای گفتنش باید دوباره بشینم فیلمو ببینم که زیاد از این کار خوشم نمیاد(در مورد این فیلم)
  در کل فیلم،فیلم خیلی بدی نیست و به خاطر داستانشم شده باید یبار ببینیدش

  ۵.۵/۱۰

  ـــــــــــــ
  Mr.Nobody
  برخلاف فیلم قبلی این فیلم رو باید چندین بار دید.داستان فوق العاده،بازیگرای فوق العاده،موسیقی کاملا هماهنگ،فضا سازی عالی و…
  فیلم طوریه که باید مغزتونو به چند بخش تقسیم کنید و داستان فیلم(که در واقع خودش چند داستان مختلفه)رو بخش بخش و تیکه تیکه جلو ببرید!فیلم رو تقریبا میشه با فصل دوم بازی The Walking Dead تل تیل مقایسه کرد.همونطوریه که بیشتر ما که یه بار بازی رو تموم کردیم دوباره و از اول بازی رو با دیالوگ و انتخابای مختلف پیش بردیم و به پایان متفاوت رسیدیم!
  البته فیلم خیلی خیلی پیچیده تر از ایناست و یه سری حقایق جالبی رو که توی زنگی خودمونم وجود داره رو بیان میکنه که شاید خودتونم از قبل اونا رو بدونید و یا شرایط مشابه براتون پیش اومده باشه…اصلا نمیشه بیشتر از اینا درباره فیلم حرف زد…چون اولا نمیشه یه نفری داستان فیلم رو شکافت و باید چند نفر بشینیم و با هم بحث کنیم، دوما اونقدر پیچیده ست که عمرا بشه تو یه نقد بخشی ازش رو بیان کرد…چون همون یه بخش خودش شامل چند داستان مجزا میشه که اونا هم باید بیان بشن
  بازیگرای فیلم کارشونو به بهترین نحو انجام دادن…اما بازی جرد لتو تو نقش نیمو یه سر و گردن از همه بالاتره!
  وقتی خودتون فیلمو ببینید متوجه میشید که لتو با چه مهارتی نیمو رو تو سه زندگی مختلف نشون داده…که تازه توی هر یک از این سه زندگی مختلف بازم زندگی های مختلفی وجود داره!!!(یه چیزی مثل نظریه جهان های موازی که با هر انتخاب و یا حرکت کوچیک ما،یه دنیای موازی جدید بوجود میاد…مثلا سر یک دوراهی شما راه سمت راست رو انتخاب میکنید،اینجا تو یه دنیای وازی دیگه شما به سمت چپ میرید…و همینطور انتخابهای کوچکتر و کوچکتر!)
  فیلم از این نظر خیلی بزرگ و پیچیده ست و دیگه بیشتر از این وارد جزئیات نمیشم،فعلا!
  موسیقی فیلم خیلی فوق العاده با فضای فیلم هماهنگه.شاید اولش فکر کنید این یه فیلم شاد و خوشحاله که توش همه میخندن…ولی همینطوری که داستان فیلم جلوتر میره شما هم بیشتر تو فضای فیلم فرو میرین و با پخش شدن دوباره ی همون موسیقی شاید دیگه همون حس قبلی بهتون منتقل نشه!!!
  دیگه بیشتر از این نمیشه نقد این فیلمو جلو برد…هر چی بیشتر بنویسم پیچیدگیای فیلم بیشتر میاد جلو چشمم و بیشتر باید نوشت که فکر نکنم الان وقت تحلیل مفصلش باشه.ایشالا بحث فیلم بعدی این فیلم انتخاب شه با دوستان یکم موشکافی کنیم! :D

  ۱۰/۱۰

  ـــــــــــ

  ۲ ۰
 18. PSYCHO MANTIS گفت:

  تشکر از بردیا جان
  هنوز قسمت نشده اینساید اوت رو ببینیم!
  با اینحال چند فیلم از دست رفته سال پیش رو گیر اوردم.
  Fury
  ۲۰۱۴
  یکسری توضیحات مختصر واجب هست.
  فیلم نکات مثبتی داره که خوشبختانه اونقدر قوی هستن که شما رو تا آخر فیلم با خود بکشونن.
  یکی بازی بسیار خوب شخصیت های فیلم و اون جو دوستانه شون که به خوبی از آب درومده و شما واقعا درکش می کنید.
  دوم اینکه از نگاه دیگه ای به جنگ جهانی پرداختن و تونستن زشتی های جنگ رو به خوبی نشون بدن.
  البته قبل از این فیلم آثار دیگه ای بودن که به تانک ها و حواشی پیرامون اون پرداختن…
  داستان خود فیلم هم مناسب هست که تنها با بازی درون گرا و عالی برت پزت تونسته اون عمق لازم رو داشته باشه.
  کلا برت مثل یک بوستر هست!
  نبرد های واقعی و پر هیجان هم تا حدی موثر بودن.
  اما نکات منفی فیلم…
  اول از همه اغراق فراوان در برخی صحنه ها و شعار های تکراری و کلیشه ای!
  که ممکنه حتی خنده دار هم باشه!
  (خطر اسپویل )
  نیرو های اس اس که از اونها به عنوان برجسته ترین و حرفه ای ترین ها یاد میشه عین مور ملخ جلوی تانک فیوری رژه میرن!!!!والا هوش مصنوعی کاد هم از این بالاتر بود!! :۲۴: :۲۳:
  نامیرا بودن “دان” و “احمق” نشون دادن آلمانی ها رو هم اضافه کنید!
  حالا عشق و عاشقی دو دقیقه ای و یا القا هیجان غلط و خنده دار در صحنه ی مبارزه ی چهار تانک با اون تاک شرمن فک کنم، بمانند!
  متاسفانه شخصیت نورمن در فیلم با اینکه نسبتا خوب بود اما نتونست اون حس ارضا شدگی در مخاطب رو به وجود بیاره.
  اینکه ما بپذیریم “جنگ” واقعا اون رو تغییر داده…
  با اینحال فیلم به خوبی شما رو درگیر شخصیت ها می کنه.
  اتفاقات هم اونقدر قوی هستن که شما رو خسته نکنن…
  اما ابدا فیلم در رده ی شاهکار هایی همچون نجات سرباز رایان قرار نمیگیره و فقط یک فیلم خوب هست که بعد از این همه سال می تونه تا شما رو به به یاد گذشته و لحظات خوب شاهکار قدیمی بندازه…
  ۷ از ۱۰
  Mad Max
  گاد دم دیس مووی!! :۲۳:
  این بعنتی دقیقا همون چیزی بود که من میخواستم!
  فیلم فوق العاده است و بشدت هیجان انگیز!
  پانزده دقیقه فقط وقت اسطراحت و دست به آب دارید!
  اونقدر استرس بهتون وارد می کنه و اونقدر درگیر کننده هست که اصلا نمیفهمید کی فیلم تمام میشه!
  و هر دقیقه دعا می کنید که کاش به پایان نزدیک نشیم!
  تنها یک نکته ی منفی رویت شد!
  اون هم پرداخت ضعیف به شخصیت های فرعیه.
  همین!
  فقط همین و تمام!
  دوستانی هم که از مکس حرف میزنن باید بگم که حتما سه گانه ی قبلی رو هم ببینید.
  اگر از مکس انتظار وراجی داشتید باید بگم سخت در اشتباه بودید!
  مکس همیشه همینطور بوده.
  و همینطور هم خواهد بود!
  ۹.۵ از ۱۰

  ۲ ۰
  1. MasterFARDIN گفت:

   کلا هالیوود نهایت سعی خودشو میکنه سربازهای آلمانی زمان جنگ به بهترین شکل ممکن شیطانی یا احمق جلوه بده … موفق هم شده! اسم ناری ها میاد همه داغ میکنن! همینجور اعراب(که حقشونه) و متاسفانه این چند سال اخیر هم ایرانی ها! اخرینش فیلم Focus ویل اسمیت

   ۲ ۰
 19. m.a 07 گفت:

  فعلا که ۲ سریالی که ندیده بودمو می بینم:The Walking Dead-Game of Thrones
  واکین دد رو هر ۵ فصلشو دیدم ولی گیماو ترونزو باید فصل ۵ رو شروع کنم هنوز نکردم.
  توفیلم(انیمیشن)فقط Home بوده که قشنگ بود ولی خب پر کلیشه بود پس نمیشه نمره ی بالایی داد فکر کنم ۴.۵/۱۰ مناسب باشه(یا کم!).
  برای سریال ها هم که بحث و تحلیل مفصل تر از این حرفاس و هر فصل باید به شکل جداگانه ای بررسی بشه ولی به طور کلی(نادرسته ولی در هر صورت!):
  Game of Thrones 8.5-9.0
  The Walking Dead 8.0-8.5
  تو همین حدودا.البته در مجموع.ممکنه فصلی باشه که از این ها نمرش کمتر باشه.یا بیشتر.ولی به طور کلی به نظرم اینجوری میان.

  ۱ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   مشکلات GoT رو خوشحال میشم بدونم! :-)

   ۱ ۰
 20. bijan joker گفت:

  مثل همیشه ممنون و سپاس از لطف و انرژی مثبت رفقام، مرسی… ;)

  _______________________
  ( Batman: Arkham Knight )

  ۳ ۰
 21. $SPARTA$ گفت:

  ترمیناتور عشقه :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵: :۱۵: :'( :'( ارنولد

  ۲ ۰
 22. daaanteee گفت:

  با سپاس از بردیای عزیز
  :*: :*: :*:
  کی بشه این آرنولد و ترمیناتورشو ببینم

  ۳ ۰