Head Transplant یا پیوند سر انسان

جریان Head Transplant یا پیوند سر انسان چیست؟

توسط Rzht در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ , ۱۹:۰۰

مدتی است در فضای مجازی داستانی به راه افتاده در مورد یک عمل عجیب یعنی پیوند سر انسان! این نوع پیوند سالها قبل بر روی حیوانات انجام می شده اما مدت ها بود فعالیت جدیدی در این زمینه صورت نمی گرفت تا اینکه …

حدس می زنید دوباره نام چه کسی به میان آمده؟ بله، هیدئو کوجیما. این داستان مدتی است در میان سایت های خبری و فروم های خارجی زبان طرفداران زیادی پیدا کرده اما سایت های فارسی زبان به خوبی به آن نپرداخته اند. برای همین تصمیم گرفتیم در یک مقاله به این موضوع بپردازیم. برویم سر اصل مطلب. داستان دقیقا از آنجایی آغاز شد که یکی از کاربران فروم معروف N4G به اکتشاف جالبی دست پیدا کرد. دکتری که در ابتدای اولین تریلر فانتوم پین دیدیم را به خاطر دارید؟

فردی که در این فروم فعالیت می کند متوجه یک دکتر در واقعیت می شود که شباهت بیش از اندازه به دکتر داخل بازی دارد.

image001

نام این دکتر Sergio Canavero و مدتی است در زمینه ی عمل پیوند سر انسان فعالیت های خود را رسمی کرده و رسانه ها را از فعالیت خودش آگاه کرده است.

1230247006268565393

خبر این شباهت به گوش دکتر رسید و فکر می کنید پاسخ او چه بوده؟

من احتمالا از کونامی و کوجیما شکایت می کنم. به خاطر این که نه تنها از چهره ی من استفاده کرده اند، بلکه از ایده ی تحقیقات من هم داخل بازی‌شان استفاده شده است.

ایده ی تحقیقات؟ ما که گیمر هستیم و اخبار دنیای بازی را به طور مدام دنبال می کنیم مطلع نبودیم که از ایده ی “عمل پیوند سر” در بازی استفاده شده است. حال این دکتر چطور از این جریان خبر داشته است؟ همین پاسخ شک برانگیز دکتر کاناورو یک بار دیگر باعث شد تا ذهن همه به طرف کوجیما و هایپ هایش معطوف شود. آیا این دو نفر یکدیگر را می شناسند و این اتفاقات یکی دیگر از بازی های تبلیغاتی کوجیماست؟ ما فکر می کنیم پاسخ مثبت است و برای این ادعا مدرک داریم. پس همراه ما باشید تا این مدارک را بررسی کنیم.

 • مدرک اول – تصویری که توسط هیدئو کوجیما مدتی بعد از آغاز این شایعات منتشر شد:

image005

یک سری اسنیک بی سر. چرا؟ آن هم درست بعد از این که این شایعه قوت گرفت. یعنی قرار است در بازی شاهد پیوند سر اسنیک با بدن شخص دیگری باشیم؟ هنوز نمی شود با اطمینان گفت. پس برویم سراغ مدرک بعدی.

 • مدرک دوم – یکی از تصاویر منتشر شده از این دکتر:

image007

این انسان فلک زده ای که سرش درون سینی قرار گرفته جزو افرادی است که برای عمل داوطلب شده. اما او کیست؟ او یک طراح بازی روس است. چرا باید اولین داوطلب این عمل یک طراح بازی باشد. هنوز به درست بودن شایعه پی نبردید؟ پس برویم سراغ مدرک سوم.

 • مدرک سوم – فهرست مقاله ی این دکتر در مورد فعالیت هایش:

image009

شاید در نگاه اول نکته ی خاصی وجود نداشته باشد. اما یک متال گیر فن به سرعت متوجه شباهت ها می شود. به نام قسمت هفتم مقاله نگاه کنید: HEAVEN یا بهشت. این کلمه در داستان فانتوم پین نقش مهمی ایفا می کند چرا که شخصیت اصلی داستان قرار است کشوری راه بیاندازد و نامش را Outer Heaven بگذارد. به نام قسمت دهم توجه کنید. Clone یکی دیگر از پایه های داستانی سری متال گیر است. شخصیت های اصلی قسمت های اول و دوم و چهارم بازی همه کلون های بیگ باس هستند. به نام چپتر ششم دقت کنید. جدا از این که این اسم یاد آور The Big Shell از نسخه ی دوم بازی است، مدتی قبل دیوید هیتر دوبلور قدیمی اسنیک تصویری را توویت کرده بود که کلمه ی The Big Chill را نشان میداد و پوستر تبلیغاتی یک فیلم قدیمی به همین نام بود. کلمه ی Frontiers یاد آور نام گروه قبلی بیگ باس یعنی Militaries San Frontieres است. راضی نشدید؟

 • مدرک چهارم : GEMINI:

image011

تصویر فهرست بالا را نگاه کنید. کلمه GEMINI را دیدید؟ مدتی قبل کوجیما پستی را توئیت کرد که دوباره این جریان را جدی کرد.

آلبوم جدید گروه The New Division با نام GEMINI قرار است منتشر شود. چرا این شباهت بین نام ها باید وجود داشته باشد؟ این آلبوم و این گروه کاملا حقیقی هستند. مطمئنا کوجیما نمی تواند آنها را به وجود بیاورد. اما می تواند سر نام با آنها صحبت کند و از نام مشابه در فهرست مقاله ی دکتر هم استفاده کند و به غیر از آن به کاور آلبوم دقت کنید. تماما به مغز انسان اشاره دارد. این همه ارتباط و شباهت برای چیست؟ در کنار این اصلا چرا قبل از انتشار رسمی آلبوم باید در اختیار کوجیما قرار بگیرد؟ ترک EYES از این آلبوم که کوجیما به آن اشاره کرده را می توانید از اینجا دانلود کنید.

 • مدرک پنجم – حرف های دکتر و نشانه های مشابه آن در تریلر های اولیه ی فانتوم پین:

image012

طبق توضیحات دکتر کاناورو عمل پیوند سر باعث می شود فردی که عمل روی او صورت گرفته به کما برود و در طی این کما بدن و مغز جدید با یکدیگر هماهنگ می شوند. همان طور که می دانید در اولین تریلر فانتوم پین دکتر به اسنیک می گوید که مدت طولانی در کما بوده است. در کنار این وقتی اسنیک می خواهد حرکت کند بدنش را به سختی تکان می دهد و مدتی طول می کشد تا کنترل کامل بدنش را بدست بیاورد. در واقعیت افرادی که از کما بیرون بیایند حتی اگر چند سال در کما باشند بعد از مدت کوتاهی می توانند حرکت کنند. البته به سختی حرکت خواهند کرد اما دلیل آن ضعف اندام هاست. اما اسنیک در این تریلر برای مدت طولانی فقط روی زمین می خزد. دست هایش را به سختی تکان می دهد و خودش را روی زمین می کشد. واقعا دلیل آن چیست. یعنی قوی ترین سرباز تاریخ نمی تواند خودش را از روی زمین بلند کند؟ در کنار این تلاش اسنیک برای خروج از بیمارستان بلافاصله بعد از به هوش آمدنش نیست و مدت نا معلومی از زمانی که از کما بیرون آمده گذشته است.

به نقشه ی روی دیوار نگاه کنید. نقشه مربوط به قبرس است. سوای از این که این نشان می دهد بیمارستان در قبرس قرار دارد، دکتر کاناورو هم اولین کنفرانسش را در قبرس برگذار کرد. و همچنین در نسخه PC بازی گراوند زیروز هم فایل هایی پیدا شده که نشان می دهند قبرس احتمالا یکی از مناطق بازی خواهد بود. در نسخه ی چهارم بازی هم ذکر شده بود که تجهیزات مربوط به انجام جراحی های مختلف روی انسان در اروپای شرقی وجود دارد.

 • مدرک ششم – اولین سری هایپ کوجیما زمان رونمایی بازی:

تصویر زیر را به خاطر دارید؟ هیچ وقت نفهمیدیم علت کاری که کوجیما در آن زمان انجام داد چه بود. شاید حالا بتوان حدس زد.

image013

 • مدرک هفتم – Every Thing You Know Is Wrong:

iJhU0xBSGBuqe

image015

این لوگو در مراسمی که برای دکتر کاناورو گرفته شده بود به کار رفت. همانطور که مشاهده می کنید اگر خط قرمز روی این تیک را به طرف چپ بکشیم علامت V به وجود می آید. همچنین مشابه این لوگو را می توان در چهره اِسنیک مشاهده کرد. علامتی که از زمان رونمایی فانتوم پین تاکید زیادی روی آن صورت گرفته است. در کنار این موسیقی اولین تریلر رونمایی از متال گیر سالید ۵ را به خاطر بیاورید. جمله ی Every Thing’s A Lie درون آهنگ شباهت زیادی با این جمله ی تصویر بالا دارد. نکته ی آخر در مورد این تصویر شباهت مدل دست بیگ باس با گری فاکس است.

اما چه چیزی باعث می شود این جریانات به هم پیوند بخورند؟

توئیتی که کوجیما چند سال قبل در آن حرف های عجیبی زد. او گفت که راهی پیدا کرده تا در پروژه ی بعدی اش نوعی عقیده را به چالش بکشد. کاری که اگر در انجام دادنش شکست بخورد احتمالا باید صنعت بازی سازی را ترک بکند و در این راه یک نفر پیدا شده که به او کمک کند. در آن زمان پروژه ی بعدی کوجیما Project Ogre نام داشت که طبق تایید خود کوجیما فانتوم پین همان پروژه ی Ogre است.

در کنار تمام این جریانات چه چیزی باعث می شود بتوانیم باور کنیم این قضیه واقعی است؟ طرفداران این سری بازی حتی قبل از شروع این جریانات هم اعتقاد داشتند ممکن است بعد از اتفاقی که برای بیگ باس در پایان گراوند زیروز افتاد و طی ۹ سالی که در کما بود جراحی خاصی روی بیگ باس انجام داده باشند. عده ای معتقد هستند که شخصیت اصلی فانتوم پین اصلا بیگ باس نیست و احتمالا فرانک یایگر یا همان GreyFox است. این جریانات می تواند به این نظریه هم قوت بدهد. آیا بیگ باس آنقدر مجروح شد که دیگر بدنش قابل استفاده نبود؟ یا این که از عمد بدن بیگ باس را از او می گیرند و بدن دیگری به او می دهند تا مثل گذشته از بدن او استفاده کنند و ابرسرباز بسازند؟ ممکن است دلیل قطع شدن دست چپ بیگ باس این باشد که بدن جدید نتوانسته تماما با مغز هماهنگ شود و برای همین دست را قطع کرده اند؟ چرا که آخر گراوند زیروز دیدیم که بیشتر آسیب به صورت بیگ باس وارد شد و برای دستش اتفاق خاصی نیفتاد. تمام اینها تفکراتی هستند که بعد از این جریانات ذهن طرفداران را تسخیر کرده اند. کوجیما عمل پیوند سر را قبلا هم در این سری بازی پیاده سازی کرده بود. بدن رایدن زمانی که سایبورگ شده بود متعلق به گری فاکس بود. هر چند به طور دقیق این مساله مشخص نشد اما نشانه های آن به طور کامل در قسمت چهارم بازی وجود داشت. رایدن به دکتری اشاره کرد که در نسخه های قبلی روی بدن گری فاکس کار کرده بود و همین کار را برای رایدن هم انجام داده بود. در کنار این رایدن وقتی بیهوش بود حرف هایی مشابه با گری فاکس زد. حرکات رایدن هم در هنگام مبارزه شباهت غیر قابل انکاری با گری فاکس داشتند. رایدن یک سایبورگ است. چیزی که دکتر کاناورو در مورد آن هم اظهار نظر کرده و گفته تا ۵ سال آینده به واقعیت تبدیل خواهد شد.

به طور کلی گری فاکس نشانه های زیادی دارد که در این جریان دخیل باشد. اما ممکن است شخصیت دیگری در کار باشد که ما از آن بی خبریم. آیا تمام اینها به هم ربط دارند و کوجیما سطح جدیدی از هایپ را به وجود آورده یا فقط تصادف هستند؟ با وجود مدارک موجود من که نمی توانم قبول کنم تصادفی در کار باشد. احتمالا در E3 امسال این دکتر Sergio Canavero به روی صحنه خواهد آمد و تریلر جدید فانتوم پین که موسیقی آلبوم GEMINI هم در آن استفاده شده را معرفی خواهد کرد!

نویسنده: سجاد زارعی

دیدگاه
۵۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

56 Replies to “جریان Head Transplant یا پیوند سر انسان چیست؟”

 1. king گفت:

  :22: :22: :22: :22: :20: :20: :20: :20: کلمه ای برای توصیف این نابغه وجود نداره :۲۱: :۲۱: :۲۱: :۲۱:
  تشکر فراوان :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۲۴ ۰
 2. the director گفت:

  یعنی یه چیزی مثل دست لیکویید ولی خیلی بزرگ تر و حساس تر..
  واقعا نمیدونم چی بگم :|
  سورپرایزت عالی بود سجاد…
  یکی از بهترین مقاله ها.. هر پاراگراف که میخونم بیشتر به روانی بودن کوجیما پی میبرم…
  یعنی ممکنه خشم و انتقام بیگ باس دست خودش نباشه؟؟
  یا شاید اسکال فیس از این موضوع خبر داره و به خاطر همین کنترل بیگ باس رو به دست بگیره و…
  تو صحنه ای دیدیم که بیگ باس یه سری سربازای گیج رو میکشه.. یعنی ممکنه پیوند سر فقط مختص بیگ باس نباشه؟/ یا یه قدرت ماورایی یا کنترل ذهن رسیده به بیگ باس؟؟

  لعنتی….

  ۵ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   من فکر می کنم باید مسائل ماروائی رو از ذهن بیرون کنیم
   حتی تو نسخه های قبلی هم که مسائل این شکلی در مورد باس فایت های بازی وجود داشت همیشه یه تعریف مثلا علمی براشون پیدا می شد
   تو همین بازی هم قدرت های کوایت به طور کاملا واضح به خاطر یه دستگاه یا لباسی هست که کوایت داره و ما هنوز اون رو ندیدیم. تریلری که در مورد کوایت منتشر شد و کوایت از بالای هلیکوپتر پایین می پرید رو یادت میاد؟
   اونجا وقتی کوایت نامرئی میشه چند تا سرباز با عینک Thermal پیداش می کنن. بعد یه صدای بیپ بیپ به شکل تایمر میاد و بعد از تموم شدنش کوایت دوباره مرئی میشه
   یعنی یا یه دستگاهی داره یا یه لباسی که ما نمی بینیمش
   اون نهنگ بزرگ رو هم که فهمیدیم توهمات بیگ باس هستن
   پس کلا قضیه ی نیروهای ماورائی به نظر من منتفیه…

   ۲ ۰
  2. the director گفت:

   سرعت کوایت چی؟؟
   توجه کن تو سری های قبلی همیشه یه ذره رد پای ماورایی شدن وجود داشته
   ممکنه که اون تیغه ای که تو سره بیگ باسه به همین پیوند سر مربوط باشه… شاید همین تیغه مهم ترین رک داستان رو تشکیل بده
   چیزی که اینجا مهمه اینه که بیگ باس رسما دیگه خودش نیست….
   حس میکنم تحت کنترله.. یا خودش با خودش درگیره.. میدونی چی میگم؟؟
   یه جور شخصیت دوم…

   ۳ ۰
  3. I AM ALONE گفت:

   فکر کن یه لباس داره مثل نانوسوت کرایسیس یا لباس نانویی Old Snake تو متال گیر ۴
   فقط فرقش اینه که دیده نمیشه
   برای همینه که همه جا با لباس زیر دیده میشه
   یه لباسی روش پوشیده که دیده نمیشه
   البته همش حدس و گمان هست ممکنه هیچ کدوم نباشه
   در مورد خود بیگ باس هم این که درگیری درونی پیدا کرده کاملا مشخصه از تریلر ها…

   ۲ ۰
 3. Venom Snake گفت:

  به به سجاد :۱۵:
  موقعی که من کودکی بیش نبودم و نمیدونستم متلگیر ۲ چیه که دارم بازی میکنم تو داشتی روش تحقیق میکردی دیوض؟ :lol:
  اصن به زور یادم بیاد بازی رو :۲۴:

  ۵ ۰
  1. Venom Snake گفت:

   کوجیما کلا داره کرم میریزه
   توی گراند زیروز هم میشد با گری فاکس بازی کرد(Deja Vu) :12:

   ۷ ۰
  2. I AM ALONE گفت:

   کوجیما خیلی داره کرم میریزه شکی درش نیست!
   گری فاکس هم احتمال خیلی قوی تو این نسخه می بینیمش
   شخصیت محبوب کوجیما هست
   تو هر نسخه یا اسمش هست یا خودش!

   ۴ ۰
 4. masterezi0zzz گفت:

  جل الخالق ازین کوجیما :lol:

  ۱ ۰
 5. daaanteee گفت:

  اوووف
  زدی ترکوندی منو سجاد جان
  الان باید برم همه تریلراشو نیگاه کنم واسه بار چندم
  اگه اینا واقعیت باشه که میشه ابر سوپر اولترا هایپ ترین بازی تاریخ
  :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۴ ۰
 6. I AM ALONE گفت:

  با تشکر فراوان از برادر رضا حاتمی که به خوبی مشکلات متن رو رفع کرد :۱۵:
  دیشب تو خواب و بیدار نوشتم متن رو نفهمیدم چی به چی شد :۲۴:

  ۲ ۰
 7. Link گفت:

  عجب مغری داره این بشر حیف کونامی که دستش داد.
  متن واقعا عالی ای بود. خسته نباشی. :۱۵: ;)
  نمی دونم چی بگم با این تخیلی که این آدم داره

  ۱ ۰
 8. Snake 47 گفت:

  یعنی چی ؟ :۲۱:
  من این همه دلمو صابون زدم با اسنیک بازی میکنم با اون قیافه خوفش.
  حالا قراره یه کله ی مزخرف بهش پیوند بخوره ؟ یا من اشتباه متوجه شدم ؟ :۲۱:

  ۱ ۰
  1. Ulfric گفت:

   شما اشتباه متوجه شدی. :۲۴:
   اگه این فرضیه درست باشه کله ی اسنیک رو به یه نفر دیگه پیوند زدن!

   ۲ ۰
  2. Snake 47 گفت:

   آخیش خیالم راحت شد :۲۵: :۲۵:

   ۱ ۰
  3. I AM ALONE گفت:

   بله همون طور که پارسا گفت
   سر بیگ باس ثابته. اگه نبود چه طوری تمام خاطرات بیگ باس رو داره؟
   چیزی که مورد بحثه بدن بیگ باس هست که احتمالا تو فانتوم پین مال خودش نیست
   حالا این که این قضیه درسته یا غلط باید منتظر باشیم…

   ۲ ۰
 9. Ali-killer 22 گفت:

  به به سجاد مقاله عالی و بی نقص بود تشکر فراوان :*:

  ۰ ۰
 10. Peyman Ad گفت:

  باور کنید همین ماجراش با کونامى هم پروپاگانداس،هممون سر کاریم.

  ۲ ۰
  1. Ali-killer 22 گفت:

   سرکار در این حد ؟
   امکان نداره کوجیما برای سرکار گذاشتن یا شوخی کردن با دوستداران این سری این کار ها رو انجام بده
   آیا کسی برای سرکار گذاشتن و شوخی و ترول عنوان در دست ساختشو کنسل میکنه ؟
   وقتی مدیران کونامی و … خبر تایید این اخبارو میدن به نظر شما سرکاریم ؟
   دیگه این قضیه کاملا اثبات شدس :11:

   ۰ ۰
 11. Peyman Ad گفت:

  آره اگه یه نمه شناخت داشته باشى ازشون میفهمى که جونشون میخاره برا همچین کارایى. شما یه لحظه فک کن همه رو دپرس میکنن و ناامید،بد کلى آمار میاد دستشون که ملت چى میخوان چه تعداد براشون مهمه بعد یهو تو e3 با یه تریلر جدید همرو بفرستن هوا.به نظر شما بعید ازشون؟هیجى تو این دنیا کاملا اثبات شده نیست.

  ۱ ۰
  1. Ali-killer 22 گفت:

   بله بعیده ، دیگه مریض نیستن که برای سوپرایز طرفدارا عنوان در حال ساختشونو لغو کنن :۲۳:

   ۰ ۰
 12. اگه واقعی باشه واقعا این موجود نابغه است

  ۱ ۰
 13. اگه واقعی باشه واقعا این موجود نابغه است

  ۱ ۰
 14. Ulfric گفت:

  سجاد دمت گرم واقعا! مقاله ی بی نقصی بود.
  منم فکر نمی کنم همه ی این اتفاقا اتفاقی بوده باشه…

  ۱ ۰
 15. Frank Woods گفت:

  ماشالله کوجیما .. باید به این هایپ هاش جایزه داد :22:

  ۲ ۰
 16. m.a 07 گفت:

  ممنون از مطلب خوبت رضا جان! :-)

  ۱ ۰
  1. m.a 07 گفت:

   اوه!و البته سجاد جان! :۲۴: :۱۴: :-)

   ۰ ۰
 17. Dallas Merchant گفت:

  تشکر از دو عزیز؛ رضا و سجاد.
  واقعیتش اینه که کارای کوجیما همیشه مثل الان غیر منتظره‌س
  حالا این که چی توی سرش می‌گذره با این داستان پیوند سر معلوم نیست ولی ربط گری فاکس و بیگ‌باس..
  جل الخالق :۲۳:

  ۲ ۰
 18. theBigD گفت:

  آخرین متال گیر… چه تاریخ سازی بشه…

  ۱ ۰
 19. punisher007 گفت:

  ممنان سجاد جان :۱۵:
  مخم ترکید :22:

  ۰ ۰
 20. princemoji گفت:

  من واقعا دیگه نمیدونم چی بگم ، همون یه جمله everything u know is wrong رو آدم میبینه دیگه دلش نمیخواد هیچی رو باور کنه :۲۳:
  واقعا مطالب خوبی بودن ، خسته نباشی

  ۱ ۰
 21. KNIGHT ARTORIAS گفت:

  واقعا عالی بود !
  دیگه رسما متال گیر های قبلی دارن میرن تو سف دانلود تا اومدن فانتوم بین خودمو اماده میکنم

  ۲ ۰
 22. Yamato گفت:

  درکل این قضیه ی پیوند سر خیلی داره جدی میشه و طبق گفته های خود دکتر در چند سال آینده هم بطور کامل انجام میشه!
  اما نکته یا که حائز اهمیته اینه که دلیل این پیوند سر چیه؟ چرا باید یه شخصی مثل کوجیما یه همچین تئوری عجیب و در عین حال چالش برانگیز رو بخواد در فانتوم پین به کار ببره؟ درهرصورت قدم بسیار بزرگ و عجیبی هست!
  در Metal Gear Solid گری فاکس با قطع شدن یکی از دستانش و همچنین کشته شدنش بوسیله ی لیکوئید میبینیم که خونش قرمز اما خون بدن سایبورگی رایدن سفید رنگ هست! پس اینجا دو احتمال وجود داره که یا بدن رایدن کلا یه چیز دیگه ست یا اینکه ژن های دوفرد با هم فرق میکنه و اون دکتر مجبور شده محتویات خون رو عوض کنه…
  اما کاملا مشخصه که سازنده ی هر دو بدن یک نفر هستن، پیوند سر هم انجام شده!
  درمورد شباهت های حرف زدن و حرکات مبارزه ی رایدن و گری فاکس هم میتونیم اینطور فکر کنیم که به دلیل سازنده ی مشترک هست!
  علاقه ی کوجیما به این نظریه ی پیوند سر از همون ابتدا هم وجود داشته و باید منتظر بود، چون هرچیزی که میدونیم و تا الان به ما نشون داده شده تنها فرضیه هست و نمیشه نظر قطعی داد. کارهای کوجیما همیشه همینطور بوده، هرگز قابل پیش بینی نیست!

  ۵ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   بدن گری فاکس اولین باری که سایبورگ شد مال خودش بود. برای همین خون داشت
   اما وقتی بدن رو نگه داری که برای یه نفر دیگه ازش استفاده کنی
   دیگه خون رو نمی تونی داخلش نگه داری
   برای همین برای نفر بعدی باید از خون مصنوعی استفاده کنی
   ====================
   جدای از این جریان رایدن و گری فاکس
   این اتفاق برای آسلات و لیکوئید با پیوند دست لیکوئید با بدن آسلات هم اتفاق افتاد…

   ۳ ۰
  2. Yamato گفت:

   بله این احتمال هم هست که از خون مصنوعی استفاده شده باشه …
   همونطور که گفتم ممکنه به دلیل فرق داشتن ژن ها، خون هم تغییر پیدا کرده باشه…
   ——————————
   کلا علاقه ی کوجیما به این نظریه از همون ابتدا وجود داشته، چیزی که مشخصه اینه که فانتوم پین نقطه ی عطف تمامی متال گیر سالدها خواهد بود!

   ۱ ۰
 23. Milad RFM گفت:

  حدسیاته. بعد از این همه هایپ و جنجال ممکنه بازی اون شاهکاری نباشه که انتظارشو میکشیدیم! امیدوارم هرگز اینگونه نشه.
  نمیدونم بازی چقدرش ساخته شده تا حالا ولی امیدوارم این جنجال ها و بحران ها در روند ساخت بازی تاثیر نذاشته باشه.

  ۲ ۰
  1. Yamato گفت:

   ساخت قسمت داستانی بازی خیلی وقته که تموم شده!
   الان بیشتر درگیر MG Online هستن…!

   ۲ ۰
  2. I AM ALONE گفت:

   همین جا رسما اعلام می کنم اگه متال گیر سالید ۵ فانتوم پین اون چیزی که من انتظارش رو می کشم نشه
   رسما گیم رو میزارم کنار
   کنسولم رو هم میدم داداشم باهاش بازی کنه…

   ۲ ۰
  3. A.F.A گفت:

   سجاد چرا داداشت؟!!
   من چیم اینجا :۲۴:

   ۲ ۰
  4. ali گفت:

   کوجیما نا امید کنه بازی همین چیزایی که تا الان هم نشون دادن باشه راحت بهترین نسل هست سوپرایز ها به کنار

   ۱ ۰
 24. ABI RAZOR گفت:

  زدین دلو روده متال گیر رو در اوردین
  این کوجیما روانی ترین ادم روی زمینه
  تشکر از هردو :۱۵: :۱۵:

  ۳ ۰
 25. (Role) گفت:

  ممنون از سجاد جان :۱۵:

  ۲ ۰
 26. jovial گفت:

  رسما منقلب شدم :22:

  ۰ ۰
 27. A.F.A گفت:

  سجاد دمت گرم حسابی سره حال اوردیم :-)
  لعنتی ادم نمیدونه از بازی جدید استاد چی باید توقع داشته باشه؟همه چی یا هیجی؟!!
  انقدر دیگه بازی داره وسیع و خفن وار جزییات دار میشه من یکی که دیگه هیچ توقعی ندارم :| خسته شدم از بس گفتم وووووووووهاااااااااااااااااااا :۱۵: :۱۵: :۱۵:
  اینطور هم که پیداس این نسخه دیگه داره به بهترین حسن ختامی تبدیل میشه که کوجیما میتونست برای این سری متصور بشه.تکامل پیدا کرده ترین گیم پلی کل سری،یکی از مهم ترین فصل های داستان متال گیر که روز به روز هم داره به اهمیت و مهمیش افزوده میشه،بخش چند نفره ی خفن برای اولین بار و به احتمال خیلی زیاد اخرین متال گیر کوجیما اینبار دیگه بطور قطعی .
  کی ۱۰ شهریور میشه :'( :'( :'( :'(
  :۱۵: :۱۵: :۱۵:

  ۰ ۰
  1. Pandora7 گفت:

   نسخه ی چهارم هم بخش چند نفره داشت

   ۰ ۰
  2. A.F.A گفت:

   سوم هم داشت!!
   اصلا یادم نبود :۲۴:
   ولی بازم به این وسعت فکر نکنم بوده باشن .

   ۰ ۰
 28. amir kalateh گفت:

  اقا یه چندتا دیگه نظر بدین رکورد نظرات پست های قبلی رو بزنیم :10: :10:

  ۰ ۰
 29. Jensen گفت:

  من که فکر میکنم snake فانتوم پین snake گراوند زیرو نیست .
  ینی snake نیست اصن . grey fox باس باشه ک شده بدل snake .
  من فکر میکنم snake هنوز تو کماست یا اینکه وضعیتش پایدار نیست هنوز
  ولی در کل این موجودی که تو کاور ارتای بازی و تو تریلر های بازی هست
  مطمئنا snake یا همون big boss خودمون نیست
  میگی نه !!!!!
  نیگا کن

  ۴ ۰
 30. MetallicA گفت:

  تشکر. :/
  اه اون سرو دیدم حالم بد شد. :/
  اونو میبینم یاد اون قاتل تو بریکینگ بد میوفتم. :/
  البته شباهتی هم به والتر داره. :/

  ۰ ۰
 31. Arezoo گفت:

  این موضوع جدا جالبه.من همون یکی دو هفته پیش که خبراشو شنیدم واقعا تا چن روز تو شک بودم.آخه این بشر فکرش تا کجاها میره!؟ولی در کل کوجیما این قدر که روی جزئیات حواشی و داستان بازی مانور میده، روی گرافیک و گیم پلی بازی مانور نداده.نمونشم علف ها و چمنای توی صحراها.
  ولی درباره ی این که اسنیک تی پی پی بیگ باس نیس باید بگم از نظر روحیات که ۱۸۰ درجه فرق کرده.ینی مشخصا اون شرافت و جوانمردیشو به هر دلیلی که هست زیر پا گذاشته که به خاطر همون خشمیه که به گفته ی کوجیما مثل اسید عمل می کنه.ولی با توجه به شواهدی که هست، اسنیک فرنک گیگر هم نیست.یا حد اقل احتمالش خیلی ضعیفه.
  ولی با وجود علاقه ی زیاد کوجیما به گری فاکس، احتمال داره گری فاکس اون نفر سومی باشه که کاز تو بیمارستان بهش اشاره می کنه و به دلیل همین علاقش هم هست که کوجیما گفته که میلر داره به خودش (کوجیما) اشاره می کنه که نظاره گر بازیه.
  در مرد کوئایت هم که اگر نوه ی دی اند باشه دلیل این که اون مدلی لباس می پوشه مشخص میشه.چون خود کوجیما گفت که یه دلیل منطقی برای این مدل لباس پوشیدن این خانوم وجود داره، که اگه این فرضیه درست باشه، ایشون برای فتو سنتز کردن نیاز دارن که بدنشونو در مقابل نور قرار بدن.برای همینم هست که روسا برای شکنجه کردنش لباس تنش کرده بودن.از اون جایی که گفته شده کوئایت نقش مهمی تو داستان داره و از نظر زمانی هم می خوره، من فکر می کنم که کوئایت شاید یه ارتباطی به دکتر نیومی هانتر داشته که اگر یادتون باشه، فرنک گیگر همون کسی بود که پدر و مادر نیومی رو کشت ولی دلش نیومد اونو بکشه و شد مث برادرش.
  راجع به پیوند سر رایدن هم اگه اشتباه نکنم خون رایدن تو MGS4 سفیده ولی تو متال گیر رایزینگ دوباره قرمز میشه که من دلیلشو نمی دونم.
  یه چیز دیگه ای هم که من پیدا کردم این عکسه.من اینو چن سال قبل از گراند زیرو پیدا کردم که یه پوستر از قسمت سوم بازیه.ولی به نظر من این دختره که تو عکس روی دیوار دیده میشه کوئایته.چون رنگ موهاش، سیاهی دور چشمش و لباسش خیلی شبیه اونه.حالا راست و دروغشو نمی دونم.فقط عکسه جالب بود برام گفتم شما هم ببینینش.
  http://s6.uplod.ir/i/00593/q3upy6t9hdzq.jpg

  ۱ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   تو رایزینگ رایدن به خاطر این خونش قرمزه چون آخر ۴ دوباره بدن انسانی بهش میدن
   بعد تو رایزینگ دستش قطع میشه و دوباره سایبورگ میشه
   =================
   در مورد فانتوم پین: گرافیک رو قبول دارم ولی رو گیم پلی کار نکرده؟
   دیگه باید چی اضافه کنه به گیم پلی؟ هر چیزی که میشده رو چپونده توش!
   تازه ۱۰۰ درصد اینایی که ما تا الان دیدیم تمام ویژگی های گیم پلی بازی نیستن و خیلی هاش به عنوان سورپرایز نگه داشته شدن.
   در مورد کوایت هم حتی اگه برای مدل لباس پوشیدنش بگیم به خاطر فتوسنتز هست
   قدرت هاش چی؟ چه شکلی نامرئی میشه؟ چه جوری از ارتفاع زیاد پایین می پره و آروم آروم میاد پایین؟ سرعت فوق العاده زیادش به چه دلیلی هست؟ چه جوری دست بند رو مثل کاغذ خرد می کنه؟
   من هنوز اعتقاد دارم کوایت یه لباس تنش هست که ما اون رو نمی بینیم یا این که یه دستگاه داره که این قدرت ها رو بهش میده. صدای خاموش شدنش تو ویدئوی مربوط بهش شنیده میشه…

   ۲ ۰
  2. Arezoo گفت:

   منظورم از ضعف چیزایی بود مثل تغییر سریع زاویه ی دوربین یا اشکالای جزئی دیگه که نسبت به داستان بازی و اپن ورد بودنش و امکاناتی که وجود داره قابل چشم پوشیه.
   ولی درباره ی کوئایت اولا اون لباس، لباس زیر نیست و ثانیا قدرتایی که بهش اشره کردین می تونه به خاطر نسبتش با دی اند و هم کاری طبعت باهاش باشه.
   در مورد بوق های دستگاه هم اول فکر می کردم مال اسکنرایی که سربازای دایمند داگز زدن به چششون.ولی بعد که تریلر آنلاین ۳ رو دیدم، متوجه شدم که اون بوق احتمالا مال دسبندیه که اسنیک توی تریلر ازش برای باز کردن پرتال استفاده کرد و تو صحنه ی سقوط هم، کوئایت یه هم چین چیزی رو بعد از فرود اومدن از دستش در میاره.که البته بر خلاف ظاهر شبیه به همشون، کار کرد و شیوه ی عملکرد این دو تا حلقه ها با هم فرق می کنه.ینی کوئایت به شکل دود سیاه ظاهر میشه ولی اسنیک به شکل گرد و غبار و آتیش انتقال پیدا می کنه.
   ولی در کل این موضوع که یه دستگاه توی اون صحنه وجود داره از نظر من ۱۰۰% درسته.

   ۰ ۰
 32. DaRkLoRd گفت:

  حیف این نابغه که این همه سال برای کونامی زحمت کشید !!! ممنون بابت مقاله کاملی بود ;)

  ۴ ۰
 33. R.M.G.S گفت:

  مغرم فروپاشید با این کلمه های سردر گم و وفح
  آموز و هایپ های استاد و این دکتره و مدرهات و……..! :11: :11: :11:
  ولی خدایش یکم مخ ما اندازه ی کوجیما بود دکتر حسابی دوم که میشدیم!

  ۱ ۰
 34. amir kalateh گفت:

  اقا ۵۵ تا دیگه رکورد زدیم دیگه ;)

  ۱ ۰