در جست و جوی بازی…

توسط Yamato در ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ , ۱۳:۰۰

لیست عناوین مطلب

 در جست و جوی بازی

خیلی ها میگفتند سال ۲۰۱۵ بهترین سال گیمی تاریخ خواهد بود , خیلی ها میگفتند انقدر بازی ها تند تند می آیند که وقت تمام کردن همه ی آن هارا ندارید, خیلی ها میگفتند ۲۰۱۵ مانند سال ۲۰۰۹ سال پر از گیمی میشود, خیلی ها میگفتند امسال از زیادی شاهکار ها بر سر بازی سال شدن دعوا راه خواهد افتاد خیلیها میگفتند…

حال تغریبا ۴ ماه از سال ۲۰۱۵ گذشته و تنها چیزی که ما میدانیم این است که هنوز next gen معنای خاصی برای ما نمیدهد و تا تعبیرشدن آن راه زیادی باقیست.
با اغاز شدن سال ۲۰۱۴ همه انتظار داشتند تا سونی و مایکروسافت مانند نسل قبل رقابت سخت خود را بر سر بازی های انحصاری شروع کنند و بازیبازان واقعا معنای نسل بعد را حس کنند اما اتفاقی که ما شاهد آن بودیم آمدن ریمیک های (Remakes) متفاوت از بازی های مختلف بود از بازی های سال ۲۰۱۳ بگیرید تا سال ۲۰۰۸! اما واقعا معنای این کار چه بود و چه سودی برای گیمر ها داشت؟ مگر گیمر ها کنسول های جدید را برای بازی های جدید نمیخرند؟ اگر قرار بود همین بازی ها را دوباره به خورد گیمر ها داد پس واقعا نسل جدید به چه دردی میخورد؟ به صورت دیگر میتوانیم سال ۲۰۱۴ را یک سال تمام ریمیکی با چند بازی جدید خواند که واقعا سود خاصی برای گیمر ها نداشت. در ۴ ماهه اول سال ۲۰۱۵ نیز شاهد چند ریمیک بودیم که بسیار شرم آور بودند اما در کنار آن ها شاهد ۲ الی ۳ بازی انحصاری نیز برای دو کنسول نسل جدید بودیم که یکی از آن ها Bloodborn یعنی بازی جدید میازاکی و Japan Studios بود که میتوان آن را شروع یک موج انحصاری خوب برای ps4 دانست.
اما بازی که ما به دنبال آن ها بودیم کجا رفته اند و دقیقا چه بلایی بر سر آن ها آمده؟
Uncharted4

در جست و جوی بازی

Unchartered-4-A-Thief’s-End-2
شاید خیلی وقت ها وقتی به تقویم بازی ها نگاه میکردیم اولین اسمی که به چشمام می آمد و انتظار آن را میکشیدیم و تشنه ی دوباره بازی کردنش بودیم uncharted 4 بود. ناتی داگ از ابتدا تاریخ انتشار را فاش نکرد اما گفت بازی تا اواخر سال ۲۰۱۵ تمام میشود و شما میتوانید از آن لذت ببرید. خبر بسیار خوبی بود و توانست به خیلی ها امید دوباره ببخشد که نسل بعد دارد کم کم معنای خود را با یک شاهکار بینهایت لذت بخش پیدا میکند. این شوق وقتی بالا رفت که سازندگان از گرافیک بسیار چشم نواز این بازی و گیمپلی متفاوت اما پایبند به ریشه ها تعریف های زیادی ارائه دادند و اوج این تعاریف زمانی معلوم شد که ۱۵ دقیقه از گیمپلی بازی به نمایش درآمد، خیلی ها به این امیدوار شده بودند که ۲۰۱۵ واقعا میتواند متفاوت باشد و راه خود را از سال های دیگر جدا کند اما زمانی که خبر تاخیر خوردن بازی منتشر شد شاید بارd دیگر خیلی ها را به این باور رساند که ۲۰۱۵ هم نمیتواند آن سالی باشد که نسل بعد را برایمان معنا کند!

BATMAN: Arkham Knight

در جست و جوی بازی55ca7ad1f104a113c268d942b6e0931d77e2db74
خیلی ها اولین تریلر بازی را فراموش نمیکنند. پارسال همین موقع ها بود که اولین تریلر بازی منتشر شد و چنان هیجانی در دل طرفداران بتمن به وجود آورد که حتی تحمل ۱ ماه صبر کردن را هم نداشتند. همه چیز عالی پیش میرفت تا زمانی که شوالیه ی آرکام با اولین تاخیر مواجه شد. درست است که بازی قرار است در سال ۲۰۱۵ به انتشار برسد اما همین تاخیر های پیاپی، شوق و ذوق یک گیمر را طوری فروکش میکند که حتی هنگام بازی کردن عنوان به خوبی لذت لازمه را نمیبرند و دوست دارند زودتر بازی به اتمام برسد. اگر خوب دقت کنیم متوجه میشویم که بیشتر استدیو های قدیم و جدید کیفیت کار نسل قبل خود را حفظ نکرده اند و حتی نمیتوانند درست بگویند که بازی چه زمانی عرضه میشود! اگر قرار باشد بازی در یک تاریخ مشخص منتشر شود باید طبق روال پیش رود تا آن هیجان بازیباز برای بازی حفظ شود اما متاسفانه در نسل جدید خیلی توجهی به این موضوع نمیشود.

The Division

در جست و جوی بازی

the_division
شاید یوبیسافت خیلی کمپانی محترم و قابل اعتمادی نباشد اما این قضیه درباره ی The Division صدق نمیکند. بازی گرافیکی دارد که مغز را منفجر میکند و گیمپلی بازی با اینکه یک عنوان MMO است اما تمام عناصر اصلی را برای لذت بردن دارد. داستان بازی نیز یکی از بهترین ها به شمار میرود و خلاصه اطلاعاتی که از آن در دسترس است نوید یک بازی با یک داستان احساسی را میدهد. اما تنها چیزی که مانع لذت بیشتر گیمر ها میشود تاخیر خوردن این عنوان از سال ۲۰۱۴ به ۲۰۱۵ و مشخص نشدن تاریخ دقیق انتشار بازیست. خیلی ها فکر میکنند که بازی حتی ممکن است در سال ۲۰۱۵ تمام نشود و باید منتظر این عنوان تا سال ۲۰۱۶ ماند. اما چرا همچین عنوان زیبایی باید تا به امروز تاریخ انتشار معلومی نداشته باشد اما نوید سال ۲۰۱۵ را بدهد؟ درحالی که بازی تنها برای نسل بعد میاید و میتواند راه و مسیر نسل بعد را به کلی مشخص کند.

Quantum Break

در جست و جوی بازیQuantumBreakGameplay-2
دیگر کسی نمانده که سم لیک را نشناسد.فردی که سری فوقالعاده ی Max Payne را خلق کرد و توانست استعداد خود را به طور کامل در صنعت گیم نشان دهد. عنوان در دست ساخت وی یعنی Quantum Break که قرار است به صورت کاملا انحصاری برای کنسول نسل ۸ مایکرو سافت منتشر شود. بازی گیمپلی زیبا در کنار موسیقی عالی و داستان خوبی دارد که قرار بود در سال ۲۰۱۴ منتشر شود اما سم لیک تصمیم گرفت تا بازی را در سال ۲۰۱۵ منتشر کند. چه خوب! بازی دقیقا زمانی می آید که نسل هشت دارد راهش را میابد. اما صبر کنید! متاسفانه این بازی هم تا سال ۲۰۱۶ تاخیر خورد و یک دلیل بسیار ساده و احمقانه بیشتر ندارد : بازی با انحصاری های دیگر تداخل پیدا میکند. من نمیدانم چه کسی بدش می آید که چند انحصاری زیبا در یک سال بازی کند؟ واقعا دلیل قانع کننده ایی برای شماست؟ من که اینطور فکر نمیکنم.

در این حین میخواهیم یکی مقایسه ی عجیب انجام دهیم! بازی هایی که در سال دوم نسل هفت آمده است را با بازی های سال دومی نسل ۸ مقایسه کنیم. ببینیم واقعا نسل ۸ تا چه حد توانسته انتظارات کمبود بازی و از آن مهمتر، شاهکار سازی را بر طرف کند؟ نگاهی به لیست زیر می اندازیم:
۱-No More Heroes
۲-Assassin’s Creed: Altaïr’s Chronicles
۳-Devil May Cry 4
۴-The Club
۵-Need for Speed: ProStreet
۶-Lost Planet: Extreme Condition
۷-God of War: Chains of Olympus
۸-Silent Hill: Origins
۹-Yakuza: Kenzan!
۱۰- Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas 2
۱۱-Grand Theft Auto IV
۱۲-Cross Edge
۱۳-Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
این ها شاید نصف شاهکار هایی که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد هم نمیشود.اما واقعا جایگاه نسل ۸ کجاست؟ تا به حال چند بازی واقعا نسل هشتمی و غیر ریمیک برای کنسول های جدید منتشر شده؟ و دقیقا اشکال کار از کجاست از سازنده ها و یا دو شرکت سونی و مایکروسافت؟ و در آخر نسل ۸ در چه سالی شروع میشود؟ این سوالاتی است که برخی ازآن هارا تنها گذر زمان میتواند پاسخ دهد. امید واریم هرچه سریعتر نسل ۸ مسیر خودرا پیدا کند و به راه درست حرکت کند.
نویسنده: پارسا برنوس
توجه*: برای بیشتر آشنا شدن با بازی های ۲۰۱۵ مقاله ی تیک تاک را مطالعه فرمایید.

دیدگاه
۵۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

56 Replies to “در جست و جوی بازی…”

 1. theBigD گفت:

  تقریبا نه تغریبا
  بعد چرا مطلب آبی شده؟ مگه مال سونیه؟
  _________________________________
  جدا از این بد اخلاقیا دستت درد نکنه مطلب خوبی بود و به دلم نشست

  ۸ ۰
  1. masterezi0zzz گفت:

   خودت غلط املایی داری ک :۲۳:

   ۶ ۰
  2. theBigD گفت:

   کجاش؟

   ۲ ۰
  3. DARYL گفت:

   :۲۳: :۲۳:

   ۱ ۰
  4. theBigD گفت:

   :۲۱:

   ۰ ۰
 2. در سال ۲۰۰۷ این بازی ها امد:crysis.portal.the witcher.cod4.super mario galaxy.halo3.bioshock.uncharted.assasins creed.the darkness.mass effect. حالا این عناوین را با سال اول نسل هشتم مقایسه کنید!! :(

  ۷ ۰
  1. GSD گفت:

   یه نکته ای که هیچ اشاره ای بهش نشد و شاید از ذهن ها دور شده باشه بازی های موبایله.
   وقتی روزی ۵۰۰ بازی برای موبایل منتشر می شه یعنی بخش عمده ای از کل بازار/ چه سرمایه، چه نیروی انسانی، چه بازیکن ها،/ جذب این قسمت از بازار شدن. طبیعیه وقتی یه بخش از بازار داغ می شه بخش دیگه ی بازار سرد.

   ۱ ۰
 3. 0L@F گفت:

  نسل ۸ واقعا ضعیف عمل میکنه
  فکر کنم دلیل اصلیش هم وابسته شدن سازنده ها و گیمر ها به گرافیک های بالا باشه
  سونی و مایکروسافت بیشتر به فکر کیفیت و فریم ریت و گرایکن تا خود بازی باسه همینم چپ و راست ریمیک میدن که کیفیت رو به ۱۰۸۰ برسونن فریمو به ۶۰ گرافیکم به واقعیت نزدیک کنن این یکی از نقاط ضعف نسل ۸ شده و باید یه فکر درست و حسابی بکنن و این مسئله رو تموم کنن
  مرسی مهران جان بابت مطلب :۱۵:

  ۶ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   دلیل اصلیش وابسته شدن به پول هست!
   نسل قبل وقتی استارت خورد اکثرا سازنده ها همون اول ps2 و xbox رو ول کردن
   نهایتا تا ۱ سال بعد بازی مشترک براشون اومد
   اما الان ۲ سال داره میشه ولی هنوز بازی ها برای هر دو نسل میان
   به خاطر این که می ترسن بازی خوب نفروشه
   و تا موقعی که این روند ادامه پیدا کنه باز هم همین جوری می مونه…

   ۱ ۰
  2. 0L@F گفت:

   بله آقا سجاد ولی باید قبول کرد که خیلی از گیمرا و سازنده ها بیشتر به گرافیک فکر میکنن
   من منکر این نیستم که پول باعث این غقب موندگی شده نمونه بارزش هم اوبی سافت رو میشه مثال زد که بخاطر پول به بهترین بازی هاش گند زد
   ولی یکی از مشکلاتمون نبودن محتوا توی عناوین بزرگه من اکثر دور و بریام تریلر یه بازی رو که میبینن از اول تا آخر تریلر فقط میگن”عجب گرافیکی کارشون درسته”خب وقتی اکثریت اینجوری باشه بازی که گرافیک داشته باشه میفروشه سازنده هم بیخیال محتوا میشه که باز هم برمیگرده به همون درآمدزایی و “پول”

   ۱ ۰
 4. Frank Woods گفت:

  خیلی ممنون . حرف دلمو زدی :(

  ۲ ۰
 5. Sirius گفت:

  تشکر بابت مقاله ی خوبتون
  صادقانه بگم واقعا نسل هشتم هنوز به معنای واقعی نسل هشتم نیست! بیشتر همه روی گرافیک متمرکز شدند ولی اونقدر ها هم به جز تعداد کمی عناوین هیجان انگیز نبوده،‌حداقل نه به اندازه ی پرشی که نسل هفتم داشت.
  شاید فعلا بیشتر از همه در بین عناوین نسل هشتمی منتظر بت من هستم و بعدشا ویچر۳
  هر چند بت من کمی نگرانم کرده چون انتظاراتم خیلی بالا هستش.
  ولی جدا یکی دو سال اول نسل هفتم کجا نسل هشتم کجا!

  ۱ ۰
 6. I AM ALONE گفت:

  نه دیگه این جوری گفتن نامردیه انصافا!
  ۲۰۱۵ به خوبی شروع شده و تاریخ عرضه ی بازی ها هم طوری هست که هر چند وقت یک بازی AAA درست و حسابی و بین اون هم یکی دو تا ایندی خوب میاد
  از شروع ۲۰۱۵ نگاه کنید:
  اول Dying Light رو داشتیم که به معنی واقعی کلمه یه زامبی کشی نسل جدید بود
  از اون طرف Grey Goo برای PC اومد که یه PC باز ها رو راضی کرد
  سری بازی های سریالی Life Is Strange استارت خورد
  بازی Apotheon اومد که یه ایندی دوست داشتنی بود
  ادامه ی بازی های تل تیل یعنی Game Of Thrones و Tales From Borderlands رو داشتیم
  استدیوی محبوب Turtle Rock با بازی آنلاین نسل جدیدش یعنی Evolve اومد رو صحنه
  ۳ds دار ها با قسمت جدید Monster Hunter سرگرم شدن
  برای ویندوز Total War Attila اومد
  برای PS4 بازی های Order 1886 و Bloodborne رو داشتیم
  کپ کام سری Revelations 2 رو شروع کرد
  این وسط Helldivers و OlliOlli و Ori و Hotline 2 ایندی های خوب بودن
  EA بازی بتلفیلد هارد لاین رو داد
  بعد هم که برای ویندوز Pillars Of Eternity اومد
  از اینجا به بعد هم چند روز دیگه Mortal Kombat X رو داریم
  ادامه ی Broken Age رو داریم
  Mighty NO.9 بالاخره میاد
  ویچر ۳ و بتمن رو داریم که مورد انتظار هستن.
  پروجکت کارز هم اگه دوباره تاخیر نخوره چند وقت دیگه میاد
  برای تابستون هم که Mad Max و Metal Gear رو داریم
  همون طور که میبینی برنامه تقریبا پره. فقط یکی دو ماه تو تابستون که اون هم هر سال خالیه
  پاییز هم که همیشه و هر سال شلوغه
  همه هم بازی های جدید و اسم و رسم دار
  در مورد خوب یا بد بودن یه سال آخرش نظر میدن
  به عبارت دیگه “جوجه رو آخر پاییز می شمارن”
  همون سال ۲۰۰۸ هم که بازی هاش رو نام بردی خیلی بازی درب و داغون زیاد داشت…
  درسته این نسل استارت خوبی نداشت.اما برنامه بلند مدته! ۳ سال در پیش رو یعنی از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ سالهای اوج این نسل خواهد…

  ۱۶ ۰
  1. A.F.A گفت:

   دقیقا سجاد جان ؛
   همین ۳ds و wiiu خوشون کلی بازیه محشر داشتن .
   Persona Q , Pokemon , Zelda Majoras Mask 3D , Pikmin 3 , Super Smash Bros , Monster Hunter و Mario Kart 8
   تازه اتلوس میخواد ۲۰۱۵ سه تا نسخه پرسونا رو عرضه کنه که واقعا خانمان براندازه :۱۵:
   Shin Megami Tensei Embelm X برای wiiu
   Persona 4 Dancing All Night برای PsVira
   و در اخر هم جدیدترین نسخه سری، Persona 5 :15: برای Ps3 و Ps4
   در کل شاید ۲۰۱۴ برای سونی و مایکروسافت خیلی پر بار نبوده باشه ولی برای ویندوز و نینتندو دقیقا برعکسش صادق بوده :-) یه سال رویایی مخصوصا برای نینتندو :۱۵:
   نسل ۸ رو قبول دارم یذره دیر استارت واقعیش زده شده،ولی اصلا دیر نیست،همونطور که سجاد فرمود تا ۲۰۱۷ ویرون خواهد کرد :-)
   حالا یکمی دیرتر یا زودتر

   ۲ ۰
  2. پارسا گفت:

   اتفاقا اینی که گفتی زیادی دیگه خوش بینانست :۲۴:
   مثالش همون بتل فیلد هارد لاین مگه چقدر موفق بود؟ بماند که رو وان ۷۲۰ داره اجرا میشه :۲۳:
   A.F.A
   من دارم درباره ی نسل ۸ میگم درسته Persona یه بازی فوق العادست اما همینکه کراس جن هستش نشون دهنده ی اینه که هنوز سازنده ها به نسل ۸ اعتماد کافی ندارن!

   ۲ ۰
  3. I AM ALONE گفت:

   پارسا جان از اون طرف میگی یه کم کمتر به گرافیک اهمیت بدن بعد خودت دوباره بحث گرافیک رو می کشی وسط؟
   حالا این همه مشکل چرا ۷۲۰ بودنش رو میگی که مربوط به گرافیکه؟
   بحث سر موفق بودن یا نبودن نیست. از لیست بازی هایی که من گفتم چند تا اول اصلا موفق نشدن. ایوالو ، هاردلاین ، دایینگ لایت و اوردر ۱۸۸۶
   بحث سر اینه که اینا چیز های جدیدی بودن. حرف های جدیدی برای زدن داشتن. بالاخره باید نوآوری و ریسک کردن از یه جایی شروع بشه…
   در مورد پرسونا هم آتلوس گناهی نداره
   پرسونا تو غرب طرفدار زیادی نداره. درسته تو ژاپن می فروشه اما برای این که بتونه سودش رو تضمین کنه مجبوره برای PS3 هم منتشر بکنه…
   سازنده ها کار به نسل ندارن. ناشر ها هستن که به نسل کار دارن! مطمئنا هر سازنده ای از خداشه که رو سخت افزار بهتر کار بکنه. اما وقتی ناشر نزاره چی کار بکنه؟
   مشکل از بازی ساز ها نیست. مشکل از ناشرین هست که بیخیال نسل قبل نمیشن…

   ۴ ۰
  4. A.F.A گفت:

   دیگه چیزی موند من توضیح بدم؟!! :۲۴:
   خیلی کامل و عالی :-)

   ۰ ۰
 7. ahmad گفت:

  مقاله ی خیلی خوبی بود و بنظرم کاملا حقیقت رو بیان میکرد .. به وضوح از هر نظر نگاه کنی میتونی بفهمی که نسل هفتم چقدر بهتر بوده ..

  ۵ ۰
 8. Amir.M گفت:

  ینی کامل زدی این نسلو ترکوندیا :lol:
  به نظر من ارکام نایت , متالگیر و ویچر به قدری بزرگ هستند که بتونن ما رو تا یک سال نگه دارند

  ۰ ۰
  1. پارسا گفت:

   اتفاقا نترکوندم اولش میخواستم قالب اعتراضی بزنم دیدم خیلی جالب نمیشه :lol:
   شاید برای یه سریا همین ۳ تا کافی باشه! ولی اگه همین چند تا بازی که ذکر کردم تو ۲۰۱۵ میومد خودت ببین دیگه چیمشد ! بعدشم این سال با سال های دیگه فرق داره الان ما تو نسل بعدیم همیشه اوایل نسل جدید عناوینی اومده که فوق شاهکار بودن! ۳ تا کم نیست؟ اونم برای سال دوم یه نسل؟

   ۰ ۰
  2. KNIGHT ARTORIAS گفت:

   بلاد بورن هم هست :۲۳:
   ۴ تا

   ۱ ۰
  3. Milad RFM گفت:

   امسال عناوین بسیار خوبی داریم و هنوزم میتونه بهترین سال گیمی بشه.
   فقط اون سه تا نیست. بلادبورن که تازه اومده.
   هیلو هم هست. دیویژن هم میتونه موفق بشه.

   ۲ ۰
  4. Amir.M گفت:

   حالا این سه هم که نیستن تعداد زیادی انحصاری و مولتی پلتفرم خوب داره میاد
   والا تا الان همه قبول داشتن سال پر باریه تا اینکه انچارتد و کوانتوم بریک رفتن برای ٢٠١۶ . همه رو یه فضایی تحت تاثیر قرار داده فکر کردن امسالم خالی شده
   بعداون سه تایی رو هم که بالا گفتم چزایی نیستن که هر سال بتونیم تجربه کنیم درجهشون خیلی بالاس

   ۰ ۰
 9. Bruce . wayne گفت:

  اتفاقا به نظر من الان توی این نسل خیلی بهتر بازیسازا دارن عمل میکنن، خیلی نرم نرمک و یواش یواش دارن جلو میرن ولی برنامشون بلند مدت و با کیفیته به نظر من …
  اینی هم که همه میگن عنوانهای کمی داره عرضه میشه به نظرم اشتباهه مردمه . . . . چون دوست دارن بازیهایی که معرفی میشه همشون خیلی بزرگ و AAA باشن و تا وقتی هم که دور و برش تا خرتناق هایپ نشه اون بازی رو اصن جزو بازیها به حساب نمیارنشون نمونش همین pillars … شاهکاریه که نگو ولی چون خیلی سرو صدا نکرد کسی دنبالش نمیره البته سبکش هم یکم خاصه
  یه جورایی من فک میکنم این گیمرا هستن که بد عادت شدن . . . باید یکم به خودشون بیان :۲۴:

  ۴ ۰
 10. Amir گفت:

  واقعا مقاله ی جالبی بود. خسته نباشی

  ۰ ۰
 11. مقاله خوبی بود ممنون از پارسای عزیز .
  تا حدی موافقم فعلا از نسل هشت چیز چشم گیری ندیدم به جز چندتا مورد محدود ….
  ۲۰۱۴ که کلا قربانی عناوین مشکل دار شد که دچار انتشار زود هنگام شدن دلیل این بد بینی به نسل هشت هم تا حدی ترس از انتشار عناوین مشکل داره…..
  ولی ۲۰۱۵ با وجود بتمن و ویچر و بلاد بورن و mgs کبیر خالی نمیمونه به نظر من آنچارتد تاخیری که خورد بهتر شد چون اینطوری هم ۲۰۱۶ مورد انتظار میشه و خالی نمیونه و هم ناتی داگ به چیزی که انتظار داره و گیمر ها ازش انتظار دارن میرسه و به قول خودش عنوانی در خور اسم ناتی داگ تحویل میده
  نکته ای هم که راجب تاخیر بتمن وامثالش بگم .این تاخیر ها خیلی کار رو بهتر کرده یعنی واقعا باید دعا کرد که تاخیر خورد شما حساب کن اگر این ویچر و بتمن تو همون ۲۰۱۴ با هزار مشکل و ایراد منتشر میشد چی میشد ؟ میرفت پیش بقیه عناوین ناقص الخلقه ی ۲۰۱۴ و کلا ۲۰۱۵ هم خالی میشد …..به نظر من باید جلوی انتشار زود هنگام بازی گرفته بشه و بازی ناقص عرضه نشه تا اینجوری خاطره تلخ برای من و شما نزاره

  ۱۲ ۰
  1. پارسا گفت:

   دقیقا منم دارم همینو میگم
   اگه یکم وقت بزارن رو بازی و بگن اقا مثلا ما اینو ۲۰۱۱ معرفی کردیم ۲۰۱۵ میاد اکثرا خیالشون راحت میشه که بازی نه خیلی زود داره میاد و نه با کیفیت پایین ولی نمیدونم چیشده که دوست دارن هرچی زودتر بدن بیرون بره :۲۳: بعد میبینن بازی مشکل داره یا هنوز گلد نشده هی بهش تاخیر میزنن …من کاری به بد بودن یا خوب بودنش ندارم اون شوق اولیه ایی که برای بازی کردنش هست تو آدم میخوابه :۱۸:

   ۳ ۰
 12. KNIGHT ARTORIAS گفت:

  تشکر بابت مقاله والا بازی هایی که امسال اومدن و در راهن واقعا تا مدت ها سرگرم کننده و قطعا ویت بسیاری رو باید روشون گذاشت بلاد بورن بتمن موتال کامبت ویچر کوانتوم بریک دیویژن هیلو…
  والل بازى های خیلی بزرگی هستن و باید توی همین نسل بزرگان بسیاری رو دباره ملاقات کنیم قطعا!
  والا دووم که یه معرفی شده و همه میدونیم میخواد چی باشه!
  فال اوت چهار هم حسابی این چند و قت موضوع در کار بودنش داغ شده!
  از اون طرف شایعات پیرامون دیس انرد ۲.
  والا این مافیا ۳ هم خودش شایعه بزرگیه پس نسل ۸ با توجه به این شایعات و خبرا چندان تنها و خالی نیست مس ایفکت بعدی هم در راهه! حتی احتمال ملاقات شماره بعدی الدر اسکرولز و دارک سولز و .. هم هست.
  سال بعدم سایلنت هیلز انچارتد فاینال فانتزی این نسل میتونه حسابی بترکونه و میتونه شاید شاید زمان ps2 رو تکرار کنه

  ۰ ۰
 13. caner گفت:

  ای بابا،دوستان این مقاله در باره”نسل هفتم یا نسل هشتم؟” نبود که!درباره این که بازی برای کنسول های نسل جدید کم هستن بود!تازه هم دوستان یکم خوش بین تر باشید نسل هشتم تازه شروع شده

  ۰ ۰
 14. .Reza R گفت:

  ممنون پارسا خوب بود :۲۴:
  نسل ۸ هیچوقت نسل بعدی نمیشه مگر اینکه یه تحول واقعی سازندگان رخ بدن :۲۳:
  موتورهای بازیسازی کم باگ
  گیمپلی های عالی
  داستان درگیرکننده تر
  معرفی سبک های جدید و بهبود سبکهای فعلی
  و …
  ولی متاسفانه اگر من پلی۴ یا ایکس وان بخرم همون بازیهایی میکنم که نسل۷ انجام دادم، موجوداتیو میکشم که نسل۷ کشتم فقط با گرافیک بهتر :( :11:
  متاسفانه صنعت گیم هم یواش یواش داره به کلیشه ای که صنعت فیلم دچار شده دچار میشه :(
  و این شاید اصلیترین دلیلم برای ترک این صنعت باشه که دیگر من وقتی برای تلف کردن سر موضوعات تکراری ندارم
  کاش یکم سازندگان از بازیسازان موبایل الگو بگیرند که واقعا تو برخی بازیای اسمارت فون نواوری و تنوع و جدیدی داد میزنه
  شرمنده که طولانی شد ولی نتونستم حرف دلمو نزنم
  (پارسا موقع خوندن این کامنت، ماجرامونو تو فیسبوک فراموش کن :۲۶: :۲۶: )

  ۱ ۰
  1. .Reza R گفت:

   از طرفی هم دلم نمیاد با گیم که حدود ۱۵ سال با من بوده و بنوعی جزوی از زندگانیم بوده خداحافظی کنم :(

   ۰ ۰
 15. Violet Mouse گفت:

  یادتونه چنده ماه پیش (شاید حدود یک سال پیش)یک پست در مورد رقابت غلطی که ماکروسافت در صنعت گیم ایجاد کرده دادم و یکی از مشکلاتی که گفتم همین بازی ها بود. فقدر خواستم یاد اوری کنم اون موقع که گفتم بعضی ها دور برداشتند ولی خب با منطق هارو قانع کردم.
  ولی در کل با این حال بازم اوضاع بازی ها به نظرم بازم خوب هست و امید وارم بهتر هم بشه کنسول نسل ۸ سونی که ۴ تا انحصاری جدید (تاجایی که اطلاع دارم) تا به امروز داشته ولی ماکروسافت … . :11:

  ۵ ۰
  1. Milad RFM گفت:

   کدوم رقابت غلط؟
   مایکرو هم ایپی جدید داشته. فک کنم نشنیدی!

   ۱ ۰
  2. Violet Mouse گفت:

   اون موقع قشنگ توضیح دادم شاید یادت نیست ، طرفمم شما و یونس بودین . یادم نیست کدوم خبر بود وگرنه لینک میدادم و خیلی هم طول کشید هر کدوم هم ۲۰-۳۰ خط به معنای واقعی تو هر پست میتایپیدیم و در مورد این بود که اگر ماکروسافت وارد صنعت گیم نمیشد اوضاع خیلی بهتر بود .
   راستی میشه بازی های جدید ماکرو که تا همین الان برای نسل ۸ منتشر شده رو نام ببری؟

   ۱ ۰
  3. پارسا گفت:

   مایکرو سافت وارد گیم نمیشد؟ :11:
   گیم کلا یه طرفشو مدیون سونی و مایکرو سافته این حرفی که زدی اصلا منطقی نیست

   ۲ ۰
  4. Violet Mouse گفت:

   من الان زیاد حالم خوب نیست و وقعا زیاد دیگه نمتونم تایپ کنم وگرنه توضیح میدادم .ولی در کل اگه به مدیون بودن باشه کل گیم را ما مدیون نینتندو هستیم . سونی ۲۱ ساله وارد گیم شده ماکرو هم فکر کنم ۱۱ سال ولی خیلی قبل تر نینتندو پایه کنسول هارو سفت کرد. و اشتباه خود نینتندو در معامله با سونی بود که موجب ساخته شدن پی اس وان شد.با گیم از دو جهت برخورد میشه ، صنعت و هنر .نینتندو و سونی دید نسبی به نسبی به صنعت و هنر در این صنعت دارند.(شاید بگید چرا وقتی میگم هنر هم هست بازم از صنعت استفاده میکنم >> میتونید سرچ کنید و اخبار مربوط به دادگاهی که در ایالات متحده مربوط به بررسی هنر یا صنعت بودن برگزار شد مطالعه کنید) ولی چیزی که ماکروسافت تا به امروز پیش گرفته فقدر جنبه ی صنعتی بودن این کنسول هست و البته یوبی سافت هم همین جهت را برای بازی اساسین پیش گرفته.
   البته شاید این حرف من غلط باشه ولی خب نظر بنده هست که ماکروسافت سیاست های بدی رو پیش گرفته . ملت فکر میکنند اگر ویندوز ۱۰ رایگان عرضه شه خیلی خوبه . ولی واقعا این طور نیست. شما اگر یک ماشین برای خود بخرید و تا ابد از اون استفاده کنید راحت ترید یا این که یک ماشین را به شما رایگان بدهند و بعد یک سال ماهیانه اجاره ی ان را پرداخت کنید؟
   در کل دیگه دوستان شرمند :-)
   ــــ
   میلاد نگفتی چه بازی های جدیدی باسه ایکس باکس وان اومده :-)

   ۲ ۰
  5. theBigD گفت:

   عزیز آخه چه ربطی داره اومدن یه شرکت به خراب شدن صنعت؟
   الان اگه مایکروسافت نمیومد ، سونی رقیبی برای بازیهای هاردکور داشت؟ (نینتندو بازی هارکور داره ولی نه به شدت این دوتا شرکت). اگه مایکروسافتی درکار نبود صنعت گیم توی این نسل همین هم نمیشد.
   Disney Infinity: Marvel Super Heroes
   Forza Horizon 2
   Halo: The Master Chief Collection
   Killer Instinct: Combo Breaker Pack
   Kinect Sports Rivals
   Minecraft
   Project Spark
   Sunset Overdrive
   اینا هم First Party های مایکرو سافت توی ۲۰۱۴
   اگه همربه نظرتون سونی بهترینه دلیلی واسه بد بودن مایکروسافت نیست

   ۲ ۰
  6. Violet Mouse گفت:

   اصلا حوصله صحبت در مورد اون موضوع رو ندارم چون باید امار در بیارم و … . ولی در کل رقابت و به رخ کشیدن قدرت چیزی هست که در این نسل دیدیم و حاصلش عنوان هایی مانند رایس و اوردر هست. البته اوردر خیلی خیلی سر تر از رایس هست. واین چیزی هست که قبل از ورود ماکروسافت به این شدت جریان نداشت.
   “نینتندو بازی هارکور داره ولی نه به شدت این دوتا شرکت” این حرف شما بسیار عجیب هست . میتونم ده ها عنوان هاردکور و موفق از نینتندو نام ببرم ولی فقدر یکی از مشهورترین هارا نام میبرم. مسوپر ماریو بروز! نمیدونم نسخه ی وی یو این بازی رو بازی کردین یا نه ولی این یکی از هاردکور ترین گیم هاست.ولی در کل باید دید شما به چه عنوان هایی میگید هاردکور! :-)
   ولی در بخش بازی ها من گفتم ۴ نحصاری جدید برای سونی اومده که قبلا نبوده و سوالم این بود که چند انحصاری جدید برای ایکس باکس وان اومده؟ولی‌شما همه عنوان های خوب که برای ایکس باکس اومده رو لیست کردید.
   که داخلشون بازی های مولتی پلتفرم و غیر انحصٱری هم به چشم میخوره.
   من الان سوالم اینه که چه عنوان هایی برای ایکس باکس اومده که قبلا وجود نداشتند . شما Forza Horizon 2 را اوردین ولی خب قبلا شماره های دیگه Forza برای ایکس باکس ۳۶۰ اومده همینطور Halo و Kinect Sports و عنوان هایی مانند Minecraft و Project Spark و Disney Infinity: Marvel Super Heroes که انحصاری که نیستند مولتی پلتفرم هم هستند. :-)
   ممنون میشم اسم عنوان های مطرح و انحصاری ماکرسافت که جدیدا برای ایکس باکس وان اومدن رو نام ببرید. :-)

   ۲ ۰
  7. Leon S.K گفت:

   @Violet Mouse
   جانا که سخن از زبان ما میگویی !
   خدا رو شکر دو نسل کامل مدرک موثق هستش که سونی بدون رقیب و بدون رقابت طلایی‌ترین عصر و نسل صنعت گیمینگ رو ارائه داد ! وقتی PS2 مثل موشک فروش میکرد، اگه قرار بود سونی هم مثل مایکروسافت یا اوبی سافت باشه اصلا بازی نمیزد میگفت خوب داره میفروشه دیگه !
   متاسفانه رقابت و سیاست‌های اشتباه مایکروسافت این صنعت رو به ورطه نابودی کشونده ! بزرگ شدن کمپانی‌هایی مثل EA یا یوبی سافت و کنار رفتن امثال کونامی و کپکام اکثرا در نسل هفت اتفاق افتادن !
   سیاست‌های کمپانی‌های غربی خیلی واضحه ! برای شروع تمام تلاش خودشون رو میکنن و بهترین‌ها رو ارائه میدن اما امان از روزی که به سوددهی کامل برسن ! اون موقع هست که روی پلید خودشون رو نشون میدن و یه تنه گند میزنن به هرچی هنره !
   برای مثال مایکروسافت بعد از ۳ سال از شروع نسل هفت به سه IP هیلو گیرز فورزا چسبیده بود ! این اواخر که دیگه تره هم خورد نمیکرد برای فن هاش !
   الانم اوضاعش توش بازار بهم ریخته که داره با دست و دلبازی کنسول میفروشه ! یا هی انحصاری جدید میزنه !
   اصلا از همون سیاست‌های زمان معرفیش معلوم بود قصدش نابودی کامل این صنعت هست !
   اگه ملت به سونی پناه نمیبردن و اصلا سونی نبود که خدا هم میومد پایین این مایکروسافت سیاست‌هاش رو عوض نمیکرد :۲۵:
   به مایکروسافت کارد بزنی خونش در نمیاد، وگرنه اگه سونی نبود اصلا چیزی به اسم بازی رایگان با گلد نداشتیم !
   درکل چیزی که واضحه اینجا مخصوصا همه از صدقه سری کپی خور شدن ایکس باکس ۳۶۰ فن مایکروسافت هستن !
   امیدوارم تا آخر نسل همین روند پیش بره و سونی با برنامه‌های جدیدش بتونه روند سوددهی رو برگردونه تا بتونیم دوباره معنای جدید گیم و هنر رو ببینیم !
   نه یه مشت بازی آشغال که فقط با اهداف تجاری ساخته شدن !

   ۶ ۰
  8. theBigD گفت:

   اول از همه من دقیقن در نظرم همین حرف شما بود که آره نینتندو کلی بازیه هاردکور داره ؛ ولی کی شما دیدی عنوانی مثل GoW یا Gears روی این پلتفرم باشه؟ (تا جایی که من میدونم کمتر ، بازم میگم خیلی کمتر از کنسولای رقیبه.)
   در ضمن بازی های انحصاری ۲۰۱۴ سونی رو میگید؟ (اگه پراژکت اسپارک و ماینرکرفت هم توی لیست هستن ؛ پراژکت اسپارک انحصاری مایکروست و این که ماینرکرفت هم اولش انحصاری بود)
   بعدش هم این که کلن اگه یه بازی سری بیاد بده؟ پس الان شما داری میگی God of War افتضاس چون سه نسل داره میاد. یا Uncharted – Kill Zone – Infamous – Gran Torismo – Little Big planet اینا همشون به گفته ی شما آشغالن چون که ازشون سری اومده.
   استدیو هایی مثل ناتی داگ هم زیر مجموعه نیستن. مثل بانجی که از مایکرو جدا شد.
   من اصلن نمیخوام بگم کدوم کنسول خوبه کدوم بد. اما کاری که شما میکنی بهش میگن یه طرفه سمت قاضی رفتن. تا جایی هم که من میدونم مشکل اصلی بازی های انحصاری نیست. مشکل اینه که مولتی پلتفرم درست و حسابی نداریم.
   در ضمن ببین کمپانی هایی مثل کپکام و کونامی با IP هاشون چیکار کردن. از RE گرفته تا سایلنت هیل. الان هم که کوجیما از کونامی بره ببین چه بلایی سره متال گیر میاد. از بین رفتن این ها رو شما چطور میتونی به اکس باکس ربط بدی واقعن من نمیفهمم.

   ۱ ۰
  9. theBigD گفت:

   در ضمن اثر وحشتناک استیم رو هم فراموش نکن.

   ۱ ۰
  10. Violet Mouse گفت:

   بله حرفتون همین بود ولی معیارتون کاملا اشتباه هست که بخوایم بگیم نه به تعداد پلی استیشن و ایکس باکس چون بازی هایی مانند GoW یا Gears نداره ولی در کل منظورتون درست بود.
   در مورد اون قسمت دوم حرفمم واقعا اشتباه برداشت کردی.من اصلا نگفتم چرا مجموعه و ایا این که مجموعه بازی بد هست یا خوب. :-) من یک سوال دارم فقدر این که چه بازی انحصاریی برای ایکس باکس وان اومده که اولین شمارش هست. فقدر میخوام یک امار بگیرم ببینم چند تا عنوان اینطوری داره و این عنوان هارو با عنوان هایی با شرایط مشابه پلی۴ مقایسه کنم .
   الان عنوان های انحصاری پلی ۴ که اولین شمارش برای پلی ۴ اومده بلادبرن،اوردر،کَنک و درایور کلاب هست.
   بعدشم ماینکرفت اول انحصاری نبود ، اول یک بازی مستقل بود بعد ماکروسافت خریدش و یک روز هم در انحصار نبود.
   حالا لیست جدید بدید ممنون میشم :-)

   ۰ ۰
 16. pezhman گفت:

  نسل هشت بنظرم یه The Elder Scrolls کم داره که کاملا تکمیل بشه
  چون شایعات زیادی در مورد بازیهای خاطره انگیز مثل مافیا۳ فالوت و… در کار هست
  در ضمن دووم۴ رو هم فراموش نکنین just cause3 و حتی رد دد۲ یا gta vi

  ۲ ۰
 17. The End Of Ps گفت:

  ۲۰۰۸ دومین سال نسل قبل بود ؟! ۳۶۰ نوامبر ۲۰۰۵ اومد و ps3 هم نوامبر ۲۰۰۶ ! بهتره ۲۰۱۴ با ۲۰۰۷ مقایسه بشه و ۲۰۰۸ با ۲۰۱۵ , البته ۲۰۱۵ خیلی خیلی بهتر از سال قبل خواهد بود تازه رونمایی هایی هم مونده که آخره سال بیان .
  دوم اینکه ریمیک نبودند !! تقریبا اکثرشون ریمستر بودند ! ریمستر با ریمیک خیلی فرق داره , ریمیک میتونه خیلی هم خوب باشه مثل ریمیک RE که برا گیم کیوب اومد و حالا اون ریمیک ریمستر شد که بازم استقبال شد ! ریمستر در واقع پورته نه بازسازی که کسی هم مجبور به خریدش نیست . زمانی شرم آور میشد که جلوی ساخت عناوین جدید رو بگیره ! چون نسل قبل هم پورت hd زیاد داشتیم .

  ۲ ۰
  1. پارسا گفت:

   ممنون که گفتی :۲۴:
   نسل هفت که با ۱ کنسول تنهایی که شروع نمیشه درواقع باید دوتاشون باشن که از لحاظ انحصاری_رقابتی برسی شه
   مشکل پورت نیست . منظورم از شرم آور هم ریمستر هایی هستن که صرفا برای پول میان نه برای بهتر نشون دادن بازی!

   ۰ ۰
 18. Ali-killer 22 گفت:

  عالی و کامل :۱۵:

  ۱ ۰
 19. $SPARTA$ گفت:

  سنگ سنگین ورداشتن :11:

  ۱ ۰
 20. امیر گفت:

  چقد خودمو جر دادم سر خرید ۴
  واقعا تا الان ارزششو نداشته. سرجمع حدود ۵ تا بازی روی ps4 رفتم که ریمستر نبوده !!!!!!!!!!

  ۱ ۰
  1. پارسا گفت:

   گفتم بالاخره یه روزی نسل ۸ میاد بالا :۱۸: حالا ممکنه ۲ سال دیگه یا ۱ سال دیگه رمیسترم بعضی عناوین واقعا خوبه مثل tlou و بعضی بیخود مثل … :۱۸: زیاد داریم :lol: ولی در کل تازه اولشیم

   ۰ ۰
  2. امیر گفت:

   برا من همون uc4 بسه . کلی دارم میگم که بازی خوب درست حسابی تا الان ندیدیم . حداقل در سطح انتظارات ظاهر نشدن

   ۰ ۰
 21. Nero گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود و به نکات خوبی هم اشاره شد :*:

  ۱ ۰
 22. این لیست از بازیهای خوب و شاهکارهای سال ۲۰۰۸ این بازیها رو کم داره :

  Fallout 3
  Mass Effect
  Mirror’s Edge
  Dead Space
  Tomb Raider: Underworld
  Alone in the Dark
  Prince Of Persia
  Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir
  و خیلی عناوین دیگه

  واقعا” عجب سالی بود این سال ۲۰۰۸ و دیگه تکرار هم نشد

  سه تا از بهترین نقش آفرینیهای سالهای اخیر با هم تو این سال منتشر شدن :۱۵:

  ۳ ۰
 23. king گفت:

  تشکر :۱۵: :۱۵: :۱۵:
  با تمام این مسائل به نظر من ۲۰۱۵ بهترین سال گیمی تاریخه :۲۴:

  ۰ ۰
 24. PSYCHO MANTIS گفت:

  چقدر دوست دارم هیلو روورد بشکونه و موفقیت عظیمی پیدا کنه… :۱۸:
  تشکر.
  نظر من همون چیزی هست که سجاد گفت دستش هم درد نکنه…

  ۱ ۰
 25. Ghodsy گفت:

  ببخشید Quantum Break برای PC نمیاد؟

  ۰ ۰