گوگل در صدد عرضه مجدد یوتیوب لایو برای رقابت با توییچ در پخش زنده بازی ها

توسط فرشاد خرمی در ۵ فروردین ۱۳۹۴ , ۲۳:۳۱

اگرچه گوگل خدماتی برای پخش زنده بازی ها در یوتیوب ارائه می دهد، اما تاکنون توییچ به عنوان پلتفرم منتخب افراد برای تماشای زنده بازی ها مطرح بوده است. قطعا پتانسیل های توییچ در تراز بالایی قرار دارد  (این سرویس ماهیانه ۵۵ میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد دارد) که آمازون سال گذشته ۱ میلیارد دلار برای خرید این شبکه هزینه کرد. گرچه گوگل نیز برای خرید توییچ انگیزه هایی داشت، اما سرانجام این امضای صاحبان آمازون بود که پای قرارداد به ثبت رسید. البته این موضوع به معنای خارج شدن گوگل از میدان رقابت نیست و آن ها می توانند با سروسامان بخشیدن به یوتیوب لایو، سرویس پخش زنده خود، محبوبیت این پلتفرم را به توییچ نزدیک کنند و به نظر در حال حاضر گوگل کاری جز این هم انجام نمی دهد.

گزارشات نشان می دهد گوگل در صدد عرضه مجدد یوتیوب لایو با توجه ویژه به استریم بازی ها و پخش رقابت های eSport است. برای کسب اطمینان از موفقیت نسخه جدید یوتیوب لایو، این کمپانی پنجاه مهندس مجرب در زمینه تکنولوژی استریم ویدئو را استخدام کرده و به دنبال همکاری با مجریان رقابت های بزرگ ورزش های الکترونیک برای پخش باکیفیت مسابقات در یوتیوب است.

گوگل هنوز برنامه خود برای پشتیبانی گسترده از پخش زنده بازی های رایانه ای را اعلام نکرده است اما به نظر می رسد اطلاعات دقیقی در این خصوص در E3 امسال مشخص شود.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “گوگل در صدد عرضه مجدد یوتیوب لایو برای رقابت با توییچ در پخش زنده بازی ها”

  1. SF_3rd گفت:

    امیدوارم هرجه زودتر تموم کنه اینکارو که راحت بتونیم پخش زنده e3 ببینیم عالی :۱۵:

    ۰ ۰