4 نظر

GDC 2015: طرح نهایی Steam Controller و توضیحاتی در خصوص ویژگی‌های آن

توسط در4 سال پیش
 

از زمانی که گیم پد استیم با این هدف که کارکرد ترکیبی از ماوس و صفحه کلید را به نحوی مطلوب در اختیار PC بازها قرار دهد، این محصول مورد ویرایش های اساسی قرار گرفته است. چندی پیش و در خلال CES امسال، گفته شد والو در نهایت فرم تکامل یافته این دسته بازی را در Game Developers Conference رونمایی خواهد کرد. این اتفاق افتاد و طراحی نهایی، همان است که الگوی آن را در جریان CES دیدیم.

گفتنی است Seam Controller بخشی از برنامه والو برای هویت بخشی به Steam Machine است. والو این گیم پد را به عنوان یکی از دو پایه اساسی این رایانه های از پیش بسته شده گیمینگ در نظر گرفته بود. به هر ترتیب پالیگان توفیق بررسی این گیم پد را در GDC بدست آورده است که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت.

891565

پالیگان می گوید اگر به فرم گیم پد های کنسولی عادت کرده باشید، گیم پد استیم عجیب و غریب به نظر می رسد. دو صفحه لمسی هم اندازه همراه با کمی برآمدگی همانند دو دکمه در دو طرف دسته قرار گرفته است. در قسمت پشتی گیم پد، علاوه بر دکمه های Bumper و Trigger رایج در دسته های اکس باکس، دو دکمه دیگر نیز وجود دارد. بنابرین اگر چهار دکمه روی صفحه (XYAB)، دو صفحه لمسی و اهرم آنالوگ را کنار بگذاریم، شش دکمه هدایتگر دیگر باقی خواهد ماند که در بالا و پشت گیم پد تعبیه شده اند.

پالیگان می گوید وقتی Steam Controller را در دست بگیرید، چینش دکمه ها روی دسته کاملا منطقی به نظر رسیده و این گیم پد، کارایی جالبی برای شبیه سازی ماس و صفحه کلید از خود نشان می دهد. صفحه لمسی سمت چپ نقشی مشابه با توپک را برای هدایت کاراکتر بازی کرده و کاملا حس حرکتی دارد. به این صورت که اگر انگشت شصت خود را روی آن بچرخانید، حس چرخش توپ و حرکت وزن دار را کاملا احساس خواهید کرد.

مطلب مشابه ◄  بازی Paladins: Champions of the Realm را بر روی نینتندو سوئیچ رایگان تجربه کنید

891575

Steam Controller به طور کامل قابل برنامه ریزی است. می توان در هر لحظه روصفحه ای را در استیم ظاهر کرد و به اعمال تغییراتی در نحوه عملکرد دکمه ها پرداخت. این که هر دکمه چکار کند و چطور عمل کند، یا میزان لرزش دسته قابل سفارشی سازی است. گفته شده است یکی از هدف های مورد نظر برای این دسته این بوده است که خود کاربران، بهترین نقشه کار را برای این دسته ترسیم کنند، سپس آن را به اشتراک بگذارند تا همه تجربه ای ایده آل از این گیم پد داشته باشند.

Steam Controller نوامبر امسال با قیمت مناسب ۵۰ دلاری عرضه خواهد شد. پالیگان در یک جمع بندی، می گوید زمان بیش تری برای تست این گیم پد لازم است تا مشخص شود آیا راهکار مناسبی برای PC جلوی TV است یا خیر، اما همین حالا هم از سخت افزارهای دیگری که قصد انجام چنین کاری دارند به هدف نزدیک تر است.

 

شما باید ورود برای ارسال نظر