رییس ID@Xbox: ایرادی ندارد اگر بازی‌سازان نمی توانند بازی خود را متقارن شیپ کنند

توسط فرشاد خرمی در ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ , ۱۷:۵۲

مایکروسافت در آخرین صحبت های خود رویکرد دیپلماتیک تری را در مورد ID@ Xbox اتخاذ کرده است. چنان که می دانید این برنامه مایکروسافت برای حمایت از بازی سازان مستقل در بخش های ساخت و انتشار بازی، با یک شرط نه چندان خوشایند برای بازی سازان همراه بوده است؛ این که حتما باید اکس باکس جزو پلتفرم های اولیه برای انتشار بازی باشد، سیاستی که تحت عنوان Parity Clause از آن یاد شده است، مساوی است با این که اگر بخواهید به عنوان یک تولیدکننده مستقل از امکانات ID@ Xbox استفاده کنید، لازم است یا بازی را منحصر به کنسول مایکروسافت کنید یا بازی را همزمان روی پلتفرم های هدف منتشر کنید.

اما صحبت های اخیر رییس این بخش آقای کرس چارلا امیدواری بیش تری به بازی سازان مستقل داده و از آن ها می خواهد در صورت مشکل با مایکروسافت وارد صحبت شوند. وی در مصاحبه ای با گیم اسپات در این باره گفته است:

“ما همیشه گفتیم بازی سازها فقط بیایند با ما حرف بزنند. اگر مشکل تولیدکننده این است که بالاجبار باید بازی خود را سریالی روی کنسول عرضه کند چون منابع لازم برای شیپ همزمان و متقارن را ندارد، ما کاملا درک می کنیم. مشکلی نیست.”

اما مایکروسافت برای بازی هایی که قبلا روی پلتفرم های دیگر عرضه شده اند، یک پورت عادی را قبول نخواهد کرد و بازی آن ها باید محتوای اختصاصی اکس باکس در بر داشته باشد. اتفاقی که نظیر آن را در Shovel Knight با Battletoad ها دیده بودیم.

“در شرایطی که یک بازی با فاصله قابل توجهی از کنسول دیگر روی اکس باکس وان عرضه می شود، ما فقط از سازنده ها می خواهیم چیزی به بازی شان اضافه کنند تا برای بازیکنان اکس باکس تازه به نظر برسد.”

گفتنی است ID@ Xbox به زودی برای ویندوز ۱۰ نیز در دسترس قرار خواهد گرفت و آقای چارلا تاکید کرده است که چنین محدودیت هایی برای PC صدق نخواهند کرد. به گفته او PC یک پلتفرم باز است که فقدان ID سد راه ساخته شدن بازی های مستقل برای آن نخواهد بود. اما اگر نیاز باشد، مایکروسافت برای همکاری حاضر است.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “رییس ID@Xbox: ایرادی ندارد اگر بازی‌سازان نمی توانند بازی خود را متقارن شیپ کنند”

  1. Milad RFM گفت:

    خب سیاست بسیار خوبی هست.
    در مورد خط اول هم بگم که از اونجایی که واسه pc هم میاد میتونند از اون استفاده کنن.
    ولی اینکه ناخوشاینده مایکرو نوکر سونی نیست که امکاناتو بزاره در اختیار بازیسازها اونام بیان واسه کنسول رقیب بازی بسازن؟ مگه میشه همچین چیزی؟ پس این کاملا طبیعی هست.

    ۵ ۵