بررسی: مهم‌ترین عامل فروش کنسول «پلی‌استیشن ۴» «رزولوشن» بالاتر بوده است

توسط John Doe در ۷ اسفند ۱۳۹۳ , ۱۷:۵۵

مهم‌ترین دلیلی که «پلی‌استیشن ۴» توانسته فروش بیشتری نسبت به رقبای دیگر خود در این نسل داشته باشد، «رزولوشن» بالاتر نسبت به آنها بوده است. این یک گزارش و بررسی جدید از سوی ایالات متحده‌ی آمریکاست. برای مشاهده‌ی ادامه‌ی این بررسی با «دنیای بازی» همراه باشید.

همچنین دلیل دومی که باعث شده تا این کنسول فروش بیشتری داشته باشد، «بلو-ری» و اجرای آنهاست. البته این ویژگی در کنسول «اکس‌باکس‌وان» نیز موجود است اما سونی برای اولین‌بار در کنسول پلی‌استیشن ۳ استفاده کرده بود. دلایل دیگر به ترتیب عبارتند از: بایگانی بازی‌ها، پردازش سریع‌تر نسبت به دیگر رقبا و چیزی که خانواده‌ها خواستار آن هستند.

دلایل فروش اکس‌باکس‌وان نیز در وهله‌ی اول مایکروسافت بوده و به نظر می‌رسد این عامل، به دلیل سهم بالای بازار مایکروسافت در آمریکای شمالی و نفوذپذیری بالای کنسول پیشین آن یعنی «اکس‌باکس ۳۶۰» بوده است. دلایل بعدی فروش اکس‌باکس‌وان نیز عبارتند از: ویژگی‌هایی نو و تازه که احتمالاً مربوط به «کنترل صدا» و قابلیت‌های دیگر «کینکت» است و محتوا و عناوین انحصاری که از جمله دلایلی بود که در لیست سونی یافت نشد. مایکروسافت در این زمینه توانسته با حفظ عناوین انحصاری خود نظیر «هیلو»، «فورتزا» و «فِیبِل» و همچنین انحصاری زمانی کردنِ «بسته‌های الحاقی» فرانچایزهای مطرحی نظیر «ندای وظیفه» و «فیفا» در این زمینه دلیلی برای خرید اکس‌باکس‌وان به وجود آورد. در پایان نیز سرگرمی آخرین فاکتور فروش قرار گرفته است.

داستان برای کنسول «وی‌یو» نسبت به دیگر کنسول‌ها تفاوت دارد. دلیل اول فروش این کنسول سرگرمی و دلیل بعدی بهتر بودن آن برای بچه‌هاست. پول/ارزش، سازگاری آن (با «وی») و در پایان انحصاری‌های منحصربه‌فرد از دلایل مهم فروش این کنسول بوده‌اند.

آمار و ارقام نیز نشان می‌دهد ۷۶% از افرادی که صاحب اکس‌باکس‌وان هستند قبلاً دارای اکس‌باکس ۳۶۰ بوده‌اند. در حالی که فقط ۶۶% از کسانی که دارای پلی‌استیشن ۴ هستند قبلاً از پلی‌استیشن ۳ استفاده کرده‌اند.
همینطور تعداد کسانی که از کنسول قبلی مایکروسافت به سمت جدیدترین کنسول سونی آمده‌اند ۵۹ درصد و کسانی که از کنسول قبلی سونی به سمت جدیدترین کنسول مایکروسافت آمده‌اند ۴۲ درصد بوده است.
جالب است بدانید با وفا‌ترین (!) طرفداران مربوط به وی‌یوست؛ چرا که ۸۶ درصد از کسانی که پیش از آن صاحب وی بودند اکنون از وی‌یو استفاده می‌کنند.

دیدگاه
۵ دیدگاه

5 Replies to “بررسی: مهم‌ترین عامل فروش کنسول «پلی‌استیشن ۴» «رزولوشن» بالاتر بوده است”

 1. Milad RFM گفت:

  این دیگه چجور تحقیقیه؟لابد قیمت و بازیهای انحصاری هم که تاثیری نداشته :۲۳:

  ۱ ۲
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   آره عجیبه تا حدی ولی بازی های انحصاری مایکروسافت عملا فروش زیادی نداشتن.
   البته در مقایسه با انحصاری های سونی.

   ۰ ۰
 2. williams گفت:

  دی‌وی‌دی‌های «بلو-ری» ؟ :20:
  الان میشه یکی به من بگه دی وی دی های بلوری چی هستند؟نسل جدید دی وی دی هست یا بلو ری های عقب مونده؟ :11:

  ۰ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   :۲۴:
   در ادامه اون فبل احیانا فیبل نیست؟! :/

   ۰ ۰
  2. :دی ویرایش شد.

   ۰ ۰

دیدگاه بسته است.