Total War: Attila از دریچه‌ی نگاه منتقدین

توسط فرشاد خرمی در ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ , ۰۱:۳۸

آخرین عنوان از سری بازی استراتژیکی محبوب توتال وار، حماسه آتیلا را به تصویر می کشد و با همین نام در هفته پیش رو منتشر خواهد شد. نگاهی می‌انداریم به نمراتی که وبسایتهای تحلیلی برجسته دنیا به این بازی داده اند و نقطه نظرات آنها را مختصرا همینجا منعکس خواهیم کرد.

Polygon, 8/10: پالیگان در نقد خود Attila را با Rome 2 مقایسه کرده و به مشکلات فنی بزرگی که اوایل کار برای آن بازی وجود داشت اشاره کرده است. سپس آتیلا را تیر خلاصی مطمئن و استوار برای سری روم خوانده است که در داستان و عناصر گرافیکی و بصری بهبود یافته، از یک طرف هیجان و اضطراب جنگهای واقعی را به رخ می‌کشد و از طرفی در ابعاد سیاسی و اقتصادی دوران افول امپراطوری روم را به شکلی مطلوب و چکش خواری شده به تصویر کشیده است.

PC Gamer, 83/100: پی سی گیمر موسیقی، انیمیشن ها و افکتهای صوتی آتیلا را همچون روم ۲ تحسین برانگیز دانسته و ضمن اشاره به وجود مکانیسم های جدید در بازی، آتیلا را یک بازی مثال زدنی شمرده که نشان می دهد کریتیو اسمبلی به گوشزدهای طرفداران سری در مورد باگهای زمان لانچ توجه کرده است. با این وجود معتقد است توتال وار هنوز تا آن تکاملی که مدنظر سازنده است فاصله داشته و همچنان جای کار دارد.

Destructoid, 6.5/10: دیستراکتوید آتیلا را به خاطر هنرمندی در روایت بخشی از تاریخ که زیاد مورد توجه نبوده است ستایش کرده است، اما معتقد است این بازی هروقت که قرار است پنجاه دلار برای طرفداران خرج داشته باشد، لازم است که فرمول جدیدی اختراع کند. و ساخت یک دنباله هرچند خوب در سایه‌ی قلمرو یک عنوان قدرتمند دیگر [روم ۲] را راهکار مناسبی نمی‌داند.

Gamespot, 7/10: گیم اسپات کمپین آتیلا را در مقابل بازیهای دیگری که با این نوع قلم و مرکب به نقش درآمده اند کوتاه و نسبت به نبردهای وسیع آن غافلگیرکننده دانسته است. به نظر گیم اسپات بازی به قول خود در به تصویر کشیدن عظمت تاریخ عمل کرده و با موسیقی نظامی همراه است که اتمسفر بازی را بی‌نظیر ارائه می‌دهد. گیم اسپات آتیلا را بهترین توتال وار نمی داند ولی معتقد است آنقدر ارزش دارد که تا جاری شدن سیل پچها و توسعه دهنده های غیرقابل اجتناب، انگشت شما را روی کلیک ماوس مستقر نگه دارد.

IGN, 8.1/10: آی‌جی‌ان آتیلا را پالایشی حرفه ای از روم ۲ می داند که نسبت به آن واضحتر است، بادقت روی آن فکر شده و تصمیم گیری های موثرتری به همراه دارد. سیستم سیاسی را همچنان بدقلق خطاب کرده ولی آن را درمیان بهترین توتال وارها در زمینه حمله و غارت می شمارد.

دیدگاه
۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

5 Replies to “Total War: Attila از دریچه‌ی نگاه منتقدین”

 1. Very Big Daddy گفت:

  روم هم با نمرات ناامیدکننده ظاهر شد ولی دور از مسئله ی مشکلات فنی گرافیکی بازی کامل و عالی بود!
  این سری همیشه بدون استثنا عالی بوده و نمره اصلا برام اهمیت نداره چون بهش شناخت دارم به قدر کافی.

  ۵ ۰
 2. Benjamin Barker گفت:

  توتال وار همیشه عالی بوده. حتی روم ۲ که توسط منتقدین کوبیده شد.
  این که اکثر نمراتش بالاس تا حالا ۲۰ نقد بالای ۸۰ داشته و ۴ نقد زیر ۸۰. ۵ نقد بالا ۹۰. مطمئنم با یه شاهکار طرفیم :۱۵:

  ۵ ۱
 3. Prince Vergil2 گفت:

  از زمانی که یادم میاد IGN :*: از محدود سایتهای بود که نمراتش عادلانه بود.
  اما در مقابل از وقتی که Gamespot به GTAV نمره ۹ داد و دلیل کم کردن یک نمره را ضد زن بودن یا کم اهمیت دادن زن نشان داد فهمیدم این سایت عاشق بازی های زنانس یا به عبارتی شخصیت اصلی بازی زن باشه مثل بایوتنا ۲.احتمالا اگه بازی خاله بازی هم منتشر بشه Gamespot بالاترین نمره را نسبت به سایرین میده :۲۵:.
  با تشکر.

  ۹ ۵
 4. یادش بخیر چقد روم توتال وار ۱ رو بازی میکردم :۱۸: :۱۸: :۱۸:

  ali killer از این بازی متنفره :11: :11:
  هنر سرش نمیشه دیگه ;)

  ۲ ۲
 5. yasin گفت:

  سلام ببخشید این بازی من خیلی مبارزه ی بین سربازا زایس میشه بهترش کرد؟

  ۱ ۰