توسط جواد سیاوشی در ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ , ۱۵:۰۰

نشانه گیری کنید. شلیک کنید و توپ های تنبل را به غذاهایشان برسانید

نقد و بررسی بازی ایرانی Rolling Lazies

توپ های تنبل، حیوانات یک مزرعه هستند که به دلایل نامعلوم، به شکل گرد درآمده اند و مثل توپ روی زمین قل می خورند. توپ های تنبل، یک بازی بسیار زیبا، روان و سرگرم کننده است. گاو، گوسفند، خروس، مرغ و جوجه شخصیت های اصلی این بازی هستند که مثل توپ، گرد شده اند. شما می توانید با نشانه گیری بر روی زمین و شلیک توسط یک توپ جنگی، توپ ها را پخش کنید و به غذاهایشان برسانید. البته مراقب تله، چاله آب و سایر موانع و حیوانات خطرناک باشید. سلاح های کمکی زیادی مثل نارنجک، مین، تفنگ نشانه گیری و … نیز وجود دارد.

com.kabir.roll0

از آسان به سخت

در حال حاضر این بازی ده پکیج وجود دارد که در هر کدام ۸ مجله است که جمعا ۸۰ مرحله را تشکیل می دهد که در سه محیط مزرعه، بیابان و ساحل انجام می شود. سعی کنید در هر مرحله بالاترین امتیاز را کسب کنید و در آن مرحله بین همه کاربران، رکورد دار باشید. هدف بازی بسیار ساده است: حبوانات تنبل مزرعه را به غذایشان برسانید. در این بازی همانند بازی های مشابه، از مراحل ساده شروع می شود. در ابتدا با توپ و گوسفند در مزرعه شروع می کنید. شما باید با نشانه گیری مناسب، گوسفند را به سمت علف خود برسانید. اساسا این نوع بازی ها داستان مشخصی ندارند؛ بلکه بر پایه هدف پایه گذاری شده اند.

com.kabir.roll1

هدف ساده، رسیدن به آن دشوار

رسیدن به این هدف در ابتدا بسیار آسان است ولی هر چه جلو تر می روید چالش های سخت تری جلوی پای شما گذاشته می شود. برای مثال اگر چند مرحله پیشروی کنید، می فهمید که تعداد توپ هایتان کمتر از تعداد گوسفندان است و اینجاست که باید حرفه ای تر عمل کنید. همچنین با پیشروی و ادامه بازی، پس از اتمام هر پکیج، در پکبج بعدی حیوانات، سلاح ها و زمین های جدید تری وارد بازی می شوند که در ضمن تنوع دادن به گیم پلی، باعث دشوار تر شدن مراحل می شود. شاید در یک مرحله تیر های شما تمام شود، آنگاه چکار می کنید؟ دو راه پیش روی شما می باشد: یا باید مرجله را از اول شروع کنید و یا با خرید گلوله یا توپ و … توسط سکه هایتان، به ادامه بازی بپردازید. در ابتدای بازی ۵۰ سکه دارید و همچنین این سکه ها را می توانید در برخی مراحل بدست بیاورید؛ البته این سکه ها بطور مخفی در مراحل حضور دارند پس با دقت مراحل را بگذرانید. البته می توانید با رفتن به منوی فروشگاه نیز این سکه ها را خریداری کنید. هر پکیج نیاز به میزان مشخصی از ستاره ها دارد. اگر به آن میزان مشخص شده نرسید، آن پکیج قفل می ماند. البته شما می توانید به مراحل قبل برگشته و ستاره های بیشتری کسب کنید ولی همچنین می توانید توسط درگاه بازار با خرید پکیج قفل شده آن را باز نمایید (با پول واقعی) که البته این خود به نوعی کمک به سازندگان ایرانی این بازی می شود. در کل این بازی ایرانی در زمینه گیم پلی به خوبی عمل کرده و می تواند بازیباز را به خوبی برای مدت زیادی سرگرم کند؛ البته به دلیل وجود بازی های حجیم و پر گرافیک برای اندروید شاید برخی افراد این سبک بازی را از خاطر برده یا دوست نداشته باشند ولی بنده شخصا به عنوان یک ایرانی این بازی را قبول دارم و برای پیشرفت بازی ، کار های ساده ای همانند نظر دادن را که از دستم بر می آید را انجام می دهم.

گرافیک فانتزی و بامزه

گرافیک بازی به خوبی کار شده است و نمی توان از آن ایراد گرفت و گفت که بازی های این دوره ز گرافی بالایی بروردارند؛ این بازی گرافیک مناسبی را نسبت به بازی های هم سطح خود همانند پرندگان خشمگین ارائه می دهد. همچنین فانتزی بودن بازی را شیرین تر کرده است. این بازی با این که از بالاست ولی یک بعدی نبوده بلکه همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید سه بعدی است. فیزیک فان بازی به گرافیک آن می آید و این بازی در این قسمت نیز سربلند است.

نقد و بررسی بازی ایرانی Rolling Lazies

com.kabir.roll2

صدا های تکراری و خسته کننده

این بازی در بخش موسیقی خوب عمل نکرده و پس از گذشتن از چند مرحله متوجه تکراری بودن صدا ها می شوید. برخی صدا ها مانند خورده شدن غذا ها و یا صدا حیوانات، کاملا طبیعی بوده و نه ایراد هستند و نه نقطه قوت؛ مشکل بازی این است که تنها چند موسیقی برای صحنه های خاص خودشان در نظر گرفته شده است؛ یک موسیقی برای صفحه اصلی و تیتراژ، یک موسیقی برای لیست مراحل و یک سری صداها در خود بازی. این به طور شدیدی بازیباز را خسته و کلافه می کند.

com.kabir.roll4

نحوه و نکات بازی کردن

رساندن حیوان به غذا

 1. با لمس صفحه بازی و حرکت انگشت خود می توانید نشانه گیری کنید.
 2. وقتی که انگشت خود را بردارید، یک گلوله توسط توپ جنگی که در گوشه زمین قرار دارد، شلیک می شود.
 3. محل برخورد توپ به زمین دقیقا همان نقطه ای است که دست خود را برداشته اید.
 4. برخورد گلوله ی توپ به زمین و موج انفجار آن باعث می شود هر چیزی که در محدوده موج انفجار باشد، به اطراف پخش شود.
 5. هر چه محل برخورد گلوله به گوسفند یا کلم نزدیک تر باشد، آن ها را با سرعت بیشتری پخش می کند.
 6. البته مراقب باشید که توپ را روی سر گوسفند یا کلم نزنید که این کار باعث از بین رفتن آن ها می شود و در نتیجه باخت شما.

com.kabir.roll13

نحوه کسب امتیاز بیشتر

 • با خوردن غذا
 • با برخورد به حصار و سایر موانع
 • با برخورد محکم تر و پرقدرت اجسام به هم
 • با مصرف کمترین تعداد تیر

com.kabir.roll14

نتیجه گیری

در کل بازیسازی ایرانی دارای مشکلاتی می باشد ولی با این حال هم اکنون در حال پیشرفت است. می توانید این پیشرفت را در عنواین بزرگی همچون شبگرد یا ارتش های فرازمینی و حتی بازی پلتفرم های موبایل Shadow Blade (که من اول فکر می کردم یک بازی خارجی است!) مشاهده کنید. این دست بازیبازان ایرانی است که به آنها کمک کنند که صنعت بازیسازی در ایران پیشرفت کند و یا نه. من وظیفه خودم می دانم که به شما دوستان عزیز این بازی را پیشنهاد کنم و بگویم که امتحان آن مجانی است. بازی کنید، اگر دوست نداشتید آن را حذف کنید.

نمرات

داستان: [بدون نمره]

گیم پلی: ۸.۵

گرافیک: ۸

موسیقی و صداگذاری: ۶

جذابیت: ۷

نمره کل: ۷.۵


سازندگان و راه های ارتیاطی


com.kabir.roll

Get it on Bazaar نقد و بررسی بازی ایرانی Rolling Lazies

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “توپ های تنبل و بامزه | نقد و بررسی بازی ایرانی Rolling Lazies”

 1. silver گفت:

  بریم بازار واسه دانلود!

  ۱ ۰