توسط The Dark Knight در ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ , ۲۰:۴۰

اولین نگاه به اولین نگاه  به بازی Batman Arkham Knight

به نام خدا

نام : Batman : Arkham Knight

سازنده : Rocksteady Studios

ناشر : Warner Bros. Interactive Entertainment

پلتفرم : Xbox One, PlayStation 4, PC

سبک : Action Adventure / Open World

باکس ارت رسمی بازی تاخیر ناراحت کننده ی بازی را یادآور می شود

” شهر فرو ریخته … همه مردم  فرار کردند  … هوا مثل همیشه سرد … برفی اندک می بارد … دیگر جوکری نیست … شوالیه ای نه سفید نه تاریک به دنبال شهر … مترسکی ترسناک به دنبالش … یارانش کم شدند … اما اون همیشه هست … اون تنهاست … اون خستست … تو ذهنش چی میگذره  …  ولی آمادست …  اون امید شهرشه … اون امید مردمشه … اون قهرمانه … درسته ! اون بتمنه … آرومتر از همیشه … “

سومین و آخرین نسخه سه گانه Batman : Arkham  مثل همیشه  توسط  Rocksteady در حال ساخت است . اینقدر در وصف این استدیو و بازی های شاهکارش از سال ۲۰۰۹ و خلق اولین شاهکار این سه گانه شنیده ایم و گفته ایم که صحبت اضافی درباره آن فقط باعث می شود سرمان درد بیاید ! Rocksteady در خلق بازی های سوپر هیرویی گامی کاملا رو به جلو برداشت و بازی های این سبک را نه یک قدم بلکه چندین قدم به جلو برد . حال به پایان کار این استدیو با یکی از محبوب ترین (شاید محبوب ترین آنها!) قهرمانان کمیک بوک ها رسیده ایم . اکنون باید دید که این استدیو میتواند موفقیت نسخه های قبلی و حتی بهتر از آنها را تکرار کند و یکی از برترین سه گانه های تاریخ را برایمان به ارمغان بیاورد یا خیر ؟ منتظر می مانیم …

نور پردازی فوق العاده و شهری ۵ برابر نسخه های پیشین . Rocksteady اعلام کرده است که در گوشه و کنار شهر چیز های بیشتری برای پیدا کردن و کامل کردن بازی پیدا خواهد شد . معما های ریدلر نیز افزایش داشته اند و وسیع تر شده اند . خیابان ها نیز برای جولان بیشتر BatMobile بزرگتر شده اند . به گفته سازندگان یک شخصیت در بازی از کل عنوان Arkham Asylum از تعداد بیشتری پولیگان تشکیل و ساخته شده است .

گرافیک

 “Penguin : Lovely Lovely Money ! And It’s All Mine”

همانطور که میدانید بازی توسط موتور Unreal Engine 3 نسخه بهبود یافته توسط خود Rocksteady ساخته شده است . در تریلر های منتشر شده از بازی و گیم پلی آن تا کنون همه چیز در مورد گرافیک بازی بی نقص به نظر می رسد . طراحی متفاوت و جذاب و پر جزئیات اکثر کاراکتر ها و شهر برزگ و شلوغ و زنده ی بازی زیادی و به خوبی چشم را نوازش می دهند . طراحی لباس جدید بتمن و شکل تکه تکه آن به خوبی پیاده شده اند . طراحی ماشین بتمن یعنی BatMobile   نیز درخور فضای بازی می باشند . یکی از مشکلاتی که در تریلر های بازی به چشم می خورد نیز تخریب پذیری بد اشیا به هنگام بر خورد BatMobile بود که امیدواریم در زمان عرضه بازی این دسته از مشکلات نیز بر طرف شوند . یکی از نکاتی که در نسخه های قبلی از مشلات بازی محسوب می شد دیر لود شدن بافت های بازی به هنگام پرواز بود که به نظر می رسد در این نسخه برطرف شده باشد . با توجه به بزرگ تر شدن و شلوغ تر شدن شهر بازی , برطرف شدن این دسته از مشکلات بازی دستاورد خوبی برای  Rocksteady  می باشد .  نور پردازی نیز همانند نسخه های قبلی بی نقص به نظر می رسد و نمای شهر از بالای برج ها و هنگام پرواز تحسین بر انگیز است . در سری بتمن همواره شاهد گرافیک های خوب و مناسبی از سوی سازندگان بوده ایم ولی هیچگاه این سری تمرکز خود را بر روی این بخش نگذاشته است و همیشه نکات قوت بازی  داستان و گیم پلی فوق العاده آن بوده اند و به نظر می رسد که در این نسخه نیز گرافیک بازی عالی طراحی شده و جای نگرانی برای طرفداران شوالیه تاریکی وجود ندارد .

باربارا نقش پر رنگ تری را برای راهنمایی بتمن نسبت به نسخه های گذشته ایفا می کند . او اکنون زنی بالغ شده است و برای اولین بار در طول سری او را بر روی ویلچر خواهیم دید .

داستان 

“Scarecrow : A City Of Fear Rises”

معمولا نوشتن داستان برای قسمت آخر یک مجموعه کاری سخت تر از نوشتنی برای بخش آغازین آن است و خصوصا اگر آن داستان مربوط به قهرمان گاتهام باشد . به همین دلیل Rocksteady دلیل به عملی ریسکی و تغییر نویسنده این  عنوان زده است و دیگر از Paul Dini معروف خبری نیست و به جای او Martin Lancester نویسنده بازی معروفی چون Crysis و Killzone و… داستان بازی را می نگارد . داستان بازی یک سال پس از مرگ جوکر رخ می دهد و اتفاقات بازی ازین قرار می باشند که  Arkham Knight طی عملیاتی با نام  (Operation Savior) قصد به کنترل گرفتن کل شهر گاتهام در مدت کوتاهی دارد و در این راه ارتش مجهزی او را همراهی می کنند . از طرفی دیگر Scarecrow سر دستگی خلافکاران شهر را بر عهده گرفته و مردم گاتهام را تهدید به مرگ (توسط گاز معروفش) کرده است . مردم شهر در حال فرار هستند و مثل همیشه این بتمن است که به کمک کمیسر گوردون و دخترش باربارا جلوی اتفاقاتی که در خلال بازی رخ می دهد می ایستند . یکی از نکاتی که عامل نگران کننده ای برای طرفداران این سری می باشد  استفاده از شخصیت جدید و خلق شده  توسط نویسندگان بازی می باشد ( همان Arkham Knight ) که بنظر کمی عجیب می رسد . دنیای کمیک ها و فیلم های بتمن همیشه پر بوده است از شخصیت های گوناگون و دست نخورده و کاریزماتیکی برای دشمنی با شوالیه تاریکی که Rocksteady به راحتی می توانست با استفاده از یکی از آن ها دشمنی بزرگ برای این نسخه بسازد . البته هنوز هویت فعلی Arkham Knight مشخص نیست و می توان حدس های زیادی برای این که هویت اصلی این شخصیت چیست و کیست زد . شاید هم اصلا تا آخر بازی مشخص نشود . به هر حال باید تا روز انتشار بازی صبر کرد . یکی از نکاتی که باعث قوت قلب هواداران سری می شود حضور دوباره جوکر در مواجهه بتمن با گاز Scarecrow است که می تواند سناریو جالبی را بین این دو شخصیت محبوب شکل بدهد . سازندگان بازی در مصاحبه ای نیز اعلام کرده اند که ماموریت های فرعی همانند گذشته در بازی وجود دارند و کمی گسترده تر شده اند . در بازی می توان در نقش هارلی کوئین نیز بازی کرد . هنوز اطلاعات زیادی درباره اینکه هارلی کوئین نیز بخش داستانی خاص خود را دارد یا خیر در دسترس نیست .

پیدا کردن هویت اصلی Arkham Knight و جلوگیری از پیاده کردن نقشه ی او اصلی ترین هدف بتمن در این نسخه می باشد . او بر خلاف جوکر یا دکتر استرنج توانایی دفاع از خود را دارد و مسلما به راحتی نمی توان او را از پای در آورد . شاید هم او بتمن را زنده نگذارد …

گیم پلی 

“Arkham Knight : No More Hope … No More Batman”

به احتمال فراوان Rocksteady از اشتباهاتی که Warner Bros. Games Monteral بر سر ساخت عنوان ناامید کننده ی Arkham Origins کرد درس گرفته است و دیگر شاهد تکرار فرمول  گیم پلی سری در این بازی نباشیم . حضور BatMobile و استفاده درست از آن در خلال گیم پلی می تواند از تکراری شدن بازی جلو گیری کند ولی BatMobile به تنهایی کافی نیست و خود Rocksteady نیز از این موضوع آگاه است و سازندگان بازی اعلام کرده اند که تجهیزات جدید و کار آمدی برای شوالیه تاریکی در نظر گرفته شده است و انیمیشن های جدیدی نیز برای تجهیزات قدیمی او در نظر گرفته شده است . در این نسخه برای بتمن همچنین حرکات و کومبو های جدید اضافه شده اند. در این نسخه دفاع پرتابی وجود خواهد داشت به عنوان مثال اگر کسی جلوی شما در اَید و شما جواب اَن را بدهید می توانید شخص را به طرف دشمن دیگر پرتاب کنید . Batsuitبه مانند یک زره نظامی عمل کرده و بتمن را در دفاع در برابر تجهیزات قدرتمند Arkham Knight یاری می دهد . Fear Takedown نیز به بازی اضافه شده است که توسط آن می توانید و در صورتی که بتمن دیده نشود، می تواند ۳ دشمن را همزمان نابود کنید . در مبارزه با دشمنان عادی نیز می توانید گاهی با یک حرکت تا چهارتای آنها را از بین برد . در بعضی لحظات بازی تعداد دشمنان بازی به ۵۰ نیز می رسد و کار بتمن را سخت تر می کنند . به هنگام حضور در BatMobile می توان از تمام تجهیزات بتمن استفاده کرد و هر زمانی که اراده کنید می توانید از ان پیاده شوید یا سوار آن بشوید . .این ماشین با برخورد با هر چیز آن را تکه تکه می کند و علاوه بر ضد گلوله بودن می تواند در هر زمان شلیک کند و بمب پرتاب کند . البته قابلیت Fast Travel نیز در بازی وجود دارد . همچنین پرواز دوست داشتنی و لذت بخش هنوز هم در بازی وجود دارد و کمی کنترل آن آسانتر و سریع تر شده است . بسیاری از شخصیت هایی که در داستان اصلی بازی نیستند در ماموریت های فرعی بازی حضور دارند و معما های ریدلر زیاد تر شده است و او برای BatMobile نیز معما های زیادی تدارک دیده است . جالب است بدانیدکه هیچگونه بخش مولتی پلیر در بازی وجود ندارد و تمرکز سازندگان فقط بر روی بخش تک نفره بازی بوده است .

“چند تا استخوان دیگر را خواهی شکست…؟زندگی چند نفر دیگر را برای بدست آوردن چیزی که “عدالت” می نامی خواهی گرفت…؟ تو محصول هر چیزی هستی که از آن وحشت داری. خشونت… تاریکی… درماندگی… .تنها چیزی که برایت باقی مانده، نگاه کردن من در حال کشیدن گاتام دوست داشتنی ات به فراموشی است… .”

صداگذاری

“Tomas Wayne : Be Strong bruce”

David Buckley سازنده موزیک های متن آخرین نسخه سری Batman : Arkham خواهد بود . در نسخه های پیشین آهنگسازی توسط Nick Arundel معروف صورت می گرفت و AC یکی از بهترین آهنگسازی های نسل قبل را در خود جای داده بود . اما آقای  David Buckley هم سابقه خوبی در آهنگ سازی برای بازی های بزرگ از جمله Call of Duty : Ghosts دارد و می توان منتظر موزیک های متن خوبی برای این نسخه بود . البته آقای Nick Arundel کمک های زیادی به او در جهت ساخت آهنگ های حماسی و مناسب با فضای بازی کرده است . در بخش صداگذاری نیز صداگذار قدیمی بتمن یعنی Kevin Conroy بازگشته است و همه صداگذاران قبلی حضور خواهند داشت . Troy Baker معروف و پرکار این روز های صنعت گیم در این نسخه هم حضور دارد و صداپیشگی  Two Face را بر گردن گرفته است .

در ابتدا شما با لباس قدیمی بتمن بازی را آغاز خواهید کرد و سپس با گذراندن هر مرحله از بازی این لباس پیشرفته تر خواهد شد.

همه چیز برای خلق یک اثر جاویدان و به تمام معنا آماده است . Rocksteady می تواند با رفع کردن اندک مشکلات AC و افزودن نوآوری های جذاب شاهکار خود را تکرار و یکی از بهترین بازی های تاریخ را بسازد . Rocksteady خود به خود آنقدر توقعات را بالا برده است که با پیدایش حتی یک مشکل کوچک این بازی زیر سایه عظیم ساخته دست خود یعنی Batman : Arkham City قرار بگیرد . این بازی می تواند کلید آغازین بازی های محشر سال ۲۰۱۵ باشد و رقیبی جدی برای بهترین بازی سال خودش . کاری جز منتظر ماندن نمی توان کرد . پس منتظر می مانیم برای آخرین بتمن ساخته ی دست   Rocksteady …

امیدوارم لذت برده باشید !

با تشکر از شما که خواندید !

دیدگاه
۱۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

110 Replies to “اولین نگاه به بازی Batman Arkham Knight | مسیر رستگاری”

 1. فوقالعاده بود =D مرسی :X

  ۰ ۰
 2. kamyab گفت:

  بسیار مطلب پرمحتوایی بود خسته نباشید. این اثر مطمئنا اگر از Arkham city بهتر نباشد بدتر هم نیست پس بیشک باز با یک شاهکار طرف هستیم. امیدوارم two face حضور پر رنگ تری داشته باشه و فقط به یکی دو صحنه خلاصه نشه.

  ۰ ۰
 3. Amir.M گفت:

  فوق العاده بود متنت ممنون =D
  فقط چنتا نکته :
  ۱)” No More Hope … No More Batman” که تو آخر تریلر Evening the odds بود رو آکام نایت نگفته صدای اسکیر کرو بود .
  ۲) صدای شلیک اسلحه ای که در پایان همین تریلر شنیده می شه در اصل مال اسلحه ی آرکام نایت نیس چون اسلحش مجهز به صدا خفه کن هست
  ۳) موتور آنریل معمولا تو تکسچر و فیزیک اشیا تخریب پذیر مقداری ضعف داره (اینو می شه حتی تو گیرز او وار هم دید) اما به شدت تو نور پردازی و طراحی جزییات فوق العاده عمل می کنه که تو همه ی تریلرا این دو تا المان دیده می شد . دنیای بتمن هم که پره از لامپای نئونی و جزییات
  ۴)تو تریلر گیم پلی شاهد ماشین های دهه ی ۷۰ یا ۸۰ میلادی و تجهزات پیشرفته ی آرکام نایت بودیم که نشونه ی پایبند بودن بازی به کمیک بوک ها و انیمیشن های اون دوران داره پس امکان اینکه آرکام نایت هم یه ریشه ای تو اون دوران داشته باشه بعید نیست

  تنها چیزی که منو تو تریلر گیم پلی واقعا اذیت می کرد فیزیک شنل بتمن بود و اون انعطاف پذیری که من می خواستمو نداشت امیدوارم روی این بیشتر کار کنن
  فیر تیک دون هم تا حدودی بازی رو ساده می کنه ایکاش این حرکت اصن وجود نداشت
  _________
  It will end where it began =D

  ۰ ۰
  1. Amir.M گفت:

   البته فیزیک شنل موقعی که در حال پیاده ری هست :D

   ۰ ۰
 4. MacTavish• گفت:

  پاراگراف اول فوق العاده احساسی نوشته شده. توی اولین گاه ها سعی کنید اطلاعاتی که تاکنون از بازی منتشر شده رو یکجا همراه با اندکی از پیش بینی های خودتون منتقل کنید نه احساسات.
  با تشکر


  COD Team

  ۰ ۰
  1. ینی تو کل متن فقط اطلاعات دادم ! گیر دادی به همون سه خط اول ؟؟؟ :|
   شرط می بندم نخوندی !

   ۰ ۰
 5. Mondo گفت:

  آرکام نایت بنظرم همون مامور ۴۷ خودمان هستش :mrgreen:
  ————————————————————————
  احتمالا
  آرکام نایت وجه دیگر بتمن هستش
  یعنی شخصی با خصوصیات بتمن ولی بجای استخوون شکستن
  هدشات میکنه ولی هدفشون یکی هستش
  پاک سازی ! یکی زنده پاک سازی میکنه و دیگری بصورت مرده و جنازه تحویلی
  پاک سازی میکنه
  ————————————————————————
  اون پیستول صدا خفه کن دار هم خودش نشون میده ایشون یه پا ۴۷ تشریف داره

  ۱ ۰
 6. Mondo گفت:

  برای بتمن هم پایانی مس افکتی و شپردی بعید هستش
  تنها و تنها کمندر شپرد پایانی مس افکتی می تواند رقم بزند
  بتمن و غیره
  هرگز توانایش ندارند

  ۰ ۰
  1. Amir.M گفت:

   :| احیانا پایان The dark knight rises رو مشاهده نموده اید ؟!

   ۰ ۰
  2. MacTavish• گفت:

   اتفاقا از همین میترسم که آخرش شبیه اون فیلم بشه!

   ۰ ۰
  3. Amir.M گفت:

   همه می دونیم که به احتمال زیاد داستان با مرگ بروس وین تموم خواهد شد پس اگه قرار به این عمر بشه صد در صد راک استدی نقشه ای برای این کار داره

   ۰ ۰
  4. Amir.M گفت:

   عمر=امر

   ۰ ۰
  5. Sephiroth گفت:

   ***اسپویل***
   آخرش که بتمن نمرد که:/ مگه ندیدی صحنه آخر که مورگان فریمن داشتن اون جت شخصی بتمنو میبردن فریمن تعجب کرد که این جت تغییر کرده ینی ساختار کنترل ریموت اضافه شده چون جتی که تحویل داده بود همچین چیزی نداشت خود بروس اینو اضافه کرده بود و دیگه آخرش مشخصه. نمایی هم که آلفرد بروس رو با یه دختر دید.
   به علاوه DC و مارول ککلاً جرئت کشتن س-وپر هیروهاشونو ندارن, تازه تو فکر کردی DC میاد به یه کارگردان اجازه کشتن بهترین ابرقهرمانشو بده؟!

   ۰ ۰
  6. Amir.M گفت:

   الان من یه چی بگم فک می کنید می خوام تفره برم اما همه می دونیم که پایان اصلی فیلم با مرگ بروس وین تمام شد و اون صحنه ی پایانی فیلم بود و به نظرم اون تکه ی پایانی فقط برای تراژیک نکردن داستان هست

   ۰ ۰
  7. PSYCHO MANTIS گفت:

   اصلاحی لازم است.
   بهتر است گفته شود که پایان اصلی با مرگ بتمن تمام شد.
   افسانه میمیرد.اسنان باقی می ماند.

   ۰ ۰
  8. mostafa133 گفت:

   طبق فیلم نه بروس مرد و نه شخصیت بتمن!بروس محل غار رو با GPS ب Joseph Gordon-Levitt (اسم شخصیتش یادم رفت) نشون داد که بشه بتمن بعدی و حتی فرمانده گوردون هم بعد از رونمایی از مجسمه بتمن یه چیز حضور بتمن پیدا کرد.بروس هم که اخر فیلم با anne hathaway دیده شد و هم مورگان فریمن از روی تعمیر جت متوجه شد.این استنباط منه،اگر غلطه بگید. :D

   ۰ ۰
  9. PSYCHO MANTIS گفت:

   اون چیز نور افکن احضار بتمن بود!!
   انگار فقط یه فن واقعی این شخصیت میدونه این چیزا رو!! هیچکسی انگار متوجه نشد که اخر دارک نایت بتمن خودش رو قربانی میکنه میگه بزار سگ های شکاری دنبالم کنن “هر جیزی که به من مربوطه رو نابود کن” و….
   که نشون میده گوردون نور افکن رو نابود میکنه.
   اخر رایزز هم گوردون میبینه نورافکن سالم درست شده، خفاش شش ماه پیش ریموت کنترلرش تعمیر شده و گردنبند مادری بروس هم گم شده!!

   ۰ ۰
  10. mostafa133 گفت:

   میخواستم بگم چراغ گفتم خیلی صایضه!نور افکن ب ذهنم نرسید! :D ممنون از توضیح شما.ولی بتمن همیشه زندست! :D :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
  11. PSYCHO MANTIS گفت:

   اسپویلر
   .
   .
   .

   .

   .
   بمب منفجر می شود.الفرد گریه و زاری می کند.
   چند روز بعد رابین به محل مخفی بروس می رود.
   در ان هنگام گردنبند مادری بروس گم شده است.
   د بت شش ماه پیش تعمیر شده است.
   نورافکن بتمن تعمیر شده است.
   از همه مهم تر الفرد به همان جای همیشگی می رود و بروس را با سلینا کایل می بیند.
   داستان تمام می شود.

   ۰ ۰
 7. بسیار عالی ….
  ———————
  به این نسخه زیاد امید ندارم که در حد اَرکام سیتی بشه …. یه ذره بهتر از ارکام اوریجینز

  ۰ ۰
  1. این پایان سرگرم کننده خواهد بود

   شما چرا خوشت نمیاد؟خیلی امید نداری؟اخه چرا

   این نسخه امیدوار کنندست

   ۰ ۰
 8. خیلی ممنون سعیدجان.

  ۰ ۰
 9. ebrahim گفت:

  خیلی ممنون .
  evening the odds

  ۰ ۰
  1. این پایان سرگرم کننده خواهد بود

   ۰ ۰
  2. ebrahim گفت:

   آره ولی نمی دونم بقیه ی عمر بدون نسخه ای از سری بتمن چطوری می تونم ادامه بدم .

   ۱ ۰
 10. TOMAS گفت:

  مسلما به پای AC نمیرسه بلکه چیزی فراتر خواهد بود !! من فکر میکنم AK کاری میکنه نسخه های قبلی به حاشیه برن…….

  ۰ ۰
 11. Sephiroth گفت:

  معمولاً نسخه های سوم از نسخه دوم ضعیف تر ظاهر میشن. سینما هم همینطوره خیلی از قسمتهای سوم شکست خوردن ( البته استثنا هم هست مثل LotR ) و امیدوارم راکستدی بتونه این curse رو بشکنه. ولی ته قلبم حسش میکنم موفقیت AC رو تکرار نمیکنه.
  + نسخه Origin ساخت راستدی نبود واسه همین گفتم نسخه سوم منظورم ساخت راکستدی هست. تجربه نسخه چهارم ندارم!

  ۰ ۰
  1. MacTavish• گفت:

   طه رسولی یه یادداشتی درمورد شماره سوم ها داشت.
   گفته بود سازنده ها با پول شماره اول میتونن تمام ایده های جا مونده رو تو بازی جا بدن و قسمت دوم رو خیلی بهتر از شماره اولش بسازن… ولی توی شماره سوم دیگه هرچی داشتن ته کشیده و تکرار شماره اول و دومه با پولیش بیشتر و پرداختن بیشتر به جزییات! و شماره سوم چیزی از قبلی ها کم نداره ولی قربانی تکراری دیده شدن میشه.

   ….
   نظر منم اینه که نسخه سوم یه بازی رو بعد ۴-۵ دوباره بازی کنید متوجه میشید خیلی بهتره ! :D

   ۰ ۰
  2. PSYCHO MANTIS گفت:

   درست میگی جبرعیل.
   مودرن وارفیر سوم
   آنچارتد سوم( مقایسه با نسخه ی دوم )
   خدای جنگ سوم( مقایسه با دو نسخه ی قبلی )
   دانجن سیج سوم
   رسیستنس سوم
   و…..
   اما خب استثنا هم زیاد است.
   اسنایپر الیت سوم( مقایسه با نسخه قبلی )
   بایوشاک اینفینیت
   فارکرای سوم.
   جی تی ای سوم
   ویچر سوم( مشخصه )
   موروویند
   و….
   پس نتیجه میگیریم مساویه! :D

   ۰ ۰
  3. حقیقتا خدای جنگ سوم چیزی کم نداشت از دوتایه قبلی! آنچارتد هم همینطور! انتظار زیاد بود فقط!در مورد گیرز سوم هم همین مورد صدق میکنه!مهم نیست این اثرات چقدر شاهکار بودن!ولی در هر صورت انتظار ازشون بیشتر بوده :|

   ۰ ۰
  4. PSYCHO MANTIS گفت:

   بله…

   ۰ ۰
  5. Sephiroth گفت:

   ۸pic.ir/images/u2ee31hyfmx87ezcsr5f.jpg
   :D :mrgreen:

   ۰ ۰
  6. PSYCHO MANTIS گفت:

   Vas te faire encule. :D

   ۰ ۰
  7. اینفینیت کجاش از نسخه های قبلی بهتر بود؟!

   ۰ ۰
  8. PSYCHO MANTIS گفت:

   نسبت به دوم

   ۰ ۰
  9. از همه بدتر مکس پین سوم که رید به خاطراتمون :|

   ۰ ۰
  10. mostafa133 گفت:

   مکس پین سوم!

   ۰ ۰
 12. KAZ Miller گفت:

  اینقدر خاطرات خوب و شیرینی از سریه بتمن دارم که بخوام چشم بسته ام سراغ این یکی برم :X
  فقط امیدوارم بازی مثله آرکهم سیتی بترکونه !!

  ۰ ۰
 13. saket244 گفت:

  به نطر من یکی از دلایل بودن شخصیت arkham knight این که فقط شخصیتی که مثل بتمن میتونه بتمن شکست بده

  ۰ ۰
 14. MOHSEN f گفت:

  ممنون سعید جان خوب بود!
  فقط من هیچ وقت دلیل نیومدن این بازی برای کنسول های نسل هفتم رو نفهمیدم چون گرافیک این بازی حتی بین نسلی هم نیست و کاملا نسل هفتی هست و هیچ دلیلی برای این کار وجود نداره!
  اگر گرافیک این بازی اون چیزی باشه که تو تریلر ها ها نمایش داده شده(که مطمئنا هم همونه) واقعا هیچ حرفی برای گفتن بین بازی های نسل هشتم نداره که هیچ بازی های نسل هفتمی هم میشه پیدا کرد که از نظر گرافیک از این بهتر باشن!
  انصافا دیگه خیلی خیلی از تاریخ انقضای انریل ۳ گذشته ولی بازم بیخیالش نمیشن که نمیشن!!
  در کل امیدی به این نسخه ندارم و اعتقاد دارم:
  arkham knight=arkham origin+BatMobile

  ۰ ۰
  1. PSYCHO MANTIS گفت:

   محسن با آنریل سه و نیمه!!
   با سه تفاوت هایی داره در شلو و دیپ بودن.
   نور پردازی خیلی بهتره و جزییات هم لایه ها و انعطاف بیشتری دارن.
   مثله انریل دو و نیم در بایوشاگ

   ۰ ۰
  2. MOHSEN f گفت:

   درسته ولی فرق انچنانی نکرده خیلی وقت پیش باید مهاجرت به سمت انریل ۴ شروع میشد دیگه گفتیم تو نسل هشتم این اتفاق می افته که مثل اینکه فعلا بیخیالش شدن!

   ۰ ۰
  3. شعیب گفت:

   این بحث که یک سازنده میگه ما سالها روی یک ورزن انجین کار کردیم و الان از اون بهتر از همه خروجی میگیریم رو قبول دارم.مثلا اسپلینترسل بلک لیست با انریل ۲.۵ ساخته شده! ولی کیفیت ش از خیلی انجین های قویتر بهتر هست

   ۰ ۰
  4. Amir.M گفت:

   شعر نگو عمو جان :lol:

   ۰ ۰
  5. محسن حالت خوبه ؟؟؟ :|
   گرافیک فوق العادس :|

   ۰ ۰
  6. MOHSEN f گفت:

   جزییات شهر خوبه نور پردازی هم با اینکه یکم اغراق شدست ولی خوبه!
   انصافا تو از یه بازی نسل هشتمی همچین فیزیکی یا همچین تخریب پذیری رو انتظار داری!؟ :|
   تو همین عکس هایی که گذاشتی به افکت بارون نگاه کن اخه انصافا چیه اخه!
   کیفیت بافت ها هم که دیگه اخرشه
   (تو همون عکس اول به کیفیت بافت ساختمون ها دقت کن)
   والا سعید من نمیدونم چجوری به این گرافیک میگی فوق العاده چون گرافیک بازی هایی مثل کیلزون یا بتل ۴ یا اینفیمس فوق العاده هستن!
   انصافا یه مقایسه بین گرافیک این و اینفیمس بکن ببین واقعا چقدر تفاوت هست!

   ۰ ۰
  7. TOMAS گفت:

   عکس اول به نظرم concept art هست… شما باید تریلر نگا کنی نه تصاویر
   شما به صدای بارون و قطراتی که روی لباس بتمن سرازیر میشه دقت کن!
   البته من فن بتمن نیستم اما خب واقعیت که نمیشه انکار کرد…مطمئنم راک واسه این بازی نهایت استفاده از انریل ۳ میبره و به قول معروف شیرش میکشه…

   ۰ ۰
  8. عکس اول کانسپت ارته !

   ۰ ۰
  9. MOHSEN f گفت:

   باشه!!! :lol:

   ۰ ۰
  10. FALL OF DREAM گفت:

   نسل هفتمی…:دی!
   برادر من زمان پروسه ی ساخت هنوز انریل ۴ بصورت بهینه و کامل نمیتونست در خدمته اعضای تیم باشه و چون راکستدی با نسخه ی سوم (انریل ۳)خو گرفته و از هر سازنده ی دیگه ای میتونه شیره ی اونو بکشه و اشنایی کامل داره دست به این انتخاب زدن…!در ضمن انریل ۳ نیستش موتور این نسخه و یه نسخه ی ارتقا یافته و بهینه شده ی انریل ۳ هستش که به انریلر ۳.۵ شهرت داره…!
   نمیدونم گرافیک واوو در تصور شما به چه شکل نهفته هستش ولی عزیز نظره شخصی باشه حرفی درش نیست ولی لطفا فکت ارسال نکنید;)
   گرافیک بازی فوق العادست و به طرز غریبی خارق العاده و همگام با جو و اتمسفر گوتام هستش و نورپردازی و حجم بافت ها و کیفیت تکسچر ها باتوجه به وسعت و پالیگان های شخصیت ها جای تحسین داره و افکت ها و جزئیاتی که در کمتر عنوانی میشه پیدا کرد و نسل هشتم فقط به معنای بهبود زوایای دید و بهبود گرافیکی نیست بلکه در همه ی زمینه ها چه از نظر فنی و چه از نظر بصری هستش و باعث افزایش قابلیت ها و مکانیزم ها و مکانیک های گیم پلی و دیگر المان های میشه(همین حضور بت موبیل میتونه به اثبات این حرف کمک کنه)!

   ۰ ۰
  11. MOHSEN f گفت:

   عزیز من چند ساله دارن شیره این انجین رو میکشن تموم نشد!!؟؟
   بعدشم اگر انریل ۴ اماده نبود میرفتن سراغ یه انجین دیگه اجبار نبود که!
   اقا واقعا کیفیتت بافت ها و تکسچر ها تو این عنوان خوبه!!؟؟؟
   باو بیخیال توروخدا شما یک نگاهی به اینقیمس بنداز بعد به این بگو خوب من واقعا نمی فهمم تعریف شما از یه گرافیک خوب چیه!
   شما برو اون اولین تریلر رو ببین اصلا چیزی به نام تخریب پبذیری و فیزیک تو بازی وجود نداره(اون صحنه خورد شدن ماشین!)
   در ضمن درباره ی گرافیک بصری و هنری بازی هیچ حرفی نزدم و فوق العادس ولی از نظری فنی هیچ حرفی برای گفتن نداره!
   درباره خط اخرت موافق نیستم چون هیچ وقت (البته استثنائاتی هم داریم) محدود بودن سخت افزار نمی تونه باعث مرگ یه ایده خوب بشه اگر تو نسخه های قبل بت موبیل نبود چون سازنده ها نمی خواستن وگرنه این قضیه هیچ ربطی به نسل هشتم و هفتم نداره.

   ۰ ۰
  12. FALL OF DREAM گفت:

   دوست خوبم انکاری در رابطه با کهنه کار بودن انریل ۳ وجود نداره ولی وقتی جوابگوی خلاقیت یک استدیو میتونه باشه چرا که نه ؟!…!عزیز مگه رفتن سراغ یه انجین متغییر و تازه کار سادیه درحالی که اون انجین متغییر انریل نباشه(منظور راحتی کار با انریل هستش)اشنا شدن با موتور جدید و قابلیت های اون و خو گرفتن با اون و در نتیجه گرفتن بهترین خروجی لازم برای بازی و همگام سازی افکت ها و جلوه ها با بازی و این ریسک اصلا امکان پذیر نمیتونه باشه و تصورش هم ممکن نیست…شاید برای یه ای پی تازه وارد کار معقولی باشه ولی نه برای این سری و از طرفی دیگر اشنایی راکستدی با انریل فراتر از هر استدیوی دیگست…!
   برادر من شما داری یه استدیوی فرست پارتی رو با یه ترد پارتی مقایسه میکنی؟!(ساکرپانچ:یک پلتفرم و راکستدی:پلتفرمهای متغیر) و مدت و تمرکزی که سازنده برروی پلتفرم موردنظر اعمال میکنه تا نتیجه ی راضی کننده دریافت کنه!!اینفیموس خلاقیت و توانایی ساکرپانچ رو میرسونه و به شخصه اوقات خوشی رو باهاش داشتم و اسکرین شات های عالی رو به واسطه ی همین گرافیک عالیش گرفتم ولی مقایسه ی وسعت و جزئیات گوتام با سیاتل نمیتونه عادلانه باشه…!
   عزیز اولین تریلر یه cg هستش و شما رو به تریلر e3 رهنمود میکنم که تخریب پذیری بازی حتی در همون چند دقیقه ی کوتاه مشاهده کنی و درتخریب پذیریش هیچگونه شکی نیست ولی باید بگم که بازی ساله دیگه عرضه میشه و پولیش کردن بازی و تمرکز روی اون و مراحل ساخت به پیشرفت نزدیک میشه…!
   شما با یه تریلر چند دقیقه ای متوجه شدی حرفی برای گفتن نداره؟!دمتم گرم…
   عزیز درباره ی پاراگراف اخرت حتی میتونم ۵۰ تا خبر درباره ی این مسئله بیارم که قدرت سخت افزاری و توانایی کنسول های نسل هشتم این قابلیت رو به سازنده داده تا بت موبیل رو وارد این نسخه کنند و حتی تعداده زیادی از سازنده ها هم این مورد رو تایید کردند و توی هر اینتر ویوشون این جمله رو بکار بردن;)

   ۰ ۰
  13. PSYCHO MANTIS گفت:

   مهدی جان درست میگن محسن .
   اینا چندین سال با این موتور کار کردن.
   ریسکش نمیرزه واسه یک موتور جدید.

   ۰ ۰
  14. MOHSEN f گفت:

   داداش من با دلایل شما اگر استدیو ها تا اخر نسل ۸ هم از انریل ۳ بخوان استفاده کنن هیچ مشکلی نیست!اخه این نشد دلیل که بلاخره یک جایی باید این رویه تموم بشه یا نه!؟ نمیشه بگیم چون این استدیو با این انجین خو گرفته پس مشکلی نیست بلاخره تغییر انجین برای هر استدویی سخته ولی خوب دیگه باید این سختی رو پذیرفت دیگه!
   واقعا این دلیل دیگه خیلی مسخره شده که فلان استدیو فرست پارتی و اون یکی ترد پارتی ویه جورایی شده بهونه ای برای سازنده ها!
   این حرف زمانی درسته که شما ساکر پانچ با یه استدیو کوچیک که پشتیبان مالی درست و حسابی نداره مقایسه کنی نه که راک استدی که وارنر برادرز پشتشن.
   بعدشم برای ۱۰ پلتفرم نمیسازه که برای پی سی که ساختنش مشکلی نداره یه میمونه ایکس وان یعنی در واقع یک پلتفرم بیشتر که فکر نمی کنم برای همچین استدیویی انتظار زیادی باشه!
   درباره پاراگراف اخرت هم باید بگم که نکنه انتظار داری که خود سازنده ها بیان بگن ما خودمون از قصد بت موبیل رو تو نسخه های قبل نیووردیم!!؟؟

   ۰ ۰
  15. باو محسن عکس هایی که یکی از بچه ها بالا گذاشتو دیدی ؟؟
   خوب وقتی از همون آنریل ۳.۵ دارن قد آنریل ۴ بازی میسازن مگه مریضن عوضش کنن :| بازی اپن ورد هست و این گرافیک براش وحشتناک خوبه !!

   ۰ ۰
  16. FALL OF DREAM گفت:

   PSYCHO MANTIS@
   عزیز بنده هم اظهاراتم در همین راستا بود که به همین سادگی نمیتونن یه موتور جدید و تازه استدیو اختیار کنه و این دوست عزیزمون محتوای کامنتشون مبنی بر اینه که باید استدیو برای یه فرانچایز موتور جدید در اختیار بگیره…!
   MOHSEN f@
   دوست خوبم من هر چقدر به نقل قول های شما و محتوای کامنتتون نگاه میندازم هیچ دلیل محکمی پسندی نمیبینم و فکر میکنم یه کم به حاشیه رفتین…
   عزیز شما داری میگی چرا نرفتن سراغ انریل ۴ خدمت شما عرض کردم که زمان ساخت بازی و زمان بهره برداری بهینه از انریل ۴ با هم کاملا مغایرت دارن و تو این مدت نمیتونستن کوچ کنند به نسخه ی بعدی!شما اظهار داری که چرا نمیرن سراغ یه موتور جدید خوب عزیز وقتی یه فرانچایز تمام نسخه هاش با یه موتور بوده و راکستدی با این موتور تا سر حد مرگ اشنایی داره و همچنین داشتنی زمانی محدود بیاد یک موتور جدید رو از اول انالیز کنه و اشنایی پیدا کنه و قابلیت های مختلفش رو دریابه تا بتونه بهترین پرفورمنس از موتور بگیره و ریسک همه ی اینها به علاوه ی هماهنگ بودن ریتم و افکت ها و رنگ ها و خلق اتمسفری که انریل به وجود اورده رو بپذیره(مطمئنا هیچ وقت هیچ استدیو به این اشتباه دچار نمیشه)!من حرفی درباره ی ارتقا یافتن موتور ندارم ولی باید دلیل منطقی داشته باشه و تاوقتی که استدیو بتونه طرفدارا و همه رو با همین انریل ۳.۵ راضی نگه داره و بازهم یکی از پرچمداران سال بعد باشه و درضمن عزیز موتور بهینه شده و ارتقا یافتست همون انریل چند سال پیش نیست با این وجود چرا که نه؟!…مطمئن باش برای ip بعدی راکستدی موتور تغییر میکنه…!
   عزیز بهونه برای سازنده ها!!!فکر نمیکنم مطمئنم این نظر شخصیه شماست!شما داری میگی وارنر پشته راکستدی…عزیز وارنر یه ناشری بیش نیست و مطمئن باش ساکرپانچ بیشتر از راکستدی از سونی تغذیه نکنه کمتر نمیکنه!استدیوی فرست پارتی به این معنیه که هزینه و بودجه ی ساخت کاملا متعلق به شرکته اونم هر شرکتی نه سونی که بهترین فرست پارتی هارو داره و این حرف کاملا نادرسته…!
   دوست خوبم شما در نظر بگیر تمرکز سازنده در مدت زمان ساخت کاملا بر روی یه پلتفرمه و فقط بر روی اون کار میکنه ولی راکستدی روی ۳ تا اونم کنسول های تازه وارد و نوپا…!زمانی کار سازنده سادست که لیدپلتفرم عنوانش pc باشه و اولویت بعد برای کنسول ها باشه و سازنده باید کیفیت یکسانی رو تو این بهبوهه ی جنجال ها روی پلتفرم های مختلف به عمل بیاره و هر کدوم از این پلتفرم هایی که نام بردی یک تیم جدا میخوان…!
   در ضمن موتور ساکرپانچ یک انجین داخلیه و به دست خوده اعضا به عمل اومده ولی موتور انریل عمومیه;)
   در مورد قمست اخر اظهارات دوست داشتنیت هم نمیتونم حرفی بزنم چون دلیل محکمی براین اصل نیاوردی و فقط بر پایه ی اگر,اما,شاید…!
   از دوستان عذر میخوام بسی طولانی شد*:دی!

   ۰ ۰
  17. PSYCHO MANTIS گفت:

   نه شما اشتباه گرفتی!!
   منظورم این بود که شما درست میگی!!!

   ۰ ۰
  18. MOHSEN f گفت:

   دوستان بیخیال مثل اینکه این بحث به جایی نمیرسه بهترین کار صبر کردن برای انتشار بازی هست تا ببینیم راک استدی چی کار کرده با انریل!

   ۰ ۰
 15. TOMAS گفت:

  شماها بیش از حد نا امیدین… حقیقتش من از نسخه اول بازی لذت بیشتری برم تا دومی…
  این هم بی نقص میشه ضمن ابنکه باید گرافیک با جزئیات نگاه کرد نه کلی او وقت متوجه میشین خیلی سرتر از قسمتهای قبله و پیشرفت داشته

  ۰ ۰
 16. KILLZONE 4 گفت:

  عالی بود
  تا حالا سری بتمنو بازی نکردم

  ۰ ۰
 17. BATMAN LOVE گفت:

  خسته نباشید
  بدجوری منتظر این بازی ام
  فقط یه موردی فکرم درگیر کرده؟!
  مگه بتلفیلد، آنچارتد، اساسین و یه سری بازیهای دیگه نسخه سوم و چهارم نداشتن؟!
  حالا که نوبت به بتمن رسید گیردادنها شروع شد!
  در کل امید زیادی به این بازی دارم
  فقط کافیه به پیشرفتی که لباس بتمن داشته دقت کنید، بقیه موارد هم جای خود

  ۰ ۰
 18. PSYCHO MANTIS گفت:

  “در پایان دنیا تنها یک چیز است که باقی می ماند.فراموشی”
  “از چی میترسی؟؟؟ مردن تو این چاه مستراح شهری؟”
  “-چیه؟؟ به قوانینت پایداری؟
  -من فقط یک قانون دارم.”
  “متوجه نیستی؟ من قصد ندارم به تو آسیب بزنم.نمیخوام تهش یکی مون اون یکی رو بکشه.
  ولی هردو می دونیم که راه دگ ای نداریم.شاید امشب مشخص بشه.شاید این اخرین محلت ما
  برای یافتن راه حل باشه.وگرنه که هردو مون به مرگ نزدیک میشیم.نباید اینجوری به اتمام برسه.
  من نمیدونم که چه چیزی زندگیت رو از هم پاشید.ولی چه کسی می دونه؟ شاید من هم سهمی در
  نابودیه زندگیت داشتم.می تونم بهت کمک کنم.میتونستیم یار هم باشیم.هنوزم میشه کمکت کنم.
  نیازی به تنهایی نیست.ما نباید به فکر کشتن هم باشیم.
  نظرت چیه؟”
  “بتمن تمام زندگی من خاکستریه….بخاطر همین تو هیچوقت منو درک نمی کنی.”
  می گویند شهری است در دنیا وجود دارد.
  شهری که پر است از هر چیزی جز انصاف.
  جز شرافت.جز خوبی.
  می گویند آن شهر معادل فساد، جرم، قتل و دزدیست.
  می گویند نام آن شهر گاتهام است.
  خفاش ها موجودات زشتی هستند.
  و البته ترسناک.
  “انسانی” از جنس ترس بر می خیزد. می خواهد سایه ی ترسش را بر کسانی نقاشی کند.
  تا دیگران سایه ی ترسشان را پاک کنند.سایه ای که سال هاست بر سر مردمان مظلوم کشیده شده اند.
  تنها یک قانون دارد.تنها یک نام دارد.تنها یک خانه دارد.تنها یک شغل دارد.
  می گویند نیرویی ندارد.تار نمی زند.پرواز نمی کند. لیزر نمی زند. رنگ پوستش نیز آبی نیست!
  پس این شخص قهرمان است؟
  بله.قهرمانی فقط به قدرت نیست.
  او اول عقلش را می شناسد بعد دست هایش را.
  اول فکر می کند بعد عمل می کند.
  اول می شنود بعد می بیند.
  خسته است…خسته.
  اما همیشه آماده است.همیشه از جان مایه میگذارد.
  تنها برای یک چیز:
  حفاظت
  از چی؟
  چیزی که به آن اعتقاد دارد.چیزی که خیلی ها درک نمی کنند.
  نیکی.
  او قهرمان ما نیست.او یک نگهبان خاموش است.
  یک محافظ پاسدار.
  شوالیه ی تاریکی.
  ———————–
  ممنون از دوستم سعید جان که با مطلب فوق العادشان امسب ما را ساختنو. :X
  بشخصه تنها قهرمانی که می شناسم و فقط با او همدردی میکنم بت من است.
  شاید هیچ کسی نداند چقدر رنج کشیده است.
  آرکهم نایت، پایان دهنده سری شاهکار.
  امیدی به این اثر ندارم.
  ففط بیک دلیل:شوالیه ی آرکهم.

  ۱ ۰
  1. به به :X کامنتای پربار مبین همیشه خوندنیه :X :D

   ۰ ۰
 19. تشکر!!اولین نگاه این باشه دیگه پیش نمایش چی میشه :X :D

  ۰ ۰
 20. Nate Drake گفت:

  متاسفانه در سالِ بدی عرضه میشه و احتمال گوتی شدنش بسیار کمه! با اینکه عنوان شاهکاریه اما در مقابل عظمت عناوینی همچون آنچارتد ۴ به جایی نخواهد رسید

  ۰ ۰
 21. I AM ALONE گفت:

  آقا دمت گرم با کل پیش نمایش حسابی حال کردیم
  این AK نه تنها کاندید بهترین بازی سال میشه بلکه تاریخی هم خواهد شد و جزو برترین ها میشه…
  فقط یه نکته: باو تو رو خدا اینقدر نگید اوریجینز ناامید کننده بود!
  دلیل نمیشه چون منقدین بازی رو کوبوندن بگیم ناامید کننده بود
  درسته به AC نمی رسید ولی به نظر من از AA بهتر هم ظاهر شد!
  با تشکر

  ۱ ۰
 22. سلام دوستان
  امیدوارم حالم خوب باشه و بتونم برای این بازی دمو دسگاهو تهیه کنم
  حیف شد .
  یه سکانس پایانی زیبا واسه این بازی دارم اما حیف که نمی تونم به گوش سازنده ها برسونم .
  این بازی بیشتر از هرچیزی باید روی داستان تمرکز کنه . چون گیم پلی ماندگاره .
  نمی دونم بچه ها اما واقعا کرایسیس و کیلزون داستان خوبی داشتند :-/
  شاید … بازم می گم شاید دانای کل بر داستان نو اوری کنه هر چند کت وومن وجود داشت .
  و ما در نقش کسی دیگر ظاهر شویم

  ۰ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   کیلزون رو نمیدونم ولی داستان کرایسیس با توجه به سبکش خوب بود!

   ۱ ۰
 23. pyro گفت:

  فقط امیدوارم که واقعاً یه سه گانه باشه و دیگه شاهد نسخه های دیگه از بازی نباشیم و WB دیگه از بتمن بکشه بیرون :|

  ۰ ۰
  1. BATMAN گفت:

   خدا نکنه ! فکرش کن یروز بگن سری متال گیر به پایان میرسه و باید با شخصیت سالید اسنیک خداحافظی کرد! قطعا خبر تلخی میشه برای طرفدارها
   حالا در مورد بتمن، اون وقت طرفدارایی مثل من باید دلشون به چی خوش کنن ؟!
   بتمن تو لیست بازیهام رتبه اول داره، رتبه دوم هم اختصاص داره به pop و در رتبه های بعدی هم بازیهای دیگه
   بهت قول میدم wb هیچ وقت ابرقهرمان محبوبش رها نمیکنه، یعنی عقلش از دست نداده
   معقول اینه که هر ۲ یا ۳ سال یکبار برای طرفدارهایی مثل من که تعدادشون هم کم نیست نسخه ای از بتمن منتشر شه

   ۰ ۰
  2. PSYCHO MANTIS گفت:

   با داستان سالد خدافظی کردیم….
   شش سال پیش :((

   ۰ ۰
 24. PSYCHO MANTIS گفت:

  هنوز هم ایمان دارم جوکر زنده است.
  به قول خودش اون اصلا دیوانه نیست.فقط عقلش یک جور دیگریست!
  همانطور که ما نقشه ی شهر ارکهم را در تیمارستان دیدیم…
  همانطور که در ارکهم سیتی اسکر کرو رو یافتیم…
  و همانطور که قطعه پازل هایی از زنده بودن جوکر را کشف و پیدا کردیم..
  جوکر نقشه دارد.
  —————-
  آرکهم نایت.ساخته ی دست راک استدی.
  ساخته ی دست راک استدی؟؟؟
  خب…خیر.
  شخصیتی قدیمی در لباسی جدید.
  برای جلوگیری از اسپویل ان را جدید خواننده اند.
  نکته:جوکر درونش است؟ راز الغول؟
  با توجه به اینکه هیچ یک در نسخه ی قبل نمردند میتوانند در نقش ارکهم نایت باشند.
  بخصوث نقشه ی راز الغول که بعد مدتی کشف شد تنها در شهر ارکهم نبوده است.
  اسکر کرو پلن بی راز؟
  ارواکل یا باربارا گوردون.
  در نسخه ی قبلی نیز بر روی ویلچر بودند ایشون.
  دست گلو هدیه ای بهتر از این مگر می شود از جوکر دریافت کرد؟
  بتمن شکست های زیادی داشته است.
  همه ی شکست ها حتما باید به عنوان گیم اور و یا مردن کسی ختم شود؟
  شاید از نظر ظاهری بشود نامش را برد گذاشت.
  اما باطنن بروس کم شکست نخورده است.
  بزرگترین شکستش نیز مرگ جوکر بود.
  در این نسخه چه شکستی در انتظارمان است؟
  مرگ بتمن؟( دقت کنید بتمن نه بروس وین )
  همانند سه گانه ی نولان؟ نه.
  نمیشود پایان را پیش بینی کرد.
  چون با بتمن سروکار داریم نه با دیگران.

  ۰ ۰
 25. FALL OF DREAM گفت:

  بی شک راکستدی مستحکم ترین دلیل داشتن پایانی با شکوه برای ارکهام و این سری هستش که با شناختی از این استدیو دارم به بهترین شکل این پروسرو به پایان میرسونه وتوانایی خودش در اندینگ فرانچایزی به بزرگی این سری اثبات میکنه…!
  “never abandon this city of fate”
  تخریب پذیری در بطن تریلر فوق العاده بود و از طرفی متعجب کننده باتوجه به وسعت گوتام و موتور بازی و سمفونی ای از نورپردازی و افکت های خارق العاده و تم و اتمسفر تاریک این نسخه و تعجب میکنم که چطور به عنوان یک نکته ی منفی یاد شده…!
  موتور این نسخه هم بهینه شده و ارتقا یافته ی انریل ۳ هستش که به شکلی اون رو میشه انریل ۳.۵ خطاب نمود(شباهت اتمسفر و نورپردازی و گرافیک و اپشن هاو افکت های رنگ ها به دموی سامارتین اپیک) و فقط تغییراتی در اون به وجود اومده و راکستدی نقشی در ساختش نداشته…!
  در رابطه با اوریجین هم باید در نظر گرفت که استدیو سازنده تفییر کرده بود و این نسخه یه اسپین اف از این سری به حساب می اومد و دلیل ضعف اون هم عجله کردن وارنر بر این نسخه بود که علارغم مشکلات فنی و کم و کاستی هایی که برای اینس نسخه به وجود امده بود اون رو به تاخیر نینداخت و موجب به وجود امدن ضعف هایی در این نسخه شد و باید بگم اوریجن با این همه نقطه ضعف ولی فکر نمیکنم سیستم گیم پلی این نسخه به عنوان یه نکته ی منفی ازش یاد بشه چون در این سری در اوج خودش بود و به بهینه ترین شکل کامل پیاده سازی شده بود و این نکته نقطه ی قوت اوریجین حساب میشه…!
  No More Hope … No More Batman” این جمله هم از نقل قول های اسکرکرو گرفته شده و تا بدین لحظه صدای ارکهام نایت به گوش نرسیده و صدای ارکهام نایت به تن صدای رباتیکی شباهت داره و همونطور که اون دوستمون اشاره کردن در اخر تریلر صدای شلیک گلوله از پیستول ارکهام نایت نبود چون ارکهام نایت تو طول بازی حق کشتن بتمن رو نداره و به دستور اسکرکرو باید اون رو به اسکرکرو تحویل بده و همچنین یه سرباز نظامی در جنگ بوده که از توانایی های رزمی و قدرت بدنی بالایی برخوردار هستش و به همین دلیل به بدمن اصلی این سناریو تبدیل شده و کینه ی قدیمی و کهنه ای از بتمن داره که به موقعش به تسویه حساب خواهد پرداخت و یه جورایی برای اسکرکرو خدمت میکنه…!
  “How many more bones would you crush”
  “How many lives will you destroy in pursuit of what you call justice”
  “You are the product of everything you fear, violence, darkness, helplessness”
  “all that remains is for you to watch as i drag your beloved gotham into oblivion”
  منتظر جهنمی سوزان در گوتام باید بود*
  ممنون

  ۱ ۰
  1. مطمئنی ؟ چوم صداشون با هم فرق داشتا :-?

   ۰ ۰
 26. Vahid گفت:

  ممنون به خاطر این مطلب.
  فقط نکته ای که این جا هست من هنوز اثری از نوآوری نمی بینم توی این بازی. یعنی راستش رو بخواید تهش آخر تنها خلاقیت سازنده ها همون اضافه کردن BatMobile بوده. دیگه چی؟
  Fear Takedown شده نوآوری؟! LOL از کی تا حالا یه QTE یا دکمه زنی ساده می شه نوآوری اونم زمانی که همه گیمر ها ازش متنفرن و سازنده ها هم تا جای ممکن ازش دوری می کنن؟!
  تو نسخه ی اول مخفیانه می رفتی پشت سر دشمن و طرف رو با یه دکمه TK می کردی، توی AC بعضی وقتا به جای یه نفر، دو نفر پشت شون بهت بود و بازم تنها زحمت TK کردن شون فشار دادن یه دکمه بود حالا به جای دو تا دشمن، شدن سه تا! به این می گن نوآوری دیگه، نه؟!
  من ۳ تا چیز از بازی می خوام تا بهش بگم کاندید بازی سال:
  ۱- Combat عمیق تر و واقع گرایانه تر:
  واقعاً حیفه بازی با این پتانسیل! مبارزات این قدر افتضاح؟ این همه گجت های خفن داره بتمن ولی هیچ کدوم کاربردی توی مبارزات ندارن. مبارزات به شدت H&Sـی و بیش از حد پُر سرعته. بعضی وقتا می شه به دشمنی که ۳-۴ متر اون ور تر ایستاده حمله کرد و با یه ضربه ناک آوتش کرد! این پر سرعت بودن بیش از حد مبارزات و تمرکز مسخره روی تعداد بیش از حد زیاد دشمنا باعث شده مبارزات به جای این که تاکتیکی و عمیق باشه بیشتر بر مبنای کلیک کردن های پشت سر هم و بدون دقت باشه. وقتی قراره توی یه صحنه با ۵۰ تا دشمن بجنگیم دیگه مشخصه مبارزات قراره چه طور باشه!
  مثلاً توی بازی می شه با یکی از گجت های بتمن دشمنای مسلح (که سخت ترین دشمنای بتمن هستن) رو خلع سلاح کرد ولی عملاً این روش هیچ وقت (حداقل توی دو نسخه ی اول که من بازی کردم) کاربردی نداشته در حالی که این روش باید مبنای اصلی درگیر شدن با دشمنای مسلح می بود.

  ۲- Boss Battle های بهتر:
  توی AA تقریباً هیچ باس فایت خوبی نبود به خصوص از همه بدتر این که وسط مبارزه با جوکر (مثلاً آخرین باس بازی)، بازی خودش بهت می گفت باید چی کار کنی و چه طور شکستش بدی! توی AC هم به جز مستر فریز باس خوب دیگه ای وجود نداشت و همه شون توی فشار دادن چند تا دکمه تو زمان مناسب خلاصه می شد.
  شنیدم توی Arkham Origins این مشکل رفع شده. امیدوارم این بار دیگه مثل دو نسخه ی اول نباشه که باس فایت ها توی یه دکمه زنی ساده خلاصه می شد.

  ۳- داستان بهتر و منسجم تر و متفاوت تر:
  این یکی رو بعید می دونم بتونن برآوُرده کنن! داستان AA نسبتاً خوب بود اما AC بازم از AA وضعیتش بدتر شد. تمرکز زیاد توی تخیلی کردن داستان و توهم های متوالی، هندی بازی هایی مثل شکستن دست بند و (آزاد شدن بروس وین) و بی عرضه بازی های بیش از حد آدم خوب ها و … چیزایی از این قبیل خیلی تو ذوق می زد.
  من داستان تاریک و واقع گرایانه می خوام، یاس و نا امیدی واقعی توی داستان می خوام، شخصیت های کم اما محوری می خوام نه شونصد تا کاراکتر که هر کدوم به زور توی یکی دو تا سکانس می بینیم شون.
  از همه مهم تر واقع گرایی برام خیلی اهمیت داره. نه مثل AA صد بار جوکر و هارلی کویین رو زندانی می کنی بعد دوباره فرار می کنن یا مثلاً کمیسر گردون رو آزاد می کنی بعد مثل احمق ها دوباره می افته توی تله ی دارودسته ی جوکر و هارلی کویین! کاراکتر ها هر کدوم باید ابهت خاص خودشون رو داشته باشن، اگه لازم باشه باید بمیرن و یا هر بلایی سرشون بیاد (AA)و …

  اگه این ۳ تا مشکل، مرتفع بشه اون موقع Batman واسه من می شه کاندید بازی سال.

  ۰ ۲
  1. Assasins Fall گفت:

   آقا همون بت مبیل میدونی چه عمقی به بازی اضافه میکنه؟
   به راکستدی اعتماد داشته باشید. این استدیو جز شاهکار ساختن کار دیگری بلد نیست :X

   ۰ ۰
  2. موافقم :-D :-D

   ۰ ۰
  3. Sephiroth گفت:

   به نکات جالبی اشاره کردید, چون همه حرفاتون درست هست به نظرم اما کمتر کسی پیدا میشه ایرادات بازی رو بگه به صرف متا و یا خوب بودن نسخ قبلی. باس فایتهای بازی تو Origins بیشتر و متنوع تر شده بودن اما فقط دو دقیقه اول مبارزه جذاب بود بقیش تکراری. مبارزه با deathstroke اولش جالبه ولی بعد همش یه لوپ تکرار میشه مدارم تا health bar باس تموم بشه. به قولی باس فایتها اصلا عمق ندارن.

   ۰ ۰
  4. PSYCHO MANTIS گفت:

   یه نکته ای هست که باید توجه کنید.
   سیستم مبارزات بازی بر مبنای بتمن، قهرمان و کمیک و انیمیشن هست!
   برادران ما که با جول یا گرلت یا حتی اسسین که طرف نیستیم.
   با یک ابر قهرمان طرفیم.
   یک محافظ مردم.
   ببنقص ترین سیستم مبارزه همینه.چون باید اینطوری باشه!! شما شخصیتی رو در اختیار دارید که بسیار قوی تر از دشمنان معمولیه.ناسلماتی بتمنه! کلی فنون بلده و چندین سال تلاش و تمرین کرده.
   سلاح ها و ایتم های فوق العاده ساخته.
   اگه قرار باشه بازی مثه دارک سولز باشه یه ادم از خدا بیخبری که اینو انجام داده میگه:مسخره ها! خیر سرمون یعنی بتمنیم کلی ماسماسک داریم چارتا فن بلدیم یعنی مثلا قهرمانیم!!! بعد با سه ضربه نفله مون میکنن؟؟
   سیستم مبارزات که بی نقصه بینقص هستش.
   تمام ایتم های بتمن داخلش کارایی دارن.حالا وحید جان شما اینجوری فک میکنید.
   بنده که از تمام وسایل کاملا استفاده کردم و کمبو های تا ۵۰۰ در چلنج مپ ها زدم.فقط هم بخاطر استفاده از وسایل عالی بتمن که کاملا در مبارزات کارایی دارن .

   ۱ ۰
  5. Assasins Fall گفت:

   کااااااااااااااااااااااملا موافقم :X
   ولی خوب پیشرفت و گسترش دادن این سیستم مبارزه هم لازمه که اونم با توجه به نام سازنده بازی ایشالا حاصل میشه :X :X

   ۰ ۰
  6. Amir.M گفت:

   :D کامنتمون چقد شبیه هم شد . به قل تو مثه اینکه فقط بتمن وجه اشتراکمونه :lol:

   ۰ ۰
  7. kamyab گفت:

   بله…..اتفاقا یکی از خوبی های فیلم بتمن همین واقعی بودنش هست یعنی اتفاقاتی که در فیلم رخ میده و حرکات و فنونی که بتمن انجام میده همشون واقع گرایانه و قابل باور هستند و این حسو به مخاطب القا میکنه که بتمن هم مانند همه انسانهای دیگر صدمه میبینه و داغون میشه برای همینه که آدم میتونه باهاش همذات پنداری بکنه. سوپرمن که نیست هیچ بلایی سرش نیاد و قدرت های ماورا طبیعی داشته باشه… مثل همه آدمهای دیگه از گوشت و استخون هستش.به نظرمن بازیش هم باید همینجوری باشه یعنی کمی چاشنی واقعیت توش باشه و یه طوری نباشه که به طرف حس تخیلی بودن دست بده البته بنده با سیستم مبارزاتش هیچ مشکلی ندارم ولی آقا وحید راست میگن مبارزاتش بعضی وقتا خیلی تخیلی میشه و تنها با چندتا دکمه پشت سر هم و جهت گیری مناسب میشه اصن صدمه ندید(البته مواقعی که نوع دشمن ها زیاد میشه مثلا یکی چاقو دستشه و اون یکی سپر داره و…واقعا سخت میشه ولی اگر همشون مثلا یه نوع باشن اگر تعدادشون ۱۰۰ نفر هم بشه شکست دادنشون خیلی راحته). باید مبارزات را سنگینتر کنند و همچنین هوش مصنوعی ارتقا دهند

   ۰ ۰
  8. Amir.M گفت:

   با فیر تیک داون تا حدودی موافقم اما با اضافه شدن گجت های مختلف می شه خیلی سناریو برای گیم پلی بازی ساخت (همونطور که AC با همین فورمول ساده بهترین بازی سال خودش شد)
   مبارزات افتضاخ :|
   المان های اصلی مبارزاتی که تو این بازی پیاده شده رو الان داریم تو اکثر بازی ها می بینیم اگه به بخش چلنج هم بری خواهی دید که ترکیب چن کلاس از دشمنا چقد زجر آور می شه . در ضمن ما با بتمن سروکار داریم قرار نیست به سبک دارک سولز برای کشتن یه نفر ۱۰ بار ترای اگن کنیم ک
   در مورد خلع سلا که گفتی بی کاربرده . سلاح Batclaw تو هر سه شماه ی بازی بود که با همشونم می شد خلع سلاح کرد به شدت هم کاربردی بود . علاوه بر اون یه هکر سلاح هم بود که اسلحه ها رو خراب می کرد(به صورت آپگرید اضافه می شد) .(این برای بخش مخفی کاری)
   تو بخش کمبت هم به جرئت می گم Batclaw و Batrang یکی از کاربردی ترین گجت ها برام بودن چجوری می گی بی کاربرده ؟ :/
   Boss ها هم توی نسخه ی اوریجینز خیلی عالی عمل کردن صد در صد راک استدی از این باس ها تاثیر خواهد گرفت
   نسخه ی اوریجینز به نظرم بهترین داستانو تو سری داشت حتما اونو بازی کن . داستان AA تا حدودی تخیلی بود اما داستان AC به شدت واقع گرایانه بود به جز اون تیکه ی سولومان گراندی

   ۱ ۰
  9. kamyab گفت:

   بله برای همین بود مبارزات اساسین ۳ اینقدر راحت و آبکی شده بود(در اساسین ۳ هم با یک دکمه خیلی راحت ضربات رو دفع میکرد)…ما که نمیگیم مثل دارک سولز بشه میگیم یخورده واقعیتر بشه

   ۰ ۱
  10. Amir.M گفت:

   حالا اگه اساسین نتونسته اینو خوب پیاده کنه از بی عرضگی سازنده هاست (هرچند من با مبارزاتش مشکلی نداشتم خیلی اصولی تر از شماره های قبلی خودش هم بود)
   خیلی از طرفدارا و مخاطبا های این بازی با این سبک مبارزاتی خو گرفتن و تغییر سبک مبارزه یعنی Epic Fail

   ۰ ۰
  11. FALL OF DREAM گفت:

   Vahid@
   دوست عزیز از همین کامنت مطمئن شدم با دنیای تاریک و اتمسفره بتمن و کمیک ها اشنایی نداری (بد برداشت نشه)!
   دوست خوبم اینی که شما انتظار داری باید بهش لقب یه نیو ای پی رو داد و این شوالیه ی تکرار نشدنی از دل dc و کمیک بوک ها و استوری های سوپر قهرمانی نشات یگیره و سناریوی بتمن از بدو تولد به همین شکل بوده و سه گانه ی نولان هم کمی تا حدودی با اصالت این شوالیه متغییر بوده ولی کریستوفر نولان خوب از پسش بر اومده بود!!!همون طور که دوست نینتندویی PSYCHO فرمود…!

   ۰ ۰
 27. GH@ST گفت:

  امیدوارم اونجوری ک تو کامنتای بالای میگفتن بتمن آخر داستان میمیره نشه
  البته یه دلیلی هم که میشه گفت راک استدی نمیزاره بتمن بمیره اینه ک کلی ماموریت فرعی تو بازی هست و بعد از دااستان بازی کننده باید به اونا بپردازه
  امیدوارم تاخیر بخوره تا با خیال راحت بشینم پای کنکور
  ————————————————————-
  بابت مقاله هم تشکر
  فوق العاده بود =D =D =D

  ۱ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   با احترام به نظر شما:
   فرمانده شپرد :X :X :X هم مرد ولی در اوج!!!اتفاقا بعد از مردنش هم بازی برگشت به قبل از شروع مرحله آخر (قبل از مردنش) و میشد در نورمندی با شپرد گردش کرد و …!فک نمیکنم اینطوری بشه نتیجه گیری کرد.

   ۱ ۰
  2. GH@ST گفت:

   راستشو بخوام بگم مرگ بتمنو اصن دوست ندارم
   سر همین موضوع فرمانده شپرد هم کلی اعصابم داغون شد
   ;) ;)

   ۰ ۰
 28. mostafa133 گفت:

  بسیار متشکرم .خیلی عالی بود. =D
  ولی اول باید بگم به نظرم Arkham Origins اصلا یه فاجعه نبود و اصلا منطق این انتقادات شدید رو درک نمیکنم.درسته گیم پلی تکراری بود ولی سیر داستانی قابل قبولی داشت.به هر حال نباید ازش انتظار یه شاهکار رو داشت و فکر میکنم فدای زیادی خوب بودن AC و انتظارات بالا شد.
  در مورد نسخه آینده گرافیک خارق العاده،شهر وسیع تر،ماموریت های فرعی گسترده تر و بخصوص بتموبیل نوید یه بازی عالی رو میدن.گیم پلی بازی AC واقعا عالی بود و با اضافه شدن همین چند مورد بهتر هم میشه قطعا.فقط میمونه خط داستانی و شخصیت پردازیش که به نظرم سخته دربارش نظر داد و ترجیح میدم که به راک استدی اعتماد کنم.
  $Pc

  ۱ ۰
 29. PSYCHO MANTIS گفت:

  عاقا تایید کن.جان خانوادت تایید کن.جان بچه هات تایید کن :|

  ۰ ۰
 30. BATMAN گفت:

  قابل توجه مدیران) نام کاربریم به BATMAN تغییر دادم
  یعنی از همون ابتدا همین نام مد نظرم بود اما اشکالی پیش اومد و نتونستم، بنابراین کلمه LOVE رو بهش اضافه کردم
  “این پست نیازی به تائید شدن ندارد و صرفا جهت اطلاع میباشد”

  ۰ ۰
  1. GH@ST گفت:

   WHAT؟

   ۰ ۰
 31. homer گفت:

  اقا شرمنده اینجا می پرسم ولی کسی یه سایت خوب نمیدونه به ما بگه برای دانلود steam میخوام dota 2 بازی کنم هر جا رفتم خراب بود

  ۰ ۰
 32. از همه کسایی که تشکر کردن تشکر می کنم ! :X :mrgreen:
  قابلتونو نداشت ! کاربرای دیبازی ارزش بهترینا رو دارن !! :X شرمنده ایم نمی تونیم بهترینا رو براتون درس کنیم … :>

  ۰ ۰
 33. Ulfric گفت:

  تا الان بازی فوق العاده ضاهر شده و دومین بازی مورد انتظار من برای سال بعده( بازی ۲۰۱۵ میاد دیگه؟! :D )
  فقط برخلاف خیلی ها از Batmobile خوشم نیومد.تو تریلر E3 اگه دقت کنید وقتی که بتمن داره با Batmobile به دشمن تیر اندازی می کنه بازی به هر چیزی شباهت داره الا بتمن! مخصوصا کنترل بد ماشین هنگام تیر اندازی خیلی تو ذوق میزد (یاد نسل شش افتادم).البته تا خودم تجربه نکنم نمیتونم نظر قطعی بدم.
  اولین نگاه خیلی خوبی بود،ممنون.

  ۰ ۰
 34. حیف که catwoman و nightwing نیستند :cry:

  ۰ ۰
 35. sepehr2012 گفت:

  خیلی هم عالی
  مقاله خوب بازی خوب
  ببینیم چی میشود
  باشد که رستگار شویم…

  ۰ ۰
 36. شششششششششششششششیره

  بالاست پرچم :D :D :D :D :D

  ۰ ۰
 37. bijan joker گفت:

  فوق العاده بود… با سپاس فراوان از رفیق عزیزم سعید عزیز… شدیدا با اون جمله‌ی “این بازی می تواند کلید آغازین بازی های محشر سال ۲۰۱۵ باشد” موافقم، همیشه گفتم برای من که در نسل جدید هنوز عنوان گردن کلفتی دیده نمیشه به غیر از همین خداحافظی باشکوه بتمن. خیلی حرفها در مورد قسمت سوم دارم که فکر می‌کنم بارها بهشون اشاره کردم (برای خودم بهترین اتفاق همون قضیه

  ۰ ۰
 38. bijan joker گفت:

  فوق العاده بود… با سپاس فراوان از رفیق عزیزم سعید عزیز… شدیدا با اون جمله‌ی “این بازی می تواند کلید آغازین بازی های محشر سال ۲۰۱۵ باشد” موافقم، همیشه گفتم برای من که در نسل جدید هنوز عنوان گردن کلفتی دیده نمیشه به غیر از همین خداحافظی باشکوه بتمن. خیلی حرفها در مورد قسمت سوم دارم که فکر می‌کنم بارها بهشون اشاره کردم (برای خودم بهترین اتفاق همون قضیه پیش‌بینی Batmobile و شخصیت منفی اصلی و … بود)، اما در حالت کلی به نظر من تکرار کردن موفقیت Arkham City که از نظر من هیچ نکته‌ی مفنی‌ای نداشت و همه‌چیزش در بهترین حالت قرار داشت بسیار بسیار کار دشواری هست که امیدوارم بتونه عملی بشه. تنها نکته منفی این قسمت -تا قبل از این- به نظرم استفاده نکردن از Unreal Engine 4 بود که الانه که دیدگاه‌های رفقا در این مورد رو خوندم نظرم عوض شد و این نکته رو هم دیگه منفی نمی‌بینم، پس اینبار هم همه چیز برای بهترین شدن آمادست…
  باز هم ممنون از سعید عزیز…

  ___________
  ( Interstellar )

  ۰ ۰
 39. amir193 گفت:

  هیچ حرف اضافی نمی زنم و حتی اعتراض هم نمی کنم و فقط منتظر انتشار بازی می مونم :D

  ۰ ۰
 40. BATMAN گفت:

  کاش زودتر system requirements بازی منتشر شه

  ۱ ۰
 41. واقعا بابت این مقاله عالی ممنون….
  Batman Arkham Asylum عالی بود…. Batman Arkham City بی نظیر بود… اون یکی اصلا جزء سه گانه محسوب نمی شد و همین طور الکی اومد. و حالا سه گانه با اومدن شاهکار به پایان می رسه…

  ۰ ۰
  1. Yamato گفت:

   البته درسته که Arkham Origins در مقابل AC و AA حرفی برای گفتن نداشت اما باز هم در سیستم مبارزه بد عمل نکرد!

   ۰ ۰
 42. Yamato گفت:

  با تشکر فراوان…
  زیبا بود
  این عنوان بدون شک به یک شاهکار تبدیل خواهد شد…

  ۰ ۰