توسط محمد حسین کریمی در ۲ تیر ۱۳۹۳ , ۲۲:۴۱

جواب سوال یک کلمه است “بله”، بازی Witcher 3 عنوانی است که بر خلاف خیلی از نقش اَفرینی ها(صد درصد منظور خاصی وجود دارد) علاوه بر روایت خارق العاده داستان شامل گیمپلی پیچیده و چالش برانگیزی می شود و ساعت ها شما را سرگرم خواهد کرد.

 

اگر یک چیز هم باشد که در مورد TESV: Skyrim  – و Oblivion  قبل از اَن- عاشقش باشم حس ماجراجویانه و اکتشاف بیشتر در بازی است که باعث می شود شما در دنیایی فانتزی و خیالی غرق بشوید. شاید هنوز هیچکدام از اَن ها را تمام نکرده باشم اما بیشتر از ۲۰۰ ساعت پای اَن ها وقت گذاشته ام. اصلا شاید خط اصلی داستان بازی را دنبال نکرده باشم(مبارزه با اژدها، جلوگیری از حمله به میهن، یا هر چیزی) اما هیچوقت از ملاقات افراد عجیب و غریب بازی و نجات غریبه ها از سیاهچال ها خسته نشدم.

حال پس از دو نسخه موفق از سوی CD Projekt  عنوان Wild Hunt  قدم بعدی ژانر نقش اَفرینی می باشد که به بازیکن دنیایی باز و وسیع و یک داستان خطی ارائه می دهد. با توجه به چیزی که تا به الاَن از بازی دیده ام، ایمان قلبی دارم که The Witcher 3  در راه درستی قدم برداشته است. در ادامه خواهم گفت که به چه  دلیل عقیده دارم این عنوان می تواند یکی از بهترین ها و حتی بهترین بازی سال ۲۰۱۵ باشد.

هر یک از شهر ها همانند یک اجتماع واقعی هستند

Novigrad بزرگترین شهر نقشه است، با توجه به اشارات CD Projekt  در این شهر ۷۰۰۰ نفر ساکن هستند، کاملا هم مشخص می باشد این شهر به مناطق مختلف مجزا می شود. قسمت جالب اینجا است که با توجه به جمعیت کم کم تعداد کلیسا ها، معابد، میخانه، اصطبل و … افزایش پیدا می کند تا نیاز های جمعیت را براَورده کند، و این یک نواَوری در ژانر RPG  است. اینچنین  شهری کاملا همانند یک جامعه مجزا می باشد. در ساعات اولیه صبح ماهیگران به ماهیگیری می روند، بچه ها در خیابان به بازی کردن می پردازند، مردم نسبت به هوا و زمان واکنش نشان می دهند و چیز های جدیدی که فقط می توانید اَن ها را در Witcher WH  ببینید.

Novigrad جایی است که شخصیت اصلی بازی گرالت عقلش را به کار بیاندازد، جایی که باید در مورد دنیایی که زندگی می کند چیزهایی یاد بگیرد و ماموریت هایی انجام دهد، به جای این که فقط حرکت کند و شمشیرش را تکان دهد. اگر CD Projekt به وعده هایش عمل کند به راحتی می تواند از نظر اجتماع عناوین Mass Effect Citadel،Assassins Creed: Black Flag و GTA V: Los Santos  را کنار بزند.

بازی باعث می شود زیبایی های PC  به کنسول ها منتقل شود

به نظر نویسنده از نظر کیفیت بصری و گرافیکی The Witcher 3 یکی از بهترین بازی های E3 نه فقط ۲۰۱۴ بلکه کل تاریخ این مراسم بود. جزئیات در بازی بیداد می کند، از هیولا های زشت و بدقواره گرفته تا پری دریایی که در تریلر دیدید جزئیات خارق العاده است.  نورپردازی به طرز شگفت اَوری عالی کار شده است.

دنیای بازی تاریک است

یکی از قدرت ها و نقاط قوت دنیای سریThe Witcher  این است که همه افراد در اَن کمی نا خوشایند و عجیب و غریب هستند، این داستان Orc ها و شوالیه های متحد نیست. کارکتر ها در Witcher 3  به فکر خودشان هستند و بخاطر همین است که می گوییم در Witcher  در دنیای کثیفی قرار می گیرید. به طور مثال همانند تریلر E3  شما باید صدای یکی از شخصیت های بازی را به او برگردانید که ایده جالبی است و دنیایی را نشان می دهد که برای موفقیت در اَن باید در ازای هر چیزی پرداختی داشته باشید.

صداگذاری که در هیچ یک از عناوین نقش اَفرینی قبلی ندیده اید

رک بگویم که بازی های ژانر نقش اَفرینی صداگذاری بسیار چرت و مزخرفی دارند، اما اینجا است که باید نظرمان را تغییر دهیم.صداگذاری و گفت و گوی میان شخصیت های ویچر ۳ بسیار عالی کار شده اند جوری که طبق تریلر ها می توانیم بگوییم بهترین صداگذاری میان نقش اَفرینی ها دارند دیگر واقعا از صداگذاری بدون هیجان و خشک اسکایریم خسته شده ایم. عنوانی بزرگ در راه است.

شخصی سازی بیش از گذشته

سری The Witcher  از نظر شخصی سازی کمی محدود است چون فقط در مورد یک کارکتر است، Geralt of Rivia  بنابراین شما نمی توانید در نقش یک زن بلوند خوشکل که از قبل خودتان شخصی سازی کرده اید و دوست دارید با اَن کیف کنید قرار بگیرید. اما در نسخه سوم سری ویچر CD Projekt  شخصی سازی بیشتری برای گرالت به میان اَورده است. در بازی زره های بیشتر، جادو بیشتر و سم های بیشتری قرار دارد که اثر زیادی بر گیمپلی می گذارد.

مبارزه هایی با انعطاف بیشتر

هنوز کسی نتوانسته است عوان The Witcher 3  را بازی کند اما مطمئن باشید با مبارزات سیال و با انعطاف بیشتر رو به رو خواهید بود که باعث سرعت گیمپلی می شود. در بتمن جدید نیز نواَوری خوبی وجود داشت که به وسیله اَن گیمر بین دشمن های خود سوییچ می کرد. این دفعه در Witcher 3  یک کراس بو(Cross Bow) خواهید داشت که به جدید شدن گیمپلی کمک می کند، این دفعه تمام کننده های خشن و بیرحمانه بیشتری خواهید داشت، چی بهتر از قطع عضو های جانانه!

شما در داستان شاخه دار و ماموریت های خارق العاده غرق خواهید شد

بازی های نقش اَفرینی به راحتی بازیکنان را سوپرایز می کنند و از به راحتی بازیکن را از راه مشخص به راهی دیگر می کشد و ماموریت های متفاوت را به رخ ژانر های دیگر می کشد. جایی که داستان از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا می کند. معما هایی که در ویچر ۳ وجود خواهد داشت صد درصد ارزش حل کردن را خواهند داشت و شکار اَن ها هیولا های عجیب و غریب ارزش صرف وقت دارد. CD Projekt قول داده است که نه تنها داستان بلکه گیمپلی و نحوه بازی بازیکنان با توجه تصمیماتشان عوض خواهد شد.

من که برای بازی کردن ویچر ۳ لحظه شماری می کند و سال ۲۰۱۵ را سال این بازی تصور می کند. شما هم نظرتان را با ما در میان بگذارید.

The Witcher 3: Wild Hunt  در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۱۵ در سرتاسر جهان عرضه خواهد شد.

مترجم و نویسنده: محمد حسین کریمی

دیدگاه
۱۷۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

173 Replies to “اَیا بازی Witcher 3 می تواند تاج پادشاهی را از Skyrim بدزدد؟”

 1. psycho mantis گفت:

  کاملا با حرفاتون موافقم.
  با توجه به تجربه ی دو عنوان قبلی باید بگم قطعا این اثر میتونه انقلاب به ما کند.
  از پر استعداد ترین سازندگان دنیا میشود به همین سی دی پراجکت اشاره کرد.
  نتنها داستانی منسجم و با روایتی عالی به همراه موسیقی و صداگزاری فوق العاده به ما اراعه کردند بلکه از لحاظ جو و اتمسفر و همچنین گرافیک واقعا پر زرقو برق فوق العاده بودند!
  هرچند که محیط در بازی قبل کوچک بود اما همین مورد باعث شد که اکثر ماموریت های جانبی حالتی پخته تر و کار شده تر نسبت به دیگر بازی ها نظیر اسکایریم و risen و گوتیک( فقید ) داشته باشد.
  تنوع مینی گیم ها و کار های جانبی نیز قابل قبول بود و از حیث تنوع لوازم شخصی سازی نیز خوب عمل کرد.
  اما در این نسخه باید بگم که نتنها با پیشرفتی واقعا و واقعا شاهکار گونه طرف هستیم بلکه مطمعنا با انقلاب این عنوان جهان نقش آفرینی باری دیگر قدم بر مسیر جدیدی خواهد گذاشت که همین مورد باعث شهرت و آوازه ی سازندگان خواهد شد.
  البته در صورتی که واقعا به وعده ها عمل بشود.
  انتظار ها بالاست و تا اینجا متاسفانه به غیر از استودیو ناتی داگ و ساکر پانچ به علاوه ی راک استار در نسل هشتم شرکت و استدیوی دیگری نتوانسته آنطور که ما میخواستیم این انتظترات را براورده سازد.
  باشد که این عنوان با موفقیتش صنعت بازی را به یک قدم به جلو ببرد… :X
  ((البته بگویم که من انتظارم از این اثر تا صقف بالاست! فقط انقلاب دیگر هیچ!! )

  ۱ ۰
 2. ELDER گفت:

  The Elder scrolls با هیچ بازی قابل مقایسه نیست

  ۳ ۱
  1. این هم یک نظر هستش احترام می ذارم … ولی من اصلا از اسکایریم لذت نبردم و ویچر بسیار بهتر می دونم چون داستان یه اصل مهمه برای من که داستان اسکایریم راضی نکرد منو…

   با تشکر …

   ۱ ۰
  2. ELDER گفت:

   داستان Skyrim بهترین داستانی بود که تا حالا تو بازی ها دیدم(البته بعد از OBLIVION)

   ۳ ۲
  3. شما شاید ولی من یه مزخرف به تمام معنا دیدم …

   ۱ ۴
  4. ebrahim گفت:

   عنوان ویچر بهترین عنوان نقش آفرینی دنیای بازی بود که تجربه کردم تا به حال و یکی از نقاط قوت داستان فوق العاده اش بود که به پلیر اجازه می داد که شانزده پایان مختلف رو رقم بزند ولی عنوان اسکایریم به شخصه پس از مدتی از بازی خسته شدم چون مراحل تکراری رو تجربه کردم و جز موجودات مختلف و اژدها و ارواح و اسکلت و از این جک و جانورا دیگه چیزه خاصی نداشت که آدم لذت ببره و هنوز من در تعجبم چرا عنوان بتمن آرکام سیتی نتونست بازی سال بشه !!!

   ۲ ۱
  5. pouran گفت:

   هنئز بازی Witcher 3 نیومده وقتی اومد میبینید کی این بازی یک شاهکاره. :-)

   ۲ ۰
 3. Neil Druckmann گفت:

  اسکایریم با اون گرافیک زغالیش بره غاز بچرونه باو…
  اسکایریم = لگن !

  بخدا ما داریم بخاطر همین ویچر میریم کلاس زبانمون تقویت شه تا بازی بهمون حال بده :lol:

  اسکایریم چیه باو :D

  ۲ ۴
  1. Leon S.K گفت:

   خوبه آدم یکم احترام به سلیقه دیگران بلد باشه :|

   ۳ ۰
  2. نظر شخصیشو گفت باو …

   ۰ ۱
  3. Leon S.K گفت:

   نظر شخصی با توهین به یه عنوان فرق داره !
   وقتی من بیام بگم مثلا ویچر شر و وره خالصه یه توهین غیر مستقیم به شماست که عاشق بازی هستی ! یعنی هوشت نمیکشه عاشق بازی های شر و ور شدی !

   ۳ ۰
  4. Neil Druckmann گفت:

   حوصله ندارم جوابتو بدم…شما هرجور راحتی در نظر بگیر :lol:

   ۰ ۲
  5. Milad RFM گفت:

   برادر هر چقدرم بخونی بازم فهمیدنش خیلی سخته. کلا نقش افرینی همینجوره.

   ۱ ۱
  6. MetallicA گفت:

   هه هه.چه بامزه.

   ۰ ۱
  7. MetallicA گفت:

   هه هه.چه بامزه.

   ۰ ۰
  8. ali گفت:

   درود ایول حرف دلمو زدی

   ۰ ۰
 4. Milad RFM گفت:

  اصلا از اسکایریم خوشم نیومد. تا لول ۲۵ رفتم. گرافیکش ضعیف بود. حالا بگیم به خاطر بزرگ بودن نقشه. هوش مصنوعی چرا مسخره بود؟ صدا گذاری چرا چرت بود؟ چرا اون همه باگ داشت؟ ایا هیچ یک از این مشکلات تو ویچر۳ هست؟ اصلا انگیزه ای برای ادامه اسکایریم نداشتم. فقط بلد بودن بگن یه میلیون کیلومتر محیط ساختیم که اخرشم به دردم نخورد. فقط محیط بازی و احساسشو دوست داشتم و موزیکهاش. داستانش هم خوب بود ولی نه در اون حد که زیاد جذبم کنه. بعد از ۳ سال اخرشم نفهمیدم چرا بازی سال شد و احتمالا هیچوقت هم نخواهم فهمید!
  ویچر۳ رو هم خیلی قبولش دارم و منتظرم.

  ۱ ۱
  1. MetallicA گفت:

   یه سوال.شما ویچر ۳ رو بازی کردی؟؟؟ :-? :-?

   ۱ ۰
  2. Milad RFM گفت:

   نه. منظورم اینه که شدیدا منتظرم. خیلی برام مهم نیست که چی از اب در بیاد چون بازم دوسش دارم.

   ۰ ۰
  3. ali گفت:

   میلاد جون کاملا درست گفتی ایول

   ۰ ۰
 5. Pandora7 گفت:

  اصلا مقایسه این دو تا با هم عیب .

  ۰ ۰
  1. اگر عیب داشت سایت های بزرگی مثل ign،VG247 و GS مقایسه نمی کردن …

   ۰ ۰
 6. red dead گفت:

  این نسخه خوب ظاهر شده و مهمتر از اون cpr درک کرده که طرفدان این سبک به ویژگی های حیاتی این سبک احتیاج دارن!تغییرات این نسخه قابل تحسین هستش از گرافیک و جلوه ی بصری و جزییات اون که فقط re3 میتونه بر بیاد و بهینه ی اون برای نسل بعد میتونه یه لذت عالی رو به ارمغان بیاره, بهبود سیستم مبارزات گرالت و تاکیتیک ها و استراتژی اون تو بتل ها و البته نواوری و ترکیب مجیک ها و تنوع اونها که امیدوارم در اینده بیشتر ازش نمایش بدن و همینطور استوری اون که همراه با کمیکش اونو از بسیاری از رقبای این سبک متمایز میکنه!
  ویچر یکی از جاه طلبانه ترین ها نه در سبک خودش بلکه برای سبک های دیگه هم خطری جدی محسوب میشه ولی نباید از رقیب های سرسخت ساله بعد همچون شاهکار راکستدی و دست پرورده ی استاد میازاکی و سالی که درش فرانچایزی به قدرتمندی متال گیر خودنمایی میکنه و صد البته شاهکار ناتی و ناب ترین اکشن ادونچر ووووهنوز یکم زوده برای این تصمیم نهایی…
  اونایی هم که به اسکایریم کم لطفی میکنن هنوز به درک بالایی از اون دست نیافتن برادر من هیچوقت نمیشه به اسکایریم اینجوری خورده گرفت…
  ممنون

  ۱ ۰
  1. psycho mantis گفت:

   یه نکته فقط.
   چرا میگید نسل بعد؟؟؟
   نسل بعد یعنی نسل نهم!
   الان ما داخل نسل هشتم هستیم پس خواهشن یا بگید نسل هشتم یا این نسل چون دلیل نمیشه که شما کنسول نسل هشتمو نگرفتی پس باید بگی نسل بعد!!!!

   ۰ ۰
  2. ali گفت:

   همه باهم تکرار کنید نسل هشتم نسل هشتم

   ۰ ۰
  3. psycho mantis گفت:

   خیلی ببخشید اما کی گفته مقایسه ی بازی ها در نسل های مختلف کار اشتباهیه؟؟؟
   چرا فکت صادر میکنید؟؟؟
   مگه اسکایریم با موروویند مقایسه نمیشه؟؟ مگه فاینال ها با فاینال های قدیمشون مقایسه نمیشن؟؟؟ مگه کاد ها با مدال های اون موقع مقایسه نمیشن؟؟؟
   واقعا بعضی از جملات ادمو پوکر فیس میکنه!!!!
   یعنیچی که چون تو دوتا نسلن نباید مقایسه بشن؟!
   من خودم از فنای وحشتناک اسکایریمم میتونید از همین علی بیگ ددی بپرسی اما بازی واقعا در هوش مصنوعی اشکال داره!! در انیمیشن ها و در خیلی نکات فنی دیگه…
   اما ویچر کاملا در این زمینه خودشو تقویت کرده و حتی انیمیشن هاشم از خیلی از بازی های الانه بهتره!! در این زمینه دراگون ایجو مثال میزنم که انگار شمشیر در پشت کرکتر با نیروی جاذبه در هوا معلقه و به دنبال شخصیت میاد!!! ولی داخل ویچر نتنها قلاف ها با بند به پشت شخصیت وصل شدن بلکه صدای در اوردن و گذاشتن شمشیر ها از قلاف میاد!!! این نکات ریز هرچندنمیتونه دلیل برتری باشه ولی احساس همذاتپنداری بیشتری در مخاطب ایجاد میکنه.
   البته در زمینه ی تنوع سلاح ها ویچر همیشه مسکل داسته و احتمالا در این نسخه هم مشکلش برطرف نمیشه.
   ولی واقعا این حرفتون خنده داره!!!”چون اسکایریم مربوط بهدسال ۲۰۱۱ پس نباید مقایسه بشه.” :lol:

   ۰ ۰
  4. red dead گفت:

   ببخشید فکر میکنم گزینه ی پاسخ رو عوضی گرفتی یا کامنتو وارونه خوندی…
   عزیزم برادر من شما نمیخواد نسل قبلی و فعلی و اینده رو به من بیاموزی!زودتر از اون چه فکرشو بکنی من نقل مکان کردم به نسل بعد ولی خیلیای دیگه هستن که هنوز نسل هشتم رو زود تر از موعد مقرر میدونند و تفکرشون بر اینه که هنوز برای نسل بعد زود بوده و هنوز که هنوز به نسل هفتم وفادار بودند :wink:

   یادم نمیاد تو کامنتم اصلا به این مسئله اشاره کرده باشم!

   ۰ ۰
  5. psycho mantis گفت:

   بله من خودمم تعجب کردم که چرا کامنت منو اینا اورد!
   ولی من اصلا نمیخواستم توهینی بکنم!
   نمیدونم چره همه جنبه ی انتقاد ندارند!
   من فقط با شخص شاخص شما نبودم.
   فقط میخواستم بگم که مالان تو نسل بعد هستیم! مس بهتره بگیم این نسل.
   در ضمن شما هم با لحن بد نخون!

   ۰ ۰
  6. psycho mantis گفت:

   خیلی ببخشید اما کی گفته مقایسه ی بازی ها در نسل های مختلف کار اشتباهیه؟؟؟
   چرا فکت صادر میکنید؟؟؟
   مگه اسکایریم با موروویند مقایسه نمیشه؟؟ مگه فاینال ها با فاینال های قدیمشون مقایسه نمیشن؟؟؟ مگه کاد ها با مدال های اون موقع مقایسه نمیشن؟؟؟
   واقعا بعضی از جملات ادمو پوکر فیس میکنه!!!!
   یعنیچی که چون تو دوتا نسلن نباید مقایسه بشن؟!
   من خودم از فنای وحشتناک اسکایریمم میتونید از همین علی بیگ ددی بپرسی اما بازی واقعا در هوش مصنوعی اشکال داره!! در انیمیشن ها و در خیلی نکات فنی دیگه…
   اما ویچر کاملا در این زمینه خودشو تقویت کرده و حتی انیمیشن هاشم از خیلی از بازی های الانه بهتره!! در این زمینه دراگون ایجو مثال میزنم که انگار شمشیر در پشت کرکتر با نیروی جاذبه در هوا معلقه و به دنبال شخصیت میاد!!! ولی داخل ویچر نتنها قلاف ها با بند به پشت شخصیت وصل شدن بلکه صدای در اوردن و گذاشتن شمشیر ها از قلاف میاد!!! این نکات ریز هرچندنمیتونه دلیل برتری باشه ولی احساس همذاتپنداری بیشتری در مخاطب ایجاد میکنه.
   البته در زمینه ی تنوع سلاح ها ویچر همیشه مسکل داسته و احتمالا در این نسخه هم مشکلش برطرف نمیشه.
   ولی واقعا این حرفتون خنده داره!!!”چون اسکایریم مربوط بهدسال ۲۰۱۱ پس نباید مقایسه بشه.” :lol:

   ۰ ۰
 7. reza_only گفت:

  نظر همه محترمه اما مقایسه ی بازی ها از نسل های متفاوت کار اشتباهیه. میخواد watch dogs باشه با gta یا witcher باشه با skyrim

  ۰ ۰
  1. اولاََ این مقایسه نبود، اگر متن رو می خوندی می فهمیدی فقط درباره ویچر نوشته شده … دوما می خوایم ببینیم ویچر ۳ می تونه بهتر از اسکایریم ظاهر بشه یاخیر … چه اشکال داره؟

   ۰ ۰
  2. reza_only گفت:

   مسلما بهتره. اصلا چیز واضحیه. گفتن نداره جان شما :D

   ۰ ۰
 8. Very Big Daddy گفت:

  با چیزایی که شنیدیم طبیعتا همینطوره.انتظارات بالاست.امیدوارم گیم پلی رو درست کنن!

  ۰ ۰
  1. orion گفت:

   مگه e3 شو ندیدی؟. این قدر بازی هتل بود یارو مثلا مثلا اون هیولایی که جز دشمنا سخته زیر ۳۰ ثانیه ترکوند. تازه از ۳۰ ثانیه نصفشو خوده بازی میزد :lol: :lol: :lol:
   این قدر تابلو بود که بعدا گفتن مجبور بودیم رو درجه اسون بازی کنیم.
   بازی از نظر گیم پلی همون افتضاح قبلیه. البته طرفداراش اصرار عجیبی دارن بگن خیلی تاکتیکی و سخته… :))

   ۰ ۰
  2. Howard Mansell گفت:

   این پست و ترول های شما باعث شد بعد از ماه بیام یه کامنت بذارم.عزیز من به جای ترول کردن بهتره بری یکم مقاله و مصاحبه های سازندگان بازی رو بخونی. سازندگان گفته بودن ما کلا ۳ تا ۴ دقیقه تو کنفرانس مایکرو وقت داشتیم و برای این که تو این زمان بتونیم محتوای بازی رو نشون بدیم مجبور بودیم بازی رو بشدت اسون کنیم. در ضمن مگه ویچر ۲ یا ۱ اسون بود؟ چند تا نقد و مقاله از این دو بازی بیارم برات که ببینی گفتند یکی از سخت ترین بازی ها هستش. کافیه تو ویچر ۲ دو تا الف بهت حمله کنن اونجاست که دهانت واقعا اسفالت میشه. مبارزات هم اصلا تاکتیکی نیست چون با یه اکشن ار چی جی طرف هستید. هر چند استفاده به موقع از اسپل ها، جا خالی دادن و کانتر زدن و …. خودشون کمتر از تاکتیک نیست. دوتا هم اصلا گیمپلی اش تاکتیکی نیست ولی بری تو بحرش می بینی که یکی از تاکتیکی ترین بازی های تاریخ هستش.
   منتظر درگن ایج شما می مونیم ببینیم این ۴۰ تا پایانی که گفتند داره و هایپ بستند بهش و بعد گفتند نه کلا ۳ پایان با تفاوت های خیلی جزیی و دنیای مثلا محیط باز و گیمپلی نامعلوم که با خودش معلوم نیست چند چنده چی ارایه میده. خدا نکنه مهمترین و بهترین نقطه قوت بازی حضور موریگان باشه.

   ۱ ۰
  3. orion گفت:

   من واقعا به این فن های ویچر تبریک میگم بابت این اعتماد به نفستون. بابا جون بچتون جایی این حرفارو نزنین. حالا اینجا توی یه سایت وطنی که خیلی هاشون ۱ سال گیمر شدن این حرفارو میزنین کسی شک نمیکنه. ولی اگه جایی رفتین ۲ تا حرفه ای بودن خواهشن نگید . باسه خودتون میگم.
   واقعا اگه شما سره ۲ تا الف توی ویچر ۲ دهنتون اسفالت شده پس واقعا چه جوری دارک سولز و … بازی میکنین. شک دارم اگه dragon age origins تموم کرده باشین حتی رو نرمال. اصلا شک دارم rpg های قدیمی رو بازی کرده باشین.

   بازی های مام کاملا معلومه. حداقل سازنده صادق بوده اومده گفته نه از ۴۰ تا خبری نیست
   سبکش هم باسه شما نامفهومه. اینم کاملا طبیعیه
   نترس مهم ترین و بهترین نقطه قوت خوده بازیه. هر موقع اومد میبینیم کی بلده rpg بسازه کی بلده اکشن درجه ۲ و ۳ بسازه

   ۰ ۱
  4. Howard Mansell گفت:

   امید جان عزیزم مثل اینکه نیاز دارم بگم من کی هست. یادت نیست میثراندییر، مجتبی کریمی؟
   خب اینکه من چن سال گیمر هستم و اولین نقش افرینی ام چی بوده و نوروینتر یا بالدورکگیتز رو بازیکردم و یا درگن ایج اریجنز رو رو چه درجه سختی ای رفتم به خودم مربوطه و نیاز ندارم این جا اعلام کنم. بله عزیزم من در درجه سختی هارد ویچر ، در ابتدای بازی وقتی که در جنگل های اطراف فولتسام بودم دو تا الف دهن من رو اسفالت کردند. شما ر نمی دونم ولی دهن من یکی اسفالت شد. این رو من نمی گم فقط ویچر ۲ نسخه ابتدایی نه انهانسد در ابتدای بازی بسار سخت و بی رحم بود و این شد که در نسخه اکس باکسیا انهانسدسی دی پراجکت تغیراتی رو اعمال کرد و یه بخش اموزشی گذاشت توبازی.
   در کل اکشن با خطاب کردن ویچر به عنوان اکشن درجه ۲ و ۳ سطح فکری خودت رو به خوبی نشون دادی.

   ۰ ۰
  5. orion گفت:

   میدونم کی هستی. نیاز به معرفی نیست. مثله اینکه تو منو نشناختی. امید کیه؟

   سطح فکر منم به خودم مربوطه. در نظر من ویچر بازی کودکانه ست. در نظر شما شاید خیلی حرفه ای خفن

   ۰ ۱
  6. orion گفت:

   من اصلا گیمر نیستم عمویی.
   باشه تو راست میگی. سخت ترین بازی دنیاست. اصلا رو دست نداره.
   فقط نمیدونم چرا یه پسر ۱۲ ساله فامیلمون تو درجه نرمال راحت بازی رو تموم کرده ؟
   :)) :)) :))

   ۰ ۱
  7. Very Big Daddy گفت:

   ای بابا دعوا نکنید خواهشا!کی از یک آر پی جی خوب بدش میاد؟!من آرزو میکنم هم ویچر هم دراگون ایج هم الدر اسکلروز بعدی همه عالی از آب دربیان هر چند که میدونید خودم فن آتیشی دراگون ایج و کلا بایوویرم.اما در مرود گیم پلی ویچر حقیقتش تو تریلر E3 باز هم گیم پلی مثل قبل به نظر میومد که امیدوارم اینطور نباشه.در مورد سختی ویچر ۲ هم نیمدونم چی بگم…بله بازی در اوایل شدیدا بی رحمه!هیچ وقت یادم نمیره تو جنگل الف ها که اسمشم یادم نیست چه دهنی ازم صاف میشد و کاملا نیاز به برنامه ریزی داشت.اما خب قبول کنید که سختیش تا همونجا بود و ۳ چپتر بعدی کاملا ساده میشدن،بدون نیاز به تاکتیک و…مخصوصا که آیتم ها و زره ها زیادی قویت میکردن نسبت به پیشرفت قدرت دشمنان.جدا از اون گیم پلی بعد مدتی تکراری میشد.اینا که دیگه فکر نکنم قابل انکار باشه.من هم فقط گفتم امیدوارم بازی که اینقدر بزرگ و عالی شده امیدوارم گیم پلیش هم در حد سایر بخش ها باشه.

   ۰ ۰
 9. orion گفت:

  بله برای گروه سنی ۱۰ تا ۱۵ سال بهترین بازی های rpg همین ۲مورد می باشد
  خوش باشید با بازی هاتون :lol: :lol:

  ۰ ۰
  1. اول برو درجه سنی بازی رو ببین بعد بگو بین ۱۰ تا ۱۵ سال … از سری ویچر هم سخت تر و پُر چالش تر هم مگر هست … یه حرف هایی می زنید ها … منطق هم خوبه والله… مبارزات بازی سیال تر شده … همه چیز پیشرفت داشته حالا موقع عرضه جفت بازی های ویچر و دراگن ایج به خدمت هم میرسیم :lol:

   ۱ ۰
  2. orion گفت:

   از سری ویجر هم سخت تر و پر چالش تر هم مگه هست؟؟؟؟؟ :)) :)) :)) :))
   همینه که میگم برای گروه سنی الف طراحی شده
   شما خودت چند سالته عمویی؟

   ۰ ۰
  3. orion گفت:

   میدونی چیه؟
   طرافداری ویچر فک میکنن اگه بازی ۲ تا صحنه رو بی پرده نشون داد دیگه خفن تر و بزرگونه تر از این بازی وجود نداره.
   نمیدونم چند نفر طرفداری ویچر سنشون یا درکشون ( قصد توهین نیست) قد میده بازی های rpg درست و حسابی رو بازی کرده باشن. هیچ وقت این جوری یه بازی رو گنده نمیکردن. البته سلیقه یه بحثی است. جانب داری بیخود یه بحث دیگه. جوری این بازی رو بزرگترین rpg خطاب میکننی. که واقعا توهین به بقیه بازی هاست

   ۰ ۰
  4. I AM ALONE گفت:

   پس GTA هم به درد نمی خوره چون از این چیزا زیاد داره خیلی ها هم دنبالشن!
   دلیل بهتر برای ایراد گرفتن از بازی نداشتی؟
   حالا خوبه نسخه دوم هم توی کل روند داستانیش ۲ بار بیشتر همچین چیزی نداشت
   همچین هم میگین بازی راحته انگار مثلا دراگون ایج یا مس افکت و اسکایریم چه قدر سخت هستن!
   به همه ی طرفدار های ویچر توهین می کنی بعد می گی قصد توهین نیست!
   اتفاقا ما دارک سولز رو هم تموم کردیم.مدارکش هم در انجمن سونی و سرزمین آفتاب موجوده برو چک کن
   به یه چیزی ایراد بگیر که بازی مورد علاقه خودت دوزار از اون ویژگی بهره مند باشه!

   ۱ ۰
  5. عموجان اول درست صحبت کن دوما دقیقا فروردین گذشت رفتم ۱۸ سال شما داری با این حرفت بعضی از بچه های قدیمی و حرفه ای سایت مثل مجتبی، وحید و … زیر سوال می بری من چیکار صحنه های بازی دارم؟ من می گم ویچر یکی از بهترین هاس و برعکس اصلا با اسکایریم حال نمی کنم … من اصلا دراگن ایج ۲ رو در حد و اندازه ویچر ۲ نمی دونم … شما هم اگر می گی گیمپلی ویچر پرچالش نیست اشتباه می کنی چون من یادمه توی نقد های نسخه دوم از گیم اسپات تا یوروگیمر همگی این نکته رو ذکر کرده بودن … چون دلیلی برای دنبال کردن اونا ندیدم و برای ادامه هم انگیزه ای نداشتم …
   به جای اینکه از بی احترامی کنی به همه … عین ادم بحث کن … :wink: همه رو هم مثل خودت ندون که دنبال صحنه سکسی باشن :lol:

   ۱ ۰
  6. orion گفت:

   اولا گفتم قصد بی احترامی نیست اگه کامتو خونده باشی. جو الکی نده
   اگه شما فکر میکنین ویچر چالش برانگیزه که من حرفی ندارم
   دوما چیزای خوتو به ما نچسبونین
   میخوای هزارتا کامت از سایت های مختلف بیارم ببینی کی دنباله صحنه +۱۸ ه
   دیگه اینم قبول نمیکنین. :)) :))

   ۰ ۰
  7. عزیزم صحنه بخوام میرم فیلم پورن میبینم :lol: … قصدت بی احترامی نیست ولی داری مستقیم بی احترامی می کنی … من فکر نمی کنم ویچر چالش برانگیزه کل دنیا فکر می کنن ویچر چالش برانگیزه از گیم اسپات و اَی جی ان گرفته تا یوروگیمر شما خودتو از اونا هم بالا تر می دونی اگر اینطوره که من حرفی ندارم :lol: شاید شما دنبال صحنه باشی ولی فن های واقعی ویچر نخیر… شما بشین دراگن ایجتو بازی کن :)) :)) :)) با ۴۰ تا پایان

   ۰ ۰
  8. orion گفت:

   میدونی چرا همه فکر میکنن ویچر سخته.
   چون همه گیمرای الان شدن بچه.
   کسی که ۲ تا بازی rpg قدیمی و حرفه ای بازی کرده باشه. هیچ وقت همیچین حرفی نمیزنه. کل دنیام الکی نبند به بازی . ۲ تا سایت دیدی میای جو الکی میدی. میبینی همتون دنباله جو دادین. البته طبعیه برای امثال شما
   کسی هم که یه بازی مثله rpg بازی کرده باشه. میدونه که صحنه های رمنس الکی نیست. اگه بخوای باید وقت بزاری و به انتخاب خودته نه مثله ویچر زرتی ( شبیه فیلم +۱۸) نشون بده. ( میبینی عمویی حالا کی دنباله این چیزاست)
   در کل به عنوان برادر بزرگ تر بهت نصیحت میکنم اول تو هرزمینه بهتریناشو تجربه کن بعد از یه چیزی طرفداری کن. فرقی نداره تو موسیقی و فیلم و…. :wink:

   ۰ ۰
  9. orion گفت:

   میخوای بیشتر رو کامتم فکر کن تو همین حالت Your comment is awaiting moderation
   نگهشون دار. جالییش میدونی چیه. تو کامتات ۲ بار از کلماتی استفاده کردی که در شان سایت نیست. ولی من اتفاقا از قصد هیچ کلمه غیر مجازی نگفتم و حالا میبینی کامنت کی رو هوا میمونه. متاسفم

   ۰ ۰
  10. من اصلا به زور برای سایت باز میشه برام چه برسه برم قسمت دیدگاه ها ؟ واقعا فکر می کنی کامنتت رو مخصوصا گذاشتم برا تایید بشه … من الان هر چی باشه تایید می کنم ولی در حدی نمیبینمت که جواب بدم چون یه کسشر دیگه ج میدی… فعلا ;)

   ۰ ۰
  11. اره منتقدی که وقتی کمر بابات بودی داشته نقد می نوشته … به بازی ۱۰/۱۰ و ۹/۱۰ داده بعد تو خیلی سرت میشه می دونی ار پی جی چیه :)) بهتری بری نقد های ویچر رو نگاه کنی بازی که تقریبا همه نمراتش ۹.۵ و ۱۰ و ۹ هستن… من مطمئنم هنوز ویچر رو بازی نکردی که اینقد چرت و پرت می گی …

   الان منتقد حتما نوبی ها؟ کسی که ده ساله داره نقد می نویسه ویچر رو از بهترین های سبک ار پی جی می دونه بعد تو … :))

   ۰ ۰
  12. orion گفت:

   :)) :)) :)) :))
   این کلمه هاروتازه یاد گرفتی عمویی.
   بابات یادت نداده هر چیزیرو هر جا نگی.
   ادب طرفداران ویچر رو یه کوچولیه ۱۸ ساله داره به رخ میکشه
   عموجون نمیتونی بحث کنی و اخرش میخوای کلماتی که تازه تو مدرستون یاد گرفتی بیای اینجا به رخ بکشی خب بحث نکن. برو درستو بخون با بزرگ تر از خودتم سعی کن درست صحبت کنی.
   همینه میگم سایت شده جا برای بچه ها میگین نه
   وقتی یه بچه کوچولو میاد ادب خونوادگیشو اینجا به رخ میکشه دیگه چه توقعی میشه داشت
   سایتم که رسیدگی نمیکنه
   وقتی یه بحث اخرش میکشهبه اینجا که اینجا که این کوچولو میاد فحش و دریوری میگه پس من همین جا از سیات خداحافظی کنم راحت ترم .
   برادر کوچکترم اقای کریمی وقتی تو درکت نمیرسه بحث منطقی و درست بکنی و اخرش میخوای با فحش و حرف های رکیک بحث به سمت خودت ببری چه طور میتونی درباره ی بازی نظر کارشناسی و درست بدی؟ اصلا بازی رو نقد کنی
   متاسفم برای نسل تو
   به درود برای همیشه از این سایت
   .

   ۱ ۰
  13. از این سایت بری همه راحت ترن … تا شر و غزل تلاوت نکنی … :lol: حالا میگه میرم فردا همینجا پلاسه باز …

   ۰ ۰
  14. در ضمن شما الان واقعا فکر می کنی نظر کارشناسانه می دی؟ :)) ترکیدم از خنده والله …… این که بدون هیچ فکری بگی اره طرفدارای ویچر هیچی بارشون نیست ما خیلی واردیم و فقط ویچر رو زیر سوال ببری شد نظر کارشناسانه واقعا از خود راضی تر از تو یکی ندیدم تا وقتی از این چرت و پرتا بگی طرفدارای ویچر جوش میان و یه چیزی می گن که خدافظی کنی :lol: حالا هم بهتره بری تا بچه های قدیمی نکوبوندنت … :wink:

   ۰ ۰
  15. Very Big Daddy گفت:

   به بحث های دیگتون که کاملا مضـحک شده و به حاشیه رفته کاری ندارم…اما سختی ویچر رو نمیتونم درک کنم.بالا توضیح دادم منتها رقپفته رو تعلیق.اام بیخود و بی جهت بحث رو کشوندین به ترول کردن دراگون ایج و مس افکت و…!من موندم کی میخواین یاد بگیرین که هربازی رو با سبک خودش مقایسه کنید(نه آر پی جی کلاسیک با اکشن آر پی جی که اینم باز انواع داره) و البته بیخود واسه بحث پای ترول بازی هایی که اصلا ربطی به این بحثتون ندارن رو وسط نکشید!

   ۰ ۰
  16. Howard Mansell گفت:

   چقد امروز رفتی تو فاز ترول عزیزم. پیاده شو با هم بریم. شما که طرفدار درگن ایج و مس ایفکت هسیتد و اونا رو بهترین می دونید فکر کنم این عقیده رو داشته باشید که این دوبازی تموم کردنشون مثل اب خوردنه. البته بازی های کلاسیک یایوویر مثل بالدور گیتز و نوروینتر نایتز رو کنار می ذارم.الان خود بایوویر هم دیگه نمی تونه اون بازی ها رو بسازه. ببین درجه سختی و سیستم مبارزات کم اهمیت ترین چیز تو ار چی جی ها هستند. در ارپی جی ، داستان، شخصیت ها، انتخاب ها، ارتقای شخصیت، رپیوتیشن سیستم، لوتینگ، کاستومایزیشن و ….. در اولویت هستند. برای همین هستش که من اسکایریم رو یک شبیه ساز گشت و گذار و اکشن ادونچر و دارک سولز رو یک اکشن سوم شخص مریض می دونم.

   ۰ ۰
  17. orion گفت:

   شرمنده نمیتونم نخندم :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
   کی حرف از دراگون ایج و مس افکت زد. الان مثله اینکه عصبی شدی فقط میخوای جواب منو بدی؟
   بیا دیدی خودتون لو دادین همو.
   الان داری میگی که گیم پلی و سختی بازی که مهم نست اخرین اولویت تو rpg ه
   حالا اگه ویچر گیم پلی بدی داره و اسون که اهمیت نداره
   بابا خیلی باحالین من دیگه بحثی ندارم. واقعا به این همه اعتماد به نفستون حسودیم میشه :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

   سوتی دوم:
   شخصیت ها. اگه بری کل بهترین شخصیت های بازی ها روببینی یه دونه از ویچر شخصیت تاثیر گدار خوب وجود نداره. خود وحید قبول کرده بود که گرالت که مثلا شخصیت اصلی خیلی خشک و مصنوعیه.( سندشم موجوده)
   ارتقای شخصیت و لوتینگ و کاستومایز : انصافا برو با ۲ تا rpg درست مقایسه کن ببین کدوم کامل تر و حرفه ای تره. واقعا حوصله توضیح این قسمت و ندارم. وگرنه ۲ صفحه باست مینوشتم
   واقعا دمتو گرم. خیلی خندیدم

   ۰ ۰
  18. Howard Mansell گفت:

   من چی می گم تو چی می گی! برو اقا مثل اینکه موفقیت های ویچر در جلب توجهات و زیر پا له کردن درگن ایج توسطش خیلی فشار اورده!

   ۰ ۰
  19. Very Big Daddy گفت:

   باوشه تو که راست میگی! :lol:

   ۰ ۰
 10. علی گفت:

  آقا شما این ویچر رو با اسکایریم که ۲۰۱۱ اومده مقایسه میکنی؟ من اسکایریم رو بیشتر دوس دارم

  ۰ ۰
 11. علی گفت:

  راستی ویچر۲ برای من خیلی کند بود آیا راه حلی دارید؟ آیا با کرک درست میشه؟

  ۰ ۰
  1. شعیب گفت:

   سیستم تون رو باید ارتقا بدین

   ۰ ۰
 12. I AM ALONE گفت:

  یعنی با تفاسیری که از گیم پلی بازی شده اینقدر انتظاراتم بالاست که حد و مرز نداره!
  البته من نسخه قبلی رو هم از لگن و باقی رقبا بیشتر دوست داشتم
  ولی این دیگه آخرشه…
  تشکر

  ۰ ۰
  1. psycho mantis گفت:

   سجاد پی اس فورت دستت نیست؟
   ببخشید برای اسپم

   ۰ ۰
  2. psycho mantis گفت:

   سجاد پی اس فورت دستت نیست؟
   ببخشید برای اسپم

   ۰ ۰
  3. I AM ALONE گفت:

   چرا هست
   چه طور مگه؟

   ۰ ۰
  4. psycho mantis گفت:

   درخواست دوستی قبول کن :D

   ۰ ۰
  5. I AM ALONE گفت:

   آها! :D
   بدبختی نمی دونم چرا به نت وصل نمیشه
   کلا با سایت های سونی مشکل دارم از توی کامپیوتر هم نمی تونم بهشون وصل بشم
   وصل شد به روی چشم

   ۰ ۰
 13. پیسی بازا دلشون رو به این عنوان خوش نکنند چون هر قدر هم سیستم بالایی داشته باشند موتورگرافیک بازی طوری هست که بازی کنده مثل ویچر۲ که من با سیستم بالای خودم باز هم کند بود*

  ۰ ۰
 14. bioevil گفت:

  من به شخصه اصلا نتونستم با اسکایریم ارتباط برقرار کنم…(البته واژه دیگه ای بود که گفتم نگم بهتره :D )
  ویچز هم از همون اولین نمایش نشون داد که اومده بهترین باشه…برای من که از همین الآن هست :X

  ۰ ۰
 15. Howard Mansell گفت:

  این مقاله رو وی جی ۲۴۷ ،نوشته و نویسنده یه نوووووب کامل بوده، نویسنده عزیز تا به حال مس ایفکت رو بازی نکرده و یا ویچر ۲ رو بازی نکرده کهمی گه ار پی جی ها صدا گذاری درست و حسابی ندارند؟ نویسنده رو چه حسابی می گه اسکایریم بهترین ار پی جی هست؟ اگر ار پی جی واقعی و خالص منظور باشه از نظر من از نویروینتر نایت دو به این ور ما ار پی جی خالص نداشتیم و نخواهیم داشت( شاید ویستلند ۲). اسکایریم یک اکشن ادونچر هست واسلام.

  ۰ ۰
  1. psycho mantis گفت:

   منم میخواستم به این نکته اشاره کنم توی کامنت اولم.
   همین مس افکت یا ابلیویون از بهترین صدا گزاری ها رو دارن! پاتریک استوارتو یادتونه؟ چه شاهکار کرد تو ابلیویون :X

   ۰ ۰
  2. I AM ALONE گفت:

   سلام بر مجتبی جان!
   چه عجب از ورا!؟ :D
   آقا بخوای اینقدر سخت بگیری که الان یه نسله نقش آفرینی نداشتیم!
   نقش آفرینی ها هم مثل بقیه سبک ها چند دسته شدن و باید قبول کرد
   منتهی یه عده فکر می کنن فقط اون بازی که دوست دارن نقش آفرینیه و بقیه بازی ها نقش آفرینی نیستن چون اونا خوششون نمیاد! :D

   ۰ ۰
  3. Howard Mansell گفت:

   قربانت ، ترول ها و توهین به فن های ویچر باعث شد بعد از ۶ماه بیام کامنت بذارم! : دی

   ۰ ۰
  4. Very Big Daddy گفت:

   کاملا درسته.

   ۰ ۰
 16. Lennox گفت:

  شک دارم ویچر ۳ بتونه مثل اسکایریم توی سالی که منتشر شد بترکونه ولی از اونجایی که بازی Open-World و جهان بزرگی هم داره، شانس زیادی داره که بتونه از رقیب های دیگه که توی سال ۲۰۱۵ منتشر میشن جلو بزنه.

  ۰ ۰
 17. mohammad.m گفت:

  در این که این بازی خیلی خوبه هیچ شکی نیست ولی هیچی جای اسکایرم رو نمی گیره :X :X

  ۰ ۰
 18. Benjamin Barker گفت:

  . اصلا این بازی رو ار پی جی نمیدونم که بخوام با TES یا عصر اژدها مقایسش کنم.

  ۰ ۰
  1. اَفرین :lol:

   ۰ ۰
  2. ABI RAZOR گفت:

   با این اوصاف
   اسکایریم اصللا نقش افرینی نبود
   ی بازی اکشن سوم شخص
   ک تو اون با بالا رفتن ترازتون مرغ و خروس های شهر هم اپگرید میشدن :lol:

   ۰ ۰
  3. I AM ALONE گفت:

   دنیای نقش آفرینی ها طوری شده که هر کس از یه نقش آفرینی خوشش نیاد اون رو نقش آفرینی نمی دونه!
   بله ویچر ایراد داشت.توی قسمت مبارزات.توی شخصی سازی ها و خیلی چیز های دیگه
   همون طور که دراگون ایج ۲ به خاطر ایرادات ریزش کلا خراب شد
   اسکایریم هم بی ایراد نبود
   اما آدم از بتزدایی که قرن هاست داره بازی می سازه انتظار بیشتری داره
   تا CD Projekt RED ی که ویچر ۲ دومین بازیش بود!

   ۰ ۰
 19. amirali گفت:

  اقایون یه سوال بی مرتبط برای استیم از v.p.n یا قند شکن استفاده کنیم یا فرقی نداره ؟

  ۰ ۰
  1. ABI RAZOR گفت:

   ای خدا :lol:
   تو هر پستی ی سوال بیربط میپرسی
   وات د فاز؟ :lol:

   ۰ ۰
  2. amirali گفت:

   اعلام حضور

   ۰ ۰
 20. Amir.M گفت:

  اسکایریم ؟! :lol: همون بازیی رو می گین که فقط به خاطر کپی پیست کردن محیطاش بهترین بازی ۲۰۱۱ شد ؟! :lol:
  ضربات ویچر مضخرفه ؟! باوشه بهش می گم . من ترجیه می دم با استایل گرالت ضربه بزنم به جای اینکه با استایل دواکین در و دیوارو نشونه بگیرم :lol:

  ۰ ۰
  1. ABI RAZOR گفت:

   امیر دعوا شد هوا همو داشته باشیما :lol:

   ۰ ۰
  2. Amir.M گفت:

   قربانت :*

   ۰ ۰
 21. KAZ Miller گفت:

  اگه گیم پلی بازی درست بشه (اساسی) قطعاً عنوان بزرگی میشه !!
  هر چند همین الانم از نظر تکنیکی بزرگ هست ولی از بعد گیم پلی شرم آوره و اون چیزی هم که توی کنفرانس مایکرو دیدم گیم پلیش هیچ تغییری نکرده و متاسفانه همچنان ناامید کننده است و متاسفانه غیر قابل تحمله (یه خرده حداقل عمق و چالش و از اون بازیی که ازش ترسیدن یاد می گرفتن !! )
  سال ۲۰۱۵ مطمئنن سال بزرگی واسه نقش آفرینی هاست. که به نظرم میاد هر چند شاید از نظر گرافیک و مسائل تکنیکی ویچر بتونه موفق بشه ولی از نظر گیم پلی احتمالاً سال ساله ژاپنی ها خواهد بود (علاوه بر فاینال ف ۱۵ , رقابت با گیم پلی سری پرسونا کاره هیچ کس نیست).

  ۰ ۰
  1. Howard Mansell گفت:

   JRPG که بحث اش جداست. در ضمن سیستم مبارزات بالاتر هم گفتم فقط بخشی از یه ار پی جی هست. بخش اصلی ار پی جی ها مخصوصا از نوع غربی ، شخصی سازی، ارتقا و … هستش که ویچر در این زمینه موفق عمل کرده.
   در ضمن FF15 که بیشتر شبیه DmC شده( حداقل براساس تریلر ای ۳ سال پیش).

   ۰ ۰
  2. KAZ Miller گفت:

   شاید ویچری که من بازی کردم با ماله شما فرق داره !!
   به جان خودم اصلن یادم نمیاد شخصی سازی , ارتقایی توی بازی وجود داشت یا نه !!؟؟
   من دیگه با نقش آفرینی نفس می کشم و قشنگ میدونم چی مهمه چی نیست !!
   وقتی مبارزات بازی ضعیف باشه , ارتقاء و لول چه فایده ای داره !!!
   اون باس اژدها و آخره ویچر ۲ کشک کشک بودند و در طوله بازی همان جوری پیش رفتم که واسه باسه اولی مجهز بودم و اصن هیچی به هیچی.
   _________________________________
   متاسفانه وقتی بازی نکرده باشی بایدم با دویل می کرای مقایسش کنی (در حالی که گرالت خیلی وقته روی دانته رو سفید کرده). فاینال ۱۵ به سبکه کینگدوم هارتس ساخته شده و خب حاضرم شرط ببندم ۱ شماره شم بازی نکردی در حالی که یکی از بهترین سبک مبارزات نقش آفرینی رو داره و بسی لذت بخش (نقدهای بازی رو بخون).
   _________________________________
   باز هم می گم حرفت خیلی خنده داره که میگی نوع مبارزات خیلی مهم نیست در حالی که مهم ترین رکن حداقل توی سبک نقش آفرینی همینه. ارتقاء و شخصی سازی و … زیر مجموعه مبارزاته و وقتی که بازی خسته کننده و پوچ باشه خوشتیپی و شمشیر آتشین به چه دردم می خوره !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   ۰ ۰
  3. Howard Mansell گفت:

   اولا شخصی سازی وجود داشت ولی محدود بود!
   ارتقا وجود نداشت؟ مرد حسابی جاپونی من نگو این رو که خنده ام می گیره!
   —————————
   فاینال فانتزی تا اونجایی که من می دونم نوبتی هست سیستم اش! من تا به حال بازی نکردم وبازی نخواهم کرد چون بلعکس شما از هر چی بازی جاپونی هست بدم میاد!
   ———————–
   ببین عزیز من تعریف من از نقش افرینی این هست که چطور شخصیت خودت رو ارتقا بدی ، پولتت رو چطور خرج خرید ایتم کنی! داستان و انتخاب تصمیمات هست، حالا سیستم مبارزات می خواد هر طور که می خواد پیاده سازی شه! هک ان اسلش باشه یا نوبتی یا یه انمیشن تکراری داشته باشه!

   ۰ ۰
 22. Ulfric گفت:

  ویچر ۲۰۱۵ داره جون میکنه به اسکایریم ۲۰۱۱ برسه :lol:
  فقط منتظر یه تیزر یک دقیقه ای از TES VI هستم تا نصف طرفدارای ویچر اسم این بازی هم یادشون بره …

  ۰ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   والا زمانی که از اسکایریم رونمایی شد هم ما چیزی حس نکردیم!
   وقتی آدم از یه سبک خاص بازی سازی خوشش نیاد نمیاد دیگه! زور نیست که!
   از تمام ES ها و Fallout ها از اعماق قلبم متنفرم!
   مگر این که یه تغییری توی اون سیستم انیمیشن های ۵ نسل پیش و اتمسفر خشک و بی روح شهر هاش اعمال بشه!

   ۰ ۰
  2. ABI RAZOR گفت:

   سجاد منم از لگن بتزدایی متنفرم
   ولی فال اوت بازیه بزرگیه

   ۰ ۰
  3. Ulfric گفت:

   انیمیشن های قدیمی رو قبول دارم ولی شهر های بازی خیلی هم عالی بودن ! کم کم زنده تر از اون شهر های ویچر ۲ :|
   اینم چند تا نکته که ویچر ۲ رو برای من به یه بازی خوب نه بیشتر(هیچ وقت خاضر نیستم مثل خیلی از اعضای اینجا لقب “لگن” به بازی مقابل بدم!) تبدیل کرد.
   بعضی هاش رو قبلا هم گفتم ولی دلیل منطقی نشنیدم.
   -پلیر تو بازی خیلی احساس محدودیت می کنه ! مثلا : هنگام پایین اومدن از صخره یا هر بلندی دیگه شما باید بهش نزدیک بشید و بعد چپ کلیک (تو پی سی) بزنید تا گرالت به صورت کاملا آهسته ای بیاد پایین ! چیزی که واقعا سازنده رو تو این قسمت درک نمی کنم ! یا قبول دارم بازی Draw Distance واقعا فوق العاده ی داره ولی چه فایده که تو هیچ کدوم از این جا ها نمیشه رفت ؟ بیشتر حکم یه نقاشی داشتن. یا یه ایراد کوچیک دیگه تو این بخش :D : وقتی میخواید از نردبون بالا برید باید کنار نردبون چپ کلید بزنید حالا در هنگام بالا رفتن بازی این امکان رو بهتون نمیده که پایین بیاید ! یعنی حتما باید به بالا برسین بعد دوباره چپ کلیک کنید بیاید پایین ! شاید ایراد مسخره ای به نظر بیاد ولی همین چیز ها بود که حد اقل من رو تو بازی خیلی محدود کرده بود .
   -اسپل های بازی واقعا کم بود . من که هیج وقت اون جادو ها و فریاد های اسکایریم رو با پنج شیش تا اسپل ویچر عوض نمی کنم .
   نککات دیگه ای هم بود حظور ذهن ندارم .
   حالا اگه تو ویچر ۳ این مشکلات برطرف شن شاید بشه به بازی امید پیدا کرد …

   ۰ ۰
  4. Howard Mansell گفت:

   اسپل های که سازندگان نمی توسنتند همین طوری بسازن، ویچر ، ویچر است ولی اگه شخصیت بازی یکی مثل تریس یا شیلا یا ینفر یا سیری بود اونوقت دست سازنده ها برای اسپل گذاشتن باز بود! باقی ایراد ها که بنی اسرایلی هستند : دی

   ۰ ۰
  5. I AM ALONE گفت:

   رفتار های NPC ها در یک شهر باعث میشه اون شهر زنده باشه
   و NPC ها توی اسکایریم توی شهر فقط یا دارن راه میرن یا ایستاده اند!
   من اسم این رو نمی تونم زنده بزارم!
   توی ویچر حداقل یه بازار هست که همه توش داد و بیداد می کنن و یه سری ماهیگیر دم رودخونه یا این که بعضی ها با هم دعوا می کنن
   بزرگترین دلیل خشک بودن شهر ها هم همون انیمیشن های خشک NPC هاست…

   ۰ ۰
  6. Ulfric گفت:

   با کی هستی شما ؟ :D

   ۰ ۰
  7. Kestrel Kent گفت:

   با اونی که در “جوابش” کامنت دادم :D

   ۰ ۱
  8. I AM ALONE گفت:

   ضمن عرض سلام و خسته نباشید!
   :| به خودت! :D

   ۰ ۰
  9. RYU گفت:

   :/
   فال اوت و اسکایریم یعنی زندگی و یعنی نفس و یعنی انرژی درون که در کانال های
   حیاتی جریان دارند !
   اتفاقا زور هم هستش باید خوشت بیاد :-x
   :mrgreen:

   ۰ ۰
  10. I AM ALONE گفت:

   عه!
   سعید جان شما که اسکایریم باز نبودی!
   چه شد یهو؟
   فکر می کردم بایوویر فن باشی!

   ۰ ۰
  11. RYU گفت:

   اونم هستم !!! :X بایوویر عزیز دل
   ————————–
   کی گفته اسکایریم باز نبودم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   ۰ ۰
  12. منم بخدا از قلب و به صورت عمقی از الدر اسکرال ها متنفرم به شدت حال بهم زنن همشون … ولی ویچر حتی اگر یه گیمپلی شاهکار هم نداشته باشه با داستان فراشاهکارش ادمو جذب می کنه … ویچر ۲ که از اسکایریم برای من لذت بخش تر بود …

   ۰ ۰
  13. Kestrel Kent گفت:

   Haters Gonna Hate My Boy ;)

   ۰ ۰
  14. Ulfric گفت:

   الدر اسکرال؟!
   کسی که حالش از یه بازی به هم میخوره رو هیچ کاریش نمیشه کرد شما هم لطف کن نسخه های بعدی این بازی حال به هم زن رو نخر ویچر بازی کن ;)

   ۰ ۰
  15. masterpiece گفت:

   آهان منظورت کنترل هم زمان چهار تا کره خره که مشخص نیست قدرت هاشون چرا با هم یکیه مثلا میج و دورف دمیج های یکسانی میزنن کل بازی هم که خدایی انیمه است مشخص نیست اصلا چرا هی باید بریم با چهار تا نره خر مامورئیت انجام بدیم گرافیک بازی هم تکسچره اون اسمش گرافیک نیست

   ۰ ۰
 23. Very Big Daddy گفت:

  ای خدا ای فلک باز شروع شد!اون میاد یه چی میگه اون در جوابش یه بازی دیگه رو میکوبه و…!
  آقایون ببخشید که شما از کل دنیا سوادتون بیشتره و بهتر از همه تشخیص دادید!شما آقای محمدحسین کریمی که بالا به دوستمون میگی وقتی تو فلان جا بودی منتقدا داشتن بازی نقد میکردن تو بیشتر از اون نمیفهمی!خودت چی؟!اون وقت خودت از اون منتقدا که حرفشون رو میزنی که اسکایریم رو میپرستن بیشتر میفهمی؟!هان؟!باز لگن لگن راه انداختن!همون منتقدایی که میگی نبودن که به اسکایریم متای ۹۶ دادن؟!تمام الدر اسکرولز ها نه فقط اسکایریم!همونا نبودن که دراگون ایج رو ۹۱ دادن؟!اون وقت متای ویچر چند شد؟!۸۸!نیاید بگید متاپرست و اینا این رو واسه این گفتم که خود ایشون حرف از منتقدا باز کردن وگرنه خودم معتقدم که بهش کم دادن.
  من قبول دارم که اسکایریم اونقدر که باید نقش آفرینی نیست!اما خوبه به سلایق هم کمی احترام بذارید!فروش وحشتناک و نقد های عالی و ضمن اون نظر گیمرهای جهان رو فراموش نکنید!من نمیدونم این ویچر ۲ ( که خودم هم خیلی دوسش دارم از بهترین های نقش آفرینی های عمرم هم بوده) که شما اینقدر بزرگش میکنید چرا اینقدر که شما به عرش رسوندینش دنیا رو متحیر نکرد!چون مشکل داره آقا!یک بازی عالیه اما بی نقص و کامل و اپیک نیست!مبارزات مشکل داره چرا قبول نمی کنید؟!داستانش هم نقص هایی داره خصوصا در بحث انتخاب ها(که البته اسکایریم بدترم هست.).والا با ایراد گرفتن از بقیه بازی ها و ترول و لگن لگن کردن مشکلات ویچر پوشونده نمیشن!والسلام!بازی ها سرجاشون هستن،با این حرفای شما نه دراگون ایج نه الدر اسکرولز نه فال اوت هیچ کدوم ریز سوال نمیره!ویچر هم همینطور!در ضمن سعی کنید بفهمید که سبک نقش افرینی ها هم با هم فرق داره.
  ویچر ۳ هم همینطوریش بازی بزرگی هست.اما اگر میخواد واقعا اپیک و انقلابی باشه باید مبارزاتش درست شن.خلاص.

  ۰ ۰
  1. نخیر مشکل اینجاست من میگم از الدر اسکرال متنفرم و حالم بهم می خوره نمیگم بازی مزخرفیه ولی یه سری هستن شر تحویل ادم می دن … ایراد الکی از ویچر می گیرن اَقا بگو ویچر دوست ندارم حال بهم زنه نه این که به طرفداران ویچر بی احترامی کنی بگی نوبن نفهمن ولی من خیلی میفهمم چون اسکایریم و دراگن ایج دوست دارم همین Orion صبح تا شب شر و ور می گه … طرفدارای ویچر نوبن هیچی نمی فهمن من از همه چیز سر در میارم … ای دسته از افراد حال بهم زنن … مثل ادم پاشو بگو بدم میاد از ویچر چرا به ما توهین می کنی در ضمن جواب توهین توهین است…
   باتشکر

   ۰ ۰
 24. alone girl گفت:

  با اینکه به شدت منتظر ویچر هستم اما هنوزم یکم در گیم پلی لنگ میزنه جوری که هنوزم پایه خشک گیم پلی سری قبلی توش وجود داره به نظر من اگر گیم پلی کمی روون تر و جادوها بیشتر بشه بازی جذاب ترم میشه و اگر تغییراتی صورت نگیره بازی یا اپیک فیل میشه یا گوتی فقط این دوحالت وجود داره !

  ۰ ۰
 25. RYU گفت:

  خیر ! در حال حاضر
  شاید ! موقع بازی کردن
  ————————–
  بازیش میکنم ولی فن این سری اصلا نیستم
  ————————–
  شخصی سازی گرالت !!!
  پای میانیش هم میشه بلند تر بشه :-s
  بنظرم توی Inn ها کاربرد وسیعی می تواند داشته باشد
  ————————–
  گیم پلی نسخه قبلی که بشدت افتضاح بود
  هیچ حس و ارتباطی بین من و گیم پلی برقرار نمیشد
  گیم پلی تاکتیکی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دقیقا چه تاکتیکی !!! :/
  بیشتر منتظر اخبار اطلاعاتی از سایبر پانک هستم تا این عنوان داغون
  با تشکر

  ۰ ۰
  1. Howard Mansell گفت:

   امثال تو هستند که باعث می شن یه عده نوب فکر کنن ویچر رو به خاطر محتوای بزرگسالانه اش بازی می کنند فقط! متاسفم برات میرابی! کودک بزرگ!

   ۰ ۰
  2. کاملا موافقم این اَقای میرابی فقط سنش بالاس (عدد) ولی در کل ذره ای منطق نداره …

   ۰ ۰
  3. RYU گفت:

   محمد حسین
   منطق تعریف کن!؟
   ————-
   عدد
   چون مخالف شما هستم
   فقط سنم عددی بالاست
   چون مخالف شما هستم
   ولی در کل منطق ندارم
   بچه کوچولو

   ۰ ۰
  4. چون یه ذره اهمیت نمی دی که یه بازی چقد طرفدار داره و فقط الکی از روی هوا می کوبونی، ویچر گیمپلی اش بی ایراد نبود ولی افتضاح کامل هم نیست… سر همه بازی ها همین حرفا رو تکرار می کنی، فلان بخش بازی افتضاح کامله در صورتی که مثلا متوسطه یا شاهکار نیست … ببین شما از یه بخش مثلا گیمپلی خوشت نیاد یا داستان میگی افتضاح کامل این که نشد نظر فنی و منطقی :|

   ۰ ۰
  5. RYU گفت:

   طرفدار داره بیاد دفاع کنه
   کسی که منتقد موردی هستش
   باید شجاع دل باشه تا بتونه هجوم سیلی
   از طرفداران اون مورد داشته باشه
   این کادر میلیون بار گفتم نظر شخصی هر کسی هستش
   از نظر من یا بازی ها خوب هستند یا افتضاح
   شاهکار و متوسط و بد
   توی گزینه هام کم هستش و نایاب
   وقتی بازی گیم پلیش خراب باشه
   از نظر من که گیم پلی اصلی ترین مورد یک بازی هستش اون بازی یک افتضاح میدونم
   مثل بایوشاک نامحدود
   مثل دیسانرد
   نمونه افتضاح تر
   اس اس ینز
   به چه دلیل باید بگم بد یا متوسط
   به چه دلیل!؟
   شما خودت از اسکایریم متنفری
   من بهت بگم بی منطق خوشت میاد
   نظر شخصیت هستش
   چون مخالف من نظرت هستش

   ۰ ۰
  6. RYU گفت:

   روی هوا کوبوندن هم یعنی من اون بازی انجام ندادم یه چیزی میگم
   ولی من بازی انجام میدم تا ویک پوینت اون بازی بصورت خوب و درست کشف کنم
   تا حسابی از همون ناحیه ویک پوینت بکوبمش
   ترجیحا گیم پلی ویک پوینت

   ۰ ۰
  7. RYU گفت:

   مثلا سیستم هک و رانندگی و……
   واچ داگز باید بگم متوسط هستش
   خوب وقتی گیم پلی افتضاح داره
   چی باید بگم بخاطر طرفدارش بگم
   گیم پلی بازی متوسطه
   چرا اینقدر دوست دارید زور بگید!!!!
   بخاطر نظر مخالف

   ۰ ۰
  8. RYU گفت:

   خوب باشه
   برن گیم پلی بازی درست کنند
   بشه باهاش ارتباط برقرار کرد
   اینم برای حرفه ای ها که قبلا نوب بودند
   خوشحالم برات بزرگ مرد کوچک

   ۰ ۰
 26. AxeL گفت:

  کاری ندارم که خیلی ها اسکایریم یه RPG نمیدونن (که میشه گفت حق دارن ) .اما “لگن” خوندن این بازی با عظمت که یکی از برترین بازی های (شاید هم برترین) نسل هفتم به حساب میاد اوج نوب بودن طرف را میرسونه (با عرض شرمندگی). خوشتون نمیاد بگین خوشمون نمیاد چرا توهین میکنید ؟! :|
  جالبه که بازی مورد علاقه شما از همین به اصطلاح لگن داره الگو میگیره !!!

  ۰ ۰
  1. RYU گفت:

   دقیقا درست میگی !
   و خودش هی داره با اسکایریم مقایسه میکنه
   من بالای ۴۵ روز از قراری روزی ۸ ساعت درون سرزمین اسکایریم زندانی شده بودم
   هیچ بازی دیگری در آن برهه زمانی نمی توانستم انجام دهم
   گیم پلی اسکایریم بخاطر قدرت های دواهکین ساده شده بود
   ولی لذت گشت و گذار و کشف کردن دنیای اسکایریم بقدری دلچسب و خوب و زیبا هستش
   که کمتر بازی این حس موقع اکتشاف به من منتقل کرده بود

   ۰ ۰
  2. AxeL گفت:

   علاقه ی چندانی به RPG ندارم . اما نمیدونم این دنیای اسکایریم چه جادویی داره که وارد شدن به این دنیا با خودته و خاج شدن با خدا .
   ” لذت گشت و گذار و کشف کردن دنیای اسکایریم بقدری دلچسب و خوب و زیبا هستش” دمت گرم سعید خان, زدی به هدف , این دقیقا همون چیزی هست که این “ابر بازی ” را از اکثر بازی های فعلی مستثنا کرده .
   به شخصه اونقدر درگیر اکتشاف قسمت های مختلف و نکات مخفی این دنیا بودم که اصلا فراموش میکردم که مراحل اصلی در کار هست .
   آخه یه بازی چقدر میتونه با عظمت باشه ؟!

   ۰ ۰
  3. RYU گفت:

   همین کشف کردن ها و گشت و گذار
   کاری میکنه که اصلا ماموریت های اصلی از دست بدهی
   کشفیات جدید حسی مانند پیشرفت در مراحل اصلی دارند
   دقیقا علت محبوبیت سری TES , Fallout برای من یکی همین کشفیات درون
   بازی هستش .

   ۰ ۰
  4. Very Big Daddy گفت:

   حس زیبای موسیقی دلنواز در حال پیاده روی زیر شفق! :X انصافا کدوم بازی این حس رو داره؟! :X

   ۰ ۰
  5. I AM ALONE گفت:

   ایده ای نمی گیره!
   بقیه همش با اون مقایسش می کنن!
   سازنده ها فقط توی وسعت با اسکایریم مقایسش کردن
   نه هیچ چیز دیگه ای!
   کسی هم نمی تونه بگه اسکایریم وسیع نبود
   فقط یه بار گفتن نقشه ویچر ۳ بیست درصد از اسکایریم بزرگتره
   ایده ی دیگه ای هم ندیدیم که گرفته باشه…

   ۰ ۰
  6. m.a 07 گفت:

   البته ایده که یه جورایی گرفتن! :D هم ویچر و هم دراگون ایج از ذوق موفقیت(یا بهتره بگیم فروش!!) اسکایریم نتونستن خودشونو کنترل کنن! :mrgreen: ولی در کل ایراد به حساب نمیاد!

   ۱ ۰
  7. Neil Druckmann گفت:

   من حرف متین ایزدی رو گفتم…
   بنظر منم لگنه…والا منم ۱ساعتی بازیش کردم ولی گرافیک زاغارت و همینطور باگهای زیادش و انیمیشنهای خشکش اجازه نداد بازی رو ادامه بدم…
   بقول متین ایزادی اسکایریم لگنه چون الکی بزرگه….
   حالا متین ایزدی شده نوب شما شدی گیمر :lol: :lol:
   کلاس بازیسازیشو اول برو پاس کن بعد بیا جلو…
   در ضمن چرا یه حرف میزنی که بعدش احساس شرمندگی کنی :| :|

   ۰ ۰
  8. AxeL گفت:

   متین ایزدی؟! :))
   بیشتر از ۲۰۰ تا سایت و منتقد برتر دنیا بالاترین نمرات به این بازی دادن و به عنوان بهترین بازی سال انتخاب کردن (اونم با حضور بتمن آرکام سیتی و آنچارتد ۳ ) خیلی از همون سایت ها این بازی را کی از بهترین بازی های نسل هفتم میدونن . خیلی از بازیسازای بزرگ دنیا این بازی را تحسین کردن .
   بعد شما انتظار داری نظر یه جوجه بازیساز ایرانی واسه من مهم باشه ؟!
   من کامنت شما را اصلا نخودندم منظورم همون استاد ایزدی بود .
   با تشکر

   ۰ ۰
  9. Kestrel Kent گفت:

   وااااااااااااییییییییییییییییییییی متین ایزدی :)) :)) :)) :)) :))

   ۰ ۰
  10. Kestrel Kent گفت:

   کلاس بازیسازیش که چیزی نیست یکی از رفیقای نوب منم رفت پاس کرد :lol:

   ۰ ۰
 27. Play گفت:

  این نقش افرین هاى نچسب!
  من به شخصه تنها مشکلى که با این عناوین نچسب دارم گیم پلى خشک اوناست. ویتچر ، دارک سولز و اسکایریم اونقدر خشک گیم پلى بودن که بخوام حرف رو بزنم. انگار هم به عنوان امضا زیر تمام این بازى ها وجود داره. با احترام به تمام دوستداران این سبک البته
  واقعا نقش افرین هاى اساطیرى پتانسیل بالایى دارند فضا و داستانشون خیلى خوبه.
  .
  “مطمئن باشید با مبارزات سیال و با انعطاف بیشتر رو به رو خواهید بود که باعث سرعت گیمپلی می شود.”
  امیدوارم…
  با تشکر بابت مقاله خوب

  ۰ ۰
 28. Play گفت:

  این نقش افرین هاى نچسب!
  من به شخصه تنها مشکلى که با این عناوین نچسب دارم گیم پلى خشک اوناست. ویتچر ، دارک سولز و اسکایریم اونقدر خشک گیم پلى بودن که بخوام این حرف رو بزنم. انگار هم به عنوان امضا زیر تمام این بازى ها وجود داره. با احترام به تمام دوستداران این سبک البته
  واقعا نقش افرین هاى اساطیرى پتانسیل بالایى دارند فضا و داستانشون خیلى خوبه.
  .
  “مطمئن باشید با مبارزات سیال و با انعطاف بیشتر رو به رو خواهید بود که باعث سرعت گیمپلی می شود.”
  امیدوارم…
  با تشکر بابت مقاله خوب

  ۰ ۰
 29. Sirius گفت:

  امیدوارم همه چی درست پیش میره این نظر ما ثبت شه! باید دعا کرد با این مشکلات سایت!
  بگذریم… بعد از مدت ها این مقاله باعث شد من نظر بدم.
  فقط عقاید شخصی خودم رو میگم. ویچر ۳ یک بازی خیلی هیجان انگیزی به نظر می رسه، از تریلر بازی خیلی خوشم اومد و نکات زیادی درش معلوم بود.
  ولی در بین نقش آفرینی های آینده نسخه جدید دراگون ایج به شدت نظرمو جلب کرد و به سلایق من بیشتر سازگاره، نمایشش فوق العاده بود، اون موسیقی، اون مبارزه با اژدها، منو با خودش برد! همین چند وقت پیش هم زمانی که کلی بازی جدید اومده بود من نشستم دراگون ایج: ریشه ها رو تموم کردم! بعد مدت ها! ولی واقعا چسبید! سخت بود ولی لذت بخش بود.
  در کل من خیلی فن نقش آفرینی نیستم، ولی ویچر و به خصوص دراگون ایج رو خیلی دوست دارم و به نظرم در ضمینه فضا سازی و اتمسفرشون خیلی موفق بودند البته بماند که ایراداتی هم داشتند.
  اسکایریم هم خیلی دوست داشتم بازی کنم ولی چه کنم که اصلا خوشم نیومد، با اینکه عاشق این جور فضا ها و داستان ها هستم ولی گیم پلی این بازی اصلا به مزاق من خوش نیومد.
  تو نقش آفرینی ها بیشتر از همه منتظر نسخه ی جدید دراگون ایج هستم! امیدوارم واقعا عالی باشه، بعد ویچر ۳.

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   چقدر من نظرات تو رو دوست دارم وحید جان! :X

   ۰ ۰
 30. Dallas Merchant گفت:

  سعید میرابی@
  با تمام قسمت‌های حرفت موافقم ولی دو تا مورد رو باید خدمتت عرض کنم در مورد گیم‌پلی Dishonored و بایوشاک:‌ بی‌کران.
  اولا که گیم‌پلی هیچ مشکلی نداره اتفاقا و اتفاقا عالی هست. گیم‌پلی ویچر هم از خیلی نظرات به نظرم از اسکایریم سرتره حالا آبلیویون و تمام محاسنش به جای خود.
  Dishonored یک دنیای فوق‌العاده‌ی بتزدایی داره، برای تموم کردن هر مرحله کمِ کم پنج تا راهِ مختلف وجود داره + کلی چیز جزئی برای کشف کردن. محتواهای دانلودی بازی فوق العاده یکی از یکی بهتر (Knife of Dunwall و Brigmore Witches). اون DLC اول که به جای خود. پاورهای جادویی کوروو و دائود در جای خود بهترین آزادی عمل رو به مخاطب می‌دن.
  من خودم کسی هستم که معمولا دنبال پیدا کردن آیتم‌های مخفی و مخصوصا این نامه‌های طویلی که میذارن توی بازی‌ها برای کشف داستان و این حرف‌ها نمیرم ولی Dishonored تنها بازی بود که توی این چند وقته باعث شد من برم سراغش تا خرتناقشو برگردم برای پیدا کردن محتواهای مخفی. این جا افسار بازی دست خودته مثل اسپلینترسِل درپیت نیست یا هیتمن آخری درپیت محض.
  من باز نمی‌فهمم این همه ادعاهای مبتنی بر کشکی که بعضی‌ها دارن روی گیم‌پلی این بازی برای چیه. اگه تو همونی هستی که متین ایزدی رو به خاطر این که سه سال پیش به اسکایریم گفت “لگن” قبولش داری پس باید با شاهکار بودن Dishonored هم کنار بیای.
  در مورد بایوشاک: بی‌کران.
  باید بگم سال گذشته بهترین تجربه‌ی سینمائیم مربوط شد به آخرین ما و از طرفی بهترین تجربه‌ی گیم‌پلی ام بایوشاک بود. لست آو آس خوب بود، داستان فوق العاده گیرا، شحصیت پردازی بسیار دقیق و سکانس‌های سینمائی بی‌شمار ولی باز هم ناتی داگ و سینما و کلیشه.
  تا کِی باید آنچارتد رو به خاطر سکانس‌های سینمائی پرستید و آخرین ما رو به خاطر داستانش؟ آره منم سر مرگ سارا گریه کردم، سر مرگ تِس ناراحت شدم و موقع دست کشیدن روی سر زرافه تنم مور مور شد ولی اینا همش با یک ضربدر و مربع انجام می‌شد منِ مخاطب این وسط نقش بیننده رو دارم بازی می‌کنم تا بازی کننده بنابراین بهترین گیم‌پلی سال گذشته مربوط به بایوشاک بود حالا من نمی‌فهمم مشکل شما با این بازی چیه. شوتر دیوانه وار، دشمنای متنوع، کلی محتوای مخفی برای کشف (مشابه سرافکنده) و داشتن یه سایدکیک به این خوبی مثل الیزابت.
  سعید جان یه کم منطقی باش. ببین بازی‌های مورد علاقه‌ات مثلا Payday 2 که بازی مورد علاقه‌ی منم بود توی تابستون پارسال، یه بازی پر از اشکلات ریزی بود که صد البته اعتیاد آور از جهات دیگه ولی از طرفی این گیم‌پلی پر از اشکالات طراحی مرحله و هوش مصنوعی افتضاح رو به گیم‌پلی اتوکشیده‌ی بایوشاک و سرافکنده ترجیح میدی؟ یا همون SR یا از طرفی ددآیلند.
  در مورد مقایسه ویچر با اسکایریم: ویچر یه تجربه‌ی جدید و نابی رو معرفی می‌کنه که من تا سال پیش تجربه نکرده بودم و اسکایریم هم دنیایی رو به مخاطبش اعطا می‌کنه که تا ماه‌ها گنجایش غرق شدن توش وجود داره. ارزش هر کدومشون سر جاشه ولی این که نمایش ویچر ۳ خیره کننده بود حرف درست و متینیه واقعا عالی بود.

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   مسعود تا الان با هیچ کامنتت اندازه ی این حال نکردم! :D

   ۰ ۰
  2. Dallas Merchant گفت:

   منتظر سعیدم بیاد جواب قانع‌کننده بده…
   پرونده‌ی این Dishonored بعد از دو سال هنوز بسته نشده.

   ۰ ۰
 31. m.a 07 گفت:

  هر دو بازی های خیلی خوبین و هر دو هم از لحاظ گیم پلی مشکلاتی دارن ولی ویچر کمی بیشتر.ویچر ۲ رو که کمی دیدم به نظرم تو مایه های beat’em up ها بود و البته مثل دراگون ایج ۲(البته نه در اون حد)کشکی و کمی (و البته کمی) کسالت آور در مواقعی.ولی در کل داستان و شخصیت پردازی خیلی خوبی داره که باعث میشه کمتر به اشکالات گیم پلی توجه بشه و لذت بازی کم نشه.در کل به شماره ی سوم خیلی اعتقاد داشتم البته تا قبل از دموی گیم پلی بازی در e3 .البته هنوزم امیدوارم ولی اون اشتیاق اولیه رو ندارم.به نظر من نمیتونه در حد اسکایریم ظاهر بشه ولی در کل نظر بقیه ی دوستان هم محترمه. اینها هم فقط حدسیات هستند و نتیجه بعد از انتشار بازی معلوم میشه.

  ۰ ۰
 32. amirali گفت:

  نگاه بحثو به کجا کشیدن ؟ برای کاهش اعصاب خردی ریمن بازی کنید B-)

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   ریمنو که حرفشو نزن شاهکاره

   ۰ ۰
 33. ali گفت:

  ازاین بازی با نکاتی که دیده شده از بازی نکات زیادی به دست میاد اگه با دقت ببینید میفهمید که اینبار تو بازی قدرت انتخاب بیشتری دارید و همینطور میشه فهمید که شما میتونید یک شخصیت بد یا یه شخصیت خوب تو بازی باشید که بسته به رفتارتون تعغییر میکنید در بازی البته در قسمت قبل تمام این قضایا در بازی وجود داشت ولی در نسخه سوم به نظر بیشتر روش مانور رفتن

  ۰ ۰
 34. Rasoul گفت:

  من میدونم و خودتون هم میدونید که این اتفاق نخواهد افتاد ! :D این از اون چیزایی هستش که نمیشه رو کاغذ اثباتش کرد (کاغذ = مانیتور :| )

  تنها بازی که میتونه می تواند تاج پادشاهی را از The Elder Scrolls V Skyrim بدزده ، The Elder Scrolls VI خواهد بود ! :)) (که اونم شاید نتونه! ۸-O )

  ۰ ۰
 35. هیچ بازیی نمیتونه جای اسکایریم رو بگیره :|

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   درسته

   ۰ ۰
 36. devillate گفت:

  شما هایی که فکر میکننی sky بدتر از w3 بوده و هست خیلی با مزه اید…کلی خندیدم///عزیزان دنیا فهمید چی بهتره…شما هنوز دارید نقد میکنین؟؟؟

  ۰ ۰
  1. Geralt of Rivia گفت:

   شما اگر کسخول نبودی چنین زر مفتی نمی زدی اولا این نقد نیست مقالس دوماََ ترجمه از وی جی ۲۴۷ معتبرترین وبسایت خبری هست حالا تو کی باشی که ببری زیر سوال اونا رو پس زر مفت نزن …

   ۰ ۰
  2. SKYRIM گفت:

   گیم اینفورمر و ign و گیم تریلر و….
   هی می خوام چیزی نگما
   البته هرکی می آد این زیر خودشو منتقد می کنه همین می شه دیگه…. چون نمی دونه قبلش خودشو نقد کرده فکرم نکن من بچه مثبتم ما فحش می دیم جد و آباد طرف رو زیر سوال می برم, اما میدونم کی باید فحش بدیم

   ۱ ۰
 37. The Outsider گفت:

  من دیوانه اسکایریمم
  لول ۶۷ هستم و کلن همه جای این بازی رو خوردم
  شاید این بازی برای من تکراری شده باشه ولی بعد کی؟ من سیو جدید خودمم رو ۹ ماه پیش شروع کردم و به طور میانگین روزی حداقل ۲ساعت رو بازی میکردم، پس مطمئنا تا الان تقریبا ۹۰% بازی رو تموم کردم
  من خودم Assassins of Kings رو بازی کردم حدود ۲سال پیش
  تو انیمیشن ها و گرافیک یه سرو گردن بالاتر از اسکایریمه ولی تنوع در مراحل و محیط تو اسکایریم خیلی بهتره
  این بازی مطمئنا قوی تر از اسکایریم میشه ولی اون شور و اشتیاقی که اسکایریم در دل ما بوجود آورد همیشه ماندگار خواهد بود :X
  در ضمن اسکایریم یه ویژگی برتر دیگه هم داره: این که تو میتونی در نقش یه بلوند ج*یگر که با مود ه*ا*ت شده بازی کنی!!! :)) ویچر عمرا بتونه این ویژگی رو داشته باشه!! :P خخخخ

  ۰ ۰
  1. don`t eat me گفت:

   نکته همینه تو اسکایریم میتونی هیروی خودت رو بسازی ولی تو ویچر اینطور نیست.

   ۰ ۰
 38. bulut گفت:

  بازی خوبیه ولی نمیتونه اسکایریم باشه

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   کاملا موافقم دوست عزیز, هیچی نمیتونه…

   ۰ ۰
 39. don`t eat me گفت:

  ویچر رو خیلی بازی کنید ۱ سال اما برای اسکایریم بعد سه سال هنوز داره مد میاد.

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   ۳۰۰ ساعت جمع گیم پلی اسکایریم چیز کمی نیس که :۲۴: :۲۴: :۲۶: :۲۶: :۲۶:

   ۰ ۰
 40. amirali گفت:

  باو اسکایریم خوبه ولی از یه تیکه باگ بوجود امده

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   ویچر دو رو یادت رفته یا اساسین کرید ۳؟
   من جرات نمی کنم به اونا بگم تیکه باگ اونوقت شما می آی به TES:skyrim تیکه می ندازی؟

   ۰ ۰
 41. به نظر من w3 بازی نقش افرینی نبود اسمش نقش افرینیه سازندها مسیرارو تو بازی و پایانهای بازی که درست کردن ام اسکایرم استاندارها رو شکست .بازی ازادیها که میتونی زندگی کنی واقعا کی نمیتونه بیبینه موسیقی هیرو جادوها کلسها.گرافیکشم خوب بود اقا شما که میگی زخالی اصلا تو زندگیت ندونستی گرافیک چیه!!حتما با شامپو اشتباه گرفتی گرافیک اس بهترین گرافیک بازیهای نقش افرینیه !!واقعا من خندم گرفت که w3رو باtes مقایسه مکنید.اون که میگه خط اصلی داستانی اصلا کسی اسکایرم بازی کرده کوویست اصلیشو رفته من که اون قدر غرق در کشفو کویستهای فرعیش بودم که جذاب بود بعدا یادم افدات البته بعد از یه ماه………………مناظر قشنگ شمالی کوها.تنوع دشمنان خییییییلی زیاد واز همه مهمتر در تمام بازیهای نقشافرینی او چه که نبود پرتاب تیرکمان بود اسکاریم در این کلاس غوغا کرد سیستم زیبایی بود کیف کردن مردم با این کارشون.در اخر بگم من از بچگی ارزوم بود همچین بازی وجود داشته باشه من بازی کنم تشکر از بیتیستا……

  ۰ ۰
 42. Taher rafat گفت:

  نه به نظر من نمیتونه تاج پادشاهی رو از اسکایریم بگیره چون آدرس کلا” غلطه آغا :D … تاج پادشاهی یه جای دیگست و فک نکنم دست witcher 3 به اونجاها برسه . ویچر و اسکایریم هر دو بازیهای بزرگین البته نباید این دو تا رو با هم مقایسه کرد ، در کل پای نقش آفرینیه ویچر یه کم میلنگه .. اسکایریم هم البته شدید نچسپه نمیدونم چرا ؟ :11:
  تاج کجاست ؟؟؟ بله تاج هنوز هم دست Dragon Age: Origins قرار دارد و جفت این دو تا بازیه بزرگ و قابل احترام جلو دراگون فعلا” باید لونگ بندازن … والسلام

  ۰ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   دیابلو پس کشکه؟ :۲۳: :۲۳: (منظورم بی احترامی نبود لطفا بد برداشت نکن نظرت برام محترمه)

   ۰ ۰
  2. masterpiece گفت:

   آهان منظورت کنترل هم زمان چهار تا کره خره که مشخص نیست قدرت هاشون چرا با هم یکیه مثلا میج و دورف دمیج های یکسانی میزنن کل بازی هم که خدایی انیمه است مشخص نیست اصلا چرا هی باید بریم با چهار تا نره خر مامورئیت انجام بدیم گرافیک بازی هم تکسچره اون اسمش گرافیک نیست

   ۰ ۰
 43. محمد گفت:

  شاید،ولی الدر اسکرولز بعدی به زودی میاد و تاجش رو پس میگیره :13:

  ۰ ۰
 44. Yousof_Paradox گفت:

  من ۲ ساله دارم اسکایریم بازی میکنم و میتونم به جرئت بگم همچین بازی با این پتانسیل با این داستان گیرا با این گیم پلی ندیدم. اگرم دارم اشتباه میکنم یکی بیاد دو تا بازی بهم پیشنهاد کنه که من حرفم پس بگیرم

  این که شما از یک عنوان خوشتون نمیاد دلیل بر این نیست که بهش حمله کنید. مقایسه دو عنوان در صورتی قابل قبوله که ضمن مقایسه ویژگی های مثبت هر دو بازی درش گفته بشه و همچنین ویژگی های منفیشم بدون اغراق و نظر شخصی گفته بشه.
  اینکه از یک بازی خوشتون نمیاد دلیل نمیشه اون بازی عنوان کوچیک و بی ارزشی باشی باشه و بهش حمله کنید. هر چی باشه واسه ساختش تلاش کردن.

  و لطفا بازی رو از دیدگاه یک بازی کننده ببینین نه یک بازی ساز من بازی ساز نیستم ولی تا بازی ساز نباشین نمیتونین بازی سازارو درک کنین

  ۱ ۰
  1. SKYRIM گفت:

   کاملا درسته و از این احترام شما به دیگران خیلی لذت بردم!

   ۱ ۰
 45. SKYRIM گفت:

  مجله ی شرقی فامیتسو از ۴۰ رای میده :|
  این رای هم از جمع نمرات ۴ منتقد از ۱۰ نمره است!(یعنی اصلا نمره ی کامل گرفتن از فامیتسو کار آسانی نیست!)
  البته بودند بازی های شرقی که نمره ی کامل گرفتند.
  حالا اسکایریم اولین بازی غربی بود که از این مجله نمره ی کامل گرفت. :10: :10: :10: :10: :10: :10:
  پس فک نکنید با یه بازی عادی طرفین من خودم این بازی رو بیشتر از هر بازی ای دوست دارم!
  در ضمن نظر هر کی محترمه و نکته ی بعدی اینکه بخش نظر دهی یک سایت مثل فروم جای کل کل نیست.

  ۱ ۰
 46. Taha گفت:

  اقا الان بعد این همه سال هنوز ویچر ۳ برترین rpg تاریخ هست همه رو قورت داد 🤣

  ۰ ۰