پنج دلیل که شوالیه‌ی آرکام ما را شگفت زده کرده است

توسط PClub در ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ , ۱۷:۳۹

راک استدی در شرف پایان دادن به سه گانه ی خود با عنوان “شوالیه ی آرکام” می باشد.همه ی ما هیجان زده هستیم تا اطلاعات بیش تری از بازی بدست آوریم و ما کاور مجله ی خود را این بازی انتخاب نمی کردیم اگر از آن خوشمان نمیامد اما چند چیز در این بازی وجود دارد که بیش تر به چشم می آیند.در این جا چند منظر از بازی را نشان می دهیم که واقعا هیجان انگیز به نظر می رسند.

این نسخه پایان سه گانه است(متن حاوی اسپویل هایی در شهر آرکام می باشد)

راک استدی می گوید که همیشه در نظر داشته که سری آرکام آن ها یک سه گانه باشد.اگر چه من از عنوان ساخته شده توسط وارنر برادرز(ریشه های آرکام)نیز خوشم آمد اما کاملا طبیعی است که کمک کمی به جلور راندن این سری کرد.وقتی که “شوالیه ی آرکام”عرضه شود فرنچایز بتمن نیز(آن طور که راک استدی می گوید)پایان خواهد یافت.

کارگردان بازی “Sefton Hill” درباره ی این که این سری چگونه پایان خواهد یافت حرفی نمی زند(اگرچه ما در هر صورت باید می پرسیدیم) ولی او گفت که آن ها ساخت شوالیه ی آرکام را از زمانی که بر “شهر آرکام”مشغول بودند در نظر داشتند.آن بازی با مرگ “جوکر” پایان یافت و ما یک سال بعد دوباره به بتمن ملحق شدیم.Hill می گوید که غیاب Joker از جنبه های مختلفی بر بازی اثر گذاشته است.این بار خلافکاران در تشکیلات جدیدی دور هم جمع شده اند،زمانی که از حضور پر هرج و مرج آن دلقک خبری نیست …بروس وین نیز به نوعی در حال دست و پا زدن است،شاید این به علت رابطه ی عمیق او با جوکر باشد.

من بسیار مشتاقم که ببینم راک استدی چگونه همه ی این ها را به کار می گیرد،وارنر یک IP سودمند و بزرگ را در دستان خود دارد ولی من عاشق این هستم که پایانی را ببینم که اثرات ابدی بر هر بازیکنی داشته باشد.

کاملا نسل بعدی …

بدون هیچ شکی،شوالیه ی آرکام فوق العاده به نظر می رسد اما این همه ی ماجرا نیست.تعداد زیادی از پیشرفت های گرافیکی بازی باعث شده است که به راحتی بر روی نسل قبل قابل اجرا نباشد.تنها دوری در گاتهام بزنید و به حرف من پی خواهید برد.

کارگردان استودیو،”Jamie Walker”می گوید:

شما می توانید درون ساختمان ها را در حالی که کنار آن ها پرواز می کنید مشاهده می کنید این بدان معناست که شما به وسیله ی پنجره های بعضی از ساخنمان ها می توانید درون آن ها را مشاهده کنید و این حداقل برای من،بسیار واقعی به نظر می رسد و این قطعا همان چیزی است که ما در حال انجام آن هستیم.شما در حال پرواز هستید که ناگهان درون ساختمانی را مشاهده می کنید و با خود می گویید:”اوه،این فوق العادست”و بعد شما می توانید وارد آن ساختمان شوید که دوباره باعث واقعی تر شدن بازی  می شود.

اگر بتمن به برج ساعت Oracle برود در حالی که یک آشوب در حال اتفاق است شما قادر به شنیدن صدای گلوله ها و سایر صدا های نزدیک خواهید بود و حتی می توانید آشوب گران را با نگرش کاراگاهی خود شناسایی کنید.هم چین روان بودنی بین دنیای داخل و بیرون در سخت افزار های X360 و PS3 قابل پردازش نخواهد بود.

Batmobile

همان طور که می توانید از اینجا بخوانید بتمن قابل به راندن اتومبیل خود خواهد بود که بسیار جالب به نظر می رسد.

بتمن سریع تر جا به جا می شود.

توانایی های هدایت کردن بتمن پیشرفت های چشمگیری داشته در شوالیه ی آرکام داشته است،حتی زمانی که پشت فرمان نباشد.لباس جدید او به او این قابلیت را می دهد که شیرجه های تند تر و پرش های بلند تری انجام دهد و او هم چنین می تواند در ارتفاع بالا تری بر فراز گاتهام پرواز بکند.این بدان معناست که بازیکنان مانند بازی های قبل احساسی مانند مرد عنکبوتی با یک قلاب نخواهند داشت بلکه مانند یک درنده ی پرنده خواهند بود.قلاب هنوز نیز وسیله ی بدرد بخوری خواهد بود به طوری که بازیکنان می توانند از آن برای یک چرخش ۱۸۰ درجه سریع در هوا استفاده کنند که صد در صد بهتر از سقوط کردن،چرخیدن و پرواز کردن دوباره است.

یکی از کار های مورد علاقه ی من در شوالیه ی آرکام استفاده از یک تفنگ ریسمانی (Line gun) پیشرفته است.این  وسیله قیلا برای تولید یک Zipline (طنابی که بتمن از آن آویزان و به وسیله ی آن جا به جا می شد) استفاده می شد.نسخه ی جدید این سری از این اسلحه دو استفاده می کند.این بار بتمن می تواند بر روی طناب قرار بگیرد.در نسخه ی آزمایشی که بدست ما رسید ما دیدیم که بتمن از این تفنگ بر علیه عدهای از خلافکاران استفاده می کند به این صورت که بتمن به سرعت به سوی آنها می رود وبعد از تفنگ خود استفاده می کند و لحظه ای بعد مخفیانه بالای سر آن ها قرار گرفته است!همه ی این ها در چندثانیه.از طرف کسی که بسیار مشتاق دیدن سبک درنده ای بتمن است،علاقه دارم که بسیار از این تکنیک استفاده کنم.

بتمن تمرین کرده است!

بتمن در فاصله ی زمانی یک ساله ی شهر آرکام و شوالیه ی آرکام چند حقه ی نبرد آموخته است.برای مثال ما یکی از این حرکت ها را دیدیم که بتمن از روی طنابی که توسط تفنگ ریسمانی خود تولید کرده بود به سوی دشمنان می پرد،در این صحنه که بتمن سه نفر را به وسیله ی Batarangs خود مورد هدف قرار داده و به آن ها حمله می کند زمان آهسته می شود.زمانی که به سطح زمین رسید،سه نفر را به وسیله ی کولری که بر دیواری نصب شده است از پا در می آورد(یک تمام کننده ی محیطی).بتمن هم چنین می تواند ضربه های زمینی خود را به هم متصل سازد پس از این به بعد در حین مواجهه با یک دشمن کج یا متمایل شده به یک سمت کمبو استریک او از بین نخواهد رفت.

راک استدی هم چنین می گوید که یک سیستم نابود کردن به نام ترس(Fear Takedown)نیز ایداع کرده اند.Hill می گوید:

وقتی چند دشمن در فاصله ی نزدیک با شما قرار دارند،اگر شما بتوانید بدون دیده شدن به آن ها نزدیک شوید،می توانید تا سه نفر از آن ها را با یک حرکت از بین ببرید.شما می توانید این کار را در هر حالت درنده ای انجام دهید،البته تا زمانی که بتوانید سه دشمن را منزوی نگاه دارید.

نظر شما چیست؟آیا شما هم مانند ما از شنیدن این جزییات هیجان زده اید؟با دیدگاه هایتان ما را آگاه سازید.

ترجمه شده از سایت گیم اینفورمر

مترجم:Ulfric

دیدگاه
۱۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

18 Replies to “پنج دلیل که شوالیه‌ی آرکام ما را شگفت زده کرده است”

 1. بسار مقاله عالی بود
  ولی هرچی فکر می کنم می بینم بتمن بعدی یه چیز خیلی مهم کم داره

  ۰ ۰
  1. Hossein گفت:

   جوکر.

   ۰ ۰
 2. BATMAN LOVE گفت:

  بهترین بتمن خواهد بود، حس میکنم تجربش ۱۰ برابر لذت بخش تر از آرکام سیتی باشه

  ۱ ۰
 3. BATMAN LOVE گفت:

  ضمنا دنیای بتمن خیلی وسیعه و این رو میشه از کمیکهاش براحتی فهمید
  امیدوارم بعد از وقفه ای چند ساله دوباره شاهد سری جدید از بتمن با عنوانی جدید باشیم
  دنیای گیم روز بروز در حال پیشرفته، بتمنی که امروز بازی کردیم با بتمنی که ۳ یا چند سال بعد قراره منتشر شه قطعا تفاوت چشمگیری خواهد داشت

  ۰ ۰
 4. Amir.M گفت:

  نههههههههههه هایپ نههههههههههههههههههه :((
  چرا این کارو با من می کنین :((

  ۰ ۰
 5. ABI RAZOR گفت:

  من بتمن بدون جوکر نمیخام :(( :(( :(( :((

  ۰ ۰
 6. farshad گفت:

  از هیجان دارم داغون میشم ای خدا

  ۰ ۰
 7. ISA4C C1ARK3 گفت:

  ممنون بابت مقاله
  بعد چند روز بلاخره تایید شد :-s
  بی صبرانه منتظرشم

  ۰ ۰
 8. Vahid گفت:

  نسل بعدی بودن دلیل بر شگفت انگیز بودن یه بازیه؟! یا مثلاً Tekedown هایی که توی همون بازی های قبلی هم بود و حالا فقط تنها تغییرش این بوده که روی ۳ تا دشمن انجام می شه؟! بابا فن بازی هم یه حدی داره. کاش نویسنده ۵ تا دلیل درست و درمون می آوُرد. :-s

  باز خوبه Batmobile رو اضافه کردن؛ امیدوار شدیم. اگه Combat رو هم درست کنن (یعنی مثل Arkham City نباشه، Arkham Origins رو اصلاً تست نکردم هنوز) و دیگه همه ش Button-Mashing و Click-Fest بازی و دکمه زنی نباشه که دیگه نور علی نور می شه.
  داستان رو هم که کلاً بی خیال!

  ۰ ۲
 9. Keira گفت:

  امیدوارم بازم غافلگیرم کنه.

  ۰ ۰
 10. شعیب گفت:

  اقا ممنون.این ترجمه خیلی کار خوبی هست
  این قضیه دیدن داخل خانه هم چیز جدیدی نیست.خیلی جو گیر شده!

  ۰ ۰
 11. DeadSpace گفت:

  عاشــــــــــــــــــــــــــــقشم :X :X
  امابعدتموم شدن ۳گانه دیگه نمیسازنش ؟!

  ۰ ۰
 12. Dead Walker گفت:

  خوب بود , ولی با اینکه تازه معرفی شده دارین یه کم زیاد هایپ میکنین
  هر چی فکر میکنم میبینم بازی به شدت پتانسیل خراب شدن رو داره مخصوصا اگر دستی به مبارزه هاش نکشن بسیار تکراری میشه. البته راک استیدی استودیو قابل اعتمادیه ولی خوب بعد از چهار نسخه خیلی داره تکراری میشه

  ۰ ۰
 13. Very Big Daddy گفت:

  خیلی ممنون عزیز میبینم خوب فعالی! :D
  ولی بتمن بی جوکر واسه من معنایی نداره! :|

  ۰ ۰
  1. GH@ST گفت:

   واقعا
   خنده هاش دیوانه کننده بود
   صحنه آخر شهر آرکام اشکمو درآورد

   ۰ ۰
 14. amir hossein گفت:

  خیلی بازی جالبی میشه مخصوصا اون ماشینش…. :-) :-) :-)

  ۰ ۰
 15. esafa93 گفت:

  جزییات گرافیکش راضی کنندست. فقط امیدوارم مثل قسمت پایانی سه گانه نولان یک پسرفت برای سری نباشه.

  ۰ ۰
 16. GH@ST گفت:

  این پیش نمایش هایی که اینا دیدن چرا ما نمیتونیم ببینم
  من فقط اولین تیزرش رو دیدم
  کسی لینک داره بده بیزمت ;) :)

  ۰ ۰