۱۲ بازی برتر رونمایی شده که مرزهای گرافیکی را فراتر می برند

توسط محمد حسین کریمی در ۲۹ دی ۱۳۹۲ , ۱۳:۴۰

در نمایشگاه E3 و قبل از اَن عناوینی رونمایی شدند که اَنچنان نسل بعدی به نظر نمی رسیدند اما در این بین تعدادی بازی بودند که گرافیکی خارق العاده به نمایش گذاشتند و حد و مرزها را فراتر برند. در این مقاله سعی داریم به ۱۲ بازی برتر که می توانند بازیکن را متعجب کنند بپردازیم.

۱۲ بازی برتر رونمایی شده که مرزهای گرافیکی را فراتر می برند

۱۲-Deep Down

یکی از بازی هایی که در نمایشگاه رونمایی «پلی استیشن ۴» به نمایش در اَمد عنوان Deep Down بود که توسط «کپ کام» با موتورگرافیکی Panta Rhei در دست ساخت می باشد. با توجه به اسکرین شات ها، تریلر ها و نقش اَفرینی بودن بازی کیفیت بصری بسیار خوب است شاید به نسبت به اَن سر و صدایی که اوایل به راه انداخت چیز خاصی نباشد اما همچنان بین هم عناوین هم سبک خودش یک بازی خارق العاده به نظر می رسد. Deep Down یک عنوان نقش اَفرینی اَنلاین چند نفره است که شما را درون دنیایی تاریک و بزرگ قرار می دهند تا با موجوداتی خطرناک مبارزه کنید. همانطور که می دانید این عنوان به صورت انحصاری برای کنسول «پلی استیشن ۴» در دست ساخت می باشد و با نظارت مستقیم SCE در دست ساخت است. طبق سخنان اَقای Yoshinori Ono که او را با سری «مبارزان خیابانی» می شناسیم موتورگرافیکی Panta Rhei جانشینی برای  MT Framework همان موتورگرافیکی که نسوخ اخیر Resident Evil با اَن ساخته شد می باشد. Deep Down برای عرضه در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی شده است.

۱۱-Drive Club

عنوان Drive Club یکی از انحصاری های کنسول محبوب سونی یعنی PS4 است که در استودیو Evolution Studios در دست ساخت می باشد، قرار بر این بود که یکی از لانچ تایتل های کنسول «پلی استیشن ۴» باشد اما به دلیل رفع مشکالت تاخیر خورد و برای عرضه در اوایل سال ۲۰۱۴ در نظر گرفته شد. از اَن جایی که سونی به یک بازی ریسینگ خوب با کیفیت بصری بسیار عالی نیاز دارد تا بتواند انحصاری خوب رقیب یعنی Forza را شکست دهد بر روی این عنوان حسابی سرمایه گذاری کرده است. از همان روز اول رونمایی Drive Club عده زیادی عاشق بازی شدند.

۱۲ بازی برتر رونمایی شده که مرزهای گرافیکی را فراتر می برند

۱۰-Titanfall

چندی پیش بود که تیمی از Infinite Ward جدا شدند و برای خود استودیو ای به نام Respawn تشکیل دادند حال این استودیو بازی ای در دست ساخت دارد که جوایز بسیار زیادی برده است و از بهترین های E3 انتخاب شده است و دلیل اصلی موفقیت این بازی ترکیبی از گیمپلی سریع و گرافیکی خارق العاده است. از اَن جایی که این عنوان فقط بخش چند نفره دارد شاید خیلی ها جذبش نشوند اما از بازی های شاهکار رونمایی شده می باشد.  جالب است که بدانید موتورگرافیکی بازی Source می باشد، همان موتورگرافیکی که با اَن عناوین «نیمه جان» توسعه داده شدند. «سقوط تایتان» در تاریخ ۱۳ مارس سال جاری برای پلتفرم های Xbox 360،Xbox One و PC منتشر خواهد شد.

۹-Destiny

یکی از بزرگان صنعت گیم یعنی بانجی عنوانی با نام «سرنوشت» در دست ساخت دارد که به غیر از ایده های عالی در گیمپلی گرافیکی خارق العاده را نیز با توجه به وسعتش به نمایش در اَورده است. جالب است که بدانید بازی خیلی وقت است که ایده هایش شکل گرفته است و در دست ساخت می باشد اولین بار نشان هایی در Halo 3 پدیدار شد و سپس سرانجام چند سال بعد توسط Activision و Bungie رونمایی شد. بازی از موتورگرافیکی In-house engine و Umbra III بهره می برد. تاریخ انتشار بازی سال ۲۰۱۴ است و پلتفرم های مقصد کنسول های نسل حاضر و نسل بعدی می باشن.

۸-Watch Dogs

از همان روز اولی که Watch Dogs رونمایی شد همه فهمیدیم که با چه عنوان بزرگی طرف هستیم، یوبی سافت برای این بازی و مخصوصا بخش گرافیکی اَن سنگ تمام گذاشته بود. با توجه به بزرگی بازی جزئیات بی داد می کنند، نسخه نسل بعدی از نظر گرافیکی یک سر و گردن از هم بازی های هم سبک بالا تر است و بازی همه این ها را مدیون موتورگرافیکی خارق العاده Disrupt است که احتمالا در اَینده جایگزین Anvil Next یا حتی Dania بشود. بازی تاخیر بسیار طولانی خورد و احتمالا مارس سال جاری تا تابستان عرضه شود.

۷-The Crew

یکی از شگفتی های نسل جدید همین بازی «خدمه» می باشد! وسعت بازی بسیار زیاد است و خیلی از شهر های اَمریکا را شامل می شود، برای نقل مکان از شهری به شهر دیگر ممکن است دو ساعت زمان ببرد اما وسعت زیاد کیفیت گرافیکی و بصری بازی را پایین نیاورده است. برخی خیابان ها و مکان ها به شکل تعجب اَوری شبیه سازی شده اند که از مزیت های بازی است. تا به این لحظه اطلاعات زیادی منتشر نشده است. «خدمه» در سه ماهه سوم سال جاری برای PS4،Xbox One و PC منتشر خواهد شد.

۶-The Order: 1886

استودیو Ready at Down زیر نظر «سانتا مونیکا» و SCE عنوانی در دست ساخت دارد که طبق نمایش ها و گفته های خودشان صنعت گیم را از نظر کیفیت بصری تکان خواهد داد! تا به اینجا تریلر کامل و جامع ای از گیمپلی به انتشار نرسیده است اما با همین اطلاعات محدود و تصاویر منتشر شده می توان پی برد که بخش گرافیکی این بازی در سبک خودش یک تحول است. این عنوان در انحصاری پلی استیشن ۴ خواهد بود و در سه ماهه سوم سال جاری عرضه خواهد شد.

۵-Quantum Break

سازنده «مکس پین ۱» و «اَلن ویک» انحصاری دیگری برای پلتفرم مایکروسافت در دست ساخت دارد که تا به اینجا شگفت انگیز ظاهر شده است. موتورگرافیکی توسعه دهنده بازی Northlight Engine نام دارد. اطلاعاتی از بخش گرافیکی منتشر نشده است اما تصاویر و تریلر های نمایش داده شده نشان می دهند که یکی از بهترین های رونمایی شده برای نسل بعد است.

۴-Infamous: Second Son

انحصاری های سونی تمامی ندارند. «بدنام: پسر دوم» یک بازی دنیای باز است که برای پلتفرم PS4 در استودیو «ساکر پانچ» در دست ساخت می باشد. چهره ها و افکت ها بی نظیر به نظر می رسند و شبیه سازی های انجام شده خارق العاده هستند. به عنوان یک انحصاری بازی است که برای اَن بخواهید یک پلی استیشن ۴ بخرید. تاریخ عرضه رسمی «بدنام» ۲۱ مارس می باشد.

۳-Metal Gear Solid V

مگر می شود کوجیما بازی بسازد و انقلابی در پی اَن نباشد؟ اینبار با یک «متال گیر سالید» کاملا جدید و ساخته شده توسط یک موتورگرافیکی جدید که «فاکس» نام دارد طرف هستیم، نورپردازی،جزئیات،تکستچر و همه موارد به بهترین نحو ممکن قرار دارد، البته در نمایشگاه اخیر توکیو کیفیت از نمایش های اولیه پایین تر بود اما اعلام شده است که مشکلات رفع خواهد شد. منتظر یک انقلاب هستیم.

۲-The Withcer 3: Wild Hunt

با توجه به تریلر ها و تصاویر «ویچر ۳: طبیعت وحشی» به حدی کیفیت بصری زیبایی دارد که می توان فهمید که هنگام بازی بازیکن در دنیای ویچر غرق خواهد شد. جزئیات بسیار زیاد و وسعت بسیار زیاد است و تا به این تاریخ بزرگ ترین نقش اَفرینی ساخته شده یا در دست ساخت می باشد. موتورگرافیکی بازی یکی از بهترین های عناوین دنیای باز می باشد یعنی REDengine 3!

۱-Tom Clancys The Division
به جرئت می توان گفت تا به این لحظه بهترین کیفیت بصری در بین بازی های ویدیویی دیده شده است مربوط به این عنوان می باشد جزئیات بیداد می کنند، فیزیک بازی، تیراندازی،تخریب پذیر، انفجار ها، نورپردازی در بین بازی های امروزی بهترین است. هر لحظه از تریلر بازی شما به خود میگویید مگر چنین چیزی امکان دارد! در اَخر باید بگویم این عنوان که توسط یوبی سافت به انتشار خواهد رسید یک عنوان نسل بعدی واقعی است.

نویسنده: محمد حسین کریمی

دیدگاه
۵۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

54 Replies to “۱۲ بازی برتر رونمایی شده که مرزهای گرافیکی را فراتر می برند”

 1. remember me گفت:

  ممنون مقاله خوبی بود از همه بیشتر جذب تایتان فال و متال گیر شدم

  ۱ ۰
  1. Hotsun گفت:

   اتفاقاً Titanfall از نظر گرافیک از بقیه خیلی عقبه.
   The Crew هم فقط CGهاش خیلی خوفناکن,بجاش باید Dying Light رو میذاشتین :D

   ۰ ۱
  2. اتفاقا تریلر جدید Dying Light رو دیدم نسبت به اوایل رونمایی اینقدر گرافیک مزخرفی داشت که منصفرم کرد بذار تو لیست منظورم همون تریلر VGX هستش.

   ۰ ۰
  3. Hotsun گفت:

   تازه تو متن گفته شده “سعی داریم به ۲۰ بازی” که باید بشه ۱۲ تا :P

   ۰ ۰
 2. AIDEN گفت:

  متال گیر و watch dogs مورد انتظار ترین برای من هستند =D
  ممنون به خاطر خبر

  ۰ ۰
 3. AIDEN گفت:

  titanfall هم دوست دارم ;)

  ۰ ۰
 4. xneon گفت:

  دیپ دان نمایش خیلی خوبی تو مراسم ۲۰ فبریه داشت ولی هر چی ازاون گذشت تب و تابش پایین گرفت تا یهو گفتن F2p هست این یعنی انتظاری بالایی نباید ازش داشت !
  بقیه موارد همگی از خوبان نسل هشت محسوب میشن و همگی عالی هستن

  ۰ ۰
  1. soroush گفت:

   کلا دیپ دان به غیر از گرافیکش که تعریفی نداره(!) اتمسفر باحالی داره :arrow:
   ولی اینفیمس :| به غیر از گرافیکش هیچی نداره /:) :lol:

   ۰ ۰
 5. Ulfric گفت:

  از بین اینا از همه بیش تر منتظر تایتان فال هستم.
  دویژن هم انصافا برترین گرافیک رو داره.

  ۰ ۰
 6. تشکر! لیست خوبی بود

  ۰ ۰
 7. AHZ گفت:

  عالی بود به نظرم همه چیز به درستی انتخاب شده =D
  در آینده ی نه چندان دور هم در رتبه ی اول UNCHARTED جای می گیرد ;)

  ۰ ۰
 8. tinybox گفت:

  به نظرم از نظر بصری عنوان the division به راحتی بقیه رو پشت سر گذاشته و نکته مهمش اینه که گیمپلی بازی نیز پخش شده و می توان گفت گرافیک نهایی اگر بهتر نباشد بدتر هم نخواهد بود و همین نکته این بازی رو در صدر قرار می ده.
  ولی خودم از نظر گیم دوست دارم سه بازی quantum brake ، watchdogs و the crew رو تجربه کنم ( البته امیدوارم که QB برای PC هم بیاد) چون از بازی های صرفا آنلاین بیزارم. ولی اگر بازی the division بخش کمپین هم داشته باشه حتما بازیش می کنم.

  ۰ ۰
 9. TMNT گفت:

  من نمی دونم تایتان فال این وسط چی می گه؟گرافیک این بازی متعلق به اوایل نسل هفتمه.
  ممنون بابت مطلب

  ۰ ۰
 10. tarik گفت:

  trx s,kd ,hd h’i hk]hvjn fdhn

  ۰ ۰
 11. tarik گفت:

  فقط سونی وای اگه آنچارتد بیاد :((

  ۰ ۰
 12. Amir.M گفت:

  ممنون ولی drive club هست ولی پراجک کارز نیست؟ :-/

  ۰ ۰
  1. STALKER گفت:

   پروجکت کار گرافیکش داغونه برو تریلر خوده بازیرو ببین .میفهمی

   ۰ ۰
 13. من که منتظر هابیت ۳ و دزدان دریایی ۵ هستم . :D
  هان … توی بازی ها هم در انتظار gta v نسخه ی pc واسکایریم انلاین و ویچر و واچ داگز.

  ۰ ۰
 14. jack raiden .m گفت:

  همژونو دوس دارم ولی فقط یه مشکل کوچولو دارم. p34 ندارم :( :cry: :((

  ۰ ۰
  1. Hotsun گفت:

   خیالت راحت p34 هیچ کس نداره :mrgreen:

   ۰ ۰
 15. Play گفت:

  کلا یوبیسافت بازیهاش گرافیکشون خوبه اول نسلی هم همیشه میترکونه ، این د ویژن خیلی غول میزنه امیدوارم وقتی عرضه شد هم همینطور با کیفیت باشه

  ۰ ۰
 16. همشون یه طرف و ویچر۳ یه طرف

  ۰ ۰
 17. DeadSpace گفت:

  بازیا عالین :X :X

  ۰ ۰
 18. Rasoul گفت:

  واقعا عالی بود.ممنون
  از همه بیشتر دوست دارم ببینم Watch Dogs چه جوری از آب درمیاد.
  ویچر هم که حرف نداره.
  اگه The Crew واقعا این قدر وسیع باشه ، مسلما باید امتحانش کرد.

  ۰ ۰
 19. Arkham گفت:

  مرسی مقاله خوبی بود….
  بشدت منتظر بازی The Withcer 3: Wild Hunt هستم!این بازی شاهکار میشه..تازه دارم نسخه ی دومشو از دیروز بازی میکنم…
  کمتر بازیی دیدم گرافیکش به سطح این بازی برسه :X

  ۰ ۰
 20. Mourinho-1963 گفت:

  ممنون خیلی از خواندن مقاله لذت بردم .

  ۰ ۰
 21. javad گفت:

  این جا بازی the order 1886 مظلوم واقع شده . حدود یک ماه پیش بود که گیم اینفورمر درون مجله خودشون هایپ بسیار خوبی از این بازی رفته بود و گفت بهترین گرافیک نسل بعد رو داره اگه به بازی Tom Clancys The Division نرسه ردیف دوم حقشه .

  ۰ ۰
  1. این رتبه از سرشم زیادیه…

   ۰ ۰
  2. Milad RFM گفت:

   تا بحال چیز زیادی نشون ندادن و فقط در حد ادعا بوده. البته امیدواریم که همینطور باشه ولی THE DIVISION گرافیکش بهتر از همه است.

   ۰ ۰
  3. xneon گفت:

   چی داره فعلا که بشه بهترین گرافیک نسل ؟

   ۰ ۰
 22. Gabriel Belmont گفت:

  من میترسم تا زمان عرضه Deep Down بازی دو بعدی بشه ! :roll:
  از یه طرف ۲۰۱۴ بهشتی واسه طرفداران بازیهای دنیای باز هست. Watch Dogs و MGS V که پرچمداران این سبک هستن. کوانتوم بریک هم که یه نمایش ۶ ثانیه ای ریل تایم گیم پلی ازش دیده بودم، در یک کلام گرافیک بازی خارق العاده بود ! لامصب انگار فیلم بود !

  ۰ ۰
 23. JudastrEe گفت:

  از Watch dogs ببه بعدش همه عالی

  ۰ ۰
 24. eagles گفت:

  quantum break,the crew,witcher3,mgs v,titan fall و مهم تر از همه division که از همون لحظه رونمایی چشمو گرفت.بدجور منتظرشم تنها بدیش هم آنلاین بودنشه.پولم نداریم کنسول نسل ۸ بخریم :((

  ۰ ۰
 25. Dragunov گفت:

  lمورد انتظار ترین هاشون واسه من واچ داگز و the crew هست.مخصوصاٌ the crew .
  ممنون بابت مطلب.

  ۰ ۰
 26. ahmadpop4 گفت:

  بعد مثلا ما با این وضع اینترنتمون که که کشتیه دائم میخوره به کابل ها و این حرفا چند سال باید پای سرور های division بشینیم تا با تاخیر ۱۰ ثانیه ای بتونیم بازی کنیم؟ خدا بخیر کنه.

  ۰ ۰
 27. 1001sama گفت:

  لطفا دوستان به این لینک مراجعه کنند

  ۰ ۰
 28. AIDEN گفت:

  کدوم لینک /:) من اینجا لینکی نمیبینم :-| :-s

  ۰ ۰
 29. mahdi گفت:

  بنظرم واچ داگز و دیویژن از همه یه سروگردن بالاتر باشن

  ۰ ۰
  1. واچ داگز چیز خیلی خاصی نداره خیلی گرافیک خوبی داره ولی مثل متال گیر سالید خاص نیست به نظرم متال گیر خیلی خیلی بهتره از نظر بصری ….

   ۰ ۰
  2. mahdi گفت:

   آره خوب اونم هست,همه چیز توی بازی مشخص میشه.متال گیر خیلی خوبه تایید میشود.

   ۰ ۰
 30. hosein گفت:

  خیلی جالبه که ایکس باکس وان خودش یه کنسول نسل بعدیه ولی توی این لیست بازی انحصاری نداره که بخواد تحول ایجاد کنه البته فعلا،اگه اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن.
  باتشکر فراوان

  ۰ ۰
  1. کوانتم بریک.

   ۰ ۰
 31. soroush گفت:

  ۱۱-Drive Club

  ۱۰-Titanfall

  ۹-Destiny
  مز خرف ترین گرافیک های نسل بعد :-|

  ۰ ۰
  1. اتفاقا از بهترین ها هستن مخصوصا distiny …

   ۰ ۰
 32. یو بى سافته و بازیاش…دیویژن و واچ داگزو عشقه =D

  ۰ ۰
 33. MANI گفت:

  عالی بود با بیشترش موافقم

  ۰ ۰
 34. MahanGM گفت:

  خیلی لیست جالب و صحیحی بود. فقط Titanfall گرافیکش نسبت به بقیه پایین تره. در مورد Watch Dogs و Division کاملا مقاله درست بود. Division از همون تریلر اولش آدم رو هیجان زده میکرد. محیطش حرف نداره.

  ۰ ۰
 35. BATMAN LOVE گفت:

  فقط The Order: 1886

  ۰ ۰
 36. TecharT گفت:

  دمت جیز
  .کارت درسته

  ۱ ۰
 37. john marston9 گفت:

  خیلی منتظر واچ داگزم!

  ۰ ۰
 38. Falconl3OY گفت:

  رتبه یک رو خوب اومدین :D لعنتی انگار دموی CG !

  ۰ ۰
 39. mostafa133 گفت:

  جای کرایسیس خالی!!! :mrgreen:

  ۰ ۰
 40. Taher rafat گفت:

  کدوم از این بازی ها رو میشه با کارک گرافیک DX10.1 بازی کرد ؟ کسی میدونه ؟ :(

  ۰ ۰