افتضاح‌ترین لحظات گیمی سال ۲۰۱۳

توسط مسعود تیموری در ۲۰ دی ۱۳۹۲ , ۱۲:۲۷

افتضاح‌ترین لحظات گیمی سال ۲۰۱۳

“بهترین بازی سال؟ جوایز؟ همایش؟ پیف، اینا فقط ته‌مونده‌هایی هستن که از دسامبر به این ور کریسمس منتقل میشن اینا رو بریز دور و فقط به زرشک‌های طلایی سال ۲۰۱۳ فکر کن اونم توی ماه ژانویه!”

خیلی رک و راست سر اصل مطلب می‌رویم. یک سال گیمی هر چقدر هم از همه نظر عالی باشد و بازیکن‌ها را ار همه لحاظ ارضاء کند باز هم دارای عناوین جفنگی است که گوش تا گوش آن سال به ما چشمک می‌زنند. در این مقاله به افتضاح‌ترین عناوین، لحظات، افراد، اشخاص و … در سال میلادی ۲۰۱۳ نیم نگاهی می‌کنیم.

افتضاح‌ترین لحظات گیمی سال ۲۰۱۳

اولین سورپرایز مهم سال: Aliens: Colonial Marines

دقت کنید نام یک فیلم “نسبتا” جا افتاده و صد البته نسخه‌های قبلی‌اش را می‌گذاریم روی یک بازی بی سر و ته و مزخرفی که از همه نظر گند بالا آورده. نتیجه می‌شود عنوان افتضاحی به نام “بیگانگان” که در اوایل سال گذشته از مهم‌ترین سورپرایزهای گیمی محسوب می‌شد. فکر می‌کنم تنها عنوانی در تاریخ باشد که از اول تا آخرش فقط یک کلاس از دشمنان را معرفی می‌کند! هیچ صحبتی در باب این بازی نیست. عنوانی که از دموهایش هم مشخص بود که دو قران هم ارزش ندارد بلکه فقط اسم یک فیلم “نسبتا” معروف را یدک می‌کشد.

ضدحال‌ترین تاخیر سال: South Park: The Stick of Truth

یوبی‌سافت را بعد از فارکرای و فرقه‌ اساسین به خاطر تاخیرهای طولانی‌اش می‌شناسند. حالا اگر این عنوان “ساوت پارک” یکی از مورد انتظارترین عناوین سال بعد هم باشد واقعا خیلی بد می‌شود چون فرض کنید یک بازی معرفی کرده‌اید، نه سر دارد و نه ته و نه سبک و سیاقش مشخص است حالا بیایید عرضه‌ی بازی را به سال بعد هم موکول کنید. صرف نظر از این که این وسط ماجرای ورشکستی THQ و واگذاری سهام بازی به یوبی‌سافت هم وجود داشته باشد.

حالا همه‌ی این‌ها به کنار. فرض کنید نشسته‌اید در خانه‌ی گرم و نرمتان سایت را که باز می‌کنید می‌بینید بازی با تاخیر دوم هم مواجه شده است و تاریخ انتشارش از دسامبر ۲۰۱۳ به سال ۲۰۱۴ موکول شده است؛ آن هم با تاریخ نامشخص.

گیج‌کننده‌ترین بازی سال: Remember Me

Remember Me بازی گنگی بود، مُهر کپ‌کام را بر پیشانی‌اش داشت و تازه پروسه‌ی ساختش دست یک استودیوی تازه تاسیس افتاده بود ولی از همان اول یک ایده‌ی جالب را به مخاطب بازی نشان می‌داد و آن مکانیزمی مشابه مکانیزم داخل فیلم “تلقین” لئوتاردو دی‌کاپریو بود. هر چه که بود این بازی منتشر شد و از همان اول هم همه را گیج کرد. سیل نمرات واقعا عجیب بود. بازی در کارنامه‌اش هم نمره‌ی ۲ دارد و هم نمره‌ی ۸ و این یعنی افتضاح.

بازی پروتاگونیستی به نام “نیلین” داشت که به گفته‌ی کپ‌کام می‌توانست بیش از هزاران کمبو را با هم ترکیب کرده و یک کمبو خاص بسازد اما عنوانی بود که نابود شد و به دیار رزیدنت اویل شتافت.

افتضاح‌ترین بخش یک بازی: استراق سمع – Assassin’s Creed 4

فرض کنید که با یک عنوان AAA طرف هستید که گیم‌پلی خیلی جذابی دارد. شخصیت تاریخی، کشتی‌سواری، موسیقی دل‌نواز و همه و همه را دارد بعد بازی وسط حس و حال شکار نهنگ و کشتی‌های مجاور یک ماموریت مسخره آن هم با طعم استراق سمع به خوردتان بدهد؛ چه حالی می‌شوید وقتی که تنها کار مثبتتان خزیدن میان گیاهان و علف‌هاست که سلسله‌ی حرف‌ها از دستتان خارج نشوند و دست آخر هم یک کلید مسخره را بدزدید و فرار کنید. این گونه مراحل در نسخه‌ی چهارم فرقه اساسین کاملا مشهود هستند و کاملا بی‌مصرف و بی‌جا به کار می‌روند.

بهترین/ بدترین بازی در سبک رپ/ مبارزه: Way of the Dogg

امکان نداشت بدانید که رپر معروف امریکایی افریقایی یعنی “اسنوپ داگ” یک بازی آن هم در سبک کاری خودش داشته باشد! آن هم عنوانی در سبک رپ و مبارزه یعنی یک سبک جدید و کاملا افتضاح ساخته شده است. مطمئنا الان که این لیست را نگارش می‌کنم خیلی شاد گشته‌ام چون در کنار بهترین‌ها یک لیست بدترین‌ها هم بعضا چیز خوب و مفیدی است!

بدترین عنوان گول‌زننده: The Walking Dead: Survival Instinct

Survival Instinct خیلی بد بود، خیلی. اگر مشکلات بازی را تک به تک بیان کنیم مطمئنا باورتان نمی‌شود که این بازی محصول سال ۲۰۱۳ است و میانگین ۳۲ از متاکریتیک را در کارنامه دارد! ولی بزرگترین افتضاحی که بالا آمد لکه‌دار شدن اسم استودیوی “تل تیل” و فصل اول بازی “مردگان متحرک” بود که صرف وجود اسم مشابه این دو اثر خیلی‌ها گول خوردند؛ امیدوارم شما از آن دسته افراد نبوده باشید.

بدترین سورپرایز؛ Knack

هیچ وقت فکر نمی‌کردم عنوانی که به عنوان یک لانچ کنسول نسل هشتمی کنسول سونی آن هم با آن طیف تبلیغات در E3 معرفی می‌شود و اسم “مارک سرنی” را هم یدک می‌کشد، این همه سورپرایز همراهش داشته باشد! میانگین این عنوان در میان عناوین لانچ دو کنسول ۵۳ شد که عدد متوسط رو به پائینی است. فقط لحظه‌ی هیاهوی مردم پس از معرفی بازی را در E3 سال گذشته به یاد بیاورید و حسرت بخورید.

افتضاحی که به فراموشی سپرده شد؛ Lost Planet 3

اول که می‌خواستیم این لیست را روی سایت به انتشار برسانیم “سیاره‌ی گمشده ۳” داخل لیست کاندیداها نبود و یکی از بچه‌ها بعد از چند دقیقه بحث و جستجوی گوگل ما را ملتفت کرد که: “این بازی سال ۲۰۱۳ اومد نه ۲۰۱۱!” واقعا؟ این تابستان منتشر شد؟ مطمئنی اشتباه نمی‌کنی؟ پس چرا ما یادمان نیست؟!

آخرین دنباله‌ی حائز اهمیت؛ The Bureau: XCOM Declassified

دقیقا دلیل انتشار Bureau مشخص نیست. شاید ۲K Games پس از ساخت ری‌بوت “ایکس کام” در سال ۲۰۱۰ و “ایکس کام: دشمن ناشناخته” و “بایوشاک:‌بی‌کران” به سرش زده است یک ایکس کام جدید بسازد ولی به هر حال پس از انتشار “دشمن ناشناخته” فکر می‌کردیم این سری بهتر و بهتر می‌شود ولی بر خلاف انتظارمان ناشناخته‌تر شد! ساخت این عنوان به هیچ وجه مهم و ضروری نبود و در یک نقطه هم با کاندیداها اشتراک داشت و آن حائز اهمیت نبودنش با الباقی این لیست است.

بدترین انتظاری که به فنا رفت؛ SimCity

الکترونیک آرتز را می‌توان با یک ارزیابی از مهم‌ترین‌ها در زمینه‌ی سر کار گذاشتن حساب کرد چون در عمل هیچ کس فکر نمی‌کرد سرورهای ثروتمندترین کمپانی بازی‌سازی آن هم برای یک بازی کلان و سرتاسر آنلاین تا این حد مشکل داشته باشد. این بازی به قدری افتضاح به پا کرد که EA به تمام خریداران یکی از هشت بازی عالی دو سال اخیرش را به رایگان اهداء می‌کرد!

بدترین رونمایی سال؛ Xbox One

لحظه‌ی رونمایی از ایکس باکس وان همه‌ی نفس‌ها را در سینه حبس کرده بود. همه انتظار داشتند که “دان متریک” نام‌های Xbox Infinity/ Xbox 8/ Xbox 720 و … به زبان بیاورد تا نام One. از همه مهم‌تر شعار تبلیغاتی All in One برای این کنسول بود که واقعا الکی به این کنسول چسبانده بودند. سیاست‌های بد مایکروسافت و رونمایی نکردن از چند بازی حداقل متوسط در کنفرانس باعث شد که این کنسول به عنوان بدترین رونمایی سال انتخاب شود.

پا در دهان سال برای بزرگترین پا در گشادترین دهان؛ دان متریک

تا به حال شاید خیلی مواقع از گفتن حرف‌های خیلی گنده‌تر از دهان برخی تعجب کرده‌اید. زمانی که بین چندین احساس مختلف اعم از خندیدن، گریه کردن، حالت تهوع و سرگیجه نمی‌دانید چه کار کنید. اگر نمی‌دانید که این احساس‌ها چگونه به شما دست خواهد داد یک بار مصاحبه‌ی دان متریک با آقای خبرنگار را در E3 2013 بازبینی کنید و تمام این احساس‌ها را در چهره‌ی گزارشگر می‌بینید: “اینترنت ندارید؟ ایکس باکس ۳۶۰ بخرید!”، “بذارید به آن‌ها کمی کیک بخورانیم”، …

دو هفته‌ی بعد متریک برای همیشه از مایکروسافت خارج شد و دلیلش هم مشخص نیست ولی در حال حاضر وی در پروژه‌ی زینگا در حال فعالیت است.

بدترین بازی سال؛ Ride To Hell

Ride to Hell: Retribution در واقع نیازی به توضیح ندارد ولی این عنوان به قدری در روز عرضه درخشید که همان روز به عنوان بدترین بازی سال انتخاب شد. پنج سال پروژه‌ی ساخت یک بازی مصادف شد با یکی از بدترین بازی‌های تاریخ و فقط شرم‌ساری‌اش برای سازندگان ماند. صرف نظر از سکانس‌های نامربوط و چرندی که داخل بازی وجود داشت این عنوان هیچ چیز درست و درمانی برای عرضه به مخاطب نداشت و ندارد.

پانوشت: این مقاله ترجمه شده و تا حدودی همراه با دست‌کاری و تخلیص از سایت گیمزرادار است پس لطفا شکیبایی خود را پس از خواندن متن هم‌چنان حفظ کنید!

مترجم و نویسنده: مسعود تیموری

دیدگاه
۱۸۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

183 Replies to “افتضاح‌ترین لحظات گیمی سال ۲۰۱۳”

 1. ****Ice Boy**** گفت:

  COD GHost رو جا انداختی تو این لیست :lol:
  به عنوان مضخرفترین مکانیزم گیم پلی سال : DOG :lol:
  این عنوان که امسال هم با یک گیم پلی تکراری و گرافیکی عقب مونده عرضه شد حرفی برای گفتن نداشت هرچند که بازهم فروشش بسیار بالا بود. :-s
  اگه این مورد رو به لیست اضافه کنی لیست کاملی میشه با اکثر موارد هم موافقم
  باتشکر

  ۰ ۰
  1. Dallas Merchant گفت:

   آقا شما که کل لیست رو دیدی ببینی Ghosts هست یا نه، ولی اون خط آخر رو نگاه نکردی برادر من!
   من فقط توضیحات رو اگه کم و کاستی داشت زیاد کردم و بالعکس. انتخاب‌هاش دست من نبوده.

   ۰ ۰
  2. ****Ice Boy**** گفت:

   میدونم اقا مسعود عزیز چرا عصبانی می شی؟؟
   منظور منم به همون نویسنده اصلیه که یادش رفته اینو بزاره :lol: !!
   دست شما هم بابت ترجمه این مطلب درد نکنه

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   والا! :lol:

   ۰ ۰
 2. Hunt گفت:

  یعنی اون حرف دان متریک تو حلقم :lol:….با اون دهن گشادش :D

  ۰ ۰
 3. xneon 360 گفت:

  خیلی ببخشیدا حالم دیگه بهم میخوره وارد این بحث های اینجوری بشم ولی اگه عناوین لانچ اکس باکس وان بد بودن پس مال پی اس ۴ چی بودن دیگه ! فورزا درسته متاش ۸۲ شد ولی تو این سایت چندتاتون فورزا ۵ رو بازی کرده که میگه بده ؟ :|||
  من خودم به شخصه فقط فورزا۵ و رایز رو تونستم بازی کنم و از هر دو لذت بردم، رایز کم و کاستی های یداره چون اولین بازی کرایتک در این سبکه ولی بسیار بسیار لذت بخش و خشونت آمیز بود، بقیه عناوین رو هم که متاسفانه هنوز خریداری نکردم وبازی نکردم ولی اینجوری درست نیست ! از اون طرف کیلزون و نک و … این ها هم اصلا در حد و اندازه های هایپی هایی که روشون انجام شد نبودن !
  مراسم رونمایی از اکس باکس وان برای فن های سونی لذت بخش نبود ! برایما خیلی هم خوبو عالی بود و بعدا در مراسم های بعدی کلی هم بازی نشون داده شده ! درمراسم رونمایی باید کنسول نشان داده بشه ! و راجب قابلیت هاش صحبت بشه و این وسط اگه وقت طولانی بود چندتا بازی به نمایش در بیاد ولی کلا اینجور که شما میگید نیست !

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   پانوشت: این مقاله ترجمه شده و تا حدودی همراه با دست‌کاری و تخلیص از سایت گیمزرادار است پس لطفا شکیبایی خود را پس از خواندن متن هم‌چنان حفظ کنید!

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   برادر شکیبا هستم :)
   کاری ندارم از کجا نوشته شده یا ترجمه شده !
   در کل میگم عادلانه نیست !
   مخصوصا در بخش بازی های لانچ ! بازی های لانچ وان توشون همه جور بازی بود ، خوب ، متوسط و بد ! درست مثل پی اس ۴ !

   ۰ ۰
  3. Hunt گفت:

   کلا شما چی رو قبول داری؟چی رو عادلانه میدونی؟بگو همونو بذارن..نمرات و امتیازهای سایتها رو که قبول نداری،VGA رو که قبول نداری!
   اصلا سایت رو میخوای خبرا و مقالاتشو بر طبق خواسته ی شما ترجمه کنن تا یوقت حالت بهم نخوره و ناراحت نشی :lol:

   ۰ ۰
  4. xneon 360 گفت:

   whose care ?

   من کار یندارم به هیچ چیز ، فقط میگم عادلانه بخوای حساب کنیم لانچ های اکس باکس بهتر نباشن بدتر مال پی اس ۴ نبودن ! نک ! کیلزون ! دیگه روی این دو خیلی خیلی مانور داده بودن ! کیلزون که فقط یه نمایش گرافیکی بود ! نک هم که …
   Any way
   اینجا من قصد مقایسه یا کل کل ندارم ولی میگم یکطرفه نگاه کردن خوب نیست !

   ۰ ۰
  5. Hunt گفت:

   نه که رایز طوفان به پا کرد!اصلا هم بنده خدا روش مانور ندادن…فقط فک کنم ذهنم یاری کنه از سال ۲۰۱۰ قرار بود بیاد و ۳سال هی میگفتین کرایتک داره برامون بازی میسازه،آخر شد اینی که میبینی(با متای ۶۰) :lol: رکورد بدترین بازی انحصاری و.. هم دست شماست..شما اصلا یه بازی متای بالای ۸۰ داشتین :-s فورزا ۵ هم متاش ۸۰ هست نه ۸۲ عقبی ها…شما با بازی Fighter Within رسما رکورد متا رو جا ب جا کردید برادر :lol:

   ۰ ۰
  6. Xneon گفت:

   بهر حال با پی اس ۴ هم اون لانچ هاییش که خیلی روش مانور دادن آش دهن سوزی نبودن و وضعیتشون همینجوری بود ،

   ۰ ۰
  7. Gabriel Belmont گفت:

   مگه Fighter Within رو استدیوهای مایکرو ساختن؟! این بازی ناشر و سازنده خودشو داره، اونا رو باید ترول کرد! یوبی رو! :|

   ۰ ۰
  8. Hunt گفت:

   عجقم خب برای چه کنسولی اومد؟ :| ..منطقتو شکر :lol:

   ۰ ۰
  9. Gabriel Belmont گفت:

   خب Ride To Hell هم واسه PS3 اومده، یعنی باید چسبوندش به PS3 یا ۳۶۰ یا PC و بگیم چون واسه این پلتفرمها اومده بازیه ضعیفیه و تقصیر سازنده نبوده! پس این مبارز درون هم ماله یه شرکت دیگه است عرضه بازی ساختن نداشته، اومده لکه ننگشو انداخته به جون مایکرو، پس تقصیر مایکرو هست که کینکتش داغون بوده و سازنده ها بازی خیلی خوبی ساخته بودن! :|

   ۰ ۰
  10. Hunt گفت:

   برادر به هرحال بازی برای xbone اومده و سندش به نام اون خورده حالا شما هی خودتو بزن به کوچه ی علی راست :lol:

   ۰ ۰
  11. Gabriel Belmont گفت:

   بله واسه کینکت ۲ اومده، شما هم قبل از اینکه هجوم بیاری! اینو در نظر بگیر که اولین تجربه سازنده تو ساخت بازی واسه کینکت بوده، تجربشو نداشته و کلاً اینو نمیشه نوشت پای مایکرو و کینکت. این جور بازیها ارزش سازنده رو میارن پایین نه پلتفرم مقصد رو. :wink:

   ۰ ۰
  12. Hunt گفت:

   بله حتما!شما درست میگی :lol: …ایستاده بمیر داش! این منطقی که تو داری بیل گیتسم شاخ درمیاره :D قشنگ بیا بگو خوب بازی انحصاریمون رید شرمنده :| !دیگه اینهمه سفسته نداره

   ۰ ۰
  13. Gabriel Belmont گفت:

   :|
   سفسته چیه داداش من! بازی انحصاری کینکت بوده درست، ولی آخه مگه این افتضاح تقصیر مایکرو بوده؟ مگه MS Studios اونو ساخته؟ من به هیچ وجه از این بازی دفاع نمیکنم، دارم از کینکت دفاع میکنم! متوجه هستی؟ :|

   ۰ ۰
  14. Hunt گفت:

   آقا من چیکار دارم کدوم ننه قمری ساختتش!بازی انحصاریه والسلام!و این افتضاح علاوه بر سازنده تو چش مایکروسافتم میره :wink:

   ۰ ۰
  15. Gabriel Belmont گفت:

   باوشه! :wink:

   ۰ ۰
  16. Incoming گفت:

   فورزا ۵ متاش ۸۰ شده ….

   ۰ ۰
  17. xneon 360 گفت:

   نمیدونم چنده داداش چون اصلا متا رو دنبال نمیکنم و کاری بهش ندارم ، اخرین باری که دیدم ۸۲ بود

   ۰ ۰
  18. Incoming گفت:

   صرفا جهت اطلاع رسانی بود . خیلی وقته که شده ۸۰

   ۰ ۰
  19. The End Of Ps گفت:

   محمدرضا فورتزا ۵ متاش ۸۰ شد انگاری … :)

   ۰ ۰
  20. The Catalyst گفت:

   داداش خوبم از چی ناراحتی؟ لیست خیلیم عادلانس! مایکرو ۲ ۳ تا لانچ افتضاح داشت (کریمزون, لوکو, رایز) سونی هم یدونه داشت (نک). چون تعداد افتضاحای مایک بیشتر بوده مایک انتخاب شده, با توجه به این که از نک هم نام برده شده پس کاملا عادلانس و اعتراض وارد نیست :mrgreen:

   ۰ ۰
  21. mohsen 24 گفت:

   اونجای ادم خالی بند x-(

   ۰ ۰
  22. Yui گفت:

   اونجای آدم تهمت زن و حرف مفت زن. بقیه پاسخت در جواب همقطارت hunt در پایین هست! :wink:

   ۰ ۰
  23. mohsen 24 گفت:

   حالا چیه تو چرا از راضیه { روزبه} بالا میری :)) :)) :))

   ۰ ۰
  24. Hunt گفت:

   تو اگر xbone داشتی و فورزا ۵ رو بازی کرده بودی الان خدا رو بنده نبودی :lol:…

   ۰ ۰
  25. Yui گفت:

   تازه وارد اگه منظورت به روزبه هست. که اکس باکس وان داره و کاملا اثبات شده به ما (اعضای حقوق بگیران) که کنسول رو داره . عکسش هم موجوده! :)

   باز هم مصداق همون مثل هست که میگه :

   کافر همه را به کیش خود پندارد! :wink:

   ۰ ۰
  26. Hunt گفت:

   خواهشا عکس میذارن از جعبش فقط عکس نذارن! :lol:
   از این عکسها تو نت ریختست :lol: فقط مث بعضیها بیکار میخواد بگردی!!!
   یک عکس بگیر درحال بازی کردن رایز و فورزا من رسما دیگه حرفی نمیزنم!
   _____________________________
   حالا جان من عکسشو بده :lol:

   ۰ ۰
  27. Yui گفت:

   عکس برات پ.خ شد امیدوارم انقدر مرد باشی که بیای به اشتباهت و نابجا بودن حرفت اعتراف کنی و عذرخواهی کنی. (با توجه به مواردی که چند وقت اخیر ازت دیدم بعید میدونم!)
   من که ندیدم روزبه حرفی از داشتن رایز زده باشه یه بازی خریده اون هم FORZA 5 هست. :wink:

   ۰ ۰
  28. Hunt گفت:

   بالا بخون میبینی چه بازیهایی رو انجام داده!از این عکسها کاری نداره درست کردنش…میخوای من فردا اسممو بنویسم با ps4 عکس بگیرم!؟ :-? فردا غروب عکسشو میارم تو همین پست میذارم :lol:

   ۰ ۰
  29. Yui گفت:

   تونستم بازی کنم جدیدا معنیش این هست که صاحبشون هم هستم؟ یک بازی خریده اون هم FORZA 5 هست.

   گفتم که بعید میدونم. و خودت هم ثابت کردی هنوز اونقدر مرد نشدی که به اشتباهت اعتراف کنی و عذر بخوای! :wink: مدرک داری برای خودش نیست و از کسی قرض گرفته و عکس گرفته! ثابت کن! نداری!؟ پس لطفا افاضات رایگان نفرما! :wink: عکس با نام کاربری از خود کنسول و گیم پدش بهت دادم . حالا خودت رو میخوای بزنی به اون کوجه به خودت مربوطه.
   ——-
   بالاتر هم گفتم که مصدق اون مثل هست وضع تو الان :

   کافر همه را به کیش خود پندارد! :wink:

   خودت اهل این جور کلک و مسخ.ره بازی ها هستی خیال میکنی بقیه هم مثل خودت هستن.

   ۰ ۰
  30. Hunt گفت:

   با این عکس اگر ثابت میشه ایشون xbone داره پس منم فردا صاحب ps4 میشم :lol: خوشا بحالم :arrow: :X

   ۰ ۰
  31. Hunt گفت:

   ببین اگر بیل گیتس شمارو آدم حساب کرد بگو یخورده از اون حقوقو به ماهم بده :lol:
   انجمن حقوقبگیران مایکروسافت =)) پخش زمین شدم اسمشو شنیدم :|

   ۰ ۰
  32. Yui گفت:

   اون موقع که تو این سایت نبود و نمیدوسنتی دیبازی چیه . تو اینجا انجمن PC و
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت وجود داشت. :wink:

   در حد خودت هم صحبت کن تمسخ.ر رو هر کسی میتونه انجام بده. :)

   ۰ ۰
 4. mohammad گفت:

  ممنون بابت پست و ترجمه وخسته نباشید
  لذت بردیم
  ..واقعا اون استراق به سمعه حال آدمو به هم میزنه ..چند بار بخاطر همین قضیه خاموش کردم و رفتم یه بازی دیگه

  ۰ ۰
 5. شعیب گفت:

  نویسنده خوب از خجالت افتضاح های سال درامده!
  باگ های بی حد و اعصاب خورد کن بتل رو هم انتظار داشتیم ببینیم.سینگل ش که بی خود هست.مولتی هم انقدر باگ داره بازی نمیشه!

  ۰ ۰
  1. Dragunov گفت:

   این لیست اگه میخواست کد رو بذاره باید بتل رو هم میذاشت و بر عکس.
   واسه همین این کارو نکرده چون میدونسته جنگ و دعوا راه میوفته.

   ۰ ۰
  2. Very Big Daddy گفت:

   جدا؟!۸۷ و ۷۸ سلام میرسونن! :lol:

   ۰ ۰
  3. hessam گفت:

   بابا این چیزی نیست که همش میکوبونی سرشون !
   فقط جای ۷ و ۸ عوض شده
   :lol:

   ۰ ۰
  4. Very Big Daddy گفت:

   :lol: :lol:

   ۰ ۰
  5. Dragunov گفت:

   هار هار هار :lol:

   ۰ ۰
  6. daaanteee گفت:

   :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
  7. Very Big Daddy گفت:

   آخ بمیرم شما چقدر مولتی بتل بازی کردی به این نتیجه رسیدی؟! :lol: خیلی رو میخواد تو عمرت نیم ثانیه مولتی بازی نکرده باشی بعد دو کلمه از این ور اونور شنیده مولتی بتل ۴ باگ داره بیای واسه ما اینجا اظهار فضل هم بکنی! :lol:
   یعنی خـر این روی شما رو داشت پـگاسـوس میشد! :lol: دهـن آدم رو وا میکنید!
   افتضاح رو باید جایی جست که بالاترین متاش ۷۸ه و کلی ۴ و ۵ ردیف کرده…هیچ جا پـخ هم بهش ندادن که هیچ بعضی جاها بهش زرشـک دادن…اینجور چیزا باید تو لیت باشه!اسمش چی بود؟!آهان!کود ارواح!این باید تو لیست باشه که تـر زده به سری! :lol:

   ۰ ۰
  8. HeIsEnBeRg گفت:

   من امسال نه از بتل خوشم اومد نه گوست ولی وقتی یه بازی موقع لایو فید یا ریویو ۱۵ بار کراش میکنه باگ که چه عرض کنم مشکل داره کلا حتی payday 2 تو بتا کرش نمیکرد بتل تا یه ماه وضعیتش همون بود ملت میان کلی پول میدن که بازی کنن نه که بازی هی کرش کنه بیاد بیرون از بازی.بتل وقتی اومد رسما بتا بود انگار هیشکی تستش نکرده بود همین حرفم درباره rome2 total war هم صدق میکنه بازی انقد گلیچ و باگ و مشکلات AI داره که جای حرفی نمی زاره شما فقط برو اینایی که گفتمو تو (یوپوب :mrgreen:) ببین

   ۰ ۰
  9. Very Big Daddy گفت:

   برادر یوتیوب چیه من خودم بتل ۴ رو خردیم تو بتل لاگ بازی میکنم…همه ی این چیزایی که شما میگی رو هم تو فروم ها دیدم!ولی یک دهم این قدری که شلوغش میکنن هم برام اتفاق نیفتاد!الانم که همش حل شده با آپدیت های ارائه شده توسط دایس و هیچ مشکلی ندارم الا پینگ و نت!کدوم ۱۵ بار کرش؟!مشکل این بود که اوایل بازی بعد چند دقیقه کرش میشد که بعد از اولین آپدیت رفع شد!بله مشکلات بود ولی الان دیگه عمدتا نیست…باگ و مشکل فنی قابل حله دادا!ولی وقتی بازی از پایه مشکل دار باشه مثل یکسری بازی ها :lol: اون بده! اگر همین مشکلات فنی نبود مطمئن باش نمره از ۸۷ هم بسیار بالاتر میرفت همونطور که توتال وار قربانی شد!
   بعدم آدمی میاد اینجا اعلام وجود میکنه که خودش بازی کرده باشه نه اینکه از رو حرف دیگران اسکی بره!طرف رنگ مولتی هم ندیده میاد در مورد مولتی تز میده! :lol:

   ۰ ۰
  10. HeIsEnBeRg گفت:

   من خودم بازی کردم نمیگم بازی مشکلش رفع نشده میگم چرا بازی تست نشده باید منتشر بشه یعنی اینایی که بازی رو درست میکنن کسی نیست بازی رو تست کنه؟ایمجوری که میشه همون بتا تست که کمپانی در واقع باید به شما پول هم بده وقتی داری بازیشو تست میکنی و مشکلاتشو ریپورت میکنی متاسفانه این رویه زیاد شده از sim city بگیر تا خیلی بازی های دیگه که الان تو وضعیت آلفا هستن و بازیشون رو گذاشتن برای فروش من به cod کاری ندارم میگم اینکه یه بازی که در این سطح روش تبلیغ میشه نباید همچین مشکلاتی داشته باشه تا با آپدیت حل شه توتال وار روم بودجه ای که بهش اختصاص داده بودن ۴۰% از بقیه توتال وار ها بیشتر بود بعد تو بازی با کشتی میری تو خشکی سرباز های AI بعضی اوقات دور خودشون میچرخن یا اصلا حمله نمیکنن(اینو من خودم شخصا دیدم)

   ۰ ۰
  11. Very Big Daddy گفت:

   میدونم دوست عزیز حرف شما متین!نباید اینطور باشه و چوبش رو هم خوردن!اگر این مشکلات فنی خصوصا سرورها نبود متای بتل بالای ۹۰ بود و کود حسابی له میشد! :lol: اما الان دیگه حل شدن و صحبت در موردش فایده ای نداره!بعدم من کلا خیلی به باگ حساس نیستم…چون چیزیه که حل میشه بالاخره…
   توتال وار هم که بدجور چوبش رو خورد…وگرنه اونم میتونست تمره ی خیلی عالی کسب کنه!
   من هم نمیدونم چرا بازی ها خوب تست نمیشن…

   ۰ ۰
  12. HeIsEnBeRg گفت:

   خوب منم همینو میگم دیگه :D هرچند من ea رو علتش میدونم وگرنه دایس بازی رو تا کامل فیکس نکنه بیرون نمیده فک کنم ea فشار وارد کرده بود بهشون :mrgreen:

   ۰ ۰
  13. Very Big Daddy گفت:

   دوست عزیز EA کلا مدلش اینه که تاریخی رو مشخص میکنه باید تا اون موقع آماده شه!تاخیر زدن تو کارش نیست!میخواد آماده باشه میخواد نباشه!

   ۰ ۰
 6. king ps3 گفت:

  ماشالا.. مایکرو رکورد زده تو این زمینه :lol:

  ۰ ۰
 7. Gabriel Belmont گفت:

  مزخرفترین خلاقیت سال باید CoD: Ghosts بشه. خیلی که سازنده ها به مخشون فشار آوردن که گوست با نسخه های قبلی متمایز بشه نهایتش رسیدن به سگ! تبریک میگم به ذکاوت و خلاقیتشون! :lol:
  یوبی دیگه باید یه فکری به حال ماموریتهای تعقیب (نه تعقیب و گریز!) و استراق سمع بکنه که واقعاً تکرار مکررات هستن و تنها واسه افزایش طول گیم پلی ساخته شدن.

  ۰ ۰
 8. general amin گفت:

  remember me و lost planet این قدرها هم بد نبودند …
  ——————
  :((
  ۶۷ روز تا دیدار محبوب :X

  ۰ ۰
  1. The Catalyst گفت:

   شما برادر امیر حسین چمنی نیستی؟ :mrgreen: اون دایرکتر بود شما پرودوسری!!! :P اسم فیلمی که دارین میسازین چیه؟ :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. psycho mantis گفت:

   دقیا ژنرال جان.
   خیلی بهشون ظلم شد.

   ۰ ۰
  3. Gabriel Belmont گفت:

   Lost Planet 3 اگه ساخته نمی شد سنگین تر بود!

   ۰ ۰
  4. Very Big Daddy گفت:

   کلا این سری ساخته نمیشد سنگین تر بود!

   ۰ ۰
  5. KAZ Miller گفت:

   ” کلا این سری ساخته نمیشد سنگین تر بود! ”
   :| :|

   ۰ ۰
  6. Very Big Daddy گفت:

   چرا پوکر فیس روزبه خان؟!کدوم نسخش به درد خورده؟!فقط نسخه ی اولش بود که اونم تهش یک بازی متوسط بود!

   ۰ ۰
  7. KAZ Miller گفت:

   ” فقط نسخه ی اولش بود که اونم تهش یک بازی متوسط بود! ”
   :| :| :| :|

   ۰ ۰
  8. Very Big Daddy گفت:

   روزبه خان الان این پوکر فیس ها یعنی اینکه شما بازی های این سری رو شاهکار میدونید؟!خب نهایتش این سری یک سری متوسطه دیگه!فکر میکنم اینجا یک نظرسنجی بذارید اکثرا موافق باشن! :| :|

   ۰ ۰
  9. the producer گفت:

   :lol:
   :lol:

   ۰ ۰
 9. Nate Drake گفت:

  بزرگترین پا در بزرگترین دهان :mrgreen: مرتیکه دهن گشاد ملتو خر فرض کرده :lol:
  عالى بود

  ۰ ۰
  1. ABI RAZOR گفت:

   D:
   هیشکی جک ترتون و هاوز نمیشه تو E3 ک خیلی ب فن هاشون احترام گذاشتن

   ۰ ۰
  2. The End Of Ps گفت:

   چه جمله ی تاریخی {اینترنت ندارید xboxone بخرید!} :lol:

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   فکر کنم برعکس گفتی علی آقا! :D

   ۰ ۰
  4. The Catalyst گفت:

   من اینترنت دارن ۳۶۰ بخرم؟؟؟؟ :mrgreen: سوتی :lol:

   ۰ ۰
  5. The End Of Ps گفت:

   :)) اینقدر تاریخی بود اشتباه نوشتم دیگه :mrgreen: 360 بخرید

   ۰ ۰
 10. psycho mantis گفت:

  عجب مقاله ی زیبایی!!! :lol:
  با تک تکشون موافقم :))
  در ضمن متای فورتزا هشتاد میباشد
  ————————————
  “Start a new life= March,18, 2014”

  ۰ ۰
  1. crash گفت:

   ۸۰؟ :))

   ۰ ۰
 11. crash گفت:

  عالی یود.
  باز هم مایکرو با افتخار بیشترین افتضاح هارو به خودش اختصاص داده.
  البته از حق نگذریم سونی هم نک رو زیاد گنده کرده بود

  ۰ ۰
 12. Ilia Amini گفت:

  Ride to Hell :))

  ۰ ۰
 13. mohsen 24 گفت:

  بدترین بازی سال بدون هیچ شکی راید تو هل هست که خود بازی سازندگانش همگی واقعا به سوی جهنم رفتن :))
  ازهمه جالب تر این بود که طرف با لباس $کس میکرد :)) :)) :))

  ۰ ۰
 14. blind گفت:

  جالبه مترجم اون بخش بدترین گرایش سال رو کلا نفهمیده که راجع به ترویج بی‌رویه microtransaction تو بازی هاست نه کیفیت بازی‌های مایکرو. :lol:
  ” تا حدودی همراه با دست‌کاری”
  رسالتی رو دوش بوده که خوب به سر انجام رسیده =D

  ۰ ۰
  1. Xneon گفت:

   :)) :)) :))
   باید یه Take it easy جانانه به این فرد گفت بلاخره رسالت سنگینی بوده

   ۰ ۰
  2. Dallas Merchant گفت:

   آره یه همچین چیزی تقریبا..

   ۰ ۰
  3. Dallas Merchant گفت:

   در ضمن شما یه مفهوم دیگه از اون پاراگراف به من بده ببینم برداشت خودت چیه.

   ۰ ۰
  4. blind گفت:

   microtransaction حتما میدونی‌ یعنی‌ چی‌
   تو اون پاراگراف حتا یک جمله راجع به افتضاح بودن crimson dragon صحبت نکرده (با اینکه هست)
   فقط سیستم خرید با پول واقعی‌ رو که تو بازی‌ها زیاد شده رو نقد کرده
   اینکه تو cimson dragon مجبوری برای هر اژدها یا رنگش $ پیاده بشی‌ یا سیستم ارتقا تو فورزا که با پول میتونی سریع لول آپ بشی‌ (تو gt هم بدترش هست)
   حالا این صحبت‌ها چه ربطی‌ به متای فورزا یا کم فروغ بودن لانچ مایکرو داره only god knows

   ۰ ۰
  5. Dallas Merchant گفت:

   نمی‌دونستم چیه ولی این پاراگراف رو می‌خواستم در کنار رونمایی از کنسول بنویسم که در کل جا به جا کردم.
   این پاراگراف رو فعلا پاک می‌کنم بعد ترجمه‌ی درستش رو اضافه می‌کنم.

   ۰ ۰
  6. پارسا گفت:

   ای بابا ریممبر می کجاش گیج کنننده بود؟البته مسعود جان بازم دمت گرم

   ۰ ۰
 15. pouria گفت:

  من خودم یکی از گول خورده های راکینگ ددم :D اینقدر رفته بودم تو بازی که اینو دیدم درجا ذوق مرگ شدم و گرفتم از فروشنده عوضی هم پرسیدم گفت اره دنبالشه.! :| x-(

  ۰ ۰
 16. Very Big Daddy گفت:

  لیست بدی نیست!جای ارواح خالی! :lol:

  ۰ ۰
  1. Mourinho-1963 گفت:

   ارواح درسته که گند زد ولی باز هم قابل تحمل بود . اما این سری از بتل عقب افتاد .

   ۰ ۰
  2. Very Big Daddy گفت:

   غیر قابل تحمل بستگی داره شما چی معنی کنی…دیگه کسی انتظار نداره سری کالافی که زمانی با بازی کردن مدرن وافیر یکش جفت میکردیم برسه به درجه ی راید تو هل که! :D

   ۰ ۰
  3. Mourinho-1963 گفت:

   علی معلومه از دست COD خیلی عصبانی هستی . چرا ؟

   ۰ ۰
  4. Very Big Daddy گفت:

   ۱.چون چند ساله ما رو خـر فرض کردن(شاید هم هستن یک عده!نو آفنس البته!) این اکتی و استودیوهاش!
   ۲.چون خیلی وقته فن آتیشی بتل شدم! :D
   ۳.فناش گاهی عصبیمون میکنن! :mrgreen:
   ۴.این ارواح خیلی هایپ شده بود و قرار بود انقلاب بشه مثلا! :lol: اما عوضش یک به قول خود یکی از کد فن های عزیز سایت یک ندای ضعیفه تحویلمون دادن!
   .
   .
   .
   دلایل زیادن…این اصلی هاش بود!

   ۰ ۰
 17. avion گفت:

  بعضی جاها اشتباه ترجمه شده مثلا:
  Worst surprise: Knack’s got a voice
  بدترین سرپرایز :اینکه شخصیت نک صدا داره ( نه خود بازی)

  ۰ ۰
  1. Dallas Merchant گفت:

   اون صدا رو توی پاراگراف بعدی این قسمت اضافه کرده ولی در کل منظورش همون صدا بوده :/ بعضی از ایرادهاش واقعا بنی اسرائیلی بود به خاطر همین این مورد با دو سه مورد دیگه از جمله پاراگراف Wii U و … رو نذاشتم داخل متن.

   ۰ ۰
  2. avion گفت:

   در کل اون توضیحاتی که شما اضافه کردید کاملا متفاوته با اون چیزی که در متن اصلی وجود داره .مثلا در یک جای دیگه:
   Most confusing, jargon-filled whatchamacallit: Remember Me
   گیج کننده ترین بازی پر از اصطلاحات فنی و فراموش شدنی
   در این قسمت نویسنده از استفاده ی خیلی زیاد از اصطلاحات فنی داخل بازی ایراد گرفته

   ۰ ۰
 18. RYU گفت:

  با یک عنوان AAA طرف هستید !!!
  عنوان AAA و اس اس ینز
  پوکیدم ازخنده :))
  —————————————————————
  پا در دهان سال برای بزرگترین پا در گشادترین دهان؛ دان متریک
  —————————————————————
  تازه کشته شدن سونی و پلی استیشن فراموش نشود !!! :))
  با تشکر

  ۰ ۰
  1. pouria گفت:

   اره کشته شدن یادشون رفته :lol: :lol: :lol: :))

   ۰ ۰
 19. ABI RAZOR گفت:

  من همه کال اف ها (سینگل)و مولتی هاشو بازی کردم کال ۲ و ۴ و ۶ و ۸
  ولی اکتی دیگه به مخطبینش احترام نمیذاره.بتل رو هم بازی کردم گیم پلی بتل نسبت ب کال خیلی وااقع گرایانه و کلاسیک تر است
  البته هیچی کال۴ نمیشه :((

  ۰ ۰
 20. Yui گفت:

  ریممبر می افتضاح نبود ها. حالا خوب و درست حسابی هم نبود ولی دیگه افتضاح نبود.

  انوپ داگ :)) :lol: :lol: :lol: انقدر از این مردم بدم میاد . حالم بهم میخوره ازش. حالا بازی هم داده بیرون :|
  این جقل مقل ها که در برابر پادشاه رپ , Rap God یعنی سلطان امینم جوجه ای بیش نیستن چی میگن برا خودشون؟! :roll:
  بخش استراق سمع اساسین ۴ هم ضد حال هست . کلا بخش استراق سمع رو هیچوقت نپسندیدم توی این سری.
  با بخش بد بودن رونمایی اکس باکس هم موافقم نیستم. شاهکار نبود ولی بد هم نبود.

  ۰ ۰
  1. Gabriel Belmont گفت:

   اسنوپ داگ جقل مقل؟! :| :-|

   ۰ ۰
  2. Yui گفت:

   در برابر امینم آره جقل مقله :twisted:

   ۰ ۰
  3. sand man گفت:

   دیگه اسنوپ داگ هر چی باشه جقل مقل نیست :| :|

   ۰ ۰
  4. daaanteee گفت:

   اسنوب لیون
   :lol: :lol: :lol:
   خیلی وقته از سگی رسیده به شیرشدن

   ۰ ۰
  5. Yui گفت:

   حالا من پیاز داغ زیاد کردم. گیر نده دیگه :D

   ۰ ۰
  6. Incoming گفت:

   اسنوپ داگ تو رپ جوجه است؟ من خودم طرفدار امینم هستم اما شما یه بررسی کوچیک بکنی میفهمی اون موقع که اسنوپ داگ میخوند امینم کجا بود؟

   ۰ ۰
  7. ABI RAZOR گفت:

   ببخشیدا snoop doggی چندسالی از emبزرگه تا جایی ک میدونم رپ هم مخصوص سیاهاس نه؟emرو با این جوجه اردک ها مقایسه نکنین البته استاد ۲pacجای خود دارد و امسال شاید ظهور کنند.مردنش همش شایعس

   ۰ ۰
  8. Incoming گفت:

   کامنتت بوی نژاد پرستی میده رفیق …. بیخیال جوجه اردک زشت؟

   ۰ ۰
  9. sand man گفت:

   مردنش شایعس? :-s 8-O این همه سال کجا قایم شده بود !!? :-|

   ۰ ۰
  10. Yui گفت:

   دلیل میشه مگه هرکی زودتر بوده حتما کاردرست تر هم باشه!؟ من کار درستی و استاد بودن منظورم هست . که در حال حاظر امینم رقیبی براش نمیبینم!
   فقط یه ایراد ریز داره آهنگ هاش زیاد توشون کلمه F موجوده :D

   ۲۰۱۳ هم که rap god , Survival , Berzerk رو ازش گوش دادم (یه آلبوم هم فک کنم داد نگرفتمش هوز :> ) این ۳تا فوق العاده بودن :X اسنوپ داگ بجای رپ بشینه تکن بازی کنه بهتره ;;)

   ۰ ۰
  11. Incoming گفت:

   البته اسنوپ افت خیلی شدیدی کرده و باید اینو قبول کرد کار مبتذل و بی ارزش هم زیاد داره اما کم نبوده که امینم کارای اسنوپ رو تو کنسرتاش خونده بهر حال داکتر دری ریش کلفتی براش گرو گذاشته بود

   ۰ ۰
  12. ABI RAZOR گفت:

   MMLP2
   The Marshall Mathers LP2
   مث بقیه البوماش حرف نداره
   تو ترانه evil twinهم جاسم بربر ی و لیدی گاگا رو دیس کرده :D

   ۰ ۰
  13. Yui گفت:

   اوه دیس خواهر جاستین و گاگا . واجب شد همین امروز دانلودش کنم ;;)

   ۰ ۰
  14. ABI RAZOR گفت:

   emin3m با اینکه امریکایی هس ولی تو زمینه سرگرمی طرفدار ژاپنه تو ترانه love the way u lie از نینتندو میگه تو so far هم از زلدا و پلی استیشن میگه

   ۰ ۰
  15. Yui گفت:

   love the way you lie از نینتندو گفته؟ من جویدم این آهنگ رو از بس گوش دادم. کدوم قسمتش میگفت؟ من چرا دقت نکردم پس :| :oops: :oops:

   ۰ ۰
  16. ABI RAZOR گفت:

   اره گفته love is not a nintendo game
   but u lied again
   برادر اگه تو جویدیش من باید…..

   ۰ ۰
  17. ABI RAZOR گفت:

   emin3m سلطان موسیقی جهان هس رپ چیه.بهترین هنرمند دهه اول قرن ۲۱شده
   صفحش تو یوتیوب بیش از ی میلیارد بار بازدید داشته
   هیشکی em نمیشه.کدوم خواننده رو دیدی ک پرزیدنت کشور خودشو دیس کنه(بوش)تو تراانه mosh البوم encore
   “mosh,fuck bush till they bring our troops home” :X

   ۰ ۰
  18. daaanteee گفت:

   EMIN3M
   :X :X :X

   ۰ ۰
 21. victor hogo گفت:

  کاری با بقیه لیست ندارم ولی من از remember me خیلی لذت بردم! برام بازی لذت بخشی بود!
  البته در مورد لاست پلانت ۳ میتونم بگم : یک بازی سرد و بی روح !
  دن متریک هم تو این چند وقته اخیر خیلی با حرفاش رو اعصاب بود!

  ۰ ۰
  1. RYU گفت:

   حداقل ایده دست کاری کردن افکار برای یک وعده بازی کردن جذاب بود !
   ترکیب کمبو ها هم جالب بود بسته به نیاز متغییر بودند
   گرافیک بازی هم کاملا سینماتیک و دوست داشتنی بود
   داستان بازی هم اهل فن قضاوت کنند !!! :-?
   —————————————————–
   شاید افتضاح بوده است ! چه میدونم
   شاید هم درپیتی بوده است

   ۰ ۰
  2. Yui گفت:

   پناه بر خدا سعید خان کپکام شما مگه بازی بد هم بیرون میده؟! کپکام و بازی بد؟
   اصلا و ابدا. از شما بعیده چنین سخنی! این بود ارمان های ما؟! به همین زودی سنگر رو ول کردی؟ :sad:
   اصلا سعید جان گیم مگر شیطانی نیست برای منحرف کردن ذهن جوانان غیور مملکت کار شیطان بزرگ و رفقاش :D :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. RYU گفت:

   اون دو خط پایین تیکه بودش جدی نگیر !!! :/
   —————————————————–
   گیم مگر شیطانی نیست برای منحرف کردن ذهن جوانان !!!
   جوانان دیگه کوهام مثل دندونم سپید شده است :))

   ۰ ۰
  4. victor hogo گفت:

   البته برادر سعید یک سری ایراداتی داشت که باعث میشد نگیم بازیش عالیه ولی ناامید کننده و ضعیف هم نبود!
   در کل اگه ادامه داشته باشه آینده ی خوبی رو براش دارم میبینم!

   ۰ ۰
  5. RYU گفت:

   دقیقا نمیدونم کدوم بخشش ضعیف هستش !!! :/
   یا کدوم بخشش ایراد داشت به نظرم یک بازی بود

   ۰ ۰
  6. the producer گفت:

   remember me یعنی من رو به عنوان یکی از فاجعه های کپکام به خاطر بسپار.

   ۰ ۰
 22. AxeL گفت:

  جالب بود.
  مخصوصا گفته دیکتاتور بزرگ “آدلف دان متریک” :D
  در ضمن Remember Me هم عنوان خیلی بدی نبود . حداقل یک ایده جدید را داشت هرچند که بخش مبارزات و پلتفرمینگ بازی ایرادات زیادی داشت .

  ۰ ۰
 23. ps3 with ps4 گفت:

  کلا تو همه سایت ها که من میرم فرق نداره ایرانی و خارجی
  هر جا سخن از ترمان هست نام مایکرو میدرخشد :)) :))

  برعکس هم هر جا سخن از جوایز و بهترین هست نام سونی با ps میدرخشه :X :X :X

  ۰ ۰
  1. Yui گفت:

   نک و کیلزون هم برای مایکرو هست حتما :)
   از موقع رونمایی از کنسول تا زمان عرضه خفه کردید ملت رو با in cerny we trust ! هر جای میرفتی سونی فن ها این رو زده بودن تو آواتار و امضاهاشون.
   :roll:

   ۰ ۰
  2. ps3 with ps4 گفت:

   والله تو هیج چا ما نمیبینیم از ps و بازیهاش بد بگن و لیست بدترین بدن ولی تو بهترین ها همیشه هستیم تو هر قسمتی که بگی از اون ور مایکرو از بازیهای ۳۶۰ بگیر برو تا وان همیشه جز بدترین ها هستن ولی من نمیبینم نک جایی لیست بشه :D

   ۰ ۰
  3. ps3 with ps4 گفت:

   خود xbone هم که اصلا اسمش داغونه برو تا تهش دیگه :D

   ۰ ۰
  4. Hunt گفت:

   شما مارو با جوات یرلی رسما حلق آویز کردید که!باز این نک حداقل چندماه بود،شما ۴سال هرروز کرایتک کرایتک میکردید،آخرشم یه بازی کپی شده و بنجل انداخت درتون :lol:

   ۰ ۰
  5. Yui گفت:

   با مدرک صحبت کن ما کی از جوات یرلی تعریف کردیم و گفتیم بازی خفیجی میسازه و ۱۰۰درصد میترکونه؟ از گرافیک بازی تعریف میکردیم. که واقعا هم تعریف داره. بیشتر منتقدین از گرافیکش تعریف کردن . :) ;)

   ۰ ۰
  6. I AM ALONE گفت:

   احتمالا معمار ارشد PS4 پدربزرگ بنده بوده…
   بنده ی خدا سرگرم طراحی کنسول بود تا حال مایکروسافت رو بگیره دیگه فکر نمی کرد این فن های مایکروسافت به خاطر یه بازی بیوفتن به ترول سونی…

   ۰ ۰
 24. silver گفت:

  این نویسنده کمی کم حوصله بوده گویا!
  پس رایز کو؟تراژدی تعاملی کجاست؟
  گیر کردن بازی های یوبی سافت و الکترونیک آرتز تو E3 چی شد؟

  ۰ ۰
 25. Mourinho-1963 گفت:

  عجیبه توی نا امید کننده ترین بازی سال DARK نیست!! خیلی بازی بد و بی مصرفی بود .

  ۰ ۰
  1. Gabriel Belmont گفت:

   به رقیب MGS توهین نکن! :lol:

   ۰ ۰
  2. ABI RAZOR گفت:

   رقیب چیه دارک بهترین بازی از لحاظ شخصیت پردازیه متال گیر را با این فراشاهکار مقایسه نکنین :))

   ۰ ۰
  3. Ulfric گفت:

   تو اصلا شخصیت پردازی اریک بین رو درک کردی؟ :lol: اسنیک رو میخورد لامصب !

   ۰ ۰
  4. AxeL گفت:

   اریک بین کیه ؟!

   ۰ ۰
  5. Gabriel Belmont گفت:

   شخصیت اصلی دارک دیگه! :lol:

   ۰ ۰
  6. ps3 with ps4 گفت:

   میگم هر جا سخن از بدترین هست نام مایکرو میدرخشد :lol:

   اینم برای ۳۶۰ و pc فقط اومده بود :D

   ۰ ۰
  7. ABI RAZOR گفت:

   چرا pc رو قاطی این حرفا میکنین.خدارو شکر ماکرو فقط سیستم عاملمون رو درست میکنه نه خود قطعات رو :|

   ۰ ۰
  8. ps3 with ps4 گفت:

   داداش منظورم همون مایکرو بود وگرنه من با pc کاری ندارم که :D

   ۰ ۰
  9. ABI RAZOR گفت:

   :wink: O:-)

   ۰ ۰
 26. Ulfric گفت:

  ارواح کو پس؟ بدبخت اسمش تو یه لیست هم نرفت چه افتضاح ترین چه بهترین ! :D

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   چرا من یکی دو جا به عنوان نامیدکننده ترین و به افتخار سگ هاش دیدمش! :lol:

   ۰ ۰
 27. War گفت:

  مقاله خوبی بود…
  Remember me عنوان خوبی بود.
  Lost Planet هم نا امید کننده.
  بدترین بازی سال هم کاملا درسته و Dark رو هم میشه اضافه کرد
  _________________________
  ۶۷ روز تا وصال… :X

  ۰ ۰
 28. Winchester گفت:

  ریلی؟! Remember Me به اون خوبی آخه…اشکال زیاد داشت قبول , کلیشه ام بود تا قسمتی ولی انصافن ایده و کانسپتِ پشت بازی خیلی قوی بود

  ۰ ۰
 29. I AM ALONE گفت:

  از Remember Me انتظار بیشتر نمی رفت و انصافا در حد انتظارات ظاهر شد
  بقیه لیست هم خوبه
  اون رونمایی ایکس باکس وان که بدترین مراسمی بود که من توی کل عمرم دیدم…
  تشکر

  ۰ ۰
 30. Howard Mansell گفت:

  ترول زیادی شده تو سایت! خوندن کامنتا اصلا حال نمیده دیگه! فبلا بحث می کردین شما دو جناح بهتر بود الان شده همش ترول و مسخره کردن هم دیگه!

  ۰ ۰
  1. Yui گفت:

   مجتبی خودت میبینی که کی شروع میکنه و تو جای مربوط و نامربوط ترول میکنه! :roll:
   _______________

   پ.ن :
   هابیت رو با کیفیت dvd scr گرفتم :> (خدایا من را برای این خیانت در حق این سری ببخش :sad: )

   برنامه بعدی دانلود گرگ وال استریت هست :D

   ۰ ۰
  2. Very Big Daddy گفت:

   من الان دارم دانلودش میکنم!یعنی یکبار شبزدم تا ۸۰ درصد رفت مرد دوباره از اول زدم! :D

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   وال استریت رو میگم! :D

   ۰ ۰
  4. Yui گفت:

   وضع فیلم خیلی خرابه مثل اینکه . پر فحش و سوکس و قاطی و پاتی و کلا اصن یه وضی :D ;;) ;;)

   ۰ ۰
  5. Very Big Daddy گفت:

   خب واسه همین با چنین عزم و اراده و سماجتی دارم دانش میکنم دیگه! :lol: :lol:
   البته به خاطر لئو عزیز هم هست! :X

   ۰ ۰
  6. Yui گفت:

   آره علی جان از بازی لئو خیلی تعریف شنیدم و خوندم . مثل اینکه ترکونده تو این فیلم.
   بنده خدا تمام سکان های فیلم رو هم خودش بازی کرده! دقت کن تمام سکانس ها چه مشقتی کشیده! ;;) ;;) ;;)

   ۰ ۰
  7. hessam گفت:

   گرگ وال استریت رکورد گینس زده
   از کلمه ف*ک حدود ۳۰۰ بار استفاده شده :| ( البته رقن دقیقش الان یادم نیست )
   یعنی تو هر دقیقه حدودا ۲ بار
   این است اسکورسیزی !
   :D
   ( فقط موسیقیش :X )

   ۰ ۰
  8. Howard Mansell گفت:

   سید قبلا ترولی بود ترول خوب بود الان ترول ها همه مسخره بازی و بچه بازی آن! تو آون پست یکی اومده به طرف می گه راضیه :/!
   ————–
   سید برو غرق فیلم شو! :اکس

   ۰ ۰
  9. Yui گفت:

   اول قسمت دوم فصل ۳ شرلوک :X :X بعد هابیت : برهوت اسماگ بعد هم انتظار برای زیرنویس فارسی گرگ وال استریت :sad:

   ۰ ۰
  10. MilAd.M♥Z گفت:

   من بهش گفتم.چون حقش بود.واقن حقش بود.

   ۰ ۰
 31. Kurosaki Ichigo گفت:

  ***************** صحبت با نویسنده این مقاله ******************
  دوست عزیز که مقاله ای رو ترجمه می کنی و کمی هم در اون دخل و تصرف می کنی ..
  اگه از جایی هستش بهتره کامل باشه نه اینکه فقط بخش هایی رو که دوست داری ترجمه کنی و مابقی رو به امون خدا بذاری !!
  …………………………………………………………………………………………………………
  بهتره مقاله رو کامل بزاری ..
  در ضمن وقتی می گی ترجمه بهتره داخلش دخل و تصرف نباشه .. چرا که اگه کسی که از زبان انگلیسی کمی بلد باشه می فهمه که این نوع ترجمه کردن چیزی جز ضربه زدن به پیکره یه مقاله نداره !
  …………………………………………………………………………………………………….
  ** اولا
  برای نویسنده یک سایت مقل دنیای بازی خوب نیست که مقاله ای رو بزاره که نیمه و نصفه ترجمه شده !
  دوست عزیز مترجم در اون مقاله ۲۱ عنوان ذکر شده بود که شما کلا ۱۱ تا گذاشتید ؟ میشه بگید با توجه به کدوم اصول مقاله نویسی و ترجمه به صلاح خودتون ما بقی بخش های مقاله رو حذف کردید ؟
  …………………………………………………………………………………………………..
  ** دوما
  خیلی به زبان گفتار هستش ( کجاست اقای حکیمی که می گفت مقاله ها باید به زبان نوشتاری نزدیک باشه تا گفتاری چون که شان و منزلت مقاله زیر سوال میره !.. یادمه مقاله های من بعضا تا ۱ ماه پادرهوا بودن تا به زبان نوشتاری نزدیک بشن !!) کی مقاله ها رو تایید می کنه خدا می دونه …
  …………………………………………………………………………………………………..
  ** سوما
  خواهشا کسایی که مقاله ای رو ترجمه می کنن یا سعی دردخل و تصرف داخلش دارن .. حداقل نیان کل مقاله رو تغییر بدن !!!
  تغییر یه لغت توسط مترجم در اشتباه ترجمه می تونه به کل بدنه مقاله آسیب وارد کنه ..
  نمونش درمورد دان متریک :
  اول اینکه این پاراگراف حدود ۱۴ خط ترجمه میشه .. نه این ۶ خطی که شما نوشتید ! مابقی نوشته ها کجا رفته ؟؟ خداداند …
  دوما معادل “فارسی” عنوان این بخش که یه نوع ضرب المثل هستش میشه انگشت به دهان ترین صحبت ! نه پا در دهان !
  ………………………………………………………………………………………………………..
  یه مترجم یا مقاله نویس باید به یه سری اصول و عقاید پای بند باشه . اینکه هر شخصی به چیزی یا محصولی گرایش داره درسته اما وقتی در جایگاه نویسنده قرار می گیره نباید قصد غرض های شخصی رو وارد نویسندگی خودش بکنه چون عموم مردم این مطلب رو می خونن .
  نمونه بارز این غرض ورزی ها رو میشه در این جمله از نویسنده دید
  ** پانوشت: این مقاله ترجمه شده و تا حدودی همراه با دست‌کاری و تخلیص از سایت گیمزرادار است پس لطفا شکیبایی خود را پس از خواندن متن هم‌چنان حفظ کنید! **
  ……………………………………………………………………………………………………..
  چرا نویسنده باید طوری رفتار کنه که از اول نشون بده این مطلب و مقاله ای که براش زمان و وقت صرف شده و گرانبها ترین لحاظ نویسنده برای اون مصرف شده “بی ارزش” بشه !
  آیا خود نویسنده نباید حداقل برای نوشته خودش ارزش قائل باشه و از نوشتن مطالب قصد و غرض دار پرهیز کنه ..
  …………………………………………………………….
  …………………………………………………………….
  با تشکر از شما
  حسین براتی

  ۰ ۰
  1. Yui گفت:

   خدا امواتت رو بیامرزه حسین. تازه این یه نمونه هست. قبلا هم مواردی بوده که مترجم لطف کرده به میل خودش یه جمله اضافه کرده به ترجمه برای تخریب طرف مقابل :| :roll:

   ۰ ۰
  2. ps3 with ps4 گفت:

   اقای براتی برای خودتان ۲۰ تا نکته میزاری
   اولین نکته این دوستمون زحمت کشیدن و دارن برای سایت زحمت میکشن و مقاله میزارن شما که اینها رو میدونی بیا یه دو تا مطلب بزار دیگه البته شما وقتت گران بهاست و باید هزینش پرداخت بشه
   دوما این جا کلاس درس نیست و شما هم معلم نیستی بس نیازی نیست با این کارت مثلا شخص نویسنده رو تحقیر کنی و خودت رو بزرگ چون اینجا همه پشتشن چون داره مطلب مینویسه بدون هیچ درامدی اون موقع که سایت رو هوا بود شماها کجا بودید؟؟؟ اهان داشتید ارشاد میکردید و کلاس نهضت سواد اموزی میزاشتید :-/

   سوما شما هم که خط گرفتی و اومدی اینها رو مینویسی باید بدونی که اصل مطلب تو اینجا ادا شده و نیازی به تفسیر شما نداره

   با تشکر

   ۰ ۰
  3. ABI RAZOR گفت:

   رضا جان ما هم پشتتیم دادا :D .مقاله کم و کسری نداشت.مهم مفهوم و چکیده مطلبه نه اینکه بیایم و کلمه ب کلمشو ترجمه کنیم

   ۰ ۰
  4. ps3 with ps4 گفت:

   داداش گلم اینها هم خودشان میدونن
   ایراد از مقاله نیست که از یه جا دیگه این ایراد سرچشمه میگیره که خودشون فکر کنم فهمیدن ;)

   ۰ ۰
  5. The Catalyst گفت:

   درسته. این مقاله چیز خاص دیگه ای نداشته که تو اینجا نیومده باشه. بعدشم, شان دیبازی مثلا چقده؟ خبرنگار اصلیش که یه دانش اموز ۱۵ سالست که الان دوران امتحاناتشه نیست :| به نویسنده هاشم که حقوق نمیده. همین مقالاتم زیادیشه!!! :*

   ۰ ۰
  6. Leon S.K گفت:

   پس شما شان خودت رو نیار پایین اینجا نظر نده ! به صورت کامل تر هِری !

   ۰ ۰
  7. Very Big Daddy گفت:

   :|
   والا خوب نیست آدم تو یک سایتی فعالیت داشته باشه و اینطور بهش توهین کنه!شما اینقدر این سایت رو پـست میدونی محبور نیستی اینجا باشی! :|

   ۰ ۰
  8. Kurosaki Ichigo گفت:

   ببخشید شما ؟
   شما هنوز خودت کاره ای نیستی که اومدی نظر می دی !!؟؟
   چند تا مقاله برای سایت گذاشتی ؟ چند تا کار مفید کردی که من رو زیر سوال می بری !
   هر وقت از من سر تر بودی می تونی من رو ارشاد کنی !!!
   ………………………………………………………………………………
   بله که وقت من گرانبها هستش .. مثل وقت سازندگان این سایت که معلوم نیست کجا هستند ! وقت همه گران بهاست …
   ………………………………………………………………………………
   من این موارد رو گفتم که نویسنده ای که وقتش رو می زاره این مطلب رو می زاره اگه پس فردا خواست بره جایی و نویسنده بشه این مقاله رو گذاشت بهش نخندن.. خداقل وقتی مطلب می زاه به مطلبش ارزش بده نه اینکه اون رو بی ارش کنه اینجوری اعتبارش زیر سوال میره .. اعتبار نویسنده به قلم و مطالبش است نه سایتی که داخلش مطلب بزاره ..
   ………………………………………………………………………..
   شما چه کاره ای این وسط >؟ نویسنده ای ؟ منتقدی ؟> شما اگه دوستش هستی باید راهنماییش کنی نه اینکه چشمات رو روی کارش ببندی ! حمایت اینجوری از دشمنی هم بدتره !

   ۰ ۰
  9. Hunt گفت:

   من نمیدونم چرا امثال کسایی که منت میذارن زیاد شده!
   آقا مقاله گذاشتی دمت گرم این منت گذاشتنات چیه دیگه :| والا اینجوری نذاری سبک تری!!

   ۰ ۰
  10. Kurosaki Ichigo گفت:

   منت نیست دوست عزیز… جوابی هستش که باید داد به دیگران ! منت رو وقتی می زارن که چیزی طلب کار باشیم از سایت ! من که چیزی نخواستم از مدیرای سایت .. تا به حال هم ازکاربرای سایت گله و شکایتی نداشتم و کسی هم از من گله و شکایتی نداشته …
   ولی نمی تونم اینجور بشینم و ببینم حاصل چندین ساله ام توی سایت به دور ریخته بشه !! خیلی زور داره …

   ۰ ۰
  11. Very Big Daddy گفت:

   سنگین تر نه سبک تر!:/
   بعد هم ایشون فکر نکنم منت گذاشته باشن…جواب آقا رضا رو دادن دوست عزیز!

   ۰ ۰
  12. Hunt گفت:

   Very Big Daddy@
   داداش من خودم عمدا کلمات برعکس میگم :| یعنی متوجه نشدی هنوز :D

   ۰ ۰
  13. ps3 with ps4 گفت:

   ببخشید ما هیچ کاره ولی حداقل میدونم که برای چی اومدی تو این پست الان این رو گزاشتی
   ما مقاله ای نزاشتیم و هیچ موقع هم خودمون رو بالاتر نمیگیریم من یه عضو ساده دیبازی هستم
   در مورد سر بودن ؟؟ سر بودن رو به چی میدونی ؟؟ بگو تا بت بگم سر هستم یا نه

   الان کجای متن ایراد داره ؟؟؟؟
   مگه میخواد کتاب ترجمه کنه دقیقا تمام قسمت های اصلی رو گزاشته و مفهوم کلام رو رسونده دقیقا مثل دوست فیس بوکیت روزبه سامانی که بری تو پست بغلی درباره بازی تایتان فال هم مطلب رو خلاصه و از خودش کلماتی هم اضافه کرده گفته بس اگه تو اینجا ایراد میبینی برو به دوستت هم ایراد بگیر
   در ضمن ایشون دوست من نیستن ولی یک فردی هست که چشمش رو گزاشته تو صفحه مانیتور و بدون هیچ چشم داشتی نوشته
   شما هم میخای خودت رو بزرگ نکنی و میخای بهش نویسندگی یاد بدی تو سایت قسمتی هست به نام پیام خصوصی برو تو اونجا بهش گوش زد کن
   نه اینجا برای اینکه خودت رو بزرگ کنی و بگی ما هم بله و طرف رو جلوی دیگران کوچک کنی
   چون پس فردا ایشون یه مطلب دیگه بزاری افراد کوتاه بینی مثل ………… میان ایرادات بنی اسراییلی میگیرن
   اره داداش مفهوم دشمنی و خودبزرگ بینی رو بدون بعدا بیا اینجا معلم بازی دربیار

   ۰ ۰
  14. Xneon گفت:

   تو کلا توی هر مساله ای باشه یه گیر هم میخوای به من بدی ؟ :))
   ایزی من ایزی!

   ۰ ۰
  15. Kurosaki Ichigo گفت:

   برو متن اصلی رو بخون تا ببینی کجاش ایراد نداره !!! ترجمه اسمش با خودشه .. شما معنی دیگری از ترجمه داری ؟؟
   http://www.gamesradar.com/anti-awards-2013/
   …………………………………………………………………..
   سر بودن رو توی همین کامنت گذاری ها هم میشه دید !
   من حتی توی پست های خودمم هم کم نظر میدم !! به ۵ سال سابقه اینجا تعداد نظراتم به زور به ۱۵۰۰ تا نمی رسه !!
   ماشالله به شما که همه جا و همه چیز دانی ! همه چیز رو هم به هم مرتبط می دونی !
   ……………………………………………………………………………………….
   می گی کم میام . درسته کم میام ولی بی خبر از سایت نیستم ! LOG از سایت بگیرن مدیرا می بینن که هر روز به سایت سر می زنم .
   ………………………………………………………………………………
   میگی چرا دیگه خبر نمی زام و پولکی شدم ؟ نخیر عزیز الان سه سال هستش که من دیگه خبر نمی زارم . جایی هم نیستم که بخوام پول بگیرم .
   هر وقت یه مقاله به درد بخورم گیرم بیاد معلومه اینجا می زارم
   …………………………………………………………………………………
   می گی نمی رم به مقاله های دیگه ایراد بگیرم ؟
   مثلا تایتان فال ؟ اون که خبر هستش نه مقاله ترجمه شده خبر هم هم معلومه که ترجمه اش خیلی کوتاه هستش . فرق این دوتا رو نمی دونی ؟؟؟
   ………………
   میگی نمی رم به مقاله ها ایراد بگیرم ؟ نمونش مقاله رضا حاج محمدی ! اون مقاله حاصل تفکرات نویسنده هستش و مثل نقد می مونه برای اون محصول نه ترجمه ..
   …………….
   می گی نمی رم مقاله های ترجمه شده ایراد بگیرم ؟ اخرین مقاله ترجمه شده مربوطبه ۸ قدرت پنهان ایکس باکس هستش ! خبر اون مقاله رو در یاهو و گیم اینفورمر و چند تا سایت دیگه هم دیدم و همه همین موارد رو نوشتن ! چیزی از مقاله کم نشده !! مثلا جایی نگفته که ۵ قدرت که نویسنده خودش زیاد کنه یا گفته باشه ۹ قدرت که نویسنده خودش کم کرده باشه ..
   …………..
   می گی به این مقاله ایراد می گیرم !؟ دلیل دارم .. دلیلش اینکه که مترجم صادق نبوده !!
   مثل اینه که یکی بیاد ترجمه “هری پاتر” رو بزاره به و جای ۷ یا ۸ تا کتاب ترجمه همش رو بیاد توی ۱ جلد بگه و دلیلش هم این باشه
   *** خوب من حق مطلب و اصل مطلب رو گفتم هر کی هم ایراد بگیره ایرادش الکی هستش !! ***

   …………………………………………………………………………………………….
   خودت میگی عضو ساده دی بازی ! پس نمی تونی ایرادات من رو سبک بشمری چرا ..
   مقاله نذاشتی ! پس نمی تونی بگی که حرف ها و ایرادات من الکی بودن !
   مقاله نذاشتی ! پس نمی تونی و حق نداری از ایرادات من خرده بگیری !
   مقاله نذاشتی ! پس اصلا در جایی نیستی که بخوای به من مفهوم مقاله نویسی رو یاد بدی !
   مقاله نذاشتی ! پس نمی دونی که یه مقاله ترجمه با یه خبر ترجمه فرق داره !
   مقاله نذاشتی ! پس نمی دونی که فرق این مقاله که ترجمه هستش با مقاله رضا حا محمدی که حاصل تفکرات خودش هستش در چیه !
   مقاله نذاشتی چون اینکاره نیستی و وقتی این کاره نیستی پس نمی تونی ارزش کار رو درک کنی !
   .
   .
   .
   افتاد ..

   ۰ ۰
  16. daaanteee گفت:

   درود
   دوست عزیز آقای حسین براتی
   با این حرفت کاملن مخالفم با دلیل
   “هر وقت از من سر تر بودی می تونی من رو ارشاد کنی !!!”
   بعضی وقتا آدم از یه بچه خیلی کوچیک هم میتونه ارشاد بگیره . البته اگه ارشاد پذیر باشه
   با تشکر

   ۰ ۰
  17. Kurosaki Ichigo گفت:

   به شرطی که اون بچه بتونه ارشاد کنه ..
   گاهی یه بچه از یه بزرگتر هم سرتر هستش و میشه این رو در رفتارش دید . بله این حرف کاملا درسته ولی میشه تعمیم داد به همه بچه ها ؟
   ربطی به ارشاد پذیر بودن شخص نداره چون کسیکه ارشاد پذیر نباشه از بزرگتر از خودش هم ارشاد نمی پذیره .. بلکه به اون بچه ربط داره که آیا حرفش درسته یا نه

   ۰ ۰
  18. bizhan گفت:

   چرا بعضیا اینجا سبزن :-/
   تازه اومدم تو این سایت ، برام سوال شده؟؟!!

   ۰ ۰
  19. Kurosaki Ichigo گفت:

   ما خیر سرمون یه زمانی اینجا مدیر یا نوسنده بزرگ ( اگه بشه بهمون گفت بزرگ وگرنه که هیچی نبودیم جز یه نویسنده دلسوز ) بودیم ! این هنوز هم بقایی زمان مدیریتی ماست گرچه الان که من دیگه مدیری رو توی سایت نمی بینم ! گویا اخرین باز مانده هستم !

   ۰ ۰
  20. bizhan گفت:

   ممنون از جوابتون .

   ۰ ۰
 32. MANI گفت:

  ممنون مطلب خوبی بود

  ۰ ۰
 33. kitty cat گفت:

  سلام .به جز remember me با بعقیش تا خرخره موافقم.
  خیلی هم ممنون.دمتونم گرم.

  ۰ ۰
 34. masterezi0zzz گفت:

  بد ترین بازی دنیا:ride to hell!

  ۰ ۰
 35. Jok3r گفت:

  چرت ترین بازی دنیا Tomb Rider
  x-( :X :D :(( :roll: :mrgreen:

  ۰ ۰