بررسی اجمالی آنچه که گذشت

توسط yojin در ۱۳ تیر ۱۳۹۲ , ۱۸:۰۰

به نام ایزد منان

درود بر شما

همانطور که میدانید ، هر چیزی تاریخ مصرفی دارد ، و کنسول ها نیز از این قضیه مثتثنا نیستند و دستگاه های ایکس باکس ۳۶۰ لی استیشن ۳ نیز در حال دادن جای خود به همتا های جوان خود هستند که به نوعی در یک گذر چند ساله حضور داشتند . این مقاله به بررسی اجمالی گذر دو کنسول نسل هفتی شرکت مایکروسافت و سونی میپردازد ، پس استدعا میکنم تا پایان نوشته با ما همراه باشید .

Xbox 360

کنسول ایکس باکس ۳۶۰ در تاریخ ۲۲ نوامبر سال ۲۰۰۵ با قدرت تمام و بدون هیچ رقیبی وارد بازار شد ودر ان زمان کنسولی خوب در پردازش گرافیکی به حساب می امد و اکنون نیز با ارفاق از این قضیه مستثنا نیست ، لازم به ذکر است که ابتدا توسعه دهندگان کنسول های بازی در شرکت ماکروسافت تصمیم داشت کنسول ایکس باکس ۳۶۰ را با نام Xenon یا ایکس باکس ۲ به بازار معرفی کند اما شرکت مایکروسافت سرانجام برای اینکه طیف اثر گذاری این محصول را بیشتر برای مردم نمایان کند ، نام ایکس باکس ۳۶۰ را بر ان نهاد . به کار گیری عدد ۳۶۰ در این کنسول بیشتر برای نشان دادن این مسئله است که کنسول ایکس باکس ۳۶۰ قادر به پوشش دادن طیف وسیعی از کاربران در کاربردهای مختلف خواهد بود و این مسئله برای شرکت مایکروسافت به عنوان مهم ترین عامل در نامگذاری کنسول ایکس باکس ۳۶۰ به حساب می اید و به گفته کارشناس این کنسول اولین جهش بزرگ برای ساخت کنسول های پیشرفته ای است که در ان کاربر میتواند به لذت واقعی یک محیط سه بعدی در یک صفحه نمایش ۶۰ اینچی دست یابد . شرکت مایکروسافت دو مدل از کنسول ایکس باکس ۳۶۰ به نام های Permium و Core در ابتدا به بازار عرضه کرد و بعد نمونه های دیگر که دارای نقص های کمتری را بودند به انتشار عموم در اورد ، مایکروسافت در ابتدای نسل هفت نهایت بی تجربگی از نظر سه چراغ قرمز شدن دستگاه های خود را به رخ دیگران کشید .

هک ایکس باکس ۳۶۰

http://www.gameoverllc.com/wp-content/uploads/2012/05/Xbox-360-logo.jpg

این کنسول در همان روز های ابتدائی کرک شد و برای ان چیپ هایی نیز در دست ساخت قرار گرفت ولی به خاطر اینکه کارایی ان ها ضعیف بود هکر ها دست به کرک نرم افزاری ان زدند و توانستند فریمور این کنسول را هک کنند که تا به الان کار کرک این کنسول به روایتی تمام شده است .

Play station 3

شرکت سونی در سال ۲۰۰۰ با یک امار تخمین زد که در کشور امریکا به ازای هر ۴ خانواده ، یک خانواده از کنسول Play station استفاده می کند ، ولی با توجه به رقابت سهمگین در صنعت بازی های رایانه ای این عدد به کلی تغییر کرده است زیرا کنسول ایکس باکس ۳۶۰ فرای انتظارات قدم به میدان گذاشت و دل خانواده های امریکایی را به دست اورد اما بگذارید از اصل موضوع دور نشویم و فقط از کنسول محبوب سونی سخن بگوییم . سونی وعده داده بود ps3 را اوایل سال ۲۰۰۶ به بازار خواهد فرستاد ، اما برای ساخت دی وی دی پلیر بلو رای با مشکلاتی مواجه شد و همین موضوع باعث به تاخیر افتادن جهانی ان شد . ps2 سونی که دستگاه بازی قبلی این شرکت بود ، ۶۰ درصد سهم بازار دستگاه های بازی دنیا را داشت . اما در ان زمان ps3 با قدرتی فوق العاده و در عین حال قیمتی گران ، به بازار امده بود . اما تحلیل گران گمان می کردند که قیمت گران این دستگاه با توجه به ان چه به کاربران بازی های کامپیوتری عرضه می کند ، مانعی برای حکومت ان بر دنیای بازی ها نخواهد بود . قابل ذکر است سونی با عرضه ۱۰۰ هزار دستگاه در ژاپن توانست طی دو روز ۸۸.۴۰۰ دستگاه پلی استیشن ۳ را به طرفدارانی بفروشد که برای خرید این دستگاه روز ها قبل انتظار می کشیدند ، که حواشی نسبتا جالبی رقم خورد ، که اگر مایل باشید میتوانم ان را مکتوب ذکر کنم.

هک کنسول پلی استیشن ۳

چهار سال کنسول نسل هفت سونی قدرت خود را به رخ همه می کشید و به نوعی بسیاری از تیم های هک را شکست داده بود تا اینکه تیمی به نام Hades ادعا کرد که می تواند این کنسول را کرک کند ، چندی بعد این گروه با همکاری دو تیم دیگر به نام های Jungle وC4eva توانستند Dump Firmware کنسول ps3 را یافت کنند و بعد با ساخت یک Hacked Firmware موفق به کرک این کنسول شدند ، در ابتدا هک برای این کنسول به صورت یک USB Dongle عرضه شد ولی به دلیل سختی کار با ان این دانگل به زودی از میان رفت و بعد با گذشت زمان هک فریمور سونی بسیار اسان شد و هک ها زیادی با توجه به اپدیت های سونی برای این کنسول عرضه گردید و کار را برای کپی بازان بسیار اسان کرد .

ابتدای نبرد در بازی های مشترک .

jl6cc4145zc1p5bssxa.jpeg

قبل از هر چیز متذکر می شویم که این ازمایشات توسط یکی از معتبر ترین سایت های موجود در زمینه بازی ها ، یعنی گیم اسپات صورت گرفته و نویسنده هیچ دخل و تصرفی در این زمینه و نتایج ان نداشته است . در حقیقت وجود بازی های مشترک بین این دو کنسول قدرتمند سبب میشود که با اجرای این بازی ها و مقایسه جز به جز ان ها به پاسخ های خوبی دست یابیم ، در این رابطه که کدام کنسول در زمینه بازی های مشترک و انحصاری عملکرد بهتری داشته است . در ابتدا نسل هفت تصور میشد که بازی های مربوط به پلی استیشن ۳ بهتر از ایکس باکس ۳۶۰ است و در واقع این یک باور عمومی و البته زود گذر به شمار میرفت که تا حد زیادی شایع شده بود اما در عمل به نظر میرسید که اوضاع بر عکس است ، و سازندگان پلی استیشن ۳ به علت عجله ی زیاد وقت کافی برای تر و تمیز کردن بازی های ps3 نداشتند . در هر صورت مقایسه کار سختی است ، اما در کل در ابتدای نسل و در بازی های مشترک کنسول ایکس باکس ۳۶۰ عمل کرد بهتری داشت که با پیشبرد زمان این مشکل در پلی استیشن ۳ حل شد . به عنوان نمونه در بازی Need for speed : Carboon که از لحاظ گرافیکی بسیار شبیه هم بودند ، اما باید گفت نسخه ایکس باکس ۳۶۰ از نظر نورردازی بهتر است ، در حالی که نسخه ps3 بافت های دقیق تر و ظریف تری داشت . در واقع اگر به تصاویری که از هر دو بازی در سایت های معتبر مقایسه قرار داده شده ، دقت کنید متوجه میشوید که در خیابان که خیابان ها در نسخه ایکس باکس ۳۶۰ به خاطر نور پردازی و انعکاس بهتر بسیار طبیعی تر ، بسیار طبیعی تر هستند . در نمونه ای دیگر در بازی Call of Duty نیز ، پیروز و برنده عرصه گرافیکی کاملا واضح است . به عبارتی در نسخه ps3 بافت ها جزئیات بیشتری دارند ، ولی در کل از نظر ظاهری این بازی در نسخه ایکس باکس ۳۶۰ بسیار طبیعی تر به نظر میرسد .

جالب ترین مقایسه در رابطه با بازی Madden 70 انجام شده است . جایی که برای بررسی جزئیات گرافیکی و نورپردازی در هر دو کنسول ، یک بازی خاص در یک زمان خاص از روز بررسی شده است . نتیجه جالب اینجاست که در ساعت یک بعد از ظهر در بازی نسخه ps3 هیچ سایه ای در محوطه استادیوم وجود نداشت ، اما در ساعت ۴:۳۰ سایه ها اضافه شده بودند .

همچنین علامت های تبلیغاتی روی پیراهن بازیکنان ، در نسخه ps3 در حال حرکت بسیار بهتر دیده میشوند و احتمالا از نظر بافت گرافیکی ، نسخه پلی استیشن ۳ باز هم بهتر از ایکس باکس ۳۶۰ است ، اما در زمینه نورپردازی مشکل دارد .

بازی Fight night round3 نیز در زمان خود از نظر گرافیک بهترین بود . در مقایسه جدی نتیجه این بود که در نسخه ps3 جمعیت پس زمینه جزئیات کمتری داشتند و بازهم از نظر نورپردازی نسخه Xbox360 برتری کمابیش محسوسی داشت . در کنار این موضوع زمان اجای بازی در نسخه ایکس باکس ، نصف پلی استیشن بود . خوب این مقایسه در بازی های قدیمی این کنسول ها بود و بیششتر این ارزیابی برای انتخاب یک کنسول خوب در نسل هفتم صورت گرفته بود تا افراد بتوانند بهتر را انتخاب کنند و ان را بخرند . البته همانطور که متوجه شدید ابتدا کنسول نسل هفتم سونی نتوانسته بود در بازی های مشترک به خوبی عمل کند و کاملا دلیل این شکست در ابتدا عجله سازندگان و مسئولان سونی بود تا از غافله عقب نمانند و اکنون این تفاوت ها کمتر در هردو کنسول دیده میشود .

نبرد در بازی های انحصاری .

wallpaper2_the_last_of_us_01_1920x1080

باز هم در ابتدا کنسول ایکس باکس ۳۶۰ فاتح این میدان بود ، کنسول محبوب مایکروسافت در ابتدا با بازی هایی همچون الن ویک ، چرخ دنده های جنگ و بازی جذاب هیلو ۳ توانسته بود بهترین بازی های سال را نصیب خود کند تا اینکه در سال ۲۰۰۸ سونی با بازی انحصاری متال گیر سالید ۴ توانست خود را به کاروان رقابت نزدیک کند و در سال های بعدی پا به پای مایکروسافت هر ساله بازی هایی جذاب همچون خدای جنگ سه و انچارتد کار را برای مایکروسافت سختر کرد و در حال حاضر و در انتهای عمر کنسول این دستگاه عملکرد بهتری در بازی های انحصاری داشته است که میتوانم به نمونه ی بارز ان اخرین ما اشاره کنم .

سنسور های حرکتی ایکس باکس ۳۶۰

y3z3r1u6pf16m2kehwa.jpg

در E3 2009 بود که مایکروسافت حسگر حرکتی خود Natal را معرفی کرد ، این دستگاه به نوعی اثبات کرد که فقط نیتندو نیست که میتواند با ایده های نواورانه پا به میدان بگذارد ، زیرا این حسگر حرکتی فاقد هر گونه کنترل بود و به صورتی شگرف به وسیله دوربین خود اندام بازیکن را چک و با حرکت اعضای بدن عمل میکرد ، این دستگاه بعدا به نام کینکت تغییر نام داد و در سال ۲۰۱۰ وارد بازار شد ، این حسگر دارای محاسن و معایبی نیز میباشد . از محاسن ان میتوانم اشاره به شبیه سازی بازی های رانندگی و ورزشی اشاره کنم ، ولی این دستگاه از عیب بزرگی نیز برخوردار است ، و ان این است که : وقتی شما در محیط لایو مشغول به بازی به کینکت هستید دوربین کینکت علاوه بر اجرای حرکات شما تصویر شما را نیز در فضای مجازی پخش میکند و باعث لو رفتن اطلاعات خصوصی فرد میشود .

سنسور حرکتی کنسول پلی استیشن۳

70cfx4bcllhw2c8iyk7q.jpeg

بعد از نمایش درخشان مایکروسافت در E3 2009 سونی نیز پا به میدان گذاشت و حسگر حرکتی خود مو را معرفی کرد ، دستگاهی که از همان ابتدا به خاطر شباهت ان به Wii مورد انتقاد قرار گرفت ، این کنسول با داشتن یک دوربین و دو کنترل بازی واقعا حس تکراری را به بازیکن منتقل می کند ، این کنسول با استفاده از تکنولوژی RGB LED و ساطع کردن نور حرکات را به PS EYE می فرستد وظیفه ی این دوربین هم دریافت اطلاعات است و به وسیله ان پلیر میتواند با حرکات خود بازی کند . این دستگاه نتوانست موفقیت انچنانی را به دست بیاورد و معایبی را هم داشت مثلا برای یک بازی هواپیمای استفاده از ان حسگر کمی سخت ات ولی حسن ان در بازی های شوتر و هک اند اسلش است . .

فروش کنسول ها .

omh3wpmkjyh6kt9bn31u.png

در رقابت بازار نیز کنسول ایکس باکس ۳۶۰ حرف اول و اخر را میزند ، زیرا این کنسول در امریکا بسیار محبوب است و توانست در سال ۲۰۰۵ بازار را از دست سونی در بیاورد و جایگزین خوبی برای کنسول ps2 سونی بود . از ان طرف سونی نتوانست دوره طلایی را در نسل هفتم داشته باشد و فقط توانست در ژاپن عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد ، و تازه جالب تر میشود که این شرکت ضرر های نیز در بخش بازی داشته است ، البته متذکر میشوم که سونی در زمان انتشار پلی استیشن ۳ در همان ابتدا بر روی این کنسول مبلغی نزدیک به ۱۰۰ دلار ضرر میداد و این ضرر برای تک تک پلی سه ها بود ، نمدار زیر با اینکه ناقص است ولی پاسخ گوی خوبیست .

8sihq5qk0mift8izlan2.png

ایا با انچه که در این مقاله گفته شد از نسل هفت دو شرکت مایکروسافت و سونی راضی بودید و یا هستید ؟

ایا این نسل در انتخاب های شما در نسل هشتم تاثیر خواهد گذاشت ؟

این مقاله با توجه به شنیده شدن قدم های نسل بعد به تکاپو افتاد و به نوعی بر ان شدیم تا کاری کنیم که ارزش و مقام این نسل همانند نسل های قبلی حفظ شود ، حالا که وارد دگرگونی دگر شده ایم ارزوی نهایت لذت از ان را برای شما دارم .

امیدوارم هر گونه کم و کاستی را به بزرگی وجودتان ببخشید .

ورقا مشکینی

سپهر کمیزی

دیدگاه
۱۵۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

152 Replies to “بررسی اجمالی آنچه که گذشت”

 1. Sephiruz گفت:

  مرسی مقاله خوبی بود…
  در مورد سوالات هم باید بگم که من همیشه از سونی راضی بودم و کاری به این نسل ندارم , من از همون ابتدای PS1 با این کنسول بودمو خواهم بود کاری هم به روزهای سختش ندارم , سونی همیشه سربلند میاد بیرون و منم به نوبه خودم همیشه پشتشم.

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   این پست از اون پست هایی هست که کامنت هاش میره بالای ۳۰۰!!! :-s
   ——————————-
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  2. silverstone گفت:

   مقاله ی خیلی خوبی بود ولی فقط سونی
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  3. dark2013 گفت:

   فقط pc :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X :X

   ۰ ۰
  4. PlayHard گفت:

   :| اینجا بحثی از pd بود یا من سراب میدیدم یه ساعت میخوندم :| :-?

   ۰ ۰
 2. sephiroth گفت:

  دوست عزیز اول ممنون بابت مقاله.
  دوم اینکه بهتر بود برای عملکرد در بازار تعداد کنسولهای فروخته شده ی سونی رو تا الان با مایکروسافت مقایسه کنید و یک سال دیرتر لانچ شدن پلی استیشن رو هم در نظر بگیرید بعد نظر بدید.تو بخش آخر با عرض معذرت خیلی غیر حرفه ای عمل کردید

  ۰ ۰
  1. sephiroth گفت:

   و البته یک نکته ی دیگه اینکه اصلا در مورد برتری گرافیکی ps3 تو زمینه انحصاری هیچ حرفی به میون نیاوردید.کاملا مشخص بود که یک طرفه به قاضی رفتید.با عرض پوزش

   ۰ ۰
 3. Dracula گفت:

  فعلا در انتهای نسل هفتم به جنابت تسلیت میگم. تا ببینیم در نسل بعد سر بلنده sony از کجا سر در میاره

  ۰ ۰
 4. HTD_no1 گفت:

  این مقاله انگار سال ۲۰۰۸نوشته شده

  ۰ ۰
 5. Sephiruz گفت:

  بله دوست عزیز توی فروش الان سونی که برندست و برنده نسل هم آخرش مشخص میکنن.
  در حالی که سونی ۱ سال دیرتر وارد بازار شده ولی الان گوی سبقتو گرفته.ایالات متحده هم که یه بازار مثله بقیه جاها , همونجور که سونی توی ژاپن داره خوب فروش میره , حالا چون توی آمریکا خوب فروش میره دلیلی بر پیروزی X نیست. ملاک فروش کلی هستش که سونی الان جلوست.

  ۰ ۰
 6. The End Of Ps گفت:

  این مقاله برا چند سال پیشه ؟! یکم فسیل بود به نظر ! فقط بعضی جاها مثل لست آو اس و … بهش دستی اضافه شده بود

  ۰ ۰
  1. علی جان این مقاله یه هفته پیش نوشته شده بود توسط این دو دوست عزیزمون .
   مطمئنی جایه دیگه خونده بودی قبلا ؟

   ۰ ۰
  2. Gish2012 گفت:

   میثم جان این حسی که به بچه ها دست واسه اینه که دور و برمون پر شده از اخبار نسل هشت.

   ۰ ۰
  3. The End Of Ps گفت:

   میثم جان مطالبش اکثرا خیلی قدیمی اند ! قسمت نبرد در بازی های مشترک که فکر کنم نهایت برا سال ۲۰۰۷ باشه !!! و بعد از اون چیزی نیست !
   نبرد در بازی های انحصاری هم بسیار کامل و جدید بود ! (اونم حدود ۵ خط !) :D
   فروش کنسول ها هم نهایت تا آخر ۲۰۰۸ بود !

   ۰ ۰
 7. amir_vaker گفت:

  با تشکر ازز مقاله خوبت اما یه سوال تو نسل بعدی ایا از این خبر ها هست؟ خب ما دیدیم که مایکرو قوانین خیلی سخت داشت که بالاخره اون سیاست هاشو تغییر داد ولی هنوز نمیشه گفت تو نسل هشتم کدوم شرکت برندس ول خب بعضی ازکاربرا مثل همیشه زود قضاوت میکنن یه چیزی دیگه بعضی از کاربرا تو کامنت های خودشون گفتن که ps3 دیر تر لانچ شد به نظر من این اصلا ربطی ندارره این ربط به برنامه ریزی شرکت ها داشت که خب مایکرو برنامه ریزی دقیق تری داشت نسبت به سونی. این مقاله هم فقط نقد دو کنسول بود ارتباطی به اینکه کی نوشته شده نداره

  ۰ ۰
 8. victor hogo گفت:

  خب خیلی از جاهای این مقاله ایراد داره
  من نمیدونم وقتی که پلی ۴ با یک سال دیر تر اومدن فروش بیشتری در حال حاضر داره چطور میشه ایکس باکس رو تو این زمینه زننده ی حرف اول و آخر دوسنت؟! :|
  یا جایی که گفته پلی استیشن فقط تو ژاپن موفق بوده این نویسند بازار اروپا رو در نظر نگرفته؟! :|
  ممنون از زحماتش ولی خب مقاله ی پر ایرادی بود و مثل این می مونه که این مقاله رو از آرشیو چند سال پیش بیرون کشیده باشن و بعضی جاهش رو دستکاری بکنن!

  ۰ ۰
  1. pouya گفت:

   شما تنها شمردی میگی فروشش بیشتر هست؟؟
   پسرگل یک ملیون دستگاه عقبه
   یک ملیون رو بزاری رو هم اندازه برج میلاد میشه
   الان تازه ۳ ماه باز جلو زده که دیگه دیره
   ماکرو فروشش رو کرد
   در مورد بدیهیات بحث نکنید.برنده ی نسل قبل ماکرو بود و تمام

   ۰ ۰
  2. STALKER گفت:

   یه سوال چرا دیره؟ نسل ۷ تمام نشده
   کلا شما دیگه بهونه ای ندارین دارین خرافات میبافین

   ۰ ۰
  3. pouya گفت:

   فروشی که الان کنسول های نسل قبل می کنند یک هزارم دو سال قبل همین موقع نیست
   مثلا الان سونی ۵۰۰۰دستگاه در ماه میفروشه ماکرو۴۵۰۰ تا
   یعنی سونی ماهی ۵۰۰تا جلو میزنه
   دو سال پیش ماکرو ۵۰۰۰۰تا میفروش سونی ۴۵۰۰۰
   درصد همون هست همون قد که اون موقع ماکرو جلو بود الان سونی جلو هست ولی تعداد فروش کم شده

   ۰ ۰
 9. curtisem گفت:

  من واقعا از پلی ۳ راضیم چون بازیایی داره که با سلیقه من جوره
  از این بازیای شوتر شلوغ بدم میاد مثل گاو ۳۶۰

  ۰ ۰
 10. amir_vaker گفت:

  victor hogo داداشps4؟ منظورت همونPS3 هست دیگه خب اروپا مگه سونی پیروز بود؟

  ۰ ۰
  1. victor hogo گفت:

   منظورم پلی ۳ بود! :D
   بله الان تو فروش اروپا سونی خیلی موفقتره :X

   ۰ ۰
  2. The End Of Ps گفت:

   الان نه از همون اولش تو اروپا پرفروش تر بود تا همین الان . بازار آمریکاش هم خیلی عالیه با این حال که کمتر بود از ۳۶۰

   ۰ ۰
 11. STALKER گفت:

  مرسی مقاله ی عالی بود ممنون
  خوب این نسل سونی ضررهای زیادی داد و تجربه های بسیاری کسب کرد و حریفشو خوب نمیشناخت ولی نسله ۸ قطعا حرف های زیادی برای گفتن داره

  ۰ ۰
  1. STALKER گفت:

   یه چیزه دیگه از اونجایی که این مقاله قدیمیه
   الان تو فروش کلی ps3 300 هزار دستگاه جلوتره و این فروش به تبع بیشتر هم میشه

   ۰ ۰
 12. ama-pc360 گفت:

  حس میکنم برخی از قسمت های ایم متن برایم تکراری است!
  البته باید از این دوست عزیز تشکر کنیم. ممنون از شما.

  از نظر من برنده واقعی هر نسل گیمر هایی هستند که بدون فن بازی از هر دوکنسول و بازی هایشان استفاده میکنند.

  ۰ ۰
 13. silver گفت:

  مقاله جالب بود ولی گویا دست دومه! :-?

  ۰ ۰
 14. SEN3 گفت:

  الان تو بازاره جهانی PS3 کلا گویه رقابت رو در دست داره.انحصاری هامون هم که بهتر پس برنده ی این نسل سونیه.

  ۰ ۰
 15. DEADSTAR گفت:

  مرسی اما در بحث بازی مشترک و انحصاری و فروش یکم مقاله نیاز به بروزرسانی داره

  ۰ ۰
 16. Leon S.K گفت:

  توی زمینه انحصاری کامل توضیح داده نشده :-?
  دو سال اولی که کنسول مایکرو اومد درسته با گیرز و هیلو ۳ برای خودش سروری میکرد ! اما درست از سال ۲۰۰۷ بود که فکر کنم موتور سونی یواش یواش با بازی هایی مث آنچارتد روشن شد و سال ۲۰۰۸ با متال گیر و خدای جنگ رسید به اوج ! و تا الانی که ۲۰۱۳ هست در اوج باقی مونده و مایکرو فقط در زمینه ریسینگ تونست سونی رو کنار بزنه اونم تعجبی نداره چون سه تا فورزا داشتیم این نسل در حالی که دو تا GT با کلی چپ و راست کردن منتشر شد ! مطمئنا در زمینه انحصاری بعد از دو سال اول مایکرو هیچ وقت به سونی نرسید و نخواهد هم رسید ! چون نسل تموم شد و هیچی ندیدیم !
  چون با یه نگاه می بینیم که در تمامی سبک های مختلف انحصاری های تاپ و درجه یک از سونی دیده میشه ! در سبک شوتر هم مطمئنا کیلزون به هیلو نرسیده هیچ وقت ولی به این معنی نیست بازی بدی بوده ! در کنار انحصاری های دیگه که به نظر من کاملا سونی در این بخش برنده بوده !

  ۰ ۰
  1. ps4ever گفت:

   سلام لئون جان. امروز برنامه “به روز” کانال ۳ یه حقیقتی رو گقت که اب پاکی رو ریخت رو دست مایکرو بازا. وقغا که لایقه بهش بگن دزد باکس! یعنی دیگه حق ندارن حتی یک کلمه بخوان ازین دزد باکس حرف بزنن. وقتی خبر قرارداد ۴۰۰ملیون دلاری سونی با آی بی ام در مورد ساخت پردازنده نسل بعد پخش میشه , ماکرو جا میخوره و دست به کار میشه.(جالبه که تا اون موقع هنوز برای نسل بعدش کاری نکرده بوده) میره اول با ای ام دی قرارداد ببنده که به توافق نمیرسن. بعدش بیل گیتس میره با یه پیشنهاد نجومی از آی بی ام میخواد که تکنولوژِی ساخت پردازنده سونی رو که در واقع خود پردازنده میشه رو در اختیار اونا هم بذاره. آی بی ام هم که نمیخواسته همچین پیشنهادی رو از دست بده قبول میکنه و به خاطر کوتاهی که کوتاراگی(خالق پلی استیشن)در انحصاری کردن کامل قرارداد کرده بوده , این معماری رو در اختیار اونا قرار میده. بعدش ماکرو یه تغییراتی روش میده که نگن از سونی کپی برداری کرده. یعنی دیگه این جعبه نه تنها جعبه مجهول نیست بلکه دیگه تمام شجره نامش رو شده و لیاقت هیچ اسمی بهتر از دزدباکس رو نداره. ای دزد باکس! ننگت باد که با این لقمه آماده و یک سال زودتر اومدن , باز زیر پای سرورت له شدی. زنده باد سونی دوس داشتنی که از ps1 تا حالا و همچنین در آینده بهترین خاطره ها رو برامون ساخته و خواهد ساخت. لئون جان من نمیرسم زیاد به سایت سر بزنم ولی خواهش میکنم ازین رسوایی همه جا بگو. البته نمیدونم که خواهشم به جاست یا نه. در ضمن”به روز” برنامه هاشو تو سایتش واسه دانلود میذاره. حتما این برنامه رو هم میذاره و خودت میتونی ببینی.

   ۰ ۰
  2. pouya گفت:

   اگه واقعا استدالت این هست یک فکری به حال خودت کن
   پسرگل ما کنسول نمی خریم که پولش بره تو جیب سونی یا ماکرو
   یا نمی خوایم به صنعت این دوتا شرکت کمک کنیم که چون اینا اصلا ما ایرانی هارو ادم حساب نمی کنند
   ماکرو از سونی دزدیده؟دستش درد نکنه
   به ما چه
   مهم نتیجه هست تو می خوای کنسول بخری میگی نه ماکرو کپی رایت رو رایت نمی کنه سونی بخرم؟؟؟ این طرز فکرت هست؟؟؟

   ۰ ۰
  3. ps4ever گفت:

   اگه این طرز فکرم باشه بده؟!! اتفاقا شما و خیلیای دیگه که طرز فکرشون مثل شماست باید یه فکری به حال خودشون بکنن. اگه به قول شما ایرانیارو ادم حساب نمیکنن به خاطر همین بی قانونیا و خیلی شاهکارهای دیگه س که توی ایرانی جماعت خیلی رواج داره. مگه میشه که یه دستگاه بازی رو بخری , باهاش کلی اوقات شیرین داشته باشی و تفریح کنی , در مورد خودش و بازیاش نظر بدی بعد وقتی به شرکت سازندش که میرسه بگی بیخیال بذار هر بلاییی که میخواد سرش بیاد!! خودم خوب میدونم که این دعواهای حقوقی اینجا فایده یی نداره ولی واسه این گفتم که اولا به سهم خودم سونی رو خیلی دوس دارم چون یه عمر با لوازم صوتی تصویریشو پلی استیشنش حال کردم بعدشم قابل توجه اونایی گفتم که میگن فقط ایکس باکس و ماکرو پرچمش بالاست. اگه بنا به طرفداری باشه , باید اینارو گفت تا معلوم بشه که کدومشون سهم بیشتری دارن

   ۰ ۰
  4. ps4ever گفت:

   BROOZ.TV3.IR

   ۰ ۰
 17. I AM ALONE گفت:

  بابت ترجمه ممنون.
  اما همون طور که دوستان اشاره کردن مقاله مشکلاتی داره.
  برای مثال بازی های مولتی پلتفرم الان رو مقایسه نکرده .
  بازی های انحصاری رو هم کاملا مقایسه نکرده.
  و بزرگترین مشکل هم اینه که گفتید توی بخش فروش حرف اول و آخر رو ایکس باکس ۳۶۰ زده.
  در حالی که الان ۲-۳ ماهی میشه که فروش جهانی PS3 جلو زده.
  توی همین هفته گذشته هم که PS3 توی آمار جهانی ۲ برابر XBOX360 فروخته.
  کلا انگار مقاله مربوط به زمانیه که به خاطر اشتباهات سونی همه چیز به نفع مایکروسافت بود.
  در واقع قبل از مدیریت کاز هیرای.در مورد تغییرات بعد از هیرای هیچ صحبتی نکرده نویسنده.

  ۰ ۰
 18. slayer گفت:

  مرسی بابت مقاله ولی ایراد داره

  ۰ ۰
 19. avion گفت:

  سونی یه کم بد شروع کرد ولی هر سال بهتر شد.امسال هم که طوفان به پا کرده.برنده ی این نسل مطمینا سونیه.

  ۰ ۰
 20. رقابت این دو…پیروز نهایی نداره!!! اما خب میدونیم.. که خدمات XBL بهتر ازPSNهست… اما در مقابل بازی های انحصاری بیشتر..(نه بهتر) از مایکرو دیده شده………اما به هر حال تورنادوی غرب کجا….سونامی شرق کجا !!!!! :D
  ___________________________________
  mattrick for EVER !! l

  ۰ ۰
 21. این نوشته یه طرفه و ……. و …… و فقط از یه سوپر پنکه نوب بر میاد
  ۱۵ میلیون فروش موو شکسته … بالاترین دقت و سرعت رو تمام منتقد ها بهش اذعان داشتن
  اصلا طرز فکر و نا اگاهی نویسنده رو میشه از اونجا دید که میگی به خاطر شباهت موو به کنترل حرکتی نینتندو مورد انتقاد قرار گرفت .. تنها کسایی که بی اطلاع از ساختار موو ترولش میکردن پنکه های مایکرویه وگرنه هیچ منتقدی نیست از این ………… بگه ..خود نینتندو هم همچین ادعایی نکرده … در مورد فروش هم مثل اینکه نویسنده در مورد فروش هر دو کنسول هیچ اطلاعی نداره … و اینکه سونی ضرر کرده فقط از یه جریان هی روایت میشه بهتره نویسنده یه سری به فر اروپا و سایر نقاط دنیا یزنه… معایب کینکت هم فقط این بوده که تصویر رو تو لایو نشون میده ? لگ و تاخیر … عدم ساپورت مناسب و وجود نداشتن یه بازی مناسب قابل استناد … در اخر تنها قابلیتش تو بازی های بزرگ شده دستورات صوتی ..
  واقعا ادم از وجود همچین مقاله های کودکانه که ادعای بی طرفی هم داره متاسف میشه

  ۰ ۰
  1. کولر سونی فعلا که میبینی فروش کینکت بهتر از موو جونتون بوده.
   یعنی میخوای بگی مو از نظر ظاهری هیچ شباهتی به کنترلر حرکتی نینتندو نداره!
   خیلی ممنون شاد کردی ما رو

   ۰ ۰
  2. من مایکروسافت رو به خاطر تبلیغات و سیستم سلرش تحسین میکنم … تو شاد هستی

   ۰ ۰
  3. نه چه از لحاظ شکل و شمایل ..(نکنه شما کولرهای مایکرو به کنترل wii هم میگید بستنی قیفی)… نه از لحاظ طرز عمل و سخت افزار و تکنولوژی هیچ شباهتی به هم ندارن … از حسگر ها و ژیروسکوپ ها و موقعیت یاب ها که حتی موقعیت گیمر نسبتا به میدان مقناطیسی زمین هم مشخص میکنه … از لحاظ کارایی و دقت هم قابل مقایسه نیستن …
   فقط این شباهت و اینها کولر های نوب مایکرو برای ترول راه انداختن
   چیزی که شباهت داره کینکت به طرح های اولیه سونیه و برنامه هایی که برای ps eye داشت و کنترل بدون دسته ..ولی سونی سیستم سلر و تبلیغات و پروژه مایلو مایکرو رو نداشت که به این طریق پیش بره و سونی تم بی خیال اون پروژه شد ..بللللللللللهههههههه

   ۰ ۰
  4. با اکثر حرف هاتون موافقم ولی موو از هر نظر که در نظر بگیریم شکست خورد.از طرف سازنده های ۱st party هم حمایت نشد.فروششم کمتر بود.ولی با اینکه از لحاظ تکنیکی موو شباهت زیادی(نه هیچ شباهتی)به وی موت نداره امّا ظاهرش گول زنکه و به کسی که هم ویی داره هم سونی ۳ اجازه نمیده که بخرتش.

   ۰ ۰
  5. کدوم ۱st پارتی حمایت نکرده ..تمام اول شخص ها بعد از اومدن موو و بازی های مثل لیتل بیگ ساپورت کردن بازی های مولتی پلتفرم که دیگه نگو من همین الان دارم اینفنیتی رو با موو بازی میکنم ..از لحذظ ساپورت که خیلی بهتر بوده … فروشش هم امار من ماله ساله پیشه که خیلی عالی بوده

   ۰ ۰
 22. مقاله ناقصی بود از خیلی جهات.اگه این نسل تا ۲۰۱۱ ادامه داشت پیروز نبرد XBOX 360 بود(در واقع ویی بود،من دارم بین این دو کنسول مقایسه می کنم)امّا همه چی از سال ۲۰۱۱ به بعد عوض شد.ویی فروشش پایین اومد فروش ایکس باکس ثابت موند و فروش سونی۳ هی میرفت بالا تا همین دو ماه پیش.

  خیلی خوب میشد اگه کنسول نینتندو هم تو این رقابت از برخی لحاظ مورد بررسی قرار گرفته می شد

  ۰ ۰
 23. البته بگم برنده این رقابت سونی ـه ولی این سونی اصلاً اون سونی نسل ششم نبود از نظر من!
  تو بخش کنسول دستی هم بهتره مقاله ای نزنیم چون دیگه …….. سونی: :oops: :oops:
  نینتندو: :-> :->

  ۰ ۰
 24. amir_vaker گفت:

  من نمیدونم بعضی ها میگن سونی پیروز نسل بعد خب شما برید سخت افزار ایکس باکس وان رو ببینید بعد بگید سونی پیروزه چون از لحاظ سخت افزار ایک باکس وان قویرته اطلاعاتش هم که منتشر شده البته نمیخوام از مایکرو دفاع کنم ولی خب اینو گفتم برای کسانی که میگفتن سونی پیروزه تو نسل بعد در مورد اینکه سونی تو ژاپن پیروز شد خب معلومه مردم برای اینکه از مدیر سونی(باتوجه اینکه ژاپنیه)و نصف سهام سونی برا ژاپنه خب معلومه فروشش تو ژاپن خوبه.

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   دقیقا کجا گفته سخت افزار ایکس باکس وان قوی تره؟ :| :| :|
   با کلی اورکلاک و خود کشی و تلفات جانی و روحی در بعضی از زمینه ها به PS4 رسیدن ! که تازه از لحاظ رزولوشن گفته شده PS4 بهتر عمل میکنه در نسل بعد !
   درمورد فروش هم کمی سر به سایت های خارجی بزنی بد نیست ! یکم کامنت ها رو بخونی می بینی ! که البته جدیدا بخاطر رفتن دان متریک (بخاطر اون حرفش که گفت اینترنت ندارید برید بمیرید خیلی منفور شده بود) و برداشتن قوانین سخت گیر کمی از شدتش کم شده ! ولی بیشتر نظر سنجی ها و طرفداری ها سمت سونی می باشد ;)

   ۰ ۰
  2. sephiroth گفت:

   مایکروسافت هم یه شرکت آمریکایی هست.معلومه تو آمریکا فروشش بیشتره.من از این بحث ها متنفرم ولی حرفی هم که زده میشه باید یه طرفه نباشه

   ۰ ۰
 25. amir_vaker گفت:

  یه چیزی دیگه ولی خب تو کشور خودمون که ایکس باکس فروش بیشتری داشت متاسفانه اماری از این فروش تو کشور خودمون نیس دلیلش هم اینکه کرک و هک شدن ایکس باکس بود و بازی ارزون قیمت اون ps3 هم درسته هک شد ولی هر چتند ماه در مورد اپدیت هاش بازی در می اوزد اینکه یا یه اپدیتی هک نمیشد دوباره باید می رفتن بازی اورجینال خرید و این هک سونی مداوم نبود اما برای ایکس باکس کاملا همیشه بازی ها کپی بود البته تو بقیه کشور ها اینجوری نیس چون بیشتر مردم خب بازی اورجینال بازی میکنن بخاطر همین تاثیری تو فروش سونی نداشت

  ۰ ۰
  1. The End Of Ps گفت:

   اولین جک نسل بعدی : سخت افزار ایکس باکس وان از PS4 قوی تره !! :| :roll: :lol:
   موجبات خنده همیشه به لطف بعضی اساتید باید به راه باشه !

   ۰ ۰
 26. ای خداا !!!!! خوب ادمو شاد میکنن بضیا !!!
  چشماشونو میبندن سونو سونی میکنن..نسل شرو نشد..سونی سونی ……اگه شما با اون باز های جفنگتون امیدم دارین؟؟؟
  شما تو E3 کنسول اماده نمایش نداشتین….فقط عکس پاک کن بود !!
  هی میگفتین رسانهای شده…بازی نشون ندادو اینا …
  اومد E3 از نظر بازی…اسفالت کرد همه رو….حرف از DRM و region شد.مایکرو اونارو هم برداشت……چتونه الان؟؟؟؟
  بحث قیمت؟>>>>>>>>the magic of kinect…….تموم……

  ۰ ۰
  1. آروم برادر….. :D
   مایکرو هم اینجوری از کنسولش جانب داری نمیکنه که شما میکنی!!!
   البته اونی که میگه سونی برنده نسل بعده حتماً مشکل داره!!!اونی هم که بگه مایکروئه یا نینتندو بازم مشکل داره!هیچی معلوم نیست.
   بعدم اگه یکی لطف کنه آمار فروش سه کنسول رو تو جهان به من بنده خدا اطلاع بده ممنون میشم

   ۰ ۰
 27. در مجموع……خدا رو ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ شکر کنین naughty dog رو دارین……
  وگرنه ……بخاری برخاسته نمیشد از سونی…!!! B-) B-)

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   عزیزم چرا ترول کودکستانی میکنی؟ خیلی بده واقعا آدم بجای دیدن چهار تا کامنت مخالف حرفه ای این ترول های خنده دار رو ببینه !
   کدوم یکی از استدیو های فرست پارتی مایکرو به سانتا و ناتی داگ میرسن؟ کدومشون در ساختن سبک اکشن ادونچر به ساکر پانچ میرسن؟
   شما هم خدا ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ مرتبه شکر یه هیلو رو دارین ! وگرنه کلا نسل بعد باید دلتون رو به سریال های تلویزیونی خوش میکردین :lol:

   ۰ ۰
  2. اره خب باید بمونی توش …!!! یکی leg spielberg پشتشه..میشناسیش فک کنم ……!!!
   اگه نه IMDb سر بزن…نمره فیلمایی چون schindler list یا saving private ryan رو ببین شما..دیگه از سریال حرف نمیزنی !!!

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   لول به توان دو ! :lol:
   آره سریالی مث ترا نوا هم نگاه میکنم ! فصل اول تموم شد کنسلش کردن :lol: اسپیلبرگ ممکنه فیلم ساز بزرگی باشه ولی اصلا سریال ساز بزرگی نیست ! بعدشم عزیزم این سریال هیلو رو من از اینترنت هم میتونم دانلود کنم ببینم ! شما منظور منو نگرفتی !

   ۰ ۰
  4. leon !! اینجا میدون جنگ نیس.!!!
   منم تجربه امثال شما…ر و تو دنیا ی گیم ندارم !
   وقت کمی زیغ است !! من یادم فقط ۸ سالم بود با نمسیس میجنگیدم …۱۰ سال پیش… ما هم با PS1 سپس ۲ گذروندیم…
   اصل مطلب !! کلا فازت انتی xbox مشکل اینه !!
   یادم نمیاد فن های ی اینجا از سونی بد بگن !!
   شما نیومده یه signature از sony میزنی و جدلی تازه !!
   شما فرصت بده کنسول منتشر شه ! بعد….نیومده داره دم از پیروز نسل بعد میزنه !!
   فقط نو اوری های X لال نکرده ما رو؟؟؟

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   دوست عزیز من مشکلی با شما ندارم !
   شما اول میای با لحن تلخ ترول میکنی باعث میشی منم اینجوری صحبت کنم !
   اگر مشکلی با سونی هم دارید یکم حرفه ای تر بیان کنید والا به جان ریش نداشته وسکر اگه ما مث میدون جنگ حرف بزنیم !

   ۰ ۰
  6. pouya گفت:

   داداش این کی ترول کرد اخه؟
   ترول یعنی مسخره کردن طرف مقابل بدون منطق
   این اومد از ماکرو دفاع کرد
   شما هم که خدای پیچوندن بحثی هر کسی کم میاره پیشت
   اومدی پیچوندی گفتی ترول می کنی گند زدی به کامنت قشتگش

   ۰ ۰
  7. Leon S.K گفت:

   برادر من ! ایشون برگشت گفت سونی بدون ناتی داگ هیچ بخاری ازش بلند نمیشه ! عملا با یه حرکت شاهکار هایی مث خدای جنگ یا متال گیر ۴ و کیلزون و امثالهم رو برد زیر سوال ! این خودش یه تروله !

   ۰ ۰
  8. pouya گفت:

   من تو موبایل بودم ان شدم اون پستش رو ندیدم
   بله حق با شماس

   ۰ ۰
  9. solid snake گفت:

   اره دیگه سونی به غیر از اخرین ما و انچارتد هیچی نداره. سری لیتل بیگ پلنت که هیچی نداره. متالگیر سالید ۴ هم که اصلا برا PS3 نبود.اینفیموس و کیلزون هم که چر.ت بود هوی رین هم که بازی نبود. خدای جنگ ۳؟ تا به حال اسمشو نشنیده بودم. جورنی و فلاور-مقاومت-گرن توریسمو- Demon’s Souls و ….
   بعضی از فن های عزیز: راه های خیلی بهتری وجود داره برا اینکه نشون بدید نوب هستید

   ۰ ۰
 28. amir_vaker گفت:

  باهات موفقم cog lieutenant خب داداش ببین بعضی از کاربرا شاید از روی اطلاعات کمشون هم باشه که از این حرفا میزنن ولی باید منتظر موند تا نسل بعدی شروع بشه

  ۰ ۰
 29. amir_vaker گفت:

  سید محمد حسین بطحایی برادر ما اینجا که قصد توهین به کاربرای دیگه رو نداریم که اون ها هم که این حرفارو میزنن از اطلاعت کمشونه یا تازه گیمر شدن فقط همین

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   آقای هاردکور و گیمر و دنیا دیده و آکسفورد رفته و رئیس جمهور شده ! یه دکمه هست به اسم “پاسخ دادن” اونو بزنی واقعا اتفاق خاصی نمیفته ! بمب ساعتی منفجر نمیشه بخدا !

   ۰ ۰
 30. amir_vaker گفت:

  Leon S.K الان منظور شما من بودم؟بعدشم شما نگاه به اخرین ما ننداز برادر شما برو تاریخچه مایکرو رو نگاه کن هم اتفاقی نمیفته

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   خوب بله ! تاریخچه مایکرو ! سه گانه هیلو واقعا جاودانه بود ! واقعا شکی نیست ! اما آیا این هیلو هیلو هایی که جدیدا شده بد نیست؟ از هیلو ۳ به اینور نگاه کنه هر شماره بازی داره متاش افول میکنه !
   بعدشم من به آخرین ما نگاه نمیکنم ! به شاهکاری مث متال گیر با متای ۹۶ ! به شاهکاری مث آنچارتد ۲ با متای ۹۶ ! به شاهکاری مث خدای جنگ ۳ با متای ۹۲ ! به شاهکاری مثل آنچارتد ۳ با متای ۹۲ ! و بازی های تاپ و عالی دیگه در طیف سبک های مختلف نگاه میکنم ! الان به غیر از شوتر و ریسینگ ایکس باکس ۳۶۰ انحصاری تاپ و ناب دیگه ای داره عایا؟

   ۰ ۰
  2. amir_vaker گفت:

   چرخ های جنگ چهار گانه فورزا اینا چی هسنی عایا

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   چرخ های جنگ و فورزا هم فوق العاده هستن ! شکی تو شون نیست ! ولی مسئله ما سبک های مختلف هست ! منم گفتم به غیر از شوتر و ریسینگ دیگه انحصاری تاپ ۳۶۰ چی بوده؟ وگرنه برای ps3 بخوای من میتونم تقریبا از هر سبکی یه انحصاری ناب برات نام ببرم !

   ۰ ۰
  4. pouya گفت:

   پسد گل اخرین هیلو که اومد پر فروش ترین بازی کل تاریخ انحصاریا ماکرو شد
   اره داره به اب می بنده موضوع رو ولی ملت دوست دارن
   کالاف کشش نمی ده؟ولی باز هم هر ورژنش می ترکونه

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   مگه به فروشه؟ :roll:
   قرار به فروش باشه که منم میتونم توی بحث های ریسینگ فروش GT رو مث پتک بکوبونم رو سر مخالفا ! :roll:
   همین کالاف هم نصف سایت هیترش هستن ! :roll:
   بحث سر آنلاینه برادر من ! آنلاین هیلو جز ۱۰ تای اول کل صنعت گیم به حساب میاد ! وگرنه بخش کمپینش افت داشته که متاش برای اولین بار در شماره های اصلی اومده زیر ۹۰ ! :roll:

   ۰ ۰
  6. pouya گفت:

   هر چی فروش بیشتر باشه یعنی کاربر های بیشتر با اون بازی لذت بردند پس بحثی نمی مونه که بازی هایی که ازشون استقبال میشه خوب هستند
   مثلا همین کالاف
   از نظر فنی بخو بحث کنی دربارش
   بعد کالاف ۴ نباید می یومد یک مشت کپی که انلاینش هم هر سری بدتر شده ( می دونی که کالاف باز های هاردکر هنوز ۴ رو باز می کنند ) و گرافیکش هم هر سال داره از هم سطح های خودش عقب میوفته
   اما بیا به نگاه مشتری که اصل کار هست بهش نگا کنیم
   هر بار که میاد مردم تا صب صف می کشن بخرنش
   هیلو جدیده که شما گفتی اشغال هست هم به نظر مردم و عموم عالی بود بحثی نمی مونه

   ۰ ۰
 31. Fun. گفت:

  دم مایکرو گرم که باعث شد سونی از خواب بیدار بشه و به طرفداراش اهمیت بده ، ,وگرنه الان باید به امثال dust و … می گفتن شاهکار . . . هر چقدر هم رقابت این دوتا خونی تر بشه و انحصاری بیشتر رو کنن به نفع ماست !!
  (( نزنید که نظر کاملا شخصیه))

  ۰ ۰
  1. pooriya7 گفت:

   از به بعد از اسم تمام انجمن ها این جمله بزارید ((نظر کاملا شخصیه)) تا هر کی هر حرفی زد با این جمله سکوت کنه
   این بود آرمان های ما

   ۰ ۰
  2. hamid007 گفت:

   fun
   انقدر میدونی چرت گفتی که اخرشم میگی نزنید البته بچه که زدن نداره در ضمن شما اصلا تا حالا ps3 از نزدیک دیدی :lol: :lol: و اصلا سن شما میکشه که دوران ps1 ps2 یادت بیاد البته از نوع کامنتت معلومه نه و بابایی برا نمره کارنامه پنجم دبستانت یه ۳۶۰ خریده

   ۰ ۰
  3. Fun. گفت:

   اونو به خاطر این نوشتم که نووبای مثل تو پر و پاچم رو نگیرن :lol: :lol:

   ۰ ۰
  4. hamid007 گفت:

   بچه که زدن نداره :lol: :lol:

   ۰ ۰
  5. وای چقدر تو نمکی :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
  6. hamid007 گفت:

   شما بزرگترشی ؟؟
   چون من هر جا دیدم شما برای ایشون اومدی دفاع کردی حالا بماند که کی هستی :lol: :lol:

   ۰ ۰
  7. Fun. گفت:

   به شما ربطی داره ؟ :lol:
   وقتی هم جوابی نداری ساکت بمونی سنگین تری :wink:

   ۰ ۰
  8. hamid007 گفت:

   جواب بهتر میخاستی گفتی نزنید منم گفتم بچه زدن نداره :)) :lol: :lol:
   در ضمن اینجا مدرسه نیست میری بزرگترت رو صدا میکنی بباد کوچولو :lol: :lol:

   ۰ ۰
  9. Fun. گفت:

   آره دیگه ، کم که میارید شروع می کنید به چرت و پرت گفتن :lol: :lol:
   پسرم آب خنک بهت توصیه میشه :lol: :lol:

   ۰ ۰
  10. pouya گفت:

   اره اره بزرگترش رو صدا می کنه
   مثل تو چاله میدون بزرگ نشده لات نیست

   ۰ ۰
 32. amir_vaker گفت:

  FUN کسی نزد داداش نظر شما قابل احترامه

  ۰ ۰
 33. MOHSEN f گفت:

  اولا ممنون به خاطر مقاله.ولی دوتا مشکل خیلی بزرگ داره.
  اول اینکه الان ps 3 تو فروش جلو تر از ایکس باکس هستش با وجود اینکه یک سال هم دیر تر عرضه شده.
  و دوم اینکه واقعا بی انصافی هستش که بگیم از نظر انحصاری پا به پای هم دارن حرکت میکنن چون از سال ۲۰۰۷ زمان عرضه انچارتد تا الان نه یک قدم بلکه چندین قدم ps 3 از ایکس باکس جلو تره.

  ۰ ۰
  1. MOHSEN f گفت:

   در انتظار تایید!

   ۰ ۰
 34. amir_vaker گفت:

  Leon S.K ما بحثمون انحصاری ها نبود من فقط گفتم دلایل خوب بودن مایکرو در مورد انحصاری ها هم سونی خب تو بقیه جهات از مایکرو شکست خورده بود بخاطر همین تو بخش انحصاری هاش سرمایه گذاری خوبی کرده

  ۰ ۰
  1. hamid007 گفت:

   اصلا انحصاری رو بیخیال تو کدوم قسمت مابکرو برتر بود الان میان میگن انلاین که اصلا هم تا حالا نرفتن و ندیدن :lol:

   ۰ ۰
  2. تو از کجا می دونی نرفتن و ندیدن ؟؟ وقتی نمی دونی چیزی نگی سنگین تره :wink:

   ۰ ۰
  3. pouya گفت:

   اگه یک بار دسته ی ماکرو سافت رو بگیری دستت می فهمی تو کدوم قسمت…
   سونی با بیشرمی نزدیک۱۷سال همون دسته ای رو که برای بازی های دو بعدی در حد قرچ خور طراحی شده بود و داد بیرون
   الان هم همونه یک دونه ال سی دی بی مصرف وصتش هست
   دسته ماکرو رو بگیری دستت سونی یادت میره

   ۰ ۰
  4. Leon S.K گفت:

   یعنی این فکت رو باید توی تاریخ ثبت کرد !
   عزیزم هیچ جا گفته نشده کدوم دسته بهتره !
   توی همه مقایسه ها توی بازی های FPS دسته سونی کم اورده !
   همونطور که تو بازی های فایتینگ دسته مایکرو له شده !
   سبک های دیگه هم بسته به عادت داره !

   ۰ ۰
  5. pouya گفت:

   من نمی دونم شما با فکت تایپ می کنی ؟! :lol: :lol:
   سبک های دیگه ؟
   ببین این که وقتی می خوای انالگ هارو بگیری تو سونی جاش خیلی بد هست شست درد می گیری بحث داره جایی باید بگه ؟
   این که تو بازی ریسینگ گاز رو اول بازی یواش فشار میدی و اگه محکم فشار بدی تیکاف می کنه و می تونی شدت گاز ماشین رو تنظیم کنی لذت بخش نیست؟ و یا نیش ترمز زدن تو دسته ی ماکرو امکان پذیر هست و بهتر هست بحث داره؟
   این که تو بازی شوتر اگه اروم ماشرو فشار بدی تک تیر میزنه بحث داره ؟
   این که چاق بودن دسته باعث شده بتونی دسترو کامل تو دستت بگیری و فیت دست باشه بحث داره ؟
   زیبایی دسته ی ماکرو چشم نواز نیست ؟
   دکمه ی home وصط که بی نهایت کار بردی هست رو نمی بینی ؟
   این هایی که الان می گم چرت و پرت و فک زدن هست ؟
   دکمه های روونش رو فشار دادی بفهمی کیفیت یعنی چی ؟
   این هارو باید سایت خواستی بگه ؟
   و این که میگی تو فایتینگ سونی بهتر هست دلیلی پشتش داری ؟
   و در اخر منکر این هستی که داری بازی های سه بعدی که روشی کاملا جدید تو کنترل کردن دارند رو با همون دسته ای که ۱۷ سال قبل برای بازی های دو بعدی طراحی شده بود رو بازی می کنی

   ۰ ۰
  6. pouya گفت:

   کنترولر ماکرو می دونی تا چد حدی طراحیش قوی هست
   به انالوگ هاش تو این عکس نگاه کن
   http://www.rawrgv.com/images/2013/04/17/ps360-controllers.jpg
   تو سونی انحنا به طرف بیرون داره ولی تو ماله ماکرو به طرف داخل انحنا داره
   این باعث میشه گردیه انگشت بیوفته توش ولیز نخوره در مقابل سونی به طرف بیرون انحنا داده که باعث میشه دست به دکمه نچسبه
   و حتی تو نسل بعد ماکرو به این هم اکتفا نکرده و شیار هایی رو بوجود اورده که انگشست شست توش تکون نخوره و عرق باعث لیز خوردن نشه
   این هاست که باعث شده دسته ی ماکرو بهتر باشه
   ولیشما خودای پیچوندن که هستی
   یک غلط املایی چیزی از پست ما در بیار کم نیار تو بحث :mrgreen:

   ۰ ۰
  7. pouya گفت:

   به دکمه های جهت ها دقت کن
   می دونیم اگه تو دسته ی ماکرو سونی دو جهت رو هم زمان فشار بدیم باعث میشه حرکت مایل داشته باشیم
   دسته ی سونی همون طور که گفتم سال ها پیش طراحی شده و اون موقع بازی ها شاهکار می کردن ۴ جهت بیشتر نداشتن
   ماکرو چی کار کرده؟ کله جهت هاش روی یک دایره ی مستقل هستند که باز می تونی کامل بین دو جهت رو با تغییر شیب داشته باشی
   مثلا اگر تو انتخاب تفنگ ۲۰ نوع تفنگ به شکل دایره کنار هم باشند می تونی با مایل کردن کل دایره ای که جهت ها روش هستند تفنگ مورد نظر رو انتخاب کنی
   ولی تو سونی چی فقط ۴ جهت اصلی و ۴ جهت با ترکیب دکمه ها داری و بین این ها وجود ندارند
   بس نیست این همه دلیل برای بهتر بودنش ؟
   حالا بشین فکی جایی ازم رو پیدا کن مسخره کن که کم نیاری

   ۰ ۰
  8. amir_vaker گفت:

   نه من که چند سال امریکا نبودم یا اروپا نبودن فقط شما برو یکم اطلاعاتتو قوی کن که شما اصل موضوع رو میچسبید مایکرو یه عالمه امکانات برای بازی هاش داد حالا بماند شبکه لایوش بماند بازی های کینکت بماند اسمارت گلس حالا سونی چیکار کرده؟

   ۰ ۰
  9. hamid007 گفت:

   گفتم خودتونم نمیدونید چیش بهنره چون تو همه چی کم میاره الکی هم ادای این کاره ها رو درنیارید از نوع کامنتهاتون معلومه

   ۰ ۰
  10. amir_vaker گفت:

   باشه شما برو کامنتو دقیق بخون بعدحرف بزن من ده تا اینجا کامنت دادم

   ۰ ۰
  11. Fun. گفت:

   سرور های سریع ، پی اس ان که لاکپشتین سروراش
   امنیت بالا ، مثل پی اس ان مجبور نیستی هرشب پسووردتو عوض کنی :wink:
   +هزار تا امکانات دیگه که اگه بگم هم چیزی نمی فهمی :wink:

   ۰ ۰
  12. hamid007 گفت:

   fun
   گفتن بچه ای ولی فکر نمیکردم دیگه انقدر :lol: :lol:
   سرورهای سریع پی اس ان لاکپشته :lol: :lol: اصلا تا حالا psn رفتی اصلا میدونی بازی اخرین شاهکار رو موقع دانلود بازیش میتونستی بازیشم کنی اخه وقتی اصلا ندیدی برا چی نظر میدی :D
   خوب در ضمن همون حرف من شد گفتم فقط الکی همین رو بلدید انلاین قوی که اصلا هم psn رو ندیدید :)) :)) :lol: :lol:
   گفتم هر موقع دو تا امکانات درست اوردی حرف بزن
   ps3 دارای بلوری قابلیت اجرای بازیهای ۳d گیم پد بدون باتری قلمی :lol: بازیهای شاهکار انحصاری که شبها خوابش رو میبینید
   قدرت سخت افزاری بالاتر خراب نشدن درایو دیسکها مثل ۳۶۰ ۳ چراغه نشدن کم صدا بودن نداشتن اجر بغل کنسول
   رایگان بودن انلاین و سرویس فوق العاده plus که مایکرو تازه میخاد خودش رو برسونه بهش بازم بگم یا بستته
   از این امکانات برای من بیار نه از چیزی که تا حالا ندیدی و فقط ۲ تا فن دیگه بت گفتن

   ۰ ۰
  13. این کامنت رو باید طلا گرفت زد سر در تمام سایت ها …
   دیگه مرفی نمیمونه ..
   عزیز , بابا با اینها بحث نکن فقط یه افسانه هایی از ps3 شنیدن … اگه داشتن که همون یه مورد باطری قلمی بسشونه تا تفاوت رو حس کنن

   ۰ ۰
  14. hamid007 گفت:

   ممنون از لطفت دوست عزیز
   به روی چشم از این به بعد باید بیشتر دقت کنم برای بحث کردن که با چه کسی بحث کرد ممنون از راهنماییت :X

   ۰ ۰
  15. Leon S.K گفت:

   خوب دوست عزیز کنسول بازی رو برای بازی ساختن دیگه ! الان شما مثلا دستگاه رو میخری باهاش بری سینما یا ولنتاین بهش کادو بدی؟ سونی درسته در بخش آنلاین اصلا به پای مایکرو نرسید ! اول عرضه هم با قیمت فوق فضایی ۶۰۰ دلار عرضه کرد و کمی توی فروش عقب افتاد ! درسته قبول دارم دو سال اول عرضه کنسول سونی کاملا شکست خورده بود ! اما از سال ۲۰۰۷ موتورش روشن شد و تا الان می بینی که در اکثر زمینه ها از مایکروسافت جلو زده !

   ۰ ۰
  16. pouya گفت:

   پسره گل چیزی راجب عدد ۳۰۰هزار میدونی
   این عدد رو باید طلا بگیرن بزارن سر سایت ها…
   البته اون موقع۵۰هزار بود ولی اون هم طلا گرفتنی هست
   ما به کیفیت پول میدیم…
   به عدد۵۰هزار پول میدیم…
   Psnهم بعد liveبه عنوان تقلیدی از لایو به وجود اومد
   (البته این جمله اخرم رو یک جا شنیدم اگر غلط بود ببخشید)

   ۰ ۰
  17. pouya گفت:

   بله کنسول برای گیمینگ هست در مرحله ی اول
   ولی اگر کارعای دیگر هم بتونه انجام بده عیب حساب نمی شه!باهاش بتونی بری سینما که چه بهتر!

   ۰ ۰
 35. amir_vaker گفت:

  خب به هر حال نسل هفتم تموم شد الان باید به فکر نسل هشتم بود تو انحصاری ها هم که تو نسل هشتم مایکرو کم نذاشته

  ۰ ۰
  1. The End Of Ps گفت:

   دوستان دقت کردید جدیدا یوزرای جدید فن مایکرو آمارش داره بالا میره ؟! :lol:
   بالاخره تابستون شده ها سرگرمی بعضی دوستان هست برای رهایی از فشار فشور :wink:

   ۰ ۰
  2. amir_vaker گفت:

   اره خیلی ماشاالله مگه فن های سونی کمه شما هم که همش ایه از قران بیارید که سونی اینش خوبه سونی اونش خوبه حیف که بین چند تا فن سونی گیر کردم

   ۰ ۰
  3. pouya گفت:

   فن ها ماکرو کار و زندگی دارن
   بی کار نیستن که

   ۰ ۰
 36. Farhood گفت:

  نهایت ۹۰% انحصاری های هر کنسول خوب بودن.

  ۰ ۰
 37. amir_vaker گفت:

  Farhood خوشم میاد خوب درک میکنی

  ۰ ۰
 38. DeadSpace گفت:

  فقط
  ♥ ♥ ♥ ♥ Sony ♥ ♥ ♥ ♥

  ۰ ۰
 39. amir_vaker گفت:

  اره حتما الانم خوبه من بگم فقط مایکرو این کاره خوبیه عایا؟

  ۰ ۰
  1. ama-pc360 گفت:

   دکتر مهندس گیمر حرفه ای. …….اون دکمه ی پاسخ دادن رو بزن.
   این نظرات گوهر بارت به این شکل خیلی گوهر بار تر خواهد شد.

   ۰ ۰
  2. amir_vaker گفت:

   ها ها ها خیلی خندیدیم یه بار گفتی گفتم دوس ندارم صد بار که نمیگن خودت خیلی علاقه به پاسخ دادن داری پاسخ بده

   ۰ ۰
 40. Jhon_Marston گفت:

  بعد از نمایش درخشان مایکروسافت در E3 2009 سونی نیز پا به میدان گذاشت و حسگر حرکتی خود مو را معرفی کرد ، دستگاهی که از همان ابتدا به خاطر شباهت ان به Wii مورد انتقاد قرار گرفت ،
  خخخخخخخخخخ :))

  ۰ ۰
 41. Meraj Fathi گفت:

  خیلی مقاله ی خوبی بود ممنون.
  فقط تو انحصاری های پلی ۳ سال ۲۰۰۸ اسم لیتل بیگ پلنت رو نبردین که من یکم نارحت شدم. من این بازی رو زمان خودش بازی کرده بودم واقعا شاهکار بود.

  ۰ ۰
 42. Gish2012 گفت:

  تشکر از سپهر جان و ورقا جان.
  اولا اینکه یکی از عزیزان می‌گفت. این نوشته از یه فن مایکروسافت هست که در جواب ایشون باید بگم که ایشون ps3 دارن و اصلا هم فن نیستن.
  دوما اینکه خوب شد یکی گفت ایراد داره وگرنه بقیه عزیزان نمی‌دونم چجوری میخواستن یه نظری درباره این مطلب بگن.
  سوما موو صد هزار بار پیشرفته تر از وی‌موت باشه و نمیدونم امکانات بیشتری داشته باشه و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه هم داشته باشه ولی بازی درست و حسابی نداشته باشه مفت هم نمی‌ارزه.

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   برادر من شما مقاله رو خوندی؟!مقاله پر ایراده :| الان فروش پی اس۳ بهتره یا ایکس باکس!؟!؟

   :) قضیه موو دقیقا مث کینکته ;) بر طبق حرف شما!!

   ۰ ۰
  2. amir_vaker گفت:

   داداش لطفا بحث مو رو از کینکت جدا کن چون این دوتا زمین تا اسمون با هم فرق دارن

   ۰ ۰
  3. چرا پ رت و پ لا میگید … موو چه ربطی به کینکت داره .. موو یه وسیله جانبیه برای لذت بیشتر در کنار کنترل اصلی … مثل کینکت نیست که باید بازی مخصوص داشته باشه … مث الان دارم بایوشاک رو با موو میزنم اسم این حتما بازی نیست …

   ۰ ۰
  4. pooriya7 گفت:

   جان سید نگو می خوای یه جای دیگه یه لیست بدم که چه بازی هایی از موو سپارت می کنند

   ۰ ۰
 43. rezulex گفت:

  santamonica -sony به همه استودیوهای ماکرو می ارزه…حقیقت رو قبول کنید .. از نظر کیفییت و کمییت هردو..سونی تو این نسل ماکرو سافت رو پودر کرد

  نسل بعد هم (چون به پول پرستی افراطی ماکرو یقین دارم)..شکست بد تری خواهد خورد.مگه معجزه بشه :)) :))

  ۰ ۰
 44. yojin گفت:

  خوب با سلام به همگی شما . بنده سپهر هستم یکی ازنویسنده های این مطلب . نویسنده بخش هک و سنسورهای حرکتی .
  این مقاله نه با اشتیاق من بلکه با اشتیاق اقای مشکینی شروع به فعالیت کرد و بنده نقش فقط نویسنده رو داشتم البته اینو نمیگم چون بیشتر افراد خوششون نیومده و برم کنارو تمام کاسه کوزه ها سر دوست ما شکسته بشه بلکه اومدم اینجا تا در نبود ایشان از نوشتشون دفاع کنم و کاری کنم که حداقل زحمتشون به بادنره .
  در صبت بعضی از دوستان بابت فسیل شدن و قدیمی بودن مقاله در بازی های مشترک : ابتدا سر تیتر مطلب رو نگاه کنید نوشته ابتدای نبرد در بازی های مشترک : این مقایسه جذاب اولیه کنسول ها بوده زمانی که مردم سر انتخاب یک کنسول می موندن کدومو بخرن گیم اسپات یک مقایسه سریحی انجام داد ، و بعد که سونی خود رو به غافله رسوند این اشکالات رفع شد ، البته الانم این مقایسه ها هست ولی نویسنده خواسته تداعی کننده اطرات نبرد جذاب باشه . و در الان ما دیگه زیاد این تفاوت ها رو نمیبینیم .
  در بحث بازی ها انحصاری با اینکه مطلب کمه ولی به نظر من خواسته به بازی های سال اشاره کنه ولی منم قبول دارم باید بیشتر حق مطلب ادا میشد و به بازی های انحصاری سال های بعد هم میپرداخت .
  حق با شماست در فروش کنسول ها مقاله به کل اشتباهه ولی خوب نویسنده نموداری از عرصه درخواست و تقاضا در ینده رو قرار داده . و به نوعی میشه گفت ادامه اون رو به خودتون واگذا کرده .
  خوب میدونم اشکالاتی داشته ولی حداقل به نظرم از جایی کپی نشده ، و شما کاربران باید به بزرگی خودتون از بعضی مشکلات چشم پوشی کنید ، همه که همه چی دون از شکم مادرشونبه دنیا نمیان گاماس گاماس اهسته اهسته یاد میگیرن و بعد ها با مقالات بعدی بهتر میشن . بهتر نیست بیشتر کمک کنیم تا بکوبیم . خب این مقاله با حیرت من تو دیبازی منتشر شد خودمم انتظار نداشتم ولی حالا که منتشر شده ازشون تشکر میکنم که فرصتو به تازه واردان دادن و تنها عیب مقاله رو در قسمت فروش میدانم .
  بازهم پوزش از همه شما ____________ بدرود .

  ۰ ۰
 45. xbox شاید توی تعداد انحصاری کمتر باشه ولی دیگه تو هیچ چیزی کم نمیاره و در بعضی موارد مثل فروش و یا سنسور حرکتی برتری داره :wink:
  xbox 306>>>Xbox one

  ۰ ۰
 46. adidas گفت:

  چه کاریه هردو کنسولو داشته باش…بعد میگی only ps3 & xbox 360

  ۰ ۰
 47. pouya گفت:

  به نطر من که دوتاشم عالی هست
  ولی دوتا قطب مختلف هستن
  بعضی ها سلیقشون با اون سازگار هست بعضی ها با این که گویا این نسل کسانی که سونی رو دوست دارن بیشتر هست ولی این که سلیقه ی کسان بیشتری با سونی جور در میاد دلیل بر بهتر بودن و بهانه برای ترول نیست
  حد اقل اینو می دونم که ۵۰%بخواطر خواطراتشون با ps1با سونی هستند
  هر کدوم هم برتری هایی داره
  ماکرو تو فکره نو اوری و لذت بخش کردن کلی و امکانات بیشتر هست
  سونی به دنبال با کیفیت کردن بازی ها برای اون هایی که هاردکر تر هستند به سبک کلاسیک
  این وصط بعضی از دوستان این رو نمی تونن بفهمن…
  اره من هم ترول زیاد کردم ولی در جواب ترول بعضی از دوستان بود همیشه
  سال ها هم بحث کنیم نمی شه گف کدوم بهتر هست
  چون دوتا چیز جدان فقط اسمشون مشترک و کنسول هست
  پس بهتر نیست ترول کردن رو تموم کنیم؟

  ۰ ۰
 48. ps4ever گفت:

  ای دزدباکس ننگ بر تو. شرم بر تو. برنامه “به روز” کانال۳ گفت که ماکرو تکنولوژی ساخت پردازندشو از قرارداد سونی و آی بی ام دزدیده. ینی نفرین بر این دزدباکس که اگه دو سه سالی هم تونست در برابر PS3 نفسی بکشه به خاطر این دزدیش بود. ینی ماکرو بازا هر مقایسه یی که ازین به بعد بخوان بکنن یا بخوان برتری بدن این دزدباکسو… (بدون شرح)

  ۰ ۰
  1. STALKER گفت:

   عزیز این خصلت امریکایی هاست .تازگی نداره شما به دل نگیر

   ۰ ۰
  2. ps4ever گفت:

   STALKER فدات شم اگه زیاد میای سایت اینو به همه سونی دوستان و دزدباکس دوستانی که این برنامه رو ندیدن بگو. خودتم اگه ندیدی سایت برنامش اینه: BROOZ.TV3.IR

   ۰ ۰
  3. pouya گفت:

   این خصلت امریکایی هاست؟
   مرد حسابی حتی اگه این خبر درست باشه(که چرتی بیش نیس) amd یک شرکت امریکایی هست
   این طوری بخوایم بگیم اصلا سونی غلط می کنه از امریکا cpu می خره که شما بهشون بگی دزد

   ۰ ۰
  4. pouya گفت:

   Amd رو اشتباه نوشتم ولی فرق نداره ibmهم امریکایی هست!

   ۰ ۰
  5. ps4ever گفت:

   خیر آقا. نه سونی غلط میکنه که از امریکا پردازنده میخره. تازه خرید محصول خود ای بی ام نبوده , چون سونی ام توی تحقیقاتش شریک بوده. نه امریکا غلط میکنه که به سونی میگه دوربین فیلمبرداریه ۳بعدیه فیلم آواتارو بسازه. تجارت هیچ کجا یکطرفه نیست. غلط اونی میکنه که میره بدون زحمت تحقیقات , یه پولی میده و نتیجه تحقیقات شرکت رقیبشو میخره که عقب نمونه. اگه ماکرو مثل سونی توی صنعت گیم موفق بود هیچوقت از رقیبش کش نمیرفت , خودش به موفقیتش ادامه میداد. همیشه از حقیقت دفاع کن حتی اگه برات تلخ باشه

   ۰ ۰
  6. برنامه بروز کانال ۳ که این بخش گزارش کنسولش رو دانیال نوروزی فن سرسخت سونی نوشته!!!
   دزدیده؟ اونور هم انقدر بی صاحاب! سونی هم حتما پخمه و بی عرضه که نتونسته کاری کنه! قطعا اگه چیزی بود سونی جونتون ساکت نمیموند!
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
  7. ps4ever گفت:

   جناب کلاه مستر چیف , مسئول وقت پلی استیشن اشتباه میکنه و قرار دادشو با آی بی ام کاملا انحصاری نمیکنه. البته بنده خدا حتما فکرشم نمیکرده که کسی بیاد همچین کاری بکنه. میکروب جون یه پول گنده میده به آی بی ام , درسته که پول داده ولی با این کارش معماریه مورد انتظار سونی رو که با آی بی ام برنامه ریزی کرده بودنو میدزده. دیگه این باربی کیوی ۳چراغه هیچ آبرویی برا خودش نداره. حلا دیگه از صبح تا شب بیاین بیانیه صادر کنین و به سونی و فنای سونی چیزی بگین. فقط موجبات خنده من و سایر دوستان فراهم میشه. حالا باز بیا دفاع کن!!

   ۰ ۰
  8. هر دم از این باغ بری میرسد! تازه تر از تازه تری میرسد!
   =D
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
  9. pouya گفت:

   باو اصلا حرف شما درست ماکرو دزدیده به ما چه اخه؟؟
   شما طر فکرتون اینطوری هست که میرید مغازه بد مثلا ماکرو بهتر هست از سونی(گفتم مثلا گیر ندید)
   بعد میگید نه ماکرو حق سونی رو خورده سونی گناه داره سونی می خرید که به صنعت ژاپن کمک کنید؟
   در مورد دزدی هم قصه نگید کلا یک شرکت شاخ cpuسازی داریم
   سونی اول رفته گفته برا من بساز بعد هم ماکرو رفته گفته یک دوتا خشخاشی هم برا من بزن :lol:

   ۰ ۰
  10. ps4ever گفت:

   حتما منظورت دزد باکسه دیگه. چون دیگه ازین تازه تر خبری نمیشد که ازش برسه. ما که رفتیم با سونی مون خوش باشیم…

   ۰ ۰
  11. pouya گفت:

   اقای خوش حال
   ساسونگ چون در گاه usbگوشیش رو شبیه اپل ساخته بود تو دو تا قاره حق فروش نداره ۲ملیارد دلار هم جریمه داد
   بعد فکر کردی اگه اینطوری بود سونی بیکار می موند؟ در ماکرو رو تخته می کرد
   از نطر قانونی هیچ مشکلی کار ماکرو نداشته و شما هم کم دزد دزد کن دزد دوس داری؟

   ۰ ۰
  12. این ها چیه از خودت بلغور میکنی ..پورت usb سامسونگ کل گوشیش رو از اپل اسکی رفته بود … اون جریان مایکرو هم همه میدونن که امد حاصل تحقیقات سوثی رو با تغییراتی از ibm خرید … ببخشید دزدید … تحقیقات سونی ..نه محصول سونی …برای همین سونی دستش به هیچ جا بند نبود ..یعنی یه حرکت مایکروسافتی بود ها

   ۰ ۰
 49. pouya گفت:

  خوش حالید به خدا
  این همه شرکت ۶ماه هست ساکتن
  بعد کانال سه(اخه نکه سونی تو ایران نمایندگی نداره همه تاجر ها گردن کلفت طرفدار سونی نیستند و اقا زاده ها همه میرن از امریکا از ماکرو جنس میارن)
  اومده برای اولین بار به طور کاملا بی طرفانه تو دنیا مطرح کرده
  میگن سونی هم نمی دونسته کانال سه دیده الان دونبالش هست حقش رو از استکبار جهانی بگیره
  مرگ بر امریکا.مرگ بر اسراییل
  من خودم ماکرو رو بخواطر این که امکاناتش با علایقم جور در میود خیلی دوس داشتم
  الان شنیدم کانال سه میگه حق سونی رو خورده برای پس گرفتن حق سونی هم که شده ps4می خرم

  ۰ ۰
  1. pouya گفت:

   باشه من که چیزی نمی گم همون دزد باکس که تو میگی
   فن های ماکرو و اون هایی که دو دل بودن ولی ماگرو رو دوس داشتن
   دیگه وان نخرید از همون شرکتی که سونی cpu خریده اینم خریده
   با وان خریدنتون به اقتصاد سونی و ژاپن اسیب میرسه
   ماکرو گفت رو کنسولش یخچال مجانی هم میده نخرید سونی ناراحت میشه
   کاربر های سونی هم که دیگه فکر ماکرو رو نکنید اصلااااا نکه سونی برا باباتون هست ماکو از ارث باباتون دزدیه کینه بگیرید
   تازه اگه دزدیده باشه من نمی دونم به تنها شرکت cpuسازی پول بدی بگی برام cpuبساز اون هم بگه باشه بعد سونی هم هیچی نگه کجاش دزدی هست؟
   به هر حال کانال ۳ گفته دزدی هست نخرید

   ۰ ۰
  2. sami گفت:

   عزیزم ربطی نداره به کانال ۳ این اطلاعات توسط ۲ تن از کارمند های صابق و اصلی IBM منتشر شده به صورت یک کتاب و نوشته که چطور IBM با سران مایکرو قرار ملاقت داشتن فقط ترسشون این بوده که نکنه سران سونی به صورت اتفاقی این افراد رو ببینند و کلی مسائل دیگه و سونی دیگه علم غیب نداشته که IBM مخفیانه داره با مایکرو یه قرارداد خیلی گنده میبنده که همین باعث شد سونی اون تکنولوژی که هزینه تحقیقاتشو پرداخت میکرد انحصاری نکنه حتا IBM خودش به فکر استفاده از این تکنولوژی در سرور ها و ابر رایانه هاش بود.

   ۰ ۰
 50. shpongle گفت:

  خیلی ممنون مقاله ی خوبی بود دم مایکردسافت گرم خیلی کنسول خوبی ساخت بازیاشم عالی بود امید وارم نسل بعد هم مثل این نسل موفق باشه

  ۰ ۰
 51. amir_vaker گفت:

  الله اکبر الان من یه چیزی بگم اونوقت میگم فن های مایکرو داره روز به روزه زیاد میشه

  ۰ ۰
 52. sheamus گفت:

  مقاله ی زیبایی بود.ممنون.
  و بازهم میگم فقط ایکس باکس و نه چیز دیگری! :wink:

  ۰ ۰
 53. sami گفت:

  دیگه اینو تمام عالم و ادم میدونند که از سرمایه گذاری که سونی کرده بود برای ساخت تکنولوژی پاور پی سی (یا همون سل) مایکرو نهایت استفاده رو کرد چون سونی اون تکنولوژی رو کاملا انحصاری نکرده بود و همین جریان توسط ۲ تن از اعضای IBM فاش شد و کتابی هم در این مورد نوشتن که چگونه IBM نتونست پیشنهاد خیلی بزرگ مایکرو رو رد کنه چون مایکرو هنوز هیچ کاری برای این نسلش نکرده بود و میخواست از قافله عقب نمونه

  ۰ ۰
  1. ps4ever گفت:

   دمت گرم sami جون. اصل مطلب همینه که اینا نمیخوان قبولش کنن و در واقع نمیتونن که قبول کنن چون همین یه ذره دزد باکسی ام که دارن به فنا میره.

   ۰ ۰
 54. Meabak 360 گفت:

  ممنون
  هرچند از نظر من انتخاب کنسول را در کشور ما فقط وفقط بازی های انحصاری (سلیقه ای) و هک شدن و در دسترس بودن بازی ها رقم میزند
  خود من اون موقع که x360 خریدم به خاطر هک بودن بازی های ارزون و نمایش خیره کننده GeOW 2 بود.

  ۰ ۰
 55. nfs3forever گفت:

  عالی بود نقد و بررسی کنسولهای نسل هفتم مایکروسافت و سونی بهتر از این نمیتونست باشه مفید و جامع

  ۰ ۰