چگونه مثل حرفه ای ها «آخرین ما» را بازی کنیم

توسط mikaelson در ۵ تیر ۱۳۹۲ , ۲۳:۰۵

آیا دوست دارید «آخرین ما» را مثل حرفه ای ها به پایان برسانید؟پس نگاهی به این چند نکته ی فوق العاده مهم بیاندازید،یادتان باشد شوخی ای درکار نیست!
من می دانم که هیچکسی با استعداد های گیمری متولد نمی شود و معمولا بازی کننده ها وقت زیادی برای پرورش مهارت های کمی که دارند نیز ندارند.بازی های سختی مثل «آخرین ما» تفاوت های بین کسانی که بازی ها را به عنوان کارشان انجام می دهند و کسانی که فقط به عنوان تفریح به بازی های رایانه ای نگاه می کنند مشخص می سازد.اما از شانس شما،من به شما کمک خواهم کرد!
من قبلا هم راهنمایی های با ارزشی برای بازی کردن بازی های مختلفی مانند اسکایریم،فارکرای۳ و توم ریدر روی سایت قرار داده ام.امروز با چند نکته ی جالب دیگر برای بقا در جهان وحشیانه ی «آخرین ما» بازگشته ام.برای هر بخش،من ابتدا نحوه واکنش و برخورد یک آماتور با شرایط پیش آمده را بررسی می کنم.اگر این حالت برایتان آشنا بود،ناراحت نشوید،شکست خجالت ندارد.به جای این که عصبانی شوید،قسمت حرفه ای های هر بخش را بخوانید!در این قسمت برخورد من با هر موقعیت بیان شده،پس آن ها را یاد بگیرید تا بتوانید مثل من بازی کنید.

*شرایط: شما وارد محیطی می شوید که چیزهای جالبی در آن نظر شما را به خود جلب می کنند.

-برخورد یک آماتور با چنین شرایطی: رفتن به سمت وسیله ی موردنظر و بررسی کردن آن.

-برخورد یک حرفه ای با چنین شرایطی: رفتن به جهت مخالف وسیله ی مورد نظر،بدون نگاه کردن به آن.تمام گوشه و کنار تاریک و مرموز اتاق را بررسی کرده تا شاید چیزی برای جمع کردن وجود داشته باشد.به بازی،که از شما می خواهد تا l3 را بلافاصله فشار دهید تا به شما کمک کند بی توجه باشید چون شما یک حرفه ای هستید و اصلا به این چیزها نیازی ندارید.سپس به محل مورد نظر بازگشته و گزینه ی restart encounter  را فشار داده تا بفهمید وسیله ای که آن را نگرفته اید چه بوده است و مطمئن شوید که بازی به طور اتوماتیک ذخیره شده است.حالا کل چپتر مورد نظر را ریستارت کرده و دوباره خود را به وسیله ی مورد نظر برسانید.به «الی» گوش بدهید که درباره ی وسیله ی مورد نظر غر غر می کند،سپس کل کارهایی را که کرده اید را فراموش کرده و از ادامه ی بازی لذت ببرید!

*شرایط: وقتی با «تس» وارد یک منطقه می شوید که توسط هانترها کنترل می شود،شما توانسته اید خود را به پشت یک دشمنی که متوجه حضور شما نشده است برسانید.

-برخورد یک آماتور: از دکمه ای که روی صفحه به نمایش در می آید پیروی کرده و بی سرو صدا کار دشمن را تمام کنید.

-برخورد یک حرفه ای: ناگهان با سلاحی به او ضربه ی سنگینی وارد کنید و از پشت،سرش را بترکانید.در حالی که او با تمام قدرت شما را زیر ضربه هایش له می کند خیلی خونسرد و بی خیال منتظر واکنش «تس» باشید تا شما را نجات دهد.از این که سایر دشمنان آن منطقه از وجود شما با خبر شده اند کمی مضطرب شوید و به بازی ادامه دهید.

*شرایط: بعد از این که یاد گرفتید چگونه از کلید خفه کردن دشمنان استفاده کنید،شما و «تس» وارد منطقه ای پر از دشمنان می شوید.

-برخورد یک آماتور:پرت کردن حواس دشمنان،هدایت آن ها به مکان های تاریک و به آرامی و مخفیانه خفه کردن آن ها.

-برخورد یک حرفه ای: از تمام منطقه ی مورد نظر به آرامی و بدون جلب توجه دشمنان عبور کنید. آن دشمنی را که نزدیک در خروجی قرار دارد در نظر بگیرید.پشت یک کانتینر قایم شوید و با پرتاب کردن یک بطری یا تکه سنگ حواس دشمن مورد نظر را پرت کنید،البته با این کار تمام دشمنان دیگر نیز از وجود  شما با خبر می شوند،اما حرفه ای باشید و خونسردیتان را حفظ کنید.در حالی که سایر دشمنان متوجه حضور شما شده اند،به آرامی به سمت دشمن نزدیک در بروید و او را خفه کنید.حالا که مرده است و شما بهترین محافظ انسانی خود را در برابر گلوله های سایرین از دست داده اید،به زمین و زمان فحش دهید.حالا که حسابی گلوله باران شده اید،پشت یک کانتینر مخفی شده و منتظر «تس» شوید تا آن ها را بکشد.

*شرایط: در حالی که سعی دارید به شکلی مخفیانه از یک منطقه عبور کنید،دشمنان متوجه حضور شما شده و شروع به حرکت به سمت شما می کنند.

-برخورد یک آماتور: به جای قبلیتان بازگشته و پنهان شوید و بعد از این که نگهبانان به موقعیت قبلی خود برگشتند آماده ی حمله به آن ها شوید.

-برخورد یک حرفه ای: مثل یک مرد سر جای خودتان بایستید و از حق خود دفاع کنید!صبر کنید تا اولین نگهبان به شما رسیده و سلاحتان را از دستتان بندازد تا به او نشان دهید حتی با یک آجر  نیز می توانید دخلش را بیاورید.حالا سعی کنید که تکه آجر را به سمتش پرتاب کنید.در حالی که پشت سر هم ضربه هایی به صورتتان وارد می شود،به عقب شیرجه زده و یکی از تفنگ های خود را بیرون بیاورید در حالی که تس در حال مبارزه با دشمنان است به سمت نگهبان دومی که در حال دویدن به پشت شماست نشانه بروید،خب حالا که از دید شما خارج شده است بیخیالش شوید و سومین نگهبانی که در صحنه می بینید را نشانه بروید و هرچه گلوله دارید بی هدف به سمتش شلیک کنید و وقتی همه ی گلوله هاتان هدر رفت،یکی را برای شلیک به پایش نگه دارید.«تس» احتمالا او را می کشد،ولی ای کاش این کار را نمی کرد تا شاید او بخاطر خونریزی پایش میمرد و یا باقی عمرش را بدون یک پا زندگی می کرد و این جالب تر بود!حالا آن نگهبانی که به پشت شما رفته بود احتمالا مغز شما را ترکانده است،پس این «تس» لعنتی چه کار می کند؟!!

*شرایط: شما وارد منطقه ی تاریکی می شوید که پر از موجودات آلوده است.

-برخورد یک آماتور: به داستان های مزخرفی که به شما می گویند موجودات آلوده تقریبا نابینا هستند و متوجه نور چراغ قوه ی شما نمی شوند گوش داده و از این حقه برای عبور از منطقه استفاده کنید.

-برخورد یک حرفه ای: هر وقت دشمنان به شما نزدیک می شوند،چراغ قوه ی خود را خاموش کنید،چرا که با وجود این که بازی می گوید آن ها نابینا هستند،ولی شما نباید به هر چیزی که می شنوید اطمینان کنید.سعی کنید در تاریکی مسیرتان را ادامه دهید و با آزمون و خطا مسیر درست را تشخیص دهید.هر گاه که احساس کردید یک مسیر را اشتباه رفته اید،بپرید و با سرعت به سمت «الی» بدوید و هر وسیله ای که سر راهتان بود را به اطراف پرتاب کنید و اگر دشمنان از وجود شما با خبر شدند،مبادا چراغ قوه را روشن کنید!به هر جنبنده ای که اطرافتان هست،بدون توجه به دوست یا دشمن بودنش،شلیک کنید.

*شرایط: در حالی که مهمات بسیار کمی دارید،به یک clicker میرسید که وسط یک سالن ایستاده و راه شما را بسته است.

-برخورد یک آماتور: یک تکه آجر به سرش پرتاب کنید و در حالی که گیج شده است از منطقه فرار کنید.

-برخورد یک حرفه ای: خب مطمئنا اگر یک حرفه ای باشید،نباید تا به حال فهمیده باشید که وقتی جوئل یک تکه سنگ یا آجر در دستش می گیرد،آن را مستقیما به سمت سر دشمنان پرتاب می کند.خب با این فرض،تکه آجر را به شکل دستی نشانه روی کنید،اما به جای اینکه آن را به سمت دشمن پرتاب کنید،آن را به نقطه ای نزدیک محل اختفایتان بزنید.حالا از اینکه او را به سمت خود کشانده اید خوشحال باشید و همان طور که در بخش قبلی گفته شد چراغ قوه ی تان را خاموش کرده و …!

*شرایط: برای اولین بار وارد اتاقی پر از استاکرها می شوید.

-برخورد یک آماتور: رفتار این دشمنان جدید را مشاهده کنید،حال به آرامی مسیر مناسبی برای عبور از منطقه پیدا کنید،سعی کنید جلب توجه نکرده ودشمنان را یکی یکی از پای درآورید.

-برخورد یک حرفه ای: استاکر ها را با دشمنان عادی یکی فرض کنید،چرا که شما طبق معمول چراغتان را خاموش کرده اید و شناخت دشمنان در تاریکی نیز کار آسانی نیست.یکی از دشمنانی را که پشت یک ستون است را پیدا کرده و منتظر شوید تا از پشت ستون بیرون بیاید،در حالی که یک استاکر دیگر دارد از کنار به شما حمله می کند،با میله به او ضربه ای وارد کنید و برای اطمینان از مرگش یک گلوله بهش شلیک کنید.خب استاکر اول تاکنون باید شما را له کرده باشد.به او توجهی نکنید و سعی کنید سایر دشمنان را بکشید؛احتمالا باید فهمیده باشید که استاکرها از شما بسیار باهوش تر هستند!

اگر تجربه ی طنزی از این بازی دارید،برای دوستانان به اشتراک بگذارید/

مترجم: فرهاد هوتن،با تشکر از امید قلی پور

دیدگاه
۱۴۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

148 Replies to “چگونه مثل حرفه ای ها «آخرین ما» را بازی کنیم”

 1. Very Big Daddy گفت:

  ما که هنوز تو کف معمولی بازی کردنش موندیم حرفه ای پیشکش! :D :cry:

  ۳ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   آقا مقاله رو بخون :D حال میده ها :lol:

   ۱ ۱
  2. Very Big Daddy گفت:

   چشم میخونم! ;)

   ۰ ۱
  3. MAD CATz گفت:

   ما هم تو کف ۸.۵ سعید زعفرانی هستیم … اونم به بازی که متاش ۹۵ه…از چی بگم برات..
   تازه اونجا سوختم که به بلک اپس ۹.۵داده… :-| :-| :-|
   این نمره ۱۰ تا ترول هم میزان غنی سازی ترول بیشتره …
   سعید جان ۱۰ روز خودتو بن کن! :))

   ۱ ۱
  4. Very Big Daddy گفت:

   هر کس نظر خودش رو داره!نمره ی پرتی هم نداده که تو کفش بمونید!کمی به نمرشون احترام بذارید!

   ۰ ۱
 2. ama-pc360 گفت:

  شرایط: هفت عدد کلیکر وجود دارد و شما ۱۰ تیر بیشتر ندارید.

  کار عاقلانه: تا حد امکان آن هارا از پشت با کمکت تیزی بکشید ودر نهایت باقی مانده را گلوله باران کنید.

  حماقت : توجه یکی از آن هارا به خود جلب کنید تا همگیشان باهم سرتان بریزند. :lol:

  ۱ ۱
 3. DEADSTAR گفت:

  جالب بود اما بنظرم اینجور بازی کردن ها بیشتر به غریزه خوده گیمر بستگی داره
  مخصوصا این بازی که تا حد زیادی به شرایط واقعی نزدیکه..وقتی در بازی همچین حسی داری که جای جویل هستی با شخصیت واقعی خودت بازی میکنی..مثلا اگه خیلی دنبال هیجان و درگیری باشی کمتر پیش میاد مخفی بری

  ۰ ۰
 4. Reza Assaie گفت:

  این نوشته توهین به بازیکنندگان است.
  این که چه کسی چطور بازی میکند به هیچ کس ربطی نداردف حتی شما دوست عزیز…

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   دوست عزیز تا قسمت آخر بخونی متوجه میشی :D /بعدم این نوشته ی من نیست،ترجمه از

   سایت گیم اینفورمر هست!

   ۰ ۰
  2. Reza Assaie گفت:

   چون گیم اینفورمر نوشته دلیل بر درست بودنش نیست.

   ۰ ۰
  3. برادر من یارو با دید طنز این مقاله رو نوشته :|

   ۰ ۰
  4. hessam گفت:

   خب لااقل اولش مینوشتی به حالته طنزه
   من سکته کردم بعد این که خوندم :|

   ۰ ۰
  5. Reza Assaie گفت:

   بابا من با شما دعوا ندارم که عزیزم…. من فقط نظرم را نوشتم…
   کلا دارم میگم به کسی مربوط نیست، شاید من بخام اینطوری برم، شایدم اونطوری…

   ۰ ۰
  6. silverstone گفت:

   دستت درد نکنه که راهنمایی کردی =D

   ۰ ۰
 5. DeadSpace گفت:

  جالب بود ممنون

  ۰ ۰
 6. deniro گفت:

  این چی بود دیگه؟یا خدا خودت رحم کن…

  ۰ ۰
 7. dead of war123 گفت:

  حالا دعا کنید من بتونم رو پی استریم بندازمش حرفه ای بازی کردن پیشکش!

  ۰ ۰
 8. MilAd.gH گفت:

  من حاظرم کناره یکی بشینم که داره بازیش میکنه و من فقط نگاه کنم.حالا بازی کردنه خودم پیشکش. :sad:

  ۰ ۰
 9. Pishro گفت:

  من که همین روزاست دستگاه یکی از بچه هارو قرض بگیرمو هم خدای جنگرو بازی کنم هم اینو.حوشبحالم :D :D

  ۰ ۰
 10. victor hogo گفت:

  جالب بود….دستت درد نکنه! :D
  رو سختترین درجه که بهترین شیوه ی پیشروی و در واقع تنها راه مخفی کاری هست که استرس بالایی داره و فوق العاده لذت بخش هست!
  اما خب رو درجه ی نرمال کمی اختیار و جسارتت بیشتر هست و می تونی بازی رو به سبک خودت بازی کنی!
  البته در هر درجه ای برا لذت بیشتر باید این قابلیت دیدن دشمنها از پشت اجسام رو غیر فعال کرد!
  اونقدر راههای متنوع برا کشتن دشمنان موجود در یک منطقه هست که با رفتن هر روشی ارضا می شید از روش های خشن گرفته تا از پا در اوردن دشمنها به صورت مخفی کاری!
  ————–
  در کل گیم پلی این بازی به طه گونه ای هست که هر چقدر باحالتر و سینمای تر بازی کنی بیشتر لذت می بری!
  ————-
  آخرین ما :X

  ۰ ۰
 11. amir houshmand گفت:

  azizam bazi kolan daste julue hala amator wa pro nadare man tu akharin daraje raftam , be ja dark souls last of mizaran khudaaaaaaa

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   داداش اینکه نیومده راهنمای بازی رو برات بگه میگی دارک سولز رو بذارید :|

   ۰ ۰
  2. Nil Dόvses گفت:

   فارسی بنویس برادر من

   ۰ ۰
 12. I AM ALONE گفت:

  دوست عزیز می خوای ما رو به کشتن بدی؟
  بی کاریم مگه …

  ۰ ۰
 13. saeed mirabi گفت:

  با بخش چراغ قوه حرفه ای حال نکردم
  چون دیگه خیلی غلو هستش !
  ———————————————————————
  و کلا حرفه ای ها کوبیده شده اند
  در نهایت کسانی که با بازی مخفی کاری ( متال گیر و هیتمن ) آشنا باشند
  آخرین ما مثل عسل براشون شیرین هستش
  نه این بازی بلکه کلیه بازی های که مخفی کاری دارند براشون شیرین هستش
  چون اوج مخفی کاری را در این دوتا بازی ( متال گیر و هیتمن ) میشه دید
  یعنی کسانی که این دوتا را بازی میکنند بیمه میشوند در این سبک
  ———————————————————————–
  طنز جالبی داشت
  ولی خوب من همیشه در لحظات خطرناک نه در این بازی
  بلکه در کلیه بازی ها مثل مرد می ایستم !
  یا میمیرم یا سربلند از نبردی مرگبار بیرون میام
  با ناجوانمردی خود بازی معمولا میمیرم :D
  توی اون لحظه بازی اینقدر دشمن ناجوانمرد میریزه سرت
  که مرد هم باشی بمیری و به ناچار از چک پوینت یا سیو قبلی
  با ناجوانمردی خود بازی بازی را آغاز میکنم
  با تشکر

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   خوشحالم یک نفر فهمید که این مقاله صرفا طنز هست :D /دیگه تو ۲ الی ۳قسمت آخر رسما

   داره تیکه میندازه :lol:

   ۰ ۰
 14. slayer گفت:

  نکات خوبی بود

  ۰ ۰
 15. Project Siren گفت:

  من که بار اول اصلا از لیسن مود استفاده نکردم….
  دو مرتبه با درجه Survivor بازی رو تموم کردم…
  هم بازی رو به طور کامل تا پابان با مخفی کاری رفتم….
  هم تا پایان اکشن خالص رفتم….

  تجربه جالب زیاد داشت اما فعلا حضور ذهن ندارم….
  *یک تجربه تقریبا جالب این بود
  که یک بار داشتم بازی رو می رفتنم ناگهان دیدم شخصیت Tess کچل شده!
  در ابتدا فکر کردم قسمتی از صحنه های سینمایی گذشته رو از دست دادم که این بلا رو سر خودش آورده و من ندیدم!!!
  (البته همه میدونین مشکل از کجاست ….)
  از زیر می تونید ببینید:
  dbazi.com/wp-content/uploads/2013/06/tess.avi

  ۰ ۰
  1. Gish2012 گفت:

   زرشک!

   ۰ ۰
  2. Project Siren گفت:

   دیدی! :D

   ۰ ۰
  3. Mikaelson گفت:

   آقا کپی میگیری همینه :D /منم والا آنچارتد۳ رو کپیشو بازی کردم شهر غیب میشد :|

   ۰ ۰
  4. Gish2012 گفت:

   نه چون نمیاد!
   :|

   ۰ ۰
  5. Project Siren گفت:

   میاد…
   حجمش ۱.۵ مگابایته….
   تصویری….

   ۰ ۰
  6. MilAd.gH گفت:

   من دیدم ولی چیی متوجه نشدم. :>
   کسایی که آی کیوشون از من بیشتره توضیح بدم خواهشا. :-|

   ۰ ۰
  7. Gish2012 گفت:

   آهان الان دیدم!
   زرشـــــــــــــــــــــــــک!

   ۰ ۰
  8. MilAd.gH گفت:

   سید بگو منم بدونم. :sad:

   ۰ ۰
  9. King Tiger گفت:

   میلاد جان اون خانومه کلی مو باید داشته باشه. ولی کچله! :roll:

   ۰ ۰
  10. MilAd.gH گفت:

   آهان پس اون خانومه باید موهاش زیاد باشه.
   والا ما که بازی نکردیم ببینیم کی چه تعداد مو داره.
   :sad: :( :((

   ۰ ۰
  11. DEADSTAR گفت:

   کچلشم خوبه :D

   ۰ ۰
  12. King Tiger گفت:

   جل الخالق! :O
   این تس بنده خدا شکل این حبس کشیده ها شده بود! :D

   ۰ ۰
  13. ps3 with xbox گفت:

   رضا اینا هم از مزیت های کپی بازی کردنه کلا بازی برات یکنواخت نمیشه :D :D

   ۰ ۰
  14. Gish2012 گفت:

   باز خدارو شکر لباساش نپرید! :D

   ۰ ۰
  15. ama-pc360 گفت:

   هه :lol:

   شما حتما کپی بازی کردی و کیفیت پایین!

   ۰ ۰
 16. hessam گفت:

  برادر این کارا روی درجه آخر جواب نمیده !!!
  فقط روی نرمال و به پایین
  چون روی درجه آخر باید مخفی کاری بری ;)

  ۰ ۰
 17. Gish2012 گفت:

  هم گیم اینفورمر یه چیزیش میشه هم فرهاد که اینو ترجمه کرده! :D
  ممنون فرهاد!

  ۰ ۰
  1. Gish2012 گفت:

   یعنی همون بخش اول رو خوندم معلوم شد برام که این راهنما نیست!

   ۰ ۰
  2. مجتبی جو مارو گرفته بود بخدا :))

   ۰ ۰
  3. Marlon Brando گفت:

   جالب و زیبا بود
   مرسی فرهاد جان :wink:
   ————————
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 18. sniper گفت:

  خیلی باحال بود.ممنون

  ۰ ۰
 19. dead of war123 گفت:

  فک کنم مقاله برعکس بود!
  جای اماتور رو با حرفه ای عوض کردن

  ۰ ۰
 20. pooriya7 گفت:

  یعنی به طور کل سوزنتون سر این بازی گیر کرده

  ۰ ۰
  1. nexusII گفت:

   یعنی به طور کامل شما همش میخوای خلاف جریان آب شنا کنی بگی منم هستم :wink: الان همه دنیا صحبت سر این شاهکاره .اینروزا اگه از tlou حرف نزنیم از چی بزنیم؟!!!

   ۰ ۰
  2. pooriya7 گفت:

   اتفاقا یکی از دوستان درمورد نمره ای که به جاجمنت دادید صحبت کرد و متوجه شدم باید شما رو الگو قرار بدم .
   من کی گفتم بازی بدی بعد از این حرفا خب اگه نمره ای که به مکس پین دادم رو می گید الان همه متوجه شدن که مکس پین داستانش بطور کل غلط نوشته شده بود . اون دوستانی که نمره بالا می دن به یه بازی همچون مدال افتخار یا ریزدنت اویل یا همین جاجمنت یا اون روزی که داشتن نقد می کردن زیاد خوشحال بودن یا بطور کل این فرانچایز ها رو از اول بازی نکردن یا بطور کل دوست دارن نمره زیاد بدن چون اون بازی دوست دارن . در مورد من هم اشتباه فکر می کنی من اهل کلکل کردن نیست . به غیر این بازی هم حرف زیاد است کنسول های جدید خودش منبع خوبی برای بحث کردن

   ۰ ۰
 21. Kestrel Kent گفت:

  :sad: :sad: :sad:
  من ps3 مو میخوام! :sad: :sad:

  ۰ ۰
 22. ps3 with xbox گفت:

  دمت گرم فرهاد جالب بود
  بعضی دوستان هم هنوز یعنی متوجه نشدن این یک شوخی و طنز بوده و جای حرفه ای و اماتور رو واقعا از قصد عوض کرده؟؟؟ یعنی تا این حد

  در مورد خود بازی هم من بیشتر با مرحله تک تیراندازیش خاطره دارم چون یه لحظه غفلت مساویست با مرگ اونجا رو من با ۱۰ روش تموم کردم دوستان فیلم گرفتم از بازیم میخام بزارم تو اپارات اگه بشه همه ببینن شما دوستان هم اگه میتونید فیلم بگیرید و بزارید تا لذت ببریم همه

  ۰ ۰
  1. dead of war123 گفت:

   می دونستم بابا خوب زایه بود!
   کدوم ادم حرفه ای تو این بازی کلیکر هارو با اسلحه میکشه اون وقتی ده تا تو یه منطقه هست!حالا این شخس واقعا حرفه ای هستش.
   مشخصه که نیست! x-(

   ۰ ۰
  2. ps3 with xbox گفت:

   اخه داداش یه طوری گفتی داشت باورم میشد که باور کردی :D

   ۰ ۰
  3. dead of war123 گفت:

   این شکلک عصبانی رو اشتباهی گذاشتم ها دستم روش خورد! :D
   ه

   ۰ ۰
 23. مقاله فوق العاده خفن خنده داری بود ! واقعا حال کردم :D

  ” .«تس» احتمالا او را می کشد،ولی ای کاش این کار را نمی کرد تا شاید او بخاطر خونریزی پایش میمرد و یا باقی عمرش را بدون یک پا زندگی می کرد و این جالب تر بود!حالا آن نگهبانی که به پشت شما رفته بود احتمالا مغز شما را ترکانده است،پس این «تس» لعنتی چه کار می کند؟!! ”
  این قسمت خیلی باحال بود :))

  هرکی طبق این مقاله بخواد حرفه ای عمل کنه , همون اوایل بازی , خاموش میکنه دستگاه رو :D

  خسته نباشی . هم خودت هم آقای قلی پور .

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   مرسی داداش :X

   ۰ ۰
 24. sephiroth گفت:

  من که دفعه اول رو هارد و بدون لیسن مود رفتم هیچ موشکلی هم نداشتم.الان میخوام سوروایور رو شروع کنم

  ۰ ۰
 25. xneon 360 گفت:

  خنده بازار از نوع خشونت آمیزش :lol:
  مرسی فرهاد جان و خوب جا یآماتور و حرفه ای رو عوض کرده بودی :D

  ۰ ۰
 26. Amir.M گفت:

  با این اوصاف من ترجیح می دم آماتور باشم LLLLLLLLLLOOoollll

  ۰ ۰
 27. nexusII گفت:

  شاهکار قرن رو هرجوری بازی کنی میچسبه . من بار اول رو هارد رفتم حالا هم survivor رو شروع کردم ولی خوبی بازی اینکه به معنای واقعی آزادی عمل رو به بازی هایی که ادعاشون سر این مطلب دنیا رو برداشته نشون میده. خیلی راحت میتونی با اکشن -مخفی کاری یا بدون درگیری اکثر قسمت هارو به پایان ببری . واقعا چسبید :X

  ۰ ۰
  1. nexusII گفت:

   راستی فرهاد خسته نباشی بابت مطلب =D

   ۰ ۰
  2. Mikaelson گفت:

   قربانت داداش

   ۰ ۰
  3. ps3 with xbox گفت:

   شاهکار قرنت و کل کامنتت تو حلقم :D :X
   واقعا شایان همینطوریه که تو میگی یعنی راحت حس میکردی داری تو یه بازی open world این بازی رو انجام میدادی با هر روشی میخای میتونی طرف رو نفله کنی
   اخ که وقتی منطقه رو با بمب دودزا پر میکردی و میرفتی توش دشمنها رو میترکوندی ای حال میکردم یا بمب دست سازت رو میزاشتی بعد یه تیر هوایی رد میکردم کلیکرزها میومدن ای دست و پاهاشون میرفت رو هوا

   ۰ ۰
  4. Fun. گفت:

   “شاهکار قرن”
   اینم از شایان . . . :-|
   :facepalm:

   ۰ ۰
  5. ps3 with xbox گفت:

   عزیزم چرا ناراحتی جای اینکارا تو هم بیا بازی کن حالش رو ببر الان دیگه بحث سر بازی هست باید از بازی لذت برد عزیزم :D

   ۰ ۰
  6. Fun. گفت:

   ناراحت چی ؟ :-?
   تو خوب بودن بازی که شکی نیست :arrow: اما شاهکار قرن لقب دادن مبالغه هستش :O :D
   خدا بخواد این هفته بازیش می کنم ، دیگه اشکال در میارما ، تام چیک عزیز باید جلوم لنگ بندازه :P
   ___________
   @ nexusII
   :X کاملا صحیحه :)

   ۰ ۰
  7. nexusII گفت:

   اسی بازی که اشکال داره اشکالشم جوری هست که بشه قشنگ بهش گیر داد و عالی بودنش انکارش کرد! اما انقدر تجربه کلی ایش بهم چسبید که توی نقدیم که برای گیمفا پلاس نوشتم و منتشر خواهد شد بهش نمره ی کامل رو دادم .

   ۰ ۰
  8. شاهکار قرن مبالغه هست..؟ این بازی بهترین اتفاقه زندگیه منه..!!!!

   ۰ ۰
  9. nexusII گفت:

   :lol: :lol: شاهین شنیدم داری خودتو با بازی میکشی ؟ :lol: باز خوبه بازی خوبیه دیگه به بازی چیپ مثل dead space گیر نده فقط :lol:

   ۰ ۰
  10. من خودمو با بازی نمی‌کشم بازی داره منو می‌کشه.. لعنتی همه‌ی زندگیمو از من گرفته به جاش زندگیه آخره‌ زمانیشو تحویلم داده.. دنیایی که نمیتونم از توش بیام بیرون و هر لحظه منتظرم جول و الی بیان پیشم :((

   ۰ ۰
  11. ps3 with xbox گفت:

   َشاهین یعنی ریخته من رو هم بهم الان دارم بازیش میکنم دویاره این عکس رو انداختم پیرهن چهاروخونه و خیس شدن لباسش زیر بارون جویل منو یه لحظه دیوونه کرد ای که این مرحله رو چقدر دوست دارم
   http:/ /upload7.ir/images/91016615030207697544.jpg

   ۰ ۰
  12. ps3 with xbox گفت:

   البته تا خود قسمت upload رو سلکت کنین کپی کنین تصویر رو

   ۰ ۰
  13. چند بار باید بگم که میخواید عکس تو کامنت بذارید لینکش رو کامل بذارید که بیاد برای تایید؟
   من هی پی بهونه می‌گردم تو رو بن کنم، تو هم هی بهونه بده دستم.

   ۰ ۰
  14. شما کلا از مدیریت فقط بن کردن‌اش رو یاد گرفتی..؟

   ۰ ۰
  15. NSR گفت:

   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   بهترین مرحله ی بازی بدون شک فصل زمستون با اون روایت سریالی و بدون نقصش بود …
   تنها جایی که گریه کردن آخر زسشتون بود :sad:

   ۰ ۰
  16. باریکلا.. روایته زمستون اوجه حسه متقابله “الی” و “جول” بود و بعضی دوستان هم گفتن چطور “الی” یهو رمبو شد.. ×اسپیل× اما نمیدونن وقتی “جول” داره با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنه “الی” باید تمام بار مسئولیت‌ها رو به دوش می‌کشید.. از تامین غذا گرفته تا مراقب از جول.. اگه نگیم خوده “الی” دیالوگ داره که تمرین کرده برای استفاده از اسلحه با این وصف و حال جوابه اون دوستان هم داده می‌شه..!

   ۰ ۰
  17. @ شاهین رستم‌خانی منتقد حرفه‌ای
   ” این بازی بهترین اتفاقه زندگیه منه”
   زندگیت اتفاق خوب کم داشته تقصیر بقیه نیست. اصولا اگه last of us بهترین اتفاق زندگی یه نفر باشه باید به خوشبختیش شک کنه. مگه این که …
   —-
   شما هم نمیخواد مدیریت به من یاد بدی.

   ۰ ۰
  18. @ سعید زعفرانی منتقد به اصطلاح سخت‌گیر

   اساسا وقتی یک اثره هنری با احساسات یک انسان کاری میکنه که از خود بی خود بشه و حال و هواش رو دگرگون کنه و شخصیت‌هایی آشنا بشه که از بعضی‌ آدم‌های واقعی هم بهترن و نمک‌نشناس هم نیستن میشه اسم‌اش رو گذاشت بهترین اتفاقه زندگی و ربطی به خوشبخت یا بدبخت بودنه اون آدم نداره.. ممکنه یک تکه سنگ برای کسی بهترین و ارزشمندترین چیزی باشه که توی دنیا وجود داره البته اگه شمانخوای بهش بگی سنگت رسوبیه چقدر بدرنگه کلا مشکل داره ۲ از ۱۰ بهش میدم!!! اون سنگ ارزشی فراتر از این نگاه برای طرف داره..
   ——–
   وقتی کسی به چیزی آگاه نباشه باید آگاهش کرد و اون چیز رو یادش داد..

   ۰ ۰
  19. OK good for you
   خوبه آدم در حد شما اعتماد به نفس داشته باشه.
   اگه فکر می‌کنی ارزش بازی‌ها و آدم‌ها و اتفاقات به نظر توئه که ول معطلی. نمک نشناسی رو هم خوب اومدی، چون من هر چی میخواستم پررویی کنم نتونستم چنین چیزی رو یادآوری کنم. چه خوب که خودت گفتی.

   ۰ ۰
  20. NSR گفت:

   با درک کردن یک مسئله موافقم
   فک می کنم سعید با دید یک بازی معمولی TLOU رو شروع کرده و براش یه بازی معمولی باقی مونده …
   بنظرم هنر رو باید درک کرد … نه به فکر نقد کردن بازیش کرد یا دیدش یا گوشش کرد
   مثلا حتی اگه فیلم the godfather رو که شاهکاری هست با دید منفی نگاهش کنی حتما خوشت نمیاد …

   ۰ ۰
  21. ps3 with xbox گفت:

   اخه سعید وقتی چیزی نمیدونی چرا میای اخطار میدی من این رو دیشب گزاشتم رفته بود واسه تایید بعد تایید شده واقعا اون httpp رو نمیبینی شما

   در مورد بن هم هر موقع دیگه خواستی بنم کنی به من بگو اکانتم رو کلا حذف کنم از دیبازی چون دیگه داره توهین میشه به من رسما
   با تشکر از شما

   ۰ ۰
  22. @ ps3 with xbox
   بن
   من دیشب خودم تو سایت بودم و اگه دقت کنی تاریخ نظرم مشخصه. بیخود برای من مغلطه نکن. این شمایی که اون فاصله بین دوتا اسلش رو نمی‌بینی.
   بارها تو کامنت ها به همه تذکر دادیم، یه پست هم براش زدیم که همه بدونند این کار خلافه. مگر این که مدیریت صلاح بدونه.
   حالا این که شما اصرار داری این کارو تکرار کنی و قانون رو بشکنی، میل خودته.
   بار اول هم نبود تذکر میدم
   بقیه هم دخالت بیجا نکنند.

   ۰ ۰
  23. NSR گفت:

   بنده خدا رضا !
   بازی دری به دری خورد بن شد :| کلا میاد بن هاتون رو سر رضا خالی می کنید …

   شما کلا از مدیریت فقط بن کردن‌اش رو یاد گرفتی..؟
   =D =D
   :mrgreen:

   ۰ ۰
  24. HTD_no1 گفت:

   شاهین رستم‌خانی همینجوری تموم بحث‌ها رو توجیه می‌کنید ادم دیگه میلش نمیآد ادامه بده. الان چون بار رو دوش الی بود باید ۲۰-۳۰ نفر انسان بالغ رو که ۲۰ سال از بیماری در امون موندن و در این شرایط زنده موندن رو عین برگ درخت بیاره پائین؟ حتما “بار رو دوش” اونها نبوده :lol: ؟ اینکه دیالوگ داره با اسلحه تمرین کردم که اصلا دهان منو بست، چون یک دختر ۱۴ ساله کل عمرش هم با سلاح تمرین کنه بازم به ۲۰ سال تجربه اون افراد نمی‌رسه، از اینکه کلا جنس ضعیف هست، بچه هست، کم تجربه هست اینها هم می‌گذرم، و توجیه منطقی‌ و سنگین شما برای تبدیل شدن الی به رمبو رو می‌پذیرم
   فقط خواهش می‌کنم اگه باز خواستی‌ اینجوری توجیه کنی‌، نکنی‌ بهتره، بجاش منو با مسأله ضعف قاب دوربین اول شخص اشان کن، مشتاق ترم به اون مبحث.
   قصد دخالت تو بحثی‌ که به من مربوط نیست رو نداشتم چون مستقیم گفتید “افرادی که میگن الی چطور رامبو شد” که فکر کنم فقط من گفتم، جواب دادم

   ۰ ۰
  25. Nil Dόvses گفت:

   @ NSR
   نمیخوام کشش بدم یا دفاع الکی از کسی بکنم، ولی همونجوری که خودت توی کامنت بالاییت گفتی”مثلا حتی اگه فیلم the godfather رو که شاهکاری هست با دید منفی نگاهش کنی حتما خوشت نمیاد ” شمام مدیریت اینجا رو لولو خور خورش کردی! :|
   گفتن اینکه از مدیریت فقط بن کردنو یادگرفتی نشون میده چشاتو روی همه چی بستی داری نظر میدی!! همین دو روز پیش نقد مخاطبین باز شد، گروه طرفدار ps3 راه افتاد، E3 با اون عظمتش جمع و جور شد…. کار همین آقاهه ـس که فقط بن کردن بلده!! تازه خیلی از کارا هم شما نمیبینی!! لطفا الکی جو رو متشنج نکنید!

   ۰ ۰
  26. @ HTD_no1

   به نظرت پلانه شکاره خرگوش چرا گذاشته شده اوله زمستون..؟

   ۰ ۰
  27. HTD_no1 گفت:

   امیدوارم منظورت از سوال به بحث ربط داشته باشه، الی خرگوش میکشه، الی کلی‌ وقته داره از جوئل نگاه داری میکنه، کلی‌ وقته تو این اوضاع دووم آورده، یک مدت با جوئل، یک مدت بدون اون، تو طول بازی از پس یکی‌ دو تا آدم و قارچی هم بر اومده، ولی‌ بلبشویی که تو طول این فصل به دست دقت کنید “یک دختر بچه ۱۴ ساله” رقم می‌خوره تو طول این ۲۰ سال حمله دسته دسته قارچی نتونسته شکل بگیره.
   نیاز به برداشت چند لایه، نماد شناسی‌ و این حرف‌ها هم نیست، همه چیز روشنه، الی خرگوش رو می‌کشه، یعنی‌ مستقل شده, پیشرفت کرده، معصومیت رو می‌کشه، دیگه دختر بچه نیست و …. همینجور تا صبح برات علل و معلول میارم به خاطر این حرکت nd, خیلی‌ هم زیبا، خیلی‌ هم قابل تحسین، اما ابدا و اصلا ادامه پلات رو توجیه نمیکنه، بیش از ۵۰% کار طی‌ شده، فضا و اتمسفر شکل گرفته، به زیبایی حالیت کرده با یک سرویوال واقعی‌ طرفی‌، که برا برداشتن کوچیک‌ترین آیتم رو زمین ‌خم میشی‌.! انیمه نیست که انتظار داشته باشیم دختر‌های مو صورتی‌، وقتی‌ چشمشون از خط به دایره تغییر شکل داد و خطهای روی پیشونیشون از پین رفت یعنی‌ خجالت و معصومیت رفت کنار و حالا با یک گتلینگ گان هم قد خودشون میتونند دنیارو سیو کنند!

   ۰ ۰
  28. nexusII گفت:

   اسی من همیشه فن مایکروسافت کبیر میمونم اما واقعا اگه آدم بخواد ۱چیزایی رو انکار کنه در درجه اول شعور خودش رو زیر سوال میبره . همین بحثم اون طرف برای کسی هست که بخواد بزرگی امثال هیلو یا فورتزا رو انکار کنه

   ۰ ۰
  29. The Last of us گفت:

   شایان واقعا با خوندن کامنت هات اشک تو چشم جمع شد … عالی گفتی شایان جان … منم از همین جا از همه طرفداران هیلو به خاطر ترول های فن بازیم عذر میخوام … دست خودم نیست دارم گولی گولی اشک میریزم … خیلی ممنون …
   در ضمن من همون vaan بیدم

   ۰ ۰
  30. nexusII گفت:

   آره دیگه داداش وقتشه این لج بازی ها تموم بشه . کل کل امون سرجای خودش نباید باعث بشه واقعیت هارو نادیده بگیریم یا توی خلوت خودمون نظرمون جور دیگه ای باشه.

   ۰ ۰
  31. Mikaelson گفت:

   آقا اینجا خیس شده :D

   ۰ ۰
  32. ps3 with xbox گفت:

   فرهاد اینجا خیس شده دیگه چیه بی ادب :D

   ۰ ۰
  33. Mikaelson گفت:

   رضا بحث داشت عشقولانه میشد گفتم خیس و خیسکاری نشه :D

   ۰ ۰
  34. Very Big Daddy گفت:

   نعوذبا…..
   بدترش کردی که فرهاد جان!

   ۰ ۰
 28. dead of war123 گفت:

  در عوض حرفه ای حالش بیشتره.

  ۰ ۰
 29. Fun. گفت:

  :-D خوشم اومد :lol:
  حرفه ای ها اینطوری بازی کنن دیگه آماتورا باید چطور بازی کنن ؟ :mrgreen:

  ۰ ۰
 30. vahid_sh_oyama گفت:

  حالا شیوه آماتور رو نمینوشت هیچ مشکلی ایجاد نمیشد!:دی

  خداییش من از این حرفه ای تر هم دیدم! :D :D :D

  ۰ ۰
 31. LoL
  بیا بشین پیشه خودم بهت نشون بدم چطوری بازی می‌کنن..! :D

  ۰ ۰
 32. amir_vaker گفت:

  هههه داداش شما اول برو سطح گیمرای خودمونو با گیمرای بقیه ی کشور ها مقایسه کن بعد بیاید بگید حرفه ای بازی کردن چه جوریه برا گیمرهای خودمون بازی خوب هم زیاد هست نگران نباشید میشه اونهارو هم حرفه ای بازی کزد بازی که قحط نیومده قابل توجه بعضی از کاربرا

  ۰ ۰
 33. bijan joker گفت:

  یک متن لذت بخش و طنز دوست داشتنی دیگر که البته برای اینجانب کمی تلخی هم داشت، چرا که هنوز توان تهیه این بازی خاص رو ندارم، اما با این متنهایی که این روزها میخونم دارم روز به روز بیشتر تحریک میشم که ۲۳۰ هزار تومان ناقابل (خیلی هم قابل) بابتش بپردازم!!!… هر چند که احتمالا من از روش آماتور وارد قضیه میشم…
  مرسی فرهاد عزیز…

  _________________
  ( The Lone Ranger )

  ۰ ۰
  1. چاکرتم بردیا جان

   ۰ ۰
 34. Ali Abarsan گفت:

  خیلی ببخشید آقا فرهاد تو همه ی شرایط ها به جز شرایط اول کاری که شما به عنوان حرفه ای (Pro) ازش یاد کردید حماقت محضه و فکر می کنم کسی که این کارارو کنه بهش می گن Noob!
  برای طنز بد نبود ولی هرگز نمیشه اسمشو حرفه ای گری گذاشت!
  __________
  Love PlayStation

  ۰ ۰
 35. mmdkhdm گفت:

  بچه ها نمیشه این ناتی داگ دوباره کراش بسازه ؟؟؟ :sad:
  از وقتی افتاد دسته اکتیویژن یعنی ری..ن تو بازی :sad:

  ۰ ۰
 36. شعیب گفت:

  اقا مرسی جالب بود.

  ۰ ۰
 37. ehsankf گفت:

  یکی دو پاراگراف بیشتر لازم نیست بخونی تا به ابله بودن نویسنده‌ی مطلب پی ببری ولی ابله تر از اون کسیه که میره وقت میزاره همچین مطلبی رو ترجمه میکنه!

  ۰ ۰
  1. Nil Dόvses گفت:

   سه روز بن

   ۰ ۰
  2. مرسی!/فقط احیانا شما با این دقتتون متوجه نشدید که این مطلب به صورت طنز نوشته شده؟!

   ۰ ۰
  3. GAME STAR گفت:

   آقای محترم ، واسه این مطلب ساعت ها زحمت کشیده شده ! اون وقت شما میای میگی ابله ، :| واقعا که شرم بر تو

   ۰ ۰
 38. yojin گفت:

  جالب بود ، شاید یک دفعه به صورت حرفه ای البته از نظر این مطلب بازی کنم :-D ، اونوقت همین اخرین ما هم باقی نمیمونه . گفتی ترجمه بود ، کلا این گیم اینفورمر فکر میکنه خیلی بامزس .

  ۰ ۰
 39. Sephiruz گفت:

  مرسی از آقا فرهاد گل …
  ذیروز روی درجه Survivor هم بازی رو یه بار دیگه تموم کردم.و به نظرم همه باید این بازی رو روی این درجه یه بار دیگه تموم کنن تا تازه بازی به همشون نشون بده چی هست!

  ۰ ۰
  1. Dracula گفت:

   همین دیروز رو survivor تمومش کردم. چی بود مگه؟؟ از گرفتنه امتیازه Big Boss تو MGS 4 سخت تر بود؟! بازی شاهکاره ولی انقدر ازش تعریف شنیدم که دیگه حالم به هم میخوره هر چی اسمش رو میشنوم. شاهکاره قرن!!!!! چرا اینقد بی جنبه اید ) قصد توهین نیست( تضمین میکنم تا ۲۰۱۶ هیچ بازی عرضه نمیشه که بتونه از Half Life 2 جلو بزنه

   ۰ ۰
  2. Sephiruz گفت:

   :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

   ۰ ۰
  3. Dracula گفت:

   هرهرهر مراقب روده هات باش. خداییش شما از The Last of Us چی فهمیدین جز اینکه بخاطره گرافیکش این همه دارین ستایشش میکنین؟؟؟ حاضرم قصم بخورم هیچ کدومتون حتی یه شماره از MGS رو بازی نکردین و فقط عاشق گرافیک MGS V شدید. خود شما جناب Sephiruz از MGS چی میدونی که عکس Kaz رو گذاشتی رو پروفایلت؟! لطفا نخند، خندیدن هنر نیست… جواب بده

   ۰ ۰
 40. silver گفت:

  من آخریم ما رو بازی نکردم ولی گویا نویسنده مطلب میخواسته با غلو کردن کمی آخرین ما رو ببره زیر سوال!
  مثلا اینکه تس مثل شیوا تو رزیدنت ۵ بعضی وقتا بهت راه نمیده یا مخفی کاری بازی بعضی وقتا جالب نیست!
  کلا بار طنز جالبی داشت… :D

  ۰ ۰
 41. King of Kings گفت:

  جون هر کسی که دوست دارید دیگه راجب این بازی مقاله یا خبری منتشر نکنید.
  آخه چرا باعث تشدید گرفتن سوزش من میشید :(( :((

  ۰ ۰
 42. ممنون مقاله ی جالبی بود سونی با این بازی گل کاشت :-s

  ۰ ۰
 43. Dracula گفت:

  به نظر من هدف این مقاله چیزی جز خودنمایی نیست. اگه واقعا این بازی حس حرفه ای بودن رو بهتون میده پس هنوز اوله راهه آماتور بودنید. اگه ادعای حرفه ای بودن دارید و احساس گیمر بودن بهتون دست داده Ninja Gaiden رو روی ultimate ninja تموم کنید

  ۰ ۰
 44. sina گفت:

  طنز جالبی بود من کپی شو بازی کردم هیچ مشکی نداشت کله تس هم کچل نشد

  ۰ ۰
 45. یعنی من موندم :| اینهمه کامنت داده شد هنوز بعضی ها نفهمیدن که این مقاله با دید طنز نوشته

  شده/فقط تیتر رو میخونید و میاید نظر میدید و قضاوت میکنید!!!

  ۰ ۰
 46. mehran70 گفت:

  بازی زیبایی بود برای من .
  دستشون درد نکنه .
  به امید ساختن چنین بازیهایی در این حد و اندازه به دست جوانان با استعداد خودمون …

  ۰ ۰
 47. Dead Walker گفت:

  واقعا جالب بود. با تشکر از آقا فرهاد.
  من که اعصابم ریخت به هم که بعضیا اصلا متن رو بادقت نخوندن هنوز موضوعش رو متوجه نشدن میان نظر میدن تازه نظراتم نمیخونن. متن خنده دار و جذابی بود . به هر حال با تشکر از ترجمه. موفق باشی ;)

  ۰ ۰
 48. Dracula گفت:

  قصد توهین نداشتم، ببخش که ناراحتت کردم. کل مقالتم خوندم… من از اونایی نیستم که با خوندن سر تیتر به تنهایی نظر بدم. ولی خداییش انقد از این بازی تعریف بیخود شنیدم دیگه حاضر نیستم طرفش برم. حتی یکی از دوستام ادعاش میشه MGS V در مقابلش هیچه!!! خب این همه غلو بیخود و بیجا آدم و دلسرد میکنه

  ۰ ۰
  1. نه داداش ناراحت نشدم،منظورم کلی بود شخص خاصی نبود ;) /در اون موردم حق داری :D

   ۰ ۰
 49. amir_vaker گفت:

  ببین اقا فرهاد من تو یه نقد دیگه هم گفته بودم که مطمئن باشید بازی از این بهتر هم تو نسل هشتم خواهد اومد حالا در مورد نقد شما چه طنز یا هر چیز دیگه به هر حال باید به این موضوع دقت زیادی بشه تا گیمر عمق بازی رو درک کنه ممنون میشم اگه جوابمو بدی.

  ۰ ۰
  1. داداش امیر گل،این رو من ننوشتم مطلب ترجمست بخدا :D زبونم مو درآورد:دی :mrgreen:

   ۰ ۰
 50. Sirius گفت:

  متن باحالی بود با تشکر از فرهاد هوتن بابت ترجمه خوب!

  ۰ ۰
 51. good boy گفت:

  ممنون بابت مطلب . این جور بازی کردن هیجان بازی رو می بره بالا ولی خوب به نظر من یکم ریسک داره . بازم ممنونم

  ۰ ۰
 52. good boy گفت:

  ممنون بابت مطلب. به نظر من این جور بازی کردن هیجان بیشتری داره ولی خوب یکم ریسک داره.بازم ممنونم

  ۰ ۰
 53. darkness lamia گفت:

  از خنده مردم!!!! چقدر حرفه ای بود !!!!!
  من که فکر نکنم این رو بازی کنم! متاسفانه!
  مرسی

  ۰ ۰
 54. general amin گفت:

  مرسی
  مطلب جالبی بود !
  بازیش واقعا شاهکار است . واقعا …

  ۰ ۰
  1. sheamus گفت:

   از شاهکار هم ۱۱۰ مایل اونورتر! :O

   ۰ ۰
 55. GAME STAR گفت:

  فرهاد دمت گرم داداش :))

  ۰ ۰
 56. rainboy گفت:

  بابا تورو خدا ول کنید دیگه.همه میدونن شاهکاره،همه میدونن گرافیک داره،داستان داره،گیم پلی داره،هوش مصنوعی داره ولی وجدانا دیگه بس کنید.خز شد رفت.انقد تعریف و هایپ بیجا کردید که من یکی واقعا اشتیاقم واسه تجربه کردنش از بین رفت.حالا یکی میاد زیر کامنتم مینویسه:شاهکار قرن!!!! :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :|

  ۰ ۰
  1. ADELANTEAMIR گفت:

   خوب بازی نکن…اعصاب نداریا

   ۰ ۰
 57. ADELANTEAMIR گفت:

  برخورد یک آماتور: فرهاد هوتن شما اصلا PS3بازی نکن

  برخورد یک حرفه ای:لذت بردن ازشاهکارنایتی داگ وسونی ;) ;) ;)

  ۰ ۰
  1. :)) مرسی داداش

   ۰ ۰
  2. mmdkhdm گفت:

   قربونش بری

   ۰ ۰
 58. sheamus گفت:

  واقعا توی این نسل بازی روی دست این بازی ندیدم!مقاله ی خوبی بود ممنون. :wink:

  ۰ ۰
 59. ****Ice Boy**** گفت:

  چه فرقی داره کی چجوری بازی میکنه حرفه ای اماتور نداره …

  ۰ ۰
 60. Burzum گفت:

  آقا این بازی شما هم نصفه بود یا فقط واسه من اینطوری بود ؟

  ۰ ۰
 61. Marshal Reza گفت:

  فک کنم همه یه دور بازیو تموم کردن الان دارن دور دومو می زنن. حواستون باشه زیاد دور نزنید که سرتون گیج نره ! :mrgreen:

  ۰ ۰
 62. mmdkhdm گفت:

  باحال بود مزسی

  ۰ ۰
  1. mmdkhdm گفت:

   مزسی >> مرسی

   ۰ ۰
 63. خیلی جالب بود (البته از لحاظ طنز) :-) :-D

  ۰ ۰