همه چیز در مورد SmartGlass

توسط xneon در ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ , ۱۹:۴۰

چگونه برنامه ی تلفن همراه و تبلت مایکروسافت به ما این امکان را می دهد که در بازی ها ومدیا و سایر کاربردها  از یک نمایشگر دوم نیز استفاده کنیم …

در مراسم  E3 2012 از این برنامه رو نمایی شد خیلی از علاقه مندان مشتاق بودند که هر چه سریع تر بتوانند از آخرین و یکی از جالب ترین امکانات تعاملی شرکت مایکروسافت استفاده کنند،.  SmartGlass  یک برنامه ی کاملا رایگان برای تبلت ها و تلفن های همراه می باشد که برای سیستم عامل های  Windows phone , IOS و Android طراحی شده است وبه کابران xbox 360 این امکان را می دهد که از بازی ها و برنامه های رسانه ایی از کنترل لمسی پشتیبانی می کنند تنها با چند اشاره انگشت ساده ویژگی های جدید و فوق العاده ای را تجربه کنید.

اکنون که این نرم افزار فوق العاده عرضه شده و برای دانلود آماده میباشد این سوالات برای ما مطرح میشوند که چه بازی ها و برنامه های رسانه ایی هم اکنون قابل استفاده می باشند ؟ توانایی انجام چه کار هایی را دارد ؟ و در آخر ما انتظار دیدن چه چیز هایی را از نسل جدید کار های  دونمایشگره داریم ؟

ما اکنون به بررسی این موضوع می پردازیم که  SmartGlass چه چیزی برای ارائه کردن به صاحبان Xbox خواهد داشت …

بازی ها :

Halo 4:

هیچ شکی وجد ندارد که هیلو ۴ یکی از بزرگترین انحصاری های ۳۶۰ در سال های اخیر و هم چنین یکی از عناوین با پتانسیل بالا برای استفاده از قابلیت های دو نمایشگره SmartGlass است .

برای شما امکان دسترسی کامل به تمام جدول های رده بندی بازیکنان , به روز رسانی ها و نتایج مسابقات را تنها با یک حرکت انگشت فراهم می کند .

در صفحه اصلی شما یک دید کلی از تمامی کار های خود در بازی خواهید داشت که شامل تعداد بازی های انجام شده ، برد های کسب شده در نبردهای نفس گیر و مجموع کل زمان بازی کردن شما است . میزان پیشرفت شما در یخش Spartan Ops و campaign نیز در این قسمت قابل مشاهده است .

به دنبال اطلاعات بیشتری می گردید ؟؟؟

هیلو way point فراتر از آنچه است که فقط از آن انتظار داشت   لیستی  از مسابقات اخیر ،به همراه نتایج و نام رقبا  آماده کند  و هم چنین بیشترین نقشه ها و مد های بازی شده توسط شما ، مدال های کسب شده و کلی چیز های دیگر را مشخص کند .

تمام این قابلیت ها در بخش Spartan Ops  و Campaign گسترش میابد و هم چنین شما را از میزان پیشرفتتان در مراحل , بهترین رکورد های زمانی  و دستاورد هایتان مطلع می کند و شما هم چنین می توانید video  های آزاد شده در بازی را تماشا کنید .

برای کسانی که به رده بندی ها علاقه دارند این یک گزینه ی کاملآ مفید خواهد بود زیرا دیگر نیازی ندارند برای دیدن نتایج یه قسمت way point  کنسول خود رجوع کنند و میتوانند همزمان با بازی کردن ،به وسیله تلفن همراه یا تبلت خود،وضعیت خود در بین سایر رقبا را چک کنند بدون اینکه بازی را متقوف کرده باشند.

 Forza Horizon :

SmartGlass در این بازی فوق العاده زیبا به کمک شما می آید تا راه های آزاد را شناسایی کنید، به این صورت که یک نقشه با مکان تمام رویداد ها و رقبا در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید نقشه را بزرگ ، کوچک کنید و یا  به اطراف نگاهی بیندازید .

اما این یک نقشه صرفا ساده و بی حرکت نیست . وقتی شما شروع به رانندگی می کنید نقشه به آرامی همگام با حرکت خودروی شما درون بازی به حرکت در می آید تا مکان دقیق شما را در دید قرار دهد .

اما بزرگ ترین مزیت این برنامه این نیست که فقط مکان شما را نمایش دهد . این برنامه هم چنین به شما  کمک می کند تا به مکان های دلخواه دست پیدا کنید . شما می توانید بر روی یک رویداد یا یک مکان در جاده اشاره کنید تا در بازی نشانه گذاری شود و به شما کمک می کند تا خیلی آسان تر این مکان ها را پیدا کنید.

این یک استفاده کاملا هوشمندانه از SmartGlass است و به بازی این حس را اضافه می کند که به واقعیت نزدیک تر باشد .

Dance Central 3 :

آخرین بازی رقص کینکت به شکل ماهرانه ای از SmartGlass استفاده می کند به این صورت که وقتی بازیکنان در حال بازی کردن می باشند شما بدون این که بازی آن ها را متوقف کنید قادر خواهید بود که لیست آهنگ های بعدی را انتخاب کنید . شما می توانید لیست آهنگ های موجود را در تلفن همراه یا تبلت خود را  به هر صورت که مایل هستید، در لیست آهنگ های بازی خود اضافه یا کم کنید یا به اصطلاح دستچین کنید . علاوه بر انتخاب آهنگ ها مورد علاقه ،شما می توانید چیز های دیگری را مانند درجه سختی , طول آهنگ و مدل های بازی را تغییر دهید تا یک تجربه ناب شخصی سازی داشته باشید

SmartGlass همچنین این توانایی را به بازی کنان می دهد که به لیست آهنگ های انتخاب شده بر روی Xbox 360  نیز دسترسی داسته باشند و در آن ها تغییراتی ایجاد کنند .

تمام چیز هایی که گفته شد تنها به وسیله یک همراه کوچک دستی صورت میگرد و به شما کمک فراوانی می کند بدون اینکه در روند بازی وقفه ای ایجاد کند ،تغییرات لازم را اعمال نمایید

Home Run Stars :

 حال به بررسی یکی از استثنایی ترین ویژگی های Smart Glass میپردازیم

بازی بیسبال مایکروسافت برای کینکت در شبکه Xbl ممکن است که شخصی سازی پروفایل مانند چیزی که برای سایر بازی های معرفی شده در لیست  عناوین کنسول xbox 360 را نداشته باشد اما این تنها عنوانی هم هست که به شما این قابلیت را می دهد که با SmartGlass  به صورت چند نفره بازی کنید . به طور معمول یک بازی کن با چوب توسط کینکت به توپ ضربه می زند اما با SmartGlass بازی کن دوم می تواند نقش پرتاب کننده توپ را ایفا کند. شما یکی از مکان ها را انتخاب می کنید و سپس ۳ هدف ظاهر شده در محل ضربه زدن را می زنید . با دقیق تر زدن ضربه ها شما یک پرتاب بهتر خواهید داشت و این یعنی یک برگ برنده برای شما در قبال سایر رقبایتان.

چه چیز های جدید دیگری؟

رسانه :

نرم افزارهای کلیدی XBOX 360  نظیر Netflix, YouTube,ESPN و پخش زنده بازی های بستکبال NBA طرفدارن بسیاری دارند و در حال حاضر برنامه های ویژه ای برای تعامل بین این نرم افزار ها با یک صفحه کوچک ثانویه در نظر گرفته شده که  بنا به زمان خواندن این مطلب،ممکن است به محدوده وسیع امکانات Smart Glass اضافه شده باشند،بطور مثال شما جدید ترین کلیپ های ورزشی،بررسی های ورشی و جدید ترین اخبار ورزشی را تنها با یک اشاره ساده بر روی صفحه نمایش کوچک تر خود دریافت کنید در حالیکه بر روی دستگاه اصلی در حال تماشای یک فیم هستید،به عنوان خبر خوب برای ئارندگان کنسول Xbox 360،قسمت های جدید سریال Game Of Thrones  و قسمتی از کاربرد هایی که در نمایش E3 به نمایش در آمد،به زودی بصورت تعاملی بر روی این قسمت قرار گرفته میشود.

راهنمای ویدویوهای XBOX :

فیلم ها و  اپیزود های مختلف سریال ها و برنامهه ای داغ تلویزیونی پشتیبانی شده توسط بخش ویدویو xbox زمانی که با Smart Glass ترکیب میشود یک رابط کاربری فوق العاده جذاب،دقیق تر و پویا برای شما به ارمغان می آورد که در هر سکانس نگاهی عمیق به آنچه نمایش داده میشود،میندازد.بدین صورت که یک لیست پویا  و زنده از تمامی بازیگران درون آن سکانس بر روی تلفن همراه یا تبلت شما  تهیه مینماید و شما با اشاره بر روی نام هر یک از بازیگرانو یا عوامل سازنده، لیستی کامل از  دیگر فیلم ها و برنامه های آن ها به دست می آورید و همچنین میتوانید به صحبت های آنان راجب برنامه فعلی یا فیلم ها یا برنامه های پیش رو گوش فرا دهید.همچنین راهنما به شما کمک میکند تا لیست تمامی چپترهای فیلم را تهیه کنید و در صورت لزوم آن ها را اجرا،متوقف و یا با سرعت به عقب یا جلو ببرد بدون نیاز به کنترلر دستگاه.

راهنمای  XBOX موزیک

آیا تاکنون در سرویس موزیک Xbox عضو شده اید؟

Smart Glass یک نرم افزار دستی است که شما را ترغیب میکند به عضویت این سرویس در بیایید و جدیدترین قطعه های موسیقی،موزیک ویدئو ها و همچنین آلبوم های خواننده های مورد علاقه اتان را بر روی کنسول خود به اجرا در آورید و همزمان تلفن همراه و یا تبلت شما اطلاعات مربوط به آهنگ،آدرس سایر کارهای مشابه و لیست همه موزیک های توصیه شده  و سایر خواننده های هم سبک را تنها با چند اشاره ساده به نمایش در آورد.همچنین قطعه پخش شده بر روی تلفن همراه یا تبلت شما به نمایش در می آید و سایر قابلیت های موزیک برای شما امکان پذیر میباشد،به راحتی بدون کنترلر قطعه آهنگ مورد علاقه خود را اجرا کنید،تعویض کنید و یا دراین میان با دوستان خود ارتباط برقرا کنید و آن ها را از تجربه موزیک خودتان،بهر مند سازید یا به دوستان خود موزیک های مورد علاقه اتان را پیشنهاد دهید!

INTERNET EXPLORER

وب گردی بر روی تلویزین از طریق Smart Glass به دست می آید.بدین صورت که شما آدرس URL مورد نظر خود را از طریق صفحه کلید دستگاه مورد نظرتان (موبایل-تبلت) در نوار سمت راست وارد کرده و با فشردن دست خود بر روی دکمه جستجو،به نتیجه دلخواه دست یابید و با حرکت آزادانه انگشتان خود بر روی صفحه،چیزی شبیه موس واقعی در اختیار دارید،زیرا کاربران علاقه خاصی به تجربه کلیک کردن بر روی صفحه نمایشگر و انتقال اطلاعات بر روی مرور گر مورد علاقه خود دارند  ولی طبیعتا کیفیت کار بر روی تبلت ها به مراتب لذت بخش تر از موبایل های هوشمند میباشد،همچنین آدرس مورد نظر با همه ویژگی های مورد دلخواه بر روی صفحه تلویزیون نمایش داده میشود و در صورت دلخواه میتوانید بر روی یکی از نمایشگر ها سوئیچ شوند و یا بر روی هر دو نمایش داده شوند.

بازی های جدید

یکی از عناوین جدید که تایید شده از ویژگی های Smart Glass پشتیبانی میکند،Ascend:New Gods  از سوی سازندگاه Toy Soldier  یعنی استدیوی Signals میباشد که تجربه جدیدی از حس بازی کردن با استفاده از دو صفحه نمایش را برای شما به ارمغان می آورد،بدین صورت که نقشه سیاه چاله ها  و ویژگی  باس هایی که شما مایل به انتخاب آن ها هستید در صفحه نمایش دوم نشان داده میشوند که به شدت کاربردی و دارای ویژگی های منحصر به فرد ایست که به تجربه بازی کردن شما کمک میکند.همچنین با استفاده از Smart Glass کمپانی مایکروسافت میتواند ویژگی های انحصاریی را بر روی عناوین استدیوهای Third party به وجود اورد،چیزی شبیه امکانات کینکت بر روی بازی های استدویوهای third party  که تنها از طریق دارندگان کینکت قابل استفاده بودند و به محدود به بازی های انحصاری نباشد.

یکپارچه سازی

تعداد زیادی نرم افزار وجود دارند که هنوز با ویژگی های Smart Glass همخوانی کامل ندارند ولی این مشکل اصلی نیست،چون همواره نرم افزار ها طبق آنچه که مورد انتظار است،عمل نمیکنند.هنوز تعدادی فیلم وجود دارد که دارای راهنمای Smart Glass و ویژگی های مربوط به آن نیستند ولی امید به آن است که تمام مدیا ها قدم به استفاده کامل از ویژگی تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند  بگذارند و استفاده مطلوب از این دستگاها را تضمین کنند و روش استفاده از صفحه نمایش های دوگانه،متحول شود،برای مثال کنفرانس مایکروسافت در E3 2012 در طی یک کلیپ نشان داده شده نرم افزار با بعضی از بعضی های محدود چگونه کار میکند،برای مثال در بازی   Madden NFL 13 بازیکنان قادر بودند با لمس صفحه تبلت خود به بازی بپردازند و یا دعوتنامه های بخش چند نفره بازی هیلو ۴ را بپذیرند،در حالیکه مشغول بازیکن کردن در بخش داستانی این بازی بودند!! متاسفانه در حال حاضر فقط بازی های انحصاری کنسول Xbox 360 دارای پشتیبانی از قابلیت های Smart Glass  میباشند ولی با این وجود،بازی فوق العاده مانند هیلو توانست به خوبی از این ویژگی ها استفاده کند و ما تجربه ای جدید از بازی کردن را برای بازیکن به ارمغان بیاورد

روزبه سامانی

دیدگاه
۴۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

44 Replies to “همه چیز در مورد SmartGlass”

 1. mmdkhdm گفت:

  روزبه منم از اسمارت گلس استفاده کردم ، اما نمیدونستم تو بازی ها هم این امکانات رو میده ، مقسی !
  ولی بهترین برنامه اسمارت گلس برای ios درست شده بود
  هم با windows phone هم با android تست کردم
  ولی ماله windows RT رو هنوز ندیدم
  کلا ios ش هم فقط رو ipad خیلی باحال بود
  چنتا از عکس های بالا هم از محیط کاربریش تو ipad بود

  ۱ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   بله به نظر من هم ios به دلیل ویژگی های ذاتی خودشو عملکرد فوق العاده خودش روی سخت افزار های کمپانی اپل تعامل فوق العاده با محصول شرکت رقیب !! یعنی مایکروسافت داشته
   البته من بهترین تجربه را ازان خود ویندوز فون ها میدونم . در نسخه جدید اسمارت گلس همخوانی بی نظیری با ویندوز فون ها دیدم و به فکر خرید یک ویندوز فون خوب فرو رفتم !

   ۰ ۰
  2. mmdkhdm گفت:

   این اشتباه رو نکنی یه وقتا …..
   من خودم ١ سال کامل وینذویز فون داشتم ( htc hd7 )
   اصلا گوشی های خوبی نیستن ، ضعیفن نرم افزار و بازی خیلی کم براشون مییاد
   با تجربه کامل بت میگم اگه خواستی گوشی بگیری هیچوقت به اندروید و ویندویز فون اعتماد نکن
   فقط و فقط ios جیلبریک شده حتی ios بدون جیلبریک هم بدرد نمیخره
   من خودم حدود ٣ سال پیش اولین دستگاه اپلی خودمو گرفتم ، هنوز هم که هنوزه حتی یک بازی هم نیست که روش اجرا نشه حتی یک بازی !! ( نگم که ipad 2 بود )
   ولی اگه نتونی ios رو جیلبریک کنی فقط در اون موقع پیشنهاد میکنم android بگیری ، ولی در حالت کلی اصلا ویندویزفون نگیری .
   اصلا چرا اینقدر ماکروسافت رو قبول داری ، بهروز جان باور کن ماکرو لیاقت این تعصب تو رو نداره
   بچه ها میگفتن پسر خاله ی این ( ویل اس… ) هستی نه ؟ :D

   ۰ ۰
  3. Naughty Dog گفت:

   البته روزبه هستن ایشون،اون “به” که اولش گذاشتی رو بذاری آخرش درست میشه :D

   ۰ ۰
  4. xneon 360 گفت:

   کیدونم عزیز م من خودم فروشنده موبایل و سخت افزار هم هستم و به خوبی از مزیت های هر سه سیستم عامل و بازار موبای لهاشون با خبرم ولی مساله ای که هست اپ استورو ویندوز موبایل فروشگاه های غنی دارن ، آندروید به دلیل باز بودن و دسترس بودنش برای نرم افزار های کپی و بدون ناشر خیلی خیلی عالیه ولی اگه مثلا ایفونتا جیلبریک نکنی یا ویندوز فون روی تبلت براش نرم افزار اروجینال بگیری واقعا اون نرم تر و لذت بخش از آندروید کار میکنن، من الان یه گوشی آندرویدی اکسپریا پی و یه آیفون ۴ اس دارم و روزی ۱۰-۲۰ موبایل انردوید مغازه میارن برای نصب برنامه یا آپدیت کردن و به طور دقیق از جز ئیات اینا با خبرم . ولی من چون میخوام اکس وان بگیرم و از قابلیت های اسمارت گلس استفاده کنم تو فکر یک ویندوز فون هستم

   ۰ ۰
  5. mmdkhdm گفت:

   عجب …..
   ولی فکر نکنم که مایکرو امکانات خاصی رو برای اسمارت گلس تو ویندویز فون در نظر گرفته باشه
   در نهایت باید یکی باشه

   ۰ ۰
 2. Fun. گفت:

  اسمارت گلس رو تو فورتزا ازش استفاده کردم ، چیز خوبیه :D
  نسل بعد که می خواد رسما بترکونه /m\
  تشکر روزبه . . .
  ____________________
  . . . Breathe your smoke into my lungs
  ____________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 3. HTD_no1 گفت:

  تموم پیشرفت‌های گرافیکی و هوش مصنوعی نسل بعد به کنار، چیزی که به نظر من بیشتر از همه به چشم میاد و باعث میشه جدا حس کنیم وارد نسل بعد شدیم این نو آوری‌های مایکرو هست، smart glass, کینکت ۲، و illuma room, نوع اوریهای جالب دسته جدید، جدا میتونه تجربه گیم رو یک مرحله بالا ببره و همون چیزی هست که باعث میشه بعد از چندین سال گیم ازش دل زده نشی‌.
  این ascend new gods (که از این به بعد به این اسم ascend: hand of kul بشناسیدش) فوق‌العاده خواهد بود، اعتیاد آورترین گیم لایو ارکید رو (TS) همین سازنده‌ها ساختند و با ساختار نقش آفرینی موندم چند برابر گیم‌های aaa با این یکی‌ ور میرم.
  انصافا این horizon چه گوشتی بود. به نظر من که چیزی از نمایش‌های driveclub کم نداشت،(مقایسه به علت تطابق سبک چیل اوت) فقط شماره بعدی خودش میتونه جای این گیم رو پر کنه. دوست عزیز در تصویر حالا که نقشه رو تمام رخ رو تبلت داری اون minimap رو خاموش کن از مناظر بیشتر لذت ببر!

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   دقیقا آبتین جان ، مایکروسافت از در جا زدن و دنبال کردن روش های ۲۰ سال پیش واقعا بی زاره ، خیلی وقتا مسائل و نرم افزار ها یا سخت افزارهایی را معرف یمیکنه که واقعا نو هستند و چون هنوز هیچ سازنده خاصی روشون کار نکرده از نظر عده ای بی مصرف یا جنگولک بازی هستند !
   اگر مایکروسافت نبود الان چیزی به این شکل و شمایل لایو ، کینکت و اسمارت گلس وجود نداشت …

   ۰ ۰
  2. HTD_no1 گفت:

   من بدور از ذره‌ای فن بازی میگم, جدا دیگه حوصله‌ ندارم یک نسل دیگه فقط کنترلر بگیرم دستم! دیگه اشباع شدم. با یه رنگ عوض کردنو چهار تا سلاح جدید که مثلا اسمش رو میذارن نو آوری هم نمیشه سر خودمون رو کلاه بگذاریم. بازی‌های کور (core) همونقدر که برا این صنعت لازمه (چون به هر حال مدام پلیر‌های جدید وارد میشن) همونقدر هم یک سری رو فراری میده.

   ۰ ۰
 4. hessam گفت:

  من که ریختم تو گوشی ولی زیاد حال نکردم بعد یه مدت پاکش کردم
  اصلا حس جالبی نداشت

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   غیر از این بود جای شک داشت :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. hessam گفت:

   بله دسته یه حس دیگه ای داره ;)

   ۰ ۰
 5. AmEEr گفت:

  اقا میشه یکی لینک دانلوده مستقیم این برنامه رو باس من پ.خ کنه؟خیل دنبالشم :/

  ۰ ۰
 6. Naughty Dog گفت:

  ممنون از روزبه جان،این اسمارت گلس هم چیز خیلی خوبیه و کاربرد های خیلی خوبی داره………. ولی من ترجیح میدم از همون روش های ۲۰ سال پیش استفاده کنم :D

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   مساله اینه که شما اگه انلاین باز باشید اهمیت این موضوع را پی میبید یا مثلا بهنگامی که دارید فیلم تماشا میکنید در یک حرکت کوچیک میتوندی اطلاعات بساری از بازیگران درون این فیلم بدست آورید و…
   در کل مدرن نیزه همیشه بهتر از سنت بوده ، بخصوص در آینده بیشتر باید ازاین امکانات استفاده کنید . درست مثل زمانیکه سمارت فون ها آمدند و خیلی ها گفتن اینا امکانات جنگولک بازی دارن و ما به همون اس ام اس و زنگ فقط کار درایم ولی الان تبدیل شدن به پر مصرف ترین گدجت ها ، اسمارت گلس هم نوپاس و ونیاز به جا افتادن داره درست مثل کینکت

   ۰ ۰
  2. Naughty Dog گفت:

   خوب دلیل منم واسه نظرم همینه دیگه،ترجیح میدم هر موقع جا افتاد و نظرم رو جلب کرد ازش استفاده کنم.

   ۰ ۰
  3. Naughty Dog گفت:

   دلیل این ترجیح دادنم هم طبق گفته های آبتین جان اینه که ۱-دارم سر خودمو کلاه میذارم ۲-یه گیمر تازه واردم /:)

   ۰ ۰
  4. HTD_no1 گفت:

   شما مختارید ۵۰ سال آینده هم کنترلر دستتون بگیرید از گیم لذت ببرید کسی‌ جلوتون رو نگرفته.
   در ضمن ok نه تازه واردید، و نه سر خودتون کلاه میذارید، ولی‌ جلوی این نو آوریها -که شکی‌ تو جذاب بودنشون نیست- وایستادن، و عهد عتیق رو ترجیح دادن رو چطوری توجیه می‌کنید؟ اصلا چی‌ شد منچ رو ول کردید اومدید به سمت ویدئو گیم؟ تخته نرد مگه چش بود؟

   ۰ ۰
  5. Naughty Dog گفت:

   شما میگید در برابر این نوآوری ها ایستادن ولی من در نظر اولیم هم گفتم چیز خوبیه و در جواب به روزبه گفتم که ترجیح میدم هر موقع جا افتاد ازش استفاده کنم به خاطر همین هم هیچ وقت این کاربردها رو ترول نکردم پس من با این نوآوری ها مشکلی ندارم(به شرطی که سوسول بازی نباشه :D )
   احساس کردم از کامنت قبلی من ناراحت و عصبی شدید،منو ببخشید.

   ۰ ۰
  6. HTD_no1 گفت:

   عصبانی چیه؟ بی‌خیال باو ;)

   ۰ ۰
  7. Naughty Dog گفت:

   اینم یادم رفت بگم،منچ رو هنوز ول نکردیم تخته نرد هم اصلا بلد نیستیم :D

   ۰ ۰
 7. sajad گفت:

  مقاله بسیار خوبی بود یک سوال داشتم اگر اینترنت درستی داشته باشم میتونم از tv ایکس باکس استفاده کنم یا نه منظورم اینه که فیلتر میشه یا میشه راحت استفاده کرد چون من سریال زیاد میبینم با تشکر از نویسنده

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   جز برنامه های اختصاصی آمریکای شمالی بقیه برنامه ها قابل دسترسی است ولی نیاز به اینرنت خوبی داره ، برخی شبکه ها قابل باز شدن نیستن تو منطقه ما ، برخی از خدمات نتش هم بعلت فیلترینگ یا ترحیم دردسترس نیست ولی مهم ترین ابزار ها و برنامه ها قابل استفاده است در همین منطقه ما فقط اینترنت خوب میخواد

   ۰ ۰
 8. ممنون از مقاله ی بسیار جامع و خوبتون ;)

  ۰ ۰
 9. ama-pc360 گفت:

  من ازش استفاده کردم…تو بغضی کار ها مثل اینترنت گردی و فورتزا خیلی کمک خوبیه.

  ۰ ۰
 10. rezulex گفت:

  این اپلیکیشن خوبی است ولی چون روی بستر DLNA اجرا میشود به یک عدد روتر دوال باند گیگابیتی نیز نیاز هست که قیمت زیادی دارد

  بهتر بود که از wifi Direct استفاده میکرد

  رو گوشی اندرویید استفاده کردم… به دردم نخورد زیاد ۸)

  ۰ ۰
  1. pouya گفت:

   xbox one دارای wifi direct هست
   ولی نمی دونم تو اسمارت گلاس بشه استفاده کرد ازش یا نه
   که فکر کنم بشه اخه اگر نشه پس برای چی گذاشتن روش ؟

   ۰ ۰
 11. silver گفت:

  این برنامه واقعا جالبه!
  وقتی تو E3 اون یارو از اسمارت گلس واسه بمبارون زامبیها تو خیزش مردگان۳ استفاده کرد واقعا لذت بخش به نظر میرسید!

  ۰ ۰
 12. ernest گفت:

  خیلی ممنون واقعاً.مطلب پرباری بود
  استفاده کردیم.

  ۰ ۰
 13. MRH2LS گفت:

  من یه گلکسی تب ۲ و یه ۳۶۰ الایت دارم.چه طوری از اسمارت گلس استفاده کنم؟

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   نرم افزارشو باید نصب کنید روی موبایلتون ، اکس باکس هم به آخرین دشبرد آپدیت شده باشه

   ۰ ۰
  2. MRH2LS گفت:

   آداپتور وای فای نمیخواد؟

   ۰ ۰
 14. Gish2012 گفت:

  انصافا این اسمارت گلس چیز جذابیه.
  مثلا از همین قابلیت میشد تو آخرین ما(اگه میشد)‌استفاده کرد.
  با جوئل بازی می‌کردی بعد یکی بغلت به عنوان الی با تبلت با مواد کوله پشتی کوکتل مولوتف درست می‌کرد می‌داد دستت!
  __________
  روزبه جان تشکر از اسمارت گلس خوشم آمد!

  ۰ ۰
 15. MRH2LS گفت:

  یکی لینک دانلود اسمارت گلس اندروید رو که واسه googleplay نباشه میده؟

  ۰ ۰
 16. rezulex گفت:

  برو ۱mobileدات کام دانلود کن

  ۰ ۰
 17. Black Artemis گفت:

  خیلی پروژه جالبیه و ما هرروزه شاهد هستیم که تبلتها و موبایلهای هوشمند راه خودشون رو به درستی به دنیای گیم باز میکنن

  ۰ ۰
 18. Sirius گفت:

  ممنون از روزبه عزیز به خاطر این مقاله خیلی خوب
  متاسفانه من نمی تونم به smart glass دسترسی داشته باشم اما مایکروسافت ایده فوق العاده رو استارت زده، مثلا تو بازی های امسال میشه به بتلفیلد ۴ ، watch dogs و the division اشاره کرد که استفاده خوبی کردند.
  به نظرم smart glass به معنای واقعی تونسته سرگمی های مورد علاقمون رو یک قدم به جلو ببره ولی خوب فکر کنم خیلی از کاربرای ایرانی نمی تونند زیاد به smart glass دسترسی داشته باشند.

  ۰ ۰
 19. princeofpersia گفت:

  سپاس از مقاله خوب و مفیدت روزبه جان.
  منم وسوسه شدم در اینده یه اسمارت فون ویندوز۸ بگیرم. :D با اینکه خیلی خیلی سری گالاکسی اس سامسونگ رو دوست دارم :X .
  نوکیا لومیا ۹۲۰ آخریشه دیگه؟ ویندوز ۸؟
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. ernest گفت:

   لومیا ۹۲۰ خوبه.مدل جدیدتر لومیا ۹۲۸ هم هست که باتری قوی تری داره
   البته بد نیست به ویندوز فون های htc هم نگاهی بکنید.htc windows phone 8x
   هم زیباتر هست هم پشتیبانی قوی از طرف htc داره با مشخصات تقریباً یکسان و قیمت به مراتب پایین تر

   ۰ ۰
 20. RANDYORTON گفت:

  :-? استفاده ازش تو هیلو ۴ و فورزا خیلی لذت بخش باید می بود…ولی من هنوز موفق به استفاده ازش نشدم :sad: باشه برای نسل بعد :twisted:

  ۰ ۰
 21. amir.gtm گفت:

  ایول هم مطلب با حال بود و هم اصل مطلب ;)

  ۰ ۰
 22. Farhood گفت:

  میگن علم پیشرفت کرده اینه ها!

  ۰ ۰
 23. sheamus گفت:

  مایکروسافت همیشه میزنه تو هدف. ;)
  ______________
  Sony make.believe

  ۰ ۰