اسمولوژی کنسول‌های نسل بعد

توسط سعید زعفرانی در ۷ خرداد ۱۳۹۲ , ۱۷:۰۰

انتخاب اسم برای کنسول‌ها مقوله‌ی مهمی است. در امر فروش، اسم، شاید بیش از هر چیز در امر بازاریابی و فروش اهمیت داشته باشد، اما وقتی صحبت از نام‌گذاری برای کنسول می‌شود، چندین مسئله‌ی مهم دیگر هم باید در نظر گرفته شود. از جمله این مسائل، تبلیغات، هایپ، کاربردها، هماهنگی اسم با محصول و سیستم نامگذاری شرکت سازنده است. با این‌حال، هدف اصلی در انتخاب اسم باید همان بازاریابی باشد. اکنون که نام هر سه کنسول نسل بعد مشخص شده است، بد نیست نگاهی اجمالی به این اسامی انتخاب شده بیندازیم.

لیست عناوین مطلب

Wii UPlayStation 4Xbox One

اول از همه کنسول جدید شرکت نینتندو بود که پا به عرصه‌ی وجود نهاد و ویژگی‌های جدیدی هم به میدان آورد. ویژگی‌هایی که در روزهای آغازین معرفی از جذابیت زیادی برخوردار بودند ولی رفته رفته با برخورد به این حقیقت که پتانسیل‌های بالای این کنسول در خلاقیت و نو آوری با کمبود امکانات سخت‌افزاری و قدرت میان نسلی کنسول، از این جذابیت‌ها کاسته شد و اکنون کنسول نینتندو روزهای بدی را سپری می‌کند. اما …

نسل گذشته، شرکت نینتندو با تکیه بر سیاست‌های کلان سرگرمی‌سازی خود، نام کنسول خود را “Wii” گذاشته بود. نامی که در هیچ‌ لغت‌نامه‌ای دیده نمی‌شد اما امروزه کسی نیست که در دنیای بازی‌های رایانه‌ای حضور داشته باشد اما این نام را نشنیده باشد. نینتندو که از فرمول خاصی برای نامگذاری بر روی کنسول‌های خود پیروی نمی‌کند، این‌بار نام کنسول خود را همان‌گونه که نیاز بود “Wii” گذاشت. این نام که درست شبیه کلمه‌ی “We” به معنای «ما» تلفظ می‌شود، بر سر بسیاری از بازی‌های خانوادگی این کنسول هم آمد و به یک برند خانوادگی-سرگرمی تبدیل شد. “Wii Sport” یکی از بازی‌هایی است که در واقع می‌شود آن را “We Sport” یا “We+Sport” نام‌گذاری کرد.

در این نسل هم نینتندو نام خوبی برای کنسول خود انتخاب کرده است. “Wii U” نام کنسول نسل هفتم این شرکت پر سابقه است. در نام‌گذاری این کنسول، کلمه‌ی “Wii” آمده است که باز هم ما را به یاد “We” می‌اندازد. در کنار آن، حرف “U” هم اضافه شده است که قطعا اولین مشابه با آن “You” به معنای شما است. پس اگر در نسل قبل نینتندو به «ما» تکیه کرده بود، در این نسل به «ما در کنار شما» – «ما و شما» – «ما؛ شما» یا «ما = شما» تکیه کرده است. نکته‌ی جالب دیگر این نام‌گذاری هم مشابه بودن تلفظ آن با کلمه‌ی “View” به معنای «منظره-دید-دیدگاه و …» است که با نگاهی بر ویژگی‌های جدید این کنسول مخصوصا تبلت-کنترلر آن می‌شود ارتباط آن را فهمید. شما در بازی کردن با کنسول وی‌یو علاوه بر این که همیشه دید جداگانه‌ای را تجربه می‌کنید، می‌توانید بازی‌ها را از دو منظر متفاوت هم پیگیری کنید!
Wii U اسم خوبی است و در میان گیمرها هم نسبت به قبل شناخته شده تر است و دیگر کسی اشتباهی نمی‌نویسد “Wiil” یا “Will”. اتاق فکر نینتندو در امر نام‌گذاری موفق عمل کرده است ولی الان وقت آن است که فکری به حال خود کنسول و وضعیت فروش آن و بازی‌هایش بکنند.

کنسول بعدی که در آینده بیشتر از آن خواهیم شنید، کنسول نسل بعدی سونی است که نسل چهارم از کنسول‌های خانگی برند پلی‌استیشن هم هست. پلی‌استیشن ۴ طبق فرمول خاص سونی برای نام‌گذاری و مطابق انتظارات و پیش‌بینی‌ها نام‌گذاری شد. یک نسل دیگر هم باید با نام پرآوازه‌ی پلی‌استیشن سر کنیم.

اما نام‌گذاری خود کنسول‌های شرکت سونی با نام “پلی‌استیشن” که اکنون یک برند جهانی است، خود دارای یک کاریزمای قابل توجه است. برگردان پلی‌استیشن به فارسی کلمه‌ی «ایستگاه بازی» را به دست می‌دهد که ترجمه‌ی گویا، درست و مطابقی است. شما در مقابل کنسول سونی توقف می‌کنید و بعد به بازی می‌پردازید. انگار که در یک مکان مشخص برای انجام کاری توقف کرده‌اید. اکنون که قرار است چهارمین نسل را با این برند پشت سر بگذاریم، هیچ دلمان نمی‌خواست که این اسم دچار تغییر شود. کنسول سونی باز هم “PS” شماره دار است و هنوز هم می‌شود ایهام “PS I Love You” را برای آن به کار برد. البته تغییراتی در شمایل لوگوی این کنسول به وجود نیامده است که نیاز به توضیح اضافه ندارد.


“PS4” هم اسم خوبی است و بیش از همه یادآور آن است که اکنون ۴ نسل است با سونی همراه هستیم. این که این کنسول در بازار موفق خواهد شد یا خیر را باید به آینده موکول کنیم و منتظر شنیدن خبرهای بیشتری از این کنسول باشیم که قرار است به همین زودی‌ها عرضه شود ولی هنوز خودش را ندیده‌ایم!

کنسول نسل بعد مایکروسافت که همه دوست داشتند ۷۲۰ نام داشته باشد، نشان داد که مایکروسافت برای نام‌گذاری کنسول‌های خود فرمول و قاعده‌ی خاصی جز سیاست‌های کاری خود در نظر نگرفته است. کنسولی که سومین تجربه‌ی مایکروسافت حساب می‌شود و بعد از اجداد خود هنوز یک جعبه‌ی مجهول باقی مانده.

نام‌گذاری کنسول‌های شرکت مایکروسافت تحت عنوان “Xbox” از معماری گرافیکی این کنسول سرچشمه می‌گیرد. زمانی که خالقان “DirectX” تصمیم گرفتند پا به عرصه‌ی عرضه‌ی کنسول‌های بازی بگذارند تصمیم داشتند آن را “جعبه‌ی دایرکت‌ایکس” یا “DirectX Box” نام‌ نهند. اما با مخالفت و دخالت‌های بخش بازرگانی مایکروسافت، نام اولین کنسول این شرکت “Xbox” شد که همان معنا و مفهوم را داشت؛ اما امروزه مفاهیم دیگری را منتقل می‌کند. نام‌گذاری کنسول بعدی مایکروسافت در راستای پوشش بیشتر و ۳۶۰ درجه‌ای بود که اکنون نمی‌شود محقق شد یا نه. اما “Xbox 360” با چرخش ۳۶۰ درجه‌ی نوار سبز رنگ در موقع بوت کنسول و شکل‌گرفتن لوگوی آن شناخته می‌شود. اکنون می‌دانیم که مایکروسافت نام تجاری “Xbox” را برای همه‌ی محصولات سرگرمی خود ثبت کرده است و احتمال تغییر آن حتی در نسل‌های آتی بسیار ناچیز است.

کنسول نسل بعدی مایکروسافت، بر خلاف پیش‌بینی‌ها و انتظارات بی‌جای بسیاری، ۷۲۰ نام نگرفت اما از نام‌گذاری عددی خیلی هم دور نشد. این کنسول که با اسم “Xbox One” یا “Xbox 1” شناخته می‌شود،‌ اسم خوبی دارد. چرا که این اسم کاملا منعکس کننده‌ی سیاست‌های جدید در پیش‌گرفته شده‌ توسط مایکروسافت برای نسل‌های آتی این شرکت است. این اتفاق که از زمان عرضه‌ی ویندوز ۸ آغاز شده است، برای مایکروسافت یک هدف اساسی به شمار می‌رود. نام‌گذاری کنسول نسل بعد مایکروسافت به اسم «یک» بیش از هر چیز نشانگر این است که «همه چیز در یک جعبه» یافت می‌شود. حدس این مسئله خیلی هم کار دشواری نیست؛ چرا که شعار “All in One” یک شعار نخ‌نما شده‌ی از مدافتاده محسوب می‌شود و سال‌ها است که شرکت‌های خرده‌پا از این شعار برای فروش پکیج‌های ویژه‌ی خود استفاده می‌کنند. انتقاداتی هم که به این اسم وارد آمده است بیشتر بر لفظ “One” تکیه دارند. کنسول نسل بعدی که مثلا ممکن است بازی‌های دست دوم را پشتیبانی نکند؛ کاملا همراستا با “One” که در اسمش هست عمل می‌کند و همه چیز را یک بار می‌شود تجربه کرد! یک شعار ضد مایکروسافتی هم می‌گوید: “I Have 99 Problems and My Name is One” که یعنی «من ۹۹ تا مشکل دارم و اسمم ۱ـه». در کنار آن‌ها، چیزهای دیگری به ذهن نگارنده خطور کرده است. اول این که خیلی وقت نیست که شرکت گوشی‌های همراه “HTC” از گوشی هوشمند خود با نام “One” رونمایی و آن را به بازار عرضه کرده است. هدف اچ‌تی‌سی از نام‌گذاری “HTC One” با هدف مایکروسافت متفاوت است. اما اسم‌ها شبیه هم هستند. شاید “One” اچ‌تی‌سی یعنی این که این گوشی دیگر «بهترین گوشی ممکن» و به قول معروف «نامبروان» است. همچنین ایکس‌باکس وان این‌گونه مخفف می‌شود: “X1” که مخفف خوبی است اما تا دلتان بخواهد در دنیای تکنولوژی “X1” می‌شناسیم. از مدل گوشی نوکیا و سونی ایکسپریا گرفته تا فلش مموری و پرینترهای لیزری!

“Xbox One” هم اسم خوب و مناسبی برای تحقق اهداف مایکروسافت با کنسول نسل بعدش است. این اسم هم شیک و با مصما است و هم اصالت خود را حفظ کرده است. اما کلمه‌ی “One” که در انتهای ترکیب سازنده‌ی این اسم آمده است، کمی تکراری و دست دوم به نظر می‌رسد.

موفقیت هر یک از این کنسول‌های نسل بعدی به مقدار قابل توجهی به اسم آن‌ها بستگی دارد. اساسا اهمیت نام گذاری یک محصول، مخصوصا یک کنسول که قرار است چندین و چند سال عمر کند بسیار زیاد است.

دیدگاه
۱۰۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

104 Replies to “اسمولوژی کنسول‌های نسل بعد”

 1. mohammad-sr گفت:

  با سلام -ممنون از نوشتتون اما به نظر من نام xbox باید به غیر از عدد یک می شد چون یک به نشانه اولین است

  ۰ ۰
  1. V E R G I L گفت:

   خوب مشکل همین جاست دیگه . اینا که نگفتن XBOX1
   گفتن Xbox One . که این موضوع شماره یک بودن رو بر طرف کنن .

   ۰ ۰
  2. ama-pc360 گفت:

   چرا از این زاویه نگاه نمیکنی که یک به معنای بهترین است؟

   ۰ ۰
 2. بهترین کار ممکن و سونی کرد (ps4) از این بهتر نمیشد ایکاش مایکروسافت هم همین کارو میکرد کلا خود واژه xbox کلمه زیبا و دهن پرکنیه حالا شما تصور کن یک ۷۲۰ هم کنارش میومد دیگه چی میشد بنظر من ۷۲۰ از وان بهتر بود چون یجورایی آدم با وان یاد نسل قبل و کنسول دوست داشتنی ps1 می افته،هر چند شاید نظر من اینه و من اینجور فکر میکنم.ولی از حق نگذریم بهترین لوگویی که تا حالا در تمام کنسول ها دیدم همین لوگوی x سبز رنگ جعبه مجهوله از طراحیه ساده و خوش فرمی بهره میبره.

  ۰ ۰
  1. mohammad-sr گفت:

   اما بهترین لوگو مال سونی ا بود وقتی صداش در میاومد وای چه حالی میشدیم اون زمونها

   ۰ ۰
  2. بله سونیه نسل قبل کلا جداست،من منظورم ps1 و ps2 نبود منظورم ps3 نسبت به ۳۶۰ بود که بنظر من ۳۶۰ بهتر روی لوگوش کار کرده بود(میخواستم بگم بهترین لوگویی که در نسل هفتم دیدم وگرنه هیچ لوگویی به لوگو نارنجی ps1 نمیرسه. :X

   ۰ ۰
  3. emma گفت:

   اتفاقا Xbox 720 خیلی اسم نامناسب و ناملموس و مضخرفیه! چون Xbox 360 یعنی یه چرخش ۳۶۰ درجه نسبت به کنسول تقریبا ناموفق Xbox. حالا اگه اسم کنسول رو می گذاشتن Xbox 720 یعنی دوباره برگشتن به جایگاه اولیشون یعنی Xbox.
   از طرفی اصلا معنی نمی ده ما همچین کاری بکنیم : ۳۶۰ * ۲ = ۷۲۰ /:)
   به نظرم اگه اسم کنسول رو می کذاشتن Xbox infinity خیلی بهتر بود. خیلی شیک و مجلسیه اسمش ۸)

   ۰ ۰
  4. اتفاقا خوب هم معنی میده شما اگه کمی دقت کنی میبینی حافظه جانبی و گرافیک هم به همین منوال ارتقا داده میشن یعنی اگه ۱۲۸ بود بعد ۱۲۸ تا رفت بالا شد ۲۵۶ بعد ۲۵۶ چی شد،شد ۵۱۲،۵۱۲ چی شد شد ۱۰۲۴ و … حالا xbox چرا نباید اینکار و بکنه چون شما میگی اینطوری نا ملموس و فلانه؟؟آره
   حالا اگه بازم میگی نظر من(که میگم ۷۲۰ بود بهتره)مظخرفه بحثی با شما نیست. =;

   ۰ ۰
  5. emma گفت:

   /:) :-| :roll:
   یعنی چون حافظه و گرافیک، عدد هاشون دو برابر میشه ، اسم کنسول هم باید از X360 تبدیل بشه به X720 ؟ /:) خیلی غیر منطقیه
   اصلا چرا باید اسمش میشد X720 ؟ چه معنی خاصی ( معنی واقعی، نه اونیکه شما نوشتی ! ) داره ؟ هدف از گذاشتن این اسم چی بود ؟ ۳۶۰*۲ ؟ همین ؟
   من منظورم این نبود که نظر شما مزخرفه، منظورم اینکه ایده اش مزخرفه :arrow:
   جنگ که نداریم، داریم بحث می کنیم !

   ۰ ۰
  6. Very Big Daddy گفت:

   چرخش ۳۶۰ درجه که برمیگرده سر جای اولش! :| :D

   ۰ ۰
  7. Fun. گفت:

   چرخش ۳۶۰ درجه یعنی تحول بنیادی !!!

   ۰ ۰
  8. Very Big Daddy گفت:

   ولی به جان تو برمیگرده سرجاش! :D من که معمولا میگم ۱۸۰! ;) :D

   ۰ ۰
  9. Marlon Brando گفت:

   دقیقا میشه مثل حرف قلعه نویی زمانی که بعد جام ملت های آسیا از تیم ملی کنارش گذاشته‌اند
   “اگه پنالتی خطیبی گل شده بود،شرایط من ۳۶۰ درجه فرق کرده بود” :lol: :lol: :lol:
   ——————————-
   Sony make.believe

   ۰ ۰
  10. MAMMAD-13 گفت:

   پس باید xbox اسمشو میذاشت xbox 180 :roll: :roll:

   ۰ ۰
 3. corvo47 گفت:

  قضیه xbox infinity چیه؟مایکروسافت تو چند تا دعوت نامه این نام رو به کار برده.

  ۰ ۰
 4. Nate drake گفت:

  بسیار عالی! سپاس از مدیر مهربان به خاطر زحماتش :X
  خوب بین این نامگذاری ها برای من ایستگاه بازی یعنی زندگی :X کنسول های پلی استیشن برای من مثل برادر بودن و باهاشون روزگاری رو سپری کردم… اینکه به مدت ٢۵ سال دسته ای تو دستات باشه که لوگوی سونی روش حک شده باشه مسلما به این شرکت و کنسول و بازی هاش وابسته میشی :sad: دورعین حال شماره گذاری استگاه بازی نشان دهنده ی این موضوعه که به ریشه ها وفاداره… گذشته رو فراموش نکرده (البته گذشته با شکوه رو کسی نمیتونه فراموش کنه :X ) و از همه مهمتر اینه که هدف و آیندش أز همین الان براش مشخص و تضمینه… من سونی و ایستگاه بازی رو با دنیا عوض نمیکنم :X

  واما در مورد نینتندو که خوب به هر حال حق آب و گل داره و ما بهش احترام میذاریم… اما من یه خورده با نام گذاریش مشکل دارم چون کنسول بازی نیازی نداره تا اسمش ایهام داشته باشه!هر چند الان وضعیت نینتندو بحرانیه… اما یقین دارم که مثل گذشته با انحصاری های نابش به اوج میرسه و رقابت فقط بین سونی و نینتندو باقی میمونه :X

  در مورد جعبه ی مجهول هم چیز خاصی ندارم بگم جز اینکه دیگه کم مونده منم اسم بچمو بذارم ١ تا همه چی تکمیل شه :D

  —————————————–
  Sony make.believe
  اختاپوس

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   تاریخ عرضه PS1 = 1995
   سال کنونی : ۲۰۱۳
   قدمت کنسول سونی : ۱۸ سال
   بعد دقیقا چجوری ۲۵ سال شما دسته سونی دستته :O :O :O

   ۰ ۰
  2. Fun. گفت:

   lol
   ایشان یحتمل بتا تستر پی اس اول بوده

   ۰ ۰
  3. شب‌هاش هم حساب کرده :))

   ۰ ۰
  4. Nate drake گفت:

   :| از شما بعیده… یعنی مدیر یه سایت هستی :-|

   ۰ ۰
  5. اساسا خوبیش همینه!

   ۰ ۰
  6. Mithrandir گفت:

   @ زعفرانی
   جدیدا ساختمان پزشکان زیاد می بینی؟ از تیکه کلام نیما افشار استفاده زیاد می کنی جدیدا! :دی

   ۰ ۰
  7. Nil Dόvses گفت:

   مدیر آدمه، رباط نیس! احساسات داره :D
   صرفا جهت اطلاع

   ۰ ۰
  8. Nate drake گفت:

   خوب محمدرضا جان گفتم که نینتندو حق آب و گل داره و من بهش احترام میذارم! أوایل دوران کودکی رو با نینتندو گذروندم و خوب زیاد از اون دوران خاطره ندارم ولی بعد از اون فکر میکنم سال ٧٣ بود که ایستگاه ١ رو تهیه کردم و یه جورایی دوران گیمیم از اون موقع شروع شد :X واسه همین کلهم دوران گیمی با نینتندو رو به همون حساب سونی واریز کردم :D

   ————————————–
   Sony make.believe
   اختاپوس

   ۰ ۰
  9. Nate drake گفت:

   البته سگا و میکرو هم بودن که از أونا دیگه هیچی یادم نیست جز همون هواپیما که سوخت تموم میکرد و باید بنزین میزدیم :X

   ۰ ۰
  10. itachi گفت:

   عزیزم میکرو همون کنسول نینتندوه

   ۰ ۰
  11. محسن گفت:

   شما احیانا چند سالتونه؟ :| :| :|

   ۰ ۰
  12. Very Big Daddy گفت:

   فکر کنم ۳۰ساله بودن!

   ۰ ۰
 5. CrazyRanger گفت:

  فقطُ فقط قدرتِ یه کنسول تو جذبِ بازی خوراس که لوگوی اون کنسول رُ پر معنیُ پر حس می کنه..!
  هر چی اون کنسول کاری کنه که تو بیشتر باهاش خاطره داشته باشی، لوگوی اون برات پر معنی ترُ پر مفهوم تره…

  ۰ ۰
 6. battlefield 4 گفت:

  پلی‌استیشن از همه بهتره چون به معنای کامل یعنی برای بازی و بدرد گیمر های واقعی میخوره

  xbox one هم کنسول خوبیه ولی داره از سبک کنسول بودن خارج میشه در حالی که ps4 یه کنسول خارق العاده برای بازی کردن و در بازی ها از xbox one بهتره

  ۰ ۰
  1. V E R G I L گفت:

   چقدر جالب . به نظر میاد هر دوتاشو داریو با هر کدوم کم کم ۲ ماه مشغول بودی !
   خوش به حالت .

   ۰ ۰
 7. ama-pc360 گفت:

  نام گذاری همه ی کنسول خوب بود و هر کدوم با توجه به هدف و اهداف خودشون نم مناسبی انتخاب کردن. از طرفی نام ایکس باکس وان رو که گفتید ……قبول دارم وان اسم کلیشه ای و تکراری هست اما ترکیب ایکس باکس و وان بسیار جذاب هست.به علاوه این که شعار مایکرو سافت هم همین رو میرسونه…..البته بهتر بود به جای ایراد گرفتن به اینکه شعار مایکرو تکاری هست این نکته رو هم یاداور میشدید که تا الان خیلی ها از این شعار استفاده کردن ولی کسی نتونستی اون رو به معنای واقعی محقق کنه…..و مایکرو نشون میده که میتونه واقعا اولین شرکتی باشه که این شعار رو عملی میکنه..یعنی نامبر وان.
  ———————————–
  با تشکر از سعید زعفرانی عزیز

  ۰ ۰
 8. V E R G I L گفت:

  این اسم اینفینیت (بی نهایت) هم خوب بود . درسته یکم تین ایجری بود اما ابهت خودش رو هم داشت .

  ۰ ۰
 9. I AM ALONE گفت:

  بابت مطلب ممنون.
  من اولش که فهمیدم اسم Xbox بعدی One هست گفتم شاید منظورشون از One یکپارچه شدن سیستمه.یا این که منظورشون تک و منحصر به فرد بودنه کنسوله.
  ولی وقتی کنفرانس رو دانلود کردم اصلا انتظار اینو نداشتم که مایکروسافت قبل از رونمایی از شعار All in One استفاده کنه و اسم کنسول رو به اون دلیل One بذاره.
  اگه از اصطلاح یکپارچه شدن استفاده میکردن(با توجه به وجود کینکت ۲ ضروری و همچنین قابلیت های آنلاین فراوان و سیستم اسمارت گلس که در واقع همه چی بهم وصل شده)بهتر میشد.
  =======
  مثلا میگفتن :
  Everything Is Connected – Connection Is Power
  بعد ما مسخرش می کردیم و می گفتیم شعار واچ داگز رو دزدیده :D

  ۰ ۰
 10. mohammad.m گفت:

  خدایی این htc به اندازه کافی این one رو خز کرده بود بدتر از اینه که One X هم داره :-| به نظر من همون ۷۲۰خوب بود

  ۰ ۰
  1. mohammad.m گفت:

   حالا که فکر می کنم ۷۲۰اسم بدتریه همون infinity خوب بود البته one هم اسم زیاد بدی نیست

   ۰ ۰
  2. Nil Dόvses گفت:

   آقا به htc One توهین نکن که کلی پولامو جمع دارم میکنم بخرمش! :D
   نمیخوام بحث موبایلو بکشم وسط، ولی یه سر و گردن از هرچی موبایل تو بازاره بالاتره.
   مدلای پایین ترش هم خوبن… مث x و x+

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   آورین!بالاخره یه فن HTC مثل خودم تو این سایت دیدم! :D :D

   ۰ ۰
  4. princeofpersia گفت:

   البته بعد گوشی های سلطان سامسونگ و اپل منظورته دیگه؟ ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  5. Nil Dόvses گفت:

   نه، دقیقا منظورم سر تر از همونا بود!
   مدلای دیگه ی htc رو نمیگما… فقط one خالیش. البته اپل خب اندرویدی نیست، ولی به نظر من از اون هم بهتره!(کلا اندروید رو به ios ترجیح میدم)

   ۰ ۰
  6. princeofpersia گفت:

   شانس آوردی علی (end of ps) نیست , وگرنه یه بحثی باهات را مینداخت راجع به سالاری سامسونگ و بدردنخور بودن این مدل از HTC و ایضا کل برند HTC :D
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  7. Nil Dόvses گفت:

   هه آناناس :P :D
   سامسونگ بره بدنشون درست کنه. البته بخوایم منطقی باشیم سامسونگ از نظر نرم افزاری بازده کمی بهتر از htc one داشته توی تست ها، ولی وان یه حس خاص و کلاسی بهت میده وقتی میگیریش دستت که سامسونگ با بدنه پلاستیکیش طی ۱۰۰ سال هم نمیتونه بهت بده. سیستم صوتی Beats هم جای بحث نمیذاره و اولترا پیکسل های وان هم که یه انقلابیه واسه خودش!
   درکل خوشحال میشم با ایشون یا شما بحث کنم، اطلاعات خوبی هم تو زمینه موبایل دارم، اما پای خرید که میفته هر نظری ارزشمنده. اگه شد با هم بحث میکنیم، اما اینجا جاش نیست…

   ۰ ۰
  8. The End Of Ps گفت:

   چی شد ؟!! پولاتو جمع کردی htc one بخری ؟ :| از بقیه سرتره loll ! رو چه حسابی اونوقت ؟ :| میخوای لینک gsm رو بهت بدم یه نگاه بندازی ؟ خواستی بخری یه خنک کننده هم لطفا براش بخر :D میدونی تا حالا چقدر فروخته ؟ lol هستا … بهترین گوشی های بازار الان منطقی : ۱. S4 و ۲. xperiaZ البته علاقه ی خودم اول Z . حالا شما دوست داری بخری بحثش جداست ولی اینکه بهتره اونم یه سرو گردن …. =;

   ۰ ۰
  9. xneon 360 گفت:

   علی البته یه نکته رو بگم که دلیل نمیشه چون one نتوسته NFS :MW رو اجرا کنه یعنی از بقیه پایین تره،اتفاقا تو همون مقاله در خیلی از موارد از سامی و سونی بالاتر بوده،در اصل بگم که فناوری های سخت افزاری اچ تی اسی از اون دو بالاتره،چون بسیاری از مواردی که استفاده کرد نویت تر هستند مثل استفاده از نسل جدید دوربین ها،استفاده ازاسپیکر های با کیفیت تر و صفحه نمایش پنل جدید ولی در زمینه کلی سامی راندمان بالاتر یداری ولی با چه قیمتی ؟ با قیمت بدنه پلاستیکی !! باز اکسپریا زد رو که دستم گرفتم حس شیشه بهم منتقل شد و راضی بودم ولی وان بدنه بهتر و طراحی اروگومیک تر یداره،من خودم الان گوشی های اپل ۴ اس و سونی اکسپریا پی دارم ولی به جرات میتونم بگم هیچ شرکتی محصولاتش اندازه اپل اون حس خاص و ناب بودن رو نداره،با اینکه کلی از امکاناتش محدوده،سونی هم با زد کار خودشا خوب معرفی کرد ،توی اون مساله اجرا نکردن بازی این به سخت افزار بر نمیگرده عزیزم،اون مساله مربوط به ناهمخانی نرم افزاری سیستم و نوع تراشه استفاده شده است که با یک افزونه درست میشه اون مساله نرم افزار یوگرنه بنچ مارک های وان خیلی خوبه

   ۰ ۰
  10. The End Of Ps گفت:

   من اصلا به سخت افزار کاری ندارم ! چه فایده داره سخت افزارش رو کاغذ قوی باشه ولی یه بازی رو که S3 داداش من اجرا میکنه اجرا نکنه ! تازه از اون بدتر اون کارتون HD رو که دیدی درست اجرا نکرد و ریپ زد ! من الان ۱۰۰ کلیپ FULLHD تو گوشیم دارم به راحتی تمام همرو به سرعت لود میکنه و راحت تر از اون اجرا میکنه اونم با پسوندهای مختلف . تازه دوربین هم که میگی که سونی براش زده در واقع لنز دوربین های همشونو سونی براشون میزنه . S4 هم پلاستیک پشتش برا خیلی ها مهم نیست . همین HTC ONE تو آزمایش ها از همه ی گوشی ها سریع تر و شدیدتر داغ میکنه به طوری که دست دیگه میسوزه !! ولی S4 خیلی کمتر و بعدش Z . تازه اصلا از نظر نرم افزاری که مقایسش نکنم خیلی بهتره مخصوصا با S4 که نابود میشه دیگه … کیفیتش تصویرش هم S4 به راحتی میخورتش اصلا ! کلا غیر صدای خروجی بلندش برتری خاصی نسبت به اون دو نمیبینم ازش .

   ۰ ۰
  11. xneon 360 گفت:

   علی حس میکنم بحثمون بد آف تاپیکه ولی بخوام سر بسته بگم اس ۴ یک پله بعد از وان و زد عرضه شده وباید با هونامی سونی و یک گوشی جیدد از اچ تی سی مقایسه بشه ،در کل اگه علاقه مند بودی اطلاعاتم راجب موبایل خوبه،یه بحث دوستانه یجایی میزنیم ،

   ۰ ۰
  12. Nil Dόvses گفت:

   خوب شد گفتم بحثو موبایلیش نکنید ها… :D
   @ The End Of Ps
   عرض کنم فروش کم که اوته… مگه چند وقته اومده که بخواد زیاد بفروشه؟ از نظر دوربین و بدنه و اسپیکر و سخت افزار و شیکی و… سرتره!
   زد هم جزو گزینه هام بود، ولی خب سونی اریکسون داشتم(x8)الانم یه xperia p داریم، از هیچ کدومش خوشم نمیاد!(البته از p کاملا سلیقه ای خوشم نمیاد وگرنه خوبه) در کل زد رو باید بیشتر بررسی کنم اما صفحه ۵اینچم زیادی بزرگه! دیگه از اونور بوم افتاده!
   قضیه داغ کردن هم هرچند ناخوشاینده اما نشون از سالم بودن دستگاهه و گرماشم به خاطر بدنه فلزیه. بله منم گوشی پلاستیکی بزنم مقاوم گرما میشه و از درون نابود میشه(قضیه انهدام های سامسونگ)بعد جنس بدنه خیلی مهمه. گوشیو میگیری دستت قشنگ حسی که بت میده متفاوته!
   قضیه بازی و فیلم رو هم در جریان نیستم که میگی اجرا نمیکنه… چیه داستان؟ ولی میدونم سری x یه مشکل جزئی داشت که با آپدیتی که براش اومد حل شد.
   @xneon
   کلا باهات موافقم، حرف خاصی ندارم. کیفیت محصولات اپل کاملا درسته ولی بخش بزرگیش به خاطر اپل بودنشه نه خوب بودنش! ینی دوتا خودکارو در نظر بگیر، یکی بیک باشه، اون یکی هم بیک باشه ولی آرم اپل داشته باشه! خود به خود احساس بهتری نسبت بهش میکنی. :D ولی خب به نظرم آینده دست اندرویده و اپل با یکسری سیاستای نا بجاش عقب میمونه…

   ۰ ۰
  13. The End Of Ps گفت:

   واقعا آف تاپیکه :D ولی همینو بگم :
   روزبه : حالا بعدا میگم … خیالت راحت در بحث گوشی کم خواهی آورد :D
   Nil Dόvses@ : اینچ۵ بزرگه ؟ HTC ONE هم خب ۴.۷ هست . خیلی فرقی نداره ! اون قضیه گرما هم خب Z هم شیشست پشتش ولی گرماش خیلی کمتره از HTC ONE هست . حالا اینطور که از کامنتت برداشت کردم سلیقه ای داری میگی و خیلی در جریان کامل نیستی یه جا دیگه غیر اینجا توضیح میدم راجب پخش کلیپ FULL HD و بازی و … تا در جریان باشی تا شاید نظرت عوض شد ! چون به راحتی میتونم با دلیل بگم ولی اینجا جاش نیست :D

   ۰ ۰
  14. Nil Dόvses گفت:

   ok
   بحثشو راه میندازم بعدا تا از اطلاعات همدیگه با خبر بشیم… ;)

   ۰ ۰
 11. لوگوی Xbox One چفد زشته حیف لوگوی ۳۶۰ نبود :|
  PS هم که فقط بلده عدد رو عوض کنه !!!!!
  اگه PC یه لوگو بزنه جفتشون رو حریفه :D

  ۰ ۰
  1. V E R G I L گفت:

   دوست عزیز فقط رنگ بندیش تغییر کرده ها !!
   اتازه فقط جای رنگا یکم تغییر کرده !!!

   ۰ ۰
 12. Fun. گفت:

  the ultimate all-in-one home entertainment system
  نامیست بس برازنده ، فرض کن یکی بیاد خونت بگه این اسمش چیه بعد باد بندازی توی گلوت بگی ایکس باکس واااااان ، به به :X
  ps هم همینطور پیش بره میشه مثل فیفا و ساکر و …. بهتره نسل بعد یه فکری بکنه مثل Vita !!

  ۰ ۰
  1. ama-pc360 گفت:

   درسته وان اسم خیلی خفنی هست ولی همونطور که گفتم مهم اینکه با ایکس باکس همراه باشه….مثلا ازت میپرسن گوشیت چیه میگی وان میگن کنسولت چیه میگی وان میگن…………
   به هر حال از این ایرادات هم داره……
   ————————————-
   Ps10 :lol:

   ۰ ۰
 13. mefistofles گفت:

  ممنون از مطلب موشکافانه نویسنده که موضوع نابی رو برای مقاله اش انتخاب کرده بود. در انتخاب اسم هم فکر میکنم سونی از مایکروسافت و نینتندو موفق تر عمل کرده و خاطره سه نسل رو با این اسم زنده نگاه داشته

  ۰ ۰
 14. Dark hunter گفت:

  آخر مقاله خیلی جالب بود =D
  این I love you تو اسم PS کجاشه من متن رو ۲ بار خوندم ولی متوجه نشدم ؟
  ماکروسافت می تونست همون Xbox infinity رو بذاره که زیبا تر بود و میشد گفت معنی جعبه ای که بی نهایت کار می کنه رو بده .
  از اسم کنسول Wii U خیلی خوشم میاد
  PS هم یک اسم با معنی و از نظر زیبایی خوب هستش
  PS vita هم اسم زیبایی هستش توی نام گذاری ها
  نامگذاری جعبه های $M هم مخصوصا X360 خوب بودند تا به حال فقط X1 می تونست بهتر باشه .

  ۰ ۰
  1. HTD_no1 گفت:

   p.s همون “پی‌ نوشت” خودمون تو فاریسه. یعنی‌ چیزی که آخر نامه، متن و … می‌نویسند، جمله i love u هم میخوان ته نامه، متن و … بنویسن معمولاً قبلش ps میذارند حالا ps اینجا میشه play station برداشت کرد که میشه ایهامش.
   p.s.: فیلم داریم به این اسم
   p.s.2: یاد اون قسمت how i met بخیر :))

   ۰ ۰
  2. Fun. گفت:

   این لایک لامصب کجاس ؟ :evil:
   آقا فک کنم یه فیلم هم رفته بود رو یوتیوب به اونم ربط داشت یارو ps3 رو از جعبه در آورد و باقی ماجرا :mrgreen: :-/

   ۰ ۰
  3. Play گفت:

   @htd_no1
   دقیقا ، این جمله ps I love u رو که دیدم فورا ذهنم رفت به همون قسمت کذایی how i met اما بعدش دوزاریم افتاد! به نکته خیلی مهمی اشاره کردی ایول! :lol:

   ۰ ۰
 15. Ardalan گفت:

  اسم wiiu از همه جالب تر بود . اورین اورین . . . =D

  ۰ ۰
 16. sephiroth گفت:

  ممنون بابت مطلبتون.
  حالا امیدوارم مایکروسافت سیاستی رو که در پیش گرفته و فلسفه ی وجودی این نامگذاری که هدف قرار داده رو بتونه بهش عمل کنه.چون در غیر این صورت هر چند وقت یه بار هرکی اسمش رو بشنوه یادش میاد مایکروسافت چی فکر میکرد چی شد..یعنی امیدوارم در حد شعار نباشه و واقعا بتونه به وعده هاش عمل کنه

  ۰ ۰
 17. soroush گفت:

  اگر سه تا wii u داشته باشید میشه امبولانس :D wii u wiiu wii u

  ۰ ۰
 18. The End Of Ps گفت:

  PS که مشخصه روند اسم گذاریش و بهترین کار هم ادامه همین روند بود
  WII U اسم خوبی بود و باید بازم به کنسولش زمان داد
  XBOX 720 بدترین اسم ممکنی بود که میشد xbox بعدی بذارند که نذاشتند ولی xbox one هم درسته که منظور خاصی داشتند ولی حساب تکراری بودن و میلیون ها گیمر هم باید میکردند که از این داستانا خبر ندارند . xbox infinity شاید میتونست بهترین اسم باشه

  ۰ ۰
 19. Ali Hybrid گفت:

  پی اس ک همینجوری داره میره جلو … ۱ ، ۲ ، ۳ ، ۴ و . . . . :D
  ایکس باکس هم ک اسماش جالبه ! از اسم ایکس باکس وان خیلی خوشم میاد ، نمیدونم چرا !! :)

  ۰ ۰
 20. شعیب گفت:

  XBOX NEXT یا ایکس باکس فیوچر هم قشنگ بود.البته بامسما ترین XBOX EMERICAN هست.بیل گیتس بهم زنگ زد گفت چی بذارم؟ گفتمXBOX WORLD .ولی بازم کار خودشو کرد

  ۰ ۰
  1. Paul گفت:

   american.. !

   ۰ ۰
 21. NSR گفت:

  سونی که به روال کارش ادامه داد و ۴ نا گذارد !
  ماکرو ONE گذاشت !
  وی یو هم که خزه :|
  __________________
  سعید خواهشا یه نگاهی به خبرایی که همممییینن اللاانن انداختم بنداز :((
  __________________
  SONY make . believe

  ۰ ۰
 22. ایستکاه بازی جالب ترین اسمی هست که آدم رو
  واسه خرید یک کنسول سوق میده.
  باتشکر

  PS4 is SUN.

  ۰ ۰
 23. Nil Dόvses گفت:

  در مورد نام گذاری ps که بحثی نیس، خیلی شیک و مجلسی مث قبل یه شماره به نام خودش اضافه کرد. ریسک نکرد و البته نیازی هم نبود بکنه.
  Wii U هم همونجور که گفتی ترکیب جالبی رو به وجود آورده، اما خوب از اونجایی که دستگاه ژاپنیه شاید معنی ای ایهامی چیزی هم داشته باشه که ما بی خبریم… شایدم نه و همون اسم انگلیسی باشه.
  اما برسیم به این وان بدبخت که گیمر جماعت تو این چند وقت معرفیش، هرچی دلشون خواسته بهش گفتن!!(سعید شمام ریز تیکتو میندازیا، فک نکن ما نمیفهمیم:دی I have 99 problems and my name is One )
  اول روی صحبتم با کسایی که میگن باید ۷۲۰ میبون(هرچند قبل از نام گذاریم میگفتم عمرا اسمو نمیذارن ۷۲۰، هیچکس گوش نمیداد!) آقا شما که میگی باید ۳۶۰*۲ = ۷۲۰ فکر نسل بعدم کردین؟ اینجوری باشه کار به هزار و دو هزار میکشه… پس خواهشا این فرضیه مسخره رو بیخیال شید!!
  در ضمن one هم متعلق به شرکت و برند خاصی نیست که اگه کسی خواست اسم چیزیو بذاره وان تقلید باشه! اصن من دلم میخواد اسم بچمو بذارم وان! مشکلیه؟! :D منظور از وان هم همون تکمیل بودن دستگاهه که به حق هم هست… X1 هم مخفف شیکیه به نظر من.
  درکل هر سه شرکت اسمای خوبی انتخاب کردن… اما خب این اسما میان و میرن، ولی از حق نگذریم اسمی که میمونه Pc ـه!!

  ۰ ۰
 24. avion گفت:

  به نظرم نامگذاری Wii U اشتباه بود چون خیلی ها فکر میکنن که یه نسخه ی جدید از Wii هست نه یه کنسول نسل بعد.بهتر بود اسمش رو Wii 2 میزاشتن که اتفاقا معنی بهتری هم داره,هم وی نسخه دوم هم ما دوتا.
  در مورد اکس باکس ۳۶۰ هم یکی از دلایل نامگذاریش به خاطر این بود که به لحاظ شماره گذاری با PS 3 هم خوانی داشته باشه.اکس باکس تری سیکستی .
  تو اینترنت به اکس باکس وان ,XBONE هم میگن که معنیش رو خودتون میدونید.البته به خاطر سیاست های مایکرو بهش Xbox mONEy هم میگن.

  ۰ ۰
 25. Marlon Brando گفت:

  فقط نام گذاری سونی رو عشق است :X
  PS1 :X
  PS2 :X
  PS3 :X
  PS4 :X
  —————————-
  Sony make.believe

  ۰ ۰
  1. princeofpersia گفت:

   پانویس ۱
   پانویس۲
   پانویس۳
   پانویس۴
   دیگه؟ :wink: :P
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. پرچم دار۱
   پرچم دار۲
   پرچم دار۳
   پرچم دار۴
   گرفتی.

   PS4 is SUN.

   ۰ ۰
  3. Nil Dόvses گفت:

   اسپم ۱
   اسپم ۲

   بسه.

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   هه هه هوسک واقعا …

   ۰ ۰
 26. MilAd.gH گفت:

  ممنون.
  من قبل از این که پی سی بخرم خیلی وقت پیش play station1 داشتم.خیلی خاطره باهاش دارم. :X کلا اسم های سونی خیلی شیک و مجلسی هست. :X
  ایکس باکس هم اسماش خوبه ولی اگه این فاینتی بود بهتر میشد.پر ابهت تره ;;)

  ۰ ۰
 27. AmEEr گفت:

  اسم که زیاد باس من اهمیت نداره ولی باز one بهتر از اینفینیت یا ۷۲۰ ه به نظرم.
  ps هم که اسمه جدیدش چیزه خاصی نداره و هر نسل هم داره همینطوری یه عدد میره روش.فقط خوبیش اینه که خوب تو دهن میچرخه :D ps4
  ولی از همه بدتر اسمه wii هستش :/

  ۰ ۰
 28. amir.gtm گفت:

  جالب بود
  به مطلب خوبی پرداختین
  اسم کنسولا فکر نمیکنم اونقدرا توی فروش یا بازاریابی تاثیر بذاره البته مهمه و واقعا اهمیت داره ولی عامل اصلی فروش ویژگی هایی هست که اون کنسول میتونه به شما ارائه بده که اینا رو هم باید تا E3 صبر کرد و برنامه کاملشون رو بررسی کرد

  ۰ ۰
 29. BEST GAME گفت:

  اسم xbox مورد داره :-|
  ریخت کنسولش مورد داره :-|
  ریخت دستش مورد داره :-|
  شعارش که نگو اصل مورد داره(All In One) :-|
  بابا خوشتون نمیاد دلیل نمیشه که همه چیزو به سخره بگیرید تازه نشستن دارن میگن این اسم خوبه اون اسم بده :O
  از فردا به قیافه و ریخت بیل گیتس و اون اسمی که انتخاب کرده واس شرکتش گیر میدن :O :-|

  ۰ ۰
 30. general amin گفت:

  سونی که بهترین نامها را قرار داده و خدا را شکر به فکر تغییر هم نبوده :X
  وی یو هم که به نظرم اسم بدی نمی آید !
  جعبه ی مجهول هم که از ریشه مشکل دارد کاری به اعداد بعد و قبل و وسطش ندارم ….
  ————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 31. ****Ice Boy**** گفت:

  ولی خدایی عجب چیز قشنگی پشت اسم wii u نهفته است..
  در مورد جعبه مجهول هم باید بگم اسم وان فوق العاده اسم تکراریه بهتر بود همون ۷۲۰ میذاشتن !!

  ۰ ۰
 32. crash گفت:

  سونی یه شبه سونی نشده که.
  بخاطر سیاست های عامه پسند وشیکش بوده که به اینجا رسیده و الان در بیشتر زمینه های سرگرمی بخصوص گیم حرف اول و اخر رو می زنه و اساسا(بقول دکتر نیما) چشم انداز و اهداف نسل جدید رو تعیین میکنه

  ۰ ۰
 33. xneon 360 گفت:

  اینکه جلوی هر چیزی که عدد بندازی و هی اونا افزایش بدی کار بسیار بد و چیپیه،مثلا فیفا ۱۴ و چندین سال بعد فیفا ۲۵ !! از یه جهات هایی خوبه وسابقه رو نشون میده ولی مایکروسافت و نیتندو با نام هاشون به دنبال خودنمای یو سابقه نشون دادن نبودن،پدر همه این ها یجورای ینیتندو هست ولی هرگز قد رقیب ژاپنیش ادعایی نکرد !! سونی یک بار به نیتندو تیکه میندازه و یک بار به مایکروسافت !! ولی مبحث این مقاله اسامی بود !! به نظرم شیک ترین اسمی که میشه برای ک واحد یکپارچه قدرتمند همه کاره گذاشت وان هست ،در میان همه گوشی هایی که این چند ساله عرضه شد نام وان HTC بسیار دهن پر کن و یونیک بود،حالا یکسری از افراد بنا به دلبستگی هایی که به برند های متفاوت دارند هر اسمی که جلوی وان باشه رو دوست ندارند،مصداق حرفم در میان دوستان هم موجوده و نمیشه این جماعت رو هیچ گونه راضی نگه داشت،در کل وان اسم زیبا و قشنکی است که کلی تعبیر هم داره !!
  One Love…
  One XBOX…
  All in One…
  Xbox One…
  My # One…
  و در آخر مرسی مایکروسافت :X

  ۰ ۰
  1. crash گفت:

   تو خیلی بامزه ای،من همیشه کامنت هات رو میخونم و شنگول میشم

   ۰ ۰
  2. Fun. گفت:

   من هر وقت کامنتات و اون کاز رو می بینم عدد ۱۳ نا خود آگاه میاد تو ذهنم :)

   ۰ ۰
  3. crash گفت:

   تو که کلا ار نام کاربریت معلومه چی هستی

   ۰ ۰
  4. princeofpersia گفت:

   همونطور که خودت از نام کارربری و کامنت هات معلومه چی هستی!! ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  5. Fun. گفت:

   :roll:

   ۰ ۰
  6. The End Of Ps گفت:

   اگه کاره چیپیه پس چطور اپل ایفوهاشو همین کارو میکنه خوبه ؟ :P
   PS ازش همین انتظارو میره و احتیاجی به تغییر شماره ها نداره اصلا . دلیلش هم اینه که از همون اولین کنسولش کاره خودشو کرد و اگرم ادامه ی شماره گذاری هاش هم قطع کنه همه ازش انتقاد میکنن چون همینطوری دوست دارند باشه (مختصر مفید و پایدار)

   ۰ ۰
  7. xneon 360 گفت:

   علی اپل هم یجورایی یه اس یا یه چیزی بعدش میندازه در کل نام گذار های اپل رو هم اصلا دوست ندارم،مثلا یعنی چی ۳ جی اس ،۴،۴ اس،۵ . و به زودی :D
   ولی خب حالا چون شما دوست داری ما هم میگیم باشه خوبه :D
   ولی عددی نباشه باحال تر
   مثلا
   Play Infinit !!
   Play Fusion!!
   Play Hard !!! :D

   ۰ ۰
  8. روزبه جانی همونجوری که dmc :dmc شد و سیاست های ژاپنی رو نداشت منظورم عدد هست ( الان من از شرکت خودم نینجاتئوری ایراد گرفتم نه از dmc ) این عدد انچنان امیدی و کیفیتی رو می ده که نگو نپرس

   ۰ ۰
  9. Fun. گفت:

   الله اکبر ، اسم جدید روی کیفیت هم اثر داره ؟ :-|

   ۰ ۰
  10. آرویــن گفت:

   روزبه جان حسن هم دارد …
   مثلا آن که لازم نیست وقت خود را صرف انتخاب اسم بعدیشان بکنند … دی:
   _______________
   آروین از pc $
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  11. sand man گفت:

   مثلا سامسونگ :|
   فک کنم تا Galaxy S 50 همینجوری عدد بزاره
   بد نیستا ولی واقعا خزه :/

   ۰ ۰
 34. آرویــن گفت:

  به نظر بنده و به دور از تعصب سونی بهترین نام را انتخاب کرده …
  به راستی جعبه X هم شد اسم کنسول …؟
  _______________
  آروین از pc $
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   والا ایستگاه بازی هم خیلی برتری نامیخاصی نداره،به نظرم قشنگرتین اسامی برای کنسول ها اسامی هستند که تعبیرهای خاصی دارند و نمیشه در جمله ههای عمومی بکارشون برد ،در کل بگذریم

   ۰ ۰
 35. amir norbakhsh گفت:

  مایکروسافت بانام گذاری ایکس باکس براخودش مشکل درست کرده

  ۰ ۰
  1. BEST GAME گفت:

   هیییی :roll: :roll:
   دوباره از اول کی حوصله داره توضیح بده :-|

   ۰ ۰
 36. slayer گفت:

  ممنون مطلب زیبایی بود

  ۰ ۰
 37. silver گفت:

  با اسم ایکس باکس کاری ندارم ولی چه خاطره ها و نوستالژی ها که با PS1 و PS2 نداشتم!
  خاطراتی که هیچ وقت تکرار نمیشه. :((
  یادش به خیر…

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   اسم پلی‌استیشن رو یه تریلی نمیتونه بکشه :X
   —————————
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 38. eagles گفت:

  به نظرم اسم کنسول باید یه چیزی باشه که گیمر پسند باشه.نیازی هم نیست خیلی با معنی و ریشه دار باشه.باید یه چیز هیجان انگیز باشه
  ولی اسم کنسول فقط امپراتور و بس
  _________________
  حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 39. saeed mirabi گفت:

  خوب یکی بخواهد سابقه خودش را در دنیای گیم چک کند !
  با کنسول سونی به راحتی می تواند سابقه خودش را محاسبه کند !
  کنسول های نینتدو هم اسامیش خوب بوده

  ۰ ۰
 40. Parsa13 گفت:

  خب … من که تصمیم خودم رو گرفتم بعد امتحانا وى یو میگیرم !
  ایشالله بعدش هم ps4 … ایکس باکس هم نخودى :D

  ۰ ۰
 41. علیرضا گفت:

  اقا سعید همیشه کارت درسته امیدوارم از شما بیشتر مطلب ببینم. :*

  ۰ ۰