بررسی تصاویر و تیزر عنوان The Evil Within

توسط Rzht در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ۱۶:۵۲

بررسی بر عنوان The Evil Within

در ابتدا باید ذکر شود که مطالب نوشته شده همگی محدود به اطلاعات تصاویر و تیزر منتشر شده از بازی است. تلاش شده آنچه که واقعیت است و آنچه که حدس و گمان است به درستی بیان شده باشد. این تنها یک بررسی است.

تیم سازنده ی بازی سابقه ای درخشان در گذشته خود دارد:

البته که جلودار این پروژه فرد مشهور و تحسین شده یا همان پدر ریدنت اویل استاد شینجی میکامی قرار دارد. شخصی که سابقه ی تهیه کنندگی و کارگردانی عناوین ترسناک و شوتر مختلفی را دارد و هر کسی می تواند آنها را تحسین کند. قطعا برجسته برترین بازی های کارگردانی شده توسط او Resident Evil 1 ( و همچنین بازسازی آن در سال ۲۰۰۲)، Dino Crisis، Resident Evil 4 و Vanquish بوده است. اما جدا از استاد میکامی افراد با استعداد دیگری وجود دارند. استدیو «تنگو گیم وِرکز» یک استدیو تازه تاسیس است و این اولین بازی آن است. افراد بسیار با تجربه و کهنه کاری در این استدیو حضور دارند که تعدادی از آنها در گذشته بازی های ترسناک کپکام را ساخته اند. افراد متعددی که سابقه ی ساخت قدیمی ترین بازی های کپکام (از رزیدنت اویل اورجینال تا رزیدنت اویل ۴ و همچنین دیگر عناونی ترسناک کپکام مانند Haunting Ground و Dino Crisis) را دارند در پروژه وجود دارند. همچنین افرادی در ساخت بازی مشارکت می کنند که از استدیوهای Platinum Games و Grasshopper Manufacture هستند (و استاد میکامی در ساخت دو بازی Shadows of the Damned و Vanquish با آنها همکاری کرده است.) و سابقه این افراد باز هم به بازی های ترسناک کپکام و یا دیگر بازی مثل Rule of Rose بر میگردد. همچنین افرادی هستند که در گذشته عضو Team Silent (تیم مسئول ساخت نسخه ۱ تا ۴ سایلنت هیل که در سال ۲۰۰۴ منحل شد) بوده اند که ساخت Silent Hill 3 را در کارنامه خود دارند.

تیم طراحی که پشت این بازی قرار دارد از افراد زیادی تشکیل شده که قسمتی از آنها به مدتی طولانی در ساخت Resident Evil شرکت داشته اند، این خیلی هیجان انگیز است است که شما فکر کنید افرادی از بهترین بازی سازهای ترسناک گذشته آن هم از نوع ژاپنی اش به یکدیگر ملحق شده اند و قصد ساخت یک بازی ترسناک ناب را برای مخاطبان مدرن دارند.

در مورد تیم سازنده کافی است، اما از تصاویر و تیزری که منتشر شد چه چیزی می توان بیرون کشید:

تصاویری که ما از بازی The Evil Within در اختیار داریم محدود هستند که در ابتدا وب سایت IGN آن را منتشر کرد و بعد از مدتی آنها را از دسترس خارج کرد. مجموعه این تصاویر شامل اسکرین شات ها و ایده های هنری هستند، مواردی وجود دارد که شما با توجه کردن به آنها می توانید چیزهایی را بفهمید.

تعدادی ایده های هنری (Concept art) وجود دارند که تقریبا می توان گفت که از گیم پلی بازی یا همان in-game هستند.

این تصویر یک اثر و جلوه قوی را نشان می دهد که به نظر میاید در یک کارخانه اتفاق بیافتد، مکانی که شخصیت اصلی بازی (Sebastian) با یک موجود «کله صندوقی» رو در رو شده است، موجودی که به دلیل طراحی اش افرادی نقش آن را شبیه به موجود «کله هرمی» در سایلنت هیل می دانند، اما این امکان وجود دارد که این موجود از موجودات عادی بازی “قوی تر” باشد مانند Dr. Salvador در رزیدنت اویل ۴ و یا شبیه به Executioner در رزیدنت اویل ۵. در تیزری که از بازی به نمایش در آمد نشان داده شد که موجود “کله صندوقی” درش باز می شود و از آن شاخک های زیادی به بیرون پرتاب میشوند و تمام محیط را فرا میگیرند. این ایده در ابتدا ما را به یاد یکی از ایده ای شبیه در بازی رزیدنت اویل ۴ می اندازد و شاید هم در گذشته نخست ایده ای ابتدایی برای رزیدنت ایول ۴ بوده است.

احتمالا نسخه های متنوعی از موجودات “کله صندوقی” در بازی وجود داشته باشد.

… اما برای چند ثانیه به نظر می رسد که این موجودات شکست ناپذیر نباشند، نقطه ضعف آن برای شکست چه می تواند باشد؟ به نظر می رسد که آن شاخک هایی که به بیرون از صندوق پرتاب می شوند را بتوان نابود کرد و نقطه ضعف همان شاخک های متحرک هستند. احتمالا سپاستین این کار را با اسلحه ی Shotgun که بر پشتش آویزان کرده است انجام دهد (و فرض میشود که آیتم هایی که سپاستین حمل می کند همگی جایی بر روی بدنش جاسازی شوند). همچنین سپاستین فانوسی بر دستش گرفته است که تا حدودی احمقانه به نظر میرسد که در محیط تقریبا روشنی مانند کارخانه آن را به دست گرفت! به نظر می آید که سپاستین توانایی این را ندارد که همرمان از فانوس و اسلحه استفاده کند و همانطور که میبینیم در تمام تصاویری که منتشر شده سپاستین هیچگونه منبع نوری برای روشنایی ندارد به جزء این صحنه که فانوس را در دست گرفته است. در واقع در دیگر تصاویر ما مشاهده می کنیم که تاریکی محیط بر روی سپاستین تاثیر زیادی گذاشته است و اگر نوری طبیعی در محیط وجود نداشته باشد دیدن سپاستین کار سختی است. چیزی که میتوان گفت این است که تا بحال چنین نورپردازی و تاریکی در بازی های شوتر سوم شخص دیده نشده است.

بر گردیم به سراغ “کله صندوقی”، او همچنین میتواند مانند “کله هرمی” از سایلنت هیل حضوری مهم و شکست ناپذیر در بازی داشته باشد. در تیزر ما یک مرد وسواس را میبینیم که در حال کار کردن با سیم خاردار است و همین لحظات است که “کله صندوقی” خودش را نشان می دهد. مردی که می توان آن را موقتا «وصله زن» نامید شاید همان “کله صندوقی” و یا حداقل یکی از آن ها باشد.

ما در تیرز یبینیم که فرد “وصله زن” به طرز آرام و عجیبی با سیم خاردار مشغول است و انگشت خودش را زخمی می کند و قطره ای خون بر روی تصویر زنی می ریزد و عکس آغشته به خون می شود. یکی دیگر از نماد هایی که در هنگام این عمل می توان دید، حضور دختری که چهار دست دارد و از مخرنی از خون به بیرون می آید و کمی بعد از آن میبینیم که کله صندوقی منفجر می شود و شاخک هایش به بیرون پرتاب می شوند.

ممکن است که فرد «وصله زن» همان «کله صندوقی» باشد، چونکه کله صندوقی تنها موجودی است که در طراحی اش از سیم خار دار استفاده شده و علاوه بر آن لباسی (پیش بند ایمنی) که بر تن دارد که این پیش بند را معمولا کسانی که با چوب و یا آهن سر و کار دارند می پوشند. چکشی که او بر دست دارد مربوط به موضوع و رفتار های وسواس می شود. قطعا “وصله زن” نقشی وابسته به “کله صندوقی” دارد. همچنین دختر چهار دست احتمال می رود که به “وصله زن” مربوط شود این موضوع را می توان بر اساس تصاویر که او انگشت خود را زخمی می کند و قطره ای خون بر روی عکس میریزد و بعد از دختر چهار دست از مخرن خون بیرون می اید ابراز کرد. ممکن است دختر چهار دست اشاره ای به «Reborn Girl» داشته باشد.

در صحنه بالا دختر چهار دست (و یا همان Reborn Girl) بسیار مشتاق و وحشت آور به نظر می رسد. همانطور که در گذشته گفته شد قهرمان ما سپاستین ظاهرا هیچ گونه منبع نوری را با خود حمل نمی کند و باید به نور هایی محدودی که در محیط وجود دارد تکیه کند! در پشت دختر چهار دست به نظر می اید تعدادی جنازه باشد و انگار که دختر چهار دست قبل از اینکه سپاستین به آنجا برسد بلایی سر آنها آورده باشد. مسلما این مکان شبیه به اتاق جراحی می باشد و به شدت اشاره دارد که محیطی بیمارستانی ( و یا حداقل محیطی با طراحی شبیه به بیمارستان با ابعاد وسیع تری) هم در بازی وجود دارد.

حال نوبت به بررسی تصویر بالا است که احتمالا وقایع ابتدایی بازی را به نمایش می گذارد. ما در این تصویر دو نفر را میبینم که به صحنه ی جرم می رسند و به نظر می آید که چندین پلیس قبل از آنها به آنجا رسیده اند. شخصیت سمت راست قطعا سپاستین است (که همان لباس درون بازی را برتن دارد). این تنها تصویری است که میتوان فهمید که سپاستین عینک دارد. شخصیت سمت چپ را به جرات می توان گفت که همراه سپاستین است و این در مطالب مطبوعاتی ژاپنی ذکر شد و ثابت شد که آنها پلیس هستند. به نظر می رسد که آنها کمی دیر به صحنه جرم رسیده اند و سپاستین ظاهرا در اطراف به دنبال چیزی می گردد و احتمالا نگران از این است که بقیه پلیس ها کجا هستند. همچنین دیگر نکته جالب اینکه آنها به نظر می رسد در مقابل تاسیسات بزرگی قرار دارند و در سمت چپ مجسمه ای وجود دارد که ممکن است اشاره به نوعی معما داشته باشد.

با این وجود به نظر جالب ترین نکته در بازی وجود احتمالی دوربین ثابت (fixed-camera angels) شبیه به بازی های ترسناک کلاسیک در بازی است. تصویر زیر صحنه ای در زاویه ای ثابت است و دارای جلوه بصری “باران” (rain effects) است و البته این تصویر میتواند یک سینماتیک هم باشد.

 

به دقت به تصویر نگاه کنید. دوربین در یک زاویه خاص ثابت شده است، اما زاویه دوربین یک آیتم رو مورد اشاره قرار داده است همان ظرف سفید رنگ که مورد توجه دوربین قرار گرفته است، این درست شبیه به بازی های ترسناک قدیمی است که اهمیت یک آیتم را نشان می داد. این تصویر قطعا شبیه به in-game است و احتمالا زاویه دوربین به آیتم اشاره می کند. به هرحال برای اثبات بهتر اینکه این تصویرin-game است می توان به افرادی که به سقف آویزان شده است اشاره کرد، توجه کنید یکی از آنها عجیب به نظر می رسد که دورترین فاصله را از سپاستین دارد. بدن او پر از میخ های کوبیده شده است، کاملا پوشیده شده و به نظر می رسد که در مقابل دیگر اجساد قرار گرفته است که در هوا معلق هستند. احتمال می رود که برداشتن آیتم (ظرف سفید) مانند بازی های ترسناک کلاسیک باعث اتفاق افتادن عملی خاصی شود و یا اجساد واکنش های مختلفی انجام دهند و برداشتن آیتم فقط در چنین زاویه ای ممکن است. این نوع زاویه ی دوربین کاملا عمدی به نظر می رسد و تمام صحنه و طراحی هایش چنین نظری را به ما القا میکند.

در نگاه اول شاید شما فکر کنید که تصویر بالا یک نمای سینماتیک از یکی از موجودات بازی باشد، اما با کمی دقت متوجه می شوید که او در واقع سپاستین است. او در حالت خاصی قرار دارد که تقریبا با حالتش در کنار ماشین پلیس که در تصویر گذشته دیدید شبیه است. احتمال می رود که او نوعی استقامت بدنی داشته باشد که به تدریج از آن کاسته شود و هنگامی که خسته شد بدنش کمی خم شود و آهسته تر راه برود و مجددا به حالت اول خود برگردد و یا هنگامی که متوجه صدا و چیز دیگری شود به این حالت در آید. همچنین این نشان می دهد که احساس پلیس بودن در گیم پلی بازی وجود دارد و صرفا در سینما تیک ها دیده نمی شود. به علاوه این تصویر هم می تواند نشان دهنده یک تصویر با زاویه دورین ثابت باشد. در حالی که این زاویه می توانید به قصد بکارگیری جلوه ی دراماتیک باشد، می توان تصور کرد که دوربین همراه با سپاستین در طول راهرو به سمت عقب حرکت کند. نکته دیگردر تصویر نبود منبع نور برای سپاستین است.

این تصویر نیز جالب است. اینطور که دیده می شود سپاستین توانایی این را دارد که به طور پنهانی به سمت قصابی که در فاصله ای دور از او در مشغول بریدن گوشت هایش است حرکت کند. یک گرامافون را می توان در تصویردید. مه و غبار جمع شده که در زیر پای قصاب می بینید شاید به این اشاره دارد که او نزدیک به در یک فریز باشد. حیوانات و انسان های زیادی به سقف آویزان شده اند. همچنین یک قلاب در سمت چپ در پشت قصاب وجود دارد که تعدادی کلید را نگه داشته است. همچنین به طرز فریبنده ای یک قوطی بر روی زمین در کنار همان کلید ها افتاده که احتمال زیاد به حرکت در میاید و ایجاد صدا می کند. سپاستین به نظر بدون سلاح می آید که ممکن است اوایل بازی باشد و یا در مقطعی از بازی تجهیزاتش را از دست داده است. این تصویر دارای جلوه بصری «دانه گندمی» (noise effect) است که دلیلش نامشخص است.

این تصویر یکی از ایده های هنری برای مکان بازی است و همانطور که معلوم است نام آن “روستا” است. این تصویر بیشتر شبیه به ایده ی هنری است تا خود بازی. در تصویر محیط و طراحی های آن شبیه به روستای ابتدایی در رزیدنت اویل ۴ است. ما در تصویر خانه های چند طبقه، نردبان، اجساد و روستایی در هم پاشیده را می توانیم مشاهده کنیم. اما چیزی که از همه جالب تراست آنکه خروجی تاریک روستا به جنگلی تاریک که در مقابل سپاستین است ادامه پیدا می کند. همچنین در این تصویر سپاستین یک اسلحه shotgun و یک فانوس را با خود همراه دارد اما به نظر نمی آید از هیچکدام آنها در این صحنه استفاده کرده باشد.

این تصویر هم به نظر میاید که در مکانی مشابه مکان قبل باشد، سپاستین گلوله ای را به دشمنان که بسیار یادآور گانادوها از رزیدنت اویل ۴ هستند شلیک کرده است. دشمنان بازی هر یک سلاح های کشاورزی متفاوتی در دست دارند و یکی از آنها هم دست خالی است. در منظره دوردست مقابل سپاستین ساختمانی بلند وجود دارد که پرتو بزرگی از نور را از خود به بیرون داده است، تقریبا شبیه به چشم مرِدر (Eye of Mordor) است. در واقع این نوع از تصاویر در کارهای اخیر میکامی بسیار رایج است; شباهتی به صحنه ای که شما در بازی Shadows of the Damned ابتدا مجبورید از میان روستا و معدن عبور کنید و بعد می توانید به قصر اصلی دست دست پیدا کنید. همین اتفاق هم در رزیدنت اویل ۴ افتاد، جایی که شما از تعدادی ویرانه و معدن عبور می کردید و همگی برای کسب یک کلید برای ورود به قصر بود. ما نیز در این بازی شاید مجبور باشیم همین کار را انجام دهیم.

بقیه تصاویر دشمنان روستایی نزدیک به سپاستین را در روستا نشان می دهند که چند نکته جالب توجه دارند. اول اینکه آنها به نظر می ایند که نوعی از تولیدات “وصله زن” باشند، همانطور که میبینید در بدن آنها میخ هایی کوبیده شده (که تقریبا انگار با یک چکش بزرگ کوبیده شده اند)، همچنین بعضی از آنها با سیم خاردار پیچیده شده اند. آنها به ظاهر بنا به دلایلی چشمانی درخشان و چهره ای عجیب دارند. پوست آنها نیز به طور مستقل (بدون اتصال به استخوان، مانند کرم) زنده است و اطراف میزبان خود مانند دسته ای از کرم حرکت می کنند و یا اینکه بیشتر پوست آنها از بین رفته و به سختی از طریق ماهیچه ها به یکدگیر متصل هستند و این نکته را می رساند که آنها به طور واقعی زنده نیستند. با همه اینها به نظر میاید که در این صحنه های بازی ما با دسته ی فراوانی از این جانوران رو به رو خواهیم شد ، با ابین حال چنین کاری در این مقطع از بازی کارگردانی شده توسط استاد میکامی نکته غافلگیر کننده ای ندارد. نکته آخر اینکه شلیک به دشمنان به نظر باعث پاشیدن خون زیادی از آنها می شود.

از مطالب مطبوعاتی ژاپنی چه می توان بیرون کشید:

خارج از تیزر و تصاویر، مطالب مطبوعاتی در مورد بازی نیز منتشر شد که اطلاعتی را به ما می دهد. در این مطالب ذکر شده بازی به شدت بر روی ویژگی های مانند تله گذاری (مانند تله هایی که شما برای دشمنانتان بکار بگذارید) و معما تاکیید دارد، و قسمت عمده مطالب در مورد صداگذاری و کارگردانی آن است، و بخصوص ذکر شده است که نوعی قدرت تاریکی در بازی کاربردی و وجود دارد. با این وجود جذاب ترین نکته ذکر کردن “جلوه های نامفهوم” (Distortion Effects) است.

در این مطالب ذکر شده است که چیز های که در محیط هستند مانند دیوار ها، اشیا و در ها و حتی طبیعت بازی بسته به اقدامات بازیکن می تواند قابل تغییر باشد. در ابتدا گمان می رفت که این ایده اشاره به تغییرات محیطی و اشیا مثل انفجار یک تخته سنگ و امثال آن دارد اما آنها به صراحت در مورد چیزی عمیق تر از اینها سخن گفته اند . آنها اظهار کرده اند که “همه ترس های بازی آشکار و در دید نیستند” و “جهان بازی توسط موجودات شرور و ترسناکی تغییر خواهند کرد و در هم شکسته خواهد شد”. این بدان معناست که اشیا خاصی و یا تمام اتاق های بازی با توجه به اقدامات بازیکن تغییر خواهد کرد و ترس از هر گوشه و کنار با شما مواجه می شود و شما را مورد اذیت قرار می هد! اشاره خاصی نشده که چه چیزی در این مواقع شما را می ترساند و یا چه اقداماتی باعث چنین رفتاری از طرف محیط می شود.

این بُعد از بازی کاملا جذاب و از طرفی هم وحشت آور است!

Dedicated to the fans who believes that the survival horror genre is still alive

Thanks

دیدگاه
۶۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

62 Replies to “بررسی تصاویر و تیزر عنوان The Evil Within”

 1. adidas گفت:

  ترس رو میشه تواین بازی حس کرد…..عاشقشم :X

  ۰ ۰
 2. I AM ALONE گفت:

  دست شما درد نکنه.
  وقتی استاد بازی رو میسازه حتی اگه ترسناک هم نشه حداقل مطمئنیم گیم پلی بازی بی نقص خواهد بود.

  ۰ ۰
 3. FERIDEVIL گفت:

  خالق بازی رزیدنت اویل این بار هم میترکونه.
  خیلی به این بازی امید دارم
  انشالله که ترس رو دوباره با بازیها اشتی بده

  ۰ ۰
 4. box3 گفت:

  ممنون خیلی عالی بود :X
  _________________________
  در یکی از عکس ها که قبلا از بازی دیدم در ان عکس Sebastian(یا شخصیتی دیگر)یک دوربین گرفته دستش و به وسیله فلش ان دوربین محیط های تاریک را می بینید یه جورایی شکل فاتال فریم بود واقعا منتظر این شاهکارم یک ترکیبی از بازی های رزیدنت اویل .سایلنت هیل.فاتال فریم و سایرن است

  ۰ ۰
  1. adidas گفت:

   چه قدر ترکیبای زیادی داره… :D ….فوق العادس

   ۰ ۰
 5. GAME STAR گفت:

  تشکر ویژه از رضای عزیز :wink:

  با وجود چنین تیمی و سابقه ی کاری اونها میشود انتظار یک بازی فوق ترسناک رو داشت

  ۰ ۰
 6. EZIO گفت:

  با تشکر از مطلب طولانی با وجود اطلاعات کم از بازی.به نظر من بازی های دیگه این سبک که ترسناک نیستن دیگه و به عقیده خیلی ها سبک ترسناک مرده برای اینه که دست ادم کار بلد نبودن.ولی حالا که استاد خودش دست به کار شده و با یک ip جدید هم اومده میشه امیدوار بود تا بازم بتونیم ترس رو توی بازی ها احساس کنیم.

  ۰ ۰
 7. AxeL گفت:

  اول از همه تشکر میکنم از Project Siren که پس از مدت ها که به سایت سر نمیزدن دوباره با یک مطلب عالی(مثل همیشه) به سایت برگشتن
  ……………………………………………………….
  کاملا از توضیحات و تصاویر میشه دریافت کرد که با یک عنوان بی نظیر در این سبک روبه رو هستیم .وبه احتمال زیاد بتونه دوباره این سبک( survival horror )رو احیا کنه
  ………………………………………………………

  ۰ ۰
 8. Leon S.K گفت:

  به به بعد از مدت ها بالاخره یک مقاله پر و پیمون از رضای عزیز دیدیم! دلمون هم براش تنگ شده بود ! :X
  خوب داستان بازی همونطور که گفته شده در یک تیمارستان اتفاق میفته که اخیرا قتل هایی در اون تیمارستان اتفاق افتاده و قهرمان بازی هم که اسمش سباستین هست به اونجا اعضام میشه تا پرونده رو پیگیری کنه اما طی اتفاقاتی در تیمارستان از هوش میره و وقتی به هوش میاد می بینه که در این جهنم ترسناک گیر کرده.
  از صحبت های شینجی میکامی اونطور که برداشت کردم کاملا بازی سگ سخت (!) در حد رزیدنت اویل ریمیک خواهد بود و لحظات اکشن بازی هم از رزیدنت اویل ۴ گرفته شده، شینجی میکامی به گفته خودش نمیخواد یک اسولت رایفل دست بازیکن بده و بفرستتش تو میدان جنگ ( تیکه به رزیدنت اویل ۶ ) بلکه اسلحه و مهمات در بازی خیلی خیلی محدوده و شما باید مانند تصویر ششم که رضا جان توضیح داد مراحل رو در سکوت کامل و مخفی کاری و ترس پیش ببرید ! راستی گفتم سکوت ! در بازی موسیقی های زیادی نخواهید دید بلکه فقط و فقط جو سنگین و ترسناک بازی حکم فرما خواهد بود ! به گفته شینجی میکامی هم شخصیت اصلی بازی به هیچ وجه آدم ترسویی نیست و همیشه برای مقابله با خطر آماده هست.
  همچنین از گفته های شینجی میکامی هم تونستم بفهمم که با سیستم “ریست فروم لست چک پوینت” کاملا جالبی رو به رو خواهیم بود ! به طوری که اگه سختی بازی بر شما غلبه کرد و دیگه نتونستید ادامه بدید با زدن یک دکمه سباستین اسلحه رو در دهان خودش گذاشته و بوووم ! البته فکر کنم برای وقت هایی که اسلحه تون گلوله نداره نتونید ریست کنید بازی رو که فوق العاده جالب و سخت و نو آورانه خواهد بود !
  در کل یک بازی ابر شاهکار در راهه و قراره که به کپ کام و ویسکرال گیمز و کونامی درس بازی سازی یاد بدهد ! به قول شاهین ضیافتی از بزرگان سبک سوروایول هارور دور هم جمع شدن و قراره که غذایی به شدت شیرین بپزن و که مانند رزیدنت اویل ۴ تا سال ها در زیر زبون بمونه و یکنواخت نشه و با هر بار بازی کردن جنبه جدیدی از بازی رو بشه ! واقعا نمیتونم تا E3 و نمایش این بازی صبر کنم ! نابغه صنعت گیم چه کرده ! تازه قسمت خوشحال کنندش هم اینه که این بازی یک سه گانه هست و حالا حالا ها قراره آدرنالین خونمان تمام روح و بدن را پر کند :X

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   تایید لطفا :roll:

   ۰ ۰
  2. Project Siren گفت:

   ممنون از همه دوستان عزیز…

   بنظرم این بازی فقط یک آهنگساز چیره دست و نابغه مثل استاد آکیرا یامائوکا کم داره…
   اگر میکامی، استاد یامائوکا رو واسه اهنگسازی و صداگذاری بازی انتخاب می کرد بدون شک این اثر جاودانه تر میکنه….
   اما احتمالا وظیفه این کار رو آقای ماسافومی تاکادا بر عهده داره که سابقه بدی هم نداره…

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   رضا جان من رفتم دوباره تریلر رو دیدم و نکته عجیبی رو کشف کردم ! همونطور که گفتی این مرد وصله زن هنگام کار دستش میبره و قطره خونی روی یک قاب عکس که تصویر زن داره می افته ! اگه دقیق نگاه کنی می بینی که اون زن لباس پرستار ها رو پوشیده و داستان بازی هم در تیمارستان اتفاق می افته ! احتمالا اون زن یکی از کارکنان تیمارستان و قربانی حوادث بوده و این مرد وصله زن هم به دنبال انتقامی بخاطر مرگ اون زن هست ! واقعا داستان برام جالب شد ! تازه دقت کنی این مرد کله صندقی در جایی که صندوق تو کله ـش نیست به آیینه نگاه میکنه و می بینیم که تمام سر و صورتش پر شده از تکه شیشه های نسبتا بزرگ که در گوشت و پوستش فرو رفته !
   یادمه یه بار گفتم که تریلر بازی شباهت بسیار زیادی به تیتراژ سری آمریکن هارور استوری داره ! و بعد ها متوجه شدم که بله این تریلر به دستان فوق توانای جناب Kyle Cooper ساخته شده و ایشون تیتراژ سریال هایی مثل “واکینگ دد و آمریکن هارور استوری ” و فیلم هایی مثل “Se7en,Iron Man و ماموریت غیر ممکن” رو کارگردانی کرده ! یادمه یه بار گفتی که استاد میکامی علاقه بسیار زیادی به سریال واکینگ دد داره ! فکر کنم همین علاقه باعث شده که از ایشون بخواد توی پروژه ساخت بازی همکاری کنه ! واقعا که گذاشتن اسم نابغه های صنعت گیم بر روی استدیو تنگو گیم ورکز اغراق نیست !

   ۰ ۰
  4. Project Siren گفت:

   خیلی مشتاقم بدونم که سناریو بازی رو چه کسی نوشته…

   این آقای Cooper رو که گفتی واقعا سابقه ای درخشان داره… تیتراژ بازی های مثل متال گیر ۲.۳ …
   و فیلم هایی مثل Rango و شرلوک هلمز و واکینگ دد…
   واقعا تیزر «شیطان درون» رو هم بسیار عالی کارگردانی کرده و معانی عمیقی درش موج میزنه…

   ۰ ۰
  5. Vahid گفت:

   تا جایی که من اطلاع دارم نویسنده بازی Clive Barker هستش؛ نویسنده ی معروف رمان های ترسناک. خیلی هم طرفدار داره این طور که من بازخورد ها رو دیده بودم.

   ۰ ۰
  6. Project Siren گفت:

   ایشون هم که اینطور نشون میده کار بلد هستش…
   اما امیدوارم نویسنده سناریو ژاپنی باشه…

   ۰ ۰
 9. ****Ice Boy**** گفت:

  به به به به چه شود منتظرشم خفن =D =D

  ۰ ۰
 10. bioevil گفت:

  بازم دم میکامی گرم =D =D =D =D =D

  ۰ ۰
  1. Ebrahim گفت:

   میکامى نه استاد میکامى یا پدر ژانر survival horror

   ۰ ۰
 11. Amir.M گفت:

  اون صحنه ی قصابی رو به هیچ وجه نمی تونم برم .. یه دفعه پات یه جا گیر می کنه …. قصاب روشو بر مگردونه … فنا
  ____________
  خیلی ممنون واقعا مطالب جذابی بودند

  ۰ ۰
 12. Mahdi Lajevardi گفت:

  شدیدا منتظرشم!
  خدا به خواد یه چند وقت شب ها از ترس خوابم نبره!

  ۰ ۰
 13. Sirius گفت:

  با تشکر از شما واقعا خسته نباشی!
  اما بنده باید قید این بازی رو بزنم! اعصاب این جور بازی ها رو ندارم!

  ۰ ۰
 14. Ali Hybrid گفت:

  تنها چیزی ک انتظار میره از این بازی ، اینه ک بیشتر ب عنصر ترس پرداخته بشه تا اکشن اون !

  ۰ ۰
 15. general amin گفت:

  تریلر و تصاویر منتشر شده مرا یاد ترکیبی از خیلی بازی ها می اندازد . سایلنت هیل واضح ترین اون بازیهاست . یک بازی هم حدود ۲ دهه پیش منتشر شد بدجوری تصاویر نزدیک به آن است . متاسفانه اسم آن بازی را به یاد نمی آورم :-?
  در هر حال منتظرم تا تریلری از گیم پلی بازی منتشر شود تا بتوان در موردش صحبت کرد …
  ————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 16. Vahid گفت:

  الان من تنها مشکلی که با بازی دارم اینه که بازم سوژه ی اصلی ترس شده «زامبی». کاش یه فکری به حال این می کردن ولی… مهم نیست بازم همین که «میکامی» (به تنهایی) بخواد یه بازی بسازه واسه من کافیه تا با کله برم سراغش. :D اطلاعاتی هم که ازش منتشر شده واقعاً هیجان انگیز بوده به خصوص گیم پلیش و این که مثل بازی های Survival گیم پلی فقط به تیراندازی و پیشروی ختم نمی شه بلکه نیاز به فکر کردن و درگیری استراتژیک هستش. :arrow:
  از میکامی پرسیدن که به نظر شما بازی کننده ها چه طوری از این بازی استقبال می کنن؟ جواب داده: انتظار دارم که بگن “مدت بسیار طولانی ای است که چنین بازیی دیده نشده.” :arrow:
  در ضمن متشکر از نویسنده به خاطر نوشتن مقاله.

  ۰ ۰
 17. Mithrandir گفت:

  چیزی که از میکامی من هم انتظار نداشتم تو بازیش بذاره سوژه نخنما و تکراری زامبی هستش( که امروزه به کمک عناوینی مانند پلنت ورسس زامبیز و ان بازی اخری سودا۵۱ سوژه کمدی هم شدن) استاد بهتر می دانند البته!
  نکته ی دیگه استفاده از موتور فوق پیشرفته جان کارمک کبیر و دوست داشتنی هستش! امیدوارم خروجی خوبی از این موتور فوق پیچیده بگیرن! دیگه نسل بعدی هم که هست هیچ گونه بهانه ای برای نواقص فنی پذیرفته نمی شود!
  چندین سال هست که سراغ این سبک نرفتم( خیلی سال) این بازی می تونه بازگشتی برای من به این سبک باشه( خب که چی)
  تشکر از رضا سایرن

  ۰ ۰
 18. xneon 360 گفت:

  قطعا ساخته های استاد بسیار جذاب تر و ترسناک تر از ساخته های تجاری هستن !!
  مرسی از نویسنده عزیزم بابت این مطلب فوق العاده

  ۰ ۰
 19. Nate drake گفت:

  به به! رضا سایرن عزیز :X سپاس فراو أن بابت زحمات بی دریغ شما در حوزه ی ترس و خود آزاری :D

  آخ که چه قدر منتظر این شاهکارم :X وقتی باخودم فکر میکنم که چنین اثری امضای استاد میکامی زیرش باشه… دیگه شکی در شاهکار شدنش نخواهم داشت :X

  کلا ۵ عنوان مورد انتظار من به ترتیب زیره:

  ۵- کیلزون سقوط سایه ها

  ۴- متالگیر درد فانتوم

  ٣- شیطان درون :X

  ٢-ماوراء دوروح :X

  ١-آخرین شاهکار :X :X

  حالا که استاد شینجی سبک ترس رو دوباره أحیا کرد… امیدوارم استاد کوجیما هم یه گردگیری از سایلنت هیل بکنه :roll:

  —————————————
  Sony make.believe

  ۰ ۰
  1. crash گفت:

   دلت میاد متال گیر ۴م باشه؟
   نکن برادر نکن،
   از بیگ باس :X :X :X :X بترس

   ۰ ۰
 20. به به… اسم Dino Crisis میاد مگه ادم میتونه نظر نده…؟!
  کلا کپکام بیشتر محبوبیت دوران اوجش رو مدیون شینجی میکامیه… البته استاد های دیگه مثل Shu Takumi یا کامیا بودن ولی مغز و هسته استدیو همین میکامی بود…
  بله، کلا دمش گرم… :D

  ۰ ۰
 21. saeed mirabi گفت:

  بازی اگر از آرمانهای رزیدنت اویلی دور باشد و بیشتر به سمت سایلنت هیلی باشد .
  برای من چندان جالب و مورد پسند نیست .
  یا اینکه تجربه ای جدید باشد ! کلا از این دوتا سبک دور که آن وقت جالب و مورد پسند
  من میشود .
  ( اون شاخک پرتاب کردن منو یاد نمیسیس خدا بیا آمرز می اندازد )
  با تشکر از پروژکت سایرن
  —————————————————————————————————
  Sony make.believe

  ۰ ۰
 22. saeed mirabi گفت:

  البته یک اسم بسیار خوب هم جا افتاده است !
  حالا که همه اسامی بازیها هستند ! این Clock Tower را هم یکجورایی در مقاله
  جایش میدادید ( اشک شوق از انتهای قلب من جاری میشد ) :D
  Haunting Ground ! Clock Tower 3 ! Resident Evil 4 زندگی من با PS2 بودند .
  Rule Of Rose هم با اینکه انحصاری PS2 بود ولی بخاطر تم سایلنت هیلیش
  نمی توانستم ارتباطی باهاش برقرار کنم .
  ( کلا این سبک را من فقط با عناوین کپکام لذت می برم )
  ( با اینکه Haunting Ground هم سبکی نزدیک به سایلنت داشت ولی خوب
  چون آرم کپکام داشت باید بازیش میکردم :D )

  ۰ ۰
 23. Gish2012 گفت:

  اول تشکر از رضای عزیز که دوباره در سایت ظاهر گشت!
  دوم اینکه از استاد اعظم میکامی انتظاری ندارم؛ چون هر موقع از بازی هاش چیزی خواستم بیشتر از اون تحویل داده.
  رزیدنت و سایلنت هیل و سایرن و F.E.A.R و Alone In The Dark و بقیه انداخته بشن تو چرخ گوشت و سپس توسط یه آشپز ماهر(استاد اعظم میکامی) پخته بشه، دستپخت نهایی میشه همین بازی!

  ۰ ۰
  1. Gish2012 گفت:

   البته یه انتظاری دارم.
   بازی غولاخر داشته باشه و غولاخراش هم تا موقع انتشار نمایش داده نشن.

   ۰ ۰
 24. Very Big Daddy گفت:

  با تشکر از رضا سایرن عزیز که پس از مدت ها به سایت برگشتن.

  ۰ ۰
 25. David Beckham گفت:

  یعنی بشدت منتظر این بازیم بشدت،به جد دارم میگم یکی از بهترین بازیها خواهد بود که تجربش میکنم :X

  ۰ ۰
  1. Mithrandir گفت:

   دیوید بکام خداحافظی کرد و شما برگشتید!چه تضاد جالبی! :D

   ۰ ۰
  2. David Beckham گفت:

   نمیدونم چرا ولی من برش میگردونم :) ۲۳افسانه ای منه نمیذارم به همین راحتی بره :D اگر مسی دریبلش نمیزد شاید الان خداحافظی نمیکرد x-(

   ۰ ۰
 26. jack raiden .m گفت:

  من قلبم با باتری کار میکنه.خاحشن از این اکصا نضارین :D

  ۰ ۰
  1. David Beckham گفت:

   خواهشا :| :|
   عکس :| :| :| :| :| :| :O
   نذارین :| :| :| :|

   ۰ ۰
 27. slayer گفت:

  به به چه بازی بشه این

  ۰ ۰
 28. NSR گفت:

  بسیار هم عالی ! فقط چاییدم تو رزیدن اویل که زامبی رو اورد به بازی های رایانه ای :mrgreen:
  ول کن نیستن !
  هر بازی ای شده توش زامبی ! بدترینشون هم farcry 2 بود :|
  اخه چه ربطی داشت :mrgreen:
  _________________
  SONY make . believe
  We Are Coming
  THE LAST OF US IS MORE INFINITE THAN INFINITE …

  ۰ ۰
 29. bioevil گفت:

  ترس حتی از تصاویر هم منتقل می شود

  ۰ ۰
 30. arian گفت:

  موقعه ای که این بازی دست پخت استاد باشه کلمه شاهکار هم براش کمه

  ۰ ۰
 31. crash گفت:

  خیلی عالیه که بازی ساز های کلاسیک دارن تو یه موج جدید بازی می سازن،برای بنده که ذر این حرفه مویی سفید کردم بسی باعث خوشحالی و قوت قلب هستش،
  میکامی عاشق کار خودشه و مطمینم این بازی هم میدرخشه =D

  ۰ ۰
 32. آرویــن گفت:

  با تشکر از نویسنده گرامی …
  امیدوارم در این بازی با شاهکار استاد همراه باشیم …
  دیگر امیدمان از بازی محبوبم ، رزیدنت اویل کم شده است …
  امیدوارم بعد از سالها دوباره حس ترس را در بازی احساس کنم …
  تشکر مجدد !
  _______________
  آروین از pc $
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 33. arian گفت:

  چرا از رزیدنت ناامید شدی ؟؟؟ :|

  ۰ ۰
  1. NSR گفت:

   چون خیلی نمراتش خوبه !
   خیلی طرفداراش راضین !
   خیلی بهترین بازی سال شده !
   خیلی ترسناکه !
   :|

   ۰ ۰
  2. arian گفت:

   :|
   درسته RE6 اونی نشد که ما میخواستیم ولی چرا ناامید ؟

   ۰ ۰
  3. آرویــن گفت:

   :|
   به دلیل آنکه سه عنوان بعد از رزیدنت اویل ۴ اصلا با گروه خونی من و خیلیا جور در نیامد …
   دیگر هر بحثی بوده بر سر این بازی انجام شده و بنده نظراتم را گفتم …
   ____
   امیدوارم که یک عنوان معقول و در حد واندازه رزیدنت اویل ساخته شود …
   و بعد از آن به طور کل با این بازی خدافظی کنند … حداقل برای مدت طولانی …
   _______________
   آروین از pc $
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 34. Mr gamer گفت:

  آقا بابت خبر خسته نباشی
  بالاخره بعد این همه مدت یه بازی ترسناکو تجربه می کنیم…

  ۰ ۰
  1. NSR گفت:

   این خبره ؟؟ :mrgreen:

   ۰ ۰
 35. محسن گفت:

  این بازی بدون هیچ شک و شبهه ای شاهکار میشه مورد انتظارترین بازی من هست :X :X :X

  ۰ ۰
 36. sniper گفت:

  فوقعلادست.بعد از dead space این عنوان میتونه بازی بهتری باشه

  ۰ ۰
 37. kilzone64 گفت:

  فکر کنم شبها بعد از این بازی خوابم نبره

  ۰ ۰
 38. Marlon Brando گفت:

  تریلرها و اطلاعات این بازی تا اینجا شدیدا منو مجذوب خودش کرده
  دستپخت استاد همیشه لذیذ خواهد بود
  —————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 39. soroush گفت:

  هنگام بازی کردن :!: :O :-s :P

  ۰ ۰
 40. raner گفت:

  بهتر از رزیدنت اویل خواهد بود

  ۰ ۰
 41. silver گفت:

  تیمی که استاد میکامی جمع کرده در حد منتخب جهان فوتبال۹۸ قدرت داره! :D
  شما نمیگید با این مطالب یکی رو دیوار خونش روزهای مانده به انتشار رو علامت گذاری میکنه!
  بسیار متشکر…

  ۰ ۰
 42. sobhan گفت:

  با سلامی دیگر خدمت همه شما دوستان عزیز دنیای بازی فقط من میخواستم بگویم که از عکسها و تریلر این بازی بسیار لذت بردم و به شینجی میکامی به عنوان پایه گذار سبک ترس در دنیای بازیهای رایانه ای اعتقاد و علاقه بسیاری دارم فقط دوست داشتم که اگر میشد شرکت کپکام شینجی میکامی و تمام اعضای سازنده عناوین ترسناک در استودیوی تازه تاسیس tango gameworks را جذب میکردند و از او میخواستند که در ساخت نسخه های بعدی سری رزیدنت اویل همکاری کند مطمعنا شینجی میکامی میتوانست رزیدنت اویل را به روزهای اوج خود که طرفداران و با منتقدان میخواستند برساند که همان به قول معروف ترسناک بودن و معما داشتن بسیار زیاد در یک بازی است کاری که دقیقا خود میکامی با ساختن رزیدنت اویلهای یک و دو و سه و چهار به همه اثبات کرد و به همین دلیل لقب پدر سبک ترس را یدک میکشد فقط من چون از آخرین شماره رزیدنت اویل لذت بردم اما متاسفانه بعضی از هواداران و منتقدان آنچنان استقبال نکردند و از زمان انتشار رزیدنت اویل شش تا به الان مداوم در حال کوبیدن خود به این بازی با نقدهای به شدت تند خود هستند نمونه اش هم در همین سایت موجود است اسم نمیبرم فقط امیدوارم که کپکام از اشتباهات خود درس بگیرد و بتواند این فرانچایز زیبا و دوست داشتنی را در نسخه های هفت به بعد به روزهای اوج خود که طرفداران و منتقدان میخواستند برساند که حتما برای فروش بیشتر و محبوبیت بیشتر در بین هواداران مجبور است که این سری را به اصل و ریشه خود برگرداند هر چند که من معتقدم که کسی با بازی هرگز نمیترسد و نسخه های کلاسیک این سری باز هم هرچه ماندگار و خاطره انگیز بودند باز هم الان برای من که سنم بالا رفته ترسناک نیستند فقط امیدوار بودم که کپکام از شینجی میکامی و اعضای گروهش برای ساخت قسمتهای بعدی رزیدنت اویل استفاده کند از این بازی the evil within هم به نظر از عکسهایش بر می آید که عالی باشد و ترسناک و شینجی میکامی کمر همت را بسته تا این سبک را مانند قدیم زنده کند و مسلما موفق هم میشود در انتها میخواستم بگویم که از نمرات کمپینهای رزیدنت اویل شش در این سایت هم رضایت ندارم و دوست داشتم که شینجی میکامی با همکاری خود قسمت بعد رزیدنت اویل را بسازند..
  با تشکر از همه شما دوستان عزیز

  ۰ ۰
 43. sobhan گفت:

  با سلام خدمت شما دوستان عزیز دنیای بازی من فقط میخواستم بگویم که به شینجی میکامی به عنوان پدر سبک ترس علاقه و اعتقاد بسیاری دارم و از این بازی شیطان درون هم خیلی خوشم آمد از عکسهاش و تریلرش مثل اینکه شینجی میکامی کمر همت را بسته تا دوباره ژانر ترس را زنده کند و مسلما میتواند من فقط امیدوارم بودم شرکت کپکام با همکاری میکامی و اعضای گروهش کمک میکردند و سری بعدی رزیدنت اویل را می ساختند من چون خودم از re6 خیلی خوشم آمد و لذت بردم ولی متاسفانه بعضی هواداران و منتقدان استقبال نکردند و مدام از زمان انتشاز بازی تا الان در حال کوبیدن آن هستند نمونه اش هم در این سایت هستند که اسم نمیبرم فقط امیدوار بودم که نسخه بعدی رزیدنت اویل را شینجی میکامی میساخت و دوباره این سری را به اصل و ریشه های اصلی خود که مطابق میل هواداران و منتقدان هست برساند هر چند که من معتقدم که کسی با بازی به هیچ عنوان نمیترسد و در انتها میخواستم بگویم از نمرات کمپینهای رزیدنت اویل شش در این سایت به هیچ عنوان رضایت ندارم…با تشکر از شما دوستان

  ۰ ۰
 44. پارسا گفت:

  کاره شینجی درسته ! هیج ایرادیم نمیشه گرفت بش!
  الکی جو ندید باید دید چی میشه

  ۰ ۰