توسط رضا حاج‌محمدی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ۱۵:۴۶

همان‌طور که بسیاری از شما هم متوجه شده‌اید, بالاخره بعد از هفته‌ها شایعه, عکس‌های لو رفته(!) و حدس و گمان‌های فراوان, اکتیویژن با انتشار تریلری از جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی ندای‌وظیفه به نام Ghosts به طور رسمی رونمایی کرد. البته این تریلر, یک تریلر خشک و خالی نبود, بلکه علاوه‌بر نکاتی که در خود پنهان کرده بود, از تاریخ عرضه‌ی بازی هم خبر می‌داد. در نهایت همان‌طور که در پایان تریلر هم مشخص شد, برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از Ghosts باید تا مراسم رونمایی از کنسول بعدی مایکروسافت صبر کنیم. اما از آنجایی که صبر کردن تا آن زمان برای ما دوستداران این عنوان اول‌شخص‌تیراندازی سخت است. در این مقاله قصد داریم نگاهی دقیق‌تری بیاندازیم به بعضی از مکانیک‌های داستانی و گیم‌پلی که در تریلر تازه منتشر شده, ممکن است از نگاه‌های بسیاری پنهان مانده باشند. پس همراه ما باشید.

“گوست” مرده اما نه از یاد رفته…

در حالی که اکتیویژن و اینفینیتی‌وارد حرف از یک ندای‌وظیفه‌ی تماما جدید, همراه با داستان و کاراکتر‌های تازه می‌زنند. اما ماسک “گوست” و نام بازی ما را بی‌اختیار به یاد “جنگاوری‌نوین ۲” (Modern Warfare 2) و شخصیت “گوست” می‌اندازد. برای کسانی که با این شخصیت آشنا نیستند, باید بگویم که کاراکتر “گوست” یکی از اعضای نقاب‌دار نیرو‌های Task Force 141 بود, که طی عملیاتی برای شناسایی و دستگیری ولادیمیر ماکاروف, آنتاگونیست اصلی “جنگاوری‌نوین ۲” کشته شد. با توجه به این موضوع می‌توان نام Ghosts برای این نسخه از ندای‌وظیفه و همچنین نیرو‌های نقاب‌دار داخل تریلر را نشانه‌هایی دانست از بازگشت شخصیت “گوست”. هرچند که به نظر می‌رسد این تئوری آنقدر‌ها قوی نباشد و احتمال به حقیقت‌ پیوستن آن کم باشد. چون, او در کنار شخصیت دیگری به نام Roach کشته شد و مسلما تریلر می‌بایست در کنار گوست, اشاره‌ای هم به Roach می‌کرد .

اما تئوری قوی‌تری می‌گوید که شاید نقش کاراکتر “گوست” جنگاوری‌نوین ۲ در این نسخه بیشتر به عنوان نمادی از شجاعت و شهادت تلقی شود. نمادی که توسط شخصیت‌های اصلی Ghosts مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تیزری که قبل از رونمایی رسمی بازی منتشر شده بود. اینفینیتی‌وارد از شعاری به این شکل که “ارواح واقعی هستند” استفاده کرد و ما هم اکنون در تریلر رسمی بازی,‌ شاهد گروهی هستیم که از ماسک‌هایی که به شکل دستی رنگ‌آمیزی شده‌اند, استفاده می‌کنند. ماسک‌هایی که شبیه ماسک کاراکتر “گوست” هستند. پس با توجه به این موضوع, ممکن است که شخصیت‌های داخل تریلر از ماسک “گوست” به عنوان نمادی از فداکاری در انجام وظیفه و برقراری عدالت استفاده می‌کنند؟ یا اینکه رابطه‌ی بین “گوست” و آن‌ها خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. تنها گذشت زمان پرده از این مسئله برخواهد داشت.

نیرو‌های دولتی یا نیرو‌های مردمی

بگذارید نگاهی هم به منشا گروه سربازان داخل تریلر بیاندازیم. تریلر Ghosts شامل متنی هم است که در جریان آن روایت می‌شود. متنی که بر روی دلیل استفاده از نقاب‌ها در طول تاریخ توسط سربازان مختلف تمرکز کرده است. این در حالی است که جملات راوی می‌تواند خیلی مهمتر از دلیل استفاده و جنبه‌ی دراماتیک موضوع, معنا داشته باشد. این جملات هم می‌توانند سرنخ‌هایی از گذشته‌ی گروه سربازانی که در تریلر به تصویر کشیده می‌شوند, در خود داشته باشند.

“کسانی هستند که برای مخفی شدن نقاب می‌زنند. و کسانی هم هستند که برای چیزی که به آن اعتقاد دارند, نقاب می‌زنند. برای الهام, برای متحدن شدن, برای نبرد, برای انداختن ترس به دل دشمنان و همچنین امید به دل همراهان‌شان. کسانی هستند که برای محافظت از خود نقاب می‌زنند و کسانی هم هستند که برای محافظت از ما نقاب می‌زنند”

تنها با نگاهی سریع به این جملات می‌توان این احتمال را داد که این سربازان جز تیم ویژه‌ای زیر نظر نیرو‌های جدایی‌طلب هستند, اما تمرکز بر روی کلماتی همچون انتقال امید در میان مردم, محافظت از مردم, دوری از فاش شدن هویت و حفظ وحدت, ما را به سرعت به یاد نیرو‌های مسلح مردمی یا میلیشیا‌ها می‌اندازد. بنابراین با توجه به این مسائل, آیا Ghosts‌ها نیرو‌های ویژه‌ی دولت هستند, یا آ‌ن‌ها مبارزان میلیشیا و نیرو‌های مردمی هستند که در درگیری‌های بازی نقش دارند؟! این در حالی است که قصه‌ی “جنگاوری نوین ۳” در پایان جنگ جهانی سوم به پایان رسید و اگر داستان Ghosts هم در همین برحه به وقوع بپیوندد. داستان می‌تواند حول و حوش ملت‌ها و کشورهایی بگردد که برای رقابت در بازسازی خرابی‌های جنگ به نبردو ستیز روی آورده‌اند.

سلاح‌های امروزی

در همان ثانیه‌های کوتاهی که گروه Ghosts در تریلر به نمایش در می‌آیند. می‌توانیم شاهد سلاح‌های مدرن و امروزی باشیم. سلاح‌هایی که شامل M16A4, Dragunov, AK-class rifle, M14 EBR و M4A1 می‌شوند. استفاده از سلاح‌های این دوران نشان از این دارد که بازی هم در همین برحه‌ی زمانی به وقوع خواهد پیوست. اما در تیزر قبلی منتشر شده از بازی, دیدیم که داستان بازی در آینده به وقوع می‌پیوست, اما به خاطر دلایل نامعلومی, شخصیت‌ها از سلاح‌های امروزی بهره‌ می‌بردند. متاسفانه سرنخ دیگری در این رابطه در تریلر به چشم نمی‌خورد تا تئوری دیگری را مطرح سازد.

نقشی پر رنگی برای سگ‌ها

با نگاهی گذرا به سربازان نمایش داده شده در تریلر, ممکن است تنها متوجه گروهی از سرباز‌های خفنی شده باشید که با اسلحه‌های خود ایستاده‌اند, اما اگر کمی دقتی کنید, شاهد سگی هم خواهید بود. سگ‌ها با مجموعه‌ی ندای‌وظیفه بیگانه نیستند. در حقیقت اولین حضور آن‌ها به “ندای‌وظیفه ۴: جنگاوری نوین” بازمی‌گردد. جایی که سگ‌ها به عنوان یکی از دشمن‌نانتان در بخش تک‌نفره حضور داشتند. این در حالی بود که آن‌ها بعد‌ها در بخش چندنفره و Spec Ops هم حاضر شدند.

شاید وجود یک سگ در تریلر نشان از ادامه‌ی حضور این نوع دشمن در بازی باشد. یا اینکه اینفینتی‌وارد قصد دارد نقش پررنگ‌تری به آن‌ها محول کند. شاید شما بتوانید کنترل کامل سگ‌ها را به عنوان یک همراه در بخش‌هایی از بخش تک‌نفره بدست بگیرید.

———–

نظر شما در مورد این سرنخ‌ها چیست؟ و  اینکه حس و دید‌گاه‌های خود در مورد تریلر را هم بیان کنید.

نویسنده: رضا حاج‌محمدی

برگرفته از سایت IGN

دیدگاه
۷۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

72 Replies to “به دنبال سرنخ در تریلر Call of Duty: Ghosts”

 1. princeofpersia گفت:

  تا ۳۱ اردیبهشت ساعت ۹-۹:۳۰ شب کی میتونه تحمل کنه آخه! :( روزها جقدر کند میگذرن ! :roll:
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  و
  ________________
  SONY make.believe

  ایول به خودم نفر اول ;;) B-) O:-)

  ۱ ۰
 2. Ali Hybrid گفت:

  در مورد گوست فکر میکنم ک تو بازی نخواهد بود چون مرده دیگه ! اگه دوباره حضور داشته باشه غیر طبیعی خواهد بود ! ولی ب نظرم ی ارتباطی بهش داره !!

  ۲ ۱
  1. Amin گفت:

   از اکتی همچی برمیاد

   ۱ ۰
  2. xavi Hernandez گفت:

   فقط باید دید که چه می شود

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   ممکنه به برهه ای قبل از mw2 برگرده…

   ۰ ۰
  4. DEAD MAN گفت:

   آره احتمالش هست چون داستان MW2 ،پنج سال بعد از MW1 هست .

   ۰ ۰
  5. Ali Hybrid گفت:

   این حرفی ک زدی احتمالش خیلی زیاده ! ;)

   ۰ ۰
  6. soorosh_payan گفت:

   من باشما موافقم نظره منم همینه که شاید به گذشته برگرده

   ۱ ۰
 3. soap گفت:

  فقط همین قدر میشه گفت که این بازی یکی از مهم ترین منابع درآمد اکتی هست و ابدا نمیذاره به این مفتیا از دستش بره……هر کاری لازم باشه میکنه تا این بازی همیشه سرپا بمونه… :D :D B-)

  ۰ ۰
 4. victor hogo گفت:

  من خودم احتمال می دم شخصیت کسی غیر گوست مدرن ۲ باشه هر چند که احتمال اینکه خودش باشه هم هست فقط باید تا همایش مایکرو صبرید هر چند که احتمال داره اونجا هم نفهمیم این شخص کی می تونه باشه!
  در مورد اینکه این سربازان مردمی هستند یا دولتی نظری ندارم!
  نقش سگها هم چیز طبیعی هست ولی اینکه ما اون رو کنترل کنیم ( مشابه دد تو رایت) بعید به نظر میرسه!!
  سلاح ها هم که همیشه از لحاظ کیفیت طراحی و صدا گذاری و تنوع جزو نکات مثبت این بازی بودن مخصوصا در بخش انلاین!! ( بهترین ak 47 رو تو تمام بازی های رایانه ای تو مدرن ۲ تجربه کردم )
  با تشکر از نویسنده و تحلیلگر عزیز

  ۰ ۰
  1. The End Of Ps گفت:

   خود گوست MW2 که کشته شد علی . احتمالا گروهشون باشه یا یه چیز دیگه ولی هر چی باشه به نظر میرسه یه COD متفاوت باشه با همون لذت فوق العاده همیشگی :X
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   مرگ خیلی از شخصیتهای بازی ها مثل مرگ های تام و جری می مونه اعتباری بهشون نیست :D

   ۰ ۰
  3. victor hogo گفت:

   مثل وودز تو بلک اپس ۱ که مثلا مرد ولی تو شماره بعدی بودش!

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   این آخه دیگه قشنگ مرد :D سوخت :D

   ۰ ۰
 5. Amir.M گفت:

  فکر میکنم اون شخصی که ماسک رو روی صورتش می ذاره خود گوست نیست و ممکنه دوست یا یکی از هم رزماش باشه که از ماسکش استفاده میکنه :-?

  ۰ ۰
  1. Derpy گفت:

   -.-
   اسم گروه گوسته

   ۰ ۰
 6. mohammad.m گفت:

  بیشتر از کال من منتظر xbox جدیدم.ولی خیلی دلم می خواد بدونم چقدر تغییر کرده بازی :-?

  ۰ ۰
 7. adidas گفت:

  نمیدونم چرا….نگرانم خراب کنه :|

  ۱ ۰
 8. MilAd.gH گفت:

  احتمالش خیلی وجود داره که گاست تو این قسمت باشه ولی بعیدم نیست که یکی دیگه هم باشه…بیشتر از همیشه منتظرش هستم…
  ______________
  عکس آخری که سربازا باهم ایستادن خیلی خفنه :D
  ===============
  میلاد از $PC

  ۰ ۰
 9. Derpy گفت:

  نمردیمو سگ هم شدیم :D
  COD = call of dogs :|

  ۰ ۰
  1. ****Ice Boy**** گفت:

   خیلی باحال اومدی :)) :))

   ۰ ۰
 10. AmEEr گفت:

  اخرین امیدم نسبت به COD …….
  فک نکنم بد از اب دربیاد :-P

  ۰ ۰
 11. Pishro گفت:

  واقعا کاراکتر گوست یکی از بهترین کاراکترایه که تو بازی ها دیدم وقتی که مرد همراه دوستش واقعا ناراحت شدم .چه موسیقی هم پخش میشد :((
  —————————————————–
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 12. Vito گفت:

  این از اون بازی هایی میشه که برای فهمیدن داستان باید بازی رو دو یا سه بار تموم کرد.

  ۰ ۰
 13. mr.zombie گفت:

  به نظرم شاهد شخصیت گوست نخواهیم بود….ولی اونطور که WOODS رو تو شماره قبلیو انفجار نارنجک زنده کردن بعید نیست که گاست رو با یه صورت سوخته ببینیم که باز هم ماسک میزنه…کنترل سگ هم میتونه تنوع خوبی به بازی بده…من که دوست دارم ایدرو…. :wink:
  _______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. marcus payne گفت:

   آخه وودز درست و حسابی معلوم نشد که مرده ولی گوست جلو چشم شخصیت اصلی همراهش تیر خورد و سوخت

   ۰ ۰
  2. 0255 گفت:

   نمی دونم ولی قبلا شایعه شده بود با صورت سوخته بر می گرده :!:

   ۰ ۰
  3. mr.zombie گفت:

   ما هم بعد گوست رو ندیدیم شاید کمک برسه و خاموش بشنو برسه بیمارستانو…بابا داریم راجع به کال او صحبت میکنیما… :mrgreen: :lol:

   ۰ ۰
 14. DEAD MAN گفت:

  خیلی منتظر این بازی مخصوصا الان که میگن تغییرات زیادی کرده .

  ۰ ۰
 15. bioevil گفت:

  کال آو باتغییراتش هر چی باشه خوبه.از تکرار خسته شدم.

  ۰ ۰
 16. GAME STAR گفت:

  و اینجاست که سگ ها بازیگر فیلم هندی خواهند شد

  _________________
  بهروز از انجمن pc$ :-)

  ۰ ۰
  1. Gish2012 گفت:

   هی ها هو هه پوف!
   خیلی بانمک بود :|

   ۰ ۰
 17. Gish2012 گفت:

  با دیدن این تریلر چند احتمال دیگه هم میتونه به ذهن خطور کنه.

  ۱- با توجه به حضور یک گروه به عنوان محور داستان وجه تاکتیکی بازی بیشتر از قبل خواهد شد و بعید نیست این بازی بیشتر یه اکشن تاکتیکی باشه تا تیراندازی محض.

  ۲- انتخاب کلاس تو بازی باشه. به این صورت که هر کدام از افراد گروه مهارت خاصی داشته باشن و بتونید به طور دلخواه انتخاب شون کنید.

  در کل بگم که این سری کم‌کم داره گوست ریکونی میشه.

  ۰ ۰
 18. ARASH SEVEN گفت:

  ممکن نیست خراب کنه. خیلی از گوست خوشم میاد.
  خیلی باحاله یه شخصیت درست کردن که موندیم ببینیم کیه.
  و یادی از قدیمیان زنده یاد mactavish

  ۰ ۰
 19. 0255 گفت:

  بابت ترجمه ممنون
  واقعا منتظرم ببینم موفقیتشون رو!
  سری “Call of Duty ” رو هر کاری کنیم نمی توینم ازش از ته قلب متنفر بشیم چرا؟
  بیشتر از یه نسله که این سری با ما و پلتفرممون همراه و صد در صد شماره ای در این سری بوده که ما عاشق باشیم. پس همه منتظریم تا با یه MW دیگه اول نسلی برگردن!
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 20. crash گفت:

  واقعا حیفه این فرانچایز بزرگ رو خراب کنن.
  واسه این نسل ازموتور قدیمی استفاده میشه یا جدیده؟

  ۰ ۰
  1. 0255 گفت:

   احتمالا همون قدیمیست و شاید توسط یه استدیوی دیگه اصلا ساخته بشه!
   من نمی دونم نسخه ی PC چی میشه؟ صد در صد باید نسل بعدی باشه؟

   ۰ ۰
 21. ****Ice Boy**** گفت:

  خداکنه دیگه موتور زغالیشونو عوض کنن تا تغییری در گرافیک شاهد باشیم

  ۰ ۰
 22. Mahdi Lajevardi گفت:

  کال اف دیوتی بازیه بزرگیه و منم خودم جزو طرفدارشم ولی اونجوری بازیه پیچیده و خفنی نیست به نظر من که بخوایم یه تریلر شو اینجوری موشکافی بکنیم خود سازنده هاشم به احتمال زیاد تمام نکات جدیدرو قبل از عرضه بازی میگن

  ۰ ۰
 23. arian گفت:

  موقعی که اومدن کاپیتان پرایس رو از جنگ جهانی دوم تا حالا زنده نگه داشتن بعید نیس گوست رو هم زنده نگه دارن
  :)

  ۰ ۰
  1. DEAD MAN گفت:

   خوب موقعی که MW1 رو ساختن گفتن این کاپیتان پرایس همون پرایس جنگ جهانی دوم نیست فقط شباهت داره بهش ، فکر نمیکنم با گوست یه چنین کاری کنن چون بازی حدودا با MW ها تو یه دوره زمانی هست اگه بخوان گوست رو برگردونن باید این بار بگن خودش هست .
   ولی در کل از اکتی هیچی بعید نیست .

   ۰ ۰
  2. arian گفت:

   خوب پس چطور اسمش پرایسه ؟؟؟
   شباهت هم باهم دارن
   بازم معلوم نیس این پرایس هنیمه یا نه

   ۰ ۰
  3. mojtaba گفت:

   دوست عزیز این جان پرایس اون جان پرایس نیست
   رابطه ی اینا نوه و پدربزرگیه که وسطیه به خاطر بزرگیه پدرش اسمه رو روی بچش گذاشته
   بچش هم خیلی شبیه پدربزرگش میشه چه ظاهری چه توی جنگ

   ۰ ۰
 24. game59 گفت:

  این بازی که کلا در پی عظمت دادن و گنده نشون دادن دولت و ارتش و سربازای دولتی آمریکاست پس جریان چیه که میخواد از مردم و جنگ های خیابونی و ملت در مقابل دولت! حرف بزنه؟! :-? این چه سوالی بود،حتما منفعتی داره واسشون دیگه :D

  ۰ ۰
 25. general amin گفت:

  هنوز لحظه ی سوختنش جلوی چشمانم است ! مرگ تاثیر گذاری برایش در نظر گرفتند بر خلاف مرگ سوپ که واقعا مثل سوپ پیرمردها آب بود …
  شاید رجوعی تاریخی به این بخش شود …
  ————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. DEAD MAN گفت:

   خدایی خیلی ناراحت کننده بود برای من ، چون از همون اول که دیدمش شخصیت کامپیوتری مورد علاقم شد ولی برخلاف این مرگ Saop اصلا تاثیر گذار نبود .

   ۰ ۰
 26. Masoud76 گفت:

  هیچ حدثی نمیشه زد در مورد این که گوست زندست یا فقط صورتش سوخته یا … بیشتر دوست دارم تا اکتی از MW بکشه بیرون یه داستان جدید داشته باشه تا مرگ گوست همیشه حماسی بمونه توی این سری.اون سیگاز شپرد , شعله های آتیش و ماسک گوست … دیگه چی از یه شوتر اول شخص می خواین ؟

  ۰ ۰
 27. Marlon Brando گفت:

  نیازی به حدس زدن هیچ چیز نیست
  چشم بسته به سازنده‌اش ایمان دارم که شاهکار خواهد شد این بازی
  ————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. DEAD MAN گفت:

   دقیقا باهاتون موافقم .

   ۰ ۰
 28. AxeL گفت:

  لحظه ی کشته شدن Ghost رو تا قبل از MW2 توی هیچ بازیه دیگه ای تجربه نکرده بودم(شایدم بوده ما ندیدیم)
  واقعا تا چند دقیقه در شوک بودم .اون موزیکی که پخش میشد کاملا آدم رو منقلب میکرد.
  …………………………..
  بعیده که مجداد Ghost رو در این بازی ملاقات کنین هرچند که از اکتی هیچی بعید نیست

  ۰ ۰
  1. DEAD MAN گفت:

   بزرگ ترین ضد حالی که توی بازی ها بهم خورده لحظه کشته شدن روچ و گوست بوده برای من واقعا ناراحت کننده بود . :((

   ۰ ۰
 29. DeadSpace گفت:

  پس لینک تریلر بازی کو ؟ :-?

  ۰ ۰
 30. Kol Mikaelson گفت:

  من که سریهای قبلی رو بازی نکردم اما با توجه به اظهار دوستان نظرم اینه این همون گوست

  هست و صورتش هم به این دلیل پوشوندست،چون شاید سوخته باشه :-?

  ۰ ۰
  1. DEAD MAN گفت:

   دوست عزیز تو MW2 هم صورت گوست (گاست :| ) پوشیده بود دقیقا یه همچین ماسکی رو صورتش بود .

   ۰ ۰
  2. mojtaba گفت:

   دقیقا نه عزیزم
   ghost یه اسم کلیه که به معنای شبهه
   و این کلا فرق میکنه ghosts به س آخرش دقت کنید
   دوستانی که کمیک گوست رو خونده باشن میدونن گوست تو بچگیاش توسط برادرش با اینجور ماسک ها وحشت میکرده
   بنابراین این ماسک رو میزده که بقیه هم از دیدنش وحشت کنن

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   یعنی چی یعنی تابحال cod mw بازی نکردی؟!

   ۰ ۰
 31. DR.BANE گفت:

  امید وارم که اکتیویژن بتونه یه نسخه ابرو مند بسازه در مورد گوست.چون گوست حتی از مک تاویش و روچ هم محبوب تره

  ۰ ۰
 32. آرویــن گفت:

  امیدوارم سازندگانش نسخه قابل قبولی را به عمل آورند …
  منتظر اطلاعات بیشتری هستم …
  _____________
  آروین از pc $
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 33. محسن گفت:

  واقعا گوست منو به خودش به جور مجذوب کرد صحنه ای اتش گرفتنش هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه یکی از تلخترین لحظات گیمریم بود :cry: :(( :(( :(( :((

  ۰ ۰
 34. RANDYORTON گفت:

  از محبوب ترین شخصیت های دوران گیمریم هست این گوست :-P :sad:

  ۰ ۰
 35. amir norbakhsh گفت:

  من دانش کردم زیادچیزی ازش نفهمیدم

  ۰ ۰
 36. silver گفت:

  هرچی باشه عالیه!
  دم اینفینیتی وارد گرم!
  منتظرم!

  ۰ ۰
 37. alix360 گفت:

  بابا دم اکتیویپن گرم!زود به زود بازی میده بیرون! ۸-O

  ۰ ۰
 38. E Z I O گفت:

  پس تریلر رو کجا گزاشتی؟؟؟

  ۰ ۰
 39. Gunner گفت:

  آقا به تاریخ خودمون کی میاد؟؟؟؟

  ۰ ۰
 40. MR.DANTE گفت:

  سری ندای وظیفه به معنای واقعی یکی از مظلوم ترین بازی های کامپیوتری سال های اخیره!انصافا حد اقل یه بار باید بهترین بازی سال میشد که در عین ناباوری کرایسیس۱شد!!!!!و چون تو ایت سال هل به طور مداوم منتشر میشه کسی به اون توجهی نمیکنه.کافیه یک سال فقط یک سال این بازی منتشر نشه تا عواقب اونو ببینیم

  ۰ ۰
 41. MR.DANTE گفت:

  لینک دانلود تریلر کجاست پس؟

  ۰ ۰
 42. reza گفت:

  شایدم این نسخه بر می گرده به قبل از MW2 مثله assassins creed IV که قبل از Assassins 3 اتفاق می افته. :-? ۸)

  ۰ ۰
 43. mojtaba گفت:

  دوستان
  با اجازه ی بزرگان یه نکاتی رو بگم
  اولا به احتمال زیاد ستوان سایمن گوست توی این بازی هیچ نقشی نخواهد داشت
  ثانیا باز هم به احتمال زیاد سایمون زنده است و شاید در نسخه های بعدی شاهدش باشیم حالا چرا
  ۱)تیر به کتف راست وی اصابت کرد نه به سرش
  ۲)بنزین فقط روچ رو پوشوند و ممکنه سایمون فقط از ناحیه هایی آسیب دیده باشه
  ۳)تیمی که در ابتدای بازی اونا رو ساپورت میکردن هیچوقت دیده نشدن و در نتیجه ممکنه بعد از رفتن شپرد به کمکش اومده باشن
  البته بازم میگم همش احتماله ولی زیاد
  منبع :برادران خونی (Blood Brothers)

  ۰ ۰
 44. keyvan گفت:

  دیگه این کال او دیوتی هم ما رو دیونه کرد بسه دیگه چقدر پول اخه !!!

  ۰ ۰