به لوس سانتوس خوش امدید; پیش نمایش GTA V

توسط محمد حسین کریمی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ۱۳:۵۲

این پیش نمایش شامل اطلاعات بسیار مهمی از بازی خواهد بود و یک پیش نمایش معمولی از اطلاعات گذشته بازی نیست بلکه جمله به جمله اطلاعات جدید را عرضه می کند. پس توصیه ما این است که این مقاله را کامل بخوانید تا با سلطان بازی های دنیای باز اشنا شوید.

در اوایل این هفته سه تریلر جداگانه از عنوان GTA V توسط راکستار منتشر شد. سه شخصیت اصلی بازی
Michael,Trevor و Franklin در هر یک از این تریلر ها به صورت جداگانه معرفی شدند. سایت ها و مجلات مختلف این عنوان را بررسی کردند و هر یک نگاهی کلی بر بازی داشتند. هر چه در ادامه می خوانید ترجمه ای از سایت ها و مجلات معروف بازی های رایانه ای است و به طور کلی یک مقاله ترجمه شده است پس شاید بهتر باشد بگوییم پیش نمایش ترجمه شده از GTA V!

لوس سانتوس و شهرستان بلین:

بزرگ ترین بازی دنیای باز (GTA V) دارای فرهنگ ها و محیط های جغرافیایی مختلفی می باشد. همه دنیای بازی(نقشه) از همان اول بازی باز است و نیازی به رد کردن مرحله نیست, بازیکن می تواند از همان اول تمامی مناطق بازی را کشف کند و لذت ببرد. بازدید کنندگان به این کلان شهر(Los Santos) با شهری بسیار غنی تر و بهتر از «سان اندریس» مواجه خواهند شد, بازیکن در حومه شهرستان بلین یا لوس سانتون شاهد بسیاری از چیز ها که شگفتی ساز هستند رو به رو خواهند شد برای مثال ممکن است هنرمندان مشهور سینمایی را ببینید یا در شهر های مختلف بازی با رئسای گوناگون در شرکت ها, مردمی که مهمانی گرفته اند, حزب های مختلف مردمی, گنگستر ها و گروه های خلافکار خشن, حتی مسابقه دوچرخه سواری و کوهنوردان و سایر ساکنان رنگارنگ با فرهنگ های گوناگون رو به رو شوید که واقعا طالب هوش مصنوعی عالی می باشد.  شما می توانید به گوشه گوشه نقشه بازی پا بگذارید و تمامی راه ها را بپیمایید از نوکه کوه های مختلف گرفته تا خیابان ها لوس انجلاس و عمیق ترین اوقیانوس ها!

      “هلی کوپتر ها بر نوک اسمان خراش های بلند لوس سانتوس در گرمای ظهر می نشینند. در زمانی که

           یک مرد می ایستد کنار بدنه یک هلی کوپتر بر روی بیابان های وسیع. در افق دریا قابل مشاهده

                تا ان جا که چشم کار می کند جزئیات زیاد و چشم اندازه های سردرگم است.”

این شهرستان بلین است یک مکان افسانه ای در غرب شهر لوس سانتوس, یک مکان ساختی و تعیین شده از لوس انجلس و شهر کالفرنیا. ما همیشه گفته ایم که GTA V به سوی هر چه بزرگ تر شدن پیش می رود– ظاهرا نقشه و وسعت بازی به اندازه و تناسب Red Dead Redemtion, GTA V و San Andreas عظیم تر شده است– اما هنوز شما را با مقیاس به این بزرگی و گستردگی اماده نکرده اند, این فقط یک تکه کوچک از brushland است. برای اولین بار در سری شما ازاد خواهید بود که از همان ابتدای بازی به کشف تمام محیط بازی بپردازید.

Michael, Franklin و Trevor:
در GTA V سه شخصیت قابل بازی وجود دارد. Michael, Franklin و Trevor ممکن است در نقاط گوناگونی از شهر زندگی کنند و هر کدام مشکلات, استایل و نحوه زندگی, نگرش, هدف و خواسته خودشان را داشته باشند اما همه ان ها می دانند چطور با یکدگیر کار کنند, هر کدام ویژگی خود را دارند و به وسیله ان ماموریت را به پایان می رسانند. نوشته پایین قسمتی از پیش نمایش Destructoid با نام Grand Theft Auto V: Everything is Bigger and Better است که مشاهده می کنید:
“این مهم است که یاداور شویم هنگام تعویض شخصیت گیمپلی نمی ایستد و لودینگ را نمی بینم و خیلی سریع شخصیت بازی تعویض می شود, شما خیلی سریع وارد جسم شخصیت دیگر می شوید حتی اگر هنگام رانندگی او باشد. همه شخصیت های بازی زندگی مختص به خودشان, دوستان ویژه خودشان, دشمنان, همکاران و سرگرمی خودشان را دارند و هیچ اشتراکی بینشان وجود ندارد, هنگامی که بازیکن دو شخصیت دیگر را کنترل نمی کند ان ها در شهر زندگی خودشان را دارند. وقتی شما درون یک ماموریت نباشید می توانید هر کدام از کارکتر ها را که بخواهید انتخاب کنید و یا کل بازی را بر روی یک کارکتر تمرکز کنید. این به شما بستگی دارد, اما اگر بخواهید تجربه ای عالی از بازی را داشته باشید باید با هر سه کارکتر بازی کنید تا به عمق بازی بروید چون یک سری چیز ها مخصوص کارکتر های دیگر است.
هر شخصیت چشم انداز خود از زندگی را دارد. این خیلی جالب است که شما به عنوان Trevor یک راکت را شلیک می کنید و سپس به عنوان شخصیت Michael برخورد راکت را می بینید!! شما حتما می خواهید که از تمام ویژگی های شخصیت های بازی استفاده کنید چرا که بازی اسان نیست و سطح هوش مصنوعی دشمنان ارتقاع یافته است, در همین حال پلیس می خواهد شما را دستگیر کند, برای رسیدن به درجات بالاتر باید بین کارکتر های خود ارتباط برقرار کنید. همه این موارد در تلاش هستند که بازیکن را به چالش بکشند و یک بازی سرگرم کننده را در اختیار افراد بگذارند.”
سرقت:
جرایم کوچک همیشه در سری بازی های GTA وجود داشتند, سرقت ماشین ها تنها می تواند باعث جا به جایی شما در سطح شهر لوس سانتوس شوند. Michael, Franklin و Trevor امده اند تا در سرقت نمره بزرگ را دریافت کنند و دست به دست هم بدهند تا به بزرگ ترین گروه سرقت در لوس سانتوس تبدیل شوند. ماموریت های بزرگ چند بخشی در بازی وجود خواهد داشت که به دقت, استخدام افراد متخصص و اجرای دقیق(اغلب انفجاری) نیاز دارند. پول نقد در GTA V پادشاه است و در بازی راه های گوناگونی برای بدست اوردن و خرج کردن ان وجود دارد. سرقت های مسلحانه بزرگ بهترین راه بدست اوردن پول نقد است. نوشته زیر از GameSpot است که مشاهده می کنید:
“چه چیزی یک بازی و سکانس دزدی را هیجان انگیز می کند؟ مسلمان نه موارد ظریف و مخفی کاری که در فیلم The Thomas Crown Affair دیده اید. بیشتر به فیلم های ساخته دست Michael Mann که اغلب نشان دهنده خلافکاری های افسانه ای و بسیار زیبای لوس انجلس هستند فکر کنید. سکانس هایی از این دست اغلب شامل تیراندازی هستند اما این تنها چیزی نیست که باید در یک سکانس دزدی شاهدش باشیم. چه چیزی شما را به یک صحنه برنامه ریزی برای یک دزدی بزرگ یا هماهنگی افراد گروه برای دزدی وارد می کند و چطور افراد گروه با یکدیگر همکاری می کنند تا موفق شوند. اگر چه این ماموریت ها و دزدی ها بدون دردسر نیستند. این موارد چیزی است که GTA V قصد دارد شما تجربه کنید.
“برای دزدی های بسیار بزرگ در بازی به افراد بیشتری نیاز است یعنی سه شخصیت اصلی بازی از عهده ان ها بر نمی ایند, برای همین شما در بازی این امکان را خواهید داشت افراد متخصص را وارد گروه کنید و ان ها را با پرداخت پول به جزئی از گروه تبدیل کنید. شما می توانید متخصصانی را دعوت کنید تا با ان ها سرقت های بزرگ را انجام دهید مثلا توانایی دارید که یک هکر و یا راننده را استخدام کنید. حال دقیق تر شوید امکان استخدام افراد هکر و راننده زیادی وجود دارد اما همه ان ها مثل هم نیستند و هر یک به قدری حرفه ای هستند, حال ایا شما افراد حرفه ای را استخدام می کنید یا به دنبال افراد ارزان تر هستید که ممکن است کار را خراب کنند؟ این ها صد درصد شما را به یاد فیلم های Michael Mann معروف می اندازد.”
فعالیت های تفریحی:
مطمینا GTA V یک بازی با مقیاس بزرگ است, اما شما را به اندازه بسیار زیادی در خود غرق می کند. برای تفریح و سرگرمی بازی هایی مثل تنیس و گلف وجود دارد و برای افراد دیگری ورزش یوگا در بازی مناسب است و همچنین عده ای به دوچرخه سواری علاقه دارند. بعضیه ها نیز مثل من علاقه ای به شخصی سازی کردن ماشین و به اصطلاحی اسپوریت کردن ماشین علاقه دارند و دلشان می خواهد با ماشین در شهر دوری بزنند و یا با گنگستر ها مسابقه بدهند!! یا این که عده ای پول نقد خود را به فروشگاه ها می برند و صرف خرید موارد گوناگونی می کنند. حتی افرادی هستند در GTA V دوست دارند به بیزینس و کسب و کار بپردازد و پول جمع اوری کنند. برخی هم در شهر قدم میزنند و با شهر وحشی لوس سانتوس درگیر می شوند. در کوه ها شکار می کنند و …. . نوشته زیر از CVG با نام GTAV O’Clock می باشد:
“در بازی چیز های زیادی وجود دارد, شما می توانید به ماشین های خود رنگ های دلخواه بزنید, چرخ هایشان را نو کنید, پنجره ها را رنگ کنید و … به علاوه این که اپگرید موتور ماشین نیز وجود دارد. به احتمال زیاد شاهد یک بازی مسابقه ای نیز خواهیم بود!!
همچنین شما می توانید سلاح های خود را شخصی سازی کنید, به ان ها لیزر, صدا خفه کن, ظرفیت بالای خشاب و دوربین اضافه کنید. ممکن است در بازی سلاحی پیدا کنید که بدرد مخفی کار می خورد یا سلاحی که برای کشتار جمعی مناسب است و همانطور که پول بیشتری بدست می اورد امکان اپگرید سلاح ها نیز افزایش پیدا می کند. این ها تنها گوشه ای از شخصی سازی بازی هستند. مواردی که از المان های RPG نسخه «سان اندریس» بودند برگشته است شما می توانید مدل مو و لباس شخصیت اصلی را عوض کنید یا حتی خال کوبی نیز به بازی برگشته است.
سرگرمی های بازی در اینجا تمام نمی شوند شما قادر خواهید بود از ارتفاع با چتر نجات پرش کنید به کوه بروید یا در مسابقات دوچرخه سورای شرکت کنید و …… . تا به به اینجا راکستار بسیار خجالتی بوده است و اطلاعات زیادی از سرگرمی منتشر نکرده است اما به احتمال زیاد(۹۹ درصد!!) در جامعه GTA V خرید و فروش املاک و خانه ها برگشته است و از مواردی که جدیدا اضافه شده است بیزینس و کسب و کار می باشد. هر شخصیت علاقه بیشتری به کار خاصی دارد به طور مثال Franklin علاقه نبست به Michael علاقه بیشتری به خرید یک کلاب شبانه روزی دارد و بیشتر در ان سرمایه گذاری می کند. به طور کلی هر شخصیت در کاری به خصوص سرمایه گذاری می کند, کاری که از نگرش او پول بیشتری به همراه دارد.
سیستم مبارزه:
پیش نمایشی که از سوی GameInformer منتشر شد شامل اطلاعاتی از سیستم مبارزه انقلابی و چیزی فرا تر از واقعیت بود, سیستم تیراندازی فرا تر از مکس پین ۳. پیش نمایش این عنوان از سوی Gameinformer را پایین مشاهده می کنید:
“سیستم مبارزه اصلی و مرکزی Rockstar برای اولین بار در GTA IV قابل مشاهده بود سپس در Red Dead این سیستم کامل تر شد. Red Dead سیستم کاورگیری بسیار جدیدی ارائه کرد که خیلی بهتر از سایر عناوین راکستار بود. به لطف سیستم Euphoria technology تیراندازی ها و استفاده از سلاح های گرم بیشتر سینمایی شد و بعد از ان ویژگی و مکانیک Dead-Eye معرفی شد. Max Payne 3 با محیطی انهدام پذیر سیستم دوربین مبارزه ای و اسلو موشنی و صحنه اهسته بسیار زیبایی ارائه داد. حال در مورد GTA V سعی می شود از تجربه های گذشته بیشتر استفاده شود و Rockstar بیشتر سعی می کند سیستم مبارزه ای و اسلحه ای بازی را واقعی تر جلوه دهد. راکستار از اشتباهات و یا پیشرفت های گذشته درس گرفته است و امده تا یک سیستم مبارزه ای انقلابی برای GTA V از پایه طراحی کند.
هنگامی که Franklin و Michael شروع به تیراندازی می کنند اولین چیزی که مورد توجه بازیکن قرار می گیرد یک صافی از انیمیشن ها است که در حال گذر است. کارکتر های بازی بدون دردسر و خیلی راحت کاور می گیرند و مشکلاتی که در سری های قبلی بود وجود ندارد, در حالی که شخصیت های بازی کاور می گیرند شاهد این هستیم که تا چقد ان شخصیت محتاط است و مراقب تیر های شلیک شده از طرف دشمن می باشد. انیمیشن های جدید که به بازی اضافه شده است مبارزات تن به تن را واقعی تر می کند. تیراندازی هنگام راه رفتن به حدی واقعی است که بازیکن را متعجب می کند. نشان گیری هنگام حرکت نیز در بازی وجود دارد. همه این موارد دست به دست هم می دهند تا راکستار یک بازی انقلابی در بحث تیراندازی داشته باشد. یک عنوانی که در بحث گیمپلی سرمشق عناوین زیادی باشد.
GTA V در تاریخ ۱۷ سپتامبر برای PS3 و Xbox 360 عرضه می شود.
مترجم و نویسنده: محمد حسین کریمی
دیدگاه
۱۰۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

101 Replies to “به لوس سانتوس خوش امدید; پیش نمایش GTA V”

 1. ****Ice Boy**** گفت:

  پیش نمایش باحالی بود ولی سلطان بازی ها رایانه ای یه مقدار اغراق نیست :-? :-?

  ۱ ۴
  1. میشه نشونم بدی کجا نوشتم سلطان بازی های رایانه ای ! نوشتم سلطان بازی های دنیای باز! :| خط اول رو نخونین لطفا! اگر می خونین تا اخر بخونین نه نصفه! یا که اصلا نخونین!

   ۱ ۰
  2. آرویــن گفت:

   پسر یخی :
   قطعا سلطان بازیهای رایانه ای اغراق است …
   اما در متن به بازیهای open world اشاره شده که کاملا استحقاقش را دارد …
   _______________
   آروین از فرهیختگان pc$
   و
   SONY make.believe

   ۲ ۱
  3. البته سلطان بازی ها هم خیلی اغراق نیست ؛ فقط یه ذره …
   _________________
   انجمن فرهیختگان PC

   ۲ ۰
  4. Leon S.K گفت:

   بازی ای که در هر سال عرضه خودش نمره های ۱۰ رو از سایت های سرسخت درو کرده و جایزه GOTY رو از هزاران سایت و مجله معتبر گرفته لفظ سلطان بازی های رایانه ای براش به هیچ وجه اغراق نیست !

   ۰ ۰
  5. killzone46 گفت:

   به نظرم گرافیکش روی کنسول های نسل فعلی از واچ داگز روی کنسولهای همین نسل بهتره. ;)

   ۲ ۰
  6. sam47 گفت:

   مجبورم میکنه برم کنسول بگیرم البته از نوع سونیش :-?
   نه من هیچ وقت به پی سی خیانت نمیکنم البته پولشو ندارم که خیانت کنم :D

   ۱ ۰
 2. King Tiger گفت:

  ممنون …
  در مقابل این شاهکار فقط میشه لب به تحسین گشود! :X

  ۱ ۰
 3. Ali Hybrid گفت:

  محمد حسین عزیز پیش نمایش بسیار خوبی بود ! ممنونم ازت !
  با این تفاسیری ک از بازی شده باید منتظر یک بازی فراموش نشدنی باشیم !
  این ک از ابتدای بازی تمام نقاط نقشه قابل دسترسی هستش بسیار عالیه !
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  انجمن فرهیختگان $PC

  ۰ ۰
 4. pouria af گفت:

  عالی بود
  بابا من کامل به عطش انداخت

  ۳ ۱
 5. Derpy گفت:

  تشکر ویژه از ممد حسین به خاطر ترجمه ی بلندش :X

  سلطان همینجاست نه جای دیگری :X :X
  ________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  ________
  Total War : Rome II :X :X

  ۰ ۰
 6. marcus payne گفت:

  عالی بود ممنون ایکاش این عنوان مثل دیگر عناوین راک استار در اوخر بهار میامد تا تابستان لذت بخشی داشته باشیم و زودتر این شاهکار را تجربه کنیم
  __________________________________
  :arrow: Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 7. karim گفت:

  عالی … =D
  پیش نمایش فوق العاده ای بود…
  خسته نباشی آقای کریمی :D

  ۰ ۰
 8. Play گفت:

  اوه پسر!! خیلی بزرگهههه!! فکر کنم یک سالی وقت بخواد کامل تمومش کرد!!
  عالی بود محمد حسین دستت درد نکنه ؛)

  ۰ ۰
 9. adidas گفت:

  اشکم دراومد……….. :(( .تا کی باید صبر کرد :((

  ۰ ۰
  1. آرویــن گفت:

   :D
   ۱۷ سپتامبر …

   ۰ ۰
  2. adidas گفت:

   واقعا؟ :D

   ۰ ۰
 10. adidas گفت:

  به نظر شما برا xbox چندتا dvd 9 میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :|

  ۰ ۱
  1. Derpy گفت:

   ۲ یا ۳

   ۰ ۰
  2. adidas گفت:

   ی ۲۰ تومنی باید برای این بازی خرج کرد

   ۰ ۰
  3. BEST GAME گفت:

   الان برنرمکس ۱۰هزار تومنه میشه ۳۰هزارتومنو با توجه به قیمتها ۵۰ هزار تومنو و……

   ۰ ۰
  4. Derpy گفت:

   زنجیر ها را پاره کرده و از بند گیم فروش ها رها شویم ! همه با هم دانلود می کنیم باشد که اعتراض خود را به انصاف فروشندگان نشان دهیم

   ۱ ۰
  5. princeofpersia گفت:

   هر فقط موقع عرضه شد متوجه میشید. :|
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   و
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  6. Leon S.K گفت:

   یجا خوندم گفته بودن ۳ تا میشه !

   ۰ ۰
  7. Gish2012 گفت:

   نمیشه که.
   مثلا بخوای بری به یه منطقه از لوس سانتوس که تو یه دیسک دیگست. بعد در حال رفتن به اونجایی که بازی بهت میگه «لطفا دیسک بعدی را بگذارید»! خیلی بده.

   ۰ ۰
  8. نه عزیزم! LA.Noire چطوری بود؟ Edition اخری رو گرفتم ۴ دیسک بود. به همونشکل دیگه!

   ۰ ۰
  9. Gish2012 گفت:

   محمد حسین جان Open بودن GTA رو با L.A Noire داری مقایسه میکنی؟ این کجا و آن کجا؟

   ۰ ۰
  10. Gish2012
   نگرفتی مثل این که. عزیزم مقایسه نکردم می گم اگر ۳۰۰ دیسک هم باشه مثل ال ای نویر برنامه ریزی میشه تا دم به دقه نیاز به تعویض دیسک نباشه برای رفتن به جاهای مختلف روی نقشه! :| ;)

   ۰ ۰
  11. Gish2012 گفت:

   میشه بفرمایید برای یک بازی که توش هر لحظه هر جای نقشه که دلت میخواد میتونی باشی چه برنامه ای میتونن بریزن؟

   ۰ ۰
  12. عزیزم توی بازی ال ای نویر چطوری اومدن کاری کردن که بشه بدون تعویض دیسک به همه ی مناطق بری(در حالی که چهار تا دیسک بود) توی GTA V هم همون کار رو می کنن.. (فکر کنم منظور من رو بد متوجه شدی :O )

   ۰ ۰
  13. Gish2012 گفت:

   اولا من رو ایکس باکس بازی رو انجام ندادم.
   دوما حجم بالای بازی به خاطر Motion Scan چهره ها بود. وگرنه بدون این انیمیشن های دقیق تو یه دیسک هم جا میشه.
   سوما بازی نهایتا به اندازه ۵ درصد GTA آزادی داره. همه جا نمیشه رفت که.

   ۰ ۰
  14. در هر صورت امکان نداره که بازی طوری عرضه بشه برای رفتن به هر منطقه دیسک بخواد. شما ایدت چیه؟ :lol: :D

   ۰ ۰
  15. Gish2012 گفت:

   ایده من اینه که این بازی رو چند دیسک عرضه نمیشه!

   ۰ ۰
  16. خب پس بازی به این وسعت رو چیکار می کنن؟ :|

   ۰ ۰
  17. BEST GAME گفت:

   نقشه ها و مورد های فرعی روی هر دیسک بطور کامل هستش فقط وفقط دیسکو واسه این عوض میکنی که ماموریت اصلیت به پایان رسیده باشه مثلا:
   ماموریت ۲۵ به پایان رسید حالا میری توی ماموریت ۲۶ که دیسک میخواد و همه چیز مثل نقشه ی قبله و فقط دیگه نمیتونی بازی رو قبل از سیو ماموریت ۲۶ بیاری چون توی دیسک قبلیه و فقط همین و هرکاری هم که کردی از طریق سیو انتقال پیدا میکنه

   ۰ ۰
  18. Gish2012 گفت:

   اصلا به من چه که رو کنسولا چطوری میاد! اگه رو PC اومد بازیش میکنم اگه نیومد هم به درک! :D

   ۰ ۰
  19. نه نمیشه باید توضیح بدی نمیشه! :mrgreen: :D

   ۰ ۰
 11. crash گفت:

  بابت مقاله ممنون،
  هر چی باشه سلطان بازی نیست

  ۰ ۰
  1. princeofpersia گفت:

   این مقاله را کامل بخوانید تا با سلطان بازی های دنیای باز اشنا شوید.
   دقت کنید ! “بازی های دنیای باز” :wink:
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   و
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 12. Kol Mikaelson گفت:

  خیلی بعید میدونم بازیشو بخرم!۱۰تومن بدم اینو بخرم همون رد دد رو بازی میکنم :D نمیدونم

  برخلاف رد دد از جی تی ای اصلا خوشم نمیاد،نه با شخصیتهاش حال میکنم نه با کل فضای

  بازیش!

  در هر صورت خوش بحال کسایی که طرفدار این بازی هستن!۱۰۰درصد یکی از بزرگان امسال

  هست و نظر من هم حتی نیم صدمی از ارزشهای بازیش کم نمیکنه :X

  محمدحسین مرسی بابت ترجمه و نویسندگی :X

  ۰ ۰
 13. bioevil گفت:

  ای کاش برای رایانه های شخصی هم می اومد. x-( x-( :(( :( :((

  ۰ ۰
  1. princeofpersia گفت:

   نگران نباشید احتمالا انشالله میاد. البته خدا کنه یه پورت خوب باشه . نه مثل نسخه ۴ با اون همه مشکل!
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   و
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  2. اصلا مثل ۴ با اون همه مشکل بیاد ، فقط بیاد .(هر چند که من هیچ مشکلی ندیدم :roll: )
   میشه بگی چه مشکلی داشت ؟
   _________________
   انجمن فرهیختگان PC

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   راستش منم مشکل خاصی ندیدم ! اگه مثه همونم بیاد خیلی خوبه !

   ۰ ۰
  4. princeofpersia گفت:

   پورت نسخه چهارم رو PC مشکل نداشت ؟ افت فریم چی بود پس اون وسط! همه ناراضی بودن از پورت بعد شما میگی مشکلی نداشت!!!!
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   و
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  5. من ناراضی نبودم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   _________________
   انجمن فرهیختگان PC

   ۰ ۰
  6. Ali Hybrid گفت:

   از اینکه نیاد ک بهتره ! :sad:

   ۰ ۰
 14. آرویــن گفت:

  تشکر ویژه از آقای کریمی …
  این جمله : “”ممکن است هنرمندان معروف سینما را ببینید”” بنده را ذوق زده کرد …
  اطلاعات ارائه شده بسیار منحصر به فرد و عالی است …
  اشتیاق بنده به تجربه این عنوان دوچندان شده …
  بازهم امیدوارم برای دوستان PC باز نیز منتشرشود …
  باز هم ممنون !
  _________________
  آروین از pc $
  و
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 15. masiha20 گفت:

  من موندم که چرا واسه pc عرضه نمیشه؟آخه چراااااا…
  masiha20 از $PC

  ۰ ۰
  1. sam47 گفت:

   دلایل مالی : :roll:

   ۰ ۰
 16. علیرضا گفت:

  خارقلعاده…فقط همین… :D

  ۰ ۰
 17. علیرضا گفت:

  به نطرتون رمز های ۴ولیبتی بهش می خوره یا باید منتظر رمز های جدید باشیم؟

  ۰ ۰
  1. E Z I O گفت:

   بابا بی خیال رمز…. . رمز که می رینه به بازی بیخیال شین این رمز بازیو تو بازی باید زحمت بدست اوردن یه چیز رو بکشی که بهت حال بده و بازی رو به چالش بکشه دیگه
   مگه غیر از اینه رمز واسه زمانی خوبه که بازی رو دو سه بار رفته باشیم برای بار بعدی رمز بزنیم که اون خستگیه اولیه رو نداشته باشیم… .

   ۰ ۰
  2. اتفاقا GTA تنها بازی ایه که رمز اصلا خرابش نمیکنه ، بر عکس خیلی هم جالبش میکنه !
   مثلا تو سان آندریاس یه دفعه رمز جت میزدی باهاش می رفتی تو آسمون حال میکردی ، یا هر موقع ماشین بخوای می تونی استفاده کنی یا رمز اسلحه یا … کلا همه ی رمزاش بر عکس بازی های دیگه بازی رو قشنگ تر می کرد .

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   قشنگتر و ساده تر !! :wink:

   ۰ ۰
  4. RANDYORTON گفت:

   با تشکر !! گیم پلی به نظرم خواهد ترکاند تا ببینیم چه میشود :-? :-?

   ۰ ۰
  5. E Z I O گفت:

   درسته ولی فک کنم یکم تخیلی بشه

   ۰ ۰
 18. victor hogo گفت:

  همه چیز فوق العاده به نظر می رسه ولی….ولی اون انتظار و تصور ذهنی که من از این بازی برای خودم ساختم بعیده روی کنسول های فعلی اجرا بشه……!!
  ای کاش این بازی برای این نسل نمیومد!!!
  به هر حال کلی در مورد این بازی گفتم و فقط چیزی نمی مونه جز انتظار برای تجربه ی این بازی…
  با تشکر ازممد حسین.

  ۰ ۰
 19. gta3 گفت:

  اقای نویسنده واقعا ممنون از دیروز تا حالا واقعا گل کاشتی =D (مثل بعضی ها نیستی که اصلا سایت و ول کردن به امون خدا).واقعا بعضی اطلاعات جدید و زیبا بود.مخصوصا اون قسمت اسپورت کردن ماشین. ;)

  ۰ ۰
 20. E Z I O گفت:

  و اینکه بچه ها دیگه نگران انتشارش روی پی سی نباشین حتما میاد
  اصلا جی تی ای در اصل جزو پلتفرم پی سیه
  راکستار هم داره به کنسول بازا یه حالی می ده بهشون یه ابانسی می ده و زود بهشون گفت که برا کنسولا میاد
  چون خودش می دونه کنسول دارا زیاد نیستن پیش خودش گفت اینا که نخودین زود تر به اینا بگیم دلشون خوش بشه
  ولی بر عکس که ما پیسی بازا تو سرتا سر دنیا مطرح هستیم داره ما ها رو یه کم به خودش تشنه می کنه که وقتی اومد نهایت عشقمونو نسبت به بازی ثابت کنیم… . :-) =D :D
  ——————————————————————————-
  از انجمن$pc $بازان

  ۰ ۰
  1. victor hogo گفت:

   به استثنای خط اولت کلا loooooooooooooool

   ۰ ۰
  2. BEST GAME گفت:

   میشه جک تلقی کرد…

   ۰ ۰
  3. King Tiger گفت:

   :lol:
   شاد شدیم … ممنان!

   ۰ ۰
 21. Amir.M گفت:

  باو عجب هتریکی کردی امروز :|

  ۰ ۰
 22. The End Of Ps گفت:

  ممنون بابت پیش نمایش
  در آخرین تریلر کاملا مشخص بود که در تمام زمینه ها کلی پیشرفت داشته نسبت به نسخه ی قبلی اونم رو کنسول های این نسل (مخصوصا گرافیک) و همه چی عالی به نظر میرسه :)
  ________________
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 23. Gish2012 گفت:

  راکستار داره تمام تلاشش رو میکنه تا چیزی بسازه که به معنای کلمه “بدون اشکال” باشه.
  قطعا هیچ چیزی بی‌اشکال نیست اما امیدوارم بازی کمترین اشکال رو داشته باشه و منو مجاب کنه که به سراغش برم.
  __________

  محمد حسین جان خسته نباشی ممنون

  ۰ ۰
 24. GAME STAR گفت:

  به علت آب نشدن دل اینجانب از خواندش صرف نظر میکنم و فقط صفحه شو سیو میکنم تا نسخه ی pc تایید رسمی بشه !

  __________
  به هر حال ممدو حسین عزیز تشکر میکنم !

  ____________________________
  این پست آخرین بازی انجام شده ساعت چند میاد روی سایت ؟

  _______________________
  بهروز از انجمن فرهیختگان pc $ :->

  ۰ ۰
 25. AmEEr گفت:

  از وقتی خبره دیروز اومد،خیلی امیدوار شدم به این بازی خیییلی…………

  ۰ ۰
 26. Pishro گفت:

  محمد جان یلی ممنون ترکاندی :D
  مثل ابنکه با یک محیط بزرگ و درست حسابی روبه رویم چون iv واقعا نقشه کوچکی داشت.بیش از حد منتظر این بازیم
  ——————————————-
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 27. BEST GAME گفت:

  زودتر بیاد خیلی وقته توی این سبک بازی نکردم…
  __________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 28. general amin گفت:

  ممنون . بسیار خواندنی بود …
  هر دفعه با خود می گویم وسیع تر از این دیگر نمی شود !
  ————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 29. mr.zombie گفت:

  اقا نمیدونستم پیش نمایش gta هم میزارین شما….به هر حال بسیار عالی بود خسته نباشید….این ابر شاهکار هم بازیهای دنیای باز را ده ها گام به جلو خواهد برد….واقعا ادم بعضی چیزا تو پیشنمایش ها مبینه که یه لحظه شک میکنه مگه چنین چیزی ممکنه؟….فقط تا انتشار این بازی صبر کردن خیلی سخته… :wink: :roll:
  ___________________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 30. Amin گفت:

  ممنون خیلی توپ بود =D

  ۰ ۰
 31. SEN3 گفت:

  مرسی بابت این متن.واقعا لذت بردم

  ۰ ۰
 32. آقا محمد حسین گل دستت درست بازم مثل همیشه گل کاشتی کلا اگه شما نبودی ما چیکار میکردیم. :D
  در مورد این بازی فقط باید صبر کرد و دوباره در دنیای گیم انقلاب بزرگی رو ببینیم. :X

  ۰ ۰
 33. تشکر از همه بابت نظر لطفشون! البته این مقاله تقدیم به بردیا جان از عاشقان GTA V. :D ابوالفصل جان هم لطف دارن همیشه به من! :X

  ۰ ۰
  1. bijan joker گفت:

   محمد حسین عزیز، من اول دیدگاهم رو با تاخیر نوشتم و بعد اومد سراغ خواندن دیگر دیدگاهها، و اونجا نوشتم که این پست دلچسب شما چه با من کرد، واقعا سپاسگذارم، شرمندم کردی رفیق، ایشالا جبران کنیم… ;)

   ___________________________________
   ( Michael + Franklin + Trevor* are coming* )

   ۰ ۰
 34. لعنت به تو راک استار . به ولله اگه برا pc بدن ضرر نمیکنن :-x :-x تازه اگه بکنن انقد جبران ناپذیر نیس . به از دست دادن طرفداراش نمی ارزه . (به نظر من ) .
  کاش pc بازا باهم،۲۰۰ ۳۰۰ تا کامنت فحش میدادن به ای راک استار توی این سایت مسخرش :-? :-?

  ۰ ۰
 35. game59 گفت:

  جون من تصور کن اگه همین جوری پیش بره با اومدن GTA10 چه اتفاقی خواهد افتاد:
  دنیایی خسته و سوت و کور که انساهایش در دنیای آزاد و خیالی GTA:
  با دوستان مجازیشان به خرید میروند!
  ازدواج میکنند!
  بچه دار میشوند!
  مریض میشوند!
  دزدی میکنند،به زندان می افتند،در زندان مسئول آشپزخانه میشوند!
  فروشنده یک مغازه میشوند،بعد از مدتی مغازه خود را بزرگتر میکنند و بعد کارخانه میزنند!
  از آمریکا به ایران سفر میکنند وبعد با مجله دیبازی آشنا میشوند و بعد به یک کافینت میروند و کاربر دیبازی میشوند و بعد هم می نشینند و نظرات ترسناک مینویسند :sad:
  :D

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   و اسپم میدهند و ستاره میگیرند! :D

   ۰ ۰
  2. game59 گفت:

   عمو جون میدونی من چند وقته کاربر اینجا هستم؟ تو این مدت اگه دنبال ستاره بودم حداقل دو-سه تا ستاره رو داشتم،حداقل! x-(

   ۰ ۰
  3. Very Big Daddy گفت:

   نه داداش کی با شما بود!همینطوری یه چیزی گفتم دور هم بخندیم!

   ۰ ۰
 36. slayer گفت:

  مرسی پیش نمایش زیبایی بود
  واقعا بازیه بزرگیه به به

  ۰ ۰
 37. LOSTTRAIN گفت:

  هی وای من..بیا جانم به قربانت :* :X

  ۰ ۰
 38. DeadSpace گفت:

  ایول عالیه
  پیش نمایش عالیه

  ۰ ۰
 39. Very Big Daddy گفت:

  من منتظر خبر نسخه ی پی سی خواهم ماند تا آن موقع مرا با این بازی سروکاری نیست!(با اجازه ی ژنرال)

  ۰ ۰
 40. navid گفت:

  محمد حسین ممنون =D

  ۰ ۰
 41. bijan joker گفت:

  جدا این متن از اون متنهای حال خوب کن بود، چقدر شیک و خلاصه و رنگارنگ (از منبع های مختلف) و مهم و دلنشین و عالی، مرســـــــــی…
  یکی از نکات اصلی ای که بعد از مشخص شدن حضور سه شخصیت اصلی در قسمت پنجم، من رو به شدت سر شوغ آورد، همون اِلِمانی بود که در سینما و بخصوص در فیلمهای وسترن و کابویی من رو همیشه جذب میکنه، که همون وجود همکاری گروهی در این عنوانهای به خصوص هست، در متن هم مقایسه ای صورت گرفت بین این عنوان با فیلمهای مایکل مان* که این اتحاد از چاشنی های اصلی اوست. فرض کنید در یکی از قسمتهای بازی که مربوط به دستبرد زدن گروهی میشود، Franklin که به نسبت کم تجربه تر هست، توسط پلیس دستگیر شود، حالا باید در مرحله پیش رو شاهد همان مرحله جاودانه اتحاد Michael و Trevor و احتمالا گروه همدستانه سیاه پوست و یار Franklin باشیم که این مرحله اتحاد گنگسترها از مراحلی خواهد شد که نگو … . قطعا برای رویارویی با این بازی باید منتظر نکات فوق العاده ای غیر از گرافیک باشیم (که اتفاقا در این زمینه هم، با توجه به وسعت بازی، حرف اول را میزند). اون نکته ای هم که “ممکن است هنرمندان مشهور سینمایی را ببینید” فوق العاده جالب به نظر میاد، فقط اون شخصی سازی مدل شخصیتها مثل: خالکوبی و مدل مو و … به نظرم اگر نبود بهتر بهتر بود، فقط خالکوبی گردن و انگشتهای Trevor برای یک عمر کافیه… در مورد تصاویر داخل بازی هم (که به تازگی ۴ عدد دیگر هم منتشر شده) باید گفت که RockStar جدا چیزی کم نذاشته…
  در کل بعد از خوندن این پست حالم نسبت به دیروز چقدر بهتر شده!… =D

  ___________________________________
  ( Michael + Franklin + Trevor* are coming* )

  ۰ ۰
 42. محسن گفت:

  ممنان ممد حسین :| اما من لقب سلطان بازی ها رو بهش میدم و برترین بازی تاریخ بازی های رایانه ای با متای ۹۸ =D =D =D =D

  ۰ ۰
 43. علیرضا گفت:

  چه حالی می ده کلا برای پی سی نیاد

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   چه حالی میده شما یکم سکوت اختیار کنی!

   ۰ ۰
 44. FadaEi گفت:

  انتظار :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

  ۰ ۰
 45. mostafa133 گفت:

  چرا ما باید از این بازی محروم باشیم!؟!؟

  ۰ ۰
 46. alix360 گفت:

  خداکنه مثل نسخه های پیش کدتقلب داشته باشه :D B-)

  ۰ ۰
 47. reza گفت:

  دمتگرم. خیلی باحال بود. درسته pc قوی تر از همه ی کنسول هاست ولی GTA V رو اگر می خوای با بازیش حال کنی باید رو xboxیا ps3 بازی کنین.بعدشم pc همچینم قوی نیست باورکنین برا این بازی pcهاتون نسوزه خیلیه.خخخخخخخخخ :)) :)) :)) :mrgreen: :mrgreen: :D :D =D :-D :-P

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   یوه یوه یوه یوه!

   ۰ ۰
 48. reza گفت:

  موافقم .علیرضا :twisted:

  ۰ ۰
 49. AIRBORNE گفت:

  تشکر دوست من . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  ۰ ۰