گزارش۵: «چرخ دنده های جنگ: قضاوت» لال شو و شلیک کن!

توسط mikaelson در ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ , ۰۰:۵۴

«چرخ دنده های جنگ: قضاوت» prequel عجیبی است که ویژگی های جذابی به همراه دارد.«دیو کوک» از vg247 این نسخه از فرانچایز “people can fly” را بازی کرده تا ببیند آیا این بازی می تواند با سه گانه اصلی به خوبی رابطه برقرار کند یا نه!
همانطور که هفته ی قبل در مقاله ی ارزیابی «خدای جنگ :معراج» اشاره کردم ما در فاصله ی زمانی مناسبی قرار داریم.الان زمانی است که در حال عبور به نسل بعد هستیم و استودیو هایی که می خواهند فرانچایز هایشان موفق باشند و بازی های prequel با ریسک پایین و جذابیت بیشتر را ارایه می کنند.این روند برای چرخ دنده های جنگ قضاوت نیز صدق می کند.


وقتی که epic games برای اولین بار بازی  «قضاوت» را تایید کرد من واقعا فکر کردم که این بازی داستان زندگی در روزهای اولیه ی جنگ لوکاست ها را شرح می دهد.
من در ذهن خود مردمی را تصور می کردم که خانه هایشان را ترک می کردند و جوانانی که برای مبارزه با دشمنانی که هنوز کاملا آن را نمی شناختند، ثبت نام می کردند.
اما این بازی هیچ کدام از این چیز ها را شرح نمی دهد.در حقیقت بنظرم این بازی به عنوان بازیی که میخواهد وحشت ناشی از لشگرکشی لوکاستها را نشان دهد کمی نامناسب است؛چرا که قادر به شرح تمام و کمال شخصیت «برد» و انگیزه های او برای اعمالش در طی بازی نبوده است.
من انتظار بیشتری داشتم،اما شاید اشتباه از من بوده است که فراموش کردم با مجموعه ای روبرو هستم که مملوء از درگیری و شلیک و قتل عام است.
بازی با دستگیری و انتقال «برد» و «گروه کیلو» به یک دادگاه شروع می شود.نمی خواهم دلیل این دستگیری را لو بدهم اما مقداری از این ایرادات،ناشی از رفتن آن ها برای تعقیب و کشتن یک جنرال لوکاست ها به نام «کارن» است.طی عملیات آن ها بسیار آسیب دیدند و این عملیات برایشان بسیار گران تمام شده و این به مذاق فرمانده «لومیس» خوش نیامده است.
هر بخش از بازی مربوط به شهادت یکی از اعضای گروه کیلو است که «برد» اولین شهادت را می دهد.داستان قابل قبول است،اما احمقانه است که از طرفداران بخواهیم این بازی را به خاطر خط داستانی اش بازی کنند.بنابراین بعد از دیدن این اشکالات در بازی،من انتظارات خودم را کمی پایین آوردم و سعی کردم بیشتر به بخش اکشن و مبارزه ها و ایده های خوب بازی بپردازم.
من خیلی سریع فهمیدم که این بازی واقعا یک شورش است.می توان از آن  به عنوان نامه ای عاشقانه برای طرفداران یاد کرد که از چندین سال حمایت شان از این مجموعه تشکر می کند.در این بازی شمار دشمنان به شکل قابل توجهی زیاد شده،سختی بازی به شدت افزایش یافته است و تمام تلاشش را برای به زحمت انداختن شما به کار می بندد.واضح است که این دفعه باید از تمام هوشتان استفاده کنید!
هر چه که بیشتر به بازی فکر می کنم،این طور بنظر می رسد که باید به این بازی به عنوان مجموعه ای از بهترین ها نگاه کرد تا بتوان به خوبی آن را درک کرد.هر مرحله را می توانید در ۵ دقیقه یا کمتر تمام کنید، و باوجود این که این کمی ناخوشایند است ولی هر بخش قوانین،دشمنان و مکانیزم های منحصر به فردی دارد که باعث حفظ جذابیت بازی می شود.قضاوت نسبت به نسخه های قبلی سیستم پیشرفت بسیار متفاوتی دارد.


یک بخش از بازی شما را به مبارزه با لوکاست ها در منطقه ای محافظت شده فرا می خواند،در بخشی دیگر شما باید از لباسِ محافظی بی ارزش که در موزه ای جنگی قرار دارد محافظت کنید در حالی که همزمان باید با دسته ای از دشمنان نیز مبارزه کنید.حتی مرحله ای وجود دارد که طوفانی شدید گروه شما را بی رحمانه به چالش می کشد.
همه ی این ها با سیستم امتیاز دهی جدید بازی سازگار است.دقیقا مانند نسخه ی موبایل پرندگان خشمگین،در پایان هر مرحله به عملکرد شما با ۳ ستاره امتیاز می دهد.هرکاری که در بازی انجام می دهید مانند کشتن دشمنان با قلاب،بدست آوردن مدال های مختلف،ارتقای درجه ،هد شات ها و…به شمارشگرِ امتیاز شما می افزاید.
با استفاده از لوگوی crimson omen در ابتدای هر مرحله می توانید حالت درجه بندی نشده را فعال کنید که روایت های داستانی  بیشتری را ارائه می کند.
نوعی احساس عجیب و لذت بخشی در بازی وجود دارد که شما را مجبور می کند در هر مرحله بالاترین امتیاز ها را بدست آورید.
به محض این که از ۱۲۵ ستاره موجود ۴۰ تا را کسب کنید، می توانید کمپین aftermath را باز کنید.این قسمت در زمان چرخ دنده های جنگ ۳ اتفاق می افتد و داستان مبارزه های «برد» و «کول» را در زمانی که مارکوس با «ملکه میرا» بر سر «ازورا» درگیر بود را شرح می دهد.
بنظرم کمپین دوم با وجود کوتاه بودن،دیالوگ های بیشتری بین اعضای تیم دارد و روایت داستانی بهتری نسبت به بخش قضاوت دارد.هرچند این کمپین سیستم ستاره دهی ندارد و همین باعث شده کمی ناقص بنظر برسد.اما بهر حال هردو قسمت بسیار لذت بخش هستند.
پس از این دو کمپین شما حالت overrun را پیش رو دارید که در آن شاهد مبارز ه «کاگ» و لوکاست ها بر سر نقاط هستیم.
این نکته کمی عجیب است،اما شما به وضوح حضور people can fly را در بازی حس می کنید.توجه کنید که bulletstorm شوتری با مکانیزم مهارت های فردی بود و شما می توانید ببینید که با سیستم ستاره دهی «قضاوت» شباهت هایی دارد.
شخصا معتقدم روایت بازی همچنان مشکل دارد،حتی با وجود پایان بندی های خوب بازی!مطمئنا با چند خط توضیحی که در ابتدا و انتهای هر مرحله داده می شود نمی توان نمای مناسبی از شخصیت های بازی بدست آورد.
شخصیت «برد» آنگونه که من دوست داشتم موشکافی نشد،سوفیا روایت داستانی ضعیفی دارد و کول نیز به خوبی شخصیت پردازی نشده است،که همه ی این ها باعث ناراحتی من شده است. عمیق ترین شخصیت بازی تا کنون «پادوک» بوده که شخصیتی جدید است.یک سرباز UIR که طی جنگ های PENDULUM آسیب دیده است،او دارای گذشته ای فقیرانه و مبارزه جویانه است و سربازی ماهر است.اینجا داستان جذابی وجود دارد،اما سازندگان از گسترش آن واهمه داشتند.فرصتی بود که هدر رفت.
من فکر می کنم بسیاری از گیمرها از این ساختار عجیب مراحل «قضاوت» در ابتدا ناراضی خواهند بود.خود من زمان زیادی صرف کردم تا به آن عادت کردم و این وقفه باعث شد احساس غرق شدن در بازی که در نسخه های قبلی وجود داشت از بین برود.اما به محض این که به آن عادت کنید از آن کاملا لذت می برید.


با این حال همه خوشحال باشید.چرا که این بازی همچنان همان چرخ دنده های جنگی است که شما را به چالش می کشد و و به عبارتی دیوانه می کند!شاید روایت آن ضعیف باشد،اما به محض این که شخصیت ها ساکت شدند(خفه شدند!) تفکرتان را عوض کنید،لنسر خود را برداشته و به هیچ چیز امان ندهید.اوه،راستی با دوستانتان هم بازی کنید!
این بازی در ۱۹ مارس در آمریکا و استرالیا و ۲۲ مارس در بریتانیا و اروپا منتشر می شود.

دیدگاه
۸۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

82 Replies to “گزارش۵: «چرخ دنده های جنگ: قضاوت» لال شو و شلیک کن!”

 1. rezulex گفت:

  اخ جون بایوشاک ps3 لیک شده :-P :-P

  ۰ ۰
  1. آرویــن گفت:

   بسیار عالی … بنده که از بازی کردن این عنوان معذورم …
   ____________
   rezulex@
   حداقل یک عذر خواهی واسه اسپمت می کردی … :D
   ____________
   آروین از pc $

   ۱ ۰
  2. Mikaelson گفت:

   همینو بگو :lol:

   ۱ ۰
  3. rauof گفت:

   چو گرفت بیچاره رو مورد نداره و دشواری هم :lol:

   ۱ ۰
 2. mori360 گفت:

  دمت گرم…خیلی قشنگ توضیح دادی…کلا اون اوایل بازی حال نمیده ولی وقتی بازی به اوجش میرسه معتادش میشی…هیجان بازی به شدت بالاس…وقتی لنسرو روشن میکنی شاید چند متر دنبال یه لوکاست بری ولی تا با اره سرویسش نکنی ولش نمیکنی..
  ———————
  واقعا لیک شد…

  ۰ ۰
  1. Mikaelson گفت:

   مطلبش ترجمست :-D ممنون از نظرت!

   ۰ ۰
  2. آرویــن گفت:

   ۳:۱۴ :O
   ساعت ۴ و نیمه … ساعت سایت هم خراب شده … :D

   __________
   آروین از pc $

   ۰ ۰
  3. mori360 گفت:

   حالا ما یه سوتی دادیم D:

   ۰ ۰
 3. xneon 360 گفت:

  زمانی که دکمه B رو نگه میدارم و اون اره زیر لنسرم روشن میشه،دقیقا حس میکنم آراگون تو ارباب حلقه ها یا تورو در هابیت ها هستم،به همون شهامت میپرم وسط لوکاست ها و با اره جر خوردن بدنشونا تمشا میکنم و میرم سراغ بعدی،فقط جای یک چیز خالی است،اون عبارت “چه کسی نفر بعدی است؟ ” مارکوس فینیسک که در این بازی حضور نداشت،گرافیک بازی بسیار خوبه و بالاس “تملق نمیکنم بگم فلان و اینا :D ” و گیم پلی هم واقعا نابه،کور از خدا چی میخواد؟دو تا چشم سلام :D من هم از گیرز فقط خشونت و یه لنسر و چندتا لوکاست گوشتی میخوام!
  _______________________________
  یه نکته ای رو هم به همه دوستان گل فن بازی (فن بازی ) بگم که تعریف های بیش از حد از یک عناون باعث دلزدگی و یجورایی ب شدن حال سایر اطرافیان میشه،دقیقا مثل عسل،همه میدونن عسل خوشمزس ولی اگه هی مرتبا از عسل و خوشمزگی و فوایدش بگید شاید اولش خیلی ها تحریک بشن که امتحانش کنن و لی بعد از یه مدت دیگه ملال آور میشه،یه بازی اگه بزرگ و خوب باشه اصلا نیازی به تعریف تمجید نداره،حالا هزلر نفر تو دنیا جمع بشن که بگن سوپر ماریو،هیلو،خدای جنگ و… بد هستن و خیلی های دیگه در صدد دفاع از این ها بر بیان،هیچ چیز رو تغییر نمیده،هیلو و گیرز آف وار و فورزا همیشه برای مایکروسافت فرانچایز های با ارزشی هستن که همه گیمر ها به خوب وبدن اونا ها معتقد هستن،حالا بعضی وقتا سلیقه ما با این جور بازی ها نمیخونه و لی نباید بگیم بده،(مصداقم همه انحصاری خوب و درجه یک کنسول هاست)

  ۰ ۰
  1. gta3 گفت:

   یه سوتی تو متنت: دو تا چشم سلام!

   کلا با تمام حرفات موافق بودم. =D

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   منظورم همون سالم بوده دیگه ساعت ۴:۱۰ صبح کامنت داده بودم قاطی زده بودم :mrgreen:

   ۰ ۰
 4. mr.zombie گفت:

  این بابا کم کم داشت کل بازی رو نقد میکرد…geow هم بازی بسیار خوبی هستش و من از دستپخت pcf راضیم… :wink:
  __________________________
  ۷ روز تا اولین شاهکار… :X
  _________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. dead of war123 گفت:

   بابا شاهکار اومده…لیک شده بازی…اونن دواسه ps3 وای نمی دونم چی کار کنم¡¡¡

   ۰ ۰
 5. mani گفت:

  یکی از بهترین بازی هایی که تو عمرم تجربه اش کردم

  _________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 6. Jhon f Keendy گفت:

  به قول دوستان وبرو بچ. مارو با این مایکروسافت
  بازی هاش سرو کاری نیست.

  ۰ ۰
 7. Frank Woods گفت:

  چقدر از این بازی بدم میاد فقط شماره ی یکشو تا ۲ مرحله رفتم متنفر شدم x-( x-(

  ۰ ۰
  1. Jhon f Keendy گفت:

   حقته درکت میکنم.

   ۰ ۰
 8. Leon S.K گفت:

  تقریبا با حرف های ایشون موافق هستم! بازی یه روند صعودی داره! یعنی مرحله اولش یکی از کسل کننده ترین مرحله های این چند سال بود برام! ولی هرچی جلو تر می رفتم بازی زیبا تر میشد! و این روند قطع هم نمیشد! هر مرحله فوق العاده تر میشد! حتی وقتی کمپین داستانی رو تموم کردم رفتم سراغ aftermath هم این روند ادامه داشت! برخلاف حرف های این آقا من خیلی هم با داستان و شخصیت هاش ارتباط برقرار کردم! البته ژنرال لومیس و دشمن اصلی بازی ژنرال کارن کلا شخصیت پردازی شون ضعیف بود! حالا چون خیلی ها بازی نکردن دوست ندارم تو این مسائل وارد بشم که اسپویلی هم صورت بگیره! ولی هر شخیت بازی درسته مث سه گانه قبلی شخصیت هاشون عالی نبودن ولی در حد قابل قبولی بود! مثلا همین سوفیا یه شخصیت احساسی بود که در طی بازی هم بعضی جا ها این احساسی بودنش رو نشون میداد!
  حالا نقدش رو که نوشتم تو مجله ایده بازی بیشتر موشکافی میکنم بازی رو ;;)

  ۰ ۰
 9. GAME STAR گفت:

  ممنون از فرهاد عزیز !

  ما که این بازی رو فقط یک بار تجربه اش کر د یم :-D

  ۰ ۰
 10. Mr.Death گفت:

  به عنوان یه دست گرمی بازی بدی نبود :-D

  ۰ ۰
  1. gta3 گفت:

   دست گرمی. مگه :lol: ping- pong

   ۰ ۰
  2. Mr.Death گفت:

   منظورم اینه که تا شماره چهار بازی بیاد سرگرممون می کنه :wink:

   ۰ ۰
 11. Sam_Fisher گفت:

  اول جا داره یک تشکر ویژه از اقا فرهاد گل بکنم بابت ترجمه ی فوق العادش…
  خب من در اکثر مواقع با حرف این شخص موافقم.بازی دارای یک داستان ضعیفیه,که اگه روند این داستان طوری روایت می شد که یک گیمر با اون همانند نسخه های پیشین ارتباط برقرار کنده,بدون شک یکی از جذاب ترین بخش های موجود در بازی محسوب می شد.متاسفانه داستان بازی ریشه ی خاصی نداره و معلومه که هدف از روایت این داستان واژگونه سرگرم کردن گیمر هست.ولی به نظر من اگه بخش داستان بازی رو مد نظر قرار ندیم,تمامی مراحل پیاده سازی شده در گیم پلی بازی فوق العاده هستند هر چند که در اوایل بازی هر شخصی که “داوری” رو تجربه کنه بدون شک فکر میکنه این عنوان انچنان باید ها و شاید ها رو براورده نکرد ولی در طی مرور زمان تمامی مراحل بازی دلچسب تر و شیرین تر و مهیج تر می شند به طوری که یقینا گیمر در اون غرق خواهد شد.یکی دیگه از نقاط قوت بازی وجود کمپین هاست که واقعا یک بخش سرگرم کننده و جذابی برای خودش محسوب میشه و همچنین که گرافیک بازی واقعا یکی از بهترین گرافیک های ارائه شده برای کنسول X360 بود که از حق نگذریم PCF در این زمینه بسیار موفق و فوق العاده عمل کرد که گیم پلی بازی هم واقعا بی نظیر بود…
  به نظر من شرکت PCF در ساخت “داوری” همه کار کرد و در این زمینه از تمام وجود و قدرتش بهره گرفت ولی متاسفانه به دلیل خبره نبودن افراد مربوط به این بخش,بخش داستان بازی یکی از نقاط ضعف بازی به حساب میاد.
  به هر حال با تمامی این اوصاف “داوری” همان بازیست که از سری بازی های “چرخ های جنگ” متولد شده و حتی اگه این نسخه خاطرات و یادهایی در ذهن علاقه مندان ایجاد نکنه {که بدون شک با حضور برد دوست داشتنی میکنه} ما هنوز که هنوزه ان را دوست می داریم چون سری بازی های “چرخ های جنگ” واقعا یک تحول خوبی در صنعت گیم ایجاد نمود… :X
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. آقای Sam fisher لطفا و خواهشا چیزی که عملا مشخصه رو تکذیب یا عوض نکن چشم بسته هم سمت بازی نرو این بازی از نظر گیم پلی و طراحی یه آرکید محض بود من نمی دونستم اگه هر بار تکرار یه کار باعث جذاب تر شدن بازی می شه . دوستانی که این بازی توسط شرکت دیگه ای ساخته شده خب مگه یادشون نمی یاد شرکت سازنده ورشکسته شد و بعد دوباره به اپیک پیوست به هر حال تاور دیفنس بود با محیط برای بخش آنلاین

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   پوریا بازی خوبیه،شما خوشت نیومده دیگه نگور برج دفاعی و اینا،نخیر یک ناو جنگیه اصلا :D

   ۰ ۰
  3. Mr.Death گفت:

   ناو جنگی!!! :lol: :lol:

   ۰ ۰
  4. Sam_Fisher گفت:

   پوریا رمضانی@
   پوریا خان اون نظر شخصی شماست بعدش هم بنده هیچ چیز رو انکار نکردم.به نظر من “داوری” با وجو اینکه در اکثر مواقع طراحی مراحل و گیم پلی و… همانند نسخه ی سوم عمل کرده بود,ولی دارای یک جذابیت خاصی داشت که اضافه شدن سلاح ها و ویژگی های جدید در این امر نقش مهمی داشتند.من فکر میکنم PCF در این زمینه بسیار موفق ظاهر شد هرچند که Epic یک چیز دیگست… ;) :wink:
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 12. Masoud76 گفت:

  چرا تایتلش رو سانسور کردید?! مرسی از ترجمه ی خوبت جناب هوتن.

  ۰ ۰
 13. crash گفت:

  بازیه متوسطیه.این همه تعریف و تمجید دیگه نمیدونم واسه چیه
  عین نسخه های قبلیه دیگه

  ۰ ۰
  1. princeofpersia گفت:

   مثل خدای جنگتون ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. adidas گفت:

   چه سخنی =D

   ۰ ۰
  3. Mr.Death گفت:

   :lol: :lol: :lol: :P

   ۰ ۰
  4. avion گفت:

   کاملا باهات موافقم.من نه فن مایکرو هستم نه سونی ولی واقعا gears of war بازیه معمولی هست.کاور بگیر شلیک کن شخصیتهاش هم کلا مزخرفن.

   ۰ ۰
  5. به شدت موافقم

   ۰ ۰
  6. princeofpersia گفت:

   مثل مگس پین ۳ ؟ ;;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 14. DeadSpace گفت:

  بازی بدی نیست در حد معمولی میخوره بهش

  ۰ ۰
 15. 0255 گفت:

  بازی عالیه و هرکس به بازی لقب عالی نده و هر منتقدی به بازی بالای ۹ نده معلومه که بازی رو درک نکرده!
  خب معلومه کسی به بازی متوسط میگه که کل بازی رو در حالت کاور تیر اندازی کرده!
  دنبال ماموریت فرعی و ۱۲۸ ستاره نیست.دنبال Seriously jadgmental نیست.دنبال تغییرات فوق العاده نیست.دنبال اکشن دیوانه وار نیست.
  هنر سازنده وقتی معلوم میشه که شما روی درجه ی سختی Insane با فعال بودنDeclassify ها سعی کنی هر مرحله رو با۳ ستاره ی Onyx به اخر برسونی.اونوقت که به بازی شاهکار میگی.

  ۰ ۰
  1. شما حق دارید از بازی مورد علاقتون دفاع کنید، ولی حق ندارید برای منتقد تعیین تکلیف کنید. اگر این طور بود چرا شما خودت منتقد نشدی؟ مطمئنم نقدای خوبی می‌نوشتی، شاید IGN استخدامت می‌کرد. یا شاید هم گیم اینفورمر …

   ۰ ۰
  2. 0255 گفت:

   :)) از کجا می دونی منتقد نیستم؟

   ۰ ۰
  3. dmc-X360 گفت:

   اخه خودت از حرف خودت خندت گرفت ;)

   ۰ ۰
 16. 0255 گفت:

  در برابر هر کسی از این بازی دفاع میکنم حتی اگه گیرز و انحصار ۳۶۰نبود.
  این بازی برای من حکم Fallout :New Vegas رو داره که به بتزدا نشون داد که دنیایی حتی به بزرگی فالوت می تونه شخصیت پردازهای عالی داشته باشه.به نظر من استدیوی محبوب نقش افرینی باز ها ابسیدین وگاس جدید رو حتی بهتر از Fallout3 بتزدایی ساخت.
  حالا PCF (پلاتینیوم غربی!)به اپیک نشون داد که چه طور میشه اکشن دیوانه وار رو وارد gearکرد. شاید داستان و شخصیت پردازی و تنوع در حد گیرز۳ نباشه اما گیم پلیه که حرف های زیادی برای گفتن داره.
  ببینید PCF چیکار کرده که بعد از بازی کردن جاجمنت سخت میشه به گیرز های قبلی برگشت!! خب مث اینکه خود استدیو هم این رو میدونسته که برای ما Aftermath رو ترتیب داده که علاوه بر ارزش داستانی یکمی به حال و هوای بازی های قبل برگردیم!
  ان شاالله اگه قسمت شد توی بخش اخرین بازی انجام شده بیشتر از بازی توضیح میدم.

  ۰ ۰
  1. reza vampire گفت:

   داداش یه سوال دارم
   چرا فن ایکس باکس شدی؟
   دلت به چیه این کنسول خوشه؟

   ۰ ۰
  2. 0255 گفت:

   ببین حاجی یه هیلو داشته باشه ما رو بسه

   ۰ ۰
 17. crash گفت:

  بازی ادامه همون سریه قدیمی هستش و هیچ نو اوری تو هیچ بخش نداره
  گرافیک هم همون نسخه نخ نمای انریل ۳.۵ هستش که طبق سنت pcf رنگها کمی شاد تر شدن
  در مورد کسی که میگه مثل خدای جنگتونم بگم که بازی اولا مال من نیست دوما کلا سبک این دوتا فرق داره سوما اصلادر حدی نیست این بازی که ب god of war مقایسه بشه

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   در حدش هست،شما فن باز یدر نیاری چیزیت نمیشه،بیا بگو خوبه و برو،دوست هم نداری چیزی نگو و تخریب نکن،خوبه یکی از دوستان ما هم بیا دبگه خدای جنگ تکراری بود و بازی متوسطی بیش نیست؟ خودت خوشت میاد؟ پس حالا که اکثر دوستان دارن رعایت میکنند شما هم به حرمتت اونا احترام بذار و رعایت کن،یاد بگیرید اگه از چیزی خوشتون نمیاد نگید بده! مثلا من از ماهی خیلی بدم میاد ولی میدونم غذای خوبیه و خیلی هم مفیده برای بدن!!! امید وارم نکتشو گرفته باشی،خدای جنگ و گیرز آف وار بازی های بزرگی هستن،حالا هر دو یه اسپین آف دادن برای آماده کردن بازار و ایجاد ذهنیت برای شروع نسل بعد ،دیگه این همه دنگ و فنگ و طول و تفسیر نداره،اتفاقا اگه بخوایم از لحاظ اورجینال بودن به قضیه نگاه کنیم خدای جنگ در سبک هک اند اسلش رقبای خیلی خوب و کار درستیداره (حالا من خودم معتقدم جز ۲تا برترین هک اند اسلشه) ولی گیرز آف وار هیچ رقیبی تراز اول و کیفیت بالایی مثل خودش نداره تو سبکش،خیلی ها قصد دارن المان های این بازی رو در بازی های خودشون پیاده کنند و به موفقیت برسند،یکی از دوستان گفته بود گرافیک نخ نمای آنریل ۳.۵ !! اون دستمون یا با عینک آفتابی مارک سونی مدل میک بلیو به صفحه نگاه میکرده یا واقعا به مشخصه های گرافیکی وتکنیک هاش وارد نبوده،در این ۲-۳ سال اخیر چندتا بازی واقعا عالی کار کردن در زمینه گرافیک که برترین هاشون انچارتد ۳ و هیلو ۴ و کرایسیس پی سی هستن و ویچر ۲ و خدای جنگ و گیرز آف وار ۳ بودند ،حالا جالبه که اسپین آف های هر دو بازی معروف خدای جنگ و گیرز آف وار باز نسبت به نسخه های شماره ۳ خود پیشرفت محسوسی داشتن در این زمینه جلو ه های بصری،مثلا زمان بازی کردن خدای جنگ اسنشن متوجه شدم که از تکنیک جدید و به روز مولتی بلور استفاده کردن یا در گیرز آف وار جدید از تکنیک دابل HDR !! شما مو میبینی خیلی از دوستان پیچش مو و تنها اندکی از افراد ریزش مو را :lol: :wink:

   ۰ ۰
  2. crash گفت:

   اتفاقا این خانم گیرز رقیب که چه عرض کنم اقا بالا سر زیاد داره.دیگه همه میدونن کیلزون مدینه فاضله همه بازیای تیر اندازیه.فقط بخاطر این که پیاده سازی به سبک گیرز اسون تره تو بازیا از این بازی زیاد تقلید شده.
   در ضمن من نظرمو میگم به هیچ کس هم توصیه نمیکنم بازیو انجام نده اتفاقا بازیه خوبیه واسه خودش و برای خیلیا لازمه بازی کردنش.و اما گرافیک.
   من به شخصه از موتور انریل نفرت دارم اما از بازیاش نه
   نمونش بتمن که شاهکاریه واسه خودش.
   دلیلشم اینه که انقد تو این نسل ازش استفاده شده که … دراومده.
   و اما حرف اخر
   اگه بخام من فن بازی در ارم واقعا کسی نمیتونه جلوم دووم بیاره و این حرفم هم به اعتبار این کنسول بزرگ و بی نظیره(البته اگه بن نشم!!!!!!)
   امیدوارم هیچکس از حرفام ازرده خاطر نشه

   ۰ ۰
  3. mori360 گفت:

   فن بازی درنمیاری???پس خانم گیرز یعنی چی!!!!
   کیلزون بهترین شوتر…خخخخخخخخ مردم از خنده…اونوقت هیلو,بتل,کال کشکن
   آخه گیرزو با کیلزون مقایسه میکنند…یه نگاه به سبکشون بنداز

   ۰ ۰
  4. reza vampire گفت:

   من قبول دارم کیلزون کلا FPS خیلی خوبیه
   یعنی بهترین هست
   ولی نمی دونم چرا اینو با گرز مقایسه کردی؟

   ۰ ۰
  5. 0255 گفت:

   Crash:
   کیلزون بهترین شوتره!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :)) وای از دست شماها!!!!
   ببینم کیلزون در کل سری چه چیز جدیدی داشت؟ ۱نمونه فقط یه نمونشو بگو

   ۰ ۰
  6. 0255 گفت:

   کی میگه نواوری نداره ؟خودم بالای ۱۰ مورد رو میتونم بگم .

   ۰ ۰
  7. darksiders گفت:

   نو آوری نداره؟؟؟ باوشه :*

   ۰ ۰
  8. Sam_Fisher گفت:

   crash@
   سکــــــــــــوت… =;

   ۰ ۰
  9. Marlon Brando گفت:

   روزبه عزیز کاری به نظر دوست عزیزمون crash@ ندارم و کلی دارم میگم
   اگه یکی از یه بازی خوشش نیاد باید چی کار کنه احیانا؟!!!!!!!! :-|
   به نظرت نباید کامنت بده؟!!!! :-s
   “بیا بگو خوبه و برو”یعنی چی؟!!!! :-|
   —————————–
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  10. 0255 گفت:

   نباید بیاد بگه متوسطه بازیو و گرافیک نخ نماست! :)) باید بگه من باهاش حال نکردم

   ۰ ۰
  11. xneon 360 گفت:

   پیام جان منظورم بطور غیر مستقیم اینه که نیاد بگه بازی بده و یجورایی ترول کنه و هوادارنش رو ازرده خاطر کنه وگرنه همه اعضا سایت حق نظر دادن دارن و من به خودم ابدا این اجازه رو نمیدم که به کسی بگم نظر نده،حالا اینجوری گفتم که یجورایی هم طنز باشه و هم مطلب رو روسنده باشم
   ________________________________
   عیدت شما و همه بر و بچ سونی هم مبارک

   ۰ ۰
  12. Leon S.K گفت:

   شما اصلا دستت به بازی رسیده که میگی نو آوری نداره؟ اصلا میدونی بازی اسپین آفه و نیاز به تغییرات بنیادی نداره؟ اصلا همون قابلیت دفاع کردن که گیم پلی بازی رو از خطی شدن و اکشن بکش برو جلو در اورده نو آوری نیست؟ سلاح ها و دشمن های جدید رو دیدی؟ بعدش کیلزون سبکش با گیرز یکیه مگه؟ شما اول به خودت تذکر بده برادر من !

   ۰ ۰
 18. Ali Hybrid گفت:

  فرهاد عزیز تشکر از شما بابت ترجمه ی این مطلب ! :X
  من دوست دارم people can fly سربلند بشه ! آخه استودیو خوبی هستش !

  ۰ ۰
 19. Meraj Fathi گفت:

  هنوز بازی رو تهیه نکردم و نسبت به خریدش دودل هستم به خاطر اینکه از یک طرف متاش پایین بوده و از طرف دیگه ای جی ان نمره ی خوبی داده.

  ۰ ۰
  1. mori360 گفت:

   داداش بازی هنوزم هیجان داره,نیم ساعت اولو رد کنی جذبش میشی
   بهت توصیه میکنم بگیری

   ۰ ۰
  2. reza vampire گفت:

   نمره و متا رو بی خیال شو
   با گرز طرفی ها!!!!

   ۰ ۰
 20. sephiroth گفت:

  ممنون متن خوبی بود.همیشه این سری رو دوست داشتم ولی متاسفانه موفق به بازی کردن دوقسمت اول شدم فقط

  ۰ ۰
 21. 0255 گفت:

  نمی دونم بحث سر چیه قدرت گیرز اثبات و هیچ TPSای نمی تونه حتی نزدیکش بشه تو این نسل هم جزو ۵ شوتر برتره و می تونیم بعد از هیلو و بایوشاک قرارش بدیم.
  جاجمنت هم همین طور

  ۰ ۰
  1. Meraj Fathi گفت:

   الان یک توهین بزرگ به خدای شوترهای تاریخ یعنی مدرن وارفیر کردی.
   گیرز ۳ که اوج این سری بود نتونست جلوی مدرن ۳ سر کسب بهترین شوترسال وایسته که به نظرم انتخابشون کاملا درست بوده.
   من خودم تقریبا تمام شوترهای نسل رو تجربه کردم ولی به نظرم هیچ شوتری به پای مدرن وارفیر نمیرسه.

   ۰ ۰
  2. dead of war123 گفت:

   عمو بس کن دیگه.
   حتما فورزا و و آلن ویکو ذلایتو فیبل ههم بهترین در سبک خودشون هستن.اونوقت آنچارتدو کیلزونو گرن توریسمو و لیتل بیگ پلانتو بتل رویادو اینفیموسو خدای جگو دمون سولزو استار هاکو هیوی رینو غیره آشغال مسخره ی بدرد نخرن
   نه؟؟؟

   ۰ ۰
 22. cheguara. گفت:

  ببخشید این رو این جا می گم اما یه خبر خوش برای همه ی pc باز ها . بازی :D walking dead برای pc اومدش.

  ۰ ۰
 23. slayer گفت:

  بازیه قشنگی بود مخصوصا هدشات کردن :lol:

  ۰ ۰
 24. crash گفت:

  اقا من از بعد شوتر بودن گفتم نه اول شخص یا سوم شخص
  درثانی یه کاری نکنین بازیو با راچت&کلانک مقایسه کنم :D

  ۰ ۰
  1. princeofpersia گفت:

   تا خود قیامت ترول کن. از بازی هیچ چیزی کم نمیشه , فقط از اعتبار و ارزش خودت پیش دوستان و اعضای سایت کم میشه . چون میبینن نحوه کامنت دادن و صحبت کردن رو! ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. crash گفت:

   قصدم مزاح بود دم عیدی.وگرنه از ارزشهای این بازی با حرفای من کم نمیشه.صحبت هام رو بالا کردم بنده
   اگه کسی هم ناراحت شد بنده شخصامعذرت میخام
   عیدتان مبارک :X

   ۰ ۰
  3. princeofpersia گفت:

   عید شما هم مبارک. این قضیه ترول هم کلی هست حالا کسی میخواد هیلو :X :X رو ترول کنه یا خدای جنگ رو
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 25. mori360 گفت:

  اخه از بعد شوتر هم گریز بهتره,اینو میتونی از فن های PS3 بامنطق هم بپرسی

  ۰ ۰
 26. crash گفت:

  نه دیگه اشتباه نکن.من همه گیرزها رو بازیکردم.نقاط مثبت داره جریان سازه ولی بهترین نیست

  ۰ ۰
  1. mori360 گفت:

   عزیز باید قبول کرد,همونطور که تو اکشن ادونچر انچارتدخدایی میکنه تو شوتر سوم شخص گیرز بهترینه

   ۰ ۰
  2. 0255 گفت:

   mori360 عزیزم تو اکشن ادونچر انچارتد خدایی نمی کنه چون بتمن کبیر رو داریم.
   ولی کدوم شوتر سوم شخص می تونه حتی به گیرز نزدیک بشه؟

   ۰ ۰
  3. dead of war123 گفت:

   با اینکه من از طرفداران اصیل بتمن ام(کلا سرش خیلی غیرت دارم و حتی تو چند سایت ممکن بود بخاطر غیرتم آاخراج شم!!)اما حرفتون رو قبول ندارم توادونچر اکشن فقط آنچارتد هست که سروری میکنه.بتمن هم چیزی از آنچارتد کم نداره اما خوب اون قهرمانه و با تجهیزات فوق پیشرفته کاراشو انجام میده درحالی که نیتن دریک با اسلحه و مهارت های خدادای و تجربه و شانس(!)کاراشو انجام میده برای همیه که آنجارتد یک قدم بالاتر از بتپن قرار میگیره. فقط امیدوارم منظورمو گرفته باشی.

   ۰ ۰
 27. crash گفت:

  بتمن حتی نمیتونه نزدیک انچارتد هم بشه.در ضمن هیچکس بغیراز هیتر های میکروسافت حرفای شمارو قبول ندارن

  ۰ ۰
 28. crash گفت:

  توی شوتر سوم شخص هم مکس پین حرف اول و اخرو میزنه.از هر جهت که ببینی مکس پین پادشاه این سبکه
  تورو خدا خودتونو به بی اصلاعی نزنین یا اگر بی اطلاعین یکم مطالعه هم خوبه

  ۰ ۰
  1. ps3 with xbox گفت:

   داداشهای گلم ولش کنین این قضیه اون بهتره و این بهتره چون من فکر کنم خود بچه ها که همه بازیها رو انجام دادن میفهمن کدوم بازی بهتره بس نیازی به گفتنمان نیست
   دیگه ۱ سال هم تموم کردیم میخایم تو سال جدید کاربرهای new باشیم و عید هم به همه دوستان فن و غیر فن و مدیر و غیر مدیر مبارک :X :X :X :X

   ۰ ۰
 29. crash گفت:

  دو ساعت دیگه دقیقا سال تحویله.سال جدیدو به همه دوستان و هم میهنان عزیزم تبریک میگم و ارزو میکنم تو سال جدید همه به ارزوهاشون برسن.
  عید شما مبارک :arrow: :X

  ۰ ۰
 30. general amin گفت:

  تو این چند روز بازیش می کنم ….
  نمرات نسبتا خوبی گرفته بود …
  —————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 31. darksiders گفت:

  بازیش عالیه به نظرم.آرکیدی هستش ولی به درک.مهم اینه که واقعا جذابه.از دست این بیرد و شوخی هاش :X :X :X

  ۰ ۰
 32. A.F.A گفت:

  =D =D =D
  :wink: :wink:

  ۰ ۰