توسط Kurosaki Ichigo در ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ , ۰۰:۱۰

ساختن یک بازی جدید در پایان یک نسل همیشه چالشی بزرگ برای بازی سازان بوده است اما کپکام با ارائه ایده های جدید در یک بازی جدید می خواهد سنت شکنی کند و در اخرین سال های نسل هفتم یک بازی جدید را وارد بازار کند .

این نوشته این بازی را از لحاظ گرافیک و یا موسیقی بررسی نمی کند چرا که برای تجربه گرافیک یک بازی و یا موسیقی ان باید نسخه کامل بازی را در اختیار داشته باشیم . این نوشته در واقع دو چپتر از مرحله ۱ بازی است که درباره داستان و نحوه گیم پلی خلاقانه و سیستم های مبارزات ان توضیح می دهد .

داستان شروع بازی
داستان بازی در آینده رخ می دهد . جایی که شرکت های انرژی که تشنه قدرت هستند به تکنولوژی دست پیدا می کنند تا با استفاده ازان وارد زد و بند های سیاسی شوند. در ابتدا شما کنترل یک شخصیت زن را بر عهده دارید . او این توانایی را دارد که ذهن دیگران را کنترل کند.
در نسخه دمو بازی شما کنترل شخصیت Nilin که شخصیت اصلی بازی است را به عهده می گیرید در ابتدا او در محلی شبیه به یک تابوت به بند کشیده شده است و سپس رها می شود و خود را در شهر پاریس جدید می بیند که در واقع نسخه ۲۰۸۴ شهر پاریس است . در ابتدا حافظه او پاک شده و او حتی نمی تواند به یاد بیاورد که کیست ولی مدام صدایی را در گوشش می شوند و صدا به او می گوید که او یک شکارچی ذهن است .

شکارچیان ذهن در واقع ادم کش های فرا ذهنی هستند که با پاک کردن و بازنویسی حافظه افراد مهم و سیاستمداران به اهداف خود می رسند .

صدای داخل افکار Nilin مردی به نام Edge است که می خواهد به او کمک کند تا حافظه از دست رفته اش را بازیابی کند .در ابتدا او به خوبی نحوه شکست دادن دشمنانش را به یاد می اورند و سپس صدا یک مسیر راه به او می گوید و نیلین باید به دنبال شخصیتی به نام Tommy برود .

 

سیستم آپگرید و مبارزات بازی
کپکام قبلا اعلام کرده بود که این بازی از یک سیستم  جدید واحد در مبارزات و ارتقا استفاده می کند .در واقع نیلین به محض یاد اوری نحوه مبارزات می تواند حرکات خود را اجرا کند و شما او را در این زمینه یاری می کنید و با باز کردن (آزاد کردن) چند ضرب های جدید به فرایند یاد اوری او کمک می کنید .
همچنین این حملات می توانند به صورت سفارشی شده نیز مرتب شوند به نحوری که یا میزان خسارت های وارده را افزایش دهند یا فرایند بازگردانی سلامت را تسریع بخشند یا موارد دیگری را اجرا کنند .
کلید های ضربات تقریبا غیر قابل قبول است . بازیکنان باید حملات خود را خیلی دقیق و در زمان های اهسته شده ای و به صورت takedowns وارد کنند .همچنین دشمنان نیز به صورت همزمان به شما حمله می کنند. تقریبا چنین ریتم مبارزاتی را در سری بازی های Batman از استدیوی Rocksteady’s مشاهده کرده ایم که به روانی و خوبی اجرا می شدند اما در این بازی جنبه های فنی بیشتری در مورد مبارزات مورد توجه است که به سختی های آن افزوده است .
گویا در بازی به جز انسان ها با موجوداتی از نسل اینده نیز مواجه هستیم که نیلن باید در مسیر خود با انها مواجه شود .

سیستم فیزیکی بازی
هنگامی که بازیکن در حال مبارزه با دشمنان ، پلیس ها یا ماموران شست و شوی مغزی نیست می تواند به راحتی در شهر مسافرت کند و یا به کافه Tommy سری بزند. سیستم حرکت در ساختمان ها ، لبه ها ، پریدن هااز روی بالکن ها ، جهش های خطرناک و … شبیه به بازی های Uncharted است . به عنوان مثال در یک سکانس از بازی بازیکن مجبور است از یک شیب بزرگ به سمت پایین لیز بخورد و در بین راه باید از برخورد با تابلو و نوشته های اعلانات پرهیز کند و سالم به نقطه مورد نظر برسد .

ادامه داستان بازی
در نهایت نیلین با راهنمایی های Edge به کافه Tommy می رسد . به نظر تامی نیلن را می شناسد اما در صورت نیلن هیچ نشانه ای از برخورد با یک فرد آشنا دیده نمی شود و حافظه او کاملا تامی را غریبه می پندارد . بعد از یک خوش آمد گویی گرم از طرف تامی ، نیلن به همراه او به سمت یک اتاقک مخصوص می روند جایی که او لباس شکارچی بودند خود را بدست می اود .لباس او یک لباس مخصوص بلند مشکی و سفیداست. او همچنین یک نوع دستکش ( یا چیزی  شبیه به دستکش ) مخصوص به دست می کند که به او کمک می کند حافظه گذشته مردم را مورد بررسی قرار دهد ،تغییر دهد و یا پاک کند  .
بعد از مدتی Tommy به نیلن هشدار می کند که ممکن است شکارچیان جایزه بگیر به دنبال او باشد و هر لحظه ممکند لبه تیز شمشیر آنها بر گردن نیلن قرار گیرد .
یکی از این شکارچیان جایزه بگیر Olga Sedova نام دارد که یک اسلحه ساز قدیمی است که به صورت اجاره ای کار می کند .شوهر اولگا نیز یک پزشک است که در واقع کارفرمای سابق نیلن بوده است و کسی که مسئول پاک سازی حافظه نیلن نیز است .شوهر اولگا بیمار است و اولگا برای تامین مخارج درمان او جایزه بگیر شده است.

در یک مبارزه بین نیلن و اولگا نیلن موفق می شود که با کمک دستکش مخصوص خود به بخشی از حافظه اولگا دست پیدا کند در این حافظه که به صورت فلاش بک است اولکا به یک تخت بیمارستانی بسته شده است و یک پزشک با لباس خاسکتری در نزدیکی او است در حالی که شوهر اولگا نیز در سمت دیگر تصویر دیده می شود . پزشک بخشی از حافشه شوهر اولگا که گویا بیمار است را به اولگا منتقل می کند .
دراینجا بازی به بازیکن ( نیلن ) این اجازه را می دهد که خاطرات اولگا را دست کاری کند و و تیلن در بخشی از خاطرات و حافظه او این هدف را قرار می دهد که شخصیت دکتر، همسر اولگا را به قتل رسانیده است و به نیلن در اهدافش باید کمک شود .

بعد اولگا با جیغ هایی از بیهوشی خارج می شود و خود را بر وی تخت بیمارستان می بیند و با خاطره ای دستکاری شده مواجه می شود که کشتن نیلن باعث شکست ماموریت او خواهد بود و بازیکن با کمی دستکاری دیگر حافظه اولگا می تواند نحوه کشتن دکتر و حالات کشتن را نیز به حافظه اولگا منتقل کند مثلا اولگا دکتر را با دستانش خفه می کند  . در نهایت ماموریت با مرگ دکتر پایان می یابد .
بعد از اینکه ماموریت تغییر حافظه پایان یافت به زمان حال باز می گردند و فلش بک تمام می شودو اولگا نیلن را رها می کند .در واقع شخصیتی که قبلا به دنبال شکار نیلن بود حالا با دستکاری حافظه به دوست و یار او تبدیل شده است و این بک برد دو طرفه برای نیلن است از یک سو از شر شکارچی جایزه بگیر خلاص شده است و از سوی دیگر یه یار قدرتمند برای خود پیدا کرده است .

پایان چپتر
کلام اخر

بازی Remember Me به توجه به سیتم مبارزات نفس گیرش خود به تنهایی یک عنوان در خور توجه است اما این ایده تغییر حافظه ها و دستکاری ذهن کمی برای کپکامن جاه طلبانه است و در صورت موفقیت یکی از عناوین شگفت انگیز کپکام در گیم پلی خواهد بود .باید امید وار بود کپکام ایده های عالی خود را با تعداد کمی  مرحله دستاری ذهن ، اب بندی نکند .

  نام بازی :Remember Me

  استدیوی سازنده : Dontnod Entertainment

  ناشر : Capcom

  پلتفرم های مقصد :Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

  سبک :Third-person, stealth, action-adventure

  تاریخ انتشار :May 2013  – اردیبهشت -خرداد سال ۹۲

مترجم : حسین براتی

دیدگاه
۳۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

38 Replies to “نگاهی به مرحله اول بازی Remember Me”

 1. Kurosaki Ichigo گفت:

  خوب باید بگم بازی از نظر ایده کلا ترکونده !! فقط دعا کنید که کپکام مثل بازیهای دیگه گند نزنه به این بازی .. ایده هاش خیلی توپ هستش اگه بشه درست پایه ریزیشون کرد ….
  توی پیش نویس ها و کامنت هاش گفته شده که گرافیک بازی مهم نیست ولی این ایده کنترل ذهن رو اگه خوب پیاده کنند بازی فوق العاده ای میشه برای سال پایانی این نسل و بازی روند داستانی جالبی خواهد داشت با این ایده .
  فکر کن میشه دشمنان رو به دوست تبدیل کرد !!!!!!

  ۰ ۰
 2. BIG BO$S گفت:

  قبل از این پوسترای بازی رو که میدیدم فکر میکردم یه چیزی تو مایه های Mirror edge باشه ولی الان میبینم که نیست. اونم خیلی بازی خوب و نوآورانه ای بود، البته مورد کم لطفی هم بسیار قرار گرفت.

  ۰ ۰
  1. BIG BO$S گفت:

   یه سوال بسیار مهم و البته اسپم: چرا عکسای همه ف.ی.لت.ر شده؟

   ۰ ۰
  2. Fun. گفت:

   گویا پلاگین دچار مشکل شده :-?

   ۰ ۰
  3. Fun. گفت:

   در ضمن گویا باز هم بنگری چیزی به کابل ها خورده =;
   باز اینترنت به سرفه افتاده :((

   ۰ ۰
  4. Kurosaki Ichigo گفت:

   عکس ها مشکلی ندارن که .. آپلود کردم رو سایت .. قبلش هی لینک هاش خراب می شد .. مستقیم گذاشتمشون رو سایت .. فیل.ترینگ هم ندارن !!!
   ….
   ای بابا این ادیت نظراتمون کجا رفته پس ؟؟ آواتار هم که کلا نداریم !!! یه چند روزی نبودیم ها !!! فراموش شدیم و کلا Shit -Delete کردن مارو از سایت …مجبوریم از یه بخش دیگه نظراتمون رو ادیت کنیم !!!

   ۰ ۰
  5. karim گفت:

   دقیقا منم خواستم همینو بگم چرا :-?

   قضیه بو داره :-?

   ۰ ۰
 3. adidas گفت:

  جالب :wink:

  ۰ ۰
 4. Very Big Daddy گفت:

  بازی ایده ی جالبی داره به شرطی که کپکام گند نزنه!به نظرم این بازی یا میترکونه یا حسابی میترکه!

  ۰ ۰
  1. King Tiger گفت:

   … به نظر من این بازی “کپکام” رو میتدکونه و خودش هم میترکه! :D

   ۰ ۰
 5. Project Siren گفت:

  این بازی یا hit میشه یا اصلا به چشم نمیاد….. فقط باید منتظر عرضه بازی بود و ببینیم چی در میاد…

  ممنون از نویسنده خوبمون (Kurosaki Ichigo)….

  ۰ ۰
 6. karim گفت:

  بازی جالبیه خوشم اومده ازش وقتی اومد حتما بازیش میکنم. :D

  ۰ ۰
 7. karim گفت:

  راستی من همین حالا یه دمو از این بازی دیدم …
  یه جورایی شبیه assassins creed بود…
  میخواستم ببینم آیا این بازی open world هم هست یا نه؟

  ۰ ۰
 8. GAME STAR گفت:

  من که چیزه خاصی ندیدم تو این بازی ! امیدوارم موفق بشه ! تا زمان انتشار بازی چیزی نمانده ! باید دید با این ایده زیبا چه میکند این کپ کام ! :D

  _________________________________________

  از آقای براتی هم کمال تشکر رو داریم ! :X

  ۰ ۰
 9. Play گفت:

  به نظرم مخلوطی از inception و assassins باشه!
  جالبه توی این نسل کارکتر قابل بازی زن بیشتر از نسل قبل بودن!
  به بازی من امیدوارم اما انتظار شاهکار بودن رو ازش ندارم هرچند که میتونه باشه اما نمیشه! : |

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   Ass Ass in نه x-(
   Uncharted !!! :/

   ۰ ۰
  2. Play گفت:

   :-D
   سعید جان شما عصبانی نشو !حالا نگفتم دقیقا مثل اس اس این(!) هست! حرکات پارکورش ، لباس شکارچی ، ورود به حافظه دیگران(که تو اساسینز به حافظه اجدادشون راه پیدا میکردند) و زمان وقوع بازی منو بیشتر به یاد اس اس این میندازه تا انچارتد

   ۰ ۰
  3. saeed mirabi گفت:

   کلا به اس اس ینز حساس هستم !!! :/

   ۰ ۰
 10. jack raiden .m گفت:

  قبلا خوشم نمیومد ولی حالا نظرم عوض شد :X

  ۰ ۰
 11. Curunir گفت:

  داستانش که من رو جذب نکرد؛ شاید گیمپلی اش بتواند سرگرم کننده باشد؛

  ۰ ۰
 12. itachi گفت:

  ممنون بابت مطلب ولی کپ کام ثابت کرده تو این نسل ای پی جدید یا کلا بازی نسازه سنگینتره یه زمانی بازیهای کپکامو ان بار تموم میکردیمو از هر بارش لذت میبردیم ولی حالا بعضیاشونو نصفه ول میکنیم

  ۰ ۰
  1. itachi گفت:

   البته dmc استثنا بود

   ۰ ۰
 13. محسن گفت:

  این بازی قطعا پتانسیل شاهکار شدن رو داره منتظرشم ایده هاش بسیار نو و جدید هست :D

  ۰ ۰
 14. Marlon Brando گفت:

  مرسی از حسین عزیز
  به نظر بازی خوب و متفاوتی می‌اد،البته برای قضاوت زوده ولی به نظرم از بهترین بازی های امسال هست
  ———————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 15. silver گفت:

  بازی خیلی جالبی به نظر می یاد!
  امیدوارم اسمش تو لیست بهترین ها قرار بگیره!

  ۰ ۰
 16. avion گفت:

  این بازی قبلا قرار بود اختصاصی پلی استیشن باشه ولی چون در حد استانداردهای سونی نبود ناشرش عوض شد.نتیجه اینکه عنوان متوسطی خواهد بود.

  ۰ ۰
 17. Ali Hybrid گفت:

  پس واسه PC هم میــــاد !

  ۰ ۰
 18. saeed mirabi گفت:

  ایده تغییر حافظه ها و دستکاری ذهن کمی برای کپکامن جاه طلبانه است !!! :/
  حسین جان شما یادت نیست !!! :/
  این ایده ها برای کپکام اصلا جاه طلبانه نیست !!! :/
  بلکه این ایده ها یک روال عادی برای کپکام و تمامی زیر مجموعه هاش است .
  شما اکثر بازیهای کپکام ببینید یک اثر اورجینال است .
  بدون کپی و تقلب از روی دست کسی همیشه نمره قبولی میگیرد .
  I Love U Capcom :X
  Спасибо автору
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
 19. Black Artemis گفت:

  این بازی ازاین جهت که یک IPجدیده قابل تقدیره اون قسنت دستکاری ذهن هم امیدوارم توی گیم پلی جالب ازآب در اومده باشه

  ۰ ۰
 20. mr.zombie گفت:

  ممنون از حسین براتی…بسیار به این بازی امیدوارم و میدونم بازی خوبی از اب در میاد…واقعا باید به کپکام تبریک گفت که تو پایان نسل داره یک IP جدید رو میسازه…اونم با یک کاراکتر زن… =D
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 21. آرویــن گفت:

  ممنون حسین جان … باید بازی جالبی باشد … ;)

  ___________________
  آروین از pc $

  ۰ ۰
 22. magic گفت:

  i love you capcom :X

  ۰ ۰
 23. FARZAD گفت:

  به نطر که فوق العاده میاد :mrgreen:

  ۰ ۰
 24. general amin گفت:

  این بازی می رود تا در دل ها بنشیند …
  I love you capcom :X
  —————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 25. Sam_Fisher گفت:

  باید بسیار مهیجی به نظر می رسد ولی انچه که تازگی و اخیرا به طور جدی شرکت “کپکام” رو تهدید می کند اطمینان نداشتن اکثر گیمرها به عناوین عرضه شده ی این شرکت هست که امیدوارم این اتفاقات شامل این بازی نشود ولی در کل امید زیادی به این عنوان ندارم ولی امیدوارم در سبکش بسیار موفق امیز عمل کند.
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 26. kitty cat گفت:

  تا اینجا که همه چیز خیلی خوب به نظر میاد.اومیدوارم خبرایی که بعد از این هم میشنویم خوب باشن.

  ۰ ۰
 27. پارسا گفت:

  خب هکیش اومدهبرا ۳ ظاهرا
  من باید اوریج بگیرم :|
  خوش بحال کپی بازا

  ۰ ۰