پلی‌استیشن ۴ – چه انتظاراتی داریم؟

توسط سعید زعفرانی در ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ , ۱۳:۰۷

 رویداد ۲۰ فوریه‌ی سونی در نیویورک سیتی، به احتمال زیاد در مورد رونمایی از پلی استیشن ۴ خواهد بود که طلیعه دار نسل آینده‌ی کنسول‌ها است. [مترجم: شاید بتوان به نوعی Wii U را آغازگر نسل بعد دانست]

کارخانجات تولید شایعه نیز جزئیاتی را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد احتمالا نواده‌ی ایکس باکس ۳۶۰ نیز تا ژوئن ۲۰۱۳ و نمایشگاه E3 رونمایی خواهد شد.
شاید مهم‌ترین خبر این باشد که هر دو کنسول امسال روانه‌ی بازار شوند. که البته در گذشته نشان داده شده است که فاصله‌ی رونمایی تا انتشار کنسول‌های بازی ۱۲۲ تا ۱۵ ماه است. به هر حال، همان‌طور که شایعات با سرعت هایپ حرکت می‌کنند، ممکن است کنسول‌ها هم با همین سرعت برسند.

شش سال و نیم [مترجم: خانم نویسنده مثل این‌که نیاز است دوباره سری به تقویم بزنید، از ۲۰۰۵ تا کنون نزدیک به ۸ سال گذرانده‌ایم، شما شش سال و نیم پیش را به یاد می‌آورید؟ @Argada: با تشکر!] پیش را به یاد بیاورید. زمانی‌که مایکروسافت با عرضه‌ی کنسول خود سونی را در این زمینه پشت سر گذاشت و کنسول آماده‌ی مرگ (اشاره به حلقه‌ی قرمز مرگ: سه چراغه شدن) خود را در نوامبر ۲۰۰۵ وارد بازار کرد، و سونی همین رویداد را در سال بعد با پلی‌استیشن ۳ تکرار کرد، با این تفاوت که حلقه‌ای در کار نبود. در حرکتی وابسته به عرضه‌ی “اولین” کنسول نسل بعد، در قسمت دیدگاه‌های یک ویدئو در سایت یوتوب، سونی خاطر نشان کرد که پلی‌استیشن ۴ اولین کنسول خواهد بود و در سال ۲۰۱۳ خبردار خواهیم شد.
جامعه‌ی گیمی چه آماده‌ی شنیدن خبر عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد باشد و چه نباشد، این کنسول‌ها دارند می‌آیند. سونی در رویدادی که در ۲۰ فوریه‌ (۲ اسفند) در نیویورک ترتیب داده است، به احتمال زیاد از کنسول بعدی خود رونمایی خواهد کرد. و ما اولین اطلاعات را از این کنسول به دست خواهیم آورد. اما، تا این لحظه خبرها و شایعات زیادی پیرامون این کنسول وجود دارد که ما را بر آن داشت تا این مقاله را منتشر کنیم.

چه چیزهایی را می‌دانیم؟

به طرز غیر منتظره‌ای چیز زیادی نمی‌دانیم. در آخرین گزارش‌های به دست آمده، گفته شده است که پلی‌استیشن ۴ بر روی “گزینه‌های جدید بازی کردن” تمرکز می‌کند. اما این به چه معناست؟ به دنبال ایده‌ی استفاده‌ی همزمان از چند صفحه نمایش [همانند Wii U] می‌گردیم که سونی می‌تواند آن را از طریق پلی‌استیشن ویتای شما و یک تبلت سونیتان و یا تلفن همراه هوشمند سونی محقق کند. این شرکت گذشته‌ی روشنی در زمینه‌ی برقراری ارتباط بین دستگاه‌های مختلف دارد و این می‌تواند روزنه‌ای باشد برای باور کردن این مسئله که شاید سونی می‌خواهد تجربیات این گذشته را بهبود بخشد.

سونی همچنین اشتیاق خود را برای تحقق ایده‌ی اتاق زندگی “مرکز اعصاب” با پلی‌استیشن ۴ نشان داده است. [مترجم: منظور تمرکز دستگاه‌های مدیا در یک جا و وارد کردن تصاویر در این اتاق از منابع مختلف بر روی در و دیوار است] همین مسئله جا را برای تعداد زیادی احتمال دیگر باز می‌کند. آیا پلی‌۴ می‌تواند آغازگر سرویس شایعه شده‌ی تلویزیون آنلاین سونی باشد، یا احتمالا به عنوان یک DVR استفاده شود؟

شکی نیست که دستگاه‌های نسول بعد قادر خواهند بود تا بافت‌های زیبا تری را رندر کنند، محیط‌های نورپردازی پیچیده تر را پردازش کنند، فیزیک واقع‌گرایانه‌تری را به نمایش بگذارند و دیگر انتظارات چشم نوازانه‌ی ما را براورده کنند، ولی آیا جهش گرافیکی این نسل به اندازه‌ی نسل قبل دراماتیک خواهد بود؟ احتمالا خیر.
البته که کمی احمقانه به نظر می‌رسد که بگوییم گرافیک نسل بعد شگفت‌زده‌تان نمی‌کند، ولی، شاید این ایده که انتظار زیادی از ماشین‌های نسل بعد در این زمینه نداشته باشیم و تصورات فضایی نکنیم بهتر باشد. می‌دانید که علی رغم این‌که پلی‌استیشن ۳ دقیقا یک سال بیشتر از ایکس‌باکس ۳۶۰ فرصت برای توسعه و ساخت داشت، به اضافه‌ی شانس بیشتر روی کاغذ [به واسطه‌ی سابقه‌ی سونی در تکنولوژی ساخت کنسول] ؛ حتی دقیق‌ترین چشمان هم نمی‌توانند تفاوت زیادی بین گرافیک بازی‌های دو کنسول تشخیص دهند. در واقع، حتی اثبات‌های فراوانی در این نسل بوده است مبنی بر این که ایکس‌باکس ۳۶۰ گرافیک بهتری را در عناوین مولتی پلتفرم به نمایش گذاشته است.

آیا پلی‌استیشن ۴ با یک بلوری-درایو به بازار عرضه می‌شود؟ محتمل ترین جواب بله است، و آن هم به خاطر این‌که هنوز هر اشتیاقی برای از میان برداشتن مدیای فیزیکی و قابل حمل به خاطر این‌که هنوز زمان قابل اعتماد و سریع دانلود در تمام دنیا به تحقق نپیوسته است -حتی در بسیاری از مناطق امریکا- غیرقابل تحقق است. وال‌استیریت ژورنال در شماره‌ی ۱ فوریه‌ی خود این مسئله را کم و بیش تایید کرد و گفت که ایده‌ی “کاملا ابری” برای بازار گیمینگ بسیار نابالغ بود. این یعنی، هنوز فکر می‌کنیم که تعدادی سرویس عرضه‌ی دیجیتالی مدیا (بازی) توسط سونی در روز اول ممکن است فعال باشند. همچنین، به این نکته هم فکر کنید که ممکن است سونی از سرویس ابری خود برای چیزهای کوچک‌تری همچون عرضه‌ی بسته‌های الحاقی، ذخیره‌ی بازی‌ها و … در پلی‌استیشن ۴ استفاده کند.

همچنین مقدار قابل توجهی اطلاعات در این باب که چه انتظاری از کنترلر پلی‌استیشن ۴ داشته باشیم وجود دارد. شمایل اصلی “دوال شاک” سه نسل است که با ما همراه بوده، پس جای تعجب ندارد اگر این شمایل را در این نسل هم ببینیم. اما قطعا چیزهایی به آن اضافه می‌شود که آن هم جای تعجب ندارد. کنترل لمسی، ویتا را تحت سلطه‌ی خود قرار داد، بنابراین بعید نیست که ما صفحه‌ی لمسی را در دوال شاک بعدی شاهد باشیم.
برخی از گزارش‌ها، پیشنهاد می‌دهند که کنترلر بعدی آنالوگ‌استیک‌های جداشدنی را به همراه خواهند داشت. برخی از اعضای با استعداد فروم نئوگف هم طرح‌هایی جالب از کنترلر احتمالی این دستگاه ارائه داده‌اند که در روی آن یک صفحه‌ی لمسی به مانند ویتا دارد. البته، این طرحی از واقعیت خیلی هم دور نیست و گیم‌اسپات در مقاله‌ای توضیح داده است که این کنترلر، احتمالا یک LCD لمسی در روی خود خواهد داشت و سنوسرهای بیومتریک را نیز پیشنهاد داده است. [مترجم: طرح‌های احتمالی لو رفته از دسته را ببینید]

بعد از همه چیز به زمان و قیمت احتمالی می‌رسیم. که در این زمان تنها حدس‌های ماست. هر کس می‌تواند به این بیندیشد که سونی از عرضه‌ی بد پلی‌۳ درس گرفته است و دیگر قصد ندارد در ازای کنسول ۶۰ گیگ ۶۰۰ دلار پول بگیرد. حدس اصلی ما این است که سونی قیمت پلی‌۴ را تا حد ممکن به ۴۰۰ دلار نزدیک می‌کند. دوست داشته باشید یا نه، احتمال عرضه‌ی چند مدل همزمان با قیمت‌های مختلف هم وجود دارد تا سونی از چند جهت احتمال شکست را کاهش دهد. در مورد زمان عرضه هم اکنون همه‌ی انگشت‌ها به سمت تعطیلات ۲۰۱۳ می‌رود.

با این‌که ما می‌توانیم کل هفته را به حدس در مورد رویداد ۲۰ فوریه‌ی سونی و پلی‌استیشن بعدی بگذرانیم، اما، فاکتورهایی هستند که واقعا پلی استیشن ۴ برای موفقیت به آن‌ها نیاز دارد. در قسمت بعدی مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

منتظر قسمت بعدی “چه باید باشد” باشید …

نویسنده: Karyne Levy از وبسایت CNET
ترجمه: سعید زعفرانی

دیدگاه
۱۳۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

136 Replies to “پلی‌استیشن ۴ – چه انتظاراتی داریم؟”

 1. Curunir گفت:

  تشکر از سعید؛
  قیمت پایین مهمترین چیزی هست که تقریبا اکثر مردم از کنسول های نسل بعد می خوان با توجه به مشکلات اقتصادی کنونی؛ همین ۴۰۰ دلار تقریبا ۲ میلیون تومن در ایران میشه حالا به این قیمت بازی ها در کشور ما که به هر دلیل ممکن فیمت بسیار بالایی خواهند داشت( بهانه هایی مثل نسل بعدی بودن بازی ها و جدید بودن شانو. ..)

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   اونا اصلا ایران رو بازار نمیدونن!!!
   پس اصلا وضعیت نابسامان اقتصادی در ایران براشون اهمیتی ندارهو در نتجیه برای قیمت گذاری ژاپن،اروپای مرکزی و خیلی جزئی آمریکا رو در نظر میگرن

   ۰ ۰
  2. Curunir گفت:

   درسته میگی ؛ این رو میدونم؛ اما کلا وضع اقتصادی جاهای دیگه هم مثل قبل نیست؛!

   ۰ ۰
  3. xneon 360 گفت:

   اونکه صد در صد،ولی خب بطبع اونا ۴۰۰ الی ۶۰۰ دلار رو به راحتی پرداخت میکنن با پایه حقوق ۳ الی ۴ هزار دلار در ماه!

   ۰ ۰
  4. Ali Hybrid گفت:

   توروخدا دیگه نگو ! همینجوری داریم به حال خودمون افسوس میخوریم !!!! :|

   ۰ ۰
  5. Ali Hybrid گفت:

   با ۲ میلیون میشه PC رو ارتقاء داد . مثلا یه گرافیک خوب بخری یا اگه گرافیکت خوبه ، میتونی یک CPU خوب بخری و خیلی کار دیگه ! به نظرم ظلمه اینجا بری یه عالم پول بدی فقط واسه یه کنسول تازه بازیهاش به کنار !
   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
   JUST PC ————————-> FOREVER :X

   ۰ ۰
  6. jack raiden .m گفت:

   ali hybrid::کنسول هم ویژهگیهای خودشو داره .ایا میتونی انچاتدو تو پی سی بازی کنی یا گریز اف وارو یا هیلو یا خدای جنگ ۳ یا یا یا …….خعلیای دیگه ؟ تازه تو پی سی باید نصب کنی کرک بزنی یا مشکل کارت گرافیکو …… خیلیای دیگه ولی تو کنسول یه سنگ بندازی واست عکسشو میاره بدونه این که نصب کنی کرک و …… پس پی سی هم ویژهگیهای خودشو داره کنسولم :P

   ۰ ۰
  7. Ali Hybrid گفت:

   زبون درازی کردی ؟!!!!! :D :D
   آره حرفت درسته . هم کنسول ها وهم PC نسبت به همدیگه ، مزیت هایی دارن که اون یکی نداره واین غیر قابل انکاره و همونطور که کنسول ها بازی انحصاری دارن ، PC هم انحصاری های خوبی داره ! مثلا همین بازی های بلیزارد رو در نظر بگیر و یا تمام استراتژیک ها ! :wink:

   ۰ ۰
 2. xneon 360 گفت:

  خب به شخصه انتظاراتی که از کنسول نسل بعد سونی دارم این هاست :
  انتظارات از خود کسنول :
  ۱- استفاده از یک پردازنده مرکزی روتین( توجه کنید روتین بازار و نه یک پردازشگر خاص و انحصاری با معماری پیچیده که کار رو برای بازیسزان سخت تر کنه )
  ۲-استفاده از چیپ گرافیکی با سرعت هسته مناسب و حافظه مخصوص جدا ( نه استفاده از حافظه مشترک با سیستم)
  ۳-استفاده از درایوهای بلوری جدید ( ۱۰۰ گیگابایتی) و تعداد حداقل ۳ الی ۴ درگاه USB 3
  ۴-خروجی اپتیکال و دو عدد درگاه HDMI
  ۵-سنسور حرکتی نوبل (چیزی هماندد کینکت )
  ۶-استفاده از رم های پرسرعت نسل سومی و ظرفیت حداقل ۸ گیگابایت
  ۷-سیستم وینتیلاتور مناسب به علاوه استفاده از جنس های مناسب با ضریب تبائل حرارتی مناسب
  ۸-استفاده از یک رابط کاربریو سیستم عامل بهینه و سبک،در عین حال زیبا و کارا
  _________________________________
  انتظارت از شرکت سونی :
  ۱-بهبود بخشی سرور های آنلاین و عدم قطعی
  ۲-برگذاری فستیوال های متعدد و کاهش قیمت بازی ها
  ۳-همگام سازی سونی موبایل با سونی پلی استیشن بطور کاملا سنکرون

  ۰ ۰
  1. Curunir گفت:

   خب پردازنده که مشکل اش حل شده احتمالا؛ هردو احتمالا از پردازنده های AMD استفاده می کنند؛
   نکته دیگه عدم استفاده سونی از GPU های انویدیا هستش که به همین ترتیب دیگر خبری از معماری پیچیده کودا و سختی فرایند بازی سازی برای این پلتفرم نخواهد بود؛

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   خب اگه از طرحی شمابه معماری پی سی های خونگی هم استفاده کنن مشکل خاص خودشا داره و خیلی زود بعد از یکی دوسال شاهد عقب موندن عجیبش میشیم،باید از معماری های مخصوص با آینده نگری استفادهبشه،چیزی شبیه پاور پی سی و سل و xenon

   ۰ ۰
  3. xneon 360 گفت:

   ببینید میشه یه معماری خاص و لی روتین استفاده کرد،مثلا همون سل رو با طرح های روتین بازسازی کنن و واحدهای رزرو و بردارن و هم قطعه ارزون تر ساخته میشه و هم نیازی به هزینه گزاف جهت طراحی یک پردازنده جدید نیست،به نوعی منوظرم تقویت پردازنده های نسل سومی هست

   ۰ ۰
 3. Ali Hybrid گفت:

  سعید جان ممنون بابت ترجمه ! :X
  به نظر من بیشترین ضرر رو در نسل بعد ، گیمرهای ایرانی میکنن ! باوضعی که الان داریم تو کشو.ر
  ، گرونی از یک طرف و گیر آوردن بازی ها هم یک طرف . :cry:

  ۰ ۰
  1. پیش بینی من از نسل بعد اینه که تعداد PC باز ها چندین برابر حال حاضر خواهد شد!

   ۰ ۰
  2. Curunir گفت:

   و بازگشت همه به سوی اوست(PC)

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   پس ببینین ، من عاینده(!) نگر بودم که میگفتم Just PC Forever ! :D

   ۰ ۰
  4. Curunir گفت:

   الان اینکه اینده رو آنطور نوشتید برای مزاح بود!

   ۰ ۰
  5. Ali Hybrid گفت:

   کاملا ! :D :D

   ۰ ۰
  6. ps3 with xbox گفت:

   اتفاقا نسل بعد طوری میشه که pc بازها هم به سمت کنسول میرن شک نکنین

   ۰ ۰
  7. Ali Hybrid گفت:

   :O 8-O

   ۰ ۰
  8. STALKER گفت:

   با با بیخی من ۲-۳ هفته دیگه میخوام یه fx8150 بگیرم ۸ هسته به همراه ۸ thread!!!!
   نسله بعد رو هوا بازی میدم :D
   گرافیکم کهدارم فقط ۱۶ گیگ رمه ddr3 میخوام که میشه ۳۵۰ تومن .دیگه تا ۵ سال تامینم :D

   ۰ ۰
  9. STALKER گفت:

   اتفاقا نسله بعد همه به سمته smartphone و تبلت و رایانه های همراه میرن

   ۰ ۰
  10. Ali Hybrid گفت:

   قشنگ میتونی نسل بعد رو بااین سیستم به راحتی سپری کنی ! ;)

   ۰ ۰
 4. xneon 360 گفت:

  البته اینجا جا داره به کمک ها و توسعه هایی که شرکت بزرگ و نام آشنا IBM به دو کمپانی سونی و مایکروسافت کرد هم در پیشبرد نسل فعلی اشاره کرد،ولی خب من دوست دارم بازهم شاهد پردازنده های مرکزی شرکت IBM بر روی این دو کنسول باشیم نه شرکت های اینتل یا AMD،چرا؟
  چون شرکت IBM طراحی های خاص خود رو بر اساس پردازش های حجیم مبنا قرار میده نه پردازشی لحظه ای مثل شرکت اینتل،پس اگه این امر به عهده این شرکت باشه،بقای کنسول برای ۴-۵ سال ۹۰% تضمین شده است، برای مدت طولانی،بستگی به پیشرفت و چیره دستی برنامه نویسان برای این دو کنسول داره

  ۰ ۰
 5. Play گفت:

  من راستش بیشتر از مسؤولین محترم دولت انتظار دارم که بیان و این قیمت های ارز رو پایین بیارند تا بتونیم حداقل این کنسول ها رو تهیه کنیم!

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   اونا هم حتما میگن چشم :D
   عزیزم الان بعضی ها رو تصور کن که بیماری های حاد و خطرناک دارنو پول پرداخت دارو ندارن با این قیمت ارز!!! جون آدمی مهم تره یا بازی کردن؟ پس بخاطر اینکه الان تنت سلامت خدا رو شکر کن و لبخند بزن عزیزم :wink:

   ۰ ۰
  2. Play گفت:

   همین! واقعا راست میگی…
   الان خیلی ها به خاطر کمبود دارو دارن میمیرن و مسئولین هنوز هیچ کار مفیدی در این زمینه انجام ندادن بعد بیان به خاطر گیمو بازی قیمت ارز رو بیارن پایین!!
   البته من منظورم کلی بود .
   راستی بیا اینم لبخند :roll: :-s :-| :roll: :-x ای بابا چرا نمیاد این لبخنده! مثل اینکه تو دنیای بازی هم نمیشه لبخند زد!!

   ۰ ۰
 6. آرویــن گفت:

  والا مهم ترین انتظار من کاهش قیمت دلار است … :lol:

  _________________
  آروین از pc $

  ۰ ۰
  1. Ali Hybrid گفت:

   امکان پذیر نیست !!!!!!!! :sad: :D

   ۰ ۰
  2. STALKER گفت:

   دلار گرون نشده ریال ارزشش پا یین امده کاریشم نمیشه کرد
   مگر اینکه این دولت مداران محترم بیان پیشنهاد امریکارو قبول کنن و مذاکره head to head :D انجام بدن

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   مذاکره منتفی شد ! :| :cry: :((

   ۰ ۰
 7. EDGAR گفت:

  امیدوارم از لحاظ سخت افزاری انچنان پیشرفت کند تا pc تا قرن ها هم به پایش نرسد…..

  ۰ ۰
  1. Curunir گفت:

   ببین عزیز همچنین اتفاقی نمی افته؛ همین الان یه PC HIGH END. که به GTX 680 و CORE I 7 نسل سوم مجهز هستش از کنسول های نسل بعد قوی تر هستش؛
   دوما اینکه سونی و ماکرو از تکنولوژی جدید در ساخت پردازنده استفاده نمی کنن و از تکنولوژی های حال حاضر استفاده می کنن؛

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   GTX 680 >$581.00
   Intel core i7 3770k>$319.99
   همین دو قلم ۹۰۰ $ آب میخوره ،دلای رو هم با گرد کردن به بالا ۴۰۰۰ در نظر بگیر،۳۶۰۰۰۰۰،اینا قیمت خرید از خود کمپانی میشه،شما هزینه گمرک و پولی که توزیع کنندگان و فروشندگان هم روی این امر میکشن رو در نظر بگیر!!!

   ۰ ۰
  3. Curunir گفت:

   روزبه جان نمی دونم مجلاتی مثل CPU( COMPUTER POWER USER) رو می خونی یا نه؛ توی اینچنین مجلاتی یکسری تبلیغا. تی هست که توش یک شرکت میآد یه پک PC کامل رو یک جا میفروشه به چه قیمتی از ۶۰۰ دلار شروع میشه به بالا؛ قیمت PC های خوبشان هم بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار هست؛ پس بازم می گم من مقایسه کلی رو انحام دادم و به قیمت های چرت و پرت داخل کشو.ر خودمون کاری ندارم؛
   در ضمن وقتی شما یه PC می خری هزارتا کار باهاش می تونی انجام بدی اما کار هایی که با یه کنسول می تونی انجام بدی چی؛

   ۰ ۰
  4. Curunir گفت:

   تایید لظفا
   دیگه حالم از این moderator به هم میخوره؛

   ۰ ۰
  5. Fun. گفت:

   از مدیر به هم می خورد ؟ :D

   ۰ ۰
  6. درکش می کنم lol

   ۰ ۰
  7. Curunir گفت:

   @سعید زعفرانی
   چرا به خودت میگیری شما؟

   ۰ ۰
  8. Very Big Daddy گفت:

   سعید خان جان من درک میکنی؟پس بردار این حالت تعلیق ملعون رو!
   حداقل بگو چیکار کنیم تا نره تو تعلیق!

   ۰ ۰
  9. silver گفت:

   اگه قرار بود نره تو تعلیق که اصلا حالت تعلیقی در کار نبود!

   ۰ ۰
  10. STALKER گفت:

   ۳۷۷۰k همین الان ۱.۳۰۰ من برات میارم چنتا میخوای؟
   در ضمن ۶۸۰ هم لارم نیست همین ۶۶۰ ti نسله بعدو قورت میده.

   ۰ ۰
  11. Ali Hybrid گفت:

   Oops ! بذار حالا بیاد . تازه همین الان میشه سیستمی بست که از نسل بعد کنسول ها خیلی قویتر باشه ! :P :D

   ۰ ۰
  12. ps3 with xbox گفت:

   سیستمی ببند که ۱۰ برابر نه ۱۰۰ برابر قویتر باشه ولی اگه بازی ای براش نیاد به چه درد میخوره
   شکم نکن تو نسل بعد هم دیگه نمیان خیلی تفاوت بین کیفیت pc با کنسولها بزارن چون خیلی براشون خرج داره و این خرج رو pc بازها نمیتونن بهش برگردونن

   ۰ ۰
  13. Ali Hybrid گفت:

   چرا واسش بازی نیاد ؟!!! :-? :-/

   ۰ ۰
  14. STALKER گفت:

   شرکتهایی مثله amd intel nvidia logitech razor و و و و و ………….. بیکار نیستن که بازی واسه پی سی نیاد.

   ۰ ۰
  15. Curunir گفت:

   شما از نام کاربریت مشخصه که از PC نفرت دارید؛
   خب کسانی که PC می خرن یه فکری می کنن که این پلتفرم رو انتخاب کردن؛ من به شخصه هم با PC بازی می کنم هم درس می خونم هم کار می کنم؛ در ضمن سبک محبوبم یعنی استراتژی فقط در این پلتفرم موجود هست؛

   ۰ ۰
  16. ps3 with xbox گفت:

   ببینید هر دستگاهی را برای کاری ساختن
   pc برای انجام خیلی از کارها میشه از استفاده کرد من جمله بازی هم شاملش میشه ولی هیچگاه جای یک کنسول را نمیتونه بگیره
   کنسول بر پایه گیم ساخته شده و ساختارهای خوبی با هم دارن
   ولی pc ????
   همانطور که تبلت ها نمیتونن جای pc رو بگیرن pc هم نمیتواند جای کنسول را بگیرد
   لذت و اسودگی ای که پس از قرار دادن دیسک بازی در کنسول و روشن کردن و بازی کردن با گیم پد را جاش نمیتونه قرار دادن دیسک نصب بازی در هارد دنبال کرک بازی بگیره

   ۰ ۰
  17. Ali Hybrid گفت:

   هرکار میکنم نمیتونم حرفتو درک کنم !

   ۰ ۰
  18. ps3 with xbox گفت:

   علی تقصیر من است یه طوری عجله ای نوشتم فعل و فاعل و مفعول همه با هم قاطی شدن
   منطور کلی این است که کنسول را بزار زیر بغلت هر کجا خواستی برو تیکن و فوتبال بزن حال کن
   یه منطور دیگه هم داره و اونم اینه که راحتی ای که کنسول داره هیچ pc ای نداره
   از همه مهمتر هم برای من بازیهای انحصاری است چون یک بازی انحصاری را با ۵ تا بازی غیر انحصاری یکی میدونم من

   ۰ ۰
  19. Ali Hybrid گفت:

   از نظر راحتی استفاده یه جورایی باهات موافقم ولی نمیشه که PS یا ایکس باکس رو بزنی زیر بغل و هرجا که خواستی ببری ! :D

   ۰ ۰
 8. bijan joker گفت:

  اولین نکته که در باره این حرکت برای من نگران کننده هست، اینه که سونی نباید قبل از رونمایی Xbox 720 از PS4 رونمایی میکرد و درست مانند نسل قبل باید ترتیب رو رعایت میکرد و کمه کم یک سال بعد از رقیب وارد میدان میشد…
  نکته بعدی مربوط به این میشه که PS1 حلقه های CD رو همه گیر کرد و PS2 حلقه های DVD و PS3 هم حلقه های Blu-Ray و اگر قرار باشه PS4 باز هم با Blu-Ray رفاقت کنه و حلقه ای جدید رو همه گیر نکنه، یک شکست جدید رو پیش رو داره…
  در مورد قیمت هم باید بگم که برای ما این نکته به هیچ عنوان مهم نیست، چون در هر صورت برای ما … .
  در آخر این که به نظر من کاربران هنوز برای ورود به نسل آینده آماده نیستند و این حرکت برای سال ۲۰۱۵ بهتر بود و کاملا با حرف جناب دوید کیج موافقم، ولی در هر صورت بد هم نیست که ببینیم با چه غول جدیدی سر و کار داریم…
  با تشکر…

  ____________________
  ( Like Someone in Love )

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   بلوری هنوز همه گیر نشده عزیزم،پس سونی در اینجا هنوز میتونه مانور بده،در ضمن سونی نیست که یک فرمت رو همه گیر میکنه،بلکه شرکت ها سازنده و توسعه دهنده هستن که این کارو رو میکنن،برای مثال HD DVD بعلت عدم حمایت های کمپانی هایی مثل فاکس،وارنر و … شکست خورد،از طرفی بلوری طرح ابداعی شرکت توشیبا بود و اون با عرضه و ساخت درایوهای زیادی سعی در همه گیر کردن این فرمت داشت ولی خب از اونجایی که قیمت تمام شده این نو فرمت فعلا به اندازه دی وی دی نیست(با اینکه خیلی فضای بهتری میده) این امر امکان پذیر نشده

   ۰ ۰
  2. bijan joker گفت:

   قبل از هر چیز این نکته رو بگم که منظور من از همه گیر شدن در صنعت بازی بود، نه کلیت کاربرد آن… نکته بعد این که شرکت سونی سهم بسیار بسیار زیادی در پیروزی Blu-Ray در برابر HD DVD داشت و این حرکت رو با همکاری کمپانی های فیلم سازی انجام داد، به شکلی که در اوایل کار بعضی شرکتهای فیلم ساز مثل Paramount و … در مقابل سونی و شرکا قرار گرفته بودند و با عرضه فیلمهای مشهورش در غالب HD DVD (سری ارباب حلقه ها و … ) سعی در رواج این غالب داشتند که شرکت سونی اول با سلاح فیلم (با همکاری Warner Bros و Disney و …) به این رقابت رفت، بعد با ساخت دستگاههای ویدئو خانگی آنلاین، بعد با PS3 تیر خلاص رو زد و باعث اعلام مرگ HD DVD شد و در این روند شرکت توشیبا به غیر از مراحل ابتدایی حرکت خاصی انجام نداد…

   ____________________
   ( Like Someone in Love )

   ۰ ۰
  3. xneon 360 گفت:

   اچ دی دی وی دی بسیار بهتر از این بلوری بود،متاسفانه فضای کمتری داشت و حیف شد که اینجور باش برخورد شد

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   حالا ۳ ماه زودتر یا مثلا دیرتر بیره خیلی فرقی نداره چون در حال حاضر سخت افزار و بقیه موارد هر دو کنسول کاملا مشخصه شده و در حال تست کردن و حتی بازی ساختن براش هستند
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 9. eagles گفت:

  اگه اونور آب بحث سر کنسول و نسل و این چیزا باشه اینور آب بحث قیمتِ.با این وضع بازار یک سال بعد از عرضه نسل بعد به ما میرسه
  ________________
  حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 10. victor hogo گفت:

  با تشکر از مترجم -منتقد عزیز…..
  خب چیزی که مطمئنم این هست که از لحاظ سخت افزاری واقعا قوی خواهد شد…سرعت قویتر شدن سخت افزارها بیش از هر زمانی خواهد بود وقطعا با قدرتی مواجه میشیم که سالهای سال در اوج باشه وقطعا به این اندیشیده شده…
  انتظار دیگر هم این هست که سیستم وبرنامه نویسیی پیچیده نداشته باشه وساخت بازی برای تمامی شرکتها از ناتی داگ و یوبی سافت گرفته تا فن افزار شریف وتبیان راحت باشه….
  دیگه اینکه روی بازی متمرکز بشن و ما دوست داریم کماکان با کنترلر و به طور کلاسیک بازی کینم متد وشیوه های نوین سرگرمی نمیخوایم….
  ————-
  بدون فن بازی از لحاظ عناوین انحصاری بهترین کنسول نسل پلی ۳ بود ومیخوام همین روند ادامه داشته باشه و عناوین بهتر وبیشتری رو ببینیم…..
  ————-
  به سونی اعتماد دارم…….

  ۰ ۰
  1. Curunir گفت:

   فن افزار شریف!!!!
   همین الانش کیفیت بازی های ایرانی در حد اندازه های نسل قبله حالا نسل بعد بیاد دیگه اصلا نمیشه این گرافیک های بازی های ایرانی رو تحمل کرد؛ خداییش شما مثلا خدای جنگ نسل بعد که کیفیت در حد اندازه های انیمیشن های CGI دارن رو ول می کنی میای گرشاسپ ۳ رو بازی می کنی!

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   کلا منظورم این بود که ساخت بازی برا شرکتهای کوچیک که امکانات کم دارند هم راحت باشه… این دو شرکت ایرانی اصلا فقط در بازار پی سی فعالیت دارن!

   ۰ ۰
  3. xneon 360 گفت:

   عزیزم برنامه نویسی مربوط به کنسول نیست،مربوط به سازنده بازی برای کنسول است!
   بعدشم کنترلر کلاسیک پس چه تفاوتی با نسول گذشته ایجاد میکنه؟ دلت نمیخواد فیزک و جسم خودت در بازی شرکت کنه تا ۱۵ سال یه دسته یه شکل گرفتن دستت و دکمه زنی؟ خب هنوز اول راهه یکم طول میکشه تا روش استفاده درست از این سنسور ها جا بیفته وگرنه خودت به شخصصه دوست داری وقتی در اخرین ما آجر تو سر اون کله قارچی ها خورد میکنی،با دستای خود فشاری بیاری و این حرکت رو بزنی نه دکمه زنی!

   ۰ ۰
  4. victor hogo گفت:

   تا اونجا که من شنیدم و خوندم بعضی شرکتهای سازنده به پیچیده بودن سخت افزار پلی ۳ اشاره کرده بودن که ساخت بازی براش مشکله من رو این حساب گفتم….
   مگه منتظریم نسل جدید بیاد تا شاهد تغییرات در کنترلر باشیم…البته که انتظار دارم یک سری تغییراتی در اون ایجاد بشه ولی خب دوست ندارم اصالتش از بین بره….

   ۰ ۰
  5. xneon 360 گفت:

   آره عزیزم درست شنیدی،من منظورم اینه که طراحی پیچیده سخت افزار باعث برنامه نویسی پیچیده میشه نه عرضه یه کنسول با برنامه نویسی پیچیده،یعنی اصن برنامه هویسی مربوط به ساخت سخت افزار نمیسه،مربوط به نرم افزار ها و استفاده کشیدن از سخت افزار میشه

   ۰ ۰
 11. victor hogo گفت:

  یک چیز من رو کماکان نگران میکنه…گسترش بازار به سمت کژال گیمرها که بخش اعظمی از مخاطبان رو تشکیل میدن…امیدوارم نسل بعد زیاد در باتلاق کژال گیمرها و آنلاین فرو نره….

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   آنلاین باتلاق نیست،سلیقه شما شاید آنلاین دوست نداره ولی آنلاین لذت بخش ترین قسمت که بازی است که حداقل ۳۰۰ ساعت سرگرمت میکنه، :wink:
   گیمیر های کژوآل هم بلاخره قسمت وسیعی از بازار هستن و به بازی های کژوآل علاقه دارن ،خب طبیعیه که سونی بخواد در این زمینه به سود بیشتری برسه

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   خب این کامنت من یک دیدگاه شخصی بود….چرا که خودم میدونم این شرکتها چشم امیدشون به این کژال هاست!

   ۰ ۰
  3. xneon 360 گفت:

   البته من نمیخوام دیدگاه تورو عوض کنم،منظورم اینه که اتفاقا کار خوبی میکنه که بخواد به این سمت بره،چون موفقیت خودش رو تضمین میکنه،هر چند یکم سونی در اینجور زمینه ها سنتی عمل میکرده معمولا ولی بخاطر چیز هایی که در این چند وقت اخیر گفته، صد در صد بدش نیاد سنسور های نوبل ارائه بده

   ۰ ۰
 12. Project Siren گفت:

  ممنون از سعید…..

  خوب به زبان ساده بگم انتظار من از PS4 اینه که دارای یک پردازنده ی بسیار بیسار قوی باشه که پروژه های بزرگی واسش ساخته میشن با مشکل بر نخورن (مثه بازی آخرین نگهبان…)، بعد از یک پردازشگر خوب یک گرافیک عالی رو انتظار دارم که واقعا تفاوتش با این نسل احساس بشه طوری که مخاطب از پرداخت هزینه زیادی که برای خرید کنسول کرده افسوس نخوره….
  و بعد از اون انتظار یک قیمت مناسب رو دارم اما چون ایران اصلا به بازارشون ربطی نداره انتظار ما هم بیهوده هست، البته قیمت پیش بینی شده تقریبا مناسبه و واسه مشتریان اروپایی و آمریکایی پرداخت ۴۰۰ دلار اصلا هزینه زیادی نیست…..

  ۰ ۰
 13. Sirius گفت:

  من که اصلا هیچ ذوق و شوقی برای نسل بعد ندارم یعنی نمی تونم داشته باشم! مسلما تبلیغات خیلی گسترده ای برای دو کنسول نسل بعد میشه و هر گیمری را شدیدا مجذوب خودش می کنه ولی خوب متاسفانه ما گیمر های ایرانی … احتمالا با مشکلات بسیار زیادی روبرو خواهیم بود. بحث قیمت خود کنسول به یه طرف بحث قیمت بازی ها و همینطور شاید جلوگیری از کرک شدن بازی ها با هزار و یک ترفند که احتمالا با سرعت اینترنتمون حتی نتونیم منوی بازی رو ببینیم به یه طرف. یعنی خوب یه نگاه به دیابلو ۳ بندازید تا متوجه منظور من بشید. من فقط دارم حدس می زنم احتمال این که این اتفاق برای بازی های دیگه بیفته زیاده.
  ختم کلام: شاید بتونیم بعد از یکی دو سال از عرضه کنسول ها اونا رو تهیه کنیم!

  ۰ ۰
 14. kurosh baraty گفت:

  چقدر نا امیدانه به زندگی نگاه می کنید انشالله تا اون مقع وضعیت درست میشه(گفتم برای دلخوشی) :(( :((

  ۰ ۰
 15. دلار که روز به روز می ره بالا. پایین هم که نمیاد. نسل بعد هم که دو سه میلیونی هست. میرسیم به جمله معروفه PC Forever :D

  ۰ ۰
  1. Argada گفت:

   قطعات pc هم باید برای نسل بعد به روز بشند… در نسل بعد با یه کارت با حجم رم یک گیگ و پهنای باند زیر ۱۰۰ گیگ نمیشه بازی ها رو در حد نسل هشت انجام داد… رم و پردازنده و بقیه قطعات هم همینطور
   الان هم اگه بخوای یه pc خوب ببندی باید لااقل ۵ میلیون پیاده شی… یه کارت گرافیک مناسب الان دست کم یه میلیون هست…

   ۰ ۰
  2. چیزی نیست که. :D

   ۰ ۰
 16. kherad گفت:

  به قول استیو جابز خریدار نمیدونه چه انتظاراتی از محصول خریداری شدش داره و ما یعنی شرکت ها باید برای انان نیازهایشان را تعریف کنیم

  ۰ ۰
 17. m.a 07 گفت:

  امیدوارم این کنسول دارای کارت گرافیک gtx580 و پروسسور core-i7 3640 و ۸gb رم باشه. :X این حداقل هم قویه و هم نسبت به اونی که ما فبلا انتظار داشتیم ارزون تر. :) امیدوارم یه گاد آو وار براش بیاد که اگه آره من همون اوّل با کلّه می خرم. :D

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   کنسول ها کارت گرافیک ندارند،همانند لپ تاپ ها چیپ گرافیکی دارند!!!
   جی تی ایکس ۵۸۰ قوی ترین کارت گرافیکی تک هسته ای سرل ۵۰۰ ها بود ولی برای سال های پیش رو،به نظرم باید چیپ قوی تری ولی با قیمت تمام شده پایین تر استفاده کنن

   ۰ ۰
 18. general amin گفت:

  فعلا از سونی انتظاری ندارم . انتظار دارم دلار پایین بیاید تا به سونی هم برسیم :D
  از لحاظ سخت افزاری می دانم کار سونی حرف ندارد …
  از نظر بازی های انحصاری و کیفیت بازی ها هم انتظاری ندارم چون در این زمینه هم استاد هستند …
  در کل خود سونی میداند طرفداران چه می خواهند :X
  —————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 19. Very Big Daddy گفت:

  یه کنسول شاخ دیگه!همین!
  ما از دلار انتظار داریم…

  ۰ ۰
 20. avion گفت:

  وقتی میری سایت های خارجی میبینی همه منتظر کنسول های نسل بعدن اونوقت ما اینجا داریم بحث دلار و گرانی میکنیم.ای تفو به این روزگار.

  ۰ ۰
 21. Argada گفت:

  سعید اول پاراگراف چهارم نوشتی :
  “شش و سال نیم پیش را به یاد بیاورید. زمانی‌که مایکروسافت با عرضه‌ی کنسول خود سونی را … ”
  الان سال ۲۰۱۳ هست…ماکروسافت سال ۲۰۰۵ x360 رو معرفی کرد… این میشه حدود ۸ سال!

  ۰ ۰
  1. آره درست میگی میشه هفت سال و یک ماه.

   ۰ ۰
 22. Sam_Fisher گفت:

  مقاله ی بسیار جالب و مهیجی بود تشکر از سعید زاخار عزیز…
  همانطور که همه مطلع هستید دیگه وقت رونمایی از کنسول های نسل بعد دو شرکت مایکروسافت و سونی رسیده است و حتی شرکت ژاپنی سونی در ۴ روز اینده از کنسول نسل بعد خود رونمایی خواهد کرد.اما باوجود اینکه از سخت افزار های کنسول های هردو شرکت بگذریم بدون شک ۵۰ درصد تمرکز های هر دو,بر روی عناوین نسل بعدی می باشد که فکر کنم شرکت امریکایی مایکروسافت یک انتقام بسیار سنگینی از شرکت سونی در نسل اینده بگیرد البته شرکت سونی بازی های انحصاری کاملا بهتر و با موقعیت و شرایط بهترین هست که همه ی انان به ساخت عناوینی دیگر از جمله “کیلزون ۴ و انچارتد ۴″ بدون شک کمک خواهد کرد به طوری که همین امروز شایعه شده بود که شرکت سونی در کنفرانسی که قرار است در شهر نیویورک امریکا برگزار کند از بازی (کیلزون ۴ و نسخه ی بعدی بازی LittleBigPlanet” برای کنسول نسل اینده ی خود که به احتمال بسیار فراوان PS4 نام خواهد داشت رونمایی خواهد کرد.از سوی مقابل هم به نظر می رسد شرکت بانجی در حال توسعه ی جدیدترین عنوان در دست ساخت خود یعنی بازی “سرنوشت” و یا ”Destiny” برای کنسول نسل بعد شرکت مایکروسافت هست که حتی باید در خصوص عناوین انحصاری بدون شک علاوه بر عرضه ی بازی “هیلو ۵ و فورتزا موتوراسپورت ۵” و به احتمال بسیار زیاد یک نسخه نسل بعدی از سری بازی های “چرخ های جنگ” منتظر چند ابرشاهکار دیگر بود.به هر حال امیدوارم همچنان همانند این نسل رقابت این دو قطب کنسول سازی همانند نسل فعلی پر افت و خیز باشد.
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 23. sephiroth گفت:

  ممنون از مقالتون.ولی نسل بعد واسه من یکی به شدت استرس زا و نگران کنندس…آخه تو این شرایط چطوری باید وارد نسل بعد بشیم؟کنسول هم بخریم بازیشو چیکار کنیم…اما در کل لحظه شماری براش سخته تحت هر شرایطی

  ۰ ۰
 24. Nate drake گفت:

  ممنون بابت ترجمه و اشاره به نکات انحرافی :mrgreen:

  چرا همه زدبازی باز شدن؟؟ جریان چیه؟؟ یهویی همتون باهم علاقه مند شدید؟؟؟ :D

  ۰ ۰
  1. یهویی همه میخوان علاقشون رو ابراز کنند … خودجوش

   ۰ ۰
  2. Nate drake گفت:

   آهان از اون لحاظ… :D زاخار اصلی دیگه… /:)

   ۰ ۰
  3. خدا به شروع کنندش یعنی زاخار اصلی خیر بده. ایشالا همینطور بمونه. B-)

   ۰ ۰
  4. من چلو کبابم تو مثل سالاد فصلی :D

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   @سم فیشر
   اگه دارین انتقاد پستش کنید به ما(سعید) کد پست ۵۴۳۴۵۶۹۷۶۴ بگید سلام زد بازی من بن میخوام !

   ۰ ۰
  6. Leon S.K گفت:

   کامنتش پاک شد :| در ضمن سم فیشر ! اینو یادم رفت! Kidding

   ۰ ۰
  7. Sam_Fisher گفت:

   محمدجان والا نمیدونم چی بگم…

   ۰ ۰
  8. Nate drake گفت:

   شررررررررررررررررررررررررررریم! بازم کامنتمو پک کن :|

   ۰ ۰
  9. آرویــن گفت:

   که اینطور …
   میگم آواتار مخصوص هیچکس ندارین :lol:

   ___________________
   آروین از pc $

   ۰ ۰
 25. game59 گفت:

  وقتی د.لار هزار تومن بود قدر ندونستیم شد اینقدر…!
  گیریم کنسول خریدیم بازی ها رو چیکار کنیم…؟اونم ماها که عادت داریم بازی ۷۰ دلاری رو ۳ هزار تومان بخریم…!
  :D

  ۰ ۰
 26. ps3 with xbox گفت:

  ممنون از ترجمه زیبات

  سونی با ps4 بدون شک انقلابی به پا خواهد کرد نمیدونم اقا سعید زعفرانی میدونه یا نه
  که سونی چه جواب قاطع و محکمی به مایکرو داد یعنی از ان به بعد لحظه شماری های من شروع شده برای این رونمایی چون مطمینم ان جواب نشان داد که ps4 خیلی شگفتیها در چنته داره
  فقط هنگامی که کیلزون ۴ با قابلیت های جدید که هنوز نمیدانم چیه با ps4 رونمایی میشه چه فکهایی که به کف سالن چسبیده خواهد شد
  درود بر شرفت سونی که اگه تو نبودی الان ما جای گیم باید الک دولک بازی میکردیم

  ————————-

  Sony Make Believe
  ۷۵H and 10 M to wonder of 2/20

  ۵۵۶H and 10 M until God of games

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   چه جواب دندانشکنی داد؟ کینکتی رو مسخره کرد که خودش ازش بدجوری شکست خورد؟
   وی ریموتی رو مسخره کرد که موو خودش رو از روش تقلید کرد؟
   این رسم رقابت سالم نیست و این کار حرکت بسیار غیر حرفه ای بود از سونی سونی منتظر ری اکشن بسیار بدی هم باشه :lol:

   ۰ ۰
  2. indeed
   بسیار حرکتش غیر حرفه ای بود :roll:

   ۰ ۰
  3. ps3 with xbox گفت:

   روزبه قطعا میدونی که ان جواب را در پاسخ به حرکت زشت و مسخره ی مایکرو داد وگرنه که کاری با انها نداشت مایکرو امده میگه اکثریت مشتریان از رونمایی ps4 بی خبرن
   تو کوچکترین نقطه جهان هم فهمیدن ps4 داره ۲۰ فبریه معرفی میشه بعد این یارو انقدر ترسیده که امده بین چه جکهایی گفته حتما مطالبش رو خواندی دیگه
   در ضمن با تمام جواب سونی موافقم سونی اگه موو هم عرضه کرد برای گیمر بود نه بابابزرگ مامان بزرگ :))
   فقط جواب را داشته باش
   سونی به مایکرو: در ۲۰ فوریه منتظر تغییراتی در بازی ها باش یعنی چنان رنگی کرد جناب اقای گریمز را که جنرال موتورز با بیل گتس این کار را کرد :D

   ۰ ۰
  4. xneon 360 گفت:

   خب مایکروسافت گفت این تبلیغات جدید سونی روی ایکس باکس ۳۶۰ تاثیری نداره والان خیلی ها خبر ندارن ۲۰ فبریه چه خبره!! این کجا توهینه؟ ۸-O
   کینکت هارد کور تره،شرکت های بازی سازی هنوز عنوان خوبی براش درست نکردن وگرنه خیلی پیشرفته تره مووه،اینو مهندس های ابزار دقیق و مکاترونیک متوجه میشن نه یه گیمری که از سخت افزار و سیستم های کنترلی اطلاعی نداره
   در مورد اون جواب هم نظر شخصی توئ،والا تو این زمینه که سونی مدت هاس به رنگی تیره در اومده :lol:

   ۰ ۰
  5. شما از کجا می دونی که در کوچکترین نقطه جهان هم همه فهمیدن ps4 داره معرفی می شه ؟؟ من خودم کلی رفیق ps باز دارم که تا همین چند رو پیش خبر نداشتن خودم بشون گفتم. :wink:
   مدارکشم موجوده :D

   ۰ ۰
  6. revtheory گفت:

   ps3 with xbox@
   سونی به احتمال قوی یه کپی برابر اصل با کینکت میده بیرون :))) فقط ظاهرشو عوض میکنه. و گفتش که تو بازی ها تغییر ایجاد میکنیم :| با موو هم قرار بود همین کارو بکنن :|

   ۰ ۰
  7. xneon 360 گفت:

   در ضمن صحبت های کاز هیرای که یادت نرفته گفته بود چرا ما باید زودتر کنسولمون رو عرضه کنیم در حالیکه مایکرو هنوز چیزی بیرون نداده؟ حالا کی این وسط لرزیده؟
   بعدشم رضا ۲ روز نبودی،حالا که اومدی باز شروع نکن این صحبت ها رو بگو،همه متوجه این صحبت ها هستن و دلم نمیخواد باز هی برگردیم به خونه اول،میدونیکه از این چیزا بنویسید ،جواب داده یمشه،پس بیخیال عزیز من :D
   از اون اول تا اخرپست خبرینبود تا سر و کله تو پیدا شد :D بچه شیطون

   ۰ ۰
  8. ps3 with xbox گفت:

   جواب من رو تو اول دادی بعد به صورت خودجوش قطعا خودجوش همه جواب من را دادن :D
   ممنونم که جواب من را دادین همینجا هم کافیه یعنی الان سعید داره کامنتهای من را مورد بررسی قرا میده تا یه ذره اشکال پیدا کنه دوباره من رو بفرسته ۲ روز تعطیلات :D D
   در ضمن مثل سونی بهت جواب میدم
   ۲۰ فبریه ساعت ۲ بامداد پنجشنبه منتطر باش ببین تحول تو صنعت گیم یعنی چی B-)

   ۰ ۰
  9. revtheory گفت:

   والا فک کنم سونی مجبور شده واسه اینکه ضایع نشه.سریع یه چیز سره هم کنه و معرفی کنه :|و قطعا بعدا یه چیز دیگه میده بیرون :|
   خب اگه کاری نمیکرد ابروش میرفت جلو هوادارا :|

   ۰ ۰
  10. ps3 with xbox گفت:

   ممنونم که جواب من را دادین همینجا هم کافیه یعنی الان سعید داره کامنتهای من را مورد بررسی قرا میده تا یه ذره اشکال پیدا کنه دوباره من رو بفرسته ۲ روز تعطیلات :D D
   در ضمن مثل سونی بهت جواب میدم
   ۲۰ فبریه ساعت ۲ بامداد پنجشنبه منتطر باش ببین تحول تو صنعت گیم یعنی چی B-)

   ۰ ۰
  11. ps3 with xbox گفت:

   خوب تشکر از همگی دوستان بابت جواب هاتون که همگی ………………. :D اخه چی بگم
   تا همینجا برام کافیه چون الان ادمین عزیز با دقت کامل کامنت من را میخاند و در صورت یافتن یک مقدار ایراد ما را به تعطیلات نوروزی به سمت دبی هدایت میکند :D
   جوابم را مثل سونی بهتان میدهم
   ۲۰ فبریه ساعت ۲ بامداد پنجشنبه منتطر باش ببین تحول تو صنعت گیم یعنی چی B-)

   ۰ ۰
  12. revtheory گفت:

   ps3 with xbox@
   با اغوش باز منتظریم ببینیم سونی باز میخاد از رو کی اسکی بره :))
   شما جا نزن من خودم تا ۶ صبح اینجام

   ۰ ۰
  13. The End Of Ps گفت:

   سونی اسکی بره ؟ :lol: اون موقع که سونی کنسول میزد که …. بیخیال باووشه :wink:

   ۰ ۰
  14. The End Of Ps گفت:

   از کینکت شکست خورد ؟ :lol: مایکرو خودش از کینکت شکست خورد چون تمام اون های که قبل از عرضش میگفتند خالی بندی بود و به تنها دردی که نمیخوره گیم هست :lol: و حتی ۱ بازیه درست و درمون نتونستند بدند براش !!
   در زمینه گیم و کنسول با کیفیت خیلی جا داره هنوز تا …. :wink:
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  15. revtheory گفت:

   The End Of Ps@
   فعلا که سونی و پنکه هاش تو کفِش هستن.
   پ ن پ موو خوبه که بهترین بازیش مگس کشیه؟!؟!؟! :|

   ۰ ۰
  16. xneon 360 گفت:

   من از جهت تکنولژی گفتم،کینکت بسیار پیشرفته تره،بعد میشه بگی مایکرو چجوری شکست خورده؟ همین کینکت میدونی چقدر تو فروش ایکس باکس ۳۶۰ موثر بود!

   ۰ ۰
  17. xneon 360 گفت:

   میشه دقیقا بگی کجاش خالی بندی بود؟ سنس کردن حرکات همزمان ۲ نفر؟ تشخیص صدا؟ فورزا کینکت ؟ فرماین حرکتی؟
   تورو به خدا یکم از این موضع فن بازی بیاین بیرون
   کیکنکت مهم ترین توسعه برای نسل بعد گیمینگ بود،یروز به این حرفم میرسی ،فقط منتظر باش
   بهر حال من از پیشرفت خوشحال میشم وفرقی برام نداره از سوی کدوم شرکت باشه ،فقط حرکت رو به جلو باشه

   ۰ ۰
  18. ps3 with xbox گفت:

   روزبه گفتم
   سساعت ۲ بامداد پنجشنبه اینجا باش تا ببینی تحول تو صنعت گیم یعنی چی
   صحبتهای طراح اصلی کینکت درباره کینکت و مایکرو رو خوندی اگه نخوندی بهت لینک بدم بری بخونی تا متوجه بشی مایکرو چه خالی بندیهایی کرده
   خیلی جالبه خود طراح اصلی کینکت گفته مایکرو دنبال خلاقیت نبوده و کینکت رو فراموش کرد و خیلی از طرحها رو کنسل کرد و نزاشت کینکت پیشرفت کنه
   برو بخون ببین چیا که نگفته

   ۰ ۰
  19. xneon 360 گفت:

   رضا من ۵ شنبه ساعت ۲ بامداد بیدار نیستم احتمالا ،چون جمعه صبح زود باید برم جایی و جمعه شب بر میگردم و مبینم چه خبر بوده
   در مورد این حرف هات هم در مورئ کینکت هیچ چیز خالی بندی من ندیم،چون تیم رباتیک دانشگاه علوم تحقیقات و کلی تیم های دانشجوئی غربی شرکت بلا استثنا همگی از کینکت جهت پیشبرد کروزر های خودشون استفاده کرده بودن،پس من به کار مایکروسافت و کینکت ایمان دارم

   ۰ ۰
  20. The End Of Ps گفت:

   کجاش خالی بندی بود ؟ کجاش خالی بندی نبود در واقع ؟ با اون تبلیغات که خیلی ها یادشونه ملت فکر میکردن خودشون به جا شخصیت بازی میتونن بازی کنن ولی بعد که اومد دیدن نه فقط باید بالا پایین بپری باهاش اونم با دقت نه چندان دقیق . دیگه از این خالی بندی تر ؟
   کینکت مهمترین توسعه برای نسل بعد گیمینگ بود ؟!! گیمینگ ؟!! ترجیح میدم سکوت کنم و منتظر بمونم :wink:

   ۰ ۰
  21. xneon 360 گفت:

   اند آف پی اس جان مگه در بازی فورزا شما خودت در نفش راننده نمیتونستی رانندگی کنی؟ مگه حرکت فرمان و گاز و ترمز با حرکات دستت نبود ؟ یا وفایت آن کیجد خودت با کرکتر نمیتونستی تکون بخوری؟ حالا اینا شد خالی بندی؟
   بله توسعه کینکت در عرصه گیم خیلی بیشتر از موو بود که همون تمرار وی ریموت بود

   ۰ ۰
  22. ps3 with xbox گفت:

   xneon
   روزبه ۲ بامداد پنجشنبه است یعنی چهارشنبه شب خودمان یه طوری نه شب جمعه

   ۰ ۰
  23. The End Of Ps گفت:

   نه اصلا هم نمیشد بازی کنی و تقریبا قابلیت کینکت رو به زور فقط برای اسم پشتیبانی از کینکت گذاشته بودن و اولو آخرش اگه میخواستی واقعا بازی کنی بیخیالش میشدی .
   من اصلا کاری به موو ندارم راجب کینکت و اون توسعه هم منتظر میمونیم …

   ۰ ۰
  24. این بحث کینکت رو ادامه ندید خواهشا …. خیلی آف تاپیک شده.

   ۰ ۰
  25. xneon 360 گفت:

   آهان پس خوبه بیدارم،فک کردم پنجشنبه شب رو میگی …باشه

   ۰ ۰
  26. ps3 with xbox گفت:

   اره تازه دیبازی هم پوشش کامل خبری رو میده کلا همه بچه ها میخایم بزرگترین رخداد قرن رو ببینیم مگه نه اقا سعید که امروز خیلی مهربون شدی :D

   ۰ ۰
  27. victor hogo گفت:

   اینا رو ولش!!
   پسر من امروز تریلر گیمز کام لست آو آز رو دیدم…در واقع تریلر ای ۳ رو طور دیگه ای بازی کرده بودن ….عجب چیز خوفی بود….. :((
   هنگیدم!!
   بهترین بازی تاریخ در راه هست :(( :O =D O:-) 8-O

   ۰ ۰
  28. ps3 with xbox گفت:

   علی لینک دانلود را برایم بزار بی صبرانه مشتاقشم :X :X :X

   ۰ ۰
  29. victor hogo گفت:

   رضا من از از یکی از دی وی دی های بازی رایانه دیدم :D
   لینک ندارم!

   ۰ ۰
  30. Leon S.K گفت:

   برادر من بازی حسگر حرکتی، بازی درست درمونش این نیست که شما فکر کنی بتونی باهاش بازی هک اند اسلش و شوتر بازی کنی! اونم حسگری مث کینکت ( با اون اسلحه آب پاشی موو{شوخی :D } کاری ندارم). دیدی که این بازی ها هم معمولا روی این حسگر ها موفق نبودن!
   حسگر ها رو بیشتر برای بازی های فمیلی ساختن که کینکت تو این مورد موفق تر بوده!

   ۰ ۰
  31. revtheory گفت:

   کاشفی جان هیچ شرکتی نمیتونه وقتی برای اولین بار تو کل کمپانی ها همچین سنسوری رو طراحی میکنه و اولین قدم رو تو کله شرکت ها برمیداره طرحی که میریزه جواب گوی همه ی نیاز ها و رویا ها باشه.
   اگه اون طوری بود اولین گوشی طراحی شده باید گلکسی اس ۳ بود :|

   ۰ ۰
 27. Meraj Fathi گفت:

  چقدر زمان زود میگذره. انگار همین دیروز بود ps3 تازه وارد بازار شده بود مردم همه تو کف گرافیکش بودن ولی الان چشم به هم زدیم میگن ps4.

  ۰ ۰
 28. revtheory گفت:

  در جواب به سونی:زاخار طَرحاهو رو ندزد با ما بد باش فقط.میترکونیمت باشی حتی اول :-|

  ۰ ۰
 29. Argada گفت:

  من به شدت منتظر رونمایی از نسل بعد هر دو کنسول ماکرو و سونی هستم…مهمترین بخش هم برای من حجم و پهنای باند حافظه ی اصلی RAM هست… محدودیت رم، هم کیفیت گرافیک و هم عملکرد هوش مصنوعی رو تو این نسل به شدت تحت تاثیر قرار داده که امیدوارم در نسل هشتم برطرف بشه…
  دسته های سونی هم از نظر من نیاز خاصی به تغییر ندارند… حالا شاید یه کم ظاهرش رو برای دل متغییرها! تغییر بدند بهتر باشه…

  ۰ ۰
  1. Curunir گفت:

   یادمه شما تو یه پستی گفتید که کارتی به اسم GTX 690 وجود نداره! گفتید یه چند تا برند ورداشتن خودشون این کارت رو ساختن!
   چقدر جالب!

   ۰ ۰
 30. rezulex گفت:

  انتظار من از ps4اینه که مثل ps3 که تو هر زمینه( انحصاری-بلوری-کیفییت- سه بعدی -موو-تکنولوژی…..)از همه ۲۰ قدم جلو بود رو حفظ کنه..و ما هم حالشو ببریم.
  و دوم اینکه این دفعه جلوی دزدیده شدن طراحی سخت افزار هاشو بگیره(پردازنده سل حاصل سالها زحمات سونی و توشیبا و ای بی ام بود که ای بی ام ۱ طرح ضعیف ترش رو به ماکروسافت فروخت و الا ایکس باکس همین پردازنده رو هم نداشت) .

  ماکرو سافت هم به ساخت بازی های کژوال برای کینکت ادامه بده شاید فروشش زیاد شد

  بزا ناتال بیاد..بزار ناتال بیاد :lol:

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   الان میشه منبع علمی به من بدی که پاور پی سی و xeneon چه دزدی از سل هستن؟ آخه مرد حسابی ایکس ۳۶۰ که یسال زودتر از پی اس ۳ عرضه شد و معماری پردازندش زمین تا آسمون با سل فرق داره،چرا بدون منبع و مدرک از رو هوا تهمت میزنید؟
   در ضمن ناتال پروجکت اسم اولیه کینکت بود !

   ۰ ۰
 31. silver گفت:

  والا من از سونی انتظار خاصی ندارم!
  فقط لطفا وقتشو بیشتر کنید! :D
  —————————-
  من منتظر بیان انتظاراتم از ای ام دی و انویدیا هستم!

  ۰ ۰
 32. saeed mirabi گفت:

  خودشون می دانند فن های PS چه انتظاراتی دارند !!! :D
  Спасибо автору
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰