۲۰۱۳ سال رونمایی از بازی های بزرگ

توسط محمد حسین کریمی در ۱۶ دی ۱۳۹۱ , ۲۳:۲۱

بهترین و بزرگترین بازی که در E3 سال ۲۰۱۲ رونمایی شد عنوان “Watch Dogs” از شرکت یوبیسافت بود که عده زیادی از بازیکنان را به وجد اورد و گرافیکی بسیار دلنشین را نشان داد. حال ما به یکسری از عناوین بزرگ که امکان دارد در E3 سال بعد رونمایی شوند سر می زنیم. عناوینی که در ادامه به ان ها اشاره می کنیم احتمال رونمایی از ان ها بیشتر از سایرین است چرا که قبلا جزئیات از ان ها به بیرون درز پیدا کرده است.

Prince of Persia Reboot

عکسی از عنوان جدید از سری بازی های “شاهزاده ایرانی” اوایل سال قبل منتشر شد و طرفداران این سری بازی را خوشحال کرد. عکسی که از این عنوان منتشر شد به همرا نشان و لوگو رسمی یوبیسافت که به رنگ طلایی بود منتشر شد و در کنار ان نوشته شده بود “مجازات در راه است”.

اسکرین شاتی که از این عنوان منتشر شده بود تصویری از شرق میانه و شخصیتی جدید را نشان می داد و این مورد احتمال این که شاهزاده ایرانی باشد را نیز بیشتر کرد. نکته جالب تر این است زمانی این عکس منتشر شد که روز بعد کنفرانس رسمی شرکت یوبیسافت بود و افراد زیادی احتمال می دادند که در کنفرانس یوبیسافت از این عنوان رونمایی شود ولی اتفاقی نیفتاد.

قبلا هم شایعاتی مبنی بر عرضه “شاهزاده ایرانی” جدید در اینترنت پخش شده بود مثلا چندی در ماه دسامبر سال پیش استودیو Ubisoft Massive در خواست نیرو برای ساخت یک عنوان نسل بعدی در سبک نقش افرینی کرده بود.

سوال ما این است بعد از این همه شایعه ایا شاهزاده ایرانی را دوباره می بینیم؟

Just Cause 3

سازنده سری بازی های Just Cause یعنی Avalanche Studios برای نسخه سوم از این سری هیچ پنهان کاری نکرده است و خیلی صریح اعلام کرد که این عنوان در دست ساخت است و برای نسل بعد کنسول های Xbox و PS عرضه می شود. به ماه سپتامبر بر گردید رییس استودیو Avalanche Studios اقای «کریستوفر ساندبرگ» رسما در طی یک گفت و گو اعلام کرد:

“ما می خواهیم به بزرگترین سازنده عناوین “دنیای باز” تبدیل شویم و این بزرگترین هدف ما است با این که راکستار یک پدیده است در این صنعت ما می توانیم به خوبی با این شرکت مقابله کنیم. ان چه ما و راکستار انجام می دهیم چند قدم جلوتر سایر سازندگان بازی های “دنیای باز” است.”

 اقای ساندبرگ در ادامه در مورد سری بازی های Just Cause  توضیح داد:

“بهترین چیز برای نسخه بعد این سری عرضه سومین نسخه بر روی کنسول های نسل بعد است و مطمین باشید که نسخه بعد Just Cause بر پایه کنسول های نسل بعد در حال ساخت است و شما این عنوان را بر روی کنسول های نسل بعد خواهید دید”

نکته دیگر این است که دامین ها و سایت هایی به نام Just Cause 3 ثبت شده اند.

جالب ترین نکته این است اقای ساندبرگ قبل از E3 پارسال اعلام کرد که در این نمایشگاه از یک عنوان جدید رونمایی می کند و ان عنوان Just Cause 3 نیست اما هیچ اتفاقی نیفتاد و بازی از سوی اقای ساندبرگ معرفی نشد.

Project Zwei

به ماه می برگردید اقای “شینجی میکامی” تایید کرد که استودیو تازه تاسیس ان ها یعنی Tango اولین عنوانش را در سال ۲۰۱۳ با انتشار “بتسدا استودیو” منتشر می کند. این پروژه یک عنوان ترسناک همانند سری بازی های Resident Evil خواهد بود و اقای میکامی تمام تجربیات خود از عناوین گذشته را در این عنوان به کار بسته است و به گفته ایشان این عنوان سبک ترس را بازسازی می کند. اقای میکامی در قبال این عنوان ساکت مانده است و هیچ اطلاعاتی غیر از یک طرح هنری منتشر نکرده است اما امید است در سال بعد تریلر یا عکس های جدیدی از این عنوان ببینیم. شرکت “بتسدا” نیز رسما تایید کرده است ناشر این عنوان می شود. پس بالاخره یک “رزیدنت اویل” اصیل و ترسناک از پدر این سبک خواهیم دید. پس دوستداران این سبک منتظر سال ۲۰۱۳ باشید.

Watch Dogs

می دانم که چه فکری می کنید و بله از این عنوان رونمایی شده است اما یوبیسافت در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۲ به طور رسمی مشخص نکرده است برای کدام فرمت ها و در چه زمانی عرضه می شود و طبق شایعات منتشر شده برای کنسول های نسل حاضر منتشر نخواهد شد. شایعات بر این است که این عنوان یک بازی لانچ برای کنسول Xbox720 خواهد بود و با توجه گفت و گو های اقای “مجور نلسون” عناوین زیادی برای لانچ کنسول بعدی مایکروسافت منتشر خواهند شد و این عنوان نیز یکی از ان ها خواهد بود. در توییتر رسمی بازی Watch Dogs تایید شده است که بازی در سال ۲۰۱۳ عرضه می شود نه چیز دیگری.

از سوی دیگر استودیو سازنده “درایور:سانفرانسیسکو” ۴۰ نفر از کارکنان خود را به کمک افراد استودیو سازنده Watch Dogs فرستاده اند تا بازی را برای سال ۲۰۱۳ اماده کنند. در ضمن برای یک ناشر خیلی مهم است که عناوین لانچ یک کنسول بازی را اماده کند و یوبیسافت نیز از این قاعده مستثنی نیست پس احتمال این وجود دارد که عنوان Watch Dogs یک بازی لانچ برای کنسول Xbox720 باشد.

از طرفی دیگر شایعه ای مبنی بر کار کردن بازی ها با تبلت نیز وجود دارد و در نمایشگاه E3 سال قبل فردی با تبلت عنوان Watch Dogs را مشاهده می کرد که ممکن است به این قضیه ربط داشته باشد.

به هر حال سال بعد به همه ی این شایعات پاسخ داده می شود و به طور حتم کاملا از این عنوان رونمایی می شود و پلتفرم ها مقصد و تاریخ عرضه نیز اعلام می شود.

Rainbow Six Patriots

خب بله میرسیم به عنوان شوتر اول شخص نظامی یوبیسافت یعنی Rainbow Six Patriots . یوبیسافت در ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ تایید کرد که این عنوان برای سه پلتفرم PC,PS3 و Xbox360 عرضه خواهد شد اما کمی بعد اقای Guillemot مدیر شرکت یوبیسافت اعلام کرد امکان عرضه این عنوان بر روی کنسول های نسل بعد نیز است و گرافیک بازی می تواند صنعت گیم را تغییر دهد.

با توجه به گزارشات یوبیسافت این عنوان پروژه غول اسایی است چرا که ۲۰۰ نفر به طور مداوم از ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ بر روی بازی کار می کنند. اولین تریلر این عنوان در همان اوایل ساخت منتشر شد که چند ترورسیت به فردی بمب متصل می کنند و ان فرد را از بالای یک ساختمان به پایین رها می کنند.

تا ماه مارچ سال ۲۰۱۲ هیچ خبری از بازی نبود تا این که یکی از سازنده های بازی که از افراد کلیدی در ساخت بازی به شمار می رفت از پروژه خارج شد.

حال باید منتظر عرضه بازی در سال ۲۰۱۳ باشیم و به طور حتم تریلر و نمایش های بسیار زیادی از بازی در E3 سال ۲۰۱۳ خواهیم دید و بالاخره خواهیم دید که بازی یک عنوان نسل بعدی است یا برای کنسول های نسل حاضر عرضه می شود.

Metal Gear Solid: Ground Zeroes

اگر شما یکی از طرفداران عناوین استاد کوجیما یعنی Metal Gear Solid باشید به طور حتم می دانید که انتظار برای این عناوین چقدر سخت است حتی طرفداران این سری برای انتشار تریلر ها , اسکرین شات ها و اطلاعات جدید از نسخه های جدید این عنوان لحظه شماری می کنند. برای اولین بار چند اسکرین شات از این عنوان منتشر شد سپس اقای کوجیما به طور رسمی از عنوان جدید سری بازی های MGS با نام Ground Zeroes رونمایی کرد و تریلری از این عنوان به نمایش در اورد. جزئیات در این نمایش از بازی به شدت خودنمایی می کرد, نورپردازی و گرافیک بازی در بالاترین سطح ممکن قرار داشتند و موتور گرافیکی FOX Engine به شدت خودنمایی می کرد.

در اخر تریلر لوگو Xbox360,PS3,PC وجود داشت و تاریخ سال ۲۰۱۳ را نشان می داد. اوایل عرضه اسکرین شات های بازی عده ای شک داشتند که این عنوان همان MGS:5 باشد اما اقای کوجیما شخصا تایید کرد که این عنوان یک اسپین اف است و رابطه ای با نسخه بعد سری بازی های MGS ندارد.

در نمایشگاه VGA نیز یک تریلر با نام The Phantom Pain به نمایش در امد که نشان های زیادی از سری بازی های MGS در ان وجود داشت و عده زیادی بر این باور بودند که همان Ground Zeroes است. به هر حال یک عنوان بزرگ برای سال ۲۰۱۳ در راه است و یکی از نامزد های بهترین ها در سال بعد است زیرا نام کوجیما پیشتوانه این عنوان دیده می شود. باید ببینیم که هیچ اطلاعات جدیدی از این عنوان در سال بعد منتشر می شود یا خیر.

Thief 4

Thief 4 از ان دسته بازی هایی است که شایعات زیادی پشتش بوده است و همچنان نیز شایعات ادامه دارند. چندی پیش سازنده این عنوان که Deus Ex: Human Revolution را در کارنامه خود دارد یعنی Eidos Montreal در ماه اگوست در مجله OXM تایید کرد عنوان Thief 4 برای کنسول های نسل بعد در حال ساخت است و در زمانی نامشخص عرضه می شود.

در ماه ژوئن شاهد یک تریلر ۳۰ ثانیه ای و لیک شده از این عنوان بودیم که در اینترنت و سایت های مربوط به بازی های رایانه ای پخش شد. این تریلر که کاملا یک نمایش سینمایی بود گرافیکی خارق العاده را نشان می داد و سیستم نورپردازی بسیار پیشرفته ای را به نمایش در می اورد.

رییس استودیو Eidos Montreal اقای Stephane D’Astous در یک اظهار نظر اعلام کرد:

“عنوان  Human Revolution دو چشم انداز جدید در مقابل ما قرار داد, یک این که ما به طور حتم باید یک این که بازی دوم ما باید خیلی خیلی قوی تر و بهتر از بازی اول باشد دوم این که بازی دوم ما تمام اعتبار ما را می سازد پس باید یک عنوان به شدت قوی باشد.”

در طی اخبار گذشته عنوان Thief 4 یک بازی با سبک مخفی کاری ماجراجوی و “دنیای باز” خواهد بود که سرنوشت را بازیکن خودش رقم میزد و سه شخصیت اصلی خواهد داشت که هر کدام شمشیر مخصوص خود را دارند.

Thief 4 به طور حتم یک عنوان نسل بعدی خواهد بود و گرافیک خارق العاده را نشان خواهد داد و به گفته Eidos Montreal زمان زیادی برای ساخت Thief 4 لازم است اما احتمال رونمایی از بازی در سال ۲۰۱۳ وجود دارد پس عاشقان سبک مخفی کاری منتظر باشند.

 

Destiny

به ماه می برگردید. شرکت “بانجی” تایید کرد یک پروژه در دست ساخت دارد. افراد کلیدی این پروژه اقایان Vince Zampella و Jason West است که قبلا در استودیو “اینفینیتی وارد” سازنده سری بازی های COD:MW مشغول بودند. استودیو “بانجی” در وبلاگ خود توضیح داده است:

“در حال حاضر ما اماده نشان دادن تریلر یا اسکرین شاتی از پروژه مان نیستیم اما دوباره تایید می کنیم که ما سخت در حال کار بر روی این پروژه هستیم و برای رونمایی از ان لحظه شماری می کنیم.”

چندی پیش “اکتیویژن”,”مایکروسافت” و “بانجی” قرار دادی مبنی بر انحصاری بودن Destiny بر روی کنسول مایکروسافت یعنی Xbox720 یا Xbox360 منعقد کردند که امکان عرضه بر روی PC و PS3 را برای زمانی دیگر نیز دارد.

بودجه عظیمی بر روی عنوان Destiny سرمایه گذاری شده است که رقم باور نکردنی ۱۴۰ میلیون دلار است. استودیو بانجی چندی پیش یک عنوان شوتر نیز معرفی کرد. پس دو پروژه در دست ساخت دارد.

طبق شایعات این عنوان یک شوتر MMO است, این شایعه زمانی منتشر شد که یکی از افراد کلیدی در ساخت Red Dead یعنی اقای Danny Bulla به استودیو بانجی ملحق شد. بانجی در این مورد اعلام کرده است:

“ما از عنوان Red Dead بیش از حد خوشمان می اید و برای همین به اقای Danny Bulla یکی از افراد کلیدی در ساخت Red Dead پیشنهاد دادیم تا بر روی پروژه مان کار کند. کار او حرف ندارد و خارق العاده است و ایده های نو و جدیدی دارد و هیچ زمانی خسته نمی شود و مداوم کار می کند.”

در اخر باید دید که افراد اکتیویژن و بلیزارد که با هم ادغام شده اند چه می کنند. طبق بیانات رییس استودیو بانجی باید منتظر یک عنوان که کاملا شبیه هیلو است باشیم. ۲۰۱۳ همه چیز مشخص خواهد شد.

Respawn Entertainment’s New IP

 از این عنوان اطلاعاتی زیادی در دست نیست اما می دانیم که یک عنوان از سوی افراد مشهور یعنی Jason West و Vince Zampella است. چندی پیش این دو شخص اعلام کردند این عنوان برای سال ۲۰۱۴ اماده خواهد شد و به قرارداد ان ها با اکتیویژن نیز بستگی دارد. قبل از ان نیز اقای پچر انالیزور معروف امریکایی اعلام کرده بود که این عنوان در سال ۲۰۱۳ رونمایی و در سال ۲۰۱۴ در سرتاسر جهان عرضه می شود. باید ببینیم که بالاخره از این عنوان در E3 سال ۲۰۱۳ رونمایی می شود یا خیر.

Call of Duty: Modern Warfare 4

سال جدید و “ندای وظیفه” جدید مگر می شود سال بیاید و برود و یک عنوان از سری بازی های ندای وظیفه منتشر نشود! مثل این که سال بعد نیز “ندای وظیفه” داریم ان هم از نوع “جنگاوری نوین”. اینطور که از شایعات معلوم است استودیو “Sledgehammer Games” در لیست نیازمندی های خود به چند کارمند برای ساخت یک عنوان از سری بازی های “ندای وظیفه” را می خوهد و اینطور که معلوم است برای کنسول های PS3 و Xbox 360 در راه است.

به علاوه این شایعه Siliconera گزارش داده است که در حال حاضر صداگذاری ها و ظبط صدا در استودیو در لس انجلس اغاز شده است و  این عمل با اسم رمز “Ben Burke” شناخته می شود. و شایعات دیگری نیز مبنی بر عرضه بازی در سال ۲۰۱۳ وجود دارد. این شایعات توسط منبعی مطمین به بیرون درز پیدا کرده اند. این منبع قبلا رونمایی از عنوان های «توم رایدر» و «سگ های خفته» را پیش بینی کرده بود.

چندی پیش نیز صداگذار “کاپیتان پرایس” اقای Bill Murray اعلام کرده بود بر روی صداگذاری این شخصیت کار می کند برای نسخه چهارم که بلافاصله این گفته توسط اکتیویژن رد شد.

اگر قرار باشد بازی در سال ۲۰۱۳ عرضه شود به طور حتم در E3 سال بعد از بازی رونمایی می شود.

Fortnite

به جشنواره VGA سال ۲۰۱۱ برگردید, Epic Games به طور رسمی از عنوان Fortnite رونمایی کرد و اعلام کرد اقای «کلیف بزنسکی» به عنوان ناظر بر روی این عنوان کار می کند.

این عنوان بر روی جمع اوری منابع و امکانات تمرکز دارد و چیزی شبیه به «ماینکرافت» خواهد بود به شکلی که در بازی بازیکن با ساختن حصار و امکانات دیگر از حمله نیرو های شیطانی جلوگیری کند. بهترین چیز در مورد بازی این است که با موتور گرافیکی «انریل انجین ۴» در حال ساخت است. ما عنوان دیگری را نیز می شناسیم که با موتور گرافیکی «انریل انجین ۴» ساخته می شود که در استودیو “Zombie Studios” سازنده Black Light مراحل ساخت خود را طی می کند و در سال ۲۰۱۳ عرضه می شود.به طور حتم بهترین زمان برای رونمایی از Frotnite جشنواره E3 سال ۲۰۱۳ است. باید منتظر گرافیکی خیره کننده باشید.

Super Smash Bros. Wii U

عنوان Super Smash Bros است عنوانی که در E3 سال ۲۰۱۱ معرفی شد. قرار بوده است بازی زودتر از این ها عرضه بشود اما اقای “Masahiro Sakurai ” سازنده این عنوان در طی یک بیانیه اعلام کرده است ما برای عرضه یک عنوان تمام عیار و عالی به وقت زیادی نیاز داریم. این عنوان از ان دسته از عناوینی هستند که می تواند کنسول Wii U را در سطح بسیار بالایی از رقیبان خود قرار دهد. متاسفانه خبری از این بازی در سال ۲۰۱۲ نبود اما سازندگان بازی اعلام کردند در سال ۲۰۱۳ اطلاعات بیشتری از این عنوان به انتشار برسانند. دوستداران نینتندو منتظر این عنوان در سال ۲۰۱۳ باشند.

The Legend of Zelda Wii U

این یکی بزرگترین عنوان نینتندو است که برای عرضه بر روی کنسول Wii U در سال ۲۰۱۴ برنامه ریزی شده است اما شاید می توانستیم یک رونمایی ابتدایی از بازی در E3 سال ۲۰۱۲ داشته باشیم که این اتفاق نیفتاد. با توجه به اطلاعات وسیعی که در چند ماه گذشته توسط منبعی مطمین منتشر شد قرار بر این بوده است که این عنوان در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ عرضه شود اما نینتندو تصمیم گرفته است بازی در سال ۲۰۱۴ منتشر شود. طبق گفته های دیگر این منبع این بازی بیشترین هزینه را در صنعت بازی های رایانه ای داشته است و چیزی شبیه به نسخه Skyward Sword است و دمویی که E3 سال ۲۰۱۱ مشاهده کردید هیچ ربطی به بازی اصلی ندارد و یک نمایش متفاوت و سطح پایین بود.

از طرفی دیگر یک منبع اعلام کرده است این عنوان بزرگترین و پرخرج ترین عنوان در سری بازی های «زلدا» است و ویژگی های انلاین زیادی به همراه دارد. طبق اعلانات این منبع نقشه بازی بسیار وسیع خواهد بود و موارد مکانیکی زیادی به بازی افزوده شده است.

امیدواریم هر چه سریع شاهد این عنوان بزرگ در صنعت بازی های رایانه ای باشیم.

Mafia 3

اطلاعات دقیقی از Mafia 3 در دسترس نیست اما طبق اخرین اخبار در ماه اگوست سال ۲۰۱۲ گزارش شده است این عنوان در استودیو ۲k شعبه چک در دست ساخت است و برای کنسول های PS4 و Xbox720 عرضه می شود. منبعی که به افراد سازنده این عنوان دسترسی دارد اعلام کرده است این عنوان در سال ۲۰۱۳ عرضه می شود. استودیو ۲k چک به طور مخفیانه مشغول جذب نیرو های جدید که توانایی کار با کنسول های نسل بعد را داشته باشند را بوده است.

Legacy of Kain: Soul Reaver

در ماه مارچ سال ۲۰۱۲ خبری مبنی بر رونمایی از عنوان Legacy of Kain: Soul Reaver منتشر شد اما پس از ان هیچ رونمایی از این عنوان توسط استودیو سازنده “تامب رایدر” یعنی Crystal Dynamics صورت نگرفت . امید داریم که از این عنوان در سال ۲۰۱۳ رونمایی شود.

Half-Life 3

و بالاخره می رسیم به عنوان مورد انتظار «نیمه جان ۳». از این عنوان نیز اطلاعات زیادی منتشر نشده است اما یک منبع تایید کرده است این عنوان یک بازی «دنیای باز» است و در سال ۲۰۱۳ از ان رونمایی می شود. تنها امید ما E3 2013 و رونمایی از این عنوان انقلابی است. عنوان «نیمه جان ۳» می تواند یک قدم رو به جلو در صنعت بازی های رایانه ای باشد.

نویسنده و مترجم: محمد حسین کریمی

دیدگاه
۱۰۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

109 Replies to “۲۰۱۳ سال رونمایی از بازی های بزرگ”

 1. امید وارم از مقاله خوشتون اومده باشه…. یه ذره طولانیه ولی بخونیدش اطلاعات جالبی داره. :X

  ۰ ۰
  1. ps3 with xbox گفت:

   خوب محمد حسین جالب بود ولی اول مطلبت ایراد داره
   بهترین و بزرگترین ؟؟؟ یکی از بهترین نه بهترین چون نمایشش در برابر اخرین شاهکار هیچ بود

   ۰ ۰
  2. نخیر اگر دقت کنی نوشتم بهترین رونمایی نه نمایش. قبلا از اخرین ما رونمایی شده بود.

   ۰ ۰
  3. ps3 with xbox گفت:

   ok خطای دید بود مرسی :D

   ۰ ۰
  4. Bozqurd گفت:

   واقعا خیلی ممنون به خاطر این همه زحمتی که کشیدید.
   ولله من اهل ps3 نیستم ولی یکی از عناوین این کنسول رو فکر کنم فراموش کرده اید که بگذارید. همون پسر بچه ای که با یه پرنده ای اینور و اونور می پره. اسمش هم فکر کنم last guardian یا یه همچین چیزی بود.به هر حال ممنون.

   ——————–
   هیئت فدائیان پی سی و هابیت

   ۰ ۰
  5. mahdis talaii گفت:

   پس saints row4 چی :(

   ۰ ۰
  6. Amin گفت:

   دستت درد نکنه چرا زحمت کشیدید چرا بیشتر ندادید ایییییییییییییه

   دستتون درد نکنه خیلی مفید بود

   ۰ ۰
  7. همه عالی اند مخصوصا شاهزاده پارسی
   مقاله خوبی بود نه عالی بود =D

   ۰ ۰
  8. joker گفت:

   ممنون از مقالتون!!!!
   اینطور که پیش میره سال پرباری رو در پیش داریم!! B-) :X

   ۰ ۰
  1. reza vampire گفت:

   وای چه کار کرده این محمد حسین
   دستت درد نکنه
   تا فردا صبح باید بشینم اینا رو بخونم
   بی خیال امتحان ۲ شنبه

   ۰ ۰
  2. avion گفت:

   فکر کنم در توضیحات destiny اشتباه کردی چون نوشتی کارگردان بازی وینس زامپالا و جیسون وست هستند در صورتی که این دو نفر خودشون داری یه بازی جدید برای شرکت خودشون ریسپان میسازن.
   چک کن ببین واقعا اینجوریه,خودمم زیاد مطمین نیستم

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   شینجی ؟ بازی ترسناک ؟ وای خدای من ! یعنی یه رزیدنت اویل در لباس یه بازیه دیگه !

   ۰ ۰
  4. amir گفت:

   kheyli khob bod (kheyli braye donyaye bazi zahmat mikeshi
   albate hamrah dostaye khobet bazam mr30 :wink:

   ۰ ۰
 2. STALKER گفت:

  عالی بود مرسی.ساله رویایی صنعت گیم.بهترین ساله این نسل.

  ۰ ۰
 3. Ali Hybrid گفت:

  چه مقاله ی جالبی بود ! دستت درد نکنه !
  شاهزاده ایرانی رو که دیدم روحم شاد شد !

  ۰ ۰
  1. Solid Snake گفت:

   شاهزاده ایرانی که واقعا” خوشحالمون کرد….
   اگه Legacy of Kain: Soul Reaver رو اولین بار روی ps1 بازی کرده باشید میدونید چه حس جالبی داره تجربهء این بازی… یادش بخیر
   خیلی لیست خوبی بود.. خیلی… لحظه شماری میکنم واسش :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. Ali Hybrid گفت:

   من تو PS1 فقط کرش ماشینی رو بازی کردم وفوتبال ۹۸ ! و از وقتی یادمه پای کامپیوتر بودم !

   ۰ ۰
  3. ps3 with xbox گفت:

   اخ گفتی اون موقع تو ps1 عجب گرافی داشت دقیقا یادمه روح افرادی رو که میکشتی به خودش جذب میکرد چه دورانی بود

   ۰ ۰
 4. Marlon Brando گفت:

  واقعا Watch Dogs پارسال همه رو به تعجب وا داشت :D
  نمایشش به شدت غافلگیر کننده و جالب بود
  البته با اون گرافیک عجیب و غریبش،احتمالا واسه نسل بعد هست
  ———————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   البته تو این لیست COD:MW4 قطعی هست واسه سال ۲۰۱۳ و COD بعدی MW4 نام داره
   —————————-

   SONY make.believe

   ۰ ۰
 5. deniro گفت:

  بسیار بسیار ممنون واقعا ولوله آفرین بود,میتونم بگم۷۰% این موارد منو شدیدا خوشحال و بسی سورپرایز میکنه,بی شک عنوان میکامی,پرنس,متال جدید,مافیا۳,واچ داگز,وای خدا یه عالمه شکلات خوشمزه…

  ۰ ۰
  1. خواهش می کنم فرشید جان. :X

   ۰ ۰
  2. فرشید یادت میاد سر مافیا ۲ چه حالی ازمون گرفته شد؟؟؟
   ————–
   بابت مقاله هم ممنون! B-)

   ۰ ۰
 6. ama-pc360 گفت:

  خیلی جالب بود….
  چقدر بازی خوب قراره معرفی بشه امسال…..

  ۰ ۰
 7. peyman گفت:

  شینجی میکامی :X هیدئو کوجیما :X

  ۰ ۰
 8. ps3 with xbox گفت:

  خوب از این بازی ها فکر میکنم
  Rainbow Six Patriots و Half-Life 3 و Mafia 3 و Metal Gear Solid: Ground Zeroes برا نسل بعدن ولی بقیه بازیها ۱۰۰ درصد میان

  ۰ ۰
  1. MGS پلتفرم هاش مشخصه کنسول های نسل حاضره و RSP هم ممکنه برای کنسول های نسل حاضر تایید بشه چون بقیش در حد حرفه….

   ۰ ۰
  2. ps3 with xbox گفت:

   ولی یه طورایی فکر میکنم برای نسل بعد میاد ولی اگه انتشارش قطعی شده سخنی توش نیست

   ۰ ۰
 9. saeed mirabi گفت:

  Prince of Persia Reboot !!! این که رد شد رفت !!! :/ آخه کدامین پرنس سیاه پوست
  بوده است !!! :/ یعنی درون خواب هم نمیشود تصور کرد پرنس پارسیان سیاه پوست باشد .
  ——————————————————————————————————-
  Watch Dogs !!! اینم چند وقت پیش شایعه کردند فقط برای PC قرار است بیاد !!! :/
  حالا شایعه تا چه اندازه صحت داشته باشد من نمیدانم !!! :/
  ولی این یوبی سافت با دروغ های بسیاری که گفته است !!! :/
  نمایش این بازی و مثل فارکرای ممکن است دروغ باشد و کیفیت دروغین را به نمایش
  گذاشته باشد .
  ——————————————————————————————————
  Project Zwei – Metal Gear Solid: Ground Zeroes – Half-Life 3
  از این ۳ تا هم بنظر فقط MGS انتشارش قطعی است .
  امیدوارم از آن دو تای دیگر هم امسال خبر های شود .
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. ps3 with xbox گفت:

   سعید کاملا باهات درباره watch dogs موافقم یوبی استاده تو این کارها :D

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   امسال دیگه یوبی سافت !!! اوج چوپان دروغگو بودش .
   هر سال هم بنظر خالی بند تر و دروغگو تر میشود !!! :/
   دقت کن ۳ سال روی Ass Ass In Creed 3 کار کرده بودند !!! :/
   گرافیکی از فارکرای بنمایش گذاشته بودند !!! چی تحویل دادند !!! :/
   احتمالا ( واچ داگز ) از ابتدای این نسل داشتن روش کار میکردند !!! :/
   دروغ که حناق نیست !!! :/

   ۰ ۰
  3. Fun. گفت:

   گویا پرنس ما در معدن کار می کند یا در بندر :|

   ۰ ۰
  4. saeed mirabi گفت:

   هیچکدام !!! شغلش مثل اینکه لوله بخاری تمیز میکند .

   ۰ ۰
  5. من که سیاه نیستیم! عکسم تو فیسبوووووووق هست میتونید ببینید. :D

   سعید اون عکس که درز کرده بود سیاه نبود ها! سایه افتاده بود روی صورتش ولی کچل بود مثل اینکه :D
   البته اینم بگم من کچل نیستم مو دارم
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  6. saeed mirabi گفت:

   تصویر دیگر ندیدم !!! دقیقا همین تصویر بود !!! :/
   توی کدوم سایت هم بود یاد نیست !!! :/
   تنهایی داشتم با کلی زبان نفهم خارجی !!! سر تفاوت و فرق فرهنگ و نژاد
   ایرانی و عرب باهاشون بحث میکردم !!! :/
   ———————————————————————————————-
   بله تصویر شما را درون فیس دیده ام !!! :/
   البته تصویرت با محاسن ساندیس خوری بود برادر !!! :/

   ۰ ۰
  7. برادر محاسن من رو چکار داری ؟ به این خوبی!

   از دنیا عقبی ها . ساندیس دورش تموم شد الان دلستر میدن اونم از نوع ایستک :D :P
   —–
   تو همین دیبازی خودمون هم خبرش رو گذاشته بودن ها ۳ تا تصویر بود! ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  8. GAME STAR گفت:

   دقیقا جناب میرابی !

   ۰ ۰
 10. KMR گفت:

  همشون زیبا هستن خیلی دوست دارم thief4 v رو تجربه کنم :mrgreen:

  ۰ ۰
 11. farzad47 گفت:

  خوب بود هارهارهارهارهار

  ۰ ۰
 12. prince6236 گفت:

  سال ۲۰۱۳ از لحاظ گیم سال خوبی است .درe3 برعکس سال قبل اتفاقات مهمی در صنعت گیم رخ می دهد . ولی اگر کمی منطقی فکر کنیم چرا حتما بایدhalf life 3 بیاید که انقلابی در سطح اکشن اول شخص باشد یا همیشه باید منتظر یک call of duty دیگر باشیم امسال فقط چند ip جدید داریم که در مقایسه با بازی های شماره دار عددی نیستند .
  خلاقیت چه شده؟این صنعت مانند یک گاو داری است که فقط از عناوین قبل شیر می دوشند .

  ۰ ۰
  1. ps3 with xbox گفت:

   امسال فقط چند ip جدید داریم که در مقایسه با بازی های شماره دار عددی نیستند :roll:

   واقعا به نظرت ip های جدید عددی نیستن یه سری به ip های جدید رو بنداز که میخان صنعت گیم رو کلا متحول کنه

   ۰ ۰
 13. Black Cat گفت:

  آخ جوووون!!!!! :D :D prince of persia بیاد من از هیجان میمیرم!

  ۰ ۰
  1. prince6236 گفت:

   ip های جدید خیلی خوبن ولی از لحاظ کمی کمند.

   ۰ ۰
 14. Naughty Dog گفت:

  اگه watch dogs واسه نسل بعده پس این گرافیکی که داره خیلی معمولیه

  ۰ ۰
  1. Naughty Dog گفت:

   اونایی که دیسلایک زدن یعنی شما از نسل بعد اندازه watch dogs هم انتظار ندارین یعنی نسل بعد اینقدر ضعیفه؟ :-? :-/

   ۰ ۰
 15. ice boy2 گفت:

  وای اصلا نمیتونم برای اثر اقای میکامی صبر کنم :arrow:
  راستی با توجه با این مقاله دیگه چاره ای نداریم جز خرید xbox 720 من که از الان با ۱۶ سال سن شروع کردم کار کردن تا پول جمع کنم ۷۲۰ بخرم تازه کلی از وسایل مو باید بفروشم تا جور شه یه کوچولو پس انداز هم هست دیگه عشق گیم بودن همینه دیگه :roll: :roll:

  ۰ ۰
 16. dmc-X360 گفت:

  Project Zwei
  یه حسی بهم میگه این بازی شورش به پا میکنه ! دو سه تا تصویر ازش دیدم خیلی زیبا بود .
  کلا منتظر همه شون هستم ولی این Project Zwei بیشتر !
  تشکر از آقای کریمی

  ۰ ۰
  1. IMmortal گفت:

   البته shadows of the damned هم کار میکامی بود ولی انصافا اصلا در حد و اندازه شورش به پار کردن(!) یا رزیدنت نبود…طراحی هنری خاص و فوق العاده و گیم پلی بالاتر از استاندارد اما خسته کننده بعد از ۲ ساعت :|

   ۰ ۰
  2. Project Siren گفت:

   نه دوست عزیز میکامی تو اون بازی فقط یک نقش تبلیغاتی رو ایفا کرد (جهت فروش بازی!) و در واقع آقای سودا۵۱ همه کاره ی بازی بود…..

   مطمئن باشید بازی که میکامی خودش خالق و کارگردانش باشه مخصوصا تو سبک ترسناک همیشه پر سر و صدا و عالی بوده….

   ۰ ۰
 17. general amin گفت:

  MGS و project zwei بدجوری مرا در انتظار گذاشته اند …
  —————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 18. mohammad.m گفت:

  خیلی دلم می خواد بدونم این Project Zwei چی هستش……….از همه بیشتر هم دلم می خواد Metal Gear Solid: Ground Zeroes برا pc بیاد و در اخر هم Thief 4 که دلم برا اون شخصیت خفنش تنگ شده

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   thief
   منتظرش هستم . بازی خاصیست …

   ۰ ۰
 19. Project Siren گفت:

  بعد از مدت ها سلامی دوباره به تمام دوستان عزیز …

  در مورد بازی ها فقط منتظر دو بازی هستم:

  ۱-MGS Ground Zeroes
  ۲- Project Zwei

  استاد کوجیما که همیشه به کاراش اطمینان کامل دارم و همیشه کمتر از شاهکار نساخته و نمیسازه..

  استاد میکامی هم به گفته ی خودش بار دیگه میخواد یک بازی ترسناک و اصیل بسازه که من انتظار خیلی زیادی ازش دارم و امیدوارم بتونه به ژانر ترس و بقا کمک کنه و هر چه زودتر پوزه ی این Capcom لعنتی رو به خاک بماله …….

  ۰ ۰
  1. ps3 with xbox گفت:

   خوب داداش گلم خیلی وقت بود نبودی یه طورایی بوی project رو حس کردی سریع پیدات شد :D
   منم امید زیادی به این بازی پیدا کردم یه طورایی انگار میخاد سبک ترسناک رو دوباره زنده کنه

   ۰ ۰
  2. Project Siren گفت:

   مرسی عزیزم….. بوی Project بیاد همینه دیگه :D

   من موقعه ای که اویل ۶ عرضه نشده بود همیشه میگفتم که منتظر بازی استاد میکامی هستم و خوشبختانه وارد سال ۲۰۱۳ شدیم حالا دور دور استاد میکامیه و به کپکام نشون میده که بازی به معنای واقعی ترسناک یعنی چی و جواب این جمله ی مسخره رو قاطعانه میده : “بازی ترسناک فروش نمیکنه” …..

   ۰ ۰
 20. Jake muller گفت:

  از بین تمامی این بازیها بیش از همه منتظر Just Cause 3 هستم :X ….شماره دومش رو همین هفته قبل برای بار دوم تموم کردم…گیم پلی جذاب البته بعد از مدتی خسته کننده :D ..گرافیک بالا صحنه های اکشن فوق العاده شما رو در همون ثانیه های اول بازی میخکوب میکرد…بقیه ی بازیها هم در جای خودشون محبوبن :-) ….$

  ۰ ۰
 21. black mask گفت:

  دستت دردنکنه محمد حسین!خیلی طولانی بود و زحمت زیادی برای جمع آوری و بقیه داستان ها کشیدی :D مطلبت هم خیلی طول کشید که کامل بخونم و اون فرآیند رو روش برم!
  همه ی بازی ها بشدت منو بخودشون جذب کردند و من منتظر همشون هستم بشدت بجز چندتای دیگه که انتظار خاصی ندارم براشون مثل:Mafia 3(اگه مثل شماره ی قبلی باشه!)و Just Cause 3. امیدوارم این۲ هم بتونند عالی عمل کنند!
  کل لیست یه طرف Metal Gear Solid: Ground Zeroes وPrince of Persia Reboot(مقداری همDestiny) یه طرف :X :X

  ۰ ۰
  1. خواهش می کنم از بابت اون فرایند هم که انجام دادی متشکرم. :D

   ۰ ۰
  2. black mask گفت:

   خواهش میکنم!قابلی نداشت بعدا برام جبران میکنی :D

   ۰ ۰
 22. Naughty Dog گفت:

  فقط Metal Gear Solid: Ground Zeroes رو عشقه :X :X :X

  ۰ ۰
 23. Fun. گفت:

  درجایی خواندم که ممکن است این شاهزاده مصری یا عربی باشد :| :| :|
  در صورت صحت رسما با تانک به دفتر یوبی حمله خواهم کرد :|

  ۰ ۰
 24. IMmortal گفت:

  Destiny و MGS:GZ به نظرم بهترینای این لیستن :-? و شدیدا منتظر رونمایی از Destiny هستم…حداقل یک تریلر بدن بیرون بفهمیم چیکارست

  ۰ ۰
 25. Leon S.K گفت:

  یعنی خبری از یه دنه رزیدنت اویل نیست؟ :sad:

  ۰ ۰
  1. IMmortal گفت:

   پارسال ۳ دنه داشتیم دیگه…چه خبره :D

   ۰ ۰
  2. black mask گفت:

   ۲تاشم که تو زرد از آب دراومد :|

   ۰ ۰
  3. IMmortal گفت:

   نه …یکیش خیلی عالی بود یکی معمولی یکی کاملا بیخود

   ۰ ۰
  4. black mask گفت:

   خوب دیگه! رزیدنت اویل که نباید معمولی باشه! پس در نتیجه ۲تاش تو زرد از آب در اومد! :D

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   یکی شاهکار بود!-یکیش خوب بود-اون یکی اصلا بازی بود؟ به قول شاهین عنوان مرد دونده بهش بیشتر میاد :D

   ۰ ۰
 26. Naughty Dog گفت:

  من همیشه این سوال واسم وجود داشته که چرا یه شرکت خارجی بازی میسازه که درباره شاهزاده ی پارسیه؟ :-/

  ۰ ۰
  1. Fun. گفت:

   شما چرا بازی خارجی بازی می کنید وقتی ایرانی هستید ؟ :-?

   ۰ ۰
  2. Naughty Dog گفت:

   چون بهترن. ولی تا اونجایی که من میدونم بیشتر خارجیا اصلا نمیدونن ایران کجاست.

   ۰ ۰
  3. Fun. گفت:

   شما اشتباه می کنید اونا Iran رو نمی شناسند اکثرا، اما Persia را بهتر از من و تو می شناسند :((

   ۰ ۰
  4. Naughty Dog گفت:

   این هم سخنیست بس زیبا =D

   ۰ ۰
 27. lich king گفت:

  خیلی ممنون عالی بود خسته نباشی :wink:
  تنها چیزی که میدونیم اینکه که e3 امسال کولاک خواهد کرد. رونمایی تعدادی از این بازی های فوق العاده یا رو نمایی از کنسول های نسل بعد کافیه تا e3 امسال تبدیل به بهترین نمایشگاه بشه :Xمخصوصا hl3 که دنیاییه برای خودش

  ۰ ۰
 28. Jim گفت:

  خیلی مطلب جالبی
  تقریبا از هیچ کدومشون خبر نداشتم :-?
  دستت درنکنه و خسته نباشی

  ۰ ۰
 29. من خودم به شخصه منتظر Thief 4 , Destiny و RSP هستم. این عنوان Destiny خیلی زیاد خرج شده براش و بازی شبیه به هیلو خواهد بود واقعا فکر کنم بترکونه. :X

  ۰ ۰
  1. محد حسین جان متن رو باید اصلاح کنی فکر کنم. چون وست و زامپلا چه دخلی به بازی که بانجی داره میسازه دارن؟! :roll:
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. داره. ناظرن رو بازی …..

   ۰ ۰
  3. نظارت !داشی مطمئنی ؟ وست و زامپلا که اکتی به خونشون تشنست! :D دارن با اسندیویی همکاری میکنن که با اکتی قرارداد داره؟ اونهم بازی ای که ناشر اکتی هست! :-?
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 30. world گفت:

  سال۲۰۱۳ بازیهاش عالین منتظر call of duty modern warfe 4 هستم هر چه زودتر بهتر شماره های قبلش عالین امتحانشون کنید. B-)

  ۰ ۰
 31. adel_97 گفت:

  ممنون محمد حسین جان. مقاله خیلی جذاب و جالبی بود. قطعاً این بازی ها تو لیست انتظار همه بازی کننده ها قرار داره و با خوندن هر خبر یا توضیحی راجع به این بازی ها ، قلب گیمر ها به تپش می افته.
  چند تایی از بازی های مورد انتظار و خیلی کنجکاوی برانگیز هستن که امیدوارم این مقالت رو ادامه بدی و تو قسمت بعدی به این بازی ها اشاره کنی:
  Alan Wake 2
  rambo
  remember me
  The Cave
  StarWars 1313
  Battlefield 4
  Brother in Arms:furious
  Scivelation
  Prey 2
  Doom 4
  Mirror’s Edge 2
  Human Element
  Cyberpunk 2077

  ۰ ۰
  1. خواهش می کنم قابلت رو نداشت. :X البته این مقاله طبق یکی از مقالات vg247 بود من کاملترش کردم.

   ۰ ۰
  2. I AM ALONE گفت:

   تریلر سایبرپانک چند روز دیگه منتشر میشه

   ۰ ۰
 32. GAME STAR گفت:

  پرنس رنگین پوست :!: ضمنا اگر مقداری توجه کنید متوجه می شوید که اون تصویر مربوط به مصر است و لباس ها و نوع ساختمان ها مصری است رنگین پوست بودن طرف هم گویای همه چیز است :O :O :O :O کارگاه مرداک وارد می شود :O :!:

  ۰ ۰
 33. adidas گفت:

  همه ی بازی ها عالی!!!منتظر همه شون هستم :D

  ۰ ۰
 34. I AM ALONE گفت:

  آقا با ما از این کارها نکنید ما طاقت ندارم
  بابت مقاله هم ممنون

  ۰ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   “ما طاقت نداریم”
   اشتباه لپی شد

   ۰ ۰
 35. به نظر منwatch dogs نباید تو این لیست باشه کاملا مشخصه که مولتی پلتفرمه…

  ۰ ۰
  1. نخیر کاملا مشخص نیست هنوز ….

   ۰ ۰
 36. bijan joker گفت:

  با تشکر و سپاس فراوان از محمد حسین عزیز… یک مقاله ژوست و دوست داشتنی، خسته نباشی رفیق… برای من که عنوان Watch Dogs یک سر و گردن از مابقی بالاتره، به خصوص اینکه متخصصان بازی محبوبم یعنی DRIVER, San Francisco دارند روش کار میکنند…
  راستی محمد حسین امروز راکستار چه کرد و دوباره یک تیر کالیبر بالا زد به پرمون! تا آخر این ماه …

  __________________
  ( GANGSTER SQUAD )

  ۰ ۰
  1. black mask گفت:

   تیر کالیبر درشت چیه بردیا جان؟؟!با خمپاره زد بنده رو نابود کرد :X عجب آرت ورک هایی.عجب ماشین هایی.عجب هلکوپتر هایی :X چه کنیم دیگر…

   ۰ ۰
 37. بیش از هرچیز امیدوارم شاهکاربزرگ half life رو ببینم.

  ۰ ۰
 38. peyman گفت:

  ولی خدا کنه امسال کوجیما اومد E3 یه کم رو انگلیسیش کار کرده باشه :D

  ۰ ۰
 39. محمد حسین گل کاشتی…مقاله خیلی خوبی بود.
  تو این لیست هم بیشتر از همه منتظر Watch Dogs،Rainbow Six Patriots،Mafia 3 هستم.
  ______________________
  فرزام از SONY make.believe

  ۰ ۰
 40. HASSAN KT گفت:

  دست شما درد نکنه خیلی مفید بود اما ای کاش میشد یه خورده مفصل از این بازیها صحبت میکردید مثلا از چالشهای پیش روی این کمپانیها و بازی های آنها و یا احتمال رقابت هر کدام از آنها با هم هر چند یه خورده اشاره شد اما کافی نبود چرا که بعضی از آنها دارای ابهام هست اما با این حال از زحمات شما خیلی ممنونم که این همه وقت برای تایپ این مقالات گذاشتید. =D =D =D =D

  ۰ ۰
 41. Sari gamer گفت:

  واقعا !!!
  پرینس جدید تایید شده O:-)

  ۰ ۰
 42. Sam_Fisher گفت:

  محمدجان بسیار مقاله ی زیبایی بود با تشکر فراوان…
  بدون شک در مراسم E3 2013 غوغایی به پا خواهد شد…
  رونمایی از کنسول های نسل بعد…
  رونمایی از عناوین نسل بعد…
  رونمایی از بازی های که برای نسل بعد نیز عرضه می گردد…
  رونمایی از ویژگی ها و اطلاعات جدید بازی های خارق العاده…
  E3 2013 شاهکار خواهد شد… :X :X :X
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 43. slayer گفت:

  محمدحسین جان ممنون از مقاله زیبات
  خیلی منتظرmgs,half life 3,prince,mafia3, هستم

  ۰ ۰
 44. دستت درد نکنه محمد حسین جان …. مقاله خوبی نوشتی :X

  ۰ ۰
 45. moshtaba گفت:

  ای کاش turok رو هم میساختن :((

  ۰ ۰
 46. با تشکر از جناب کریمی بابت مطلب پربار.

  دور شدن بازی ساز ها از PC و تمرکزشون روی Xbox و PS دیگه داره اعصابم رو خرد می کنه !!
  این گونه که پیش می ره، در نسل جدید اگر کنسول نداشته باشی، به قول معروف “کُلات پس معرکه س” !!
  امیدوارم جامعه ی بازی سازی سر عقل بیاید و در کنار دو کنسول بزرگ، سعی به استفاده از پتاسیل های بالای PC کند !

  ۰ ۰
 47. amirali گفت:

  تو این لیست pray 2 کمه…

  ۰ ۰
 48. marcus x360 گفت:

  عشق است مافیا ۳ امیدوارم مثل نسخه ۱ باشه با گرافیک خفن چه خاطراتی داشتیم :X

  ۰ ۰
 49. مرسی محمد حسین جووون از همه بیشتر منتظر “mafia 3″هستم… مقالت عالی بود
  ;)

  ۰ ۰
 50. Ali-007 گفت:

  بی زحمت نوشته ها رو درست کنید :-D :-D

  با تشکر :-D :-D

  ۰ ۰
 51. MZ.Nero گفت:

  ممنون عزیز منکه منتظر modern warfare و mafia3 هستم :X

  ۰ ۰
 52. Ashkan Lesnar گفت:

  وای خدا دارم خواب میبینم این همه عنوان بزرگ الته اینا تو طی سال تقسیم میشن واقعا کاراشون شاهکار کلمهی واحد خداست مافیا ۳ متال گیر پرنس واچ داگ تیفت ۴ لگسی کین نیمه جان واااااااااااای چقدر عنوان :D :D :D :D :D :D :D :D :)) :)) :)) :))

  ۰ ۰
 53. alireza fa گفت:

  من منتظر هف لایف ۳ هستم…
  half life زندگی بود…
  خیلی ممنون بابت مقاله

  ۰ ۰