نقد و بررسی فرقه قاتلین ۳ : پرواز شاهین جدید

توسط محمد حسین کریمی در ۱۴ دی ۱۳۹۱ , ۱۹:۲۸

مقدمه

از سال ۲۰۰۷ ما با دنیای “اساسینز کرید” اشنا شدیم و وقتی اولین نسخه از این سری منتشر شد همه منتقدین و بازیکنان این عنوان را ستودنی خواندند. بازی به تدریج به یک عنوان پر طرفدار تبدیل شد و افراد زیادی جذب بازی شدند و کمپانی بزرگ “یوبیسافت” که از این موضوع اگاه شده بود, بازی را به تدریج گسترش داد تا به سطحی بالا برسد.

یکی از دلایل موفقیت این سری, بازسازی رویداد های قدیمی است. نویسنده یا نویسندگان سری بازی های ” اساسینز کرید” به شکل کاملا زیرکانه ای بازی را با انواع  رویداد ها و اتفاقات بزرگ تاریخ مخلوط می کنند. در اولین شماره این سری شما در نقش الطائر قرار گرفتید و در جریان جنگ های صلیبی نقشی موثر داشتید. نویسنده سری بازی “اساسینز کرید” همیشه قصد داشته است بازیکن را در نقش فردی قرار دهد که شخصیت پردازی پیچیده ای دارد و صد البته نقشی موثر در رویدادهای بزرگ داشته است. طبق این شخصیت پردازی بازیکن از کنترل شخیصت لذت می برد.

در قسمت دوم از این سری شخصیتی جدید به بازیکن معرفی می شود به شکلی که داستان و شخصیت پردازی پیچیده کارکتر قبلی به پایان نرسیده است و پرونده اش هنوز باز است. شخصیت اصلی نسخه دوم “اتزیو” است. اتزیو ای که قرار است تا پیری به همراهش باشیم. در حین این که با این دو اساسین اشنا می شویم کارکتر دیگر که در همه نسخه ها با او همرا هستیم “دزموند مایلز” است. پس از به پایان رسیدن داستان نسخه های قبلی کارکتری جدید ظهور می کند.

 

 

بازی : Assassin’s Creed III

سازنده : Ubisoft Montreal

ناشر :Ubisoft

تاریخ انتشار: منتشر شده

پلتفرم ها : PS3,Xbox360,PC,Wii U

داستان

در سری بازی های “اساسینز کرید” داستان و گیمپلی همیشه حرف اول را می زنند و این بار هم داستان یکی از نقاط مثبت بازی است اما با این حال کمی تکراری است و چیزی نیست که مثالش را در فیلم یا بازی دیگری ندیده باشیم. شخصیت پردازی بیش از حد پیچیده است و بازیکن به اندازه سایر نسخه ها  با شخصیت های بازی ارتباط برقرار نمی کند اما با این حال کانر شخصیتی دوست داشتنی است.

داستان بازی مثل همیشه با “دزموند مایلز” اغاز می شود , او به همراه دوستان خود یعنی شان و ربکا و پدرش ویلیام به غاری در بوستون می رود تا بتواند جهان را نجات دهد. دزموند در غار صداهای عجیبی می شنود و سپس از هوش می رود وقتی به هوش می اید خود را درون  دستگاه “انیموس” می بیند و اماده  ملاقات شخصیت های جدید می شود.

 

اگر شما تریلر ها و پیش نمایش های بازی را دیده باشید در انتظار شخصیت کانر هستید تا با او بازی را اغاز کنید ; اما اینطور نیست شما در نقش “هیتم کنوی” قرار می گیرد. این شخصیت ماموریت هایی می گیرد و به امریکا سفر می کند و با فردی به نام “چارلز لی” اشنا می شود و سپس با زنی سرخپوست به نام “زیو” ملاقات می کند و شیفته او می شود. بعد از ان هیتم و زیو به غاری مرموز می روند تا دروازه ای که در ان جا است را باز کنند اما نمی توانند. بعد از این واقعه داستان چند سال جلو می رود و کودکی سرخ پوست را نشان می دهد که پسر زیو است. این کودک توسط فردی به نام “اشیل” فنون اساسینز ها را یاد می گیرد و به یک اساسین تبدیل می شود و اینجا است که شخصیت اصلی  بازی پدید می اید.در طول بازی شخصیت بازی عوض می شود یا شکل و شمایلش تغییر میابد که کمی گیمر را اذیت می کند. داستان کلی بازی انقلاب امریکا است و در بازی سعی شده است کانر را طوری جلوه دهند که در این انقلاب موثر بوده است.

 

 

گیمپلی

بهترین قسمت بازی گیمپلی ان است. در مورد گیمپلی بازی می توان گفت حالت پیشرفته ای از گیمپلی عنوان های قبلی این سری است. سازندگان بازی قبل از عرضه بازی اعلام کردند که گیمپلی بازی ۹۰ درصد تغییر کرده است اما به هیچ وجه این طور نیست و سازندگان فقط به گیمپلی همیشگی بازی بال پر داده اند اما ان را به طور کلی تغییر نداده اند. چیزهای زیادی به بازی اضافه شده است که به مهمترین بخش اضافه شده به بازی می توان به جنگ های دریایی اشاره کرد که واقعا بدون نقص و زیبا کار شده است و حس خوبی به بازیکن منتقل می کند.

 

اینبار سیستم مبارزه بازی کمی تغییر کرده است و قالب زیباتری به خود گرفته است , در مبارزه های بازی, حرکات و عکس العمل های بسیاری اضافه شده است که به هیچ وجه تکراری نمی شوند. سلاح ها در بازی تنوع خوبی دارند و می توان سلاح های زیادی را مورد استفاده قرار داد.

کانر چابک تر از دو اساسین قبلی یعنی اتزیو و الطائر است و این عکس العمل سریع را در بازی به وضوح خواهید دید. کانر یک برتری نسبت به دو اساسین قبلی دارد که ان هم توانایی بالا رفتن از درختان و استتار میان شاخ و برگ ان ها است. همانند دو عنوان قبلی در بازی یارانی خواهید داشت که می توانید ان ها را در سرتاسر امریکا به ماموریت بفرستید یا برای کشتن دشمنان خود از ان ها استفاده کنید.

در بازی حیوانات زیادی نظیر خرس,گوزن,خرگوش,روباه و حتی پلنگ و ببر وجود دارد که در نوع خود جالب توجه است. ماموریت های اصلی بازی در اواخر بازی کمی تکراری و حوصله سر بر می شوند.  ماموریت ها در بازی چیزی شبیه به نسخه های پیشین است.  ماموریت هایی مانند مخفیان گوش دادن به صحبت های سوژه , کشتن شخصی خاص و یا دنبال کردن شخصی که بیشتر ان ها را در نسخه های پیشین دیده اید. بخشی که به بازی اضافه شده است و شما ان را به اینگونه در هیچ بازی ندیده اید بخش جنگ های بزرگ است. شما در بازی باید به یارانتان دستور دهید به طرف مقابل شلیک کنند و در بعضی از مراحل خودتان باید دست به کار بشوید.

 

در طول بازی می توانید حیوانات مختلفی را شکار کنید و اگر شکارچی خوبی باشید برای شما دعوتنامه ای فرستاده می شود و از شما برای شکار کردن دعوت می شود. در بازی می توانید سوار اسب بشوید و فاصله های زیاد را با این حیوان بپیمایید اما ساختار اسب همچنان مشکل دارد و در جمع  و میان مردم مشکلاتش دو چندان می شود و شما اصلا از کنترل اسب لذت نمی برید. به طور کلی گیمپلی بازی بهترین بخش در این عنوان , ولی همچنان  تکراری و خسته کننده است.

گرافیک

گرافیک بازی پیشرفت قابل توجهی داشته است. افکت های گوناگون مثل افکت اب و اتش در بازی به خوبی جلب توجه می کنند مخصوصا افکت اب. افکت اب در این عنوان بی نظیر است و شاید نظیرش را در هیچ بازی دیگری ندیده باشید. گرافیک در حالت کلی خودنمایی می کند به ویژه در مناظری که از دور نظاره می کنید اما افت فریم و بدتر از ان باگ در بخش گرافیک باعث می شود زیبایی های گرافیک بازی فراموش شود. در بازی فصل ها عوض می شوند و رنگ و بوی بازی را مداوم عوض می کنند و تغییرات باعث می شود بازیکن تا حدودی از گیمپلی و گرافیک یکنواخت خسته نشود و بتواند محیط بازی را کشف کند. خانه ها و ساختمان ها در بازی گرافیک منحصر به فردی دارند و طراحی ان ها دقیقا مطابق خانه های تاریخی در زمان انقلاب امریکا است.

چهره شخیصت ها در بازی در بهترین حالت ممکن قرار دارند و واقعی به نظر می رسند مخصوصا چهره شخصیت های کانر,هیتم و چارلز لی. کیفیت بافت ها در بازی در سطح نسبتا خوبی قرار دارند اما در جنگل و طبیعت بازی بافت ها در وضعیت انچنان خوبی قرار ندارند. به طور کلی “اساسین کرید ۳” در بخش گرافیک نکات مثبت و منفی زیادی دارد اما به هیچ وجه از گرافیک بازی زده نمی شوید.

 

 

موسیقی و صداگذاری

موسیقی بازی پیشرفت قابل توجهی داشته است و به همان اندازه صداگذاری بازی پسرفت قابل توجهی داشته. موسیقی بازی تلفیقی از موسیقی سرخ پوستی و تند است و هیجان خاصی به بازیکن می بخشد. زمانی که به ارامی در شهر قدم بر می دارید یا موسیقی ملایم می شنوید یا هیچ موسیقی نمی شنوید اما اگر در یک لحظه دشمنان متوجه حضور شما بشوند موسیقی شکل تند تری به خود می گیرد. صداگذاری کانر و سایر شخصیت های بازی  نسبت به اتزیو و شخصیت سایر نسخه های این سری پسرفت داشته است. شما در بازی ان قدر زبان سرخ پوست ها را می شنوید که واقعا اعصابتان خرد می شود. صدای محیط در بازی مثل صدای حیوانات و اب در سطح خوبی قرار دارد.

 

نتیجه گیری

بدون شک عنوان ” اساسینز کرید” یکی از عناوین موفق ۲۰۱۲ است و پیشرفت رو به جلویی داشته است. مشکلات گرافیکی و صداگذاری بازی بخاطر گیمپلی سریع و زیبایش قابل چشمپوشی است. در اخر تنها چیزی که می توانم بگویم این است که به هیچ وجه این عنوان را از دست ندهید.

پلتفرم تست : Xbox360

محمد حسین کریمی

دیدگاه
۱۲۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

129 Replies to “نقد و بررسی فرقه قاتلین ۳ : پرواز شاهین جدید”

 1. شرمنده نقد یه ذره قدیمی شده و البته تکراری ولی گذاشتمش. دیگه اگر مشکلی داشت دیگه شرمنده ببخشین….. :X

  ۰ ۰
  1. خودتون به بازی نمره بدهید من گفتم بر عهده خودتون باشه….. :X

   ۰ ۰
  2. joker گفت:

   ممنون از نقدتون!! :X
   این بازی با توجه به این که نسبت به نسخه های گذشتش پیشرفت چشمگیری داشت ولی باز هم اونظوری که ازش انتظار میرفت ظاهر نشد!!!من نمره ی ۷ رو به این بازی میدم

   ۰ ۰
  3. Ali Hybrid گفت:

   نقدت خیلی خوب بود !
   به شخصه از بخش دریانوردی و کشتیرانیش به علاوه درخت نوردی (!) خیلی خوشم اومد !
   البته جدا از بقیه ی نکات مثبت بازی!

   ۰ ۰
  4. Max Payne گفت:

   محمد عزیز ممنون از نقدت ;)
   _________________________
   حقوق بگیر

   ۰ ۰
 2. Curunir گفت:

  به ماموریت های فرعی اشاره نکردید ماموریت های فرعی مخصوصا Homestead بسیار زیبا هستش .

  ۰ ۰
  1. Curunir گفت:

   موسیقی متن این بازی عالیه حتما برید دانلودش کنید لورن بلاف به سبک هنس زیمر موسیقی را بسار حماسی و با ضرب اهنگ سریع خواسته

   ۰ ۰
  2. T-Bag گفت:

   اهالی دهکده ادبیاتو فلسفه این جمله رو از فارسی به فارسی ترجمه کنن لدفن

   ۰ ۰
  3. vass&eblis گفت:

   به قول فرزاد
   هار هار هار

   ۰ ۰
  4. vass&eblis گفت:

   میگه که اهنگ اس دان کنید اگه دوس داشتین ، قشنگه

   ۰ ۰
  5. T-Bag گفت:

   زهرمار
   ادمو یاد ارتعاش تارهای صوتی خر میندازی

   ۰ ۰
  6. farzad47 گفت:

   هارهارهارهارهارهار الان یعنی من خرم

   ۰ ۰
  7. Amin گفت:

   خیلی بازی باهالیه حرکات پارکور که بهش اظافه شده بازی رو خیلی باحال تر کرده من که عاشقش شدم =D
   =D :X :X :D

   هرکی دوست داشت لایک کنه :* ) /:)

   ۰ ۰
 3. trevor گفت:

  نه خیلی ممنون واقعا بهترین نقد رو میان سایت های گیم فارسی شما کردی !!! ممنون
  AC III با توجه به اینکه به دیدگاه بعضی ها عنوانی زیاد جالب نبود ولی برای من اینطوری نبود و خیلی از این بازی لذت بردم تنها مشکلی که داشت باگ های این بازی بود وگرنه داستان , گیمپلی ( که واقعا از سیستم مبارزش خوشم اومد ) و موسیقی های این بازی واقعا فوق العاده بود و به نظرمن این بازی یک شاهکار بود!!!

  ۰ ۰
  1. نه بابا اون قدرا هم خوب نبود شما لطف داری …. :X

   ۰ ۰
 4. Jake muller گفت:

  واقعا نقد خوبی بود..من هنوز فرصت نشد بازیشو برم…با نقد هم آخرش نفهمیدم بازیشو برم یا نه :-D ..$آخه هم ایراد گرفتی از بازی و هم تعریف کردی هرچند آخرش گفتی این بازی را به هیچ وجه از دست ندید :D …$با توجه به نقد برمیومد باید بهش ۷الی۸ بدی :twisted: ….درکل اگر این اساسین شبیه قبلیها بود که بزرگترین شکست در تاریخ یوبی سافت میشد…اما مث اینکه اینطور که سازنده هاش گفتن که خیلی تغییر کرده آنچنانم تغییر نکرده :-? ..این شخصیت دزموندم خیلی کشش دادن دیگه :-| …$
  تشکر برای زحمتی که کشیدید و این بررسی رو انجام دادید

  ۰ ۰
  1. اخر می گم که اگر طرفدار اساسین هستید بازیش رو انجام بدهید اما انچنان تغییری نکرده. بازی نوسان داره در قسمت های مختلف. :D

   ۰ ۰
 5. orion گفت:

  به نظر من بدترین سری اساینز کرید بود. روایت بازی افتضاح بود. نزدیک به ۵ ساعت فقط مقدمه اینه که کانر وارد فرقه اساسینز ها بشه. اگه این بازی شماره اول سری بود قابل بخشش بود. ولی وقتی مخاطب ۴ سری قبلو بازی کرده این همه مقدمه چینی حوصله سر بر اصلا جالب نیست. ریتم بازی تو این قسمت رسما افتضاحه. اولش نزدیک ۲ .۳ ساعت با پدر کانر میرین که همش یه قدم راه میری. یه دکمه میزنی. یه میان پرده میبینی و…….. اصلا تو بازی ازاد نیسیتین. بعدش با بچگی کانر میرین. یه ذره قایم موشک بازی میکنین. و کارای مسخره انجام میدین. که ۵ ساعت طول میکشه. این جاست که دیگه حوصلتون از بازی سر میره. و به خاطر تعریف ریتم بد بازی بازی کشش پیدا نمیکنه شما رو به بازی پرتاب کنه.
  مشکل بعدی به نظرم شهراست. نمیدونم چرا اصلا با بوستون و نیویورک حال نکردم. دیگه لطافت و جذابیت فلورانس و ونیز یا شهرای شماره ۱ رو برام نداشت. خیلی کم حوصله کردم از در دیوار شهر برم بالا. شاید به خاطر طراحی بهتر محیط خارج شهری بود. که باعث شد شهرا کمتر دیده بشن. مکانیسم شکار و تجارت و خرید و فروش به بدترین شکله خودش طراحی شده. و واقعا بی مصرفه. پول رسما نقش نخو و داره. و کاربردی نیست. بازی باگ زیادم داره که به خاظره وسعت بازی و گرافیکه عالیش قابله بخششه. ولی بازیش خوبی هم کم نداره. که دیگه نمیگم
  ممنون بابت نقدت

  ۰ ۰
  1. solid snake گفت:

   !!!!!BIG LIKE
   واقعا شکار نقش اضافی داشت تو بازی

   ۰ ۰
  2. farzad47 گفت:

   انگار من یه بازی دیگه کردم چون بازی که من کردم پول نقش اساسی داشت و تو هیچ اساسینی اینقدر کمبود پول پیدا نکرده بودم پول برای پیشرفت کشتی و خرید سلاح لازم بود و به دلیل حذف بانک ها شکار بهترین راه پول در اوردن بود

   ۰ ۰
 6. mori360 گفت:

  آقایی نقدت طلا
  بازی خوبی بود ولی خیلی مشکل داشت خیلی هم تکراری کسل کننده برا دوتا مرحله ده بار باید از این شهر بری به اون شهر از اون شهر بری یه شهر دیگه
  نمره هم :۸.۲

  ۰ ۰
 7. orion گفت:

  این همه به خودمونفشار اوردیم کامنت گذاشتیم بعدش Your comment is awaiting moderation

  ۰ ۰
 8. Winchester گفت:

  خیلی مثبت نقد کرده بودیش…اشکالای اساسینز ۳ به راحتی میتونم بگم ۲ برابر رولیشن بود!!!
  از نظر داستانی ام واقعا هیچی واسه گفتن نداشت فقط میخواست توی یه لفافه ی شیک قضیه ی دزموند رو هم بیاره….شخصیت کانر خیلی سطحی بود اصلن به جزئیاتش پرداخته نشده بود , بنظرم شخصیت پردازی هیثام کنوی خیلی بهتر بود…بقیه ی شخصیت های بازی همینطور بودن , خیلی مقوایی و گذرا…در بعضی موارد مثه چارلز بهتر بود , ولی بنظر من حتی نزدیک به ACII هم نمیتونه باشه از نظر شخصیت پردازی و داستان!

  موسیقی هم خوب بود ولی بنظر من بازم ضعیف تر کار شده بود , جاسپر کید ثابت کرده چقد کارش خوبه…دلیل اینکه کنار گذاشتنش نمیدونم چی بود! ولی موسیقی و صدا گذاری از بخشای خوب بازی بود!!!

  گرافیکم یجوری بود , یه جا خوب بود یه جا بد :))) ولی در کل بدک نبود!!!! باپ خیلی داشت…جزئیاتم زیاد خوب کار نشده بود در بعضی موارد!!!!

  گیم پلی خیلی تغییر کرده بود ولی خیلی آسون بود , خـــــــیلی!! آدم که کودن نیست آخه , من یه بارم تو درگیری نمردم!
  اون بخشی Sync هم قبلن به یه کاری میومد ولی الآن چیز ارزشمندی رو مپ نبود که خودتو زحمت بدی ۱ ساعت بری بالا تا مپ کامل شه , یه سری ماموریت فرعی حوصله سر بر!!!
  قضیه ی Homestead ها هم خوب بود ولی بازم خسته کننده و از اون مهمتر بلا استفاده….خوب یه سر ادم بی خانمان رو نجات دادیم که چی!؟ فرض که واسمون محصول تولید کردن با فروختنشون ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا پول گیرمون اومد…اصن این پول به چه کاری میاد تو بازی!؟ وسیله ی خاصی تو شاپ باز میشه بری بخری؟! کفشبود تو بازی بخری!؟ شمشیر بخری وفتی ۲ تا هیدن بلید داری که نقش سلاح کشتار جمعی داره به چه کارت میاد :|
  بنظر من رو بخش های فرعی بازی یه غیر جنگهای دریایی هم اصلن خوب کار نشده بود نمیدونم چطوری نامزد بهترین بازی سال هم شد…

  ۰ ۰
  1. با تک تک کلماتت موافقم …. ولی دیگه سخت گیری هم نمیشه کرد خیلی طرفدار داره بازی. :X

   ۰ ۰
 9. ama-pc360 گفت:

  خیلی هم خوب…..باتشکر فراوان از محمد حسین کریمی عزیز.

  ۰ ۰
  1. خواهش می کنم داوش…. :X

   ۰ ۰
 10. Winchester گفت:

  تشکر بابت نفد خوبت محمد حسین جان :)

  ۰ ۰
 11. adidas گفت:

  من به بازی نمره ۹ میدم… :|

  ۰ ۰
  1. Fun. گفت:

   یا حضرت اسنیک :|
   من بروم خود سوزی کنم :|
   نمره ات صاف برود در حلق اینجانب :|

   ۰ ۰
  2. adidas گفت:

   بابا جرا این نمره زیاده؟؟؟؟من که خیلی حال کردم تنهایی رفتم انقلاب امریکارو عوض کردم!!! :D مردم امریکا باید به من افتخار کنن!!!!!!!حالا جون شمایین به بازی ۸ میدم….خوب شد؟؟؟؟ :)

   ۰ ۰
 12. I AM ALONE گفت:

  شما گفتی ماموریت های فرعی خسته کننده بود.ولی از ماموریت های بوردرلندز و فارکرای خیلی بهتر بود.متنوع بود و معلوم بود روش کار شده.تعدادشون هم زیاد بود.
  بخش شکار و نبرد های دریایی واقعا کامل بودن.میشه از کارها و مکانیسم های موجود در بازی میشه لیست بلند بالایی تهیه کرد تا ببینید چه قدر این بازی کامل بوده.
  داستان بازی به دلیل اینکه خیلی پیچیده شد همه دارن ازش شکایت میکنن.دلیلش هم این بود که سناریوی خوبی نداشت. به شخصیت کانر هم الکی گیر ندید.مگه اتزیو اولش شخصیت پردازیش از کانر بهتر بود؟ سه شماره طول کشید تا بشه این اتزیو یی که الان هست
  بعضی از دوستان الکی به یکی از قوی ترین بازی های ۲۰۱۲ گیر میدن.حالا خوبه از دنیای بازی هم نمره کامل گرفت.بزرگترین مشکل بازی باگ هاش بود که اونم خیلیاش اصلا به چشم نمیومد
  مشکل اینه که اساسین یه بازیه سلیقه ایه و اگه میبینید خوشتون نمیاد بدونید با سلیقتون جور نیست.الکی بازی رو نکوبونید.

  ۰ ۰
  1. I AM ALONE گفت:

   میشه تو جمله دوم به اشتباه دو بار تکرار شده
   نمره من هم به این بازی ۹

   ۰ ۰
  2. اساسین ۳ یکی از الکی ترین بازی های سال بود و هیچی نداشت یه بازی معلمولی و سطح متوسط با باگ های چ.ر.ت و الکی. به درد بچه ها می خوره بازیش و بیش از حد اسونه…. . کلا بهترین نمره برای ۷ تا ۸ هست….. ولی بازم نسبت به قبلی ها کمی پیشرفت داشته…

   ۰ ۰
  3. به این دلیل میگم الکی که یوبیسافت خیلی الکی روی بازی مانور میداد و اخر هم هیچی همون قبلی ها رو تحویلمون داد… :|

   ۰ ۰
  4. Curunir گفت:

   با این حساب عملایت سری ۲ هم یه بازی الکی بود که گرافیکی در حد متوسط داشت و چیز جدیدی اریه نمی داشت و نمرش هم بین ۷ تا ۸ هستش

   ۰ ۰
  5. I AM ALONE گفت:

   این که رو بازی الکی مانور میده که دیگه عادی شده.برای فارکرای هم همینجوری شد.ولی مطمئنی همون قبلی ها رو تحویلمون داد؟مطمئنی هیچی؟

   ۰ ۰
  6. I AM ALONE گفت:

   حداقل سه تا مکانیسم کلا جدید داشت(شکار و کشتی و بالا رفتن از درخت و صخره)
   همین سه تا کافیه که نگیم هیچی نداشت
   حتی اگه یه دونش هم بود بازم نمیشد بگیم هیچی

   ۰ ۰
  7. اقای Curunir
   بله نمره ندای وظیفه ۷ یا ۸ و حتی کمتر هم هست.
   I AM ALONE
   یه چیزایی اضافه تر داشت یکی جنگ های بزرگ و یکی جنگ های دریایی که یه بخشایی از بازی بودن کی خیلی هم عالی ولی گیمپلی چی؟ همون قبلی ها بدون هیچ نواوریی…

   ۰ ۰
  8. I AM ALONE گفت:

   خوب اینایی که گفتید جزو گیم پلی حساب نمیشن؟
   جنگ دریایی تو کدوم بخش حساب میشه؟

   ۰ ۰
  9. I AM ALONE گفت:

   میشه دلایل الکی بودنش رو دقیق بگید که بدونم
   به خاطر نقد هم یادم رفت تشکر کنم
   ببینید سیستم شکار بازی که کامل بود و مشکل خاصی نداشت
   سیستم نبرد های دریایی هم که خودتون هم گفتید کامل بود
   ماموریت های جانبی هم متنوع و زیاد بودن (کمی هم جذاب بودن.البته خیلی کم.به غیر از پیدا کردن گنج کاپیتان کید)
   طول گیم پلی هم که به اندازه کافی زیاد بود
   مکانیسم مبارزه هم که خوب بود.هر چند مخفی کاری کم رنگ شده بود
   داستان بازی هم که بالا گفتم خوب بود ولی سناریوی خوبی نداشت
   گرافیک بازی خوش آب و رنگ بود ولی باگ داشت
   صداگذاری هم خوب بود و موسیقی هم که توسط لورن بالف بود و تم خوبی برای بازی ساخته شده بود
   و در نهایت اینکه بگیم بازی الکی بود مثل اینه که به کار هایی که تو اسکایریم یا جی تی ای وجود داره بگیم بگیم الکی.این کار ها برای این تو بازی قرار داده شدن که فقط از انجام اونها لذت ببری .هدف دیگه ای نداره.
   کلا به خاطر حرف های شما نمیشه گفت بازی الکی بود و هیچی نداشت و سطح متوسط بود.پس این چیزایی که داشت شلغم بود؟
   گفتم بازی سلیقه ایه و همه ازش لذت نمیبرن

   ۰ ۰
  10. -خواهش می کنم.
   -سیستم شکار بازی کجاش کامل بود؟ من هر بار شکار خواستم بکنم یه اهو بین درخت گیر می کرد :lol: بدرد هیچ چیز هم نمی خورد ولی نسبتا خوب بود… ولی شما سیستم شکار رد دد رو ببین خیلی بهتر و کامل تر بود…. در ضمن نواوری هم به حساب نمی اید.
   -نبر های دریایی خیلی هم خوب و عالی بود ولی می تونست بهتر هم باشه… ولی قابل قبول
   -ماموریت های جانبی تکراری بودن. مثل همیشه سری بازی های اساسین را تکرار فرا گرفته. یک ساعت که بازی کنی برات به شدت تکراری میشه. شاید هم من اینطوریم…
   -من با این قسمت از بازی مشکل دارم همین گیمپلی. چرا اساسین باید اینقدر اسان باشد؟ چطور در یک بازی می شود در یک دهم ثانیه یه لشکر رو ازبین برد.
   -مکانیز مبارزه متوسط و تکراری بود با این که یک سری پیشرفت های جزئی داشت که اگر نداشت که دیگر….
   -بدترین و م.زخرف ترین قسمت بازی همین صداگذاری بود اینقد صدا و لهجه سرخپوستی رو شنیدیم حالمون به هم خورد. فقط صداگذاری چارلز لی عالی بود. کانر هم که اصلا نگو اینقد ارام حرف میزد که ادم حالش بد میشد. نسبت به اتزیو که هیچی نداشت. صداگذاریش. موسیقی بازی خوب بود
   اینایی که گفتی هیچ کدام را نداشت یا به طور کامل نداشت….
   :X

   ۰ ۰
  11. I AM ALONE گفت:

   خوب مشکل باگ های بازی رو قبول دارم و این مشکل ریشه ای از سوی موتور بازیه.
   ولی میگم این که شما و خیلی ها از بازی لذت نمیبرن و براشون تکراری میشه و من و خیلی های دیگه که میشناسم از بازی لذت بردن نشون دهنده اینه که بازی بدجور سلیقه ایه.مثل GTA نیست که همه ازش لذت ببرن.
   مثل همون بحثی که برای مدال هم بود و بعضی ها آخر راضی نشدن که بازی ضعیف بود.چون بازی رو دوست داشتن و با سلیقشون سازگار بود و به خاطر همین مشکلات بازی براشون مهم نبود.یا این که میگی COD تکراری شده به یه عده برمیخوره و یه عده دستت رو میبوسن.یا همین فارکرای که بعضی ها بهش میگن شاهکار و بعضی ها هم کلا بازی رو می کوبونن

   ۰ ۰
  12. پس ما نمی کوبونیم بازی رو شما زیادی علاقه دارین طبق مثال مدال افتخار. :D

   ۰ ۰
  13. Winchester گفت:

   میشه به من بگید کجای مکانیزم شکار خوب کار شده بود؟! اینکه یه خرس با سه حرکت ساده از پا در میاد خیلی خویه؟! همیشه ام تکراریه تازه…
   ماموریتای فرعیش مگه چی داشت!؟ بجز نامه رسونی و حفاظت از مردم …؟!
   داستان هم اصلن پیچیده نبود…اتفاقن خیلی ام سر راست و مسخره بود , کانر بخاطر یه هدف خیلی خیلی کوچیک ینی حفاظت از دهکده شون حاضر میشه به واشینگتون کمک کنه تا انقلاب آمریکا با موفقیت انجام بشه , همین ! وگرنه اصلن پای کانر نباید به قضیه باز میشد!!!!!

   شخصیت پردازی اتزیو از همون شماره ۲ خودش عمق داشت , کاملا هم برنامه ریزی شده بود…حداقل این بود که شخصیت اتزیو به چالش کشیده میشد تو کل ماجرا ولی کانر چی!؟ کلا بازیچه ی نویسنده بود فقط….
   در ضمن منظور از اینکه بازی رو Open World طراحی کردن رو اصلا نفهمیدم , چون بازی کاملا خطی بود , فقط حوصله ی آدم رو سر میبرد که مثلا از Homstead میخواستی بری N.Y باید ۲ بار بازی Load میشد…!
   تنها بخش از بازی که خوب بود فقط جنگهای دریایی بود …

   ۰ ۰
 13. Lord of gamer گفت:

  سعید نقد من از این بازی (ac3) که بر روی سایت میذارید؟معلوم شد یا نمیزارید؟ :( :((

  ۰ ۰
 14. M@x P@yne گفت:

  نقد خوبی بود ممنون محمد حسین جان
  ————————————————-
  ولی به چنتا مورد اشاره نکردی مثلا تو قسمت داستان نگفتی چرا کانر پیش اشیل رفت تا فنون یک اساسین رو یاد بگیره یا مثلا به ماموریت های فرعی اشاره نکردی
  ————————————————————————————
  اما اگه بخوایم یک نقد جامع رو ببینیم باید بگم خیلی خوب بود
  ——————————
  خود بازی هم باید بگم که خوب گیمپلی که متفاوت تر از گذشته بود و تونست یک گیمپلی سریع در بازی اساسینز کرید رو به ارمغان بیاره.صداگذاری و داستان هم مثل همیشه عالی بود ولی خوب گرافیک یه ذره اذیت میکرد مخصوصا همون قسمتی که سوار اسب میشی که شنلت میره تو بدن اسب :|
  من به این بازی نمره ی ۸ میدم
  ————————————————————–
  در کل بازم از تو ممنونم محمدحسین جان نقد جامعی بود و لذت بردم :X :)

  ۰ ۰
 15. farzad47 گفت:

  بهترین اساسین نمره۸.۸

  ۰ ۰
  1. box3 گفت:

   بهترین اساسینز :)) جک سال

   ۰ ۰
  2. farzad47 گفت:

   جک سال رو شما میگید این بازی از نظر تمام دنیا به جز ایرانیان بهترین اساسینه

   ۰ ۰
  3. box3 گفت:

   حواسم نبود شما ایرانی نیستید
   در امریکا هم بهترین اساسینز اساسینز۲ است

   ۰ ۰
  4. farzad47 گفت:

   ۲ اخه رفیق برو یه نگاه به نمرات بنداز بعد بیا صحبت کن برو نقد بابک نمازیان رو بخون اخه شما ۹۰درصد خوبی های بازی رو نمیبینی یا خودت رو به کوری میزنی

   ۰ ۰
 16. saeed mirabi گفت:

  در سری بازی های “اساسینز کرید” داستان و گیمپلی همیشه حرف اول را می زنند !!! :/
  داستان شاید حرف اول را بزند !!! ولی گیم پلی تحت هیچ شرایطی حرف اول را نمیزند !!! :/
  ——————————————————————————————————
  حالت پیشرفته ای از گیمپلی عنوان های قبلی این سری است !!! :/
  به طور کلی گیمپلی بازی بهترین بخش در این عنوان !!! :/
  واقعا الان توقع دارید چه چیزی بگویم !!! :/
  ————————————————————————————————–
  خوشبختانه خوشحالم که Ass Ass In Creed 3 مورد توجه جوایز قرار نگرفت !!! :/
  وگرنه باید بازنشسته میکردم خودم را !!! :/
  ————————————————————————————————-
  نمره هم ندادی برادر !!! :/ فکر کنم بیشتر از ۴ نمیدادی بهش
  با تشکر از محمد حسین کریمی
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. نمره اصلی : ۵
   نمره ای که همه پسند باشه و خیلی دیگه بالا هم نباشه: ۷

   با تشکر…

   حالا اگر تونستید دیسلایک کنید…. :twisted:

   ۰ ۰
  2. vass&eblis گفت:

   من باید بگم که انقد هم نباید نمره پایین بدید چشتون رو رو همچی بستین گیر دادین به باگ درضمن چرا سه نمره کم کردی x-(
   من که بهش٩ میدم
   خیلی هم خوش اومد ازش

   ۰ ۰
  3. darksiders گفت:

   ۵ نمره ی قابل قبولیست!!!یعنی حداقل یکم واقع بینانه :D است!!!دستت درد نکنه محمد حسین جان.

   ۰ ۰
  4. solid snake گفت:

   دیسلایک

   ۰ ۰
  5. darksiders گفت:

   درک

   ۰ ۰
  6. دعوا نکنید این شخص نمی تواند در این پست به بنده دیسلایک بزند… به همین به سوزش شدید دچار شده است شوخی کردم حالا ناراحت نشو … :lol:

   ۰ ۰
  7. solid snake گفت:

   حالا این پست نشد پستای دیگه

   ۰ ۰
  8. حالا پستای دیگه رو بیخیال شو جان من… :(

   ۰ ۰
  9. darksiders گفت:

   solid snake جان شرمنده.فکر کردم با من بودی :(

   ۰ ۰
  10. Fun. گفت:

   What what in creed 3 ؟ :D :mrgreen: :lol:
   بسیار عالی :*

   ۰ ۰
  11. I AM ALONE گفت:

   آقا سعید به نتیجه رسیدم که شما دیگه خیلی سخت گیری.اصلا خیلی خیلی سخت گیری
   باو بخوایم اینجوری گیر بدیم که کلا به غیر از دو سه عنوان خاص هیچ کدوم بیشتر از ۵ نمیگیرن

   ۰ ۰
  12. saeed mirabi گفت:

   درستش هم همین است !!! :/
   نمره ۹ دادن مگر کشکی به هر چیزی مضحکی ۹ و ۱۰ بدهیم !!! :/
   تازه نمره ۵ یعنی بازی متوسط که قابل بازی است !!! :/
   ۹ و ۱۰ فقط مختص بازیهای شاهکار هستش !!! نه هر چیز درپیتی

   ۰ ۰
 17. gta3 گفت:

  بازی ac3 خوب بود. از هر لحاظ متوسط رو به بالا بود.
  نمره ی کل: ۸/۵
  ولی مثل ac2 نیمیشه و ارزش دو بار بازی کردن رو نداره درست مثل دو نسخه ی پیشین.با تشکر. :D

  ۰ ۰
 18. Very Big Daddy گفت:

  من بیش از هرچیز از داستان این نسخه لذت بردم…تقریبا تمام شخصیت ها در این نسخه واقعی هستند و همان کاری در داستان بازی انجام می دهند که در واقیت انجام داده اند و این اتفاقات به خوبی درقالب یک داستان قرار گرفتند.نکته ی جالب توجه دیگردرداستان این نسخه این بود که در قالب کنجکاوی کانروکنترل هیثم برای اولین بار باتفکرات و منش تمپلارهابه طورجدی آشنا شدیم.
  گرافیک باوجو برخی ایرادات پیشرفت خوبی کرده بود همینطورگیم پلی.مخصوصا که شلیک سربازان و قدرت برخی سربازان عموما باعث میشد شما نتوانیدچون نسخه های قبل سرجای خود ایستاده وتنها با ضدحمله دشمن ر از پای دربیاورید.اما گیم پلی در تبلیغات یوبی سافت خیلی روانتر به نظر میرسید.هم چنین تریلرها مکان ها و نبردهایی را شامل میشد که من در بازی ندیدم…باز هم احساس کردم که متاسفانه تبلیغات یوبی سافت با خودبازی متفاوت بود…
  نمره ی من به این نسخه ۹ است.

  ۰ ۰
 19. speed گفت:

  به نظر من همه چیزش عالی به جز داستانش تنها چیزایی که از اواخر داستان یادم میاد E HOLD TO SKIP CINEMATIK درست نوشتم :?:

  ۰ ۰
 20. Fun. گفت:

  این نسخه از AC حتی ارزش نقد کردن هم ندارد :evil: دیگر نمره دادن بماند ، چند ساعت از زندگیمان را به پای این تلف کردیم ، یوبی را به خدا واگذار می کنم ! O:-)
  داستان را نمی شود بهش زیاد ایراد گرفت ، اما … ، بماند :((
  گیم پلی با پیشرفته تر ؟ :roll:
  “گرافیک بازی پیشرفت قابل توجهی داشته است” وات دِ … ؟ :O من که بجز باگ و خندیدن بهش چیز خاصی ندیدم :|
  محمد حسین جان کلا خیلی ملایم نقدش کردی ، باید چنان می کوباندی تا صدای کوبش تا دفتر مرکزی یوبی راف می رفت :|
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 21. soroush گفت:

  یه سوال برام پیش اومده اونم اینه که چرا به جای (( آن)) نوشتید((ان)) (تو نقد)

  ۰ ۰
  1. چون ا قشنگ تره. :D

   ۰ ۰
 22. LUDA-CRIS گفت:

  ممنون نقد خوبی بود.من نمره ۶ رو به این بازی میدم.کلا با این سری نتونستم ارتباط برقرار کنم.این شماره اخریم نتونست منو راضی کنه ولی در کل برا سرگرمی بد نبود.

  ۰ ۰
 23. Marlon Brando گفت:

  مرسی از محمد حسین به خاطر نقد خوبش
  من هنوز وقت نکردم بازی رو شروع کنم ولی این نقدت باعث شد که برم و بازیش کنم
  ——————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 24. general amin گفت:

  ممنون از برادر کریمی …
  کسی که بازی نکرده باشد هیچ چیز از دست نمی دهد . هیچ چیز …
  ایرادات بیشمار بازی را قبلا ذکر کرده ام . دیگر حوصله اش نیست …
  ماموریت های وصله پینه ای و داستان ضعیف و باگ های روی اعصاب و سادگی بیش از حد بازی و …
  والا تو شماره های قبل یه داستان بود که میشد به زور آن بازی را تمام کرد که این نسخه در همین موضوع هم لنگ می زد …
  یک روز باید طراحان مراحل شرکت یوبیسافت را از نزدیک ببینم :roll:
  ——————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. شما سیبیلات کلفته جنرال جفت می کنند گویا… :mrgreen: :D

   ۰ ۰
  2. darksiders گفت:

   جنرال جان این ساده بودن بیش از حده که مثل خاری در چشم میمونه!!!

   ۰ ۰
  3. GAME STAR گفت:

   محمد حسین با ادب باش با بزرگترت شوخی نکن ! ایشون جای برادر بزرگت هستن :P

   ۰ ۰
 25. BIG BO$S گفت:

  ممنون از دوست عزیزمون، من خیلی این قسمتو دوست داشت مخصوصاً قسمت جنگ های دریاییش، با این کم بودن ولی عالی بودن.

  ۰ ۰
 26. moshtaba گفت:

  محیط بازی واقعا زیبا بود ولی میخواستی بری گردش هیچ چیز بجز شکار از دستت بر نمیومد .کاش یجوری میساختن که گردشش مثل gta باحال باشه.البطه نظره شخصیه منه.نقد شما هم بسیار خوب بود.ممنون

  ۰ ۰
 27. moshtaba گفت:

  البته رو اشتباهی نوشتم :D

  ۰ ۰
 28. Lennox گفت:

  آقا نقد خوبی نوشته بودی ، فقط به نظر من بهتره که زحمت میکشی یک نقد مینویسی حتماً نمره هم به بخش های اصلی بدی (داستان و گیم پلی و … ) تا مخاطب بدونه که اگر از یک جای بازی ایراد میگری یا از چیزی تعریف میکنی چقدر برات این مورد مهم بوده.

  ۰ ۰
  1. به یه دلایلی نمره ندادم. :D

   ۰ ۰
  1. farzad47 گفت:

   :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :|
   هارهارهارهارهار

   ۰ ۰
 29. snkinect گفت:

  آره انصافا بازی خوبی بود.گرافیک ،گیم پلی و …..همگی در سطح بالا و قابل قبولی بودند.من از ۱۰ نمره ۹ رو میدم.اون ۱ نمره رو هم به خاطر این کم کردم چون با بعضی از قسمتاش حال نکردم.ولی در کل خوب بود.
  پلتفرم تست:xbox360
  —————————————————————————————————————

  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 30. The End Of Ps گفت:

  مرسی از نقد محمد حسین
  من از فن های شدید این سری نیستم ولی در این پست و این چند وقته بعضی دوستان زیادی این بازی رو می کوبونن و تصمیم گرفتم که بخوام کاملا غیر منتظره کمی دفاع کنم :D بعضیها انتقادهایی که از سایت ها دیدن ملکه ی ذهن خود میکنن و به شدت اون ها رو برای کوبوندن استفاده میکنن .
  راجب باگ باید بگم اگه داشتن باگ ها اینقدر برا بعضی دوستان آزار دهندست چه طور به شماره های قبلی این سری اشاره نمیکنن ؟! چون داشتن باگ تو این سبک طبیعی هست (مخصوصا اگه وسعت زیاد هم بشه) ولی نباید خیلی زیاد باشه که حداقل در این شماره اگه اینقدر سخته پچ بازی که هفته اول هم اومد دانلود کنند (درسته کامل برطف نمیشه و باید در اصل بازی می بود ولی حداقل دیگه برا سبکه خودش عادی میشه و دیگه زیاد نیست که اینقدر بخوایم بهش اشاره کنیم) ولی در کل گرافیک بهترین در سری بود
  راجب گیم پلی هم متنوع تر شده بود هم وسیع تر . درسته میتونست بهتر هم باشه ولی نمیشه کوبوندش . موسیقی هم در کل خوب بود
  داستان مثل همیشه خوب بود ولی اگه بخوام مثلا با شماره ی ۲ مقایسه کنیم من با ۲ بیشتر حال کردم چون یکی از دلایلش ezio بود که شخصیت پردازیش به نظره من بهترین در سری بود .
  در کل خیلی ها ممکنه تعجب کنند ولی من ۸.۵ میدم :D

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   علی با PS3 بازیش کردی؟یا PC ؟ :-/
   ———————–
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  2. The End Of Ps گفت:

   با جعبه مجهول :mrgreen:
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  3. Marlon Brando گفت:

   علی بالاخره تو هم به جعبه مجهول آلوده شدی :D :mrgreen:
   ——————————
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  4. Jake muller گفت:

   پیام آواتارت تو حلقم :| …..$بسیار زیباست

   ۰ ۰
  5. The End Of Ps گفت:

   زیاد آلوده شدم تا حالا :mrgreen: :D

   ۰ ۰
  6. saeed mirabi گفت:

   ۸.۵ !!! :/
   دست و پام سست شد !!! :/

   ۰ ۰
  7. Lennox گفت:

   آقا تعداد باگ ها در این بازی بیشتر از مقدار معمول بود ، و برای همین در اکثر نقد ها به اون اشاره شده و داستان بازی ( بدون توجه به شماره های قبلی ) ضعیف بود .
   ولی در کل بازی بدی نبود ، نمره ۷ تا ۷.۵ برای بخش تکنفره مناسبه.

   ۰ ۰
 31. Arsenal Lover گفت:

  واقعا ازتون ممنونم.مثل بقیه منتقدها فقط بازی رو نکوبوندید.ایول =D

  ۰ ۰
 32. Nate drake گفت:

  بازی جالبی بود! فقط سرگرم کننده!! محیط بازی هم عالی بود اما یکی از ایرادهای بزرگ آن باگ های فراوان بودند!!

  ۰ ۰
 33. NSR گفت:

  داداش نقد بسی خوبی بود
  دمت بیست ! بنظرم این بازی بعد از مس افکت بهترین بازی سال بود و فقط پایان بسیار بدش بدترین ضعفش بود ! نمره ی من به این بازی ۹ میباشد ! نقد هم بسیار خوب و رووون بود و مووووشکلی نداشت !

  ۰ ۰
 34. آرویــن گفت:

  تشکر بابت نقد … واقعا نقد کامل و خوبی بود :X
  اگه نمره میدادی هم خیلی خوب بود ولی بازم مرسی ازت

  ____________________________________________________________________
  آروین از pc $

  ۰ ۰
 35. Naughty Dog گفت:

  آخ جووووووون شنبه تعطیل شد و امتحان فیزیک پرید :D

  ۰ ۰
  1. solid snake گفت:

   سرکاریه؟؟؟؟
   یا واقعی؟؟؟؟؟
   :-? :-? :-? :-?

   ۰ ۰
  2. Naughty Dog گفت:

   مثل اینکه جدیه کل استان تهرانو تعطیل کردن ۱ ساعت پیش مدرسمون پیام داد گفت شنبه تعطیله :D

   ۰ ۰
 36. princeofpersia گفت:

  ممنون از نقد محمد حسین عزیز.
  دوستانی که میگن خیلی مثبت نقد کرده! از نقد بابک نمازیان هم مثبت تره آیا؟ :D :mrgreen:
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Fun. گفت:

   استاد نمازیان کلا با این بازی گویا خیلی حال کرده اند :|
   ( داوش خطر بن در کمین ماست :-s :-| )
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. princeofpersia گفت:

   از خیلی هم اونور تر :mrgreen: ;;) ;;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 37. slayer گفت:

  زیاد با این شماره حال نکردم نمره۷

  ۰ ۰
 38. Neo NAZI گفت:

  نکات + :گرافیک باحال, داستان باحال تر, حضور حس آشنای سری
  نکات _ :مراحل حال بهم زن دزموند و یخده باگ!

  ۰ ۰
 39. GAME STAR گفت:

  نمره ی ۶ بستش است ! بدترین نسخه در این سری :->

  گیم پلی اش بدک نبود ! داستان ……… :D . کلی ضعیف بود حوصله ندارم ها ! :O

  ممنون بابت نقد :sad:

  ۰ ۰
 40. Jhon_Marston گفت:

  منم همینطور
  نسخه های قبلیش خیلی از این بهتر بودن
  ۵/۶

  ۰ ۰
 41. black mask گفت:

  انتظار نقد کوبنده تر و سختگیری بیشتری رو داشتم! این بازی این همه مشکل داشت و میتونستی خیلی راحت یه نمره ای بذاری تو کاسش که :D اما خوب نقدت خوب بود و ازت ممنونم محمد حسین.در مورد بازی هم باید بگم که هممون رو هم ناامید کرد و مشکلات زیادی داشت…

  ۰ ۰
  1. Sam_Fisher گفت:

   نقد بسیار دلربا و مثل خاطرات لیلی و مجنون و یا خسرو شیرین بود.این محمدحسین ظاهرا دوست نداره بازی مورد علاقش رو تا حدودی ازش ایراد و مشکلاتش رو بگیره.خب اشکالی نیست.باگ های فوق العاده بد بازی یکی از بدترین نقاط ضعف بازی بود یعنی من در کل عمرم در این بازی باگ های تماشا کردم که هیچ جا شاهدش نبودم.خسته کنندگی بازی,متاسفانه “چپترهای” ۱ تا ۵ بازی فوق العاده خسته کننده بودند به طوری که من در روزی که این بازی رو انجام دادم با پشت سر گذاشتن مرحله ۱ بازی خوابم گرفت.ولی همه ی این مشکلات به کنار طراحی بسیار زیبا سلاح ها,محیط های بسیار زیبا,خاطرات دوران کودکی شخصیت اصلی بازی یعنی:کانر بسیار زیبا و حرفه ای کار شده بودند ولی شماره ی سوم سری بازی های فرقه اساسین مثل همیشه ظاهر نشد و اکثر انتظارات رو بر اورده نکرد… ;) :wink:
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  2. black mask گفت:

   بازی مورد علاقه ی محمد حسین؟؟! اصلا! خودش هیچ علاقه ی خاصی به این بازی نداره.این بازی انقدر مشکل داشت که از حوصله ی یه کامنت خارج هست:| عجیبه برام! خیلی به این بازی رحم کردند دوستان(همیشه هم عالی نبوده این سری!شماره ی قبلی رو به خاطر بیار تا بفهمی عمقش رو…)
   در مورد چپترهای خواب آور این بازی هم بگم که از هرگونه قرص خواب بهتر بود لامصب!چپتر۲ اواسطش حدود ۳ساعت خوابم برد :lol: :lol:

   ۰ ۰
  3. من از بازی متنفرم نمرم هم ۵ هست پس لطفا حرف الکی نزن اقای ترولر…. :|

   ۰ ۰
  4. Sam_Fisher گفت:

   اقای اسپم دهنده کی قبل از اینکه این بازی ها عرضه میشد گفتی من عاشق اساسین ۳ هستم مهم ترین بازی که منتظرشم همین هست هان کی میگفت؟!!!
   لطفا دیگه حرف چرت و پرت نزن…

   ۰ ۰
  5. بله قبل بازی منتظرش بود حالا که عرضه شده و گند زده می گم بده….

   ۰ ۰
 42. anzalichi گفت:

  افت فریم رو هم باید بیشتر میگفتی دهن ما رو صافید بازی رو نرفتیم..!!

  ۰ ۰
 43. victor hogo گفت:

  مرسی از نقد خوبت
  در مورد بازی باید بگم این بازی ۳ ایراد بزرگ داشت
  یک : ایرادات فنی مثل باگ و هوش مصنوعی بگیر ونگیرش
  دو : گیم پلی به شدت ساده که هیچ چالشی نداشت
  سه: ماموریتهای جانبی خسته کننده
  در کل بازی خوبی بود و با تمام ایراداتش میشد ازش لدت برد.

  ۰ ۰
 44. محمد گفت:

  بازی عالی بود :X ولی فقط باگ گرفیکی زیادی داشت و رو اعصاب بود. :sad:

  ۰ ۰
 45. WAR-MACHINE گفت:

  بدترین قسمت پایان بازی بود.به غیر از اون همه چی عالی بود

  ۰ ۰
 46. Masoud76 گفت:

  ممنون محمد حسین.نمی دونم چرا ولی سکانس های اولیه بازی خیلی مسخره بودن و خشک.دعد اخر بازی تازه داستان اوج می گیره.اشکال بازی های یوبی.

  ۰ ۰
 47. kherad گفت:

  من که حوصلم نکشید بازی رو ادامه بدم

  ۰ ۰
 48. zarei گفت:

  آقا کسی میدونه که چطور باید یار بگیریم من که تو این قسمتش خیلی گیج شدم :(( :!: :?: :-?

  ۰ ۰
  1. zarei گفت:

   فکر کنم خودم جوابش رو فهمیدم رفتن مراحل liberations

   ۰ ۰
 49. به نظر بنده بهترین بخشهای بازی گیم پلی بود و بس. ممنون از نقد خوبتون

  ۰ ۰
 50. Imrahil گفت:

  جنگ های دریاییش بی نظیر بود

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   از معدود قسمت های خوب بازی بود …

   ۰ ۰
 51. Black Cat گفت:

  ایراداتش باگ های زیاد و داستان و خود کانر بود. من اتزیو رو بیشتر دوست داشتم

  ۰ ۰
 52. MZ.Nero گفت:

  ممنون از نقدت…این بازی واقعا بهترین نسخه اسسین کریدهابود مخصوصا قسمت دریا نوردیش :-P
  من نمره ۸/۵ میدم ولی قسمت حرف زدن های سرخ پوستی آدمو دیوونه میکرد.

  ۰ ۰
 53. xneon 360 گفت:

  دست گلت ددر نکنه،نقد خوبی بود

  ۰ ۰