۱۰ بازی مورد انتظار در سال ۲۰۱۳

توسط Kurosaki Ichigo در ۱۱ آذر ۱۳۹۱ , ۰۹:۳۰

کم کم سال ۲۰۱۲ رو به پایان است و سیل بازی های ناب که از پاییز شروع شده بود رو به اتمام است و قطعا بسیاری از شما توانسته اید بازیهای مهم را تهیه و از بازی کردن با انها لذت وصف ناپذیری را تجربه کنید ، اما خیلی از شما بازی کننده ها کم کم برای سالی پربار تر و زیباتر آماده می شوید .سال ۲۰۱۳ همراه با کوله باری از بازی های ناب در حال اماده شدن است . گویا هرچه بیشتر به سال های پایانی نسل ۷ نزدیک می شویم بازی های مورد انتظار بیشتری منتشر می شوند .

در این مقاله برای شما ۱۰ بازی فوق عالی و مورد انتظار سال ۲۰۱۳ آماده شده است.این لیست هیچ گونه ترتیب خاصی ندارد و تاریخ دقیق تعدادی از بازی ها مشخص نشده است. همچنین ممکن است تعدادی از این بازی ها تاخیر در انتشار داشته باشند .

 

۱۰- God Of War: Ascension

بازی God Of War عنوانی است که به راحتی نمی شود بیخیال آن شد ، مبارزات عالی ، گرافیک خیره کننده ، گیم پلی روان ، غول آخر های سخت و چالش بر انگیز ، همه این موارد به تنهایی باعث می شود این بازی در لیست هر گیمری قرار بگیرد .
اما این بار داستان کاملا فرق می کند، این بار خاصیت co-op به بازی افزوده شده است .خاصیتی که به تنهایی توانسته در صدر خبر های این بازی قرار بگیرد.
این بازی قرار است برای کنسول PS3 در تاریخ March 12, 2013 منتشر شود.

۹-Everybody’s Gone To The Rapture

سازندگان Dear Esther این بار نیز به دنبال ساخت یک بازی منحصر به فرد هستند. بازی که تا به حال اطلاعات زیادی در مورد ان به بیرون منتشر نشده است .این بازی با موتور CryEngine 3 و به صورت انحصاری برای مایکروسافت ویندوز در حال ساخت است .
داستان بازی به صورت اکشن ادونچر و در حالت تک نفره اجرا می شود . از نکات قابل توجه در بازی وجود ۶ شخصیت مختلف است که شما کنترل هر یک از انها را به دست می گیرید و بعد از اتمام داستان او( در حدود ۱ ساعت ) کنترل شخصیت بعدی را به دست می گیرد، اما کارهایی که انجام می دهید ممکن از سرنوشت شخصیت بعدی تاثیر بگذارد مثلا بازکردن یک در بسته ممکنه است برای شخصیت بعدی اتفاق ناگواری را به وجود بیاورد .
سازندگان هنوز تاریخ دقیق این بازی را اعلام نکرده اند اما قول داده اند که بازی برای تابستان در دست علاقه مندان باشد.

۸-Dragon Age III: Inquisition

نظر های متفاوتی در مورد Dragon Age: Origins و Dragon Age II وجود داد اما سران BioWare تصمیم گرفتند که با جمع بندی همه نظرات ، چه خوب و چه بد ، نسخه دیگری از این بازی را ساخته و روانه بازار کنند . به گفته مدیر ارشد BioWare آقای Ray Muzyka در یک مصاحبه با PC Gamer : بازی Dragon Age III قرار است تمام نکات مثبت و خوب بازی های قبلی را به همراه داشته باشد و استدیوی BioWare به طور پیوسته با هواداران این بازی ارتباط برقرار می کند تا بتواند بازی منحصر به فردی ره در اختیار انها قرار دهد .
بازی Dragon Age III قرار است در پاییز/ زمستان سال ۲۰۱۳ منتشر شود .

۷-Amnesia: A Machine For Pigs

نام این بازی را نشنیده اید ؟ شاید عنوان Amnesia: The Dark Descent که در سال ۲۰۱۰ در ژانر وحشت و بقا منتشر شد بتواند به حافظه شما کمک کند .این بازی توانست میانگین امتیاز ۸۵ از سایت metacritic و امتیاز ۹۳ از سایت Game Informer را به دست بیاورد .
حال سازنده ها باز می خواهند شما را به اعماق ترس و وحشت راهنمایی کنند.یکی از ویژگی های بارز این بازی دشمنان شما هستند که در خاموشی شب حرکت می کنند، مکان های ترسناک از قبیل قلعه های متروکه و پازل های چالش بر انگیز باعث شده است که این بازی در لیست مورد انتظار ترین بازیهای برای ژانر وحشت قرار بگیرد ، ژانری که کم کم رو به اکشن شدن پیش می رود .

این بازی با موتورHPL Engine 2 در حال ساخت است و قرار است در January 2013 به دست بازی کننده ها برسد.

۶-Beyond: Two Souls
تنها یک استدیو در دنیای بازی های رایانه ای است که همیشه به دنبال خلق آثاری به یاد ماندنی است . استدیوی Quantic Dream با ساختن بازی های خارق العاده و منحصر به فرد همیشه در پیشرفت صنعت گیم دخیل بوده است.بازی Heavy Rain شاهکاری از این استدیو است که به گفته سازنده بازی هرگز نسخه دوم ان ساخته نخواهد شد تا همیشه شاهکار و منحصر به فرد باقی بماند .

این بار نیز این استدیو با یک بازی منحصر به فرد دیگر قرار است صنعت گیم را تکانی شدید بدهد .Beyond: Two Souls بازی است که قرار است ارتباطی بین این دنیا و دنیای ماورایی باشد، دنیای که وقتی ما می میریم وارد ان می شویم . از نکات جالب توجه این بازی می توان به این اشاره کرد که تقربیا این بازی با استفاده از تکنولوژی ضبط حرکات بدن ساخته شده است و بیش از هر بازی دیگری طبیعی است.
تاریخ انتشار این بازی دقیقا مشخص نشده است اما سازندگان گفته اند که این بازی برای سه ماه اول سال ۲۰۱۳ اماده انتشار می شود .

۵-Watch Dogs
سال ۲۰۱۳ پایان داستان دزموند و دیگر قاتلین است و یوبی سافت به خوبی قرار است جای خالی این بازی فوق العاده را پر کند ،ان هم با یک بازی در سبک دنیای باز و مدرن !
این بازی قرار است در دنیای مدرن و نبرد اطلاعات رخ بدهد ، جایی که قهرمان بازی Aiden Pearce یک هکر قهار نیز است . این بازی بر اساس اطلاعات و هک کردن و بدست اوردن اطلاعات دشمنان پیشروی می کند.
گرچه هنوز تاریخ انتشار دقیقی از این بازی منتشر نشده است اما با توجه به روند بازی و برنامه یوبی سافت در سال ۲۰۱۳ همه منتظر دیدن ان در سال ۲۰۱۳ هستند.

در ادامه بازی هایی اورده می شوند که بیشترین انتظار برای انتشار آنها کشیده شده است و در واقع این بازی ها عناوینی هستند که به عنوان بازی های اصلی مورد انتظار در سال ۲۰۱۳ انتخاب شده اند .

۴-Tomb Raider
تقریبا ۱۵ سال است که ما با داستان های لارا کرافت زندگی کرده ایم. سال ۲۰۱۳ قرار است یک بازنشانی و بازسازی از این عنوان فوق محبوب باشد.
آنگونه که سازنده ها وعده داده اند این بازی اصلا با بازی های قبلی ان قابل مقایسه نیست ، گیم پلی بهبود یافته ، داستان گیرا و تیره تر و تلاش شدید لارا برای زنده ماندن به همراه پیشرفت های گرافیکی باعث شده است که این بازی یکی از مورد انتظار ترین بازیهای سال ۲۰۱۳ شود.
این بازی قرار است در تاریخ March 5, 2013 منتشر شود .

۳-The Last Of Us
این بازی توانست با شروع خیره کننده اش در جوایز اسپاک سال ۲۰۱۱ به یکی از مورد انتظار ترین بازی ها تبدیل شود. بعد ها توانست در E3 سال ۲۰۱۲ جایزه بهترین بازی را دریافت کند .با توجه به سابقه استدیوی سازنده می توان گفت که بازی به شدت پر از جزئیات است . گیم پلی بازی به شدت روان است و می تواند از مخفی کاری به یک اکشن پر ضد و خورد تبدیل شود .بازی در یک دوره اخر الزمانی رخ می دهد و مانند دیگر بازی های این سبک انسان های تبدیل شده اصلی ترین دشمنان شما خواهند بود .
با توجه به گفته های استدیوی Naughty Dog’s باید در اواخر سال ۲۰۱۳ منتظر این بازی باشیم.

۲-Grand Theft Auto V
هرچه در مورد سری بازی های GTA صحبت شود کم است.Grand Theft Auto V یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال۲۰۱۳ است که می خواهد مانند دیگر برادرانش در انتهای سال همه جوایز را ازآن خود کند .از زمانی که تاریخ انتشار این بازی مشخص شده است گمانه زنی ها در مورد انتشار این بازی و نحوه فروش و جوایز ان شروع شده است.
این بازی برای انتشار در سال ۲۰۱۳ آماده می شود .

۱-BioShock Infinite

از سال ۲۰۰۷ تا کنون بازی BioShock توانسته است طرفداران پروپاقرصی برای خود جمع کند.شهر های زیر آب توانست گیم پلی و داستانی را ارائه دهد که تا به حال هیچ بازی نتوانسته است آن را تکرار کند . اما این بار سازنده ها به جای دنیای زیر آب تصمیم بزرگی گرفته است و به یک دنیای بیکران قدم گذاشته اند ،دنیای بی کران آسمان ها .
ویژگی مهم این بازی داستان فوق العاده آن است:شخصیت اصلی بازی Booker DeWitt یک عامل باز نشسته است که توسط تعدادی مزدور برای نجات یک خانم جوان به نام الیزابت به کلمبیا فرستاده می شود . اما بعد از ورود به انجا متوجه می شود که در شهر یک جنگ داخلی رخ داده است و بعد از مدتی تحقیق متوجه که شخصیت الیزابت در این درگیری ها دخیل است .
این بازی بعد از تاخیر های فراوان قرار است در تاریخ February 26, 2013 منتشر شود .

پی نوشت :

در این لیست بازی هایی که بیشترین انتظار برای انتشارشان دیده شده است آورده شده اند وممکن است بازی های بزرگی باشند که در این لیست نباشند .همچنین بازی های که به صورت سالانه منتشر می شوند در این لیست قرار داده نشده اند .

دیدگاه
۱۰۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

100 Replies to “۱۰ بازی مورد انتظار در سال ۲۰۱۳”

 1. Marlon Brando گفت:

  فقط و فقط “آخرین ما” :X :X :X
  آس بازی های سال دیگه هست
  ——————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. mhs گفت:

   اولا چه فکری کردین که gta v رو اول نذاشتین؟؟؟!!!!!
   آخه کل دنیا فقط منتظر اونن نه بایوشاک!
   دوما با چه ملاکی god of war v رو بعد amnesia و everybory… و dragon age 3 گذاشتین؟؟!!
   اصن خوب نبود

   ۰ ۰
  2. لیست ترتیب نداره .. خوبه با قرمز هم نوشته شده ها !!!!

   ۰ ۰
  3. بابک گفت:

   اول باید انحصاریهای ‏ را می آوردنps3

   ۰ ۰
  4. Max Payne گفت:

   بایوشاک و تومب رایدر!! :X :X
   همین دوتا!
   عشق اول و آخر و مورد انتظار ترین بازی ها امسال بنده هستند!
   _____________
   حقوق بگیر

   ۰ ۰
  5. زرشـــک

   ۰ ۰
  6. the last of us یه طرف بقیه لیست یه طرف…..عشقه منه :X

   ۰ ۰
  7. Marlon Brando گفت:

   دقیقا،”آخرین ما”رو اصلا نباید در کنار این بازی ها آورد
   “آخرین ما” خودش به تنهایی یه لیست رو حریفه :X
   ————————————

   SONY make.believe

   ۰ ۰
  8. reza vampire گفت:

   the last of us و wach dogs و beyond two souls و لارا جون :X و دیگر هیچ :D

   ۰ ۰
 2. بسیار ممنون…لیست خوبی بود اما یه سری از بازیها از قلم افتاده بود که ممکنه به خاطر سلیقه نویسنده بوده باشه.
  من که بیشتر از همه در انتظار آخرین ما و ماورا هستم…البته بایوشاک هم از یاد نبریم.
  ____________________
  فرزام از SONY make.believe

  ۰ ۰
 3. SEN3 گفت:

  پس کو جنرالز؟جاش تو این لیست خالیه.

  ۰ ۰
 4. EPIC SINA گفت:

  جای خیلی از بازی ها توی لیست خالیه. سال ۲۰۱۳ یه سال به یاد ماندنی خواهد بود به خصوص با اومدن شاهکار BioShock Infinite

  ۰ ۰
 5. victor hogo گفت:

  بازی های مورد انتظار من به ترتیب
  the last of us
  metal gear :gz
  bioshock:infinite
  castlevania:los2
  dead space 3
  tomb raider
  dragon age3
  gears of war :judgment
  metro :last light
  god of war :ascention
  splinter cell :bl
  crysis3
  watch dogs
  star wars 1313
  metal gear rising
  devil may cry
  و……………..
  مرسی بابت مقاله ولی احساس میکنم بازی ها با ترتیب چیده شده :D

  ۰ ۰
  1. یه سوال این لیست شما برای ۲۰۱۳ هستش یا کلا مورد انتظار این نسل !؟!؟ آخه :
   **** metal gear :gz ****
   **** metal gear rising ****
   دوتا متال گیر توی یه سال !!! :D :D :D
   اخرت خوش بینی هستش !!! از زمانی که metal gear rising رونمایی شد حدود ۴ سال می گذره !!! بعد metal gear :gz چند ماه بعد از رونمایی رسمیش منتشر بشه !!!
   ………………
   از این بازی metro :last light یک سالی هستش که خبر رسمی بیرون نیومده !! این همه جشنواره و نمایشگاه ولی هیچی حتی یه تریلر !!! تقریبا محاله که ۲۰۱۳ منتشر بشه
   …………………..
   ولی هیچی غیر ممکن نیست تو این دنیای بازی ساز ها یهو می بینی بازی رو اماده انتشار کردن !

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   بالاخره سال ۲۰۱۳ سال آخر نسل هست و هر بازی که برای کنسول های فعلی معرفی شده باید ۲۰۱۳ بیان…
   متال گیر هم احتمالش هست هر دو در یک سال بیان چون سبک هاشون خیلی متفاوته!

   ۰ ۰
  3. ۲۰۱۳ که سال اخر نیست قطعا ..
   خیلی همت کنن توی E3 سال ۲۰۱۳ کنسول رو معرفی کنن… بعدش ۲۰۱۴ کنسول رو کامل نشون بدن با چند تا بازی روش و تاریخ انتشار رو بندازن مثلا تعطیلات اوایل ۲۰۱۵ .. در نهایت ۲۰۱۵ شروه نسل بعدی میشه …
   فکر نکنم یهو بیان و توی E3 سال ۲۰۱۳ کنسول رو معرفی کنن و ۲۱۴ هم کنسول را اماده بازار کنن .اینجوری میشه E3 2013 تا E3 سال ۲۰۱۴ همش یه سال و این اصلا منطقی نیست .. پس کنسول رو کی کاملا معرفی کنن و روش بازی اجرا کنن ؟؟
   این نسل که تا الان ادامه داشته یه کاری می کنن سن بازی هاش به بیش از ۸ سال برسه ..

   ۰ ۰
  4. Naughty Dog گفت:

   تو لیستت beyond نیست

   ۰ ۰
  5. The End Of Ps گفت:

   علی …. :|
   از نظره من بدون شک The Last Of Us مورد انتظارترین بازیه ساله ولی عشق است GOW و کریتوس :X
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  6. victor hogo گفت:

   من…. :|
   چرا؟

   ۰ ۰
 6. Albert Wesker گفت:

  wtf
  no Crysis 3 nor Dead Space 3 and the list contains Amnesia: A Machine For Pigs and Everybody’s Gone To The Rapture or even Beyond: Two Souls …wtf really? Wtf

  ۰ ۰
  1. you have problem with this
   then this is your problem !!!! ;) :P
   ……………………………………..

   if you do not like a video game( or some video game ) that doesn’t mean every body must follow your opinion :D
   …………………………………..
   I think the Time will show the result
   … after the R.E 6 or M.O.H.Wf or maybe C.O.D .BO II .or AC 3… I really do not have hope on the great franchise’s at the end of this generation …
   so let see the unknown future and the power of simple game !!!
   just like Journey or The Walking Dead: The Game

   ۰ ۰
  2. BIG BO$S گفت:

   پارسی را پاس بداریم ای ادمینه قهرمان. :lol:

   ۰ ۰
  3. گزارش تخلف براش بزنید تا خودش بعدا رسیدگی کنه !!! :D :P :))

   ۰ ۰
  4. Albert Wesker گفت:

   ببین دوست خوب من، اینی که میگی معنا نداره. وقتی لیست شما در مورد بازی‌های مورد انتظاره، حضور Amnesia اصلا توجیهی نداره. همین الان هم از من بپرسن مورد انتظار ترین بازی برات تو ۲۰۱۲ چی بوده میگم RE6 … حالا این که خوب شد یا بد شد بماند. مورد انتظار ترین بود … شما هم نباید کاری به خوب شدن یا بد شدن DS 3 و CR3 باشی … چون معنا نداره، الان مورد انتظارترین هستند دیگه … حداقل بیشتر از Amnesia طرفدار و هواخواه و منتظر دارن.

   ۰ ۰
  5. نه دیگه نشد … برای تو شاید بازی Re6 بازی مورد انتظار باشه اما سال پیش بازی مس افکت ۳ بازی مورد انتظار سال ۲۰۱۲ شد ( تو همین جشنواره اسپایک این بازی به عنوان مورد انتظار ترین بازی سال ۲۰۱۲ انتخاب شد !!!) و امسال اینکه بازی سال بشه خیلی شانسش بالاست ……… :D ;) /:)
   این لیست هم بر اساس خواسته های اون ور تایید شده و هم بر اساس خواسته های اینور …. دیگه بعد از این همه مدت می دونم که یا باید یه لیست ۵۰ تایی درست می کردم یا اینکه انتخاب های معقول رو داخلش می اوردم ….هش که به گرافیک نیست یا آلمان های دیگه .. این بازی های کوچک با کمپانی های مستقل چیزی هایی دارن که کمپانی های بزرگ خیلی وقته فراموش کردن و اونور آبی ها خیلی خوب دارن به این موضوع پی می برن برای همین هم هستش که تعداد بازی ساز های مستقل زیاد شده و هر کی از یه استدیو بیرون می زنه مییره یه جایی که بازی مستقل می سازن ;) :wink: ..

   برای مثال من هنوز هم کرایسیس ۲ رو بازی نکردم !!! اویل ۶ رو هم بازی نکردم و شاید اصلا بازیش نکنم .. نمی گم بد هستند.. درسته بازی شاخی هستند اما تو لیست انتظارات من نبودند ! ;) !!! توی لیست انتظارات خیلی ها بودن و توی لیست خیلی ها هم نبودن !!! :X
   متا سفانه دید ما نسبت به بازی به گرافیک و چیز های دیگه هستش .. در صورتی که بری بازی های مورد علاقه بازی ساز ها و منتقد های بزرگ رو ببینی میبین که اونها به دنبال بازی های پر زرق و برق نیستند دنبال چیزی هستند که واقعا بازی باشه و براش وقت گذاشته باشن نه همش گرافیک و پولیش و صحنه های سینمایی x-( ..
   بزار همین جا بهت بگم شبی که این خبر ترجمه شد و سایت فیلتر شد یه خبر دیگه هم بود که برای بازی های برتر ۱۰ سال اخیر از نظر اسپایک بود که توی همایش هم می زارن .. :sad: :sad:
   عمرا اگه اون لیست رو بزارم اینجا زنده بمونم ! :D :D :D !!!! ! اونم با این سلیقه های کاربران اینجا !! :D :O :P ! !! فقط بدون که تنها بازی اخیری که توش بود فقط و فقط بتمن ارخام سیتی بود……. !! ;) :wink:
   بهتره یه کاری کنیم دید بازیکن های سایت صرفا از گرافیک به چیز های دیگه هم جلب بشه .. نمونه هاش رو بالا گفتم .. اوایل چند در صد از بازیکن های اینجا بازی های پوینت & کلیک انجام می دادن؟؟ از تعداد انگشتای یه دست هم بیشتر نمی شدند !! … حالا همه دنبال مرده های متحرک هستند و منتظر اپیزود های بعدیش !!! خودت توی بازی های اخر هفته می تونی ببینی !!! ;)
   این بازی های هم که گفته شدن ( کلا ۲ مورد بودند !) جزوه بهترین بازی های مستقل هستند .. بقیه هم از ترس جونم گذاشتم توی متن ! :D :lol:

   ۰ ۰
 7. V E R G I L گفت:

  بازیا درستن اما نحوه چینش اونا ؟؟؟؟؟!!!!!
  جی.تی.ای ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰% باید اول میشد واچ داگز دوم !

  ۰ ۰
  1. حالا خوبه اولش هم گفته شده که لیست ترتیب خاصی نداره !!! اون چهار تا اخری ها هم واقعا توی لیست خیلی از بازی کننده ها بوده که امید داشتن برای ۲۰۱۳ یا در خوش بینانه ترین حالت برای ۲۰۱۲ بیاد !!!

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   VERGIL
   اگه بنای چینش به ترتیب بود بی شک THE LAST OF US باید اول میشد!
   —————–
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  3. Naughty Dog گفت:

   بی شک منم با شما موافقم. :X

   ۰ ۰
  4. V E R G I L گفت:

   حواسم نبود ترتیب نداره .
   اما شما هم نبرین و ندوزین و GTA رو با این بچه بازی ها قاطی نکنین .

   ۰ ۰
 8. Pooriya7 گفت:

  Dragon Age III خیلی دوست دارم و منتظرش بودم البته بازم بازی هایی مثل اسپیلینترسل , دید اسپیس ۳ و کریسیس نا دیده نگیریم و متالگیر سلید : گرن زیرو و حتی متاگیر رایزن و dmc و….
  یادش بخیر پارسال من این مطلب نوشته بود البته ماله من ۵۰ تایی بود :D

  ۰ ۰
  1. ای بابا مگه “” متال گیر گرن زیرو “” قراره ۲۰۱۳ بیاد که همه هی اسمش رو میگن !!! :D :O هنوز این متال گیر رایزینگ نیومده بعدی می خواد بیاد !! مگه سری ندای وظیفه هستش ؟؟

   ۰ ۰
  2. Pooriya7 گفت:

   بقیه چی ؟ B-)

   ۰ ۰
  3. silver گفت:

   فکر نکنم این دوتا ربطی به هم داشته باشند که بخوان قانون سری بودن رو رعایت کنند!
   ——————–
   $PC
   COD Team

   ۰ ۰
 9. Nightmare گفت:

  مرسی دوست خوبم ..
  بازی هایی تو این لیسته که دوست دارم تجربشون کنم . برام کلی کنجکاوی به همراه آوردن !! — تا حالا !! —
  البته برای من ۳ بازی هست که انتظارش داره مغزمو میخوره !!
  یکی Crysis 3 — چون میخوام ببینم چجوری میزنه له میکنه سخت افزارها رو !! — لازمه ذکر کنم که دمو . .. رو هم من نه تهیه نه .. کردم چون اصلا دوست ندارم که حس سوپرایزه باطل بشه !! یادمه هر چی کلید فعال سازی برای دموش داشتم را خواسته و ناخواسته دادم به دوستام !!
  —-
  یکی دیگه Metro — اینم همون خورد کردن کارت های گرافیک و هم اینکه دوباره تجربه کردن دنیای اون !! — البته اینم ذکر کنم که نگران نباشین خبر هایی ازش میاد ;)

  یکی دیگه Dead Space 3 — که اینم برای حس ترسش !! — گرچه دیگه امیدی به ترسناک بودن و ناب وخالص بودنش دیگه ندارم !!
  ————
  بازی های دیگه هم هستن که همونطور که خودتم گفتی بزرگن ولی خفن ترین انتظار براشون نیست !!
  مرسی

  ۰ ۰
  1. نیستی این اواخر … کم میای به سایت ؟!؟!!؟
   من خودم توی این لیست چشمم اون Everybody’s Gone To The Rapture گرفته .. با توجه به داستانش به نظر جالب میاد ..کلا باز ی های سازندگان مستقل یه جورایی بهتر از اب درمیاد !!! تازه با کرای انجین ۳ هم ساخته میشه !! عکس هاش که خیلی خوف بودند .. تا ببینیم نتیجه نهایی چی میشه
   فقط حیف تو استیم عرضه میشه .. بی زحمت تابستون اومد سریع کرک کنید و نسخه دیسکی رو بزارید روی تورنت !!

   ۰ ۰
  2. Nightmare گفت:

   گرفتاری دوست خوبم ..
   البته میام ولی بدلیل وقت کمم بیشتر سعی میکنم به انجمن PC برم (انجمن پی سی سایت) و سوالاتی که دوستان کردن رو اگه تونستم جواب بدم ..
   ———————————
   دقیقا !! منم خیلی کنجکاوم راجبش .. و دوست دارم ببینم چجوری از آب در میاد آخرش ..
   اون سازندگان مستقل رو هم کاملا موافقم ..
   ————
   چشم دوست خوبم .. اومد من حتما میرم تو کارش قاطی بقیه بچه ها .. چن واقعا کنجکاوم براش ;)

   ۰ ۰
 10. CALL OF REZA گفت:

  ۱۰ تا بازی کم بود. چون خیلی از بازی هارو نگفتی. مثل dead space 3 یا dmc یا استارکرافت و…
  و البته احتمالا COD MW4 :X

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   احتمالا نه،۱۰۰% بازی MW4 سال بعد منتشر میشه
   مگه BO2 نبود ۱۰۰ بار تکذیبش کردند ولی آخر سر منتشر شد
   ———————————
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 11. Hotsun گفت:

  میگم احیاناً انتظار Crysis 3 کمتر از شماره ۹ که به گفته خودتون :
  “تا به حال اطلاعات زیادی در مورد ان به بیرون منتشر نشده” :?: :?: :?:

  ۰ ۰
 12. saeed mirabi گفت:

  اگر ! متال گیر گرند زیرو سال دیگر بیاد شماره یک این است و اگر نیاد شماره یک
  یک – God Of War: Ascension
  دو – Beyond: Two Souls
  سه – The Last Of Us
  چهار – BioShock Infinite
  پنج – Dragon Age III: Inquisition ==> این مثل اینکه رفته ۲۰۱۴ !!! :/ اگر هم نرفت همین
  جایگاه را باز دارد !!! :/ این لعنتی بد هم که باشد مثل نسخه دوم باز باید بازیش کرد !!! :/
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. victor hogo گفت:

   برادر برام خیلی عجیبه توی لیستت بیوند رتبه ی دومه :D

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   چطور عجیبه !!! :/ من که چیز عجیبی نمیبینم !!! :/
   البته اگر متال گیر گرند زیرو باشد رتبه اش میشود سوم !!! :/
   می دانی چون خاص است !!! :/ خیلی برای من خاص است مثل فارنهایت و هوی رین
   هیچ تعریف نمی توانم نه برای فارنهایت بکنم و نه برای هوی رین یعنی کلمات نمی توانند
   تعریفی درست از این دوتا داشته باشند فقط باید بازی کرد و نتیجه گرفت .
   مطمئنم Beyond: Two Souls هم مثل این دوتا است ! فقط باید از انجامش نتیجه گرفت .
   تعریفی برایشان وجود ندارد .
   ———————————————————————————————
   نمی دونم منظورم درست می رسانم با این کلمات یا نه !!! :/
   در مورد این دوتا بازی فارنهایت و هوی رین
   بازی نیستند شاید فیلم با کمی کنترل بهتر باشد ولی حداقل فیلم را با کمی کنترل
   را خوب تعریف کرده است یعنی درون کات های سینمایی رهایت نمیکند .
   فیلم با QTE را خوب ترکیب شده است تا انتها یعنی آینده دنیای گیم و سینما را
   کاملا این دوتا بازی به نمایش گذاشتند . سینما و گیم در نقطه ای باید بهم پیوند
   بخورند و ژنی ترکیبی بوجود بیاورند که این سبک بازیها این ژن را دارند شکل میدهند .

   ۰ ۰
  3. victor hogo گفت:

   منم خدوم بی نهایت منتظر این بازی هستم
   منظورم این بود که چون میدونم شما در بازی ها گیم پلی برایتان در اولویت است و مهم ترین چیز هم در بازی برایتان این بخش است و ارزش داستان در مراتب پایینتر است به همین خاطر کمی تعجب کردم..تو این بازی هم اولویت با داستانه ویک بازی داستان محور تلقی میشه نه گیم پلی محور!!
   اصلا فکرشو نمی کردم از هیوی رین خوشتون اومده باشه :D
   ——————
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  4. saeed mirabi گفت:

   این داستان محوری بازی !!! با بقیه بازیها فرق میکنه .
   یعنی داستان با صحنه های QTE داری هم میبینی و هم جلو میبری .
   ولی مثلا در آلن ویک باید داستان ببینی و بعد یک گیم پلی خشک و ثابت دنبال
   کنی تا زودتر تموم بشه !!! دوباره ادامه سریال ببینی :/
   ولی حداقل بازی مثل هوی رین یا فارنهایت تکلیف برای گیمر مشخص کرده است .
   داری فیلمی میبینی که باید چندتا تصمیم مهم و QTE اجرا کنی .
   فرق فارنهایت و هوی رین با بقیه داستان محورها توی سبکش است .

   ۰ ۰
  5. The End Of Ps گفت:

   سعید جون یکت رو عشق است که حرف نداره :X
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  6. saeed mirabi گفت:

   البته اگر متال گیر گرند زیرو بیاد میشود شماره دو !!! :/

   ۰ ۰
 13. MahanGM گفت:

  dead sapce 3 و metro last light نیستن!؟ یعنی هیچ کس بازی مورد انتظارش dead space نیست؟ یا نویسنده مورد انتظارش نبوده :))

  ۰ ۰
 14. MahanGM گفت:

  Everybody’s Gone To The Rapture هم شد بازی؟

  ۰ ۰
 15. Marcus گفت:

  به شدت در انتظار انحصاری های هر دو کنسول هستم :mrgreen: …
  البته بقیه هم جایگاه خاص خود را دارند =D …
  —————————————————————
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 16. general amin گفت:

  اگر بازی افسانه ای metal gear gz بیاید بدون شک مورد انتظارترین من است . سایر بازی ها باید به حالت خبردار احترام بگذارند و افتخار آفرینی هایش را نظاره کنند .اگر هم نیاید مورد انتظارترین سه انحصاری ps3 هست . اول و دوم و سومش خیلی فرق ندارد .
  amnesia هم بازی مورد علاقه من در سبک خودش هست . لیست خوبیست فقط اگر متال گیر بیاید این لیست از درجه اعتبار ساقط میشود …
  ————————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. solid snake گفت:

   خواستم کامنتی بدم راجب به مطلب که دیدم حرف دل منو زدی.
   “سایر بازی ها باید به حالت خبردار احترام بگذارند و افتخار آفرینی هایش را نظاره کنند”
   با این جملت شدید حال کردم ژنرال :* :*

   ۰ ۰
  2. والا ما هم خدامونه که ۲۰۱۳ بیاد ..منها اگر بیاید و کوجیما بخواهد !!! فعلا که برای رایزینگ درپیت ۴ سال خماری کشیدیم .. برای این دیگه خدا می دونه !!!!

   ۰ ۰
 17. xneon 360 گفت:

  حسین جون دست گلت درد نکنه،لیست تقریبا خوبیه کمی به سلایق ماهم بر میگرده که باش موافق باشیم یا مخالف،در کل مرسی،میخوامت زیــــــــــــــاد :X :D

  ۰ ۰
  1. قربانت روزبه جون ..
   والا گیرز آو وار هم بود ولی خوب بالای ۱۰ بود !!!
   درسته بازیش شاخه ولی دیگه زیاد مورد انتظار نیست ..همه ابهت گیرز به دووم و رفاقتش با مارکوس بود !! بدون اون حال نمی ده خداییش !!!

   ۰ ۰
 18. john marston9 گفت:

  به نظر من gta v مورد انتظار ترین است..

  ۰ ۰
 19. Vito گفت:

  فعلا چیزی نمیتونم بگم, اسم Amnesia رو دیدم فقط از گردن به پایین بی حس شدم

  ۰ ۰
  1. چرا ؟؟

   ۰ ۰
 20. Play گفت:

  بیشترین انتظار من از بازی های
  Everybody’s Gone To The Rapture
  watch dogs
  Beyond: Two Souls
  The Lost Of US
  هست. بقیه تکلیفشون معلومه…
  البته GTA رو هم میخوام زودتر ببینم چطوری میشه با سه نفر بازی کرد؟!

  ۰ ۰
  1. Naughty Dog گفت:

   چرا شما اینقدر با watch dogs حال میکنی؟
   the last of us نه the lost of us

   ۰ ۰
 21. ama-pc360 گفت:

  واقعا انتظار برا این بازی ها سخت ترین کار ممکنه…..

  ۰ ۰
 22. Meraj گفت:

  The last of us بیشترین جایزه ی e3 رو برده لذا مهم ترین هستش.

  ۰ ۰
 23. farzad47 گفت:

  ازکمپانی او هیر وهیچ اسمی نیست

  ۰ ۰
 24. joe گفت:

  من با لیست زیاد موافق نیستم. مخصوصا با سه بازی آخر لیست.
  bioshock با در نظر گرفتن تمام برجستگی هاش فکر نمی کنم طرفداران بیشتری از بازی های شرکت Naughty Dog و مخصوصا سری Grand Theft Auto داشته باشه.

  ۰ ۰
 25. amir...xbl گفت:

  فقط BioShock Infinite و Grand Theft Auto V… B-)

  ۰ ۰
 26. Gish2012 گفت:

  این چه وضعشه؟!
  پس The Cave کجاست؟

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   خوشحال شدم سید که ماجراجو باز در این سایت پیدا می شود مخصوصا اگر از نوع کلاسیکش باشد …
   منتظرم ببینم استاد بزرگ چه کرده …
   البته در میان این همه بازی های رنگارنگ قطعا خیلی ها نگاهشان به سمت این بازی نخواهد بود …
   امیدوارم یک ماجراجویی کامل را ببینم و سیراب شوم …

   ۰ ۰
  2. Gish2012 گفت:

   ژنرال پس خبر نداری!من سه ماهه مرید ژانر ادونچر شدم.البته به دلیل کمبود وقت جدیدا نمیتونم زیاد بازی کنم.

   ۰ ۰
  3. Gish2012 گفت:

   سه ماه چیه شش ماه.
   به نظر من بهترین ژانر تو ژانرهاست و محبوبترین سبک در نزد منه.
   واقعا متاسفم که ژانر ادونچر به چنین روزی افتاده و عوضش این همه بازی بکش برو جلو که خیلی هاشون نه داستان زیبایی دارن نه توشون فکری هست داره ساخته میشه.

   ۰ ۰
  4. black mask گفت:

   واقعا این Cave خیلی به من امید داده :X
   منتظرم ببینم بلاخره میتونیم دستپخت جدید رو تهیه و ازش لذت ببریم یا نه!
   ژانر ادونچر هم از اون ژانرهایی هست که بازی پر رمز راز توش زیاده :D

   ۰ ۰
  5. ps3 with xbox گفت:

   ژنرال من هنوز تو شک هستما :D :D :D

   ۰ ۰
  6. general amin گفت:

   تو شک :-?
   آهان فهمیدم :D
   من هم هنوز تو شک هستم . مطمئنی به من درست گفتی :D

   ۰ ۰
  7. ps3 with xbox گفت:

   اره دوباره نگاه کردم درست گفتم خیالت راحت :D :D

   ۰ ۰
  8. Gish2012 گفت:

   ای وای هی یه چیز جدید میاد به سرم!یه جا چرا نمیاد؟!
   باید بگم که من به شدت منتظر این بازی و پروژه ادونچر استاد والا مقام تیم شیفر هستم.به این پروژه دومی خیلی خیلی امیدوارم؛ ولی در عوض The Cave با اینکه بهش خیلی امیدوارم خیلی هم بابتش نگرانم.تو اون تریلری که من دیدم کاملا بازی یه پلتفرمر دوبعدی بود نه یه ادونچر کلاسیک.
   امیدوارم ران گیلبرت منو شگفت‌زده کنه.

   ۰ ۰
  9. general amin گفت:

   خب خدا رو شکر فکر کردم من و این سبک دیگر فسیل شده محسوب میشیم :D
   ژانریست که متاسفانه خیلی منزوی شده و این خیلی مرا ناراحت کرده . جدیدا مشغول بازی ای به نام edna هستم . خیلی وقت است بازی ماجراجویی ای مرا به گذشته نبرده و به نظر فقط خود استاد می تواند ببرد …
   ماجراجویی های سنگین و مفصل گذشته دیگر تکرار نمی شوند …

   ۰ ۰
  10. general amin گفت:

   امیدوارم نگاه ها به سمت این سبک باز گردد . البته کمی بعید می دانم با این همه بازی های رنگارنگ و بکش برو جلو که هوش از سر جوانان برده …

   ۰ ۰
  11. Gish2012 گفت:

   ژنرال سه تا دعا کن:
   ۱- این بازی بترکاند.
   ۲- بازی تیم شیفر بترکاند.
   ۳- لوکاس آرتز لعنتی Monkey Island را به دابل فاین بدهد.خودش که هیچ غلطی نمیکند.

   ۰ ۰
  12. general amin گفت:

   دعا که قطعا …
   سید گفتی لوکاس آرتز داغ دل مرا تازه کردی … :-|

   ۰ ۰
  13. Gish2012 گفت:

   :| :sad: :( :cry: :(( :(( ….

   ۰ ۰
  14. general amin گفت:

   یه تریلری از cave اومده سید هنوز ندیدمش ولی باید دید !

   ۰ ۰
 27. 360 KING گفت:

  عالی بود ممنون
  از همه بیشتر منتظر GTA V و tomb raider هستم خیلی از بازی های بزرگ دیگه هم وجود دارن که جاشون توی این لیست خالیه مثل Gears Of War judjment

  ۰ ۰
 28. black mask گفت:

  حسین جان ازت ممنونم. اما این وسط چندتا بازی مهم رو جا انداختی :D
  مورد انتظارترین بازی های سال بعد از نظر بنده:
  ۱.GTA V
  ۲.last of us
  ۳.Bioshock:infinite
  ۴.Tomb raider
  ۵.watch Dogs
  ۶.GOW
  ۷:GeOW:judgment
  ۸.beyond:two souls
  ۹.Cave
  ۱۰:DS3 و…

  ۰ ۰
 29. T-Bag گفت:

  :lol:
  این پیشه خودش چی فک کرده اخه
  نویسنده ی مطلب رو نمیگما
  اون بنده خدارو میگم که گفته بوده که چرا گرزاووار تو لیس نیس :-P
  بقول فرزادهارهار هارهارهار

  ۰ ۰
 30. HOBBIT گفت:

  Bioshock و GTV ودیگر هیچ B-) البته watch dogs هم خوبه ;)

  ۰ ۰
 31. Sam_Fisher گفت:

  متاسفانه فعلا پلی استیشن ۳ ندارم پس بنابراین بازی های انحصاری سال ۲۰۱۳ این کنسول اصلا برام اهمیت خاصی نداره!!!وای اگه پلی استیشن ۳ داشتم بدون شک مهم ترین عنوانی که منتظرش میبودم بازی فوق العاده ی TLOU “اخرین ما” می باشد… :X :X :X
  به نظر من بازی Grand Theft Auto V بعد از بازی اخرین ما یکی از بهترین های این سال محسوب میشه.بعد این عنوان من مشتاقانه منتظر Splinter Cell:Black List هستم!!! :X :X :X
  البته عناوین بسیار مهمی در این سال عرضه میشند که کاربران محترم تک تکشون رو نام بردند دیگه حالش رو ندارم دوباره بگم… :D :D :D
  ________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Sam_Fisher گفت:

   راستی یادم رفت از نویسنده ی این مقاله تشکر کنم “بسیار متشکرم”… ;) :wink:
   ولی دوست عزیز برخی عناوین فوق العاده مهم رو در این مقاله… :lol: :lol: :lol:
   ________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 32. mohammad.m گفت:

  من ps3 ندارم ولی عجیب منتظر last of us هستم هر جور شده بازیش می کنم

  ۰ ۰
 33. ps3 with xbox گفت:

  بدون شک مورد انتظار ترین بازی اخرین شاهکار ما خواهد بود :X :X :X :X

  ۰ ۰
 34. Mr.game گفت:

  پس crysis 3 کوشش؟

  ۰ ۰
 35. یعنی منم بگم؟؟ i love TR forever :D
  —————-
  بازی Everybody’s Gone To The Rapture به نظر خوب میاد سبک اکشن ادونچر خوراکمه اما من نمیدونم چطوری وقتی هیچ اطلاعاتی ازش نیست میره تو لیست انتظارترین ها از دید حسین؟!!جالبه
  تشکر از براتی

  ۰ ۰
 36. ps3 with xbox گفت:

  از نویسنده عزیز هم بابت مقاله زیباش تشکر میکنم انتخاباتش هم قابل احترامن

  ۰ ۰
 37. Marlon Brando گفت:

  البته بعد از “آخرین ما”منتظر، God Of War: Ascension و Beyond: Two Souls و BioShock Infinite هستم
  بقیه لیست هم بازی های جذابی هستند
  ——————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 38. silver گفت:

  نسخه pc بعضی بازیهای امسال رو هم باید به لیست اضافه کرد!
  ————————–
  $PC
  COD Team

  ۰ ۰
 39. deniro گفت:

  اول ممنون حسین جان خیلی لیست خوبی بود باید بگم اول منتظر لست بعد تامب بعد جی تی ای هستم و بایوشاک هم مثل همیشه علاقه خاصی بهش دارم چون خیلی قابل احترامه.دوم اینکه حتی اگر لیستت به ترتیب بود بازهم انتخابهای خوبی انجام دادی و البته اولویت بندی خوبی.

  ۰ ۰
 40. aliakbo گفت:

  بازی مورد انتظار من – SimCity!

  ۰ ۰
 41. callofduty گفت:

  ولی من امید خاصی به watch dogs دارم از بازی هایی مثل اون نهمیه (اسمش سخته حس تایپش نیست :-D ) هم همیشه خوشم میاد سبکشون جالبه

  ۰ ۰
 42. 1001sama گفت:

  پس متال گیر ؟

  ۰ ۰
 43. Sari gamer گفت:

  اون نهمیه چقدر مهجوره

  ۰ ۰
 44. Black Cat گفت:

  من که واقعا دوست دارم بدونم بازی injustic god among us چطوری از آب در میاد :-?

  ۰ ۰