توسط شاهین رستم‌خانی در ۲۵ مهر ۱۳۹۱ , ۰۰:۳۲

ضیافت بزرگان در پاییز داغ

هر ساله پس از گذراندن تابستانی بی‌روح و سرد و کم‌بازی یا بی‌بازی حتی در دیبازی، پاییز سفره‌ی رنگارنگ و داغ‌اش را پهن می‌کند تا روزهای نچندان دل‌چسب فصل تابستان را به باد خزان بسپارد. خیلی کم پیش می‌آید که یک فصل انقدر بازی‌های بزرگ و محبوب را با خود به ارمغان بیاورد اما آن چه که عیان است چه حاجب به بیان است! در این مقاله لیست بازی‌های بزرگ فصل پاییز را چکش می‌زنیم تا به‌طور کامل در جریان بازی‌ها قرار گیریم.

نکته اول: ترتیب قرار گرفتن بازی‌ها بر مبنای تاریخ انتشار آن‌ها است.

نکته دوم: تنها نام بازی‌های بزرگ و محبوب در این مقاله آورده شده است و منظور همه‌ی بازی‌های ماه نیستند.

نکته سوم: منظور از سه پلتفرم مقصد، PC، PS3 و X360 است.

.

×××Resident Evil 6×××

ناقوس سلام پاییز به صدا درآمد. سلامی به وسعت خاطرات Resident Evil که پس از سال‌ها انتظار و وعده و وعید‌های سازندگان، ششمین شماره از آن پرچم‌دار بازی‌های بزرگ این فصل داغ بود. با شعار بازگشت به ریشه‌ها و تبلیغ‌های بسیار که ۱۱ مهر منتشر شد و جنجال عظیمی هم به راه انداخت. دو طیف موافق و مخالف هنوزم که هنوزه بر سر نظرات‌شان پافشاری می‌کنند تا ضیافت باشکوه بزرگان با جنجالی عظیم شروع شود.

.

×××DISHONORED×××

تنها IP جدید در این فصل DISHONORED نام دارد. بازی‌ای که توسط استودیو “آرکین” ساخته و پرداخته شده است. این استودیو بازی “بایوشاک ۲” را در کارنامه‌اش دارد. از نکات برجسته‌ی DISHONORED می‌توان به آزادی عمل بیش از حد معمول گیم‌پلی برای به پایان رساندن هر ماموریت اشاره کرد و طراحی هنری و معماری زیبای شهر و مکان‌های آن نیز بسیار چشم‌نواز هستند. سبک بازی معجونی از “شوتر اول‌شخص – مخفی‌کاری – سندباکس” است که در تاریخ ۱۸ مهر برای سه پلتفرم مقصد منتشر خواهد شد.

.

×××XCOM: Enemy Unknown×××

یک نوستالژی به دست آمدنی برای بازی‌بازان قدیمی همین “XCOM” است که پس از سال‌های سال نسخه‌ی بازسازی شده‌اش به بازار خواهد آمد. این بازی استراتژی، قصه‌ی حمله‌ی موجوداتی ناشناخته و بیگانه به زمین را روایت می‌کند که قصد تصرف کره‌ی خاکی را دارند و گیمر باید با برنامه‌ریزی دقیق تیم نظامی‌اش را در مقابل این دشمنان فرماندهی کند. این عنوان محبوب قدیمی در تاریخ ۱۸ مهر برای سه پلتفرم مقصد عرضه می‌شود.

.

 ×××۰۰۷Legends×××

سری باز‌ی جیمزباند یا همان “۰۰۷” که از روی فیلم‌هایی با این نام ساخته می‌شود با این‌که شاهکار نیستند انا همواره طرفداران خاص خود را دارد. این‌بار نیز به منظور گذشت پنجاهمین سال از تولد “جیمزباند” این بازی تخت عنوان Legends ساخته می‌شود که در واقع یک بازی شوتر اول شخص با ۶ کرکتر (از افسانه‌های این سال‌های ۰۰۷) است و برای سه پلتفرم مقصد در تاریخ ۲۰ مهر منتشر می‌شود.

.

×××Forza Horizon×××

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازی ریسینگ و شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی در سال گذشته، امسال نیز در جست‌وجوی قهرمانی می‌گردد. گرافیک بی‌نظیر، گیم‌پلی به شدت واقع‌گرایانه از هدایت و کنترل اتومبیل‌ها و صداگذاری بی‌نقص از نکات قابل توجه شماره پیشین این فرنچایز است. اما فورزا این‌بار همچون سال گذشته رثابت‌های ریسینگ در پیست‌های مسابقه را تکرار نمی‌کند بلکه به سراغ رقابت‌های خیابانی و آرکید رفته است. چنین شبیه‌سازی وقتی با سبک آرکید ترکیب شود واقعا معجونی رویایی خواهد شد. Forza Horizon به صورت انحصاری برای X360 در تاریخ ۲ آبان منتشر می‌شود.

.

×××Medal of Honor: Warfighter×××

یکی از پیش‌کسوتان و قدیمی‌های سبک “تیراندازی اول‌شخص” در میان بازی‌های رایانه‌ای، فرنچایز “مدال افتخار” است که ید طولایی در این زمینه دارد. پس از وقفه‌ای نسبتا طولانی در سال ۲۰۱۰ قسمتی جدید از این سری منتشر شد که علارقم تغییرات زیاد اما نتوانست خیلی خوب ظاهر شود و کم و بیش از مشکلاتی رنج می‌برد. امسال نیز این بازی تحت عنوان Medal of Honor: Warfighter آمده است تا نشان دهد تا چه اندازه می‌تواند پیشرفت کند و برای قیبان دردسرساز باشد. این بازی در تاریخ ۲ آبان برای هر سه پلتفرم مقصد منتشر می‌شود.

.

×××Assassin’s Creed 3×××

فرنچایز “فرقه‌ی قاتلان” یا همان “Assassin’s Creed” در سال ۲۰۰۷ چشم به صنعت بازی‌های رایانه‌ای گشود! که یک IP متفاوت و جدید به حساب می‌آمد. با تمام کم و کاستی‌هایش دو سال بعد شماره‌ی دوم آن روانه‌ی بازار شد که پیشرفت بسیار محسوسی نسبت به قبل در آن دیده می‌شد. هم‌اکنون سه سال از ساخت شماره‌ی دوم می‌گذرد و نسل حاضر بیش از پیش به استفاده از تکنولوژی‌های ممتاز در ساختار یک بازی عادت کرده است. AC3 آنچه که در دموهایش نشان می‌دهد اوج کمال و پختگی این سری خواهد بود که با گرافیک بسیار عالی و گیم‌پلی بهبود یافته حرف‌های زیادی خواهد داشت. همچنین از اروپا و آسیا به امریکا نقل مکان کرده است و همان‌طوری که در تصویر مشاهده می شود آب‌وهوای برفی و… نیز به آن اضافه شده است. این نسخه در تاریخ ۹ آبان برای PS3 و X360 و ۳۰ آبان برای PC منتشر می‌شود.

.

×××NFS: Most Wanted×××

آبان ماه سال ۱۳۸۴ بود که عنوانی از سری بازی “Need For Speed” به نام “Most Wanted” منتشر شد که استقبال عجیب و غریبی از سوی مخاطبان به همراه داشت و به سرعت به محبوبیت رسید. از آن سال به بعد این فرنچایز هرچه تلاش کرد نتوانست عنوانی مانند “موست وانتد” را عرضه کند تا بلکه دل هواداران را دوباره به‌دست آورد. این‌بار بعد از گذشت ۷ سال شرکت EA با استودیوی Criterion Games به سراغ همان نام قدیمی رفته‌اند تا آن را بار دیگر و با تکنولوژی امروز بسازند که باتوجه به تریلرهای منتشر شده به نظر می‌رسد عنوانی درخور نام “موست وانتد” را تهیه کردنه‌اند که رقیب سرسختی نیز برای “فورزا هاریزون” خواهد بود. این بازی در تاریخ ۹ آبان برای سه پلتفرم مقصد منتشر می‌شود.

.

×××Halo 4×××

“هیلو” نام بزرگی است که جزو بنیان گذاران سبک “تیراندازی اول‌شخص” و تاکتیک‌های آن به حساب می‌آید. عناوین قدیمی همیشه طرف‌داران زیادی دارند که این فرنچایز نیز از این قاعده مستثنا نیست. از نکات قابل توجه در “Halo 4” می‌توان به پیشرفت محسوس گرافیک آن اشاره کرد که برگ برنده‌ی مایکروسافت را پررنگ‌تر می‌کند. فرمانده‌ی همیشه محبوب یعنی “مسترچیف” باز هم بازگشته است تا بار دیگر طرف‌داران‌اش را شادمان کند. زمزمه‌هایی هم مبتنی بر رونمایی از چهره‌ی “مسترچیف” به گوش می‌رسد که در حد شایعه هستند. چهارمین شماره از سری بازی “هیلو” در تاریخ ۱۶ مهر به صورت انحصاری برای X360 عرضه می‌شود.

.

×××CoD: Black Ops 2×××

امسال از زمین و آسمان بازی به سبک “تیراندازی اول‌شخص” می‌بارد! سری “ندای وظیفه” نیز طبق سنت هر ساله‌اش در این ماه یک عنوان منتشر خواهد کرد و چه عنوانی بهتر از “Black Ops 2” با آن سابقه‌ی درخشان‌اش در شماره‌ی قبل! نسخه‌ی اول این بازی در سال ۲۰۱۰ روانه‌ی بازار شد که از جمله افتخارات آن می‌توان به “کاندیدا شدن برای بهترین بازی سال – برنده‌ی جایزه‌ی بهترین شخصیت و بهترین شوتر سال” اشاره کرد. این بازی که در تنوع طراحی مراحل‌ نیز خوش درخشیده بود در تاریخ ۲۳ آبان برای سه پلتفرم مقصد منتشر خواهد شد.

.

×××Hitman: Absolution×××

به جرعت می‌توان گفت یکی از حرفه‌ای‌ترین آدم‌کشان صنعت بازی‌های رایانه‌ای همین “مامور ۴۷” است که با خون‌سردی و اعتماد به نفس خاصی کار خود را انجام می‌دهد و به پایان می‌رساند. “هیتمن” نیز از عناوین قدیمی به حساب می‌آید که آمده است با طرف‌داران‌اش دیداری تازه کند. سبک بازی “مخفی‌کاری سوم‌شخص” است که بدون شک با معماهای معروف خود بازی‌بازان را به چالش خواهد کشید. از جمله نکات برجسته‌ی “هیتمن” می‌شود به طراحی صحنه و لباس‌های متنوع اشاره کرد. این بازی در تاریخ ۳۰ آبان برای سه پلتفرم مقصد منتشر می‌شود.

.

×××FAR CRY 3×××

تیر خلاص ضیافت بزرگان در پاییز داغ را “FAR CRY 3” با تعبیر معنای دیوانگی برای‌مان خواهد زد! عنوانی که شخصیت‌های آن هنوز نیامد کلی آشوب به پا کرده‌اند و بلیط ورود به جزیره‌ی مجنون را برای هواداران کنار گذاشته‌اند. شماره سوم از فرنچایز “فارکرای” نیز همچون گذشته یک بازی “تیراندازی اول‌شخص – محیط بار” به حساب می‌آید که پیشرفت قابل ملاحضه‌ای چه در بخش گرافیک و چه در قصه و گیم‌پلی کرده است. از نظر گرافیک که همیشه این بازی جزو طلایه‌داران به حساب آورده می‌شود اما قصه و شخصیت‌ پردازی، آن‌طوری که مشخص است جایگاه ویژه‌ای دارد و به خصوص ضدقهرمان بای به نام “واس” حرف‌های زیادی در ارتباط با دیوانگی برای‌مان خواهد داشت. این بازی در تاریخ ۱۴ آذر برای سه پلتفرم مقصد منتشر می‌شود تا پرونده‌ی این ضیافت بزرگ را ببندد.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

نویسنده: شاهین رستم‌خانی

دیدگاه
۹۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

93 Replies to “ضیافت بزرگان در پاییز داغ (Autumn 2012)”

 1. خوب بود..؟ البته اینو چند روز پیش نوشتم که سایتمون مشکل دار شد و تاخیر افتاد و هیلو ۴ لیک شد..!!! :D

  ۰ ۰
  1. GAME STAR گفت:

   عالی بود پسرم :-?

   ۰ ۰
  2. چه حالی بده امسال پاییز کنار کرسی بشینی بازی کنی

   ۰ ۰
  3. بذار ببنیم

   ۰ ۰
  4. ها ها بالا خره باز شد
   آقا تشکر میکنم به خاطر مطلب بسیار خوب پر بارتون

   ۰ ۰
  5. farzad گفت:

   سلام پدرام جان بنده هم برا مدتی بسته برای مدتی بسته بودند بالا خره باز شدم هارهارهار

   ۰ ۰
  6. War گفت:

   چه عجب دوره تبعید تموم شد؟ :D

   ۰ ۰
  7. ice boy2 گفت:

   البته اگه درسا اجازه بدن بازی کنیم :cry: :cry:

   ۰ ۰
  8. Halo گفت:

   perfect :wink:
   چند وقتی بود دلمون واسه ضیافت نوشته هات تنگ شده بود :-D

   ۰ ۰
  9. amir.gtm گفت:

   شاهین جان خیلی خوب بود ولی از داغی افتاده بود!کمی سرد شده بود! /:) :-?

   ۰ ۰
  10. خب اینا بازیای همین چند روزه آینده هست دیگه.. هیلو ۴ که تازه لیک شد (قرار نبود بشه!) دس هانرد هم که دو شب پیش اومد بقیش هم (۸ تا) هنوز مونده تا بیاد..

   ۰ ۰
  11. Max Payne گفت:

   ممنون شاهین عزیز
   هیلو۴،فارکرای۳ و هیتمن:آمرزش امسال جوایز رو درو میکنند بهتون قول میدم :)
   _______
   حقوق بگیر

   ۰ ۰
  12. هیتمن شاید بازیه خوبی باشه ولی جایزه بگیره خوبی نیست.. :wink:

   ۰ ۰
  13. farzad گفت:

   برو بابا لابد اویل۶ درو میکنههارهارهارهارهار :)) :)) :)) :))

   ۰ ۰
  14. نه جنابه عسل..! رنکه بهترین شدن بی‌ایرادی میخواد و یک سری مسائلی که متاسفانه بازی‌های مذکور ندارن.. (حالا نه‌که اسکایریم خیلی بی‌ایراد بود..!!!).

   ۰ ۰
  15. GAME STAR گفت:

   نشنیدم چی گفتی شاهین x-(

   ۰ ۰
  16. adel_97 گفت:

   فیفا ۱۳ کو؟ :-/
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  17. general amin گفت:

   این نوشته در مورد ضیافت بزرگانه نه چنین بازی ای! فیفا می خوای سالن بغلی … :D

   ۰ ۰
  18. adel_97 گفت:

   :|
   ممنون از راهنماییت! :|
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  19. نه داداشی عادل آخه بازی‌های ورزشی که هر ساله عرضه میشن یه‌طوری منظور بازی‌های غیر ورزشی میشه ناخودآگاه.. :wink:

   ۰ ۰
  20. ps3 with xbox گفت:

   فقط رزیدنت ایول رو عشقه :X :X :X :X

   ۰ ۰
 2. marcus_fenix گفت:

  باز هم کلمه ی ضیافت و شاهین….کلا از تیتر ها میشه نویسنده رو حدس زد!

  ۰ ۰
 3. Helo گفت:

  به هیتمن زیاد امیدی ندارم.
  اگه این بازی ها رو یه جا بهم بدن…
  اول از همه با ۱.(هیلو) شروع میکنم بعد ۲.(اساسین) بعد اون هم ۳.(هیتمن) بعدش ۴.(کال) و پس از اون ۵.(مدال) و بعد ۶.(فارکرای) و بعد از اون ۷.(فورتزا) و اخریش هم ۸.(موست وانتد) بقیه رو ده بیسی چل میکنم!!!
  اینم از ضیافت قرار گیریه بازی های من!!

  ۰ ۰
  1. Halo گفت:

   کامنتم واسه مدریشن منتظره!…دلیلش عوض کردن نام کاربریمه!؟

   ۰ ۰
 4. T-Bag گفت:

  هرجا سخن از ضیافت است نام شاهین رستم‌ خانی می درخشد

  ۰ ۰
  1. Rommel گفت:

   هاهاهاها
   پارتی هارد!

   ۰ ۰
  2. اسپم ندهید عزیزان
   فقط تشکر کنید …

   ۰ ۰
  3. T-Bag گفت:

   خعلی ممنونم
   خوب اسپم دادی

   ۰ ۰
  4. T-Bag گفت:

   کوفتو زهرمار

   ۰ ۰
 5. solid snake گفت:

  من فک کنم یه ۷ یا ۸ باری از تابستون تا به حال همچین مقاله هایی دیدم تو دیبازی
  اقا شاهین دست به قلمت خیلی خوب بود ممنون ;)

  ۰ ۰
 6. xneon 360 گفت:

  شاهین جان دست گلت درد نکنه،توی این عناوین خودت میدونی عاشق کدوما هستم!!
  بهتره بگم از ۹۵ % خوشم میاد و عالین!!

  ۰ ۰
 7. general amin گفت:

  ممنون …
  گل سرسبدشون محبوب واقعیست :X :X :X
  بعد از او هیتمن بهترین لیست است که خیلی وقته در انتظارش هستم …
  —————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. واقعا جا داره با جنرال موافقت کنم
   و از زحمات شما تشکر و قدر دانی به عمل آورم …

   ۰ ۰
  2. T-Bag گفت:

   زیادی صوبت موبت می زنیا
   کله کن برو باو

   ۰ ۰
 8. deniro گفت:

  ممنون شاهین باید بگم تک تک عناوین ارزش چند بار بازی کردن رو دارن الا ۰۰۷ که یکبار کافیه خیلی منتظر مدال و بلک آپس۲ هستم هیتمن رو هم میدونم خوش خواهد درخشید.

  ۰ ۰
  1. درست است و از مطلب خوبتون تشکر میکنم …

   ۰ ۰
  2. War گفت:

   چی مودب شدی :-? :-?

   ۰ ۰
 9. HTD_no1 گفت:

  فصل اول شخص هاست. امیدوارم هیتمن مثل اون‌یکی سوم شخصه تو زرد از آب در نیاد (عمرا البته) به این جمع۳ doom 3 BFG edition، sam و painkiller جدید رو اضافه کنید که طرفداران اول شخص سنتی‌ رو هم بی‌ نسیب نمیذارند
  ______________
  say “HALO” to 2012 Game Of The Year

  ۰ ۰
 10. MSG گفت:

  من موندم چرا هیچکس Lucius رو تحویل نمیگیره ؟؟؟
  نکنه این هم یه بازی خوب باشه اما بین غول ها له بشه و دیده نشه؟ :cry: :cry: :cry:
  پس لطفا برای اینکه بتونیم به این نو پا هم شانسی بدهیم بیایید(فقط) یک بار به جای دیدن اسکرین شات های ACIII تریلر Lucius رو ببینیم
  (البته میتونید بعدش هم اسکرین های ACIII که همرو دیدیم ببینیم)
  کونفوسیوس: گیم خوب رو باید پیدا کرد نه که اونو تو بوقو کرنا کرد :D :D :D

  ۰ ۰
  1. آفرین به این همه هوش و ذکاوت شما شعرت هم خوب بود
   و تشکر می کنم از مطلب عالی تون …

   ۰ ۰
 11. itachi گفت:

  ای بابا کی وقت داره این همه بازی تموم کنه ولی امیدوارم هیچکدوم تاخیر نخورن

  ۰ ۰
  1. تاخیراشون رو خوردن تا رسدن به اینجا.. دیگه نم نم دارن لیک میشن جای تاخیر خوردن..!

   ۰ ۰
 12. saeed mirabi گفت:

  DISHONORED
  میشه گفت Dues Ex است !!! :X شباهتشون تقریبا
  Hitman
  شدیدا منتظرش هستم !!! :X
  این پاییز یکی از رویایی ترین پاییزهای گیمری من است دوتا عنوان فوق محبوبم در این پاییز
  حضور دارند ( Resident Evil , Hitman )
  Far Cry
  اینم بازی برای من خاص است !!! چون همیشه با این بازی باید جیب را بتکانم
  کارت گرافیک ارتقا دهم !!! :/
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
 13. AWESOME گفت:

  بعد من(س.د)نامه میدم دی بازی داداشمون میگه بازی خفن پارسال اومده…….امسال خبری نیست ! :(( :((

  ۰ ۰
 14. King of Kings گفت:

  به شدت منتظر تجربه کردن همشون هستم به جز بازی ۰۰۷Legends
  _____________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 15. Rommel گفت:

  اوف عجب چیزی نوشتی ممنون. یاد چند تا بازی نبودم خداییش

  ۰ ۰
 16. این پاییز میتونست برا من یه ضیافت :mrgreen: از عشق و هیجان بوجود بیاره و به فصلی داغ تر از فصلی که شما ازش حرف میزنین تبدیل شه…
  به هر حال منکه یه پاییز سرد پیش رو دارم

  ۰ ۰
  1. در عوض زمستون جهنمیه برای خودش..!!!!!!!!!

   ۰ ۰
 17. Vahid گفت:

  امروز Dishonored رو می گیرم ببینیم چه طوریه. همون طور که توی مقاله هم نوشته شده یکی از نکات برجسته ی این بازی طراحی هنری زیبا و معماری جالب مکان های بازی هستش البته کم تر از این هم انتظار نمی ره چون طراح ارشد این مکان ها Viktor Antonov هستش که قبلاً شاهکار شهر ۱۷ (هاف لایف) رو خلق کرده بود (البته Sebastien Mitton هم هست و طراجی هنری کار ایشون بوده).
  ——————–
  امسال اصلاً نمی رسم خیلی از بازی ها رو انجام بدم ولی Diablo 3، Risen 2، Resident Evil 6 و Dishonored جزء باید ها هستن و حتماً تا آخر سال بازیشون می کنم. تازه Deus Ex هم از سال پیش باقی مونده. ۸-O
  ——————-
  مرسی به خاطر مقاله شاهین.

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   وحید جان
   Deus Ex بازی نکردی :/ شوخی میکنی دیگه
   الان وقتی کامنتت خواندم برای چند دقیقه قلبم ایستاد و شوکه شدم
   بازی نکردی !!! اول اینو بازی کن بعد برو سراغ Dishonored

   ۰ ۰
  2. اهم..! “دس‌هانرد” از “دئوس‌ایکس” بهتر بود داداشی..! حالا کتت رو دربیار ببینم..! دی:

   ۰ ۰
  3. Vahid گفت:

   شاهین جان نمی دونم منظورت از Deus Ex کدوم نسخه هست؟
   Dishonored رو هنوز بازی نکردم ولی احتمال این که این بازی از Deus Ex (شماره ی اول) بهتر باشه کمتر از ۱% هستش! :wink:
   Deus Ex: Human Revolution رو هم فقط در حد ۱ ساعت بازی کردم. هر چند زیاد حس و حال شماره ی اول رو نداشت و به نظر می رسید Simplify شده ولی با این حال هنوز هم به نظر می رسید می تونه در حد یه شاهکار درجه ۱ باشه.
   ——————————-
   الان رفتم بازار و گفتم Dishonored رو می خوام گفتن ممنوع شده! ۸-O باورم نمی شه بعد از Risen 2 و Diablo 3 و The Witcher و … حالا نوبت Dishonored رسیده و این بازی رو هم ممنوع کردن ظاهراً باید بشینم همه رو خودم دانلود کنم! :O

   ۰ ۰
  4. خبر داری کلا بازیا فقط توی بازار شما ممنوع میشن..؟؟؟ والله..! منظورمم از دیوس ایکس نسخه‌ی “هیومن رولیشن” هست که شاهکارم نیست.. فضاسازیشم بده.. گیم‌پلیش خیلی خوبه که باز هم بده..!!! بخشه ارتقا و سلاح و اینا خوبه و روند بازی و جلو بردن خوب نیست.. در مقایسه با دس هانرد باید بگم بازیه دست‌پخته آرکین خیلی بهتره..

   ۰ ۰
  5. Vahid گفت:

   به خدا اینجا دیگه اصلاً بازی های جدید رو نمیارن! نمی دونم از این به بعد باید چی کار کنم؟ باید فکری بیندیشم. :-? فایده نداره… توی ویترین نگاه می کنی فقط زباله و بازی های کودکانه می بینی…
   در ضمن این قدر بازی مورد علاقه ی من رو Bash نکن. سری Deus Ex جزء بازی های محبوب منه پس مراقب باش چون این آخرین اخطار بود. x-( ( :lol: )

   ۰ ۰
  6. Vahid گفت:

   قربونت برم باور کن اصلاً فرصت نشد بازی کنم امسال هم کنکور دارم و باید خیلی دقیق برنامه ریزی کنم که بتونم هم بازی کنم هم درس بخونم. همون طور که گفتی خودم هم بعید می دونم Dishonored با تمام خوبی هاش در حد Deus Ex: Human Revolution باشه ولی Dishonored جدید تره و توی بورسه پس «احتمالاً» Dishonored رو اول بازی می کنم. :wink:

   ۰ ۰
 18. victor hogo گفت:

  از بالا شروع میکنم:
  رزیدنت ایول ۶
  خب این اومد واز لحاظ نمره دهی در حقش بسی ناجوانمردی شد. بازی موفقی بود هر چند که از ایراداتی در عذاب بود. به هیچ وجه متای ۶۹ لایق این بازی نبود واین عنوان نمی بایستی نمره ای کمتر از ۸ داشته باشه!! ۴ بخش کمپین متفاوت با مرسناریس جذابش من رو از روزی که این بازی رو خریدم مشغول ساخته واز کپکام بابت این بازی زیبا ممنونم.البته این بازی میتونست خیلی بهتر از این باشه ولی چیزی که هست عالیه.
  ———————————————————–
  dishonored
  اولین آشنایی من با این بازی باعث شد به سرعت به بالای جدول بازی های مورد انتظارم در سال ۲۰۱۲ بره و در رتبه یدوم جابگیره . همه چیز این بازی رو دوست دارم.البته بازی رو امروز میگیرم ولی فضاسازی گیم پلی وحتی گرافیک خاص این بازی باب میل من هستش ونمرات عالی هم گرفته تضمین کننده یاین هست که این بازی رو خیلی دوست خواهم داشت.
  ———————————————————————-
  xcom :enemy nnknown
  هیچ وقت با بازی هایی در این سبک نتونستم ارتباط برقرار کنم ولی نمیدونم چرا دلم میخواد این بازی رو برم. نمراتی هم که گرفته نشان از خوب بودنش داره در فرصتی مناسب مزمزش میکنم باشد که جذبم بکنه.
  —————————————–
  ۰۰۷legends
  من هر چی از بازی های جیمز باز بازی کردم خوشم اومده ولی هیچ گاه بازیشون عالی نبوده. یک بازی ساده بدون ایده های خاص ولی به هر حال مشکل خاصی نداشتن همه چیز در حالت متوسط رو به خوب بوده این بازی هم احتمالا اینطور باشه.یک بازی معمولی ولی خوب.
  ——————————————
  foraz:horizon
  عناوین اصلی این بازی شاهکارهایی بی نظیر بودن مخصوصا دو شماره آخر که در سبک شبیه سازی به اوج کمال رسیدند و با گرافیک خیره کننده وگیم پلی کاملا استاندارد و حرفه ای ماشین باز ها رو شیفته ی خودش کرده. این بازی هم که یک اسپین آف محسوب میشه با قدرت اومده ونمرات عالی که گرفته مهر تاییدست بر شاهکار بودنش. بی صبرانه برا بازیش بی قراری میکنم واگر منتقد polygon رو دیدید از طرف من بفحشیدش.
  ———————————————–
  medal of honor:warfighter
  شک ندارم بهتر از بازی قبلیشون هست. گرافیک که محشره واون چیزی که از گیم پلی دیدم منو امیدوار کرده. بازی خاطره سازی هست این مدال و امیدوارم کامروا بشه.
  ——————————————-
  Assassins creed 3
  یکی از محبوبترین بازی های نسل هفتمی من وخیلی از شما ها حتما همین بازیه .البته بیشتر بخاطر شماره ۲ که واقعا فوق العاده بود. شماره ۳ هم پیشرفتهای زیادی داشته از تغییر لوکیشن وشخصیت گرفته تا نبردهای دریایی وکلی امکانات و جدید وقدم های روبه جلو. موفقیت این بازی خیلی زیاده ولی نباید انتظار داشت بهترین بازی سال بشه.
  —————————
  need for speed:mw
  همه چیز بازی خوب به نظر میرسه و زیبا از گرافیک بگیر تا گیم پلی ولی به همون اندازه هم تکراری به نظر میرسه. هه چیز این بازی رو قبلا هم تجربه کردیم!! با این وجود بازی لذت بخش میشه.
  —————————-
  halo4
  :X :X :X
  در حدی نیستم که ازش تمجید کنم.
  —————————————
  Cod:bo2
  خیلی ها از این بازی همیشه ایراد میگیرند و بهش انگ تکراری بودن و خسته کننده بودن و پیشرفت نداشتن می زنند ولی خودشون اولین کسی هستند که بازی رو می خرند .بازی بزرگیه هر سال میاد هرسال بازیش میکنیم وهر سال ازش لذت میبریم.
  ———————————————-
  hitman:a
  به موفقیت این بازی خیلی امیدوارم. واقعا جذب این بازی شدم و نمایشهاش تا حالا خیره کننده بوده. مامور ۴۷ سربلندمون خواهد کرد.
  —————————-
  far cry 3
  محیط جنگلی بکر با کلی آدمهای رنگارنگ و دیوانه و گرافیک عالی وگیم پلی مجذوب کننده همه ی اینها در راستای یک هدف هستن: معنا کردن دیوانگی. خیلی ها تا حالا دیوانگی رو برای من معنا کردن اما اینها فک کنم بهتر بتونند این کار رو بکنند.
  —————————————————
  متشون. خسته نباشید.

  ۰ ۰
  1. جواب:
   رزیدنت ایول ۶:
   موافقم
   —————————————–
   دس‌هانرد:
   فراتر شد از انتظاراتم این دس‌هانرد عزیز..! فکر می‌کردم بازیه خوبیه اما خیلی خوب شد..!‌ همونطوری هم که میدونستیم گیم‌پلی نقطه قوته.. و به ترتیب میشه به صداگذاریه عالی و گرافیک صاحب سبک و قصه (نمیدونم باید تا آخرش برم) اشاره کرد.
   ——————————————-
   ایکس‌کام:
   نه حوصلش رو دارم نه وقتش رو..!!!
   —————————————–
   ۰۰۷:
   نه این بازی بازیه بدی میشه..!
   ——————————————
   فورزا هاریزون:
   اون منتقد حرفه مفت زده..! بازی ترکیبه یه شبیه ساز با یک آرکیده..! اونم چه شبیه‌سازی..؟ و دیگر هیچ..!
   ——————————————
   مدال:
   خیلی دوس دارم بتونه عالی بشه ولی فکر کنم نتونه..!
   ——————————————–
   اساسینزکرید ۳:
   نمیفهمم چرا بازیای محبوب هیچوقت بهترین‌ها نیستن..!!! اهم اهم
   ——————————————-
   موست وانتد:
   امیدوارم کاریکاتوره نوستالژی نباشه..!!!!!!!!
   ——————————————
   هیلو ۴:
   امیدوارم بهتر شده باشه تا راجع بهش بشه بحث کرد..!!!!!
   ——————————————
   بلک اپس ۲:
   اگه مثل شماره ۱ متنوع باشه خیلی عالی میشه
   ———————————————
   هیتمن:
   خیلی لبه‌ی تیغه این بازی.. یا خوبه خوب یا بده بد.. امیدوارم اولی بشه..
   ————————————————
   فارکرای ۳ عزیز..!:
   ?..DID I EVER TELL YOU THE FINITION OF INSANITY

   ۰ ۰
  2. David Beckham گفت:

   هیلو رو امیداوری بهتر شده باشه :| :| این بازی شاهکار شده :X :X تا الان بهترین انحصاری ۳۶۰ رو گرز۳ میدونستم ولی هیلو۴ اونو میزاره تو جیب پشتیش :D نمیدونم چرا با هیلوهای قبلی حال نکر دم و خوشم نیومد ازشون ولی این بازی باعث شده تا هوس کنم برم سری های قبلی رو هم بازی کنم B-) B-)
   هیلو۴ معرکس
   ۱۰۰درصد کاندید برترین بازیه سال میشه
   ۳۵درصد برترین بازیه سال میشه
   __________________________________
   خداییش ۱درصدم فک نمیکردم از این سری خوشم بیاد :| ولی عجیب شیفتش شدم
   شخصیت پردازی در حد جنون ;)

   ۰ ۰
  3. GAME STAR گفت:

   اشکان خودتی ؟ یادم است قبلا چیزه دیگه می گفتی ؟
   /:) =D

   ۰ ۰
  4. War گفت:

   چی شد به این یک ماه :-? یادت هست می گفتی من کیلزون رو ترجیح می دم B-) B-)
   ولی اشکال نداره انسان جایز الخطاست پیش میاد دیگه ولی دیگه لطف در مورد عناوین ۳۶۰ درست صحبت کنی :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

   ۰ ۰
 19. MEHDI ETZIO گفت:

  شاهین جان اول زا شما متشرک بخاطر نوشتن این مقاله زیبا وبینقصتون عالی بود :X
  وبازی های مورد انتظرا من همشون هستند بله همشون مدال اقتخار واساسین کرید ۳ تا فار کرای ۳ همشون میخوام بازی کنم ولی اول باید PC رو ارتقا بدم به از شما کسی میتونه یه سیستم فوق قوی پیشنهاد بده با بودجه۱۵۰۰۰۰۰تومان که تمام بازی های جدید رو با گرافیک آخر بتونم بازی کنم :?: :?: :?: :?: :?: :?: :X :X :X :X :X :X :X :X

  ۰ ۰
  1. با این آب و تابی که تو تعریف می‌کنی باید ابرکامپیوتر بگیری..!!!

   ۰ ۰
 20. victor hogo گفت:

  کلی در مورد بازی های بالا نوشتم ولی فرستادن دیدگاه همانا وغیب شدنش همانا.
  از این به بعد نباید در مورد هیچ مقاله ای توضیح بدم وتمجید یا اتقادی داشته باشم. فقط به تشکر کردن بسنده میکنم. پس میگم:
  مرسی ودیگر هیچ.

  ۰ ۰
  1. چرا میزنی حالا..؟ آوردم کامنتتو خب..! دیدگاه‌ها برای بحث کردنه وگرنه تشکره خشک و خالی که موجب پیشرفت نمیشه..!

   ۰ ۰
 21. MEHDI ETZIO گفت:

  شاهین جان اول از شما متشکرم بخاطر نوشتن این مقاله زیبا وبینقصتون عالی بود :X
  وبازی های مورد انتظرا من همشون هستند بله همشون مدال اقتخار واساسین کرید ۳ تا فار کرای ۳ همشون میخوام بازی کنم ولی اول باید PC رو ارتقا بدم به از شما کسی میتونه یه سیستم فوق قوی پیشنهاد بده با بودجه۱۵۰۰۰۰۰تومان که تمام بازی های جدید رو با گرافیک آخر بتونم بازی کنم :?: :?: :?: :?: :?: :?: :X :X :X :X :X :X :X :X

  ۰ ۰
 22. WARFIGHTER گفت:

  با ای وضعدلار فک نم ب ۱.۵ بتونی یه مگادرایو ۲ بگیری :)) :mrgreen:

  ۰ ۰
 23. kritoos گفت:

  شاهین جان ممنون !
  بی صبرانه منتظرم ببینم واس چی کار میکنه!

  ۰ ۰
 24. EPIC SINA گفت:

  چه بازیایی داره میاد . فعلا که dishonored شاهکار کرده

  ۰ ۰
 25. David Beckham گفت:

  مقاله بسیار خوبی بود!
  ___________________________
  رزیدنت اویل۶:منتظر عظیم ترین نقد از این بازی باشید که به صورت مجله هم منتشر خواهد شد
  _________________________
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 26. kherad گفت:

  مهم این است که کدوم بیشتر فروش میکنه

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   مگه در زمینه فروش بازی‌ای وجود داره که رقیب COD بشه ;)
   ———————–
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 27. connor گفت:

  mostwanted براش روز شماری می کنم :(

  ۰ ۰
 28. hesam گفت:

  اجب پاییز توپی بشه با این بازی ها :))

  ۰ ۰
 29. silver گفت:

  نه به تابستون که هی باید بازیهارواز اول بری حوصلت سرنره نه الان که…
  به هر حال به غیر از انحصاری ها بقیه را باید خورد!
  ————————
  $PC
  COD Team

  ۰ ۰
 30. Meraj گفت:

  هر چی درسامون بیشتر میشه بازی ها هم بیشتر میشن.

  ۰ ۰
 31. mahdi k.h گفت:

  خدا کنه وقت بازی کردن نشونو پیدا کنم . :(

  ۰ ۰
 32. MEHDI ETZIO گفت:

  شاهین جان پس یه سیستم خوب معرفی کنید در همون قیمت ممنونتون میشم :X

  ۰ ۰
 33. محسن گفت:

  شاهین جان باتشکر از مقالت اما یه پیشنهاد دارم بهت اتش که دنبالت نذاشته اینقدر تند مینویسی که اینقدر غلط املایی داری :lol: :)) :)) :)) خواهشا باصعه صدر کارتو انجام بده ;)

  ۰ ۰
 34. MEHDI ETZIO گفت:

  شاهین جان پس چی شد سیستم

  ۰ ۰
 35. conner گفت:

  اساسین و DISHONORED وhalo از کاندیدای بهترین بازی سال هستند همشون هم عالین

  ۰ ۰
  1. ronaldo7 گفت:

   اویلم که هیچی

   ۰ ۰
 36. ronaldo7 گفت:

  دلمو اب انداختی شاهین

  ۰ ۰
 37. MEHDI ETZIO گفت:

  دیگه دل تو دلم نیست دیگه دست خودم نیست ای بازی ها زودتر بیاین که دیگه تحمل ندارم :D :D :D حالا دست ها دست دست شاهین جان خوبی دیگه :D :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :arrow: :X

  ۰ ۰
 38. Sari gamer گفت:

  خیلی خوب بود ولی این اکتی خجالت نمی کشه این جیمز جدید رو داره می ده بیرون؟
  چرا دست مامور از اون اسلحه ها دادین :D

  ۰ ۰
 39. farzad گفت:

  رزیدنت که منو نابود کرد این قدرمعمولی بیخاصیت بود من به بخش لیون شخیلی حصاب باز کرده بودم

  ۰ ۰
 40. بسیار ممنون از شاهین رستم خانی عزیز…………. منتظر اکثر بازی هایی که نام بردی هستم…….pc$

  ۰ ۰
 41. Vito گفت:

  مطلب که خوب بود.
  اما همین که دیدم کلمه ضیافت توی تیتر مقاله اومده فهمیدم کی نوشته :D

  ۰ ۰
 42. mohsen گفت:

  بازیهای باحال پاییز فقط Assassin’s Creed 3,Hitman,Call of duty,Medal of Honor,NFS: Most Wanted هست که یعنی تقریبا همش. :wink: :wink:

  ۰ ۰
 43. Marlon Brando گفت:

  شدید منتظر هیتمن هستم
  عشق است هیتمن :X
  ———————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 44. alireza fa گفت:

  چقدر بازی…حالم بد شد…
  ممنون

  ۰ ۰
 45. conner گفت:

  همشون عالی هستن به جزء ۰۰۷ و xcom

  ۰ ۰
 46. ashi-k70 گفت:

  خدایگان بازی ها دارن میان :twisted:

  ۰ ۰
 47. mostafa گفت:

  فکر کنم با اومدن این همه بازی ترم اول هممون ۳..۴ تا مشروطی بیاریم :P

  ۰ ۰