باز آمد بوی ماه مدرسه

توسط سعید زعفرانی در ۲۹ شهریور ۱۳۹۱ , ۱۷:۳۳

بعد از سه ماه و اندکی تعطیلات تابستانی و گذراندن اوقات فراغت همراه با دوستان و بازی‌های کامپیوتری، بسیاری از شما از شنبه به کلاس درس می‌روید و سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنید. برای این‌که کمی با شما هم‌دردی کنیم، این مطلب را آماده کردیم و پیشنهاد اولمان این است که حتما مطالعه بفرمایید.

پیشنهاد دوم این‌جانب این است که پیشنهاد اول را حتما جدی بگیرید، در این مطلب نکات قابل توجهی گنجانده‌ایم که اگر از دستشان بدهید، سال تحصیلی به یک کابوس برایتان، البته به عنوان یک گیمر تبدیل می‌شود.

سومین پیشنهاد که از کمبود بازی در تابستان نشأت می‌گیرد، این است که با توجه به تاریخ انتشار بازی‌ها برای خود برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید و به آن عمل کنید. در جریان سال تحصیلی، مسلما وقت آزاد کمتری دارید و متاسفانه بازی‌های بیشتری. حتی اگر نخواهید در خانه درس بخوانید هم زمانی که در مدرسه به سر می‌برید،‌ وقت کمتری برای شما می‌گذارد. حال این‌که توصیه‌ی اکید ما این است که حتما درس بخوانید. بدون برنامه،‌ بعد از گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی، با مواجهه با این سیل عظیم بازی‌های خوب، از خیلی از کارهای خود عقب می‌مانید. اما شیوه‌ی برنامه‌ریزی به خودتان بستگی دارد. سعی کنید از مشاور هم در این بازه‌ی زمانی کمک نگیرید، مخصوصا کنکوری ها … چون بهترین برنامه‌ریز برای انسان خود اوست. توصیه‌ی من این است که به فکر تمام کردن همه‌ی بازی‌ها نباشید. این کار اصلا به صلاح نیست. مخصوصا برای دبیرستانی‌ها و دانشگاهی ها.

پیشنهاد چهارم این است که در یکی دو هفته‌ی اول مهر، که هنوز وارد فاز خیلی جدی درس خواندن نشده‌اید، هر کاری که می‌خواستید در تابستان انجام دهید و فرصت نشد به صورت فشرده انجام دهید. این کار در وهله‌ی اول به شما آرامش خاطر می‌دهد. اگر با خاطره‌ی یک تابستان نیمه کاره و نا تمام وارد فاز درس خواندن شوید،‌ هرگز موفق به ادامه نخواهید بود. همچنین در این زمان، سعی کنید که عادت‌هایی که در تابستان داشتید را ترک کنید. (مثل تا دیر وقت بیدار ماندن، شبکه‌های اجتماعی، بازی‌کردن چند بازی به طور همزمان و …) این کار به شما کمک می‌کند تا کم کم درس خواندن را به اولویت‌های خود بیفزایید. اگر امسال کنکور دارید و در تابستان هم توانستید درس‌های پایه‌ را بخوانید، می‌توانید مهر ماه را به خود استراحت دهید. فراموش نکنید که برنامه‌ریزی داشتن و عمل کردن به زمان‌بندی درست، خیلی خیلی بهتر از بازی‌ نکردن در فصل کنکور است. برای این‌که در این امتحان موفق شوید، بیش از هر چیز به یک ذهن باز نیاز دارید که با بازی‌کردن مهیا می‌شود. البته، اگر زیاده روی کنید، کار دست خودتان خواهید داد.

پیشنهاد پنجم، یک پیشنهاد خیلی اصولی و دلچسب است. همان طور که این سرود غرور آفرین می‌گوید:‌ «باز آمد، بوی ماه مدرسه … بوی بازی‌های راه مدرسه» شما هم در راه مدرسه بازی کنید. بازی‌های اندروید و iOS برای گذراندن مدت زمانی که در مسیر رسیدن به مدرسه هستید بسیار مناسب هستند. این‌طوری با یک تیر دو نشان زده‌اید. نشستن در اتوبوس، مترو، تاکسی و … و نگاه کردن به ساعت دردی از شما دوا نمی‌کند. حداقل از این مدت زمان هرچند کوتاهی که در مسیر هستید استفاده‌ی بهینه ببرید. استفاده از کنسول‌های دستی اعم از PSP, DSi و ۳DS و حتی ویتا هم جواب‌گو هستند. البته اگر PS Vita یا ۳DS دارید، سعی کنید در مسیر خلوتی بروید که هم‌کلاسی ها سرتان خراب نشوند. این‌که در مسیر رفت و برگشت بازی کنید، خیلی خوب است. در نهایت برای همه‌ی کارهای دیگر خود بیشتر وقت دارید. روزی ۳۰ دقیقه بازی کردن در مسیر، روزی ۳۰ دقیقه به شما روحیه می‌دهد.

پیشنهاد آخر مربوط به زمان امتحانات است. سعی کنید این‌قدر با برنامه جلو رفته باشید که در دی و خرداد مجبور نشوید خیلی از کارهای خود را به آینده موکول کنید. بدترین شرایط این است که به خاطر حجم زیاد مطالب برای امتحان مجبور شوید بازی کردن را به کل تعطیل کنید. چه کسی می‌گوید که شب امتحان نباید بازی کرد؟ اگر شما از همین ابتدا به آینده بنگرید و بازی‌ها و درس‌های مهم را برای خود انتخاب و برنامه‌ریزی کنید، شب امتحان هم می‌توانید بازی کنید. اما یادتان باشد که در این مواقع حساس، بیشتر به فکر درس باشید تا بازی. همچنین، با این‌که به ضرر ما است، اما توصیه می‌کنیم که مدت زمانی که در سایت‌ها سپری می‌کنید را کاهش دهید. در زمان امتحانات می‌توانید ارتباطتان را با سایت قطع کنید و بعد از آن دوباره از سر بگیرید. به این ترتیب، برای بازی کردن وقت بیشتری دارید.

این مقاله را یک کارشناس برنامه‌ریز ننوشته اما به شما اطمینان می‌دهم که این اصلا مهم نیست. این حرف‌ها را یک گیمر می‌زند که خودش تجربه‌ها دارد! به علاوه این مقاله اصلا طنز نیست. اگر به این پیشنهادها توجه کنید، موفقیتتان را تضمین می‌کنیم. همچنین ممکن است برخی از والدین با این اصول مخالف باشند که می‌توانید ماه اول را با برنامه‌ریزی سپری کنید و به آن‌ها نشان دهید که رمز موفقیت در دروس متوسطه و دانشگاهی، فقط درس خواندن و محدود شدن به کتاب و جزوه نیست. مطمئن باشید در ۹۰ درصد مواقع، وقتی خانواده‌ها ببینند که شما خیلی منظم به همه‌ی کارهای خود می‌پردازید، اصلا مخالفتی نخواهند داشت. اما باید قول دهید که نا امیدشان نکنید.

منتظر ماه‌های پر بازی باشید …

با تشکر؛ سعید زعفرانی

دیدگاه
۱۷۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

170 Replies to “باز آمد بوی ماه مدرسه”

 1. mvg گفت:

  وای بدبخت شدیم :( ( :( (

  سعید جان مجبور بودی با ما هم دردی کنی x-( x-(

  ۰ ۰
  1. Sam_Fisher گفت:

   اقا سعید من که خیلی از این نکات لذت بردم ممنون…
   من از همین جا برای تک تک کاربران و نویسندگان و مدیران سایت دی بازی دعا می کنم که در این فصل سخت درس و امتحانات بتوانند موفقیت های لازم خودشان را بدست اورند به خصوص کسانی که امسال وارد دانشگاه و کسانی که امسال با سده محکمی با نام کنکور مواجه هستند ولی امیدوارم این موفقیت ها بدون تجربه ی گیم های مختلف همراه نشود.

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   “شما هم در راه مدرسه بازی کنید. بازی‌های اندروید و iOS برای گذراندن مدت زمانی که در مسیر رسیدن به مدرسه هستید بسیار مناسب هستند”
   البته کسایی که مثل من مدرسه دولتی میرفتند یا میخوان برن این جمله شامل حالشون نمیشه.
   وسایل غیر آموزشی در مدرسه ممممنوع!!!!!!!!!!!!!!!!

   ۰ ۰
  3. Albert Wesker گفت:

   ما که دولتی می‌رفتیم و psp هم می‌بردیم … بچه ها تبلت هم می‌آوردن … تازه وسطای سال یکی دو تا از بچه ها psp خریدن با هم سر کلاس co-op می‌زدیم!

   ۰ ۰
  4. alireza fa گفت:

   چه حالی میکردینا…

   ۰ ۰
  5. alireza fa گفت:

   ما فلش میبردیم مدرسه میگرفتنمون…

   ۰ ۰
  6. Mr.Scratch گفت:

   برو درس میخوان مگو چیست درس
   که مایه ی بد بختی گیمران هست این درس
   نگه کن که وسکر دانا چه گفت
   به برو بچ دی بازی همین که خواست خفت
   که کنسول خود را بدارید دوست
   که بلایی ز پیشینیان در پی اوست
   نام این بلا مدرسه است و درس
   و راه پیشگیری از آن برنامه ریزیست

   ۰ ۰
  7. conner گفت:

   ما که حرف بازی هم میزدیم معاون بهمون گیر میداد میگفت زنگ تفریح برا درس خوندنه!!!! :-?

   ۰ ۰
  8. Reza.Dante گفت:

   تازه من شاهد میرم ( دولتی در دولتی )

   زنگ آخر با بچه ها ( Tap Tap Metallica ) .

   اصلا تمام خستگی چهار پنج ساعت درس کلا از بدنمون می پرید . :-D

   سعید عزیز من با مطلبت بیشتر از چر.پ و پ.رت های مشاور هایی که نمی تونن شخص رو درک کنن حال کردم ( واقعا دمت گرم )

   ۰ ۰
  9. STALKER گفت:

   مدرسه کجا بود ما دانشگاهیم تازه کارمون شروع شد(منظورم درس نیست :D از اون کارا :D )

   ۰ ۰
  10. Mr.Scratch گفت:

   چه کاری بچه جون؟

   ۰ ۰
  11. ایول
   پس با هم همکاریم :mrgreen:

   ۰ ۰
  12. overlord گفت:

   ایول به این میگن بچه ی خوب :D

   ۰ ۰
  13. Vito گفت:

   البته کاری که میفرمایید از دبستان توی ایران شروع میشه نه دانشگاه :D

   ۰ ۰
  14. شما ها لوازمو تحریر خریدین؟؟
   کیف خریدین یا مال پارسال و اصتفاده میکنید؟؟ :mrgreen: :lol: :))

   ۰ ۰
  15. چی شده
   :)) >:) >:) >:) >:) >:) >:)

   ۰ ۰
  16. pourya گفت:

   باز آمد بوی گند مدرسه
   بوی گند جورابای مدرسه !!!!!!!!! وای دخلمون اومده :( ( :( (
   همه بازی های خفن هم این ماه میان!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   God Damn it

   ۰ ۰
  17. Max Payne گفت:

   :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( (
   شروع شدش رفت!!!!!
   تسلیت میگم

   ۰ ۰
  18. game59 گفت:

   ما که دیگه از دست راهنمایی و دبیرستان خلاص هستیم اما برای همه ی محصلین دعا میکنم که به خوبی درسشون رو تموم کنن و بتونن به شعیان امیرالمومنین ع خدمت کنن

   ۰ ۰
  19. ice boy2 گفت:

   ای وای اره به خدا بیچاره شدیم من قبل تابستون خودمو اماده کرده بودم یه عالمه بازی کنم ولی لعنت به این تابستون بی بازی از فردا هم که مدارس لعنتی باز میشن یه غالمه در خروار میشه رو سرمون از ائن طرف اون همه بازی میاد شیطونه میگه امسای بشین فقط بازی کنا اخه چیکار کنممممممممممممممممممممممممممم :( ( :( ( :( ( :( ( :( (

   ۰ ۰
  20. F.C.B گفت:

   =;خدا حافظ زندگی ۹ ماه بعد میبینمت :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; =; :O :O :O :O :-o :-o :-o :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-| :-| :-| :-| :-x :-o :( :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :-/ :-/ :-/ :-/ :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|

   ۰ ۰
 2. mvg گفت:

  ولی عکسه خیلی باحاله.
  به جای اون باید عکس منو می گذاشتن :lol:

  ۰ ۰
 3. alireza fa گفت:

  خیلی پیشنهادات خوبی بود…دستتون درد نکنه

  ۰ ۰
 4. Marlon Brando گفت:

  اول گیم مهمه بعد درس و مشخ!!!!!!!!! :D

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   ولی خیلی از مواقع این قضیه برعکس میشه!
   اول درس و مشخ اگه وقت بود و حوصله داشتی و تونستی گیم!

   ۰ ۰
 5. komeil گفت:

  :( ( :( ( :( ( :( (
  ده تا پیشنهاد دیگه هم بدی کارساز نیست(مخصوصا اگر استادت حسابی گیر باشه)

  ۰ ۰
  1. komeil گفت:

   اگه استادات حسابی گیر باشن که دیگه…………………..

   ۰ ۰
 6. dmc-X360 گفت:

  بله . این مقاله بسیار کمک خواهد کرد.
  ” بوی بازی‌های راه مدرسه ”
  مطمئنی منظور شاعر اون بازیها بوده ؟ :-? :D
  اینجور که من یادم میاد صبح نمیدونستم دارم به چه سمتی حرکت میکنم !حالا بیام بازی هم انجام بدم امکان داره مدرسه رو رد بدم ! :D :D

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   ای بابا چه بازی‌هایی که من تو راه مدرسه تموم نکردم!

   ۰ ۰
  2. komeil گفت:

   چه بازییای؟؟؟؟؟

   ۰ ۰
  3. Albert Wesker گفت:

   خیلی از بازی‌های psp :D

   ۰ ۰
 7. mvg گفت:

  اقا ی زعفرانی شما بیا با تک تک بچه هایه مشاوره راه بنداز.
  و ما را در راه درس خواندن هدایت کن .

  ۰ ۰
 8. بد بخت شدیم رفت . ولی سر چند تا بازی نمیشه باید وقتی دیسک میره تو دستگاه تموم بشن :
  Resident Evil 6 – October 2

  Dishonored – October 9

  Medal of Honor: Warfighter – October 23

  Assassin’s Creed III – October 30

  Need for Speed: Most Wanted 2012 octobr 30

  Call of Duty: Black Ops 2 – November 13

  hitman absoulution novamber 20

  far cry
  . :D :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. لامصبا همگی ۳۰ اکتبر و اکتبر x-( x-( x-( x-( x-(

   ۰ ۰
  2. Sam_Fisher گفت:

   محمدحسین جان اشکال نداره فوقه فوقش از درس زده میشیم!!! :mrgreen: :lol: :D
   ولی امیدوارم ما از همین الان برای امتحانات نوبت اول برنامه ریزی بکنیم تا بتونیم به همه ی کارهای زوزمره ی خود برسیم مخصوصا تجربه ی گیم های مختلف.

   ۰ ۰
  3. همین رزیدنت ۳۰ ساعت و خوردی گیم پلی داره لامصب :( ( :( ( :( (

   ۰ ۰
  4. mvg گفت:

   خوب شما دوست داری کمتر گیم پلی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   ۰ ۰
  5. Nil Dόvses گفت:

   بابا اینا که یه مشت بازیه… تیلور رو بگو آلبومش تو اکتبر میاد!! :D :D

   ۰ ۰
  6. alireza fa گفت:

   من هی لیست بازی هارو دیدم…۲۰ اکتبر بازی نبود.پس آهنگ میاد..نه؟

   ۰ ۰
  7. Nil Dόvses گفت:

   بله، البته ۲۲ اکتبر :X :X :X

   ۰ ۰
 9. Nightmare گفت:

  مقاله و پیشنهاد های خیلی خوبی بود ..
  البته برای من یکی فعلا کارساز نیست (البته فقط از سمت مدرسه و … اما از سمت های دیگه چرا !!)
  خوبه آقا درس خوبه ..
  برید درس بخونید .. مخصوصا اگه خیلی مشتاق هستید با اساتید (گاها احمق !!) سرو کله بزنید .. !!
  سعید جان همین الان همدردی میکنم باهات ..!!
  فعلا ما که راحت شدیم (البته فعلا و قصد دارم باز مادامش بدم .. نه اینجا ..!!)
  —————————
  مرسی دوست عزیز .. خوندنی و جالب بود و صد البته اموزنده
  این روزها نوع دیگری مینویسی دوست عزیز .. ;)

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   ممنون، ولی من همدردی نمیخوام دیگه! :D
   چون برنامه ریزی دارم، تو دوران مدرسه بیشتر بهم خوش میگذره تا تابستون! مخصوصا به خاطر بازی‌ها
   امسال هم که برای دومین سال میخوام واسه کنکور بخونم … به دلایل زیادی
   (فکر نکنید رتبه‌ام خوب نشده‌ها، نمی‌خواستم برم شهر دیگه)

   ۰ ۰
  2. Nightmare گفت:

   خوبه …
   میدونم دوست عزیز .. برنامه ریزی مهمترین چیزه و
   خاصیت خوبی که داره برای آینده ادمم خیلی خوبه و اون رو در کارهاش منظم میکنه و از اشفتگی دوران نوجوانی و .. خلاص میکنه !!
   ——
   اون خوش گذشتنو هم موافقم … البته گاهی اوقات ضد حالم داره (مخصوصا با اون اساتیدی که گفتم !!) اما در کنار هم ردیفات و یکی شدن ها لذت زیادی داره .. من بیشتر دوستهای الانم (ایرانی) و مخصوصا اونهایی که یکسره باهاشونم (دیوانه های باور نکردنی !!) همین دوستان دوران راهنمایی ، دبیرستان ، دانشگاهم هستند ..
   ——————–
   اوه اون چیزی که گفته بودی و نمیخواستی برات پیش بیاد اومد .!!
   خ.د.ا بکشه این سنجشی ها رو ..
   آره شهر دیگه کمی ضد حالم داره … البته کمی هم نکات جالب توجه داره .. اما بازم ضد حاله (که من تجربش کردم !!)
   ————————————–
   امیدوارم موفق بشی دوست عزیز ..
   هم درس خوندن هات و هم تمام مراحل زندگیت
   ***********
   همینجا آرزو میکنم تمام دوستان دیبازی به تمام خواسته هایشان (البته اونهایی که به صلاحشونه ها !! :) ) برسند ..

   ۰ ۰
  3. خدا خودش به دادمون برسه
   حتی اگه داد نزنیم :X

   ۰ ۰
  4. bomberman گفت:

   باز خوش بحال تو!
   من بدبخت که نیمه دومیم!اگه نشه باید برم سر بازی :cry: :evil: :cry: :evil:

   ۰ ۰
  5. Meraj گفت:

   دوباره برای کنکور نخون ها تمام دوستای من که دوباره کنکور دادن همون جایی قبول شدن که سال اول قبول شدن.
   دوست عزیز کاملا جدی گفتم حرفمو باور نمی کنی برو از اونایی بپرس که دو بار کنکور دادن.

   ۰ ۰
  6. komeil گفت:

   ای بابا میومدی پیش خودمون
   شهرستان یه حال دیگه ای داره :))

   ۰ ۰
 10. Project Siren گفت:

  من که خدارو شکر دیگه دانش اموز نیستم ولی در کل باید در این مواقع گفت I’m gonna PUKE !!!

  ۰ ۰
 11. I AM ALONE گفت:

  امسال خیلی زور بزنم فقط روزی ۱ ساعت می تونم بازی کنم.البته به غیر از پنج شنبه ها.شنبه تا ۴شنبه تا ساعت ۳:۳۰ مدرسم تا برسم خونه میشه ۴.سه شنبه ها و جمعه ها هم باید برم قلم چی.دیگه کارم تمومه.ولی به خاطر نکاتی که گقتین ممنون

  ۰ ۰
 12. lonely boy گفت:

  سعید دیروز بهت اون حرفو زدم تصمیم گرفتی این مقاله رو بزنی یا از قبل برنامه داشتی ؟ :roll:
  ولی ما یه چیز دیگه میگفتیم ، ما می گفتیم :
  باز آمد بوی گ.ن.د مدرسه … !!!

  ۰ ۰
  1. Nightmare گفت:

   آه یادمه من و دوستام میگفتیم .. (البته دبستان و کمی هم راهنمایی)
   باز آمد درد ترکه های مدرسه !!
   یادمه یک معلم و ناظم (نامرد خلاصی نداشتم ازش و همه جا بود :| ) داشتم که بدجوری دست به چوبش (تَرکه) خوب بود !!!
   از شرارت گاه و بی گاه ما استفاده میکرد و تلافی در میاورد در حد تیم ملی !!
   یادمه یک دفعه چنان منو ناگهانی مورد نوازش قرار داد که از درد هر چی به دهنم اومد گفتم و فرار کردم از جلوش :| :|
   حالا اون بدو تو حیاط مدرسه دنبالم و من در رو !!
   آخرم گرفتنم نامردا یک نوازش دیگه و یک تعهد (تا مرز اخراج پیش رفتم !!) و روز از نو روزی از نو !!
   اگه اون نبود نمیدونم احتمالا درس رو رها میکردم !! از بس که دوست داشتم فقط برم لجشو در بیارم !! :|
   ———————-
   خاطراتی دارم که بهتره در بسته بمونه !! :|

   ۰ ۰
  2. lonely boy گفت:

   آقا ما هم از این کتک ها زیاد میخوردیم :roll:

   ۰ ۰
  3. overlord گفت:

   من فک کنم اگه امسال وارد مدرسه بشم تو کلاس حبسم میکنن :D آخه پارسال شورش کردیم(یک فازی داد :D ) و به رهبری من بچه ها امتحان عربی ندادن و منم رهبر ف.ت.ن.ه شناخته شدم :D و احضار اولیا و… (خودتون که مدونین بقیه اش رو :D ) ولی چون درسم خوب بود هیچ مدرکی محکمی علیهم نداشتن اخراج نشدم کسی هم نمی تونست لوم بده چون همه باهم دوست بودیم و … خلاصه اعصاب مدیر رو خورد کردیم و تمام.
   ولی امسال دیگه کنکور دارم و شلوغ بازی تعطیل :D

   ۰ ۰
  4. Vito گفت:

   ای گفتی عربی, به منم یه اموزشه اولیه شورش بده بقیش با خودم :D

   ۰ ۰
 13. solid snake گفت:

  باز آمد بوی ماه مدرسه
  برای راحتی کار میتوانید از ماسک های اکسیزن استفاده کنید. :mrgreen:
  اقا چرا از این چیزا میگید /:)
  همه ی مدرسه ای و کنکوری ها :
  ایشالله غم اخرتون باشه :( ( :( ( :( ( :( (

  ۰ ۰
 14. game59 گفت:

  جالب بود…اصلا اگه تو زندگی برنامه ریزی نباشه و هر جور دلمون بخواد زنگی کنیم اوضاع به هم میریزه و در واقع اصلا طعم زندگی رو نمیچشیم… :D

  ۰ ۰
 15. general amin گفت:

  خدا رو شکر دیگه از ما گذشته و دیگر سر و کارمان با درس و دانشگاه نیست :D
  دوستان مدرسه ای و دانشگاهی امیدوارم سال تحصیلی خوب همراه با موفقیت رو در پیش داشته باشید …
  یک پست هم برای همدردی با معلمین و میگذاشتین که قراره دانش آموزان رو تحمل کنند . سخت ترین کار معلمیست . برای دشمنتان هم نخواهید که روزی معلم شود ! :D
  ——————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 16. EZIO گفت:

  مدرسه که کل زندگی منو به هم می زنه.روزی ۱۰ ساعت مدرسم اما مشکلی نیست.در کنارش بازی هم هست.

  ۰ ۰
 17. Chrome گفت:

  ممنون از سعید زعفرانی عزیز!!!
  مقاله ی به جا و بسیار خوبی بو و همچنین خوشحالم که پس از مدتی از شما مقاله ای می بینم.
  در مورد فصل مدارس نیز باید بگم که تمام دوستان،چه گیمر و گه غیز از آن درس را اوویت اصلی خود قرار دهند. مطمئن باشید که زمان بازی کردن زیاد است و سعی کنند (به خصوص در دبیرستان) به روی رشته ی تحصیلی و خوب درس خواندن تمرکز کنند.با این اوضاع اقتصادی شما دو راه برای انتخاب زندگی خود دارید با افراط و بازیی کردن بیش از حد به گشنگی خانواده ی خود در آینده فکر کنید!(کمی شوخی) که البته برای دوستان مرفح لزومی ندارد. یا این مورد که راه درس و کم و بهینه بازی کردن را پیشی بگیرد تا توانایی زندگی خوب در آینده را داشته باشید.
  پیشنهاد می کنم در این ۹ ماه به سراغ بازی های بسیار مهم و خیلی ضروری بروید و زمان ۹-۱۰ شب را برای بازی انتخاب کنید. به عقیده کارشناسان در این ساعات کمترین میزان خلل و درگیری ذهنی در افراد به وجود می آید و شما می توانید نزدیک به ۷ ساعت مفید تا قبل از آن بدون حراص از فراموش کردن درس در هنگام بازی بهره ببرید.
  ——————————————————-
  یک مورد هم دوستان به همه ی شما دوستان گل و خوب م در دنیای بازی بگم که خواهشا بنده را از دعاهای خود چه در هنگام نماز و چه در هر حالتی بی نصیتب نگذارید.
  خیلی ممنون
  شایان کرمی
  آسمانش را گرفته تنگ در آغوش

  ابر، با آن پوستین سرد نمناکش .

  باغ بی برگی ،

  روز و شب تنهاست،

  با سکوت پاک غمناکش.

  ساز او باران ، سرودش باد

  جامه اش شولای عریانی ست.

  ور جز اینش جامه ای باید،

  بافته بس شعله ی زر تار پودش ، باد.

  گو بروید یا نروید ، هرچه در هر جا که خواهد یا نمی خواهد.

  باغبان و رهگذاری نیست.

  باغ نومیدان ،

  چشم در راه بهاری نیست.

  گر ز چشمش پرتو گرمی نمی تابد،

  ور به رویش برگ لبخندی نمی روید؛

  باغ بی برگی که می گوید که زیبا نیست؟

  داستان از میوه های سر به گردون سای اینک خفته در تابوت

  پست خاک می گوید.

  باغ بی برگی ،

  خنده اش خونی ست اشک آمیز.

  جاودان بر اسب یال افشان زردش می چمد در آن،

  پادشاه فصل ها پاییز.
  مهدی اخوان ثالث

  ۰ ۰
 18. EZIO گفت:

  اقا سعید هم دردی رو خوب اومدی.اما جدا از اون بهترین خاطرات تمام انسان ها بی شک در طول مدرسه ها رخ میده.مخص.صا دوره ی راهنمایی که واقعا حیف شد که مسئولان حذفش کردن.

  ۰ ۰
 19. ama-pc360 گفت:

  من که هر روز بازی میکنم شب امتحان هم بازی میکنم درس هم میخونم با کلی کار دیگه…….بزرگ ترین بدی مدرسه صبح ساعت ۶ بیدار شدنشه…..من یه یه سال دیگه دووم بیارم تمومه تموم.

  ۰ ۰
 20. saeed mirabi گفت:

  خوب از ما که گذشته درس خواندن مدرسه رفتن !!! :P
  پیشنهاد اول : :/
  پیشنهاد دوم : :|
  پیشنهاد سوم : :-|
  پیشنهاد چهارم : :(
  پیشنهاد پنجم : :( (
  برادر من که مدرسه نمیرم دپرس شدم با این پیشنهادات !!! از الان دانش آموزان
  دانشجویان روحیه شان را باختند . :D
  در کل پیشنهاد من این هستش !!! :D
  موقع امتحان ساعت ۵ صبح پاشید ۲ ساعت نکات مهم را بخوانید !!! بروید سر
  جلسه امتحان شاید ۲۰ نگیرید ولی مطمئن باشید کمتر از ۱۴ نمی گیرید !!! :D
  یعنی فلان بازی بیاد و گیمر جماعت !!! برای خودش تاخیر بزند . :-?
  این حرکت نشان میدهد که گیمر دیگر گیمر نیست !!! و کفش هایش را آویزان کرده و
  دوران بازنشستگی را طی میکند . :D
  بازی تا داغ هست مثل نان تازه باید نوش جان کرد !!! :D
  این چند پیشنهاد خوب برای گیمران !!! :D
  ———————————————————————————————–
  البته می تواند یاد جملاتی پشت وانتی بیافتند مثل
  عاقبت درس نخواندن !!! :D تا گیمر درس عبرت بگیرد .
  ———————————————————————————————–
  از الان هم به دانش آموزان و دانشجویان تسلیت میگویم . :D
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   :| کلا کامنت شما رو بخونند رسما تجدید و مردود و مشروط :D

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   نکته پند آموز هم دارد !!! :D تا درس عبرت بگیرند .

   ۰ ۰
  3. kritoos گفت:

   من شرایطی دارم که حتی نمیتون بازی رو به شکل بیات شده بازی کنم!
   جناب میرابی تسلیت شما رو هم از جان و دل قبول دارم! دست شما مرسی!
   مشکل اینه الان پشت همون کامیون مینویسن:
   عاقبت درس نخواندن>>>>>>>>>>>>>عاقبت درس خواندن!

   ۰ ۰
  4. amir.gtm گفت:

   دقیقا!! /:)

   ۰ ۰
  5. overlord گفت:

   احسنت :D

   ۰ ۰
 21. conner گفت:

  ما که کامپوترمون خرابه کل تابستون خراب بود :( ( :( ( اما شاید زمستون یکی بفهمه چشه :cry: فقط میخواستم بگم من امسال افتادم :oops:

  ۰ ۰
 22. Play گفت:

  سعید خودتم با همین برنامه پیش رفتی که میخوای برای دومین بار واسه کنکور بخونی؟ :mrgreen: (شوخی)
  ولی خدایی دمت گرم باید اخر انگیزه باشی که بخوای دوباره کنکور بدی!
  در کل دستت درد نکنه مطلب خوبی بود اما از من میشنوید کنکوری ها بهتره این یکسال دست از بازی و تفریح های دیجیتالی(!)بکشند و فقط به درس خوندن فکر کنند و هر روز برای ارامش دادن به مغزتون جای بازی کردن و ادم کشتن برین توی پارک قدم بزنین یا اخر هفته ها با دوستاتون برین بیرون. نگاه کردن به مانیتور مغز رو خسته میکنه و این برای کسی که میخواد از مغزش کار بکشه خیلی مضره.
  از ما گفتن بود!

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   خیر، من برنامه‌ی فشرده‌ای داشتم و دلیل این که میخوام دوباره بخونم اینه که بر حسب اتفاق اون طور که باید و شاید در صحنه حاضر نشدم. البته آمادگی کامل هم نداشتم (نزدیک ۸۰ درصد) و بعد این‌که دو تا کنکور در یک روز واقعا آدم رو خسته می‌کنه!!! من در دورانی که برای کنکور می‌خوندم، روزی ۸ ساعت درس می‌خوندم، بقیه رو بازی‌ می‌کردم، تو سایت بودم، نقد می‌نوشتم، خبر ترجمه می‌کردم و مدرسه هم می‌رفتم! دقیقا نمی‌دونم چند ساعت می‌خوابیدم ولی بهت اطمینان می‌دم کل این سالی که من پشت کنکور بودم، میزان ساعتی که خوابیدم رو جمع بزنی ۳ رقمی نمیشه!
   یکم دیر شروع کردم که اون هم دلیل داشت … :D

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   ستاره هات کجاست آقا سعید؟
   :D

   ۰ ۰
  3. amir.gtm گفت:

   سعید جان شما از این مشاورا بهتر میتونی به گبمرا مشاوره بدی چون میشناسیشون و هم اینکه به فکر آینده و درسشون هستی و واقعا از مطلب خوبت ممنونم که نکته های خیلی خوبی بود!
   منم امسال کنکور دارم و راستش تا الان خیلی نخوندم و فقط تابستون کلاس رفتم که درسای پیش دانشگاهیم زودتر تموم شن!!
   ولی دیگه این ۸ ، ۹ ماه ای رو که مونده باید کا خودمو بکنم تا به اون چیزی میخوام بتونم برسم!

   ۰ ۰
  4. Play گفت:

   ای بابا پس یه جورایی بد شانسی اوردی، بدی کنکور اینه که چکپوینت نداره(!) ببازی باید از اول شروع کنی، برات ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم که بتونی ایندفعه این غولاخر رو به راحتی شکست بدی
   راستی یکم بیشتر بخواب

   ۰ ۰
  5. MSG گفت:

   لعنت به این نظام اموزشی که اونقدر قدیمی و ازکار افتاداست که هنوز نفهمیدن که آموزش با تفریح خیلی بهتر جواب میده :-| :-|
   داره حالم از کنکور به هم میخوره. اخه به انقلاب فرهنگی چه که ما چه رشته ای میخوایم بریم.
   ۹ ماه افسردگی و از ارامش بریدن؛ اخرش هیچی…. :( ( :( ( :( (
   دراین مواقع که بجای همه ی این شعر های آبکی ,آدم فقط به فکر the wall پینک فلوید میافته ۸)
   شما ۷۲ ای هستین؟ :D :D
   و در آخر, من رویایی دارم که در آن زندگی هر فردی……

   ۰ ۰
 23. Ali.gamer گفت:

  آخی.درکتون میکنم.ایشالا همه موفق باشیم :X
  البته زمان ما کنسول همراه به اون صورت نبود که ببریم مدرسه
  اما یادمه چندین بار بازیهای سونی ۱ بردم پز بدم نامردا لو میدادن مدیر میومد میگرفت :mrgreen:
  یادش بخیر یادمه وقتی psp اومد خریدم ترم۲ دانشگاه بودم.آخ که چه حالی میداد سره کلاس

  ۰ ۰
 24. bomberman گفت:

  وای خـــــــــــــــــــــــــــــدا!
  دیگه دارم دیوونه میشم!دارم این روز ها ثانیه ها رو میشمرم تا بعدا حسرتشونو نخورم! :-|
  صبح باید ۷ مدرسه باشم تا ۳:۳۰ ظهر بعدشم که باید برم زبان.
  روزایی هم که زبان نمیرم باید برم کتابخونه تا ساهت ۱۰ شب! :evil: :( (
  (البته مزیت کتابخونه اینکه والدین اونجا نیستن ببینن چیکار میکنی :lol: :twisted: :lol: :twisted: )
  از اون طرف هر روز امتحان داریم.امتحان نهایی که دیگه نگو…
  تازه چشمتون روزه بد نبینه!من از شیمی متنفرم،از قضا معلممونم جزو سختگیرترین معلماست :( ( :evil: :( ( :evil:
  کی میشه این روز های طاقت فرسا تموم شه؟ :cry: :cry:
  دیگه دارم به خود کشی فک میکنم!
  ولی مگه این معلم دین و زندگی میذاره؟ :mrgreen: :lol:
  به هر حال کاریش نمیشه کرد.
  با تشکر از سعید
  bomberman از انجمن pc$

  ۰ ۰
 25. EZIO گفت:

  اگر برنامه مناسب باشه هیچ مشکلی در دروس پیش نمی یاد.من خودم همین امسال مکس پین ۳ رو خیلی راحت تموم کردم.معدلمم هم عالی شد.

  ۰ ۰
 26. mohsen گفت:

  من بدبخت نمونه دولتی قبول شدم.حالا باید هی درس بخوووووووونم. :-x :-x دلم میخواد سرمو بزنم تو دیوار :( ( :( ( :( ( :( (

  ۰ ۰
  1. EZIO گفت:

   من ۲ ساله نمونه دولتی میرم.اولش عذابی بی پایان هست اما بعدش خوب میشه.

   ۰ ۰
  2. mohsen گفت:

   والا من کل راهنمایی نمونه دولتی بودم.امسال میرم اول دبیرستان میشه چهارسال ولی هنوز مدرسه برام عذاب الهی هست.

   ۰ ۰
  3. overlord گفت:

   من راهنمایی نمونه دولتی بودم اصلا درس نمی خوندم ولی درسام عالی بود
   دبیرستانم تیزهوشانم بازم درس نمی خونم و نمره هام به خوبی نمونه نیست و باز دانش آموز زرنگی حساب میشم.
   در طول امتحانات ترم دوم مکس پین ۳ و الن ویک امریکن نایتمر رو هم تموم کردم سال دوم معدلمم شد ۱۸.۷۷ :D

   ۰ ۰
  4. Mr.Scratch گفت:

   شما نیوتنی بودی واسه خودت ها ما خبر نداشتیم اینشتین و میزاری جیبت
   =D>

   ۰ ۰
 27. bijan joker گفت:

  کلا باید یه تشکر ویژه میکردم بابت تیتر این پست که یه زمانی حالم از شنیدنش به هم میخورد، اما الانه یه چند سالی میشه که دوست دارم مجدد با همون حال و هوا بشنومش (این گفته جدی بود!)…
  سعید جان تا مهر ماه نرسیده بی زحمت … !

  _________________________________
  ( THE HOBBIT: An Unexpected Journey )

  ۰ ۰
 28. Behnam-IT گفت:

  سلام
  و تشکر از سعید زعفرانی
  یاد اون روزها بخیر که به مدرسه میرفتیم!!
  سالهای زیادی ازش میگذره!
  ۱۴ سال از پایانش میگذره!
  مطلب خوب و ارزنده ای بود!
  به همه رفقای دانش آموز و دانشجوی خودم رسیدن ماه مهر رو تبریک میگم!
  به امید روزهای روشن و آینده ای سرشار از موفقیت
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
 29. just FIFA گفت:

  ایول بابا دمت گرم :X :X :X :X
  ولی داغمو تازه کردی :( ( :( ( :( ( :( (

  ۰ ۰
 30. Nil Dόvses گفت:

  خوب سعید پیشنهاد های خودشو داد، منم بگم:
  خواب مهم ترین رکن زندگیه هر انسانه، و شب برای آرامش آفریده شده. پس در آرامش درستون رو بخونید و توی روز بخوابید. اینجوری فاصله ی زمانی تا کلاس کمتره و مطالب بیشتر یادتون میمونه.
  هر روز صبح نیم ساعت تا بیست دقیقه زود تر در مدرسه حاضر شید و دوستای درس خونی داشته باشید که همیشه تکالیفو دقیق انجام میدن… با این کار همیشه تکالیفتون آمادس.
  قبل از امتحان نکات مهم درس رو روی یک ورقه ی خیلی خیلی کوچیک با خط ریز بنویسید.
  با دوستاتون تلپاتی پیدا کنید و body language خودتون رو تقویت کنید.
  قبل از شروع مدرسه یه بیماری رو به دفتر اعلام کنید، و به بهانه ی اون کمبود خواب خودتون رو ترجیحا سر زنگ اول جبران کنید….
  با معلماتون، مخصوصا اونایی که سر جلسات مراقب هستن رابطه ی خوبی داشته باشید.
  ایمیلمم اگه خواستید براتون میذارم برای مشاوره ی خصوصی. تخصصم بیشتر سر جلسه ی امتاحانات ـه…
  موفق و پیروز باشید B-)

  ۰ ۰
  1. ama-pc360 گفت:

   با این توضیحات که به ترم اول نرسیده اخراج میشیم :D

   ۰ ۰
  2. mohsen گفت:

   آی گفتی.

   ۰ ۰
 31. xneon 360 گفت:

  گیمر باید گیمر باشد،گیمری که گیمر نباشد دیگر گیمر نیست :lol: :lol: :mrgreen:
  گریه حضار(ترجیحا گیمر)
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. GeneralMMK گفت:

   عجب… :-? :-? :-?

   ۰ ۰
 32. Ichimaru Gin گفت:

  بازی های مدرسه !>!!>!؟!!؟
  ای بابا تنها چیزی که من از دوران دبیرستان برام به یادگار مونده گچ پرانی و اذیت کردن دبیر ها بود ..مخصوصا بستن انواع بسته خالی نوشمک به پنکه سقفی و روشن کردن او .. همچنین ریختن گرده گچ روی پنکه سقفی ..چه حالی میداد..
  ……………………………………………………..
  چیزی که الان حال میده انلاین بازی کردن با استاد در کلن ها MW3 و بتلفیلد هستش … تراوین هم که دیگه خوره هستند !!
  ……………………………………………………..
  تعویض بازی ها در زنگ تفریح و پنهان کردن اونها در انواع جیب های مخفی و تو شلوار هم چیز جالبی بود ..
  تو اواخر دبیرستان من تازه GTA voice city و GTA 3 امده بود و همسایه جهنمی ..
  نیدفور اسپید اندرگراند ۲ هم که دیگه گل سرسبد بازی ها بود ..
  دلتا فورس و۲ IGI هم بود !!
  مدال افتخار هم بد نبود اون موقع ها . ..
  اون موقع ها ساکر نبود و یه اسم دیگه داشت .. به فارسی فکر کنم میشد ۱۱ قهرمان با یه همچین چیزی !!
  یه بازی کامیون سواری بود به اسم King of the road اگه درست گفته باشم
  تازه اون موقع ها شاهزاده فارسی غوغا به پا کرده بود .. چه بلاکتی بود بازی کردن نسخه شماره ۳ !!! CD رو باید قطع می کردیم . هزار بلای دیگه تا اجرا بشه !!!
  ……………………………………………………..
  تازه تو کوران کنکور که می گفتند یه کنسول سونی می خواد بیاد که خیلی پولشه وته گرافیکه ..
  الان هم که دیگه ته دانشگاه هستیم می گن می خواد یه کنسول سونی بیاد که خیلی کارش بیسته !!
  عجبا ….
  ……………………………………………………..

  ۰ ۰
  1. Nightmare گفت:

   یادش بخیر !!
   سطل آشغال گذاشتن ها روی لبه بالای در و تکیه دادنش به دیوار تا به محظ باز کردن در محتویات .. :| (یک بار میدر بیچاره و انواع اقسام تنبیهات بعدش )
   قرص بودن دهن دوستان زیر اوناع شکنجه ها و گاهی اعتراف کدن بعضی ها و وا ویلا بپا شدن ها .. !!
   ——————
   اون CD Rom قطع کردنو کاملا یادمه !! اما به ع.ش.ق بازی شاهزاده اونموقع همه کار میکردیم !!
   من یه فنی ریخته بودم سرش در حد تیم ملی !!
   یادمه با این نرم افزارهای درایو مجازی ساز دو تا درایو دیگه هم ساخه بودم و با اون میتونستم هم cdrom اصلی و .. رو آف کنم اونجوری نیازی به کشیدنش هم نبود (البته کمی هم دستکاری تو نرمافزاره و ..)
   آخ گفتی و چه دورانی بود ها ..
   —————————————
   فکر کنم تو این پست تمام دوران کودکیم تا حالا رو یادم بیاد (چه خوب چه بد) و یا مرور کلی بکنم !!
   مرسی دوست عزیز ..

   ۰ ۰
  2. Nightmare گفت:

   لطفا این دبدگاه ما رو هم در صورت نبودن مشکل تایید بفرمایید ..
   ———————–
   از دستم در رفت و زمان ویرایش تموم شد !!

   ۰ ۰
  3. saeed mirabi گفت:

   آخر دبیرستان من ! بازی داک نوکم تازه آمده بود !!! :/
   همه تو کف بازی Doom بودند من داشتم داک نوکم بازی میکردم :/
   یادش گرامی !!! بازی خوبی بود و خاطره ساز
   آن موقع هنوز اسمی از پلی استیشن نبود !!! و دنیا گیم هنوز تجربه درستی از
   بازی های ۳ بعدی نداشت .
   یادمه با کامپیوتر های ۴۸۶ آن زمان ( قبل از دوک نوکم و Doom ) بازی بنام DAVE
   را بازی می کردیم . هر کسی اینو بازی نکرده سعی کند پیدا کند تا گیمر بودن
   خودش را به خودش اثبات کند . ( نسخه اولش )

   ۰ ۰
  4. overlord گفت:

   توصیه ی من از همین الان تقلبی کردن رو خوب تمرین کنید
   بنده استاد تقلبی هستم :D

   ۰ ۰
  5. xneon 360 گفت:

   حسین جوون روحم جر خورد این خاطرات رو برام زنده کردی،رنگ کردن مگس با غلط گیر سفید و رها کردن او در کلاس،زدن کش به پشت ران پای نفر جلویی،….

   ۰ ۰
 33. MARCUS FENIX گفت:

  با تشکر از اقا سعید.ما که از ترم بهمن باید بریم دانشگاه.با خیال راحت همه رو تا ته میرم. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

  ۰ ۰
 34. saeid گفت:

  از ما که گذشت ای ی ی ی روزگار پیر شدیم رفت یادش بخیر(البته همون بهتر که رفت حالم از مدرسه بهم میخورد)

  ۰ ۰
 35. اتفاقا باز شدن مدرسه ها به نفع منه :-D :D ;;) چون لازم نیست برای همه ی بازی ها پول بدم و میتونم از بچه های مدرسه قرض بگیرمشون :D من هر کاری کنم گیم رو هرگز کم نمیکنم ;;)

  ۰ ۰
 36. Vito گفت:

  این چند سال تموم بشه راحت شیم!
  من از هر چیز مدرسه هم خوشم بیاد اما از عربیش که هر سال به زور ۱۸ میشدم بدم میاد :D
  پیشنهاد من اینه اصلا درس نخونید و بیشتر به بدن سازی برید :-D چون که امادگی ضربه خوردنتون هم خوب میشه و به بازی هاتون هم میرسین

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   عربی ۱۸ !!! :-?
   برادر شما خیلی سطح درسیت بالاست .
   من به شخصه یاد ندارم عربی بیشتر از ۱۲ توی دوران دبیرستان گرفته باشم .
   تنفر کامل از درسش داشتم !!! برعکس انگلیسی زیر ۲۰ نمی گرفتم .

   ۰ ۰
  2. دقیقا عین من با این تفاوت که انگلیسی رو زیر ۲۰ میگرفتم اینکه شما زیر ۲۰ نمیگرفتی مثل حرف Vito یکم عجیبه!! :-?
   معلومه برادر شما هم سطح درسیت بالاست

   ۰ ۰
  3. saeed mirabi گفت:

   احمد جان !!!
   زبان انگلیسی را مگر کسی هم زیر ۲۰ میگیرد !!! تازه گیمر هم باشی :-?
   تازه آن موقع اینطوری بوده !!! الان که محال زیر ۲۱ کسی بگیره .

   ۰ ۰
  4. Vito گفت:

   عجیب نیست!!! پدر معلم خصوصی ها در میومد تا به من یاد بدن

   ۰ ۰
  5. Albert Wesker گفت:

   من عربی ۳۹ درصد زدم تو کنکور! شما کجای کارید!؟!

   ۰ ۰
  6. komeil گفت:

   بشین عربی خیلی سبز بخون
   بالای ۵۰میزنی بی شوخی

   ۰ ۰
  7. Albert Wesker گفت:

   دیگه در اون حد حسش نیست

   ۰ ۰
  8. general amin گفت:

   ۳۹ درصد که خیلی زیاده که :D
   عربی اگر نخونی هم نمیشه زیر ۵۰ نزد :-?
   چون معمولا اکثرا عربی رو پایین میزنن می تونه درس خوبی برای سرمایه گذاری باشه . قبلا یه چیزی به اسم ضریب سختی هم بود که به درسی که میانگینش توکنکور پایین تر از همه باشه داده میشد مثلا عربی ضریب ۲ یا ۳ داشت بعد چون میانگینش از همه پایین تر بود یه ضریب ۲ یا ۳ دیگر هم می خورد . برای همین هرکی عربی رو بالا میزد نونش تو روغن بود …
   دو روز بیای پیش خودم بالای ۹۰میزنی . :D

   ۰ ۰
 37. سعید جان مدیر نمونه به شما میگن :D
  اگه سایتای دیگه هم همچین مدیر مسئولی مثل تو داشتن دیگه جامعه بی سواد نداشت :lol:

  ۰ ۰
 38. اینم بگم که برای من از درس فقط خاطرش مونده گاهی وقتا دلم برای درس خوندن تنگ میشه مخصوصا زنگ بیکاریش :lol: :mrgreen:

  ۰ ۰
 39. deniro گفت:

  گاهی اوقات سخت میگیریم,خیلیم درس خوندن سخت نیست مثل نظرات برخیها نفرت انگیز نیست بازی باشه درس هم باشه کنار هم گاهی اولویت ها تغییر میکنه هیچوقت کسی نمیاد بگه اصلا تفریح نکنید زمان روز به سه قسم تقسیم میشه درس و کار,تفریح و خواب,بعد بیاد بگه شما از خوابت بزن و یا تفریح نکن بچسب به درس نه گاهی به دلیل حساسیت ماجرا لازمه کمی از بار تفریح کاسته و به درس اضافه بشه و گاهی در تابستان بر عکس پس تفریح همیشه لازمه برای روحیه و نشاط و درس هم لازمه که دیگه نیازی به توضیح نداره.سخت نگیریم و البته نسبت به تحصیلات بی تفاوت نباشیم چون روزی بد جوری ضرر میکنیم که دیگه قابل جبران نیست یه درجه بالاتر تحصیلی درجاتی دانش و منزلت و البته رزق بالاتری رو شامل میشه ولی یه درجه بیشتر بازی کردن چیز زیادی رو عاید ما نمیکنه.بازی بکن ولی شورشو در نیار جنبه داشته باش این جمله من خواهد بود…

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   فرشید جان !!!
   باید چندتا از بچه های سایت یک روز ببرم یک جایی ! یک ( سوهان موج گیر ) بدم دستشون
   یک روز کار کنند ! بعد بیایند خاطره این یک روز در سایت بگذارند .
   ( اگر انگشتانشان نای تایپ کردن داشت آن روز )
   همه درس نخوان ها با خواندن این خاطره مطمئنا درس عبرت میگیرند !!!
   —————————————————————————————————–
   سوهان موج گیر !!! ابزاری هست برای سایش فلزات که باید با این وسیله با دو دست
   سطح یک فلز را صاف و تمیز کرد تا آن فلز برای مراحل ماشین کاری آمده شود .
   —————————————————————————————————-
   بقول یک بنده خدایی !!! ساده ترین کار دنیا همین درس خواندن هستش .
   ساده تر از این کار محال هست پیدا شود .

   ۰ ۰
  2. general amin گفت:

   البته برادر میرابی فرمایش شما متین ولی بعضی کارها هستن که شاید در حد حرف ساده بیایند اما به قدری سخت و دشوار هستن که سوهان کشیدن در برابرش به مانند سمفونی ای دل نشین برای ذهن می ماند !
   ولی ساده ترین کار درس خواندن است رو کاملا موافقم .اما شما یک روز مجبور باشی در مدرسه ای تدریس کنی صدای سوهان برایت از نواختن گیتار لذت بخش تر میشود :D

   ۰ ۰
  3. bijan joker گفت:

   میگم، امین جان نکنه شما معلم مدرسه هستید و ما بی خبریم!!!…

   _________________________________
   ( THE HOBBIT: An Unexpected Journey )

   ۰ ۰
  4. general amin گفت:

   بله بردیا جان . داستانش کمی طولانیست و به قبل از کنکور کارشناسی ارشد من برمی گرده …
   یک سال فقط یک سال بنا به دلایلی معلم سوم دبیرستان بودم . خدا اون روزها را دیگر تکرار نکند و نصیب هیچ کس نکند . آموزش به نوجوانان سر به هوایی که یک روده راست در شکمشان پیدا نمیشد ! کار وحشتناکی بود . فکر کنم تقاص تمام کارهایی که در دوران مدرسه خودمان انجام دادم رو در عرض یک سال به بدترین شکل ممکن پس دادم … :D

   ۰ ۰
  5. kritoos گفت:

   امین جان دقیقا به خاطر همین دلیل من توی انتخاب رشته اصلا دبیری رو انتخاب نکردم چون وقتی یادم می افتاد همون بلاهایی که من سر معلم ها آوردم باید سر من هم بیاد چهار ستون بدنم میلرزید!
   من هم موافقم راحتترین کار ممکن در دنیا درس خوندنه!

   ۰ ۰
  6. general amin گفت:

   دقیقا کریتوس عزیز . قضیه وقتی جالب تر میشه که رشته تحصیلی من عمران بود ! من و با دبیری چه کار ؟! اما بنا به دلایلی اون اتفاق وحشتناک در تاریخ زندگی من افتاد !
   خدا نصیب نکنه :D

   ۰ ۰
  7. bijan joker گفت:

   چه قدر جالب اصلا فکرش رو هم نمیکردم، پس اگر واقعا اینطوری هست که میفرمایید، باید کمی از افکار و برنامه ریزیهای آیندم رو بریزم دور! البته تدریس به دبیرستانیها که همیشه قابل پیش بینی هست… :wink:

   _________________________________
   ( THE HOBBIT: An Unexpected Journey )

   ۰ ۰
  8. kritoos گفت:

   بردیا جان حتما این نکته رو در نظر بگیر برای انتخاب دبیری چون شاید دیگه نتونی شرایط رو عوض کنی!
   من یکی که دقیقا به خاطر همین مساله اصلا طرف تربیت معلم ودبیری نرفتم!

   ۰ ۰
  9. saeed mirabi گفت:

   ببینید !!! واقعا مدرسه رفتن و درس خواندن کار بسیار ساده ای هست .
   مخصوصا این روزها امین جان !!!
   والا من نسل سوخته صبح ساعت ۶ باید بلند میشدم مثل پادگان صبحگاه
   مشترک برگزار میکردیم حتی در سرمای زمستان زیر بارش برف و باران !!! :|
   شلوار جین نمی توانستیم بپوشیم مو ها همیشه باید با نمره ۴ میزدیم
   حتی در دوران دبیرستان !!! :| فقط سال چهارمی می توانستند با گیسوان
   بلند در دبیرستان حاضر شوند .
   شنبه ! مدرسه ! سر کلاس ! زنگ اول ! درس ادبیات !!! :| معلم ادبیات می آمد.
   قصه رستم و سهراب شروع میشد .
   ——————————————————————————————–
   از پنج شنبه بعد از ظهر تا شنبه یک بامداد بخاطر کنسول سگا بیدار بودم
   ——————————————————————————————–
   ناگهان همه کلاس با شنیدن لالایی معلم ادبیات به خواب عمیقی فرو میرفتند !!!
   البته معلم هم لج میکرد ثلث سوم هم رو تجدید میکرد تا انتقامش را بگیرد از
   دانش آموزان !!! بعضی ها را هم تا مرز تک ماده می کشاند.
   امین جان الان که مشغول کار هستم !!! به گذشته می نگرم .
   می بینم که کاری راحت تر از درس خواندن وجود نداشته است !!! :-?
   هم نسل سوخته بودم و هم در مدرسه های قدیم کلی زجر کشیدم ولی الان
   درس خواندن واقعا هیچ کاری ندارد !!! برای نسل جدید
   PSP ببرند !!! گوشی موبایل ببرند !!! لپ تاب ببرند !!! تبلت ببرند !!! :|
   تازه مورد آخر ( تبلت ) هم فکر کنم بزودی اجباری شود در مدارس !!! :-?
   بد جوری نسل سوخت هستمم !!! :|

   ۰ ۰
  10. xneon 360 گفت:

   سعید خب از صفحه ساپ و یه دستگاه فرز استفاده کن خودتا راحت کن برادر،الان ما داریم تو کارگاه فرودگاه اصفهان ،یه ترانس سیار ۶۳/۲۰ کاملا داخلی تولید میکنیم که بخش مکانیکی و خودرو سازیش کاملا توسط بچه های برق!!! انجام شد و هیچ زحمتی نداشتیم جز پانچ کردن اون آهن زخیم و بستم اون بولت های غول آسا
   ولی خدایی حرفتا طلا میگرم،اینا هنوز نمیدون خسته و کوفته از سرکاراومدن خونه و مشغله زندگی یعنی چی!! فقط به یچیز فکر میکن..

   ۰ ۰
  11. saeed mirabi گفت:

   روزبه جان !!!
   هنوز سوهان نمی توانند بزنند من سنگ مینی و فرز بده دستشون !!!
   آن وقت باید شهید تحویل خانواده هاشون بدهم .

   ۰ ۰
 40. GeneralMMK گفت:

  آقا سعید ممنون از مقاله و همدردیت!من میرم دوم دبیرستان :( ( x-( راستی کمیک بالای مقالت خیلی خیلی برام آشناست نمیدونم مال یه روزنامه قدیمیه که ما (من و داداشم)واقعا عاشق این روزنامه و کمیک هاش بودیم و با دیدن این کمیک بالای مقاله قشنگ و جالبت خاطراتم زنده شد میشه اگه میدونی لطفا اسمشو بگی؟والا من که تقریبا تمام تابستونم به بطالت گذشت!۳ماه و خرده ای تابستون معمولا و تقریبا همیشه خودش به سرعت میگذره و اینجوری که من داشتم دیگه بدتر!مدرسمون فقط ریاضی داره که برای قبول شدن باید ۱۲ میاوردیم من بدبخت ۱۱ آوردم و معلم نامرد هم هیچگونه ارفاقی نکرد! >:) و هر مدرسه ای نزدیک خونمون بود منو نمیپذیرفت :( :oops: نتیجه اینکه مسئولین مدرسه خودم گفتن بیا آخر مرداد(چون شهریور اجلاس سران بود امتحانا رو جلو انداختن) با تجدیدیا امتحان بده اگه قبول شدی بیا همینجا.ما هم کلی خوندیم و تمرین کردیم و اتفاقا شدیم ۱۶!ولی نامردا کلی دووندنمون تا آخر سر با کلی تعهد و این حرفا ثبت نامم کنند.این از یک سوم تابستون.یک سوم دیگه هم به دکتر و دوا واسه دستم گذشت!فقط موند یک سوم دیگه که تو اونم کار خاصی نکردیم.فقط بازی و مهمونی و قرار با بچه ها تو گیم نت و یه بارم رفتیم پینت بال.خلاصه الان خیلی ناراحتم و اعصابم خرده.همین امروز تازه انگشت شستمو عمل کردم(البته چیزی نبود یه عمل کوتاه یک ربعه ولی درد داشت!آمپول بی حصیش!)تازه بعید میدونم تا آخر پاییز و شایدم اوایل زمستون با این همه بازی بتونم درس بخونم.هر کی مثل من از مدرسه و اول مهر و کلا پاییز و مخصوصا این دو تا آواز “باز آمد بوی ماه مدرسه” و “همشاگردی سلام!” متنفره لایک کنه!ببخشید که انقدر طولانی شد نتونستم جلوی خودمو بگیرم.

  ۰ ۰
  1. k.a.m گفت:

   ما هم بازی میخریدیم می بردیم مدرسه رد و بدل می کردیم چه حالی میداد

   ۰ ۰
 41. rauof 360 گفت:

  آقا سعید ما که دوم راهنمایی میریم و مدرسه مون هم تیز هوشان اه اجازه ی فلش رو نداریم حالا چه برسه به کنسول و موبایل دستی حالا ما که بدبخت میشیم یک را حلی داریدکه از فردای مدرسه انمتحان هامون سر میگره مخصوصا ریاضی که همیشه پس فردای مدرسه داریم :cry: :( (
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
  لطفا کمک کنید و این شعر ذکر شده رو کامل بگید تا حفظ کنیم و توی اولین امتحان فارسی بخش شعرش بنویسیم :-|

  ۰ ۰
  1. overlord گفت:

   منم تیزهوشان همه ی بچه پولدارا از لبتاب گرفته تا پژو ۲۰۶ هم میارن

   ۰ ۰
  2. rauof 360 گفت:

   آقا بچه کجایی تازه اونایی که پولدارند گیمر به هیچ وجه نیستند خداییش

   ۰ ۰
  3. adel_97 گفت:

   تیزهوشان کجایی؟
   ما که سر کلاس با بچه ها مولتی بازی می کردیم!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  4. rauof 360 گفت:

   گنبد کاووس جهنم تیزهوشان به خدا حالا این نوشته ام رو مائون نبینه

   ۰ ۰
 42. emad گفت:

  به مناسب شروع مدرسه ها :( ( :( ( این شعر رو میذارم! :roll:
  باز هم خواب ریاضی دیده ام * خواب خطهای موازی دیده ام * خواب دیدم می خوانم ایگرگ زگوند *
  خنجر دیفرانسیل هم گشته کند * از سر هر جای گشتی میپرم * دامن هر اتحادی می درم * دست و پای بازه ها را بسته ام * از کمند منحنی ها رسته ام * شیب هر خط را به تندی می دوم *
  گوش هر ایگرگ و شئ را می جوم * گاه در زندان قدر مطلقم * گاه اسیر زلف حد و مشتقم * گاه خط ها را موازی می کنم * با توانها نقطه ها بازی می کنم * لشگری تمرین دارم بی شمار * تیمی از فرمول دارم در کنار * ناگهان دیدم توابع مرده اند * پاره خط نقطه ها پژمرده اند * کاروان جذر ها کوچیده است * استخوان کسرها پوسیده است * از لگ و بسط و نپر آثار نیست * ردپایی از خط و بردار نیست * هیچکس را زین مصیبت غم نبود * صفر صفرم هم دگر مبهم نبود * آری آری خواب افسون می کند * عقده را از سینه بیرون می کند * مردم از این ایکس و ایگرگ داد داد * روز های بی ریاضی یاد باد. :)) :)) :D

  ۰ ۰
 43. Meraj گفت:

  این هم شعر بنده به افتخار مدرسه و دانشگاه:
  ریاضی ۱.ریاضی ۲.ریاضی بشقاب پرنده.ریاضی چرا نمیخنده.انتگرال ۱گانه.انتگرال دوگانه.انتگرال سه گانه.حالا دس دس انتگرال دس توابع رقص.حالا برعکس توابع دس.انتگرال رقص!!!!!!!!!

  ۰ ۰
 44. hazhirmahmodi گفت:

  شنبه میرم جهنم مدرسه که نمی زاره بریم بازی کنیم ولی من حتما بازی فارکرای ۳ مدال رزدنت ایئل ۶ اساسین کرید ۳ هیتمن دیشانرد رو حتما حتما تموم می کنم اگر همه ی درسهام تشدید شه :X :X :X :X :X :X :X

  ۰ ۰
  1. neongamer گفت:

   شما مثل این که خیلی از مدرسه دوری که تجدیدو مینویسی تشدید :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. sepehrmosmos گفت:

   عمووو جان اون تجدیده نه تشدید :D
   ولی در کل بات موافقم من شخصا باس این مامور ۴۷ سرویس کنم :D

   ۰ ۰
 45. Meraj گفت:

  دوستان دبیرستانی که کنکور در پیش و رو دارید لطفا این نصیحت رو جدی بگیرید و کنکور رو به سال اخر نندازید.
  تا جایی که می تونید پایتون رو برای پیش دانشگاهی قوی کنید ضمنا روی درسهای رشته تون بیشتر وقت بزارین البته من رشتم ریاضی فیزیک بود و نمیدونم دروس تخصصی تجربی و انسانی چجوریه ولی همینقدر می دونم که ضریبای دروس تخصصی خیلی رتبه رو جا به جا میکنه.
  دوستانی هم که امسال کنکور دارن بهترین تجربه ای که من دارم اینه که یکدفعه خودشونو خسته نکنن.
  مثل من که تا ترم اول پیش دانشگاهی بکوب می خوندم ولی از ترمه دو به بعد خسته شدم
  حتما در هفته چند ساعت برای تفریح بزارین.

  ۰ ۰
 46. behrooz گفت:

  اقا سعید دستت درد نکنه همین الان بابام اوردم جلوی پیسیم مطلبو ببینه شاید قبول کنه :)

  ۰ ۰
 47. your Brother گفت:

  آقای زعفرانی برای سربازی چه کار کردی که نرید ؟

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   یه سال وقت داری بعد از فارغ التحصیلی … ولی ترفندهای دیگر هم هست

   ۰ ۰
 48. kritoos گفت:

  من یکی که باید کلا قید بازی کردن رو بزنم تا عید چون حجم درس هام اینقدر زیاده که نمیشه اصلا به بازی کردن فکر کرد!

  ۰ ۰
 49. Sari gamer گفت:

  خدا حافظ بازی …
  خدا حافظ دیبازی….
  خدا حافظ آرامش خاطر…
  خدا حافظ دوستان….
  خدا حافظ….
  _______________
  وای خدا فقط یه روز دیگه :( ( :( ( :cry: :cry:

  ۰ ۰
 50. overlord گفت:

  سایت IT مدرسه ی ما یک چیزیه!!! همه بازی های خوبو تو مدرسه دان می کنم(آخ جووووون :D ) سرعت دانلودش درکمترین حالت ۲۵۰ ست :D
  یا بچه های پول دار لبتاباشونو میارن (هرکدوم از لبتابا کمتر از ۲ تومن نیست :O ) منم چون پر کیفم بازی یا ویچر با آخرین جزییات میزنم یا کرایسی یا بتل فیلد :D

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   عجب مدرسه ای پیشرفته ای دارید!
   ما چند سیستم داشتیم که سالی یکی دو بار میذاشتن روشنشون کنیم!
   از اینترنت هم اصلا خبری نبود!

   ۰ ۰
  2. sepehrmosmos گفت:

   داداش مدرست کجاست؟؟؟ :-? :-? :-?
   احیانا از سرور های سوئیس استفاده نمیکنه :-?
   :mrgreen:

   ۰ ۰
 51. neongamer گفت:

  با امید به این که توی پاییز و زمستون کلی بازی باحال میاد اول مهر باانرزی برین تو کلاس :lol: من که امسال تازه وارد دبیرستان میشم و حجم درسام یکدفه زیاد میشن ولی عیبی نداره :!: همچی که بازی نیست :roll:

  ۰ ۰
 52. Mr. EZIO گفت:

  روزی روزگاری در قلمرو خیلی دور گیمرهای زیادی زندگی میکردند که زندگی شاد و خوبی داشتند تا این که یه روز یه گیمر دعا کرد کاش اتفاقات درون بازی در دنیای اقعی هم اتفاق بیفتد تا این که یه روز خدا هم دعای این گیمر رو مستجاب کرد!!!!!خدا یه غول آخر خیلی خفن آفرید که شبیه غول آخرهای بازی Dark Souls بود اسمش هم مدرسه بود!!!!این گیمر ها هم هر کاری کردن تا این غول رو شکست بدن نتونستن و فقط تنها کاری که تونستن بکنن این بود که راه حل هایی درست کنن تا یه وقت شکست نخورن!!!
  حالا پس از اون همه سال این غول آخر امسال مثل این که هم قوی تر شده و هم ممکنه ضعیف بشه!!!!یکی از پادزهر هایی که میشه این غول رو تا حدودی شکست داد بازی های خفن امسال هست و نکته ای که غول رو قوی کرده اینه که من امسال دوم دبیرستان هستم!! تنها کاری که میشه کرد باید دست در دست هم دهیم به گیم!!!! :D

  ۰ ۰
 53. من فکر نمیکردم آقای زعفرانی از من کوچیکتر باشه ( البته فقط از لحاظ سنی) :)

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   ما کوچیک شماییم

   ۰ ۰
 54. Dark hunter گفت:

  بی خیال درس بیاید دانشگاه آزاد دور هم باشیم .

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   کی پول داره بیاد دانشگاه آزاد!؟؟
   همین دولتی رو هم به زور میرم!

   ۰ ۰
 55. GAME STAR گفت:

  عجب عکسی . حال کردم . من که امسال بعد از حدود ۱۱ سال نمی رم سره کلاس درس . کنکور هم دادم تو شهره خودم در نیامدم . تسلیت می گم به همه و تبریک به کسایی که شرایط من را دارن

  ۰ ۰
 56. GAME STAR گفت:

  ای بابا من که تا پارسال هم درس می خوندم و هم بازی می کردم . کلا بازی کردن تو مدارس یک حسه دیگه می ده
  :roll:

  ۰ ۰
 57. hdgamer گفت:

  با سلام
  ما که دانشگاه می رفتیم اون هم تمام شد !!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
  امسال مهر هیچ جا نمیرم از لحاظ تحصیلی و یه خورده کارا تو دانشگاه مونده !
  امسال خیلی شادم و اصلا ناراحت باز شدن مدارس و دانشگاه و… نیستم دردی که از ۷ سالگی همه دچار اون میشن و توی ۳ ماه تابستون راحت هستن !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  تازه دانشمندا توی ۳ ماه هم میتونن افسرده باشن با دو سه تا تجدیدی توی مدرسه یا مشروط شدن توی دانشگاه و ضایع شدن توی ترم بعد !!!!!!!!!!!!!!!!!
  خدا را شکر که راحت شدیم
  با تشکر از دوستان

  ۰ ۰
 58. در درجه ی اول(بد بخت شدیم)
  در درجه ی دوم(از هم دردی شما متشکریم
  در درجه ی سوم(ممنون از مطلبتون اقای زعفرانی)

  ۰ ۰
 59. MEHDIETZIO گفت:

  سعید جون مقاله خوبی بود ولی من کنکور در پیش رو دارم وباید سیستمم رو ارتقا وبدم درسم رو هم بخونم واین همه بازی ها ی خوبی که میخواد بیاد :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :X :X :D :D :D :D :D :D

  ۰ ۰
 60. cod گفت:

  سعید جان ممنون مهر فردا شروع میشه من هنوز تو کار تموم کردن بازیام این چه وظعشه . :evil:

  حالا یه سوال اگه اپاد ببریم وست راه بازی کنیم ببریمش تو مدرسه یکی بفهمه چی؟از فرداش انگ بچه پولدار بت میزنن :-P :-D

  من از زندگیم میزنم مطالب دی بازی رو میخونم چه برسه به درس .

  برنامه ریزی هم چشم یه سال با برنامه میریم جلو ببینیم چی میشه.فقط به خاطر تو سعید :-P

  ۰ ۰
 61. mohsenparsi گفت:

  من که امسال میرم سوم دبیرستان اونم تجربی !! ولی تابستونیه تا تونستم بازی کردم چون جدا سال تحصیلی – اگه آدم واقعا بخواد درس بخونه- نمیشه بازی کرد…
  آقا سعید یعنی شما واقعا اعتقاد داری بازی کردن مخ آدمو باز می کنه ؟!!!! :O اونم برا درس خوندن شب امتحان ترم ؟؟؟!!!!!! :O

  ۰ ۰
  1. k.a.m گفت:

   ﻣﻦ ﻣﻴﺮﻡ اﻭﻝ ﺩﺑﻴﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﺎ ﺳﻲ ﺩﻱ ﺭﺩﻭ ﺑﺪﻝ ﻣﻴﻜﺮﺩﻳﻢ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﻫﻴﭻ ﺟﺎ اﻣﻦ نیسﺳﺖ ﺑﻪ ﻏﻴﺮ اﺯﻛﻴﻒ ﻣﺪﺭﺳﻪ

   ۰ ۰
 62. amir47 گفت:

  واقعا عالی بود…
  ولی گذشته از درس و بدبختیش دوران راهنمایی و دبیرستان بهترین دوران زندگی آدمه!همه هستن دور برت شلوغه….کلا حال میکردی!!
  با بچه ها با psp co-op میزدیم…بازی رد و بدل میکردیم!اووووه…..چه حالی که نمیکردیم!!
  سعید خان….عالی بود!چش و چال مایی! :mrgreen: :D
  امیر از pc$

  ۰ ۰
 63. leon gamer گفت:

  مدرسه :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( (

  ۰ ۰
 64. سم لیک گفت:

  ماکه خیالمون راحت هست درس و مشق رو بوسیدم گذاشتم کنار شب امتحان به جای درس میشستم بازی میکردم :)) :)) :)) مادرم میگفت خاک تو سرت این شد برای تو کار زندگی بچه پاشو درستو بخون :| منم در جوابش میگفتم بازی عشق منه :X هیچ وقت ولش نمیکنم تا این شد که امتحان نهایی ۳ دبیرستان میرفتم سر امتحان با برگه سفید کلنجار میرفتم اخرشم موقع کارنامه گرفتن یه حسی عجیبی بهم گفت دیگه بازنشسته شدی :)) :lol: برو دنبال عشقت گیم :* :X

  ۰ ۰
 65. سم لیک گفت:

  ازمن به شما نصحیت اگر گیم با وجودتون امیخته شده درس و مشق رو ول کنید دانشگاه و اون کار رو ول کنید وبه گیم بچسبید :X :*

  ۰ ۰
  1. k.a.m گفت:

   ﻛﻲ ﺷﻜﻤﻤﻮﻥ ﺭﻭ ﺳﻴﺮ ﻛﻨﻪ

   ۰ ۰
 66. GAME STAR گفت:

  ما که که جشن گرفتیم مدرسه ها باز شدن
  چون امسال نمی رم دانشگاه

  ۰ ۰
 67. sepehrmosmos گفت:

  والله تو شهر ما بخوای ps vita..psp…ios..android..و کلا این چیزا بگیری دستت و راه بری یکی میزنن تو گوشت گوشیتم میزنن و الفرارررررررررررررررررررررررررر بعدشم باس چهل الا چهلو پنج دیقه دنبال طرف بیوفتی :D :D :)) :( (
  ولی در کل من منتظر این هیتمنم که یک اذر میاد خیلی همچین تپل بزنمش به بدن…درس مرسم که تو زمستونو اساسینس کرد سه و هیتمنو جی تی ای و این چیزا کلا رسما حتما سرش گرده
  با تشکر سپهر از arkham city :X

  ۰ ۰
 68. CR7 گفت:

  واییییی اسمشم مزخرفه مدرسه! :evil:
  ولی…..این لحظات اخر نامرد تمام خاطرات تابستان که تا ۵ صبح pesانلاین بازی میکردم هی یادم میاد و می خوام همون جا همه کتابامو پاره کنم :evil:
  ولی…اشکال نداره مسوزیم و می سازیم :( (

  ۰ ۰
 69. ERFAN VITA گفت:

  خب،من هم یه کامنت برای آخرین با میدم !
  از ویتا حرف زدین،پس من هم ویتا رو ترول میکنم :mrgreen:
  خب کنسول دستی PS VITA از همه لحاظ خوبه (قیمت خوب. طراحی فوق العاده زیبا. سخت افزار عالی در زمان عرضه (نمایشگر ۵ اینچی و …)
  اگه بخوام قیمتشو با سایر اسمارتفون ها مقایسه کنم که خوبه…(همین الا ن قیمت گوشی ها سر به فلک زده مثلا گالکسی اس ۱در حدود ۶۳۰هزار تومان و گالکسی اس ۳ نیز در حدود یک میلیون وچهار صد.)
  ولی من میگم “سخت افزار قوی،موفقیت یک کنسول را تضمین نمیکند” و مثال همین psp رو برات می زنم که سخت افزار قوی آن نتوانست جلوی فروش DS رو بگیره.همچنین عتاوینش هم به اندازه ی کافی نتونست گیمر ها رو به سمت خودش بکشه…
  همچنین می توان مثال رقابت ps1 ونیتندو اولترا ۶۴ را زد.(که کنسول نیتندو با وجود داشتن سخت افزار قوی نتونست،با پی اس ۱ رقابت کنه و فروش خوبی داشته باشه)
  دوم:هیچی… !!!
  ************
  ویتا هیچ حرفی برای گفتن نداره…! ماه قبل توی آمریکا ۴۷ هزار دستگاه فروخت! هیچ آینده ای نداره…! ۲ تا بازی درست و حسابی هم نداره. ۲ تا بازی درست و حسابی که در آینده واسش بیاد هم نداره…!!! و در نهایت هم به همون حرف مدت ها پیش من میرسه سونی که واسش خیلی خیلی بهتر بود که اصلا ویتایی طراحی و عرضه نمیکرد…!
  یه نکته ی جالب توجه دیگه هم که هست و سونی کلی روش مانور میداد قدرت سخت افزاریش بود که الان داریم میبینیمش! UNCHARTED رو که زوم میکردی کیفیت بافت های بازی از گیرز ۱ هم کمتر می شدبعد می گفتن قدرتی برابر PS3 داره و از این حرفا که اخرش معلوم شد همش کشک بوده!از اینا بگذریم کونامی هم سر اینکه RISING رو براش بسازه اعلام کرده که به دلیل ضعف سخت افزاریش نمیتونه فیزیک رایزینگ رو که توش همه چیز رو می بری اجرا کنه!
  تازه Metal Gear Solid : Ground Zeroes هم واسش نمیاد
  واقعا باید به این عناوین راضی باشیم؟
  ************
  تا این جا که من دیدم،ویتا دقیقا مثل psp یه سری ضعف داره…(هیچ کدوم از استدیوهای فرست پارتی واسه PSP بازی نساختن و همه چیز واگذار شده بود به استدیوهای خارجی و استدیوهایی مثل Ready at Dawn ). چرا نباید کوانتوم دریم واسه ویتا بازی بسازه؟ یا ناتی داگ ؟یا حتی خوده سانتا مونیکا یه GOW بسازه واسه ویتا… راکستار،یوبی سافت و…. اینکار باعث میشه که همه عناوین سونی روی یه پلتفرم متراکم نشن و باعث بشه بازی های بین پلتفرم های مختلف پخش بشه و هم ویتا هم بازی ها بهتر فروش کنن .
  چرا اکتیویژن باید یه کال اف با اون گرافیک بزنه؟چرا؟
  چرا ea باید بین ویتا و سایر کنسولا فرق بزاره؟(MW رو میگم)
  چرا؟
  ************
  دو تا عیب سخت افزاری بزرگ هم داره که واقعا ،جای تأسف داره! !
  خروجی تلوزیون ندارد…..( HDMI منظورم هست…)
  الان بیشتر اسمارتفون ها دارن ولی ویتا نداره…
  رزولوشن صفحه نمایش هم که نداره!!!…۹۶۰ در ۵۴۴
  کلا چی داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ************
  یادم می یاد اون موقع،هر سال بین ۱تا۲ بازی خوب واسه PSP میومد!
  دقیقا همون بلایی که سره psp اومد سره اینم میاد.شرکت های بازی ساز دیگه هیچ اهمیتی به این کنسول نمیدن … وخود سونی مجبور میشه چند تا بازی انحصاری خفن براش بسازه…
  سیاست تنها چیزیه که متاسفانه سونی نداره حیف اینهمه انحصاریای توپ !
  ویتا عمر حقیقیش ۱ سال و خورده ایه!چرا؟همین الان با وجود ۳ و ۳۶۰ که عملکرد خوبی نداره…نسل بعد کنسول ها هم که تا سال دیگه حداقل رونمایی میشه…
  با این وجود،عمرا اگه یه بازی خوب هم واسش بیاد.همین الان که داره به زور میاد…
  با وجود کنسول های نسل بعد،تمرکز اصلی شرکت های بازی ساز میره رو کنسول های خانگی نسل بعد…(این اتفاق واسه PSP هم اوفتاد)
  خب،همین الان هم شرکت های بازی ساز بیشتر روی کنسول های خانگی تمرکز میکنن…
  چه برسه به نسل بعد…!!!!!!!!!!!!!!!
  خدا ویتا رو بیامرزه…
  در کل من از عملکردش و عناوینش تا الان راضی نبودم!و در آخر هم تصمیم گرفتم ویتا نخرم!
  یه سوال مطرح میشود:
  چرا PSP تنونست انتظارات رو برآورده کنه؟
  چند تا دلیل داشت:
  ۱.سخت افزار نه چندان قوی{البته در اوایل عرضه به بازار،جز یک کنسول دستی قدرتمند(مثل همین ویتا)به حساب میومد،ولی بعد از عرضه ی کنسول های خانگی نسل ۷ سونی و مایکروسافت،دیگه حرفی برای گفتن نداشت}
  و به نظر من سونی،اگه میخواست بازی های کنسول ها خانگی رو بیاره رو کنسول دستی،باید زمان عرضه و سخت افزار کنسول های دستیش و حمایت سایر شرکت های بازی ساز رو خیلی جدی تر میگرفت…
  ۲.وجود PS3 /360 (کنسول های نسل هفتم سونی و مایکروسافت،تقریبا همه ی شرکت های بازی ساز رو به سمت خودش کشید و این وسط،سونی و سایر شرکت ها، میبایست از PSP یه طوری حمایت می کرد که جوابگوی انتظارات باشد…و این کار غیر ممکن بود)
  ۳.سیاست های سونی(بخش سرگرمی!)(خود سونی همیشه بیشترین حمایت رو از کنسول هاش میکنه…حتی در PSP هم ما شاهد انحصاری های خوبی بودیم،اما شرکت های first party حمایت چندان جالبی نکردن و نتیجه اش هم ،عناوین ضعیفی بود که برای این کنسول دستی به بازار عرضه شد…برای مثال شما برو نمرات درخشان(افتضاح)سری بازی های NFS رو نیگا کن…
  ************
  هر طور بخواهیم حساب کنیم،هزینه ای که برای ساخت یک عنوان واسه کنسول های خانگی میشه،خیلی بیشتر از یک کنسول دستیه…
  تمرکز بیشتری روی کنسول های خانگی میشه…
  الان ویتا سخت افزار قوی داره…
  با این حال،بهانه ی شرکت های بازی ساز،برای کیفیت نه چندان جالب عناوین ساخته شده ی آن ها بر روی ویتا چیست؟
  کم کار خودشون؟کم کاری سونی در قبال ویتا؟یا این که آن ها توان ساخت رو ندان؟
  ************
  خب ،درسته که زیاد از ویتا بد گفتم،ولی خودم به شخصه دوست دارم که این کنسول دستی،از این وضعیت خارج شه و برای سونی زندگی بیافریند.
  ببینیم سونی می تواند از یک کنسول دستی سود خالص کسب کند یا …

  یه نکته ی جالب توجه دیگه هم که هست و سونی کلی روش مانور میداد قدرت سخت افزاریش بود که الان داریم میبینیمش!
  هیچ کدوم از استدیوهای فرست پارتی واسه PSP بازی نساختن و همه چیز واگذار شده بود به استدیوهای خارجی و استدیوهایی مثل Ready at Dawn . چرا نباید کوانتوم دریم واسه ویتا بازی بسازه؟ یا ناتی داگ ؟یا حتی خوده سانتا مونیکا یه GOW بسازه واسه ویتا. اینکار باعث میشه که همه عناوین سونی روی یه پلتفرم متراکم نشن و باعث بشه بازی های بین پلتفرم های مختلف پخش بشه و هم ویتا هم بازی ها بهتر فروش کنن .
  چرا اکتیویژن باید یه کال اف با اون گرافیک بزنه؟چرا؟
  چرا ea باید بین ویتا و سایر کنسولا فرق بزاره؟(MW رو میگم)
  گه سونی یا مایکروسافت کنسول نسل بعدشون رو تا سال بعد عرضه کنن،ویتا دقیقا به سرنو شت PSP دچار خواهد شد و به نوعی نابود خواهد شد…)

  سوم) تا الان بازی خیلی خوب برای آن منتشر نشده (بازی چند پلتفرم کمی داریم که برای ویتا عرضه بشه وگرافیک انها برای ویتا یکسان باشه البته یک استثنا به نام فیفا هست که آن هم موتورش مال دو سال پیش هست و از نسخه کامل Impact انجین بطور کامل استفاده نشده…
  بازی دیگری که من را نا امید کرد نسخه جدید Most Wanted برای ویتاست باور کنید گرافیک بازی با توجه به عکس های بازی بیشتر در حد نسخه ی اصلی نیست(نسخه ی کنسول خانگی).البته برخی که از توان ویتا آگا هی ندارند بسیار ساده لوحانه می گن که این بازی برای کنسول دستی فوق العاده است . کافی است بروند وببینن شرکتش EA شاهکاری به نام Real racing 3 را می خواهد عرضه کند.
  بازی دیگر که بطور فجیع من را نا امید کرد COD Black Ops : Declassified” بود. که اینطور توصیف شده :انگار ساخت این بازی را به تیم درجه ی چهارم اکتیویژن داده باشند.تازه این گفته ی من فقط بر اساس گرافیک بود .حال که مشخص شد:” اکتیویژن نظارت مستقیمی بر روند ساخت بازی ندارد “و فقط مسئولان بخش سرگرمی سونی خواستند با بهره مندی از این برند باعث فروش بازی شوند…
  گرافیک این بازی افتضاح بود(اصلا قصد تخریب نداشتم .عکس ها به دقت نگاه کنید آسمان بازی متریال”بافت” خوبی نداشت .در وپنجره بازی عکس چسبانده شده بودو…. ) هست و فکر کنم پس ازعرضه نمره ی ۱۳ از ۲۰ بگیره.
  حال با اطمینان می گویم دیگر انتظار گیم پلی قوی و هیجان بالا را از این بازی نداریم و نمره ی شخصی من در واقع زیر ۱۳ هست.
  احتمالا نمره ی ign هم بین ۵ تا ۶ است .

  تا به حال دو بازی خوب (نه عالی ) داره آنچارتد و فیفا …
  آنچارتد عالی بود ولی به هنگام زوم در برخی مراحل پیکسل های بزرگ دیده می شد بر عکس نسخه ی PS3 (کلا در حد انچارتد ۱ هم نیست)

  بنابراین مشخص می شود که مشکل اصلی ویتا عرضه ی بازی هایی در حد توان واقعی آن می باشد .

  نمونه ای از این بازی بازیها اساسین کرید می باشد که جزییات گرافیکی مربوط به شخصیت آن خیلی بالاست (محل قرار گرفتن ابزارات و تفنگ وخجر عالی بود و به واقع در حد این نسل بود .)
  بازی دیگر LBP هست که همین جا می گم بهترین بازی ویتا ست و خیلی جذاب وایده های ناب .(حتی از ps3 هم بهتره.)
  چهارم )علمی حرف بزنم؟
  برایند برداری ویزگی های بازی ها (از نظر ارزش گرافیکی و گیم پلی و… ) آینده ی ویتا را رقم می زند .

  لازم به ذکر است هیچ یک از سری بازی های NFS برای psp به درجه کیفی مناسبی نرسید…
  حتی نسبت به PS2 هم اگر بخواهیم مقایسه کنیم…
  (ماشین ها سایه نداشتن!)
  در کل من طی مدتی که این کنسول دستی رو داشتم،زیاد راضی نبودم…
  بغیر از یکی دو موارد مثل سری بازی های:متال گیر،خدای جنگ
  که متأسفانه همه ی این بازی های ارزشمند،برای PS3 عرضه شد!
  در صورتی که هیچ یک از عناوین ps2 برای این کنسول دستی منتشر(پورت)نشد!
  این یک توهین بزرگ به کاربر است،یا بهتر بگوییم:سیاست نه چندان جالب سونی در قبال کنسول های دستی!
  با این روند،حتما باید منتظر باشیم که عناوین بزرگ ویتا نیز بر روی کنسول خانگی نسل بعد سونی منتشر شود…
  بنابراین فرقی نمیکند که شما کنسول دستی داشته باشید!
  اگر سونی(بخش سرگرمی!)روی یک هدف تمرکز داشت،موفقتش تضمینی بود…
  یا فقط دستی ،یا فقط خانگی!
  مثل مایکروسافت.
  من عقیده دارم،فروش مهمتر از محبوبیت است!

  من واقعا نمیدونم بعضی ها بر چه اساسی میگن ویتا خوبه؟الان مثلا کیفیت صفحه اش خوبه؟پردازنده اش خیلی قویه؟اصلا قبول ندارم…
  ویتا علاوه بر این که بد ترین محصول سونی محسوب میشه،بلکه به نظر من حتی “بهترین محصولی”که سونی ادعا میکرد میخواد بده بیرون هم نداد…
  همین رزولوشن صفحه نمایشش رو نگاه کنین…در مقابل اسمارتفون های جدید یا گوشی هایی که تا سال بعد میان و از پردازنده های نسل جدید استفاده میکنن،هیچ حرفی برای گفتن نداره…
  تکنولوژی ویتا کاملا تکراریه و چیز جدیدی درش دیده نمیشه … به طوری که قبلا هم در تبلت ها و اسمارتفون ها شاهد آن بودیم…
  جی سنسور و سیستم تاچ عقب و جلو،پتانسیل زیادی برای مانور دادن داره،ولی چیز جدیدی نیست که بخواهیم روش حساب ویژه ای باز کنیم…
  علاوه بر این،همه ی شرکت ها نمیتونن به بهترین شکل ازش استفاده کنن به غیر از خود سونی…
  سایر عناوین غیر انحصاریش هم حرفی برای گفتن نداره…
  اون از اساسین ،اون از کال آف …
  حتی بسیاری از عناوین انحصاری ساخته شده توسط خود سونی هم هیچ حرفی برای گفتن نداره…
  منظورم Resistance هست…که نمره های پایینی هم گرفت(همان طور که انتظار می رفت)

  در پایان این یادداشت به این نکات اشاره میکنم:
  ___________________________________________________________

  ۱) این است COD Black Ops : Declassified ! یک عنوان انحصاری ویتا! (ضعیف با اسمی سنگین که آن را یدک می کشد.)
  ۲) اگر انگیزه ی خرید ویتا برای شما این بازی ۱۲۰ هزار تومانی است. سخت در اشتباهید.
  ۳)تنها عنوان لایق ویتا سری بازی LBP می باشد که به تنهایی به احتمال زیاد لقب بهترین بازی کنسول دستی را تصاحب می کند …..پس کور سوی امیدی دیده می ش
  ———————————————————————————————–
  درباره ی وی یو هم حرف هایی داشتم برای گفتن:
  اون چیزی که من در این کنسول دیدم،خیلی پیش تر در اسمارتفون ها و تبلت ها دیده بودم،ولی بسیار سطحی تر بود در حدی که فقط استفاده از “جی سنسور”رو شما میتونستید در بازی های مختلف استفاده کنید…(برای مثال در سری بازی های Asphalt،یکی از نحوه های کنترل ،استفاده از جی سنسور بود که با چپ و راست کردن گوشی انجام می شد،و برای اولین بار،من در گوشی ها شاهد آن بودم…)
  به نظر من Wii U و سازندگانش،تا حد زیادی از همین ایده استفاده کردن و این کارشون تا حد زیادی یک تقلب محسوب میشه…
  چیزی که باعث میشه این کنسول،به یک کنسول،منحصر به فرد تبدیل بشه،چیزی نیست به غیر از استفاده کردن از مزایای این کنسول در عناوین انحصاری یا مالتی پلتفرم…
  برای مثال،داشتن مزایای های مختلف در یک عنوان مالتی پلتفرم مثل COD و یا یک عنوان انحصاری مثل زامبی یو…
  خب بسیاری از شما فکر می کنید که وی یو کنسول نسل بعد نیتندو هست و باید با کنسول نسل بعد سونی و مایکرو سافت مقایسه بشه…
  خب این سخن درسته…اما چطور می توان سخت افزار و عناوین کنسول نسل بعد این دو شرکت را با Wii U مقایسه کرد؟
  چیزی که ما در “وی”شاهد آن بودیم،استفاده از کنترل های حرکتی،برای اولین بار بود که یک خلاقیت بزرگ از شرکت نیتندو محسوب می شد،و با وجود این که از سخت افزار به مراتب ضعیف تر نسبت کنسول نسل هفتم سونی و مایکرو سافت در آن استفاده شده بود،توانست با کنسول های خانگی این نسل رقابت خوبی داشته باشد و طرفدارانی پیدا کند.
  در واقع نیتندو به همه نشان داد که در یک کنسول(چه خانگی و چه دستی)مهم ترین چیز”سخت افزار”نیست…
  در حالی که سونی و مایکروسافت این چنین فکر نمیکند!
  بسیاری از کارشناسان پیشبینی کرده اند که وی یو،همانند وی میتواند با استفاده از خلاقیت به کار رفته در این کنسول(هر چند چیز جدیدی نیست!)با کنسول های نسل بعد سونی و مایکروسافت رقابت کند…
  ولی یک سیاست نه چندان جالب از سونی در قبال کنسول های دستی را باید همین جا بگویم:منظورمvitaهست که همچنان یکسری از مشکلات PSP رو داره.(منظورم اینه که باز هم vita داره همون بازیهای کنسول خانگی رو میاره روی کنسول دستی ودر این کار هم موفق نیست…)
  نه تنها موفق نیست،بلکه داره ضرر هم میده(کلی خرج میکنن برای ساخت یک عنوان کنسولی به ظاهر بزرگ،برای ویتا اما تا وقتی خوب فروش نکنه،جوابگوی این همه خرج نیست و در نهایت ضرر میکنه…
  ویتا ۲ مشکل بسیار بزرگ هم داد:
  ۱ :عناوین کوچک(که مخصوص کنسول دستی می باشد)آن از نظر تعداد قابل مقایسه با رقیبش (۳DS)نیست…و این باعث میشه که ویتا در مقایسه با آن کنسول دستی،فروش کم تری داشته باشد(خصوصا در ژاپن که همگی هندل گیمر هستن)
  ۲ :سونی سعی می کند که عناوین بزرگ کنسولی را در یک کنسول دستی بیاورد و در این کار تا حد زیادی موفق نیست{تقریبا همه ی عناوین ساخته شده مثل آنچارتد،توسط یک شرکت فرست پارتی(ناتی داگ مثلا) ساخته نشده یا COD که اکتیویژن بر ساختش نظارت نداره!}
  همه این موضوع را قبول دارند…
  این هم جالبه که بدونید:”طبق گفته های رجی فیلز ایم سخنگو و رئیس بخش امریکای شرکت نینتندو کنسول Wii U اندکی پس از لانچ در گنجه ی شما خاک نخواهد خورد.ایشان همچنین اعلام کردند که لانچ کنسول و عناوین ان تا مدتی بعد از لانچ قوی خواهند بود.

  ایشان با وب سایت Kotaku درباره ی عملکرد Wii و اینکه اندکی پس از عرضه ی این کنسول IP های قویش تقلیل یافتند و بسیاری از بازیبازان کنسول دیگری را خریداری کردند صحبت کرده است.ایشان باور دارد که تاریخ تکرار نخواهد شد.

  “این یک مسئله ی کاملا معمول است که در بخش پایانی و دوم زندگانی یک کنسول , بازی های کمتری هستند که عرضه می شوند , و این یک مسئله ی کاملا درست می باشد.اما به نظر من این مسئله را باید در چشم انداز کامل زندگانی یک کنسول مشاهده کنید.اگر شما به نسل حاضر نگاه کنید میبینید که از ۵ بازی پرفروش این نسل ۴ تای ان متعلق به شرکت نینتندو می باشند و توسط شرکت های FIRST-PARTY این شرکت ساخته و فقط بر روی Wii در دسترس بودند.”

  “بنابرین ما یک میراتث بسیار بسیار خوب را در اختیار داریم که اگر شما کنسول ها و سخت افزار های ما را خریداری نمایید بازی های بسیار بزرگی برای شما در دسترس خواهد بود و بازی هایی که شما دوباره بر میگردید و چند وقت یکبار به اتمام می رسانید.”

  “بنابرین وقتی یک خریدار به این مسئله فکر می کند سوال می کند که ایا من با این مسئله و قضیه رو به رو خواهد بود یا خیر؟ایا به جزء ۵۰ بازی که در هنگام لانچ ما ان را معرفی کردیم و در دوره ی لانچ قرار است برای این کنسول عرضه بشود ایا من راحت و مطمئن خواهم بود که کانتنت های بزرگی برای در دسترس قرار گرفتن من عرضه خواهد شد؟مطمئنا!”

  “و بهترین مسئله این است که با وجود یک کنسول HD و سیستم انلاین شرکت های THIRD-PARTY بازی ها و کانتنت های عالیشان را برای کنسول ما عرضه می کنند.زیرا دو مانع وجود داشت.برای مثال وقتی من می خواستم یک بازی از سری COD را برای کنسول Wii بسازم با وجود فرمت SD این کنسول و نبود یک تجربه ی انلاین خوب و عالی از این کار پشیمان می شدم.”

  ما افراد بسیاری را در چند سال اخیر دیدیم که از نینتندو متنفر هستند و گاهی اوقات بدون دلیل به این شرکت توهین می کنند.(در واقع ترول می کنند.)جناب Don Reisinger نویسنده ی Slash Gear این هیتر بودن و ترول کردن را به درجه ای بسیار بسیار بالاتر برده است.در ماه ژوئن همانطور که می دانید ایشان اعلام کردند که نینتندو با وجود کنسول Wii U در وضعیت بسیار بسیار بدی به سر می برد!حال بعد از این ترول ایشان درجه ی هیتری خود را به کمال رسانده و در مقاله ای با موضوع ” چرا نباید هنوز Wii U را پیش خرید کنیم” رسالتش را در ترول کردن به اتمام رسانیده است.ایشان گفته نباید کنسول Wii U را پیش خرید کنیم زیرا قیمت بازی های ان ۶۰ دلار می باشد!LOL!

  نقل قول:
  طرفداران و خریداران شرکت نینتندو در چندین سال گذشته عادت کرده اند که برای بازیهایشان پول کمتری را پرداخت نمایند.حال ان ها مبلغی برابر با دارندگان کنسول PS3 و X-360 پرداخت خواهند نمود برای گرافیکی که به نظر نمی رسد با کنسول های نسل حاضر تفاوتی داشته باشد و از ان ها قویتر باشد.این مشکلی است که من حالا با ان برخورد کرده ام.

  ایشان به این صحبت هایش ادامه می دهد و می گوید چرا بازی new Super Mario باید ۶۰ دلار قیمت داشته باشد زیرا گرافیک و جلوه های بصری بسیار بالایی را ارائه نمی کند؟

  اولین مسئله این است که ما از کی شروع کردیم برای گرافیک پول بدهیم نه گیم پلی؟به نظر می رسد که در دنیای این نویسنده تنها چیزی که به عنوان بازی ۶۰ دلار ارزش دارد گرافیک بازی است نه خود گیم پلی بازی.نکته ی جالب تر این است که ایشان درباره ی سخت افزار کنسولی قضاوت می کند که هنوز عرضه نشده است!و ما هنوز قدرت سخت افزاری ان را نمی دانیم!(نکته ی جالب این است که مقدار حافظه ی RAM این کنسول ۲ گیگابایت است که ۴ برابر کل ظرفیت RAM کنسول ۳۶۰ محسوب می شود.)

  ایشان ادامه می دهد : ارائه ی یک کنسول نو با قیمت ۳۰۰ دلار وقتی جلوه های بصری تازه ای را ارائه نمی کند نمی تواند بازیبازان را برای خرید این کنسول مجاب کند وقتی که بسیاری از بازی های این کنسول پورت هایی از روی PS3 و ۳۶۰ می باشد.ایشان هیچ وقت نفهمیده اند که کنسول Wii U برای رقابت سخت افزاری نیامده,حتی احمق ها نیز این مسئله را حال می دانند, بلکه برای رقابت در گیم پلی و نواوری و ابداع امده است.کنسول Wii U از کنسول های نسل حاضر قوی تر است و از نظر دیداری تصاویر بهتری را بر روی بسیاری از عناوین THIRD PARTY ارائه می کند.(همچون دو بازی Batman Arkham City و Assassin’s Creed 3 )اما هنوز ارائه ی جلوه های بصری بهتر و قیمتی برابر با بازی های کنسول های نسل حاضر هنوز نیز نمی تواند Reisinger را راضی کند.

  تئوری ایشان اصلا معنا نمی دهد!این نویسنده(ترولر محضLOL!) برای Slash Gear, CNET, LA Times (طبق ادعاهای خودش) مطلب می نویسد!ایشان معروف است به نوشتن مطالب و مقالاتی که فقط بازدید را بالا می برد!تعدادی از عبارت های ایشان را در پایین می توانید مشاهده کنید تا به عمق فاجعه پی ببری!O!

  “Does Anyone Really Care About A Bigger 3DS?”
  “The Wii U Is In Deep, Deep Trouble”
  “Why Nintendo Should Sell (And Why Sony Should Buy It)”
  “Why Nintendo Won’t Determine Gaming’s Future”

  به هر حال پیشنهاد می کنم فعلا ویتا نخرید :mrgreen:
  حتی اگه بخواهید،در راه مدرسه و به مدت ۱۵ -۳۰ دقیقه بازی کنید،دیگر بازی ای برای شما باقی نخواهد ماند :lol: :mrgreen:
  سپاس از سعید عزیز

  ۰ ۰
  1. hdgamer گفت:

   دوست عزیز زدی تو خال و با نقدت عالی کار کردی یه چند وقتی بود منتظر همچین کاری بودم و همه میگن ویتا رو با تبلت و گوشی و…. مقایسه نکنید !!!
   کلا اگه بخوایم بحث کنیم از نقد شما بیشتر هم میشه ولی ویتا با آینده مبهمش و رشد خفن تکنولوژی دلسردم کرده دوست دارم برم سراغ کامپیوتر که ارتقاش گرون هست و به نظرم بهترین کار برای گیم همون پلی ۳ هست پلی ۲ که دارم !
   ویتا بد موقع بازار اومد اولین گجت ۴ هستهای و خفن بود کو حالا !!!
   گرافیکش فکر کنم dx10 رو هم ساپورت کنه ولی بازیای گوشیها مثل ۹mm -gta – infinity blade – dead trigger – modern combat 3 – shadow gunner – asphalt و… که میان برای گوشیها و تبلت شدن زنگ خطر برای ویتا !!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
   ویتا با آنچارتد شده ویتا !!! ولی حجم این بازی در حد ۲-۳ گیگ هست !!! درسته لانچ هست اما از یه دی وی دی کمتره !!! حجم بازی آنچارتد ۳ یه بلوری ۵۰ گیگ کامله فکر کنم !!!!!!!!! :O :O :O :O :O :O :O
   از دیگر معایب ویتا رزولوشن در حد آیفون ۴ اس می باشد . الان گالاکسی اس ۳ hd 720 رو ساپورت میکنه !!!!!!!!!!!!!!!
   بلوتوث ویتا نقش دکور رو فکر کنم ایفا میکنه !!!!!!!!!!!!!
   mkv رو ساپورت نمیکنه که فورمت روز گوشیها و تبلتهاست !!!
   ۱۰۸۰p رو هم ساپورت نمیکنه با زیرنویس که همه اینا رو توی بازیسنتر خوندم و ثابت شده !!! بالاخره یه کنسول دستی باید مالتی مدیا ی خوبی هم داشته باشه اما دردسری که داره content manager هست که میگن درد سر داره و باید اینترنت وصل باشی فیلم و موزیک بریزی توی ویتا !!! روز به روز دردسر کنسولا بیشتر میشه دردسرای پلی۳ رو پلی ۲ نداشت دردسرای ویتا رو پی اس پی نداره !!!
   یکی از بزرگترین ضعفهای ویتا نداشتن رم هست !!!!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
   در سال ۲۰۱۲ آشغالترین گوشیها هم ۴گیگ یا ۸ گیگ حداقل رم دارن اما ویتا چی !!!
   طراحی ویتا برای ۲۰۱۲ هم کمی ضایع هست !!!
   مورد دیگه توی ایران و دنیا مشترک بازی گران هست توی خارج ۴۰ دلار توی ایران ۸۰ تومن باسه یه کارتریج بازی پول بدی !!! ۸-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O :( ( :( ( :( ( :( ( :( (
   باز بلوری بشاه با حجم بالا کمی ارزش داره ! توی دنیا سریع و ارزان بودن و در دسترس بودن شده مهم که کلی app برای ویندوز و android ,ios و… میاد یا رایگان free هستن یا ۵ تا ۱۰ دلار مثلا قیمت دارن !!!
   به نظرم سونی توی ویتا شکست میخوره مگر این که فکرهای اساسی بکنه ! زمانی که پی اس پی اومد گوشی روز n95 ,p990 , و… بودن هوشمند و…. ولی حالا علم خیلی پیشرفت کرده s2 اومد بعد s3 نوت اومد بعد نوت ۲ !!!
   به هر حال تا هک نشه و ارزن توی ایران بی ارزش میشه به نظرم برای کسایی که بیرون میرن مایه دارن بخرن میصرفه ولی همون گوشی های خفن هم میتونه کار راه بیاندازه ولی گرافیک بالا پلی ۳ خوبه که اون هم گرون شد و با درد سر هک و….!!!!!!!! :( ( :( ( :( ( :( ( :( ( :( (
   با تشکر از شما

   ۰ ۰
 70. Hotsun گفت:

  ۱۰۰ سال میخوام نیاد چنین بویی :D
  ۱۲ سال مدرسه بودم الان میره تو ۳ومین سال دانشجوییم دارم نفس میگیرم,چیه هی بو میاد :-D

  ۰ ۰
 71. David Beckham گفت:

  دوستان مدرسه بهترین چیز هست!نگید بخدا نگید!!خاطره هایی که تو مدرسه با رفقاتون بوجود میاد!! نمیدونید چه قدر غصه میخورید وقتی فارغ التحصیل بشید :cry: :cry: :cry:
  نمره کم گرفتنها کتک خوردن از معلمها گیردادنهای ناظم ها همه شون خاطره میشه و بعدا مرورشون میکنید!!من بهترین سال تحصیلیم سوم راهنمایی و پیش دانشگاهی بود
  تو پیش دانشگاهی هرموقع میرفتیم بیرون و کلوپ با بروبچ بازی می کر دیم!!کار هر روزمون بود :D اصلا مدرسه نمیومدی بهت گیر نمیدادن ولی ما میرفتیم چون خیلی حال میداد :X :X کارمون شده بود کلوپ و قهوه خونه :D :D درکل برید مدرسه و این روزهایی که میگذره رو بخاطر داشته باشید چون بهترین اوقات زندگی همین مدرسه است
  _______________________________
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 72. SPARTACUS گفت:

  بوی گند مدرسه!!!!!!!!!!!!!!

  ۰ ۰