نگاهی به شخصیت های سری Metal Gear (بخش دوم )

توسط Kurosaki Ichigo در ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ , ۱۱:۳۰

سری بازی های متال گیر همواره یکی از بهترین بازیهای ساخته شده در زمان خود بوده اند و هر سری از این بازی در زمان انتشار استاندارد هایی را در زمینه بازیهای رایانه ای به وجود اورده است .

دراین بازی شخصیت های زیاد وجود دارد که توسط کارگردان و نویسنده آن Hideo Kojima خلق شده اند . آقای Yoji Shinkawa نیز مسئول طراحی هنری این شخصیت ها بوده است .

انقدر تعداد این شخصیت ها زیاد است که نمی شود همه انها را نام برد . در این مقاله ما سعی می کنیم که به تفکیک هر بازی شخصیت ها را به شما معرفی کنیم.ممکن است بازی یا شخصیتی از قلم بیافتد که جا دارد از شما پوزش بخواهیم .

در این معرفی ها ممکن است بخش از داستان بازی ها نیز برای شما خواننده ها باز گو شود ( اسپویل شود ) ، تمام تلاش ما این است که در کوتاه ترین توضیحات شما با این اشخاص اشنا شوید .از تکرار شخصیت ها در قسمت های بعد تر خودداری میشود و فقط شخصیت های تازه وارد هر قسمت معرفی میشوند .

لیست عناوین مطلب

Metal Gear Solid

Naomi Hunter


خانم دکتر Naomi Hunter در واقع رئیس بخش پزشکی سازمان FOXHOUND است. او کسی است که کمک های بیشماری به اعضای Snake کرده است ( در واقع به سرباطان ویژه این سازمان Snake گفته میشود ). او در مان به وسیله ژن ها نانو تخصص دارد.
او بعد از مدتی برای انتقام مرگ برادر خود دست به فعالیت هایی میزند و از سازمان فرار می کند .این شخصیت در نسخه های بعدی مخصوصا نسخه شماره ۴ بازی باز می گردد و با شخصیت های بیشماری درگیر داسنان های جالبی می شود .

Revolver Ocelot


شخصیت Revolver Ocelot به عنوان یکی از نیروهای FOXHOUND در ابتدا خود را درگیر یک ترور نشان می دهد .بعدها او به عنوان یه مامور Patriot و یکی از دست نشانده های Liquid Snake خود را نشان می دهد .او همچنین در نسخه های دیگری به عنوان یک شخصیت Ocelot جوان نشان داده می شودکه برای اتحادیه جماهیر شوروی فعالیت می کند .

Hal Emmerich


دکتر Hal Emmerich با نام مستعار Otacon معرفی می شود . او با توجه به علاقه اش به انیمه در بخش ArmsTech سازمان فعالیت می کند و سازنده Metal Gear REX است . او بعد از مدتی به کمک سالید اسنیک می اد و بعد از آن سالید اسنیک متوجه می شود که از REX برای یک موشک هسته ای استفاده شده است .او به اسنیک کمک می کند که موفق شود اما هزینه این موفقیت کشته شدن Sniper Wolf به دست اسنیک بود که برای دکتر خیلی سخت بود .
او در نسه متال گیر سالید ۴ به همراه سانی یک نوع ربات می سازند و ماجراهایی به وجود می اورند .

Meryl Silverburgh


او به عنوان خواهر زاده Roy Campbell در بازی معرفی می شود . او همنچین به نوعی معشوقه سالید اسنیک نیز است . او در نسخه های مختلفی حضور داشته است و ماجرا های او تقریبا در جریان داستان اصلی بازی بوده اند . سازدگان از او به عنوان یکی از شخصیت های تاثیر گذاردر روحیه سالید اسنیک نام برده اند .

Mei Ling

او یک تحلیلگر چینی امریکایی است . او مخترع سیستم ارتباط رادیویی بیسیم سالید اسنیک است و همچنین مخترع Soliton Radar است که به نوعی دشمنان و انسان های مجاور و نزدیک سالید اسنیک را به او نشان می دهد .در خیلی از موارد او به سالید اسنیک مشاوره هایی می دهد و در بیشتر مواقع از ضرب المثل های چینی استفاده می کند .

Johnny


او با نام مستعار Akiba در بازی شناخته می شود.او به عنوان یک نگهبان دشمن شناخته میشود که لباسش توسط Meryl دزدیده میشود .بعد ها در زمانی که سالید اسنیک توسط Revolver Ocelot شکنجه میشد دوباره دیده میشود .نکته جالب در مورد شخصیت او این است که هیچ گاه نام کامل او در بازی شنیده نمی شود و فقط در پایان بازی می فهمیم که نام کامل او Johnny Sasaki است و فامیل Sasaki از روی طراح شخصیت بازی Hideki Sasaki برداشته شده است .در نسخه دیگر بازی از او به عنوان یک سرباز جاسوس نام برده میشود .

Sniper Wolf


او ( شخصیت مورد نظر یک زن است ) یک شخصیت عراقی و کرد تبار در سازمان FOXHOUND است . از خصوصیات او می توان به این مورد اشاره کرد که همیشه تنها کار می کرد و برخلاف تک تیر انداز های دیگر که همیشه دو نفری کار می کنند او به تنهایی هدف های خود را نابود می سازد .او همچین یکی دیگر از شاگردان Big Boss است و رابطه صمیمانه ای با Otacon داشت .

Psycho Mantis


او یک متخصص روان درمانی در FOXHOUND است .در حقیقت بعد از فروپاشی شوروی سابق او برای یک شغل و زندگی جدید به امریکا رفت و قبل از پیوستن به FOXHOUND برای KGB ( سرویس مخفی شوروی ) و FBI کار می کرد .توانایی بالای او برای نفذ به مغز و روان مردم از ویژگی های او است . البته طبق گفته های خودش اینده را نیز می تواند پیش بینی کند . او در نسخه های مختلفی از بازی در برابر سالید اسنیک ظاهر میشود و مشکلات بسیاری را برای او به وجود می اورد .
مبارزه نهایی او به عنوان boss battle در IGN رتبه دوم را دارد و یکی از خاطره انگیز ترین مبارزه ها در سری متال گیر است .

Vulcan Raven


او یکی از اعضای سابق FOXHOUND بود که دوبار با سالید اسنیک مبارزه کرد . بار اول در یک تانک M1 Abrams tank و بار دوم که منجر به مرگ او شد در یک freezer ، در لحظه های اخر عمرش اسراری را از هویت واقعی رئیس DARPA فاش کرد و همچنین یک پیغام صوتی رمز گذاری شده برای سالید اسنیک باقی گذاشت .

Decoy Octopus


او یکی دیگر از اعضای FOXHOUND بود که در جریان حادثه Shadow Moses شروع به شورش و سرکشی از دستورات کرد . او متخصص جعل هویت بود و با تزریق خون افراد به بدن خود یک هویت را کاملا جعل می کرد .
بعد از اینکه Ocelot رئیس اصلی DARPA را در حین بازجویی کشت ، Octopus هویت او را جعل کرد .او همچنین دروغ هایی به سالیداسنیک در مورد پادزهر FoxDie virus گفته بود .

Nastasha Romanenko

او ( شخصیت مورد نظر یک زن است )در واقع رابط سالید اسنیک در مورد کلاهک اتمی بود . او در کشور اکراین به دنیا امد و تنها ۱۰ ساله بود که حادثه اتمی چرنوبیل رخ داد . بعد ها کتابی در مورد واقعیت ها و تیرگی های Shadow Moses نوشت . در عنوان پایان بندی بازی از او به عنوان یک نویسنده یاد میشود .
همچنین خلاصه ای از فعالیت ها و داستان های وابسته با نسخه بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty از او ، به عنوان یک پاداش برای بازی کننده ها در نظر گرفته شده بود .

Donald Anderson

او رئیس دفتر DARPA است که توسط FOXHOUND گروگان گرفته میشود .او در جهت اقدامات تلافی جویانه هسته ای به پروژه Metal Gear REX دست پیدا می کند .در حین شکنجه شدن او می فهمد که Revolver Ocelot در حقیقت برای تروریست ها کای می کند و بعد از کشته شدن او در شکنجه ها توسط Revolver Ocelot ، هویت او توسط Octopus جعل می شود و Octopus با جعل هویت او سالید اسنیک را فریب می دهد و به کلید های امنیتی دست پیدا می کند .

Kenneth Baker

او رئیس ArmsTech است و یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه اسلحه های فوق پیشرفته است که توسط FOXHOUND زندانی می شود . بعد ها او توسط Revolver Ocelot شکنجه میشود اما سالید اسنیک او را ازاد می کند اما قادر به نجات او نیست چراکه او به ویروس FoxDie virus الوده شده است . او اولین کسی است که به وجودFoxDie پی می برد و به سالید اسنیک در باره این ویروس و ماموریتش نکته هایی را می گوید اما ویروس جان او را میگیرد و نمی گذارد جمله اش تمام شود .

Jim Houseman

او در واقع وزیر دفاع امریکا است که در هواپیمای AWACS تمام وقایعی را که در جزیره Shadow Moses رخ می دهد مشاهده می کند . او تنها در پایان بازی مشاهده می شود ، در واقع او کسی است که فرمان بمباران Shadow Moses را می دهد . او بعد از پایان بازی در اقادامی دست به خودکشی می زند و دلیل این کار را وقایع Shadow Moses اعلام می کند . هرچند Nastasha مدارکی ارائه می دهد که او به قتل رسیده است .

Liquid Snake


او رهبر گروه بزرگی از سربازان جدید و تروریست های جدید در FOXHOUND است . در واقع او برادر دو قلوی سالید اسنیک است و یکی از اعضای اصلی گروه Big Boss ، همچنین به وجود اورنده پروژه Les Enfants Terribles است .
او در انگلستان به دنیا امد و خیلی زود جذب نیرو های SAS شد و یه کی از فرماندهان ارشد FOXHOUND تبدیل شد . ( این موارد برای قبل از داستان اصلی بازی است ) .دلیل نرت او از سالید اسنیک این است که خیلی ها اورا فاقد ژن رهبری می دانستند و سالید اسنیک را نسبت به او برای رهبری ترجیح می دادند.
یکی از راه های شناسایی او وجود یک خالکوبی در بازی او است که دومار در کنار یک شمشیر به هم پیچیده شده اند .
او و سالید اسنیک داستان ها و ماجرا های زیادی با هم به وجود می اورد و دشمنی انها ریشه عمیقی دارد .شخصیت چندین بار توسط شخصیت های دیگر بازی جعل شد.

ادامه دارد.

دیدگاه
۳۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

32 Replies to “نگاهی به شخصیت های سری Metal Gear (بخش دوم )”

 1. xbox گفت:

  ما که متال گیر باز نیستیم ممنون ;;)

  ۰ ۰
 2. STALKER گفت:

  فقط liquid snake .خیلی از تیپش خوشم میاد

  ۰ ۰
  1. MR.SCRATCH. گفت:

   مگه من نگفتم آواتارتو جمع کن ها ؟ اگهgfته برو gfتو جمع کن
   من آقای اسکرچ هستم
   فهمیدی یا باید شما رو هم بفرستم کلینیک

   ۰ ۰
  2. black mask گفت:

   این مسخره بازیا چیه در میاری؟ اسپمر جدید
   اون عراقی کرد تبار! :D

   ۰ ۰
  3. sam_sam گفت:

   ننتان

   ۰ ۰
  4. sam_sam گفت:

   اون عکسی که اینجا از لکوید نشان دادن لیکوید اسلاته، که اینجا هم به اشتباه اسلات رولور نوشته!
   اسلات یه هفتیر کش جوان نیروی kgb شوروی بود که در زمان بیگ باس پدر سولید اسنیک چندین بار باهم درگیر شدن و بعدها در متال گیر ۱ بعد از کشته شدن لیکوید یکی از برادران ژنی اسنیک دست او را (یعنی لیکوید را) به خودش پیوند داد و در متال گیر ۴ دیدیم که ژنهای غالب لیکوید بدن و خصوصیات شخصی اسلات را از بین برده بود و تقریباً دوباره به شخصیت لیکوید باز کشته بود، و به همین خاطر به لیکوید اسلات معروف شد و عکس بالا متعلق به لیکوید اسلات است نه اسلات رولور!

   ۱ ۰
 3. alireza fa گفت:

  خیلی عالی.
  واقعا” دستتون درد نکنه.

  ۰ ۰
  1. xbox گفت:

   کامنت های علیرضا از ((ممنون))و((خیلی عالی))خارج نمیشه

   ۰ ۰
  2. alireza fa گفت:

   خیلی ممنون

   ۰ ۰
 4. titan13 گفت:

  عالی بود
  متال گیرها از بهترین بازی های عمرم بودند

  ۰ ۰
 5. general amin گفت:

  ممنون یکی از بهترین پست های سایت هست . هر مطلبی راجع به این بازی فوق العاده باشد با تمام وجود و علاقه می خوانمش !هرچند برایم تکراری باشد و مطلبش را از بر باشم ! این بار هم شخصیت های خوبی رو معرفی کردید منتظر ادامه اش هستم . اشتهای سیری ناپذیری برای بازی کردن تک تک شماره های این بازی دارم . محبوب ترین شخصیت هم تو این بازی برای من بی شک اسنیک افسانه ایست
  :X :X :X :X :X :X :X :X
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 6. graveworm گفت:

  شخصیت پردازی این بازی خیلی قویه

  ۰ ۰
 7. MEHDIETZIO گفت:

  ممنونم واقعا مطلب خوبی بود خیلی عالی :wink: :mrgreen: :D :-? :-> :-/ :-) :* :)) :) :(( /:) x-( >:)

  ۰ ۰
  1. Sam_Fisher گفت:

   شما ظاهرا قرص هات رو جا به جا خوردین!!! :D
   ممنون دوست عزیز مقاله ی خیلی خوبی بود با تشکر…

   ۰ ۰
 8. Sari gamer گفت:

  خیلی عالی بود ممنون
  _______________
  این جمله ها رو معمولا کسایی که متن رو نخوندن می گن در اسرع وقت می خونمش :D

  ۰ ۰
 9. lich king گفت:

  من عاشق Revolver Ocelot هستم مخصوصا تو شماره سومش :X کلا خیانت تو کارش نیست و حرفی که بزنه پاش می مونه . مثل آخر mgs3 که می تونست اسنیک رو بکشه ولی به قولش وفا کرد و رفت . کاش بیشتر در موردش توضیح میدادید.

  ۰ ۰
 10. saeed mirabi گفت:

  Psycho Mantis
  بدون شک مخصوصا برای فسیلها و دایناسورها در حال انقراض یکی از
  خاطره انگیز ترین مبارزه ها در سری متال گیر است و فراموش نشدنی . :X
  ممنون حسین جان !!!
  یک پیشنهاد هم داشتم یک بخشی را هم باید به کدهای رادیویی این بازی
  اختصاص دهید برادر !!! :X
  __________________________________
  SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   :X برترین مبارزه رو در این سری با این تجربه کردیم . الحق فراموش نشدنیست …

   ۰ ۰
 11. RANDYORTON گفت:

  با تشکر از حسین عزیز
  تمام شخصیت هاش تیپ جالبی دارن ولی من هیچ وقت نتونستم با این بازی ارتباط بر قرار کنم :-|

  ۰ ۰
 12. mvg گفت:

  ممنون ولی حیف که از این بازی خوشم نمیاد :roll:

  ۰ ۰
 13. amir.gtm گفت:

  حیف که من اینو نمیتونم بازی کنم!! :(
  خیلی دوست دارم که بازی کنم!!البته یه بار یه کمی بازی کردم و خیلی هم بهم حال داد!! :D
  به هر حال مطلب خوبی بود و دستت مرسی حسین براتی!! ;)

  ۰ ۰
 14. amir47 گفت:

  ممنون….حیف که این بازی متعلق به کنسول بوده و همه شماره هاش برا pc نیمده!
  امیر از pc$

  ۰ ۰
 15. solid snake گفت:

  mantis فکر میکنم رئیس چهارم بازی بود واقعا یکی از سخترین غول های بازی بود باید با مشت لگد میکشتیش :((
  ___________
  واقعا متال گیر رو هر دفعه میرم یه چیز جدید پیدا میکنم بازی تمات نشدنیه

  ۰ ۰
 16. حسین براتی نیستی نیستی وقتی هم که هستی با مقاله میای…درود بر تو :D

  ۰ ۰
 17. black mask گفت:

  حسین جان ممنون ازت بابت این سری مقاله ی عالی. :wink:
  منتظر قسمت هایه بعدی هم هستم. چیزی هم که mgs زیاد داره شخصیت!

  ۰ ۰
 18. dirty devil گفت:

  لذت بخش ترین متال گیر به نظر من متال گیر ۱ بود اون بازی واقعا عالی بود از قسمت دوم زیاد خوشم نیومد ولی قسمت سوم خیلی بهتر بود. قسمت چهارمم که نتونستم بازی کنم چون ps3 ندارم :X :D :> :>

  ۰ ۰
  1. GAME STAR گفت:

   کاملا موافقم

   ۰ ۰
 19. ama-pc360 گفت:

  ممنون …
  این بازی تمام شخصیت هاش عالی کار شدن

  ۰ ۰
 20. king of games گفت:

  واقعا عالی هست من قبلا این بازی رو بازی نکردم چون انحصاری ps3 بود ولی الان خوشحال که برای x360 هم میاد و از انحصاری ps3 در اومده!

  ۰ ۰
 21. Marlon Brando گفت:

  مطلبت عالی بود.
  بیسته ۲۰.
  مرسی
  ———————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 22. xneon 360 گفت:

  حسین جان دست گلت درد نکنه عالی و جامع بود،ولی هنوز مونده ها :D
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰