نامه بازی : چرا نمیتوانیم؟

توسط Vito در ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ , ۱۱:۴۲

سلام, سلامی گرم به تمام بازی دوستانی که در این دنیای رنگارنگ به شکلی گیر کرده اند! دنیایی که تمامی ندارد, جایی که نشدنی ها شدنی میشوند, شروع ها پایان میابند و هیچ چیز بی نتیجه نمی ماند.
آن روز ها ماریو فرمانروای دنیای گیم بود, و ما در حال نجات شاهزاده خانم بودیم که میلیون ها نفر در فکر شکست این شخصیت دوست داشتنی بودند که جوجه تیغی خودمان همان سونیک وارد بازار شد. این دونده و نجات دهنده الماس وارد رقابت تنگاتنگ با ماریو شد, که اوج لذت بازی را هم در شماره سوم این بازی میتوان دریافت . همان روز هایی که دنبال پدر میدویدیم تا شاید ما هم صاحب یک مگادرایو شویم و با این شخصیت آبی رنگ محبوب یعنی سونیک ضیافتی داشته باشم. آن همه بازی آمد ولی به یاد ماندنی ترین های آن ها این دو بوده اند و چندین و چند بازی دیگر که همه مربوط به گذشته میشوند. تمام!!! ایستگاه بازی یک وارد بازار شد که هر بازی آن برای همه ما خاطرات لذت بخشی را آفرید. اینبار کراش بود که تمام رقیبان را کنار زد و به یک بازی رویایی در آن زمان تبدیل شد, موجودی قرمز رنگ که سخن نمی نهاد ولی مفهوم رسان بود, چهره خشکی داشت ولی بامزه بود, دوران طلایی این بازی هرچند کوتاه بود ولی ایستگاه بازی یک بود و یک کراش دوست داشتنی.
اسطوره بازی های مخفی کاری وارد بازار شد. ان زمان که MGS 1 عرضه شده بود همه ما در حیرت فرو رفته بودیم و با سالید اسنیک اشنا شدیم. تا به حال سبک های مختلفی روانه بازار شده اند ولی کیست که صدای ماشین های درایور را فراموش کند. آن دستی هایی که میکشیدیم و مموری که پر بود از فیلم های حساسی که در این بازی به جا گذاشته بودیم. اون صحنه های تعقیب و گریزی که هرگز فراموش نمی کنیم.
راستی یکمی زمان را جلو و عقب کنیم میرسیم به هیلو, حماسه ای تمام نشدنی. وسعت بخشیدن به هر سبک کار سختی هست و این هیلو بود که سبک اول شخص را گسترش داد و با به وجود اوردن شخصیت هایی حماسه ای ما را در دل این بازی جا داد.
میرسیم به انقلاب بزرگ در صنعت بازی ها, انقلابی که سبک ماجراجویی را تکان داد که چیزی نیست جز تام رایدر, همان بازی که دچار تقلید شد، چه در آن زمان و چه الانی که دوران تقلید و تقلید است. از قسمت های اکشن بازی تا فکری آن که هنوز که هنوزه زبان زد خاص و عام است. بگذریم, برویم به دوران طلایی سونی که با ایستگاه بازی دو راه جدیدی را به صنعت گیم معرفی نمود که هنوز که هنوز است مورد استفاده قرار میگیرد و بازی هایی هم کم و بیش برای آن عرضه می شود ولی چه فایده؟ زنده کردن آن دوران هرچند که غیر قابل باور است ولی سخت نیست. تمام بازی هایی که شاهکار را برای ما معنا کردند از این کنسول جان گرفته اند و یا دورانی طلای آنها بر روی این کنسول بوده است. قصد ندارم که تک تک بازی های آن زمان را نقد کنم ولی آن زمان چیزی به اسم عشق به بازیسازی یا گسترش ایده های بزرگ بود که تماما ریسک محسوب میشدند, این یعنی ریسک پذیزی بازی های گذشته که موفقیت های چشمگیری هم پیدا میکردند و کم تر کسی به فکر منافع بیش از حد بود. آن چیزی که در آن زمان بازی سازان مانند الماسی از آن مراقبت میکردند ایده های آن ها بود نه مال آنها. آنها کاری میکردند که با فشار هر کلید لحظه ای برای شما رقم بخورد. آن موقع ها که همه کنار گیم نت ها صف میکشیدند برای بازی کردن شورش در شهر یا پس از هفته ها موفق به زدن مخ پدر هامون میشدیم تا یک کنسول داشته باشیم چه شد؟ چه شد آن روز ها که کنسول میخریدیم برای بیش از ده شاهکار؟ چه شد آن بازی هایی که الماسی به اسم ایده در آنها وجود داشت؟ کسی نیست که این بحران را بر هم بزند و طلسم دنیای گیم را برای همیشه بشکند؟ من هیچ حسی را با آن حس ترسی که در هر قدم از بازی رزیدنت اویل بر میداشتم عوض نمیکنم, چرا من نمی توانم با نشستن پشت یک بازی بیشتر از یک ساعت دوام بیاورم؟ اینها همه سوالاتی هستند که در ذهن هر گیمر قدیمی حک شده و تا زیر خاک نیز با آن خواهد ماند. قصد این مقاله فقط این بود که درد دلی با شما داشته باشم که شما نیز چرا هایتان را با یک دیگر به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۴۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

49 Replies to “نامه بازی : چرا نمیتوانیم؟”

 1. elite gamer گفت:

  حرفی از XBOX زده نشد … :D
  ————————————————
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Gish2012 گفت:

   هیلو واسه گیم بوی بود!؟

   ۰ ۰
  2. Gish2012 گفت:

   _________________

   COD Team

   ۰ ۰
  3. elite gamer گفت:

   چه ربطی داره .
   ————————————–
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  4. RANDYORTON گفت:

   گیش عزیز
   ایشون منظورشون از کنسول بود نه بازی
   ———————————–
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved
   حقوق بگیر مایکرو
   طرفداران انیمه
   CODteam

   ۰ ۰
 2. Gish2012 گفت:

  بسی زیبا بود. خسته نباشی.
  _______________________

  COD Team

  ۰ ۰
  1. Vito گفت:

   خواهش میکنم O:-)

   ۰ ۰
 3. EPIC SINA گفت:

  دیگه بازی های جدید اون داستان پردازی و گیم پلی بی نظیر قدیمو ندارن ( البته بازی هایی مثل Alan Wake واقعا شاهکارن و حسابشون جداست ) . من از دیروز دارم دوباره بازی Diablo رو بازی می کنم . باورتون نمیشه این بازی با گرافیک ابتداییش منو میخکوب کرده !!! warcraft 3 رو که دیگه نگو !!! اگه آیکون وارکرفت همیشه روی دسک تاپم نمیشه احساس بیماری می کنم !!!

  ۰ ۰
 4. دمت گرم ویتو یک صحنه ده سال پیش جلو چشام اومد و ای کاش یادی هم از بالدور گیت میکردی. :(

  ۰ ۰
  1. Vito گفت:

   قابلی نداشت :X

   ۰ ۰
 5. saeed mirabi گفت:

  اولا اون شاهزاده و ماریو !!! قصه خیانتهای شاهزاده خانم بود و ماریو ساده که همش میرفت نجاتش میداد و پیش خودش سئوال نکرده بود !!! آخه مرد چرا همش باید این شاهزاده دزدیده شود !!! :-? هی برم به قلعه ای که اشتباه آمار دادن و بعد جای دیگه رفته :-? تاکی ماریو با در مقابل خیانتهای شاهزاده سکوت کند .
  دوما اسم بازی هیلو آمد و وسعت بخشیدن به بازی اول شخص !!! که لطفا بزنید روی پلتفرم خودش ایکس باکس بازیهای اول شخص وسعت داده و در غیر این صورت نویسنده مطلب اصلا بازی های قدیمی مثل Half Life , Doom ,Medal of Honor , Call of duty بازی نکرده است .
  یادمه نسخه اول هیلو را روی PC با بازیهای مثل Half Life , Doom , Call of Duty , Far Cry همزمان داشتم بازی میکردم !!! توی این ۴ تا بازی عناصری وجود داشت که باعث لذتش میشد !!! اما بازی هیلو نسخه یک نمی دونم چی داشت !!! معمولا بازی های شاهکار از همان نسخه یک خودشون نشان میدهند ولی توی بازی هیلو واقعا هیچ چیزی ندیدم که بعنوان شاهکار یا پیشگام ازش نام میبرید. اگر بخواهم پیشگامان اول شخص نام ببرم باز به همین ۳ تا نام میرسم که هرکدام در بخشی اول شخص تکان شدیدی دادند Half Life ,Doom , Far Cry !!!
  در مورد بی علاقگی نسبت به بازی باید اینو گفت !!! بیشتر این موضوع برای ایرانی ها پیش می آید !!! چرا !!! بخاطر اینکه خیلی راحت به انواع گیم دسترسی دارند و با کمترین هزینه بازی میخرند و در طول یکسال تمامی عناوین کنسول و PC شخم میزنند !!! تمامی سبک هارو تست و بازی می کنند و برای همین بازی های مختلف از شرکت های مختلفبا سبک های یکسان برایشان یک شکل میشود و هیچ چیز در بازی ها جز تکرار نمی بینند !!! برای همین به نوعی دلزدگی و دلسردی بوجود می آید .
  که هم خوب هستش و هم بد !!!
  خوب از این جهت که گیمر وابستگیش زود به دنیا گیم از دست میدهد و بنوعی روشی عالی برای ترک دنیای گیم( ترک اعتیاد ) هستش .
  بد از این جهت که گیمر وابستگیش به دنیای گیم از دست میدهد و بنوعی دنیای گیم باید ترک کند.
  _________________
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. darksiders گفت:

   آقا سعید انجمن SONY make.believe
   ۱:چیه؟
   ۲:چجوری میشه عضو شد؟

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   برای عضو شدن باید با کاربر the end of ps با پیام خصوصی در ارتباط باشی !!! شرایطش بشما دوست عزیز میگه :D خوش آمدی

   ۰ ۰
  3. darksiders گفت:

   ممنون.راستی انجمن martial artsبسته شده؟

   ۰ ۰
  4. saeed mirabi گفت:

   نه اون چون شرایط سختی داره و همه نمی توانند درش دوام بیاورند !!! دوتا عضو هم بیشتر نداره خودم و دوستم Arash the Archer و کلا انجمن خاصی هستش .
   کم تعداد و شرایط سخت حضور در این انجمن مثل معبد شائولین می ماند .
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  5. deniro گفت:

   کاملا باهات موافقم و هرچی میخواستم بگم رو تو نظرت میبینم هرچی دوستان دسترسی بیشتر باشه دلزدگی هم بیشتره.افسوس نامی از مدال یا نیمه جان یا ولف انشتاین نشد.ولی ممنون ازت جناب ویتو وقفه طولانی بود بین اینگونه مقالات.

   ۰ ۰
  6. xneon 360 گفت:

   سعید جان شما هیلو دوست نداری ارزش کار این شاهکارو پایین نیار،تا بحال هیچ احدی از بزرگان تاریخ و صنعت گیم در مورد هیلو بد نگفته و همیشه از عنوانی تاریخ ساز ازش نام برده شده،همونطور که هاف لایف و دووم تاریخ ساز شدن،هیلو در زمینه تحولات اول شخص بر روی کنسول ها تاریخ ساز شد!! اون بازی هایی که شما میگی بر روی پی سی!! این دو عقوله رو باهم قاطی نکن!! مستر چیف کجا و اون کرکترها کجا!!!
   یچیز دیگه هم بگم دلیل اینکه ما زیاد دیگه پای بازی ها بند نمیشیم مثل ۱۰-۱۵ سال پیش به علت تنوع شدید بازی ها و همچین بزرگ شدن و درگیر مشغله شدن ماست،فرضا من و شما نوعی که شاغلیم چطور میشه روزی فرضا ۸ ساعت بازی کنیم؟ در کل بازی های قدیم به علت تازگی و کم بودن اینجوری محبوب بودن ولی الان بازی به وفورر است،کنسول زیاده،….یروز مفصل میحرفیم در موردش الان ادارم نمیتونم زیاد نظر بدم قربون همتون
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  7. elite gamer گفت:

   می دونی چرا تو هیلو چیزی ندیدی ؟ چون شما فن سونی هستی …..
   ————————————————————

   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  8. saeed mirabi گفت:

   منم گفتم تکلیف روشن کنه !!! اگر کلا گفته که اصلا قبول ندارم چون جلوی بزرگی مثل گوردون فریمن کم میار این مستر چیفتون !!! از لحاظ شخصیتی و داستانی و گرافیکی و گیم پلی
   از لحاظ گرافیکی هم در اون سال از عنوان های مثل Doom و Far Cry کم می آورد !!!
   از لحاظ گیم پلی هم باز از Doom و Call of Duty کم می آورد !!!
   خوب باز بگید من طرفدار کنسول سونی هستم !!! خوب اگر می خواستم کل کل کنسولی باشه می گفتم کیل زون !!! اما میبینید که از عنوان های سونی هیچی نگفتم تمام صحبت هم اینه که اون بخش که گفته هیلو دنیای اول شخص عوض کرد باید در رابطه با کنسول ایکس باکس باشه همین !!! چون مربوط به اون کنسول بوده :D و نه PC,PSX :-? و هیچ تحولی رو نتوانسته در دو پلتفرم دیگر ایجاد کنه .
   در ضمن دوست عزیز جناب الیت گیمر !!! اون موقع که نسخه اول هیلو آمده بود توی ایران کسی نمی دونست کنسول ایکس باکس چی هست !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   فکر کنم همه و اکثرا توی خونه هاشون کنسول PS2 داشتند و اصلا کل کل کنسولی وجود نداشت !!! برای همین کاملا نظرم بی طرفانه هستش دوست عزیز من هم تمام دیدم بر اساس نسخه اول بازی روی پلتفرم PC هستش !!!
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  9. elite gamer گفت:

   شاید شما نمی دونستی ولی ما می دونستیم. :D :D :D :D
   ————————————————-۰۲۱—————–۰۲۱
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  10. xneon 360 گفت:

   د برادرم داری بی منطق در مورد مستر چیف نظر میدی،تو تمام رنکینگ ها مستر چیف جز سه تای اول هست!!! هاف من فعلا باید بدوهه!! در ضمن اون زمان که هیلو بر روی کنسول اومد میشه بگی چه fps ای رو کنسول ها ازش بالاتر بود؟ یه نکته جالب توجه هم بهت بگم من خیلی سال پیش بصورت خیلی سامورایی و سخت و طاقت فرسا XBOX رو تهیه کردم فقط بگم دسته های تاریخی داشت که میشد بجای دمبل ازشون استفاده کرد ولی قدرت سخت افزاریش یه سر و گردن از PS2 بالاتر بود فقط بد ساپورت شد وگرنه خیلی سخت افزار بهتری داشت…ولی قبول دارم PS2 فوق العاده بود
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  11. Vito گفت:

   بنده نمام اون بازی هایی رو که اوردید همه رو انجام دادم.
   دلیل نمیشه بازی که همه خوششون اومده به خاطر شما توی این مطلب نیارم
   __________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  12. saeed mirabi گفت:

   من نگفتم توی این مطلبت اسم هیلو را نیاری !!! عزیزم کامنت های بالام درست بخونم منظورم را بعد متوجه میشوی !!! :-| همون تیکه کوچولورو خواندی !!! :-?
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  13. Vito گفت:

   نه خیر همه قسمت هاشو خواندم!!!
   ولی شما باز هم به نقص ها بازی هیلو گیر بدید تنها بازی اول شخص خوبی بود که توی فضا میگذشت… یعنی شما میتونستی مثل کد و بازی هایی دیگری که نام بردی بازه پیدا کنی ولی هیلو اینطور نبود

   ۰ ۰
  14. saeed mirabi گفت:

   تنها بازی اول شخص خوبی که در فضا می گذشت !!! :-?
   پس بازی Doom روی کره زمین نکنه بوده !!! :lol: :lol: :lol: با اون جو ترسناک و خفن بازیش
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  15. Vito گفت:

   شما اتمسفر بازی رو هم در نظر بگیر!!!
   خوب خودت هم میگی جو ترسناک و خفنش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   سعی کن خیلی یک طرفه بحث نکنی
   __________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  16. saeed mirabi گفت:

   اتمسفرش با Far Cry یکی فضاهای سبز و موجودات بیگانه ناشناخته !!!
   مزایا Far Cry اول نسبت به Halo نخست
   ۱- گرافیک : که کاملا کم می آورد و منهدم میشد و محیطهای بسیار زیبا و جذاب
   ۲- گیم پلی : که بازی فارکری حالتهای مختلفی داشت از اکشن تا مخفی کاری درجه سختی متنوع بازی تا حدی که میشد حالت واقع گرایانه را برایش تنظیم کرد.
   ۳- مبارزه پایانی :در انتها هم کاملا شبیه هم بودند !!! ولی باز فارکری بهتر عمل کرده چون در محیط زیبا و وسیع تر با موجودات بیگانه باید نبردی سهمگین میکردیم .
   اما هیلو با ۴ تا آر پی جی باید چندتا لوله بخاری را منهدم میکردی و بعد همه چیز تموم میشه + یک باگ نافرم هم در این بخش بود !!! زیر پات سوراخ میشد و از محیط بازی خارج میشدی و محیط بازی را باید از دور مشاهده میکردی و به آخرین ذخیره باید رجوع میکردی
   ۴- داستان : هم تقریبا هر دو چیز خاصی نداشتند .
   ۵-صدا گذاری : در این بخش فارکری کاملا و بدون کوچکترین کمبودی جز بهترین های آن زمان بود.
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  17. Vito گفت:

   فار کرای تو فضا بود؟ من میگم شما مثل فارکرای یعنی با همون گیم پلی میتونستی بازی های زیادی پیدا کنی ولی مثل هیلو به هیچ وجه… مثلا همون بازی دوم که فقط توی فضا بود ولی با هیلو زمین تا اسمون فرق میکرد

   ۰ ۰
  18. saeed mirabi گفت:

   یعنی بخاطر همون اتمسفرش !!! که شبیه فارکرای بوده بازی شاهکاری بوده :|
   این بازی شاهکاری که میگویید فقط تنها نکته مثبتش همین اتمسفرش بوده :|
   :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   __________________________________
   SONY make.believe-(انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  19. Vito گفت:

   خوب ایده های توش بسیار بلند پروازانه بود و به خوبی اجرا شده بود.
   ادم تا این حد یک طرفه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   ۰ ۰
 6. gta3 گفت:

  هی هی یاد قدیم ها رو زنده کردی که همراه بدرم میرفتیم بازار تا سکا ارزون قیمت بکیریم ولی حالا که دیکه کنار ما نیست یادش بهخیر :(( :(( :((

  ۰ ۰
 7. amir47 گفت:

  دستت درد نکنه……اگه الان بگن بین بازیای امروزی و قدیمی چیو انتخاب میکنی؟من میگم بازیای قدیمی!!
  من عاشق همون ماریو و سونیک پیکسلی بودم!
  امیر از pc$

  ۰ ۰
  1. RANDYORTON گفت:

   امیر جان شما واقعا به حرفت عمل میکنی یهنی اویل و کال و واچ داگز و AC 3 رو ول میکنی پای اون دو تا میشینی ؟ این بازی ها به دلیل اینکه اولین تجربه های گیمی شما بودن اینطور دوستشون داری همون طور که من مکس ۱ و هیتمن و فیفا۲۰۰۰ رو به بیشتر بازی های الان ترجیح میدم

   ۰ ۰
  2. Vito گفت:

   خواهش میکنم… در کل مفهموم این مطلب این بود که چرا بیشتر همه چیز برای پول انجام میگیره… کامنت رندی ارتن رو بخونی خوب گفته :wink:
   ________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 8. LUDA-CRIS گفت:

  ممنون ویتو عزیز.من کلا همه چیز قبلا رو ترجیح میدم.بازی های قدیمی.فیلم های دهه ی ۸۰ یا اوایل ۹۰.پیر مرد های کنونی که قدیم جوون بودن واقعا انسان های باحالی هستند.چون قبلا واقعا بدی به این حد وجود نداشت.ولی چه فایده که همه چیز در یک چشم به هم زدن تموم شد.روزی رو میبینم که همه دوباره دور هم تو سایت هستیم و همه هم تو خونه یا PS5 و یا Xbox نسل چهار داریم و در نامه بازی داریم درباره پی اس تری و اکس ۳۶۰ صحبت می کنیم.زندگی همینه.فقط باید قدر لحظات رو دونست و فرصت های طلایی رو از دست نداد.امیدوارم همه(از جمله خودم) به ارزو هاشون برسن.

  ۰ ۰
  1. Vito گفت:

   لطف داری شما :*
   دقیقا, شما راست میگی ولی اون زمانا مشغله هم کمنر بود و بلای خانمان سوز یا همان پول نیز خیلی توجه نمیشد

   ۰ ۰
 9. ARASH SEVEN گفت:

  بچه دقت کنین میبینید چقدر خوشگلم :wink: :wink:

  ۰ ۰
 10. general amin گفت:

  بله خب بازی های قدیمی حس و حال دیگه ای داشتن . ممکنه دلیلش به علت این باشه که تازه شکل گرفته بودن و یه سرگرمی جدید رو ایجاد کرده بودن . الان سالهاست می گذره و اون حس جدید بودنش از بین رفته . موافقم که قبلا ریسک پذیری بالاتر بود . البته دلیل دیگرش هم اینه که قبلا تعداد بازی ها خیلی کمتر از الان بود …

  ۰ ۰
 11. deniro گفت:

  دلیل دیگه میتونه تنوع زیاد و بازار بزرگ رقابتی باشه قبلا یه ماریو بود والسلام یا ولف بود والسلام.

  ۰ ۰
 12. kritoos گفت:

  به نظر من ریسک پذیری کم شرکت ها باعث این کار شده!نمونه اش هم بازسازی عناوین قدیمیه که این روزها خیلی رایج شده هم سود خوبی داره وهم ریسک کمی داره!

  ۰ ۰
 13. snkinect گفت:

  داداش خیلی باحالی…….انصافا مطلب خوبی بود.دوباره خاطرات زنده شد.
  ————————————————————————————-
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Vito گفت:

   بنده نوکر شمام!!!!!!
   __________________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 14. Dante گفت:

  مقاله ی بسیار جالبی بود!
  منکه امروز صبح رفتم به یاد گذشته دوباره سگا گرفتم :D
  چه حالی داد نشستم ۲ساعت شورش در شهر زدم کیف کردم
  الان مرحله سومش لب ساحلم :X :X :X
  __________________________
  sony make.believe

  ۰ ۰
 15. Nightmare گفت:

  مرسی دوست عزیز .
  داغ و خاطرات خوبی رو زنده کردی …
  همه چیز را گفته بودی پس منم مثل خیلی های دیگه فقط میگویم خداحافظ دنیایی که فقط برای زیبایی هایش زیبا بود نه جیب های پر پولش !!

  ۰ ۰
  1. Vito گفت:

   خواهش میکنم :>
   خداییش جمله باحالی گفتی :D
   “خداحافظ دنیایی که فقط برای زیبایی هایش زیبا بود نه جیب های پر پولش !!”
   ____________
   SONY make.believe

   ۰ ۰
 16. Vito گفت:

  من هم از هیلو خوشم نمیاد ولی نمیتونم نظرات بقیه گیمر ها رو عوض کنم :-| شاید نظر ما این بازی یک بازی معمولی باشه ولی نظر بقیه یک شاهکار هست
  ___________________
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 17. eagles گفت:

  یادم نمیره وقتی پنجم دبستان بابام بهم گفت امسال ۲۰ شدی واست ps1 میگیرم منم عین چی درس میخوندم.واقعا اون موقع ها بازی زندگی بود.الان که باید منتظر موند دید کدوم شرکت میخواد ایده های اون یکیو بدزده بعدم اخبار دادگاهشونو بخونیم
  ____________________
  حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 18. amir.gtm گفت:

  خیلی خوب بود آرش جان
  واقعا از همه نظر خوب بود
  اینجور مقاله ها جای خودشون و ارزش خودشون رو دارن
  و واقعا یه احساس خاصی به آدم دست میده وقتی یادی از اون بازی ها میکنه
  ممنون

  ۰ ۰
 19. Black devil گفت:

  مقاله جالبی بود ,یجورایی خاطرات شیرین گذشترو زنده می کرد ممنون

  ۰ ۰