۱۲ پایان تاثیرگذار بازی‌ها ؛ قسمت اول

توسط رضا زائری در ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ , ۲۰:۲۵

همان طور که همه شما دوستان می‌دانید دنیای بازی‌های رایانه‌ای تنها یک فضای خیالی نیستند؛برخی از بازی‌ها می‌توانند چنان تاثیری در طرز تفکّر و روحیات بازی‌کننده داشته باشند که اثر آن‌ها تا مدّت‌ها بر روی فرد بماند،قطعا شما هم با دیدن سکانس پایانی بعضی بازی‌ها خوش‌حال شده‌اید،خندیده‌اید،اسک ریخته‌اید و …ما در این مقاله سه قسمتی سعی داریم ۱۲ پایان تاثیرگذار بازی ها را به شما معرّفی کنیم؛امیداوریم که از دست رنج ما لذت ببرید(قسمت اوّل:رتبه‌های ۱۲‌ام تا ۹‌ام):

۱۲.کاپیتان خسته؛Call Of Duty:Modern Warfare 3

.

.

جنگ نا برابری است؛ بهترین یار و دوست همیشگی‌اش کشته شده و اکنون خودش است و این بار سنگینی که بر دوش می‌کشد.

“ندای وظیفه:جنگاوری نوین ۳” یکی دیگر از بازی‌های پرطرفدار سری ندای وظیفه بود که پایان‌بندی نسبتا خوب و البتّه تاثیرگذارش خیلی‌ها را تحت تاثیر خود قرار داد؛اگر چه از آن اتقادات زیادی به عمل آمد امّا ما به آن‌ها کاری نداریم و تنها به پایان این بازی خاطره انگیز اشاره‌ای خواهیم کرد.

کاپیتان پرایس،به همراه دوست و یار همیشگی‌اش یعنی مک‌تاویش به شدّت به دنبال نابودی مکاروف هستند تا از یک جنگ بی‌رحمانه و کشتاری خونین جلوگیری کنند؛امّا پس از مرگ مک‌تاویش در جریان یک بمب‌گذاری پرایس بار سنگینی را بر دوش خود احساس می‌کند؛باری که هم شامل انتقام مرگ دوستش است و هم جلوگیری از یک جنگ دیگر.

این کاپیتان خسته پس از جست و جو‌های فراوان محل مخفی شدن مکاروف را در یک هتل می‌یابد و خیلی سریع خود را به آن‌جا می‌رساند و پس از یک نبرد سخت و نفس‌گیر مکاروف را به دار می‌آویزد تا هم انتقام مک‌تاویش را گرفته باشد و هم از یک جنگ جلوگیری کرده باشد؛هر چند او برای کشتن مکاروف تاوان زیادی را پرداخت.

پرایس خسته می‌نشیند؛خسته‌تر از همیشه؛دردمند‌تر از همیشه و…سیگار دوست داشتنی خودش را از جیبش در می‌آورد،تق..تق..تق! فندک در سوّمین مرتبه تلاش پرایس روشن می‌شود.این مشکل در اولین جنگ جهانی حل نشد؛در دوّمین هم نشد؛امّا سومّین جنگ جهانی آتش عدالت را روشن کرد…

۱۱.مکس پین یک؛پایان یک کابوس

.

.

بی شک می توان یکی از تاثیر گذار ترین پایان های متولد شده در دنیای بازی های رایانه ای را برای نخستین شماره از سری مکس پین دانست.همان طور که میدانید در انتها صحنه ی نخست بازی دوباره به نمایش در می اید.شهر نیو یورک بر ای مکس تبدیل به یک جهنم تیره شده است. او وارد محل استقرار قاتل همسر و فرزندش شده و در ان جا تلاش می کند خود را به وی برساند.اما دوست با وفا ی مکس توسط یک گلوله کشته شده و مکس از این بابت بسیار متاثر می شود.قاتل وارد پشت بام شده و تلاش می کند با هلی کوپتر فرار کند. اما مکس به سرعت خود را به وی می رساند.دیالوگ این صحنه واقعا جای گفتن دارد.مکس:تو فرزند و همسر مرا کشته ای و حال می خواهی فرار کنی؟ و با شلیک کردن به دکل ساختمان باعث توقف هلی کوپتر شده و انتقام شیرین خود را از این انسان بی رحم می گیرد.حال بازی به صحنه ی نخست باز می گردد.پلیس نیو یورک به صحنه رسیده و مکس را دستگیر می کند.اما مکس هر گز از این بابت ناراحت نیست و با لبخند زیبا یی خشنودی خود را از انتقامی که گرفته است به نمایش می گذارد و به یک کابوس سه ساله پایان می دهد.

۱۰.چرخ‌های جنگ ۳؛در غم دوری از پدر

.

.

در ادامه ی نبرد با لو کاست ها,مار کوس وارد مکان مقدس Azura می شود.در ان جا وی با خیل بزرگی از دشمنان در جست و جوی پدرش مقابله می کند.زمانی که پس از سال ها نزد پدرش می رسد, ادام(پدر مارکوس)به سرعت توضیح می دهد که نوعی دستگاه اختراع کرده که میتواند با ایجاد موج به زندگی موجودات بی رحم لوکاست خاتمه دهد.اما پیش از ان که این کار را انجام دهد شیشه ی عمرش به پایان رسیده و برای همیشه از دنیای فانی وداع می کند.پس از ان دستگاه شروع به فعالیت کرده و به زندگی نفرت بار لوکاست ها خاتمه می دهد.اما مارکوس که پس از سال ها سوختن و ساختن در زندان و غم دوری از پدر ارزو داشت دوباره با وی ملاقات کند, بدون حتی یک بدرود برای همیشه از دیدن وی محروم می شود.حال سیاره ی Sera بدون لوکاست ها طعم دیگری برای مارکوس دارد.پس از از دست دادن پدر و بهترین دوست, در نهایت به ارزوی خود رسیده و صلح و ارامش را در میان انسان ها برقرار می کند.اما همواه به فکر لحظات دوری از پدر و ارزوی دیدن دوباره ی وی خواهند ماند.

۹.وقتی همه می‌میرند؛Call Of Duty:Modern Warfare

.

.

پس از یک تعقیب و گریز داغ اعضای گروم موفّق می‌شوند پسر ایمران را که می‌تواند اطّلاعات زیادی به آن‌ها بدهند در یک پشت بام به دام می‌اندازند،امّا پسر ایمران زاخائف روس خودکشی می‌کند و پس از این اتّفاق پدرس تیم جنگنده را به کشتن و انتقامی سخت تهدید می‌کند.

هدف اصلی پرایس و مک‌تاویش و دیگر اعضای تیم جنگنده این بار به دام انداختن زاخائف بود که پس از خودکشی پسرش کار آن‌ها گره خورد و آن‌ها مجبور شدند از راه دیگری ادامه دهند.

اعضای گروه پس از مدّتی در جریان یک عملیات موفّق می‌شوند موشک‌هایی که ایمران زاخائف فعّال کرده بود را غیر فعّال کنند و سریعا فرار کنند،امّا در میان راه هلکوپتر سربازان ایمران پل مقابل راه اعضای گروه را می‌شکند و اعضای گروه سرنگون می‌شوند؛زاخائف برای گرفتن انتقام حتّی نمی‌گذارد سربازانش این کار را انجام دهند؛یک راست خودش به سراغ اعضای گروه می‌رود.

خیلی سخت است که یکی از با تجربه‌ترین و مقاوم‌ترنی اعضای گروه همانند Gaz بی‌رحمانه به دست زاخائف و آن هم در مقابل دید دیگر اعضای گروهش کشته شود؛پرایس با دست زخمی خودش به سختی اسلحه را به سوی سوپ پرتاب می‌کند،اعضای گروه یکی پس از دیگری در حال نابودی هستند؛سوپ جانی در تن ندارد که ماشه را فشار دهد؛تمام نیرویی که دارد را در انگشت خود خالی می‌کند و هم‌زمان با شلّیک او،هلیکوپتر یاران به کمک شما می‌آیند؛امّا اکنون دیر است،خیلی دیر…

رضا زائری و علیرضا شاهسوار

منتظر قسمت‌های بعدی این مطلب باشید…

دیدگاه
۸۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

87 Replies to “۱۲ پایان تاثیرگذار بازی‌ها ؛ قسمت اول”

 1. elite gamer گفت:

  دستت درد نکنه رضا جان من با مکس پین موافقم

  ۰ ۰
  1. Max Payne گفت:

   پایان من خوب بودش ولی این دیالوگ رو در آخر نگفتی:
   diveral dead the final gun shot has been done.

   ۰ ۰
 2. saeed mirabi گفت:

  مکس پین ۱۰۰ درصد ولی بقیه این لیست که بنظرم تاثیری نداشتن و نگذاشتن !!!
  چرخ های جنگ هم که باید حسرت بکشم چون بازی نکردم بخاطر نوع کنسولش :-S
  یعنی یکی از متال گیر ها رتبه اول نباشه فقط برادر رضا زائری خودم میدونم و خودت !!! :)

  ۰ ۰
 3. conner گفت:

  من امروز همین رو (فقط ۱۰تا رو) تو گوگل سرچ کردم ممنون آقا رضا

  ۰ ۰
 4. saeed mirabi گفت:

  مکس پین ۱۰۰ درصد ولی مدرن و اشخاص داخل بازیش کاملا خنثی بودن برای من و چرخ های جنگ هم بخاطر نوع کنسولش نتوانستم بازی کنم و همچنان حسرت این بازی می خورم .
  یعنی شماره یک چیزی به غیر از یک دانه از متال گیر ها در ابتدای لیست باشد به عنوان شماره یک خودت میدانی من برادر رضا زائری !!! :)

  ۰ ۰
 5. conner گفت:

  پایان cod mw2 که از۱و۲ بهتره لطفا اونم تو لیست قرار بده

  ۰ ۰
  1. MacTavish گفت:

   این نظر شخصی شماست و این مطلب هم نظر سخصی نویسنده ها…خیلی چیزها توش منظور نشده ولی باید احترام گذاشت..بهتره برای اینطور مطلب ها ابتدا پرسشنامه ای با پیغام خصوصی برایاعضای سایت فرستاده بشه تا گزینه ها به محیط آماری سایت نزدیک تر باشه.
   ___
   COD Team

   ۰ ۰
 6. MacTavish گفت:

  شماره ۱۲ نامردی نشده؟
  ارزشش بالای ۶ تا هست
  __
  COD Team

  ۰ ۰
  1. Nil Dόvses گفت:

   این نظر شخصی شماست و این مطلب هم نظر سخصی نویسنده ها…خیلی چیزها توش منظور نشده ولی باید احترام گذاشت.

   ۰ ۰
  2. MacTavish گفت:

   @Nil Dόvses
   روی سوالم با نویسنده های مطلب بود….نه … های مزاحم

   ۰ ۰
  3. Nil Dόvses گفت:

   اولا: حد و حدود خودتو بدون و درست صحبت کن
   ثانیا: من روی سوالتو ندیدم، ولی روی شما رو دیدم!
   ثالثا: چرا بهت برمیخوره، عینن همون چیزی رو که خودت به یکی دیگه که نظر مشابهت رو داشت گفته بودی، برات کپی پیست کردم؟ یعنی چیز بدی نوشته بودی؟

   ۰ ۰
  4. MacTavish گفت:

   @Nil Dόvses
   ازت نمی ترسم…به احترام جو سایت باهات جر و بحث نمی کنم….

   ۰ ۰
  5. silver گفت:

   موافقم!
   —————-
   COD Team

   ۰ ۰
 7. The End Of Ps گفت:

  دستت درد نکنه عزیز . پایان همشون عالی و تاثیر گذار بود ولی MW3 واقعا فوق العاده بود
  —————————–
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 8. victor hogo گفت:

  ممنون عالی بود.
  ولی اگه تو یه شماره میزاشتید بهتر نبود؟
  به هر حال ممنونم .جالب و خواندنی بود.
  مطمئنم اون بازی هم هست!
  ….. هرگز نمیمیرند! … عجیب پایانی داشت این بازی
  ———————————-
  HALO4–CASTLEVANIA:LOS2–BIOSHOCK:INFINITE–THE LAST OF US

  ۰ ۰
  1. عزیز اگه می‌خواستیم حتی تو قسمت بزاریم،طولانی می‌شد کسی حال خوندنشو نداشت
   با غواصل کم می‌زاریم رو سایت

   ۰ ۰
 9. Parsa13 گفت:

  خیلی عالی بود دستتون درد نکنه…خیلی دوست دارم بدونم اولیش چهه بازی ایه !

  ۰ ۰
 10. saeed mirabi گفت:

  از بین این لیست مکس پین فقط و چرخ های جنگ رو هم که بخاطر نوع کنسولش نتوانستم بازی کنم و بقیه لیست هم کاملا خنثی و بی تاثیر
  شماره یک هم چیزی بغیره یکی از عنوان های متال گیر باشد من می دانم نویسنده و مترجم و غیره البته با کمی چاشنی شوخی

  ۰ ۰
  1. LUDA-CRIS گفت:

   سلام اقا سعید.خوشحالم دوباره شما رو تو سایت میبینم.ممنون از لطف شما.

   ۰ ۰
  2. MacTavish گفت:

   saeed mirabi@
   خیلی چیزها توش منظور نشده ولی باید احترام گذاشت….(دشمنی الکی با CoD رو هم بروز نداد)

   ۰ ۰
  3. saeed mirabi گفت:

   من هیچ دشمنی با سری مدرن ندارم مک تاویش از بازیش هم لذت میبرم مخصوصا بخش شوروایوش !!! فقط بخش سینمایش منو بشدت یاد فیلم های دهه ۶۰ سینمایی خودمون می اندازد که چندان برای من مطلوب نبوده همون بخش کشته شدن قهرمانان که در فیلمهای آن دهه و نمایش از جان گذشتن خودی ها برای من بشدت تکراری بود . درست مثل فیلم Act Of Valor که انگار داشتم یک فیلم دهه ۶۰ با پولیش هالیوودی میدیم .
   ممنون Cris جان از $pc من بودم شما نبودی :)

   ۰ ۰
  4. MacTavish گفت:

   saeed mirabi@
   بحث ایجاست که شما هربار در خبر یا مقاله ای که اشاره به ندای وظیفه شده همین حرف ها رو تکرار میکنید.خوبه منم تو هر پستی بیام و برای بازی های درجه یک ایراد بنی ا.سرائیل.ی بگیرم؟

   ۰ ۰
  5. saeed mirabi گفت:

   مک تاویش من که تازه آمدم !!! بعد از ۲ ماه :-S
   این نظر من بوده که خنثی و بی تاثیر هستند شاید برای بقیه اعضا و دوستان بسیار هم تاثیر گذار بوده و ایراد بنی اسرائیلی هم نگرفتم چون دید من این گونه بود به بخش سینمایی بازی و کاملا شخصی و افراد اروپایی و امریکایی هم از این نوع صحنه ها توی فیلم ها و بازی هاشون کم دیدن برای همین شگفت زده شدن نسبت به سری بازی مدرن که عنوانی کاملا غربی هستش .

   ۰ ۰
  6. kritoos گفت:

   جناب میرابی رسیدن به خیر!

   ۰ ۰
  7. saeed mirabi گفت:

   به به کریتوس جان !!! ممنون از ترس این تیغه ات و خشونتت رفتیم تا آرام شوی با خیال راحت بیایم مارا به سرنوشت زئوس دچار نکنی :)

   ۰ ۰
  8. nexusII گفت:

   WB میرابی جان.
   اولیش که قطعا باید AC باشه

   ۰ ۰
 11. Zeus گفت:

  MW3 خداییش پایان خیلی قشنگی داشت! حقش دوازدهم نیست.
  راستی یه همچین مقاله ای چند مدت پیش تو سایت قرار نگرفت؟

  ۰ ۰
 12. NSR گفت:

  آقا رضا دستتون درد نکنه :wink:
  به نظرم زیبا ترین پایان بازی ها رو gow3 داشت
  بازم ممنون
  البته آقا رضا من دارم یه مقاله می نویسم اگه کمکم کنید خوشحال میشم
  ____________
  SONY make . belive

  ۰ ۰
 13. Marlon Brando گفت:

  رضای مهربان،خیلی مطلب زیبا و جالبی بود.
  واقعا همیشه داستان سری MW خوب بوده و همیشه با یه پایان تاثیرگذار،کامل شده.
  ——————————-
  SONY make.believe

  ۰ ۰
 14. mvg گفت:

  دستتون درد نکنه ما که لذتشو بردیم همین مقدار هم که در سایت گذاشتید خوب بود من شخصا اگه بیشتر از این بود شاید نمی خوندم مثلا بیشتر نقد هارا نمی خونم چون خیلی زیاد هستند

  ۰ ۰
 15. فکر کنم تنها کسی که برای پایان بازی tomb raider the last revelation غمگین شد من باشم
  با این مطلب احساسی که اون موقع داشتم در من زنده شد به لطف رضا

  ۰ ۰
 16. Sam_Fisher گفت:

  اقا رضا خیلی ممنون…
  من بین این بازی ها از Call Of Duty:Modern Warfare 3 خیلی خوشم میاد…
  به قول Zeus پایانه فوق العاده ای داشت…

  ۰ ۰
 17. saeed mirabi گفت:

  توی این لیست هم که فعلا همشون عنوان های غربی هستند و خبری از شرقی ها نیست یعنی این لیست بدون فینال فانتزی X یا ده کلا باطل میشود و از درجه اعتبار ساقط می گردد .

  ۰ ۰
  1. اقا سعید فینال فانتزی که دیگه گفتن نداره از بین دیگر بازیهای شرقی nier یکم پایان تاثیرگذار ی داشت راستی نبودیم برادر انجمن هنرهای رزمی رو هم که منحل کردی

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   به به آرش جان !!!
   کلا بازی های شرقی پایان های تاثیرگذارتری دارند بنظر من تا بازی های غربی و اصلا اگر به من بود هیچ بازی غربی وارد این لیست نمی کردم .
   انجمن هنرهای رزمی زنده است تا ابد منم نبودم یعنی بودم ولی نبودم به هر حال تازه آمدم بعد از ۲ ماه

   ۰ ۰
  3. میدونم سعید جان من دو سه ماهی درست وحسابی وقت نکردم بیام سایت امشبم اتفاقی چشمم به جمالت روشن شد برادر

   ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
 18. B.mg گفت:

  سایه غول یا همون SOC یادتون نره
  بنیامین از PC$

  ۰ ۰
 19. WM1 همه چیش استثنایی بود

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   کلا MW همه چیزش استثنایی بود.هر سه تاش شاهکار بود

   ۰ ۰
 20. EZIO گفت:

  دستت درد نکنه اما واقعا پایان MW3 و مرگ MacTavish خیلی غم انگیز بود.پایان مکس هم عالی بود.

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   مرگ مک تاویش غم انگیز بود ولی اصلا مرگ خوبی براش در نظر نگرفتن . حیف بود کاراکتر به این خوبی چنین مسخره بمیره !

   ۰ ۰
 21. general amin گفت:

  توی سری COD هیچ پایانی به اندازه MW1 زیبا و فوق العاده نبود . تنها پایانی تو این سری بود که واقعا به من چسبید . البته نه این که بقیه پایان ها بد باشن این یه چیز دیگه بود .
  با بعضی ها خیلی موافق نیستم. منتظر قسمت های بعدی هستم …
  ممنون

  ۰ ۰
 22. Sirius گفت:

  سپاس دوست عزیز ! خسته نباشی اگر من نویسنده این مطلب بودم گیرز ۳ رو در رتبه بالا تر قرار می دادم !اما خوب هر کس سلیقه ای داره و باید بهش احترام گذاشت به شخص دوست دارم بازیRDR رتبه اول باشه پایان مدرن وارفیر ۳ خوب و به یاد ماندنی بود اما من خیلی بیشتر از اینا انتظار داشتم نمی دونم شاید ایراد زیادی داشتن خوب نیست
  من یه پیشنهاد دارم و اون این که یه مقاله هم راجع به بازی هایی در پایان بازی باعث شده ما احساس واقعا خوبی داشته باشیم یعنی به عبارتی واقعا آسوده خاطر و شاد باشیم و یه لبخند جالب روی لبامون ظاهر بشه آخرین باری که من این احساسو داشتم پایان سه گانه بسیار زیبای آنچارتد بود
  سیریوس از pc$

  ۰ ۰
  1. Sirius گفت:

   تصحیح می کنم : ایراد زیادی = انتظار زیادی !

   ۰ ۰
 23. EZIO گفت:

  معلومه سری ندای وظیفه جزو بهترین و پر خاطره ترین بازی ها برای ایرانیان است.مقام اول که احتمالا به عملیات سری تعلق داره و MW2 هم حتما توی ۸ تای اول هست.

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   واقعا MW با شایستگی تو این لیست هست

   ۰ ۰
 24. DmC X360 گفت:

  MW 1 تکرار نشدینه.همینطور هم مکس پین.
  ممنون از دو نویسنده این مطلب.عشق و احساس شما نسبت به بازی در تک تک جملات دیده میشه.
  منتظر قسمت ( های ) بعدی هستم.
  ———————-
  خوشحالم که سعید میرابی عزیز هم برگشته ;)

  ————————
  انجمن طرفداران انیمه

  ۰ ۰
 25. eagles گفت:

  من اخر GeOW رو دوست داشتم واقعا پایان قشنگی بود

  ۰ ۰
 26. solid snake گفت:

  رتبه ی یک و دو باید برای mgs4 و mgs3 باشه به ترتیب

  ۰ ۰
 27. ama-pc360 گفت:

  ممنون از زحمتی که کشیدی….
  البته پایان جنگاوری نوین ۳ خیلی حقش ادا نشده تو این مطلب! ۱۲ ام؟؟؟؟

  ۰ ۰
  1. شما قسمت‌های بعدی رو وقتی بخونی می‌فهمی بازی‌هایی خیلی شایسته‌تر از جنگاوری نوین ۳ هم وجود دارند

   ۰ ۰
 28. lich king گفت:

  بسیار عالی بود . انتخاب ها تا اینجا به نظر من کاملا به جاست . پایان گیرز آف وار غم انگیز بود اما نه به اندازه ی لحظه کشته شدن دام . پایان کال آف دیوتی ۴ هم در نوع خودش بی نظیر بود و فکر نکنم تا سال ها از خاطر کسی پاک بشه .

  ۰ ۰
  1. lich king گفت:

   راستی پایان مافیا ۱ یادت نره ;)

   ۰ ۰
 29. bomberman گفت:

  ممنون رضا جان. مطلب خوب و شایسته ای بود. پایانی که من واقعا دوست داشتم پایان استار کرفت ۲ بود.واقعا به نظرم شاهکار بود.همچنین به نظرم پایان بتمن شهر آرخام هم عالی بود.
  اما یک پیشنهاد:بهتر بود که از بین ۲ شماره mw اونی که به نظرت بهتر بود رو میذاشتی. چون مثلا همه پایان های متال گیر یا فاینال فانتازی عالی هستند و ممکنه به مشکل بخوری.
  bomberman از انجمن $pc

  ۰ ۰
  1. lich king گفت:

   باهات موافقم . پایان استار کرافت خیلی خوب بود . جیم کار دور از انتظار ی رو انجام میده . واقعا غافلگیر کننده بود

   ۰ ۰
 30. kritoos گفت:

  رضا عزیز ممنون!
  بی صبرانه منتظر قسمت بعدی هستم تا ببینم کدوم بازیها رو انتخاب کردی!

  ۰ ۰
 31. Captain Sean گفت:

  خیلی ممنون،یعنی دمت گرم با این مقاله زیبا! خب گوگل هم رفت توی بلک لیست ایران…به همین راحتی فیل شد.

  ۰ ۰
 32. واقعا مطلب خوبی بود نوستالژیک بود.خیلی ممنون

  ۰ ۰
  1. بچه ها راستی نمیدونید چرا گوگل ش.ی.ل.ت.ر شد؟

   ۰ ۰
 33. amir...xbl گفت:

  خیلی خوب بود و با همشون موافقم ولی به نظرم مکس پین از همه تاثیر گذار تر بود…

  ۰ ۰
 34. adel_97 گفت:

  خسته نباشی رضا جان. مکس رو کاملاً با پایانش موافقم و با وجود تفاوت تو رتبه بندی کاملاً به سلیقه ات احترام می ذارم.
  منتظر ادامه مطلب خوبت هستم.
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
 35. sephiroth گفت:

  دستتون درد نکنه.ولی کرایسیس کور-rdr -متال گیر ۴-showdow of colososs -یادتون نره بی زحمت

  ۰ ۰
 36. darksiders گفت:

  اقای مک تاویش یه سوال.توی اخر های کال اف ۴ یه هلیکوپتر کاملا پل رو نابود میکنه.میشه با ار پی جی اون رو زد وادم هامون زنده بمونن؟من یکی از ار پی جی هام بهش خورد و از توش رد شد!!!!

  ۰ ۰
 37. آرویــن گفت:

  واقعا ممنون آقا رضا . خصوصا در مود مکس پین (یک؛پایان یک کابوس )
  ——————————————————————————
  تو را خدا این قالب را عوض کنید .

  ۰ ۰
 38. White Eagle گفت:

  مکس و مدرن وافیر از همه بهتر بود.ولی پایان متال گیر ۳ هم خیلی اشک دراره

  ۰ ۰
 39. green beret گفت:

  پایان مکس با مدرن وارفر واقعا تاثیر گذار بودن البته پایان مافیا ۱ هم خیلی قشنگ بود ولی بهترین پایان بازیها برای من متال گر سولید ۴ بود واقعا اشکمو دراورد هیچوقت پایانشو یادم نمیره .

  ۰ ۰
 40. nexusII گفت:

  برخلاف خیلی از دوستان نه از پایان ۳بازی ای که تحت عنوان MW عرضه شد تحت تاثیر قرار گرفتم نه کلا داستانش برام جذاب بود که بخواد توی لیست باشه کلا ۲سهمیه براش توی این لیست زیاده

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   بالاخره یک عدد هم عقیده پیدا شد اونم نکسوس عزیز !!! :) واقعا بنظرمن هم اصلا در این لیست نباید جایگاهی داشته باشند عنوانهای مدرن اونم جزو ۱۲ تا خیلیه !!! خیلیه

   ۰ ۰
  2. Makarov گفت:

   lol
   کلا شما دو دوست عزیز خیلی به هم میاین! D:
   سعید هیچ وقت بحث MW3 رو نذاشتی. یه بار این بحثو بذار تا یک بار برای همیشه تکلیف این بازی هم مشخص بشه.
   —————————————————————————–
   CoD Team

   ۰ ۰
 41. william wallace گفت:

  ممنون…جالب بود..تا الان که انتخابهای خوبی بوده امیدوارم بقیش هم خوب باشه…همه از انتخابا ایراد گرفتن گفتم حداقل تعریف کنم..! :))
  _____________________

  فرزام از SONY make.believe

  ۰ ۰
 42. xneon 360 گفت:

  رضا جان دستت درد نکنه
  _____________________
  به نظر من در قسمت های بعدی باید منتظر فایینال فانتزی،متال گیر،هیلو ریچ و.. باشیم
  ____________________
  کال آف دیوتی ها هم همچین پایان های دهن سوزی ندارنا….البته تاصیر گذار هستن و منم به نظرت احترام میذارم داش گلم
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Dante گفت:

   تاثیر درسته اولا.در ضمن شما mw3 بازی کردی که این حرفو میزنی نوشت پایان نگفت بازی که.mw3 یکی از زیباترین پایانها رو داشت و دار زدن ماکاروو بدست کاپیتان پرایس بسیار زیبا بود و واقعا جزو صحنه های تاریخی بود
   _________________________
   دانته از sony make.believe

   ۰ ۰
 43. A.F.A گفت:

  پایان…….فقط پایان metal gear solid 3.نمیدونین چند ساعت تو کپ بودم……..
  واقعا عالی بد……عالی……
  اقا رضا این بیگ باس مارو هم بزاریا…یادت نره….

  —————————–
  انجمن طرفداران انیمه

  ۰ ۰
 44. Dante گفت:

  ۱۰۰درصد خدای جنگ۳ و باران سنگین باید جزء برترینها باشن!مرسی از هردوتون مقاله ی بسیار مفیدی بود
  __________________________
  دانته از sony make.believe

  ۰ ۰
 45. Dante گفت:

  مکس پین یک یکی از زیباترین بازیهایی بود که انجام دادم!عجب بازیی بود با دیدن عکس دوباره یاد اون بازیه خوش ساخت افتادم

  ۰ ۰
 46. M.R.P گفت:

  ب نظر من MGS4 یکی از بهترین پایان هارو داره البته پایان MGS3 هم محشر بود.خداکنه تو این لیست بین شماره ۱تا۳ باشن

  ۰ ۰
 47. parsa گفت:

  پایان مکس پین عالی بود!نمیدونید چقدر دلم واسه الکس بیچاره سوخت که مرد!!!!

  ۰ ۰
 48. grey gamer گفت:

  واقعا بعضی از بازیا صحنه های تاثیر گذارتری از فیلما دارن.ممنون اقای زائری

  ۰ ۰
 49. Alcatraz گفت:

  شاید اگه جای جنگاوری نوین ۳ رو کمی جلو تر قرار میدادید خیلی بهتر میبود اما در کل مطلب بسیار خوبی گذاشته اید در مورد مکس پین ۱ هم که نمیتونم چیزی بگم چون قابل توصیف نیست اما شاید آن هم میتوانست کمی جلوتر قرار بگیرد البته امکان دارد در سری های بعدی بازی های خیلی موفق تر را گذاشته باشید
  بازم ممنون

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   لطفا نام کاربری خود را عوض کنید. یوزری با همین نام در سایت وجود دارد.

   ۰ ۰
 50. Vito گفت:

  عالی بود
  امیدوارم ادامش هم به همین خوبی باشه ولی حال کنین! تا اینجا ۲ تاش برای کد بوده

  ۰ ۰
 51. deniro گفت:

  به جرات میگم از بعد داستانی مکس یه سر و گردن از عنوان های دیگه بالاتر بود البته چند عنوان دیگه هم هستن که خیلی تاثیرگذار بودن.تو این عناوین به شدت درگیر اتمسفر بازی مکس پین بودم تشکر از هردو عزیز زحمت کش سایت.

  ۰ ۰
 52. deniro گفت:

  امیدوارم مافیا فراموش نشه

  ۰ ۰
 53. سم لیک گفت:

  من که تحت تاثیر پایان مدرن وارفیر ۱ قرار گرفتم والبته شماره ۲ واتش زدن گوست وروچ واقعا تاثیر گزار بود اما اصلا باشماره سوم مدرن حال نکردم اینقدر که از گشته شدن gaz تو شماره یک ناراحت شدم ازکشته شدن مک تاویش ناراحت نشدم چون اون حس مدرن ۱و ۲ رو به من نداد وبه نظر من کارگردانیش ضعیف تر بود

  ۰ ۰
 54. Sauron گفت:

  امیدوارم پایان زیبای مافیا یک هم توی قسمت های بعدی لیست جایی داشته باشه.

  ۰ ۰
 55. mohammadhossein گفت:

  هی یاد مکس پین بخیر

  ۰ ۰
 56. fisher گفت:

  کامنتم نمیاد،به هر ممنون واسه مقاله

  ۰ ۰