سایت دنیای بازی ،دنیای بزرگ، دنیای دوست داشتنی، دنیای تغییرات

توسط Kurosaki Ichigo در ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ , ۰۹:۴۰

سایت دنیای بازی چند سالی است که به عنوان یک سایت خبر رسانی در زمینه بازی های رایانه ای شروع به فعالیت کرده است . از سال گذشته (اوایل سال ۹۰ ) بود که با تغییر شکل و شمایل سایت ، محتوای آن و همچنین تغیر نگرش و نوع مدیریتی ان بر اساس کاربر محور خیلی سریع به یکی از سایت های معتبر در زمینه اطلاع رسانی بازیهای رایانهای تبدیل شد و اگر بدون اغراق بگوییم که هم اکنون در صدر خبر رسانی بازی های رایانه ای در ایران قرار دارد بی راه نگفته ایم .

متنی که قرار است در ادامه بخوانید صرفا حرف های نویسنده بوده است و به عنوان پیشنهاد و انتقاد در سایت منتشر شده است .ممکن است بعضی از این نکات درست و بعضی دیگر تنها ایراداتی باشند که نویسنده انها را مهم قلمداد کرده است .

هر سال و یا هر چند ماه یکبار سایت دستخوش تغییراتی می شود که برای راحتی کاربر و تعامل بیشتر با کاربر صورت می گیرد . خیلی از این تغییرات تا مدت ها پابرجا خواهند ماند و تعدادی دیگر بعد از چند روز تست و ازمایش از سایت حذف می شوند .
نمونه حذف شده ها سیستم جدید دیدگاه گذاری بدون نیز به بارگذاری مجدد صفحه بود که می توانست در همایش های بزرگ و کنفرانس ها (مخصوصا E3 ) خیلی برای سایت حیاتی باشد اما به هر حال با صلاح دید مدیران سایت حذف شد .

حال نگاهی به سایت جدید می اندازیم گرچه خوب می دانیم که هنوز کامل شده نیست و جای کار دارد اما اگر همین اول این موارد را بگوییم شاید در تغییرات بعدی کار طراحان سایت و مدیران راحت تر باشد .

۱- نام جدید سایت

قبلا سایت با نام dbazinews.con شناخته می شد اما چند ماهی است که نام جدیدی برای سایت انتخاب شده است که یه ویژگی خیلی جالب دارد . نام سایت به news.dbazi.com تغییر پیدا کرده است .
ویژگی این نام چیست ؟
ویژگی این نام به حرف اول ان بر می گردد. در واقع دکمه N روی کی بورد هم حرف N را نشان می دهد و هم در حالت فارسی حرف “د”را که اگر در هر دو حالت فارسی یا انگلیسی بخواهیم نام سایت را در مرور گر تایپ کنیم خیلی سریع موتور هوشمند مرورگر ما را به سایت دنیای بازی راهنمایی می کند .( به شرطی که قبلا حداقل یک بار سایت را با ان مرورگر دیده باشید )این مورد برای نویسندگان سایت که مدام در حال تغییر زبان از فارسی به انگلیسی هستند خیلی مناسب است .

تصاویر زیر گویای این مطلب است

در حالت تایپ فارسی

در حالت تایپ انگلیسی

خواسته یا ناخواسته یک ترفند بسیار زیرکانه را به کار برده اید

۲- بخش کاربری سایت :

این بخش هم خیلی کامل است و نیاز به تغییر در اینده ندارد ، همه چیز برای راحتی بیشتر کاربران مهیا است .

۳- محل نمایش نام سایت

دلیل این همه فضای خالی و مرده چیست ؟

بهتر نیست نام سایت کمی کوچک تر شود و این فضا به عنوان یک اسلاید شو برای تبلیغات و یا نمایش بازی ها به کار رود اگر نگاهی به سایت های معتبر خارجی بی اندازیم در این مورد بد نیست . البته دقیقا نمی گویم کپی کنیم اما ایده بگیریم.

سایت خبری IGN و نحوه چیدمان نام سایت و تبلیغات و خبر ها در بالای سایت

( سایت برای المان نیست و فقط زبان سایت المانی است که مربوط به ق.ن.د شکن ما می باشد !)

سایت خبری یورو گیمر : تبلیغات و بخش خبری بالای سایت

 سایت خبری گیم اسپات : نام سایت و محل قرار گرفتن تبلیغات و بخش های خبری ویژه سایت

بخش خبری سایت گیم اینفورمر :نام سایت به همراه چیدمان تبلیغات و خبر های داغ در ابتدای سایت

۴- فضای تبلیغاتی اضافه

دلیل این همه کادر سفید و خالی در محل تبلیغات سایت چیست . فکر نکنم خیلی سخت باشد برای برنامه نویس و طراح سایت تا کادر ها را با اندازه تبلیغات شما هماهنگ کند .

۵-تبلیغات با فرمت فلش

اگر برنامه ادوبی فلش بر روی مرورگری نصب نباشد این تبلیغات نشان داده نخواهد شد . در ضمن این فلش ها با این اندازه شان( هر چند کم حجم ) در بارگذاری های اولیه بر روی مرور گر ها خیلی زمان بر خواهند بود و باعث کلافه شدن کاربر می شوند .

این فلش ها به هیچ عنوان با سایت هماهنگ نمی شوند ، این تبلیغات همواره خود را بر روی تم اصلی سایت قرار می دهد و به عنوان مثال بر روی نوار ابزار مدیریت کاربری نیز قرار می گیرند که برای یک سایت حرفه ای وجود چنین چیزی غیرقابل قبول است .

۶-تبلیغات با اندازه های نامتعارف

همه خوب می دانیم که سایت خرج ها و مخارجی دارد که باید به نوعی تامین شوند و بهترین راه برای تامین انها استفاده از تبلیغات در سایت است اما تبلیغات به این اندازه ان هم دقیقا زیر بنر اصلی سایت واقعا جای تعجب دارد ! مخصوصا که ثابت هم هستند .

کاش حداقل از یک اسلاید شو معمولی  و چند بنر تبلیغاتی متنوع استفاده می کردید تا کمی تنوع باشد .  برای من کاربر دیدن این تبلیغات برای طولانی مدت ان هم به صورت ثابت  واقعا زجر اور است .

۷- محیط مدیریتی و نوشتاری کسل کننده

((کادر های ابی رنگ دستورات مدیریتی است که کاربران عادی نیازی نیست از انها مطلع شوند ))

واقعا نمی شود کمی این محیط تنوع داشته باشد یا حداقل کمی از رنگ سفید ان کاسته شود ؟اقای حکیمی واقعا دلمان برای ان تابلوی اعلانات زرد رنگ تنگ شده است . در نسخه قبلی می شد از تم ابی یا سفید سایت یکی را انتخاب کنیم اما این یکی کامل سفید است .

 

این همه سفید واقعا چشم را خسته میکند .ما که عینک داریم فکری به حال دیگر نویسنده های سایت بکنید

 این مورد وقتی خسته کننده ترمی شود که بخواهیم متن ها را ویرایش کنیم . این همه سفیدی محیط چشم را خسته می کند .

۸- محل قرار گرفتن بخش های خبری سایت

 محل قرار گرفت بخش خبری مطالب منتخب کمی زیادی بزرگ است . همان سه محل برای این بخش کافی بود . این باعث می شود فضا برای بخش های دیگر کم شود . مخصوصا که عکس های این بخش ( تصاویر شاخص ) بزرگ هستند .

محل قرار گرفتن خبر های مهم نیز کمی زیادی است . این همه خبر ویژه باعث می شود که کاربر به بخش خبر های تازه نرسد و در همان ابتدا درگیر خبر های مهمی شود که تعداد زیادی از انها قدیمی هستند .

بخش خبری “آخرین خبرها ” خیلی دور از دسترس است . تقریبا کاربران کمی هستند که به این بخش می رسند مگر نویسنده ها ، بهتر است این بخش خبری دم دست تر باشد . تعداد نظر هایی که در این خبر ها داده می شود خود گواه این است که این بخش از دید تعدادی از کاربران پنهان مانده است در صورتی که این بخش یکی از مهمترین بخش های خبری سایت است.

 دو بخش نیز وجود دارد که به نظر  نویسنده برای سایت مناسب نیست . حداقل با توجه به شرایط موجود سایت نیازی به این دو بخش ندارد :

۱- فروم ( تالار های گفتگو)

داشتن یک فروم و تالار گفتگو در عمل خوب است و باعث تقسیم بندی و یکپارچی عناوین و بحث ها می شود اما این امر نیاز به داشتن حداقل تعداد ۱۵ الی ۲۰ مدیر سایت و ادمین در روز است که فروم را اداره کنند که این امر برای سایت مقدور نیست .

خودتان فکر کنید این فروم باید حدقال دارای ۵ بخش اصلی برای ۵ کنسول باشد . دارای ۳ بخش برای موارد متفرقه ( شامل سینما ، ورزش و بخش بازی سازی )باشد . خود این بخش ها نیز به چند زیر شاخه تبدیل می شوند . برای مثال بخش PC خود به بیش از ۱۰ زیر شاخه تبدیل می شود ( سیستم عامل ، راهنمای نصب ، دانلود بازی ، مشکلات اجرای بازی ، و غیره .. )و هر شاخه شامل چندین  تاپیک و بحث و گفتگو می شود .

حالا آقایان زعفرانی و حکیمی  می توانند به تنهایی بر تمام این موارد نظارت کنند ؟به این مجموعه بحث ها و کل کل ها و درگیری ها را نیز اضافه کنید  .

در ضمن وقتی در یک فروم بخشی به نام بخش خبری ایجاد شود عملا صفحه اول سایت از کار می افتد و دیگر بیننده ای برای صفحه اول سایت وارد نمی شود و مستقیما وارد تالار ها می شوند .

۲-بخش دانلود :

قبلا این بخش در سایت بود ولی با هزینه های اجاره هاست نمی شود دیگر این بخش را نگه داشت .همچین این سایت به عنوان یک سایت خبری وابسته به بنیاد ملی بازی های رایانه ای زیر ذره بین مسئولین است و همواره بخش فیلترینگ و مدیریت محتوای اینترنت این سایت را زیر نظر دارد . عکس ها در این سایت بررسی می شوند دیگر وای به حال بخش دانلود و مخصوصا دانلود تریلر !

پروسه خارج سازی سایت ها از فیلترینگ خود گاهی بیش از ۱ هفته زمان می برد و این برای سایت کاربر محور دنیای بازی یعنی فاجعه و برای کاربران سایت یعنی کابوس !

باز هم تکرار می کنیم که این موارد صرفا حرفهای نویسنده بوده است و به عنوان پیشنهاد و انتقاد در سایت منتشر شده است .ممکن است بعضی از این نکات درست و بعضی دیگر تنها ایراداتی باشند که نویسنده انها را مهم قلمداد کرده است  .

حسین براتی (Ichimaru Gin ) *انجمن طرفداران انیمه*

پی اس: البته دنیای بازی زیر نظر یا مطعلق به هیچ نهادی غیر از خود دنیای بازی نیست. احتمالاً از بس ما گیر دادیم دوستان گمراه شدند. (آرش حکیمی)

دیدگاه
۵۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

56 Replies to “سایت دنیای بازی ،دنیای بزرگ، دنیای دوست داشتنی، دنیای تغییرات”

  1. fisher گفت:

   آره خیلی خوب شده،من مدتهاس یه N میزنم با یه enter میام تو سایت!هاهاهاهاها

   ۰ ۰
  2. travi گفت:

   من نمیگم بخش دانلود داشته باشه ولی اصلا نمیفهمم که سایت چرا همکاریشو با گیمفا قطع کرد چون اینطوری بچه ها خیلی راحت میرفتن اونجا از طریق لینک دنیای بازی و تریلر رو نگاه میکردن ولی الان سایت فقط شده خبر و یکنواخت شده (البته بخش سینما یکمی تنوع ایجاد کرده توی سایت )

   ضمنا این قالب جدید خیلی ناجوره من تا دیروز نمیدونستم اون پایین خبرهای اصلی هستن و فقط بخش بالایی رو نگاه میکردم و مطمئنم که خیلی از کاربرا هم مشکل منو داشتم و دارن و اصلا قابل فهم نیست که چرا خبرهای جدید باید برن پایین و خبرهای قدیمیه مثلا مهم باید بیان بالا

   مورد دیگه اینکه اضافه شدن بخش سینما به نظر من جالبه و سایتو از یکنواختی در میاره ولی اگه میشد یه قسمت جداگانه توی صفحه ی اصلی سایت برای اخبار سینما درست میشد که خبرهای مربوط به گیم و فیلم از هم جدا بشن خیلی خوب میشد

   بهترین تبلیغ دنیای بازی تا حالا به نظر من بازیپوش بوده که خیلی باحال و جدیده و من خودم میخام یه چندتایی سفارش بدم

   مورد دیگه اینکه واقعا هرچی فکر کردم دلیل حذف شدن شکلک ها رو نمیفهمم چون انتقال احساس رو خیلی راحت تر میکردن !

   در مورد فروم هم میشه گفت که فروم میتونه توسط خود کاربرا مدیریت بشه البته کسانی که مسئولیت پذیر و مطمئن باشن

   راستی این بک گراند جدید سایت ماله چه بازی ایه ؟ فکر کنم بازی استراتژیک باشه

   ۰ ۰
  3. travi گفت:

   در مورد اسم هم چیز جالبیه ولی من چه “N” بزنم چه ” د” کلی گزینه میاره که هیچکدوم دنیای بازی نیست !

   ۰ ۰
 1. mani گفت:

  اما حیف دانلود تریلر خیلی برای سایت مفید بود همین طور کار ما را هم آسان میکرد که مجبور نباشیم برای دانلود بعضی تریلر ها خودمونو به آب و آتش بزنیم

  ۰ ۰
 2. Zeus گفت:

  در مورد فروم ها,نظر من اینه که لازم نیست حتما آقای زعفرانی و حکیمی مدیر های فروم ها باشند! میتونند مدیریت و نظارت فروم ها رو بسپرن به کاربران فعال سایت…..با این کار وظایف هم تقسیم میشه.
  ————————————–
  البته من از جهاتی هم به نویسنده حق میدم که این فروم ها نتونه درست اداره بشه,چون سایت که همین الان فقط یه انجمن داره,نه خبری توش میبینم و نه هیچ چیز دیگه…………
  خوب الان سوالی که پیش میاد اینه که این انجمن رو برای چی ساختید وقتی که درست ادارش نمیکنید…؟

  ۰ ۰
  1. Ichimaru Gin گفت:

   خوب باید کاربر ها به این درجه از اعتماد برسن که همچین کاری بهشون داده بشه ..
   ……………………………………………………
   این انجمن ها هم باید بیشتری محیطی باشه برای رفع ایرادات کاربرها و حل مشکلاتشون نه اینکه بشه محلی برای صحبت کردن و چت کردن .
   ——————-
   انجمن طرفداران انیمه

   ۰ ۰
  2. بعد مثل بازینمای بیچاره ۳ دفعه هیتلر بشیم …

   ۰ ۰
  3. Ichimaru Gin گفت:

   جانم ؟؟؟؟
   مطعلق ؟؟؟؟ = متعلق !!!

   ۰ ۰
  4. fisher گفت:

   در ضمن Ichimaru Gin زحمت کشیدی ممنون.

   ۰ ۰
  5. fisher گفت:

   فروم خزه

   ۰ ۰
 3. elite gamer گفت:

  اقا حرف های منطقی زدی ولی تبلیغات خوبه اضافی نمیخواد.

  ۰ ۰
 4. john marston9 گفت:

  آقای براتی حرفه دله همه را زدید!
  این بخش دان تریلر خوب بود!
  اما با این مشکلاتیم که داره بازم بهترین سایته…بخدا!

  ۰ ۰
 5. The Viper گفت:

  حرفات درست اند ولی در مورد دانلود باهات موافق نیستم

  رضا از pc$

  ۰ ۰
 6. adel_97 گفت:

  ممنون. به نکات خوبی اشاره کردی. اما به نظر من قالب جدید سایت هنوز کامل نشده و باید منتظر کامل شدنش بمونیم. یعنی ممکنه قالب اینقدر بیش از حد ساده باشه؟ قطعاً تو روز های آینده بهبود داده میشه و امیدوارم آخرین خبر ها دوباره مثل حالت سابق بشه.
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
 7. YusoF75 گفت:

  بخش دانلود که حیلی حیف شد!!!
  اما فضاهای سفید و خالی رو خوب اومدی.
  چیدمان یکمی بی برنامه ست و اصول نداره.
  اما در کل سایت عالی هست!!

  ۰ ۰
 8. Sirius گفت:

  با تشکر از شما !
  سایت هنوز جای کار خیلی داره! خیلی زیاد! انقدر گفته شده و انقدر زیاد هستن که دیگه از حوصله بنده خارج !
  واقعا یه همچین سایتی باید دو سه نفر مدیر داشته باشه؟! این وحشتناک!
  الان هم دو سه روز گذشته و گفته بودن که قالب سایت رو می خوان عوض کنن البته نمی دونم در مرحله آزمایش یا تکمیل شده ولی موضوع اینجاست همین طور حسین جان اشاره شده بدتر!
  من فقط یک سوال دارم از جناب آقای حکیمی که چرا واقعا چرا یک بار تغییرات اساسی ایجاد نمی کنن ؟
  وقتی هم که این سوالو می پرسی سعید میاد میگه شما انتظارات بیجا دارید! اینا انتظارات بیجا هستن؟! همه تو این سایت به یه نوع ناراضی هستن واقعا خیلی زشت که تو این چند سال که تو این سایت عضو هستم همچنان دیگر سایت های مربوط به بازی عقب تر بوده این یه واقعیت ، خیلی زشت یه امکانات ساده ای مثل پیغام خصوصی هم خراب باشه
  البته قبول دارم حساب کاربری خیلی خوب شده من این چیز ها رو نادیده نمی گیرم، و یا گروه بندی ها و به رسمیت شناختن انجمن ها، ولی قبول کنید سایت هنوز خیلی جای کار داره !

  ۰ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   سیریوس عزیز شما کاملا درست میگید!اما از الان انتقاد کردن اصلا منطقی نیست!چون تغییرات زمان میبره و کامل نشده و باید صبور بود!یقینا مسئولان سایت هم میخوان بهترین سایت رو تحویل کاربرا بدن و باید به اونا اعتماد کرد!تشکر!
   $PC

   ۰ ۰
  2. Sirius گفت:

   mostafa133 جان حرف شما کاملا درست ولی واقعا چندین بار این بحث ها پیش اومده و تغییرات یا اعمال نشده یا خیلی دیر اعمال شده یا وقتی هم اعمال شده دوباره برگشته به همون حالت قبلی! والا بنده که چشمم آب نمی خوره! حالا چون شما گفتید باز هم صبر می کنیم !

   سیریوس از pc$

   ۰ ۰
 9. mostafa133 گفت:

  تشکر!خیلی عالی بود!درباره فروم که خیلی خوب گفتید و من هم موافقم!حیف که بخش دانلود هم عملی نیست!نام سایت هم ترفند جالبی بود!
  $Pc

  ۰ ۰
 10. bomberman گفت:

  با تبلیغاتت موافقم شدید.

  ۰ ۰
 11. EPIC SINA گفت:

  مطلب بسیار جالبی بود

  ۰ ۰
 12. snkinect گفت:

  اون قسمت انجمن رو خوب اومد …….همه ی پیشنهاد ها هم خوب بودند.
  ————————————————————————————
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 13. من که می‌گم انجمن هم لازم نیست؛چون همه این فضای گرم و دوست داشتنی دیبازی به خاطر اینه که فروم نداره و اگه فروم بزاریم دیگه این بحثای داغ و کری خوندنا تموم می‌شن
  ولی به شخصه خیلی جای نمایش تریلر به صورت مستقیم از روی خود سایت رو خالی می‌دونم و اگه این نکته رعایت بشه می‌تونه خیلی جالب باشه
  ممنون حسین جان

  ۰ ۰
 14. LUDA-CRIS گفت:

  بسیار عالی و زیبا حسین عزیز.نکات خوبی بود.مخصوصا اون تبلیغاته که رو نوار ابزار قرار میگیره واقعا رو مغز ادم راه میره.امیدوارم روز به روز سایت رو به پیشرفت بره و دیگه شاهد مشکل نباشیم.کریس از $pc

  ۰ ۰
 15. SPARTACUS گفت:

  نه آقا یه سایت درست وحسابی باید فروم داشته باشه!
  درضمن بچه های دیبازی اونقدر نامرد نیستنکه با یک فروم جمع همشون از هم بپاشه!
  اگه فرو زده بشه بحث ها داغ تر میشه

  ۰ ۰
  1. Ichimaru Gin گفت:

   بحث سره از هم پاشیدن نیست.. بحث اینه که فروم مدیر می خواد ..اونم مدیری که روزانه بیش تز ۸ ساعت توی سایت باشه و نظارت کنه .. هر بخش فروم حداقل ۳ تا مدیر می خواد و چند تا ناظر .
   وگرنه بحث ها یه کم به بیراهه بره یا مطالب مورد دار ثبت بشه دیگه تمومه و سایت سه سوت فیلتر میشه .. فقط کافیه که توی فروم لینک های دانلود یا لینک عکس های نا متعارف قرار بگیره .. تمومه ..
   ————-
   انجمن طرفداران انیمه

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   خب حسین جان اگه اشخاص مورد اعتمادی تحت قرارد داد های خاصی جهت این کار استخدام شوند،هم وجدان کاری مدیر و هم نیرو نظارتی کافی ایجاد میشه…البته این مسائل به من مربوط نمیشه و درش دخالتی نمیکنم فقط یه پیشنهاد بود، در مورد خود سایت هم تغییرات نیاز به زمان دارند که جا بیفتند و یا تکمیل بشند،همین که پیام خصوصی درست شد واقعا باید گوسفند سر برید یا ۴ تا مرغ سربرید :دییییییی
   همگی خسته نباشید،مرسی
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 16. چقدر ریز ، ممنون بابت این همه دقت!!

  ۰ ۰
 17. iran گفت:

  دقت،سرعت و پست دادن با تغییرات سایت دی بازی!!!!!!!!حرفای خوبی زد آقا حسین!راستی من موندم!آقا آرش بهتر بود یه نگاهی به پستی که دادم مینداختی که جلوش ننویسی تکراری!!!!!این ۴ تا اسکرین شات جدیده اونایی که دیروز گذاشتین نیست!!!!!!بهتره یه بار دیگه یه نگاه بندازین.ممنون.

  ۰ ۰
 18. darksiders گفت:

  اقای براتی به نکات خیلی جالبی اشاره کردن.فضا های اضافی هم انصافا توی چشم میزنه…

  ۰ ۰
 19. حسین جان یاهو‌آیدیتو پ.خ می‌کنی لطفا؟

  ۰ ۰
 20. victor hogo گفت:

  امیدورام همه ی تصمیماتی که جهت مدیریت سایت گرفته میشه حساب شده و سنجیده باشه.

  ۰ ۰
 21. MacTavish گفت:

  آقای حکیمی واقعا این سایت وابسته به بنیاده؟؟؟همی این مدت؟؟؟حتی ۳ سال پیش؟
  ماه ها نظرات شما نشان دهنده خوش فکری شما و انتقاد واضح از وضعیت کنونی بازی های ایرانی بود…پس جدیدا اینطور شده.
  __
  COD Twam

  ۰ ۰
  1. Ichimaru Gin گفت:

   وابسته به بنیاد نیست اما بنیاد سایت ها و مجلات رسمی مرتبط با بازی رو به شدت زیر نظر داره ..

   ۰ ۰
  2. MacTavish گفت:

   Ichimaru Gin@
   یعنی ماموران تو این سایت عضون؟

   ۰ ۰
  3. Ichimaru Gin گفت:

   مامور ؟!؟!!؟ نه بابا مامور کجا بود .. افراد و اهالی محترم بنیاد هم ممکنه گاهی بیان و به عنوان باز دید کننده یه سری به سایت بزنن .. شانس هم که نداره دی بازی .. همون موقع یکی پیدا میشه یه حرفی میزنه کلا به هم میریزه همه چیز !!!
   نه منظورم از این زیر نظر داشتن این نیست که اینجا مامور داره !!! مامور کجا بود بابا…
   بالاخره نشریات مرتبط با بازی های رایانه ای رسمی که مجوز چاپ دارن یه جورایی بنیاد بهشون نظارت می کنه برای همین هم هستش که زیاد ازبازی هایی مثل جی تی ای مطلب یا نقدی نمی زارن !!!

   ۰ ۰
  4. Makarov گفت:

   البته یکی دو تا کاربر هستن که به قیافه شون می خوره مامورای بنیاد باشن!
   ———————————————————————-
   CoD Team

   ۰ ۰
  5. nexusII گفت:

   آره مثلا به سعید میخوره :)

   ۰ ۰
  6. fisher گفت:

   از همین جا به برادران “مامور” خسته نباشید عرض می کنم خدا قوت،هاها سعید مامور باشه،wahahahahahahaha

   ۰ ۰
 22. amir47 گفت:

  دستتون درد نکنه…… امیدوارم دیبازی یه پیشرفت درست حسابی داشته باشه
  امیر از pc$

  ۰ ۰
 23. آقای حکیمی ولی انصافا این فضای خالی اطراف تبلیغات خیلی تو ذوق می‌زنه و لطفا زود درستش کنید!
  درمورد اون سفیدی بخش مدیریّت واقعا با حسین جان موافق باید به فکری به حالش کرد

  ۰ ۰
 24. william wallace گفت:

  به نظرم تغییرات خوب بوده هرچند یه سری مشکلات ریز وجود داره که امیدوارم به زودی رفع بشه…

  ۰ ۰
 25. general amin گفت:

  ممنون به نکات خوبی اشاره کردی مخصوصا تبلیغات .
  در مورد دانلود هم اگر تریلرها رو بشه از خود سایت دانلود کرد خیلی خوب میشد …

  ۰ ۰
 26. سلام
  به عنوان مسئول بخش فنی سایت برام خیلی جذاب بود این بحث. ممنون بابت این همه دقت.
  اما در مورد مطالب گفته شده:
  هر آن چه که مربوط به ظاهر سایت می شود اعم از فضاهای مرده یا ظاهر احتمالا نامناسب سایت رو بگذارید به حساب عدم توانایی ما در برنامه ریزی در مواردی که دست ما کوتاهه از پیش بینی وقایع یا کنترل اون (عجب جمله ای!). مثلا در مورد عکسی که برای این خبر در نظر گرفته شده. خسته شدیم از بس گفتیم عکس ها رو با نسبت درست و با سایزهای مناسب انتخاب کنید. خوب نیست عکس ها کشیده شوند یا مات باشند. ولی چه می شود کرد. یا برای مثال مشکلی که در خرید تم برای سایت پیش اومد. معلوم است که ما دوست نداریم شرایط این گونه باشد ولی وقتی ما برنامه ریزی می کنیم که تم مناسبی برای سایت خریداری بشود و ناگهان مسئول مالی دنیای بازی اعلام می کنند به دلایل نامعلومی (بخوانید تحریم) حساب های بین المللی ما بسته شده و توانایی پرداخت پول برای خرید تم را نداریم ما چه می توانیم بکنیم. از تبعات اش این می شود که شرمنده شویم و کاربران مجبور باشند سایت را برای مدتی این گونه تحمل کنند.
  در مورد مواری که به تبلیغات اشاره شد عرض کنم چون قراردادهایی برای بنرهای تبلیغاتی از قبل وجود داشته که ما فعلا نمی توانیم آن ها را عوض کنیم چاره ای نیست که برای مدتی این گونه باشند تا برای تبلیغات در آینده از سایزهای متناسب سایت استفاده شود. من هم واقعا ناراحت ام از وضعیت تبلیغ ها. باور کنید.
  در مورد موارد دیگر هم تمام تلاش خودمون رو خواهیم کرد که شرایط بهتری به وجود بیاید
  خوشحالم از این که کاربران به این بلوغ رسیده اند که همه چیز را در وجود فروم برای سایت نبینند.
  در مورد بخش دانلود هم خدا رو چه دید. شاید راه افتاد … :دی

  ارادتمند,

  ۰ ۰
  1. adel_97 گفت:

   ممنون از بابت توضیحات تون. اما برای خرید تم برای سایت ، اگه حساب های بین المللی بسته شده ، می تونید از Credit کارت مجازی استفاده کنید که خیلی از سایت ها این امکان رو رایگان یا با هزینه ای ناچیز فراهم می کنن.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  2. fisher گفت:

   بابا امور فنی،بابا برق کار،بابا برقی!بابا سیم کش!

   ۰ ۰
 27. ama-pc360 گفت:

  نکات خوبی رو بهش پرداخته بودی…….امیدوارم سایت هرگز دارای فروم نشه :-/

  ۰ ۰
 28. Mr.game گفت:

  دستت درد نکنه حسین جان. فقط یه مشکل دیگه ای که هست اینه که این شکلکا چرا حذف شدن؟؟؟؟
  عماد از pc$

  ۰ ۰
 29. lix-lexes گفت:

  shady please don’t drop the bomb on me…

  ۰ ۰
 30. Sari gamer گفت:

  من که سایت اصلی مرورگرمو دی بازی انتخاب کردم یکراست میام اینجاولی در کل حرف دل منو زدی کادر بندی ها خیلی مشکل دارند.
  امیر از pc$

  ۰ ۰
  1. mario گفت:

   اگه میشه این بخش آخرین نظر ها رو هم مثل قبل کنید یعنی علاوه بر این که بفهمی آخرین نظر کجا وتوسط چه کاربری ثبت شده بفهمی که اون کاربر چی گفته که این امکان در حال حاضر وجود نداره

   ۰ ۰
  2. fisher گفت:

   آره چیه هی باید خودت بگردی

   ۰ ۰
  3. Sari gamer گفت:

   در قسمت آخرین خبر ها هم نبود تاریخ یکم آزار دهندس

   ۰ ۰
 31. silver گفت:

  اگه قابلیت آپلود عکس به سایت اضافه بشه عالی میشه.
  دراینصورخبرهای منتشر شده دوبرابر میشه این یعنی تنوع.
  ——————————————-
  COD Team

  ۰ ۰
 32. grey gamer گفت:

  با بخش هماهنگ نبودن تبلیغات موافقم.گاهی اوقات از بس جای سفید توی صفحه هست که فکر میکنم صفحه درست لود نشده.بهر حال امیدوارم با اصلاح این مشکلات سایت دیبازی یه سایت حرفه ای و بزرگ بشه.راستی چرا شکلکا حذف شدند؟

  ۰ ۰