بررسی اجمالی دموی قابل بازی PES 2013

توسط سعید زعفرانی در ۸ مرداد ۱۳۹۱ , ۰۲:۳۳

دموی بازی PES 2013 را دانلود و بازی کردیم. حتما شما هم این دمو را با حجم ۱ گیگابایت دانلود و امتحان کرده‌اید و نظرات مختلفی در مورد آن دارید. ما هم وقتی دستمان به این دمو رسید قصد بررسی آن را کردیم که در ادامه می‌توانید بخوانید.

 در ابتدای دمو کونامی به شما خاطر نشان می‌شود که این دمو بخشی از یک بازی در حال ساخت و کامل نشده است و بنابر همین جمله ما هم پیش داوری در مورد بازی اصلی را کنار می‌گذاریم و تنها به بررسی خود دمو می‌پردازیم.

PES 2012 بازی خوبی نبود. کونامی تصمیم گرفت تا بازی بعدی را با تغییرات و بهبودهای قابل توجه عرضه کند تا مخاطبان را به سوی خود بازگرداند. قسمتی از این تغییرات و بهبودهای وعده داده شده عملی شده است به طوری که در دمو هم آن را مشاهده می‌کنیم. اما برخی از ایرادات همچنان گریبان بازی را گرفته‌اند.

اولین نقطه ضعف بزرگ بازی قبلی یک عقب‌گرد کامل در بخش گرافیک داشت. در مورد بخش گرافیک بازی و مقایسه‌ی این قسمت با بازی‌های قبلی همین سری و نیز سری فیفا، حرف‌های زیادی داریم که به وقتش آن‌ها را خواهید خواند. اما در مورد این دمو باید گفت که تا حد خیلی ناچیزی بهبود در گرافیک را مشاهده می‌کنیم. علاوه بر اضافه شدن جزئیات محیط، نورپردازی زمین بسیار بهتر شده است و نیز چهره‌ی بازیکنان از بازی قبلی فاصله گرفته است. این یعنی این که دیگر “اسنایدر” و “ویکتور والدز” را با زامبی‌های رزیدنت اویل اشتباه نمی‌گیریم. البته شباهت برخی چهره‌ها با بازیکنان اصلی آن‌قدر اندک است که ممکن است خنده‌تان بگیرد.

به طور کلی اولین چیزهایی که در یک بازی فوتبال ملموس هستند، گرافیک و صداگذاری است. با توجه به این که بررسی جزء به جزء گرافیک بازی فوتبال کار ساده‌ای نیست، به دقت در پیشرفت‌های بازی در این دمو پرداختیم. بعد از این که وارد بازی شدید حالت تقریبا متفاوت منوی اصلی توجه شما را جلب می‌کند که نکته‌ی خاص و جدیدی نیست. در نسخه‌ی دمو فقط آن گزینه‌های مورد نیاز دیده می‌شوند و بخش‌هایی که قابل بازی نیست فعلا نیستند. بعد از این که از قسمت منوی اصلی به مرحله‌ی انتخاب تیم وارد شدیم، متوجه تغییرات بعدی هم می‌شویم. اما یک چیز که ممکن است برای طرفداران خیلی قدیمی PES و آن‌ها که WE های تک رقمی را به یاد دارند، عذاب آور باشد، شمایل بخش تاکتیک و Formation است. شخصا با این حالت جدید که از PES 2011 روی کار آمد و بعد هم تغییرات اساسی به خود ندید به شدت بیزارم. البته این قسمت ممکن است خیلی کاربرد داشته باشد، و خیلی هم امکانات برای بازی کننده فراهم آورد ولی رابط کاربری ضعیف خیلی‌جاها از جمله سایت خودمان باعث می‌شود کاربر قید استفاده را بزند و یا خیلی به مراحل پیچیده وارد نشود. البته با گذشت زمان این عیب نادیده گرفته می‌شود. در این مهلت کم زیاد با این بخش از بازی کلنجار نرفتم. وارد بازی که می‌شویم تازه قصه شروع می‌شود.

صدای گزارشگر در این دمو شنیده نمی‌شود که البته طبیعی هم هست. یک خوبی که این مسئله به همراه خود آورده است، این است که صداهای اضافی به خوبی به گوش می‌رسند. البته صدای تشویق هم وجود ندارد ولی صداهای زمین با جزئیات بالا و واضح‌تر شنیده می شوند. صدای داد و فریاد مربیان از آن جمله است.

در بخش گیم‌پلی فقط یک تغییر مهم و اساسی در بازی دیده می‌شود. همین تغییر می‌تواند یک قدم رو به جلو و اساسی باشد و طرفداران را راضی کند. با این حال بعید می‌دانم با این وجود هنوز هم فیفا بازان به سمت PES میل پیدا کنند. تغییرات جزئی مثبت زیادی در بازی دیده می‌شود. یکی از این تغییرات جزئی، بهتر شدن هوش مصنوعی دروازه‌با‌ها است. دروازه‌بان‌هایی که در دو سه بازی قبلی الحق خیلی روی اعصاب بودند. به شخصه هیچ‌گاه بد و بیراه‌هایی را که به خاطر بد گل خوردن دروازه‌بان‌ها نثار کونامی کرده‌ام از یاد نخواهم برد. دروازه‌بان‌های این دمو، جسورتر،‌ فرزتر و هشیار تر شده‌اند و می‌شود اندکی روی آن‌ها حساب کرد. با این‌که زمان کم بازی هر بازی که غیرقابل تغییر هم هست ممن است باعث شود در طول سه چهار بازی اول یک کرنر و یا یک ضربه‌ی ایستگاهی از منطقه‌ای خوب هم گیرتان نیاید، اما با این‌گونه ضربات ایستگاهی و دیدن واکنش های دروازه‌بانان متوجه پیشرفت خواهید شد. پیشرفتی که خیلی خوب است ولی کافی نیست. دروازه‌بان‌ها هنوز هم کامل نشده‌اند. و البته با توجه به این‌که ظاهرا بالانس بازی‌کنان هم به مانند بازی‌های قبلی سری آشفته است، نباید از بوفون انتظار بوفون بودند و از کاسیاس انتظار کاسیاس بودن داشت.

از دروازه‌بان‌ها که فاصله بگیریم به خط دفاع می‌رسیم. خط دفاعی که در بازی قبلی خیلی راحت جا می‌ماند و خیلی سخت می‌شد کنترل کاملی بر روی آن ها پیاده کرد. در این بازی، چند چیز تغییر کرده است. اول این که به نگه داشتن کلید پاس (X) و R1 به صورت همزمان، بازیکن پرس کاتوره‌ای را شروع نمی‌کند و به سمت توپ حمله‌ور نمی‌شود. مدافعان از این به بعد هوشمند عمل می‌کنند و ممکن است با دیدن حرکات آن‌ها در مقابل یار حریف، ذوق زده شوید که باید هم همین‌طور باشد. بازیکن شما روبروی حریف می‌ایستد و مدتی را با او مدارا می کند، در صورتی که شرایط فراهم شد، به سمت توپ می‌رود و سعی می‌کند آن‌ را بدزد. که این جهش بزرگی تلقی می‌شود. با اضافه کردن کلید شوت (مربع) بازیکن دوم به دفاع شما اضافه می‌شود که در این صورت یکی از دو بازیکنان مدارا کرده و دیگری بازیکن صاحب توپ را تحت فشار قرار می‌دهد. البته در همه‌ی این حالات نباید روی جایگیری دیگر مدافعان و بازی بدون توپ آن ها حساب باز کرد. چون معمولا پاس حریف به مقصد می‌رسد و در میانه‌ی راه قطع نمی‌شود. کلید پاس (X) در هنگام دفاع کردن یک کار دیگر هم می‌کند. وقتی توپ در اختیار حریف است با فشردن مجدد این کلید بازیکن شما به سمت پای حریف ضربه می‌زند. این حرت دقیقا مشابه کاری است که فیفا ۱۲ در دفاع تاکتیکی بر روی آن تکیه کرد. (با فشردن کلید مربع) امایک تفاوت کوچک هم دارد و آن این است که در این بازی فقط باید هنگامی که توپ از پای حریف جدا شده از این قابلیت استفاده کرد. اگر بازیکن با توپ بود و زدید … داور سوت می‌زند. البته در مواقع ضروری خطا هم بکنید بد نیست. با نگه‌داشتن کلید L2 هم بازیکن به سبک دفاع تاکتیکال فیفا مشائت می‌کند و به نوع عمل Zone Coverage دستی به این صورت انجام می‌پذیرد. در مجموع این بخش از بازی به کلی متحول شده است و نوید بخش یک دفاع بهتر است.

خطوط میانی و حمله‌ی شما اصل موضوع را از بازی‌های قبلی حفظ کرده اند. با وجود وعده‌های داده شده، هنوز هم تفاوت خاصی در بازی بدون توپ بازی‌کنان در هنگام حمله دیده نمی‌شود. از جمله ضعف‌های این دمو هم مسئله‌ی اضافه شدن گوش‌های چپ و راست و عمل Over Lap است که اصلا با بازی تطابق ندارد و می‌تواند شما را از یک حمله‌ی همه‌ جانبه محروم کند.

یکی از امکاناتی که در بازی قبلی اضافه شده بود و کونامی با آن در واقع سر ما را شیره مالید، قابلیت کنترل یکی دیگر از بازیکنان در عین حال بود که خیلی و بهتر است بگوییم اصلا به کار نیامد. در این بازی هم شاهد اضافه شدن یکی از همین قابلیت‌های به درد نخور هستیم. سیستم پاس بازی مثل قبل نیست. مثل قبل‌تر است. یعنی با فشردن کلید پاس و نگه داشتن یک جهت به صورت ضمنی، توپ به بازیکنی که می‌بینید می‌رسد. و درست به خود او می‌رسد. کونامی قصد دارد این روش پاس‌کاری را در کنار روش قبلی به بازی جدیدش بیاورد. به همین علت وقتی صاحب توپ هستید، با نگه داشتن کلید R2 یک فلش جلوی پای بازیکن ظاهر می‌شود که جهت دقیق پاس را نشان می‌دهد. این گونه پاس دادن برای مواقعی خوب است که می‌خواید بازیکن در فضا حرکت کند و به توپ ارسالی برسد (به جای این‌که توپ به بازی کن برسد) اما این‌‌که این قابلیت در طول بازی چند بار توسط شما استفاده شود، خود علامت سوالی است که بسته به نوع بازی شما و چیزهای دیگر، پاسخش متفاوت خواهد بود.

در مجموع بازی نسبت به نسخه‌های قبلی خود تغییراتی کرده است. تغییراتی که مثبت یا منفی بودن آن‌ها را باید بعد از ساعت‌ها بازی دو نفره و سه نفره سنجید. اکنون در مورد دمو می‌توان گفت که راضی کننده بوده است ولی همچنان آن‌قدر خوب نیست که بتواند فیفا بازان را هم به خود جلب کند.

در ادامه یک گزارش تصویری هم ببنید:

بخش انتخاب تیم‌ها هم عوض شده. بدتر شده که بهتر نشده!

من عاشق صداهای منوی قبلی بودم. Eleven 2 … PES 2006 یادتان بخیر!

 

بازیکنان در حال ورود به زمین. انصافا طراحی خوبی دارد،‌ فقط چهره‌ها کمی توی ذوق می‌زند

این هم لایی خوردن بوفون!

بخش تنظیمات نبود بهتر بود!

گل شد … میگی نه، تصویر بعدی رو ببین!

بیا … دیدی!

بعد از تمام شدن بازی بلافاصله اطلاعات آن و بعد امتیاز تک تک بازیکنان نشان داده می‌شود

این توماس مولر است … اگر احیانا با کس دیگری مثلا “میشایل بالاک” اشتباه گرفتید

یک ایراد مهم در بازی‌های قبلی این‌ بود که دهان بازیکنان بیش از حد باز میشد! همین مسئله بود که آن‌ها را شبیه زامبی می‌کرد. البته رگ گردن هم می‌زد بالا، زیر چشم‌ها هم کبود بود! ظاهرا بیشتر این مسائل درست شده است. ضمن این که ایشان “مانوئل نویر” هستند. جهت اطلاع

نماهای ورزشگاه همیشه در این بازی خوب بوده است

فیلیپ لام با عضلات رونی کلمن!

بعد از این که با ایتالیا از آلمان باختم و با پرتغال، انگلیس را بردم، تصمیم گرفتم هر دو تیم مثل هم باشند تا ببینیم تاثیر بازی خودم چقدر است

بازی‌کن‌های سفید را ببینید! فقط یک نفر حواسش به توپ هست

الان یک سفید در محوطه‌ی جریمه آزاد است و این یعنی ضعف در Man Marking

یاران سبز در موقعیت حمله هستند. آشفتگی بازیکنان به وضوح در تصویر مشخص است

در این تصویر اندکی هماهنگی می‌توان یافت. یک یار از سمت چپ فرار می‌کند و این طرف هم شماره ۱۳ منتظر پاس است. یاران سبز هم به خوبی فضاهای خالی را پوشش داده اند.

خوش‌بختانه در این تصویر هم می‌شود اندکی حرکت حساب شده را احساس کرد. بازیکنان سبز و جای‌گیری خوبشان را ببینید.

تجمع بازیکنان سبز در میانه‌ی میدان به چه معنا است؟

ظاهرا تمرکز کونامی روی دفاع بوده است. بازیکن شماره ۶ سبز را ببینید که چه کار می‌کند با ۸ سفید

این عکس قرار بوده آن امکان جدید برای پاس دادن را نشان دهد، ولی فلشی که زیر بازیکن ظاهر می‌شود در این عکس مشخص نیست!

بازی را هم ۲-۰ باختم!

نمرات:

گرافیک: ۷

صداگذاری و موسیقی: نمی‌توان نظر داد

گیم‌پلی: ۷.۵

ارزیابی دمو: ۷.۵

پلتفرم تست: PC با کنترلر PS

در صورت لود نشدن هر یک تصاویر یک بار صفحه را مجددا بارگزاری کنید.

دیدگاه
۱۰۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

101 Replies to “بررسی اجمالی دموی قابل بازی PES 2013”

 1. Rech گفت:

  هی بدک نیست!!

  ۰ ۰
  1. lix-lexes گفت:

   گیم پلی اش قشنگ شده…ولی رفیق به بعضی از این امکانات باحالش اشاره نکردی…مثلا با نگه داشتن دکمه r2 در حین رکت حفظ توپ و حرکات تکنیکی و فضاسازی خیلی خوب شده…در ضمن پاس های هوایی ۲ حالت دارند و خیلی هم طبیعی تر و به درد بخور تر شدن…در کل یه شروع خوبه…خدا کنه تا نسخه ی اصلی بهترم بشه…
   ولی مشکل اصلی pes زمین بازی نیست و گیم پلی اش خوبه مشکل خارج از زمینه…

   ۰ ۰
  2. lix-lexes گفت:

   راستی من نمیدونم…این هایی که از pes ایراد چهره ی بازیکن میگیرن چرا به چهره ی بازیکنای فیفا نگاه نمیکنن…خداییش یه صورت درست و درمون تو فیفا پیدا میشه..؟

   ۰ ۰
  3. fisher گفت:

   خب ۱۲ که ..د،ببینیم این چی می شه،در ضمن آفرین که آلمان رو گذاشتی

   ۰ ۰
 2. Rech گفت:

  خیلی ممنون
  هم مطلب باحال بود هم تصاویرش(البته نوشته های زیر تصاویرت هم باحال بود)

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   همه‌ی عکسا باز میشن آیا؟

   ۰ ۰
  2. DmC X360 گفت:

   برای من همه باز شدن.همون اول بدون دوباره بارگذاری کردن صفحه.

   ۰ ۰
  3. MOSTAFA گفت:

   واسه منم باز شد ، نوشته های زیر عکس ها خیلی باحال بود !

   ۰ ۰
 3. solid snake گفت:

  بله همه باز میشه
  ___________

  تو ام که هکه رو باختی
  تجمع بازیکنان سبز در میانه‌ی میدان به چه معنا است؟

  ۰ ۰
  1. DmC X360 گفت:

   به نشانه اعتراض به کونامی! :|

   ۰ ۰
 4. هیچ وقت از حمله این پس خوشم نیومده… بازیکن ها اصلا بلد نیستن چی کار کنن… درمقابل همیشه روی بخش دفاع مانور دادن این بازی سازان کونامی…!
  دل کل جالب نیست!

  عکس ها هم همشون باز نمیشن.

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   کش مرورگرت رو پاک کن درست میشه

   ۰ ۰
 5. general amin گفت:

  واقعا هنوز قضاوت زوده …
  “این توماس مولر است … اگر احیانا با کس دیگری مثلا “میشایل بالاک” اشتباه گرفتید”
  نمیدونم منظور از این جمله چیه . اگر منظورت اینه که چهره ضعیف ساخته شده باید بگم صد در صد در اشتباهی اگر هم منظورت این بود که دوستانی که نمی شناسن آشنا بشن که هیچی . به نظر من چهره ها واقعا خوب و دقیق کار شده اند . درسته این دمو ایراداتی داشت ولی بعضی ایراداتی که گرفتی خیلی بنی … بود .
  راستی دو سه تا از عکس ها رو من نمی تونم ببینم نمی دونم چرا .
  واقعا یکی از ایرادات شماره قبل گلرها بودن . خروج ها در تک به تک ها یک فاجعه به تمام معنا بود . خروج می کردن و با چشمان مبارکشون مسیر گل شدن توپ رو رصد می کردن . اگر هم بیرون محوطه جریمه میومدن که هیچی …
  در این دمو هم خیلی تغییرات زیادی رو تو این زمینه ندیدم . توی شماره قبل هد زدن هم خیلی ضعیف انجام میشد . این موضوع رو خیلی ها تجربه کردن . دیگه خیلی باید حساب شده رو سر بازیکن میفتاد تا هد بزنه وگرنه ….
  داوری هم که فکر نکنم موضوعی باشه که حل بشه . واقعا وقتی از کنار یه فرد رد می شدی خطا می گرفت و رو اعصاب بود .
  ایراد بعدی این بود که بعضی بازیکنن بسیار فراتر از حد خودشون تو این بازی شبیه سازی شدن . بعضی ها که دیگه شورشو در میارن و نمیشه توپ رو ازشون گرفت . البته اسم نمی برم :wink:
  در کل امیدوارم مشکلات ریز و درشت بازی رفع بشه …

  ۰ ۰
  1. adel_97 گفت:

   خیلی بنی امیه ای بود؟ بنی عباسی؟ بنی هاشم؟ بنی دوستان دیگر؟
   چهره ها واقعاً ضعیفن. برای نمونه ارجاع تون میدم به چهره کاستانو ، پیرلو ، هوملز و شواین اشنایگر.
   در مورد سر زدن هم والا خیلی از فیفا آسون تره و ما هر چی تو رئال سانتر کردیم ، گل شد.
   ایرادی هم که گفتی نه تنها در مورد بازیکن های بزرگ (کریس) بلکه در مورد بقیه هم صدق می کنه. فقط باید قلق حرکت اون بازیکن دستت بیاد ، دیگه تمومه. از دفاع تا دروازه حریف رو یه کله میری بعد هم گل.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  2. Jake muller گفت:

   باشه حتما=)….قلقشو بگیری تا دروازه با کله میری بعد هم گل=))))…شاید شما با اونایی که بازی میکردی بیشتر از ۶سال نداشتن…یا شایدم..؟….چهره ها اگر ضعیفن پس مال فیفا رو نمیشه تحملش کرد….منم میگم یه نگاه به چهره های اشلی کول و هوملس و فیلیپ لام و خدیرا و مولر بندازی تا ببینی چهره ها ضعیفن یا نه!!!….سر زدن یکی از ضعفهای pes هست و قبولش دارم….کما این ضعفا در مورد فیفا هم هست مثل تک به تک شدن در فیفا….شما هم اگر از pes بدت میاد اینقدر و سرتا پاش رو ضعف میدونی چرا بازی میکنی و میای اینجا ترول میکنی..

   ۰ ۰
  3. adel_97 گفت:

   خب اول از همه من ترولر نیستم ، همه اینو می دونن. هر چیزی خوبش خوبه ، بدش بد. دلیل نمیشه به خاطر علاقه از ایرادات چشم پوشی کرد. عزیزم ۶ ساله یا ۶۰ ساله ، چه تو فیفا چه تو PES رد کردن بازیکن ها با آنالوگ برای من از آب خوردن هم آسون تره. برای اطمینان از سعید بپرس. بنابراین وقتی میگم نوع دویدن بازیکن ها اگه دستت میاد به آب خوردن رد شون می کنی باور کن.
   چهره ها در فیفا واقعاً خوبن و فقط چند بازیکن استثناء هستند. ولی واقعاً این نسخه دمو تو بخش گرافیک فاجعه عمل کرده. اگه بازی کرده باشی می دونی. چهره هوملز و لام و نویر خیلی از بازیکن ها دیگه افتضاحه و نمیشه به چند مورد استثناء که خوب کار شده استناد کرد.
   سر زدن هم ضعفش در فیفا دقیقاً بر عکس PES هست. یعنی هر چقدر گل زدن با سر تو PES آسونه ، تو فیفا غیر ممکنه. طوری که تو حملات فیفا آخرین انتخاب شما سانتره. ضمناً شما در همین بخش گرافیک به طراحی فاجعه بدن بازیکن ها نگاه بکن. کریس رونالدو انقدر لاغر و استخونی بود ما نمی دونستیم؟ یا جسه نویر انقدر کوچیک بود؟ کلاً طراحی بدن تو این نسخه دمو افتضاح به تمام معنا بود.
   حالا شما می خواید حقیقت رو ترول بدونید ، بدونید. اما ترول به چیزی میگن که بی دلیل باشه. نه این دلایل ملموس.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  4. Winchester گفت:

   adel_97 کاملا درست میگه…این کاری هم که کرد اصلن ترول نبود…نظرشو گفت
   ولی در مورد چهرهها تو فیفا و پس یه خورده بی انصافی کردی…نو فیفا کاملا شبیهشون نیست ته چهرشون شبیه اوناس ولی گرافیکش خوبی و تو ذوق نمیزنه…ولی تو پس با جزئیات منتها گرافیکش قدیمی و کهنه س…دیگه به درد این دوره نمیخوره ;-)

   ۰ ۰
  5. adel_97 گفت:

   بله. به هر حال فیفا سعی نمی کنه روی گرافیک مانور بده برعکس PES. و وقتی PES سعی می کنه تو این بخش مانور بده ، باید سختگیرانه اشکالات گرافیکیش رو بررسی کرد. چهره ها هم قطعاً در فیفا عالی نیستن اما در این نسخه دمو چهره ها به بدترین شکل ممکن کار شدن.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  6. Jake muller گفت:

   کاملا ترول بود حالا چرا؟(چون همه چیز رو گفته در حد فاجعه بوده)…چون ایشون چشمشو به خوبیهای بازی بسته و فقط از بازی ایراد گرفته تا جایی که میشد…اینکه رد کردن بازیکن برای شما آب خوردن هست رو خب شما چون زورو هستید براتون آسونه ولی برای ما مشکله…در ضمن به نظر من با مسی و رونالدو باید بشه ۴نفر یا ۵نفر رو دریبل کرد تا واقعی بشه..بیخود به مسی نمیگن بهترین بازیکن تاریخ که از سیاره ای دیگر اومده….نه اینکه مثل فیفا با مسی و رونالدو نشه دونفر رو هم دریبل زد و بیان توپو ازت بگیرن…گل زدن با سر تو فیفا سخته!!!!!!!!=)))..ولمون کن بابا کافیه تو ضدحمله یه سانتر کنی شک نکن گل میشه…من با دیارا تو فیفا با سر گل زدم اونم با سانتر از کرنر….تو فیفا شاید بهتر از pes باشه بخش سانتر ولی دیگه بی ایرادم نیست و تو فیفا هم خیلی مونده به واقعیت برسه…تو تک به تک که اصلا بحثی نیست pes قوی تر و واقعی تر هست…تو چهره بازیکنها و کلا گرافیک که اصلا شکی نیست pes برتر و بهتر است….تو اورال بازیکنها که اصلا حرفی نیست pes بهتر است(مثلا سانتون تو فیفا ۷۵ هست یا ارون رمزی ۷۷ ولی جواد نکونام۷۶ از این مثالها زیاده مثلا جک ویلشر تو آرسنال که یکدقیقه هم درسال بازی نمیکنه اورالش نزدیک به ۸۵هست و….)…درکل pes رو من خیلی بیشتر قبول دارم….راستی یکنفر تو خبرهای قبلی فیفا یه ایرادات بسیار مشهود و بسیار خوبی از فیفا گرفت تو بخش کریر که منم موندم و امیدوارم خودش بیاد دوباره بگه یا شایدم رفتم پیدا کردم خودم گذاشتم براتون….گرافیک pes رو میگین فاجعه بعد میگی ترول نکرده…پس ترول به چی میگن وینچستر جان…(یکم مثل سم منطق داشته باش مثل دین نباش!!)…

   ۰ ۰
  7. Jake muller گفت:

   لطفا مدیریت سایت کامنت من رو تایید کنه!!!…

   ۰ ۰
  8. adel_97 گفت:

   ببین امیر مسعود جان همین که قابل بحثه یعنی ترول نیست. همین که دلیلی آوردم که قابل مشاهده است و الکی رو هوا نیومدم بگم “وای این بازی آشغاله” یا “وای فیفا اینو کرده تو قوطی” یعنی ترول نکردم.
   این در حالیه که شما کاملاً دارید شخصیت منو ترول می کنید. مثالش هم زورو یا بچه ۶ ساله.
   شما اگه تو فیفا حرفه ای باشید ، می تونید با مسی و رونالدو دریبل بزنید اما بعد چند تا دریبل باید پاس بدید. به هر حال بازیکن های حریف اسکول نیستن ، هرچند که بازیکن شما از مریخ اومده باشه.
   تو ضد حمله که هر کاری میشه کرد. مهم حمله عادیه که تو PES آب خوردنه و تو فیفا تقریباً غیر ممکن. کرنر هم بستگی به کرنر زن داره گل شدن توپ تو فیفا. به طور مثال اگه اوزیل تو فیفا کرنر بزنه به احتمال زیاد گل میشه. در حالی که تو PES سانتر کننده و سر زن هیچ تأثیری تو بازی ندارن.
   در مورد Overall ها هم والا تو PES به عدد ها دقت زیادی نکردم ولی اون چیزی که مشخصه قابلیت بازیکن ها در زمین هست که مهم تر از یه عدده. که تو PES اتفاقات افسانه ای سر قابلیت بازیکن ها میوفته.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  9. Jake muller گفت:

   ببین عادل جان من اگر تند رفتم معذرت میخوام ازت…خیلی دیگه به بازی ایراد گرفتی و بعضیهاش مثل گرافیک به نظر من اصلا درست نبود…

   ۰ ۰
  10. adel_97 گفت:

   نه عزیز من اشکالی نداره. تو بحث این چیزا پیش میاد. اما شما اگه گرافیک نسخه دمو رو با ۲۰۱۲ و حتی ۲۰۱۲ رو با ۲۰۱۱ مقایسه کنید ، متوجه پسرفت روز به روز بازی تو بخش گرافیک میشید.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  11. Winchester گفت:

   Jake Muller جان…کسی با کسی که دعوا نداره!!!!داریم دوسِتانه بحث میکنیم… :-)
   گرافیکش خدایی قدیمیه دیگه…کهنه س ولی ۱۰۰۰بار گفتم خیلی با دقت کار شده…بخدا اگه یکم تحول پیدا کنه خیلی خوب میشه…من نگفتم گرافیک فیفا عالیه…برعکس فیفا, قیافه هاشون میشه گفت اصلن شبیهشون نیست و خیـــــــلی فانتزیه!!!در حالی که تو PES اونقدر واقعیه که رو سر و صورتشون عرق هست…ولی فیفا خوشگله تقریبا میشه گفت گرافیک هنریش خوبه…از نزدیک نگا کنی به دل نمیشینه!!!!!
   در مورد با سر گل زدن…من اونقدری که فیفا بازی کردم پس بازی نکردم ولی بی شک میتونم بهت بگم تو فیفا گل زدن با هد از محالاته…ولی تو پس, من همون چندباری که گل زدم اکثرا با هد بوده….!!!بعد در ضمن همه ی پاسهای تو پس به بازیکنا بدون این که کسی بلاکش کنه دقیقا برعکس فیفا(بازم تو همون معدود دفعاتی که بازی کردم)….تو پس هم که فقط کافیه بندازی او گوشه رو خط OUT دیگه هیشکی نمیاد بگه خرت به چند من؟!؟؟!؟
   توی پس های قدیمی هم که فک کنم همه بدونن چقد دروازه بانا شوتن…!!!از وسطای زمینم گل میخورن چه برسه تک به تک….فک کنم لازم نیست راجع به دروازبانای فیفا توضیح بدم چون همه میدونن….!!!!

   ۰ ۰
  12. Winchester گفت:

   دین مگه چشه؟ :-)
   به اون خوبی… :-))

   ۰ ۰
  13. آخه دوستان .عزیزان.این بحث ها رو تا کی می خواهید ادامه دهید.ولا اگه یه کم به نظر هم و سلیقه ی هم احترام بگذارید اتفاقی نمی افته.eaبا اون بزرگیش به شرکتpes و طرفداراش احترام می زاره و بازی زقیبش رو بازی خوبی می دونه .اون وقت شما چی.هی میکوبید تو سر و کله هم.
   یه کم به سلایق هم احترام بزارید

   ۰ ۰
  14. adel_97 گفت:

   عزیز من وقتی داریم بحث منطقی می کنیم و نکات منفی و مثبت بازی رو بررسی می کنیم که اسمش تو سر و کله زدن نمیشه.
   نه توهینی به اصل بازی میشه و نه به هوادارش که امیر مسعود جان باشه. هر دو محترمن. ولی اگه نخوایم سر نکات مثبت و منفی و اشکالات بازی ها بحث منطقی بکنیم ، گفت گویی شکل نمی گیره و همه نظرات میشه “ممنون از مطلب”. بحث لازمه پیشرفته.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  15. general amin گفت:

   امیر مسعود توضیحات کامل رو داد . دیگه از زمان بحث هم گذشته . ولی وقتی نظراتت رو می خوندم احساس می کنم یا خیلی کم بازی کردی یا اصلا بازی نکردی !

   ۰ ۰
  16. adel_97 گفت:

   به هر حال مثل شما بازی مورد علاقم نبوده و در مقایسه با شما خیلی کم بازی کردم. دقیقاً عین همه PES بازا که نسبت به فیفا باز ها خیلی کمتر فیفا بازی کردن و کلاً یه موضوع طبیعیه.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 6. MOSTAFA گفت:

  نسخه کاملشم بیاد ، باز بدرد نمیخوره ، فوتبال یعنی فیفا ، همین …

  ۰ ۰
 7. رونی کلمن رو خوب اومدی :D

  با ایتالیا باختی به آلمان!!!!!!!!!!!!! من بردم آلمان اصلا نمیتونست حمله کنه کل باز ی۲ تا شوت زد!!!! :D

  برای باز شدن تنظیمات یه نرم افزاری هست :D لینکش رو برات پ.خ میکنم. زمان و . .. آزاد میشه

  پاس عمقی هوایی فرق کرده نسبت به قبل ها! الان که نمیوفته جلو پای بازیکن :D

  ۰ ۰
 8. Nightmare گفت:

  با توجه به اینکه این دمو کمی زود اومد و باید بیشتر روش کار میشد من هیچ نظری نمیتونم بدم . از اونجا که خودم شخصا امتحانش نکردم .
  اما با توجه به توضیحات دوسستمون میتونم بگم که هنوز باید روش کار کنند و بای دبهتر از این بشه ….
  —————————
  مرسی تغییرات جدید !!

  ۰ ۰
 9. amir...xbl گفت:

  فوتبال یعنی فیفا ، همین …

  ۰ ۰
 10. Winchester گفت:

  دوستان پست من Is Waiting For Moderation…پیلیز Accept it:-((

  ۰ ۰
  1. DmC X360 گفت:

   کامنتت رو خوندم یاد یه ایمیل قدیمی که برام ارسال شده بود افتادم!
   محتوای ایمیل این بود! :
   ba salam
   mr you are davat moshavid be web site to intertinement
   Thanks!
   :D

   ۰ ۰
  2. Winchester گفت:

   الان هنورم Waiting ئه! :-)
   ————-
   دوستان شما که این همه زحمت میکشید این بخش ارسال مطلب رو درست کنید صواب داره…من نمیتونم باهاش کار کنم…!!!!
   اگه کسی بلده به منم بگه
   :-(

   ۰ ۰
  3. DmC X360 گفت:

   خب این بخش که کلا باز نمیشه ! همون کسی که این قالب رو داره فارسی سازی میکنه باید بیاد این بخش رو درست کنه.

   ۰ ۰
  4. Winchester گفت:

   نه همون قبلی رو هم من ازش سر در نیوردم:-)
   ————-
   واقعا نمیخواد تایید شه این پسته :-(

   ۰ ۰
 11. Winchester گفت:

  عالی بود آلبرت جان…خسته نباشی…!!لایک نیست و گرنه میزدم…جاش خالی!!!:-)))
  ولی یه چیزایی که به نظر خودم توی این دمو و پس های قبلی درست نبود رو مختصرا اینجا میگم
  یکی اینکه بازیکنهای تیمی که خودت توش حضور داریه تعامل کاملی رو باهات ندارن…یعنی اینکه واقعا احساس نمیکنی تو رو آدم حساب میکنن…تو ضد حملات یه دفه جا میمونن…جایگیریها اکثر مواقع مزخرفه و…دقیقا برعکس فیفا…من به شخصه مقایسه ۲ عنوان بزرگ رو تو هر عرصه ای درست نمیدونم ولی تا رقیبی نباشه برتری معلوم نمیشه…!
  یه چیز دیگه ای که خیلی منو اذیت میکنه…دروازه بانهای PES…که عملا نقش دیرک رو بازی میکنن(شوخی)ولی اصلا رفلکسهای خوبی ندارن و قابل اعتماد نیستند…توی همین دمو هم من شاهد باگای زیادی بودم…خیلی…ولی خوب همونطور که آلبرت جان گفت از روی دمو نمیشه نظر قطعی رو داد…امیدواریم که بهتر بشه…!!!!
  نکته ی دیگری که کونامی در این مورد خیلی جلوی رقیب دیرینه اش شاخ و شونه میکشه چهره ها و استیل بازیکنان است که انصافا هم خوب کار شده ولی چیزی که ممکن است هر کسی را آزار بدهد گرافیک سبک قدیمی و تقریباتاریخ مصرف گذشته ی آن است…گوشه های چهره ها و لبه هاSmooth نیستند نور پردازی کهنه و بی رنگ و رو است…که در کمال دقت از زیبایی کاملی برخوردار نیست…چشم ها هم خیلی بی روح کار شده و اصلا واقعی به نظر نمیرسد…
  نکته ی دیگری که الآن به ذهنم میرسد اینست که به راحتی میتوان در بازی PES یک عمل را تکرار کرد و به زبان خودمانی آن را قلق گیری کرد…مثلا من خودم در دمو شاهد این بودم که به راحتی میتوان از کناره ها نفوذ کرد و با یک سانتر نه چندان دقیق یک گل به ثمر رساند…نه اینکع بگویم بد است ولی اینکه بتوان این عمل را چندین بار با موفقیت تکرار کرد نشانگر AI ضعیف بازیکنان است…
  اینطور که به نظر میرسد PES اینبار هم در زمینه ی کفشها تمام تلاش خود را کرده و کفشها چنان واقعی به نظر میرسند که طراحی عالی و واقعی چهره ی بازیکنان را عملا کنار میزند:-) اما در مورد چمن من به شخصه انتظار چیزه بهتری را داشتم!
  ولی در عین اینکه استیل بازکنان طبیعی و واقعی است چیز دیگری که به چشم میخورد عضلانی بودن شدید بازیکنان است که کمی آن را از واقعی بودن دور میکند…ورم داشتمن رگها و هیکل درشت مسلما خصوصیات همه ی بازیکنان نیست…!!!
  سیستم دفاعی هم که چیزی شبیه فیفا کار شده…ولی از جهاتی ضعیفتر و از جهاتی قویتر از آن است…در اکثر پاسکاری ها شما قادر به قطع کردن پاسها نیستید مگر اینکه خودتان را جلوی توپ بیاندازید…و از نکات خوب آن سیستم دفاعی تکتیکال آنست که به نظ من خوب کار شده است…
  این ها تماما نظر شخصی من بود…امیدوارم باعث سوء تفاهم نشه…

  ۰ ۰
  1. Jake muller گفت:

   وینچستر جان میخوای بازی با گرافیک آنچارتد برات بسازن؟….

   ۰ ۰
  2. Winchester گفت:

   نه…ولی یه تکونی به موتورشون ,رنگ پردازیشون بدن بد نمیشه بخدا…اینا رو میبینم یاد بازیای قدیمی دوره ی راهنماییم میفتم… :-)
   فیفا اگه جزئیات نداره باز اقلن از دور خوشگل به نظر میرسه… :-)

   ۰ ۰
 12. ramin ps3 گفت:

  این دیگه پی اس بشو نیست
  یادش بخیر نسخه ى ۶ خیلى خوب بود

  ۰ ۰
 13. باز هم pesedit دست به کار شد و پچ هم ساخت.برای این دمو هم پچ pesedit اومد . یکسری تیم باشگاهی اروپایی اضافه شده.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
  سعید ما سحری مرغ داشتیم ! :D
  الان حکم من چیه ؟! :D
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. DmC X360 گفت:

   ما هم داشتیم. فکر کنم باید با سایت خدافظی کنیم :D

   ۰ ۰
  2. adel_97 گفت:

   مرغ خواری و اعلام آن در ملاء عام؟ گناه می کنید دیگه نیاید فاش کنید!
   احتمالاً قاضی زعفرانی ، ۸۰ ضربه شل.اق با ۳ روز بن می بره. در صورت تکرار جریمه دو برابر و بار سوم بن دائم!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. آخه تازه مایکروسافت حقوق ها داده بود به رئیس ما هم از رئیس تحویل گرفتیم.خرج کردیم. :D

   البته pes الان نمیدونم چرا برای من اسون هست بازی کردنش.
   درجه سختی سوپر استار pes از نظر من از افسانه ای فیفا آسان تر هست.

   احتمالا یکم دیگه باید بازی کنم تا قلق پاس عمقی هوایی بیاد دستم
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  4. adel_97 گفت:

   همین دیگه! جیک جیک مس.تون تونه و فکر زمستون نیستید. اگه رفته بودید جای مرغ ، یه پورشه می خریدین ، باهاش مسافر کشی می کردین ، هم درآمد داشتید و هم بس.اط شبانگاهی تون هم فراهم بود!:lol:
   بعد از یه ماه می تونستید مرغ بخرید و با خیال راحت بخورید.:(
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 14. Jake muller گفت:

  توضیحاتی که راجبه بازی ارائه شد کامل و عالی بود و نقصها و پیشرفتاش گفته شد ولی مطالبی که زیر عکس هست کلا یجورایی بازی رو له کردی رفت….مثلا اون صحنه ای که میگین یک بازیکن سفید به توپ نگاه میکنه کاملا مشخصه که یک بازیکن مصدوم شده و دیگر در اثر برخورد با یار سبز به زمین افتاده و دونفر دیگه هم دارن توپ رو نگاه میکنن…واقعا بدنیست بگیم که هیچ فوتبالی چهره ی بازیکنها رو به این زیبایی درنیاورده…به جای اینکه مثلا توماس مولر رو مثال بزنین که در حال سرود خوندن هست به قیافه ی سامی خدیرا یا ماریو گومز هم میشه توجه کرد که در حالت نرمال چقدر شبیه به واقعیت هستن و مو نمیزنن…اون تجمع بازیکنهای سبز همین به احتمال ۹۹درصد به این علت هست که خطا اعلام شده و شما سریع بازی رو شروع کردی و اونها جا موندن مثل کاری که پرسپولیس سال قبل همش انجام میداد و بازیکنها جا می موندن….اون بخش انتخاب تیمها هم سلیقه ایست و به نظر من کاملا بهترم شده….و نظر شماهم محترم هست….لایی خوردن بوفون هم کاملا منطقی هست چون اگر فاصله ی بازیکن با دروازه بان رو ببینید خیلی کم هست و فرصتی برای عکس العمل نیست واقعا….باقی عکسها هم برام باز نشدن…گرافیک بازی هم دیگه اگر pes حقش ۷بوده باید به فیفا پس زیر ۵ داد….چون فیفا فقط فقط گیم پلی داره و بس….

  ۰ ۰
  1. Jake muller گفت:

   در اون مورد مارک کردن هم بگم که خوب ۲مدافع ۲نفر رو گرفتن و معلومه پس به خوبی جواب میده…اون بازیکن یا مارک نبوده یا به احتمال ۹۹درصد از دفاع اومده به حمله کمک کنه….

   ۰ ۰
  2. adel_97 گفت:

   خب فن سفت و سختی هستید و حتی از اشکالات بازی تون هم دفاع می کنید. تو همون صحنه گیریم یه بازیکن مصدوم شده. اون یکی به چه دلیلی به شو.رتش نیگا می کنه؟دی:
   چهره بازیکن ها هم اصلاً زیبا نیست و مثال های نقض زیادی هست و دو سه بازیکن استثناً چهره شون خوب شده که قطعاً خدیرا جزو اونا نیست.
   تجمع بازیکن ها هم فقط در صورت شروع مجدد نیست و با پاسکاری سریع هم دقیقا همین اتفاق رخ میده.
   لایی خوردن بوفون هم اصلاً منطقی نیست. کدوم دروازبان بزرگ دنیا تو تک به تک می خواد جوجه بگیره و لای پاش رو باز می ذاره؟
   گرافیک فیفا در نسخه ۱۲ واقعاً خیلی خوب بود و چهره ها هم پیشرفت چشمگیری داشتند ، هر چند استثناء هم وجود داشت که چهره ها بد طراحی شده باشن.
   در مورد MM هم به اشکال هوش مصنوعی بر می گرده. گیریم این بازیکن از دفاع اومده. نباید مثل فیفا جدا از قابلیت MM ، هوش مصنوعی به طور خودکار بازیکن ها رو پوشش بده؟
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. Jake muller گفت:

   ببین در مورد اول من منظورم همون بازیکنی که داره به اونجا نگاه میکنه مصدوم شده و پاشو گرفته چون اون بازیکن که در اثر برخورد با هوملس به زمین افتاده اگر دقت کنی…
   در مورد دوم اصلا اینطور نیست من با بارسلون تو pes2012 بالای ۴۰۰تا پاس میدادم ولی هیچوقت چنین اتفاقی برام نیفتاد…شما دیدی بهم نشون بده حتما….
   در مورد سوم هم کاملا مدل ایستادن بوفون رو ببینید متوجه میشید که درست بر طبق بازیهای واقعی هست و به همون شکل میخواد توپ بگیره….کافیه به گل جوردی البا به ایتالیا توجه کنید بوفون به چه شکل بیرون میومد…
   در مورد چهارمم که نیازی به توضیح نیست فقط=)))))
   و آخری هم بارها در بازیهای واقعی به وجود اومده که یک بازیکن از دفاع حرکت میکنه و از غفلت مدافعان استفاده میکنه ویک جای خالی رو برای خودش ایجاد میکنه…اگر بازیهای بارسا رو ببینید بارها با این صحنه روبه رو میشید….
   شما چشمتو به تمام خوبیهای بازی بستی و همه چیز رو افت.ضاح میدونی و میگی ترول هم نمیکنم…pes اگر کمی در بخش خارج از فوتبال یعنی مثلا لایسنس کردن تیمها و ورزشگاهها…خوب عمل میکرد فیفا حالا حالاها باید آب میخورد…pes تو زمین بسیار بسیار بسیار برتر از فیفاست

   ۰ ۰
  4. adel_97 گفت:

   برادر من ، عزیز من! من فهمیدم مشکل شما از اول کار چیه. من دارم در مورد اشکالات نسخه دمو حرف می زنم و شما راجب PES 2012!
   در مورد بوفون هم برای اینکه بدونید این اشتباه چقدر غیر عادیه ، توصیه می کنم تو فیفا قبل شروع بازی با دروازبان تک به تک بشید و ببینید که این حرکت غیر منطقیه.
   شما ببین در اکثر اوقات تو فوتبال واقعی چی رخ میده. نمیشه باگ هوش مصنوعی رو به حساب استثنائات تو فوتبال بذاریم.
   ضمناً مگه تو PES 6 لایسنس داشت بازی که اینقدر فوق العاده بود؟ نه عزیز من. مشکل از جای دیگه ست. من هم تا دو سال پیش خیلی PES رو دوست داشتم ، اما آدم باید واقعیت رو قبول بکنه.
   ترولی در کار نیست. پسرفت سال به سال از خود PES ـه.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  5. Jake muller گفت:

   لایسنس کردن تیمها و ورزشگاهها خیلی مهمه الان نه قبلا…قبلا مهم نبود چون فیفا در اون زمان با عرض معذرت دوغ بود….ولی الان که نزدیک pes شده و طرفدارهای خاص خودش رو داره مهمه…چون الان طرفدارای فوتبال دو دسته شدن ولی قبلا ۹۹درصد pes بازی میکردن و به همون راضی بودن(یعنی لایسنس نشدن تیمها براشون اهمیت زیادی نداشت)….تو حرف باگ که نذارید از باگهای فیفا براتون بگم که برای خودم بارها و بارها رخ داده بخصوص در حین برخورد دوبازیکن باهم….
   در خصوص چهره بازیکنها بازهم میگم و مثال خیلی زیاده مثلا شما چهره ی بونوچی شماره ۱۹ ایتالیا رو ببین چقدر خوبه….به هرحال تو چهره که همه بازیکنها خوب طراحی نمیشن و بعضیها هم اصلا طراحی نمیشن که تو فیفا هم هست…درکل چهرهای بازیکنهای که تو pes طراحی شدن نسبت به فیفا بسیار بیشتره و همینطور اگر طراحی بهترین چهره بازیکنها تو فیفا رو با pes مقایسه کنی به حرفم میرسی…

   ۰ ۰
 15. Winchester گفت:

  واسه چی پست من تایید نمیشه….الآنه گریم بگیره :-((

  ۰ ۰
 16. Winchester گفت:

  نکته ی دیگری که الآن به ذهنم میرسد اینست که به راحتی میتوان در بازی PES یک عمل را تکرار کرد و به زبان خودمانی آن را قلق گیری کرد…مثلا من خودم در دمو شاهد این بودم که به راحتی میتوان از کناره ها نفوذ کرد و با یک سانتر نه چندان دقیق یک گل به ثمر رساند…نه اینکع بگویم بد است ولی اینکه بتوان این عمل را چندین بار با موفقیت تکرار کرد نشانگر AI ضعیف بازیکنان است…
  اینطور که به نظر میرسد PES اینبار هم در زمینه ی کفشها تمام تلاش خود را کرده و کفشها چنان واقعی به نظر میرسند که طراحی عالی و واقعی چهره ی بازیکنان را عملا کنار میزند:-) اما در مورد چمن من به شخصه انتظار چیزه بهتری را داشتم!
  ولی در عین اینکه استیل بازکنان طبیعی و واقعی است چیز دیگری که به چشم میخورد عضلانی بودن شدید بازیکنان است که کمی آن را از واقعی بودن دور میکند…ورم داشتمن رگها و هیکل درشت مسلما خصوصیات همه ی بازیکنان نیست…!!!
  سیستم دفاعی هم که چیزی شبیه فیفا کار شده…ولی از جهاتی ضعیفتر و از جهاتی قویتر از آن است…در اکثر پاسکاری ها شما قادر به قطع کردن پاسها نیستید مگر اینکه خودتان را جلوی توپ بیاندازید…و از نکات خوب آن سیستم دفاعی تکتیکال آنست که به نظ من خوب کار شده است…
  این ها تماما نظر شخصی من بود…امیدوارم باعث سوء تفاهم نشه…

  ۰ ۰
 17. adel_97 گفت:

  ممنون از مطلب مفیدت سعید. واقعاً به نکات خوبی اشاره کردی. واقعاً این نسخه مملوء از اشکال بود و کاش با این همه اشکال اصلاً منتشر نمیشد. طراحی بدن ها هنوز خیلی اشکال داره. ضربه آزاد زدن واقعاً راحته. چهره ها پسرفت شدیدی دارن(انصافاً اوزیل بیشتر شبیه هیتلره تا خودش، به خصوص تو اون انتخاب تیم!). هوش مصنوعی همچنان افتضاحه و Formation هنوز تو اون حالت بد قبلیه. اشکال این قسمت تو کنسول بیشتر از PC مشهوده.
  تنها دلیلی که برخی از چهره ها تو PES نسبت به فیفا طبیعی تر جلوه می کنند ، استفاده از تصویر اصلی بازیکن ها و بعد سه بعدی کردن صورته که بعضی جاها مثل صورت گومز عالی جواب داده و بعضی جا ها مثل صورت کاستانو و نویر فاجعه خلق شده.
  البته نکات مثبتی هم هست مثل تغییرات جزئی موجود در گیم پلی و طراحی خوب ورزشگاه ها. اما واقعاً نمیشه به خاطر این موارد این همه اشکال رو نادیده گرفت.

  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
  1. lix-lexes گفت:

   تو که خودت بریدی و دوختی…مرد مومن من تو عمرم pes که انقدر به واقیعت نزدیک باشه ندیدم بعد تو میگی تغییرات جزئی!…
   در ضمن PES از همون ابتدا بهترین محیط و ورزشگاها رو درست میکرد…مثل فیفا نیست که تنها چیزی که به ورزشگاه اصلی شباهت داره اسمشه…شما برید باگهای گرافیکی و فیزیکی بازیتونو درست کنین..

   ۰ ۰
 18. Winchester گفت:

  ولی یه چیزایی که به نظر خودم توی این دمو و پس های قبلی درست نبود رو مختصرا اینجا میگم
  یکی اینکه بازیکنهای تیمی که خودت توش حضور داریه تعامل کاملی رو باهات ندارن…یعنی اینکه واقعا احساس نمیکنی تو رو آدم حساب میکنن…تو ضد حملات یه دفه جا میمونن…جایگیریها اکثر مواقع مزخرفه و…دقیقا برعکس فیفا…من به شخصه مقایسه ۲ عنوان بزرگ رو تو هر عرصه ای درست نمیدونم ولی تا رقیبی نباشه برتری معلوم نمیشه…!
  یه چیز دیگه ای که خیلی منو اذیت میکنه…دروازه بانهای PES…که عملا نقش دیرک رو بازی میکنن(شوخی)ولی اصلا رفلکسهای خوبی ندارن و قابل اعتماد نیستند…توی همین دمو هم من شاهد باگای زیادی بودم…خیلی…ولی خوب همونطور که آلبرت جان گفت از روی دمو نمیشه نظر قطعی رو داد…امیدواریم که بهتر بشه…!!!!
  نکته ی دیگری که کونامی در این مورد خیلی جلوی رقیب دیرینه اش شاخ و شونه میکشه چهره ها و استیل بازیکنان است که انصافا هم خوب کار شده ولی چیزی که ممکن است هر کسی را آزار بدهد گرافیک سبک قدیمی و تقریباتاریخ مصرف گذشته ی آن است…گوشه های چهره ها و لبه هاSmooth نیستند نور پردازی کهنه و بی رنگ و رو است…که در کمال دقت از زیبایی کاملی برخوردار نیست…چشم ها هم خیلی بی روح کار شده و اصلا واقعی به نظر نمیرسد…
  نکته ی دیگری که الآن به ذهنم میرسد اینست که به راحتی میتوان در بازی PES یک عمل را تکرار کرد و به زبان خودمانی آن را قلق گیری کرد…مثلا من خودم در دمو شاهد این بودم که به راحتی میتوان از کناره ها نفوذ کرد و با یک سانتر نه چندان دقیق یک گل به ثمر رساند…نه اینکع بگویم بد است ولی اینکه بتوان این عمل را چندین بار با موفقیت تکرار کرد نشانگر AI ضعیف بازیکنان است…
  اینطور که به نظر میرسد PES اینبار هم در زمینه ی کفشها تمام تلاش خود را کرده و کفشها چنان واقعی به نظر میرسند که طراحی عالی و واقعی چهره ی بازیکنان را عملا کنار میزند:-) اما در مورد چمن من به شخصه انتظار چیزه بهتری را داشتم!
  ولی در عین اینکه استیل بازکنان طبیعی و واقعی است چیز دیگری که به چشم میخورد عضلانی بودن شدید بازیکنان است که کمی آن را از واقعی بودن دور میکند…ورم داشتمن رگها و هیکل درشت مسلما خصوصیات همه ی بازیکنان نیست…!!!
  سیستم دفاعی هم که چیزی شبیه فیفا کار شده…ولی از جهاتی ضعیفتر و از جهاتی قویتر از آن است…در اکثر پاسکاری ها شما قادر به قطع کردن پاسها نیستید مگر اینکه خودتان را جلوی توپ بیاندازید…و از نکات خوب آن سیستم دفاعی تکتیکال آنست که به نظ من خوب کار شده است…
  این ها تماما نظر شخصی من بود…امیدوارم باعث سوء تفاهم نشه…

  ۰ ۰
 19. Sam_Fisher گفت:

  باز هم تصمیم گیری نهایی برای این بازی زود است ولی امیدوارم موفق باشد.

  ۰ ۰
 20. Chrome گفت:

  خیلی ممنون از سعید عزیز
  می شدبه تین عنوان برگشتی به سال های قبل اشاره کرد!از تکسچر ها گرفته تا…
  نسخه ی قبلی بازی هم بسیار خوب بود-البته با کمی ایراد! ۲۰۱۲ در قسمت گیم پلی یک جهش بسیار خوب در مقایسه با سایر نسخه های قبلی اش داشته و این مسئله به یکی از نقاط قوت بازی تبدیل شده است. حرکت بازیکنان در این نسخه در مقایسه با عنوان های قبلی بسیار روان تر و سریع تر شده و بازیکنانی که این عنوان را تجربه می کنند، هیجان بسیار خوبی را شاهد خواهند بود. پاسکاری های سریع و حرکات بدون توپ بازیکنان در این نسخه با پیشرفت خوبی روبرو بوده، اما از طرف دیگر داوری این نسخه یکی از مشکلات آزار دهنده بازی به حساب می آید. کوچکترین برخوردها در بازی خطا اعلام می شود.این خطاها روی سرعت بازی نیز تأثیرگذار است و در برخی موارد از خلق موقعیت های خطرناک هم جلوگیری می کند. داور این نسخه بویی از آوانتاژ نبرده و همان طور که گفته شد، بسیاری از برخوردها را خطا اعلام می کند. کلاً داوری یکی از عواملی است که می تواند بسیاری از موقعیت های به وجود آمده در بازی را خراب کند. Konami همانند EA، امسال حرکات بازیکنان و انیمیشن های آن ها را بهبود بخشیده و بازیکنان خیلی بهتر در بازی حرکت می کنند و حرکات آن ها در برخوردها و دریبل ها بسیار بهتر از نسخه های قبلی شده است. مشکل اصلی که همان لایسنس نکردن لیگ ها و باشگاه های مطرح دنیا است، همچنان در این بازی دیده می شود.
  به طور مثال در بازی، لیگ آلمان (بوندسلیگا) حضور ندارد. مشکل اسامی بازیکنان، همچنان در بسیاری از تیم ها دیده می شود، اما Konami با لایسنس کردن باشگاه های مختلف برای این عنوان سعی کرده تا کمی از این مشکل را برطرف کند. مدهای موجود در بازی مانند Master League همچنان یکی از قسمت های خوب و پر طرفدار بازی به حساب می آیند، اما چند سالی است که مد جدیدی برای این بازی طراحی نشده و بازیکنان هر سال با مدهای یک شکل مواجه می شوند. این قسمت کم کم به یک نیاز مبرم برای این عنوان تبدیل شده است. در کل می توان به این موضوع اشاره کرد که PES در قسمت گیم پلی بسیار سریع و روانتر شده و علاقه مندان به این عنوان می توانند لذت زیادی را از این نسخه ببرند.
  شایان کرمی

  ۰ ۰
 21. Only PC گفت:

  تشکر بابت این مطلب
  تعدادی از عکسها هم که واقعا خنده بازار هستن مخصوصا تجمع سبز پوشان در بازی
  قیاف پیرلو رو ببین بازیکن تیم محبوب من یوونتوس رو ببین چجوری درست کردن واقعا خنده داره با دهن باز و ….
  خودتون رو اذیت نکنین فیفا بازی کنین والسلام ولی اگه میخواین بخندین وشاد باشین با این گیم پلی و دروازه بانها pes بازی کننین

  ۰ ۰
  1. lix-lexes گفت:

   بشین زمین بینم بچه…

   ۰ ۰
 22. Only PC گفت:

  جانم!!!!! کامنت برای تایید رفت یعنی چی الان؟؟؟؟؟!!!!!

  ۰ ۰
 23. john marston9 گفت:

  هه!عجب بازیه بیخودیه ها…
  اون نوشته های زیر عکس خیلی باحال بود مخصوصا تجمع بازیکنان سبز در میانه‌ی میدان

  ۰ ۰
 24. The End Of Ps گفت:

  مرسی بابت توضیحات . من خودم ۲ روزه دمو دانلود کردم و فکر میکنم یکم زیادی گیر داده بودید . به نظره من بخش دریبل زنی بازیکنان بیشترین پیشرفت را داشته و میشه گفت در تمام زمینه ها کمی پیشرفت داشته . اگر در هر زمینه ای فیفا رو برتر بدونیم در زمینه ی چهره ی بازیکن ها شک ندارم که pes بهتره چون فیفا چهره ی فاجعه کم نداره و خیلی هاشون اصلا شبیه نیستند .

  ۰ ۰
  1. Lone گفت:

   هیچی پیش رفت نکرده

   ۰ ۰
 25. anzalichi گفت:

  ینی اینقدر چرت بوده بازی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خداروشکر از وقتی pes12 رو نصب کردم همون موقع uninstall ش کردم!!

  راستی این دموهارو از کجا میگیرین بازی میکنین؟؟ایهاالناس؟؟

  ۰ ۰
 26. Lone گفت:

  من بای کردم از pes 12 هم ضایع تر بود

  ۰ ۰
 27. به نظر من بازی نسبت به نسخه قبل پیشرفت داشته ولی باز هم به fifaنرسیده .من تا ۲سال پیش pes بازی می کردم.ولی متاسفانه تو این چند ساله داره درجا میزنه.امیدوارم برای نسل بعد جبران کنه.این نسل رو که دیگه از دست داده.

  ۰ ۰
 28. AL P@cino گفت:

  عزیزم آلبرت جان دمو یعنی چی دمو همینه دیگه تنظیمات همونم زیادشه تو فیفا بیشتر دمو هاش کلا بازی ها یه نیمس بعد هم صورت مولر واقعا با خودش مو نمیزنه نویر هم که خودشه مشکله شما چیه باهاشون؟ بعد هم تجمع بازیکنین تو بعضی جا ها باگ حساب میشه تو نسخه نهایی این چیزا پیش نمیاد بعد مشکل بخش انتخاب تیم چی بود؟

  ۰ ۰
 29. reza sherek گفت:

  اگه pes تو نسخه ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ یک نقطه قوت داشت طراحی چهره ها بود! اما الان میشه بگید گلر آلمان کیه؟؟ من از بین اون بازیکنان آلمان فقط سامی خدیرا رو شناختم!! الباقی واقعا بد طراحی شده!!

  نمیدونم والا! نه لاینسنس میکنند لباس هارو نه یکم رو گیم پلی کار میکنند!! واقعا حیف ۱ ریال پول که بابت pes داده بشه!

  امسال هم فیفا۱۳ هرچی باشه…حتی اگه بازی رو شطرنجی ببینیم بازهم از pes جلوتره!!
  زنده باد فیفا

  ۰ ۰
  1. arashgamer گفت:

   عزیز من اینها همشون که معلومن.

   ۰ ۰
 30. LUDA-CRIS گفت:

  به نظر تغییرات زیادی داشته.قضاوت زوده.باید تا زمان انتشار صبر کرد اما شاید بشه گفت بازم فیفا برتره تو این شماره.ولی همه چیز دو سه ماه دیگه معلوم میشه.کریس از $PC

  ۰ ۰
 31. Sari gamer گفت:

  برای من فقط تا وسطا عکس اومد ولی گفته بودن که فقط چندتا تیم درپیت توی دمو هستند ولی آلمان ایتالیا پرتغال O-8
  ولی اینجوری که معلومه تغییر زیادی نکرده
  امیر از pc$

  ۰ ۰
 32. xneon 360 گفت:

  خر همون خره پالونش عوض شده :)) والاااااااااااا با این فوتبالشون

  ۰ ۰
  1. Jake muller گفت:

   روزبه این مثالت دقیقا برای فیفا صدق میکنه….اگر کسی از یه فوتبالی بدش میاد دلیلی نداره بیاد بازیش کنه…شما هم برید فیفا بازی کنید با اون فوتبالتون…والا بعضیها روزانه ۱۶ساعت pes بازی میکنن بعد میان تو سایت میگن فوتبال نیست….

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   من اصلا ماهاست هیچ فوتبالی بازی نکردم…آخریش تو عید همین فیفا استریت بودم…فعلا زندگی داره با ما فوتبال بازی میکنه…امیر جون من تا قبل پرو ۲۰۱۱ عاشق پرو بودم ولی از ۲۰۱۱ گند زدن یجورایی

   ۰ ۰
 33. LAPD گفت:

  ولی به نظر که تغییرات اساسی دادن به بازی اما باید تا اومدن نسخه اصلی صبر کرد قضاوت الان زوده

  ۰ ۰
 34. جناب زعفرانی ممنون
  من خودم طرفدار pes بودم،اما فقط امیدوارم ماجرای pes هم مثل پراید نشه که هر سال یه جلو پنجره ای عوض کنن و یا چراغارو عوض کنن و به یه اسم جدید بدن به خورد مردم ………. وقتی از تغییرات اساسی صحبت میشه یعنی بنده ایرادات کارم رو متوجه شدم و سعی میکنم درستشون کنم ……..به نظر من هم کونامی به جای اینکه بیاد سیستم جدید واسه پاس دادن بزاره اول باید ببینه کجای کارش میلنگه مثل این میمونه شما بیای روی پیکان ۴۸ داغون سیستم ۲میلیونی ببندی ……… اول ایراداتتون رو درست کنین بعد به فکر نو آوری باشید………….. دوستانی هم که میگن گرافیک فیفا کمه و طراحی چهره هاش ضایع هست لطف کنن برن سایت yo.u t.ube ویدئو های مربوط به مقایسه چهره های فیفا و pes رو ببینن……….فریبرز از pc$

  ۰ ۰
 35. Winchester گفت:

  درسته واسه قضاوت زوده ولی خیلی از چیزا رو میشه از روی همین دمو فهمید…نسبت به سال قبل خیلی چیزاش بهتر شده و لی خیلی چیزاشم مزخرف شده…. :-)

  ۰ ۰
 36. Mr.game گفت:

  دستت درد نکنه. انصافا طراحی چهره ها خیلی بده و مصنوعیه. pes قبلنا خوب بود ولی چند وقته مفت نمیرزه. حتی حال نمیکنم شب کامپیوترمو روشن بزارم دموش رو دانلود کنه.
  عماد از pc$

  ۰ ۰
 37. من الان عکس ها رو دیدم مثلا شما قیافه دروازه بان آلمان روتو عکس ۳ ببین !!!!! معلوم نیست چی دیده اینجوری کپ کرده.
  یا توی همون عکس صورت نفر چهارمی پشت سر nuyer (فکر کنم اشتباه نوشتم) رو ببین انگار با خمیر بازی صورتشو درست کردن والا جزئیات صورت پت و مت بیشتره

  ۰ ۰
 38. NSR گفت:

  دستت درست آقا سعید :wink:
  من اگرم این بازی رو بخرم فقط به خاطر کاورشه اونم کریس جون
  عکسا هم همگی باز شدند
  از قرار معلو شما هم فقط پرتغال رو بر میداری :lol:

  ۰ ۰
 39. dark گفت:

  دیگه تکراری شده

  ۰ ۰
 40. ALEX FERGOSEN گفت:

  آن فلش که در عکس اخر معلوم نبود وازش ایراد گرفتین سخت در اشتباه بودین چون آن فلش با دکمه L2 نشون داده میشه نه با دکمه R2 جهت اطلاعتان . در ضمن فوتبال فقط PES نه FIFA .چون FIFA کارتونی بیش نیست این هم جهت اطلاع FIFA بازان.

  ۰ ۰
 41. Play گفت:

  با ایکس باکس بازی کردی بعد میگی دکمه پاس (X)! یا R1 R2!!
  در کل ممنون بابت بررسی اما همون طور که خودت گفتی بعیده که طرفداران فیفا سراغش برن اگر هم تو نسخه نهایی خیلی بهتر از نسخه دموییش بشه فیفا ۱۳ اونقدر بهتر هست که حتی طرفدار های PES هم بیشتر از حالا به طرف خودش بکشه

  ۰ ۰
  1. دوست عزیز تو PC هر گیم پدی وصل باشه اعم از دسته ی رسمی مایکروسافت یا دسته ps2 با تبدیل شکل دکمه ها به همین صورت هست چون دسته ی ایکس باکس ۳۶۰ دسته ی رسمی برای بازی های pc هست!!!!!!!!

   ۰ ۰
  2. Play گفت:

   واقعا! نمیدونستم…
   جمله بالاییم هم شوخی بود ؛) راستش من خودم هم وقتی xbox بازی میکنم و بخوام به دوستام دکمه ها رو مشخص کنم اسم دکمه های پلی یعنی ضرب ، مربع و… رو میگم D:

   ۰ ۰
  3. Albert Wesker گفت:

   من که نوشتم پلتفرم تست: PC با کنترلر PS

   ۰ ۰
 42. nexusII گفت:

  بعید میدونم نسبت به pes2012 پیشرفت زیادی داشته باشه و کلا چندساله نمیتونم pesئو تحمل کنم.
  pesخوبه اما مشکلش اینجاس که فیفا فوق العادس

  ۰ ۰
 43. خیلی کامل و مفصل بود .
  عکس ها هم همش باز شد به غیر از اون چهارمیه که یکم دیر تر باز شد

  ۰ ۰
 44. ADELANTEAMIR گفت:

  باید یه نفر نقد کنه که منصف باشه نه اینکه خودش فیفا باز باشه وهرچی دلش خواست راجب یه دموی پنج دقیقه ای بنویسه..تازه خودش بازی رو از PES شروع کرده و حالا اینطوری شده…از نظر من همه چیز برای یه دموی پنج دقیقه ای خیلی هم خوب بود.

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   آقا اولا اطلاعات غلط چرا میدین؟! من با فیفا ۹۹ شروع کردم روی PC … :دی
   ضمن این که دیگه غیر منصف بودن ما و بهتر بودن فیفا رو به بزرگی خودتون ببخشید. ایشالا کونامی زودتر سردرش رو عوض می کنه راحت میشیم!
   loooooool

   ۰ ۰
  2. ADELANTEAMIR گفت:

   خیلی عذر میخوام ولی قبل از اینکه شما pc داشته باشی با چی بازی میکردی؟بله؟در ضمن فیفای شما ارزونیه خودتون…ما که با pes مون خیلی حال میکنیم با ۰۰۰۱۳….به قول خودتون looooooooool

   ۰ ۰
  3. fisher گفت:

   همه ما از fifa شروع کردیم،اوج نگیر،با اون PES باگت

   ۰ ۰
 45. erfan123 گفت:

  هرکاری کنند pes بازی نمیشه… عشق است فیفا …………

  ۰ ۰
  1. fisher گفت:

   pes های فرد خوب در میاد،تجربه نشون داده

   ۰ ۰
 46. ali گفت:

  جدا قبول دارم فیفا از از نظر خیلی چیزا واقعی تر از pes هست ولی از نظر طراحی چهره مساوی اند چون بعضی قیافه ها رو یکی از یکی بهتر درست کرده یا اصلا خوب درست نکرده در کل لذتی که تو بازی کردن pes هست تو فیفا نیست تو گیم نت ها تا حالی ندیدم بچه ها با هم کل فیفا بندازن اینو همه ام میدونن ولی به روشون نمیارن. بای

  ۰ ۰
 47. fisher گفت:

  اشتباه می کنی

  ۰ ۰
 48. pkblog گفت:

  من بازی را دانلود کردم و بازی کردم اگه این دمو این بازی است خود بازی چه شود.تازه من خودم خودجوش یک گروه درست کردم بنام PES بازان هرکس می خواهد در این گروه عضو بشه در آخرین نظرشان این جمله را بنویسد گروه کوچک و لی با دل بزرگ گروه PES بازان .

  —————————————————————-
  گروه کوچک و لی با دل بزرگ/گروه PES بازان

  ۰ ۰