16 نظر

دستی بر قلم (قسمت دوم)

توسط در6 سال پیش
 

به نام خدا

سلام به همه شما دوستان عزیز. در این مقاله هم قصد داریم تا به ادامه بحث داستان نویسی بپردازیم. در مقاله قبلی به مرحله اول یعنی مرحله ایده پرداختیم.گ فتیم ایده چیست و چه اهمیتی دارد. در این مقاله میخواهیم به موضوع مهم دیگری بپردازیم. قبل از شروع به این نکته اشاره کنم که ما در اینجا به بحث داستان نویسی میپردازیم نه فیلنامه نویسی چون ظاهرا برای برخی دوستان شبهه پیش آمده بود. فیلنامه نویسی بسیار سخت تر است و حدود ۴۰ مرحله دارد اما بحث ما در اینجا داستان نویسی است. لازم به ذکر است که این مطلب به خاطر مفصل بودن در چند قسمت ارائه خواهد شد.

مرحله شخصیت پردازی

گفتیم که برای شروع باید کار را با یک ایده شروع کنیم. خب بعد از اینکه ایده شما شکل گرفت و داری ساختار و نظم شد نوبت به آن میرسد که مرحله شخصیت پردازی را که جزو مهمترین مراحل است شروع کنید. مرحله شخصیت پردازی برای داستان شما بسیار مهم است زیرا خواننده شما بیشترین ارتباط را با شخصیت های داستان شما دارد. اگر شخصیت ها شما خوب و به صورت صحیح طراحی شوند،خواننده میتواند هر چه بیشتر با آن ها هم ذات پنداری کند و در نتیجه داستان واقعی تر به نطر خواهد آمد و همین موضوع باعث خواهد شد تا خواننده جذب داستان شما شود.اینکه شما بتوانید یک تصویر خوب از کارکتر به بازی کننده ها نشان دهید هنری است که به مرور زمان میتوانید به آن دست پیدا کنید.

شیوه نامه

برای طراحی یک شخصیت ابتدا باید شخصیتهای لازم را با ایده خود مطابقت دهید.

مطلب مشابه ◄  بتسدا در استودیو جدید خود بر روی بازی Starfield کار می‌کند

یکی از نکات مهم که میتواند به بهتر شدن داستان شما کمک کند این است که باید توجه داشته باشید، در داستان نویسی قانونی وجود دارد مبنی بر اینکه دریک داستان حداکثر بهتر است که تا ۴ شخصیت اصلی داسته باشید و بیشتر شدن آن نیازمند طراحی ای استادانه برای شخصیت های ۵ و ۶ و الی آخر است.

در ابتدا باید تاریخچه شخصیت را برای خود معلوم کنید. برای مثال در کجا متولد شده، والدین او چه کسانی هستند و کجایی هستند، در چه زمانی متولد شده، وضعیت خانواده از نظر مادی و معنوی در آن زمان چگونه بوده و خیلی مسائل دیگر. با اینکار شما میتوانید بسیار راحت تر هدف و انگیزه او در داستان را مشخص کنید. برای مثال اگر بگویید در کودکی پدری معتاد داشته و وضع مالی خوبی هم نداشتند دلیلی است برای هدف او در کشتن و غارت دیگران. (چقدر کلیشه ای!)

   باتشکر

Bomberman از انجمن pc$

 

شما باید ورود برای ارسال نظر