کمیک جدید ارتش آمریکا

توسط آرش حکیمی در ۴ مرداد ۱۳۹۱ , ۱۰:۰۳

به نقل از مشرق نیوز:

به گزارش مشرق،  دولت آمریکا در یک اقدام تبلیغاتی ماهرانه موسوم به انتشار “تصاویر کمیک ارتش آمریکا” پول شهروندان آمریکا را صرف اموری می‌نماید که با دشواری بدست می‌آید. این یک نرم‌افزار کاربردی “رایگان” و قابل نصب بر روی تبلت آی‌پد و اندروید است که به مخاطب اجازه می‌دهد تا جنگ و سایر “موضوعات” مرتبط با آن را به صورت دیجیتالی تجربه کند.

“مایک بارنت”تهیه‌کننده اجرایی این برنامه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فاکس نیوز گفت:”به این نتیجه رسیدیم تا از یک برنامه نرم‌افزاری ویژه تلفن همراه استفاده نماییم زیرا بوسیله آن می‌توانیم کارهای واقعاً جدیدی را انجام دهیم که تا به حال در کتاب‌های کمیک ندیده بودیم.”

بارنت امکانات تبلیغاتی این برنامه کاربردی را چنین توصیف نمود:

“با سربازان هر روز در ارتباط بوده و در طول جلسات درباره ماجراهای تخیلی با آنها گفتگو می‌نماییم که در زمان ماموریت برای آنها اتفاق افتاده است یا زمانیکه به میهن بازگشتند. کتاب کمیک رسانه‌ای بود که این داستانها را به طور کامل پوشش می‌داد- اینکه آنها چگونه با مردم فرهنگهای مختلف ارتباط برقرار می‌کنند، و با رفتار خود چگونه ذهنیت اهالی روستا را تغییر دادند که به آمریکا هرگز اعتمادی نداشتند. این مورد بسیار جالب‌توجه بود.”

اینفووارز در این باره نوشت: این برنامه کاربردی توسط همان “نوابغی طراحی گردید که خالق بازیهای رایانه‌ای ارتش آمریکا هستند” و “یک تجربه نظامی واقعی” را در سرزمین‌های دوردست پیشنهاد می‌دهند که با اتکا بر آن جلب توجه افکار عمومی جهان و مداخله نظامی در سایر کشورها را تحت عنوان “دموکراسی” و “اقدامات بشردوستانه” ارزشمند می‌سازد(رویدادی که اخیراً کشور لیبی آن را تجربه کرد، هرچند که در این میان ۳۰۰۰۰ نفر از شهروندان لیبایی را نیز به کام مرگ فرستادند)

بنابر اظهارات “مارشا بری”(Marsha Berry) مدیر اجرایی بازیهای رایانه‌ای، “کمیک‌های ارتش آمریکا” بر نحوه “زندگی و زنده ماندن” سربازان- علیرغم وجود احتمال ماموریت‌های طولانی که پنتاگون با استناد به سیاست تمدید اجباری دوران خدمت سربازی به آنها تحمیل می‌کند و تهدید افزایش میزان خودکشی سربازان ارتش- تمرکز دارد و “جزئیات بیشتری از نحوه زندگی سربازان ارتش آمریکا در اختیار ما می‌گذارد.”

کمیک ارتش آمریکا جدید‌ترین شیوه تبلیغاتی است که همچون “ابزاری مانع از تبانی و توطئه گردیده و وابستگی امنیتی را در بین کشورهای وابسته حفظ می‌نماید، دولتهای دست نشانده را همواره مطیع و تحت‌الحمایه نگاه داشته و مانع از آن می‌گردد تا کشورهای یاغی گرد هم آیند.” این همان توصیفی است که نابغه دکترین سلطه جهانی یعنی زبیگنیو برژینسکی ارائه نموده است.

بارنت به شبکه فاکس نیوز گفت: “این داستانها تخیلی بوده و زاییده ذهن افراد است و آنچه را که ما تلاش داریم تا از نگاه یک سرباز در این جهان انجام دهیم را به بهترین شکل ممکن ترسیم می‌نماید.”

آمریکا از روی عادت همواره جنگ‌طلبان را تحسین نموده است، بنابراین تبلیغ این مسئله با استفاده از فناوری جدید و جلب توجه جوانان برای پنتاگون بسیار ایده‌آل خواهد بود زیرا در نهایت به این افراد نیاز دارد تا برای  آمریکا دست به “فداکاری بزرگی” بزنند.

دنیای بازی: موضوع از این قرار است که ارتش آمریکا به صورت مستمر بازی رایانه ای و کمیک و غیره منتشر می کند و حالا نسخه ی تبلت آن را منتشر کرده. فارغ از این که نظر مشرق در این باره چیست، اگر ارتش خودمان هم از این کارها بکند (که می کند) ما که خوشحال می شویم.

دیدگاه
۱۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

17 Replies to “کمیک جدید ارتش آمریکا”

 1. الان من دقیقاً نفهمیدم این محصول بلاخره کمیکه بازیه توطئه هست چیه؟

  ۰ ۰
  1. V E R G I L گفت:

   از نظر ایران : توطئه
   از نظر بقیه : بازی

   ۰ ۰
 2. simon riley گفت:

  چی بگم :?: مرگ بر امریکا خوبه.

  ۰ ۰
  1. RANDYORTON گفت:

   :lol: :lol: :mrgreen: مگه چیز دیگه ای هم میتونی بگی :lol: :mrgreen:

   ۰ ۰
 3. xneon 360 گفت:

  خیلی هم خوبه…واقعا سربازان رنج هایی زیادی در طول جنگ میکشن…
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 4. SPARTACUS گفت:

  مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر منافقین کفار

  سلام بر شهیدان

  ۰ ۰
  1. travi گفت:

   دوست عزیز اینجا دیبازیه نه نماز جمعه x-(

   ۰ ۰
 5. اینکه توطئه یا بازی رو واگذار باید کرد به خدا :?: :?: :?: :?:

  ۰ ۰
 6. ssoofar گفت:

  حالا اسم بازی چی هست؟

  ۰ ۰
 7. hadi گفت:

  انگار متن خبر رو از سایت فالس نیوز کپی پست کرده!!!!!!!!!

  ۰ ۰
 8. general amin گفت:

  نمیدونم با چه طرز تفکری به این خبر نگاه شده ولی توضیح آخر دیبازی منو کشته :wink:

  ۰ ۰
 9. Sari gamer گفت:

  جدیدا سایت قرص روان گردان مصرف کرده؟ :lol: خبرا عین تیله می ریزن تو سایت
  آقایون چرا به آمریکا فحش می دیدین این کار یعنی بی احترامی به مردم اون کشور باید به سران سیاسی اونجا مرگ فرستاد .با این که مطمئنم ارتش آمریکا در نقش آدم خوبه قرار می گیره ولی باز هم خوبه
  امیر از pc$

  ۰ ۰
 10. SPARTACUS گفت:

  ارتش این کار رو کرده دیگه مبازره در خلیج عدن پس چیه؟

  ۰ ۰
 11. INFERNO گفت:

  خو آمریکا می یاد پولو صرف خنده وشادی ملت می کنه اینکه خیلی بهتر ازاینه که پولو صرف نکبت و بیچارگی ملت کنی.. کومیک خیلی جذاب و نشاط انگیزه و روحیه سربازان را در جبهه های جنگ بالا می برد.

  ۰ ۰
 12. arashgamer گفت:

  کلا هر چیزی که چیزی که در مورد آمریکا باشد و اسم ایالات متحده توش باشد حرام است…

  ۰ ۰
 13. william wallace گفت:

  “دولت آمریکا در یک اقدام تبلیغاتی ماهرانه موسوم به انتشار “تصاویر کمیک ارتش آمریکا” پول شهروندان آمریکا را صرف اموری می‌نماید که با دشواری بدست می‌آید”
  این دیگه تهش بود.. میشه یکی به من بگه اینجا با این پولا که با دشواری به دست میاد چیکار میکنن…

  ۰ ۰