توسط شایان کرمی در ۲۰ تیر ۱۳۹۱ , ۰۰:۲۰

بازگشت ترس
چندی قبل که قسمت پنجم از این مجموعه منتشر شد بسیاری از بازی کننده ها و طرفداران این بازی از تحولات ایجاد شده در بازی ناراحت بودند. بازی از قلعه های ترسناک و تاریک در طبیعت به بیابان ها و باده های آفریقا نقل مکان کرده بود.یکی دیگر از تغییرات بازی کم رنگ تر شدن رکن اصلی این سری یعنی ترس بود. بازی با توجه به سیر بازی های امروزی رو به اکشن شدن حرکت کرده بود.
بنابراین سازندگان عنوان کردند که در قسمت جدید که بتوانند با بازگشت به ریشه مخاطبان این مجموعه را بازگردانند و همچنین حفظ و تقویت بخش اکشن بازی فروش خوبی در میان بازی های امروزی برای خود محیا کند.
بازی ترس
گیم پلی بازی تقریبا تبدیل به یک اکشن کامل شده است. “لیون کندی” مانند شخصیت های بازی های اکشن می توانند روی دشمنان خود که تشکیل شده از انسان ها و زامبی ها هستند حرکات تمام کننده انجام دهد. همچنین او توانایی تیر اندازی در هنگام حرکت و همچنین به دست گرفتن و تیر اندازی همزمان با دو اسلحه را نیز دارد.
به طور کلی گیم پلی بازی به سه بخش ترس و اکشن سینمایی و همچنین اکشن گروهی تقسیم می شود. بخش اکشن ترس مربوط به “لیون” می شود. او بیشتر اوقات در بازی تنها است البته به جز مواقعی که هلنا او را همراهی می کند. دوربین بازی در این بخش نیز عملکرد مشابه ای با دو قسمت قبل دارد. البته سازندگان قول تغییر در بخش تیراندازی بازی که در قسمت پیش نسبتا ناکارامد طراحی شده بود را داده اند. در سیستم سنگر گیری بازی نیز تحول ایجاد شده است و بدلیل حضور زامبی های مجهز به اسلحه و همچنین انسان ها استفاده از آن الزامی است.
طی نمایش های اخیر از بازی شاهد دو نوع کلی زامبی در بازی هستیم :زامبی های کلاسیک و کند- زامبی های سریع که در نوع خود جالب است.یکی از دشمنان جالب بازی که در تریلر ها دیده شده juavo نام دارد. او مجهز به یک چشم و بازو ای بسیار قدرت مند است و باعث کاهش ریتم تندی بازی می شود.
در بخش چند نفره ی بازی شاهد همکاری هایی به سبک قسمت پنجم هستیم. با توجه به اطلاعات منتشر شده به احتمال زیاد در بخش کریس تعدادی بیشتری می توانند او را همراهی کنند.
به طور کلی گیم پلی بازی به سمت اکشن بیشتر و همچنین ترس با استفاده از تاریکی حرکت کرده است و با حفظ نکات خوب قبلی نکاتی جدیدی نیز به بازی اضافه
روایت ترس
بین تمام ویروس هایی که تا کنون در تبدیل شدن انسان ها به زامبی نقش داشته اند، آن هایی که در سری Resident Evil دیده می شوند، محبوب تر هستند و به نوعی از یک نوع پیشینه تاریخی خاص در دنیای بازی های کامپیوتری برخوردار هستند. در تازه ترین نسخه از سری بازی های Resident Evil باز هم پای یکی دیگر از این ویروس ها در میان است که حیوانات و انسان ها را تحت تأثیر خودش قرار داده است. ویروسی که نمونه تکامل یافته Las Plagas مشهور است که توسط تروریست ها دزدیده شده تا یک تهدید Bio-Terror و به نوعی یک جنگ سرد به وجود بیاورد. اینبار اتفاقات این بازی در گوشه ای دیگر از دنیا اتفاق می افتد.
شهر Lanshiang کشور چین جایی است که این ویروس در آن منتشر می شود و به تدریج تمام چین را به خودش آلوده می کند. همان طور که حتماً می دانید در این بازی دو شخصیت کریس ردفیلد (Chris Redfield) و لیان کندی (Leon S. Kennedy) حضور دارند. یکی دیگر از شخصیت هایی که در بازی آن را مشاهده می کنید، جیک مولر (Jake Muller) نام دارد که در اروپای شرقی فعالیت های مشکوکی انجام داده است. این روایت پیش زمینه داستانی این بازی را شرحش می دهد.
حضور شخصیت های محبوب سری یعنی لیون اسکات کندی و کریس ردفیلدو شخصیت های جدید همانند هلنا هارپر که هر کدام پیچش داستانی مربوط به خودشان را دارند در بازی قابل توجه است.
هنوز اطلاعات زیادی در مورد بخش داستانی بازی منتشر نشده است و عنوان شده که بازی یک سال قبل از وقایع قسمت پنجم در کشور چین شروع شده و تا بعد از آن ادامه می آید. داستان همیشه یکی از رکن ها ی اصلی این بازی بوده است شاید بسیاری از طرفداران قدیمی این بازی را فقط برای داستان مهیج و شخصیت های بسیار زیادی که هر کدام مجاری بخصوصی دارد دنبال کند. تنها می توان امید داشت که کپکام در این بخش مانند سایر قسمت ها شایستگی خود را دوباره اثبات کند.

چهره ترس
همواره سری Resident Evil از گرافیک قنی و هنری مناسبی در هر قسمت برخوردار است . طبق گقته سازندگان موتور بازی به طور کامل بهبود یافته است و در زمینه ی نور پردازی و خلق محیط های بزرگ و تاریک فوق العاده عمل می کند. تغییرات ایجاد شده در موترو بازی باعث شده که صحنه های سینمایی بزرگ تر و حماسی تر را در طول بازی شاهد باشیم که هر چه بیشتر بر جذابیت بازی تاثیر مثبتی دارد.
صدای ترس
یکی از نکاتی که می توان برای القای ترس به مخاطب استفاده کرد استفاده از موسیقی مناسب در بازی است. این سری نیز پیشگام در این زمینه بود و پس از انتشار هر نسخه از این بازی استاندارد جدید را این بخش بوجود می آورد.
با توجه به تریلر های منتشر شده می توان دریافت که در بخش لیون با موسیقی بسیار آرام و متناسب با محیط سرد و تاریک بازی همراه خواهیم بود و همچنین در بخش اکشن بازی که بر عهده ی کریس استاز موسیقی متناسب با خال هوای اکشن بازی استفاده شده است.در این بخش هم باید منتظر بود تا ببینیم سازندگان همانند قبل به خوبی عمل خواهند کرد یانه البته با توجه به کارنامه ی کپکام در این بخش حدس زدن کار راحتی است.
دو سرباز ترس

کریس همان کریس ردفیلدی است که ما می شناسیم، اما ۶ ماه قبل از اینکه ماجراهای این بازی آغاز شوند، اتفاقی برای او رخ می دهند و زمانی که در این قسمت از دنیا با زامبی ها مبارزه می کند، بخشی از وجود او به این راز فکر می کند. رازی که باعث می شود او به این مسئله فکر کند که چرا با Bio-Terrorism مبارزه می کند. کریسی که در چین مشاهده می کنید، کمی با گذشته تفاوت دارد. پیرس او را پشتیبانی می کند تا بتواند به کریس در این مأموریت کمک کرده باشد. همان طور که به آن اشاره کردیم، قسمت هایی که کریس بازی را به دست می گیرد، اکشن تر از سایر قسمت ها است، اما آقای ساساکی می گوید: “همچنان المان های ترسناک در این قسمت ها هم قرار دارند و در هر کدام از بخش های بازی المان های ترسناک خاص خودش را مشاهده می کنید.
روند اکشن بازی با المان های ترسناک، بسیار عالی از کار درآمده و المان های ترسناک جدیدی در بازی قرار گرفته که قبلاً آن ها را مشاهده نکرده اید.” کریس، لیان و جیک در چین یکدیگر را می بینند، اما این اتفاقات قبل از اینکه لیان مجبور به کشتن رئیس جمهور آمریکا شود، رخ نمی دهند. رئیس جمهور آمریکا در یک دانشگاه حضور دارد که به آنجا حمله می شود و تمام دانش آموزان و حتی رئیس جمهور نیز به زامبی تبدیل می شوند. این اتفاق باعث می شود که برای لیان راه دیگری باقی نماند و او مجبور می شود که به سمت رئیس جمهور تیراندازی کند.

همراه لیان در این بازی یکی از اعضای سرویس مخفی آمریکا به نام هلنا هارپر (Helena Harper) حضور دارد. آن ها با کمک هم راهی به خارج از دانشگاه پیدا می کنند. هلنا به لیان می گوید که چیزهایی از این اتفاق می داند. لیان در این بازی نقش قلب دنیای Resident Evil را ایفا می کند. او همیشه تحت تأثیر زن ها قرار گرفته است. ایدا (Ada)، اشلی (Ashley) واکنون هم هلنا. در حالیکه کریس در شهر Lanshiang برای جلوگیری از پخش شدن ویروس دست به کشتار بزرگی زده، لیان سعی می کند تا جایی که می تواند، افراد زیادی را نجات دهد. در طول بازی لیان به کمک مردی می رود که می خواهد دخترش را نجات دهد.
از این قبیل مسائل هستند که باعث می شود تا لیان به شخصیتی دوست داشتنی تبدیل شود، اما این کارها هم در بسیاری از موارد باعث می شوند که او خودش را در موقعیت های خطرناکی قرار دهد. ۱۵ دقیقه از کل Cut-Sceneهایی که در بازی وجود دارد، قسمت هایی را به نمایش درمی آورند که لیان و هلنا قصد دارند از دانشگاه فرار کنند. تمام Cut-Sceneهای بازی به صورت Real-Time هستند که در قسمت های بسیار حساسی قطع می شوند و به سراغ شخصیت های دیگر بازی می روند. فضای قسمت هایی که لیان را کنترل می کنید، همانند نسخه اول این سری از بازی ها طراحی شده است. فضاها به شکلی طراحی شده اند که بازیکنان فکر می کنند این بازی به نوعی بازسازی شده که انگار همان نسخه اول است.


ترسی جدید
با توجه به اطلاعات منتشر شده تا به حال می توان نتیجه گرفت که این بازی قصد نوآوری زیادی ندارد و تنها هدفش گرداوری نکات مثبت از قسمت ها قبل و همچنین ساخت بخش اکشن کامل برای فروش بیشتر است.
در انتها به عناون یکی از طرفداران این سری فکر می کنم که رزیدنت اویل در نسخه ی چهارم خاتمه یافت و می توان به قسمت های جدید بازی های جدید که در آن شخصیت های محبوب قبلی حضور دارند معرفی کرد. در انتها می توان گفت خداحافظ آلبرت خداحافظ پدر سبک ترس!

شایان کرمی (chrome)

دیدگاه
۹۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

92 Replies to “تکامل ترس و تاریکی/ پیش نمایش Resident Evil 6”

 1. Jake muller گفت:

  شایان جان چندی قبل!!؟؟؟..منظورت ۲سال پیش هست دیگه :mrgreen: ..زمان چقدر برات دیر میره برادر :mrgreen: (شوخی)…هنوز وقت نکردم بخونم..خوندم نظرمو میگم :wink:

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   دوستان متاسفم به خاطر این کامنت بی ربط
   اما در مورد یان دو مقاله باید حرف های را بزنم
   -تقدیم به ح.ق.ت شاید روزی به خاطر مع.رفتش به سایت بازگردد
   -تقدیم ن.خ که در این مدت یاور اصلی من بود
   -تقدیم به مهدی هاشمی علی کوروشی رسول و نیما جلالی دوستان خوبم که کمک های زیادی به من در رسیدن به هدفم کردند
   -تقیدم به همه ی دوستان خوبم که تا این لحظه و در این شش قسمت مرا یاری کردند
   -تشکر از آرش حکیمی و سعید زعفرانی که مرا در نگارش و نوع نگارش مطلب یاری نمودند
   شایان کرمی دی ۱۳۹۰-تیر ۱۳۹۱

   ۰ ۰
  2. Sari gamer گفت:

   تو اروپا داری چه فعالیت مشکوکی می کنی راستشو بگو؟:mrgreen:

   ۰ ۰
 2. LUDA-CRIS گفت:

  این حرفو قبول دارم که شماره ی پنجم برای این سری افتضاحی بیش نبود.واقعا اون محیط های ترسناک راکون سیتی در سه تا شماره ی اول کجا و بیابان های افریقا کجا.شماره ی چهارم هم به سه به شماره ی اول وفادار بود و توانست موفق بشه اما شماره ی پنجم هرگز.عملیات راکون سیتی هم که اکشن محض رو به نمایش گذاشت.واقعا از برخی چیز ها تو این نسل خوشم نیومد.یکی همین دور شدن بازی های قدیمی از ریشه هاشون که در رزیدنت ایول و اسپلینتر سل به وضوح دیده می شد.اما با تریلر های منتشر شده از شماره ی ششم مطمئنا و بدون شک شاهد یک بازی زیبا و البته ترسناک خواهیم بود.ممنون شاهین جان.کریس از pc$

  ۰ ۰
  1. LUDA-CRIS گفت:

   البته ببخشید منظورم شایان بود.

   ۰ ۰
  2. The End Of Ps گفت:

   درسته که شماره پنجم مثل شماره های قبلی این سری نبود و ضعیف تر بود ولی دیگه افتضاح نبود انصافا و بازم خوب و خوش ساخت بود . به این شماره خیلی امیدوارم . خدا کنه بترکونه
   مرسی شایان جان . راستی داستان رو میگن از ۲۰۱۳ شروع میشه و کاملا بعد نسخه ی پنجمه

   ۰ ۰
  3. Chrome گفت:

   @ امیر
   درسته امیر جان منظور از چندی قبل همین دوسا پیش بود!
   @LUDA-CRIS
   موافقم علی جان .این روزه ها همه برای رسیدن به پول بیشتر هوادران وریشه های اصلی بازی را نابود می کنند!
   @The End Of ps
   چرا! برای هوادارانی که تاکنون این همه ترس ومحیط تاریک دیده بودند فاجعه بود !

   ۰ ۰
 3. xneon 360 گفت:

  ممنونم شایان جان…عالی بود،امید وارم مطالب بیشتری ازت در جاهای خوب ببینم :wink:

  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواهش می کنم روزبه جان می خواستم به خاطر فردی که میشناسی و به احترام آن دیگر مقاله ننویسم اما…

   ۰ ۰
 4. victor hogo گفت:

  خب من همین امروز دموی قابل بازی نسخه یایکس باکس رو رفتم
  بخش SOLO بازی از سه قسمت تشکیل شده بود.یه بخش لیون وهلنا یه بخش کریس وپیرس ویه بخش هم جیک وشری.
  بخش لیون بهترین بخش بود.هر چند که نمیشه گفت خیلی ترسناک بود ولی به هر حال هیجان داشت وکمی بیشتر رنگ وبوی هورور داشت
  بخش جیک هم خوب بود و خوبیهای خودش رو داشت
  بخش کریس فاجعه….فاجعه …..و فاجعه
  بازی تغییرات جالبی داشته نسبت به قبل وکم اشکال هم نیست…تقربا باگ پیدا میشه خیلی جاها…
  هوش مصنوعی دشمنا تو بخشی که با کریس میرم جالب نبود
  خوشبختانه از بخش تنظیمات میشه نشانگر بازی رو مثل قبل کرد….نشانگر دوربین رو هم میششه روی هر کدوم از شانه ها قرار داد…. با زدن دکمه LB هم مسیر هدف نشون داده میشه
  در کل بازی خوبیه مخصوصا بخش لیون ولی فک نکنم بتونه بهترین بازی سال بشه!!

  ۰ ۰
  1. LUDA-CRIS گفت:

   البته درسته یه ایراداتی داره اما صد در صد زمان عرضه برطرف خواهد شد.میتونه نامزد بهترین بازی سال باشه.سوگند میخورم. :wink:

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   درسته خیلی از ایرادا رفع میشه….ولی اصلا به دلم افتاده اویل ۶ بهترین بازی سال نمیشه نمیدونم چرا :roll:

   ۰ ۰
  3. o.x گفت:

   بنظرم یا MAX PAYNE3 یا GTA V بهترین بازی میشه ۸)

   ۰ ۰
  4. M@x p@yne گفت:

   دقیقا مکس پین اولین نامزده بهترین بازی و بعد اساسین کرید ۳

   ۰ ۰
  5. LAPD گفت:

   اگه gta v امسال بیاد یا اصلا شاید بشه گفت تو این نسل بیاد درسته کاندید بهترین بازیه سال میشه :wink: :wink:

   ۰ ۰
  6. o.x گفت:

   GTA V یا اخر سال ۲۰۱۲ میاد یا اوایل سال ۲۰۱۳ میاد ۸)

   ۰ ۰
  7. The End Of Ps گفت:

   علی جان صبر کن داداش . تو رو خدا نا امیدمون نکن :(

   ۰ ۰
  8. M@x p@yne گفت:

   علی جان کم پیدایی من تعجب میکنم قدیمیا نمیان.
   خیلی خوبه البته الان که میگی خیلی ناراحت شدم باورم نمیشه بخش کریس بده.بعد اون همه وعده وعید واسه چی میدن پس؟
   علی جان میتونی بگی وقتی داشتی بازی میکردی ایدا هم بود یا نه؟ :wink:

   ۰ ۰
  9. victor hogo گفت:

   نخیر دوست من تو این چیزی که من بازی کردم خبری از ایدا نبود…ولی در کل خیالت راحت باشه تو بازی اصلی هستش :wink:

   ۰ ۰
  10. M@x p@yne گفت:

   خیلی هم عالی میخوام یعنی دوست دارم قصه نا تموم ایدا هم به سرانجام برسه

   ۰ ۰
  11. DmC X360 گفت:

   Ada قراره خط داستانی جدا هم داشته باشه ! یعنی اونم قابل بازی باشه.

   ۰ ۰
  12. میثم یه عکسی تو فروم کپکام بود از یه روبات !که شایعه شده اون پارتنر آیدا هست! :roll: :roll:

   ۰ ۰
  13. DmC X360 گفت:

   ربات ؟ :-| من بودم که ! منو انتخاب میکردن خو :lol:

   ۰ ۰
  14. به جان تو!عکسش رو یکی از بچه ها تو بازی سنتر گذاشته بود .از اون ربات هایی بود که نمیتونن از پله بالا بیان! :lol:

   ۰ ۰
 5. M@x p@yne گفت:

  قشنگ بود خوندم.فک کنم از جیک خیلی خوشم بیاد چون جذابه و صدای زیبایی هم داره.
  شایان جان عالی بود فک کنم این بازی خاطرات بد ORC رو از ذهن من همه ی رزیدنت دوستا پاک کنه.
  امیرحسین از PC$

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواهش می کنم
   امیدوارم همین طور باشئد
   البته باید به آن به عنوان یک بازی جدید نگاه کرد و از ۳ قسمت ابتدایی این عنوان که شاهکار بود چشم پوشید

   ۰ ۰
 6. victor hogo گفت:

  راستی از دوست خوبم شایان هم بابت پیش نمایش زیباش ممنونم :wink:

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواهش می کنم علی جان
   از حمایت همه جانبه ات ممنونم

   ۰ ۰
 7. Vito گفت:

  اخرش خیلی احساسی حرف زدی :cry:
  ولی رزیدنت شده چیزی شبیه یه بازی اکشن با زامبی

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   درسته
   البته سازندگان قول داده اند که با بخش ترس کاملی در بخش لیان طرف خواهیم بود
   البته خودم امید بسیار کمرنگی دارم!

   ۰ ۰
 8. o.x گفت:

  ممنونم ………….خیلی زیبا بود ………………امیدوارم ترس قدیم را بده….یادش به خیر (رزیدنت اویل ۱۲۳)

  ۰ ۰
 9. kritoos گفت:

  شایان عزیز ممنون!
  من هنوز امیدی به احیای سری رزیدنت به شکل اصلیش ندارم وقتی توی یه بازی کاور گیری باشه ترس معنی زیادی نداره!

  ۰ ۰
 10. Jake muller گفت:

  اقا این اواتارا باز مشکل پیدا کرده و نمیشه عوض کرد اواتار رو!؟ :-|

  ۰ ۰
 11. shahkobra گفت:

  پیش نمایش خوبی بود
  بخش کریس همش اکشن نمیشه که ی چیز تو مایه هایre5
  چک مولر پسر آلبرتوسکره دیگه؟

  ۰ ۰
  1. nexusII گفت:

   منظورت جیل مولره دیگه؟! گویا هست!!

   ۰ ۰
  2. Jake muller گفت:

   منظورت من هستم دیگه :lol: :lol: ..جیک مولر درسته دوستان :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
  3. victor hogo گفت:

   جیل ملر دیگه کیه؟؟!!
   منظورت شایان همن جیک هستش دیگه ۸-O

   ۰ ۰
  4. LUDA-CRIS گفت:

   نکنه منظورت جیلک مویلر بوده؟اونو نمیدونم پسر کی بوده.

   ۰ ۰
 12. shahkobra گفت:

  پیش نمایش خوبی بود
  جک مولر پسر آلبرت وسکره؟؟؟؟/

  ۰ ۰
  1. The End Of Ps گفت:

   بله پسره آلبرت وسکره

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   پ ن پ پسر شوا هستش :lol:
   آره دیگه پسر وسکره…فقط یه سوال مامانش کیه؟؟؟

   ۰ ۰
  3. Jake muller گفت:

   جیل:lol: :lol: …

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   نه بابا امیر جیل هنوز به ۴۰ هم نرسیده . این جک مولر حداقل ۲۵ رو داره . برا قبل تر از این حرفاست :mrgreen:

   ۰ ۰
  5. silver گفت:

   چرا به جیل توهین میکنی؟؟!!
   آقای مولر(!)شما چه جوری به این نتیجه رسیدی؟
   خوبه من بگم لوییس سرا وآزموند سدلر پسرای کراوزر و ایدا هستند؟!
   جیل چه ربطی به وسکر داره اینا ازهم تنفر دارن!باور کن رابطه ایدا ووسکر خیلی به هم نزدیک تره تا با جیل،پس…
   اصلا شایدم مامانش اکسلا باشه؟؟!!

   ۰ ۰
  6. The End Of Ps گفت:

   جناب silver من رو ایدا تعصب دارمو … :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

   ۰ ۰
  7. M@x p@yne گفت:

   ربکا :lol:

   ۰ ۰
 13. shahkobra گفت:

  اخه فامیلیش با باباش یکی نیست
  هنر بازی ۲۰ منتشر شد :-D

  ۰ ۰
 14. V E R G I L گفت:

  شرمنده ولی یه سوال بی ربط !
  وقتی اسم کسی قرمز نشون داده میشه معنیش چیه ؟

  ۰ ۰
  1. شما تو پروفایلت مگه لینک قرار ندادی؟! خب الان چون گذاشتی رنگ پروفایلت قرمز شده!مثل من هرکی لینک قرار بده این شکلی میشه و با کلیک بر روی اسمش به اون لینک منتقل میشه!
   قبلا بود چنین امکانی ولی برداشته شد بعد از مدتی

   ۰ ۰
  2. V E R G I L گفت:

   آآآآآآووووووو !!!!!
   ممنون !
   تا حالا روش کیلیک نکرده بودم !

   ۰ ۰
 15. لیان : put the gun down chris
  کریس : چی میگی ب.چه سو.سول هوس ک.تک کردی! :mrgreen:

  این بود ترجمه من از صحبت های این دو :oops:
  زنده باد کریس ردفیلد کبیر
  (اون اتفاقی که براش افتاده خدای نکرده زبونم لال که مرگ جیل نیست :cry: :cry: :cry: یا کلیر :cry: )

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   البته بخش اکشن کریس به نظر من اگر وقت کافی روش صرف نشود می تواند یک تنه این بازی را نابود کند!

   ۰ ۰
  2. آره تو بازی سنتر نظرات رو میخوندم خیلی از این گله میکردن که مشکلات داره!انشاالله که تا اومدن بازی ردیف میشه. :-?

   ۰ ۰
  3. silver گفت:

   پایه تم شدید!
   زنده باد خاندان ردفیلد وتمامی متعلقات!
   خدانکنه شاهزاده!زبونتو گاز بگیر!
   احتمالا تاقبل تاریخ رزیدت۵ نگران جیله بعد برطرف میشه!

   ۰ ۰
  4. Leon S.K گفت:

   سید امیر جان کل کل نکن که مث سعید میرابی میری و دیگه نمیای! :mrgreen:

   ۰ ۰
 16. M@x p@yne گفت:

  نمیدونم چرا شوا تو بازی نیست اخه انسان ها چرا یه نفرو میارید تو هنوز نیومده میارید بیرون

  ۰ ۰
 17. elite gamer گفت:

  خیلی قشنگ بود چند وقت بود همچین پیش نمایشی نخونده بودم . ممنون.واقعا هدفش گرداوری نسخه های پیشینه

  یعنی هم اکشن(resident evil 5)هم ترس (resident evil4) :wink:

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواش می کنم(فکر کنم محمد رضا…)
   به نظر من این بازی هدفش گرد آوری نسخه های پیشین نیست بلکه فروش بیتشر و تر س کمتر برای مخاطبان و پول بیشتر است…

   ۰ ۰
  2. elite gamer گفت:

   نه محمد حسین.

   ۰ ۰
 18. god of gamers گفت:

  ممنونم بابت پیش نمایش .
  تو این شماره تم تاریک بازی دوباره برگشته و به نظر میاد دیگه خبری از آفتاب سوزان و فاجعه آمیز شماره پنجم نیست که واقعا هیچ سنخیتی با اتمسفر سنگین و جو درگیر کننده ی رزیدنت اویل نداشت .

  ۰ ۰
 19. amir47 گفت:

  خیلی ممنون…. لذت بردم شایان عزیز
  عکس اول چقدر ملایم و لطیفه!! :mrgreen:
  امیر از pc$

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   @god of gamers
   خواهش می کنم .البته شخصا امید کمتری نسبت به شماره های قبلی نسبت به این بازی دارم
   @amir47
   خواهش می کنم
   به خاطر همین است که من در مقالات خود از عکس استفاده نمی کنم!

   ۰ ۰
 20. Jake muller گفت:

  من فک نکنم این رزیدنت خوب بشه..چون برخلاف اون چیزی که فک میکردم اینجوری نیست بازیش که هر چند دقیقه تو بازی شخصیتها به طور اتوماتیک عوض بشن بلکه اول بازی باید هر شخصیت رو انتخاب کنی و بازی رو باهاش تموم کنی…یعنی تو منوی اول بازی باید بین این ۳تا شخصیت قابل بازی یکیو انتخاب کنی! مثل راکون سیتی…در ضمن باز هرکدوم از این ۳تا شخصیت قابل بازی رو انتخاب کنی باز وارد یک منو میشی و بین همکارش و خودش میتونی هرکدومو انتخاب کنی و با هرکدوم بری مثلا اگر جیک مولر رو انتخاب کنی وارد یک منو میشی و بین جیک و شری باز میتونی هرکدوم رو دوست داشتی بگیری…یعنی با هرکدوم از این شخصیتها میتونی بازی رو بری!!!!…البته شاید اطلاعات من غلط باشه ولی فک کنم اینجوری که فهمیدم بازی به این شکل باشه..با این اوصاف فک کنم رزیدنت رو یه ۱سالی طول بکشه ادم تمام و ۱۰۰درصد تمومش کنه!!!! :-| :-| :-| :-|

  ۰ ۰
 21. DmC X360 گفت:

  این بازی فوق العاده هست!بجز بخش کریس :-| بخش لئون عاااااااالیه!من که دیوونه این بازی شدم!
  روش به عنوان بازی سال حساب باز کردم :)

  ۰ ۰
  1. Jake muller گفت:

   همه میگن بخش کریس بد بود :mrgreen: :mrgreen: …هیول پس اینجور که معلومه لئون ترکونده..هرچند جیک مولر یچیز دیگس :-D

   ۰ ۰
  2. DmC X360 گفت:

   بخش کریس بد بود چون (به نظر من ) زیادی اکشنه.حداقل همون یه همکار رو داشت خوب میشد.
   ولی یه ارتش باهات هستن!! هرچند بازی سخت هست و شاید جلوتر نیاز باشه به اون همه یار ( تو تریلرها دیدم که ایدا همه رو میکشه ) اما بخش کریس اصلا به ریشه ها پایبند نبوده(برخلاف قسمتهای لئون و جیک)
   اره با این حرفت که میگی جیک یه چیز دیگست موافقم.چون هم اکشن زیبایی داره هم هیجان و ترس اونم تو همون مرحله اول ! بخش لئون هم دوبرابر اینه :-D

   ۰ ۰
  3. The End Of Ps گفت:

   از اول هم مشخص بود که بخش لیون عالی و بهترین خواهد بود . کلا اگه تو بازی باشه بازی فوق العاده میشه . میشه گفت بخش لیون مثل RE4 هست و بخش کریس مثل RE5

   ۰ ۰
  4. DmC X360 گفت:

   بخش کریس بدتر از RE5 هست متاسفانه :-| :-D

   ۰ ۰
  5. o.x گفت:

   درسته بخش لیون بهترینه :wink:

   ۰ ۰
  6. Chrome گفت:

   به نظر من دلیل بهتر بود کاراکتر و همچنین شخصیت لیان این است که در طول بازی لیان به کمک مردی می رود که می خواهد دخترش را نجات دهد.
   از این قبیل مسائل هستند که باعث می شود تا لیان به شخصیتی دوست داشتنی تبدیل شود.
   در مورد گیم پلی نیز باید گفت که حقیقتا بخش لیان نسبت به بخش کریس در مقابل ریشه ها شباهت بسیاری دارد

   ۰ ۰
 22. shahkobra گفت:

  یکی بگه ارزش داره دمو بازی رو بگیزم :?:

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   لستگی به خودتان دارد
   اگر از طرفداران همیشگی این سری هستید و اگر به راحتی به بخش لایو دسترسی دارید می تونید آن را تهیه کنید
   البته دموی بازی نیز پر از ایراد است

   ۰ ۰
 23. Fenix گفت:

  نسخه دموی بازی که واقعا نا امید کننده بود اصلا RE نبود مخصوصا خط داستانی کریس که بیشتر شبیه spec ops بود تا RE. :evil:

  ۰ ۰
 24. general amin گفت:

  ممنون از شایان عزیز .
  من شک ندارم این بازی موفق خواهد شد
  من هم با دوستان موافقم . مطمئنن بخش لیون بهترین خواهد شد

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواهش میکنم امین جان!
   البته من امید بسیار کمتری نسبت به این بازی دارم

   ۰ ۰
 25. last fighter گفت:

  من دمو و گیم پلی این بازی رو دیدم. ایده های مسخره برای طراحی دشمن های بازی خیلی احمقانه بود. اگر یادتون باشه در قسمت ۵ این بازی زامبی هایی بودن که پس از نابودی از بدنشون موجودی
  شبیه پروانه میاد بیرون. ولی این بار این موجود به صورت ناقص میاد بیرون و در حالت نصف زامبی نصف پروانه شلیک هم میکنه. گرافیک بازی دیگه ۶۰ فرم ثابت نیست بلکه بین ۶۰ تا ۴۵ متغیر است. کمک کریس یک اسلحه دارد یک متر و نیم که معلوم نیست با مسلسل چه جوری با هم حمل میکنه همش توی یک کیف الکترونیکی. توی شماره ۵ یادتونه چینش سلاح چه قدر خوب بود. شما سلاح رو به چشم میدیدی. شماره ۵ یکم ترسناک بود و یک مرحله احمقانه در کارخانه داشت که اوج حماقت تیم سازنده بود. اگر بلد نیستید بازی رو بسازید دلیل نداره به این صورت داغونش کنید. استاد میکامی کجایی ببینی با بازیت چه کار میکنن؟

  ۰ ۰
 26. silver گفت:

  RESIDENT EVIL همچنان می تازد!
  :-o

  ۰ ۰
 27. شایان جان ممنون بابت نوشتت خوب بود …….. در مورد رزیدنت هم به نظرم هر قسمتش زیبایی خاص خودش رو داشت و به غیر از عملیات راکون بقیشون خیلی خوب بودن حتی نسخه ۵ …… فقط امیدوارم دوباره ترسناک تر و هیجانی تر بشه ……….. فریبرز از pc$

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   درسته هر قسمت زیبای خودش را داشت
   اما این زیبایی فوق العاده پس از گذران اوقات کم کم افت می کرد و به جایی به نام شاهکار راکون سیتی رسید
   قبول کنیم که این بازی در حال نابود شدن است

   ۰ ۰
 28. H A D E S گفت:

  مرگ بر اون کسی که رزیدنت اویل بهاین روز انداخت.

  ۰ ۰
 29. Nightmare گفت:

  مرسی شایان جان :
  پیش نمایش کامل و خوبی بود و خیلی زیبا تمام نکات بازی رو با توجه به دانسته ها تا الان ذکر کردی .
  ——-
  واقعا من این سری از بازی ها رو فقط به خاطر ترس خالص خودش و زیبایی هاش دنبال میکردم (البته نسخه های اولیه خیلی بهتر بودند!!)
  اما متاسفانه سی.ا.س.ت های مالی گریبان این بازی رو هم گرفت و داره تبدیل میشه به اکشن !!
  اما مثل اینکه (با توجه به اخبار اومده) هنوز میشه امیدوار بود که این بازی نابود نشده و عوامل ترس و خصو.صیا.ت خودش رو حفظ کرده … امیدوارم !!
  منم مثل شما منتظر این نسخه هستم تا ببینم بلاخره میشه یک بازی خوب و جالب و ترسناک ببینیم (مثل قبل) اما مثل اینکه با توجه به اینکه EA پول دار هم به سمت اکشن کردن بازی خالص ترسناکش روی آورده چه باید گفت !!!!
  کاش F.E.A.R به اکشن تبدیل نمیشد تا همه یاد نگیرند و ……

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   خواهش میکنم دوست خوبم
   موافقم به طور کامل
   همانطور که در بالا گفتم این بازی تنها هدفش گرداوری نکات مثبت از قسمت ها قبل و همچنین ساخت بخش اکشن کامل برای فروش بیشتر است.
   در انتها به عناون یکی از طرفداران این سری فکر می کنم که رزیدنت اویل در نسخه ی چهارم خاتمه یافت

   ۰ ۰
  2. mostafa133 گفت:

   من هم به علاوه شما!

   ۰ ۰
 30. sasy7 گفت:

  این که در حین راه رفتن تیر بزنی عالیه ، این که بترسی عالیه ، این که سینمایی شده عالیه
  رزیدنت داره برمیگرده به قسمت های زیبای خودش
  پنج که قشنگ نبود ولی این عالیه خیلی عالی

  ۰ ۰
 31. ممنون بابت پیش نمایش زیبات
  امیدوارم بتونن به قولهایی که راجع به بازی دادن عمل کنن.

  ۰ ۰
 32. امیدوارم مثل شماره ۵ به قران توهین نکنن .

  ۰ ۰
 33. hernandez گفت:

  این بازی بیشتر به یک بازیه هیولا کشی تبدیل شده که ترس و هیجان چندانی نداره دعواهای خونوادگیم که بهش اضافه شده :!: :!: :lol:
  فقط خدا کنه که این یکی مثل قبلیه نشه. :roll:
  بابت پیش نمایش زیبات ممنون

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   درسته
   حقیقتا خود نیز امید بسیار کمی به این قسمت دارم
   اما همین امید کم نیز مرا دلگرم می کند!

   ۰ ۰
 34. hernandez گفت:

  این بازی بیشتر به یک بازیه هیولا کشی تبدیل شده که ترس و هیجان چندانی نداره دعواهای خونوادگیم که بهش اضافه شده :!: :!: :lol:
  فقط خدا کنه که این یکی مثل قبلیه نشه. :roll:
  ممنون

  ۰ ۰
 35. deniro گفت:

  نکته خوب این قسمت مراحلی است که لیون در اون حضور داره,بعد مراحلی است که جیک از دست غولها فرار خواهد کرد.گرافیک بازی خیلی پیشرفت داشته همچنین جمع شدن شمع و گل و پروانه هم جالب خواهد بود.منظورم بیشتر شخصیتهاست.صداگذاری بازی عالی انجام شده.در کل بسیار به این نسخه امیدوارم.شایان جان ممنونم بابت متن خوب و تلاش بی وقفه ای که بدون چشمداشتی مانند خیلی دیگه از بچه های سایت انجام میدی.دوستان نوشتن و ویرایش همچین متنهایی واقعا راحت نیست و البته بسیار هم زمان گیر هست واقعا باید قدر دوستانی که تمام تلاش و انگیزشون به یه خسته نباشید و یه تشکر از طرف اعضای سایت هست پاسخ داده میشه رو دونست.چه در این سایت و چه در سایتهای بازی دیگه.دنیرو از pc$

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   ممنون رشید جان
   حمایت های شما در همه جا باعث ایجاد انگیزه در من شده و کار سخت ویرایش را آسان می کند
   شایان کرمی

   ۰ ۰
 36. HTD_no1 گفت:

  hud بازی واقعا مزخرف و رو اعصاب هست قسمت زیادی از صفحه‌رو اشغال کرده و چیز خاصی‌ هم نمیگه یک فکری باید براش بکنن

  ۰ ۰