بنیاد ملی بازی های رایانه ای

۴۰ میلیون نسخه بازی رایانه ای خارجی درایران

توسط آرویــن در ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ , ۱۲:۳۷

به نقل از خراسان، در حال حاضر سالانه حدود ۴۰میلیون نسخه بازی رایانه ای و کنسولـی خارجی درکشور به فروش می رسد در حالی که میزان فروش بازی های رایانه ای ایرانی تنها ۴۰۰ هزار نسخه است .دکتر بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی با زی های رایانه ای روز گذشته در حاشیه نشست خبری دومین جشنواره بین المللی با زی های رایانه ای با بیان این مطلب به خراسان گفت : بازی های رایانه ای تولید داخل از نظر کمیت و کیفیت هنوز به مرحله ای نر سیده است که بتواند این چرخه را معکوس کند بنابراین در حال حاضر در شرایطی که تعداد مخاطبان بازی های رایانه ای در کشور ما حدود ۲۰ میلیون نفر تخمین زده می شود ، میزان استقبال کاربران از بازی های رایانه ای داخلی در کشور تنها ۱۰ در صد است در حالی که این سهم در مورد بازی های خارجی حدود ۹۰ در صد تخمین زده می شود .

بسته حمایتی بنیاد ملی با زی های رایانه ای از تولید بازی
مدیر عامل بنیاد ملی با زی های رایانه ای همچنین از اجرای بسته حمایتی بنیاد ملی با زی های رایانه ای از تولید بازی ودر راستای تحقق شعار حمایت از تولید ملی و کار وسر مایه ایرانی خبر داد و افزود : براساس این بسته حمایتی بنیاد با زی های رایانه ای در چند محور مختلف از عرصه تولید با زی های رایانه ای حمایت به عمل می آورد .وی تولید با زی های با کیفیت وقابل رقابت با با زی های خارجی ،ورود با زی های داخلی به بازار های خارجی ، توسعه تولید با زی های موبا یل و راه اندازی مسابقات تولید با زی های رایانه ای را از جمله محور های مورد حمایت در این بسته حمایتی عنوان کرد .

فرهنگ سازی برای تولید و استفاده از بازی های داخلی اولویت امسال
دکتر مینایی همچنین با بیان این که امسال فرهنگ سازی برای تولید و استفاده از بازی های داخلی به عنوان اولویت اصلی بنیاد مد نظر قرار گرفته است ،خاطر نشان کرد : براین اساس اطلاع رسانی بیشتر به خانواده ها در راستای استفاده از با زی های رایانه ای ، جذب و به کار گیری نخبگان در فرآیند تولید بازی و راه اندازی شبکه های تولید بازی از جمله اهدافی است که امسال دنبال می شود.

تولید بیش از ۵۰ بازی رایانه ای با حمایت بنیاد
مینایی همچنین با بیان این که تا کنون بیش از ۵۰ با زی با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای تولید شده است ،تصریح کرد : تا کنون بیش از نیمی از این با زی ها وارد با زار شده است ونیمی دیگر در سال جاری وارد با زار می شود. وی اضافه کرد: از میان با زی های تولید شده با حمایت بنیاد ، برخی بیش از ۱۵۰ هزار نسخه تیراژ داشته اند وچند عنوان از این با زی ها نیز در کشور های مختلف عرضه شده است.مینایی همچنین با اشاره به تولید چندین عنوان بازی رایانه ای ژانر کودک ، ازرونمایی از این بازی ها در سال جاری خبر داد .

رده بندی بیش از ۲ هزاربا زی رایانه ای در کشور
وی در ادامه با اشاره به اجرای نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای از سال ۸۷ تا کنون خاطر نشان کرد : با گذشت ۳سال از اجرای این نظام تاکنون بیش از ۲ هزار با زی رایانه ای رده بندی شده است و در این راستا تعدادی از با زی های رایانه ای نا مناسب تشخیص داده شد که در این زمینه به خانواده ها اطلاع رسانی شد . وی با اشاره به انجام بازرسی از وضعیت توزیع وانتشار بازی های رایانه ای در بیش از ۱۰ استان کشور گفت : در این راستا همکاری های مناسبی با ستاد صیانت وحمایت از محصولات فرهنگی وزارت ارشاد انجام شده است .رئیس بنیاد ملی بازی های رایانه ای همچنین با اشاره به رایزنی های انجام شده با شورای عالی انقلاب فرهنگی برای نظارت و بازرسی بر عملکرد گیم نت ها گفت: در صورت ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی به زودی نظارت و سامان دهی گیم نت ها را به صورت قانونی آغاز خواهیم کرد.مینایی همچنین با بیان این که ایران امروز به قطب اصلی تولید بازی های رایانه ای در منطقه تبدیل شده است ،خاطر نشان کرد : دومین نمایشگاه و جشنواره بین المللی بازی های رایانه ای از ۶تا ۱۰ تیرما ه جاری در تهران برگزار می شود و از بیش از ۴۰ کمپانی و فعالان عرصه آموزش بازی های رایانه ای دعوت به همکاری شده است . وی همچنین با ابراز تاسف از این که هنرمندان عرصه سینما با عرصه بازی ارتباط برقرار نمی کنند ،ادامه داد : در حال حاضرارتباط میان هنرمندان و صنعت بازی در کشورهای دیگر بسیار مناسب است اما چنین شرایطی در کشور ما فراهم نشده است .

انجام بیش از ۱۰۰ پروژه بازی های رایانه ای در کشور
دکتر بیطرف قائم مقام بنیاد بازی های رایانه ای نیز در این نشست گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ پروژه بازی های رایانه ای در کشور در حال انجام است .

منبع : بنیاد بازی های ملی

دیدگاه
۱۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

18 Replies to “۴۰ میلیون نسخه بازی رایانه ای خارجی درایران”

 1. iran گفت:

  درود بر تو ای نویسنده ی جدید. :wink: اما با زندگی نامت اصلا حال نکردم. :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. Naser hegazi گفت:

   نقطه ضعف زندگی نامه ایشان پرسپولیسی بودنشان میباشد

   ۰ ۰
  2. آرویــن گفت:

   آقا الکی جو. ندید . اصلا خودم عوضش می کنم

   ۰ ۰
  3. Just Game گفت:

   شاید با این خبرا بشه که بازیساز های داخلی ما یکم به فکر بیفتند :!:

   ۰ ۰
 2. Naser hegazi گفت:

  البته از این ۴۰ میلیون ۳۹ میلیون به صورت کپی در بازار رد و بدل میشود و فروش بازی در ایران جزو آمار جهانی محسوب نمیشود

  ۰ ۰
  1. @Shim گفت:

   آره احتمالاً اون یک میلیونی هم که کپی نمیشه شما پیش خرید می کنید! :lol:

   ۰ ۰
  2. FFXIII گفت:

   مگه ما مقصریم دوسته عزیز ؟؟؟؟؟
   خودشون از ایران حمایت نمی کنن .
   وگرنه با همون قیمته چهانی در ایران فروخته می شد . فروشه خوبی داشتن .

   ۰ ۰
 3. AmirSalar.PS360 گفت:

  ای خدا آخه خوب حتی اگه بازی های ایرانی به بازی های خارجی هم برسن ما بازهم بازی های خارجی رو میخریم
  مگه کلا تو یه سال چند تا بازی خوب داخلی تولید میشه که نیاز گیمی مارو رفع کنه؟

  ۰ ۰
 4. Mr.game گفت:

  تازه کلی آدما از اینترنت دانلود میکنن بازی میکنن یا یکی تو فامیل میخره واسه همه رایت میکنه.

  ۰ ۰
 5. amir47 گفت:

  درسته چون تولید بازی ایرانی در ماه یکهزارم بازی های خارجی هم نیست….
  بازی های ایرانی بخش کوچکی رو تشکیل میدن و اکثر بازیهای خارجی در بازار به صورت کپی هستند….. و این ۴۰ میلیون نسخه شاید کمکی به فروش جهانیشون هم نکنه :-|

  ۰ ۰
 6. deniro گفت:

  کمه آقا کمه…دنیرو از pc$

  ۰ ۰
 7. arashgamer گفت:

  جمله ی Eaرو هیچ وقت یادم نمیره که کوبید تو دهن ما که به بتلفیلد اعتراض کرده بودیم,گفت: هر وقت کپی رایت رو جدی گرفتید ما هم شما رو جدی میگیریم.
  مااگه به قوانین جهان احترام نگذاریم حتی بازی ای بسازیم از آنچارتد ۳ هم خفن تر بازهم مارو جدی نمیگیرن.باید جدی بگیریم تا جدی گرفته شویم.

  ۰ ۰
  1. amk گفت:

   منم باهات موافقم. عجب حرفی زدن ها. برقام رفت. :oops: :roll: :(

   ۰ ۰
 8. general amin گفت:

  کیفیت بازی های ایرانی هنوز به حدی نرسیده که بتونه چرخه رو برعکس کنه
  خب این که واضحه شما پول خرج نمی کنین انتظار دارین چرخه هم برعکس بشه .با صرف کمترین هزینه انتظار بهترین بازی رو دارین . درسته بازی هایی پیدا میشن که با خرج کم فروش آنچنانی داشته باشن ولی جزء موارد نادرن . بخواد با همین سرعت کم پیش بریم مشخصه که چه اتفاقی میفته
  ———————
  :-|

  ۰ ۰
 9. @Shim گفت:

  تو ایران یعنی ۲۰ میلیون نفر بازیباز داریم ۸-O
  عجب

  ۰ ۰
  1. amir.gtm گفت:

   بازی باز با گیمر فرق داره

   ۰ ۰
  2. @Shim گفت:

   آها
   او وقت دقیقاً چه فرقی :roll: ؟

   ۰ ۰
 10. biosignal گفت:

  امیدوار کنندست !

  ۰ ۰