توسط فرشید عبدالله پور در ۲۲ خرداد ۱۳۹۱ , ۰۰:۱۹

به نام آفریدگار هستی
Max payne 3
سازنده: Rockstar Studios
ناشر: Rockstar Games
سبک: Action/Third-Person
درجه سنی: M
پلتفرم: PC/PS3/XBOX360
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
انتقام, عشق, وظیفه
شاید غایت سه گانه مکس در هر بخش به این سه کلمه برسد, انتقام از قاتلین همسر و فرزند, عشقی شیرین و زیبا با مونا ساکس و در آخر حس وظیفه ای که در مکس با تجربه و پخته تر شاهد هستیم. طبق روال همیشه با طرح سئوالاتی قصد بررسی عقاید و نظرات شما عزیزان را دارم, به نظر شما موفقترین سری از این سه گانه کدامیک بوده است؟ صرفا تمرکز خود را بر بخش داستانی بازی قرار بدهید. طیف وسیعی از علاقه مندان به مکس عاشق شیطنت های وی در نسخه دوم و رابطه ای زیبا و احساسی وی با مونا بودند خیلیهای دیگر وجود مالامال از خشم و نفرت و انتقام نسخه اول را ستایش میکنند و تعدادی هم این مکس پخته تر و سنگینتر را دوست میدارند. بایستی بگویم نیاز چندانی به معرفی شرکت سازنده دو نسخه قبلی و یا این نسخه نیست چون بسیار بسیار زیاد در مورد آنها بحث شده است یا حتی به نظر بنده خیلی نیاز به جولان در بخش گرافیکی بازی که واقعا زیبا هم کار شده است نیست یا حتی صداگذاری و موسیقی زیبای بازی به ویژه موسیقی دلنشین نسخه قبلی که در منوی زیبای بازی طنین انداز میگردد و تنها اشکی در گوشه چشمان را کم دارد تا ما را به آرامشی وصف ناپذیر میهمان کند. بحث بیشتر بنده در این نقد و بررسی بر روایت داستان تمرکز دارد هرچند به بخشهای دیگر هم خواهیم رسید. از بازگو کردن قسمتهای مختلف داستان اجتناب شده است زیراکه مراعات احوالات دوستانی که هنوز عنوان را تجربه نکرده یا در حال اتمام آن هستند هم شده است. همه ما در زندگی برای فرار از گذشته بد یا فراموش کردن یکسری مشکلات و سختی ها به مسائلی در زندگی پناه میبریم که بسته به شرایط و سلایق متفاوت هست. مکس ما به مشروبات الکلی که از قضا شاید دلیل چاقتر شدن وی هم همین مورد باشد پناه برده است. برای این که بتوانید منطقی تر و اصولی تر نظرتان را بدهید پیشنهاد بنده این است که وارد عمق وجودی کاراکتر مکس چه در این نسخه و چه در نسخه های پیشین بشوید و خود را غرق در داستان این مجموعه بکنید تا بتوانید خود را جای شخصیت محبوب داستان قرار دهید و شرایط را آنگونه که هست و واقع بینانه ببینید. این را هم فراموش نکنید سم لیک نویسنده نسخه قبلی بارها داستان و روایت این نسخه را مرور کرده و هیچ جا از این داستان و روایت آن انتقادی بر زبان نیاورده و این نکته اصلی که به هیچ وجه اجازه این را به خود ندهید که فکر کنید لحظه ای دن نویسنده این نسخه کارکشته نیست و یا در نوشتن داستان و دیالوگهای آن ضعیف عمل کرده است فقط تم بازی تغییر کرده است شاید خود لیک هم با این تم موجود بهتر از این نمیتوانست بنویسد…
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing

Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
ملاقات شریک زندگی و ثمره زندگی در قبرستان
از این مطلب شروع کنم که شما هرکدام دارای خاطراتی خوب و زیبا در زندگیتان هستید کسی را دوست داشتید یا دارید خاطراتی را با او رقم زدید, بازی روزگار شما را از هم دور میکند فراموشی آن خاطرات زیبا و آن شخصیت دوست داشتنی برای شما چگونه است؟ حال همین تصورات را برای مکس ما که آن شخص دوست داشتنی همسر وی و ماه عسل زندگی این دو انسان خوشبخت یعنی فرزند وی باشند رو داشته باشید. بله مکس ما در زندگی تنهاست. تنهایی او به یکباره شکل گرفته است او تنها نبوده بلکه تنهایش کرده اند. گذر از مکان و شرایطی خوب به موقعیتی دشوار چگونه است؟ اگر چیزی را نداشته اید پس از دستش نمیدهید و نگرانی ندارید ولی زمانی که همدم و مونس زندگی خود را از دست میدهید… پس از آن واقعه دردناک مکس باردیگر نیمه ناقص روح خود را در وجود مونا میدید, شوری در وی دمیده شده بود نمیگفت دوستت دارم ولی حرارتی در نگاه او موج میزد… جیووانا همسر رائول میگوید: من و رائول به دنبال آرامشیم, مکس میگوید: آرامش؟! برای من قبلا با یک گلوله مرد. بله مونا را هم در جلوی چشمان خود پر پر دید… مکس دیگر پلیس نیست این را خود وی میگوید, از این جمله دو برداشت متفاوت میشود کرد که او دیگر سمت پلیس را ندارد و اینکه او دیگر شایستگیه یک پلیس را ندارد. آشنایی با دوست دوران دانشگاه و سپس درگیری و کشتار, وای بر من که پسر یکی از سران مافیا را هدف گرفتی مکس, چه میکنی با خود عاشق دل خسته. فرار با دوست خود به برزیل و پیشنهادی جهت محافظت و بادیگاردی از خانواده ای ثروتمند و… در سائوپائولو. مکس داستان را در بازی با صداپیشگی زیبای خود تعریف خواهد کرد, برای تفریح به همراه همسر رودریگوبرانکو و رائول راهی یک دیسکو میشوند که مکس که خط و مشی زندگی وی خوردن قرص های آرامبخش و مشروبات الکلیست مجدادا به سمت پیک های مشروب رفته و خود را تا جایی که میتواند مست میکند فارغ از این نکته که او اکنون مسئولیتی خطیر را برعهده دارد. بله فابیانا همسر رودریگو را می ربایند. مکس در جستجوی او راهی مکان هایی مملو از خطر و اتفاقات جالب میشود که … به نظر میاید تمام سعی دن هوزر و راکستار بر منوال واقعیت گرایانه بودن داستان و اتفاقات آن است. شاید اغراق نیست اگر بگویم دیالوگ نویسی بازی به زیبایی هرچه تمام تر صورت گرفته است. کات سین های بازی روایت گر داستان بازی به خوبی هستند و ارتباط بین کاراکترها تقریبا باور پذیر و جالب از آب درآمده است ولی آن حسی که مثل نسخه قبلی اشک را در گوشه چشمانم جاری میکرد اکنون دیگر نمیکند آن حس, حس عاشقانه تم نسخه قبلی بوده است. البته اگر مکس به دنبال کاراکتر مونث دیگری در بازی میرفت شاید بت وجودیش در دیدگان ما میشکست یا شاید اقتضای سن و سال و درجه روحی بسیار ضعیف و شکست خورده وی بوده است که اکنون بایستی وی را کمی پخته تر, سنگینتر, منطقیتر و حتی آرامتر ببینیم و آن حس وظیفه شناسی یک پلیس را اکنون که دیگر پلیس نیست بیشتر لمس کنیم. بازی بیشتر با داستان منجر به لو رفتن آن میگردد که بسیار شرمنده خواهد کرد نویسنده را ولی در همین حد بدانید که نویسندگی بازی را دن به زیبایی انجام داده است به ویژه دیالوگ نویسی بازی پس مبادا تردیدی به خود راه دهید شاید قسمت و واقعیت مطلب این بوده است که شاهد روی دیگری از شخصیت مکس در بازی باشیم مکسی که پا به سن گذاشته است, چهره ای سنگینتر را در خود میبیند و البته وزنی که من را به یاد فیلم گاو خشمگین که رابرت در انتهای فیلم چاقتر شده بود میاندازد.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
خونریزی طبیعی, اکشنی درگیرانه, کاورگیری و گیم پلی ساده و راحت
یادگیری گیم پلی بازی بسیار راحت هست با زدن دکمه ای کاورگیری خواهید کرد, سیستم بولت تایم هم مانند نسخه های قبلی در بازی وجود داره بعلاوه سیستم چرخش ۳۶۰ درجه در بازی به هنگام خوابیدن و همزمان شلیک اسلحه. چیزی که در گیم پلی بازی برای من جالب بود مانور بر روی آخرین دشمن که گلوله را تعقیب خواهید کرد تا به اعضا و جوارح دشمن اصابت کند و واکنشی زیبا را شاهد باشید. مکس اثرات تیر خوردن را بر روی لباس و بدن خود خواهد دید, سوراخ شدن و خونریزی زیبا بر روی بدن دشمنان به زیبایی صورت گرفته است. اسلحه های متنوعی را در بازی شاهد خواهید بود همچنین تنوع در لباس مکس هم زیبایی خاص خود را به همراه دارد. منوی بازی که یکبار هم عرض کردم ساده و خوب کار شده است و با پایان هر فصل تغییر میکند. حمل دو سلاح سبک و یک سلاح سنگین از تواناییهای مکس خواهد بود. تخریب پذیری محیط نسبتا خوب و جالب از آب در آمده است. ترمیم زخم ها و یا به عبارتی سیستم سلامتی بازی استفاده از آرامبخش ها خواهد بود که کمی به سخت تر شدن بازی کمک میکند. یافتن اسلحه های طلایی و سرنخ ها مثلا گردنبند فابیانا از نکات خوب بازی هستند. تنوع و اکشن خوبی که در مراحل بازی وجود دارد زیبا و زیباست و اصلا خسته کننده و به ویژه کسل کننده نیست. دوربین بازی هم میشود گفت ایده آل هست. نکته جالب به هنگام لحظه دم مرگ مکس هست که قابلیت کشتن دشمنان را میدهد همه با هم دسته جمعی. نکته دیگر نحوه کشته شدن وی که اگر تیر به سر وی برخورد کند لحظه دلخراشی خواهد بود حتما فاتحه ای نثار روح او خواهید فرستاد.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
خود راکستار از دیدن گرافیک بازی بعد انتشار آن وحشت کرد
استفاده موفقیت آمیز از موتور ریج که در بازی سرخپوست مرده هم به کار برده شده بود به خلق تصاویر زیبایی در بازی منتج شد که واقعا شایسته نامی چون مکس پین هست. واقعا خسته نباشید و عرض ادب به اعضای راکستار که دوست داران مکس را ناامید نکردند و باید بگم جزئیات در مراحل بازی به وفور یافت میشود, طراحی خود مکس و لباس وی به زیبایی هرچه تمام تر صورت گرفته است. طراحی اسلحه ها خوب انجام گرفته است. طراحی مراحل, نورپردازی و طلوع و غروب خورشید,تنوع دشمنان به خوبی صورت گرفته است. هوش مصنوعی بازی در سطح نسبتا خوبی قرار دارد. چروک خوردن لباس مکس و یا خیس شدن آن بسیار زیباست. افکت باران و برف و آتش هم در بازی زیبا صورت گرفته است در مجموع یکی دو باگ نافرم رو در بازی بنده تجربه کردم که شدیدا قابل چشم پوشیست. در بعضی مراحل هم وقتی در ارتفاعات هستید تصاویر مناظر دور مثلا خیابانها و یا ساختمانها اصلا جالب به نظر نمیرسد ولی در مجموع گرافیک بازی زیبا طراحی شده است.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
موسیقی که در کنار موسیقی پدرخوانده, پاپیون و تایتانیک چهارمین موسیقی مورد دلخواه نویسنده است
هرکسی موسیقی نسخه قبلی مکس را گوش نکرده است باید بگویم برگ زرینی در دنیای بازیهای ویدئویی را از دست داده است اینبار از دست ندهید حتما آنرا در منوی نسخه سوم گوش بدهید تا قدری آرامش بگیرید و خاطرات زیبای دونسخه قبلی و یا حتی خاطرات خوب و تلخ و شیرین خودتان را مرور کنید. صداگذاری شخصیتها, باران, گلوله ها تخریب شدن محیط زیبا صورت گرفته است به ویژه دوبله خود مکس عالی صداگذاری شده است. در مجموع موسیقی و صداگذاری بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
هیچ کس مکس را آنطور که بود درک نکرد
نیازی به توضیح و تفسیر این مطلب که دوستان بازی خوبی هست اکشن نابی هست حتما تجربه اش کنید نیست چون چه من بگویم و چه نگویم یا تا تنها رفته اید یا دارید میروید یا مشغله زندگی و زن و بچه نگذاشته تا به حال تستش کنید در اولین فرصت تهیش خواهید کرد ولی دوستان وقتی پای بازی کردن این نسخه مینشینید طرز تفکر و زاویه دید خودتان را باید خواه ناخواه تغییر دهید و راکستاری بیاندیشید همانطور که لیک گفت مکس ما هم خودش هم اتفاقاتش و هم محیط بازی مدرنتر شده اند من بازی را چند بار تا اتنها رفتم ولی وقتی اندکی با خود اندیشیدم و نقدهایی را خواندم تصمیم بر تغییر زاویه دید خود بر بازی و تجربه مجدد آن کردم بعد مجددا از ابتدا شروع کردم و پی به روی دیگر سکه بردم و آن موقع بود که به جای غرزدن و یا اینکه چون بازی از تم عاشقانه فاصله گرفته بازی خوبی از بعد داستانی نیست با بازی ارتباط خوبی برقرار کردم هرچند برای من نسخه دوم باارزشتر بود و تجربه ای وصف نشدنی ولی این نسخه هم به مزاج بنده بسیار خوش آمد. مکس خوش تیپ و عاشق پیشه و تقص و لج باز و شجاع ما را در این نسخه تنها نگذارید. خداحافظ مکس, خداحافظ رفیق قدیمی و شفیق دوران… باور کنید این جمله آخر رو با عمیق ترین بعد احساسیه وجودم نوشتم چون دوست داشتنی ترین کاراکتر دوران بازیبازیه من بود. خداحافظ مکس …
امتیازات:
داستان: ۹
گرافیک: ۹
گیم پلی: ۹
صداگذاری و موسیقی: ۹
خود مکس: حرف نداشت به مولی
با تشکر رابرت دنیرو(فرشید) از انجمن PC$

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۱۹۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

191 Replies to “آرامش من با یک گلوله مرد/نقد و بررسی MAX PAYNE 3”

 1. hamid khani گفت:

  آقا فرشید دمدگرم،هنوز مطلب نخوندم ولی میدونم مثل همیشه ترکوندی.
  Ps3 is go

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   من نوکرتم حمید جان

   ۰ ۰
  2. spart گفت:

   ایول فرشید جون منو که این بازی و این نقد یاد گزشته هایه دور انداخت

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   خوشحالم این اتفاق افتاده بازم ممنونم از شما دوست من اسپارت جان

   ۰ ۰
  4. sam47 گفت:

   ببخشید اقا فرشید تو بی سی بازی کردی :roll:

   ۰ ۰
  5. deniro گفت:

   بله عزیز

   ۰ ۰
  6. X360 Is GOD گفت:

   واسه اسپم همیشه وقت هست
   فقط میخواستی نظر بدی :lol:

   ۰ ۰
  7. hamid khani گفت:

   هر موقع اسم کامنتتو عوض کردی اون بیا با من حرف بزن،
   Ps3 is god
   در ضمن یکی باید به خودت بگه که ساعت ۳ نصفه شب دست از اسپم
   ورنمیداری.

   ۱ ۰
  8. اسم کامنتشو عوض کنه ؟؟ منظورت اکانت نبوده ؟ :lol: :lol: :lol:
   در ضمن اون Ps3 is GO هم که گفتی درست تره :lol: :lol:
   خوب راست می گه اول متن رو بخون بعد هم توی نظر از فرشید جان تشکر کن هم نظرت رو راجع به متن بگو :wink:

   ۰ ۰
  9. hamid khani گفت:

   شما خودتو دخالت نده عزیزم.
   Ps3 is god

   ۰ ۰
  10. X360 Is GOD گفت:

   :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
  11. یا اینجا که همه میبینن نظر نده یا نگو دخالت نکن :wink:
   چیه حقیقت تلخه ؟؟
   یه پست و ۴۰ تا اسپم از تو … :lol:

   ۰ ۰
  12. خودتون بخونید ببینین این زاخار چی میگه !!!!!!!
   ۱- هنوز مطلب نخوندم
   ۲- امتیازات هم خداییش خوبه
   ۳- چه کامنت مفیدی دادیoverdose
   ۴- مطلب رو خوندم و باحاش حال کردم،عکس آخر هم خیلی جالبه
   ۵- من تا آخره عمرم با گیم خواهم موند
   ۶- انقدر این آقا فرشید با فهم وشعور هست
   ۷- هر فسی=هر کسی
   بقی=بقیه
   ۸- چشم دیگه تکرار نمیشه
   اه خستم شد هر چی میرم پایین اسپم هاش تموم نمی شه که .
   … با این کامنت دادنت :lol:

   ۰ ۰
  13. Marlon Brando گفت:

   نه دیگه جناب X360 Is GOD@ شکست نفسی میفرمایید توی اسپم دادن شما استاد هستید.

   ۰ ۰
  14. Max Payne گفت:

   عالی بود فرشید جان. :wink:
   میدونی نقدی که از من نوشتی خیلی خوب بود. :)
   به نظر خودم بهترین قسمت من قسمت اول بود.
   قسمت سه پر گرافیک ترین بود
   قسمت دو عاشقانه ترین
   قسمت یک انتقامی ترین
   شاید تلفیقی از این ها بهترین شاهکار جهان شود. :-| :-|

   ۰ ۰
  15. iran گفت:

   وای چه قدر بامزه.ای مکس پین پیر خرفت کچل بو گندوی کثیف،اوه فکر کنم بهت بر خورد.

   ۰ ۰
  16. deniro گفت:

   من نوکرتم مکس عزیز

   ۰ ۰
  17. ali گفت:

   سلام خواستم بدونم اینجا کسیps3داره اخه میخاستم بخرم حالا بین این و ایکس باکس موندم کدوم را بخرم لطفا جواب بدهید.

   ۰ ۰
 2. A.F.A گفت:

  من که هنو ز که هنوزه نه mass effect 3 نه max payne 3 نه metal gear hd رو بازی نکردم. برای همین نقدو نخوندم.ولی مطمعنم بازی خوبی شده که از امتیازات شما هم معلومه.ولی تا شنبه اقای درد دستم میاد و یه دل پر با اقای پر از درد حال میکنیم. :lol: :lol: :lol:

  ۰ ۰
 3. A.F.A گفت:

  میکنیم=میکنم :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. AL P@cino گفت:

   پس برو تا شکست های پی در پی رو تجربه کنی و با مکس همیشه بازنده حال کنی
   (این ترول نبود ها من خودم عاشق مکس ام)

   ۰ ۰
 4. hamid khani گفت:

  امتیازات هم خداییش خوبه.
  Ps3 is god

  ۰ ۰
 5. V E R G I L گفت:

  باورم نمیشه هنوز مکس رو تموم نکردم !
  وقتی mw3 اومد تو روز ۴م ۳ بار تمومش کردم .
  واقعا من چم شده ؟؟؟
  (خودم فکر میکنم اثرات جانبی فقدان شپرد عزیزه . لعنتی بعد اون بازی تا ۲ هفته دستم به دسته کنسول نخورد)
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  Alcatraz …take back NY
  Masters Wiil Plumpet 6/26

  ۰ ۰
 6. DmC X360 گفت:

  احساستو عشق است :wink:
  هنوزم وقتی کنسول رو روشن میکنم یکی دو مرحله رو دوباره بازی میکنم.نمیدونم چرا خسته نمیشم از بازی کردن!
  از این باگهایی که گفتی منم دوتا ناجور تجربه کردم که یکیش اینقدر افتضاح بود که ازش عکس گرفتم تا اگر نقدی از بازی شد تو اون پست بذارم!
  up.worldset.net/images/0fi56t4h0j7nghe1ey.jpg

  ۰ ۰
  1. DmC X360 گفت:

   “زود زدم یهو تائید شد نصف کامنت جا موند!”
   خب همونطور که تو این عکس مشاهده میکنید,این اقا بعد از مرگ در حال رفتن به ملکوت اعلا بوده که اشتباهی جسم و روحش با هم داشته میرفته ( شاید چون خدا خیلی دوسش داشته!) ومکس رو هم دارین مشاهده میکنید که چطوری تعجب کرده!راستی وقتی بازی رو دوباره لود کردم دیدم دورو بر کلی دیوار بود که هیچ کدوم نیومده بود!

   —————————–
   از انجمن طرفداران انیمه :arrow:

   ۰ ۰
  2. bijan joker گفت:

   جالب بود رفیق… ما که تو محلمون از این نوع پرنده ها نداریم!!!… :lol:
   ولی به فوضولی هم همینجا صورت بدم که: شما که تی ویتون SONY میباشد، خوب کنسولتون رو هم با تی وی، ست میکردید دیگه…

   _______________________
   ( THE DARK KNIGHT RISES )

   ۰ ۰
  3. DmC X360 گفت:

   حالا یه چیزی بگم.این تلویزیون رو تازه خریدیم و اینکه این یکی مخصوص بازیه!دوتا خریدیم هردو سونی.ولی خب دیگه جوونی کردم که Xbox خریدم!هرچند که ناراضی نیستم ازش.ولی اگه PS3 داشتم یه چیز دیگه بود! :-D

   ۰ ۰
  4. X360 Is GOD گفت:

   :lol: وقتی تلویزیون SONY باشه عجیب تر از اینا هم میبینی :lol:

   ۰ ۰
  5. nexusII گفت:

   الان این ترول بود؟!!
   X360 Is GOD@
   نظراتت منو یاد خدابیامرز داریوش میندازه!

   ۰ ۰
  6. deniro گفت:

   منم مات و مبهوت مونده بودم باگها رو دیدم ولی خیلی زود فراموشم شد غلام قلب رئوفتم

   ۰ ۰
  7. DmC X360 گفت:

   اره منم اینو یادم نبود تو گوشیم بوده متن رو خوندم یادم اومد!اینقدر صحنه های زیبا داشته که جا واسه اینا نذازه.

   ۰ ۰
  8. mahdiwar گفت:

   عزیزم اون باگ نیست اون کریس انجله که داره شعبده بازی میکنه :-D :-D

   ۰ ۰
  9. آره…به دا نگیرید…تو پی سی هم فقط یکبار مکس از پیشم گم شد! تیر میزد اما خودش نبود! :lol:

   ۰ ۰
 7. bijan joker گفت:

  ممنونم فرشید خان، به غیر از بخش (انتقام, عشق, وظیفه) و (ملاقات شریک زندگی و ثمره زندگی در قبرستان) متنتون رو خوندم عالی بود… واقعا خسته نباشید فقط اگر نمره های بخش جمع بندی یه کم متفاوت تر بود و همگی ۹ نبود بهتر بود! به خصوص برای (گرافیک) و (صداگذاری و موسیقی) که به نظرم ۹ براشون خیلی کمه…
  ممنون که در این نقد صداقت بیشتری نسبت به نقدهای مجلات داخلی احساس شد که نمیدونم چرا در مجلات نباید زیاد از این بازی تعریف کرد و امتیازی بیش از ۸.۵ بهش داد! باز هم دم (دی بازی) خودمون گرم…

  _______________________
  ( THE DARK KNIGHT RISES )

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   اصلیها رو که نخوندی بابا!کلی احساس خرجشون کردم.همین که این لینک رو باقدمای نورانیت روشن کردی یه دنیا ممنون

   ۰ ۰
  2. bijan joker گفت:

   ما مخلص شمائیم… راستش اون بخشها رو از ترس SPOILER نخوندم، اگر نداره که خیلی کنجکاوم که اون بخشها رو هم بخونم ؟ و اگر نه که حتما بعد از این که بازی رو تموم کردم میخونمش…

   _______________________
   ( THE DARK KNIGHT RISES )

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   نه چیز خاصی نداره بخون

   ۰ ۰
  4. bijan joker گفت:

   آخیـــــــــــــــــش خیالم راحت شد، کامل خوندم… واقعا که قلم خاص و احساسی ای داری رفیق، همینطور در جای جای متن حس میشه که با یک فیلم باز حرفه ای طرفیم ( و صد البته دنیرو باز حرفه ای! )
   واقعا ممنون، فقط شرمنده که فعلا نمیتونم جوابهای سوالات مطرح شده در متن رو بدم که کدوم قسمت این سه گانه بهترین بوده، چون هنوز قسمت سوم رو تجربه نکردم…
   نمیدونم چرا ولی هر موقع متن و به خصوص نقدی در مورد MAX PAYNE 3 میخونم حالم بهتر میشه و بی خودی خوشحال میشم و حالا که بهترین نقد موجود تا اینجای کار رو از deniro عزیز خودمون دریافت کردم، حال و هوای بهتری نسبت به خوندن مابقی نوشته های مربوطه دارم… باز هم تشکر فرشید جان :wink:

   _______________________
   ( THE DARK KNIGHT RISES )

   ۰ ۰
 8. amir47 گفت:

  فقط میتونم بگم عالی بود…
  دمت گرم فرشید جان لذت بردم.. :wink:
  ولی بنظرم برای موسیقی و صدا گذاری باید ۱۰ میدادی….
  ولی واقعا عالی بود….

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ امیرجان به نظرم یه جاهایی مثلا دوبله بعضی از دشمنان یا برخی موسیقیها در بازی چندان کامل نبود میشد بهتر از این باشه

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   بیژن جان افتخاری رو نصیب من کردی که متنم رو خوندی و البته خیلی خوشحالم که خوشت اومده

   ۰ ۰
  1. amir47 گفت:

   خب این چیه هی تو هر پست اینو میذاری؟؟؟؟
   اگه من بفهمم :wink: یعنی چی؟؟؟؟ :idea: :roll: :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   :oops:

   ۰ ۰
  3. hamid khani گفت:

   چه کامنت مفیدی دادیoverdose.
   :mrgreen: :lol:
   Ps3 is god

   ۰ ۰
  4. X360 Is GOD گفت:

   کریتوس اوردوز کرده :lol:
   چشماش داره پنالتی میزنه :lol:

   ۰ ۰
 9. hamid khani گفت:

  مطلب رو خوندم و باحاش حال کردم،عکس آخر هم خیلی جالبه.
  Ps3 is god

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   به عکس شخصیت جنابعالی نمیرسه حمید خان خیلی مخلصیم

   ۰ ۰
 10. Dr.Kowi گفت:

  ممنون از نقدتون.ولی نمیدونم دیگه چرا شوق قدیما رو واسه بازی کردن این جور بازی ها ندارم.
  لعنت به او روزی که من بازی کردن رها کنم. :-x

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   دکتر جون اگر منم رها کردم به منم بفرست

   ۰ ۰
  2. hamid khani گفت:

   من تا آخره عمرم با گیم خواهم موند.
   Ps3 is god

   ۰ ۰
 11. STIG گفت:

  deniro عزیز دستت طلا با نقدت حال کردیم

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خاکستر وجودتم چه خوب که خوشت اومده دوست من

   ۰ ۰
 12. assassins_creed گفت:

  از نظر من چه از لحاظ گرافیک.چه داستان و چه گیم پلی و صداگذاری حرف نداشت.
  عالی بود

  ۰ ۰
  1. assassins_creed گفت:

   راستی ببخشید اینو یادم رفت.
   از دنیرو عزیز هم کمال تشکر رو دارم.متنش بسیار زیبا بود

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   بسیار سپاسگذار که متن این حقیر رو خوندید

   ۰ ۰
 13. FARZAM.PANZER گفت:

  جناب deniro عزیز نقد بسیار زیبایی بود این بازی واقعا عالی بود. :wink:
  —————————————-
  ps3 is god

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   منم واقعا ازتون ممنونم

   ۰ ۰
  2. FARZAM.PANZER گفت:

   من یه مدت می خوام یه سوال بکنم عکس پک مکس پین من با اینکه نسخه اصله این عکس روش لباسش کاملا پوشیده شده ریجنش هم دو هست کسی می دونه چرا :-?
   ————————-
   ps3 is god

   ۰ ۰
 14. hamid khani گفت:

  انقدر این آقا فرشید با فهم وشعور هست که هرفسی ازش تشکر یا انتقاد
  میکنه،آقا فرشید سری جوابشو میده،ولی بقی خبر میدن اینجوری نیستن.
  Ps3 is god

  ۰ ۰
  1. hamid khani گفت:

   هر فسی=هر کسی
   بقی=بقیه
   :oops:
   Ps3 is god

   ۰ ۰
  2. :roll: حرفت خیلی خنده داره یعنی میفرمایی بقیه بی ش…هستن که جواب کامنتا رو نمیدن؟ :roll:

   ۰ ۰
  3. hamid khani گفت:

   بحثبه جایه باریک نکش عزیزم،من هیچوقت به هیچ کسی بی احترامی نمیکنم و
   نخواهم کرد،به خدا قسم همچین منظوری نداشتم،ولی اگه کسی از حرفم ناراحت شده
   معذرت میخوام.

   ۰ ۰
  4. DmC X360 گفت:

   خب خبر خیلی فرق داره!ولی این نقده و من که ندیدم کسی نقد بنویسه و وقتی ازش تشکر میکنن جواب تشکر رو نده.

   ۰ ۰
  5. چرا اعصاب خودتو خراب میکنی…میدونیم هیچ قصدی نداشتی و کسی هم از اون کامنت شما ناراحت نمیشه فقط خواستم متوجه کامنت ناقص خودت بشی همین برادر

   ۰ ۰
  6. hamid khani گفت:

   چشم دیگه تکرار نمیشه.
   Ps3 is god

   ۰ ۰
 15. soc گفت:

  من که با مکس پین ۱و۲ بیشتر حال میکنم. ای کاش این بازی خود رمدی میساخت. دست دنیرو هم درد نکنه.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   دست شما درد نکنه که مطلب رو با دقت خوندید مر۳۰ واقعا

   ۰ ۰
 16. god of gamers گفت:

  مرسی فرشید جان
  شکست ایرلند و نقد مکس پین آخر شبی فاز داد بهمون سنگین :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   باخت واقعا؟کرواسی حریف سرسختیه,مر۳۰ بابت خوندن مطلبم

   ۰ ۰
  2. sam47 گفت:

   تو pc بازی کردی

   ۰ ۰
 17. Argada گفت:

  من هم به مکس ۹ از ۱۰ می دم و با فرشید تو بیشتر موارد موافقم. برای من داستان بسیار مهم هست. هر چند که داستان مکس ۳ هم از دید من بد نبود!
  برخی این بازی بدون ایراد و برخی دارای مشکلات داستانی دانسته اند. به قشر اول کاری ندارم اما دسته ی دوم که بخش داستانی بازی رو مشکل بازی دونستند… شاید داستان بازی به زیبایی باران شدید و الن ویک و ویچر ۲ نباشه اما زیبایی های خودش رو داره. شاید بزرگترین نقص داستان نبود شخصیت محوری مهم بازی های قبل بود. مکس با یه سری برزیلی نچسب کار میکرد و در بازی هم معمولا تنها بود. اصلا اون همکاری با پاسوس و غیره هم نمی توانست حس همزاد پنداری مناسبی رو ایجاد کنه.
  وقتی مکس برای نجات زن رئیسش بدون هیچ برنامه ای داخل اتاق میره و شکست می خوره و بعد با حمله نیروهای پلیس مواجه میشه ابتدا تعجب کردم…از مکس این کار بعید بود…انقدر احمقانه!!! اما احساسات و مشکلات درونی و برخی چیزای دیگه من رو با این کار بی نتیجه ی مکس متقاعد کرد. مکس پیر و شکست خورده جایی برای نقشه کشیدن و برنامه پیاده کردن نداشت.
  در کل بزرگترین ایراد بازی رو من نبود یک شخصیت فرعی قوی در کنار مکس می دونم. هر چند که در کل بازی مکس پین۳ رو یک بازی عالی می دونم.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   ممنون که وقت گران بهات رو گذاشتیو متن منو خوندی آرگادا جان

   ۰ ۰
 18. خب من امسال فقط یه بتمن و یه ریمن بازی کردم و مس افکت و الن ویک همچنان چشم انتظار منن که برم یه سلامی بهشون بکنم…مکس که دیگه به جای خودش :roll:
  از این که مثل شاهین دلسرد نشدی و هنوز به نویسندگی ادامه میدی فرشید جان سپاس گذارم

  ۰ ۰
  1. Dorian Gray گفت:

   وبلاگ tomb raider احمد.ب مال شماست؟

   ۰ ۰
  2. tombraiderforever.persianblog.ir
   اره دیگه…چرا پرسیدی ؟؟؟

   ۰ ۰
  3. Dorian Gray گفت:

   هیچی همین جوری!!!! چه بانمک!!! راسته که میگن لارا کرافت مهره مار داره!!!من برایه اولین بار با Legend با لارا آشنا شدم…گرفتارش شدم :-D

   ۰ ۰
  4. لارا از همون اولین نسخش یه ملت که نه یه دنیا رو گرفتار خودش کرد
   شما تازه کاری بابا برو کنار بزار باد بیاد :lol:

   ۰ ۰
  5. Dorian Gray گفت:

   البته من نگفتم هنوز هم ازش خوشم میاد

   ۰ ۰
  6. deniro گفت:

   امیدوارم نشم احمدجان,مر۳۰ دوست من

   ۰ ۰
 19. reza sherek گفت:

  خیلی حرف ها دارم بزنم درباره ضعف و قوت های مکس! اما نظرم چون پاک میشه … بهتره چیزی نگم

  ۰ ۰
  1. اقا شما حرفتو بزن من از طرف مسئولین قول میدم که پاکش نکنن :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. reza sherek گفت:

   عزیزم کامنتت رو دادم… اما پاکش کردند.. بی دلیل :twisted: :twisted: :twisted:

   ۰ ۰
 20. Nightmare گفت:

  مرسی دنیرو جان :
  مثل همیشه عالی بود .
  نقد خوبی بود و بسیار خوب و منصفانه به بازی نگاه کرده بودی . نمره ها هم که واقعا حقشه !!!
  ———————————–
  نکته اول در مورد باگ که من اصلا ندیدم !!! نمیدونم شاید این باگ ها در نسخه کنسولی بوده اما در PC من که ندیدم . مثلا مناظر دور و .. به قدرت کارت گرافیک و همینطور بالابردن انواع و اقسام آپشنها در منوی گرافیکی بازی ربط داشت . که با توجه که من تا ته همه رو بالا برده و از تمام امکانات دایرکت ۱۱ بازی هم استفاده کردم باگ گرافیکی یا فیزیکی مثل اونچیزی که دوستمون عکسشو گذاشته بود ندیدم !!!
  —-
  اما تنها نکته ای که قدری منو نا امید کرد رتار شیشه ها بود !!! شیشه ها خیلی خوب با برخورد گلوله ترک و یا سوراخ میشدند اما فکرکنید که با مکس به سمت همون شیشه ترک خرده برید هنوز کامل به شیشه نخوردید شیشه ها کاملا خورد میشدند و انگار نه انگار که شیشه یک جسم سخت هستش و لا اقل باید مکس یک چیزی احساس کنه موقعی که داره راه میره !! (مثلا از تو شیشه در فروشگاه رد شید تو مرحله استادیم – قبلش یک تیر بزنید به شیشه !! ) کلا فیزیک تعریف شده برای شیشه بعد گلوله اثرش از بین میرفت و با کوچکترین برخورد مکس با اون کاملا خورد میشد !!! (ولی بازم بد نبود زیاد !!)
  —————-
  تکنیک تعریق روی بدن مکس رو خیلی خوشم اومد بخصوص که بعد فعالیت زیاد مثلا زیرپوش مکس از عرق خیس میشد !!! و همینطور خیس شدن لباس مکس و خشک شدنش به آرامی و در مدت زمان خاصی !!
  ——-
  روی گرافیک و رفتارهای گرافیکی بازی خوب کار کرده بودند و نمیشه بی انصافی کرد و بگی بد بود چون نبود !!!
  البته من همون ابتدا که وارد مرحله اول (همونجایی که همسر رییس شرکت و خودشو میدزدند) کمی تم بازی GTA (منظورم آب و رنگ بازی کمی شبیه جی تی آی بود – ربطی به گیم پلی و .. نداره ) رو در بازی تشخیص دادم که خب راکستار ساختش دیگه !!!
  ———————-
  مویسقی هم که حرف نداشت به خصوص منوی بازی که واقعا منو برد به مکس پیشین و چشمانم را تر کرد !!! من همیشه از تکنیک صحبت کردن و داستان سرایی در میان بازی (منظور مابین تیراندازی ها و .. ) لذت میبرم که در این بازی هم باز بخوبی پیاده شده بود . فلاش بک ها و مرور خاطرات خیلی خوب و بموقع بودند و بازی رو از یکنواختی و … خارج میکردند و همینطور به روشن شدن داستان و .. کمک زیادی میکردند .
  —————————
  در کل من از این بازی و سازندش راضی هستم . با توجه به اینکه تعصب خاصی روی این بازی داشتم این نسخه توانست منو راضی کنه !!!
  بله شاید اگه اون داستان درگیر کننده و خاص نسخه های پیشین میبود بهتر بود اما سازنده خیلی خوب تونسته مکس امروز رو با توجه به بلاهایی که سرش اومده معذفی کنه و همون هس آشنایی رو به ما برگردونه :wink:
  —————-
  با تشکر از نقد خیلی خوبت دوست خوبم .

  در کل تجربه خوبی بود

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   تشکر فراوان بابت کامنت مفید و خوبت

   ۰ ۰
  2. silver گفت:

   منم با کابوس موافقم!
   چراهرچی من زور زدم نتونستم یه باگ تو این بازی پیدا کنم؟!
   مطمئنا به تنظیمات بازی،کارت گرافیک ودایرکت ایکس ربط داره.

   ۰ ۰
 21. X360 Is GOD گفت:

  من آخرشم نفهمیدم که چرا مکس پین لباس بامشادو پوشیده
  مرد گنده خجالت نمیکشه

  ۰ ۰
 22. The Path گفت:

  بسه دیگه بابا ترکوندین مکسو! اون از گیمفا که از مکس شونصدتا نقد نوشته بود بعد تازه ورداشته نقدِ نقدم نوشته! حالام نوبت دیبازی! اینهمه بازی ناسلامتی دیابلو اومده ها! ولش کردن بازیه به این خدایی رو گیر دادن به مکس! بابا دست از اون سر کچلش بردارین دیگه! :mrgreen:

  ۰ ۰
 23. BrotherhooD گفت:

  Oh Max FUC C K K ING payne ???

  ۰ ۰
 24. BrotherhooD گفت:

  تشکر فراوان از دنیروی دنیای بازی

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ دوست من

   ۰ ۰
 25. BrotherhooD گفت:

  ببخشید از خواب بیدارت کردم !

  ۰ ۰
 26. orion گفت:

  دیگه نقد های فرشید باسم عادی شده. مثله همیشه بی نقص و با ذکر تمام جزئیات.
  راستی از دوستان کسی نسخه pc رو بازی کرده. من یه مشکلی دارم. وقتی میرم تو فایله کرک سیتمم هنگ میکنه و ریست میشه. خودمم نمیدونم قضیه چیه.؟

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   تشکر فراوان اریون عزیز

   ۰ ۰
 27. adel_97 گفت:

  فرشید جان ممنون از اینکه وقت می ذارید و مطلب می نویسید. اما به عقیده من برخی نکات هست که اگه رعایت شون کنی خیلی به بهتر شدن نقدات کمک می کنه:
  نقد باید در حد امکان خلاصه باشه و تنها به نکات اصلی و مهم اشاره بشه و از زیاده گویی پرهیز بشه. ضمناً ادبیات لازم برای نگارش یک نقد بسیار متفاوت از ادبیات مورد نیاز برای تحریر یه کامنته و باید خیلی رسمی تر و به دور از استفاده از عقاید شخصی تا حد امکان باشه. در حالی که ما در نقد بخش داستان عملاً هیج نقدی رو در این ضمینه شاهد نیستیم و تنها شاهد خاطرات و عقاید شما راجب این بازی هستیم که لبریز است از نکات بی ربط به نقد.
  ضمناً نقد باید لبریز از اشاره به نکات مهم و همچنین جزئی بازی باشه. به طور مثال بنده به شخصه کامنت کاربر Nightmare رو خیلی در بخش گرافیکی موثر تر “ساخت بازی توسط موتور ریج و تشکر از راکستار” می دونم. یا در بخش گیم پلی تنها به صحبت راجب سیستم تیر اندازی قناعت کردی در حالی که باید تمام بخش های گیم پلی از جمله کاربرد سنگرگیری و یا هوش مصنوعی بازی اشاره می کردی. حتی سوراخ شدن لباس ها و یا تیر ها مربوط به بخش گرافیک بازی میشه و ارتباطی به گیم پلی نداره.
  امیدوارم این نظرم رو به عنوان یه برادر کوچک تر قبول کنی و به دید منفی بهش نگاه نکنی.
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   اول تشکر فراوان از تو عادل عزیزمر۳۰ که وقت گذاشتی هم برای خوندن مطلب هم برای نوشتن این کامنت باارزش:
   نکته۱.در مورد عقاید شخصی باید بگم عقاید از واقعیتها نشات میگیره ایرادی ندارد اگر احساس جای منطق را بگیرد اگر احساسی در بازی هم وجود دارد باشد از نظر من ایرادی نداره به شرط اینکه جای انصاف و منطق رو نگیرد.
   نکته۲.در مورد کوتاه نویسی کمی موافقم ولی این اتفاق در این بازی افتاد چون به هرحال گذری به دو نسخه قبلی به نظرم واجب بوده.
   نکته۳.عادل جان مقدمه متن رو که عرض کردم گذری بوده بر خاطرات ولی در قسمت داستان کم لطفیست چونکه زاویه دید را من برخلاف خیلی از نقدها تغییر دادم یعنی گفتم اگر عشق بود چه میشد حالا شده وظیفه بیشتر سعی در کنکاش خود وجودی مکس دارم تا داستان چون داستان چندان پیچ و خم هایی چون بازی آلن ویک نداره ولی کاراکتر مکس چرا من دنبال رسیدن به داستانیم که چرا و چگونه مکس اینطور شده و چگونه بایستی او را دید و لمسش کرد از دیالوگهای داخل متن بازی هم استفاده کردم بیشتر وارد محتوی داستان نشدم تا همه از بازی لذت ببرن.
   نکته۴.هوش مصنوعی همین بس که عرض کردم پیشرفت داشته و کاور هم گفتم حالا چه توضیحی نمیدونم باید چی میگفتم شما بگو تا من یاد بگیرم در مورد گرافیک وارد مباحث تخصصی چون ابزار منویی در بخش گرافیک مثل دراودیستنس یا سایه پردازی نشدم چون قصدم بر سادگی و باور پذیری بود وگرنه متن کاملا تخصصی میشد.در مورد خونریزی و تیر خوردن کاملا حق باتوئه.
   نکته۵.عزیز مایی ممنون که ریزبینانه متنو خوندی فقط اینکه هرکسی شیوه ای خاص برای نقد نوشتن داره عادل جان اگر قرار باشد همه مثل من بنویسند به نظر من اصلا جذابیتی بوجود نخواهد آمد.مهم ترین نکته در نقد نویسی به نظرم رعایت انصاف و دیدی منطقیست همین و بس.

   ۰ ۰
  2. adel_97 گفت:

   :-|
   نمی خواستم شما رو وارد بحث و جدال کنم اما نکاتی به نظرم اومد و گفتم تا اگه بتونم کمکی به شما کرده باشم. اما در مورد نکاتت:
   نکته۱: اصلاً موافق نیستم. یکی از اصولی که در نقد نویسی باید رعایت بشه عدم استفاده از نظرات شخصی در اونه و استفاده از نظرات شخصی به متن ضربه وارد می کنه ، هرچند شما به این موضوع معتقد نباشید.
   نکته۳: دوست عزیز بیان چند دیالوگ از داستان نقد یا سوال پرسیدن در مورد حضور عشق ، نقد محسوب نمیشه و بیشتر به پیش نمایش مربوط میشه و همون طور که از مفهوم لغوی نقد معلومه باید به بررسی و به چالش کشیدن هر بخش پرداخته بشه.
   نکته۴:کافیه واقعاً به نظرتون؟ همین؟ هوش مصنوعی خوبه و با فلان دکمه کاور گیری میشه؟ این شد نقد این موضوعات آیا؟
   در مورد گرافیک هم به نظرم بهتر بود وارد این موضوعات می شدی چون نقد واقعاً یک متن تخصصیه ، برعکس پیش نمایش که یک متن عمومیه.
   نکته۵: ممنون از لطفت و شما هم برای من خیلی ارزش دارید وگرنه اهمیتی به بهبود نوشته هاتون نمی دادم. به هر حال هر نوشته ای از جمله نقد دارای یک سری چهارچوب هست و در هر صورت متفاوت نبودن نباید با خارج شدن از چهارچوب همراه باشه. همون طور که در گیم لند اکثراً چهارچوب ها رعایت میشه اما تفاوت در سبک کاملاً مشهوده. امیدوارم تونسته باشم به شما دوست عزیز کمکی بکنم ، هرچند بعید می دونم نظر بنده رو قبول بکنید.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   والا عادل جان من از شما خواستم نمونه ای از مثلا به چالش کشیدن سیستم کاورگیری یا مثلا هوش مصنوعی رو بگید تا منم یاد بگیرم ممنون میشم.چارچوب یک نقد همیشه به چالش کشیدن نیست اونم جزوی از چارچوبشه.در مورد تخصصی تر شدن چشم شاید واقعا حق با شما باشه بررسی چند میان افزار و چند افکت و یا حتی تکسچرها بتونه کمک شایانی بکنه.در مورد داستان هم عرض کردم پیچیدگی خاصی برای به چالش کشیدن نداشت جز اینکه دیالوگ نویسش جالب بود و همچنین وجود کات سینها برای روایت داستان دیالوگ ها رو نمیشه کاملا در متن آورد بیشتر سعی بر شخصیت شناسی مکس داشتم تا خود داستان چون داستان واقعا افت یا سربالایی خاصی نداشت.اگر قرار باشه هر بخش متن رو جداگانه به چالش کشید اون موقع با کوتاه نویسی کاملا در تضاد خواهد بود واقعا اینطوری باید برای هربخش یک مقاله جداگانه تعبیه کرد.مورد تخصصی شدن رو حتما سری بعد اعمال میکنم.نظراتت برای من واقعا باارزشه این رو حتما بدون.مختصر نویسی در مورد عناوینی که ادامه هستند واقعا یکجورایی نشدنیست ولی سعی در کوتاه کردنش خواهم کرد.بازم ازت ممنون که نکاتی رو گوشزد کردی کمی کوتاه کردن و تخصصی تر شدن رو حتما اعمال میکنم عادل جان.باز هم ممنون.

   ۰ ۰
 28. john marston9 گفت:

  من هنوز نخریدمش :cry:
  حالا انقد تعریف کنید که من خودکشی کنم :(

  ۰ ۰
  1. darksiders گفت:

   گرافش اون قدر بالاست!!!!موسیقیش هم خیلی کار درسته!!!
   گیم پلی و اکشنم که بی نظیر!!!!
   کافی بود اینا؟؟ :wink:

   ۰ ۰
 29. mohammad.m گفت:

  deniro جان یعنی احساسات لطیف تو حلقم :wink:
  دست شما مرسی خیلی خوب بود

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   من نوکرتم محمد جان

   ۰ ۰
 30. AmirSalar.PS360 گفت:

  خیلی ممنون
  نقد خیلی خوبی بود

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   سالاری امیرخان

   ۰ ۰
 31. 007 گفت:

  ممنون از شما فرشید عزیز نقد زیبایی بود فقط در مورد امتیازی که به داستانش دادی ۹ یه کم زیاد نیست به نظر من ۸ بهتر بودبا تشکر :wink:
  —————————————————
  به امید قهرمانی آلمان سه ستاره

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   ممنونم عزیز دل به نظرم اون کشش رو داشت اگر مثل مکس ۲ تلفیقی از همه چیز بود مطمئنا از نه بیشتر میدادم ولی به نظرم ۸ یکم پایینه

   ۰ ۰
 32. STAR گفت:

  very nice :wink:

  ۰ ۰
 33. Naser hegazi گفت:

  نقد بسیار زیبایی بود بنده را تحت تاثیر قرار داد متشکر از شما

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   واقعا خوشحالم ناصر خان

   ۰ ۰
 34. ممنون Mr.deniroزحمت کشیدی واقعا بی نقص بود.نمرش هم خوبه. :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خون بدنم فدای وجودت شاهزاده خون آشام

   ۰ ۰
 35. Naser hegazi گفت:

  نمره هاش هم عالی بودند

  ۰ ۰
 36. Mr. EZIO گفت:

  بازی واقعا محشر بود و کاری میکرد که آدم روی صندلی میخکوب شود!ای کاش اون باگ ها وجود نداشتن تا بیشتر از بازی لذت ببریم!
  آقا فرشید خیلی باحالی دمت گرم :wink:

  ۰ ۰
  1. iran گفت:

   یه چند تا پتچ واسش منتشر شده که سایت ها برای دانلود و نصب گذاشتن و مشکلات نسخه pc رو برطرف میکنه.خود راک استار منتشر کرده و از خود سایت راک استار گرفته شده که ایراداتی مثل کندی گیم پلی بازی،ایرادات صدای بازی و خیلی از اشکالات بازی رو برطرف میکنه.اینجوری میتونی از بازی نهایت لذت رو ببری. :wink:

   ۰ ۰
  2. Mr. EZIO گفت:

   مرسی ولی خدایی بعضی از باگاش خیلی ضاین!مثلا وقتی یرات غیب میشه یا دشمن تو هوا میمونه یا مکس تو جنازه ها گیر میکنه و…….. :lol:

   ۰ ۰
  3. iran گفت:

   خواهش میکنم.وقت کردی دانلود و نصب کن. سایت هایی که برای دانلود گذاشتن معروفه.

   ۰ ۰
  4. Mr. EZIO گفت:

   این دوستان برا چی دیسلایک میزنن؟مشکل دارن؟؟؟؟؟

   ۰ ۰
  5. deniro گفت:

   ممنون و حرفت جناب ایران کاملا درسته بایستی پچ ها رو دانلود و استفاده کرد تا نهایت لذت رو برد

   ۰ ۰
  6. deniro گفت:

   کاش باشم باحال ممنون اتزیوی عزیز

   ۰ ۰
 37. snkinect گفت:

  ولی واقعا بازی قشنگی بود.شاید کم و کاستی هایی داشت ولی نقطه قوت های زیادی هم داشت.
  ————————————————————————————————

  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 38. sand man گفت:

  فرشید بازم شاهکار نقد کردی و با کلمات خوب بازی کردی و یک نقد عالی تقدیم به جامعه و دی بازی کردی!!
  خوبه با اینکه احساس زیادی به خرج دادی به نقدت لطمه نزده این عالیه یعنی کارتو خوب بلدی
  واقعا مکس بازی فوق العاده بود و اندفعه هم هست
  ولی همیشه داستان مکس و گیمپلی تو یک درجه سازنده ها بهشون فکر میکردن و کار میکردن اما اندفعه بخش فوق العاده مکس ۳ گیم پلی بود و بعدش داستان نمیگم داستان بد بود و کشش نداشت و پیچیدگی ولی عین قبل داستانش نترکوند نمیدونم شاید من خوشم نیمد خیلی از داستانش ولی امتیاز من به بازی ۹ الی ۹/۵

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   علی جون بازم چوبکاری خجالت زدمون نکن دادا

   ۰ ۰
 39. AL P@cino گفت:

  مهندس بازم ترکوندی
  درباره مکس هم که یه چیز مثل نسخه های قبل در بازی نگه داشته بودن شکست های پی در پی مکس بود مکس یه همیشه بازنده بوده همیشه دیر رسیده همیشه از دست داده مکس پین تلاش ناموفق واسه دوباره شکست نخوردنه
  minigamer از انجمن Pc$

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   پاچینوی بزرگ ممنونم ازت

   ۰ ۰
 40. King of Kings گفت:

  من که با همه چیزه این بازی حال کردم و تا حالا دو بار تمومش کردم وهر موقع وقت کنم دویاره بازیش میکنم.

  ۰ ۰
 41. دستت درد نکنه زیبا بررسی کردی
  نسخه اول و دومش یه حالو هوای دیگه ای داشت که به نظر من این نسخه نتونست اون حس رو دوباره زنده کنه

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خواهش دارم حمید جان

   ۰ ۰
 42. The End Of Ps گفت:

  خسته نباشی فرشید جان . واقعا کارت درسته و عالی بود . کل نقدت عالی بود ولی قسمت اخرش فوق العاده بود . خداحافظ مکس …
  مرسی عزیز

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   واقعا خودم خیلی تو اون جملات آخر احساسی شدم و البته لذت هم بردم مر۳۰ ازت دوست من

   ۰ ۰
 43. amir0581 گفت:

  بازی خوبی بود بیشتر مواقع که به صورت مکس نگاه میکردم یه غم واندوه شدید تو چهره اش موج میزد.

  ۰ ۰
 44. LUDA-CRIS گفت:

  ممنون فرشید جانه عزیز.مثل همیشه عالی بود.واقعا از خوندنش لذت بردم.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   علی جان قربون تو رفیق شفیق

   ۰ ۰
 45. kindkiller گفت:

  با همه ی این اوصاف هر کی تونست مکس پین رو تو یک جمله خلاصه کنه.

  ۰ ۰
  1. iran گفت:

   ای روشنی صبح به مشرق برگرد ای ظلمت شب با مکس بیچاره بساز

   ۰ ۰
 46. general amin گفت:

  ممنون از فرشید عزیز . نقدهات هم مثل پیش نمایش هات به دل میشینه . نمره هات هم به نظرم عادلانه بود .
  ……………………………………….
  به امید قهرمانی لاله های نارنجی

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   واقعا باعث افتخاره خوندن مطلبم توسط جنابعالی امین جان

   ۰ ۰
 47. cheguara. گفت:

  ۸-O کاشکی بازیش مشکلات جنسی نداشت….. :(

  ۰ ۰
  1. EL jugador گفت:

   راستش من چیزی ندیدم !
   دو احتمال داره : ۱ – یا بازی من سانسور بوده که با توجه به کنسولی بودن غیر ممکنه
   ۲ – یا دیگه ببینید من کیم که اینا به نظرم مشکل نمیاد

   حالا یه اشاره کوتاه بکن ببینم کجاشو میگی ؟ (آهان صحنه ورود به سائوپائولو اگه اینه که دیگه عادی شده)

   ۰ ۰
  2. cheguara. گفت:

   همون جا که دارن می رقصن؟

   ۰ ۰
  3. EL jugador گفت:

   عادی شده دیگه مگه تو دارکنس ۲ و … نبود !؟

   ۰ ۰
 48. cheguara. گفت:

  اقای دنیرو این بازی همون طور که می دونی تازگی برای pc هست من هم داداش کوچیک دارم خیلی مکس رو دوست داره.
  می خواستم بدونم مشکلات جنسی تو بازی خیلی افتضاحه یا نه؟

  ۰ ۰
  1. داره… چند تا مرحله هایی که توی کلوپه چیز داره… یکی از همین کلوپ ها هم برای داداش کوچیکتر در رده همون افتضاحه !

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   مستر چه گوارای عزیز اول اینکه بسته به نام کاربریت حتما فیلم چه گوارا با بازی بنیسیو دل تورو رو حتما ببین بسیار زیباست.دوم اینکه اگر زیر درجه سنی ۱۷ هست نزار بازی کنه چشم و گوشش باز میشه.البته ببخشید اینجا ایرانه زیر ۱۴ هست نزار بازی کنه خیلی فجیح نیست ولی در حد همون دیسکو و باقی داستانا خیلی متاسفانه خانومهاشون محجبه نیستن دیگه :wink:

   ۰ ۰
  3. cheguara. گفت:

   مستر دنیرو ممنون از جوابتون//
   فیلم هم تماشا شده بسی لذت عجیبی بردیم.
   به این نتیجه رسیدیم که اول خودمون بریم بعد مرحله هایی که خانوم های محجبه داشتن داداش ما بازی کنه. :lol: :mrgreen:

   ۰ ۰
  4. deniro گفت:

   عزیز خانوم محجبه که به گمانم پیدا نمیشه تو بازی ولی میتونی اونجاهایی که فقط با رائول میگرده و نمیره دیسکو و مشروب خوری بدی بازی کنه. :wink:

   ۰ ۰
 49. LAPD گفت:

  نه عزیز ولی تو یه مرحله تو یه بار صحنه هایی داره شاید درست نباشه داداشه کوچیکت ببینه :wink:

  ۰ ۰
  1. cheguara. گفت:

   می تونی بهم نامه بدی که چیه….

   ۰ ۰
 50. LAPD گفت:

  راستی فرشید جان نقتد مثله پیش نمایش هات عالی بود نمراهاتم عادلانه بود کاش چندتا سایتی که به مکس کم دادن بالاتر میدادن تا متاش میومد بالا واقعا لیاقتشو داشت کاش فقط ای کاش :wink: :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   شرمنده میفرمایین واقعا ممنون از شما

   ۰ ۰
 51. MacTavish گفت:

  ادبیات نقد کشش نداره

  ۰ ۰
 52. deniro گفت:

  نه علی جان منظورم کامنت اول این لینک هست نقد کاملا دست نوشته خودم هست معلوم نبود چی نوشته بعدا رمزیابی کردم :wink:

  ۰ ۰
 53. LUDA-CRIS گفت:

  فرشید جون بهتر از این نمیشد نقد کرد.من هربار که میخونم بیشتر به عمق زیباییش پی میبرم.ممنون و خسته نباشی.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   علی جان بیش از این شرمندمون نکن

   ۰ ۰
 54. Golden Knight گفت:

  من با این بازی خاطرها دارم ۸)

  ۰ ۰
 55. marcus payne گفت:

  مثل همیشه یک نقد فول العاده از آقا فرشید بازی که معرکه بود به خصوص مرحله آخر

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خیلی ممنونم دوست عزیز من

   ۰ ۰
 56. Marlon Brando گفت:

  داداش فرشید مثل همیشه عالی بود. :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   پیام جان نظر لطفته عزیز

   ۰ ۰
 57. reza sherek گفت:

  ببین مکس پین گیم پلی عالی ای داشت!! اما من در تعجبم!! این عکس هایی که اینجا هست سرتاسر گرافیکه!! من تو ایکس باکس با کابل HDMI رو LCD42 سامسونگ بازی کردم اما این گرافیک رو ندیدم!! در واقع نمیشه گفت گرافیک بازی در حد RED DEAD بود!!! RED DEAD اقیانوسی از گرافیک و خلاقیت بود!! که من بعد از اون اعتماد کردم به RACK STAR تا قبل اون چند شمارهGTA بازی کردم… همه چیزش تکراریبود!! اما تو RED DEAD همه چیز عوض شد……………

  کاری ندارم… اینجا باید درباره مکس پین ۳ حرف بزنیم! مکس واقعا اکشن و گیم پلی عالی ای داشت و من به این ۲ نمره ۱۰ از ۱۰ میدم… داستانش هم بسیار مهیج بود… اما نکته ای که تو ذوق میزد همین گرافیکش بود!! تو L.A NOIRE هم بافت های بازی در واقع بافت های گرافیکیش ضعیف بود و ساختمون هاش خوب طراحی نشده بود!!! درسته ایرادی که من میگیرم شاید یکم مسخره به نظر یرسه اما خب ببینید ما برای مشاهده یک بازی خوب باید به همه چیز آن توجه کنیم!!! میتونم مثال های زیادی از بازی هایی که گرافیک آن خوب بود بزنم اما این کامنت من طولانی میشه!!! …یاحق

  ۰ ۰
 58. دمت گرم فرشید جان خیلی باحال بود منکه وقتی به آخرای نقدت رسیدم واقعا بغض گلومو فشار میداد خیلی آقایی… :-D
  واقعا با این شمارش خیلی حال کردم برام خیلی سخته دیگه مکسو نبینم :( :(….. :cry:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   دقیقا نکته ای که برای خود من هم اتفاق افتاد مر۳۰ از شما دوست عزیز

   ۰ ۰
 59. mefistofles گفت:

  اقا حق نوشتی حداقل مثل خیلی های دیگه ادعای مکس پین رمدی بودن را نداشتی که خیلی خوشحالم . جو گرفته همه رو دیگه یه بازی خوب امده انوقت برای شنا کردن برخلاف جریان اب می برنش زیر سوال . باور کن دوست عزیز به خودت نگاه نکن اما خیلی از گیمرهای منتقد این بازی شماره ۱ و ۲ را بازی نکردند اما به خاطر جلب توجه از اونها ستایش میکنند :arrow:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   به نظر من واقعا عنوان خوبی بوده هرچند نسخه دوم رو من باهاش زندگی کردم ولی این نسخه به نظرم یسری ایراداتی داشت که قابل چشم پوشی بودن و عنوان لذت بخشیست.

   ۰ ۰
 60. reza sherek گفت:

  پاک شد نظر من!!!!! واقعا که!! :evil:

  ۰ ۰
 61. LUDA-CRIS گفت:

  فرشید جون با اون بخش موسیقی پاپیون بیشتر از همه جا حال کردم.واقعا به ادم ارامش میده.راستی من خودمم میتونم پاپیونو با ساز دهنی بزنم.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   علی جان واقعا هنر بزرگیه!تنها جایزه اسکاری که اون فیلم گرفت موسیقیش بود…واقعا بیداده

   ۰ ۰
  2. LUDA-CRIS گفت:

   فرشید جون این اواتارم به عشقه پاپیون.

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   علی فیلم توتسی داستین رو حتما ببین واقعا عالیه

   ۰ ۰
 62. biosignal گفت:

  آق فرشید دست مریزاد نقدت خیلی به دل نشست…. با احساساتت تو نقد هم که اون رو شبیه یه دلنوشته می کرد هم حال کردم مطلبات مثل همیشه عالین باز هم از این کارا بکن :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   ممنون بایوسیگنال جان

   ۰ ۰
 63. mahdiwar گفت:

  با این جملت خیلی حال کرم (او تنها نبوده بلکه تنهایش کرده اند)
  اینو هم بگم که نقدت خیلی به دلم نشست ممنون

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   قربان یو مهدیوارخان

   ۰ ۰
 64. خب بریم سراغ مکس…
  اولا تشکر میکنم از فرشید عزیز بابت نقدی که دوستش نداشتنم البته با عرض معذرت :wink:
  مکس پین تا اینجا بهترین بازی ای بود که ۲۰۱۲ بازی کردم…از داستان شروع کنم…داستان رو خیلی دوست داشتم .مکس اینجا پخته و کامل شده بود.درگیر بود با الکل و با خودش.خسته از روزمرگی اما گرفتار.منتظر یک نفر که بیاد و از این مرداب رهاش کنه.اون یک نفر اومد پاسوس(خدا خیرش بده).
  اما مکس از همینجا هم که رفت برای این بود که اونجا مشروب بیشتری هست.!معتاد شده دیگه…درکش میکنم!
  اما این تصمیم فراتر از یه شیشه نوشیدنی بود.یک جورایی فرار از گذشته.فرار از درگیری با خود.تا جایی هم موفق شد.تا جایی هم تونست خودش رو به رستگاری نسبی برسونه.میتونیم اینو از پی گیری ماجرا بعد از کشقف اون ماجرای قاچاق انسان بفهمیم.بیشتر از این نمیتونم از داستان بگم چون این احساس نابم نسبت به بازی رو نمیتونم بیارم رو کامنت.
  اما گیم پلی که بعد از داستان برام مهمه.گیم پلی بازی اعجاب انگیز بود.دقت در نشانه گیری .تنوع گیم پلی.مرحله قایق.مرحله حفاظت از جیووانا.واقعا عالی بود و لذت بخش.لذتی که درکش تازه تو دور دوم بازی رو درجه Hard چند برابر میشه.از داستان هایی که با پیدا کردن Clue ها میشه فهمید.از پیدا کردن اسلحه های طلایی (که فقط Desert Eagle ش چسبید)و …وای خدای من….اون پیانو ها.پیانوهایی که مکس رو وسوسه میکرد که بیا مکس…بیا و بنواز. و مکسی که نمیتونست مقاومت کنه! چی میتونم بگم من؟
  گرافیک رو که همه دیدن و من چرا تکرار مکررات کنم….اما موسیقی …موسیقی منو همونطور که فرشید عزیز گفتن واقعا دل انگیز بود …من یکی که دلم نمیومد از منو برم تو بازی.!
  موسقی بازی جزو بهترین موسیقی بازی هایی هست که شنیدم…البته رتبه اش یک مقداری از آلن ویک پایین تر میاد.
  نمیدونم چرا حرف مکس که میشه دلم میخواد همینطور بشینم در موردش صحبت کنم اما هیچ چیز بهتر از بازی کردن و لمس کدن این ابرشاهکار نیست….بله “Super Masterpiece”
  _________________________
  انجمن سینمایی Good Fellas
  blackcinema.blogfa

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خواهش دارم فیشر

   ۰ ۰
 65. AK_00 گفت:

  استدیو فقط rockstar studios ، گیم فقط rockstar games …

  ۰ ۰
 66. سم لیک گفت:

  مرسی فرشید جان واقعا به قدری زیبا مینویسی که من یکی دلم نمیاد مطالبتو نیمه کاره بخونم هم پیش نمایش هات وهم این نقد زیبات :wink: اما خوب من با عرض پوزش با نمره دهیت به این بازی اصلا موافق نیستم واقعا گرافیک چی کم داشت؟ البته من نسخه پی سی رو میگم گراقیک بی نقص بود گیم پلی چی کم داشت؟ گیم پلی فوق العاده متنوع بود موسیقی چی کم داشت ؟ موسیقی کاملا با اتمسفر بازی هماهنگ بود وواقعا اهنگ منو بازی اشکو ازچشمان من برای اولین بار دراورد داستان بازی درسته مثل نسخه قبل بار عشق و عاشقیش کم شده بود اما واقعا فوق العاده بود.خطر اسپویل :!: مکس درسته درقبال پول میخواست جون فابینا رو نجات بده اما در ظاهر اینجوری بود تو باطن مکس همچین چیزی نبود چون اون نمیخواست که یه مرد دیگه دوباره عین خودش سختی ها ملامت ها رو دوباره تجربه کنه وبرای همین خودشو به اب واتش میزنه تا سرگذشت فابینا عین میشل همسرش نشه مکس به فابینا به چشم همسر خودش نگاه میکنه وواقعا بازی این حس به من داد مکس خودشو درقبال مرگ همسرش مسوول میدونه وبرای همین این ماموریت رو قبول میکنه تا بلکه اون گذشته تاریک خودشو با نجات جان فابینا فراموش کنه وتو این راه مکس برای مجازات خودش هرسختی مشقتی رو تحمل میکنه .درپایان من این بازی رو بهترین بازی میدونم که تو عمرم انجام دادم و واقعا نمره من برای نسخه پی سی بازی ۱۰ هست :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   ممنونم سم عزیز

   ۰ ۰
 67. silver گفت:

  متاسفانه این بازی به درد رزیدنت اویل۵ دچار شد،یه بازی کامل وبی نقص که به خاطر تغییرایی که داشت یه عده بهش گیر دادن که چرا مثل قدیماش نیست!
  انصافا این بازی کامل بودوراکستار مثل بقیه بازیهاش گل کاشته،آیا واقعا کمی تغییرات لازم نبود؟سیستم سنگرگیری اگه توبازی نبود یک سری میگفتن:با پیشرفت بازی ها لااقل سیستم سنگر گیری لازم بود که سازنده ها ازاین کارهم دریغ کردن!حالاهم میگن این کار بازی روازکلیشه های این سری دور کرده!
  واقعا بودن تو آفتاب وروشنایی وکشتن دشمنان نسبتا سرسخت چه ایرادی داره؟مخصوصا اگر تم مکس پینی داشته باشه؟!درسته قبلا مکس باپالتو بلندوبارانی تو برف وسرما شب هنگام(!)در حال مبارزه بود حالاهمین کارو توروزم انجام میده(البته مگه مراحل نیویورک،فلش بک هاوکلا مراحل نوآر کمبودن؟!)
  مطمئنا این بلا سر رزیدنت اویل۶ هم میاد!
  درپایان بگم مکس پین یکی ازبهترین نوستالوژی های سالهای قبل من بود وباعرضه مکس پین۳این جایگاه مستحکم ترهم شد!
  با تشکر

  ۰ ۰
 68. mostafa133 گفت:

  تشکر فرشید عزیز!من هنوز تجربش نکردم،بنابراین مطلب رو نخوندم!ولی بابت زحمتی که کشیدید خیلی خیلی ممنون!!! :wink: :wink: :wink:
  $Pc

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   قابلی نداشت مصطفی جان

   ۰ ۰
 69. amin1979 گفت:

  بازی یعنی این خداییش هر بازی رو که نصب می کنی اگر حرفی واسه گفتن داشته باشه شمارو دنبال خودش می کشونه و همون شروع بازی یکی دو مرحله میری همینه که این بازی و یا cod mw رو از بقیه متمایز می کنه.بدون شک این شاهکار نسل بعدی بازیها رو استارت زد.ای ول max payne

  ۰ ۰
 70. novagamer گفت:

  deniro جان.مطلبت خیلی خوب بود ولی فکر نمیکنی ۳تا نقد از مکس پین بسه :?: :?:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خواهش میکنم,سه تا نقد؟!!

   ۰ ۰
 71. Leon S.K گفت:

  اشغال ترین بازی عمرم به زودی یه دیس(نقد) براش میدم حال کنین تا بفهمین مکس پین یعنی چی! :wink:

  ۰ ۰
 72. ایمان گفت:

  حقیقت مکس ۲ نظرم رو جلب نکرد ، امیدوارم ۳ خوب باشه

  ۰ ۰
 73. Arkham world گفت:

  تنها چیزی که میتونم از این بازی بگم اینه: معرکه هست… (رقص خون و گلوله) ۸-O 8-O

  ۰ ۰
 74. Whitespecter گفت:

  Very perfect . With my love for ever MAX PAYNE

  ۰ ۰
 75. پارسا گفت:

  اصلا نتونستن مثل سم لیک درش بیارن ولی:
  +بازی عالی بود از لحاظ گرافیک و گیمپلی
  +گان پلی بازی یه چیز فوق العاده بود
  +یعنی خدا وکیلی داستان خیلی خوب درومده

  ۰ ۰