توسط فرشید عبدالله پور در ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ , ۰۰:۲۲

{به نام خداوند دانا}
Alan Wakes American Nightmare
سازنده: Remedy Entertainment
ناشر: Microsoft Studios
سبک: Action/thriller/psychological
پلتفرم: Pc/Xbox 360
درجه سنی: T
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(رزومه ای قابل ستایش)
مکس پین ۱و۲ و بازی آلن ویک میتواند گویای هنرمندی دستان ماهر سازنده به نام فنلاندی, یعنی رمدی باشد که در ایجاد اتمسفرهای تیره و خاکستری و در آخرین تجربه سبکی با نام اکشن, دلهره آور,روانشناسانه کاملا معرف حضورتمامی بازیبازان یا حداقل اکثر بازیبازان هست. در کاربلد بودن اعضای رمدی تنها دو ورژن بازی کلاسیک مکس پین کافیست. آنها پس از انتشار دونسخه از بازی مکس پین ساخت عنوان کاملا جدید و البته زیبایی رو به عهده گرفتند و از خلاقیت همیشگی خود استفاده کردند و مثل همیشه با ایجاد یک داستان درگیرانه و به تصویر کشیدن یک شخصیت با ذهن و افکار درگیر میتوان گفت توانستند عنوانی بسیار زیبا, دلچسب و البته دارای حرف را منتشر کنند چیزی که همیشه در ذهن من بوده است این بوده که واقعا آنها حتی در هنگام ساخت کاراکتر و ماهیت داستانی بازی مکس پین میخواستند که آیا به آلن برسند یا خیر حتی در خود شخصیت آلن نمونه هایی از مکس دیده میشود؟ نظر شما در این مورد چیست حتما در پایان متن در کامنت خود بیان کنید. نام هر دو عنوانی که منتشر کردند از نام کاراکتر بازی نشات میگیرد برای برجسته تر شدن بیشتر کاراکتر و بازی و محوریت آن شخصیت در داستان بازی. کار ما بررسی دو نسخه از بازی مکس نیست یا حتی نسخه بازی آلن ویک, کار ما در این پروژه کوچک بررسی یک بازی دیجیتالی از دست پخت خود شرکت خوش ذوق رمدیست. آیا کابوس آمریکایی ادامه ای بر نسخه اصلی بازی بوده است؟آیا بسته الحاقی یا حتی یک اسپین آف بوده است؟ چقدر موفق در طراحی گیم پلی یا گرافیک بوده است؟ صداگذاری بازی در چه حد کارشده است؟ از همه مهمتر داستان بازی چگونه است؟ روایتی است؟ سلسله وار است؟ خطیست؟ به جوابهایمان که مرحمی به سئوالات ما در نسخه اصلی بوده است رسیدیم؟ آلن چی؟ آیا ما با کاراکترهای جدیدی آشنا خواهیم شد؟ آلن آنجا چه میکند؟ دلیل دشمنی اسکرچ چیست؟ در این متن قصد پاسخ گویی به این سئوالات را داریم پس اگر موافق باشید ابتدا از بخش داستانی بازی که گل سرسبد این فرانچایز هست شروع کنیم تا به بخشهای دیگر هم برسیم. این اولین نقد بنده از بازی در سایت وزین دیبازی هست خوشحالم که با بازی آلن شروع میشود پس هرگونه کمی و کاستی را به فرهیختگی خود ببخشید.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(ذهنی بیمار, جسمی خسته, دشمنی از جنس خود و همسری که هنوز به خانه برنگشته است)
نسخه اصلی بازی روایتگر این مطلب شد که آلن ما نویسنده ای چیره دست و ماهر بود که رمان های ترسناکی را نگارش میکرد که به ناگه این توانایی را از دست میدهد و به شکلی طبق گفته خود آلن اتفاقات درون رمان برای وی به واقعیت تبدیل میشوند! ذهن مخدوش او دائما بازیباز را درون حالتی از خواب و بیداری شناور میکند که باعث ایجاد سبک روانشناسانه میگردد و همین مورد که اگر شما در ارتفاعی باشید و پایتان را بر روی جایی که اطمینان ندارید بگذارید یا در حال طبیعی نباشید میتواند باعث ایجاد دلهره گردد, اینکه دلهره آلن بر سر گم شدن شدن همسرش بوده است یا حوادثی که برایش اتفاق میفتد یا موازی هر دو بماند زیرا بحثی بسیار مفصل را میطلبد ولی در ادامه بحث بایستی بگویم که همسر او توسط نیروی تاریکی ربوده شده و این درحالیست که آلن تصوری بر غرق شدن همسرش درون دریاچه دارد که البته ته اعماق وجودش نجوایی از زنده ماندن همسرش دارد که در نهایت ما میفهمیم که همسر او زنده است و باقی ماجرا…خلق آن محیطهای زیبا و جنگلی و ان ابری از مه که در میان درختان وجود داشت باعث تحسین چندین باره میشد. درگیری مدام بازی باز با دنیای خواب و بیداری و یک ذهن مغشوش و مخدوش بسیار دلچسب بود اینکه پس از دیدن اتفاقاتی به یکباره فلش بکی رو میشد یا آلن توسط همسرش بیدار میشد. خیلی علاقه مند به گفتن این جمله نیستم ولی چاره ای جز گفتنش برای ادامه متن ندارم پس بشنوید, اگر بازی را چند بار تا انتها رفتید و عاشق داستان پرپیچ و خم و گیرای نسخه اصلی بازی شدید باید بگویم شما شامی را صرف نموده اید که اکنون با کابوس آمریکایی به سراغ خوردن میوه خواهید رفت یا حتی خوردن چایی یک ساعت بعد غذا! این نسخه سنخیتی با نسخه اصلی نخواهد داشت شما بازی را اینگونه خواهید دید که بازی بخشی از سریال night springs را بازگو میکند که آلن در آن ایفای نقش میکند و اینکه شما در بازی با شخصیتی شوم و یا بهتر بگویم ذات پلید خود آلن که ساخته ذهن مغشوش آلن هست روبه رو خواهید شد و دائما در حال مبارزه با وی خواهید بود بله درست حدس زدید جناب آقای مستر اسکرچ! داستان بازی در مقایسه با نسخه اصلی بسیار ساده تر روایت میگردد شما از نقطه ای به نقطه دیگر برای از بین بردن دشمنان منتقل میشوید ا برای یافتن دست نوشته ای یا همین موارد ساده که اصلا در حد روایت زیبای نسخه اصلی نیست! سئوالی در این نسخه برای نویسنده مطرح گشته است که چرا اصلا آلن بعد داستان نسخه اصلی گرفتار کابوسی دیگر با نام آقای اسکرچ شده است؟! در نسخه اصلی این مورد که شما دشمنتان در بین نوشته های دست نوشته تان پنهان بود روایتی زیبا را به دنبال داشت ولی این مورد که شما در این نسخه دشمن خود را دیده اید و میشناسید و حتی بدتر اینکه پی به ذهن آشفته آلن در همان ابتدای کار میبرید واقعا عذاب آور است بازی را بازی کردم یاد فیلم قایم موشک با بازی رابرت دنیرو که او هم دچار دوگانگی شخصیتی همچون آلن بود افتادم ولی در فیلم شما تا چند سکانس پایانی پی به این موضوع نمیبردید و بسیار این امر جذاب بود ولی در بازی متاسفانه این طور نیست. شاید بازی المان برجسته اش تغییراتی در گیم پلی باشد شاید هم زنگ تفریحی بوده است امتیاز ۸.۵ از گیم اسپات برای نسخه اصلی و ۷ برای این ورژن.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(سپیده دم اومد و وقت رفتن, آلن هنوز نرفته پیش همدم)
در بخش گیم پلی بازی بایستی گفت برعکس داستان انتظارات تا حدود زیادی برآورده شده اند منجمله اضافه شدن سلاح های گرم و تم سریعتر شدن بازی و همینطور دشمنانی با سیسی متفاوت تر که مثلا دشمنان به spawnهای مختلفی تقسیم میشوند که خوراک به گلوله بستن هستند. در بازی نشانه هایی برای یافتن دست نوشته ها خواهید دید که باید به سمت آنها بروید تا بجویید دست نوشته های مستر ویک را, البته سر کاری نیست و شما رو به سمت باز شدن یکسری جعبه هایی که حاوی سلاح های خوبی هست هدایت میکند. ماد جدیدی با نام سپیده دم در بازی موجود هست که البته مبارزه تا سپیده دم هست به این صورت که شما در تایم به خصوصی مثلا ده دقیقه به مبارزه با دشمنان میپردازید و آنها را میترکانید بعد که سپیده دم زیبا را مشاهده کردید زمان زمان شماست دشمنان یکی یکی بعضا همه باهم نابود میشوند. نکته اینجاست که هرچه صدمه کمتری در این ماد ببینید امتیاز بیشتری میگیرید. بحث مربوط به مراحل را در بخش گرافیک بررسی میکنیم.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(بیابان آریزونا, آلن با تیپی اسپورت تر, لوکیشن هایی با تنوعی کم, نورپردازی کماکان فریبنده)
در ابتدا باید گفت که لوکیشن های بازی متاسفانه تنوع کافی را ندارند, نورپردازی بازی واقعا فریبنده و زیباست و کماکان حجم دار هست و حتی بهتر از نسخه قبلی! هرچیزی در بازی سایه دارد و بسته به زاویه تابش نور چراغ قوه شما تغییر زاویه میدهد, نورپردازی بازی حتی در مکان های دور هم زیباست. بایستی به رمدی سر این طراحی زیبا تبریک گفت. بعضی از کات سینها هم با حضور خانم ایلکا ویلی به صورت واقعی طراحی شده اند که زیباست ولی امان از طراحی ضعیف بافت سنگ ها و البته draw to distance نسبتا ضعیف که واقعا در بیابانهای آریزونا زار میزند! طراحی سلاح ها و لباس ها و خود چهره آلن زیبا کار شده اند. طراحی اتومبیلها بایستی بگویم واقعا ضعیف هست به خصوص در ابتدای بازی در گاراژی شما شاهد موتور یک ماشین هستید که منو یاد بازیهای سال های ۲۰۰۰ یا تهش ۲۰۰۱ میانداخت! در مجموع به نظر کمی دست به سر و روی موتور بازی در برخی قسمت ها زده شده است که میتوان گفت قابل قبول هست.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(صدای آلن بسیار جذاب دوبله شده است یا گوش های من زیبا میشنوند؟)
در بازی کماکان صداهای مرموز و صدای باد به زیبایی شنیده میشود صدا آلن به زیبایی هرچه تمامتر کار شده است, پتری آلانکو هم موسیقی بازی را زیبا کار کرده است البته در این نسخه بسته به جو سریعتر گیم پلی بازی موسیقی با تمی سریعتر را خواهید شنید با قطعات الکتریکی بیشتر ولی کماکان در بعضی صحنه ها موسیقی احساسی نسخه اصلی را هم خواهید شنید که واقعا تحسین برانگیز هست.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
(آلن ویک ۱.۵)
شاید بشود این نسخه را آلن ویک ۱.۵ نامید, گیم پلی بازی جذابتر شده است گرافیک قابل قبول هست البته ایراداتی بر آن وارد هست ولی قابل هضم هست, صداگذاری دشمنان خیلی چنگی به دل نمیزند ولی در مجموع با جو بازی موسیقی همخوانی خوبی دارد و صداگذاریها قابل قبول هست, داستان بازی بسیار ساده تر و کم چاشنی تر هست و اون تم سردرگمی و روانشناسانه نسخه اصلی را ندارد و در مجموع باید گفت ارزش تجربه را دارد سعی کنید تا جایی که میتوانید آن را از دست ندهید دیگر دیدید هیچ جوره امکان تهیه کردنش نیست میتوانید بیخیالش شوید چون آلن نسخه اصلی حتی ارزش ترک تحصیل را هم داشت ولی این نسخه ارزش افتادن واحد ها را ندارد مراقب باشید. جدایی از شوخی باید بگویم عنوان سرگرم کننده ایست و ارزش تمام کردن را نیز دارد.
Myup.ir | Image Hosting & Photo Sharing
داستان: ۱۶/۲۰
گرافیک: ۱۸/۲۰
گیم پلی: ۱۸/۲۰
صداگذاری و موسیقی: ۱۷/۲۰
ارزش بازی: ۱۷/۲۰
رابرت دنیرو(فرشید) از انجمن PC$

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۹۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

94 Replies to “تشعشعات یک ذهن بیمار؛ نقد و بررسی Alan Wake’s American Nightmare”

 1. revtheory گفت:

  ممنون دنیرو جان.
  همیشه نقد های تو بی نظیر بوده است :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. Reza.Dante گفت:

   خوبه نوشته به عنوان اولین نقدم

   ممنون فرشید عزیز به خاطر نقد خوبت و نمره دادن متناسب با این روز ها ( مثل معلما از بیشت ، کاش یکی دو نمره بتونم از این بیشتر بشم )

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   مر۳۰ دوست من, همیشه سر ۲۵ صدم زمانی که حقم بوده با استادها بحث میکنم ولی یه موقع هایی از بالا گرفتن ناحق خودم حالم بهم میخوره!!در کل دقیق نمره دادن رو دوست دارم ولی خیلی خیلی سخته خیلی جوانب رو باید در نظر گرفت…

   ۰ ۰
  3. Reza.Dante گفت:

   کلا کمتر اتفاق میفته کسی مطلبی بنویسه و بعدش به کامنتا جواب بده
   هم این کارت خیلی زیباست هم عکس و نام کاربریت ( آدمو یاد چه شاهکار هایی که نمیندازه )

   ۰ ۰
  4. deniro گفت:

   مر۳۰ عزیز دل من خیلی وقتها تو سایت نیستم ولی زمانی که مطلبی میزارم وقتی میبینم نظر لطف دوستان رو واقعا خودم رو در حدی نمیبینم که نخوام ج دوستانم رو بدم بعد علاقه مند به پوشش کامل متنهام هستم در پیش نمایش هام هم سعی کردم همینطور باشه سئوالی باشه بتونم و بدونم ج بدم.در کل از همه دوستان عزیز ممنونم که وقت میزارن و مطلب رو میخونن.از شما هم خیلی خیلی سپاسگذارم

   ۰ ۰
  5. deniro گفت:

   قربانت عزیز دلم این نظر لطف شما رو به بنده حقیر میرسونه

   ۰ ۰
 2. hamid khani گفت:

  مطلب جالبی بود.
  Ps3 is god

  ۰ ۰
 3. hamid khani گفت:

  باید بازیه خوبی باشه.
  ممنون آقا فرشید
  Ps3 is god

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   من نوکرتم حمیدخان بازیه خوبی تونستی تستش کن

   ۰ ۰
  2. hamid khani گفت:

   حتما آقا فرشید.
   Ps3 is god

   ۰ ۰
 4. amir47 گفت:

  واقعا ازت ممنونم
  با این که این بازی رو ندارم ولی مشتاقانه نقدت رو خوندم و لذت بردم
  امیدوارم فعالیتت روز به روز بیشتر بشه و بتونی با مطالبت همه رو خوشحال کنی… :wink: :)

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ امیرجان و از بابت آواتارات هم ممنونم واقعا دوسش دارم.

   ۰ ۰
  2. amir47 گفت:

   من هم واقعا عاشق مهران مدیری هستم…
   نمیدونم چرا از همون موقعی که عضو شدم این رو برا آواتارم نگذاشتم… :mrgreen:

   ۰ ۰
 5. ممنون دنیرو عزیز
  بازی از آلن ویک اصلی تا حدی فاصله داشت اما واقعا بازیه خوبی بود

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خواهش میکنم و موافقم

   ۰ ۰
  2. mhs گفت:

   چقد تعارف تیکه پاره میکنید!

   ۰ ۰
 6. victor hogo گفت:

  فرشید جان بابت اولین نقدت تبریک میگم .زیبا بود
  من این بازی رو دیشب تموم کردم .به عنوان یک نسخه ی دیجیتالی وغیر اصلی به نظرم موفق محسوب میشه
  نکات مثبت: گیم پلی ارتقا یافته…گرافیک ونورپردازی جذاب…موسیقی وصدا… دشمنان متنوع تر
  نکات منفی: داستان وفضا سازی حس وحال نسخه ی قبل رو نداره… اصلا دوس نداشتم سه لوکیشن بازی رو چند بار تکرار کنم هر چند هر سری کمی تغییر می کرد.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   به به علی ویکتور عزیز ممنونم که مطلب رو خوندی بله حق باشماست سه لوکیشن بازی کمی کافی بنظر نمیرسه!

   ۰ ۰
 7. fisher گفت:

  منم یه مدت افسردگی حاد داشتم که خودم بهش می گفتم تاریکی(هنوزم اثرش هست)،فک کنم یه مدت دیگه منم ازین بلاها سرم بیاد :-|

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   پس یه آلن هم تو سایت داریم داداش خوشوقتم

   ۰ ۰
  2. fisher گفت:

   چاکریم،بعد امتحانات یه سر شمال می رم،اونم شبهاش انصافا مخوف(خیلی جاهاش،جدی می گم)،شبیه محیط آلن ویک دیگه خدا به دادم برسه!

   ۰ ۰
 8. amir47 گفت:

  در حال حاضر برا pc فقط نسخه دانلودی هستس؟؟

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   بله من دیدم ولی خودم دانلود کردم!

   ۰ ۰
 9. فرشید امتحان امتحان خرداد رو نمره دادنت اثر گذاشته

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   شروع نشده پوریا!بشه بدترم میشه…

   ۰ ۰
 10. onlymicrosoft گفت:

  دنیرو جان خسته نباشی
  ولی به نظر من اگه کوتاه تر بود بهتر بود

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   اول اینکه شما همون only کاربر قدیمیه سایت هستید؟دوم اینکه ممنون که مطلب رو خوندید,سوم اینکه نمیشد راجع به داستان کمتر صحبت کرد به نظرم خیلیم باز کم شده ولی باقی قسمتها خیلی مختصر توضیح دادم بنظرم نقد بایستی خیلی مفصل باشه البته در این نسخه خیلی جای جولان نداشت ولی مثلا مکس واقعا میطلبه.

   ۰ ۰
  2. onlymicrosoft گفت:

   بعضی موقعها بله
   بستگی داره کی برداره :mrgreen:
   _____________
   جهت یاداوری :
   xbox360>ps3+ps4+…+psn

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   قدیمیه هستید؟

   ۰ ۰
  4. Jake muller گفت:

   فرشید جان بعید میدونم اون باشه :-? ….

   ۰ ۰
  5. onlymicrosoft گفت:

   با اجازه بزرگترا :mrgreen:
   از دیروز موقتا می یام

   ۰ ۰
 11. M@x p@yne گفت:

  ممنون دنیرو جان بسیار لذت بردم

  __________________________________

  امیرحسین از انجمن COD team و کانون هواداران استقلال

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   نام کاربریتو عشقه ممنونم که وقت گذاشتی

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   منم مشکوکم ولی هرکی هست قدمش رو چشم

   ۰ ۰
  3. onlymicrosoft گفت:

   حالا خیلی هم اصراری نیست باور کنید
   ولی مگه با یه ایدی دو نفر میتونن ثبت نام کنند؟
   تاریخ ثبت نام رو هم می تونید چک کنید.
   به هر حال من رفتم بخوابم.

   ۰ ۰
  4. Jake muller گفت:

   اگر خودش باشی که دمت گرم داداش…تا الان کجا بودی پس…دلمون واست یه ذره شده بود به مولا…نمیدونم شاید منو یادت نیاد ولی من هم sala.sin هستم…مرسی از اینکه برگشتی خیلی وقته منتظرت بودم :wink:

   ۰ ۰
 12. doki price گفت:

  کسی نمیدونه که Alcatraz و samoning کجان؟؟

  ۰ ۰
 13. god of gamers گفت:

  مرسی بابت نقد
  شماره اولش عالی بود . اینو دانلود کردم ولی هنوز وقت نکردم بازی کنم …

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   خیلی عجله نکن سورپرایزی نیست ولی سرگرم کنندست مر۳۰ مطلب رو نگاه انداختی

   ۰ ۰
  2. Grey Joker گفت:

   ممنون به خاطر نقد خوبت…..من که مرحله ۱ رفتم حذفش کردم ،اصلا منو یاد Alan قبلی نمینداخت ،ولی گرافیک جالبی داشت ….

   ۰ ۰
  3. deniro گفت:

   خواهش دارم دوست من من هم ارتباط کاملی رو با بازی برقرار نکردم

   ۰ ۰
 14. Roling stone گفت:

  فزشید جان خوب بود نصفه شبی به هر حال باعث شدی این بازی رو انجام بدم.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   تو تاریکی فاز میده باعث انجام خوب کاری شدم ولی دیدن فیلم جن گیر چیز دیگریست اونو بیشتر پیشنهاد میدم

   ۰ ۰
  2. Roling stone گفت:

   اون هم حرفیه…ولی اگه به ترسناک بودنه می رم دد اسپیس می زنم.

   ۰ ۰
 15. aboye گفت:

  حال نکردم

  ۰ ۰
  1. Roling stone گفت:

   منم با تو حال نکردمCOD TEAM

   ۰ ۰
  2. Vito گفت:

   من هم با دو تا تون حال نکردم :-?

   ۰ ۰
  3. Roling stone گفت:

   ولی من با تو حال کردم ویتوCOD TEAM

   ۰ ۰
 16. kritoos گفت:

  فرشید عزیز ممنون! مثل همیشه گل کاشتی! امیدوارک ره چه زودتر بتونم این بازی رو انجام بدم!
  برای سوال: درخود شخصیت آلن نمونه هایی از مکس دیده میشود!

  ۰ ۰
  1. Roling stone گفت:

   آره چون وقتی می خوری به در قفل صدایی میاد که ما رو به یاد مکس پین میندازه.

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   قربان یو کریتوس جون من هم کمابیش ذهنیتم به سمت گزینه شما هست.

   ۰ ۰
 17. adel_97 گفت:

  خسته نباشید فرشید جان. ایشاالله نقد مکس ۳ رو کی می بینیم؟
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ عادل جان انشااله برای روز جمعه

   ۰ ۰
 18. فرشید جون مثل همیشه عالی بود…سر این بازی زیاد حرف دارم که میمونه واسه فردا ولی مثل همیشه :
  Travis Bickle: Well, I ride around nights mostly… subways, buses… I figure, you know, if I’m gonna do that I might as well get paid for it.
  __________________
  blackcinema.blogfa

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   همیشه منو با جمله های خودم سورپرایز میکنی این منو واقعا به وجد میاره مر۳۰ عزیز :wink:

   ۰ ۰
 19. xneon 360 گفت:

  فرشید جان دستت درد نکنه بابت نوشتن این نقد.من به شخصه از این بازی به دلایلی خوشم اومد ولی اون حسی که موقع بازی کردن الن ویک ۱ داشتم واقعا وصف ناپذیر بود.بازی جو خاصی داره که اونا از سایرین این سبک مقداری جدا میکنه.در زمینه گرافیک هم نو آوری های شماره اول قابل تحسین تر بود.در کل امید وارم شاهد شماره های بعدی این بازی باشیم

  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۲ MEA Co. All rights reserved :arrow:
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   دقیقا ولی بایستی تغییرات اساسی رو در نسخه دوم بازی جستجو کرد روزبه جان

   ۰ ۰
 20. Lennox گفت:

  نقد خوبی نوشتین . ای کاش نمره ها از ۱۰ می دادی برای امیازدهی به بازی ها خیلی بهتره توی مقیاسه کردن هم راحت تره در هر حال نمره ای که به داستان دادین زیاده ۱۲ نهایتشه البته از نظر من داستان ارتباط خیلی کمی با نسخه اول داشت به عنوان یک نسخه مستقل هم، داستان ضعیف، بعضی مواقع گنگ و بی سرو تهی داشت . مطلبی دیگه ای هم که باید در کل بگم کلاً سری آلن ویک نسبتاً، خوب بود حتی نسخه اول بازی هم خیلی خوب نبود وقتی به خط روایت داستان توی مکس پین رمدی نگاه می کنی تفاوت از زمین تا آسمونه .
  امیدوارم در آینده این شرکت خیلی موفق تر عمل کنه .

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   برای نمره دادن به نظر شخصی من از ۱۰ یک مقداری کلی تر و از ۲۰ یک مقداری دقیقتر میشود نمره داد مثل گرفتن تعداد المانهایی در ریاضیات برای گرفتن و محاسبه حد و یا سیکما که هرچی تعداد المانها و تقسیماتش بیشتر باشه دقیقتر خواهد بود.داستان پیچیدگی خاصی نداشت ولی برای یک بازی دانلودی به نظرم خیلیم بد نبود هرچند اصلا در حد و اندازه نسخه اصلی نبود.مر۳۰ دوست من بابت کامنت باارزشتون

   ۰ ۰
 21. Jake muller گفت:

  مرسی از فرشید عزیز…متاسفانه هنوز بازیش نکردم…ولی مطمئنن ظرف ۱هفته ی اینده بازیش خواهم کرد..

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ از دوست قدیمیه خودم که وقت باارزششو گذاشته و متن من رو خونده

   ۰ ۰
 22. Vito گفت:

  من تنها دلیلی که الن رو بازی میکنم محیط های قدیمی مانندشه شاید قدیمی نباشند ولی ادمو میبرند تو اون زمان.
  استرسی که تو بازی داره بیشتر منو یاد بازی سایلنت هیل میندازه. گرافیک بازی نظر من گل سر سبد بازی هست که در کنار داستان حرف اول رو میزنند. ولی جالبی الن اینه که خاطره های جالبی رو برای ادم میذاره مثل اون مرحله رستوران. منتظر نسخه بعدی میمونم :wink:

  ۰ ۰
 23. Vito گفت:

  یه سوال این بازی پرش هاش با الن ویک ۱ فرق کرده؟

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ ویتو جان بله به نظر کمی متفاوت تر هست و البته اینکه صداهایی هم از آلن موقع پرش شنیده میشه :wink:

   ۰ ۰
 24. 007 گفت:

  متشکرم از شما فرشید عزیز بابت نقد زیبایت من هنوز فرصت نکردم بازیش کنم ولی با فرمایشات شما حتما در اولین فرصت امتحانش میکنم

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   من مخلصتم عزیز دلم خیلی خوشحالم مطلب رو خوندید و خوشتون اومد

   ۰ ۰
 25. only Alan Wake .only the last of us.only pc

  ۰ ۰
  1. Grey Joker گفت:

   only pc , only taaakhir , only nayomadan :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. deniro گفت:

   دو تا بازی عالی رو نام بردی باید برای بازی کردن لست آو آس برنامه ریزی کرد!

   ۰ ۰
 26. general amin گفت:

  ممنون از فرشید گل . مختصر و مفید بود .استفاده کردیم :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   قربانت عزیزم

   ۰ ۰
 27. mohammad.m گفت:

  من شماره اول این بازی رو هفته پیش تموم کردم راستش بزرگ ترین مشکلش برا من این دوربین بود که گاهی عضاب اور و گردن درد اور بود ولی در کل بازی خوبی بود البته بازی نیست که بخوای براش فن بازی دربیاری

  ۰ ۰
 28. Marlon Brando گفت:

  فرشید جان مثل همیشه عالی بود.من از کل مطلبت لذت بردم.
  فقط یه جمله به نظرم جالب نیومد:”بحث مربوط به مراحل را در بخش گرافیک بررسی میکنیم اگر اجازه بدهید.”
  “اگر اجازه بدهید”به نظرم زیاد جالب نیست.
  مرسی مهربان :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ پیام جان حتما ترتیب اثر میدم چشم

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   مرسی از انتقاد پذیری و توجهت به کامنت دوستان.
   همیشه موفق و سربلند باشی :wink:

   ۰ ۰
 29. deniro عزیز ممنون به خاطر نقد خوبت. :wink:
  فقط اگه برات ممکنه نمره چندتا از سایت های معتبر رو هم آخر نقد بازی بیار.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   مر۳۰ دوست من بله منبعد حتما

   ۰ ۰
 30. sandman گفت:

  remedyوقتی النو زد فقط واسه xboxزد و زررش را هم دید
  ۸-O

  ۰ ۰
 31. Argada گفت:

  ممنون…………………..
  اون جمله ی اخری در مورد ترک تحصیل واقعا جالب بود. دست به قلمت واقعا خوبه فرشید جان.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   متاسفانه یه جورایی واقعیت هم داره عزیز

   ۰ ۰
 32. Dead Joker گفت:

  سلام فرشید جان خیلی با نقدت حال کردم.منتظر نقدهای بیشتری ازت هستم.موفق باشی.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   واقعا خوشحالم انشااله اتفاق خواهد افتاد دوست من

   ۰ ۰
 33. Natan drake گفت:

  فرشید عزیز سلام.نقدتو دوست داشتم.کلا با آلن ویک خیلی حال کردم.

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   سلام و عرض ادب مر۳۰ نیتن عزیزم

   ۰ ۰
 34. سم لیک گفت:

  فرشید جان بلاخره بعداز پیش نمایش های زیبات نقدتو هم خوندیم که الحق زیبا بود وبرای نقدت انتخاب هوشمندانه ای کردی که الن ویک رو انتخاب کردی البته کابوس امریکایی بازی خوبی بود مثل الن ویک شاهکار نبود انصافا بهترین بازی عمرم الن ویک بود که داستانش واقعا ادمو دیونه میکرد

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   عزیز خیلی ممنونم ازت بله تصویر آواتارات عکس یک شخصیت بسیار مرموز و خوش ذوق در دنیای نویسندگی بازیهای رایانه ایست.من با تک تک سلولهام قبولش دارم لیک رو.

   ۰ ۰
 35. darksiders گفت:

  thank you very much
  خصوصا این جمله ای که در مورد دوبله ی صدای الن نوشتین به نظرم جالب اومد…
  بازم نقد بنویسین فرشید خان…ما منتظریم… :wink:

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   چقدرخوشوقتم که شما مطلب منو خوندید و خوشتون اومده چشم اگر خدا بخواد نقد بعدی برای بازی مکس پین خواهد بود

   ۰ ۰
 36. amin1979 گفت:

  من دو نسخه بازی رو انجام دادم واقعا کار جدید و دارای سبک متفاوتی بود.میشه این بازی رو جرأ بازیهای خاص نامگذاری کرد.

  ۰ ۰
  1. kami_1377 گفت:

   آخر آلن ویک۱ چطوری هست

   ۰ ۰
 37. ali9zafar گفت:

  بازی بیخودی بود واقعا
  یکی از مسخره ترین چیزهاش اینه که یا چپ وا میسته یا راست و این باعث میشه که من تعادلم تو بازی به هم بخوره ۸)

  ۰ ۰
  1. AC 3-B گفت:

   واقعا سر یه نداشتن کنترل خوب (که من از کسه دیگه ای همچین چیزی نشنیدم و ندیدم)به این بازی میگی مسخره و بیخودی! :-x .این بازی یه شاهکار بود(و هست و خواهد بود) که سایه red dead:redemption به دلیل انتشار همزمان روش سنگینی کرد و نذاشت این بازی به چشم بیاد.

   ۰ ۰
 38. Big Boss گفت:

  زیبا بود
  تبریک میگم نقد بسیار عالی بود و لذت بردم
  نمره ها هم نسبتا خوب بود
  بازم بنویس :wink:

  ۰ ۰
 39. پارسا گفت:

  بازی خوب بود ولی نه به اندازه ی ۱ نمیدونم چرا اون بیشتر به مزاجمان خوش اومد :lol:

  ۰ ۰