توسط Leon S.K در ۱۵ فروردین ۱۳۹۱ , ۱۶:۵۵

خداحافظ ریشه ها

همه ما با سری رزیدنت اویل آشنا هستیم، عنوانی که از نظر طیف وسیعی از گیمر ها به همراه سایلنت هیل پدر بازی های ترسناک نامیده می شد. اما کم کم این حس ترس از بازی گرفته شد و سری رزیدنت اویل را به یک عنوان کاملاً اکشن تبدیل کرد. اتفاقی که در آخرین عنوان منتشر شده از این سری بازی یعنی «رزیدنت اویل:عملیات راکون سیتی» به حد نهایت خود رسید.
Resident Evil- Operation Raccoon City یا به اختصار RE: ORC جدید ترین عنوان منتشر شده از این سری است که توسط استدیو تازه کار Slant Six Game که بر خلاف برقیه ی استودیو های سازنده رزیدنت اویل غیر ژاپنی است ساخته شده است. استودیو ای که تا به الان چیزی جز عناوین ضعیف در کارنامه خود ندارد و حالا باید این عنوان فوق ضعیف را به کارنامه درخشان خود اضافه کند.

خداحافظ خاطره ها

در این عنوان بر خواهیم گشت به شهر بیاد ماندنی راکون سیتی. در سپتامبر ۱۹۹۸ شرکت آمبرلا طی یک خراب کاری ویروس مرگبار T را در شهر پخش می کند و باعث می شود که مردم شهر راکون سیتی به ویروس آلوده شده و به موجوداتی مرگ بار یا به اصطلاح زامبی تبدیل شوند. قطعا آینده این شرکت دارو سازی در خطر است و اگر اطلاعات محرمانه آن ها پخش شود آمبرلا نابود خواهد شد. به همین دلیل شرکت آمبرلا گروهی را تحت عنوان U.S.S برای پاک سازی تمام شواهدی که بر علیه شان است را می فرستد. این گروه در این راه با مشکلات زیادی رو به رو می شوند که برای فهمیدن آن باید این عنوان را بازی کنید. اعضای این گروه عبارتند از:

که رئیست گروه است.:Lupo(Assault)

استاد مخفی کاری(البته هیچ مخفی کاری ای در بازی وجود ندارد):Vector(Recon)

پزشک گروه:Bertha(Medic)

جاسوس:Spectre(Surveillance)

محقق:Four Eyes(Field Scientist)

تخریب کننده:Beltway(Demolition

خداحافظ ترس

پیشنهاد میکنم قبل از انجام این عنوان هر چه انتظار از یک عنوان رزیدنت اویلی دارید از خود دور کنید،این بازی هیچ شباهتی با یک رزیدنت اویل ندارد.
گیم پلی بازی بر اساس CO-OP طراحی شده است و شما باید ابتدای هر مرحله چهار شخصیت از شش شخصیت بازی را بر اساس سلیقه خود و مهارت هایی که انتظار دارید انتخاب کنید.
اگر به صورت تک نفره این عنوان را انجام میدهید کنترل سه یار دیگر را هوش مصنوعی به عهده خواهد گرفت،در همین ابتدا بگویم هر انتظاری که از هوش مصنوعی هم دارید باز از ذهن خود دور کنید،من فکر نمیکنم سازندگان این عنوان اصلا با مفهوم هوش مصنوعی آشنایی داشته باشند چون یاران شما فقط بلد هستند راه بروند و تیر بزنند! در بسیار از مواقع شما صد ها متر جلو میروید اما آن ها هنوز عقب مانده و در حال حرام کردن گلوله های خود بر سر زامبی های بازی هستند و این مورد که مدام جلوی دست و پای شما هستند که نیاز به گفتن ندارد و همچنین هوش مصنوعی دشمنان بازی نیز تعریف ندارد البته برای زامبی ها نباید انتظار هوش مصنوعی داشت چون عملا آن ها هوشی ندارند اما دشمنان انسانی چیزی در مغزشان نیست و فقط بلند هستند مثل قاب عکس به شما خیره شوند و گاهی ممکن است چند تیر هم شلیک کنند!
مطمئنا با توجه به نوع گیم پلی بازی که بر اساس CO-OP است بازی باید سیستم کاور گیری داشته باشد.با تمام اطمینان میتوانم بگویم بد ترین سیستم کاور گیری صنعت گیم را این عنوان با کمال افتخار میتواند به خود اختصاص دهد؛ معمولا در عناوین مشابه برای کاور گیری دکمه ای طراحی شده اما در این بازی شما باید به مکان مورد نظر نزدیک شده و کاراکتر به صورت خودکار کاور میگیرد اما وقتی شما بخواهید تیر اندازی کنید باید کلی وقت صرف کنید تا کاراکتر شما یک مکان مناسب داشته باشد در غیر این صورت هیچ راهی برای تیر زدن از مکان کاور گرفته شده نیست همچنین بسیاری از مواقع پیش می آید آن مکان دلخواهی که برای سنگر گیری در نظر دارید شخصیت قابل بازی در آنجا سنگر نگیرد.
در حین بازی ممکن است بر اثر صدمه ی زیاد خون ریزی پیدا کنید که در این صورت باید منتظر حمله موجی از زامبی های تشنه به خون باشید که اگر گیر آن ها بیفتید شما نیز آلوده میشوید و وقت کمی دارید تا با استفاده از پادزهر خود را به حالت عادی برگردانید در غیر این صورت تبدیل به زامبی خواهید شد و مجبورید بازی را دوباره از چک پوینت قبلی آغاز کنید،مشکلی که اینجاست بازی به شما فقط اجازه حمل یک پادزهر را میدهد که این واقعا اعصاب خورد کن است زیرا این پادزهر ها زیاد در بازی پیدا نمیشود و کلی ایجاد دردسر میکند.
تنوع زامبی ها تقریبا خوب است اما دیدن زامبی های مشابه در بازی چیزی است که زیاد اتفاق می افتد شما انواع زامبی ها را میتوانید ببینید از زامبی های معمولی گرفته تا B.O.W ها ولی بد تر از همه تنوع نیرو های دولتی یا همان دشمنان انسانی بازی است که فکر کنم فقط دو مدل برای آن ها طراحی شده!موردی که واقعا اعصاب بازی باز را خورد میکند!
تنوع سلاح های بازی در حد قابل قبولی است اما کاربرد آن ها صفر است! راحت تر بگویم شما لازم نیست ببینید چه اسلحه ای در دست دارید همه آن ها به جز موارد معدودی قدرت های مشابه دارند پس بهتر است فقط شلیک کنید و کاری به اسلحه ی در دستتان نداشته باشید.
مطمئنا چیزی که از این عنوان میتوان انتظار داشت حس ترس و دلهره است، همان طور که اول مقاله گفتم چیزی به عنوان ترس در این بازی نیست! فقط اکشن است و اکشن؛اکشن بازی نیست جوری طراحی نشده که از آن لذت برد، با توجه به هوش مصنوعی بازی نیز بهتر است کاری به دشمنان دور و برتان نداشته باشید زیرا برای رد کردن مرحله نیاز به کشتن همه آن ها به جز موارد معدودی نیست! بهتر است راهتان را مستقیم بگیرید و حرکت کنید زیرا هیچ لذتی در اکشن بازی نیست برای مثال مهم ترین چیزی که به عقل هر کارگردانی میتواند برسد هم در این بازی وجود ندارد! و آن چیز چراغ قوه است. در بیش تر اوقات شما از تاریکی محیط رنج خواهید برد ولی چراغ قوه ای وجود ندارد تا بتواند کارتان را آسان تر انجام دهید البته دلیل نبودنش هم میتواند بیش تر کردن حس ترس باشد که کاملا اشتباه بوده و بیش تر اعصاب خورد کن است!

خداحافط قهرمانان

شرکت سازنده برای اینکه بازی اش به رزیدنت اویل نزدیک باشد کار های زیادی انجام داده که همه ی آن ها نقطه ضعف بازیست.در این عنوان با بسیاری از کاراکتر های مشهور بازی روبرو میشوید که مهم ترین آن ها لیان اسکات کندی است، که مهم ترین هدف گروه شما خواهد شد همچنین با مخوف ترین باس فایت سری رزیدنت اویل یعنی نمسیس هم روبرو خواهید شد؛با ابراز تاسف باید بگویم چیزی از آن ابهت و ترسناکی نمسیس نمانده و تبدیل به یک باس فایت دست سوم در بازی شده است.همچنین شاهد حضور کاراکتر های مانند:کلیر ردفیلد،نیکولای،دکتر برکین،ایدا ونگ و…. نیز خواهید بود.جدا از قهرمانان می توانید یکی از اصلی ترین نشانه های این سری یعنی گلدان های سبز رنگ که در حقیقت همان نقش احیا کننده را دارند را استفاده کنید که باز هم بر اساس سبک بازی کاملا استفاده از آن اشتباه است و به نظر من میتوانست از سیستم احیای خودکار استفاده کرد!

خداحافظ گرافیک

گرافیک این سری همیشه جزو نقاط قوت این سری بوده اما در این عنوان با یک گرافیک به اسطلاح فسیل شده طرف هستیم،بافت های بازی که واقعا از این بدتر نمیشود دید،جزئیات صورت کاراکتر ها هم که واقعا افتضاح است به طوری که شاید برای اولین بار که شما لیان را ببینید او را نشناسید! همچنین جزئیات زامبی های بازی که واقعا شرم آور است البته شرکت سازنده برای پوشاندن این ضعف خود دمو های بازی را بسیار با کیفیت ساخته است.جزئیات محیط که بسیار بد است، برای مثال در مرحله بیمارستان بازی واقعا به جز تخت های بستری کردن من چیز دیگری ندیدم که بتوان آن جا را بیمارستان نامید، این عنوان در قسمت گرافیک هم بسیار بد ظاهر شده البته نور پردازی بازی تقریبا خوب از کار در آمده است.

خداحافظ صدا های بیاد ماندنی

صدا گزاری این بازی در حد متوسط کار شده است. صدا پیشه های گروه U.S.S تقریبا خوب توانسته اند از کار خود بر بیایند همچنین صدا پیشه های لیان و نیکولای؛اما میرسیم به صدا گذاری های داخل بازی مطمئنا همه زامبی ها را با ناله های ترسناک میشناسند اما در این بازی صدای زامبی ها به هرچیزی شبیه است جز زامبی! صدای اسلحه ها که بیش تر به تفنگ های ساچمه ای شبیه است و نارنجک ها به TNT های چهارشنبه سوری؛نیرو های دولتی هم که انگار از ترس لال شده اند و هیچ حرف خاصی نمیزنند و مثل بچه آدم تیر اندازی میکنند و میمیرند در کل اگر صدا پیشه های بازی نبودند این بخش هم مثل برقیه بخش های بازی افتضاح از آب در می آمد.
موسیقی هم کاملا از اول بازی تا آخر به صورت اکشن است البته در این بخش موسیقی متن بازی خوب کار شده و میتواند تا قسمتی هیجان را انتقال دهد.

خداحافظ رزیدنت اویل

در کل این عنوان جزو ضعیف ترین عنوان های این سری است که میتواند تمام خاطرات شما از این سری را پاک کند! واقعا هیچ چیزی در این بازی وجود ندارد که بتوان بخاطر آن این بازی را انجام داد همه چیز فقط اشکال است و اگر مورد خوبی پیدا شود از متوسط فرا تر نمی رود، در کل اگر از طرفداران سر سخت این سری هستید بهتر است اعصاب خود را آرام نگه دارین و فکر کنید اصلا همچین عنوانی برای این سری ساخته نشده است و خیلی ساده از کنارش بگذرید.

با تشکر از دوست خوبم:شایان کرمی و ژنرال شاون.

-گیم پلی: ۵
گرافیک: ۴
داستان: ۳
صدا گذاری و موسیقی: ۶
امتیاز کل: ۴.۵
Leon S.K(محمدرضا کاشفی)

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۸۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

80 Replies to “خداحافظ پدر سبک ترس ا نقد و بررسی Resident Evil: Operation Raccoon City”

 1. 007 گفت:

  با تشکر از شما بابت نقد زیبایتان میخواستم بگم که رزیدنت اویل سالهاست که مرده از همان شماره سوم ما دیگر رزیدنت اویل نداشتیم :(

  ۰ ۱
  1. Leon S.K گفت:

   البته شماره چهارم خوب کار شده بود اما بازم از یک رزیدنت اویل اصیل دور بود! اندک امیدی به شماره شش برای بازگشت به ریشه ها هست که امیدوارم ما را نا امید نکند!

   ۰ ۰
  2. 007 گفت:

   صمیمانه امیدوارم لئون جان :)

   ۰ ۰
  3. 007 گفت:

   صمیمانه امیدوارم که اینطور باشه لئون جان :)

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   re 4 بهترین بازی این سری بود و فوق العاده بود . هم ترس داشت و هم اکشن عالی و داستان عالی و گرافیک عالی و گیم پلی عالی (در یک کلام {شاهکار} همه چی عالی و فوق العاده بود ) . ولی این واقعا افتضاح به تمام معنا بود (از هر لحاظ)
   ————————–
   Sony Computer Entertainment association
   >>>SCEA1993-2012<<<
   like.no.other

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   پشت سر بهترین بازیه عمرم حرف نزنین..! شماره ۴ رو میگم.. :wink:

   ۱ ۰
 2. MR.TANGO گفت:

  زیبا بود :-D
  _____________________________________________
  Name:Simon“GHOST“Riley Rank:Lieutenant Affiliations:22nd SAS Regiment, Task Force 141 Status:K.I.A Death:Day 6, 2016

  ۰ ۰
 3. Leon S.K گفت:

  نوکرتم! دیگه هرچی باشم به پای شما نمیرسم!

  ۱ ۰
  1. Hunt gray گفت:

   بفرما نوشابه…. :lol: یه ذره دیگه همدیگه رو تحویل بگیرین..بگم بچه ها براتون چلوکباب بیارن؟؟

   ۰ ۰
 4. darksiders گفت:

  بسیار خوب…

  ۰ ۰
 5. amir47 گفت:

  نقد بسیار خوبی بود… لذت بردم :-D
  ببخشید سوال بی مورد می پرسم ولی میشه توضیح بدید که چطوری یه کاربر ستاره دار میشه ؟

  ۰ ۰
  1. deniro گفت:

   ممنونم محمد رضای عزیزحیف متن خوب تو که با این بازی در آمیخت!نشانی از اویل در بازی وجود نداشت و زنگ تفریحی کسالت آور نیز بود!اویل ۶ خواهشا ما رو به دوران ترس اویل بازی ببر و در اون غوطه ور کن,آمین…بازم ممنون.دنیرو از انجمن بزرگ و فرهیختگان pc$

   ۰ ۰
  2. Leon S.K گفت:

   ممنونم دوست عزیز! تنها دلیلی که من این بازی رو خریدم یکی داستانش بود یکی لیان! که هر دویشان گل سرسبد نقطه ضعف های بازی بودن! :lol:

   ۰ ۰
 6. devillate گفت:

  وقتی یه بازی مثل r e رو میدن به یه شرکت اماتور همین میشه دیگه…
  باید خود capcom ساخت بازی رو به دست میگرفتش…

  ۰ ۰
 7. mostafa133 گفت:

  عالی بود لئون جان.تمام قسمت ها و بخصوص بد ترین سیستم کاور گیری رو باهات موافقم!واقعا فاجعه بود!من نمیدونم این بازی چطور رتبه سوم فروش هفتگی انگلستان رو داره!!!
  در ضمن نمره ۴.۵ خیلی زیاده.کاش کمتر میدادی! :mrgreen:
  باز هم تشکر لئون عزیز! :wink: :wink: :wink:
  $PC

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   :-D امتیاز کل رو از میانگین خرده امتیاز های بازی دادم که هم خوبی ها و هم بدی ها توی امتیاز کل بازی دخیل باشن! حالا اونقدر هم زیاد نیست! نیم نمره از یوروگیم بیش تر! :)

   ۰ ۰
 8. billgates گفت:

  سلام سبک خنده ،طنز،جوک،لطیفه،بگو بخندفدور هم باشیم و…!
  رزیدنت اویل دو و سه خیلی چیزها داشت
  مثلا اون موقع گرافیکش در مقایسه با دیگر بازیها خفن بود و اون Save Room یا Safe Room با اهنگ مرلی منصوری!(منصون) یادش بخیر
  الان ببینید کپکام کارش به کجا رسیده که این عنوانها رو همیجنور می ده به هر شرکتی یه آشغ.الی بسازه!

  ۰ ۰
 9. your Brother گفت:

  ببخشید که بی ربطه
  الآن جلدمجله۳۶۰GAMER دیدم نوشته شده:
  black ops2
  medal of honor:warfighter
  battlefield4
  modern warfare4

  the big four go head to head
  اگر کسی از محتواش چیزی میدونه لطفا توضیح بده

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   :lol: چه دروغ ها!…..حالا بلک آپس ۲ با مدال افتخار یه چیزی ولی برقیه!…. :-?

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   مدرن وار فار که سه گانه بود
   بلک اپس ۲ هم در کار نیست چون سازنده هاش گفتن ویه چیز دیگس
   بتلفیلد ۴ هم فک نکنم به این زودی معرفی بشه

   ۰ ۱
  3. victor hogo گفت:

   اگه دوباره تایید شده من خبر نداشتم .

   ۰ ۰
 10. خوب بود . واقعا این بازی مایه آبرو ریزی سری رزیدنت اویل هست.

  ۰ ۰
 11. Hunt gray گفت:

  محمد رضا جان بشدت خسته نباشی…تبریک میگم(تااونجایی که من یادمه این باید اولین نقدت باشه)ایشالله ادامه بدی..بازی رو خیلی خوب کوبوندی.ای کاش میشد محوش کنی..درکل دستت مرسی…درضمن به نظر من بازم جاداشت که نمرش رو کمتر کنی..
  خدارو شکر رزیدنت۶امسال میاد ومیتونیم بااین بازی آشتی کنیم..واقعا چه قدر تاسف باره که این دو بازی هم اسم اند..
  ___________
  ایشالله ساعت۱۱ بارساجونمون هم میبره حال امیر گرفته میشه. :twisted:
  ______
  PC$

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   آره اولین نقدم بود ممنون که مطالعه کردی درمورد نمره هم گفتم دلیلش رو درمورد این آخریه هم که اصلا شک نداشته باش میبره!

   ۰ ۰
 12. Marlon Brando گفت:

  Leon S.K مهربان،مرسی نقد خوبی بود عزیز.
  “بر خلاف برقیه ی استودیو های…”اشتباه چاپی عزیز. :wink:
  ————————–
  Sony Computer Entertainment association
  >>>SCEA1993-2012<<<
  like.no.other

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   چه اشتباهی؟

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   خط ۶.یه دونه “ر” اضافی گزاشتی عزیز.
   با این جملتم خیلی حال کردم:”پیشنهاد میکنم قبل از انجام این عنوان هر چه انتظار از یک عنوان رزیدنت اویلی دارید از خود دور کنید،این بازی هیچ شباهتی با یک رزیدنت اویل ندارد.”

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   lol شما به بزرگی خودت ببخش درمود مورد دوم هم نظر لطفتونه!

   ۰ ۰
 13. Albert Wesker گفت:

  نقد رو مطالعه نکردم ولی با کلیتش صد در صد موافقم، تیتر هایی که برای هر بخش استفاده کردی هم خیلی خوب بودند، با امتیاز کلی هم تا ۹۰ درصد موافقم، ولی هیچ دلیلی نداره که به گیم پلی این بازی بدیم ۵! به گرافیکش بدیم ۳! خب مسلما گرافیک بازی از گیم پلی اون بهتر بوده و اگه جا به جا امتیاز داده بودی خیلی عالی میشد … ضمنا، بابت دیر منتشر شدن نقد هم پوزش … ممنون از دوستان (احتمالا وحید) که تایید کردند… :wink:

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   خوب گیم پلی بازی که قطب اصلی نقاط ضعف بازی بود اما باز میشد تحملش کرد اما گرافیک بازی خیلی افتضاح بود! هیچ مورد خوبی نداشت! اون از تاریکی بیش از حد محیط اون از طراحی چهره افتضاح اون از گرافیک هنری که اصلا وجود نداشت اون هم از تناقض مزقرف دمو های بازی با کیفیت محیط بازی! راستی به گرافیک دادم ۴ ! اشتباه نشه!

   ۰ ۰
  2. Alcatraz گفت:

   سعید برادر یک نگاه به اون نقد ما هم بنداز! :cry: :wink: :!:

   ۰ ۰
 14. Ahlam گفت:

  از رزیدنت اویل لای قدیمی خیلی ضعیفتره؟

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   پ نه پ..! :lol:

   ۰ ۰
 15. god of gamers گفت:

  نقد خیلی خوبی بود اما با وجود Resident Evil 6 بهتر بود کمتر از واژه خداحافظ استفاده میکردی :wink:

  تشکر

  ۰ ۰
 16. lich king گفت:

  نقد بسیار خوبی بود تمام جزئیات رو هم برسی کردید ممنون . جواب تمام سوالاتم رو هم گرفتم .
  واقعا گند زد با دموهایی ازش دیدم اصلا فکر نمی کردم امتیازاش زیر ۷ و ۸ بیاد :-?
  تازه پرو پرو میان میگن ما تمام انتظاراتی که کپکام از ما داشت رو برآورده کردیم :evil:

  ۰ ۰
 17. DmC X360 گفت:

  منم فقط بخاطر لئون این بازی رو خریدم.بخاطر لیون و اون یکی که خودم و خودت میدونیم…. :lol: تا آخرش میرم!
  —————————-
  نقدت عالی بود.از نقد کوبنده خوشم میاد.خودم هم از این به بعد میخوام برم تو کارش چون لذت خوبی به آدم دست میده!!اون قلب و خبردان رو هم که دیگه خودت میدونی……!

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   :lol: البته اون چیزش هم واقعا مزقرف بود! از دوربین نشون میده دور هم هست هیچ حس جالبی به آدم نمیده!

   ۰ ۰
 18. JeNeRaL ShAwN گفت:

  داداشی مملی مرسی.. :wink:

  ۰ ۰
 19. darksiders گفت:

  بذارین در مورد ترس این بازی یه داستان کوچولو براتون بگم.در این بازی شما نمیتونین با خودتون گیاه سبز حمل کنید و باید حتما مصرفش کنید…یه اتاق مملو از زامبی رو تخلیه کردم و رفتم جلوتر…درجه ی سختی بازی بالا بود ومن با سربازها مبارزه کردم و یکم اسیب دیدم…به خودم گفتم تا یارام دارن با سربازا میجنگن منم میرم توی اتاق تخلیه شده از زامبی ها و اون گیاه سبز اونجا رو استفاده میکنم….رفتم توی اون اتاق و یکهو دیدم دیوار شکست و چند تا زامبی ریختن سر من تنها و بی یار…!!!

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   تنها بودن در میان دشمنان نشانه ی ترس نیست! ترس های لحظه ای توی بازی وجود داشت مثلا اولین برخود با زامبی های بازی که یه دفعه از در میاد تو یقه ت رو میگیره اینجا ممکنه آدم شوکه بشه ولی ترس یعنی اینکه جرئت نکنی یک قدم بری جلو! درست مانند عنوان های یک تا سه این سری!

   ۰ ۰
  2. darksiders گفت:

   تا به حال شما این اتفاق برات افتاده؟همین که برا من افتاد؟

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   آره من بیش تر وقت ها میدویدم میرفتم جلو یه وقت هایی زیادی میرفتم جلو یه دفعه میدیدم وسط یه گله زامبی گیر کردم! یا وقتی هایی بود که خون ازم میومد زامبی ها میریختن سرم! میدونی این مورد وقتی ترسناک میشه که تعداد زامبی ها کم باشه موسیقی هم انقدر اکشن نباشه قدرت ما هم کم تر از زامبی باشه! تک و تنها هم باشیم!

   ۰ ۰
  4. darksiders گفت:

   درسته…حتی اگه زامبی ها نوک بینیت اسپاون نمیشدن بازی یکم بهتر میشد….

   ۰ ۰
 20. victor hogo گفت:

  چه این بازیرو رزیدنت به حساب بیاریم چه نه در هر صورت فاجعه ای است کم نظیر.
  فقط میتونم بگم ابهت رزدنت اویل خورد شد امیدوارم بتونن دوباره این بازی رو در اوج ببینیم.

  ۰ ۰
 21. general amin گفت:

  من منتظر مونده بودم روی pc بازی کنم ولی دیدم همه دارن تعریف می کنن :wink: گفتم زودتر روی کنسول بازیش کنم ببینم چی ساختن که این قدر طرفدار داره . افتضاح به تمام معنا بود . کاش هیچ وقت این بازی رو بازی نکرده بودم . هیچ وقت …..
  ممنون نقد خوبی بود . این قدر از بازی بدم میومد که نمیخواستم نقد رو تا آخر بخونم ولی چون زحمت کشیده بودی تا آخرش خوندم .
  یه قلب تپل ولی ناراحت به خاطر این بازی تقدیم به شما :wink:

  ۰ ۰
 22. LUDA-CRIS گفت:

  بازم صد رحمت به ایول ۵. این بازی دیگه عابروی هرچی ایول و ایول باز بود برد. فقط امیدوارم شماره ی ۶ اشباهات این دو شماره رو جبران کنه.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   صد رحمت به رزیدنت ایول ۵..؟ من دوسش دارم شماره‌ی ۵ رو فارغ از دور شدن از اصالت رزیدنت ایولی اما همه چیش سرجاش بود و بسیار هم خوش ساخت.. لذت بردم و هر از گاهی هم بازیش میکنم و کماکان می‌‌برم اما بازی کردن رزیدنت ایول راکون سیتی اصلا یه جور گناه کبیره به حساب میآد..! یه گناه نابخشودنی که لکه‌ی ننگش هیچوقت پاک شدنی نیست..! اصلا هیچوقت این دوتا رو کنار هم قرار نده..! راه بهتر اینکه که راکون سیتی رو فراموش کنی چون همچنین فاجعه‌ای توی عمرم بازی نکرده بودم.. مملی باز زیاد داد بهش نمره‌هارو.. اصلا این رو که به نام بازی خطاب می‌کنیم باید خداشو شکر کنه.. چون من همون بازی هم نمیدونمش..!

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   خوب همیشه تجربه نشون داده شماره هایی که در میان شماره های اصلی بازی میان از کیفیت خوبی برخوردار نیستند( نمونش اساسین کرید) البته در این مورد بخصوص واقعاً به معنای واقعی کلمه گند زدند ولی اگه اسم رزیدنت اویل رو از این بازی برداریم می تونیم بگیم با یک بازی متوسط رو به پایین طرف هستیم

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   شما کلا اسم مرد دونده هم روی این بازی بذاری بازم به عنوان یک بازی حسابش ندارم چه برسه متوسط رو به پایین..!

   ۰ ۰
  4. Leon S.K گفت:

   =)) وای مرد دونده رو خیلی خوب اومدی :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
 23. IT گفت:

  عالی بود
  فاجعه بود
  اولی برا نقد شما و دومی برا بازی است :wink:
  من که بازیش نکردم(دلیلش معلومه چون برا pc نیومده هنوز) ولی اینقدر که همه جا کوبیدن سرش دیگه منم حالم ازش بهم می خوره. نمیدونم شاید ارزش ۲ هزار تومن هم نداشته باشه خرجش کنم به نظر شما داره؟

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   IT@
   لطفا جوال خود را در امتیازات Ridge Racer: Unbounded بخوانید که سو تفاهم حل شود
   باتشکر
   شایان کرمی

   ۰ ۰
 24. sheva2 گفت:

  نمره صفر هم برای این بازی زیاده منفی ۴٫۵ مناسب تر بود در کل سازنده با این بازی گند زده بود به هر چی اویل حالم به هم زد تنها شانسی که این استودیو اورد این بود که من این بازی مجانی گیراوردم :mrgreen:

  ۰ ۰
 25. sand man گفت:

  leon.s.k@
  گلم،یه جوری نوشتی خداحافط رزیدنت اویل من بغظم گرفت
  من فک میکنم خیلی امید زیادی میتوان از رزیدنت ۶ داشت مخصوصا بخشی که با لئون میری جلو
  در ضمن نقد عالی بود خیلی خوشم اومد
  موفق باشی

  ۰ ۰
 26. Chrome گفت:

  سلامی دوباره
  محمدرضا جان نقد با کیفتی بود. :wink:
  بدون تعارف انصافا خوب بود
  لایک
  اما اصل مطلب
  نقدی بر نقد شما…
  سلام به سبک نو(پارادوکس)
  داستان:
  به نظر من داستان جای بیشتری برای توضیح و عیب گیری داشت. داستان هر سری از این بازی واقعا فوق العاده است ولی در این قسمت نسبتا متوسط کار شده.
  کاش کمی بیشتر مسایل مربوط به داستان و نقاط ضعف و قدرت این بازی را مورد بررسی قرار می دادی.
  وعلاوه در داستان بازی که این است که
  شهر راکون پس از انتشار ویروس تی در سطح شهر، دچار طغیان شده‌است. شهروندان به سرعت به ویروس تی مبتلا و به زامبی تبدیل می‌شوند. ویروس تی، درحقیقت یک سلاح بیولوژیکی بود که توسط شرکت آمبرلا ساخته شد. داستان بازی رزیدنت ایول: ماموریت شهر راکون، بازگویی مجددی از رخدادهای دو بازی اصلی (رزیدنت ایول ۲ و رزیدنت ایول ۳) است که دچار تغییراتی در داستان نسخه‌های اصلی نیز شده‌است.
  با بازگو نقاط قوت کمرنگ و ضعف پر رنگ بازی داستان بازی را برای مخاطب روشن میکردی
  امتیاز:۶
  گیم پلی
  برادر ناتنی(اشاره به متفاوت بودن گیم پلی)
  در ابتدا هم اشاره شد شد توسط سازندگان که این بازی هیچ شباهتی به نسخه های پیشین ندارد و عنوانی اکشن طرف خواهیم بود
  در این صورت بازی یک اکشن متوسط و نسبتا خوش ساخت با تم تاریک و نسبتا ترسناک(ترس تمشکی=مخصوص بازی های اکشن) است.
  محمد رضا جان مشکل شما در بخش گیم پلی این بود که به این عنوان به دید یک بازی ترسناک و کند نگاه کردی که در این بازی وجو ندارد و به طور عالی فقط تمام مشکلات بازی را عالی بازگو کردی :wink:
  البته فقط مشکلات!!!
  بازی واقعا در سیستم انتخاب شخصیت بازی تعادل خوبی ایجاد کرده است به جز
  VectorRecon
  که کاملا با شما موافق هستم که طراحی این شخصیت کاملا اشتباه است
  در مورد سیستم کاور گیری هم این سیتم با کمی بد قلقلی همانطور که در سوکام ۴ دیدیم مواجه است.
  در بقیه موارد به جز پادزهر که مخالفم در تمامی موارد گیم پلی با شما موافقم
  قهرمان چرا اینجایی!!!(اشاره به قسمت خداحافظ قهران که به نظر من باید در قسمت داستان بازی که کوناه بود جا می گرفت)
  بعدی!
  در بقیه موارد هم توضیح کامل را دادی
  با تشکر از دوست عزیز و با معرفت که با صرف وقت چنین نقد خوبی را تدارک دیده است
  در اخر یک جمله رزیدنت اویلی تقدیم به شما!:
  بیشتر و بیشتر خود را حیرت زده پیدا می‌کنم، اگر این همه نبرد بی ارزش انجام دادم. کریس در نسخه ی ۵
  با تشکر
  شایان کرمی
  تاسف از زیاده گویی

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   در ضمن محد رضا جان اگر با نوشته های با لا باعث ناراحتی شما شدم معذرت می خواهم
   قسم میخورم که هدف از نوشتن کامنت بالا کمک به دوست خوبم (اگر لیاقت کمک کردن داشته باشم)
   برای پیشرفت کار است
   درضمن از تمامی مدیران سایت خواهش میکنم که قسمت چهارم فرقه اساسین را مورد بررسی قرار دهند
   با تشکر
   شایان کرمی

   ۰ ۰
  2. Chrome گفت:

   از غلط های املایی موجود در متون بالا عذر میخواهم
   محد=محمد رضا :oops: :oops:

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   نه باو ناراحتی چیه! خوب درمورد داستان هم بگم شما درست میگی باید بیش تر بهش رسیدگی میکردم ولی خوب نقد اولم بود و حتما مشکلاتی دارم پس دفعه های بعدی بهش میرسم! ولی به جاش به شدت به گیم پلی بازی گیر دادم درمورد قهرمان ها هم چون خیلی عصبانی بودم از این گندی که بهش زده بودن تصمیم گرفتم یه بخش جدا گانه براش بزارم! درمورد اینکه این بازی اکشن و ترسناک نیست با کمال احترام به آقای Kerr (کارگردان بازی)میگم که پس غلط کردی پیشوند رزیدنت اویل رو برای این عنوان انتخاب کردی! میرفتی یه IP جدید میساختی اونوقت تراوشات ذهن مریضت رو تو اون بازی خالی میکردی! رزیدنت اویل یعنی ترس! یعنی خاطره! یعنی شخصیت پردازی قوی! یعنی داستان! نه این@#$%^ که تو ساختی!
   با تشکر از اینکه اشکالات من رو گفتی حتما دفعه بعد درستش میکنم! :wink:

   ۰ ۰
  4. Leon S.K گفت:

   این هم تقدیم به شما:
   ((تنها چیزی که می‌تواند قدرت را شکست دهد، قدرت بیشتر است. آنچه در آفرینش پایدار است(خدا)، اگر در خودش مصرف شود، امتیازی برای به دست آوردن قدرت برای دیگران نیست. من می‌خواهم برای کمک به یک دوست قدیمی نام او را در ردیف دشمن قرار دهم. من خواستار استفاده از یک گرو برای نابود کردن دیگری و به وجود آوردن فساد فقط به خاطر خودم هستم…)){آلبرت وسکر,رزیدنت اویل ۵}
   ((هر روز، انسان‌ها با کارهایشان به سمت خودکشی گام برمی‌دارند! من دنیا را ویران نمی‌کنم، آن را حفظ می‌کنم.)){آلبرت وسکر,رزیدنت اویل ۵} :wink:

   ۰ ۰
  5. Hamedgh گفت:

   با سلام!
   و با تشکر از کروم عزیز!

   ۰ ۰
 27. mohammad.m گفت:

  کلا می گفتی خداحافظی :wink:
  دست شما مرسی بابت نقد و گیر دادن به بازی :wink:

  ۰ ۰
 28. darksiders گفت:

  شخصیت ها خوب بودن و این بازی پتانسیل بالایی داشت…
  اگه کپکام دوباره این بازی رو بسازه و قول بده تغییراتی درش صورت بده وشما هم نتونین نقدش رو بخونین ایا این بازی رو میخرین؟

  ۰ ۰
 29. saeed mirabi گفت:

  خوب لئون جان !!! اول از همه اینکه این سری رزیدنت اویل با سری سایلنت هیل برابر کردی که از نظرمن کاملا اشتباه بود و سری سایلنت هیل از نظر من در حد رزیدنت اویل نیست حتی همین اپریشن راکون سیتی که نمره بسیار پایینی داره !!!
  راجب بازی هم هیچ گونه نظری ندارم چون هنوز در کهکشان مس افکت گیر افتاده ام و به زمین نمی توانم برگردم بعلت تخریب Mass relay ها !!!
  بهتر بود کنسولی که باهاش بازی کردی رو هم ذکر میکردی تا اختلافش با کنسول دیگر و یا پی سی بهتر درک کنیم .
  ( انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. darksiders گفت:

   سعید جون در حال باز سازی Mass relayها هستیم(البته اگه زندمون گذاشته باشی)تا چند ساعت دیگه خودت و نورمندیتو با هم از milkey wayمیارم بیرون….موفق شدی پایان خوب رو ببینی؟

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   برادر کابوس عزیز کرک نسخه یک مس افکت داری در آپشن هات یا سایتی جهت دانلود معرفی کن برادر !!! شدیدا نیازمند یاریتان هستیم :-D
   جناحان تاریک جان نمی دونم راجب کدامین پایانش صحبت می کنی !!! قرمز و سبز و آبی
   البته سطح پاراگون ۱۰۰ درصد و سطح رنیگید ۶۰ درصد .
   (انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   خوب من مث همیشه با ۳۶۰ نازنینم بازی کردم درمورد این مقایسه هم من از نظر ترس گفتم نه چیز دیگه ای چون این دو بازی زمانی سلطان سبک بازی های ترسناک بودن! البته این گرافیکی که من دیدم تو رو ابر پی سی هم بازی کنی فرق چندانی نداره!

   ۰ ۰
 30. MARCUS گفت:

  نقدت واقعا قشنگ بود عالی N1
  یه نظر دارم اگه این بازی از اویل جدا کرد و ضعف هاش رو بر طرف کرد بازیه خوبی در میومد چون اسم رزیدنت اویل روش بود همه شاهکار می خواستن که نتونست کاری کنه و یه مردودی تو کارنامه رزیدنت اویل به جا گذاشت

  ۰ ۰
 31. DeadSpace گفت:

  منم با نظر MARCUS موافقم

  ۰ ۰
 32. Makarov گفت:

  ممنون محمد، نقد خوبی بود. من میلی به انجام دادن این بازی ندارم. یه سوال داشتم ازت: ایدا وانگ در این شماره چه نقشی داره و چند دقیقه تو بازی هست؟!

  ۰ ۰
  1. DmC X360 گفت:

   ای کلک!حالا فرض کن تو نصف بازی هست….!الان میری بازی کنی؟؟ :-D

   ۰ ۰
  2. Makarov گفت:

   آره دیگه! :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   lol نقش کلم رو داره در کل دو بار هم دیده نمیشه!

   ۰ ۰
 33. واقعا خداحافظ رزیدنت اویل…با اینکه با تک تک کاراکترهای این بازی خاطره دارم(جیل.ایدا و لئون) :mrgreen: ولی ذره ای علاقه برای انجام این بازی ندارم…تا پاییز خداحافط رزیدنت
  لئون تو هم؟ :wink: درود

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   :mrgreen: باو من تو کل شخصیت های زن دنیای گیم یکی کلیر رو خیلی دوست دارم یکی ایدا! :oops:

   ۰ ۰
  2. :mrgreen: راست میگی از کلیر یادم نبود :mrgreen:
   به کامنت بالاییم کلیر رو هم اضافه کن :lol:

   ۰ ۰
 34. kritoos گفت:

  لیون عزیز دمت گرم نقد خوبی بود !
  الان تنها امیدم شماره شش بازیه که قراره منتشر بشه و خدا کنه بتونه کمی به اصل رزیدنت نزدیک بشه!

  ۰ ۰
 35. riddick گفت:

  معلوم نیست چرا جدیدا کمپانی های بازی سازی هر چی نسخه های بالاتر درست میکنن،توش خراب میکنن!…

  ۰ ۰
 36. Hamedgh گفت:

  با سلام!
  لئون عزیز!
  بابت نقد و با توجه به لطفی که در گذشته نسبت به من داشتی، بسیار ممنون!

  اما با توجه به مشکلاتی که در پاره ای از نقدها بوجود می آید و معمولا نظرات موافق و مخالف با هم درگیری ایجاد می کنند، راجب نقد دوستان(نقد نویسی) دیدگاهی نمی نویسم(دیدگاه حاشیه ای شاید!).
  بنابراین از اینکه در دیدگاه نویسی نقدت مشارکت نکردم، عذر می خواهم. مگر اینکه خودت تمایل داشته باشی!

  با تشکر از همه دوستان عزیزم!

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   نه حامد عزیز این حرف ها چیه! برا من باعث افتخاره که اصلا نقد من رو خوندی! هر انتقادی هم که بکنی حتما قبول میکنم!

   ۰ ۰