منظور از Xbox360 JTAG چیست و مزیت های آن کدام است

توسط آرش حکیمی در ۱ اسفند ۱۳۹۰ , ۲۱:۱۳

احتمالا شما دوستان به تازگی اخباری در مورد امکان دوباره ی JTAG شدن کنسول بازی Xbox360   شنیده اید اما این JTAG چیست و قابلیت های آن کدام است و به طور کلی آیا منطقیست که با توجه به هزینه ی نسبتا بالای این عمل کنسول خودمان را JTAG کنیم ؟ در این مطلب سعی بر این داریم تا ابهامات موجود در این زمینه را برای شما دوستان برطرف نمائیم . البته این امکان جدید JTAG نام نداشته و RGH نامیده میشود که از لحاظ ساختار کاملا دو مورد متفاوت هستند ، چرا که JTAG بر اثر وجود Exploit در نرم افزار امکان پذیر بوده ولیکن RGH از Exploit سخت افزاری استفاده می نماید . اما در هر دو صورت استفاده از دستگاه و امکاناتی که در اختیار شما دوستان قرار خواهد گرفت یکسان است .

Xbox JTAG به چه دستگاهی گفته میشود ؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مسائل تکنیکی صحبت کنیم به چند مورد از قابلیت های دستگاههای Jtag  خواهیم پرداخت  :

۱ – اجرای بازی از روی هارد بدون نیاز به دیسک

فکر میکنم این قابلیت نیازی به توضیح نداشته باشد اما برای آن دسته از دوستان که اطلاعی در این مورد ندارند باید عرض کنیم که در این صورت میتوانید بازی ها را بر روی هارد نصب نموده و بعد از اجرای نرم افزاری ساده که به صورت یک بازی دمو بر روی دستگاهتان نصب میشود و اجرای آن بدون نیاز به دیسک بازی ، گیم مورد نظر را اجرا نمائید . جالب اینجاست که با استفاده از کدی ساده ، بدون نیاز به خارج شدن از بازی در گیم هائی که با چند دیسک عرضه میشوند بدون اینکه کاری انجام دهید دیسک ها خود به خود تعویض خواهند شد و شما اصلا احساس نخواهید کرد که از دیسک اول به دیسک دوم منتقل شده اید .

۲ – اجرای بازی های آرکید بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف برای خرید این قبیل از بازی ها از محیط Xbox live

مطمئنا تا به حال با حسرت به بازی های آرکید نگاه کرده اید و از اینکه این بازی ها بر روی دیسک عرضه نمیشوند ناراحت شده اید . به عنوان مثال اگر بخواهید بازی Shank را از XBOX live خریداری کنید باید مبلغی در حدود ۱۵۰۰۰ تومان پرداخت نمائید ولیکن در این حالت میتوانید بدون نیاز به چنین مبلغی از بازی مذکور لذت برد .

۳ – امکان استفاده از DLC های عرضه شده برای بازی ها بدون نیاز به خرید آنها از محیط لایو

پیش خودمان بماند ( چقدر دلتان میخواهد تا با Catwoman بازی کنید ؟ یا با Kenshi در مورتال کمبات مبارزه کنید و یا از شمشیری ویژه در مبارزه با باس های Castlevania استفاده کنید ؟ و یا خط داستانی جدیدی را در بازی مورد علاقه تان دنبال کنید ؟! اینها همه قابلیت هائی هستند که DLC ها در اختیار شما قرار خواهند داد .

۴ – قابلیت استفاده از Avatar item ها بدون نیاز به خرید آنها از محیط لایو

میتوانید لباس Ghost را بپوشید و یا نقاب Scorpion را به چهره بزنید و یا حیوانی دست آموز را برای خودتان داشته باشید .

۵ – قابلیت استفاده از هارد با هر ظرفیتی بر روی کنسول

ظرفیت های هارد دیسک Sign شده بر روی کنسول عبارتند از ۲۰ و ۶۰ و ۱۲۰ و ۲۵۰ و ۳۲۰  گیگا بایت . این ظرفیت ها را فراموش کنید . نظرتان در مورد یک هارد ۱ ترا بایت چیست ؟!

۶ – امکان اجرای امولاتور های کنسول های نسل های قبل از جمله نینتندو ۶۴ ، سگا مگادرایو و حتی پلی استیشن ۱

۷ – امکان اجرای Mod و اعمال تغییرات بر روی بازی ها

این عامل خود به تنهائی یکی از عواملی است که دستگاه های JTAG را برای عده ای از دوستان تبدیل به یک اسطوره کرده است . امکان خرج کردن بدون ترس از تمام شدن پول و یا EXP ، افزودن ویژگی های خاص به بازی از قبیل تیر و Health نامحدود . ایجاد تغییرات در MAP ها و هر چیز دیگری که بخواهید از جمله ی امکانات این قبیل از دستگاههاست . البته اطلاعات شما در این زمینه تاثیر گذار خواهد بود .

۸ – امکان نصب Freestyle dash و بهره گیری از قابلیت های فوق العاده ی آن از جمله اجرای بازی های Xbox قبلی

طبیعتا برخی از قابلیت هائی که بر روی کنسول های JTAG امکان پذیر است در داشبرد فعلی دستگاه تعریف نشده اند . Freestyle dash سیستم عاملی است هماهنگ با قابلیت های کنسول های JTAG . امکان اجرای بازی های XBOX ، طراحی و نصب Theme های جالب و خاص و هر چیز دیگری که بخواهید ، از ویژگی های این سیستم عامل است .

۹ – امکان اجرای بازی از روی هارد اکسترنال با هر حجمی

۱۰ – امکان استفاده از دستگاه بدون نیاز به درایو

این ویژگی آخر را دوباره بخوانید ! این امکان به این معناست که اگر شما Key درایوتان را از دست داده باشید ، با استفاده از Xell میتوانید آن را بازیابی و دوباره از درایو دستگاهتان استفاده کنید و یا اینکه کلا دستگاهتان را بدون درایو راه اندازی کرده و از روی هارد اکسترنال و یا با استفاده از FTP و انتقال بازی بر روی هارد داخلی ، از روی هارد اینترنال بازی هایتان را اجرا نمائید . این قابلیت یعنی بی نیازی به نصب آپدیت های جدید فیرم ور و کرک های جدید . چرا که دستگاه شما بر روی هر داشبردی بدون توجه به نوع سیستم عامل و یا سیستم های امنیتی جدید میتواند هر گیمی را اجرا کند .

۱۱ – و اما یکی دیگر از بهترین ویژگی JTAG یعنی اجرای بازی از هر ریجنی بدون توجه به ریجن دستگاه .

این ویژگی یکی از فوق العاده ترین ویژگی های دستگاههای JTAG است . استفاده از بازی های ریجن NTSC / J بر روی دستگاه های PAL و یا بالعکس به این معناست که دیگر نیازی ندارید ۳ ماه برای عرضه ی نسخه ی PAL از کالکشن Metal gear solid HD منتظر بمانید .

و …

به طور کلی عبارت JTAG به دستگاه ها و یا مدار های الکترونیکی ای گفته میشود که توانائی بالائی در زمینه ی اجرای کد های غیر تایید شده داشته باشند ( البته این تعریف در زمینه ی دستگاههای الکترونیکی به این صورت بوده و در سایر موارد تعریف های متفاوتی دارد ) XBOX های JTAG ، کنسول هائی هستند که قابلیت اجرای Homebrew را دارا میباشند . به عبارت دیگر این امکان را دارند که کد های Sign نشده توسط مایکروسافت و یا سایر شرکت های تایید شده را اجرا نمایند . در عمل زمانی به این ویژگی فوق العاده پی میبرید که بتوانید یک نرم افزار ، بازی و یا در حد بسیار ساده یک کد را بر روی کنسولتان اجرا نمائید . به دستگاه هائی که قابلیت JTAG شدن را دارا هستند ( Exploitable ) گفته میشود . به عبارت دیگر در سیستم امنیتی این دستگاهها موردی وجود دارد که میتوان از آن به نفع خود استفاده نمود و مواردی خاص را از طریق مورد گفته شده بر روی دستگاه اعمال نمود و نتیجه های ویژه ای از این کار دریافت کرد . اگر بخواهیم ساده تر در این مورد صحبت کنیم JTAG یک فرایند است که در نتیجه ی وجود باگی در سیستم نرم افزاری و یا سخت افزاری یک کنسول قابل دسترسی و اجراست .

در گذشته تنها دستگاههائی که داشبردی معادل و یا کمتر از سری ۷۳۷۱ داشتند البته با وجود CB مناسب قابل JTAG شدن بودند اما این توانائی تنها در بین گروه خاصی از افراد شناخته شده بود و دسترسی به این قبیل از دستگاهها با وجود مشکلات سخت افزاری و بی اطلاع بودن کاربران این کنسول ها محدود بود ، به صورتی که مایکروسافت توانست با آپدیت های نرم افزاری ( ورژن های جدید تری از داشبرد ) این قابلیت را از بین ببرد . اما بار دیگر Exploit جدیدی در کنسول مایکروسافت کشف شد که قابلیت JTAG شدن ، این ویژگی فوق العاده را باز گرداند . این امکان جدید بر روی تمامی ورژن های مادربرد ایکس باکس ( Zephyr  و Jasper 16 , 256 , 512 و Falcon ) همچنین مادر بردهای Trinity که بر روی کنسول های SLIM عرضه شدند قابل اجراست . البته سری جدید مادر بردهای اسلیم که از سپتامبر ۲۰۱۱ وارد بازار شدند و Corona نام دارند قابل RGHشدن نیستند . در مورد نام های مختلف مادر برد های کنسول های اسلیم باید بدانید که Valhala و یا Vejle و یا   Trinity هر سه مورد به ۱ نوع مادربرد اشاره دارند . به این راهکار جدید Reset glitch hack و یا به اختصار RGH گفته میشود . کشف این Exploit فوق العاده در سخت افزار کنسول به دست دو تن از بزرگان کرک با لقب های Tiros و GliGli انجام گرفت .

در زمینه ی تفاوت بین JTAG و RGH میتوان به این مورد اشاره کرد که JTAG با استفاده از Exploit موجود در سیستم عامل دستگاه و نصب کرنلی جدید بر روی آن و نصب چند دیود بر روی مادر برد انجام پذیر بود و بالطبع با آپدیت شدن داشبرد این قابلیت نیز از بین میرفت حال آنکه RGH یک پروسه ی سخت افزاریست و برای اجرا به کیتی نیاز دارد که Glitch نامیده میشود به بیان دیگر آپدیت های داشبرد در انجام این حرکت تاثیری نخواهند داشت . به طور  کلی فرایند RGH به ۲ دسته تقسیم میشود :

۱ – خواندن Nand و نصب ECC برای دریافت Cpu Key و ساخت و نصب Freeboot

۲ – نصب Glitch Kit

پس با توجه به ۲ بخش بالا برای RGH بر روی هر دستگاه نیاز به ۱ عدد Glitch kit بوده که همین امر باعث بالاتر بودن هزینه ی RGH به نسبت JTAG است .

نحوه ی کار RGH به این صورت است که توسط Glitch kit پالس های کوچکی به CPU ارسال میشود . این پالس ها باعث میشوند که CPU به اشتباه یک CB تغییر یافته را یک CB اورجینال شناسائی کند . زمانی که CB تغییر یافته ( Modified شده ) بر روی دستگاه اجرا شد ، دستگاه آماده است تا کد های Unsigned را اجرا نماید البته این مورد چیزیست که همواره اتفاق نمی افتد ، به همین خاطر است که ممکن است بین زمان لود شدن سیستم عامل در دستگاه های RGH و دستگاههای JTAG و یا معمولی تفاوت هائی وجود داشته باشد . اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به نحوه ی اجرا شدن سیستم عامل کنسول Xbox360 بیاندازیم روند اجرا به این ترتیب است :

از زمانی که دکمه ی روشن شدن دستگاه را فشار میدهید این مراحل انجام میشوند :

۱ – ۱BL . ( اولین بوت لودر . این مورد در ROM پردازنده ی دستگاه یا CPU قرار دارد. ) یکی از ارگان هائیست که رمز گشائی کد های ارسالی برای پردازنده را بر عهده دارد .

۲ – CB . (دومین بوت لودر . این مورد در ناند دستگاه گنجانده شده است ) دومین ارگانی که رمزگشائی را بر عهده دارد .

۳ – CD . این قسمت وظیفه ی خواندن ، رمز گشائی و باز کردن CE را بر عهده دارد . این بخش هسته ی کرنل و هسته ی HV را در بر میگیرد ( HV مخفف Hypervisor و یا لایه ی امنیتی است ) این ارگان کد های رمزگشائی شده از جانب بوت لودر های ۱ و ۲ را خوانده و سپس فعال میشود .

۴ – CF . این قسمت وظیفه ی خواندن ، رمز گشائی و باز کردن CG را بر عهده دارد  CG شامل پچ های کرنل و HV است . کار CG فعال کردن این Patch ها و در قدم اول اجرای HV پچ شده و در قدم دوم کرنل پچ شده است . بعد از این قسمت است که داشبرد دستگاه لود میشود .

پس اگر بخواهیم به صورت چارت شده موارد بالا را نشان دهیم به این صورت است :

۱BL – > CB —>

— > پچ کردن کرنل و هایپروایزر – > اجرای داشبرد

به همین خاطر است که گاهی اوقات لود شدن سیستم عامل در کنسول های RGH تا حدود ۲ دقیقه به طول می انجامد .

و در انتها باید عرض شود که پروژه های جدید بر روی این قبیل دستگاهها در حال انجام است که از نمونه های آنها میتوان به قابلیت Dual boot و  ساخت و طراحی محیطی مجازی همچون XBOX live مختص کنسول های Jtag اشاره کرد .

این مقاله از سایت mb-empire.com گرفته شده.

دیدگاه
۸۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

85 Replies to “منظور از Xbox360 JTAG چیست و مزیت های آن کدام است”

 1. victor hogo گفت:

  تو شهر ما توی یک فروشگاه گذاشته بودن برا فروش کل پاساژ تبلیغش بود.ولی میگفت ۱۲۰۰۰۰۰ تومن!!
  من گرخیدم وعقب عقب برگشتم.
  ولی انصافا جادوییییییییه

  ۳ ۲
  1. Adios گفت:

   من خودم ۹۵ تومن انجام دادم و جایی هم که انجام دادن برام کارشون خیلی تمییز بود
   شما اگر ۱۲۰ تومن هم انجام بدید میارزه شما با اومدنه LT 3 چقدر خرج افتاد پاتون شما اگر ۲۰ بازی داشته باشید باید ۲۰ تومن فقط پوله دی وی دی خام بدید و ۲۰ تومن هم هزینه فریم ویر مایکروسافت هم هر ۳ ماه یه اپدیت جدید میده حالا خودتون حساب کنید به صرفه هست یا نه

   ۲ ۰
  2. victor hogo گفت:

   منظورم یک میلیون ودویست هزار بود نه صدو بیست هزار .یه دستگاه آرکید بود فک کنم برا سال ۲۰۰۶بود تولیدش.گفت.میگفت شاید تو کل ایران سه چارتا باشه میگفت ۱۰۰ هزار تخفیف میدم دستگاه خودت رو سیصد هزار بر میدارم بایدهشتصد هزار بدی. میگفت ۹۹درصد ایکس باکسا جیتک نمیشه.

   ۲ ۲
  3. Adios گفت:

   ۸-O 8-O 8-O
   زرشک شما همون دستگاه خودت رو میتونی حالا JTAG کنی فوق فوقش هم خیلی گرون باشه زیره ۱۵۰ تومن . یک میلیون چه خبره

   ۱ ۰
  4. victor hogo گفت:

   آخه میگفت دستگاه شما نمیشه.
   برامن الایته با برد جاسپر ودرایو لایتون یعنی میگی میشه؟؟مطمئنی؟؟

   ۰ ۰
  5. Adios گفت:

   بله میشه و مطمئن هستم

   ۲ ۰
  6. asinاsa گفت:

   دوست عزیز شهر شما کجایه..نکنه لاس وگاسه اینقدر گرونه :lol:

   ۱ ۰
  7. cole phelps گفت:

   هاااا یک و دویست !!!عجب ادمای بنداز و حرام خوری پیدا میشن
   تو شهر ما ۶٠ تومن میگیره جیتگ میکنه

   ۱ ۰
 2. Adios گفت:

  در تکمیل مقاله ی آقای حکیمی روی کنسول های JTAG شده سیستم عامله لینوکس هم میشه نصب کرد و بزرگترین مشکل JTAG اینه که کلا باید بیخیال Xbox Live بشید ولی کلا JTAG خیلی خوبه و باور کنید نسبت به هزینش ارزش داره چون شما اگر حساب کنید با اومدن هر اپدیت داشبورد شما باید ۲۰ تومن بابت ریختن فریم ویر جدید بدید و کل بازی هاتون رو دوباره پچ و رایت کنید . درکل اگر اهله لایو نیستین JTAG بسیار عال هست
  در مورد اینکه گفتن روی برد های Corona قابل اجرا نیست فکر کنم قابل اجرا هست فقط اینکه دیگه نمیشه از درایو دستگاه استفاده کرد و باید از روش FTP بازی ها رو ریخت رو هارد .

  ۱ ۱
 3. Gordon گفت:

  واقعا ممنونم ارش جان…مطلب بسیار خوب و به جایی بود…منم چند وقت بود دنبال مطلبی در مورد Xbox360 JTAG بود…شما کار منو راحت کردی…ممنون. :wink:

  ۱ ۱
 4. Grey.Warden گفت:

  یعنی جز زدن قید Xbox Live ، مشکل دیگه ای نداره ؟
  من اسلیم دارم ! طرف رفیقمه ، هر دفعه میرم پیشش ۲ دقیقه آپدیت میکنه میدم بم ! اوندفعه گف دفعه دیگه اومدی خواست JTAG کنم واست . من گفتم نه ولش کن یهو مشکلی چیزی پیش میاد ! از لایو هم که استفاده نمیکنم من . بدم JTAG شه به نظرتون ؟

  ۶ ۱
  1. Adios گفت:

   هیچ مشکل دیگه ای نداره فقط چیزی که هست زمان بوته دستگاه یکم زیاد میشه که حداکثرش ۲ دقیقه هست . من خودم بعضی وقتا ۵ ثانیه میاد بالا بعضی وقتا ۱ دقیقه
   ولی چیزی که مهمه اینه که اینکار چون کاره فنی هست باید به کسی بدید که کارش خوب باشه

   ۰ ۰
 5. این مقاله رو من ننوشتم از سایت یکی از همکاران برداشتیم. باز هم از این دست مقالات می ذاریم. psvita وقتی اومد خودم دستکاریش رو براتون می نویسم.

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   ای ول اقا آرش پس شما هم دستی تو کار دارید

   ۰ ۰
  2. جناب Adios من یک ایکس باکس الایت ۲۰۰۹ با برد جسپر دارم به نظرت میشه jtag هکش کرد؟

   ۰ ۰
  3. Adios گفت:

   بله میشه

   ۰ ۰
  4. اخی از دست این lt ها راهت شدم اخرما که لایو نمیزنیم بهترین گزینه هستش برامونمیتونم الن ویک جدید هم به راحتی بازی کنم

   ۰ ۰
 6. Grey.Warden گفت:

  پس ۵ شنبه جا اینکه بدم آپدیت جدید رو بریزه ، میدم JTAG کنه واسم ! فقط یه سوال دیگه . اونوقت چجور میشه از این قابلیتا استفاده کرد ؟ منظورم اینه مثلاً چجور میشه بازیای آرکید رو ریخت رو دستگاه ؟ ممنون بازم

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   بازی های ارکید رو باید دانلود کنید و بریزید رو XBOX که راه های مختلفی هم داره ولی راحت ترین راهت نصب یه برنامه رو XBOX که JTAG شده باشه و از طریق فلش کپی کردن فایل های بازی ارکید
   تو فروم یکی از سایت معروف ایرانی اموزشش هست
   شما دقیقا این عبارت رو توی گوگل سرچ کنید (آموزش استفاده از دی ال سی در کنسول های جیتگ )
   سایتی که میگم میاد برید همونجا تو قسمت JTAG کلا در همه ی زمینه ها اطلاعات کاملی داده شده
   ببخشید مستقیم اسم سایت رو نگفتم میترسم خلافه قوانین باشه

   ۰ ۰
  2. Grey.Warden گفت:

   ممنون داداش :wink: فقط سوال آخر . JTAG شد ، دیگه نمیشه به حالت اول برگرده ؟

   ۰ ۰
  3. Adios گفت:

   میشه داداش

   ۰ ۰
 7. برای کسانی که لایو نمیزنن مورد خیلی خوبی هست.ولی عشق است Xbox Live رو! ۸)

  ۱ ۰
 8. victor hogo گفت:

  آقای حکیمی با عرض معذرت باید بگم سرعت سایت خیلی پایین باز کردن یه صفحه کفر آدم رو در میاره.یه سایت سنگین مثل گیم اسپات به راحتی میشه همه جاشو به سرعت برق گشت.لطفا رسیدگی کنید.

  ۰ ۰
 9. HTD_no1 گفت:

  دوستانی که قصد انجام ریست گلیچ هک دارند از رفتن به لایو و انجام آپدیت جدید خوداری کنند چون مایکرو با این آپدیت انجام این کار رو غیر ممکن کرده. کلا کار به صرفه ای هستمن دیدم که با ۸۰ تومان هم این کار رو میکنند. تازه برای بضعی از بازی ها میتونید آن لاین هم بازی کنید با برنامه مخصوص خود جی تگ البته اونایی که سیستم لینک دارند مثل کال.

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   من خودم رو دستگاه اخرین اپدیت که تازه اومده و LT 3 میخواد نصب بود و بردم برام RGH کردن

   ۰ ۰
 10. Rizio_16 گفت:

  ببخشید دوستان یه سوال داشتم :-|
  وقتی به لایو وصل نمیشه پس دیگه چطوری DLC ها و بازی های ارکید رو به صورت رایگان میشه دریافت کرد ؟ :-|

  ۰ ۰
  1. Rizio_16 گفت:

   ممنون فهمیدم

   ۰ ۰
  2. Adios گفت:

   از اینترنت دانلود میکنی و میریزی رو XBOX من خودم کت وومن رو دانلود کردم و ریختم به راحتی

   ۰ ۰
  3. Rizio_16 گفت:

   الان داری یازی میکنی باش ؟ :(

   ۰ ۰
  4. Adios گفت:

   بازیش کردم تموم شد ولی نسبت به بتمن هیچه

   ۰ ۰
  5. DmC X360 گفت:

   چطوری میشه دانلودش کرد؟؟

   ۰ ۰
  6. NSR گفت:

   کلا ۳ یا ۴ تا مرحله هست کت وومن ولی خوبیش اینه پایان دوم بازی رو هم میتونی ببینی
   ………………………………………………………………
   سعید از ps3 is god

   ۰ ۰
 11. metal milita گفت:

  wow خیلی جالبه!
  من الان از بیمارستان دارم کامنت میدم سریع باید برم.میشه یکی به من زود بگه که این کارو کجا انحام میدن؟
  و دوم این که اگر این کارو انجام بدم dlc های بازیا رو از کجا میشه گیر اورد؟
  در ضمن تحت هیچ شرایطی نمیشه دیگه لایو رفت؟
  مرسی.

  ۰ ۰
  1. خدا بد نده metal milita

   ۰ ۰
  2. metal milita گفت:

   نه داداش من انترن شدم تازه. :oops:
   یعنی از ترم شیش پزشکی باید بری بیمارستان کار کنی امروزم به من شیفت شب خورد جیگر.

   ۰ ۰
  3. برادر دیگه می دونم انترن چی پسر خاله خودم هم داره مغز و اعصاب می خونه به هرحال موفق باشی به امید رزیدنتیت :-D

   ۰ ۰
  4. metal milita گفت:

   قربونت شما هم موفق باشی.

   ۰ ۰
  5. Adios گفت:

   تو گوگل به انگلیسی سرچ کن میاد مثلا من برای کت وومن این جوری سرچ کردم
   catwoman bundle for jtag
   و از سایت xbox360iso دانش کردم
   کلا برا دی ال سی و ارکید همین سایت xbox360iso خوبه

   ۰ ۰
  6. metal milita گفت:

   داداش قربون دستت فقط یه چیز دیگه این که اگر dlc یا بازی رو دان کردم بدش نیاز به برنامه ی خاصی داره یا نه میشه ریخت رو فلش یا هارد اکسترنال وازش استفاده کرد؟
   ممنون که جواب دادی. :wink:

   ۰ ۰
  7. Adios گفت:

   بالا هم توضیح دادم یه فروم هست که خیلی هم معروفه اونجا اصلا یه قسمت کامل داره که درباره ی JTAG هست شما اونجا برو هرچی می خوای گیر میاری اگر نیاوردی سوال کن جوابتو میدن و اونجا کسایی هستن که خودشون به صورت حرفه ای انجام میدن

   ۰ ۰
  8. cole phelps گفت:

   چه عجیب یه دانشجو پزشکی اهل گیم من فکر میکردم باید دانشجو پزشکی قید زندگی بزنه ما دندونا که بعد از علوم پایه راحتیم جیگر بسوز

   ۰ ۰
 12. Rizio_16 گفت:

  لایو نداشتن یعنی هیچ :-|
  کال اف عشقش به لایوه :-|

  ۱ ۰
 13. HTD_no1 گفت:

  آقا من منظورم اون آپدیتی نیست که با LT3اومد اینی که من دارم میگم خیلی جدید هست هنوز یک هفته هم نشده که اومده! از ما گفتن بود

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   اها اگر اپدیت جدید اومده من خبری ندارم

   ۰ ۰
  2. asinاsa گفت:

   فک نکنم..مطمئنی؟؟

   ۰ ۰
 14. Rizio_16 گفت:

  کسی اطلاع داره که به هیچ عنوان دیگه به لایو وصل نمیشه یا نه ؟

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   چرا میشه وصل شد ولی خیلی سریع فلگ و بن میشی

   ۰ ۰
 15. cool-hand گفت:

  ممنون آقای حکیمی . با ارزش ترین مطلبی بود که تو این چند ماه اخیر خوندم.

  ۰ ۰
 16. Lion_rj گفت:

  اقایون حواستون باشه.برای JTAG باید هزینه ۱۰۰ هزار تومان بدهید.بیشتر ندهید.در ظمن JTAG ها در لایو فقط میتوانند با JTAG های دیگر بازی کنند فقط و فقط با JTAG های دیگه.
  Ps3 is God Forever

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   اونم نه لایو مایکرسافت از طریق یه برنامه ی خاص که فکر کنم اونم باید XBOX رو به کامپیوتر وصل کنید

   ۰ ۰
  2. و بعدش میتونند پوینت و گولد رایگان استفاده کنند و همینطور میتونند لاوی یا بازی ها رو هک کنند
   اما تو ایران هیچکس jtag رو صد در صد انجام نمیتونه بده

   ۰ ۰
  3. Adios گفت:

   اتفاقا به راحتی انجام میدن
   تو ایران تو زمینه ی الکترونیک یه مخایی داریم که اگر مایکروسافت کشفشون کنه رو هوا میزنتشون
   من همین RGH رو جلوی خودم در عرض یه ساعت انجام داد

   ۰ ۱
  4. MG.96 گفت:

   آقا یه مغازه ی مطمئن و کار درست تو تهران سراغ نداری؟

   ۰ ۱
  5. Adios گفت:

   نه من اهواز سراغ دارم

   ۰ ۰
 17. Grey.Warden گفت:

  پ حله دیگه ! اگه بعدم میشه برش گردوند به حالت اول ، دیگه مشکل چیه ؟ ۸-O ممنون بابت مطلب ! میدونستم زودتر میدادم JTAG کنن واسم ! ۵ شنبه ایشالا :lol:

  ۰ ۰
 18. Rizio_16 گفت:

  والا ما که از این پولا نداریم بدیم… :wink: من تو همون ۳۰ تومنه LT+ هم موندم… :wink:
  الانم زدم دستگارو جم کردم کلا تا یه مدت بازی نمیکنم… :-| :wink:

  ۰ ۰
  1. GOoloO گفت:

   داداش با یک آموزش ساده و یکم مطالعه تو این مورد(که آموزش تصویریش تو سایت ها هست) می تونی خودت کنسولتو آپدیت کنی.
   من خودم کنسولو به LT2 آپدیت کردم در صورتی که از قبل هیچی در این باره نمی دونستم. الانم هر وقت بت من رو تموم کردم می خوام Lt3 رو بریزم( آخه زورم میاد دوباره بازیو با پچ جدید بخرم). والله ما که پول مفت نداریم به این فروشنده ها بدیم . :mrgreen:

   ۰ ۰
 19. black mask گفت:

  :cry: واقا xbox اپدیتاش شده دردسر

  ۰ ۰
 20. black mask گفت:

  اما من عاشق ایکس باکسم
  بهترین کنسول همینه

  ۲ ۰
 21. aliviros 3000 گفت:

  من که خودم lt میزنم ! اپدیت جدیدم دانلود میکنم با فلش میریزم رو دستگاه ! ۱۰۰ تومنم رو میزارم کنار برا نسل بعد :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   خب اونوقت بازی ها رو چی کار میکینید
   من بلدم فریم ویر رو اپدیت کنم ولی بحث روی رایت مجدد بازی ها هست

   ۰ ۰
  2. aliviros 3000 گفت:

   دادا خرجش یه رایتر و پچ جدید بازی ها رو می گیری رایت میزنی !
   الانم که دوستان دیگه اصلا برا افلاین نمیخاد lt3 بریزن رو دستگاه با Backup Creator میشه بازی های lt3 رو به lt2 تبدیل کرد :mrgreen: :twisted:

   ۰ ۰
  3. Adios گفت:

   خوب همون دیگه شما باید فقط ۱۰۰۰ تومن برا دی وی دی خام بدی

   ۰ ۰
 22. DmC X360 گفت:

  ۱۰۰ ؟قابلیت زیادی داره ولی **سوزی داره که ۱۰۰ تومن بخاطر بازی خرج کنی!

  ۰ ۰
 23. john.marston گفت:

  پس ما که اصلا از ۳۶۰ استفاده نمیکنیم .
  من خیلی گیج شدم دیگه اپدیت نمیخواد یعنی چی :?:

  ۱ ۰
  1. Adios گفت:

   یعنی اینکه بعد از JTAG کردن دستگاه دیگه با اپدیت شدن داشبورد و این جور اپدیت ها که نیاز به اومدن LT جدید دارن دیگه نیاز نیست ببرید LT بریزن و بازی ها رو دوباره رایت کنید

   ۰ ۰
 24. general amin گفت:

  ممنون بابت اطلاعاتی که به ما دادین . :wink:

  ۰ ۰
 25. asinاsa گفت:

  ولش کن بابا..چه خبره$اینجا هنوز نمیدونن اینی که گفتی چی هست ارش جان.. من دارم ۱تومن ۱تومن پولمو جمع میکنم ویتا بخرم..$راستی دوستان من تو رفیعی کار میکنم الان..بیاین از خودم بازی بخرین..اونایی که بچه ساری هستن بیاین رفیعی تو پاساژ تقوی :wink: …
  ______________________________
  امیرمسعودبهداد ازانجمن حقوقبگیران مایکروسافت و عاشقان جعبه ی مجهول…به وبلاگم سر بزنید

  ۰ ۰
 26. the legend ends گفت:

  به نظر من هم به صرفه هست چون بازی های arcad هم جذابیت خاص خودشونو دارن

  ۰ ۰
 27. خداروشکر که ۳۶۰ ندارم

  ۰ ۱
 28. اگر jtag کنی باید از خیر لایو بگزی این کار مایکروسافت باعث میشه کسی دیگه نتونه آلن ویک رو بازی کنه
  سه روز پیش یه داشبورد امده که فقط نر افزاری بوده

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   بابا کی گفته دیگه امریکن نایت مایر رو بازی کنی. وقتی منتشر شد تو اینترنت قرارش میدن و داناودش میکنی و میریزی رو اکس باکس و بازی میکنی
   این قرارش میدن منظورم خوده مایکرو نیست هکرهای محترم هستن

   ۰ ۰
 29. deniro گفت:

  آرش جان واقعا متن مفیدی بود ممنون

  ۰ ۰
 30. prison گفت:

  کسانی که لایو بازی میکردن و داشبردشون رو به ۲.۰.۱۴۷۱۷.۰ تغییر دادن دیگه نمیتونن jtaq کنند!
  بعد هم هزینه بالا jtaq و زمان طولانی boot دستگاه و از همه مهم تر امکان استفاده نکردن از لایو بد ترین مشکلات jtaq هست!

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   زمان بوته بالا
   یه جوری میگید اینگار نیم ساعت طول میکشه
   برا من تا حالا بیشتر از ۱۵ ثانیه نشده

   ۰ ۰
  2. prison گفت:

   خوب دستگاه شما اینطوریه من که دیدم از ۱۰ ثانیه تا حدود ۲ دقیقه دیدم طول بکشه!
   جزو مشکلاتش که محسوب میشه حالا هر چند چندان جدی و مهم نباشه!اگه لایو داشت خودم اولین نفری بودم که jtaq میکردم لایو برام مهمه برای آهنگ گوش دادن فیلم نگاه کردن دیدن سریال های تلویزیونی و… وقتی با حدود ۴ دلار میتونی یه فیلم تازه اکران شده رو با کیفیت hd ببینی خیلی خوب نیست تازه قوانین کپی رایت رو هم رعایت کردی اون دنیا باز خواست نمیشی یا با خرید اکانت یکساله zune به صورت بی نهایت جدیدترین آهنگ ها رو گوش میدی یا ….. خیلی عالی و خوب نیست!واقعا محشره!ولی متاسفانه در ایران هنوز اینترنت سریع راه نیفتاده به همین دلیل اصلا مردم لایو براشون مهم نیست یا اصلا نمیتونن از خدماتش به غیر از بازی استفاده کنند!

   ۰ ۰
 31. diamond گفت:

  مرس از متن

  ۰ ۰
 32. khore گفت:

  آقا کجا Rghمیکنن؟؟؟؟؟ ۸-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
 33. bioteck گفت:

  adios عزیز کجای اهواز rgh رو انجام میدن؟ :?: :?:

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   به این سایت برو شماره و ادرسش هست
   iccenter.ir

   ۰ ۰
 34. soheiltornado گفت:

  سلام.تو تهران کجا میشه jtagکرد؟لطفا یکی جواب بده.ممنون :)

  ۰ ۰
 35. soheiltornado گفت:

  در ضمن من LT+3 کردم ایکس باکسمومیتونم jtag کنم؟

  ۰ ۰
 36. Arminhabibi007 گفت:

  من میخواهم xbox360بگیرم رفتم یه جا گفت که xbox360slim new 250GB کپی خور یک ملیون و پانصد تومن ایا منظور از کپی خور Jtag هست وایا قیمتش مناسبه

  ۵ ۲
 37. AMINX گفت:

  سلام من یهXBOX360SLIM Eخریدم یک ساله وجیتگ هم هست با اپدیتLT3خواستم بگم واقعا عالیه ومن این کنسولو بهXBOXONEترجیح میدم چون دقیقا کیفیتش همونه۴Kهست وبه محیطLIVEهم وصل میشه با تشکر از سایت خو بتون.😉

  ۰ ۰
 38. AMINX گفت:

  سلام من یهXBOX360SLIM Eخریدم یک ساله وجیتگ هم هست با اپدیتLT3خواستم بگم واقعا عالیه ومن این کنسولو بهXBOXONEترجیح میدم چون دقیقا کیفیتش همونه۴Kهست وبه محیطLIVEهم وصل میشه.

  ۰ ۰