معروف ترین سلاح گرم های دنیای بازی

توسط Nevan در ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ , ۲۰:۰۵

به نام خدا

معروف ترین اسلحه های گرم در دنیای بازی ها

اسلحه های گرم (همان تفنگ خودمان!) جزء جدایی ناپذیر بازی های اکشن هستند. امروزه تقریبا نمی توانید بازی اکشنی پیدا کنید که این اجسام آتشین در آن وجود نداشته باشند. این اسلحه ها به خاطر یک هدف بوجود آمدند: جنگ. و چون بسیاری از بازی ها با جنگ و حاشیه هایش در ارتباط اند معمولا پر از اسلحه های گرم هستند. اما از بین همه ی این اسلحه ها، تعدادی معروفتر، عجیب تر، قوی تر و خاطره انگیز تر هستند. لیستی که در ادامه می بینید، لیست معروف ترین اسلحه های گرم در دنیای بازی های رایانه ای است.

توجه: لیست زیر هیچ ترتیب خاصی از نظر قدرت، شهرت و … ندارد.

 • Lancer — Gears of War Series


سری Gears of War را می توان موفق ترین IP این نسل مایکروسافت نامید. داستانی گیرا و جذاب، شخصیت های بیادماندنی و گیم پلی انقلابی همه و همه دست به دست هم دادند تا این سری به موفقیتی بی نظیر برسد. اما مطمئنا عوامل دیگری هم در موفقیت این سری موثر بودند که قطعا Lancer یکی از آنهاست. Lancer اسلحه ی اصلی گروه دلتا و مارکوس فینیکس است. این اسلحه را می توان تقریبا در همه ی پوستر ها و اسکرین شات های بازی دید. اگر بخواهیم منصف باشیم این اصلحه واقعا خفن است! واقعا به ذهن چه کسی به جز “کلیف بلیزنسکی” خطور می کند که یک اره برقی را زیر یک تفنگ بچسباند؟! (البته برخی می گویند قبل از کلیف بلیزنسکی، استودیوی Relic در بازی Warhammer این کار را کرده بود.) اره کردن لوکاست ها با Lancer در Geow تجربه ی بسیار لذت بخشی است که تا مدت ها از ذهن گیمر ها بیرون نخواهد رفت.

 • Gravity Gun — Half Life 2

اغراق نیست اگر بگوییم ورود فیزیگ واقع گرایانه به دنیای بازی های رایانه ای را مدیون این اسلحه، Half Life 2 و استودیوی Valve هستیم.در واقع Half Life 2 اولین بازی ای بود که فیزیکی که هم اکنون در بازی ها می بینیم با مکانیزمی استاندارد وارد دنیای بازی های کرد. Gravity Gun یک اسلحه ی بسیار کارآمد در بازی Half Life 2 بود که با آن می توانستیم اجسام مختلف را بلند کنیم و به اطراف پرتاب کنیم. مطمئنا تاثیری که Gravity Gun بر روی بازی های رایانه ای گذاشت این اسلحه را در بین معروف ترین اسلحه های دنیای بازی ها باشد.

 • Shape shifter gun—Vanquish

وقتی نابغه ای با نام “شینجی میکامی” تصمیم می گیرد یک بازی شوتر سوم شخص بسازد مطمئنا باید منتظر چیز های عجیب و غریب (به سبک ژاپنی!) در آن بازی بود. اسلحه ی تغییر شکل دهنده در Vanquish یکی از فوق خفن ترین سلاح های دنیاست. این اسلحه با یک اشاره از یک مسلسل ساده به یک شاتگان، راکت لانچر و چند اسلحه ی عجیب و غریب دیگر تبدیل شود. این قابلیت از اولین لحظه ی بازی در اختیارتان قرار دارد، هیچ محدودیتی در استفاده اش وجود ندارد و هیچ گاه هم خسته کننده نمی شود. نحوه ی تغییر شکل دادن این اسلحه هم بسیار زیباست( توضیحش سخت است! برای اطلاعات بیشتر بروید Vanquish را بازی کنید!)

 • Portal Device —- Portal Series

بازی پورتال و دنباله اش از هر نظر یک بازی خاص هستند. از داستان و فضا سازی گرفته تا گیم پلی و نقش مهم فیزیک در آن. اما جدای از همه ی اینها چیزی که این سری بازی را به یکی از بهترین بازی های نسل هفتم تبدیل کرد، بی شک اسلحه ی پورتال است. شاید این وسیله اولین اسلحه ای باشد که برای کشتن بوجود نیامده! فکر نمی کنم نحوه ی عملکرد این شیء دوست داشتنی احتیاجی به توضیح داشته باشد اما فقط محض توضیح(!) شما می توانید با این اسلحه دو دریچه ایجاد کنید، که از یکی وارد شوید و از دیگری خارج. فقط فکر کردن به اینکه با این ایده و با این وسیله چه تعداد معمای فسفر سوز می توان طرح کرد هم سرگیجه آور است!

 • BFG 9000 — DOOM series

طبق آنچه در “کتاب مقدس دووم” گفته شده، نام این اسلحه یک عبارت غیر قابل ذکر به معنی “تفنگ بزرگ لعنتی” است. که اگر بخواهیم منصف باشیم، واقعا این نام برازنده اش است! سری دووم مبدا تاریخ بازی های اکشن هستند و برای اولین بار مزه ی اکشنی که هم اکنون در بازی ها شاهدش هستیم را به بازی کنندگان چشاندند. BFG 9000 قوی ترین اسلحه در سری دووم است که در یک چشم به هم زدن تمام دشمنان موجود را نابود می کند. مهمات زیادی مصرف می کند، سنگین است و هر کسی لیاقت به دست گرفتنش را ندارد. اگر نازک نارنجی هستید از این اسلحه دوری کنید… برای استفاده از آن باید مثل خودش قلچماق باشید!

 • Magnum —- Resident Evil Series

“… زامبی احمق در حال نزدیک شدن است، دستانش را دراز کرده تا در اولین فرصت شما را بگیرد و دهان کثیف اش را به گردنتان نزدیک کند، مگنوم زیبایتان را بالا می آورید و سر زامبی را نشانه می گیرید، فقط یک کلیک تا کشته شدن زامبی مانده، زامبی نزدیک می شود و بوووم! سر زامبی بیچاره متلاشی می شود! حق اش بود با آن صورت زشت اش. ناگهان یک نفر با بیسیم ازتان کمک می خواهد صدای داد و فریاد ناشی از خورده شدن توسط زامبی ها را می شنوید. زود به کمک اش می روید. باید از این شهر لعنتی خارج شوید!….” آیا واقعا مگنوم احتیاجی به توضیح دادن دارد؟! مگنوم اسلحه ی محبوب همه ی رزیدنت اویل باز هاست. قدرت بالایی دارد، صدای مخوفی هنگام شلیک کردن از خود منتشر می کند و مهماتش بسیار نایاب است. فقط با نگاه کردن به این اسلحه قند در دل آدم آب می شود!

 • The SBC Cannon — Serious Sam Series

یک توپ (از همان هایی که دزدان دریایی در کشتی هایشان دارند!) را در نظر بگیرید. حالا فکر کنید چه می شد اگر می توانستید آن را روی دستان تان ومثل یک تفنگ معمولی حمل کنید! این اسلحه یکی از قدرتمند ترین اسلحه های سام در سری Serious Sam است. یکی از بهترین لحظات در یک بازی از سری Serious Sam این است که یکی از آن رمز های “لطفا” ای بازی را بزنید و به گله ی دشمنانی که با سرعت بالا در حال نزدیک شدن به شما هستند گلوله های توپ شلیک کنید ! فقط کسانی که Serious Sam بازی کرده باشند می دانند دیدن له شدن و ترکیدن دشمن ها چه لذتی دارد!

 • Samus’ Arm Cannon— Metroid series

همانطور که “ساموس” از سری متروید یکی از محبوب ترین و معروف ترین شخصیت ها در دنیای بازی هاست، توپ دستی او نیز یکی از معروفترین و محبوب ترین اسلحه های گرم است. توپ دستی ساموس یک وسیله ی چند کاره است و می تواند یک راکت لانچر، یک توپ پلاسمایی یا یک اسلحه با قابلیت منجمد کردن باشد. می بینید؟ توپ دستی ساموس بیشتر شبیه به یک چاقوی چندکاره است تا یک سلاح معمولی!

AK-47

حتما با دیدن نام این اسلحه معمولی در لیست تعجب کردید. بله این تفنگ هیچ قابلیت خاصی ندارد. اما تقریبا در همه ی بازی های تیر اندازی وجود دارد. احتمالا جزو اولین سلاح هایی است که در بازی به دست می آورید، مهماتش مثل نقل و نبات در محیط بازی پخش اند و به اندازه ی کافی هم قدرت دارد تا دشمنان معمولی تان را از سر راهتان بردارد! این اسلحه به نمایندگی از همه ی سلاح های معمولی ای که در همه ی بازی ها وجود دارند و همیشه به کمک مان می آیند در این لیست حضور دارد!

 • Pandora — Devil May Cry 4

سری “شیطان هم می گرید” پر است از اسلحه های عجیب و غریب، زیبا، پر قدرت و صد البته به طرز دیوانه واری سوپر خفن! از راکت لانچر “لیدی” (که یک سر نیزه توسط یک زنجیر به آن وصل شده بود!) گرفته تا Ebony و Ivory ، دو یار همیشگی دانته هنگام کشتن شیاطین، همه و همه شایستگی حضور در این لیست را دارند. اما بین تمام سلاح های این سری، یک اسلحه بیشتر از همه خودنمایی می کند: “پاندورا”. پاندورا فقط در DMC4 حضور دارد و بعد از کشن یک غول بی ریخت به شما هدیه داده می شود. پاندورا یکی از موارد خاص این لیست است. این اسلحه می تواند به ۶۶۶ فرم مختلف تبدیل شود! که متاسفانه فقط چندتایشان قابل دسترسی است(احتمالا کپکام حوصله نداشته ۶۶۶ تفنگ مختلف طراحی کند!). به اراده ی شما پاندورا به یک توپخانه ی لیزری، یک راکت لانچر (در واقع سه راکت لانچر!)، یک مسلسل، یک بومرنگ(!)یک سفینه ی عجیب و غریب( که با دیدنش احساس می کنید یک نفر سوزنی برداشته و در حال ترکاندن سلول های خاکستری مغزتان است! از بس که خفن است این سفینه!) و در نهایت خود جعبه ی پاندورای معروف (که وقتی آن را باز می کنید تمام دشمنانی که در نزدیکی دانته حضور دارند دار فانی را وداع می گویند) تبدیل می شود. در وصف وجنات و خفن بودن پاندورا زبان از گفتن حتی یک کلمه قاصر است. باید DMC4 را بازی کنید تا خودتان لذت استفاده از این اسلحه را بچشید.

 • Shrink Ray —- Duke Nukem 3D

دوک نوکم که معرف حضورتان است. بله همان دوک بی اعصابی را عرض می کنم که بازی آخرش افتخار گرفتن F از ۱Up و ۰.۵ از ۵ از دنیای بازی را دارد. البته بازی های قبلی دوک همه جزو بازی های خوب صنعت گیم به حساب می آیند. حیف که این بازی آخری اعتبار دوک را کمی تا قسمتی پایین آورد. بگذریم، در بازی Duke Nukem 3D دوک یک اسلحه ی بسیار جالب دارد به نام Shrink Ray . این اسلحه می تواند سایز دشمنان را کوچک کند! خیلی مزه می دهد وقتی یک دشمن را کوچک کنی و وقتی به سمت دوک می آید با لگد فق معروف دوک از او پذیرایی کنی!

 • Super Shotgun—- Quake II

شاتگان ها تقریبا در همه ی بازی های اکشن وجود دارند. شاتگان ها اسلحه های قابل اعتمادی هستند. در شعاع کم کشنده اند و در شعاع های زیاد حداقل دشمن ها را تا مدتی دور نگه می دارند. اما معروف ترین شاتگان و یکی از معروف ترین تفنگ های دنیای بازی ها Super Shotgun از بازی Quake II است. متاسفانه نگارنده تجربه ی دسترسی مجازی به این اسلحه را نداشته تا مانند برخی از اسلحه های این لیست تجربه ی شخصی خود را بنویسد اما طبق شواهد و قرائن و خاطرات کسانی که به این افتخار نائل آمدند(!) این اسلحه قدرت باورنکردنی ای دارد! “ابر شاتگان” به خاطر دو چیز معروف است: یکی قدرت بسیار زیادش که پیش تر به آن اشاره شد؛ و دیگری صدای دلنشین اش! می گویند ابر شاتگان صدای شلیک و reload کردن خاصی داشته که خیلی مزه می داده! ما که شلیک با این دوست عزیز را تجربه نکرده ایم، اما خوشا به حال آن هایی که این سعادت را داشته اند.

 • Ripper— Dead Space Series

سری Dead Space جزو موفق ترین بازی های ترسناک نسل هفتم هستند. همه ی المان های یک بازی ترسناک به خوبی در این سری پیاده شدند که تجربه ای باورنکردنی برای بازی کنندگان رقم می زنند. از آنجایی که بازی در فضا اتفاق می افتد، پر از اسلحه های عجیب و غریب است. اما از میان تمام اسلحه های سری Dead Space، یک اسلحه از بقیه خاص تر است: Ripper. نحوه ی عملکرد Ripper بسیار جالب و خاص است. این اسلحه یک اره که با سرعت دیوانه واری می چرخد را به صورت معلق روبه روی شما نگه می دارد! یکی از راه های لذت بردن از این جسم دوست داشتنی این است که یک اره شلیک کنید و به سوی نکرومورف ها)دشمنان زامبی مانند بازی( هجوم ببرید. البته راه دیگری هم وجود دارد. یک اره شلیک کنید و منتظر باشید تا نکرومورف های احمق ) و صد البته وحشی( خودشان به سمت شما بیایند! نتیجه مطمئنا لذت بخش خواهد بود!

 • Needler — Halo Series

یکی از خاص ترین اسلحه های موجود در این لیست که مطمئنا تا به حال نظیرش را ندیده اید.اگرچه رنگ بنفش روشن و صورتی بدنه و نور آبی روشن آن زیاد مردانه (!) به نظر نمی آید، اما باطن این اسلحه و نحوه ی کشته شدن دشمنان توسط آن کاملا با ظاهرش فرق می کند.گلوله های شلیک شده توسط Needler در بدن دشمن باقی می مانند و وقتی تعداد زیادی از آنها در یک بدن وجود داشته باشند، همه با هم منفجر می شوند! البته موضوع به این سادگی ها هم نیست. اگر تعداد گلوله های شلیک شده به حد کافی نرسد از انفجار خبری نیست و این اسلحه عملا غیر قابل استفاده می شود. اگر این اسلحه در دستان یک بازیکن ماهر باشد، شاید رنگ صورتی چندان هم لطیف به نظر نرسد!

 • GunBlade—- Final Fantasy VIII

معمولا تمام شخصیت های فاینال فانتزی شمشیر بدست بودند. اما در فاینال فانتزی ۸ اسکوئر انیکس تصمیم گرفت که برای شخصیت اصلی یک تفنگ طراحی کند… که البته یک شمشیر هم بود! Gunblade ها جزو خلاقانه ترین تفکرات بشری هستند. اگر کلیف بلزینسکی اره برقی را به یک تفنگ چسباند، دست اندر کاران فاینال فانتزی ۸ با استفاده از ذهن خلاق ژاپنی شان اسلحه سرد و گرم را یکی کردند! باز هم بگویید بازی های ژاپنی بدرد نمی خورند! در مورد سرد یا گرم بودن این جسم نا متعارف هنوز شک و شبهه وجود دارد.

خب! لیست معروف ترین اسلحه های گرم بازی های رایانه ای تمام شد. مطمئنا اسلحه های دیگری هم لیاقت حضور در این لیست را داشتند اما چیز بیشتری در ذهن من (و اینترنت!) نبود.

مرتضی ملکشاه {Nevan}

دیدگاه
۱۱۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

119 Replies to “معروف ترین سلاح گرم های دنیای بازی”

 1. asinاsa گفت:

  به نظر من شاتگان بهترین سلاح تاریخ بازیهای رایانه ایه…یعنی شاتگان نگو بلا بگو…تو سریه رزیدنت با شاتگان تیراندازی کردن خیلی میچسبید..با یه تیر کلا بدن طرف نصف میشد :-D

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   توی رزیدنت بعد از مگنوم از همه بهتره ولی مزیتی که نسبت به مگنوم داره مهماتش تو بازی زیاده و استفاده از اون بیشتر از مگنومه

   ۰ ۰
  2. mostafa133 گفت:

   آره،کلا هیچ وقت دلم نمیومد با مگنوم شلیک کنم.

   ۱ ۱
  3. kritoos گفت:

   من خودم هم خیلی کم با مگنوم شلیک میکردم ولی وقتی شلیک میکنی واقعا خیلی حال میده

   ۰ ۰
  4. spart گفت:

   ولی من بر عکس اول مگنوم اگه گولوله نداشت از اسلحه دیگه استفاده میکردم
   _________________
   aox.blogfa.com

   ۰ ۰
  5. NSR گفت:

   ripper رو واقعا خوب اومدی فوق العادس ولی یه تفنگ تو رد فکشن هست اونو حتما باید تو این لیست می زاشتی
   …………………………………………………………………………………………………..
   سعید از ps3 is god

   ۰ ۰
 2. Albert Wesker گفت:

  Desert Eagle کو؟

  ۱ ۰
 3. aliviros 3000 گفت:

  Lancer خیلی شاخه !!! :mrgreen:

  ۰ ۰
 4. marcus_fenix گفت:

  ا.یه تفنگ بسیار مهم رو حا انداختی.که توی خیلی از بازیا معمولی اش هست ولی توی uncharted 2 یک مدلی از ان بود که خطرناک ترین تفنگ تاریخ موسوم به “نفس اژدها” هست.spas-12

  ۰ ۰
  1. داداش (نفس اژدها) ساچمه های شاتگانه نه اسلحه ;)

   ۰ ۰
 5. Nightmare گفت:

  خب هر کدوم از این اصلحه ها خاطره انگیز و خوبن اما من خودم از این لیست :
  Gravity Gun و Portal Device رو میپسندم دلیل ؟
  ۱) همه چیز که کشتن نیست
  ۲) همه سلاح ها میکشن ولی اینها تقریبا میسازند ..
  ۳) خلاقانه ترند . چون با بقیه باید فقط هدف بگیری و بنگ ولی اینها فکر رو درگیر میکنند که کجا هدف بگیری و هدف بعدی کجا باشه مخصوصا اصلحه پرتال که مورد علاقمه
  ۴) فیزیک همونطور که دوستمون گفت دز این اصلحه ها نقش مهم و درگیر کننده ای داره اما بقیه خب خیلی کمتر
  ۵) همه بجز اصلحه پرتال تقریبا بدون ریسکند ولی این اصلحه اگه اشتباه کنی خب ممکنه از جایی سر در بیاری که نمیخای و..
  ۶) بازم بگم …. (فکرکنم بسه)

  ۰ ۰
  1. Adios گفت:

   ۱۰۰ درصد از این این لیست خلاقانه ترین اسلحه ها همین دوتا هستم که هر دوتا هم ماله VALVE هست
   به امید تایید Half Life 3 :cry: :cry:

   ۰ ۰
  2. snakeeee گفت:

   اصلحه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   :wink:

   ۰ ۰
 6. deniro گفت:

  ممنون یک تیر دو نشون شد هم معرفی سلاحها هم معرفی و توضیحی کوتاه از بازیها,من عاشق سلاح دو لول بازی مافیا۱ هستم که واقعا مافیایی بود!همچنین اسنایپر و هد شاتو….راستی دوستان فیلم هیوگو اسکورسیزی رو هم حتما ببینید که طراحی دکور و هنری فیلم عالیه.رابرت از pc$

  ۰ ۰
 7. Marlon Brando گفت:

  تفنگ های gears of war و dede space واقعا جالب و طراحی زیبایی دارند

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   و همچنین تفنگ های سری resistance

   ۰ ۰
  2. Leon S.K گفت:

   وای خدا دارم درست میبینم؟ یعنی واقعیت داره؟ بالاخره مارلون براندو از یه انحصاری X360 یکم تعریف کرد! آقا دست بزنید! :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. kritoos گفت:

   خدایی اأم منصفی هم هست یه بار هم گفت یکی از بهترین بازیهای عمرم gears of war3 بوده
   کمی فن بازی در میاره ولی در کل آدم منصفیه :lol: :lol:

   ۰ ۰
  4. kritoos گفت:

   اأم=آدم

   ۰ ۰
  5. Marlon Brando گفت:

   leon.s.k مهربان امروز حالم خوب نیست دارم از انحصاری x360 تعریف میکنم :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
 8. Gordon گفت:

  از همه بیشتر Shape shifter gun و Ripper رو دوست دارم….البته جعبه پاندورای دویل می کرای هم خیلی خوبه…. :wink:

  ۰ ۰
 9. asinاsa گفت:

  بابا من نمیدونم چرا دیبازی متن بروبچی که خبر ارسال میکنن رو ویرایش نمیکنه…بابا اسلحه به این شکل نوشته میشه$تقصیر بچه ها نیست چون هرکی ممکنه اشتباه کنه ولی دیبازی که سلطان ویرایش کامنت بچه هاست چرا تو این زمینه ها کوتاهی میکنه! :evil:

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   شما غلط هاش رو بگیر برای من بفرست تا اصلاح کنم …

   ۰ ۰
 10. mohammad.m گفت:

  من حالم از AK-47 بهم می خوره ولی از شانس بد ما تو همه بازی ها هم هست

  ۰ ۱
 11. emma گفت:

  از نظر من پاندورا و شیپ شیفر گان از همه بهتره … چون بقیه یه دونه اسلحه اند ولی وقتی این دو تا رو میگیری دستت خودشون به چند اسلحه تبدیل میشن … گان بلید هم یه شایعه هایی است که اسلحه ی ولرمه ! :wink:

  ۰ ۰
 12. Leon S.K گفت:

  فقط مگنوم! واقعا ته اسلحه س! یه تیر بزنی تو مخ زامبیه بعد شتلق!!!!!! واقعا حسی که از این کار به آدم دست میده از صد تا آنچارتد و گرز و آلن ویک سر تره! مخصوصا اگه لیون این اسلحه رو دست بگیره :mrgreen:
  -_________________-
  COD Team

  ۱ ۰
  1. Nightmare گفت:

   در اینکه این اسلحه شاخه اصلا تردید ندارم . درسته مهمات کم پیدا میشه ولی میشه با هر تیر یکی یا حتی دو تا رو ناکوت کنی.
   در واقعیتم این اسلحه هم کمیابه هم مخوف و وقتی صدای شلیکش رو شنیدی باید بفهمی که اگه تیر بخوره بهت عمرا اگه بگی آخ چون زنده نیستی :wink:
   یک توپ دستی (البته این عنوان در انحصار ژ۳ هستش) که هر گلولش برابر با دو شلیک معمولی با کلت معمولی :wink:
   ——————————————–
   اصلحه محبوب دوران کهن در امریکا و حتی حاضر اما من میخوام یکجا پرت کنم طرفو کنم تا بکشم چه کاریه وقتی بشه این کارو کرد الکی تیر بزنی :wink:

   ۰ ۰
  2. Nightmare گفت:

   یکجا پرت کنم طرفو . :roll:
   ویرایش ؟؟!!!!!

   ۰ ۰
  3. Leon S.K گفت:

   بله یکی از عادت های من تو اویل ۴ این بود که با شاتگان طرف رو پرت میکردم اونور بعد انقدر با کلت میزدم تو سرش تا بترکه! اما با مگنوم میزدم تو مخش! هم پرت میشد! هم میترکید! :mrgreen:
   -________________-
   COD Team

   ۱ ۰
  4. asinاsa گفت:

   خداییش فشنگ کم نمی اوردی؟..بابا من تو رزیدنت۵ اخر بازی بدلیل فشنگ کم نتونستم بازیو تموم کنم و دوباره از اول رفتم که دیگه حوصلشو نداشتم برم…

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   اویل ۵ رو که من با اسنایپر وسکر رو کشتم! چه عذابی داشت اون مرحله! ولی اویل۴ رو نه زیاد مشکل فشنگ نداشتم!
   -_______________-
   COD Team

   ۰ ۰
 13. kritoos گفت:

  فقط مگنوم رزیدنت اویل خیلی حال میده باهاش شلیک کنی :lol: :lol:

  ۰ ۰
 14. mefistofles گفت:

  من سلاحهای سرد مثل تبر را به این اسباب بازیها ترجیح میدم

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   یعنی توی بازی مثل رزیدنت یاgears of war میخوای با تبر همه رو بکشی ؟

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   برای منم شمشیر ها و سلاح های سرد god of war از این تفنگ ها جذاب تره

   ۰ ۰
  3. Dragonslayer11 گفت:

   منم همینطور…

   ۰ ۰
  4. kritoos گفت:

   این رو من هم قبول دارم جناب براندو ولی هر گلی(سلاحی)بوی خودش رو داره

   ۰ ۰
  5. Albert Wesker گفت:

   http://www.dbazinews.com/?p=10355
   مهربان اینو بخون!

   ۰ ۰
 15. victor hogo گفت:

  جالب بود ولی واقعا سلاح های گرم جالب دنیای گیم خیلی بیشتر از اونیه که تو اینجا بگنجه.

  ۰ ۰
 16. mefistofles گفت:

  داشم مرد اونه که تو کال اف با ساطور و تبر راهشو باز کنه .البته اگر تو منوی بازی باشند…

  ۰ ۰
 17. Gamefa گفت:

  فکر کنم اگه AK-47 را میذاشتید برای کانتر خیلی بهتر می شد و یک اسلحه هم از مکس پین واقعاً جاش خالی بود

  ۰ ۰
 18. کلت هیتمن کو :?:

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   ایشالله ته ده تای بعدی. :wink:

   ۰ ۰
 19. mefistofles گفت:

  البته به خاطر عرق میهنی هم که شده تفنگ ساچمه ای میرمهنا فراموش نشه

  ۰ ۰
 20. پس خلاقیت تو بازی های انحصاری PS3 کو؟

  ۰ ۰
 21. King of Kings گفت:

  من کلا تو همه ی بازی ها با شات گان بیشتر حال میکنم.

  ۱ ۰
 22. saeed mirabi گفت:

  Hand Cannon رزیدنت اویل ۴ ==> توپ دستی لئون اس کندی نمونه اش در هیچ بازی دیده نشده !!!
  Silver Baller’s 0.45 هیتمن ==> دو عدد براونینگ ۱۹۱۱ خوش دست جناب مامور ۴۷ !!!
  BFG 9000 ==> سیاه چاله درست کن دووم همه چیز می بلعد !!!
  G-36-C ==> اسلحه ای پر قدرت و با قابلیت استفاده بهتر برای افراد راست دست و چپ دست که جایگزین G-3 شده است و در دنیای گیم طرفدار بسیار دارد !!!
  ( انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. Hand Cannon اویل ۴ و اویل ۰ و اسلحه لیزری به نام PRL 412 که تو حالت Mercenaries که با تمام کردن کل مراحل باکل شخصیتها و سختی پروفشنال ازاد میشودکه بایک شلیک درست ۵ یا ۶ تا از دشمنان را از بین می برد تفنک اویل ۱ ریمک safety gun که در کل بازی یک تیر بشتر نداره و اون تفنگ مقاومت که از پشت دیوار هم تیرش رد میشد

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   اسنایپر M6A1i بازی IGI 2 ==> از گلوله های ۲۰ سانتی کالیبر ۰.۵۰ تغذیه میکنه ودارای دوربین حرارتی بود که از دیوارهای ضخیم قلعه در مراحل پایانی به سادگی رد میشد ( البته در دنیای واقعی هم این چنینه ) و حتی ۳ یا ۴ (هدف گوشتی) انسان از پشت دیوارهای ضخیم به راحتی از پای در می آورد در این بازی زیبا !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  3. این اسلحه اونقدرقدرت بالای داره که اگه موقعه شلیک کسی بقل جدارهای نوک اسلحه وایسه شتاب شلیک اون رو نزدیک به یک متربه بقل پرت میکنه منو یاد انتی تانک داینو کراسیس ۲ انداخت یاد بخیر چه تفنگهای داش تو بازیش

   ۰ ۰
  4. saeed mirabi گفت:

   شاتگان لئون اس کندی در بازی رزیدنت اویل ۲ ==> در اواخر بازی کیت تقویتی شات گان میگیری و تبدیل به سلاحی میشه که لئون بچه فوفول غرتی با هر بار شلیک این شاتگان اسلحه با لگد بسیارش زاویه ۹۰ درجه میگیره !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۱ ۰
  5. saeed mirabi گفت:

   spike drill gun طوفان گلوله ==> هر چیزی گوشتی سر راهش باشه به سیخ میکشه !!!
   M4A1 ==> بهتر از Ak-47 !!!
   Mini Gun ==> محبوب ترین ماشین گان در دنیای بازی !!!
   ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  6. Hunt gray گفت:

   قربون تو برم که اسم این طوفان خشن رو آوردی…..
   اسلحه چهارمی رو نگاه کن..آدم دلش میخواد خودکشی کنه :cry:
   مرسی سعید جان که ازاسلحه های غایب یاد کردی.

   ۰ ۰
  7. saeed mirabi گفت:

   هانت گری جان کجای این وسیله سلاح من نمی دونم !!! سلاح باید قدرت کشندگی یا تخریب داشته باشه !!! واقعا با دیدن و قراردادن این وسیله پرتالی در لیست سلاح ها و یاد کردن ازش به عنوان یک سلاح !!! بنظرم توهینی بزرگ به ادوات قتل و کشتار هستش .
   مثل خیار می مونه که خودش قاطی میوه ها میکنه !!! یا مثل تیکه کلوخی می ماند در برابر سلاح های دیگر که کاملا خنثی هستش و هیچ گونه اثری ندارد !!!
   ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  8. Albert Wesker گفت:

   اسمش روشه Portal Gun … شما مشکلی داری؟ بعد میگه ترول نکردم … خودت رفتی ده تا اسلحه زپرتی که تو همه بازیها پیدا میشن لیست کردی که اندازه هویج هم اهمیت ندارند، یه سلاحی که کل صنعت/هنر بازی رو از یه shape به دیگری می بره و اصلا دوران جدیدی رو رقم میزنه میگی خیار … هیچی هم از تعریف سلاح نمی دونی خدا رو شکر. ادوات کشتار؟ بمب خوشه ای و موشک کروز و مین ضدنفر هم ادوات کشتار اند. الان اعصابم رو با این خیار خیار کردنت خط خطی کردی، داغ کردم عجیب دور و برم بپلکی ==»» بن
   باهات بحث هم که می کنیم نمی تونی جواب بدی …

   ۰ ۰
  9. asinاsa گفت:

   دو تا سعیدا مث اینکه باهم نمیسازن :mrgreen:

   ۰ ۰
  10. جناب وسکر این Portal Gun یک ابزاز هستش نه اسلحهواینجاهم بحث سلاح های گرم هستش نه ابزار تله پورت خودتون فکر کنید با این وسیله میشه یک مگس رو هم کشت!!!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  11. saeed mirabi گفت:

   اقای سعید زعفرانی من اگر به چیزی توهین کردم برادر به یک مورد مجازی بوده نه به یک انسان !!! ( دور و برم بپلکی ) ==> فکر کنم اینو برای یک حیوان بکار میبرن نه برای یک انسان !!! بنده دارای شخصیت هستم و اینگونه پاسخ گویی شما رو روحساب جوانی می گذارم برادر !!!

   ۰ ۰
  12. Nightmare گفت:

   saeed mirabi :
   دو ستاره ها چرا ؟
   فکر میکردم باید بیشتر با این موضوع باشی که نوآوری مهمه . بقیه فقط میکشن ولی این … تحول از این بهتر .
   من این سلاح رو خیلی دوست دارم منظورم (Portal Device ) بود . این تمام گیمر های گیمر رو مجذوب خودش کرده حتی تو جشنواره بهتزین سال هم از این اصلحه استفاده کرد مجریه برای اومدن تو صحنه (اشاره به مراسم بهترین بازی سال و ورود مجری)
   ———————–
   کاملا با آلبرت موافقم . و برای دقیق تر شدن ارجاع میدم به چنتا کامن بالا تر که خودم نوشتم . این سلاح محبوبترین سلاح برای من هستش . زیرا با این میتونی یک فکر و یک ایده رو طرح کنی و راه برای خودت و عبور از مشکلات بسازی اما با بقیه چه کار میشه کرد هیچی :!:
   فقط بنگ بنگ یکی مُرد :!:
   ——————————–
   بقیه رو تو کامنت بالام بخون دوست عزیز . لطفا نیا نگو این سلاح بده که برای اولین بار فن این سلاح هستم :roll: و خیلی دوست دارم دلیل برا بد بودنش بگین نه اینکه بگین سلاح نیست :wink:

   ۰ ۰
  13. Hunt gray گفت:

   آقا چیز بدی نگفت..نظرش بود وهمچنین تعریفش از یه سلاح مثال زدنی اونوقت…….

   ۰ ۰
  14. Nightmare گفت:

   اینم اضافه کنم که با این سلاح هم میشه کشت اونم چه جور . البته تو این بازی نبود .
   اما بازم میکه با سوزوندن تمام فسفر مغز یک نفر و مرگ اون :wink:

   ۰ ۰
  15. Hunt gray گفت:

   سلاح وسیله ای برای کشت و کشتار است و خشونت و خونریزی رو به دنبال داره اما فکرنمیکنم که این اسلحه این کارو خیلی خوب انجام داده باشه….
   نایت مر جان….اونیکه شما میگی بهترین ابزار میشه بهش گفت

   ۰ ۰
  16. Albert Wesker گفت:

   @Arash the Archer
   کسی از شما نظر خواست؟ شما برای من تعریف کن سلاح به چی می گن به چی میگن ابزار …
   @ saeed mirabi
   شما به یک وسیله ی مجازی توهین نکردی … به تمام کسانی که با شما هم عقیده نیستند و سلاح پورتال رو دوست دارند توهین کردی اولاً … و ثانیاً به من و اکثر کاربرا هم توهین کردی چون چندین بار تذکر بهت داده بودم
   ضمناً من توهین نکردم، پلکیدن رو معنی کن … اگر هم دوست داری توهین برداشت کنی اون حرفم رو خیلی خب … اصلا همینه که هست، دوست دارم توهین کنم.

   ۰ ۰
  17. Hunt gray گفت:

   شاید معنی سلاح رو خوب بلد نیستیم..آقایونی که میدونن معنی لغوی این سلاح رو بگن تا متقاعد شیم….اگرنه باید به همون تعریف کشتو کشتار ادامه بدن.

   ۰ ۰
  18. Albert Wesker گفت:

   @ Hunt gray
   بـــــله به قول روزبه دو کلوم از مادر عروس … بیشتر از این که از یه سلاح یا چند تا تعریف کنه اومد و سلاح پورتال رو تخریب کرد. ترول کرد و جوابش رو هم گرفت.
   ——————–
   “سلاح باید قدرت کشندگی و تخریب داشته باشه!!!”
   پس ما با بیل و کلنگ گلادوس رو دوبار دوبار کشتیم؟

   ۰ ۰
  19. Nightmare گفت:

   Hunt gray :
   دوست عزیز شما با یک قاشق غذا میخوری اما اگه فردا بزنی با قاشق یکیو بکشی میشه سلاح دیگه ؟ آره ؟

   ۰ ۰
  20. Makarov گفت:

   سعید میرابی عزیز، خودت می دونی که چه قدر دوستت دارم (واقعا می دونی؟!)، ولی قبول کن در مورد پرتال بدجوری داری ترول می کنی. خواهش می کنم یه ذره رعایت کن و به نظر من و سعید و بقیه دوستان یه ذره احترام بذار. :wink:
   ——————————————–
   COD Team

   ۰ ۰
  21. saeed mirabi گفت:

   من از تمامی کاربرهای که سلاح بودن پرتال دیویس قبول دارن و باعث رنجش خاطرشون شدم و عذر خواهی میکنم و امیدوارم این حقیر به بزرگی خودتون ببخشید تا باعث کدورت نشود !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  22. Nightmare گفت:

   سلاح به وسیله ای که باهاش به جنگ بری میگن حالا میخواد چوب کبریت باشه میخواد آرپیجی باشه
   اینم معنی سلاح برای اونایی که نمیدونن

   ۰ ۰
  23. وسکر خان از شما که مثلا مسئول سایت هستی بعید بوداین حرفها برادر در ضمن حرف من کاملا درست بود Portal Gun شما یک ابزاز تله پورت هستش نه بیشتر ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  24. Hunt gray گفت:

   درمورد معنی لغوی سلاح(یااسلحه)تا اونجایی بهمون یاد دادن ((وسیله ای برای کشتار))بوده..حالااگه این وسیله به نظر شما اینکاررو خوب انجام داده بنده حرفم رو پس میگیرم و نظرتون رو محترم میدونم
   _________________________
   بامامهربون باش.خشونت چرا؟

   ۰ ۰
  25. asinاsa گفت:

   سلاح با کلمه ی اسلحه فرق میکنه…اسلحه که همه میدونن چیه ولی سلاح وسیله ایست که ادم برای دفاع در برابر دشمن استفاده میکنه ولی برخلاف اسلحه سلاح هرچیزی میتونه باشه از چاقو و شمشیر و نیزه تا شتگان و ژ۳ ولی اسلحه به تفنگ های امروزی خلاصه میشه

   ۰ ۰
  26. Albert Wesker گفت:

   آخه میگه خیار

   ۰ ۰
  27. Nightmare گفت:

   Arash the Archer :
   شما هم معنی ابزار و سلاح رو با هم قاطی کردی دوست عزیز .
   ابزار رو اگه در جهت جنگ با مگسم به کار ببری دیگه اسمش ابزار نیست بلکه سلاحه .
   مثال : تو فضای مرده ۲ وقتی یارو میره تو اون اتاق و از روی تخت عمل ابزار برش لیزری رو برمیداره و باهاش میکشه . اون دیگه ابزار نیست بلکه سلاحه
   الان متوجه شدی ؟

   ۰ ۰
  28. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوه اوه بچه ها نصفه شبی چه کتی دراوردن اینجاها..!!! اهم اهم نفسسس کشششش.. ترول پورتال..؟؟؟؟؟ :oops:
   .
   خب.. به نظرم مشکل از تیتر باشه چون در معنای واژه سلاح گرم توان کشتن داره اما اگه منظور سعید جان میرابی در کل این بوده که پورتال گان ارزش سلاحیه پایینی داره منم یواش یواش باید کت خودم رو دربیارم..!
   .
   هه هه یاد عصبانیت سعید ( زعفرانی..! ) میوفتم حق داره دیگه ببین این سلاح به نظرم مقدسه.. یه دنیای دیگه ای داره برای خودش عسلی.. برات میگم الان :
   .
   توی یک سلاح ببین چقدر میتونه احساس وجود داشته باشه..؟ پورتال گان عشق داره.. شخصیت داره.. من خودم شخصا باهاش حرف میزدم وسط بازی..! میگفتم مثلا حالا تو میگی کجا پورتال بسازیم..؟! خب ببین.. چقدر ظریف و هنرمندانه باید طراحی شده باشه..
   .
   در آخر بگم من هم این سلاح پورتال گان رو در سطح هم گروهی و هم ردیف شدن با بقیه نمیدونم.. اما نه برای اینکه ژورتال ضعیفه.. بلکه هیچوقت سلاحی با چنین طراحیه هنرمندانه و مقدسی ساخته نخواهد شد..
   .
   ————————————————–
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
  29. Albert Wesker گفت:

   تعریف از این واضح تر؟؟
   A weapon, arm, or armament is a tool or instrument used with the aim of causing damage or harm (either physical or mental) to living beings or artificial structures or systems.
   سلاح، یک ابزار است که با استفاده از “نشانه” باعث ایجاد صدمه (چه ذهنی چه فیزیکی) به چیزهای زنده یا سازه های مصنوعی یا سیستم ها می شود.
   هم از لحاظ اصول فنی سلاح، مکانیسم و ساختار و هم از لحاظ کاربرد Portal Gun یک سلاح محسوب میشه پس این بحث منتفیه … حالا بریم سراغ باقی قضایا!

   ۰ ۰
  30. saeed mirabi گفت:

   معروفترین سلاح های گرم دنیای بازی : اسلحه های گرم (همان تفنگ خودمان!) جزء جدایی ناپذیر بازی های اکشن هستند. امروزه تقریبا نمی توانید بازی اکشنی پیدا کنید که این اجسام آتشین در آن وجود نداشته باشند. این اسلحه ها به خاطر یک هدف بوجود آمدند: جنگ.
   این چند خط ابتدایی این پست هستش !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  31. Nightmare گفت:

   Albert Wesker :
   دقیقا دوست عزیز زدی تو هدف . منم داشتم دنبال همچین چیزی میگشتم تا دقیق باشه اما زودتر گفتی .
   ۱۰۰% باهات موافقم تک تک کلماتتو :wink:
   ———————————————-
   دوستان فهمیدن سلاح چیه ؟
   حالا این سلاح هم سلاحه (منظور سلاح پرتال)

   ۰ ۰
  32. Nightmare گفت:

   saeed mirabi :
   دوست عزیز چرا نمیخوای برای یک بار هم بگی اشتباه متوجه شدی و درکت از این سلاح نادرست بوده ؟
   جای دوری نمیره !!!!
   در مورد ابتدای متن هم باید بگم که متن هم میتونه مشکل داشته باشه کماکان که خیلی ها اینجا معنی سلاح رو اشتباه متوجه شده بودند پس ….

   ۰ ۰
  33. E!
   E!
   ای بچه ها!
   اقا صلوات بفرست.این چه کار بچه گانه ایه؟!
   اقای میرابی ول اقا یچیز شد شما یچی گفتی یچی شنیدی تموم شد دیگه.بیخیال قضیه شو.
   البرت!
   این چه کاریه اخه؟ اقا ول کن یعنی چی این کارا؟ به بقیه هم رحم نمی کنی؟
   هانت گری و سلاسین و ارش و نایت میر هم شرمنده بیخیال بشین.
   ساعت ۱ شب عین بچه ها پریدید به هم که چی رو ثابت کنین اخه؟
   همه شما در فن بازی خدا ، ترجمه خدا و توی دو پهلو حرف زدن و توهین هم خدا بسه دیگه اقا!
   E!

   ۰ ۰
  34. Albert Wesker گفت:

   با تمام احترامی که برای نویسنده ی عزیز مطلب قائلم، و معتقدم رده بندی سلاح ها بسیار خوب هست (طبیعتا بی مشکل نیست) ولی این تفسیر غیر اصولی است و نمی شود بر روش تکیه کرد.

   ۰ ۰
  35. saeed mirabi گفت:

   من نظرم در رابطه با این چند خط بالاو ابتدای این مطلب گفتم !!! سلاح گرم یا فایر آرمز !!! حالا شما می گوید پرتال گان سلاح خوب منم قبول کردم سلاح و حرفی ندارم ولی ایا توی دسته سلاح های گرم قرار میگیرد پرتال گان !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  36. سعید زعفرانی برادر حرف شما کاملا درست اما Portal Gun روی سازه های مصنوعی وچیزهای دیگر به طور مستقیم اثار تخریبی داشت یا نه خوب نداشت دیگه من به Portal Gun احترام میگذارم ولی نه به عنوان یک سلاح گرم تموم شد ورفت( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  37. Nightmare گفت:

   saeed mirabi :
   دوست عزیز یعنی میگی سرده ؟!!!!! :!:
   عجب ها ایول ۸-O 8-O
   البته قبول دارم نمیشه گفت گرم گرمه اما الان شما به سلاح های لیزری چی میگید ؟ گرم یا سرد ؟
   اینم همونه . چون اساس کارش با امواج و باز کردن فضا و مکانه

   ۰ ۰
  38. saeed mirabi گفت:

   فکر کنم اسلحه ای که با فشنگ باروتی تغذیه بشه بهش میگن سلاح گرم دوست عزیز !!! سلاحهای که لیرز یا پلاسما پرتاب میکنن ==> laser gun or plasma gun میگن و توی دسته سلاح گرم قرار نمی گیرن !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  39. Nightmare گفت:

   saeed mirabi :
   دوست عزیز اصولا خیر :!: :!:
   سلاح گرم به سلاحایی که باروت حمل میکنند نمیگن . به سلاح هایی میگم که در اونها انفجار باعث رویدادی بشه مثلا باعث پرتاب مرمی از داخل لوله .
   در سلاح هایی که در اونها مثلا انفجار پلاسمایی رخ میده هم در رده سلاح های گرم هستند . :wink:
   لیزر رو قبول دارم و همینطور پلاسمایی ها اما به شرطی که فقط مثلا منبع تولیدشون یک باطری یا یک واکنش باشه (البته واکنشی غیر انفجار)
   مثال اگه یک مرمی اورانیومی از سلاحی شلیک بشه و در هنگام طی مسیر انفجاری در اون رخ بده که خودش چنتا تیکه ایجاد کنه و هر تیکه به جایی بره به همون مرمی هم میگن سلاح گرم از لحاظ تکنیکی اما عامیانه خب اسمش مرمیه نه بیشتر :wink:
   .
   در حال حاضر سلاحی موجوده (البته سری هستش) که با پرتاب کردن اتم ها و ذرات فرا دما که در ابتدا از انفجار در داخل اسلحه تولید میشن میتونن هر هدفی رو در شعاع ۳۰۰۰ کیلومتری بزنند . البته این سلاح برای مصارف فضایی هستش نه زمینی :wink:
   خب این سلاح به خاطر همین انفجار در رده سلاح های گرمه . البته اینم اضافه کنم که خیلی ها سر این بحث دارند که چون قدیم فقط افجار باروت بوده پس فقط باید به چنین سلاح هایی که با باروت منفجر میشن و شلیک میکنند گرم گفته بشه نه انفجار های غیر باروتی :wink:
   برای همین حرفت که سلاح گرم فقط برای انفجار های باروتیه ۵۰ – ۵۰ هستش درستیش و از این دقیق تر خب در اینجا جاش نیست که بگم :wink:
   ——————————–
   با تشکر .
   امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی

   ۰ ۰
  40. Nightmare گفت:

   من همون اول منظورم رو بد گفتم و شما فکر کردی که من میگم لیزر یا پلاسما سلاح گرمه اما توضیح دادم که چجوری گرم میشه اگه … (کامنت خودم بالا)
   ———————————————————
   اینم اضافه کنم در حال حاضر سلاح هایی هستند که با انفجار های غیر باروتی باعث پرتاب مرمی میشن
   مثال : تفنگ گازی (شاید نشنیده باشی) که داخل فشنگ به جای باروت نوعی گازه که منفجر میشه و مرمی رو پرتاب میکنه و بسیار هم محلکه چون مرمی هم خیل داغه و هم بلافاصله ریز میشه و تو بدن خورد که تخریب بدی بوجود می یاره .
   فکر کنم تو فیلم مورچه ها (اگه اشتباه نکنم ) هم ازش استفاده شد :roll:

   ۰ ۰
 23. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

  من هیچ وقت این سلاح ها رو فراموش نمیکنم
  ۱-اسمشو نمیدونم ولی در بازی رزیدنت ایول۴ مرحله اول وقتی زامبی اینا حمله کردن و سریع وارد اتاق شد و اون اسلحه زیبا فک کنم وینچستر بود بدادم رسید و اون اره بدست رو فرستادم اون دنیا راستی چرا زامبی اینا رو که میکشتم مثل حلیم میشدند و آب میشدند میرفتند زیر زمین :-?
  ۲-چرخ دنده(۱) اون سلاحی که شبیه یه اره بود موقعی که مهمات تمام میشد میرفتم مهمونی تکه تکه کردن دشمن چه حالی میداد کاشکی شماره(۲) رو هم واسه pc میدادن بیرون

  ۰ ۰
  1. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Update (1)O!!!

   Pandora – شیطان میخواست بگرید هم خفن بود با یک کیف کوچک این اسلحه بزرک چطور بیرون می اومد.

   ۰ ۰
  2. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Update (2)O!!!

   Hand Cannon رزیدنت اویل ۴ -خیلی خفنترین بود دیگه با این اسلحه به هیچ سلاح دیکه احتیاج نبود.

   ۰ ۰
  3. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Update (3)O!!!

   Magnum —- Resident Evil —عشقمه، بکش تا کشته نشی :mrgreen:

   ۰ ۰
  4. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Update (4)O!!!

   بیخیال با ترینر هر سلاحی قوی میشه حتی یک سوزن ،نمی دونم سوزن تو کدوم بازی بود.

   ۰ ۰
 24. سلام دوستان من برگشتم
  وقتی که داشتند کارنامه هارا می دادند من یک ماه به کما فرو رفتم ولی بعدا فهمیدم نفر ۶ مدرسه شدم خیلی خوش حال شدم و اولین کاری که کردم امدم و یک ایمیل ساختم و امدم در سایت ثبت نام کردم ۸)

  ۰ ۰
  1. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Hi:ehsan salehin-BACK UP
   سلام
   تبریک میگم

   ۰ ۰
  2. HoSsEn ReDfIeLd گفت:

   Hi:ehsan salehin-BACK UP

   تبریک میگم

   ۰ ۰
 25. cool-hand گفت:

  فقط مگنوم و چین سا . بهترین سلاحهای تاریخ هستن.

  ۰ ۰
 26. Hunt gray گفت:

  مرسی دوست عزیز..فقط شانس آوردی اون تیکه آخری رو نوشتی وگرنه با طوفان گلوله از سوی هانت گری مواجه میشدی. :wink:

  ۰ ۰
 27. amir...xbl گفت:

  Needler وLancer و Magnum و Portal Device بهترین ها هستن… ۸)

  ۰ ۰
 28. eagles گفت:

  کلا تفنگ بعد از magnum حرومه

  ۰ ۰
 29. diamond گفت:

  Lancer بهترینه :!: :!: :lol: :idea: :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   آره . خیلی :wink:

   ۰ ۰
 30. general amin گفت:

  من در کل عاشق shotgun ها هستم . نمیدونین هر وقت یه تیری از این نوع تفنگ ها شلیک میشه چه حال عجیبی به من دست میده :wink:

  ۰ ۰
 31. ecstasy گفت:

  بهترینش همون مگنوم تو سری رزیدنت ایول هستش. واقعا معرکس

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   منم اون رو خاطره انگیز ترین اسلحه میدونم ولی بهترین نه :wink:

   ۰ ۰
 32. Makarov گفت:

  Portal Device باید اول باشه. در حالی که بقیه اسلحه ها فقط از نظر شکل ظاهری و نوع گلوله با هم فرق دارن، اسلحه پرتال مفهوم اسلحه رو به کل زیر سوال برد. شاید علمی ترن اسلحه تاریخ بازی های رایانه ای و حتی سینما باشه! البته تمام این توضیحات رو می شه به Gravity Gun هم نسبت داد! واقعا خلاقیت و نبوغ این شرکت والو حیرت انگیزه! نمی دونم چرا هیچ خبری از هاف لایف ۳ نیست؟! دارم دیوونه می شم.
  ————————————-
  CoD Team

  ۰ ۰
 33. The End Of Ps گفت:

  برای من خاطره انگیزترین سلاح Magnum در سری Resident Evil هست . مخصوصا در re3 که تک تکه سرها رو می ترکوند . واقعا لذتی که Magnum در این سری داره هیچ تفنگی نداره

  ۰ ۰
 34. حلا تمام برادران سایت کارشناس سلاح شدن بله درسته ادم حتی شست پاشم میتونه کشند باشه اما این جا بحث اسلحهای گرم هستش نه سرد فایر ارم با یک نایف معمولی خیلی فرق دار دیگه بس میکنم به اندازی کافی توهین به همون شد دیگه ( انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
 35. mehdidante گفت:

  اه یادشون به خیر . همه این اسلحه ها خاطره انگیزن ولی من یه اسلحه رو هرگز فراموش نمیکنم اونم اسلحه معروف بازی killzone . هنوزم وقتی می بینمش باورم نمیشه .

  ۰ ۰
 36. arash azizi گفت:

  خدایی تو سایت سرچه چیزایی دعوا میکنید :idea:

  ۰ ۰
 37. darksiders گفت:

  اسلحه فقط mercy.هند گان وار توی دارک سایدرز رو میگم

  ۰ ۰
 38. GM.H گفت:

  پس اسلحه های bulletstorm کو ؟؟؟؟

  ۰ ۰
  1. Hunt gray گفت:

   اشکال نداره..ازاین نامردی ها به خیلی از بازی هاشده..نویسنده بنده خدا هم آخر مطلب اعلام کرده که ممکنه به ذهن ایشون خطور نکرده باشه

   ۰ ۰
 39. mostafa133 گفت:

  وای!اره کردن با lancer خیلی خیلی صفا میداد.مگنوم RE هم که خیلی حال میداد باهاش head shot کنی! :mrgreen:
  $Pc

  ۰ ۰
 40. GM.H گفت:

  واااااااااااااااااااااااای دیگه نمیتونم جلو خودمو بگیرم . آخه آخر نامردی هست
  اگه bulletstorm هم تو لیست بود همشون به جز اولی عوض میشد !!!!!!!!
  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

  ۰ ۰
 41. Behnam-IT گفت:

  سلام
  مطلب جالب و ارزنده و خاطره انگیری بود!
  دوستان و بالاخص دو سعید سعه صدر داشته باشین!
  با یه اسلحه و پرتال و … رفاقت و صبر رو فراموش نکنید!
  همشیه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
 42. GM.H گفت:

  @ albert wesker
  واقعا زشته که مدیر سایت با باقی کار برها به این صورت صحبت کنه .
  یا دمه یه معلم داشتیم همیشه اینو به بچه ها می گفت : تنها چیزی که از خدا می خوام اینه که قبل از اینکه به بنده هاش چیزی بده اول بهشون جیبشو بده …

  ۰ ۰