توسط شاهین رستم‌خانی در ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ , ۱۹:۲۱

.

تنهاتر از ما

.

پرنده ها نمی خوانند.. گل ها پژمره می شوند و درختان می میرند.. فریاد سکوت سرتاسر این حوالی را فرا گرفته است.. در آن هنگام که عشق معنایی ندارد و آسمانی سرد و جاده های غربت زده شهر بوستون را به ویرانی ای ترسناک تبدیل کرده است.. شهری که پس از گذشت بیست سال آلودگی و بیماری رفته رفته گرمای درخشش آفتاب را به فراموشی می سپارد.. قارچ های آلوده گسترش یافته و همه جا را فرا گرفته اند.. با انتقال بیماری قارچ ها از طریق هاگ های موجود در هوا انسان ها و موجودات زیادی مبتلا به بیماری شده اند و شباهتی به ظاهر قبل خود ندارند.. با پراکنده شدن آنها دلهره و ترس در وجود انسان های ساکن منطقه که هنوز سالم هستند ریشه زده است..

.

شهر آلوده و نا امن است اما هنوز هم می توان ذره هایی از زندگی را در آن پیدا کرد.. منطقه ای ارتشی و نظامی برای حفاظت از افراد سالم در برابر بیماری قارچ ساخته شده است که سربازان و بازرسان زیادی در اطراف آن نگهبانی می دهند تا هیچگونه خطری آنها را تهدید نکند و زندگانی به خواب مرگ فرو نرود.. نظارت بر این امر به قدری جدی و دقیق دنبال می شود که با مشاهده هر فرد مبتلا به بیماری به سرعت قوانین مورد نظر اجرا می شود که آن چیزی جز اعدام نخواهد بود..

.

.

این مکان نظامی به نوعی قرنطینه به حساب می آید چرا که افراد سالم زیادی در آنجا زندگی می کنند و هیچ دلشان نمی خواهد مانند دیگران مبتلا به این بیماری شوند.. یکی از ساکنین این منطقه قرنطینه دختر بچه ای باهوش و تنهاست.. او در همین جا متولد و بزرگ شده است و تنها همدم وی دیوارهای اتاقش می باشد.. اتاقی که در خانه شبانه روزی اش پر از دردسرهای گوناگون است که این دختر ماجراجو همیشه در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات کوچک و بزرگ می باشد.. الی ( نام دختر بچه ساکن منطقه فرنطینه ) علاقه بسیار زیادی به آثار فرهنگی دارد و به قدری خود را غرق در آنها کرده است که گویا دیگر گلایه ای از یتیم بودن ندارد.. کتاب های بسیاری میخواند و موسیقی های گوناگون گوش می دهد و به طور کل در چهارده سال زندانیش ارتباطی با دنیای اطراف خود ندارد..

.

دنیایی تاریک و دلگیر اطراف منطقه قرنطینه را فراگرفته است.. احساس و عاطفه یخ زده و زندگی برای بقا به تنها هدف بی رحمانه این روزهای شهر تبدیل شده است.. نگهبانان و محافظان منطقه نظامی و قرنطینه برای مقاومت در برابر هجوم آشنایان بیگانه شده به مقدار زیادی اسلحه و مهمات احتیاج دارند.. بنابراین افرادی هم از این فرصت استفاده کرده و بازار سیاهی راه انداخته اند تا نیازهای ارتش را برطرف سازند و این گونه شیوه زندگانی را برای خود انتخاب کرده باشند..

.

.

یکی از این دلال های اسلحه و مهمات مردی است بسیار با تجربه و با مهارت که جدای از سلاح مواد مخدر هم گاه گاهی به منطقه قرنطینه وارد می کند.. جوئل ( که نام او می باشد ) در چهل سال زندگانی خویش مهارت های گوناگونی در کوله پشتی تجربه اش به دوش می کشد و سرد و گرم روزگار را به خوبی می داند.. اما عهدی بسته و قولی داده است که نمی تواند آن را زیر پا بگذارد.. هنگامی که بهترین دوست جوئل آخرین نفس های خود را به چشم می دید از وی قول گرفت که کاری برای او انجام دهد.. این مرد در حال مرگ به جوئل گفت دختر بچه ای زیبا درون منطقه قرنطینه زندگی می کند و تو باید او را از آن منطقه فراری بدهی ( دلیل این خواسته مشخص نیست ).. جوئل در حالی که آخرین لحظات زندگی دوستش را در کنارش می بیند عهد می بندد که به قولش وفادار باشد..

.

بنابراین به سوی منطقه قرنطینه و الی به راه می افتد.. در راه سعی دارد خود را پشیمان کند اما فکر عهدی که بسته و قولی که داده است قدم هایش را محکم تر می کند.. پس از اینکه جوئل ماجرا را برای دختر بچه باهوش سفارش شده شرح می دهد الی می پذیرد که با وی هم سفر شود.. آنها فرار می کنند.. از دست ماموران نظامی.. از چنگال مبتلا شدگان بیماری.. از مرگ.. در حالی که هیچ گونه پناه گاهی در این نزدیکی ها یافت نمی شود و حتی یک لحظه هم از نگاه سربازان در امان نیستند به سمت غرب شروع به حرکت می کنند تا باقی بمانند و زندگی کنند..

.

.

در پناه مرگ

.

جوئل و الی راهی طولانی و دلهره آور پیش روی خود دارند.. در این مسیر از روستاها و خرابه های اطراف شهر می گذرند و ماجراهای گوناگونی برایشان اتفاق می افتد.. ماموران نظامی هر لحظه به دنبال این دو نفر منطقه را جست و جو می کنند تا آنها را بیابند.. حتی در صورتی که جوئل یکی از دوستان آنها را به قتل برساند عصبانی می شوند و یکدیگر را از خطر آگاه می سازند و حتی سعی می کنند با فریب دادن این مرد چهل ساله از جاهای مختلف به او نزدیک شوند تا وی را غافلگیر کنند.. همچنین هنگامی که در پیشگاه جوئل احساس ضعف کنند ترس وجودشان را فرا می گیرد و برای یافتن پناهگاهی به این سو و آن سو می دوند.. مسیر طولانی و دشمنان زیرک و باهوشند.. جوئل باید مراقب باشد که وقتی سلاحی سرد همچون چاقو در دست دارد ماموران نظامی کاور نخواهند گرفت و به صورت مستقیم به او حمله ور می شوند..

.

اکشن این ماجراجویی به شدت سریع و روان خواهد بود و همچنین قرار نیست از یک ریتم کند رنج ببرد.. اما این دلیل نمی شود که مهمات در گوشه و کنار به وفور یافت شود.. منابع اسلحه ها در محیط محدود و کم هستند و هیچگاه جوئل با مسلسلی به دست نمی تواند همه دشمنان را هدف قرار دهد..! از طرفی دیگر ارزش این منابع و تیرها به شدت بالا خواهد بود کما اینکه اگر گلوله به صورت هوشمندانه ای شلیک شود می تواند به راحتی منجر به قتل شود و هدف را بکشد..

.

.

البته دشمنان هم بی کار نخواهند نشست و مدام به دو قهرمان ماجراجوی قصه حمله خواهند کرد.. بنابراین جوئل نمی تواند در گوشه ای بنشیند تا سلامتی خود را به دست بیاورد بلکه یک نوار سلامتی دارد که به صورت خودکار پر نخواهد شد.. جوئل با در اختیار داشتن یک بسته بهداشتی در صورتی که زخمی شد و صدمه دید باید با پمادها و آمپول تلاش می کند تا نوار سلامت خود را بهبود بخشد.. البته جوئل بیشتر باید به فکر خود باید تا الی چراکه این دختر بچه باهوش در هنگام درگیری ها در گوشه ای پنهان می شود تا باعث آزار جوئل نگردد و دست و پای او را نگیرد.. همچنین در مواقعی که خطر در نزدیک آنها می شود الی به سرعت جوئل را از ماجرا وآگاه می سازد و در هنگام هجوم دشمنان راه های خوبی برای فرار پیشنهاد می دهد..

.

جدای از آن الی دستیار بسیار خوبی برای جوئل به حساب می اید و در ادامه مسیر برای حل معماهایی که به صورت دو نفره انجام می شود نقش موثر و بسزایی دارد.. این ماجراجویی پر از مشکلات می باشد که برای پیش روی در آن دو قهرمان قصه کاملا مکمل هم هستند.. به گونه ای که برخی توانایی ها به الی و برخی تنها به جوئل اختصاص دارد..

.

.

قدم به قدم این ماجراجویی اتفاقات و شخصیت های متنوعی را در خود جای داده است.. پویایی در دامنه احساسات تزریق شده درون ماجرا شخصیت های گوناگونی را به نمایش می گذارد.. به طوری که جوئل و الی تعامل زیادی با دیگر افراد مسیر راهشان دارند.. این افراد تنها هنگامی راضی به همکاری با جوئل می شوند که منافع خوبی در قبال آن دریافت کنند در غیر این صورت هیچ گونه کمکی انجام نخواهند داد..

.

با همه این مشکلات ریز و درشت الی به هیچ عنوان بر آنها دردسری اضافه نخواهد کرد و جوئل هیچگاه نباید هدفش را صرفا به اسکورت کردن و مراقبت از وی اختصاص دهد.. دو قهرمان دوست داشتنی که ماجراهای سفر به غرب را روایت خواهند کرد..

.

.

صداهای دلهره آور موسیقی دلنشین

.

روایت کننده دوم یک قصه خوب موسیقی و سر و صدایی می باشد که شخصیت ها را از دل آن بیرون می کشد.. خش خش برگ هایی که زیر پای جوئل و الی خورد می شوند.. صداهای مهیب شلیک گلوله دشمنان که کوشه و کنار  محیط را پر کرده است.. نفس نفس زدن الی بعد از دویدن های پشت سر هم و افتادن پوکه های بیر اسلحه همه و همه جایگاه ویژه ای خواهند داشت.. همچنین برخی از لوکیشن ها بدون دیالوگ و با قطعات کوتاه موسیقی ادامه پیدا می کند که به شدت احساسات عمیقی در روح این قصه خواهد دمید..

.

آهنگساز بزرگ صنعت سینما و هنر ” گوستاوو سانتالالا ” موسیقی The Last of Us را بر عهده خواهد داشت.. وی دو جایزه اسکار بهترین آهنگسازی را پیش از این در کارنامه خود دارد..

.

.

تولد یک شاهکار

.

سازندگان شرکت بزرگ ناتی داگ خالق یک اثر جاویدان در سال جاری خواهند بود.. یک بازی ماجراجویی با جلوه های بصری چشم نواز.. در همین راستا رییس دوم شرکت ناتی داگ آقای Evan Wells اینگونه می گوید : ” بعد از عرضه بازی Uncharted 2 و به پایان رسیدن کار تیم سازنده این بازی پیشنهادهای بسیار زیاد و متعددی در ارتباط با خرید موتور گرافیکی U2 از سوی شرکت های داخلی و خارجی مطرح شد.. آنها در پاسخ به شرکت های خریدار گفتند این موتور گرافیکی تحت هیچ گونه شرایطی قابل استفاده در خارج از شرکت ناتی داگ نخواهد بود و به هیچ شرکتی فروخته نخواهد شد مگر اینکه تیم دوم ناتی داگ ساخته شود..”.

.

وی افزود : ” مهم ترین عامل موفقیت شرکت ناتی این بوده است که تا کنون حتی یک کارمند و بازیساز مستعد هم از این شرکت خارج نشده است و با تشکیل یک تیم استوار و پایدار به موفقیت های امروز رسیده ایم.. بسیاری از افرادی که در ناتی داگ مشغول به فعالیت هستند از جمله الگوسازان و طراحان و انیماتور به راحتی می توانند رئیس یا کارگردان شرکت های دیگر باشند.. در واقع هر یک از آنها در کار خود استاد هستند و برای هدفی بزرگ گرد هم جمع شده اند. ما نیز فرصتی برای رشد و پیشرفت هرچه بیشتر به آنها می دهیم..

.

.

کارگردان بازی آقای Bruce Straley در مورد بخش آنلاین می گوید : ” ما قصد داریم قسمتی برای آنلاین در بازی داشته باشیم. بنابراین ما هم اکنون در حال کار بر روی دسته ای از ایده ها و نظرهای مختلف هستیم اما به طور قطعی هنوز انتخابی نداشته ایم. همه ما می دانیم که این بخش باید بسیار عالی کار شود “.

.

تیم اصلی ناتی داگ پیشنهاد ساخت یک IP جدید را مطرح کرد که با موافقت رئسای این شرکت بزرگ مواجه شد و باید تا ساخت این بازی منتظر بمانیم.

.

.

The Last of Us

.

شرکت بزرگ بازی سازی ناتی داگ با ناشری به نام سونی به صورت انحصاری بر روی پلتفرم Playstation 3 شاهکاری می سازد که در اواخر سال ۲۰۱۲ یا اوایل ۲۰۱۳ به صنعت بازی عرضه خواد شد.. این شاهکار The Last of Us نام دارد…

.

نویسنده :  JeNeRaL ShAwN  ( شاهین )

دیدگاه
۱۶۶ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

166 Replies to “ضیافتی برای بقا در جهنم آرزوها ؛ پیش نمایش The Last of Us”

 1. JeNeRaL ShAwN گفت:

  سلام به روی ماهتون..
  .
  با همه وجودم نوشتم این پیش نمایش رو امیدوارم دوسش داشته باشین عسلیا.. :wink:
  .
  اگرم خوشتون اومد به خبردان اضافه کنید یا این قلب رو به من هدیه بدین..! مرسی

  ۰ ۰
  1. ضیافتی برای بقا در جهنم آرزوها ۸-O 8-O واقعا که تکی ژنرال :wink:

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم مرسی عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
  3. kritoos گفت:

   عجب عنوان خفنی درست کردی ژنرال
   خیلی ممنون باحال بود

   ۰ ۰
  4. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش میکنم عزیزم چشمات خوشمل میبینه..! :wink:

   ۰ ۰
  5. billgates گفت:

   نمی دانم چرا محیط و داستان بازی من رو یاد من افسانه هستم I AM LEGEND ویل اسمیت WILL SMITH می ندازه

   ۰ ۰
  6. JeNeRaL ShAwN گفت:

   برخی قسمت های بازی تا حدودی از دو فیلم True Grit و Road to Perdition الگو برداری شده عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
  7. Marlon Brando گفت:

   road of perditionیکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما هست.با بازی فوق العاده تام هنکس و پل نیومن.هر کی ندیده حتما ببینه.
   سکانس مرگ پل نیومن به دست تام هنکس هم جزء سکانس های برتر تاریخه و جمله ی تاریخی که نیومن میگه”چشماتو باز کن ببین،تو این زندگی که ما انتخاب کردیم فقط یه ضمانت وجود داره و اونم اینه که هیچ کدوممون به بهشت نمیریم”

   ۰ ۰
  8. deniro گفت:

   عزیز همون که گانگسترن؟

   ۰ ۰
  9. Marlon Brando گفت:

   deniro مهربانم،دقیقا درست گفتی.دنیل کریگ هم پسر نیومن هست

   ۰ ۰
  10. Marlon Brando گفت:

   و فیلم عالی true grit با بازی جان وین کبیر که یک فیلم گانگستری کم نظیره.
   و فیلم بازسازی شده true grit از برادران کوئن که دو سال پیش روی پرده رفت

   ۰ ۰
  11. deniro گفت:

   تروگریت جدیدکه نامزد خداتا اسکار هم شدبه نظر من خوب بود ولی خیلی خوب یا حتی عالی هم نبود ولی شجاعت دختر و سیریش بودنش جالب بود.دنیرو از pc$

   ۰ ۰
  12. Marlon Brando گفت:

   ولی ژنرال جونم من ربط بازی رو با این دوتا فیلم نفهمیدم!!!

   ۰ ۰
  13. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مهربان عسلی واسا شاهکار ناتی داگ ساخته بشه بعدش ببینیم ربطش چیه گلم.. :wink:

   ۰ ۰
  14. kritoos گفت:

   این ژنرال آدم تیز بینیه حتما چیزی دیده که بقیه نمیتونن ببین

   ۰ ۰
  15. Assassin گفت:

   سلام به روی گلت. یک قلب پاک و صاف برای هدیه به شما

   ۰ ۰
  16. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی عزیزم لطف داری.. :wink:

   ۰ ۰
  17. NSR گفت:

   JeNeRaL جان داداشی گه سازندگان بازی می دونستن تو اینقد این بازی و دوس داری تو رو عضو گروهشون میکردن :wink:

   ۰ ۰
  18. JeNeRaL ShAwN گفت:

   هه هه اگه این کارو میکردن جونم رو هم برای بازی میذاشتم عسلی.. ولی حیف که هیچ کدوممون نزدیک این شرکت های بزگ نیستیم گلم.. :roll:

   ۰ ۰
  19. NSR گفت:

   اره داداشی منم جونمو با انچارتد و اساسینو بتمن میزاشت :wink: م

   ۰ ۰
 2. دستت درد نکنه خوب بود
  اقا چرا باز از دیشب به هیج جا نمیشه وصل شد بهpsnکه نمیشه. yahoomail هم که نمی شه رفت
  ای خدا …. چه گناهی کردیم می خواستم prstige 10 شم تو mw3 ای خداا کمکمون کن …..

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نوش جان عسلی.. :wink:
   .
   —————————————————————–
   به خاطر ۲۲ بهمن هست باید بصبری عزیزم..

   ۰ ۰
 3. Gordon گفت:

  شاهین جان چی کار کردی……….ترکوندیاااااااااا…….واقعا خسته نباشی………. :wink:
  واقعا هربار که یه عکس جدید از این بازی میبینم دلم قیلی ویلی میره………مطمئنم که این بازی هم مثل سایر بازی های ناتی داگ شاهکار میشه……… :arrow:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   قربونت برم عسلی مرسی.. آی گفتی..! تصور کن با این همه قیلی ویلی که رفتم چطوری نوشتم این همه رو..!!! :wink:

   ۰ ۰
 4. دختر ماجراجو رو قبول ندارم ما فقط تو دنیای گیم یه بانوی ماجراجو داریم که اونم … :wink:

  ۰ ۰
  1. vampire گفت:

   تا بازی نیاد نمیشه دربارش کامل نظر داد ولی به نظر بازی خوبی میاد

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   حالا شد دو تا مشکلی که نداری..؟؟؟؟؟؟؟ اهم اهم..! :wink:

   ۰ ۰
  3. چطور میتونم مشکل نداشته باشم همه عالمو ادم میدونن که بانوی ماجراجو فقط یه دونه است

   ۰ ۰
  4. kritoos گفت:

   کاملا درسته بهتر از لارا ندارم

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب شما نداری عسلی من دارم..! :wink:

   ۰ ۰
  6. Hunt gray گفت:

   ۸-O 8-O 8-O 8-O .چی شد؟ :?: :!: :?:

   ۰ ۰
  7. چی شد؟؟؟فیلم ترسناک دیدی یا شاید اونجا هم زلزله اومد؟ :roll:

   ۰ ۰
  8. JeNeRaL ShAwN گفت:

   هیچی لارا رو دید اینطوری شد..! با اون وضع حجابش..! الی رو ببین نصفه لارا هم نیستا چقدر باحیاست..!!! یاد بگیره..!!!!! :wink:

   ۰ ۰
  9. :-x :-x :-x :twisted: هان؟؟؟ :oops:

   ۰ ۰
  10. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اهم اهم..! الو..؟ قطع و وصل میشه..!!! :wink:

   ۰ ۰
  11. Hunt gray گفت:

   شاهین خان سخن شما متین.ولی تعجب من به خاطر چیز دیگه ای بود.(یه باردیگه جملت رو با ذهن منحرف بخون).واقعا عذر میخوام. :oops:

   ۰ ۰
  12. یعنی چی حرفش متین؟مگه تو تا حالا موهای لارا رو دیدی؟؟؟ :twisted:

   ۰ ۰
  13. Hunt gray گفت:

   احمد مثل اینکه ژنرال درست میگفت که قطع و وصل میشه..! الو..؟ قطع و وصل میشه..!!!اهم اهم

   ۰ ۰
 5. general amin گفت:

  به به . چه بازی ای شود . منتظرشم شدید …. :wink:

  ۰ ۰
  1. شما توی هر مطلب در مورد این بازی میگی منتظرشی شدید…بهتر نیست که بری تو کف جملات شاهین…سنگ تموم گذاشته پسر

   ۰ ۰
  2. general amin گفت:

   وقتی منتظرشم چه کار کنم . بگم نیستم ؟
   اگر ناراحت میشی خب نمیگم :wink:

   ۰ ۰
  3. نه اقا من چیکاره ام که ناراحت بشم…به هر حال توی این بازی یه دختر وجود داره و همه حق دارن منتظرش باشن اونم شدید :lol:

   ۰ ۰
  4. vampire گفت:

   حسودیت شده تامب رایدر؟من که همیشه تورو دوست دارم از این دخترا زیادن میان و میرن فقط خودت میمونی

   ۰ ۰
  5. اگه میبینی کتمو در نمیارم به خاطره اینه که لارا گفته دیگه دعوا نکنم :oops:

   ۰ ۰
  6. general amin گفت:

   البته من شما رو نمیدونم . ولی منظور من از منتظر بودن خود بازی است . خدا رو شکر در موقعیتی هستم که ذهنم دنبال این مسائل پیش پا افتاده نیست

   ۰ ۰
  7. پس دم موقعیت شما گرم

   ۰ ۰
  8. JeNeRaL ShAwN گفت:

   البته سنگ تموم رو که ناتی داگ گذاشته عسلی..! :wink:

   ۰ ۰
 6. Hunt gray گفت:

  چی بگم؟هرچی فحش به سونی بدیم حقشه.اگه انتشارPS4مشخص میکرد تکلیفم روشن میشد کهPS3 بخرم یانه؟
  شاهین تو درسی کاری چیزی نداری؟؟بیکاربودی نشستی پای پیش نمایش؟به نظرت الان من میتونم ازخریدPS3صرف نظرکنم؟ :evil:

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   اصلا هیچ کدوم رو نخر تا پشیمون هم نشی

   ۰ ۰
  2. victor hogo گفت:

   پلی ۳رو بخر عزیزم
   سال ها بعد حسرت این روزا رو میخوریااااااااااااا
   pc خوبه ولی کنسول یه چیز دیگس :wink: :wink: :wink:

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   چرا منصرف بشی عسلی..؟ کو تا نسل بعدی گلم..؟ بخر که آنچارتد به تنهایی خودش یک نسله حالا TLoU بماند..! :wink:

   ۰ ۰
 7. Assassin گفت:

  لعنت به هرچی انحصاره :evil: :evil: :evil:

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   اره خدا وکیل هر چی میکشیم از این انحصاریهاست

   ۰ ۰
 8. victor hogo گفت:

  شاهین گل کاشتی .دستت درست :wink:
  از دست دادن این بازی گناهیست کبیره. شک نکنید شاهکاره
  شگفت انگیز-خارق العاده-خوشگل-عروسک-حیرت انگیز….بقیش رو خودتون بگین.

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   حالا که ما کنسول نداریم تا بازی کنیم یعنی گناه کاریم دیگه؟

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   به شدت..! :wink:

   ۰ ۰
  3. kritoos گفت:

   پس هیچی خدا آخر عاقبتمون رو به خیر بکنه ژنرال میشه کمی بیگناه بودنت رو با من هم تقسیم کنی جای دوری نمیره؟

   ۰ ۰
  4. JeNeRaL ShAwN گفت:

   همش مال شما عزیزم.. من جونم رو هم به دیبازی و همه بچه هاش میدم داداشی.. :wink:

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   قربونت برم عزیزم خواهش می کنم.. من به کلمه های پایین عشق رو اضاف میکنم.. :wink:

   ۰ ۰
 9. victor hogo گفت:

  شاهین یاهو مسنجرم باز نمیشه ایراد از چیه؟

  ۰ ۰
  1. فقط شما نیستی که یاهوت باز نمیشه … دچار اختلال یاهویی شدیم صبر کنی درست میشه

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   البته باز میشه ولی دلیل اختلالات احتمالا همینی هست که بالا نوشتم عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 10. mohammad.m گفت:

  اقا دست شما مرسی خیلی باحال بود. اخه هیف این بازی نیست فقط ps3 :cry:

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   اگه برای پی سی میومد عالی میشد ولی نمیاد

   ۰ ۰
  2. general amin گفت:

   نظر شما محترم ولی اگه قرار باشه هر بازی برای pc هم بیاد که پس چه دلیلی می مونه برای خرید کنسول . سونی و ماکیروسافت باید بند و بساطشون رو جمع کنن که

   ۰ ۰
  3. kritoos گفت:

   ما که نمیگیم الان بیاد مثلا مثل آلن ویک بعد دو سه سال بیاد ما به همون هم راضی هستیم فکر کنم سونی و مایکروسافت هم راضی باشن

   ۰ ۰
  4. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب پیشنهاد من اینه که برای تکمیل شدن پروفایل گیمریتون یک کنسول هم در کنار پیسی انتخاب کنید تا ازین مشکلات پیش نیاد عسلی.. و از اونجایی که اکثر بازی های X360 روی PC پورت میشه PS3 میتوه گزینه مناسبی باشه گلم.. :wink:

   ۰ ۰
  5. kritoos گفت:

   خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون در اولین فرصت که توانایی مالی اجازه داد حتما یکی میخرم

   ۰ ۰
 11. saeed mirabi گفت:

  ژنرال جان بنظرت الی ۴ یا ۵ سالی بزرگتر بود بهتر نمیشد منو یاد (شری برکین) رزیدنت اویل ۲ می اندازه !!! البته با کیفیت تر و با میزان کمتری دست پا چلفتی تر بودن :mrgreen: !!! اون منطقه قرنطینه هم منو یاد دوتا بازی می اندازه که بسیار دوست داشتنی هستن !!! شما روحیتون لطططططیف بود به اینجور بازیها نمی خوره (پرتال) شما رو چه به تیکه پاره کردن و قطعه قطعه کردن :mrgreen: میدونی نگران روحیت لططططیفتم آسیب ببینه !!! :mrgreen: ( انجمن Martial Art’s )

  ۰ ۰
  1. saeed mirabi گفت:

   ژنرال جان باتوجه به قمه ای که در دست دارد این جناب جوئل در عکس اول بازی گیم پلی مشابه با عنوان زیبا دد ایلند داشته باشد آنوقت چی کار می کنید !!! باز من تنهای در آینده باید از این بازی حمایت کنم با تعداد محدودی کاربر و بقیه بیان بگن و گیر بدن که بازی باگ داره !!! احتمالات از الان ئر نظر بگیر :mrgreen: ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   وای خدا..!!! این همه مطلب رو ول کردی اون قمه ی جوئل رو دیدی..؟؟؟ آخه چی میخوای از جون این زامبیای بیچاره..؟ منقرض کردیشونا..!!!
   .
   بگن باگ داره..؟ خب اون موقع بحث درآوردن کت مطرح میشه دیگه..! :wink:

   ۰ ۰
  3. saeed mirabi گفت:

   ژنرال جان من مطمئنم این بازی دد ایلندی با داستانی بهتر هستش و سوم شخص که توسط استدیوی بزرگترو بهتری ساخته میشه !!! بعدشم اگه من زامبی نکشم نسلتون منقرض میشه !!! :mrgreen: خودت می دونی من خیلی به نکات ریز حساس هستم !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  4. Hunt gray گفت:

   جونم داش سعید گلم.اشاره ای که به پرتال کردی واقعا جالب توجه بود.درضمن نامردی نکن دیگه وتنها دنبال خونریزی نرو..
   _______________________
   شاهین ps3بخرم یانه؟

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   در جواب saeed mirabi جان :
   .
   کلا معیار تناسب بازی هات ددآیلنده دیگه..؟! هه اون که بعله..! با همین ریزه کاریات ما رو نجات میدی داداشی..! :wink:

   ۰ ۰
  6. JeNeRaL ShAwN گفت:

   در جواب Hunt gray عزیز :
   .
   ذره ای تردید نکن گلم.. چند تا دیدگاه بالاتر دلیل خرید PS3 رو برای پیسی دارها نوشتم.. آیدی هم که نداری..!! پس از همینجا میگم بخر عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
  7. Hunt gray گفت:

   JeNeRaL ShAwNعزیز.@
   Bshs2@yahoo.com

   ۰ ۰
  8. saeed mirabi گفت:

   ژنرال جان اشتباه کردی معیار من برای بازیها رزیدنت اویل هستش !!! ولی تعداد کم گلوله و مخصوصا قمه بدست بودن و فکر کنم بیشتر باید از سلاح سرد تو این بازی استفاده بکنی و منطقه قرنطینه شده !!! ناخود آگاه ذهن منو به سمت دد ایلند سوق میده منتها دد ایلندی که بدست خوب استودیوی ساخته و پرداخته میشه !!!
   هانت گری : بازی که هد شات و خونریزی نداشته باشه مخصوصا هدشات کردن اصلا طرفش سعی میکنم نرم !!! بدرد افراد لطیف میخوره بنظرم از بازی باید خون بچکه !!! پرتال اسمش میارم بدن شروع میکنه کهیر زدن بس که بی خود بود این بازی !!!
   ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  9. Hunt gray گفت:

   شاهین جان
   آیدی من:bshs2بقیش همون عطسه و یاهو و نقطه وکام

   ۰ ۰
  10. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آهان رزیدنت ایول رو به عنوان معیار قبول دارم چون افتخار صنعت بازیه داداشی..
   .
   البته راجع به سلاح سرد به داداشی سعیدم بگم که در بازی بیشتر با اسلحه های گرم سرو کار داریم تا چاقو اینا ها..! اما هنوز من با تو سر ددآیلند فک کنم مشکل دارم..!!! :wink:
   .
   پورتال ۲…!!! :wink:

   ۰ ۰
  11. Hunt gray گفت:

   شاهین توروحیاتت پرتالیه(یعنی اینکه متفکری :mrgreen: ) خونریزی تو بولت و ددآیلند رو بسپر به من و سعید.
   _________________________
   سعید جان خونریزی ها تو وارهمر رو تاچه حد میدونی؟

   ۰ ۰
  12. saeed mirabi گفت:

   وارهمر از لحاظ خونریزی خوب بود ولی برای تکرار مجدد داستان نه !!! از لحاظ داستانی مثل اساسینز یکبار مصرف هستش فقط یکبار باید بازی کرد بعد باید انداختشون دور!!! ولی بازی مثل دد ایلند ارزش تکرار بالای داره + اینکه هیجان و خونریزیش وصف ناپذیره ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  13. JeNeRaL ShAwN گفت:

   البته من همه بازی هارو دوست دارم.. اصلا نمیتونم علاقمند نباشم چون همه زندگیمه اینا عسلی اما خب یه بازی هایی تو دل گیمر جای ویژه دارن یه بازی هایی کوچولو ایراد دارن و بسیار کم هستند بازی هایی که غیر قابل تحملند مثل دراگون ایج ۲ اما من همشون رو دوست دارم..
   .
   امسال همه بازی هارو با هم نقد می کنیم سعید جان خوش میگذره.. :wink:

   ۰ ۰
  14. Hunt gray گفت:

   امیدوارم بولت۲امسال بیاد و شاهین تو نقدش کنی..ودوست هم ندارم ازش بد تعریف کنی چون وارد قضایای کت میشم.. :twisted: :wink:

   ۰ ۰
  15. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوهاهاه آره منم به شدت دوست دارم بیاد البته خودت که میدونی سعیم اینه که حقیقت رو بگم حتی اگه مورد علاقم نباشه عسلی..! :wink:

   ۰ ۰
  16. saeed mirabi گفت:

   بله برادر !!! همه با هم نقد می کنیم بازی ها رو ولی بازیهای ایده ای و پرتقالی رو خودتون نقد کنید من زیاد میونه خوبی با بازیهای ایده ای و پرتقالی ندارم !!!
   ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  17. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم..! نه اتفاقا درک کردن عمیق احساسات ظریف این شاهکار یه کوچولو لطافت هم میخواد عزیزم..! :wink:

   ۰ ۰
  18. Nightmare گفت:

   مطلب خوبی بود دوست عزیز . خیلی دوست دارم بیاد تا ببینم فرقی با آنچارتد داره (از لحاظ گرافیکی ) من که با توجه به اطلاعاتی که ازش پخش شده پیشرفتی نسبت به اون ندیدم فقط یکم رنگ و رو رو بیشتر کردن .
   اما من کلا از گیم های آخر زمانی خوشم میاد . خب این بازی رو میشه گفت ایدشو از چند بازی گرفتن مثل : RAGE و ووو.
   که این خوبه چون ترکیبی از همشون به نظر میرسه ولی باید بیاد تا بتونم دقیق بررسیش کنم الته با PC
   ————————–
   Do not be disappointed , God is above us
   Do not bow those who are not valuable
   Believe in yourself , and take stronger steps

   ۰ ۰
  19. JeNeRaL ShAwN گفت:

   با گرافیک موافقم.. همونطوری که در متن پیش نمایش هم گفتم موتور گرافیکی از آنچارتد ۲ ثابته فقط جزییاتی بهش اضافه میشه و در TLoU هم به همون تناسب پیشرفت رو مشاهده خواهیم کرد عسلی.. :wink:
   .
   ریج..؟ شوخی میکنی..؟
   .
   پیسی رو ناز نده پیش من داداشی..! :wink:

   ۰ ۰
  20. Nightmare گفت:

   نگفتم مثل ریج هستش بلکه گفتم از سبک های اخر زمانی مثل ریج و … الهام گرفتن و همه رو با هم جمع کردن تا یک عنوان خوب بسازند .
   ————–
   خب ناز دادن نداره من با اون تستش میکنم . گرچه PS3 و XBOX360 داداشم داره و رو اونا هم می تستمش (دقیقتر فقط روی PS3 و PC)

   ۰ ۰
  21. Nightmare گفت:

   اینم اضافه کنم که اگه دقت کنی تو داستان ریج یک شهاب سن بود زمین رو ترکوند و تعدادی سالم موندند و یعضی ها هم تغییر شکل دادند (آلوده شدند)
   در این بازی هم قارچ میاد همه رو ناکار میکنه

   ۰ ۰
  22. Nightmare گفت:

   من از لحاظ لطافت نگفتم دوست عزیز و یا …
   بلکه فنی گفتم و تا حالا هر چی در مورد این بازی خبر شنیدم برا من نتیجه نداشته غیر اینکه سونی میخواسته یک بازی خوب دیگه رو کنه که موفق هم بوده اما به چه قیمتی ؟ (خدا داند البته ما هم میفهمیم به وقتش)
   ولی اگه از لحاظ فنی نگاه کنی نه احساسی میفهمی منظورم دقیقا چی هستش .
   فعلا همونطور هم که تو تو مطلبت گفتی موتور یکی هستش باید دید که چه میکنند . البته با توجه به سابقه ناتی می دنم که عنوان خوبی خواهد بود .

   ۰ ۰
 12. emma گفت:

  الان که دارم خوب به عکس ها و دمو ها نگاه می کنم میبینم الی انقدر ها هم بد نیست … استیل نداره ولی خوب معلومه تو دوران بلوغه

  ۰ ۰
  1. nexusII گفت:

   ولی هیچکس اما نمیشه :(

   ۰ ۰
  2. mostafa133 گفت:

   ای بابا!شما ها هم مثل منین :( ؟؟؟کلا من عاشق همه کاراکتر های هری پاترم!بخصوص سه تای اصلی! :wink:

   ۰ ۰
  3. emma گفت:

   مصطفی جان یکدفعه بگو از مادر ران هم خوشم میاد دیگه ! … خوب معلومه همه از سه تای اصلی خوششون میاد :wink:

   ۰ ۰
  4. mostafa133 گفت:

   چرا شما همه چی رو به زیبایی میبینین؟!
   البته emma واقعا تکه!بیشتر از همه اخبار اما رو تو سایتاش دنبال میکنم. :wink:

   ۰ ۰
  5. emma گفت:

   شایان جان به چشم خواهری دیگه !

   ۰ ۰
  6. mostafa133 گفت:

   نه اتفاقا!مگه ما ها دل نداریم؟ :evil:

   ۰ ۰
  7. emma گفت:

   مصطفی جان من که شما رو محدود نمی کنم … آقا شما هم برین تو سایت اخبارش رو دنبال کنین , فیلماش رو ببینین و دوسش داشته باشین … اما به چشم خواهری !

   ۰ ۰
  8. mostafa133 گفت:

   ولی در کل جور دیگه که نمیشه!همین یه حالت که بیشتر نمیشه! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

   ۰ ۰
  9. nexusII گفت:

   حالا به چشم خواهر … همسر… فرقی نداره مهم اینکه جاست خانوم واتسون!

   ۰ ۰
  10. emma گفت:

   شایان کله نظرت رو موافقم به جز اون بین نقطه چین ها

   ۰ ۰
  11. saeed mirabi گفت:

   emma فقط یکدونه اونم emma stone بقیه تعطیل هستن !!! اینم نظر سینمایی من !!! این emma همیشه لبخند به چهره داره !!! ( انجمن Martial Art’s )

   ۰ ۰
  12. mostafa133 گفت:

   سعید جان اتفاقا من یه عکس داشتم که این دو تا بازیگر کنار هم بودن.منظورم استون و واتسون هست.اما نظر سینمایی من واتسون هست! :wink:

   ۰ ۰
  13. JeNeRaL ShAwN گفت:

   چی شد..؟ نشد یا شد که شدنی نشده..؟! یعنی الان کتم رو باید دربیام..؟ نفسسسس کشششش..! :twisted:

   ۰ ۰
  14. mostafa133 گفت:

   نه ژنرال شوخی کرد! :mrgreen:

   ۰ ۰
  15. emma گفت:

   شاهین جان من منظوری ندارم که بابا زود رگ غیرتت میزنه بالا ! من میگم نباید زود قضاوت کرد من آینده رو توچشم های این دختر میبینم این دختر جای رشد در زمینه ی استیلی (جسمی ) رو داره … خدا کنه ناتی داگ این عنوان رو ادامه بده و الی بزرگتر بشه اونجاست که میشه درباره ی هیکل این خانم ببخشید این بازی قضاوت کرد … حالا ایشا ا… وقتی اومد از ساری دو قدم پیاده میام رامسر ازش لذت میبریم !

   ۰ ۰
  16. mostafa133 گفت:

   هه شما هم بچه ساری هستین مثل من؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
  17. emma گفت:

   eeeeeee ! ساروی هستی مصطفی … شما که ساروی هستی چرا ؟ با همسر همشهریت شوخی می کنی :wink:

   ۰ ۰
  18. mostafa133 گفت:

   تا حالا تو یه روز اینقدر اسسپم نداده بودم.همسر نه خواهر :mrgreen:

   ۰ ۰
  19. Hunt gray گفت:

   آقا یهو بگین استان مازندران مهد گیمرهای ایرانی..
   تورو خدا نگاه کن من چه همشهری دارم.دار..ش. :lol: :lol: :cry:
   _________________________
   من مانده ام تنهای تنها—-من مانده ام تنها میان سیل غمها

   ۰ ۰
  20. emma گفت:

   hunt gray جان (خوب اسمتو بگو تا انقدر نام کاربری بلندتو ننویسیم) من نمی دونم ساری اینجوریه یا همه جای ایران ولی دور و ور من همه یه پا منتقد بازیند (از بس بازی می کنند ) … حالا دارم سعی میکنم nevan رو هم با سایت آشتی بدم ولی غمت نباشه همه ایرانی هستیم

   ۰ ۰
  21. Hunt gray گفت:

   emmaعزیز.اسمم بهزاد هست.

   ۰ ۰
 13. mostafa133 گفت:

  واااای ژنرال ممنون.هنوز تو کف عنوانشم!
  از زحمتی که برای مطلب کشیدی خیلی خیلی ممنونم.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم.. خوش حالم که دوش دالی عسلی .. :wink:

   ۰ ۰
  2. mostafa133 گفت:

   مگه میشه شما یه مطلبی بنویسی و ما خوشمون نیاد :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آخیششش..! مرررسی عسلی..لطف داری.. :wink:

   ۰ ۰
 14. sandman 360 گفت:

  JeNeRal یه دونه باشه :wink: :wink:
  آقا خیلی باحالی :wink:
  با پست گل کاشتی
  منم یه قلب بهت میدم :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   واو مرسی گلم.. امیدوارم دوس داشته باشی عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 15. یکم شبیه the book of eli اسم شخصیتشم که نقشش شباهت زیاد با الی داره یکیه فضای بازی هم شبیه فضای اونه
  اخرزمانی هر دوتاشم کلا خیلی نزدیکن به هم :idea:

  ۰ ۰
 16. nexusII گفت:

  شاهین بلاخره نوشتی…
  ایول خوبه دمت گرم

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آره دیگه بالاخره تموم شد عسلی.. البته چهار روز مینویسم دو ساعت بیشتر دیده نمیشه داداشی..!!!! :roll:

   ۰ ۰
  2. :roll: اینجا رو…منو باش که فکر میکردم فقط من میدونم

   ۰ ۰
 17. volta22 گفت:

  داداش خیلی باحاله کف کردم
  پرنده ها نمی خوانند.. گل ها پژمره می شوند و درختان می میرند.. فریاد سکوت سرتاسر این حوالی را فرا گرفته است.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آخیش.. خستگی نمیمونه برام که دیگه.. خواهش میکنم عزیزم خوش حالم خوشتون اومده عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 18. به ژاپنی
  私は悪の۶ハザード愛
  به زابلی
  تره دوس دارو رزیدنت ایول ۶

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   جان..؟! :roll:

   ۰ ۰
 19. Marlon Brando گفت:

  شاهین مهربانم،دمت گرم به این میگن پیش نمایش.از پیش نمایش های مجله هم بهتر بود

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مهربان خواهش می کنم عزیزم لطف داری.. :wink:

   ۰ ۰
 20. Leon S.K گفت:

  تو هم کشتی خودتو!
  این پیش نمایش بود یا نقد؟ یه جوری نوشتی که انگار خودت رفتی یه دور افتخاری بازی رو آزمایش کردی بعد الان داری نقد میکنی! از گیم پلی بازی که هیچ تریلری که نیومده!(تا الان که دارم کامنت میدم) که اینجوری از هوش مصنوعی الی و دشمنا میگی! اگرم سازنده ها گفتن اینجوریه که اولا هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه دوما باید بگی سازنده ها اینجوری گفتن! نه اینکه یه جوری بگی که انگار دیدی بازی رو! یا اونجایی که میگی صدای پوکه های گلوله میخوره زمین صداش خیلی دلنشینه :lol: این رو از کجا دراوردی؟ فکر کنم خود الی بهت زنگ زد گفت نه؟ ناقلا الی شماره تو رو از کجا داره؟ :mrgreen: در کل خیلی خیلی برای پیش نمایش نوشتن زود بود! باید صبر میکردی اطلاعات و تریلر های بیش تری از بازی منتشر بشه بعد پیش نمایش میزدی!
  -_________________-
  COD Team
  ================
  yeah! this is raccoon city all over again

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   آقا چرا یاهو مسنجر باز نمیشه؟ یه چهار روز تعطیل بودیم میخواستیم خوش باشیم ها :evil: :-x

   ۰ ۰
  2. sandman 360 گفت:

   واسه منم همینه….
   لعنتی باز نمیکنههههه :evil:

   ۰ ۰
  3. DeadSpace گفت:

   به خاطر شنبه سرعت رو آوردن پائین

   ۰ ۰
  4. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب در جواب گیم پلی بهت بگم که مجله گیم انفمر به شرکت ناتی داگ میره تا طبق قول و قرارشون اطلاعات جامعی به دست بیاره.. در همین راستا ناتی داگ هم یه دموی قابل بازی در اختیار گیم انفمر میذاره تا حالشو ببره..! این اسکرین شات ها هم از همون گیم پلی هست عزیزم.. البته اگه این اتفاق نمی افتاد شاید حرفت درست بود اما الان نه گلم میشد با اینا یک پیش نمایش نوشت که منم نوشتم دیگه..! تکلیف الهی بود داداشی..! :wink:

   ۰ ۰
  5. Leon S.K گفت:

   خوب پس پیش نمایشت یه ((به نقل از گیم اینفورمر)) کم داره :wink:

   ۰ ۰
  6. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نه فقط گیم پلی رو گفتم عسلی.. چراکه اطلاعات نوشته رو از جاهای مختلف ترجمه کردم و با نگارش خودم هم نوشتمش عسلی.. کلا با نقل کردن مشکل دارم.. دلم میخواد با قلم خودم بنویسم گلم.. :wink:

   ۰ ۰
 21. MahanGM گفت:

  این همه بازی برا PC اومد؛ حالا بذارید یکی دوتا هم برای کنسول ها بره دیگه. راستی در مورد پیش نمایشی که نوشتی ممنون JeNeRaL ShAwN عزیز. کلا من با ژانر های post-apocalyptic حال میکنم! از آواتارم هم معلومه.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش می کنم عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 22. JeNeRaL ShAwN گفت:

  آقا اخیرا موارد کپی مشاهده شده لطفا نکنید پیگرد قانونی داره ها..!!! از ما گفتن بود..!! :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. Hunt gray گفت:

   مگه تو خبرای بقیه روهم تاییدمیکنی؟؟

   ۰ ۰
  2. Hunt gray گفت:

   آهان.ولش کن الان فهمیدم قضیه چیه.تازه خوندم.ببخشید. :mrgreen:

   ۰ ۰
 23. Natan drake گفت:

  شاهین جان بابت پیش نمایش میتونم بگم یه دونه ای.میگم یه کاری کنیم دونگ هامون رو بذاریم روی هم بریم نصف سهام ناتی داگ رو بخریم.به امید خدا سال بعد این موقع ها The last of us عنوان بهترین بازیه سال رو یدک میکشه و ما هم جشن میگیریم و پایکوبی میکنیم. :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی عزیزم.. البته فقط به عنوان یه کارمند هم استخدام کنند قبوله..! واییی دونه دونه مراحل بازی رو می سازیم.. واووو :wink:

   ۰ ۰
 24. mamad گفت:

  زندگی بهتر از این نمیشه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  ۰ ۰
 25. deniro گفت:

  قلمی مملو از لطافت و زیبایی و سرشار از احساسات رو زدی شاهین جان.تبریک میگم ساختار نگارشی و محتوایی رو کاملا رعایت کردی و من مدتهای مدیدی بود همچین متن خوبی نخونده بودم واقعا لذت بردم.بازی هم که داستانش خوراک اتمسفری سنگین و مراحل و محیطهایی دلهره آور و رمزآلود هست احتمالا دوست جوئل پدر الی باشه که برحسب اتفاقاتی از اون جدا شده و…شخصیتها دلچسب و باور پذیرن,گرافیک هیچ بحثی رو باقی نمیزاره ناتی,موسیقیش رو فردی صاحب ۲اسکار داره میسازه,هوش مصنوعی بازی بهتر و بهتر شده و دشمنان سریعتر و باهوشتر شدن,در کل مچ بودن اعضای تیم ناتی و وفاداریشون منو یاد شرکت مورد علاقم رمدی میندازه که اون هم مثل ناتی بازیهاش در حد شاهکارن.باید منتظر یکی از برترین بازیهای ۲۰۱۲ یا شایدم ۲۰۱۳ بود.بازم مر۳۰ شاهین جان.دنیرو هز pc$

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ممنونم از لطفت عزیزم و خوشحالم که پیش نمایش و مطلب رو دوس داشتی داداشی.. من هم وقتی میبینم انقدر به مطالب داداشیتون لطف دارین سعی می کنم هر بار وقت بیشتری بذارم تا بتونم نظر محترم شما رو جلب کنم گلم.. مرسی.. :wink:

   ۰ ۰
 26. arash azizi گفت:

  اقا جلوشاهینو یکی بگیره کف کردم . بابا منتقد بابا الی :oops: .ایوللللللل :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم ممنون عزیزم قربونت برم.. :wink:

   ۰ ۰
 27. amir.gtm گفت:

  شاهین جان عالی بود
  فقط میتونم این رو بگم
  عالی بود :wink: :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نظر لطفته عزیزم مرسی و ممنونم عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 28. Albert Wesker گفت:

  خوب بود :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جووونم.. خوشحالم که خوندی داداشی.. مررسی ممنون گلم نظر لطفته.. :wink:

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   یه چند تا نکته بگم:
   ۱: هیچ بازی تا نیاد نمیشه بگیم شاهکاره یا نیست … کلا این قسمت آخر متنت مال “نقد” بازی هست نه “پیش نمایش” و تازه من خیلی دلایلی هم دارم برای این که این بازی خیلی بعیده شاهکار بشه … که خب یکم فراستی وار هست و میگذرم ازش، اگر خواستی میگم البته!
   ۲: این پاراگراف ۹ متنت رو حتما بازنویسی کن … ضمن این که من کلاً نفهمیدم چرا آخر جمله هات دو تا نقطه گذاشتی؟
   ۳: “دنیایی تاریک و دلگیر اطراف منطقه قرنطینه را فراگرفته است.. احساس و عاطفه یخ زده و زندگی برای بقا به تنها هدف بی رحمانه این روزهای شهر تبدیل شده است” خیلی توصیف پرتی بود و اصلا به بازی نمی خوره!
   ۴: “اکشن این ماجراجویی به شدت سریع و روان خواهد بود و همچنین قرار نیست از یک ریتم کند رنج ببرد” کی گفته؟ از کدوم نمایش بازی این نکته در اومد؟ اصلا مگه CoDـه که ریتم نباید کند باشه؟ ضمن این که “روان” رو توضیح بده … اساساً به چه اکشنی میگن روان، به چه اکشنی میگن “ناروان” یا “شادروان”؟
   ۵: “روایت کننده دوم یک قصه خوب موسیقی و سر و صدایی می باشد که شخصیت ها را از دل آن بیرون می کشد” یعنی چه؟ اساساً شخصیت ها باید در دل داستان بوجود بیان و پرداخته بشن یا باید از دل اون بیرون بیان؟ شاید منظورت در اومدن شخصیت هست که من بهش میگم پرداخت … اگر این طوره که خوب ننوشتی.
   ۶: بخش تولد یک شاهکار جالب بود! بسی از منطق و سیاست ناتی داگ کیف بردیم!
   ۷: “ما قصد داریم قسمتی برای آنلاین در بازی داشته باشیم.” Sony’s forcing them seriously …
   ۸: خیلی با احساس مینویسی … (جنبه ی مثبت)
   چون احساس کردم اکثریت کامنت ها متاسفانه اسپم بودند دست به کار شدم، دوستان خوهشا بحث کنید! میدونم دیر وقته ولی …

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   داداشی سعید ج.نم اول گفتی خوب بود بعدش حسابی از خجالت متن درومدیا..!
   .
   ۱: خوشحال میشم بگی گلم ( من خودم عاشق مسعود جان هستم..! )
   .
   ۲: چرا باز نویسی کنم عسلی..؟ هنوز که مشکلی ندیدم گلم..! دوتا نقطه هیچ توضیح دستوری و نگارشی نداره عزیزم صرفا جهت زیبا سازی متن استفاده شده..!
   .
   ۳: اصلا پرت نیست و اتفاقا ارتباط مستقیم در ساخت اتمسفر محیط داره.. چطور..؟ با این توصیف شما متوجه میشی هیچگونه جای امن و راحتی در کار نیست.. همچنین اون قسمت آخر که زندگی برای بقا به تنها هدف بی رحمانه تبدیل شده یعنی به هر قیمتی حتی زیر پا گذاشتن رحم و عاطفه مردم برای زنده موندن تلاش می کنن.. پس فکر نمی کنم جمله و فضا سازیه نامعقول و پرت و نا به جایی نوشتم بلکه اتفاقا خیلی هم ساخت اتمسفر به درستیانجام شده عزیزم
   .
   ۴: کی گفته..؟ سازنده های بازی عزیزم و همچنن گیم انفمری که دموی بازی رو تست کرده و از ناتی داگ گزارش گرفته..
   .
   ۵: من خوب نوشتم داداشی ولی فکر کنم تو خوب نخوندی میدونی چرا..؟ نوشتم روایتگر دوم.. یعنی روایتگر اول که خب طبیعتا قصه هست اما روایتگر دوم ( یعنی انقدر نقشش مهمه ) موسیقی و صدا که به نوعی مثل قصه برات شخصیت ها و محیط رو تعریف می کنه..
   .
   ۶: ممنون عسلی
   .
   ۷: of Course
   .
   ۸: نظر لطفته داداشی جونم مرسی
   .
   ممنون از وقتی که گذاشتی و امیدوارم بتونیم این بحث رو ادامه بدیم عسلی چون من از انجامش خیلی لذت میبرم گلم.. :wink:
   .
   ——————————————————————–
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
  4. Albert Wesker گفت:

   اوه شت … ممنون که جوابیدی … خیلی دوست دارم سر این بازی بحث کنم …
   ۱: اون قسمت اول رو که قبول داری؟ هیچ بازی تا نیاد معلوم نیست شاهکاره یا نه! نه؟ و اما دلایل … آ) بازی تا اونجایی که من متوجه شدم شخصیت محور هست. یعنی ما دو تا شخصیت داریم که حالا قراره با هم رابطه داشته باشند، اما این شخصیت ها خیلی سخت میتونند تو یه چنین سبکی در بیان، در واقع این سبک survival-post apocalypse- action-thriller بازی اصلا ظرفیت شخصیت محور بودن رو نداره، بر خلاف بازی دیگر استودیو “آنچارتد” که اتفاقاً هم تم شخصیت محوری بهش میخوره و هم شخصیت هاش خوب پرداخت میشن … معتقدم توی این بازی فقط رابطه ی بین جول و الی جون در میاد و لا غیر …
   ب) بازی اتمسفر خوبی نداره و نخواهد داشت … همه metro 2033 رو یادمونه و میدونیم که چه فضاسازی قوی داشت … اول به کمک المان های ژانر وحشت؛ که خب کاری باهاش ندارم در این جا و دوم به وسیله ی شهر تاریک و فضاسازی سیاه هوشمندانه ای که توی این بازی، جاش رو به محیط های سرسبز و باز و روشن داده که خیلی happy هست … اصلاً اون حس لازم رو منتقل نمی کنه
   پ) بازی رو ناتی داگ میسازه! بر خلاف شما که فکر می کنید این نقطه ی قوت بازی هست، من میگم یک ضعفه … چرا؟ چون اولین تجربه ی ناتی داگ هست در این سبک- انتظارات از ناتی داگ بالا رفته – بازی مستلزم اکشن خیلی قوی و هوشمندانه ای هست که در بازی های قبلی مطلقاً اکشنی بهتر از “متوسط” نمی بینیم و … در واقع ناتی داگ این بازی رو میسسازه، بازی یا عالی خواهد بود یا متوسط، اما اگر متوسط باشه خودش یه شکسته … چون استودیو ناتی داگه و ناشر سونی و این همه exclusive پلی ۳
   ۲: حداقل ویرایشش کن چون خیلی غلط نگارشی داره!
   ۳: پرته … ما تو بازی نه محیط تاریک دیدیم، نه این که اصلاً محیط تاریک میتونه اطراف یک محیط دیگه رو گیره!
   ۴: اگر این رو گفتند که باید نتیجه رو ببینیم … چنین بازی هایی اگر ریتم سریعی هم داشته باشند نیازمنده چند تا “دره” در ریتم هستند که فرصت نفس کشیدن به مخاطب بده. اکشن روان رو هم توضیح ندادی …
   ۵: ؟! موسیقی روایت گر نیست … شاید توی جاهایی حس رو بدون نیاز به هیچ چیز دیگه منتقل کنه (سکانس برخورد rpg به شکم این یارو روسیه توی مرحله ی پاریس بتلفیلد ۳ رو به یاد بیار، تنها جایی که موسیقی بازی به کارش میاد همون صحنه است که هیچ چیز جز یه موسیقی زیبا نمی تونست حس رو به اون خوبی منتقل کنه!) اما روایت گر نیست. قصه هم روایت گر نیست! قصه خودش باید روایت بشه! چجوری میخواد روایت گر بشه؟ misunderstood ! حرف من سر در اومدن شخصیت ها بود … شخصیت ها باید پرداخت بشن و تو این بازی هنوز من نکته ای برای پرداخت خوب این شخصیت ها ندیدم … موسیقی اصلا و ابدا ربطی به این که تو نوشتی نداره تازه تو جواب اومدی بدترش هم کردی …
   ۶: خواهش
   ۷: بالاخره یه نفر قبول کرد … امیدوارم یا نداشته باشه، یا بخشی باشه حساب شده و عمیق با گیم پلی متنوع که سالها بشه بازیش کرد -مثل آنچارتد ۳ نباشه!-
   ۸: your welcome again

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آ) درست فهمیدی.. بازی شخصیت محور هست.. حالا این یعنی چی..؟ یعنی داستانی وجود داره که توسط شخصیت های بازی روایت میشه تا هم همزاد پنداری قوی تری شکل بگیره و هم اتمسفر مرده و غم انگیز آخر زمانی رو با احساساتی که از طریق این دو شخصیت به بازی تزریق می کنه یک پارادوکسی به وجود بیاره که به شدت گیراست..
   .
   ب) من متوجه نمیشم روی چه حسابیگفتی بازی اتمسفر خوبی نداره و نخواهد داشت..! از کجا مطمئنی انقدر..؟ در رابطه با مترو بگم که اصلا بازی نیست تا بخواد پارامتر معیار قرار بگیره.. یک ترکیب به شدت ضعیف که از هیچ طرف هیچیش درنماید.. چرا باید TLoU رو با مترو مقایسه کنم برام تعریف کن..
   .
   پ) حتما درست میگی.. حتما همین طوره.. اما اصلا ناامید نیستم.. چرا..؟ یک : ناتی داگ M نساخته اما تا زیر این رده تبدیل های خوبی انجام داده.. دو : ناتی داگ در آنچارتد به قدری تجربه کسب کردن که حتی من فکر میکنم اگه باز هم به سبک انچار تد می ساختن خراب میشد میدونی چرا..؟ چون هیچ چیز جدیدی نبود تا بخوان به تم بازی تزریق کنن بنابراین همونطوری که کارمندان سازنده ناتی داگ اصرار کردن تا یک IP جدید بسازن حتما به این باور رسیدن که باتجربه قبلی آنچارتد و گرداوری هایی که برای بازی جدید خود دارند حتما موفق خواهند شد.. مگه آنچارتد رو تجربه کرده بودن..؟ آره تجربه فان و پایین تر داشتن اما نه به این و شکل و مضمون..
   .
   ۲: غلط نگارشی رو نمیفهمم توضیح بده..!
   .
   ۳: خب پس متوجه اشتباهت شدم.. ببین منظور از تاریک اصلا معنای اون واژه . کلمه نیست.. این رو از کجا باید بفهمیم..؟ از مکملش که با حرف ” و ” بعد از اون اومده یعنی ” تاریک و دلگیر “.. حالا در کل یعنی چی..؟ این تاریک برای دلگیر صفت محسوب میشه و شدت دلگیر بودن رو می رسونه عزیزم ” درسه منه ”
   .
   ۴: “اکشن این ماجراجویی” یعنی چی..؟ یعنی قسمت مبارزات و درگیری ها. خب.. این مبارزات رو با الگو گرفتن از فیلم ” No Country for Old Men ” ساختن و به شدت تیراندازی ها سنگین و نفسگیر و سریع خواهد بود.. در رابطه با دره که گفتی.. حالا یا شکاف فرقی نداره ببین قطعا بازی یک اکشن نخواهد بود و پر از صحنه ها و سکانس های احساسی آروم و بی کلام هست اما من صرفا اون قسمتی که اکشن داره رو گفتم که اینگونه هستند..
   .
   ۵: اینجا رو گوش کن.. قصه رو مینویسند تا همونطوری که گفتی شخصیت ها از توش دربیاد.. پس مهم ترین قسمت برای جلو بردن یک فیلم یا بازی ( اینجا فرقی نداره ) قصه هست.. در واقع از قصه اون بازی روایت می شود.. تا اینجا قبول..؟ حالا.. جدای از قصه موسیقی رو هم می سازند تا حتی بدون یک روایت بزرگ مثل قصه خودش هم اندکی توانایی ساخت شخصیت رو داشته باشه.. یه مثال میزنم.. یک خواننده و یک نوازنده رو در نظر بگیر.. اصل قصه همون متنی هست که خواننده میخونه اما این متن خودش در دل یک تمی از موسیقی جا میگیره چون به شدت مکمل هم هستند.. امیدوارم متوجه شده باشی..
   .
   ۶: قابلی نداشت
   .
   ۷: خودشون سر این قصیه خیلی حساس هستند پس امیدوار باش
   .
   ۸: Grazie
   .
   ———————————————————-
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
  6. nexusII گفت:

   شاهین جان ۱-من اصلا مخالفم که این بازی شخصیت محور
   چرا؟ بخاظر اینکه تا به اینجابه شدت روی فضاسازی و تم پسا آخر الزمانی خودش تاکید داره. در واقع فضاسازی ۱قدم از شخصیت های قصه ی ما جلوتره
   ۲-این پارادوکسیکال بودن شخصیت هم میتونه خوب باشه هم بد
   خوب از جهت که بتونن مکمل هم باشن و دست نویسندگان در پیشبرد داستان باز اما میتونه بد باشه چون اگر قرار باشه گیم پلی با همکاری ۲نفره و تعاملی پیش بره میتونه حرکت روی لبه ی تیغ باشه و این تضاد به قیمت کند شدن بازی تموم بشه

   ۰ ۰
  7. Albert Wesker گفت:

   شاهین توجیهات من رو قانع نمی کنه … از این بابت کشش نمیدم … ولی برخی جا ها هنوز میشه بحث کرد که:
   آ) اولاً که “همذات پنداری” … این صد دفعه! همزاد چیه مینویسین؟! ثانیا که وقتی یه شخصیت پرداخت نشه (که امیدوارم بشه) باور پذیر نیست، نمیشه بهش نزدیک شد، نمیشه باهاش همراه شد و در نتیجه همذات پنداری با چنین شخصیتی خیلی خیلی جوگیرانه است. ضمن این که قصه ی شخصیت محور، به این معنا نیست که یعنی شخصیت ها بیان قصه رو روایت کنند … (که بعد شایان بیاد بگه که بازی شخصیت محور نیست، که خب طبق تعریف تو از شخصیت محور بودن شایان حق داره … ولی جفتتون اشتباه میکنید) قصه ی شخصیت محور، داستان شخصیت ها رو تعریف می کنه … قصه ی شخصیت ها رو میگه … که این بازی هم قراره همین کار رو بکنه، یعنی یه فضایی ساخته که یه قصه ی درام مربوط به زندگی الی و جوئل و احتمالاً پدره رو برامون تعریف کنه … به این میگن شخصیت محور. که خب خیلی خیلی سخته که این فضا درست در بیاد (اولاً) شخصیت ها درست پرداخت بشن که قصه هدر نره (ثانیاً) و این که روایت درست باشه که مطمئنم درست خواهد بود (با توجه به اطلاعاتی که تا حالا داریم) ولی خب سخته!
   ب) lol … مترو معیار هست و خواهد بود، اونقدر هم توی فضاسازی موفق بوده که هیچ دلیلی نداری بکوبیش و فقط میکوبیش … سر اونم اگه خواستی بحث می کنیم. “ترکیب به شدت ضعیف که هیچیش در نمیاد” خوب بود!
   بازی اتمسفر خوبی نداره، با مضمون داستان در تضاد هست و به شدت توی ذوق میزنه … درست مثل فیلم I am a legend … با این که فیلم خوبیه ولی فضاسازی خوبی نداره، هر چند اون باز بهتر از اینه …
   پ) خوب بود! ولی قانع نشدم چون جواب من رو ندادی، حرف خودت رو زدی … جواب منو بده!
   ۲: مشخصه …
   ۳: قانع نشدم …
   ۴: اصلا قانع نشدم …
   ۵: بحثی نیست که بشه ادامش داد … موزیک هیچ وقت چیزی رو روایت نمی کنه … حس رو منتقل می کنه و بالا بری پایین بیای همینه که هست!
   ۷: در همون حد U3 حساس اند؟

   ۰ ۰
  8. nexusII گفت:

   البته سعید حرفاتو قبول دارما اما همه ی حرفای ما ۳نفر روی حدس و گمانه و چون نه به طرح اولیه دسترسی کامل داریم نه سناریو ی اثر پس باید سبک داستان گویی رو حدس بزنیم فعلا.
   اما جدای از این بحث به نظر من tlou به عنوان ۱ ip جدید بسیار غلو شده و جوسازی زیادی در موردش شده. اینکه از الان بگیم بازی شاهکاره کاملا اشتباهه.

   ۰ ۰
  9. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آ) خب انگاری من بد منظورم رو رسوندم و از اونجایی متوجه شدم که راجع به شخصیت پردازی بهم گفتی..! شخصیت پردازی نشه..؟ من خودم توی متن قبل گفتم شخصیت پردازی میشه عزیزم خب وقتی ما یک داستان داریم که پیرامون شخصیت هاست ( که گفتم تو متن قبل ) خب طبیعتا شخصیت پردازی مهم ترین عامله دیگه.. نفهمیدم چرا راجع به این موضوع بحث کردی امیدوارم در ادامه متوجه بشم..!
   .
   ب) مترو معیار نیست چون بلد نیست حرفش رو بزنه.. شخصیت های جانبی بازی به شدت تیپن.. تیپی که نیاز داشتن عمیق باشن ولی نیستن.. شخصیت اصلی هیچی نداره.. نه بلده با مخاطب ” همذات ” پنداری کنه نه بلده عمیق بشه.. ایده بازی تنها نکته قوته که اون هم با بی نظمی و شلختگی بیش از حد روند بازی اصلا نمیتونه حرفش رو بزنه..
   .
   پ) دقیقا جوابت رو دادم.. تو بر حسب پیشینه ناتی داگ در زمینه M نگرانی من هم از همون نظر جنبه مثبتش رو گفتم.. نه تو میتونی بیشتر بگی نه من..
   .
   ۲: نداریم تا مشخص باشه..! بعضی ها هم دلیل شخصی دارم که برای مجله خب طبیعتا درستش میکنم اما برای سایت این شکلی قشنگ تره..
   .
   ۳ و ۴:اتفاقا قانع شدی..! چون اگر نشده بودی متمرکز میشدی روی همون قسمت و دلیلی نداره متوجه حرفم نشی داداشی فکر میکنم کاملا ساده بیان کردم..
   .
   ۵: موزیک حرف داره.. حرف میزنه.. فقط خاله قصه گو راوی نسیت عزیزم..! تو تصویر کارتون تام و جری رو قط کن و فقط به موسیقی گوش بده.. تصویر میسازه گلم نمیدونم چرا بی خودی قبول نمیکنیا..
   .
   ۷: نه بیشتر
   .
   ————————————————————
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
  10. JeNeRaL ShAwN گفت:

   متاسفانه ویرایش متن نداریم یه چیزی از بالا جا موند.. من توجیه نمیکنم تا قانع بشی داداشی..! ما داریم راجع به این بازی بحث میکنیم و من هیچ دلیلی برای توجیه کردن نمیبینم.. توجیه برای وقتیه که یک بازی ضعیف باشه یا مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته باشه ( مثل مترو که تو باید توجیه کنی..! ) نه مثل TLoU که هنوز نیومده..!!!
   .
   به همون بالایی جواب بده این جهت اطلاع بود عزیزم.. :wink:
   .
   ———————————————–
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
  11. Albert Wesker گفت:

   فعلا فراستی خونم کم شده، بذار بعد از هفت جوابت رو میدم … همین کامنت رو هم ویرایش می کنم … شما رو نمی دونم، ولی من ویرایش دارم :دی

   ۰ ۰
  12. JeNeRaL ShAwN گفت:

   هفت تموم شد داداشی بیا ببینم چه میکنی.. امشب از معدود تعریفای خوب در رابطه با فیلم مسعود عزیزم بود توهم بیا agree باش بریم بخوابیم داداشی..! :wink:
   .
   خبر مبر که تعطیل شده برا من ( به خاطر اینترنت ) آپدیت ال تی ۳ هم که نرسیده کلا هیچی دیگه..! بشینم با فوتوشاپ والپیپر بسازم..!!! :wink:
   .
   ———————————————————
   Oяіgіиαℓ ® ™
   ║▌│█│║▌║││█║▌│║█║
   Jeиeяƛℓ ShƛwƝ © ۲۰۱۲™

   ۰ ۰
 29. MOHSEN f گفت:

  شاهین جان واقعا دستت درد نکنه متن واقعا قشنگی بود امیدوارم که بتونه موفقیت های انچارتد رو تکرار کنه که البته مطمئنم میتونه چون پشتش یه غولی مثل ناتی داگ خوابیده.
  _______________________
  مسن از انجمن PS 3 IS GOD

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خیلی خیلی لطف داری عزیزدلم مرسی.. خب اون که بعله حتما وقتی ناتی داگ با تجربه آنچارتد از TLoU تعریف کنه شاهکار خواهد شد.. :wink:

   ۰ ۰
 30. Alovam گفت:

  جنرال جان این متنت بیشتر به نوشته ادبی می خورد تا پیش نمایش :mrgreen:
  عشق با آدم چه کارها که نمی کنه :mrgreen:
  خیلی عالی بود. ممنون.

  ۰ ۰