توسط Kurosaki Ichigo در ۳۰ دی ۱۳۹۰ , ۱۸:۲۴

نام بازی :
The Last Guardian
نام ژاپنی :
人喰いの大鷲トリコ
Hitokui no Ōwashi Trico
نام  محرمانه پروژه  :
Project Trico
سازنده :
Team Ico
پلتفرم مقصد :
PlayStation 3 video game console
ناشر :
Sony Computer Entertainment.
کارگردان اصلی بازی :
Fumito Ueda
بازی های قبلی این کارگردان و استدیوی سازنده :
Ico و Shadow of the Colossus
اولین تاریخ معرفی بازی :
May 2009
تاریخ معرفی رسمی بازی :
E3 2009
تاریخ انتشار بازی :
در نمایشگاه ۲۰۱۰ Tokyo Game Show تاریخ انتشار بازی ۲۰۱۲ April 20اعلام شده است.( ممکن است این تاریخ با تاخیر همراه باشد )

موضوع اصلی بازی :
داستان اصلی بازی در مورد یک کودک است ، در تریلر های ابتدایی نمایش داده شده این کودک در حال فرار کردن از یک معبد قدیمی است در حالی که یک نوع موجود پرنده شبیه تریکو ( یک موجود شبیه روباه) نیز با او در حال فرار است . گویا این موجود زندانی این معبد بوده است .

در واقع داستان بازی در باره دوستی یک پسر بچه با یک موجود غول پیکر است !

چرا که در بخشی دیگر از این تریلر مشاهده می کنیم که این موجود در ابتدا در بند زنجیر است اما بعد از باز شدن زنجیر ها به نگهبانانی ویژه حمله می کند و سپس شروع به فرار می کند . در این بین نیز پسر در حال فرار کردن از دست سربازان است . در ابتدا این موجود با پسر بچه به صورت خصمانه بر خورد می کند اما در ادامه شاهد پیشرفت عواطف بین این دو هستیم و شاهد یه نوع رابطه عاطفی بین این دو شخصیت خواهیم بود
با توجه به داستان و نحوه روند گیم پلی Fumito Ueda در همان نمایش سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که پایان بازی به صورت باز خواهد بود و این نوع پایان بستگی به نحوه بازی کردن شما دارد .


نحوه گیم پلی بازی :
بازی The Last Guardian در سبک اکشن ادونچر سوم شخص است که بیشتر بر مبنای حل معماها پایه گذاری شده است و بازیکن کنترل یک پسر بچه را بر عهده دارد ( تا اینجا نامی از او برده نشده است ) . این پسر بچه می توانند به خوبی بدود ، فرار کند ، بپرد ، و از درودیوار و زنجیر ها بالا برود. نکته جالب اینجاست که او کاملا بدون سلاح است و در حین انجام این حرکات و رد کردن موانع باید از سد نگهبانان زره پوش نیز عبور کند .

اگر شما توسط نگهبانان دستگیر شوید و نتوانید در مدت زمان معلوم شده خود را آزاد کنید ، بازی game over خواهد شد .

همچنین شما در طول بازی تعامل ویژه ای با تریکو خواهید داشت به طوری که رد کردن بعضی از مراحل با تریکو اسان تر خواهد بود .اما تریکو به همین راحتی به شما اجازه همکاری نخواهد داد چرا که او نیز مانند هر حیوان دیگری غرایض حیوانی خود را دارد.
به عنوان مثال برای بدست اوردن اعتماد تریکو شما می توانید به او غذا بدهید ( با پرت کردن بشکه های میوه) یا زخم های اورا درمان کنید و یا تیر ها فرو رفته به بدن اورا خارج کنید .
همه این موارد باعث پیشرفت بخش عاطفی داستان می شود و اعتماد تریکو به شما بیشتر خواهد شد . با بدست اوردن این اعتماد شما می توانید تریکو را ترغیب به انجام کارهایی بکنید ، مثلا بر پشت او سوار شده و با او پرواز کنید ، با او شنا کنید یا برای محافظت از خود بخواهید که سرباز های نگهبان را از مسیر شما دور کند .
در این بین Ueda این وعده را داده است که شما هر کاری را که برای بدست اوردن یک حیوان خانگی انجام می دهید می توانید در بازی پیاده سازی کنید.
از غذا دادن گرفته تا حتی خواباندن موجود . البته در ابتدا ممکن است این تریکو از شما دوری کند اما شما باید به هر نحوی شده اعتماد او را جلب کنید .شما حتی می توانید با او همراه شده و در مناطق دیگر بازی که کشف نشده هستند ،پرسه بزنید و با اون قدم بزنید .
بعضی از مراحل بازی به صورت مخفی کاری باید طی شوند و کوچکی و چابکی این پسر بچه در این مراحل به خوبی نمایان می شود .شما نمی توانید برای رد کردن همه نگهبان ها در بازی از تریکو کمک بخواهید .

آقای Ueda در این مورد می گوید :

نحوه مبارزه تریکو در طول بازی ارتقاع می یابد و اینگونه نیست که در ابتدای بازی از پس همه دشمنان دربیاید و در صورتی که احساس خطر کند از دستور شما برای حمله کردن به نگهبانان تفره خواهد خواهد زد. همچنین پسر بچه نیز در طول بازی ترفند هایی را برای رد شدن از نگهبانان یاد خواهد گرفت .

محیط بازی :
محیط و داستان بازی با این که در ابتدا کودکانه به نظر می رسد اما بسیار سنگین و مبهم است .جو سنگینی بر بازی حکمفرا خواهد بود و این سنگینی به خوبی با هوا مه آلود و گرفته در کنار استفاده از رنگ های شاد نمایان است .

تیم سازنده حدود ۵ سال است که با دقت و ظرافت خاصی در حال ساخت این بازی است . حتی بر روی هر فریم این بازی توجهی ویژه دارد .
نکته ای که واقعا بحث بر انگیز است حمایت همه جانبه سونی از این بازی است به طوری که کامل سونی همه چیز را زیر نظر گرفته است و کمترین مشکلی برای تیم سازنده ایجاد نمی کند . حتی عجله ای برای تاریخ دقیق انتشار بازی را نیز ندارد که این نشان می دهد سونی امید زیادی بر این بازی دارد و گویا برگ برنده این کنسول در سال ۲۰۱۲ یا سال ۲۰۱۳ باشد .
در دو بازی قبلی این استدیوی سازنده نکته مثبت قوی که وجود داشت این بود که: در بازی اول یک تعامل خیلی جالب بین شخصیت اصلی بازی و هوش مصنوعی بازی وجود داشت ، در بازی دوم نیز شخصیت اصلی بازی با هیولاهای بزرگی مبارزه می کرد در نتیجه در بازی سوم این استدیوی باید این امید را داشته باشیم که ترکیبی از هر دو را مشاهده کنیم .

در محیط بازی شما نیاز زیادی به کمک تریکو خواهید داشت . از قدرت او یا از جثه بزرگ او می توانید به خوبی استفاده کنید .

جزئیات هر بخش محیط به شدت بالا است به طوری که شما شاهد ذرات معلق در هوا نیز خواهید بود . همچنین نحوه تخریب و جزئیات انها نیز با دقت و ظرافت خاصی نشان داده می شود .پراکندگی رنگ ها و نحوه نورپردازی در دموهای نشان داده شده همگی نشان از وضوح بالا و کنتراست ویژه این بازی دارند که با توجه به توانایی ویژه PS3 باید شاهد یک بازی با گرافیک ویژه باشیم .
فاصله ها و دوردست ها در این بازی به خوبی نمایش داده شده اند .


انیمیشن ها :
گویا در بازی ما باید شاهد اجرای زنده انیکیشن ها باشین به طوری که اگر تریکو زخمی شود این زخم ها در انیمیشن ها نشان داده خواهد شد یا اگر عمیق باشد تا اخر بازی همراه او خواهد بود . همچنین نمایش میان پرده ها نیز به صورت زنده است و هیچ کدام گویا از پیش رندر شده نخواهد بود .
انیمشن های خمیازه کشیدن ، پریدن ، و حتی نحوه چیدمان پر ها و اعضای بدن این تریکو به خوبی و با دقت خاصی پیاده سازی شده است و گویا تیم انیمیشن سازی Team Ico وقت زیادی را برای اجرای دقیق هر انیمیشن صرف کرده است .

آقای Ueda در مورد سختی ساخت این موجود اینگونه توضیح می دهد :

ما در دنیای عادی نمونه ای از این حیوان نداریم و حتی در تصاویر مفهومی هم نمی توان مشابه ان را یافت ، حرکات او ترکیبی از گربه ، سگ ، روباه، و گرگ است در حالی که بدنش پوشیده از نوعی پر است ، بال دارد ، به جا انگشتان و پنچه دست و پا، مانند پرندگان چنگال دارد .

هوش مصنوعی بازی :
با توجه به این که نیمی از جریان بازی توسط تریکو هدایت می شود و کنترل ان به دست هوش مصنوعی است باید شاهد هوش مصنوعی خوبی باشم.

Fumito Ueda کارگردان و طراح اصلی این بازی

آقای Ueda در این مورد می گوید :

سخت ترین قسمت این بازی هوش مصنوعی ان است چرا که در عین حال که تریکو در بعضی مراحل باید به حرف شما گوش کند ، باید به دنبال غرایض حیوانی خود نیز باشد و شما ممکن است شاهد بازیگوشی هایی از این موجود در هنگام بازی باشید یا شاهد گوش نکردن به فرامین شما !

تریکو علاوه بر گوش دادن به فرامین شما دارای حس بویایی قوی نیز هست و حتی از پشت دیوار نیز می تواند بود عطر یا غذا را تشخیص دهد ( ممکن است شما در پشت دری گیر افتاده باشید و با این کار اورا واردار کنید که در را بشکند ) همچنین تریکو می تواند بوی دود و آتش را نیز تشخیص دهد که این ویژگی در مراحل و حل معماها و رد کردن تله های اتش زا برای شما مفید است .
اگر شما زیاد از تریکو برای حمله به نگهبان ها استفاده کنید او تند خو خواهد شد و ممکن است که برای مدتی دیگر به حرف های شما گوش ندهد و یا برای مدتی شما را ترک کند .

در واقع هیچ چیز در این بازی قابل پیش بینی نیست !

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که اگر این بازی تا الان تاخیر داشته است قطعا برای پیشرفت آن بوده است و اگر هنوز تاریخ دقیقی برای ان اعلام نمی شود و مدام تاخیر می خود شاید دلیل دیگری داشته باشد .دلیلی به نام PlayStation Vita !
شایعات زیادی شنیده می شود که ممکن است نسخه ای از این بازی هم زمان که برای کنسول PS3 منتشر می شود برای PlayStation Vita نیز منتشر یا تایید بشود که هر دو مکمل یکدیگر باشند ، مانند نسخه هایی که برای سری بازیهای GOW و کنسول PSP اتفاق افتاد .
به هر حال باید تا زمان انتشار دقیق این بازی صبر کرد .

دیدگاه
۳۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

34 Replies to “نگهبان فراموش شده ، نگاهی به بازی The Last Guardian”

 1. Makarov گفت:

  The Last Guardian از اون بازی هاست که فقط تو کنسول های سونی می شه پیدا کرد!
  ——————————————-
  CoD Team

  ۰ ۰
  1. DeadSpace گفت:

   آره باهات موافقم

   ۰ ۰
 2. Ichimaro Gin گفت:

  شرمنده از دوستان چون هیچ دمویی از اصل بازی نیست و به کسی هم اجازه نمی دن باز ی رو تست کنه برای همین جزئیات زیادی از روند اصلی بازی موجود نیست .
  همین ها رو هم از کلی مصاحبه به زبان های مختلف انگلیسی و ژاپنی و فرانسوی جمع کردم که نتیجش شده این ..
  ولی من به این بازی امید زیادی دارم…. چون یه بازی اصیل ژاپنی هستش …. و همه آلمان های یه بازی خوب رو هم داره … ببینیم چی میشه در نهایت .. نا ا میدمون نکنی اودا ساما !!!

  ۰ ۰
  1. orion گفت:

   بازم دمت گرم که به فکر این بازیا هستی. دستت درد نکنه. واقعا بازی به این میگن. اونای که تا حالا بازی نکردن توصیه میکنم حتما بازی کنید Shadow of the Colossus باسه pc هست

   ۰ ۰
  2. Gordon گفت:

   حسین جان این نمره امتحان ها پس کوش….!!!؟؟؟

   همون تست عکس اسکایریم رو می گم….

   هنوز صحیح نکردی..؟؟؟

   ۰ ۰
 3. metal milita گفت:

  ببینم این بازی میتونه اشکمو در بیاره یا نه!؟

  ۰ ۰
 4. Ezio گفت:

  شک ندارم که بازی عالی میشه و پارو جای پای برادرای بزرگ خودش (ico و shadow of the colossus)خواهد گذاشت درجه یک و تجربه ای فراموش نشدنی از یه بازی …
  واقعا سونی خلاقیت داره و درباره همه موضوعی بازی داره.
  ممنون حسین جان خسته نباشی :wink:

  ۰ ۰
  1. itachi گفت:

   البته اگه بیاد :lol: :lol:

   ۰ ۰
  2. Ezio گفت:

   یعنی می گی نمی یاد کنسل میشه …… امکان نداره …… بالاخره میاد :wink:

   ۰ ۰
  3. DeadSpace گفت:

   یادمه بازی Shadow of the Colossus رو وقتی بازی کردم حس کردم خودم سوار اسبم…خیلی قشنگ بود و طبیعی بود ولی سخت بود مخصوصآ غولاش خفن بود یادش بخیر

   ۰ ۰
 5. Gordon گفت:

  این بازی خیلی موزی می زنه….تو خفا کاراش رو پیش می بره… یکی دو سال پیش ساخت بازی تایید شد ولی تا حالا هیچ خبری ازش نبوده….
  باید دید این بازی مخوف چه جوری از اب در میاد….

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   بدون شک عالیه

   ۰ ۰
 6. mohammad.m گفت:

  چه موجود خوشگلی.

  ۰ ۰
 7. HTD_no1 گفت:

  کاشکی‌ اینهمه تو متن از حرفهای ueda گفتی‌ میگفتی‌ که از پروژه به همراه چند نفر دیگه جدا شدند. البته سونی کنسل شدن این بازی رو رد کرده ولی‌ امیدوارم جدا شدن مغز اصلی‌ به بازی صدمه نزنه(البته خیلی‌ بعیده چون حتما یک جای به مشکل خوردند که بازی رو نصفه نیمه ولش کردند)

  ۰ ۰
 8. خیلی دلم میخواد shadow of closous رو بازی کنم….پی سی داره؟
  ————————————–
  CoD Team

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   نه مهربانم فقط ps3

   ۰ ۰
  2. پی اس ۲ که داره؟

   ۰ ۰
  3. Marlon Brando گفت:

   آره اول واسهps2 بوده بعدhd واسهps3 زدن،مهربانم

   ۰ ۰
  4. DeadSpace گفت:

   من تو PS2 بازی کردم تواون زمان واقعآ بازیه قشنگی بود

   ۰ ۰
  5. kritoos گفت:

   فقط قشنگ نبود فوق العاده بود من هنوز هم بعضی مراحلش رو یادمه

   ۰ ۰
 9. 147741 گفت:

  بنظر میرسه این بازی در گرافیک حرفی برای گفتن نذاشته ولی فکرنم برای اون پسر بچه سلاح نزاشتن مشکل ایجاد کنه هم بازی سختر کنه همون طورکه حسین اقا گفت ازنظر گیم پلی وانیمیشن هم مشکلی ندارد

  ۰ ۰
 10. The End Of Ps گفت:

  امیدوارم زودتر تاریخش انتشارش مشخص بشه و یه تریلر توپ ازش نشون بدند

  ۰ ۰
 11. در این که این بازی شاهکار خواهد بود هیچ شکی نیست اما هنوز کسی نمی دونه باید از این بازی چه انتظاری داشت.من فک می کنم که این بازی یک چیز متفاوت و خاص در هر چیزی که هدفش رو داشته است.مثلا اینکه به تریکو دستور بدیم و اون بازیگوشی کنه یا گوش نکنه خیلی جالبه :-D

  ۰ ۰
 12. general amin گفت:

  این بازی فکر کنم یکی از بهترین انحصاری های تاریخ سونی بشه . حیف که معلوم نیست کی منتشر میشه . امیدوارم همیشه در حد خبر نمونه و منتشر بشه :wink:

  ۰ ۰
 13. eagles گفت:

  با این که از سونی متنفرم ولی باید اعتراف کرد که بازی های انحصاریش حرف نداره

  ۰ ۰
 14. King of Kings گفت:

  خوش به حال PS3 بازها.

  ۰ ۰
 15. Nightmare گفت:

  میان کیم اشمیتز (بنیانگذار مگا آپلود) رو میگیرن و سایتشم می بندین آره . پس آماده باشید برای جنگ .
  ما نخواهیم گذاشت .
  بزودی چنتا سایت مهم آمریکا مثل دادگستری و FBI هک میشه :wink:

  ۰ ۰
 16. از زمانی که تریلرش رو دیدم روی این بازی حساب ویژه ای باز کردم مخصوصا که بازیش توی مقبره هست
  عاشق این بازی ام

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   اگه بازی های قبلی این سازنده رو هم بازی کنی خیلی عالیه چون واقعا فوق العاده اس

   ۰ ۰
 17. ecstasy گفت:

  ۸-O این چشم بادومیا چه کارا که نمیکنن. فکم خورد زمین.چه بازی توپی بشه این بازی ۸-O

  ۰ ۰
 18. Behnam-IT گفت:

  سلام
  یکی از بزرگترین حسرتهای پی سی بازها همین عنوان باشکوهه!
  بسیار امیدوارم که برای پی سی هم بیاد و اگه نمیاد روزگاری برسه که بر روی پی سی اجرا بشه!
  با این پیشرفت فناوری چیزی با عنوان محال وجود نداره
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
 19. DeadSpace گفت:

  بهنام جان باید یه فرقی بین کنسول و کامپیوتر باشه

  ۰ ۰
 20. adam گفت:

  بازی هایی که تاخیر زیادی دارن عالی نیستن (البته از نظر گیمرها ) چون تاخیر زیاد انتظار گیمر هارو بالا می بره امیدوارم در مورد این بازی اینطوری نباشه :roll:

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   اصلا این طور نیست این سازنده همه بازی هاش شاهکار هستن مثل سایه کلوسیوس

   ۰ ۰