توسط رضا زائری در ۲۲ دی ۱۳۹۰ , ۱۶:۳۳

همیشه سازندگان کوچک و تازه کار هم میتوانند عناوینی خلق کنند که باعث شگفتی گیمر شود و از آن بازی استقبال کنند. شاید خود سازندگان هم از اوّل انتظار این را نداشته باشند که عنوانی به این اندازه موفق تولید کنند. نام یکی از این بازیسازان کوچک Frozenbyte است؛ شرکتی که در ابتدا بسیار کوچک بود و امکانات زیادی در اختیار نداشت و تقریبا میتوان گفت که از صفر شروع کرد. اما چندی بعد عرضه عنوان بسیار زیبا و شاهکار Trine از این شرکت کوچک همگان را شگفت زده کرد و فروش نسبتا خوب این بازی توانست پیش زمینه ای برای فعالیت های بیشتر این شرکت شود. Trineگرافیک هنری و مکانیکی نسبتا خوبی داشت اما در بعضی جاها مشکلاتی نیز داشت؛ مانند مشکلاتی در فیزیک و بر خورد شخصیت ها به چیز های گوناگون و از این جور مشکلات دیگر. داستانش هم زیاد پیچیده نبود ولی قابل قبول بود اما آن ها میدانستند که برای نسخه بعدی باید داستان بهتر و پیچیده تری ارائه کنند. گیم پلیش هم خوب بود ولی باز هم ضعف هایی در آن دیده میشد و همه این عیب ها باعث شدند که این بار این شرکت خلاق در نسخه دوم این بازی هیچ کدام این اشتباهات را تکرار نکند و یک یازی کامل بیرون دهد. Trineیک پلتفرمر دو بعدی خلاقانه با گرافیکی خوب بود که سازنده بازی با ارتقا آن و بهبود بخشیدن به معایب آن نسخه دومش را عرضه کرد و برای بار دوّم باعث به وجد آمدن طرفداران و منتقدان شد و بدون شک Trine 2یک عنوان فوق العاده در چند وقت اخیر است.

بهشتی بی پایان

مطمعنا اولین چیزی که در بازی توجّه شما را به خود جلب میکند باز هم گرافیک بی نظیر آن است.بی انصافی است اگر بگوییم گرافیک بازی مشکلی دارد.از حق نگذشته هم گرافک مکانیکی و هم گرافیک هنری بازی بی نقص و عالی است و میتوان فضایی که در بازی با وجود این گرافیک عالی حضور دارد را به بهشتی بی پایان تشبیه کرد.گرافیک بازی باعث شده است که فضای بازی بسیار دل انگیز و زیبا به نظر بیاید؛به طوری که بعضی وقت ها آن قدر مجذوب گرافیک و فضا سازی بی نقص بازی میشودید که یادتان میرود بازی کنید و ترجیح میدهید یکی بازی را دنبال کند و شما فقط به محیط جذّاب بازی خیره شوید.همه این ها نشان از این است که شرکت سازنده بازی با ایده های خلاقانه و عبرت گرفتن از اشتباهات نسخه اول بازی توانسته یک بازی با محیطی باز،دل انگیز و بی نظیر و همراه با گرافیک عالی ارائه دهد.کلا میتوان گفت که عناوین پلتفرمر با توجّه به سبکی که دارند باعث به وجود آمدن محیطی به این زیبایی در بازی میشوند؛مانند بازی Rayman Origins که آن هم از گرافیک خوبی برخوردار بود.فیزیک بازی هم نسبت به نسخه اول بهبود یافته و دیگر شاهد فیزیکی ضعیف نیستیم.در کل میتوان نتیجه گرفت که نمیشود ایرادی به گرافیک بازی گرفت و باید گفت که سازندگان بازی هیچ چیزی را برای گرافیک بازی کم نگذاشته اند.

سه نفر؛یک هدف

این بازی اصلا سخت نیست و راه های زیادی وجود دارد تا معما های بازی را حل کنید و از مانع ها رد بشوید و همین طور جلو بروید.افراد تازه کار هم بعد از ۲۰ دقیقه یا نیم ساعت سر و کلّه زدن با این بازی کاملا ماهر میشوند و چون و چرای بازی دستشان می آید.اگر هم در طول گیم پلی با معما های خیلی سخت برخورد کنید و از پسشان بر نیایید،وجود سیستم راهنمایی به نام Hint کمکتان میکند که آن معما را هم حل کنید به راهتان ادامه دهید.یکی دیگر از نکات بسیار عالی و خلاقانه در گیم پلی بازی وجود سه شخصیت مختلف با قابلیت های  جالب است که با وجود این سه شخصیت امکان ندارد از روند گیم پلی نا راضی باشید و برایتان خسته کننده شود!سه شخصیت نام برده شامل یک عیار بسیار نترس،یک جادوگر باهوش و کمی هم حقّه باز و در نهایت یک شوالیه محبوب و شجاع.هر کدام از این شخصیت ها میتوانند کار خاصی انجام دهند که خیلی به کمک شما خواهد آمد.برای مثال عیار یک تیر انداز ماهر و چابک است و با این شخصیت میتوانید به مناطق صعب العبور نیز راه یابید و در کل این شخصیت خیلی از کار ها را برای شما آسان میکند.همچنین جادوگر باهوش هم میتواند اجسام را به راحتی برایتان از جایی به جای دیگر ببرد و ساختن چیز های گوناگون را هم خوب بلد است.اما بهترین آن ها شوالیه شجاع است که یک جنگنده بسیار عالی و چابک و پر قدرت است.پرش های قوی و بلندی دارد و با شمشیرش همه را تکّه تکّه میکند و سپری بسیار محکم و در بعضی مواقع غیر قابل نفوذ دارد.با وجود این سه شخصیت جالب در گیم پلی بازی دست شما هیچ وقت بسته نمیشود و برای هر کاری میتوانید از شخصیتی به شخصیت دیگر بروید و بازی را دنبال کنید.این سه شخصیت کار شما را حسابی راحت خواهند کرد و ادامه بازی برایتان جذّاب خواهد بود و همچنین باعث یکنواختی بازی و تکراری شدن آن هم نمیشوند.البته شاید با این توضیحات فکر کنید که پس این بازی زیادی آسان است! البته نه این که بگویم نیست ولی آن قدر ها هم نه.به هر حال اگر نسخه بعدی از این سری در راه باشد شاید اگر شرکت سازنده بازی سختی بازی را مقداری افزایش دهد بهتر باشد.اما در کل گیم پلی بازی نیز قابل قبول است و با وجود آیتم های مختلف در بازی حوصلتان را سر نمیبرد.

تنها نقطه ضعف

شاید بتوان داستان بازی را تنها نقطه ضعف آن دانست؛چرا که داستان همانند نسخه اول Trine خیلی پر محتوا و جالب نیست و ساده به نظر میرسد.در نسخه اول بازی پس از نجات دادن یکی از پادشاهان قهرمانان بازی از همدیگر دور میشوند و پس از این اتفاق یک جسم عجیب و باستانی و بسیار قدیمی Trine پیش هر یک از قهرمانان جدا شده بازی میرود و با کار هایی که انجام میدهد آن ها را دوباره پیش هم جمع میکند و همچنین آن ها را از یک خطر بسیار بزرگ نیز نجات میدهد.پس از آن سه شخصیت معروف بازی همه با هم و هر کدام برای خواسته های خودشان مانند به دست آوردن طلا و یافتن دارو های کم یاب و… به مبارزه با نیرو های مختلف شیطانی موجود در بازی میپردازند و در راه هدفشان در پی شکست دادن همه دشمنان هستند.داستان بازی پیچیدگی زیادی ندارد و این جاست که باید گفت شرکت سازنده بازی از اشتباهش در نسخه اول درس نگرفته و دوباره همان داستان کم محتوا و بی رنگ را تکرار کرده است.شاید اگر داستان بازی هم در سطح بالایی بود و مشکلی نداشت آن وقت همگان از این بازی به عنوان یکی از بهترین های تاریخ و بازی های رایانه ای یاد میکردند؛اما شاید در نسخه بعدی این طور بشود.

صدای باد

صدا گذاری و موسیقی بازی هم مانند خیلی از مشخصات دیگرش خوب است و شما حتّی صدا وزش باد را به خوبی احساس میکنید و از آن لذّت میبرید.موسیقی هم خوب است و جای گله ای ندارد و افکت های صدا هم عملکر خوبی دارند و نمره کامل به این بخش بازی تعلّق میگیرد.

بخش چند نفره بازی هم با توجّه به این که میتوان سه نفره بازی کرد و هر کس یک شخصیت را بر دارد و جلو برود،عالی است.در بخش چند نفره زمانی که با دو نفر از دوستانتان این بازی را سه نفره تجربه کنید واقعا حال میدهد!هم گیم پلی زود تر پیش میرود و هم شما میتوانید لذّت یک همکاری سه نفره در بازی را به معنای واقعی بچشید.

کلام پایانی

نکته های خوب بازی شامل گیم پلی متنوع،گرافیک بی نظیر و بخش چند نفره و صداگذاری خوب است و از افت فریم و باگ هم خبری نیست!مگر خیلی بد شانس باشید و یکی اش نسیب شما شود.

نکته های بد بازی نیز داستان نه چندان پیچیده و پر محتوای بازی و علاوه بر آن شاید آسانی بیش از حد باشد.

Trine 2 به عنوان یک پلتفرمر دو بعدی عالی است و تجربه آن میتواند خوب باشد؛پیشنهاد میکنم حتما یک بار هم که شده این بازی را تجربه کنید.

گرافیک:۱۰

گیم پلی:۹

داستان:۶/۵

صداگذاری و موسیقی:۱۰

بخش چند نفره:۹

نمره کلی:۸/۵

نویسنده:رضا زائری

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۶۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

65 Replies to “فضایی به وسعت بهشت؛ نقد و بررسی Trine 2”

 1. general amin گفت:

  عجب بازی قشنگی بود . به دوستانی که بازی نکردم توصیه می کنم حتما بازی کنن . ممنون بابت نقد :wink:

  ۰ ۰
  1. Yuri گفت:

   ممنون آقا رضا خیلی خوب بود.

   ۰ ۰
  2. marcus_fenix گفت:

   سلام اقا رضا نقد خوب و مختصر و مفیدی بود.

   ۰ ۰
  3. abbas0093 گفت:

   ۸-O 8-O 8-O
   این اسمشو زده general amin بعد میگی رضا :-?

   ۰ ۰
  4. سلام عزیز
   چرا این قدر حواس پرتی؟
   ایشون با من بودن
   :mrgreen:

   ۰ ۰
  5. abbas0093 گفت:

   خو میدونم
   منم با اون بودم
   دیدگاهشو هر جا دید میزاره

   ۰ ۰
  6. general amin گفت:

   حالا تو ناراحتی . جای آقا رضا داره از من تشکر میکنه :wink:

   ۰ ۰
 2. salasin گفت:

  با این تعریفهایی که تو از بازی کردی باید تجربش کرد…
  ____________________________
  امیرمسعودبهداد ازانجمن حقوقبگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 3. ۱ رو بازی کردم خیلی دوست دارم این رو هم تجربه کنم ولی فعلا حوصله اش نیست ولی یه روزی حتما این نسخه رو هم میگیرم قول میدم

  ۰ ۰
 4. این بازی عالیه . من به همه گیمر ها پیشنهاد می کنم این بازی رو بازی کنن . گرافیک زیبا ؛ موسیقیی زیباتر ؛ گیمپلی جذاب و … این بازی فوقعلادست .

  ۰ ۰
 5. Gordon گفت:

  ممنون رضا جان…
  یکی از بی نظیرترین بازی های سال ۲۰۱۱ همین بازی بود…عالی بود…
  خداییش گرافیکش حرف نداشت…هرصحنه از بازی عین یک والپیپر بود…
  موسیقی بازی هم بی نقص بود.
  واقعا باید به سازنده ی این بازی تبریک گفت که چطور با یک بازی دوبعدی اینقدر باعث شدند ما با این بازی سرگرم بشیم… :wink:

  ۰ ۰
 6. بچه ها خواهش میکنم تمام خوبی ها و بدی های نقدو بگید
  خوش حال میشم

  ۰ ۰
  1. اقا رضا من نخونده میگم نقدتون عالیه تشکر
   bravo

   ۰ ۰
  2. ۸-O
   چطوری نخونده اینو میگی؟

   ۰ ۰
  3. :wink:
   همه میگن شما یه نویسنده عالی هستی پس ما هم میگیم احسنت
   (منتظر نقدهای ارزشمند شما هستم…حاج احمد از مقبره پیر پالاندوز) :-D

   ۰ ۰
  4. :oops:
   منظر یه مقاله خیلی با حال از من و یکی دیگر از دوستان توی سایت باشید…
   مشترکیه
   احمد تو چرا این قدر عشق تومب رایدری؟
   این همه بازیه بهتر(البته از نظر من)
   بازی های دیگه هم هستن

   ۰ ۰
  5. اقا رضا من با توم ریدر بزرگ شدم دیگه تو خونم رفته کاریشم نمیتونم بکنم
   حاج احمد از مقبره پیر پالاندوز :wink:

   ۰ ۰
  6. واه واه واه…مث اینه که از من بپرسی چراسم فیشرو دوست داری….چه جلافتا…(jokking( :wink:

   ۰ ۰
  7. Gordon گفت:

   دستت درد نکنه رضا…
   نقد یک بازی یکی از سخت ترین کارهاست و تو به خوبی این کار رو انجام دادی… :wink:

   ۰ ۰
 7. سلام

  کسی میدونه ساخت این مدل بازیها با چه موتور گرافیکی راحت تره؟

  ۰ ۰
 8. MacTavish گفت:

  این بازی شب ها حال میده :-D
  ___
  COD Team

  ۰ ۰
 9. saeed mirabi گفت:

  بهترین مزیت نقدت کوتاه بودنش هست و نقدت خوب بود ایرادی از نظر من وجود نداره در نقدت ( مثل بعضی از منتقدهای حاضر ایرادهای الکی از بازی نگرفتی ) امیدوارم تو نقد های اینده ات مثل الان همیشه واقعیت بیان کنی نه مثل بعضی ها فقط بخاطر جذب مخاطب نقدی برای اکثریت می نویسن تازه هیچ وقت هم اون بازی رو درست انجام نداده اند و ایرادی هم که از نقدشون بهشون گوش زد میشه با هزار دلیل بیخود خودشونو خلاص میکنن .

  ۰ ۰
  1. مر۳۰ گلم
   لطف داری
   :wink:

   ۰ ۰
 10. STAR گفت:

  میشه بگید سبکش چه جوره

  ۰ ۰
  1. پلتفرمر عزیزم

   ۰ ۰
 11. تو نقد که ذکر کردم
  یه پلتفرمر دو بعدی مبارزه ای و ماجراجویی

  ۰ ۰
 12. Sirius گفت:

  این بازی یه شاهکار واقعی یه اثر هنری کامل یه دنیای بی نظیر وقتی موسیقی منوی بازی رو می شنوم با اون منظره استثنایی چنان روح من به آرامش میرسه و چنان از این منظره لذت می برم که دلم می خواد ساعت ها فقط بشینم این منظره رو نگاه کنم دیگه وسط بازی بماند!
  اما دوست عزیز نقدت خوب و خلاصه بود البته اینکه گفتی داستان بازی جز نقط ضعف بازی به حساب میاد باهات مخالفم شاید جز نکات مثبت بازی نباشه ولی جز نکان منفی هم به حساب نمیاد کلا در این سبک هیچ وقت داستان پیچیده ای رو نمی بینیم راستی با اینکه به صدا گذاری و موسیقی نمره کامل رو دادی توی متن خیلی راحت گفتی موسیقی بازی خوب! یه چیزی بیشتر از خوب! موسیقی بازی بسیار زیباست و در منتقل کردن فضای بازی بسیار عالی عمل کرده
  وقتی وارد این بازی میشم به خودم میگم خودش این دنیای من
  راستی یه چیز دیگه اگر این بازی تو روز بازی کنید در منوی بازی هم محیط روز و اگر شب بازی کنید شب!

  ۰ ۰
  1. ممنون بابت نظرت
   درمورد داستان باید بگم که نسبت به عوامل دیگه بازی ضعیف تره
   درسته که پلتفرمر های دو بعدی نیاز خاصی به داستان خیلی خوب ندارند؛
   اما وقتی سازنده تصمیم میگیره که با یه داستان کامل بازی رو عرضه کنه
   باید به بهترین شکل این کارو بکنه
   از نظر پلتفرمر های دو بعدی یا نباید داستان خاصی داتشه باشند؛یا اگه داشتند و سازنده ریسکشو کرد
   باید خوب و کامل باشن تا باعث ایجاد ضعف تو بازی نشه
   اما بازم ممنون که گفتی
   موسیقی بازی هم دیگه وقتی بهش ۱۰ دادم و گفتم خوبه دیگه یعنی عالیه
   چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟
   ممنون دوست عزیز

   ۰ ۰
  2. Sirius گفت:

   دوست عزیز خوب و کامل بودن به معنای پر محتوا و پیچیده بودن نیست! یه داستان ساده هم می تونه یه داستان خوب باشه شاید اگر داستان خیلی پیچیده می شد بر روند بازی تاثیر منفی می گذاشت این موضوع رو هم در نظر بگیر مخاطبین بازی +۱۲ هستن

   ۰ ۰
  3. ببینید من فکر میکنم که تو داستان وقتی که بازی تموم میشه خیلی چیزا مشخص نمیشن
   داستان زیاد مفهومی نداره و آخرشم با کلی علامت سؤال بازی تموم میشه
   منم نمیگم پلتفرمر های دو بعدی باید داستان پیچیده و پر محتوا داشته باشند
   من دارم میگم اگر قراره داستان داشته باشند باید داستانش معنی و مفهوم داشته باشه تا بعدا تبدیل به نقطه ضعف بازی نشه؛وگرنه اگه داستان نداشت من الآن اصلا کاری به داستان نداشتم و همین جوری نمره کاملو بهش میدادم
   اینو قبلا هم گفتم؛پلتفرمر های دو بعدی یا نباید داستان داشته باشند یا اگه داشتن باید خوب باشه که بعدا منتقدا به داستانش گیر ندن برا سازنده بازی دردسر بشه

   ۰ ۰
  4. Sirius گفت:

   راستش من بازی رو هنوز تموم نکردم ولی خودت توی نقدت گفتی داستان بازی پیچیدگی زیادی نداره و کم محتواست راستش فکر کنم دیگه بهتر این بحثو ادامه ندیم نمی خوام بگم کم اوری از این حرف ها! اصلا این طور نیست من بازی رو تموم نکردم و فکر کنم اگر این بازی رو تموم کرده بودم بهتر می تونستیم با هم بحث کنیم البته با نظرتت هم موافقم

   ۰ ۰
  5. به هر حال ممنون که نظرت رو گفتی
   منم اون ۱ و نیم نمره ای که از۱۰ کم کردم
   یک نمرش به خاطر گیم پلی و بخش چند نفره بود(هر کدوم نیم نمره)
   نیم نمره هم به خاطر داستان

   ۰ ۰
 13. kazmus گفت:

  نقد خوبی و منو حسابی به خودش جذب کرد.
  فقط یه سوالی باقی میمونه:گیم پلی این بازی چند ساعته(هم از نظر تک نفره و هم از نظر مولتی)

  ۰ ۰
 14. sepanta گفت:

  من بازیش نکردم ولى با خوندن این مطلب حتماً میرم سراغش !!
  رضا جان مرسى از نقدت که مفید و تقریباً مختصر بود !
  بازم ممنون :wink:

  ۰ ۰
 15. marcus_fenix گفت:

  در کل خوب بود و تنها ایرادی که به نقدت وارده به نظر بنده حقیر ذکر اینکه این عنوان داری گرافیک خوبی است،هست .چون موقعی که میگی گرافیک اصولا حرف شما اشاره به تکنولوژی گرافیکی بکار رفته در عنوان هست،که در مورد این عنوان از خیلی از بازی های دیگه تکنولوژی ساخت پایین تری دارد،و باید به جای ذکر گرافیک به طراحی هنری فوق العاده این عنوان پرداخته شود

  ۰ ۰
 16. سلام دوست عزیز
  من به طراحی بی نظیر محیط بازی و گرافیک هنری خوب هم اشاره کردم
  به هر حال طراحی هنری به تنهایی نمیتونه موفق باشه
  باید یه گرافیک خوب همراش باشه تو عالی بشه
  ممنون از نظرت

  ۰ ۰
  1. marcus_fenix گفت:

   اون که بله شما هم اشاره کردی،تکنولوژی خوبی هم داره برای گرافیک ولی این طراحی هنری که به این بازی جلوه داده.
   موفق باشی

   ۰ ۰
 17. mosy گفت:

  او کی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ۸-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
  1. چــــــــــــــــــــــی؟؟؟

   ۰ ۰
 18. Marlon Brando گفت:

  کلماتی که دارای غلط املایی و بار معنایی زیبایی نمیدهد.
  ۱.(مطمعناً) کلمه ی اشتباه نوشتاری
  ۲.(از حق نگذشته)بار معنایی جالبی نمیدهد بهتر بود “از حق نگذریم”
  ۳.(چون و چرای بازی)این کلمه هم بار معنایی زیبایی ندارد.
  ۴.(یکی اش نسیب)نکته ی اول نسیب نه ،نصیب درسته.نکته دوم (یکی اش)به شدت کلمه ی سبکی برای یه متن نوشتاریست.
  رضای مهربانم امیدوارم نکاتی که گفتم کمکت کرده باشه :wink:

  ۰ ۰
  1. بله صد درصد همین طور بوده
   ممنون

   ۰ ۰
 19. NeXus گفت:

  رو چه پلتفرمی بازی کردی رضا؟

  ۰ ۰
  1. روی Xbox 360 تموم کردم
   ولی روی PS3 هم تجربش کردم
   چطور مگه؟

   ۰ ۰
 20. Marlon Brando گفت:

  نمره ی کلی ۸/۵؟
  نباید کمتر از ۸ میدادی.دلایل دادن این نمره ی پایین چیه؟

  ۰ ۰
  1. خوب گلم منم که کمتر از ۸ ندادم

   ۰ ۰
  2. Marlon Brando گفت:

   رضا جان چی میگی شاید من زده به سرم.دادی ۸/۵

   ۰ ۰
  3. عزیزم شما خودت میفهمی چی میگی؟
   شما میگی امتیاز کلی نباید کمتر از ۸ میدادم
   که منم از ۸ کمتر ندادم
   این طور نیست؟

   ۰ ۰
  4. Marlon Brando گفت:

   داستانم دادی ۶/۵!!!!
   شاید اشتباه تایپی کردی مهربان

   ۰ ۰
  5. عزیزم من به داستان دادم ۶/۵
   ولی در کم کردن از ۱۰ نمره فقط نیم نمره بابت داستان کم کردم
   داستان بازی با توجه به اون چیزایی که گفتم ضعیفه
   و منم چون میدونم داستان تو پلتفرمر دو بعدی خیلی مهم نیست
   تو کم کردن از ۱۰ فقط نیم نمره داستان کم کردم

   ۰ ۰
  6. bomberman گفت:

   خوب ایشون هم کمتر از نداده دیگه؟فکر کنم می خواستی بزنی ۹.

   ۰ ۰
  7. dirty devil گفت:

   جای عدد ۸ با عدد ۵ جا به جا شده :mrgreen:

   ۰ ۰
 21. bomberman گفت:

  خوب خسته نباشی.متاسفانه تا خواستم دی وی دی دنیای بازی رو بگیرم جمع شد.در ضمن به نظر من در این بازی ها که اصلا داستان مهم نیست بهتر نیست که اصلا نمره داستان رو در نظر نگیریم؟اینجا مهم گیم پلی و گرافیک هری و فنی بازی و در این موارد اینقدر غنی که اصلا نیازی به داستان نداره؟اما نقد خیلی خوبی داشتی.بازم خسته نباشی.bomberman

  ۰ ۰
  1. سلام دوست عزیز
   اگر مراجعه کنی به چنتا کامنت بالا تر جواب سؤالتو میگیری گلم

   ۰ ۰
 22. amir.gtm گفت:

  هنوز به دستم نرسیده و اگه برسه امونش نمیدم!!! :!: :lol: :mrgreen:

  ۰ ۰
 23. Behnam-IT گفت:

  سلام
  تشکر بابت نقد خوبت رفیق!
  بازی رو به زودی انجام میدم، البته بعد از پایان امتحانات.
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
 24. MG.96 گفت:

  آقا این بازی رو pc کرک ۶۴ بیت نداره؟

  ۰ ۰
 25. Ezio گفت:

  زیاد از نسخه ی قبل خوشم نیومد این یکی بهتر شده گرافیک هنری عالی ای داره گیم پلی نوآورانه ای هم داره.
  ممنون از نقد خوبت رضا

  ۰ ۰
 26. mohammad.m گفت:

  عجب فضای خفنی داره این بازی

  ۰ ۰
 27. من که اصلا وقت نکردم هنوز بازی هایی مثل Batman و AC رو به دلیل امتحانات و پروژه های برنامه نویسی عجیب غریب تموم کنم چه برسه به این بازی ولی مطمئنا با این تعاریف بازیه عالی ایه

  ۰ ۰
 28. YAHA92 گفت:

  دوستان لذت این بازی در کدوم پلتفرم بیشتره؟چون حالا من وقت نکردم بازیش کنم؟ به همین خاطر پرسیدم که ریو کدوم پلتفرم بازی کنم؟ :?:

  ۰ ۰
 29. silver گفت:

  سلام دوستان
  ببخشید مطلب بی ربط می گم این یه مورد حل بشه دیگه بی ربط چیزی نمی گم!
  انقدر از بتمن شهر آرکام تعریف کردید که من آخر بازی را گرفتم بازی خیلی خوبی بود دمش گرم…
  انقدر بازی کردم تا رسیدم به جایی که آقای فریز توسط پنگوئن گرفته شده باید لباسشو پیدا کنی بعدشم اسلحه پنگوئن را از کار بندازی و آخرم اون غول برقی و خود پنگوئن را ناکار کنی!
  از آقای فریز راجع به پاد زهر جکر میپرسی بعد اون آدم توی محفظه شیشه ای فرار میکنه تو هم خونشو اسکن میکنی بعد با آلفرد تو بالکن حرف میزنی!!
  بعد از این دیگه چیزی رو نقشه نیست می دونم باید دنبال اون آدم بری ولی چه جوری؟؟
  خواهشا کمک کنید!!!
  آی اونایی که این تیکه را رد کردید……

  ۰ ۰
  1. jim-raynor گفت:

   همنین طور اسکن میکنی و دنبال قطرات خون میری …. وقتی به خوده طرف رسیدی باید تعقیبش کنی….اون وسیله جدیده گیرت اومده ؟روبین رو دیدی؟

   ۰ ۰
  2. silver گفت:

   دوست عزیز اون وسیله جدید گیرم نیومده رابین هم هنوز ندیدم!
   اون طرف فرار می کنه چه جوری دنبالش برم؟؟
   تازه ۷درصد بازی را تموم کردم شاید مرحله را اشتباه متوجه شدی!!

   ۰ ۰
  3. Chrome گفت:

   از همون محلی که فرار کرد شروع به اسکن کردن کن تا خارج بشی توی شهر هم همینطور

   ۰ ۰
 30. Chrome گفت:

  با تشکر از رضا زائری عزیز
  مانند همه ی نقد ها خوب بود به نکات ضعف بازی به خوبی اشاره کردی
  اما اگر به نقد های خودت از نید فور اسپید به بعد نگاه کنی نقد شما که بسیار خوب هم هست متفاوت نیست و تقریبا کلیشه ای شده
  یکی از عناصر جذب مخاطب متفاوت بودن نوشته است
  با تشکر
  شایان کرمی
  ________________
  COD TEAM

  ۰ ۰